Pátek 29. březen 2024 15:27
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
InstaForex Ebook
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new

Trh s ropou

C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa před inaugurací zdražuje v naději na podporu americké vlády

20.01.2021 Ropa před inaugurací nového amerického prezidenta Joea Bidena zdražuje v naději na další podporu americké ekonomice od nové vlády, která by povzbudila poptávku. Ceně pomáhají i těžební škrty Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a předpovědi poklesu amerických ropných zásob.
C:\fakepath\ekonomika-01012021.jpg

Uplynulé desetiletí v ekonomice: krize, rozmach Číny, alternativy

01.01.2021 Turbulentní rok 2020 je již minulostí a společně s ním skončilo také další desetiletí, ve kterém jsme byli svědky mnoha důležitých událostí. V dnešním článku se proto ohlédneme za poslední dekádou. Přinášíme výběr pěti nejdůležitějších událostí a trendů ve světové ekonomice v uplynulém desetiletí.
C:\fakepath\ropa.jpg

Komodity: Ceny ropy na závěr roku klesají, za rok ztratily více než 20 pct.

31.12.2020 Ceny ropy dnes klesají a za celý letošní rok ztratily více než pětinu své hodnoty. Na trh s ropou má negativní dopad pokles poptávky způsobený karanténními omezeními zavedenými v rámci boje proti šíření nemoci covid-19.
C:\fakepath\ropa-zpravy.jpg

Komodity: Ropa kvůli mutaci koronaviru zlevňuje, Brent klesl pod 50 USD

21.12.2020 Ceny ropy dnes prudce klesají kvůli obavám, že nová mutace koronaviru zpomalí zotavování poptávky po pohonných hmotách. Severomořská ropa Brent dopoledne SEČ vykazovala pokles téměř o 4,9 procenta na 49,72 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela zhruba 4,8 procenta na 46,75 dolaru za barel.
img

Rozbřesk: Česko zpět na cestě do čtvrtého stupně, v centru pozornosti brexit a evropský rozpočet

07.12.2020 Česko je zpět na cestě do čtvrtého stupně rizika protiepidemického systému PES. Od začátku posledního rozvolnění bylo jasné, že přichází stále na velice nebezpečných úrovních – přírůstky počtu nakažených byly na úrovních, kde Izrael v září připravoval “tvrdý lockdown”, vir se zjevně ve velké části republiky šířil komunitně a pozitivita testů byla vysoká. V takové situaci stačí relativně málo k tomu, abychom si rychle zadělali na nový problém.
img

⛽ Ropa před schůzkou OPEC+ klesá 📉

30.11.2020 Brent (OIL) a WTI (OIL.WTI) se na počátku týdne obchodují na nižších úrovních. Schůzka ministrů OPEC+ by měla začít ve 14. hodin. Hlavním tématem diskuze bude prodloužení současných těžebních kvót. Obchodníci doufají v 3 - 6 měsíční prodloužení, ale víkendové zprávy naznačují neshody mezi producenty. Mezi možné scénáře patří také postupné uvolňování kvót od ledna, nebo kratší tříměsíční prodloužení. Trh s ropou se lehce vzpamatoval na počátku evropské seance, ale stále se pohybuje pod pátečním závěrem.
img

Čo ďalej s ropou?

26.11.2020 Ceny ropy WTI a Brent sa len v novembri zvýšili o viac ako 30%. Cena ropy WTI vyskočila nad 45 USD za barel, zatiaľ čo Brent prekročila nad hranicu 48 USD. Obe referenčné hodnoty dosiahli najvyššiu úroveň od marca, keď trh s ropou prenasledoval masívny výpredaj vyvolaný kolapsom dohodou o obmedzení produkcie OPEC a deštrukciou dopytu spôsobenou pandémiou koronavírusu. Zisky, ktoré je možné momentálne pozorovať, sú vyvolané špekuláciami o ďalších krokoch z OPEC +, ako aj sľubnými správami o vakcínach proti koronavírusu. Stabilizácia politickej situácie v USA navyše naznačuje, že môže prísť ďalší návrh stimulov, ktorý by mal podporiť aktivitu spotrebiteľov a spoločností. V našej analýze načrtneme súčasnú bilanciu rizík, ktoré súvisia s vysokými cenami, ako aj perspektívu zvýšenej ponuky v dôsledku geopolitických faktorov.
img

Pohyby na komoditním trhu: Politická panika se přetlačuje s nadějí na vakcínu

16.11.2020 Po amerických volbách se podle očekávání pozornost přesunula na pandemii COVID-19 a slibné zprávy o vakcíně. Když Pfizer a BioNTech zveřejnily, že jejich vakcína překonává 90% účinnost, drahé kovy i energie rychle zareagovaly. Zlato se propadlo o více než 100 dolarů, zatímco ropa posílila zhruba o 10 %.
C:\fakepath\R4.jpg

OPEC kvůli koronaviru dál snížil výhled růstu poptávky po ropě

11.11.2020 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) kvůli dalšímu růstu počtu infikovaných novým koronavirem opět snížila výhled celosvětového růstu poptávky po ropě na příští rok. Nyní počítá s růstem pouze o 6,25 milionu na 96,26 milionu barelů denně. To je zhruba o 300.000 barelů denně méně, než OPEC čekal před měsícem.
img

Trumpe, díky, ale už jdi. Trhy si přejí, aby Trump odešel bez „kopání kolem sebe“, zároveň se však v rostoucí míře bojí triumfu obou demokratických senátorů v Georgii, který by přinesl „modrou vlnu“

08.11.2020 Vleklá nejistota, kdo bude americkým prezidentem v příštích čtyřech letech, představuje pro investory zlý scénář. Raději by hned věděli, na čem jsou. Soudy a přezkumy, jimiž v reakci na volební dění hrozí současný prezident Donald Trump, proto trhy zneklidňují. Na druhou stranu je těší, že se Spojenými státy nepřehnala "modrá vlna" nepřehnala. Pokud totiž povládne Joe Biden, nejspíše většinově republikánský Senát mu nedovolil plně přetavit politický program ve skutečnost.
img

Výsledek amerických voleb znamená, že ropa nijak dramaticky zdražovat nebude. Pohonné hmoty v ČR ovšem v příštím týdnu mírně zdraží

05.11.2020 Pohonné hmoty po týdnech zdražování nabraly opačný směr. V uplynulých sedmi dnech zlevnil jak benzín, tak nafta. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem snížila o devět haléřů na litr a činí 27,94 koruny za litr. Nafta nyní stojí 27,13 haléře za litr, tedy o osm haléřů méně než před týdnem.
img

‼ Libye zvýší produkci - ropa padá📉

23.10.2020 Ropa WTI (OIL.WTI) klesla o více než 1 % po zveřejnění informace, že Libye zdvojnásobí produkci ropy v následujících 4 týdnech. V současné době země těží 500 tisíc barelů ropy denně. Jedná se o důsledek dnes podepsaného příměří mezi znesvářenými stranami občanské války v zemi. Ještě před několika týdny těžila Libye méně než 100 tisíc barelů ropy denně. Před příchodem občanské války se těžba šplhala nad 1,2 mil. barelů ropy denně. Dodatečná ropa na trzích je to poslední, co trh s ropou v současnosti potřebuje. Naopak existují velké obavy zotavení trhu s příchodem druhé vlny koronaviru.
img

Americké volby, Covid a komodity

20.10.2020 Jak vstupujeme do posledního čtvrtletí roku, u něhož si asi nejeden člověk přeje, aby nikdy nenastal, přetrvávají výrazné dopady globální pandemie na nejrůznější sektory – od energetiky až po zemědělství. Protože virus zuří dál a na vakcínu budeme nejspíš čekat ještě celé měsíce, je naší jedinou jistotou nejistota. Na trhu tak bude nadále panovat volatilita a nepředvídatelné podmínky. K tomu se navíc přidávají geopolitická rizika – zejména s ohledem na nadcházející americké prezidentské volby, které budou 3. listopadu pravděpodobně mnohem těsnější, než naznačují průzkumy.
C:\fakepath\ropa.jpg

Co říká OPEC na ceny ropy?

15.10.2020 Ropa WTI se už několik měsíců obchoduje blízko 40 USD za barel bez výrazného střednědobého trendu. Kartelu OPEC se tak povedlo trh stabilizovat, byť za cenu obrovských škrtů v produkci a ztráty tržního podílu. Je ropa levná nebo naopak ve světle druhé vlny nákazy znovu klesne? Na tuto otázku nepřímo odpovídá měsíční report OPEC.
img

Zdražuje benzín i nafta, prvně po devíti týdnech. Karanténní uzavírky nyní hrozí hlavně jen v Evropě, což z globálního hlediska není dostatečný důvod pro zlevnění ropy

15.10.2020 Řidiči v ČR si po delší době sáhnou hlouběji do kapsy. Poprvé po devíti týdnech totiž zdražuje jak benzín, tak nafta. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem zvýšila o jedenáct haléřů na litr a činí 27,95 koruny za litr. Benzín je tak nejdražší od druhé poloviny srpna. Nafta ještě o týden dříve sice nepatrně zlevňovala, ale v uplynulých sedmi dnech zdražila. Stojí nyní 27,09 haléře za litr, tedy o pět haléřů více než před týdnem.
C:\fakepath\ropa233.jpg

IEA: Druhá vlna covidu-19 zpomaluje poptávku po ropě

14.10.2020 Světové zásoby ropy, které se v době vrcholu pandemie zvyšovaly, nyní pokračují v setrvalém sestupu. Druhá vlna nemoci však zpomaluje poptávku a komplikuje snahy producentů o rovnováhu na trhu. V pravidelné zprávě o situaci na trhu s ropou to dnes uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA).
img

Ranní komentář: Republikáni začnou znovu jednat s demokraty o fiskálním stimulu

09.10.2020 Akciové indexy včera pokračovaly v pozvolném růstu, na který dokázaly navázat i dnes ráno. Pozitivnímu sentimentu pomáhají zprávy o tom, že v USA opět začínají jednání o fiskálním stimulu, kterými prezident Trump pověřil ministra financí Mnuchina. Demokrati však stále trvají na balíčku v objemu 2.2 bln. USD, což je 600 mld. nad posledním návrhem republikánů.
img

Benzín začal po osmi týdnech zdražovat. Trumpův pozitivní test na covid srazil cenu ropy jen přechodně, cenu u českých čerpacích stanic neovlivní

08.10.2020 Zlevňování pohonných hmot, k němuž pozvolně docházelo v posledních osmi týdnech, pomalu končí. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem zvýšila o osm haléřů na litr a činí 27,84 koruny za litr. Nafta sice ještě zlevnila, ale už jen o dva haléře na litr. Stojí nyní 27,04 haléře za litr.
img

Čo bolo, čo bude... na finančných trhoch

05.10.2020 Šírenie vírusu v mnohých systémovo dôležitých krajinách naberá na obrátkach, pričom čím ďalej, tým viac rastie potreba zavádzať tvrdšie opatrenia s cieľom spomaliť šírenie vírusu, čo ohrozuje hospodárske oživenie. Počas posledných týždňov sme boli svedkami poklesu na akciových trhoch, avšak ešte horšie sa darilo niektorým komoditám. Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa pokles na najnižšie úrovne od júna, pričom od augustových maxím sa jedná o pokles o takmer 17 percent. Vďaka zhoršujúcim sa vyhliadkam týkajúcim sa oživenia ekonomiky sa zhoršujú aj vyhliadky spotreby ropy (najmä v nasledujúcich mesiacoch), čo vedie k poklesu cien čierneho zlata. Počas posledných dvoch mesiacov agentúra EIA revidovala prognózy dopytu po rope nadol, čo prispelo k výpredajom na trhu s ropou.
img

Denné zhrnutie: Počet nových prípadov nákazy rastie, ceny ropy klesajú

01.10.2020 Akciové indexy v Európe a v USA dnes zaznamenali nárast, pričom výnosy na dlhopisoch v USA zaznamenali pokles. Na komoditných trhoch sa dnes najviac darilo drahým a priemyselným kovom, pričom výrazný pokles zaznamenali ceny ropy.
img

Cena ropy – Jak se bude vyvíjet kurz ropy do konce roku 2020?

01.10.2020 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu. Pokud poptávka po ropě vzroste, ekonomický motor zrychluje. Alespoň se toto tvrzení jeví jako logické. Nemusí to být však vždy pravda.
img

Zlato konsoliduje, ropa stále pod tlakem

14.09.2020 Bloomberg Commodity Index, který sleduje nejvýznamnější komodity, a v němž jsou zastoupeny energetika, kovy i zemědělství, se obchodoval již druhý týden níže. Ochota riskovat, která byla jasně viditelná na akciích amerických megafirem, se po horečnaté červencové a srpnové aktivitě nyní poněkud utlumila. Svou roli ale sehrálo i to, že se zastavil pokles dolaru, roste počet nakažených koronavirem a objevují se obavy z toho, kdy dorazí vakcína.
img

Čo ďalej s ropou?

