Neděle 03. březen 2024 07:46
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei ProTrader

Co je to scaling a jak funguje?

Napsal:   Sekce: Fintokei články

Obchodování na velkých účtech láká. Věděli jste však, že kapitál, který vám prop tradingové firmy dají k obchodování, může dále růst? To samé platí i pro podíl z vybíraného zisku. Ve Fintokei však jdeme dál a škálováním tě můžeme dostat až mezi skutečné profesionální obchodníky. Zajímá tě jak? Přečti si náš dnešní článek!


Stále více obchodníkům se daří plnit prop tradingové výzvy a získávat tak účty s pohádkovým kapitálem k obchodování. Tyto účty samozřejmě nikdy nejsou majetkem obchodníků, stále totiž patří prop tradingovým společnostem, avšak části zisků, které obchodníci na těchto účtech obdrží, jde do jejich vlastní kapsy. A může jít o částky opravdu příjemné, vezmeme-li v potaz, že na účtech této velikosti již není potřeba omezovat se na obchodování v pouhých mikrolotech.

Ano, je pravda, že velká část obchodníků na tyto účty ani nedosáhne. Nesplní totiž požadovanou evaluační fázi. Ani oni však nemusí zoufat, existují totiž tzv. instant funding programy (jako například SwiftTrader od Fintokei), které umožňuji evaluační fázi přeskočit a účet k obchodování získat ihned.

Víš však, že obchodováním na kapitalizovaném účtu patřícímu prop tradingové společnosti a pobírání části zisků do vlastní kapsy nemusí končit cíl tvých snah? Díky scalingu se totiž můžeš posouvat dále, než se na začátku tvé cesty mohlo zdát možné.

Co je to scaling a jak funguje

Scaling je způsob, kterým mohou konzistentně obchodující tradeři dále navyšovat velikost účtu od prop tradingových firem a společně s ním také procentuální rozdělení zisku (tzv. profit split), a to i poté, co mají výzvu třeba již několik měsíců splněnou. K tomu jim stačí po určitou dobu dodržovat předem stanovenou minimální úroveň ziskovosti.

Najdou se totiž obchodníci, pro které splnění výzvy a získání kapitalizovaného účtu není dost a rádi by se posouvali někam dál. Scaling je odpovědí na tento jejich požadavek. Pokud tak například u Fintokei zvládneš udržet alespoň 10% zisk po dobu 2 po sobě jdoucích měsíců (a nepřekročit maximální povolený drawdown), zvýšíme tvůj účet na druhou úroveň. Zde tě čeká navýšení velikosti počátečního kapitálu, ale také zvýšení již zmíněného profit splitu.

 

Fintokei

FTMO

The5ers

Instant Funding

Funded Next

FXIFY

Maximální velikost účtu díky škálování

€4 000 000

$2 000 000

$500 000

$1 250 000

$4 000 000

$4 000 000

Profit split

(počáteční - maximální)

80 - 90 %

80 - 90 %

80 - 100%

80 - 90%

80 - 90%

75 - 90%

Srovnání možností škálování obchodních účtu vybraných prop tradingových společností

Tabulka výše nám může dát hrubý přehled o tom, kam až se dá díky škálování dostat u známějších prop tradingových společností. Samozřejmě podmínky pro škálování jsou vždy trochu jiné. V zájmu zachování příjemné délky tohoto článku je tu však vypisovat nebudeme.

Škálovací program Fintokei otevírá obchodníkům cestu k profesionálnímu tradingu

Jak je vidět, navýšení účtu a profit splitu je dneska mezi moderními prop tradingovými společnostmi již standardem. Škálování dává obchodníkům nějaký další cíl, ke kterému mohou aspirovat i poté, co prošli tradingovou výzvou a na účet jim začaly přicházet pravidelné výplaty. Jenže co když chceš dát obchodování ještě nějaký jiný rozměr, třeba stát se profesionálním obchodníkem? I na to jsme ve Fintokei mysleli!

Pokud ve Fintokei trader dosáhne na 3. úroveň škálování z celkových 8 možných - to znamená, že udrží alespoň 10% zisk po dobu 6 po sobě jdoucích měsíců - otevřou se před ním dveře do světa profesionálů.

Fintokei není start-up, který vznikl někde v garáži, ale součást symbiotického ekosystému fintech firem. Jedna z firem v tomto ekosystému aktivně hledá schopné obchodníky s konzistentně výdělečnými strategiemi, a ty poté propojuje s investory, kteří podobné strategie vítají jako vhodnou příležitost k diverzifikaci svých portfolií. A přesně s touto firmou obchodníky, kteří dosáhli 3. úrovně škálování, ve Fintokei propojíme. Samozřejmě, pokud budou mít zájem.

Závěr

Škálování je odpovědí prop tradingových firem na požadavky obchodníků neustále se v tradingu někam posouvat. Avšak kriticky myslící jedinec si nemůže nevšimnout dvousečnosti tohoto konceptu. Obchodníky, kteří zápolí s psychologickými nástrahami tradingu, může zbrklá snaha za neustálým škálováním připravit o složitě získaný účet.

Ve Fintokei proto nabízíme obchodníkům možnost škálování odmítnout nebo po přejítí na třetí úroveň získat možnost etablovat se ve světě profesionálního obchodování. Obchodování u Fintokei tak nemusí být pouhou bezbřehou snahou za ziskem, ale také způsobem, jak dát své tradingové kariéře konkrétnější obrysy.

Naškáluj svůj trading až na profesionální úroveň, díky Fintokei!

ZJISTIT VÍCE O ŠKÁLOVÁNÍ ZDE

Hodnocení článku:
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Co je Index životních nákladů (Cost-of-Living-Index)
  V tomto článku se podíváme na index životních nákladů (Cost-of-Living-Index, COLI) a zjistíme, k čemu je užitečný. Podíváme se, jaké položky výdajů zohledňuje, jak se počítá a jak se liší od indexu spotřebitelských cen (CPI).
 • Co je Momentum v tradingu a Jak používat Momentum indikátory
  Momentum trading je přístup k nákupu a prodeji aktiv podle nedávné síly cenových trendů. Je založen na myšlence, že pokud bude za pohybem ceny dostatek síly, bude se i nadále pohybovat stejným směrem.
 • Co je na finančních trzích nyní levné a zralé na nákup?
  V dnešní době mnohdy přepálených cen aktiv a nízkých výnosů se těžko hledá něco přímo „zralé na nákup“. Přesto se dají objevit měny a komodity, které mají potenciál připsat si slušné zisky, a to zejména kvůli tomu, že na dnešní stále ještě hodně optimistickou dobu nejsou dostatečně in.
 • Co je Prodej na krátko (Short sell) na akciovém trhu
  Na akciovém trhu existují dva hlavní způsoby fungování. Prvním způsobem je nákup akcií a jejich následný prodej. Tomu se říká dlouhá (long) pozice. Druhou možností je prodej akcií, které si půjčíte, poté jejich nákup a vrácení zpět svému brokerovi, když cena klesne. Tomu se říká prodej na krátko (short sell), nebo také shortování.
 • Co je rozdělení akcií a jak ovlivňuje cenu akcií
  Tento článek je věnován myšlence rozdělení akcií, jeho vlivu na cenu akcií a na to, jak atraktivní jsou pro investory.
 • Co je to CFD short selling a jak jej využívat při obchodování
  Na finančních trzích můžete nakupovat a prodávat různá aktiva, jako např. akcie, měnové páry, komodity, dluhopisy a tak dále. Obecně platí, že když něco nakoupíte, tak to pak můžete prodat. Představte si, že máte nakoupené akcie společnosti Apple a jejich hodnota se zvýší o 10%. Vy se je rozhodnete prodat a realizujete tak z této investice zisk. CFD short selling vám však umožňuje prodat i něco, co nemáte. Jak je to možné?
 • Co je to gap - Hlavní typy a obchodování gapů
  Abychom získali úplnou představu o gapech, podívejme se na akciový trh, který nabízí celou škálu zvláštností tohoto jevu.
 • Co je to IPO?
  Jak obchodovat IPO? To se dozvíte v tomto článku. IPO je zkratka pro “Initial Public Offering”, tedy v překladu počáteční veřejná nabídka akcií společnosti na akciovém trhu. Jinými slovy, prostřednictvím IPO vstupují společnosti na kapitálový trh, kde se může kdokoliv stát investorem – a to jednoduše, nákupem jejích akcií. IPO lze provést dodatečným vydáním akcií nebo prodejem těch stávajících.
 • Co je to likvidita?
  Zjednodušeně řečeno, likvidita označuje schopnost nakoupit/prodat aktivum v krátkém časovém období za cenu, která se blíží nebo se rovná požadované ceně. Pokud se do tématu likvidity ponoříme, tak zjistíme, že likvidita znamená příležitost převést aktivum na jeho peněžní ekvivalent.
 • Co je to prop trading a proč být opatrný?
  Je tu nová móda a tou je „prop trading“. Již nyní po zadání tohoto slova do vyhledávače vás Google zasype reklamou různých společností, které tuto službu nabízejí. Připomnělo mi to dobu, kdy se množily weby, které lákaly na investování, ale ve skutečnosti šlo o sázení na to, zda kurz stoupne nebo klesne. Při špatné odpovědi jste přišli o všechno. O co tedy jde v prop tradingu a máme se mu úplně vyhnout?
 • Co je to Stop-Loss a Take-Profit? Jak je umisťovat a proč?
  Stop Loss (SL) je ochranný obchodní příkaz, který omezuje možné ztráty z otevřené pozice. Tento příkaz automaticky uzavře obchod ve chvíli, kdy je dosaženo určité cenové úrovně nebo výše ztráty. Stop Loss se umisťuje buď za účelem omezení ztrát, nebo za účelem zajištění zisku. Ve druhém případě je SL objednávka umístěna v ziskové oblasti.
 • Co je za obzorem?
  Představte si sami sebe. Před několika tisíci lety stojíte na břehu oceánu a nevíte, že je to oceán, protože do školy jste nikdy nechodili a nikdo vám nevysvětlil, co jsou řeky, moře, oceány. Vidíte jen vodu, o které ani nevíte, proč je tak slaná když o kus dál je také voda, které sice není tak velké množství, oproti tomu však chutná jinak. Neumíte číst, neumíte psát, nevíte co je to zeměpis a nevíte spousty dalších věcí. Jen se díváte do nekončící dálky, kde vidíte modrobílý horizont a říkáte si, co tam asi je? Vždy když na to místo přijdete, je to jako okamžik odpočinku a naděje, protože tam, kde nyní žijete, nejste spokojeni. Utiskuje vás ten, kdo má větší sílu. Co mělo vyrůst, nevyrostlo a celkově je potravy málo, takže vaše devítičlenná rodina má co dělat, aby přežila. Pořád se vracíte k onomu místu na pobřeží a zvažujete, jestli je pro vás lepší jistota bídy, ačkoliv i ta může být hodně nejistá, anebo by dávalo smysl vydat se někam, kde je mnohem lépe. Ale je tam skutečně lépe? A co tam vlastně je?
 • Co jsou ETF? Průvodce pro začátečníky
  Fondy obchodované na burze (Exchange Traded Funds - ETF) jsou zajímavou alternativou nejen pro portfolia institucí, ale i drobných, retailových traderů a investorů. V tomto článku Vám ETF představíme, vysvětlíme a řekneme, jak a kde se dají obchodovat. K tomu přidáme i výhody a nevýhody ETF.
 • Co jsou to komodity?
  Komodity a obchodování těchto surovin má na světě velkou historii a datuje se dávno před našim letopočtem. Kdysi byl důvod obchodování s rýží nebo obilím prostý – uspokojit základní lidské potřeby. Časem však, jako každé jiné obchodování přilákalo další osoby, s vidinou na tom zbohatnout a vydělat. Obchod s komoditami prošel dalekou cestu - od barterového obchodu přes platbu drahými kovy a penězi až po dnešní trhy, kde se spekuluje na poklesu nebo nárůstu cen těchto surovin.
 • Co kdyby došlo k neřízenému brexitu?
  Téma brexitu rezonuje finančními trhy už notně dlouhou dobu a dnes si jeho tvrdou verzi zkusíme navázat na vývoj kurzu britské libry, která není v posledních týdnech v souvislosti se spojenými nejistotami úplně miláčkem investorů.
 • Co když inflace není pod kontrolou?
  Finanční trhy vyhlásily na konci října loňského roku vítězství nad inflací. Dluhopisové výnosy dramaticky poklesly v očekávání brzkých nižších úrokových sazeb a akciové indexy si z lokálních minim připsaly 15-20 %.
 • Co když na trading není čas
  Chcete obchodovat a rádi byste se fenoménu, kterým je FOREX rádi věnovali naplno. Víte, že burza je byznys, který si Váš čas zaslouží více než cokoliv jiného. Jenže se i tak nedokážete odtrhnout od Vaší skvělé práce nebo prosperující firmy. Přesto existuje možnost, jak vydělávat na trhu a nezabít tím moc času. Svěřte své peníze jiným obchodníkům. Je na čase přenést se přes nepsaná obchodní pravidla říkající, že správa peněz druhými lidmi je hazard.
 • Co když trh ignoruje vaši strategii?
  Často pozoruji, že se traderům stává, že jejich osvědčená strategie najednou přestává být v souladu s aktuálním tržním vývojem. Je to trochu podobné jako když byste pluli delší dobu na plachetnici a zničehonic by přestal foukat vítr. Ptáte se sami: začne ještě někdy foukat?
 • Co když vypukne válka na Ukrajině?
  Finanční trhy začaly brát v potaz možnost, že Rusko vojenskou invazí vstoupí na Ukrajinu. Tento scénář sice má stále malou pravděpodobnost, ale není úplně zanedbatelný, a proto investoři raději přistoupili na úpravy svých portfolií.
 • Co koupit v povánočním výprodeji na trzích?
  V maloobchodě už začínají povánoční výprodeje a ceny zboží klesají i o desítky procent. Podobné je tomu i na finančních trzích, kde pokračují panické výprodeje při vysoké volatilitě z podzimu. Akcie všeho druhu, ropa i třeba britská libra – to jsou hlavní artikly, které si prošly během končícího čtvrtletí pořádným snížením cen.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster