Středa 09. října 2024 19:05
reklama
Purple trading AI
reklama
SAB Finance
reklama
Dukascopy new
reklama
eightcap trade smarter

Indexy v zeleném, ropa v červeném: Co stojí za tržním paradoxem?

01.10.2024 12:27  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

analytics66fbcd5577513.jpg

Powell varuje před opatrností

Index S&P 500 se v pondělí nečekaně vyšplhal na rekordní hodnoty, když byl předtím pod tlakem kvůli výrokům předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella, který naznačil, že Fed navzdory očekávání trhu nebude spěchat s dalším snížením sazeb.

Index podpořil pozitivní sentiment a také dobré měsíční a čtvrtletní výsledky. Všechny tři klíčové americké indexy – Dow, S&P 500 a Nasdaq – v důsledku toho zakončily seanci v "zelených číslech" a aktualizovaly historická maxima.

Důležité signály pro trh

Ve svém projevu na konferenci Národní ekonomické asociace v Nashvillu Powell naznačil, že regulátor letos očekává ještě dvojí snížení sazeb, pokud ekonomické indikátory splní prognózy. Jde celkem o 50 bazických bodů, což investorům umožňuje posoudit další kroky Fedu.

"Mnoho lidí se domnívá, že kroky Fedu jsou do konce roku už zohledněny," komentuje Jake Dollarhide, generální ředitel Longbow Asset Management. "Já si ale myslím, že Fed může mít v roce 2024 připraveno ještě vícero překvapení. Scénář měkkého přistání se ještě klidně může realizovat."

Trh reaguje na prognózy

Fed už tento měsíc vykročil směrem k uvolnění politiky, když snížil sazbu o 50 bazických bodů. Investoři pozorně sledují pravděpodobnost podobného rozhodnutí v listopadu, která podle CME Group klesla na 35 %, a to z 37 % před Powellovým projevem a z 53 % v pátek.

Výsledky dne: všechny indexy jsou kladné

Index Dow Jones Industrial Average si připsal 17,15 bodů (+0,04 %) a dosáhl hodnoty 42 330,15. Index S&P 500 vzrostl o 24,31 bodů (+0,42 %) a zakončil den na úrovni 5 762,48. Nasdaq Composite vykázal nárůst o 69,58 bodů (+0,38 %) a uzavřel na úrovni 18 189,17.

Teď se pozornost investorů upíná k budoucímu prohlášení Fedu a ekonomickým údajům, které mohou buď potvrdit, nebo změnit očekávání trhu ohledně dalšího pohybu úrokových sazeb.

Nejlepší září za posledních sedm let

Index S&P 500 zakončil září ziskem 2 %, což byl jeho nejlepší výsledek za tento měsíc od roku 2013. Navíc jde o pátý měsíc pozitivní dynamiky tohoto indexu v řadě. Do konce čtvrtletí si index připsal 5,5 %, Nasdaq vykázal růst o 2,6 % a lídrem se stal Dow Jones, který posílil o impozantních 8,2 %.

Krátkodobá volatilita

Reakce trhu na výroky Jeroma Powella byly smíšené. Indexy po jeho projevu klesly, ale ke konci obchodní seance se obrátily a trh se zotavil. Odborníci se domnívají, že jedním z důvodů tohoto pohybu mohla být aktivita v poslední den čtvrtletí, kdy se investoři snaží zafixovat své pozice.

"Ke konci čtvrtletí je obchodní aktivita vždy velká – je běžné, že vítězové jsou kupováni a poražení prodáváni," říká Jake Dollarhide, generální ředitel společnosti Longbow Asset Management.

Fed a očekávání trhu

Podle Quincyho Crosbyho, hlavního globálního stratéga LPL Financial, je Federální rezervní systém před listopadovým zasedáním ve fázi vyčkávání, protože dostane řadu nových ekonomických údajů, které ovlivní směr měnové politiky.

Tento týden bude zveřejněno několik klíčových údajů, včetně počátečních žádostí o podporu v nezaměstnanosti a mezd v soukromém sektoru. Trh tyto indikátory pozorně sleduje, protože by mohly ovlivnit rozhodnutí o sazbách.

Akcie CVS Health rostou

Akcie společnosti vyskočily o 2,4 % po zprávě, že aktivistický akcionář Glenview Capital Management se setká s vedením CVS Health. Podle zasvěcených osob bude schůzka věnována možným změnám ve strategii společnosti s cílem zlepšit její efektivitu.

Optimismus na akciových trzích

Počet akcií, které na Newyorské burze vykázaly růst, převýšil počet těch, které klesly, v poměru 1,06 : 1. Na Nasdaqu byl tento poměr vyrovnaný 1,00 : 1, což svědčí o vyrovnané náladě účastníků trhu.

Index S&P 500 zaznamenal 30 nových ročních maxim a pouze 2 nová minima, zatímco index Nasdaq vykázal 82 nových maxim a 88 minim. Z aktuálních údajů vyplývá značná volatilita, ale také aktivní oživování pozic předních společností.

Objemy obchodů jsou vysoké

Objemy obchodů na amerických burzách dosáhly 12,64 miliard akcií, což je více než průměr za posledních 20 seancí, který činí 11,93 miliard. Vyšší aktivita může být dána nervozitou investorů související s výroky předsedy Fedu Jeroma Powella a větší nejistotou týkající se dalšího vývoje měnové politiky.

Trhy v očekávání

Světový akciový index MSCI zahájil týden menším poklesem, zatímco dolar posílil v souvislosti se snížením očekávání agresivnějšího uvolnění politiky Fedu. Powell dal jasně najevo, že regulátor zatím nehodlá prudce snižovat sazby, což zvýšilo volatilitu na trzích a změnilo očekávání investorů. Futures na ropu zároveň ukončily boční obchodování kvůli nejistotě související s konfliktem na Blízkém východě.

Powellovy komentáře byly rozkolísané

Trhy se vyvíjely smíšeně, když Powell prohlásil, že Fed nebude silou prosazovat snížení sazeb. Investoři, kteří očekávali hlubší snížení, přehodnocují pozice, protože šéf Fedu podpořil vyhlídky na dvojí snížení sazeb o 25 bazických bodů do konce roku, pokud ekonomika bude dál růst podle současných prognóz.

Silné údaje o inflaci podporují zisky

Hlavní indexy na Wall Street minulý týden výrazně vzrostly poté, co údaje o jádrové inflaci v USA nesplnily prognózy, což zvýšilo vyhlídky na další uvolnění měnové politiky. Od pondělí ale pravděpodobnost listopadového snížení sazeb o 50 bazických bodů klesla podle CME Group z pátečních 53,3 % na 36,7 %.

Investoři dál hodnotí pravděpodobnost dalšího snížení sazeb, protože americká ekonomika vykazuje smíšené signály. V centru pozornosti zůstávají údaje o zaměstnanosti, inflaci a růstu HDP, které by mohly buď podpořit Powellovu pozici nebo vést k revizi současných prognóz. Trh zůstává ve stavu zvýšené nejistoty, což se odráží na obchodovaných objemech a volatilitě.

Sazby jsou vysoké, stejně jako rizika

V nadcházejících týdnech budou účastníci trhu pozorně sledovat projevy představitelů Fedu kvůli sebemenšímu náznaku možné změny kurzu. Očekávání trhu jsou mírnější, ale jakákoli nová informace by mohla situaci opět změnit.

Akcie se vrátily na předchozí úrovně

Indexy S&P 500 a Dow navzdory počátečnímu poklesu v době projevu Jeroma Powella zakončily seanci na rekordních hodnotách a v posledních hodinách obchodování ztráty vyrovnaly. Zisky přišly v poslední den čtvrtletí, kdy investoři tradičně upravují portfolia, což na trh vnáší další volatilitu.

"Silný závěr lze částečně přičíst vlivu tzv. čtvrtletního rebalancování, což je typická praxe rekalibrace portfolií na poslední chvíli, jejímž cílem je zlepšit výkonnost," uvedl Rick Meckler, partner v Cherry Lane Investments.

Silný růst za měsíc i čtvrtletí

Index S&P 500 vzrostl v září o 2,01 %, což svědčí o působivé pozitivní dynamice už pátý měsíc v řadě. A za čtvrtletí posílil o 5,53 %, což podtrhuje odolnost trhu v podmínkách nejistoty týkající se dalších kroků Fedu.