09.09.2020 Ceny ropy zaznamenali od apríla silné oživenie po tom, čo sa OPEC + rozhodol obmedziť ťažbu a americký ropný futures trh sa opäť dostal do rovnováhy. Ropa sa však v júni začala obchodovať v pásme. Ropa sa v poslednej dobe tešila miernemu nárastu cien, ale z historického hľadiska zostávajú ceny aj naďalej nízke. Brentu sa na chvíľu podarilo vyšplhať nad hladinu 45 dolárov, avšak veľkú korekciu vyvolali rastúce obavy z poklesu dopytu a nárastu produkcie. Aké nízke môžu byť ceny ropy?
img

Market Alert: Čo ďalej s ropou?

09.09.2020 Ceny ropy zaznamenali od apríla silné oživenie po tom, čo sa OPEC + rozhodol obmedziť ťažbu a americký ropný futures trh sa opäť dostal do rovnováhy. Ropa sa však v júni začala obchodovať v pásme. Ropa sa v poslednej dobe tešila miernemu nárastu cien, ale z historického hľadiska zostávajú ceny aj naďalej nízke. Brentu sa na chvíľu podarilo vyšplhať nad hladinu 45 dolárov, avšak veľkú korekciu vyvolali rastúce obavy z poklesu dopytu a nárastu produkcie. Aké nízke môžu byť ceny ropy?
img

Největší ruská ropná společnost Rosněfť je zpět v zisku

14.08.2020  Největší ruská ropná společnost Rosněft má za druhé čtvrtletí díky růstu ceny ropy zisk 43 miliard rublů (12,9 miliardy Kč), zatímco v prvním čtvrtletí byla ve ztrátě. Objem produkce pak firma, v níž má pětinový podíl britský energetický kolos BP, kvůli dohodě velkých těžařů v meziročním srovnání snížila o 13 procent. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
img

TOP 3 grafy tohoto týdne: GOLD, DE30, OIL.WTI

05.08.2020 Drahé kovy pokračují v rally. Zlato se včera dostalo přes důležitou hladinu 2000 dolarů a dnes přidává další desítky dolarů. Z technického pohledu je zřejmé, že poslední tlak na růst je velmi výrazný. Pokud cena zůstane nad dvoutisícovou úrovní, tak růst bude nadále hlavním scénářem. Cena se nikdy nepohybovala výše než dnes, takže k analýze možné rezistence musíme použít externí Fibo retracement. Nejbližší úroveň odporu leží na ceně 2 155 dolarů, kde se nachází úroveň 127,2 % externího retracementu poklesu s počátkem v roce 2011. Z technického pohledu tak zatím nevidíme bezprostřední hrozící korekci. Pokud by však nastala, tak pod úrovní 2000 dolarů by se měli obchodníci soustředit na další kulatou úroveň supportu, a to na 1 900 dolarech.
C:\fakepath\euro.jpg

Budúcnosť eura - nová svetová mena číslo 1?

27.07.2020 V súvislosti s bojom proti kríze spôsobenej ekonomickým útlmom v čase pandémie prišla Európska Komisia s myšlienkou získať peniaze na kapitálových trhoch a pomôcť tak európskym firmám, čo najrýchlejšie sa zotaviť. Aj pomocou nasledovných opatrení chce povzbudiť investície do ekonomiky a umožniť bankám financovať zotavujúcu sa ekonomiku vo väčšej miere. Aký to môže mať dlhodobý vplyv na euro?
img

Budeme tankovať lacnejšie?

13.07.2020 Ceny ropy Brent sa od polovice apríla viac ako zdvojnásobili vďaka dohode krajín OPEC + o znížení produkcie, ako aj vďaka postupnému oživeniu dopytu po rope vďaka uvoľňovaniu blokovacích opatrení. V stredu (tj. 15. Júla) však budú členovia krajín OPEC + rokovať o ďalšom postupe, pričom najpravdepodobnejším scenárom je postupné znižovanie škrtov ťažby ropy.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

IEA zlepšila výhled poptávky po ropě pro letošní rok

10.07.2020 Mezinárodní agentura pro energii (IEA) zlepšila svůj odhad poptávky po ropě pro letošní rok na 92,1 milionu barelů denně. To je proti předchozímu odhadu z minulého měsíce o 400.000 barelů denně více. Důvodem je menší pokles poptávky ve druhém čtvrtletí, než se čekalo. Současně však varovala, že šíření nemoci covid-19 je rizikem pro další vývoj poptávky.
img

Rozbřesk: Německo versus Slovensko - čí poptávka pomáhá Česku nejvíce

22.06.2020 Investoři na trzích věří, že vlády dělají pro restart ekonomiky velké věci. A mají částečně pravdu. Deficity veřejných financí v největších evropských ekonomikách, podobně jako v Česku, se mohou letos pohybovat okolo 10 % HDP. Problém je, že za velkou částí deficitů bude stát čistě propad daňových příjmů nebo opatření udržující dočasně “nezaměstnané zaměstnance” v práci - chytřejší dávky v nezaměstnanosti.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Přichází čas na nákup ropy?

15.06.2020 Trh s ropou se po extrémně volatilním období březnu až květnu uklidnil. Tyto tři měsíce byly plné zásadních rozhodnutí o bezprecedentním snížení těžby ze strany zemí OPEC+, obav o přeplnění skladů, divokých odhadů poklesu poptávky během celosvětové karantény a vyskytly se i záporné ceny.
C:\fakepath\krize.jpg

Trading v období krize, dobrý nápad, nebo šílenství?

12.06.2020 Trhy čas od času zasáhnou chvíle, při kterých se takřka vše chová jako na horské dráze. Jedni v těchto okamžicích zastávají názor, že je čas, držet se stranou, a naopak jiní v hektickém chování trhů vidí ty největší příležitosti. Co je tedy lepší, držet se stranou, nebo vzít raději osud do vlastních rukou? Odpověď zní, je třeba se přizpůsobit.
img

VIDEO: Může pokračovat rally na ropě?

09.06.2020 Cena ropy se v posledních týdnech zdvojnásobila. Hlavní ropné benchmarky Brent a WTI se dostaly nad 40 dolarů za barel poprvé od začátku března. Může rally na ropě pokračovat? Dvojvládí Saúdské Arábie a Ruska nad organizací OPEC+ přineslo stabilizaci nabídky. Poptávka po palivech v USA však zaostává za očekáváním a je otázkou, zda WTI bude moci i nadále růst rychleji než Brent. Americká EIA očekává deficit na ropných trzích už v nejbližších měsících. Takový scénář dalšího vývoje by měl pozitivní dopad na trh s ropou.
img

Nad ekonomikou se stahují mračna

19.05.2020 Některé části světa už začínají uvolňovat protikoronavirová opatření a finanční trhy se snaží vyhlížet optimisticky. Nemalou měrou je v tom podporuje ochranný val peněz a úrokové sazby, které dosáhly samého dna. Podobně, jako když udeří hurikán nebo jiná živelná pohroma, jsou po odeznění katastrofy nejvíce zřejmé dlouhodobější dopady. Na povrch tak v posledních týdnech začínají vyplouvat škody, které na světové ekonomice napáchaly dlouhé týdny nečinnosti.
C:\fakepath\414916.jpg

Purple Trading je první broker v ČR, u kterého je možné spekulovat na záporné ceny ropy i v rámci obchodní platformy Metatrader

18.05.2020 Cena ropy se od počátku roku 2020 veze na vlně nevídaných a těžko předvídatelných událostí, jejichž následky vygradovaly na futures kontraktech až do negativních cen tohoto „černého zlata“. Poté, co se květnový kontrakt propadl až takřka na -38 USD za barel a začala se hromadit ropa, kterou „nikdo nechtěl“, tak současně s tím, začalo růst riziko, že se tato anomálie bude v budoucnu opakovat. Riziko záporných cen, však není problém pouze dodavatelů, ale je to problém i pro obchodníky, kteří spekulují cenu ropy skrze CFD kontrakty, protože mnohé platformy, jako je například MetaTrader, či cTrader, neumí se zápornými cenami pracovat.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

La Repubblica: Povede pandemie k rozvoji obnovitelných zdrojů?

15.05.2020 Jaká budoucnost nás čeká? Obnoví se spotřeba ropných produktů, nebo sanitární krize, která zasáhla plíce lidí, zvýší pozornost vůči kvalitě ovzduší? Oteplování klimatu je vážná věc a čas, jak ho omezit, je krátký. K tomu je třeba zásadní spolupráce na mezinárodním poli. Proto znepokojuje napětí mezi Spojenými státy a Čínou, píše italský deník La Repubblica.
img

Ranný komentár: FED zatiaľ neuvažuje o záporných úrokových sadzbách

14.05.2020 Akciové indexy na celom svete zaznamenali pokles, pretože investori si začínajú uvedomovať, že ekonomické vyhliadky ostávajú negatívne. Množstvo veľkých investorov v posledných týždňoch varovalo, že ocenenie akciových indexov sa utrhlo mimo reálnu ekonomiku a to v čase, kedy svetové hospodárstvo čelí výrazným rizikám. Podľa OSN vymaže pandémia štyri roky svetového hospodárskeho rastu a do roku 2030 môže dostať do chudoby až 130 miliónov ľudí. OSN tento rok očakáva pokles svetového hospodárskeho rastu o 3,2%. Tieto pochmúrne čísla podporujú aj obavy odborníka na infekčné choroby, Anthonyho Fauciho, ktorý varoval, že rýchle opätovné otváranie ekonomiky môže spôsobiť druhú vlnu nákazy, čím by muselo pravepodobne dôjsť k ďalším blokovacím opatreniam a ekonomike by to teda mohlo ublížiť ešte viac.
C:\fakepath\ropa-fx.png

Těžba ropy klesá, ale stačí to na růst cen?

11.05.2020 Ropný kartel OPEC a přidružené země v čele s Ruskem by již od začátku května měly aplikovat bezprecedentní těžební škrty ve výši 9,7 mil. barelů denně. K tomu mohutným tempem klesají dodávky ropy na trh ze zemí, jako jsou Spojené státy, Kanada a Norsko, protože tam se stává řada těžebních polí při aktuálních cenách nerentabilní.
img

Jaký další vývoj cen ropy můžeme očekávat?

06.05.2020 Cena ropy v průběhu března a dubna propadala v reakci na koronavirovou krizi. Doprava byla výrazně omezena, přičemž například letecká doprava takřka zkolabovala. Poptávka po ropě se logicky vydala stejným směrem. V dubnu klesla o 35 mil. barelů denně, což představuje přibližně třetinu globální denní poptávky. Naproti tomu nabídka ropy na trhu se téměř nezměnila. Dle dat agentury Bloomberg dosud nabídka ropy ve Q2 2020 dosahuje na 99 mil. barelů ropy denně. Oproti prvnímu kvartálu se tak jedná o pokles o pouhých 1 - 2 mil. barelů denně. Důsledkem masivního přebytku nabídky nad poptávkou je rychlý růst zásob na souši i ve formě plovoucích zásobníků (tankerů) na moři. Růst zásob byl dokonce tak rychlý, že se americká ropa poprvé v historii obchodovala v negativním teritoriu. Tuto epizodu sice máme za sebou, ale jednalo se o poslední podobnou situaci? Čeho se můžeme na ropě dočkat v následujících týdnech a měsících?
img

Trh s ropou v krizi

06.05.2020 V několika posledních týdnech se téměř ve všech titulcích médií psalo o tom, že cena ropy klesla poprvé v historii pod hranici 0$. Takové tvrzení však, byť je pravdivé, již dále neříká, že tato extrémní situace se týkala pouze jednoho futures kontraktu americké lehké ropy, který se blížil expiraci. Řadě obchodníků hrozilo fyzické dodání komodity, a tak se snažili za jakoukoli cenu květnové futures kontrakty prodat.
img

Ropní piráti v západní Africe

28.04.2020 Ropné společnosti se potýkají s historickými propady cen černého zlata. Piráti v západní Africe ohrožují dodavatelské řetězce, posádky i přeplněné sklady ropy. Námořní lupiči si vybrali za cíl lodní posádky. Klesá cena ropy, ale ne lidského života.
img

Benzín je právě teď v Česku nejlevnější za skoro jedenáct let. Bude zlevňovat i nadále, stejně jako nafta

26.04.2020 Benzín se nyní v Česku prodává v průměru nejlevněji za posledních takřka jedenáct let. Vyplývá to z dnešních údajů společnosti CCS. Průměrná cena litru benzínu Natural 95 klesla na tuzemských čerpacích stanicích ke včerejšímu dni na 26,38 Kč. Levněji se tento druh benzínu v ČR prodával naposledy 11. května 2009, tedy před takřka jedenácti lety.
C:\fakepath\413276.jpg

Obchod s ropou, aneb trh, kde si nemůže být nikdo ničím jist

23.04.2020 Futures ropy zažívají v posledních týdnech opravdu nevídané časy, díky čemuž se cena této „lukrativní“ komodity propadla až k hodnotám, na kterých se nikdy dříve nepohybovala. Na celém ropném kolotoči se však nepodílí pouze virová nákaza COVID-19 , která nelítostně sužuje celý svět. Za tímto propadem totiž stojí i obchodní válka světových producentů ropy, kteří se pokusili s pomocí nejrůznějších taktik vyřadit své konkurenty, čímž chtěli dosáhnout zvýšení svého podílu na trhu. Povedlo se však producentům dosáhnout svého tak, jak to předpokládali? Na to se zde pojďme nyní podívat.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Forbes: Kam dál, když cena ropy poprvé spadla pod nulu

21.04.2020 Cena nejbližšího kontraktu na americkou lehkou ropu WTI kvůli koronaviru poprvé spadla pod nulu. Už při obchodování v Asii a v Evropě v pondělí květnový kontrakt na WTI ztratil prakticky veškerou hodnotu a pak uzavřel na minus 37,63 USD za barel. To byl propad o více než 300 procent a nejhorší vývoj minimálně od roku 1946, kdy se tato data začala systematicky zapisovat. Nabízí se tedy otázka, kam dál, napsal Gaurav Sharma na serveru časopisu Forbes.
img

Report: Cena ropy pod nulou? Situace je kritická

21.04.2020 Pondělí 20. dubna bude zapsán jako dosud nejhorší den v historii ropných trhů. Závažnost situace asi není třeba dlouze popisovat, když ceny ropy klesly výrazně pod nulovou úroveň. Co to znamená? Ve zkratce se jedná o to, že prodávající musí zaplatit kupujícímu, aby od něj ropu odebral (slovo "koupil" ztrácí v tomto případě význam). Jedná se o první podobnou situaci, která nastala v historii ropných trhů ve velkém měřítku. Ale i pokud ropu opustíme, tak vůbec není obvyklé, že se cena aktiva pod nulu dostane.
img

BREAKING: Ropa padá o desítky procent! Akcie následují

21.04.2020 Trh s ropou dnes pokračuje v propadu. Jen den poté, co aktuální květnový futures kontrakt poklesl o více než 300 %, více aktivní červnový kontrakt padá o třetinu! OIL.WTI propadl až pod úroveň 12 dolarů za barel. Ropa Brent klesla pod 19 dolarů poprvé od roku 2002. Pokles se projevuje také na akciových trzích. Hlavní evropské indexy i futures na americké indexy se nacházejí v negativním teritoriu. Německý DAX ztrácí téměř 2 %.
img

Trh s ropou včera zkolaboval

21.04.2020 Ropa včera v podstatě ztratila svou hodnotu. Cena americké lehké ropy WTI s dodáním v květnu včera klesla o 306 % na minus 37,63 dolaru za barel. To znamená, že prodávající musí za každý odebraný barel ještě zaplatit. Obchodníci se tak snaží udat ropu za každou cenu, protože se jim nedostává skladovacích prostor, když se kvůli pandemii koronaviru dramaticky propadla poptávka. Na situaci reagovaly ztrátami i americké akcie.
C:\fakepath\ropa.jpg

Vše, co byste měli vědět o současné situaci na trhu s ropou

20.04.2020 Cena ropy se v uplynulých týdnech propadla na historická minima od roku 2002. Může za to výrazný nárůst nabízeného množství ropy na trhu kvůli šíření koronaviru, který vyeskalovala rozpoutáním cenové války Saudská Arábie. Jak k ní došlo a jaké mohou být její dlouhodobé dopady? O tom se dočtete v tomto krátkém shrnutí.
C:\fakepath\R2.jpg

OPEC snížil letošní výhled poptávky po ropě o téměř sedm procent

16.04.2020 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) dnes výrazně snížila výhled celosvětové poptávky po ropě. Letos by podle ní měla kvůli oslabení ekonomiky vyvolaném dopady koronaviru klesnout o 6,9 procenta, tedy o 6,9 milionu barelů, na v průměru 92,8 milionu barelů denně. OPEC ve své pravidelné měsíční zprávě navíc uvedl, že nevylučuje další úpravy směrem dolů, protože ropný trh prý prochází "historickým šokem". Ještě minulý měsíc přitom organizace počítala dokonce s lehkým růstem poptávky.
img

Pohonné hmoty v ČR dále rapidně zlevňují, benzín letos už o více než pět korun na litr. Čerpací stanice přerušují provoz – úpěnlivě vyhlížejí návrat ekonomiky do normálu

09.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR pokračují ve svém citelném zlevňování. Zlevňování je v posledních necelých třech měsících prakticky soustavné. Oproti své letošní nejvyšší průměrné ceně, dosažené v polovině ledna, zlevnil benzín již o více než pět korun na litr, a to z 32,40 na včerejší úroveň 27,35 koruny za litr. Nafta oproti svému letošnímu maximu, 32,11 koruny za litr, na které vstoupala před polovinou ledna, zlevnila takřka o 4,60 koruny za litr, na včerejší cenu 27,53. Nafta zlevňuje pomaleji než benzín, neboť se výrazněji využívá v průmyslu – např. jako topná nafta –, který není opatřeními pro boj s koronavirem dotčen tak závažně jako osobní automobilová přeprava.
C:\fakepath\ropa-2.png

Oplatí sa ešte obchodovať ropu? (časť 2.)

07.04.2020 Cena ropy minulý týždeň rástla, pomohli tomu najmä rokovania OPEC+ o znížení ťažby ale čoraz viac je počuť hlasy, že aj keby sa znížila produkcia, tak stále bude problém na strane dopytu a ceny nemusia vyletieť hneď nahor. O tom, že je potrebná opatrnosť svedčí aj fakt, že ropa v pondelok otvorila výrazne nižšie ako bol piatkový close.
C:\fakepath\R6.jpg

Komodity: Ceny ropy po odložení setkání OPEC plus klesají

06.04.2020 Ceny ropy zahájily nový týden poklesem, protože členové Organizace zemí vyvážejících ropu a jejich spojenci odložili setkání, jehož cílem je vyřešení rostoucích nadměrných dodávek ropy na trhy v době, kdy koronavirus prudce snižuje poptávku. Náladu na trhu zhoršila také zpráva o růstu zásob v USA.
C:\fakepath\ropa.png

Norsko zvažuje připojení ke globální dohodě o snížení těžby ropy

05.04.2020 Norsko zváží snížení těžby ropy, pokud největší světoví producenti ropy uzavřou novou dohodu o koordinovaném snížení dodávek. Uvedla to norská ministryně pro ropu a ropný průmysl Tina Bruová. Norsko je největším těžařem ropy v západní Evropě a na globálních dodávkách ropy se podílí dvěma procenty. Naposledy se ke koordinovanému snížení těžby přidalo v roce 2002.
img

Ropa minulý týden zdražila nejvíce v historii, pohonné hmoty v ČR však dále prudce zlevňují. Trh s ropou je křeči, na které královsky vydělávají majitelé tankerů, českým benzínkám hrozí krach

05.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR dále citelně klesají. Včera benzín zlevnil v porovnání s pátkem průměrně o více než dvacet haléřů na 27,44 koruny, nafta pak zlevnila o patnáct haléřů na litr a vychází na 27,61 koruny. Benzín je nejlevnější od dubna 2016, nafta pak od srpna 2016.
C:\fakepath\R1.jpg

Těžba ropy v Rusku v březnu zůstala na stejné úrovni jako v únoru

02.04.2020 Těžba ropy v Rusku v březnu zůstala na únorových 11,29 milionu barelů denně. S odvoláním na údaje ruského ministerstva energetiky to dnes uvedla agentura Interfax. Těžba se nezměnila, přestože se Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci, v čele právě s Ruskem, v březnu nedohodli na prodloužení dohody o omezení těžby. Ceny ropy následně spadly nejníže za 18 let.
img

Rozbřesk: Aktivita v průmyslu jako pohled z útesu a Saúdové drtí trh s ropou

02.04.2020 Včerejší den byl doslova nabytý domácími ekonomickými událostmi. Ranní indexy nákupních manažerů v průmyslu (PMI) ukázaly, v jak se tuzemské firmy cítily těsně po zavedení nouzového režimu. Index propadl na 41,3 (z předchozích 46,5), což na první pohled nevypadalo až tak strašně. Zvlášť když si vzpomeneme na situaci po pádu banky Lehman Brothers, kdy se PMI dotklo dokonce třicítky. Na druhou stranu šlo teprve o začátek současné koronavirové krize, kdy teprve automobilky začaly oznamovat krátkodobé odstávky, které už některé z nich začaly prodlužovat.
C:\fakepath\trhy.jpg

Ceny ropy zaznamenaly rekordní čtvrtletní pokles

31.03.2020 Ceny ropy vykázaly rekordní čtvrtletní pokles, a to zejména kvůli březnovému propadu, za kterým stály obavy z dopadů koronaviru na poptávku a cenová válka mezi Saúdskou Arábií a Ruskem. Severomořská ropa Brent se od začátku roku propadla o 66 procent, dnešní obchodování uzavřela na 22,74 dolaru za barel. Během března se snížila o 55 procent, což by rekordní měsíční pokles.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy se po rozhovoru Trumpa a Putina stabilizují

31.03.2020 Po pondělním rozhovoru amerického prezidenta Donalda Trumpa s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem o situaci na ropném trhu se ceny ropy stabilizují. V předchozích dnech se kvůli poklesu poptávky způsobené mimo jiné epidemií koronaviru propadly až na 18leté minimum.
img

Mračna se stahují, zlato však zůstává na výsluní

09.03.2020 Negativní ekonomické dopady koronaviru, na něž nás celé týdny připravovalo oslabování procyklických komodit, se rozšířily jako požár i na zbytek trhu. Minulý týden odstartoval americký Fed náhlým snížením sazeb o 50 bazických bodů, což přispělo k další panice na trzích. Během několika málo dní se výnosy vládních dluhopisů po celém světě propadly na svá rekordní minima a volatilita trhu se zlatem i akciového trhu vystřelila vzhůru. Dolar se totiž ocitl pod vážným tlakem, jak investoři opouštěli dlouhé pozice.
img

Světové burzy dnes mají své „černé pondělí“. Ropa padá nejvíce od Války v Iráku roku 1991, Saúdská Arábie cenově válčí proti všem, ale hlavně proti Rusku

09.03.2020 Ropa typu Brent se dnes při začátku obchodování historicky propadla, o více než 14 dolarů na barel, a to v řádu sekund. Propad o 31 procent je nejvýraznější od Války v Iráku roku 1991. Stalo se tak v důsledku jiné války, naštěstí jen cenové, kterou o víkendu Saúdská Arábie vyhlásila Rusku a vlastně všem dalším ropným těžařům. Moskva totiž minulý týden odmítla přistoupit na další snížení těžby ropy, po němž právě Rijád nejhlasitěji volal. Padá nejen cena ropy, ale také třeba měny zemí, které mají z ropy značné příjmy. Norská koruna dnes vůči dolaru znehodnotila na nejslabší úroveň od roku 1985.
img

Začíná ropná válka Saúdské Arábie s Ruskem, která v historii nemá obdobu. Benzín v Česku může zlevnit pod 25 korun za litr, poprvé od roku 2009

08.03.2020 Světový trh s ropou v těchto hodinách začíná čelit němu, co dosud nepoznal. Saúdská Arábie zahajuje nesmlouvavou cenovou válku s Ruskem, a to navíc v době rekordně klesající poptávky. Jinými slovy, v čase, kdy celosvětově kvůli koronaviru historicky klesá zájem o ropu, se jí bude těžit tolik jako nikdy v historii.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Impulsy hospodářské politiky snižují nejistotu

05.03.2020 Tovární objednávky v USA pravděpodobně klesly. Nejistota finančního trhu na vlně měnových a fiskálních impulsů klesla. Trh bude vyčkávat na zítřejší zveřejnění dat z trhu práce USA. Zasedá OPEC.
img

Technická analýza: OIL.WTI

27.02.2020 OIL.WTI pokračuje v poklese a už prekonal aj marcové minimá na úrovni 49,4 dolárov. Z technického hľadiska je stále v platnosti klesajúci trend. Trh s ropou sa dnes obchoduje o takmer 3% nižšie. Kľúčová podpora sa nachádza na úrovni 46 dolárov, kde sa nachádza 161,8% Fibonacciho retracement. Hornú hranicu miestnej štruktúry 1: 1 možno považovať za najbližší odpor v prípade, ak by sa začala korekcia smerom nahor.
img

Eurodolar přestal padat, přesun do akcií z dluhopisů však pokračuje

12.02.2020 Počty nově nakažených koronavirem se dál snižují, což je faktor, který drží finanční trhy v dobré náladě. Vzhledem k vývoji v posledních pár dnech to vypadá, že by celkový počet případů mohl kulminovat už někdy v druhé polovině měsíce, a to na nižší úrovni, než jsme předpokládali.
C:\fakepath\R1.jpg

Komodity: Cena ropy Brent kvůli koronaviru klesla nejníže za 13 měsíců

10.02.2020 Ceny ropy dnes výrazně klesají, severomořská ropa Brent se tak dostala na nejnižší úroveň za 13 měsíců. Za poklesem stojí slabá poptávka v Číně, která je důsledkem epidemie nového koronaviru. Obchodníci nyní čekají, zda Rusko podpoří návrh na výraznější omezení dodávek ropy na trh.
img

Technická analýza: OIL.WTI

29.01.2020 Trh s ropou sa od 8. januára obchoduje v klesajúcom trende. Cena sa dnes odrazila z hornej hranice štruktúry Overbalance. Tento odpor je tiež potvrdený 100-periódovým kĺzavým priemerom. V prípade, ak sa cena dostane pod žltú trendovú čiaru, môže sa spustiť dodatočný pohyb nadol smerom k lokálnym minimám. Na druhej strane, zlom nad hranicu 54,10 by viedol k zrýchleniu pohybu smerom nahor.
img

Denné zhrnutie: Koronavírus sa rýchlo rozširuje, cena ropy klesá

23.01.2020 Akciové indexy v Európe a USA sa obchodujú v červených číslach. Za negatívnou náladou na trhoch stoja obavy investorov ohľadom rýchleho sa šírenia koronavírusu. Údajne sa už vírus rozšíril z Číny do USA a Európy. Investori sa obávajú, že rýchle šírenie vírusu môže mať negatívny dopad na hospodársky rast. Obavy podporovali rast bezpečných prístavov, napríklad ceny zlata, ktorá dnes testovala hranicu 1565 USD. Najväčší vplyv mali tieto správy však na trh s ropou, ktorej cena dnes klesla o viac ako 2,5%, pretože môže dôjsť k obmedzeniu letov, letísk a prepravy.
img

Môže Irán spôsobiť ďalší ropný šok?

03.01.2020 USA uskutočnili preventívne štrajk zameraný na významných iránskych predstaviteľov na letisku v irackom Bagdade. Qassam Soleimani, jeden z popredných iránskych veliteľov, bol pri raketovom útoku zabitý. Soleimani je údajne zodpovedný za početné teroristické útoky, ktoré sa odohrali na Blízkom východe, a hovorí sa, že pripravuje útoky na vysokopostavených amerických úradníkov. Irán sa zaviazal k odvete. Cena ropy dnes prudko stúpa a Brent sa obchoduje takmer o 4% vyššie. Zmenila sa však základná situácia? Čo by mohol Irán urobiť a ako by to mohlo ovplyvniť trh s ropou?
img

KOMENTÁŘ LYNX: Petrobehemot Aramco na burze. Volby v Británii a sazby FEDu na 2020

12.12.2019 Dominantní událostí tohoto týdne bylo IPO Saudi Aramco, UK volby, zasedání FOMC a evergreen poslední pětiletky – Donald a jeho cla. Začněme marketingově vděčným tématem – společností s největší tržní kapitalizací na světě je aktuálně Saudi Aramco, s hodnotou skoro 2 biliony USD. Tím předskočilo ohryzek, který osciluje okolo 1,2 bilionu. Jaké jsou v kostce důvody této kapitalizace?
img

Německo uniklo recesi, českým řidičům zdraží pohonné hmoty

14.11.2019 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu stagnovaly. Benzín setrval na průměrné ceně 32,23 koruny za litr, přičemž během týdne poklesl i na 32,22 koruny, což je jeho nejnižší cena za poslední více než půlrok. Naposledy byl benzín levnější začátkem dubna. Nafta zlevnila o haléř, na 31,80 koruny za litr. Je tak nejlevnější od poloviny září. V příštím týdnu ceny pohonných hmot vzrostou v rozmezí od pěti do deseti haléřů
C:\fakepath\WTI-H4-04112019.PNG

Proč se ropní býci probouzejí?

04.11.2019 Páteční makroekonomická data přinesla pozitivní překvapení v podobě slušného 128tisícového přírůstku pracovních míst ve Spojených státech, přestože kvůli stávce General Motors bylo 45 tisíc jejich zaměstnanců klasifikováno jako nezaměstnaných. K tomu ještě připočtěme revizi předchozích měsíců o 93 tisíc vzhůru a obavy o příchozí recesi do největší světové ekonomiky jsou ty tam.
C:\fakepath\R4.jpg

Komodity: Ropa zlevňuje, investoři jsou opatrní ohledně dohody Čína-USA

14.10.2019 Ceny ropy na začátku nového týdne klesají o téměř tři procenta, investoři čekají na zveřejnění detailů americko-čínské obchodní dohody. Dokončení její první fáze oznámil v pátek americký prezident Donald Trump.
img

Turbulence na komoditním trhu

19.09.2019 Před historickým pondělním nárůstem cen surové ropy zažívaly hedgeové fondy další problematický týden předčasných nákupů. Vzápětí však přešly do prodeje v obavách z převisu nabídky.
C:\fakepath\top-18092019-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.09.2019 1) Dnes se uskuteční očekávané zasedání americké centrální banky (Fed). Finanční trhy již zahrnuly očekávané snížení sazeb Fedu do cen aktiv. Pravděpodobnost poklesu sazeb o 25 bazických bodů je až 82 %. Naopak zachování současného stavu je pravděpodobné jen na 18 %. Z minulosti víme, že Fed vždy rozhodoval tak, jak očekávalo minimálně 61 % trhu.
img

Ekonomický kalendář: Makro dnes táhne německý ZEW a průmyslová produkce v USA

17.09.2019 9:30 - Riksbank, zápis ze zasedání. Švédská centrální banka ponechala na svém zasedání 4. září sazby beze změny. Nicméně centrální bankéři překvapili trh poznámkou, že by mohli později v tomto roce nebo na počátku roku 2020 zvýšit úrokové sazby. Dnešní zápis ze zasedání přinese více detailu o nečekaném jestřábím příklonu. Další zasedání Riksbank je na programu 24. října.
img

Ceny ropy dnes vyskočily nejvíce v historii. Prezident Trump autorizoval čerpání strategických rezerv USA

16.09.2019 Ceny ropy dnes vyskočily nejvýrazněji v historii. Důvodem jsou víkendové útoky na saúdskoarabská ropná zařízení, včetně největšího na světě. K nim se přihlásily jemenští povstalci Húsíjové. Americká administrativa viní Írán, ovšem bez důkazů. Teherán Húsíje dlouhodobě podporuje.
img

Propad cen benzínu a nafty nebere konce

22.08.2019 V uplynulém týdnu jsme byli svědky dalšího snižování cen pohonných hmot. Tempo snižování cen je však velmi mírné a ceny se postupně začínají ustalovat poblíž současných úrovní. Benzin Natural 95 zlevnil o 7 haléřů na průměrnou cenu 32,69 koruny za litr. Nafta zlevnila o 5 haléřů na průměrnou cenu 31,81 koruny za litr. Do konce srpna nelze očekávat prudké výkyvy v cenách a bude docházet jen k haléřovým pohybům.
C:\fakepath\ropa.jpg

Ceny ropy rostou kvůli útoku jemenských rebelů na ropné pole

19.08.2019 Ceny ropy dnes rostou kvůli víkendovému útoku jemenských povstalců na saúdskoarabské ropné pole. Nárůst cen nicméně zmírnil páteční pesimistický výhled Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC). Investoři sledují rovněž vývoj kolem obchodního konfliktu mezi USA a Čínou.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám z recese a růstu zásob v USA dále klesají

15.08.2019 Ceny ropy dnes dále oslabují, dolů je stále tlačí obavy z hospodářské recese a také překvapivý růst zásob suroviny ve Spojených státech. Během dne ceny propadly o zhruba tři procenta, později ale část ztrát vyrovnaly.
img

Americké výnosy znovu rostou, Saudové mohou podepřít ropu

08.08.2019 Obchodníci na akciových trzích jsou svědky postupného zlepšování sentimentu. S&P500 díky tomu zlikvidoval značnou ztrátu ze začátku včerejší seance a uzavřel seanci s mírným ziskem. Dow Jones pak včera ztrácel jen 0,1 %, zatímco NASDAQ rostl o 0,4 %. Výrazné zlepšení pak zaznamenaly americké výnosy, které z úrovní kolem 1,6 % vystoupaly až zpět na 1,74 %, kde se drží také v průběhu dnešního rána, přičemž optimistický sentiment dnes ráno pozorujeme také na burzách v Asii. Shanghai Composite roste o 1,1 %, když mu vydatně pomohlo rozhodnutí PBoC nastavit fixing pro CNY na 7.0039 USDCNY, tedy jen lehce nad úrovněmi ze včerejška. Banka tím potvrdila svá dřívější slova, a to že nechce používat kurz CNY jako nástroj obchodní války ve snaze o zmírnění dopadu vyšších amerických cel.
img

Technická analýza: Oil WTI

21.06.2019 Počas včerajšieho dňa bol na trhu s ropou zaznamenaný výrazný nárast smerom nahor, pričom WTI zaznamenala nárast o 2,1%. Tento výrazný pohyb bol výsledkom prerazenia kľúčovej zóny rezistencie. Na druhej strane, na grafe sa objavil poteniálny reverzný vzor – formácia dvojitého dna, ktorá často ohlasuje pohyb nahor. Trh s ropou bol v posledných dvoch mesiacoch v poklese. Po prerazení úrovne 54,55 USD sa však zdá, že býci môžu pokračovať v raste. Pokles pod túto úroveň supportu, by mohol ukončiť rastový trend.
img

Akcia týždňa: Total

21.06.2019 Pokles na trhu s ropou v druhom štvrťroku 2019 vyvíjal tlak na ceny popredných producentov ropy. Medzi týmito spoločnosťami možno nájsť aj spoločnosť Total, francúzsku ropnú spoločnosť. V tejto krátkej analýze sa pozrieme na nedávny vývoj akvizícií a projektov, ako aj na dividendovú politiku spoločnosti.
img

Investoři zbystřete! Situace na Středním východě se může brzy vyostřit

31.05.2019 Hrozba americko-íránského napětí se trochu vytratila z pozornosti finančních trhů. Investoři by ji však neměli podceňovat. Pokud by se vztahy mezi zeměmi vyhrotily, dopad na trhy by byl tvrdý. Americká média, včetně těch nejvýznamnějších, otevřeně hovoří o riziku válečného konfliktu.
img

Produkční škrty OPECu brzdí propad ropy

27.05.2019 Ropa má za sebou nejhorší týden od začátku letošního roku poté, co WTI ztratila 6,6%, ačkoliv se jí v pátek podařilo umazat alespoň část ztrát. Za ztrátami stála kombinace několika faktorů v čele s probíhající obchodní válkou USA a Číny. Své však sehrály produkční škrty ropného kartelu OPEC, které zastavily další propad ceny. Ropný kartel bude zasedat 25. června, kdy bude přehodnocovat produkční politiku na následujících 6 měsíců, což výrazně ovlivní budoucnost ropného trhu.
img

Ropa – už přišel čas nákupu?

23.05.2019 Ceny ropy tento týden směrují k jihu, především pak v USA, kde dochází k vysokému růstu zásob. Ropa WTI se tak obchoduje v blízkosti dvouměsíčních minim. Výrazně pod nynějších 60 amerických dolarů za barel se však zřejmě ropa nepodívá. Vyjmenovat faktory hovořící pro vyšší ceny ropy ve zbytku letošního roku není složité, je jich totiž více než dost.
img

Neočakávaný nárast zásob ropy

22.05.2019 Minulý týždeň zaznamenala cena ropy nárast. Nárast cien ropy bol do istej miery podporovaný konfliktom v Lýbii. Aj keď v apríli vzrástla produkcia ropy v Lýbii na 1,3 milióna barelov denne ( 1,26 v marci), predseda štátnej energetickej spoločnosti uviedol, že v prípade pretrvávajúcich ozbrojených konfliktov v krajine, môže produkcia ropy poklesnúť až o 95%.
img

Cena ropy klesá, cena benzínu je ale stále vysoká

21.03.2019 Trh s ropou je dost nepochopitelný. Ačkoliv cena ropy stále klesá, ceny benzínu oproti tomu zůstávají i nadále neúměrně vysoké. Do zkoumání trhu s ropou se zapojili i vědci.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ceny ropy se na začátku nového týdne mírně zvyšují

18.02.2019 Ceny ropy se dnes pátou seanci v řadě zvyšují a směřují k nejvyššímu růstu za první čtvrtletí za osm let. Pomáhá jim k tomu zejména dohoda o snížení těžby mezi Organizací zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejími spojenci. Výraznější nárůst ale brzdí obavy o další vývoj čínské ekonomiky.
img

Rozbřesk: Inflace porazila trh i ČNB

14.02.2019 Lednová inflace vždy patří mezi nejsledovanější ukazatele už proto, že do jisté míry nastavuje laťku pro další měsíce. V tuto dobu obvykle dochází k rozsáhlejším úpravám regulovaných cen, zvyšují se nájmy a obecně právě začátek roku vybízí ke změně ceníků. Je to i asi nejhůře odhadnutelná hodnota inflace v průběhu celého roku, když si uvědomíme, kolik tisíc cen za sebou skrývá položka nájemného, z kolika set cen vychází energie a desítek plyn. Není proto divné, když se lednovou inflaci nepodaří přesně odhadnout.
img

Technická analýza: O ropu se přetahuje býk s medvědem. Kdo bude silnější?

