Pátek 26. duben 2024 11:13
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster

Akcie Shell na vzestupu i díky rostoucím cenám ropy. Překoná cena akcie Shell 25 USD?

23.02.2022 08:03  Autor: LYNX  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Akcie Shell jsou zrovna v období, kdy se jim fundamentálně vcelku daří. A to především díky rychlému růstu ceny ropy. Ten by navíc mohl v blízké době pokračovat zejména kvůli eskalaci konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. Ukážeme si, jak je na tom aktuálně trh s ropou a jaký by mohl být další vývoj ceny akcie Shell. Nebude chybět fundamentální analýza  nejnovějších hospodářských výsledků, ani technická analýza cenového grafu a aktuální novinky ohledně Shell. 

Cena ropy závratně roste i díky konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou

Cena ropy závratně roste a konkrétně ropa Brent se již blíží k ceně 100 USD za barel. Takové ceny byly naposled někdy v polovině roku 2014. Čili jsme se v čase vrátili hluboko do minulosti. Rostoucí cena ropy je dvojsečná. Ropným společnostem, jako je Shell, samozřejmě v důsledku toho rostou zisky. Nicméně se taktéž jedná o hlavní důvod, proč stoupá inflace. Například burzovní legenda André Kostolany ve své publikaci Burzovní seminář pro spekulanty uvádí, že primárním motorem pro růst inflace je právě růst cen ropy. Kostolany konkrétně viděl jádro problému v ropném kartelu OPEC.

Členové tohoto kartelu se na lednovém zasedání podle očekávání dohodli, že v únoru zvýší těžbu ropy o dalších 400 000 barelů denně. Kartel OPEC+ tak bude pokračovat v postupném zvyšování produkce, na jehož podobě se dohodla v červenci 2021. Momentálně je kapacita OPEC+ asi na 60 % z doby před pandemií. Což je pořád hrozně málo. Logicky pak musí cena ropy růst. Od začátku pandemie stojí barel ropy o 530 % více. Důvodem pro pomalé zvyšování produkce je samozřejmě nedostatečná logistika a nedostatek pracovní síly. Je to ale kartel. A kartely využívají situace ve svůj vlastní ekonomický prospěch.

Týdenní graf WisdomTree Brent Crude Oil od začátku roku 2018 do února 2022.
Týdenní graf WisdomTree Brent Crude Oil (Exchange traded commodity) od začátku roku 2018 do února 2022. Zdroj: LYNX Basic (22.02.2022)

Růst ceny ropy je také ovlivněn geopolitickou krizí na východě Ukrajiny. Hlavně v posledních dnech bylo dle mého na trzích znát, že některé komodity z toho značně cenově profitovaly. Rusko je součástí OPEC+, takže obavy z případných výpadků dodávek ropy z Ruska může vyústit v další pokles nabídky na trhu. Pokud se situace na východě Ukrajiny ještě více vyhrotí, cena ropy za barel může v dohledné době atakovat až 120 USD za barel. Což pro tuzemsko dle mého názoru znamená, že cena benzínu a nafty půjde možná nad 40 korun za litr.

V každém případě se dle mého jedná o příznivé podmínky pro ropné společnosti. Cena ropy byla celá léta relativně nízká a pod hranicí, nebo blízko hranice rentability. Když cena za barel spadla pod 20 USD, mnoho těžařských společností se ocitlo ve velkých problémech. Ovšem nyní mají opět zajištěné zisky.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

Ikona LYNX newsletteru Breakout Trader

Společnost Shell si změnila název a přesunula se do Londýna

Společnost Shell si ke konci ledna změnila název. Přesněji řečeno vypustila z názvu „Royal Dutch“, takže se nyní firma jmenuje prostě Shell. Přitom se jednalo o něco, co bylo již od roku 1907 součástí identity firmy. Nový název však reflektuje i skutečnost, že si akcionáři společnosti schválili přesun sídla firmy do Londýna. Tudíž by „Royal Dutch“ už tolik nedávalo smysl. Nicméně z hlediska tradice to dle mého možná nebylo nutné.

Londýnská a amsterdamská burza reflektovala nový název 25. ledna. Zatímco burza v New Yorku (NYSE) až 31. ledna. Změna názvu samozřejmě nijak neovlivní vlastnictví akcií. Pouze zmizí dělení na A/B. Čili se firma rozhodla pro odstoupení od duální akciové struktury. Anglo-nizozemská firma je v dlouhodobém sporu s nizozemskými úřady kvůli 15% srážkové dani z dividend. Těm se prý Shell snažil vyhnout díky dvěma třídám akcií. Jednotná akciová struktura by tento problém měla vyřešit.

Shell má problémy se zařízením proti emisím

Shell vlastní jedno z mála zařízení na světě, které využívá technologii zachycování a ukládání uhlíku (CCS) ke snížení emisí při výrobě vodíku. To prý ale vypouští mnohem více emisí skleníkových plynů, než dokáže zachytit.Zařízení Quest v Albertě v Kanadě je navrženo tak, aby zachycovalo uhlíkové emise z produkčních operací s ropnými písky. Zároveň se jedná o technologii, která by měla ropné písky bezpečně skladovat.

Každopádně nezisková organizace Global Witness tvrdí, že zařízení sice od roku 2015 zachytilo 5 milionů tun oxidu uhličitého, ale zároveň vypustilo 7,5 milionu tun skleníkových plynů. Uhlíková stopa je za jeden rok tedy ekvivalentem 1,2 milionu spalovacích motorů. To znamená, že CCS dle studie Global Witness zachytí asi 48 % uhlíkových emisí, které továrna produkuje. Přitom bylo ze strany společnosti proklamováno, že má jít až o 90 %. Shell tvrzení organizace Global Witness popírá.

Fundamentální analýza akcie Shell

Kvartální výsledky

Výnosy za poslední čtvrtletí rozhodně převyšují předešlá období. Obrat stabilně roste, díky čemuž kvartální výnosy meziročně vzrostly o 84 % na 81 miliard USD. Mezikvartálně o 25 %, což je dle mého též solidní navýšení. Jak zkrátka roste cena ropy, rostou i výnosy. Co se týče zisku, Shell za poslední kvartál dosáhl 11,5 miliardy USD. Třetí čtvrtletí bylo ztrátové.

Hrubá marže dosahovala více jak 15 %. Provozní marže přes 11 %, což je za poslední čtvrtletí nejlepší výsledek. Zisková marže byla 14,15 %. Zisková marže dosti kolísá.

Zisk a výnos za jednotlivé kvartály.
Zisk a výnos za jednotlivé kvartály. Zdroj: yahoo.com

Provozní výnosy činily přes 9 miliard USD, což je mezikvartálně růst o velmi solidních 54 %.EBITDA dosahovala 14,5 miliardy USD. Volné cash flow je za poslední čtvrtletí 794 milionů USD. Předchozí kvartál firma vygenerovala téměř 10,7 miliardy USD. To je tedy mezikvartálně pokles o 92,5 %.

Zisk na akcii (EPS) jsou skoro 3 body. Poměrový ukazatel P/E je zhruba 8,5 bodů. Čili z pohledu tohoto ukazatele jsou akcie Shell „levné“. Důvodem může být turbulentní a nejistý hospodářský vývoj za poslední roky. Rentabilita vlastního kapitálu (ROE) je 12,29 % – to je v porovnání s předešlými výsledky horentní číslo. Rentabilita na investovaný kapitál (ROIC) je více jak 8 %. Obě hodnoty se počítají za posledních 12 měsíců, takže jsou za celý rok 2021. Mezi lety 2015 až 2021 se jedná o nejlepší výsledky.

Ukazatel pohotové likvidity (quick ratio) je 1,08 bodů. Učebnicově se má poměr rovnat 1, takže Shell drží vůči dluhu dostatek likvidity. Poměr roven 1 znamená, že firma je okamžitě schopna zaplatit dluhy, které mají v dohledné době splatnost. Na to je třeba vlastnit dostatek velmi likvidních aktiv. Ideální situace je tehdy, když je poměr roven v rozmezí 1-2 body. Víc hned neznamená lépe, protože velmi likvidní aktiva nesou malý výnos.

Ukazatel běžné likvidity (current ratio) dělá 1,35 bodů. Ukazatel běžné likvidity bere v potaz aktiva, která nelze ihned převést do likvidní formy. Ovšem jejich „roztavení“ do likvidní podoby (peněžní prostředky) nesmí trvat déle jak rok. Zatímco ukazatel pohotové likvidity kalkuluje pouze s velmi likvidními aktivy.

Poměr dluhu vůči vlastnímu kapitálu D/E je 0,51 bodů. Poměr dlouhodobého dluhu vůči celkovému kapitálu je 0,2 bodů. Oba poměry jsou přijatelné. Nicméně celkový dluh v absolutních číslech vyloženě nízký není, za ukončený čtvrtý kvartál stav činí 89 miliard USD. Z poměrového hlediska to nevypadá ale zle, protože Shell má dostatek vlastního kapitálu – 175,33 miliardy USD. Téměř dvakrát více než činí dluh. Co se týče splatnosti dluhů, firma Shell tento rok splatila dluhy za 19,74 miliardy USD. 

Roční výsledky

Meziročně výnosy vzrostly o téměř 54 % na 261,35 miliardy USD. To ovšem neznamená, že byl rok 2021 nějak rekordní. Dle mého názoru byl rok 2020 se svými 170 miliardami spíše hodně slabý. Zisk za rok 2021 je 20 miliard USD. Oproti roku 2020 (ztráta 21,7 miliardy USD) je to dle mého velmi dobrý výsledek. Kromě roku 2018 se jedná o jeden z nejziskovějších roků.

Hrubá marže je za celý rok 14,6 %, což je od roku 2015 nejvyšší hodnota. U provozní marže 9,95 % platí to samé. Zisková marže je 7,69 %, což je taktéž nejlepší výsledek od roku 2015.

Zisk a výnos za jednotlivé roky.
Zisk a výnos za jednotlivé roky. Zdroj: yahoo.com

Provozní výnosy jsou za celý rok 2021 26 miliard USD. Meziročně jde o zlepšení o 388 % a i v dlouhodobějším kontextu je to nadstandardní výsledek. EBITDA meziročně vzrostla o více jak 200 % na 49 miliard USD. Volné cash flow je 22,51 miliardy USD, meziročně firma vygenerovala větší volné cash flow o 61,41 %. Zisk na akcii (EPS) je 5,15 bodů.

Technická analýza akcie Shell

Akcie Shell se od tržního minima z roku 2020 po cenový vrchol z letošního roku zhodnotily o zhruba 150 %. Trhu se povedlo na svou stranu získat dva důležité S/R levely – 18 a 21,5 EUR. Obě hladiny pak nakupující využili jako jakýsi odrazový můstek pro pokračování v cenovém růstu. Čili cenový vývoj akcie Shell z předešlých několika měsíců vypadá vcelku dobře. Pokud by se kurz obrátil zpátky, víme, že se má trh o co opřít.

Týdenní graf akcie Shell od začátku roku 2017 do února 2022
Týdenní graf akcie Shell od začátku roku 2017 do února 2022. Zdroj: LYNX Basic (22.02.2022)

Vrchol cenové expanze máme prozatím na S/R levelu 25 EUR. Jedná se historicky o velmi silnou hladinu, takže případný průlom by byl velkým úspěchem. Prvotní reakce na rezistenci je sice negativní, ale to je normální. Málokdy dojde k průrazu hodně relevantní úrovně na první pokus. Je rozhodně pozitivní, že kurz po zamítnutí hned neklesl po nejbližší support. Když se kurz takhle zdržuje v blízkosti rezistence, možná se trh chystá na další pokus o průraz.

Na týdenním RSI indikátoru můžeme zpozorovat dvě věci. Ta první je negativní, protože je na indikátoru malá medvědí divergence. Ta druhá je, že trh má tendenci se držet kolem hraničních 70 bodů a poměrně dlouhou dobu jsou hodnoty právě nad uvedenou úrovní. Což nám říká, že trh je od druhé poloviny minulého roku docela dost silný.

Závěrem

Akcie Shell jsou ovlivněny turbulentním vývojem na trhu s ropou. Výsledky z minulého roku nám ale ukázaly, že se společnosti Shell může dařit, pokud cena ropy roste a je na vyšší úrovni. Potom si firma zajistí dobré výsledky a poptávka po akciích bude dle mého též slušná. Shell je rozhodně zavedená firma, která navíc podle mého názoru nemá aktuálně žádné viditelné problémy. Má solidní dostatek likvidity a vlastního kapitálu. Určitě není ani předlužená.

Obchodování s akciemi Shell prostřednictvím LYNX

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám za příznivé poplatky umožníme obchodovat s nejrůznějšími finančními instrumenty jako jsou například akcie, ETF, futures, opce, CFD a forex. Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme vzdělávací webináře. Díky LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím profesionálních obchodních platforem.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme aktuální obchodní příležitosti na trhu a novinky ze světa investic v rámci Investičního portálu. V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Přečtěte si také:

Budova a logo společnosti Google

Akcie Google (Alphabet) a rekordní zisk za 2021. Co přinese split akcií?

Logo společnosti Intel

Akcie Intel: Firma plánuje továrnu na čipy za 100 mld. USD

Logo společnosti Mastercard

Akcie Mastercard: Dočkáme se v roce 2022 historického maxima?

Budova a logo Deutsche Bank

Akcie Deutsche Bank: Udrží se cena akcie nad důležitým supportem?

Další použité zdroje:

Shell plc. Fourth Quarter and Annual Report [online]. Vydáno 03.02.2021 [cit. 08.02.2021]. Dostupné na: https://www.shell.com/investors/results-and-reporting.html

Klíčová slova: Exchange Traded Commodity | Ceny | Průraz | Akcie Intel | JDE | Dluhy | Expanze | Rekordní zisk | Společnost Shell | Shell | Pracovní síly | USD za barel | WisdomTree | Cena benzínu | Organizace | Vzdělávací webináře | Růst | Další pokles | Cenový vývoj | Další vývoj | Dostatek likvidity | WP | Burza v New Yorku | Vývoj | Medvědi | Brent Crude Oil | Zlepšení | IHNED | Pandemie | Růst inflace | Situace | Pokles | Google | Ukazatele | Ztráta | Nejbližší support | MasterCard | Yahoo | Problémy | Miliardy | Studie | Růst cen | Aktuální obchodní příležitosti | Firma | Cena akcie | Nejlepší výsledky | Růst ceny ropy | Akcie a ETF | Růst cen ropy | Kvartální výsledky | Trh s ropou | OPEC+ | Kartel OPEC | André Kostolany | Breakout Trader | Očekávání | Alphabet | Výnosy | Dobré výsledky | Poplatky | Akcionáři | Ropné společnosti | Firmy | Investovaný kapitál | ROE | ROCE | Provozní marže | Hrubá marže | EBITDA | Current Ratio | ROIC | Zisky | Webináře | Trh | Seminář | Ropy | Převodník měn | Investiční | Instrumenty | Graf | Exchange | Eura | Cena ropy za barel | Cena | Brent | Barel ropy | Akcie Shell | Akcie Mastercard | Akcie Google | Akcie Deutsche Bank | Průlom | Likvidní | EPS | Ceny akcií | LYNX | Deutsche Bank | Obchodování s akciemi | Obchodovat | Ropné písky | Obchodní příležitosti | Výsledky | Zisk | Medvědí divergence | Vývoj ceny | Cena ropy | Obchodování | USD | EUR | Zisková marže | Zisk na akcii (EPS) | Zisk na akcii | Výnos | VaR | Ukazatel | Trigger | Trader | Support | Split | Splatnost | Ropa | Rezistence | RSI | P/E | Opce | Obchodník | NYSE | Marže | Margin | Kurz | Komodity | Investor | Intradenní obchodník | Futures | Emise | Cash flow | CFD | Burza | Breakout | Analýza | Aktiva | Akcie | Kapitál | Poptávka | ETF | Ropa Brent | Ceny ropy | Divergence | OPEC | Rusko | Inflace | Fundamentální analýza | Technická analýza | FOREX | Royal Dutch | Shell Plc | Ukazatel Běžné likvidity | Current ratio | Kartel OPEC+ | Miliardy USD | Akcionáři společnosti | | Uhlíková stopa | Společnost | Peněžní prostředky | Cenový vrchol | Společnosti | Logistika | Graf akcie | Příležitosti | Analýza akcie | Fundamentální analýza akcie | Dlouhodobý investor | Zajímavé akcie | Vývoj akcie | Dobrý výsledek | Růst ceny | Hospodářský vývoj | Intel | Poptávka po akciích | Vývoj ceny akcie | Snížení emisí | Rentabilita |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Akcie se vzpamatovaly během Powellovy tiskové konference, USD vrací zisky
    Tržní reakce na dnešní rozhodnutí FOMC o sazbách byla jestřábí. USD posílil a akciové indexy klesly. Akcioví býci doufali, že guvernér Powell přijde na tiskové konferenci s více holubičím komentářem. Šéf Fedu poznamenal, že útraty domácností jsou uspokojivé, nicméně útraty za služby zrovna nezáří. Také zopakoval, že hospodářské oživení je rychlejší, než se čekalo. Co se týká vakcíny, tak je Powell optimistický, ale stále existuje nejistota ohledně logistiky a distribuce. Dle guvernéra se současná vlna koronaviru výrazně podepíše na hospodářském výsledku za 1Q/2021.
  • Akcie se vzpamatovaly ze čtvrtečního výprodeje, DAX přidává 1,5 %
    Den po největším výplachu na trzích za poslední 2 měsíce se akciové trhy vzpamatovaly. Evropské akciové indexy i futures na Wall Street se v pátek po poledni obchodují na vyšších úrovních. DAX přidává 1,5 % a obchoduje se v blízkosti úrovně 12 150 bodů. Index S&P 500 se bez problémů drží nad úrovní 3000 bodů se ziskem okolo 2 %. Oba indexy se nacházejí relativně daleko od svých nejvyšších pokrizových úrovní. Strach z důsledků další vlny nákazy COVID-19 však mírně klesá.
  • Akcie se vzpamatovávají po dobrých makrodatech z USA
    US30 vzrostl o více než 100 bodů z denních minim po zveřejnění spotřebitelského sentimentu Conference Board, který ukázal na růst optimismu mezi spotřebiteli. Index vyskočil o 11,2 bodu na 131,4 bodu a dostal se tak nejvýše od listopadu. Report zastínil proslov guvernéra Fedu Jeroma Powella, který se nesl v neutrálním duchu.
  • Akcie se závěrem týdne zhouply vzhůru, na optimismus je však brzy. Dolar pod tlakem
    Pozitivní nálada se hlavních trhů na závěr týdne drží. Nové zdroje nervozity se neobjevují a dochází tak k zavírání krátkých pozic z průběhu týdne. Později během dne náladě prospělo i prohlášení Donalda Trumpa, který podle Reuters věří v rychlý konec rozepře s Čínou. Trhy naopak příliš nepřihlížejí ke špatným americkým datům. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby jednak v dubnu těsně nenaplnily očekávání, a především došlo k revizi slušného března výrazně k horšímu.
  • Akcie se zbavují ztrát a americká křivka prohlubuje inverzi
    Včerejší zprávy z Fedu byly pro trhy překvapivě málo holubičí, což odnesly akcie. Dnes ale přichází velký obrat a Wall Street už smazala většinu včerejších ztrát. Mezitím vykazuje mírný růst většina Evropy, která ovšem nemusí nahrazovat včerejšek. Otřepat se akciím pomáhá pozitivně se vyvíjející výsledková sezóna.
  • Akcie se zelenají. Meta překvapila, Evropa váhá s plynem a Amerika dodá důležitá data
    Jsou to zejména firemní výsledky, které dnes pomáhají hlavním akciovým trhům výrazně nahoru. Růst DAXu se blíží 2 procentům, futures na americký Nasdaq naznačují ještě větší zisky. Klíčovým jménem, které investorům zlepšilo náladu, je Meta. Její akcie by měly začínat strmým růstem.
  • Akcie se zkoušejí odrazit vzhůru i přes nepříznivé zprávy o vakcíně
    Zatímco během minulých měsíců by řada negativních zpráv byla investory ignorována či odbyta vlažnou reakcí, nervozita po strmém propadu velkých techů zvedá i citlivost na nové nepříznivé informace. K nejistotě, že bubliny na derivátových trzích mohou rychle smést i akcie, se přidávají také obavy týkající se dalšího průběhu ekonomického oživení.
  • Akcie se zvedají, koruně pomohl výhled sazeb
    Na trhu jsou dále smíšené zprávy kolem koronaviru či vakcín, přesto se evropské akciové trhy na rozdíl od asijských rychle zvedají po včerejším poklesu. Stoxx Europe 600 přidává necelé procento, zisky DAXu už se blíží 1,5 pct. Dluhopisy se pomalu vzdávají včera dobytých pozic, přičemž americký 10Y výnos stoupá zhruba o jeden bazický bod a německý zatím minimálně. Eurodolar se zvedl z denních minim a usazuje se u 1,2130. Ropa se snaží držet akcií a roste o 0,4 pct.
  • Akcie se zvedají. Přinese šíření viru další vlnu výprodejů?
    Finanční trhy zuřivými změnami směrů a obrovskými pohyby dál přinášejí investorům vysoké riziko, stejně tak ale mohou ty otrlejší vybízet ke krátkodobému tradingu. Na včerejší masivní zisky Wall Street navazují evropské akcie růstem bezmála o 2 procenta. Vedle toho se ale výnosy amerických dluhopisů posunuly o něco níž a akciové futures na tamní akcie jsou v červeném. Takže krátkodobá nákupní horečka včerejšího střihu se na nás znovu asi nechystá.
  • Akcie se zvedly navzdory novým datům. Zlato dál roste a dolar ztrácí
    Pondělní obchodování na hlavních finančních trzích nakonec nevypadá tak hrozně, jako když Evropa po víkendu otevírala. Akcie se po úvodním propadu začaly zvedat, až se postupně dostaly do plusu a to samé předvádí také Amerika. Najdeme však červené výjimky jako evropské banky nebo americké komunikace a cyklickou spotřebu.
  • Akcie Shell: Pomůžou společnosti investice do alternativní energie?
    V dnešním článku se zaměříme na akcie Shell. Ropný průmysl dlouhodobě skomírá díky relativně levné ropě. Společnost je do jisté míry na cenách ropy závislá. Zřejmě i z tohoto důvodu se rozhodla zaměřit i na obnovitelné zdroje energie.
  • Akcie Shell za 5 dní o 5 % poklesly, ale stále jsou vysoko nad SMA 200 📈
    Společnosti Shell (SHEL.UK) se daří, i když se problémy se zimními dodávkami a energetická krize neprojevily. Zemní plyn zaznamenává nebývalé výprodeje a ceny ropy navzdory embargu na pohonné hmoty z Ruska klesly z válečných maxim na vlně obav z globální recese.
  • Akcie Shopify klesají před otevřením trhu navzdory lepším výsledkům za Q4
    Shopify (SHOP.US) před otevřením trhu klesá o více jak 5 % navzdory faktu, že kanadský e-commerce gigant reportoval lepší než očekávané výsledky za Q4. Na horším sentimentu se podepsal slabší výhled na celý fiskální rok 2022.
  • Akcie Shopify padají o 16 % přes dobré kvartální výsledky
    Akcie Shopify (SHOP.US) ve čtvrtek klesají o 16,0 % poté, co slabé finanční výhledy za 1. čtvrtletí zastínily lepší než očekávané výsledky za 4. čtvrtletí.
  • Akcie Shopify se propadají o 16 % kvůli zprávám o propuštění
    Akcie Shopify (SHOP.US) spadly během dnešní seance o více než 16 % poté, co kanadská společnost podnikající v e-commerce plánuje propustit přibližně 10 % svých zaměstnanců (jedná se asi o 1000 osob).
  • Akcie si berou oddechový čas, AUD, NZD, Zlato, ropa, JPY jsou nyní v kurzu; denní přehled událostí
    Americkým akciovým indexům včera došel dech a zahájily pokles. O horší náladu mezi investory se pos...
  • Akcie si dopřávají oddech, než se znovu přihlásí staré problémy
    Už včera v americkém obchodování se akcie dokázaly zvednout a trochu korigovat ztráty z posledních dní. Evropa dnes navazuje a hlavní zdejší indexy se zotavují asi o procento. Co zřejmě pomáhá, je naděje na měnovou pomoc ekonomice v Číně. Tamní centrální banka po dílčím uvolnění povinných minimálních rezerv přislíbila pokračovat v podpoře. Dále pak svou roli podle nás hrají očekávání před důležitými firemními výsledky. Samotná výsledková sezóna stále vyznívá příznivě, co se týče počtu firem formálně překonávajících odhady. Tentokrát nás čekají velké techy jako Alphabet a Microsoft, které mají potenciál v případě dobrých čísel investory uklidnit.
  • Akcie si držia zisky, CHF je pod tlakom.
    Akcie si dnes svoje zisky z posledných dní držia. Na trhoch pokračuje mierny optimizmus, ktorý vyplýva z 1) holubičích vyjadrení viacerých členov FEDu; 2) americko-čínskych rozhovorov o obchodných vzťahoch, ktoré by mohli priniesť zmiernenie napätia. Trhom sa podarilo vyhrabať z červených čísel, do ktorých sa dostali v nočných hodinách po nečakane rýchlom spomalení čínskej inflácie, ktoré je ďalším náznakom spomaľovania čínskej ekonomiky.
  • Akcie si pondělní zisky drží, překvapivě vysoko zůstávají dluhopisové výnosy
    Evropské indexy dnes navazují na včerejší růst a navzdory slabšímu začátku úterní seance se opět vrací do zelených čís...
  • Akcie si před víkendem hlídají své pozice, CAD silnější díky překvapivě dobrým datům
    Páteční seance zatím vypadá velmi klidně. Obchodování na evropských burzách probíhá na výrazně podprůměrných objemech a většina evropských indexů si jen v rámci intradenního šumu drží své včerejší pozice. Nejvíce se z evropských indexů daří britskému FTSE100, který ale roste především kvůli slabší libře, kterou dostaly pod tlak výsledky britského PMI.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank