Úterý 19. březen 2024 09:16
reklama
XTB trading konference 2024
reklama
Instaforex ebook
reklama
XTB trading konference 2024
reklama
XTB trading konference 2024

Coinbase IPO: další způsob, jak mohou investoři profitovat z rozmachu kryptoměn?

Napsal:   Sekce: Kryptoměny

Americká kryptoměnová burza Coinbase bude příští týden poprvé uvedena na veřejný trh skrze přímou kotaci na akciový trh NASDAQ.

Společnost bude uvolněna k veřejnému obchodování ve chvíli, kdy kryptoměny obchodují na svých rekordních hodnotách. Bitcoin (BTC) nedávno dosáhl na 60 000 $ a Ethereum (ETH) překročilo 2000 $. Atraktivita akcií společnosti je tak ještě vyšší.

Coinbase působí v aktuálně velmi populárním sektoru, jakou má tedy hodnotu? A jaké jsou budoucí příležitosti a rizika, která by mohla ovlivnit cenu akcií?

V tomto článku nabízíme přehled největší kryptoměnové burzy, klíčové podrobnosti jejího kótování na akciovém trhu a jak akcie Coinbase (COIN) koupit hned, jak budou dostupné k obchodování.

Coinbase tvoří pro krypto ekonomiku infrastrukturu

Brian Armstrong, dříve inženýr v Airbnb (ABNB), a Fred Ehrsam, dříve obchodník v Goldman Sachs (GS), založili Coinbase v roce 2012, aby umožnili každému s internetovým připojením odesílat a přijímat bitcoin – snadno a bezpečně skrze jednoduchou a intuitivní platformu. K investorům společnosti patří inkubátor Y Combinator, který poskytl start-upu prostředky, dále pak Andreessen Horowitz, Ribbit Capital, Spark Capital, Greylock a MUFG.

Obchodní platforma Coinbase Pro přímo integruje více než 15 blockchainových protokolů, podporuje více než 90 kryptoměnových aktiv a má nabídku produktů a služeb postavených na předplatném.

K 31. prosinci 2020 měla společnost Coinbase zhruba 43 milionů retailových uživatelů, 7000 institucionálních klientů a 115 000 partnerů v ekosystémů ve více než 100 zemí. Ve třech měsících končících 31. prosince měla Coinbase 2,8 milionů měsíčních uživatelů, kteří na platformě prováděli transakce. Byl to nárůst o zhruba 180 % za stejné období roku 2019.


Coinbase v číslech[1]
100+ zemí
115 000+ partnerů v ekosystému
43 mil.+ ověřených retailových uživatelů
7000+ institucionálních klientů
2,8 mil.+ uživatelů s transakcemi měsíčně
90 mld. $+ aktiv na platformě
456 mld. $+ celkový obchodovaný objem

Mnoho z retailových zákazníků společnosti Coinbase provádí svou první transakci v kryptoměnách právě na její platformě a následně přechází k používání jiných kryptoměnových produktů, jako jsou „staking“ mincí a tokenů, utrácení, získávání odměn nebo půjčování vůči jejich jmění. V roce 2020 v průměru 21 % retailových investorů na Coinbase využívá také alespoň jeden neinvestiční produkt za čtvrtletí.

Coinbase nabízí zajišťovací (hedge) fondy, správce prostředků a jednotný firemní přístup ke kryptoměnovým trhům. Využívá obchodních a zajišťovacích technologií, které zahrnují robustní bezpečnostní infrastrukturu. Nabízí také tržiště s velkou likviditou pro transakce. A poskytuje svým partnerům v ekosystému – vývojáři, obchodníci a vydavatelé aktiv – platformu, která jim umožňuje účastnit se v kryptoměnových sítích, budovat aplikace využívající krypto protokoly a bezpečně přijímat kryptoměnové platby.