30.01.2019 Ten první představuje neustálá obava ze snížení globální poptávky po ropě v kontextu dosažení vrcholu aktuálního ekonomického cyklu. Nejpalčivější otázkou na toto téma je, jak dnes dopadne výsledek dalšího kola jednání mezi USA a Čínou ohledně vzájemného obchodního konfliktu.
img

Ekonomický kalendář: Brexit a výsledková sezóna

29.01.2019 Britská libra zůstane v centru dění, když obchodníci čekají na výstup z dalšího hlasování o brexitu v britském parlamentu. Za pozornost ale v mezičase budou stát také výsledky americké spotřebitelské důvěry za měsíc leden, nebo týdenní data týkající se ropných zásob od API. Klíčovým tématem zůstává také výsledková sezóna, která v tomto týdnu nabízí záplavu důležitých korporátních dat od největších amerických společností.
img

Bezvládí ve Venezuele ohrožuje globální trh s ropou

28.01.2019 Ropná směs WTI je zachycena v rozpětí od 50 do 55 dolarů za barel. Pokračující omezování těžby v zemích OPEC je prozatím kompenzováno slábnutím poptávky. Ta je způsobena globálními obavami z nižšího ekonomického růstu.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy dnes odmazaly počáteční ztráty

03.01.2019 Ceny ropy smazaly ztráty a mírně rostou díky zprávě, která naznačila, že Saúdská Arábie snižuje svou těžbu ropy. Zisky jsou však pouze nízké, protože na trhu stále panují obavy ze zpomalení globálního ekonomického růstu, které by mohlo snížit také poptávku po ropě.
img

Ropa - to nejhorší je už za námi?

02.01.2019 Na trhu existoval silný názor, že se trh s ropou stabilizuje, jakmile se OPEC+ dohodne na snížení produkce. Ale ani po zasedání organizace OPEC na začátku prosince minulého roku žádné období klidu nenastalo. Naopak, ropa má za sebou výrazné poklesy. Severomořský Brent se na konci roku dostal k 53 dolarové hladině a cena texaského ropného benchmarku WTI se pohybovala v okolí 45 dolarů za barel. Obchodníci se bojí, že ochota snižovat produkci nakonec nebude tak vysoká. Zároveň stále poroste americká produkce a v neposlední řadě zpomalující globální ekonomika sníží tlaky na vzestup cen. Poslední propad akcií na Wall Street také ukázal na propojení vývoje akciových trhů a ropy.
C:\fakepath\TOP5-13122018-LV-16.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.12.2018 1) Evropská centrální banka (ECB) na svém prosincovém zasedání rozhodla o ponechání základní úrokové sazby na 0 %, zápůjční sazby na 0,25 % a depozitní sazby na -0,4 %. Zároveň zopakovala, že sazby zůstanou na současných úrovních minimálně do konce příštího léta, a potvrdila letošní ukončení kvantitativního uvolňování.
img

OPEC hovorí o znižovaní ťažby. Pre ropu by to pravdepodobne znamenalo rasť.

30.11.2018 Dnes sa objavila správa, že OPEC a Rusko by sa mohli na zasadnutí v budúcom týždni dohodnúť na znížení ťažby. Hovorí sa až o 1 mil. barelov za deň.
img

Technická analýza: Investoři vyhlížejí obnovu těžebních limitů

28.11.2018 Ceny ropy si minulý týden prožily skutečně černý pátek, když se propadly o 8 % na nová roční minima, a zaznamenaly tak největší měsíční pokles od roku 2014. Kolaps ropného trhu tak přetrvává již sedmý týden v řadě, což ke zlepšení nálady investorů rozhodně nepřispívá. Deprivace obchodníků s černým zlatem pramení ze stále se navyšující světové produkce, kterou mají na svědomí zejména tři největší producenti (USA, Saúdská Arábie, Rusko), jež aktuálně těží na vlastních historických maximech. Zraky investorů se tak čím dál více upínají k blížícímu se zasedání kartelu OPEC+ (6.-7.prosince), kde se bude projednávat otázka obnovy těžebních limitů. Podobu finální dohody může zčásti nastínit již víkendové zasedání G20, kde by spolu měli jednat čelní představitelé Ruska, USA a Saúdské Arábie.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa si dnes připisuje přes tři procenta

26.11.2018 Ceny ropy dnes zamířily vzhůru a po více než desetiprocentním propadu z uplynulého týdne si připisují téměř tři procenta. Severomořská ropa Brent se tak vrátila nad hranici 60 dolarů za barel. Na trhu nicméně přetrvává nejistota ohledně vyhlídek světové ekonomiky, uvedla agentura Reuters.
img

Cenami ropy znovu zahýbe OPEC a spol.

26.11.2018 Volatilita – to je snad jediná jistota pro trh s ropou pro následující dva týdny. Po nekončícím propadu cen, který za minulé dva měsíce zlevnil ropu o 30 %, přichází na řadu diskuze těžkých vah o nastavení trhu. Závěry mohou být velice divoké včetně tweedových útoků či pochval od amerického prezidenta.
img

Cena ropy se propadla na roční minimum

23.11.2018 „Na trhu s ropou se zrcadlí současné ekonomické problémy ve světě. Jednotlivé státy přestávají mezi sebou kooperovat a s vidinou krátkodobého zbohatnutí produkují více ropy, než je trh schopen pojmout. Mezi zeměmi vznikají nové obchodní bariéry, které v konečném důsledku mohou zvýšit nezaměstnanost a cenovou hladinu. Neschopnost dohodnout se může vést až k propuknutí ekonomické krize,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Disciplína | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Market Profile | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Pin Bar | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Měnový trh | Svíčkové formace | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alert | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | BRICS | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Benchmark | Beta | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bull | Bund | Burza | CBOE | CFD | CME | COT report | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Certifikáty | Close | Konsolidace | DAX | Demo účet | Depozitum | Devizový trh | Dezinflace | Nesoulad | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Drawdown | ECB | ECN | EMA | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Exponenciální klouzavý průměr | FOMC | FX | Fair Value | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fixing | Flat | Foreign Exchange | Forwardová cena | Futures | G7 | Gap | Grafy | Hedging | High | Hlava a ramena | IPO | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Neckline | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | Open | Open interest | Oscilátor | P/E | Peněžní trh | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Prémie | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Splatnost | Split | Spotová cena | Spotový trh | Spread | Stagflace | Support | Take Profit | Termínový kontrakt | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Volatilní trh | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Černý pátek | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Stimulační opatření | EU | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Rollover | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Těžba ropy | Spekulant | Futures kontrakt | Break-Even | Sázka | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | IEA | Credit Suisse | Oanda | Ropné písky | ČSOB | Golden Gate | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Online trading | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Makrokalendář | Analytický tým | Aktuální kurzy | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Hedgeový fond | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | EUR/HUF | Facebook | LYNX | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Centrální bankéři | EURUSD | AUDUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Křiž smrti | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Facebook | Akcie Google | Akcie Mastercard | Akcie ropy | Akcie Sberbank | Akcie Shell | Aktuální cena ropy | Aktuální cena ropy brent | Aktuální ceny ropy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Atlantik | Banka | Barel ropy | BH Securities | Bollingerova pásma | Brent | Britské libry | Brokerské společnosti | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy klesá | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | Cena ropy za barel | Cena za barel ropy | Ceny zlata | CFD kontrakty | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | Conference Board index | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Čínská banka | Členské země eurozóny | Denník | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | ETF fondy | Etoro | Eura | Euro Stoxx 50 | Exchange | Expirace | Finanční služby | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Graf ceny zlata | Graf EURUSD | Graf vývoje ceny ropy | Graf zlata | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | Ichimoku | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | EBay | Jeden dolar | Jedno euro | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Komodity ropa | Komodity zlato | Konfluence | Koruna posiluje | Kurs koruny | Kurz akcie | Kurz akcií | Kurz amerického dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz EUR | Kurz ropy | Kurzy | Kurzy akcií | Volná pracovní místa | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Náklady na těžbu ropy | Nákup akcií | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Nové trhy | Obchodní platformy | Obchodování s CFD | Obchodujeme | Ocenění akcií | Oslabení koruny | Pád rublu | Paládium | PayPal | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej dluhopisů | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropa cena | Ropy | RUB | Rubl | Řízení rizika | Sázky | Seminář | Signály | Société Générale | SPX | SP500 | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Surová ropa | Světové burzy | Světové ceny ropy | SWIFT | Švýcarská banka | Švýcarské banky | Těžba ropy v USA | Těžba ropy z břidlic | Transakční náklady | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Unce zlata | USDRUB | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Vývoj USD | Webinář | Webináře | WTI | XM | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | ROIC | EUR/PLN | CNBC | ZEW | EIA | ATR | ING | Benzín | Buffett | Buy | Cenové rozpětí | Centrální depozitář | Current Ratio | Depozitář | Diskont | EBITDA | Gap (mezera) | Hold | Hrubá marže | Index relativní síly | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Overweight | Peněžní trhy | Prospekt | Protistrana | Provozní marže | Překoupení | Redukce | ROCE | ROE | Small caps | SPAD | Tovární objednávky | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | CMC Markets | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | Akciová společnost | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Bod zlomu | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | eBook | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | E-mini | Futures trhy | Know-how | Cukr | Vzdělání | COT | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Investment | Traders | Aramco | Markit | Danske Bank | Bank of New York Mellon | DPA | Jefferies | Intesa Sanpaolo | Again Capital | Bank of America Merrill Lynch | Bernstein | PVM Oil Associates | Price Futures Group | Energy Aspects | Gelber & Associates | Julius Bär | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | ANZ | FTSEurofirst 300 | Baker Hughes | Institut Ifo | Nordea | Investing.com | JBC Energy | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | City Index | Ole Hansen | PVM | Washington Post | Hospodářské vyhlídky | Reporty | Zvyšování sazeb | Riksbank | Thomson Reuters | Světová měna | Fundamentální pohled | Technický výhled | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Finanční systém | Bavlna | Dovoz ropy | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Jak investovat do komodit | Hospodářské výsledky | Finanční ukazatele | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Investovaný kapitál | Velcí investoři | Finanční centrum | Zvyšování úrokových sazeb | Trendový kanál | Sweet Crude Oil | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Plodiny | Energie | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Earnings | Oscilátor RSI | Index FTSEurofirst 300 | Podnikatelé | Pro tradery | SEB | Henry Hub | KBC | BlackRock | Ekonomický sentiment | Londýn - ICE | New York - Nymex | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Klid | Jádrový index | Volby v USA | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Cena kontraktu | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Nervozita na finančních trzích | Futures kontrakty | Contango | La Repubblica | Ekonomická aktivita | City | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Forbes | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Americké firmy | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Aktuální vývoj | Kapitálové rezervy | Economist | Economic | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IHS | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Realitní trh | Vladimir Putin | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Panické výprodeje | Supporty a rezistence | Klouzavý průměr SMA | Die Welt | Globální ekonomický růst | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Odchod z EU | Hlavní indexy | Nervozita | Globální finanční trhy | Černé pondělí | Obchodování v Asii | Summit EU | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Fibo | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Světové akciové trhy | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Index Nikkei | Specifikace kontraktu | TradingView | Země OPEC | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Výrobní aktivita | Marže společností | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | Sinopec | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Philip Morris | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Obchody na pražské burze | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Vitol Group | Obchodník s ropou | Vitol | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Ethereum | Genscape | Tesla | Vysoká volatilita | Odhodlání | Americké rafinerie | Ekonomický institut | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Rychlé zisky | Rekordní minima | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Ceny futures kontraktů | Dnešní zprávy | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Hlavní evropské indexy | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Akcie na burze | Predikce | Světový obchod | General Electric | Bankovní krize | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Zisky firem | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Manažeři fondů | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Nadbytek ropy | Přebytek ropy | Německé dluhopisy | Výnosy | Institut API | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Akciové trhy v USA | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Americké investiční banky | Příjmy | Oslabování dolaru | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ExxonMobil | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Země G7 | Skupina G7 | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Tisková konference ECB | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Ekonomická nálada | Ekonomická nálada v eurozóně | Tempo růstu ekonomiky | Globtrex | ABN AMRO Bank | CME FedWatch | IHS Markit | ex | Akcie firem | Purple Trading | Mizuho | Makléřské firmy | Investiční aktiva | Rystad Energy | Keystone XL | Obchodování ropy | Krize eura | BBVA | Zahraniční forex | Chicago Mercantile Exchange | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Bloomberg Commodity Index | Cena palladia | Investoři na trzích | Sladká ropa | BHS | Globtrex.com | Aleš Michl | Breakout Trader | Kurzový vývoj | Fyzický trh s ropou | Bitcoin (BTC) | Protiruské sankce | André Kostolany | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Index volatility CBOE | Obchodování s cizími měnami | Obchodování s kryptoměnami | Palladium | Průmyslový index Dow Jones | Obchodování s termínovými kontrakty | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | Backwardation | LYNX Trading | xPartners | ETH | Invesco | European Energy Exchange (EEX) | Štěpán Hájek | Robinhood | Tržní kapitalizace kryptoměn | Krypto aktiva | Chuť investovat | Obchodování na trzích | Asijské trhy | EUR/RUB | Vzácné kovy | Conseq Investment Management | Kurz eurodolaru | Drobní investoři | Výnosy desetiletých dluhopisů | Inverzní výnosová křivka | Investování s LYNX | Index Russell 2000 | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Zvýšení těžby ropy | Saxo | Obchodní války | LYNX webinář | Očekávání investorů | Krypto | Bitcoiny | Propad kapitálu | Raytheon | Lockheed Martin | Analytik finančních trhů | Wood Mackenzie | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Členové Evropské unie | Obchodní bariéry | Obchodní napětí | Výsledky obchodování | Podniky | Evropské akciové trhy | Globální růst | Silný americký dolar | Index nákupních manažerů (PMI) | Nejnovější statistika | Graf vývoje | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Evropský akciový trh | Netflix (NFLX) | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Forint | Obchodníci s ropou | Ruský akciový index | Index RTS | Turecké liry | Pokles ceny | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Graf indexu | RDSA | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Hlavní akciový index | Americký dolarový index | Czech Fund | Zasedání OPEC | Manažer fondu | Měny v regionu | Těžba OPEC | Trendové čáry | Vývoj těžby ropy | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Kompozitní index | Julius Baer | Trhy v USA | Pád ceny ropy | Americké volby | Výsledek amerických voleb | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | Obchodní signál | Roční výnos | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Konzultační společnosti | Obchodní platforma MetaTrader | Posilování eura | Zvýšení mezd | Obchodování se CFD | Globální akciový index | McIntyre Partnerships | Jiné měny | Zvyšování úroků | Výkonnost akcií | EK | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Index spotřebitelské důvěry | Fondy ETF | Centrální depozitář cenných papírů | CDCP | Zkušenost s investováním | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Odhady analytiků | Web Trader | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Majetek | Růst dolaru | Bitcoin ETF | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Obchodování na burzách | Analytici z Wall Street | Makroekonomické statistiky | Makroekonomické strategie | Intradenní trading | Ceny zemního plynu | Palladiové akcie | Zvýšení sazeb | Market alert | Norská centrální banka | Zájem investorů | Cena zemního plynu | Obchodujte ropu | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Ropovod | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Graf indexu S&P 500 | Cena pohonných hmot | Michal Brožka | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Sójové boby | Obiloviny | SPI Asset Management | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Příjmy Ruska | Ceny pohonných hmot | Snahy investorů | Akcie firmy | Pokles kurzu | Intradenní strategie | Akcie klesají | Oživení světové ekonomiky | Propad ropy | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | Prodej ropy | Začít obchodovat | iFX | Investice firem | DE30 | Snížení sazeb | Fibo retracement | Omezení dodávek ropy | NATGAS | Prezidentka ECB | Akcie a ETF | Ropné akcie | Gazprom | NASDAQ 100 | FedWatch Tool | Pokles dolaru | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Globální akciové indexy | Snížení úroků | XTB Research | Akcia | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Britský premiér | Situace na trzích | SEBA | Obavy z recese | Konglomerát | Akcie týdne | Společnost MSCI | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Produkce zemního plynu | AMZN | Burzovní průvodce | Volby v Británii | Sankce proti Íránu | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | KB | US500 | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Paralelní měny | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Overbalance | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Jak obchodovat ropu | Úpis akcií | Finanční situace | Oživení ekonomiky eurozóny | MiFIR | Tamás Varga | The Washington Post | Pohonné hmoty v Česku | Snížení daní | iShares | Vyzkoušet si trading | MetLife | ESG | GOOGL | Spotová cena zlata | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | Makroekonomický výhled | Jak se stát lepším investorem | První banky | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Nejlepší výsledky | Geopolitické riziko | Zerohedge | Projevy centrálních bankéřů | Equinor | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | RISK-ON | Cena akcie | Očekávané Earnings | Uvalení cel | Měnový systém | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Hospodářské krize | Mnoho ziskových obchodů | Huawei | Digitalizace | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | MetaTrader 5 Supreme Edition | Celkové příjmy | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Signál long | Signál short | Rozhodnutí americké centrální banky | Ceny benzínu | Investice do ropy | Obchod s ropou | Výsledkové zprávy | Trinity | Vývoj aktivních ropných vrtů v USA | Vývoj aktivních ropných vrtů | LNG | Býčí signál | Medvědí signál | Objem | Data z USA | Ropný kartel OPEC | Rijád | Čínské podniky | Bílý dům | MSFT | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | FRED | Dlouhodobé dluhopisy | Včerejší obchodování | Těžba v USA | Supreme Edition | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Slušné zisky | Recese v Evropě | Luis De Guindos | Tadawul | Vyšší riziko | Cisco Systems | Firma | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Kurz eura vůči dolaru | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Risk-off | Martin Krištoff | CFDWorld | Aktuální obchodní příležitosti | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | TradingEconomics | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | WTI CFD | Vysoké riziko | Bilance | Zasedání vlády | Index DOW | Americký Senát | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Růst světové ekonomiky | IPO Saudi Aramco | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Ukrajina | Lagardeová | Si Ťin-pching | Klesly akcie | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Implikované volatility | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Trendová linie | INTC | Vicepremiér | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Čínský průmysl | Walt Disney | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | Inflační cíle | Domácí poptávka | Dvojité dno | Globální trh | Financovat | Hospodaření státu | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Investovat v roce 2020 | HUF | PLN | Na burze | Centrální banka USA | Vyšší poptávka | Propouštění | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | USDIDX | Rostoucí náklady | Industrial and Commercial Bank of China | ABC | ICBC | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Tvorba pracovních míst v USA | Ceny potravin | Klesající trendové čáry | Čínský vývoz | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Federal Open Market Committee | Klíčový support | Lukáš Lipovský | Oslabuje dolar | Koruna dnes | Zdražování | Německý ZEW index | Problémy | Růstový impuls | NAFTA | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Pojišťovny | Total | Fed dnes | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Ranní komentář | Ranní zpráva | Největší producent ropy | Aramco na burze | Protekcionismus | Pokračující protekcionismus | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Termínové kontrakty | Růst amerických akcií | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Čínské vlády | Zavedení cel | Yahoo | Moskva | PKN Orlen | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | FTC | Centrální banky USA | Huawei Technologies | Ropná zařízení | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Dieselgate | Zahájení obchodování | Míra | Jaderné elektrárny | Nižší ceny ropy | Úroky | Německý PMI | Edward Moya | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hypotéky | Premiér Boris Johnson | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Naše prognóza | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Nabídka a poptávka | Automobil | xStation5 | MasterCard | FB | AT&T | Andrew Bailey | Tempo růstu americké ekonomiky | Americké vlády | Nejbližší support | Bydlení | Ropné dodávky | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | BREAKING | Stratég | Purple Levels | Cena pšenice | KLDR | NLI | Zasedání měnového výboru | Akciový index Nikkei | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | WIG20 | Peking | US100 | Index US100 | Americký index | Pozitivní zpráva | Nálada na globálních trzích | Singapur | Napětí na Blízkém východě | Hospodaření | Světová válka | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Výrazný růst cen ropy | Saúdská ropná zařízení | Útok na saúdská ropná zařízení | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Předpokládaný vývoj | Guyana | Silný support | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | Sentiment v Německu | Teherán | Američané | Eskalace napětí | Návratnost | Commodity index | Netflix | NFLX | Americké dolary | Washington | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Raketové útoky | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Ekonomické sankce | Čínský HDP | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Von der Leyenová | Sezónnost | RBA | Budoucnost | Ifo | Experti | Hormuzský průliv | Solidní výnosy | Zemědělství | Rekordní maximum | Harry Tchilinguirian | Předběžné výsledky | Nejbližší rezistence | ASML | Ropa typu Brent | Poradenství | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Iniciativa | Podnik | Vývoj měnového páru USD/TRY | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Bloky | Adam Dulovec | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Přebytek bilance | SAP | Technologická společnost | Zpevňování koruny | Ruský premiér | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Hospodářský růst v Číně | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Výsledky americké banky | Ceny energií | Banka Morgan Stanley | Krach | Komunikace | Macron | Astrazeneca | Ropná pole | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Banka SEB | Belt and Road | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Google | Anglie | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Midstream | ConocoPhillips | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | American Express | Ratingová agentura Fitch | Reakce investorů | Nový virus | Virus | Vir | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Důchody | Coronavirus | Odhad letošního růstu | Výnosy firmy | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Medvědí Pin Bar | Boeing | Vstupy | L.F. Investment | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Růst v eurozóně | Akcie v roce 2020 | Aktuální rezistence | Obchody | Výdaje | Strach z koronaviru | Pesimismus | Aktivita v průmyslu | Čínská vláda | PMI za leden | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | BP | Dodávky na trh | Aktivity v Číně | Rekordní hodnoty | Vývoz do Německa | Sazby beze změny | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Hrozba recese | Americké ekonomiky | Americké banky | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Zdražování ropy | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Indikátor RSI | Technický indikátor | Inflace v lednu | Marek Mora | Valuace | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Zemědělské komodity | Kukuřice | Obavy z dopadu koronaviru | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Dodatečný kapitál | Správci aktiv | Ekonomické dopady koronaviru | Důvěra v průmyslu | Údaje z USA | FedWatch | Společnost CME Group | Craig Erlam | Střední podniky | Spekulativní pozice | Šíření koronavirové nákazy | Index aktivity v sektoru služeb | Index aktivity | Index nákupních manažerů ve výrobě | Data PMI | Americký Fed | Stabilita | Cyklické akcie | Sestupný trend | Vývoj | Zasedání OPECu | Tovární objednávky v USA | Nafta v ČR | Šok | Snížení těžby | Ceny nafty | Opatření proti šíření nemoci | Výkyvy | Současná cena | Ropná válka | Světový trh s ropou | Společnost IHS Markit | Těžba břidličných producentů ropy | Ropné království | Aktuální Price Action | Cenová válka | Burza v New Yorku | Francouzská průmyslová produkce | WP | Cenové války | Pomoc ekonomice | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Vysoká rizika | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Hlavní měny | Royal Dutch Shell (RDSA) | Mince | Profitovat | Čínský růst | Tencent | MSCI China | Buy the dip | Medvědí trend | Propady cen | Dostatek likvidity | Další vývoj | Těžaři ropy | Stimuly | Nízká cena ropy | Průmyslové ceny | Poškodit ekonomiku | Evropské země | Masivní propad | Útlum ekonomiky | Nízká likvidita | Energetické společnosti | Ropa a pohonné hmoty | Standard & Poor’s 500 | Klíčový ukazatel | Největší propad | Cenový vývoj | Krátkodobé dluhopisy | Šíření viru | Fiskální balíček | Pokles vývozu | Index evropských akcií | Obavy trhu | Odhad inflace | Barel WTI | Propad poptávky | Viceprezident | Spotřebitelé | Objem stimulů | Globální šíření viru | Kanadská provincie | Výhled poptávky | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Pád cen ropy | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Dopady krize | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění | Rozkolísaný | Dolar zpevňuje | Zásobníky | Texas | Bilion dolarů | Prodeje domů | Přísná opatření | Další pokles | Norská vláda | Situace v Číně | Katar | Salmán | MF | Kalifornie | Kongres | Index ISM | Index ISM ve službách | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Fundament | Posílení amerického dolaru | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Mitch McConnell | Dávky v nezaměstnanosti | Tým Admiral Markets | Anomálie | Tomáš Raputa | Graf dne | Pojišťovací společnosti | Další růst | Růst | Univerzita Johnse Hopkinse | Vyšší výnosy | Počet nakažených koronavirem | United Airlines | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Poptávka po surovině | Globální poptávka po ropě | Fatih Birol | Potenciál | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | The Economist | Boj s koronavirem | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Historické pohyby | Šíření nákazy | Bulharsko | Nejlepší palladiové akcie | Izrael | Abbott Laboratories | Riziko inflace | Sberbank | Klid před bouří | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Nigérie | Angola | Alžírsko | Akciový index S&P 500 | Čtvrtletní pokles | Rekordní čtvrtletní pokles | Potenciál pro růst | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Futures na akcie | Saúdové | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Zelené energie | Podíl na trhu | FAO | Údaje | Dlužník | Ekonomické škody | Zlevňující ropa | Prudce zlevňující ropa | Hrozí krach | Johan Sverdrup | Skupina OPEC | Mexiko | Ropný průmysl | Oživení v Číně | Raketový útok | Eni | Globální trh s ropou | Cushing | OPEC plus | Setkání OPEC | Setkání OPEC plus | Coface | Společnost Coface | Prezident Vladimir Putin | Velké volatility | Pohonné hmoty v ČR | Jednání skupiny OPEC | Jednání skupiny OPEC+ | CBS | Ministři | Pomalé oživení | Ekonomické oživení | Dnešní aktivita | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Alexandr Novak | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Hlavní měnové páry | Cena benzínu | Nadprodukce | Pákistán | Německé automobilky | Snížení produkce | Oživení cen ropy | Oživení cen | Přebytek běžného účtu | Čínské oživení | Technické problémy | Výpadky | WMT | Trh dluhopisů | Delaware | Více peněz | WisdomTree | Index US500 | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Břidlicové firmy | Výhled poptávky po ropě | Letošní výhled poptávky po ropě | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Restart ekonomiky | Otevírání ekonomik | Býčí vyhlídky | Bankovní vzdělání | Statistiky | Jeffrey Halley | Chuť riskovat | Rozvíjející se země | Uzavření trhů | Malé podniky | Poradenské společnosti | Nákup ropy | USD za barel | Američtí těžaři | Obchodovat ropu | Konec cenové války | Dopad cenové války | Květnový kontrakt | Kontrakt na WTI | Květnový kontrakt na WTI | Madrid | CMC | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | SaxoStrats | USO | Červnový kontrakt | Purple Trading Štěpán Hájek | Stephen Innes | Propad ceny ropy | Propad ceny | S&P500 | Cushing v Oklahomě | Dílčí index | Nabídka ropy | Spotřeba ropy | Gaurav Sharma | Majitel burzy | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Historické snížení těžby | Producenti ropy | Producenti ropy ze skupiny OPEC | Producenti ropy ze skupiny OPEC+ | Finanční pomoc | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Oilprice | Oilprice.com | Situace na trhu s ropou | CPI v Kanadě | Ropné velmoci | Cenové pohyby | Americký ropný institut | Ropný institut | Ropný institut API | Poptávka po pohonných hmotách | Vstoupit do obchodu | SARS-CoV-2 | Celosvětová poptávka po ropě | Debata | Tweety | Cena surové ropy | Surové ropy | Spotřebitelská nálada ve Spojených státech | PMI ve službách | Evropské indexy | Futures ropy | Šíření nákazy COVID-19 | Odmítnutí dohody o snížení těžby ropy | Břidlicové ropy | Budoucnost těžby břidlicové ropy | Aktuální očekávání | Posílení | Omezení pohybu | WEI | Náklady na obsluhu dluhu | Joe Biden | Větší pokles | Poklesy HDP | Data z trhu práce | Ropní piráti | Burza CME | ADBE | Očekávané výsledky | Cenový pokles | Cestování | Čtvrtletní výsledky | Bitcoin dnes | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Osobní příjmy | SMA 100 | Náklady na financování | Shell | Společnost Shell | Ropa roste | Zaměstnanci | FDA | Blízký východ | Rozhodnutí australské centrální banky | Růst výnosů | Rally na akciích | Soud | Bankovní akcie | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | Petrochemická společnost | Dlouhodobý trend | ETN | Zdražení ropy | Obchodní přebytek | Možný zisk | Rekordní zisk | Wu-chan | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Politická nestabilita | Kontrakce | Pokles dovozů | Zveřejněné údaje | Dluhy | Členské státy | Průmyslové kovy | COT (Commitments of Traders) | Členské země | Propad daňových příjmů | Auta | Dopad na cenu | Volatility trhu | Protikoronavirová opatření | Vakcína | Sektor služeb | Vstup do obchodu | Velké peníze | Záporné ceny ropy | Negativní hodnoty | Záporné ceny | Brent.i | CL.i | CL | Spekulovat | Spekulovat na záporné ceny | Obchodní platformy Metatrader | Moderna | WMT.US | Vakcína na covid-19 | Marek Brávník | Manažeři | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Kanadská data | Cena ruské ropy | Cena ruské ropy Urals | Urals | Cíl růstu HDP | PMI v eurozóně | Akcie v Hongkongu | Realitní společnosti | Umělé inteligence | Investovat peníze | Ekonomické zotavení | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | JDE | Rizikovější měny | Unie | ČR | Salesforce | Koronavirové pandemie | Akcie Intel | Dlouhodobý výhled | Japonské maloobchodní tržby | Průraz | Bývalý prezident | Tržní situace | Chování trhu | Slabá poptávka | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Velcí producenti | Střední Evropa | Špatné zprávy | Vedení společnosti | Čínská poptávka | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Kanadské statistiky z pracovního trhu | Statistiky z pracovního trhu | Býčí trend | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Mateusz Morawiecki | Vývoz ropy ze Saúdské Arábie | Společnost BP | Pokračování růstu | Saúdskoarabský ministr energetiky | Tchaj-wan | Rally na ropě | Index Nasdaq Composite | eMarketer | Britská obchodní bilance | Největší světová ekonomika | Období krize | Trading v období krize | Finanční krize 2008 | Coronavirus (2020) | Světové krize | Určení krize | Klasické technické analýzy | Index Nikkei 225 | Globální poptávka | Růst mědi | Energetický gigant | Oklahoma | Světová poptávka po ropě | Členové Fedu | Propad cen | Výplata | Rostoucí trend | Covid | Nárůst nově nakažených | Druhá vlna pandemie | Analytické společnosti | Infekce Covid | ZIL | Cardano | Banka JP Morgan | Druhá vlna | Počty nových případů | Dezinflační tendence | Analytik Purple Trading | IDEA | Výkyvy cen | Velké investice | Sankce proti Rusku | Ukrajinský prezident | Akcie Coca-Cola | Jasný signál | Exporty | Novavax | Nákupy přes internet | Michal Lukáč | Prostor pro další růst | Chorvatsko | Mladé generace | Větší riziko | Zdroj příjmů | Podíl Evropy | Úspěchy | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | SAE | Ceny | Trendové pohyby | Nadějné zprávy | Spotřební daně | Růst poptávky po ropě | Lídři Evropské unie | Společnost XTB | Důležitá rezistence | Akcie těžařů | Nálada v eurozóně | Exchange Traded Commodity | Mírná korekce | John Kilduff | Pár EUR/USD | Důvěra | Caixin | Výzkumy | Slabý dolar | Růst vývozu | Objem dovozu | Dlouhodobější dopady | Významné události | Klesající tendence | Cenové hladiny | Otevřený zisk | Plány Ruska | Koupěschopnost | Erdogan | Turecký prezident | Ruská ropná společnost | Společnost Rosněfť | Oživení poptávky | Prezidentské volby USA | Worldometers | Počty nakažených | Analytik XTB | Hnojiva | Hospodářské výsledky Walmartu | Rystad | Trh s futures | PLUG | Plug Power | SMA 20 | SMA 200 | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Hurikán Laura | Akcie Airbus | Slábnoucí americký dolar | Měnová politika v USA | Coca-Cola | Analýza ceny | Ruská vláda | Příliv kapitálu | Výrobní index | Venezuela | Růst eura | IT společnosti | Odborníci | Rentabilita | Řecký premiér | Inspirace | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Obchodování s ropou | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Akcie společnosti Nvidia | Snížení emisí | Sílící dolar | Nákupní centra | Ropa dnes | Dnes na světových trzích | Elektromobily | Politici | Vývoj ceny akcie | Epidemiologické situace | Diverzifikovat | Ropovody | Údaje o sentimentu | Snížit emise | Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Co je to ropa? | Druhy ropy | Vliv členů OPEC | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Nepokoje na Blízkém východě | American oil future | Cena American oil future | Ropný trend | Aktuální cena ropy (graf) | Graf ceny ropy | Dlouhodobý graf ceny ropy | Investovat do ropy | Jak můžete investovat do ropy? | Turbo certifikáty | Investování do ropných akcií | Prognózy na cenu ropy | Pracovní místa | Pozitivní výsledek | Česká republika | Šéf centrální banky | Přerušení těžby | Výpadek těžby | Poptávka po akciích | Centrální banky USA (Fed) | Graf ropy WTI | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Lockdown | Libye | CPI v USA | Americké prezidentské volby | Bezpečného útočiště | Druhá vlna covidu-19 | Významné riziko | První peníze | Akciové portfolio | Koncern | Embargo | Projev šéfky ECB | Růst zlata | Volby USA | Volby USA 2020 | Nařízení | Intel | Zásoby benzinu | Zásoby benzinu ve Spojených státech | GS | Pokles indexu | Geopolitické faktory | Futures na ropu | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | Technologické tituly | XOM | CVX | ABT | Výsledky voleb | Ruské společnosti | Recep Erdogan | Oslabování amerického dolaru | Zprávy o vakcíně | Zájem o ropu | Pfizer a BioNTech | Bull run | Oživení čínské ekonomiky | Hospodářský vývoj | Dillí | Pohyby na komoditním trhu | WASDE | Zpráva WASDE | World Agriculture Supply and Demand | MRNA | Pád cen | Ministr zdravotnictví | Producent ropy | Ropovod Družba | Praktické tipy | Oživení poptávky po ropě | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Spotřebitelská poptávka | Ministerstvo energetiky | Rovnováha na trhu | Proražení | Životní prostředí | Nio | Futures na DAX | Continental | Vakcinace | Swingový výhled | Očkování | LEN | NBP | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Mutace viru | Fiskální balíček v USA | Futures na ropu WTI | Očkování proti covidu-19 | Voda | Index DE30 | Ceny americké ropy | Refinitiv Eikon | Nálada investorů | Rozmach Číny | Proměny automobilového průmyslu | Boston Consulting Group | BCG | Boston Consulting Group (BCG) | Budoucnost automobilového průmyslu | Čínské Lenovo | Lenovo | Celní války | Cities 40 | C40 | Paralýza | Pandemická paralýza | Belt and Road Initiative | Iniciativa Pásu a cesty | Desetiletí v ekonomice | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Zvýšení těžby | ADA | Cardano (ADA) | Ycharts | Vývoj akcie | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | Silné oživení | JD Sports | JD | Tržby z prodeje | Zpomalující inflace | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | CARA | ACT | WU | Indexy na Wall Street | Eugen Weinberg | Josep Borrell | Situace na trhu | VTB | Philips | Očkování proti covidu | DAX (DE30) | Express | Obavy o poptávku | Cenové výkyvy | Giovanni Staunovo | Nasdaq (US100) | Vypuknutí pandemie | Index FTSE MIB | Dnešní seance | Brent (OIL) | Finanční výsledky | MIB | Maersk | Rostoucí úrokové sazby | Kov | Nastavení sazeb | Zajímavé akcie | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Den prezidentů | Hedgové fondy | Růstový trend | Produkce ropy ve Spojených státech | Rizika a příležitosti | Mrazy v USA | Robinhood Markets | Rostoucí výnosy | Zásoby plynu | Rumuni | Súdán | Air | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Světová poptávka | Celosvětová poptávka | Nárůst výnosů | Oživování ekonomiky | XOM.US | Admirals | Příznivé údaje | Trend na ropě | Silný růst | Nakoupit ropu | Pandemická omezení | Dlouhodobý investor | Dnešní videokomentář | Výprodej dluhopisů | Holubičí tón | Síla amerického dolaru | Louise Dicksonová | Komoditní tradeři | xStation 5 | Loď Ever Given | Ever Given | Reuters analytik | Expanze HDP | ISM ve službách | Globální finanční systém | Ján Čarný | Dostupná data | Cena ropy WTI (OIL.WTI) | Graf indexu Nasdaq | Krypto trh | Vstupní náklady | Svíčky na grafu | Ceny ropy Brent | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Pepco | Rostoucí ceny | Objednávky | Objem transakcí | Události tohoto týdne | Zpráva amerického ministerstva práce | Futures na americké indexy | Přeprodané oblasti | Goldman Sachs Group | USDA | Cenové úrovně | EEX | Pandemie COVID | Malta | cTrader Purple Trading | Riziko ztráty | Phil Flynn | Těžaři | Obavy z inflace | API | Oslabení | MNB | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Martin Klass | Technické potíže | ANZ Research | KOL | Zajištění proti inflaci | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň rezistence | Prodeje dluhopisů | Dodávky plynu | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Dekarbonizace | Prodej | Jednotné měny | Mali | Morrisons | McDonald's | Rozhodnutí Číny | Graf akcie | Denní graf akcie | Dovoz ropných produktů | CO2 | Vliv na trh | Vyšší úroveň | Deficit nabídky | Společnosti Netflix | Výhled globálního růstu | Varianty koronaviru | Malajsie | Technologie | Ethereum (ETH) | Zvyšování těžby | Vývoj měnového páru USD/RUB | Obchodní aplikace | Očekávaná data | Zkušení obchodníci | Letecké palivo | Spojené arabské emiráty | Hliník | Nvidia akcie | Spotové ceny | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | Včerejší seance | Růst dovozu | Americký trh | Intel Corporation | Ceny suroviny | Trh v rovnováze | Mutace delta | Recese americké ekonomiky | Odvětví | Pokles poptávky | Kryptoaktiva | Šíření mutace delta | Šíření mutace | HOOD | Načasování | Boom | Omezené dodávky | Dodávky suroviny | Rekord | Klimatická politika | Růst v Číně | Vnímání | Ovlivňování | Logistika | Devon Energy | Occidental Petroleum | OXY.US | OXY | Occidental Petroleum (OXY.US) | Phillips 66 | Diamondback Energy | Diamondback Energy Inc | Continental Resources | Obavy z šíření koronaviru | Ropa OIL.WTI | Projekce | VIAC | Paramount | Trh práce v USA | Potvrzení signálu | Základní sazby | BioNTech | Pioneer Natural Resources | Stav trhu s ropou | Index Russell | Intradenní strategie na obchodování | Strategie na obchodování | HD.US | Home Depot (HD.US) | Home Depot | Prostor pro růst | Velké instituce | Rozbor | Analytici banky | Americká ministryně financí | ASX | Indexy v Číně | Ranní glosa | Bloomberg News | Společnosti | Národní měny | Neúspěch | Opatření | Cenový vrchol | Vrcholy | Dna | Hurikán Ida | Evergrande | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Situace v Mexickém zálivu | Vysoká poptávka | Honeywell International | Indexy amerického akciového trhu | Spojené arabské emiráty (SAE) | Plány na podporu ekonomiky | Covidové restrikce | Energetika | Ruský rozpočet | Ceny plynu | Hospodářský růst v eurozóně | Althea Spinozzi | OANDA Edward Moya | Evropský index | Čínský index | Vyšší hodnoty | Etherea | Čínské realitní společnosti | Ceny kovů | Pracovní den | Evergrande dnes | Dolar vůči jüanu | Investice do těžby | Metody Price Action | Problémy s nedostatkem elektřiny | mmBtu | Zemní plyn (LNG) | Energetická krize | Odhady růstu | JMMC | Globální inflace | Posilování amerického dolaru | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Nejnovější zprávy | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Bohemia Energy | Energetické krize | Dmitrij Peskov | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Drahá ropa | Ceny energie | Vysoké ceny | Měnový report | Abbott Laboratories (ABT.US) | IBM (IBM.US) | IBM.US | Statoil | Abbott | Exxon Mobil akcie | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Přijetí bitcoinu | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Meta | Peněžní prostředky | Stephen Brennock | Fialova vláda | Objem maloobchodních tržeb | Drahé energie | Velkoobchodní cena zemního plynu | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Výsledky společnosti | Jim Reid | Uhlíková stopa | Walmart (WMT.US) | American Petroleum Institute | American Petroleum Institute (API) | Maloobchodní prodejce | Družba | Ropný šok | Lockdowny | Šíření koronaviru v Evropě | Povinné očkování | TIM | Ruský trh | RTS | Antony Blinken | Celosvětový trh | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Omikron | COVID-19 omikron | Zveřejnění zprávy | Varianta omikron | Nálada na trzích | Banka Credit Agricole | | Honeywell | Varianta koronaviru | Kazachstán | Kmen omikron | Tržní vývoj | Fibonacciho retracement | Cykly | Cenový vývoj měnového páru | Rozšíření | Volatilita ropy | Akcionáři společnosti | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Obavy z omikronu | Trh se zlatem | Bidenova administrativa | Jamal | Mluvčí Kremlu | Krátkodobý výhled | Focus | Vliv na ceny | Uniper | Miliardy USD | CME FedWatch Tool | Kartel OPEC+ | Petr Lajsek | Ruský plyn | Celosvětová spotřeba | Akcie v roce 2022 | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Fujitomi Securities | Húsíové | Hry | Kirkúku | Business Outlook | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Analytik trhů | Shell Plc | Royal Dutch | Instituce | Objem prostředků | Napětí na Ukrajině | Nový týden | Základní úrok | Pár USD/CAD | HDP z Kanady | Polský podnik | Supportní zóna | Banka Credit Suisse | Zmírnění sankcí | Období zvýšené inflace | Futures na S&P 500 | Futures na americké akciové indexy | Rusko-ukrajinský konflikt | Realitní společnost | Války v Evropě | Invaze na Ukrajinu | Zmírnění obav | CITIC | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Ceny zemního plynu v Evropě | Prezident Putin | Uvalené sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Bidenova vláda | Moskevská burza | Kyjev | Západní firmy | Burza v Moskvě | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Evropský blok | Situace na Ukrajině | Zkapalněný zemní plyn | Sankce EU | Sankce EU proti Rusku | Ruská ropa Urals | Ropa Urals | Ruský vývoz ropy | Invaze | Narušení dodávek | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Společnost ExxonMobil | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Exxon Mobil (XOM) | Akcie Exxon Mobil (XOM) | Zákaz dovozu ruské ropy | Snížení spotřební daně | Potravinářské firmy | Řetězce | Agentura Bloomberg News | Západní sankce | Zvyšování cen | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Plynárenský gigant | Společnost Intel | Britský FTSE | ADBE.US | Platby za plyn v rublech | Uvolnění suroviny | Dodávky LNG | Ruský vicepremiér | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Covid v Číně | Vysoké ceny energií | Platby za plyn | Tobin Gorey | Zastavení dodávek | Postavení dolaru | Dominantní postavení dolaru | Měsíční report | Měsíční report finančních trhů | Report finančních trhů | Měsíční měnový report | Měsíční futures report | Výkon hlavních měnových párů | Relativní výkon hlavních měnových párů | Relativní výkon | Iniciativní svíčka | Prodejní iniciativní svíčka | Nákupní iniciativní svíčka | Technické korekce | Konsolidační stav | Růstový trendový kanál | Trh zlata | Vypuknutí válečného konfliktu | Vypuknutí válečného konfliktu na Ukrajině | Stav postranního trendu | Graf akciového indexu | Graf akciového indexu S&P 500 | Graf komodity Ropa WTI | Komodity ropa WTI | Graf komodity Stříbro | Graf komodity Zlato | Graf komodity | Denní graf komodity | Denní graf měnového páru | Zničení poptávky | KUSAMA | Správa | Normalizace měnové politiky | Cena dnes | Ceny pohonných hmot v Česku | Vzestupný trend | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Průmyslový růst | Tradingové webináře | AT&T (T.US) | Korekční pohyb | Embargo na ruskou ropu | Boj s inflací | Konsolidace ceny | Occidental | Dow Jones Industrial Average | Indexy S&P | Embargo EU na ruskou ropu | Embargo EU | Realitní sektor | Tržní konsolidace | Konsolidační pohyb | Fundamentální dění | Trh stříbra | Nadnárodní firmy | Atos | Vývoj cen pohonných hmot | Popírání | Přijetí | Nové sankce | Průmyslová výroba v Rusku | Silné inflační tlaky | Snížení inflace | Stav globální ekonomiky | Cenový strop | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Zvýšení úroků | Hnutí pěti hvězd | European Energy Exchange | Centrum | Nárůst zásob | Cenový strop na ruskou ropu | Upozornění | Zákaz dovozu | Pomoc Ukrajině | Neel Kashkari | Pravděpodobné scénáře | Zpřísnění finančních podmínek | Současná situace | Paramount Global | Ruské exporty | Investiční cíle | Největší vítězství | Zastropování cen | Zastropování cen ruské ropy | Monarchie | Cenové stropy | Vývoj ceny ruské ropy Urals | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Energetický trh | Plyn z Ruska | Otevření Wall Street | Zpomalení růstu čínské ekonomiky | CFD (Rozdílové smlouvy) | Poradní výbor | Implikace | Exxon Mobil (XOM.US) | Hrozba globální recese | Mero.cz | Mero | Ropovodní síť Evropy | Ropovodní síť | Jaký je výhled? | Ruské embargo | Politické vztahy | Členské státy OPEC | Státy OPEC | Alžír | Rovníková Guinea | Konžská republika | Gabon | Kuwait | Sudán | Jižní Sudán | Omán | Brunei | Americká ropa | Evropský trh s plynem | Omezení COVID | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Otevření ekonomiky | Jaderná energie | Novinky | Administrativa | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Nový býčí trh | CZ | Rafinerie | Budapešť | OilPrice | Levné energie | Polovodiče | Zavedení cenového stropu | Obranný průmysl | Strop na ruskou ropu | Pověst | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Steve Smith | Ropný zlom | Západní země | Index cen výrobců | Společnost Exxon Mobil | Varování | WTI a Brent | Ropa WTI a Brent | Trafigura | Vysoké sazby | Inflace v Evropě | Uvolňování covidových restrikcí | Globální akciový index MSCI | Cena kukuřice | Haísám Ghais | Nejdůležitější události | Výprodeje | Sankce na ruský ropný sektor | Ruský ropný sektor | Zavedení embarga EU | Zavedení embarga | Těžební náklady | Federální rezervy | Prezident Biden | FDIC | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Evropský plyn | Silná koruna | Invest | Vyšší náklady | Pokračující pokles | Obnovitelné zdroje | Nvidia Corporation | Média | Optimalizace | Americké ropné společnosti | SVB | Vklady | SVB a Signature | First Republic | Western Alliance | PacWest | Banka First Republic | Válka | Americké úřady | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Spojení | Vyšší ceny | Asie | Klesající inflace | Snížení těžby skupinou OPEC | Snížení těžby skupinou OPEC+ | Vysoké úrokové sazby | Závazek | Fiona Cincottaová | Přesnost | Býčí gap | Ropa WTI na D1 | Energetická burza | Energetická burza European Energy Exchange (EEX) | Energetická burza European Energy Exchange | Burza European Energy Exchange (EEX) | Burza European Energy Exchange | Výroba v Rusku | Investice do komerčních nemovitostí | MSCI Real Assets | Investice do komerčních nemovitostí v Evropě | OPEC+ a IEA | IEA Fatih Birol | Destabilizace | Generální ředitel IEA | Ředitel IEA | Tajemník Organizace zemí vyvážejících ropu | Tajemník Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Ztráty peněz | Oblasti konsolidace | Letošní maximum | Čtvrtletní výsledky společnosti | Pozitivní signál | Výhoda intradenního obchodování | Strategie na obchodování ropy | Rozbor obchodních příležitostí | 123 Gap | Medvědí gap | Časové rámce | Stanovení Stop Lossu | Výhoda intradenního obchodování ropy | Shrnutí všech ziskových obchodů | Čas pro rozvahu | Obchodování za pomoci gapů | Michelle Bowmanová | Vice | Energetická agentura | Sankce na export ruské ropy | Export ruské ropy | Vývoz do Kazachstánu | Zpomalení produkce | Předseda sněmovny | Transparentní | Společnost Nvidia | Plovoucí LNG terminály | LNG terminály | Uvolnění podmínek | Coface Barometr | Barometr rizik | Coface Barometr rizik | Ztracené iluze | Velká očekávání | Ceny obilí | Zdroje energie | Vliv inflace | DNO | Hospodářský model | Generativní umělé inteligence | Levels | Aliance | WTI (OIL.WTI) | Hlavní zprávy | Obnovitelné zdroje energie | Přirážka | Trh s komoditami | Hamás | Kupující | Konflikt na Blízkém východě | Útok na Izrael | Izraelsko-palestinský konflikt | Ozbrojený konflikt | Konflikt mezi Izraelem | Nadšení | Eskalace | Problémy německých průmyslových podniků | Hospodářský model České republiky | Cena ropy Urals | Možnost poklesu | Hútiové | ProCent | Supporty | Index polovodičů | Veřejné služby | Sazby v USA | Rok 2024 | Kuvajt | Rafinérie | Základní úrokové sazby v USA | Průměrná cena ruské ropy Urals | Průměrná cena ruské ropy | Cena klíčové ruské ropy | Pokles ceny ropy Urals | Ceny ropy Urals | Financování války na Ukrajině | Financování války | Holding | Vývoj ceny ropy Urals | Zpomalení globálního růstu | Jádrový CPI | D1 | Fair Value Gap | Value Gap | Snižování produkce | Dovoz i vývoz | Úrovně supportu | Ceny ropy WTI | DJI | Zotavení | Nakupovat | Řešení sporů | Index USD | Sucha | Jak zprávy ovlivňují akcie
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | Růst | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Trh s kávou
Trh s komerčními nemovitostmi
Trh s komoditami
Trh s kryptoměnami
Trh s lithiem
Trh s nemovitostmi
Trh s nemovitostmi v ČR
Trh s nemovitostmi v USA
Trh s ojetinami
Trh s platinou

Následující klíčová slova

Trh s různými finančními deriváty
Trh Standard
Trh Standard pražské burzy
Trh Start
Trh státních dluhopisů
Trh stříbra
Trh s uranem
Trh s videohrami
Trh trendový
Trh v rovnováze
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít