Ticker Tape by TradingView
Vláda USA prosadila $1,2 bilionový finanční balíček
„Americké vládě se podařilo protlačit zbylou část rozpočtového balíčku, který slibuje investovat do USA 1,2 bilionů USD do konce září. To podpoří americkou ekonomiku a finanční trhy,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
Prezident Joe Biden v sobotu podepsal výdajový balíček v hodnotě 1,2 bilionu dolarů, čímž zajistil financování americké vlády po celý fiskální rok (tj. do konce září). Biden balíček, který Kongres drtivou většinou schválil, označil za investici do Američanů a za posílení ekonomiky a národní bezpečnosti. Klíčové federální úřady včetně ministerstev vnitřní bezpečnosti, spravedlnosti, zahraničí a financí tak mají zajištěné financování do 1. října 2024. Kongres již dříve v březnu schválil 459 miliard dolarů pro prvních šest návrhů zákonů o rozpočtových prostředcích, které se týkaly agend, jež byly méně stranické a snáze se vyjednávaly.
Tento balíček však nezahrnuje financování převážně vojenské pomoci Ukrajině, Tchaj-wanu nebo Izraeli, které jsou zahrnuty v jiném návrhu zákona schváleném Senátem, který Sněmovna reprezentantů vedená republikány dosud ignorovala. Podnikatelská komunita přijetí návrhu nového balíčku uvítala a zavázala se, že bude i nadále spolupracovat s politiky na prosazení legislativy, která by posílila daňové úlevy pro podniky a rodiny s nízkými příjmy. Konzervativní republikánská poslankyně Marjorie Greene pohrozila, že si vynutí hlasování o odvolání předsedy sněmovny Mikea Johnsona, svého republikánského kolegy, za to, že umožnil přijetí tohoto balíčku. Pravicovým republikánským reprezentantům nedají spát mimořádně vysoké fiskální útraty vlády Spojených států v posledních letech. Odpůrci označují návrh zákona za příliš drahý. "Je to bezohledné. Vede k inflaci. Je to přímé hlasování o krádeži vaší výplaty," řekl senátor Rand Paul, člen skupiny republikánů, kteří se obecně staví proti většině výdajových zákonů. Ovšem McCarthyho (předchůdce Johnsona) sesazení zastavilo činnost Sněmovny na tři týdny, kdy se republikáni snažili dohodnout na novém lídrovi, což je zkušenost, kterou mnozí členové strany podle svých slov nechtějí opakovat, protože se blíží listopadové volby.
Přijetí balíčku se uskutečnilo v poměru hlasů 286-134, které mělo podstatně větší podporu demokratů než republikánů. Po většinu uplynulých šesti měsíců byla vláda USA financována čtyřmi krátkodobými provizorními opatřeními, což bylo známkou opakovaného briskního jednání, které, jak varovaly ratingové agentury, může poškodit úvěruschopnost federální vlády, jejíž dluh dosahuje téměř 34,6 bilionu dolarů. "Návrh zákona odmítá extrémní škrty republikánů a rozšiřuje přístup k péči o děti, investuje do výzkumu rakoviny, financuje péči o duševní zdraví a užívání návykových látek, podporuje americké vedoucí postavení v zahraničí a poskytuje prostředky na zabezpečení hranic. To jsou dobré zprávy pro americký lid." Uvedl prezident Joe Biden. "Tento zákon je ve skutečnosti zákonem o národní bezpečnosti - 70 % finančních prostředků v tomto balíčku je určeno na naši národní obranu, včetně investic, které posilují naši vojenskou připravenost a průmyslovou základnu, zajišťují zvýšení platů a dávek pro naše statečné vojáky a podporují naše nejbližší spojence," uvedla republikánská senátorka Susan Collinsová.
Co je obsahem vládního balíčku?
Legislativa by zajistila financování federálních agentur do konce fiskálního roku, který končí 30. září. Kongres na začátku tohoto měsíce schválil financování ministerstev zemědělství, obchodu, spravedlnosti, záležitostí veteránů, energetiky, vnitra, dopravy a bydlení a rozvoje měst, jakož i Úřadu pro potraviny a léčiva, vojenských staveb a dalších federálních programů.
Obrana: toto je největší částí celého balíčku, kam má přitéct celkem 824 mld. USD. Jedná se o financování rekordního navýšení platů a bonusů vojenského personálu za poslední dekády. Mimo jiné balíček financuje i menší pomoc Ukrajině a Taiwanu (každé zemi 0,3 mld. USD).
Zdravotnictví a sociální služby: 117 mld. USD z toho 9 mld. na podporu dětí nízkopříjmových rodin, 12 mld. na školní přípravu pro nízkopříjmové rodiny. 49 mld. USD obdrží národní zdravotní ústavy (výzkum ohledně rakoviny, Alzheimera, demence apod.). Dalších 9 mld. USD budou určeny pro účely kontroly a prevence nemocí.
Vzdělání: 79 mld. USD, z nichž 44 mld. bude určeno pro veřejně podporované primární a sekundární vzdělávání. Dalších téměř 25 mld. USD připadne federálním programům podpory studentů.
Vnitřní bezpečnost: balíček poskytne 62 mld. USD za účelem zajištění vnitrostátní bezpečnosti. 20 mld. USD se vynaloží na celní správu a ochranu hranic USA, imigrační a celní správa USA dostane 10 mld. USD a federální agentura pro řízení mimořádných událostí (FEMA) by získala více než 25 miliard dolarů. Celkově tak dojde k intenzivnějšímu financování ochrany hranic Spojených států, včetně snah deportovat ilegální přistěhovalce a bojovat proti nelegálnímu převozu běženců.
Zahraniční politika: 58 mld. USD se vynaloží na zahraniční operace. Sem spadá například pomoc Israeli ve výši 3 mld. USD, 9 mld. USD na boj proti narkotikům, terorismu a za účelem mírových operací. Další 2 mld. USD se poskytne na boj proti čínskému vlivu v rozvojových státech a 10 mld. USD na globální zdravotnické inciativy (pomoc při nemoci AIDS, programy na mateřskou péči a v boji proti infekčním onemocněním). Mimo jiné Spojené státy v rámci tohoto návrhu poskytnou 12 000 imigračních víz pro Afghánce, kteří „podpořili USA“.
Finanční služby a vláda: 26 mld. USD, z toho 12 mld. USD pro daňový úřad (IRS), přičemž demokraté slíbili, že se aktivity daňového úřadu zintenzivní především u vysokopříjmových domácností a větších korporací. 9 mld. USD bude náležet soudnictví.
Ve shrnutí se vládě USA podařilo protlačit dlouho táhnoucí se rozpočtový balíček, čímž podpoří ekonomickou aktivitu Spojených států a vyhne se finančním obtížím do 1. října 2024. Dominantní částí tohoto balíčku jsou finance pro armádu Spojených států, jež zvýší kompenzaci armádního personálů a případné dávky a bonusy. To bude mít stimulační účinek na ekonomiku USA a mělo by to představovat postupný přítok nové likvidity do finančních trhů. To je v zájmu současné vlády v čele s Joe Bidenem, neboť silné kapitálové trhy obzvlášť ve Spojených státech je silným faktorem ovlivňující subjektivní pocit spotřebitelů z ekonomiky. Pokud to přetrvá, voliči budou mít tendenci před listopadovými volbami to připsat spíše demokratům než republikánům.
BH Securities a.s.
Klíčová slova: Finance | USA | Analytik | Ratingové agentury | Politika | Finanční trhy | USD | Financování | Investovat | Vzdělávání | Komunita | BH Securities | Finanční služby | Fiskální rok | Kapitálové trhy | Zkušenost | Zprávy | IRS | Spojené státy | Volby | Vzdělání | Zajištění | Příjmy | BHS | Podniky | Daňové úlevy | Legislativa | Americké vlády | Bydlení | Zemědělství | Dobré zprávy | Prezident | Trhy | Rozpočtový balíček | Posílení ekonomiky | Republikánská senátorka | Senátorka | Kongres | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Sněmovna reprezentantů | Ekonomiky | Vláda USA | Posílení | Joe Biden | Bezpečnost | Biden | Prezident Joe Biden | Daňový úřad | Bonusy | Federální úřady | Zdravotnictví | Zahraniční politika | 3М | Správa | Přijetí | Prime | Pomoc Ukrajině | Americký lid | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Celní správa | Vice | Vlády |
Čtěte více
-
Vláda schválila memorandum s ČEZ o projektu továrny na baterie pro elektromobily
Vláda dnes schválila memorandum mezi státem zastoupeným ministerstvem průmyslu a obchodu a společností ČEZ o podpoře projektu továrny na baterie pro elektromobily v Česku, takzvané gigafactory. Na twitteru to uvedl vicepremiér a ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). Očekávaná investice přes 50 miliard korun podle něj přinese minimálně 2300 pracovních míst. Z materiálu, který má ČTK k dispozici, vyplývá, že investice má v první fázi činit minimálně 52 miliard korun. Havlíček a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš memorandum podepíšou v úterý dopoledne. -
Vláda schválila návrh na zrušení daně z nabytí nemovitých věcí
Vláda schválila návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti. Daňové odpočty zůstanou zachovány i u nových hypoték až do konce roku 2021. Na tiskové konferenci po dnešním jednání vlády o tom informovala ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). -
Vláda schválila rozpočet, který může dopadnout ještě lépe, než plánuje
Vláda dnes schválila nový rozpočet na letošní rok s deficitem 280 mld. Kč. Oproti původnímu návrhu z pera minulé vlády je očekávaný schodek zhruba o 100 mld. Kč nižší, jak již bylo dříve avizováno v médiích. Na výdajové straně vláda plánuje uspořit oproti původnímu návrhu bezmála 80 mld. Kč. Z toho 62 mld. Kč by mělo připadnout na snížení běžných výdajů. Poklesnout by měly výdaje na energie a služby (o 13 mld. Kč), zpět na loňskou úroveň by se měly vrátit platby za státní pojištěnce (úspora 14 mld. Kč). -
Vláda schválila rozpočet se schodkem 310 mld. Navzdory rozpočtovým pravidlům
Vláda včera schválila návrh státního rozpočtu pro letošní rok. Ten počítá se schodkem 310 miliard korun – o 24 mld. vyšším, než činil návrh Fialovy vlády. Z původního návrhu ale vypadla velká část vyšších – a z fiskálních pravidel výjimkovaných – výdajů na obranu a půjčka na dostavbu Dukovan. Relevantní číslo, se kterým se má vládní rozpočet srovnávat, je proto 237 mld. Kč, tedy maximální možný deficit dle zákona o rozpočtové odpovědnosti. A ten vláda překračuje o celých 73 miliard korun. -
Vláda schválila zavedení oblastí, kde budou snáz vznikat solární a větrné zdroje
"Cíl zjednodušit schvalování fotovoltaických a větrných elektráren, zefektivnit schvalovací proces a snížit administrativní zátěž vnímáme pozitivně. Tento krok vnímáme jako důležitý nástroj pro urychlení rozvoje obnovitelných zdrojů energie, což je nezbytné pro splnění klimatických cílů a zvýšení podílu OZE. Pozitiva, která vidíme, jsou rychlejší výstavba a realizace projektů, snížení administrativní zátěže, podpora rozvoje OZ a potenciál pro růst trhu. Negativum je z našeho pohledu riziko nedostatečné kontroly kvality projektů vzhledem k zrychlenému schvalování hlavně u složitějších instalací. Dále jsou to možné problémy s připojením k distribuční síti, v případě, že nebude infrastruktura na nárůst připravena a riziko zvýšené konkurence," říká provozní ředitelka Bidli Technologie a Energie Ivana Dancáková. -
Vláda snížila saldo rozpočtu, deficitní hospodaření však nekončí
Ke konci srpna došlo k mírnému zlepšení hospodaření státu, který snížil dosavadní deficit svého rozpočtu z -192,3 mld. na -175,8 mld. Kč. V meziročním srovnání je rozpočtové saldo nižší o téměř 19 mld., a to zejména díky zvýšení daňových příjmů v souvislosti s ekonomickým růstem. Roste tak naděje na dodržení schváleného salda ke konci roku, celkově však zůstane státní pokladna deficitní i výhledově, když nově předložený návrh rozpočtu na příští rok opět počítá se schodkem převyšujícím 200 mld. Kč ročně. -
Vláda stále nepochopila vážnost situace. Odklad hypoték je fajn, ale… musíme jít hlouběji do dluhu a umožnit kvantitativní uvolňování
Ministryně financí Alena Schillerová navrhne ve středu vládě moratorium na splácení hypoték, spotřebitelských i podnikatelských úvěrů na půl roku. Zároveň by podle ní měl být po dobu přerušení splácení snížený i úrok u těchto úvěrů o „nějakou symbolickou výši“. Navrhne také vládě, aby zrušila daň z nabytí nemovitosti. -
Vláda svým letošním hospodařením ostudu neudělá, na výjimečně dobrá léta však musí zapomenout. Zradila ji ekonomika i odložení startu třetí i čtvrté vlny EET
Hospodaření státního rozpočtu ke konci listopadu vykázalo schodek 38,6 miliardy korun. Taková suma je velice blízko rozpočtovanému schodku čtyřiceti miliard korun, takže vláda stojí v posledním měsíci roku před velkou výzvou, aby rozpočtovaný schodek naplnila. Předpokládáme, že vládě se nakonec podaří splnit rozpočtovaný schodek, resp. zajistit, aby nedošlo k hlubšímu než rozpočtovanému schodku. Loni koncem listopadu státní rozpočet také vykazoval poměrně citelný schodek, a sice 21,6 miliardy korun, aby za celý rok 2018 nakonec vykázal přebytek, konkrétně necelé tři miliardy korun. Letos posun do kladného pásma čekat nelze, nicméně vláda by měla docílit právě toho, že státní rozpočet nevykáže schodek hlubší než rozpočtovaných čtyřicet miliard. -
Vláda UK nemůže aktivovat článek 50 bez souhlasu parlamentu
Britský nejvyšší soud dnes rozhodl, že na Brexitu a aktivaci článku 50 se musí podílet parlament jeho odsouhlasením. Plány premiérky Theresy May jsou nyní značně nabourané a jistě se mírně zkomplikují. Jejím plánem bylo aktivovat článek 50 do konce března 2017, na tomto datu se dle tiskového mluvčí premiérky nic nemění. Vláda se proti verdiktu vrchního soudu odvolá. Ten tak rozhodl v poměru 8-3. -
Vláda USA částečně pozastaví svojí prací poprvé za 17 let.
Kongres USA nechce jít na kompromis týkající se financovaní práce vlády. Včera v nocí, 30 Září, senát podruhé v posled... -
Vláda USA si krátkodobě půjčuje nejdráže v dějinách, houstne totiž strach z bankrotu. Tento strach také může zhoršit opět se stupňující bankovní paniku v USA
Vláda Spojených států si půjčuje nejdráže v dějinách. Důvodem je houstnoucí strach z bankrotu USA, k němuž může vést nebývale rozpolcený Kongres. Američtí zákonodárci totiž stále nejsou s to dohodnout se na navýšení limitu veřejného zadlužení. Bez tohoto navýšení nejspíše od letošního léta, možná ale už od začátku června, nebude možné řádně zajistit chod Spojených států. -
Vláda už připouští, že návrh rozpočtu předloží i nové Sněmovně. Uvědomila si totiž, že past, kterou líčila na vládu novou, může do pasti uvrhnout naopak ji samotnou
Vláda konečně trochu pochopila, zač si ji daňoví poplatníci platí, a už alespoň připouští, že předloží návrh rozpočtu na rok 2026 i nové Sněmovně. V dnešních televizních debatách to připustil vicepremiér Vít Rakušan nebo ministr zemědělství Marek Výborný. -
Vláda už začíná mluvit o zvyšování daní, zatím jen těch z „neřestí“. V příštích letech ale přijde na vznik zcela nových daní, růst daní z pohonných hmot, nemovitostí či na navýšení DPH
Žít na dluh nelze věčně. Vláda se začíná vážně zabývat tím, jak zalátá rekordní výpadek veřejné kasy. V letošním roce je třeba počítat se schodkem minimálně 400 miliard korun. V příštím roce nelze vyloučit deficit až kolem 300 miliard korun. To dohromady představuje minimálně 700 miliard korun. Podstatnou část této obrovské sumy musí vláda vzít řadovým občanům a firmám ve formě daní, protože sama žádné peníze nevydělává. -
Vláda ve své covidové pomoci dává přednost důchodcům před živnostníky, jimž se tedy nedostává tolik, kolik by mělo
Mimořádné výdaje státního rozpočtu související s covidem-19 představovaly loni zhruba 217 miliard korun, tedy necelých 60 procent výsledného schodku. Schodek by totiž byl poměrně výrazný, zhruba 60miliardový, i pokud by žádný covid nebyl. Z podstatné části kvůli předpandemickému navyšování starobních důchodů. -
Vláda ve věci zestátnění ČEZ otáčí o 180 stupňů z hodiny na hodinu a pak zase zpět. Neuváženými výroky zásadně ohrožuje další rozvoj burzy a kapitálového trhu v Česku
Včera během jediného dne vláda, ústy svého prvního místopředsedy Víta Rakušana, vícekrát otočila ve věci zestátnění energetického podniku ČEZ. Nejprve odpoledne na setkání s občany v sokolovském kulturním domě Rakušan poměrně překvapivě uvedl, že se domnívá, že vláda ještě během svého nynějšího funkčního období podnik zestátní. Před půlnocí ale už zase svá slova bral zpět. „Vláda uvažovala o odkoupení výrobních částí (podniku ČEZ) v době extrémně vysokých cen energií. V tuto dobu žádné takové kroky neprobíhají,“ uvedl ministr vnitra na svém účtu na sociální síti X. -
Vláda v prvních dvou měsících roku hospodařila se schodkem takřka 70 miliard korun, loni to však bylo přes 100 miliard. K lepšímu výsledku jí pomáhají zejména vyšší inkasa daně z příjmu, daně tabáku či daně z lihu
Vláda koncem února hospodařila se schodkem státního rozpočtu ve výši 68,6 miliardy korun. Přestože jde historicky o čtvrté nejhorší únorové plnění státního rozpočtu, meziročně je schodek citelně nižší. Loni totiž koncem února činil 102,5 miliardy korun. Únorová čísla tedy jsou dalším dokladem pomalu, ale přece postupující stabilizace tuzemských veřejných financí. -
Vláda vybírá na daních meziročně o 91 miliard více, ale schodek snížila jen o 67 miliard. Schodek je tak nižší vlastně jen díky skončení pandemie, které nastartovalo daňový výběr, a rychlejší inflaci
Za prvních osm měsíců letošního roku je schodek státního rozpočtu sice meziročně nižší o 66,9 miliardy korun. Jenže za poklesem schodku je výhradně vyšší daňový výběr. Na daních a pojistném totiž stát od ledna do srpna vybral meziročně o 91,1 miliardy korun více. -
Vláda výrazně seškrtala mimořádnou valorizaci. Průměrně vydělávající důchodce tak jen letos přijde na penzích o 7100 korun, stát tím ušetří 20 miliard
Důchodci se v červnu nakonec dočkají citelně nižší valorizace, než na jakou by měli nárok, pokud by vláda dnes nepředstavila nový způsob jejího výpočtu. -
Vláda v září hospodařila přebytkově již čtvrtý měsíc v řadě. Pokud najde úspory za 15 miliard, může se letos „vejít“ do vytyčeného schodku 295 miliard
Vládě se daří snižovat schodek státního rozpočtu. V září již čtvrtý měsíc v řadě dokázala hospodařit s měsíčním přebytkem. Za celé období od ledna do září tak vykazuje schodek 180,7 miliardy korun. Ten je sice čistě nominálně stále jeden z nejvyšších deficitů v historii, avšak jeho vykázání výrazně zvyšuje šanci, že vláda za celý letošní rok bude hospodařit maximálně s vytyčeným schodkem 295 miliard korun, a nebude tak nucena přistoupit k novelizaci rozpočtového zákona. -
Vláda za pět měsíců „nesekala“ deficit přes 270 miliard korun, povolený deficit za celý rok převýší již během dvou týdnů. Stranjura tahá za záchrannou brzdu, může ale vyvolat dosud nejzávažnější pětikoaliční rozmíšku
Vládě se nedaří plnit státní rozpočet, jak si předsevzala. Za prvních pět měsíců roku činí jeho schodek 271,4 miliardy korun. V nominálním vyjádření jde o historicky rekordní schodek za pět měsíců roku, který předčí i deficity příslušných měsíců, tedy ledna až května, covidových let 2020 nebo 2021.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Čím se platí v KLDR? Severokorejský won si prošel reformou, která skončila popravou
Jak pracovat s otevřenou pozicí a proč nedostáváme Take-Profit o pár pipů? (43. díl)
Prop trading firmy a marketing – velký přehled statistik
Bitcoin, zlato, stříbro, akcie: Začíná to!
Nejbohatší země Afriky platí randem. Cesta k němu vedla přes Brity i Mandelu
Smart Money Trading: Jak odhadnout denní trend pomocí Asia session? (42. díl)
RSI Strategie: Tajemství úspěšného tradingu
Malajsii zdevastovaly „banánové peníze“. Dnešní ringgit z úpadku vytáhla ropa i kaučuk
Francouzské akciové indexy: Luxus, banky a globální průmysloví hráči (13. díl)
Leden 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Čím se platí v KLDR? Severokorejský won si prošel reformou, která skončila popravou
Jak pracovat s otevřenou pozicí a proč nedostáváme Take-Profit o pár pipů? (43. díl)
Prop trading firmy a marketing – velký přehled statistik
Bitcoin, zlato, stříbro, akcie: Začíná to!
Nejbohatší země Afriky platí randem. Cesta k němu vedla přes Brity i Mandelu
Smart Money Trading: Jak odhadnout denní trend pomocí Asia session? (42. díl)
RSI Strategie: Tajemství úspěšného tradingu
Malajsii zdevastovaly „banánové peníze“. Dnešní ringgit z úpadku vytáhla ropa i kaučuk
Francouzské akciové indexy: Luxus, banky a globální průmysloví hráči (13. díl)
Leden 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Denní kalendář událostí
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
Na Novém Zélandu maloobchodní tržby
V USA prodeje nových domů
V USA prodeje nových domů
V USA HDP cenový index
V USA cenový index PCE
V USA hrubý domácí produkt (HDP)
V Kanadě maloobchodní tržby
V USA výrobní index PMI a PMI za služby
V Británii výrobní index PMI a PMI za služby
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
Na Novém Zélandu maloobchodní tržby
V USA prodeje nových domů
V USA prodeje nových domů
V USA HDP cenový index
V USA cenový index PCE
V USA hrubý domácí produkt (HDP)
V Kanadě maloobchodní tržby
V USA výrobní index PMI a PMI za služby
V Británii výrobní index PMI a PMI za služby
Tradingové analýzy a zprávy
Index DAX - Intradenní výhled 17.2.2026
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 17.2.2026
FTSE 100 - Intradenní výhled 17.2.2026
Dow Jones - Intradenní výhled 17.2.2026
USD/CAD - Intradenní výhled 17.2.2026
USD/CHF - Intradenní výhled 17.2.2026
GBP/USD - Intradenní výhled 17.2.2026
Dolarový index - Intradenní výhled 17.2.2026
Ropa WTI - Intradenní výhled 17.2.2026
Zlato - Intradenní výhled 17.2.2026
Index DAX - Intradenní výhled 17.2.2026
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 17.2.2026
FTSE 100 - Intradenní výhled 17.2.2026
Dow Jones - Intradenní výhled 17.2.2026
USD/CAD - Intradenní výhled 17.2.2026
USD/CHF - Intradenní výhled 17.2.2026
GBP/USD - Intradenní výhled 17.2.2026
Dolarový index - Intradenní výhled 17.2.2026
Ropa WTI - Intradenní výhled 17.2.2026
Zlato - Intradenní výhled 17.2.2026
Blogy uživatelů
Kolik rozhodnutí denně ještě dává smysl?
Zľava 70% iba do stredy!
INVESTIČNÍ GLOSA: Daňová šílenost made in Nizozemsko. Investoři mají platit za nerealizované zisky
4 nejhorší časy pro obchodování na forexu
Jaký je potenciál platiny?
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a EUR/JPY
Pozor na AI! Big Tech otevírá peněženku
Niečo čo by ste mali vedieť o analýzach
Indexy proti zlatu: Jak obchodovat relativní sílu trhů pomocí jediného instrumentu?
Dvě čísla Stroukal & Peterka: Venezuela prohrála “Sim City i s cheaty”
Kolik rozhodnutí denně ještě dává smysl?
Zľava 70% iba do stredy!
INVESTIČNÍ GLOSA: Daňová šílenost made in Nizozemsko. Investoři mají platit za nerealizované zisky
4 nejhorší časy pro obchodování na forexu
Jaký je potenciál platiny?
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a EUR/JPY
Pozor na AI! Big Tech otevírá peněženku
Niečo čo by ste mali vedieť o analýzach
Indexy proti zlatu: Jak obchodovat relativní sílu trhů pomocí jediného instrumentu?
Dvě čísla Stroukal & Peterka: Venezuela prohrála “Sim City i s cheaty”
Forexové online zpravodajství
Zlato jako pojistka, ne jen investice. Mladí milionáři mu věří víc než jejich rodiče
Hovořit s voicebotem? Ne, děkuji, říkají Češi v průzkumu
GEVORKYAN v portfóliu fondu Goldman Sachs
Putin „zavařil“ Orbánovi, jenž před blížícími se volbami čelí závažnému výpadku dodávek ruské ropy. Maďarsko i Slovensko musí nouzově čerpat z rezerv; prosí o pomoc Chorvatsko, jehož ropovodem dosud opovrhovaly
Pražská burza v úvodu obchodování kosmeticky posiluje
Frankfurtská burza otevírá na červené nule
Akciový výhled: Futures v záporu
Asijsko-pacifický region byl tažen Japonskem dolů, na většině trhů se dnes neobchodovalo
Evropské futures kontrakty oslabují
Německo: Index CPI v lednu dle konečných dat meziročně vzrostl o 2,1 %
Zlato jako pojistka, ne jen investice. Mladí milionáři mu věří víc než jejich rodiče
Hovořit s voicebotem? Ne, děkuji, říkají Češi v průzkumu
GEVORKYAN v portfóliu fondu Goldman Sachs
Putin „zavařil“ Orbánovi, jenž před blížícími se volbami čelí závažnému výpadku dodávek ruské ropy. Maďarsko i Slovensko musí nouzově čerpat z rezerv; prosí o pomoc Chorvatsko, jehož ropovodem dosud opovrhovaly
Pražská burza v úvodu obchodování kosmeticky posiluje
Frankfurtská burza otevírá na červené nule
Akciový výhled: Futures v záporu
Asijsko-pacifický region byl tažen Japonskem dolů, na většině trhů se dnes neobchodovalo
Evropské futures kontrakty oslabují
Německo: Index CPI v lednu dle konečných dat meziročně vzrostl o 2,1 %
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Porovnanie reakcie trhov na súčasné a aprílové geopolitické napätie
GEVORKYAN v portfóliu fondu Goldman Sachs
Rozbřesk: Německá inflace na čtyřletých maximech, Bundesbanka bije na poplach
Hovořit s voicebotem? Ne, děkuji, říkají Češi v průzkumu
Putin „zavařil“ Orbánovi, jenž před blížícími se volbami čelí závažnému výpadku dodávek ruské ropy. Maďarsko i Slovensko musí nouzově čerpat z rezerv; prosí o pomoc Chorvatsko, jehož ropovodem dosud opovrhovaly
JP225 se zotavuje po pátečním propadu
Zlato jako pojistka, ne jen investice. Mladí milionáři mu věří víc než jejich rodiče
Večerné zhrnutie
Technická analýza - Dolar dnes bude bojovat o udržení včerejších zisků, které hned z rána navyšuje
Makro: Růst zahraničního obchodu G7 a BRICS ve 4Q zrychlil, OECD
Porovnanie reakcie trhov na súčasné a aprílové geopolitické napätie
GEVORKYAN v portfóliu fondu Goldman Sachs
Rozbřesk: Německá inflace na čtyřletých maximech, Bundesbanka bije na poplach
Hovořit s voicebotem? Ne, děkuji, říkají Češi v průzkumu
Putin „zavařil“ Orbánovi, jenž před blížícími se volbami čelí závažnému výpadku dodávek ruské ropy. Maďarsko i Slovensko musí nouzově čerpat z rezerv; prosí o pomoc Chorvatsko, jehož ropovodem dosud opovrhovaly
JP225 se zotavuje po pátečním propadu
Zlato jako pojistka, ne jen investice. Mladí milionáři mu věří víc než jejich rodiče
Večerné zhrnutie
Technická analýza - Dolar dnes bude bojovat o udržení včerejších zisků, které hned z rána navyšuje
Makro: Růst zahraničního obchodu G7 a BRICS ve 4Q zrychlil, OECD
Blogy uživatelů
Moje obchodování EUR/USD, EUR/TRY a ropy WTI
Technická analýza měnových párů: NZD/USD, AUD/USD a USD/CHF
Elliottovy vlny: Měnový pár EUR/AUD a akcie Microsoft a Boeing
Elliottovy vlny: Měnový pár EUR/NZD a akcie Volkswagen a Google
GBP/NZD konečne prelomil úroveň. Dokáže to aj USD/JPY či AUD/USD?
Bezpečný přístav v nejisté době: Zlato, stříbro i Bitcoin lámou rekordy
Moje cesta prop tradingem – trading a nahodilost. Preferované metody payoutů u prop firem
Vysněná 2 %
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry NZD/CAD, EUR/USD a vyhodnocení pro GBP/CHF
Burzovní grafy: Mírný pokles uzavřel rekordní červen a nejlepší první pololetí za dvacet let
Moje obchodování EUR/USD, EUR/TRY a ropy WTI
Technická analýza měnových párů: NZD/USD, AUD/USD a USD/CHF
Elliottovy vlny: Měnový pár EUR/AUD a akcie Microsoft a Boeing
Elliottovy vlny: Měnový pár EUR/NZD a akcie Volkswagen a Google
GBP/NZD konečne prelomil úroveň. Dokáže to aj USD/JPY či AUD/USD?
Bezpečný přístav v nejisté době: Zlato, stříbro i Bitcoin lámou rekordy
Moje cesta prop tradingem – trading a nahodilost. Preferované metody payoutů u prop firem
Vysněná 2 %
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry NZD/CAD, EUR/USD a vyhodnocení pro GBP/CHF
Burzovní grafy: Mírný pokles uzavřel rekordní červen a nejlepší první pololetí za dvacet let
Vzdělávací články
Forex 2026: Které měny budou sbírat zisky?
Bitcoin, zlato, stříbro, akcie: Začíná to!
Prop trading firmy a marketing – velký přehled statistik
Akcie: Analýza akcií aneb jak zvýšit svoje šance na úspěch (díl 5.)
ICT trading - Smart Money strategie (1. díl)
FXstreet.cz přináší rozhovor se stratégem finančních trhů České spořitelny
Kde hledat ten správný fundament?
Velký rozhovor s Davidem Vargou, spoluzakladatelem Purple Trading a Fintokei
Jak se bránit frustraci z tradingu?
Jaké obchodování dává největší šanci na úspěch?
Forex 2026: Které měny budou sbírat zisky?
Bitcoin, zlato, stříbro, akcie: Začíná to!
Prop trading firmy a marketing – velký přehled statistik
Akcie: Analýza akcií aneb jak zvýšit svoje šance na úspěch (díl 5.)
ICT trading - Smart Money strategie (1. díl)
FXstreet.cz přináší rozhovor se stratégem finančních trhů České spořitelny
Kde hledat ten správný fundament?
Velký rozhovor s Davidem Vargou, spoluzakladatelem Purple Trading a Fintokei
Jak se bránit frustraci z tradingu?
Jaké obchodování dává největší šanci na úspěch?
Tradingové analýzy a zprávy
FCA varuje před brokerem Broker Unity / Brokerunity / Kode Tech Solutions LTD
Ropa na světových trzích výrazně zdražuje
Libra je na zajímavých nákupních úrovních
Forex: Koruna stejně jako v předchozích dnech oslabila vůči euru i dolaru
Forex: Dolar oslabuje po zprávě o zpomalení tvorby pracovních míst v USA
Komodity: Ceny ropy zvedají náznaky Fedu, že by mohl začít snižovat sazby
Komodity: Ropa zlevňuje, z části kvůli růstu zásob ropných produktů v USA
V případě dalších sankcí by MMF mohl dále snížit výhled globálního růstu
Centrální banky nakupují zlato v rekordních objemech, zájem je i v Česku
Ceny ropy tlačí dolů obavy z globální recese, většímu poklesu brání škrty
FCA varuje před brokerem Broker Unity / Brokerunity / Kode Tech Solutions LTD
Ropa na světových trzích výrazně zdražuje
Libra je na zajímavých nákupních úrovních
Forex: Koruna stejně jako v předchozích dnech oslabila vůči euru i dolaru
Forex: Dolar oslabuje po zprávě o zpomalení tvorby pracovních míst v USA
Komodity: Ceny ropy zvedají náznaky Fedu, že by mohl začít snižovat sazby
Komodity: Ropa zlevňuje, z části kvůli růstu zásob ropných produktů v USA
V případě dalších sankcí by MMF mohl dále snížit výhled globálního růstu
Centrální banky nakupují zlato v rekordních objemech, zájem je i v Česku
Ceny ropy tlačí dolů obavy z globální recese, většímu poklesu brání škrty
Témata v diskusním fóru
seif.finance zkušenosti?
Proč vlastně děláme trading? A co na to říká AI?
Trading ideas: CAD/CHF, EUR/USD a GBP/NZD
Moudra a citáty slavných investorů a traderů
Akciové indexy
Elliottovy vlny: Měnový pár USD/CAD, index DAX a kakao
Historická maxima jsou na dosah, index S&P 500 zpevnil poosmé za sebou
Obchodník měsíce: Pomalu ale jistě vzhůru
Diskuse k blogům
Outside bar
seif.finance zkušenosti?
Proč vlastně děláme trading? A co na to říká AI?
Trading ideas: CAD/CHF, EUR/USD a GBP/NZD
Moudra a citáty slavných investorů a traderů
Akciové indexy
Elliottovy vlny: Měnový pár USD/CAD, index DAX a kakao
Historická maxima jsou na dosah, index S&P 500 zpevnil poosmé za sebou
Obchodník měsíce: Pomalu ale jistě vzhůru
Diskuse k blogům
Outside bar