Coinbase generuje příjmy v hodnotě 1 miliardy dolarů a je zisková

Příjmy Coinbase se v roce 2020 zdvojnásobily na 1,28 miliardy dolarů z 533,7 milionu dolarů v roce 2019. Vyplývá to z prospektu společnosti vyplněného pro Komisi pro cenné papíry (SEC). Čistý zisk činí 322,3 milionů v porovnání s 30,4 milionovou ztrátou, kterou měla společnost v roce 2019.


Coinbase: klíčové finanční údaje[2]
Celkové příjmy 553,7 milionů dolarů v 2019 1,28 miliardy dolarů v 2020
Čistý zisk (ztráta) (30,4 mil. dolarů) v 2019 322,3 mil. Dolarů v 2020

K 31. prosinci 2020 uživatelé platformy Coinbase obchodovali od jejího založení v objemu 456 miliardy dolarů a v aktivech uložili přes 90 miliard dolarů, čímž vytvořili příjmy přes 3,4 miliardy dolarů. Medián čtvrtletního objemu obchodování se zvýšil ze 17 miliard v roce 2018 na 21 miliard v roce 2019 a na 38 miliard dolarů v roce 2020. Platforma generuje více než 96 % čistých příjmů z transakčních poplatků retailových zákazníků a institucí.

Ve svém podání pro SEC společnost uvedla: „Očekáváme, že uživatelská základna poroste spolu s ekosystémem, který obsluhujeme. Budeme podporovat stále více tříd aktiv a budeme na naši platformu přidávat další produkty.“

„Naším cílem je přinést finanční služby založené na kryptoměnách všem s chytrým telefonem, tedy populaci zhruba 3,5 miliardy lidí.“

Coinbase generuje své příjmy z transakčních poplatků skrze:

● rozpětí kolem 0,50 % mezi kupní a prodejní celou pro kryptoměny,

● poplatek společnosti Coinbase u nákupů a prodejů kryptoměn – pevný poplatek nebo pohyblivé procento podle oblasti působení,

● rozpětí až 2 % u směny mezi kryptoměnami,

● paušální 2% poplatek při prodeji zajištění vůči půjčkám v amerických dolarech,

● 25% provizi za služby „stakingu“.

Strategie růstu společnosti se zaměřuje na přidání více zákazníků a na rozšíření nabídky svých aktiv tím, že přidá podporu pro další kryptoměny, nové nativní funkce blockchainového protokolu. Bude také dále investovat do infrastruktury a vyjasnění regulací pro nová aktiva, která budou představena jako kryptoměnová aktiva. Snaží se také navázat nová partnerství pro vytvoření dalších příležitostí pro zákazníky, kteří se zapojují do kryptoměnových finančních transakcí. Dále vyvíjí svou technologii, aby se mohli partneři v ekosystému lépe spojit se svými zákazníky a mohli snadněji zpracovávat transakce.

Společnost pro své zákazníky ve VB a Evropě v roce 2019 spustila ve spolupráci s Visou debetní kartu Coinbase Card. Zákazníci tak mohou své kryptoměny utrácet u všech obchodníků, kteří přijímají Visu.

V roce 2020 spustila společnost podporu pro po prodejní kredit, který umožňuje institucionálním zákazníkům okamžitě investovat do kryptoměnových aktiv bez předfinancování svého obchodu.

Proč Capital.com?

  • Vyzkoušejte nyní
  • Jednoduchá a intuitivní platforma
  • Žádné provize
  • Konkurenceschopné rozpětí

Společnost Coinbase nemusela během svého růstu utrácet kapitál za prodeje a marketing – od svého založení více než 90 % retailových uživatelů našlo společnost organicky nebo na doporučení. Společnost tak má prostor přilákat více uživatelů skrze proaktivní marketingové kanály.

Společnost se také snaží podpořit širší krypto ekonomiku investováním do společností a technologií skrze svou divizi, která se věnuje rizikovému kapitálu – Coinbase Ventures – která k 31. prosinci již zainvestovala do více než 100 společností. Podle těchto údajů je cílem těchto investic „podpořit rozvoj a růst ekosystému, ze kterého bude následně těžit Coinbase“.

Jaká rizika s sebou přináší investování do COIN?

Potenciální investoři do akcií společnosti Coinbase by měli mít na mysli, že volatilita kryptoměnových trhů a kolísavé objemy obchodování mohou představovat riziko, které by mohlo mít značný dopad na hodnotu akcií Coinbasu.

Coinbase ve svých dokumentech uvádí: „Většina našich čistých příjmů pochází z transakcí bitcoinu a etherea. Pokud poptávka po těchto krypto aktivech poklesne a nebude nahrazena poptávkou po nových krypto aktivech, bude nepříznivě ovlivněno i naše podnikání, provozní výsledky a finanční stav.“

Prostor kryptoměn je také stále konkurenceschopnější. Na trhu existují také další kryptoměnové burzy, jako jsou Kraken nebo Gemini, ale i akciové obchodní platformy, jako Robinhood, a platební aplikace, jako PayPal (PYPL) a Square (SQ), které už také umožňují svým uživatelům nakupovat a prodávat kryptoměnová aktiva.

V předložených dokumentech také stojí, že podnikání může ovlivnit kyberútok a narušení bezpečnosti, vyvíjející se regulační prostředí a potenciální ztráta klíčových bankovních a pojišťovacích vztahů. Stav konkrétního kryptoměnového aktiva podléhá nejistotě, která může obchodování ovlivnit. Příkladem může být nedávné soudní řízení vedené komisí SEC proti Ripple Labs. Coinbase v tomto případě zastavila obchodování mince XRP.

Uvedení Coinbase: vše, co potřebujete vědět


Coinbase IPO: důležité informace[3]
Symbol akcie: COIN Datum uvedení: 14. dubna 2021
Akciový trh: NASDAQ Počet nabízených akcií: 114 850 769

Datum přímé kotace společnosti Coinbase bylo 1. dubna 2021 stanoveno na 14. duben.

Místo tradiční prvotní veřejné nabídky (IPO) se společnost Coinbase rozhodla vstoupit do veřejného obchodování skrze přímou kotaci (DPO). Společnost prodá existující podíly přímo na trh, místo toho, aby použila upsání k zhodnocení a prodeji nových podílů.

Coinbase bude na NASDAQu vedena pod zkratkou COIN. Společnost prodá zhruba 114,85 milionů akcií s podíly třídy B s vyššími hlasovacími právy, která převede na akcie třídy A.

Coinbase (NASDAQ: COIN) celkem vybrala 547,3 milionů dolarů během 13 různých kol financování. Podle Crunchbase proběhlo poslední kolo v roce 2018, ve kterém byla společnost ohodnocena na 8 miliard dolarů. Během prvního čtvrtletí 2021 byly dokončeny soukromé transakce v rozmezí 200–375,01 $ za akcii. Průměr vázaný na objem činí 343,58 $ za akcii, uvádí Coinbase ve svých dokumentech. Takové ohodnocení by IPO společnosti Coinbase posunulo na 39,46 miliard dolarů. Tržní kapitalizace společnosti by tak byla zhruba 100 miliard dolarů.

Přímá kotace znamená, že cena akcie společnosti Coinbase nebude předem stanovena, ale bude určena investory ve chvíli, kdy se akcie dostane na trh.

Gil Luria, ředitel výzkumu v D A Davidson, první institucionální investor společnosti Coinbase v roce 2013, zahájil pokrytí společnost a doporučil její nákup. Luria předpovídá, že společnost v roce 2021 dosáhne příjmů 2 miliard dolarů, a to na základě zvýšené aktivity kryptoměn v prvním čtvrtletí. Jde podle něj o konzervativní odhad a cílovou cenu tak nastavil na 195 $ za akcii na základě výchozího bodu 20násobku příjmů. Očekává, že 14. dubna bude obchodování akcie velmi volatilní, protože mezi investory panuje nadšení, že mohou vlastnit část společnosti Coinbase.

Jak obchodovat akcie COIN

Jakmile se Coinbase stane veřejně obchodovanou společností, budou akcie společnosti dostupné k obchodování skrze smlouvy o rozdílu (CFD) na Capital.com. S CFD můžete spekulovat a směru ceny akcie bez vlastnění podkladového aktiva.

Obchodování CFD vám umožní dosáhnout zisků během pozitivních i negativních výkyvů akcií. Můžete držet dlouhou pozici, pokud očekáváte růst ceny akcie, nebo můžete „jít na krátko“, pokud si myslíte, že cena klesne.

Vytvořte si obchodní účet na Capital.com ještě dnes a buďte mezi prvními, kteří budou obchodovat akcie Coinbase hned, jak společnost vstoupí na trh.

Hodnocení článku:
Klíčová slova: Partneři | Bitcoin | Nasdaq | Poptávka | Rizika | Cenné papíry | Kapitál | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Zhodnocení | Transakce | Burza | CFD | Hedge | IPO | Investor | Investování | Kotace | Obchodník | Platforma | Poplatek | Provize | Riziko | Tržní kapitalizace | Volatilita | Obchodní platforma | Doporučení | Obchodování | Goldman Sachs | Investoři | Zisk | Výsledky | Jak obchodovat | Obchodovat | Financování | Investovat | BTC | Burzy | Obchodníci | Obchodní účet | Volatilní | Cena | Finanční služby | Fondy | Obchodní platformy | PayPal | Trh | ROCE | Podnikání | Přehled | Obchodování CFD | Miliardy dolarů | Kryptoměny | Zajištění | Ripple | Ethereum | Kapitalizace | Institucionální investor | Příjmy | MUFG | Tržní kapitalizace společnosti | Coinbase | Bitcoin (BTC) | Jak obchodovat akcie | Kraken | ETH | XRP | Robinhood | Kryptoměnové burzy | Airbnb | Krypto | Akcie společnosti | Ripple Labs | Kótování | Finanční údaje | Cena akcie | Čistý zisk | Celkové příjmy | Kryptoměnová burza | Objem | FRED | Miliardy | Rozvoj | Ztráta | 100 miliard dolarů | SEC | Mince | Profitovat | PYPL | Růst | Údaje | Dosáhnout zisku | Soudní řízení | Spekulovat | JDE | Obchodovaný objem | Square | Ceny | Staking | Capital.com | GS | ABNB | Americká kryptoměnová burza | Burza Coinbase | Kryptoměnová burza Coinbase | IPO společnosti | Růst ceny | Square (SQ) | Gil Luria | Akcie třídy A | COIN | Akcie Coinbase | Coinbase IPO | Společnost Coinbase | Uvedení Coinbase | Akcie COIN | NASDAQ: COIN | Coinbase (NASDAQ: COIN) |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Co čekat od Fedu?
    Americká centrální banka (Fed) má v plánu měnové zasedání tento týden ve středu, přičemž jeho výsledky se dozvíme ve 20:00 středoevropského času? Meziroční inflace se ve Spojených státech od minulého zasedání Fedu zvýšila z 2,6 % na 4,9 %! Byť se dočasný růst inflace očekával a hrozivě vypadající číslo je taženo z velké části volatilními energiemi a nízkou srovnávací základnou, takový skok v cenách nemohou centrální bankéři nechat bez povšimnutí.
  • Co čekat tento týden od ECB?
    Ve čtvrtek proběhne měnově-politické zasedání Evropské centrální banky (ECB). Žádné změny v nastavení úrokových sazeb se nečekají. Trhy ale budou hltat prohlášení Rady guvernérů a následný komentář prezidentky ECB Chistine Lagardeové ohledně výhledu nastavení úrokových sazeb po zbytek roku a předpokládané datum jejich prvního snížení.
  • Co dává dolaru největší sílu?
    Americký dolarový index od února letošního roku nepřetržitě roste. Zdá se, že všechny faktory hrají v jeho prospěch. Ať už jde o vysoký hospodářský růst podpořený razantním snížením daní, zrychlující inflaci, obchodní válku, úprk kapitálu z rozvíjejících se zemí a neposlední řadě rostoucí úrokové sazby v USA. To vše dokázalo vyšroubovat hodnotu dolaru proti koši měn do blízkosti historického maxima, kterého dosáhl krátce po zvolení Donalda Trumpa prezidentem. Může tato krasojízda pokračovat dále? A na jaké proměnné si dát největší pozor?
  • Co dělat až se na podzim vrátí volatilita na trh? Tato strategie vám poradí!
    Pokud se stejně jako většina obchodníků těšíte na podzimní návrat volatilních trhů, tento článek by vás mohl zajímat. Ukážeme si v něm strategii, díky které budete schopní využít navrátivší se volatility ve svůj prospěch a vstoupit tak na podzimní trhy s patřičnou statistickou výhodou.
  • Co dělat dříve, hledat příležitost nebo tvořit strategii?
    Nepochybuji o tom, že odpověď každého tradera na tuto otázku bude s nějakým dovětkem, a že každý názor bude trochu odlišný. Povím vám ale, jak se na tuto věc dívám já.
  • Co dělat, když jste přestali věřit své obchodní strategii
    Dnes se zaměříme na to, co byste měli dělat, když máte pochybnosti o své obchodní strategii. Podělím se s vámi o pár tipů a technik, které můžete okamžitě aplikovat, pokud si nejste v něčem jisti. Pojďme na to.
  • Co dělat, když máte chuť s obchodováním nadobro skončit
    Mnoho lidí si myslí, že vstup na forexový trh je jistou vstupenkou k okamžitému bohatství, ale i když každý obchodník doufá, že tomu tak je, ve skutečnosti tomu tak bohužel není. Jedná se o tvrdý byznys, hru s nulovým součtem. Zkrátka, aby někdo vydělal, musí jiný obchodník prodělat. Občas může být procitnutí velmi těžké. Tento článek vám proto dá inspiraci, co dělat, pokud u vás nastane deziluze z forexového tradingu.
  • Co dělat, když se v tradingu dlouhodobě nedaří?
    Trading na forexu je náročný a často nepředvídatelný svět. I když může být velmi lukrativní, mnoho traderů se setkává s obdobími, kdy se jim nedaří. To může být frustrující a deprimující, ale nezoufejte. Existuje řada kroků, které můžete podniknout, abyste zlepšili své tradingové dovednosti a znovu začali dosahovat úspěchů. V tomto článku se podíváme na několik tipů, co dělat, když se v tradingu dlouhodobě nedaří.
  • Co dělat, když strategie negeneruje obchodní signály?
    Příliš mnoho, nebo příliš málo obchodních příležitostí. S těmito dvěma stranami jedné mince může tržní volatilita zahýbat. Co dělat, když strategie vybočí ze svého standardu, se dočtete v tomto článku.
  • Co dělat o prázdninách?
    Prázdniny na trzích obecně jsou celkem často diskutovaným tématem, vidím, že na to téma běží anketa i zde na serveru FXstreet.cz. Červenec a srpen – často se mluví o prázdninovém efektu, nízké volatilitě i nízkých objemech obchodů. Pokud jsou vysoké teploty, tak to každého láká někam k vodě – pravda, dnes existují takové možnosti, že se dá obchodovat odkudkoli. Ale na druhou stranu - odpočinek je pro tradera důležitý a dovolená pročistí hlavu, člověk získá odstup a čas pro nové myšlenky. Nicméně AOSům je počasí celkem fuk a odpočinek nepotřebují.
  • Coinbase - prvá kryptomenová burza, ktorej akcie si môžete kúpiť
    Rok 2021 sa zapíše bielou kriedou do komína lebo sme svedkami vstupu prvej kryptomenovej burzy na akciovú burzu, čo len potvrdzuje nastolený trend digitalizácie všetkého vrátane peňazí, ktorý aj vďaka pandémii koronavírusu výrazne nabral na obrátkach.
  • Coinbase sa začne obchodovať na kapitálovom trhu. Tu je jej prvý rating
    Zalistovanie akcií burzy Coinbase na oficiálny akciový trh je jednou z najväčších udalostí v kryptomenovom svete minimálne v roku 2021, ak nie v celej histórii tohto sektora. Coinbase patrí dlhodobo medzi najväčšie kryptomenové burzy, pričom ide o najznámejšiu a najpoužívanejšiu kryptomenovú burzu v USA, ktoré je celosvetovým finančným centrom. Práve preto je zalistovanie Coinbase tak ostro sledované, pričom bolo o tejto udalosti zverejnených viac informácii minulý týždeň. V dnešnom článku si ale rozoberieme skorej pohľad na túto udalosť zo strany Wall Street analytika Gila Luriu zo spoločnosti DA Davidson a takisto aj možné dôvody na obavy ohľadom tohto zalistovania.
  • Co je a co není technická analýza cenového grafu
    Téma technické analýzy obsahuje mnoho prvků, u kterých je velmi složité určit, zda je možné je za technickou analýzu považovat či nikoliv. Článek je věnován nastínění důvodů, co lze za technickou analýzu považovat, a co spadá spíše do oblasti osobitého vnímání tržní struktury.
  • Co je Dollar-Cost Averaging a jak funguje?
    Dollar-cost averaging (DCA) se stává v poslední době čím dál tím víc oblíbenou strategií pro investování. Velký podíl na tom má volatilita některých trhů. Například u trhu kryptoměn se jedná o jednu z hlavních zásad při dlouhodobém investování. Nicméně své jméno razí i ve světě akcií a komodit, do kterého vstupují každým dnem noví investoři všech demografických skupin. O co vlastně jde a jak to funguje?
  • Co je důležité vědět o NFT
    V roce 2021, kdy lidé začali prodávat NFT za miliony dolarů, se tato digitální aktiva stala novou investiční možností. Někteří investoři zůstali skeptičtí, zatímco jiní si byli docela jisti, že nezaměnitelné tokeny (Non-Fungible Tokens - NFT) změní trh.
  • Co je Heiken Ashi a jak ho používat?
    Heiken Ashi je indikátor trendu, který je schopný poskytnout zajímavé obchodní signály. Zjistěte, co je to Heiken Ashi, z čeho se skládá a jaké jsou jeho výhody!
  • Co je Index životních nákladů (Cost-of-Living-Index)
    V tomto článku se podíváme na index životních nákladů (Cost-of-Living-Index, COLI) a zjistíme, k čemu je užitečný. Podíváme se, jaké položky výdajů zohledňuje, jak se počítá a jak se liší od indexu spotřebitelských cen (CPI).
  • Co je Momentum v tradingu a Jak používat Momentum indikátory
    Momentum trading je přístup k nákupu a prodeji aktiv podle nedávné síly cenových trendů. Je založen na myšlence, že pokud bude za pohybem ceny dostatek síly, bude se i nadále pohybovat stejným směrem.
  • Co je na finančních trzích nyní levné a zralé na nákup?
    V dnešní době mnohdy přepálených cen aktiv a nízkých výnosů se těžko hledá něco přímo „zralé na nákup“. Přesto se dají objevit měny a komodity, které mají potenciál připsat si slušné zisky, a to zejména kvůli tomu, že na dnešní stále ještě hodně optimistickou dobu nejsou dostatečně in.
  • Co je Prodej na krátko (Short sell) na akciovém trhu
    Na akciovém trhu existují dva hlavní způsoby fungování. Prvním způsobem je nákup akcií a jejich následný prodej. Tomu se říká dlouhá (long) pozice. Druhou možností je prodej akcií, které si půjčíte, poté jejich nákup a vrácení zpět svému brokerovi, když cena klesne. Tomu se říká prodej na krátko (short sell), nebo také shortování.
  •  


    Diskuse ke článku

    Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
    Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB trading konference 2024