Globální index MSCI také skončil v červených číslech, když klesl o 0,21 % na 851,02 bodů. Za měsíc ale posílil o zhruba 2 % a za třetí čtvrtletí vykázal silný růst o 6 %, což svědčí o novém optimismu globálních investorů.

Rizikové faktory zůstávají ve hře

Tim Phipps ze společnosti Per Stirling Capital upozorňuje, že investoři musí dál bedlivě sledovat geopolitickou situaci na Blízkém východě, následky hurikánu Helen a hrozbu velkého úderu na americké doky. K tomu se přidává nejistota spojená s čínskou ekonomikou, která se prostřednictvím nových stimulačních opatření snaží udržet tempo růstu.

Čína podporuje růst asijských trhů

Čínský akciový trh reagoval silnou rally na fakt, že Peking představil stimulační balíčky. Index předních čínských společností CSI300 zaznamenal největší denní nárůst od roku 2008, když vyskočil o 8,5 %. Navázal tak na rally z posledních pěti obchodních dnů, během které si připsal více než 25 %.

Strategie a očekávání investorů

Investoři zůstávají ve vyčkávacím módu, protože další kroky Fedu i velkých ekonomik, jako je Čína, by mohly výrazně ovlivnit globální trhy. Současné události poukazují na význam vyvažování domácích a vnějších rizik, včetně makroekonomických indikátorů a geopolitických faktorů.

Experti v této souvislosti doporučují opatrnost a zaměření na diverzifikaci portfolií, protože nestabilita by by mohla být dlouhodobá.

Jestřábí postoj šéfa Fedu znepokojuje trh

Americká měna posílila poté, co Jerome Powell naznačil, že Fed nemusí v listopadu výrazně snížit sazby. Prohlášení překvapilo trhy a donutilo investory přehodnotit očekávání.

"Vypadá to, že Powell si vzal svůj díl jestřábích pilulek," řekl s ironií Steve Englander, šéf globálního devizového výzkumu G10 a makro strategie ve Standard Chartered Bank. Obchodníci se teď podle něho začínají bát, že regulátor je letos opravdu odhodlán ke dvěma malým snížením sazeb o 25 bazických bodů.

Dolar vůči hlavním měnám stabilně roste

Dolarový index, který odráží dynamiku dolaru vůči klíčovým měnám, jako je euro a jen, vzrostl o 0,32 % a dosáhl hodnoty 100,76. Euro v důsledku toho oslabilo na 1,1133 dolarů, což je 0,27 % pod předchozím dnem, a dolar vůči jenu vzrostl o 1 % na hodnotu 143,61.

Dluhový trh reaguje na rétoriku Fedu

V návaznosti na aktualizovaná očekávání investorů se změnil i výnos amerických státních dluhopisů. Benchmarkový desetiletý dluhopis vzrostl o 3,6 bazických bodů na 3,785 %, což je nad hodnotou z pátku, kdy činil 3,749 %.

Dvouleté dluhopisy, které jsou obvykle citlivější na změny úrokových sazeb, vykázaly ještě výraznější pohyb. Jejich výnosy vzrostly o 7,4 bazických bodů na 3,637 %, a to z pátečních 3,563 %.

Výnosová křivka signalizuje změnu sentimentu

Rozdíl mezi výnosy dvouletých a desetiletých státních dluhopisů, které se často používají jako indikátor očekávání hospodářského růstu, činil 14,6 bazických bodů. Tato hodnota je považována za známku rostoucí důvěry investorů v odolnost americké ekonomiky navzdory přetrvávající nejistotě kolem měnové politiky.

Co dál?

Silnější dolar a rostoucí výnosy dluhopisů upozorňují na změnu tržního sentimentu. Účastníci trhu budou sledovat další komentáře Fedu a ekonomické údaje, aby zjistili, jestli Fed bude pokračovat ve zpřísňování rétoriky, nebo se později během roku rozhodne pro agresivnější uvolňování.

Americká ropa vykazuje největší pokles za poslední rok

Cena americké ropy WTI mírně klesla a den zakončila na 68,17 dolarech za barel, takže v průběhu obchodní seance ztratila pouze 1 cent. Zářijové výsledky byly ale mnohem dramatičtější – náklady na surovinu klesly za měsíc o 7 %, tedy nejvíc od října 2023. Pokles na konci čtvrtletí činil 16 %, takže byl nejvýraznější za poslední rok.

Brent je také v červených číslech

Světový benchmark Brent zakončil seanci na 71,77 dolarech za barel, což představuje pokles o 21 centů. V září se propadl o 9 %, vykázal tím nejvýraznější měsíční pokles od listopadu 2022 a pokračoval v klesajícím trendu už třetí měsíc v řadě. Čtvrtletní výsledky potěší ještě méně: ztratil téměř 17 %, což byl nejvýraznější čtvrtletní pokles za posledních 12 měsíců.

Zlato po explozivní rally ochlazuje

Po impozantní rally, kterou podpořila měkká rétorika Fedu a geopolitické napětí, zlato mírně ustoupilo a před koncem čtvrtletí si dalo pauzu. Spotová cena drahého kovu klesla o 1 % na 2 631,39 dolarů za unci. Korekci vykázaly i futures na americké zlato, které klesly o 0,54 % na 2 629,90 dolarů za unci.

Nejlepší čtvrtletí zlata od začátku roku 2020

Drahý kov končí čtvrtletí, i přes současné oslabení, nejlepším výsledkem od začátku roku 2020. Investoři považují zlato za spolehlivé bezpečné aktivum v prostředí vysoké nejistoty na finančních trzích a eskalujících geopolitických rizik, včetně nestability na Blízkém východě.

Výhled

Vzhledem k poklesu cen ropy a stabilizaci zlata zůstává trh s energiemi a drahými kovy v pásmu vysoké volatility. Účastníci budou sledovat kroky hlavních zemí produkujících ropu a vývoj světové ekonomiky, které by mohly ovlivnit trajektorii komoditních aktiv v příštím čtvrtletí.

Klíčová slova: Čína | Akciový index | Nasdaq | Dow Jones | USA | HDP | Americká ekonomika | Rizika | Objemy obchodů | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Asset management | Benchmark | CME | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Ekonomika | Euro | Fed | Futures | G10 | Indikátor | Indikátory | Měna | Pozice | Rally | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Spotová cena | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zlato | Americká měna | Dluhopisy | Obchodování | Regulátor | Index MSCI | Indexy | Investoři | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Optimismus | Výsledky | Uvolnění měnové politiky | Nasdaq Composite | Makro | Obchodní seance | Obchodníci | Praxe | Aktivum | Index | Brent | Cena | Dolar | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Management | Portfolia | Ropy | Signály | Trh | Volatility | WTI | Zisky | ROCE | Světové ekonomiky | Federální rezervní systém | Burze | LPL Financial | MSCI | CME Group | CSI300 | Standard Chartered | Globální trhy | Výnosová křivka | Ekonomické indikátory | Pozornost investorů | Hlavní indexy | S&P | Ztráty | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Tempo růstu | Longbow Asset Management | Výhled | Dolar vůči jenu | Výnosy | Ekonomické údaje | Údaje o inflaci | Očekávání | Jerome Powell | Očekávání investorů | Obchodní aktivita | Akcie společnosti | Čínský akciový trh | Geopolitické napětí | Šéf Fedu | Reakce trhu | Silnější dolar | Globální index | Optimismus na akciových trzích | Snížení sazeb | Očekávání trhu | BAT | Index DOW | Generální ředitel | Největší pokles | Vyhlídky | Drahý kov | Prognózy | Nejistoty | Prohlášení | Měnové politiky | Peking | Nejistoty na finančních trzích | Experti | Standard Chartered Bank | Trhy | Pokles | Rekordní hodnoty | Americké ekonomiky | Vývoj | Žádosti o podporu | Asociace | Růst | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ekonomiky | Čtvrtletní pokles | Údaje | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Čtvrtletní výsledky | Rozhodnutí o sazbách | JDE | Pozitivní sentiment | Počet akcií | Odborníci | Futures na ropu | Dluhový trh | Změny úrokových sazeb | Indexy na Wall Street | Kov | CVS Health | CVS | Rostoucí výnosy | Silný růst | Oslabení | Cherry Lane Investments | Rick Meckler | Společnosti | Opatření | Pozornost | TIM | | Powellovy komentáře | Komentáře Fedu | Jake Dollarhide | Dow Jones Industrial Average | Indexy S&P | Kroky Fedu | Cherry Lane | Zlepšit výkonnost | Americká ropa | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Vývoj světové ekonomiky | Capital Management | Vice | Akcie CVS Health | Prohlášení Fedu | Capital | LPL | Portfólia | Investments | Důležité signály | Jestřábí postoj | Financial | Reakce trhů | S&P 500 a Nasdaq | Kovy | Účastníci trhu | Rétorika Fedu |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Indexy se pomalu vracejí do zelených čísel, většina před svátky měn vyčkává
    Koncem týdne se nálada na finančních trzích zdá se začíná pozvolna uklidňovat. Dnešní seance již na většině burz probíhá na podprůměrných objemech a indexy začínají znovu růst, když například německý DAX přidává okolo jednoho procenta. Fundamentů je stále málo, a tak se tématem číslo jedna dál stává situace v některých technologických firmách. Po výplachu na akciích společnosti Tesla se dnes do hledáčku obchodníků dostává například Amazon, který dostal pod tlak americký prezident Trump, který jej v jednom ze svých tweetů obvinil z neplacení daní a z toho, že společnost svými aktivitami likviduje menší prodejce. Pád akcií Amazonu ale technologický sektor zatím nechává klidným, takže si své pozice drží jak futures na S&P500, tak futures na technologický index NASDAQ.
  • ❗ Indexy se před NFP obchodují beze změny
    Klíčovou makro událostí dne je zveřejnění zprávy o zaměstnanosti v USA za leden 2023. Zpráva bude zveřejněna ve 13:30 h GMT a očekává se, že vykáže růst počtu pracovních míst mimo zemědělství o 185 tis. Pokud se tato očekávání potvrdí, jednalo by se o první údaj NFP pod 200 tis. po dvou letech! Odhady ADP zveřejněné na začátku tohoto týdne vyvolaly určité obavy, neboť poukázaly na to, že v lednu v americké ekonomice přibylo pouze 106 tis. pracovních míst. Nicméně ADP je v poslední době spíše špatným prediktorem NFP. Mírnější čtení by mohlo zvýšit holubičí sázky Fedu a mohlo by podpořit riziková aktiva, jako jsou akcie, a zároveň vyvinout tlak na USD. Sledovány budou také údaje o růstu mezd - rychlejší než očekávané prohlášení by Wall Street uvítala.
  • Indexy se vezou na mírné vlně optimismu, smíšená data z Asie
    Včerejší seance nakonec na trzích skončila velmi pozitivně, když se dařilo všem indexům v USA, které rostly o více než procento. Pozitivní sentiment pak panoval také v průběhu asijské seance, když korejský KOSPI rostl o 1,8 %, zatímco další asijské indexy přidávaly rovněž okolo 1 %. Výjimkou byl pouze Šanghajský Composite, který rostl o 0,3 %. Odkud vlna optimismu přišla? Tentokrát náladě na trzích pomohla Čína a komentáře mluvčího ministerstva obchodu, který uvedl, že země nemá zájem na zavádění dalších cel a raději se chce zaměřit na jejich odstranění. Několik hodin poté pak americký prezident uvedl, že USA a Čína budou dál jednat, i když zatím neřekl kdy. Připomeňme také, že včerejší americké HDP poškodily výsledky investic a zahraničního obchodu, což může tlak na Trumpa, aby se s Čínou dohodl, mírně zvyšovat.
  • Indexy se vracejí do zelených čísel, USD mezitím mírně posiluje
    Po včerejším zklidnění napětí na trzích, kdy se US indexy nakonec dokázaly dostat do zelených čísel, se dnes žádné překvapení nekoná. O poznání lepší nálada tedy panuje také na burzách v Evropě, které zahájily čtvrteční seanci výrazným pozitivním gapem a své pozice si zatím bez problémů udržují. Německý DAX díky tomu přidává více než dvě procenta a podobně na tom jsou také ostatní evropské burzy.
  • Indexy spadly po Trumpově proslovu ke svým stoupencům
    Donald Trump ve středu ráno promluvil ke svým stoupencům, kde se vyjádřil k průběhu voleb. Řekl, že to vypadá, že jasně vyhrál v Georgii, Severní Karolíně a Pensylvánii. Ani jeden z těchto států zatím výsledky neohlásil - stále probíhá dopočítávání. Trhy však na tato slova reagovaly negativně. Trump opět řekl, že hlasování poštou je loupeží na americkém lidu a že se s jeho kampaní obrátí na Nejvyšší soud. Investoři se bojí, že Trump neuzná výsledky voleb a trhy začaly propadat. Index S&P 500 se obchoduje přibližně 30 bodů pod včerejším závěrem a DAX otevřel o téměř 200 bodů níže.
  • Indexy testujú najvyššie úrovne tohto roka, kvôli optimizmu ohľadom zasadania FEDu
    Hlavné akciové index ako US500 a US100 zaznamenali od začiatku roka prudký nárast hodnoty a atakujú najvyššie úrovne tohto roka. Investori dúfajú, že FED na zasadnutí v stredu (19:00) poskytne pozitívne správy, ktoré podporia rast na akciovách trhoch. V Európe sú FRA40 a DE30 tiež blízko najvyšší úrovní tohto roka, pričom DE30 je pred dôležitou úrovňou rezistencie v oblasti 11775 bodov. Traderi by mohli nakúpiť DE30 ak očakávajú, že trh bude rásť, prípadne predať, ak očakávajú pokles na trhoch.
  • Indexy ve fázi korekce, PBoC ráno ale pomáhá situaci stabilizoval
    Pondělní seance na trzích byla velmi nervózní díky další eskalaci napětí mezi USA a Čínou. Americké indexy ztrácely 3 %, přičemž největší dopad (-3,5 %) pocítil index NASDAQ. Ve stejný čas jsme byly svědky zvýšené poptávky po bezpečných přístavech. Dařilo se zejména japonskému jenu a americkým dluhopisům. Silnou seanci za sebou mají ale i drahé kovy v čele se zlatem. Zdrojem nervozity byl slábnoucí CNY a reakce Spojených států, které označily Čínu za měnového manipulátora. Americké ministerstvo financí by tak mohlo zahájit jednání s MMF o omezení neférové výhody, kterou Čína podle USA díky slabší měně získává, což by v očích USA mohlo vést ve finále až k uvalení sankcí. Komentáře z USA přitom přišly jen krátce poté, co šéf čínské centrální banky uvedl, že Čína nebude domácí měnu používat jak nástroj obchodní války. Americké desetileté výnosy včera krátce klesly až na 1,68 %, ale od té doby se situace mírně uklidnila, což jim umožnilo vrátit se zpět na 1,75 %.
  • Indexy v Evropě rostou včetně DAXu
    Evropské akciové indexy v závěru týdne rostou. Těží ze vzestupu Wall Street a také pozitivní nálady na globálních trzích. Japonský Nikkei (JAP 225) byl dnes ráno jediným důležitým indexem, který dnes klesl, ovšem korigoval tím hlavně předchozí zisky. Včerejší průběh obchodování na Wall Street nejprve vylekal investory vysokými ztrátami. Ty se ale nakonec přetavily do obstojného zisku. Německý DAX rostl krátce před polednem o 1,7 % až nad úroveň 10550 bodů. Nejvíce se dnes daří těžařům a stavebním firmám. Svými výkony naopak zaostávají realitní společnosti.
  • Indexy v USA opět na rekordech, důvodem jsou výsledky firem
    Akcie v zámoří včera znovu dosáhly svých maxim díky silným korporátním výsledkům a růstu cen komodit, který převážil obavy z rostoucích případů varianty viru delta. Společnost Best Buy včera zlepšila výhled poté, co tržby překonaly odhady a značně pomáhala celému sektoru se spotřebním zbožím. Díky růstu ceny ropy a dalších komodit se dařilo i energetickým firmám. Wall Street závěr: Dow Jones +0,1 %; S&P +0,2 %; Nasdaq +0,5 %.
  • Indexy v zámoří uzavřely v červených číslech
    Americké akciové indexy uzavřely závěrečnou seanci 2. kvartálu v červených číslech v čele s technologickým Nasdaqem (-0,71 %), širší index S&P500 odepsal 0,41 % a tradiční index Dow Jones 0,12 %.
  • Indexy začali rok 2020 po pozitívnych správach vyššie
    Investori z Európy začali rok 2020 s pozitívnou náladou. Zisky možno pozorovať na celom starom kontinente a vo väčšine prípadov sa indexy obchodujú vyššie o viac ako 1%. Optimizmus je podporovaný zmierňujúcimi sa opatreniami prijatými Čínskou ľudovou bankou a očakávaným podpísaním dohody „Fáza jedna“ 15. januára. DE30 sa opäť obchoduje nad hranicou 13300 bodov.
  • Indexy začaly na nižších úrovních
    Evropské akciové trhy začnou ve středu obchodovat na nižších úrovních poté, co S&P přes noc poklesl ...
  • 📈 Indexy začínají nový týden růstem 🔼
    Evropské akciové indexy začaly první seanci nového týdne růstem. Následují tak pozitivní asijskou seanci. Nejvíce (o 0,6 %) roste holandský AEX (NED25). Německý DAX (DE30) přidává 0,3 % a obchoduje se mírně pod úrovní 13 100 bodů. Investoři příliš nevnímají rizika související s růstem počtem případů koronaviru a soustředí se na nadcházející zveřejňování výsledků amerických bank a také na nekončící ságu schvalování nového stimulu v USA.
  • Indexy zakončily týden poklesem, turecká lira se stabilizovala
    Minulý týden byl na významné makroekonomické události poměrně chudý, nejzajímavějším dnem byl čtvrtek a pátek, kdy akciové indexy klesaly – což bylo v rozporu s počátkem předchozího týdne.
  • 📉 Indexy zaznamenali pokles
    Indexy klesli po tom, čo spoločnosť Johnson & Johnson (JNJ.US) zverejnila výsledky štúdií s vakcínami proti koronavírusom. Spoločnosť uviedla, že jej jednorazová vakcína je podľa zistení globálneho klinického testovania celkovo účinná na 66% v stredne závažných až závažných prípadoch. Tento výsledok predstavuje mierne sklamanie, pretože niektoré dostupné vakcíny zabránili vírusovým infekciám vo viac ako 90% prípadov. Vakcína je však údajne z 85% účinná pri prevencii závažných prípadov. Spoločnosť plánuje podať žiadosť o schválenie núdzového použitia v Spojených štátoch začiatkom februára.
  • Index Zew se snížil
    Index podnikatelské nálady Zew očekávání v březnu klesl na 13 b. oproti 28,1 b. v únoru. Trhy očekávaly pokles na 15 b. Rovněž index Zew hodnocení současné situace klesl o 46,5 b. oproti poklesu -45,1 b. v únoru. Trhy očekávaly pokles o 44,3 b.
  • Index 500 vstoupil do nové medvědí fáze
    Americký akciový index 500 vstoupil do nové medvědí fáze poté, co zastavil svůj růstový trend na novém 15měsíčním maximu 4 458 a mírně se dostal pod silnou linii rezistence z prosince. Stochastický oscilátor je rovněž negativně nabitý a zatím se nedotkl své přeprodané úrovně 20, což signalizuje další ztráty. Pokud nedojde k poklesu pod 20denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) a dlouhodobou vzestupnou linii na úrovni 4358. Pak by 50denní SMA mohl přidat silný support pod cenou poblíž předběžné vzestupné trendové linie z března 2023 na úrovni 4300.
  • Indiana a Kentucky za Trumpa, Vermont a Virgínia za Bidena
    Ako sa píše v nadpise. Trump - 11 hlasov z Indiany a 8 z Kentucky. Biden - 13 hlasov z Virgínie a 3 hlasy z Vermontu.
  • Indicator analysis: Daily review of EUR/USD on October 11, 2023
    Měnový pár EUR/USD se může pohybovat nahoru od úrovně 1,0604 (zavírací cena včerejší denní svíčky) k rezistenci 1,0625 (červená tučná linie). Po dosažení této úrovně může klesat k cíli na 13 EMA 1,0579 (žlutá tenká linie).
  • Indická centrálna banka
    Centrálna banka opäť raz sprísňuje menovú politiku a zvyšuje základnú repo sadzbu z 5,00 na 5,25...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
eightcap forex