Ticker Tape by TradingView
Průzkum Manufacturing PMI v ČR
Květnový průzkum PMI hlásí pro tuzemský zpracovatelský sektor prohloubení poklesu aktivity kvůli poklesu nových zakázek: otázkou je, nakolik za vše můžou cla ze strany USA a nakolik hrají roli další faktory.
Obchodní cla mají jistě klíčový vliv, nicméně strach mezi průmyslovými výrobci se možná zmírnil s tím, jak některá cla byla dále upravována anebo odkládána.
Předběžné výsledky květnového průzkumu pro eurozónu vedly v případě české zpracovatelského sektoru k mírnému optimismu, jenž se ale nenaplnil a ostatně i za samotnou eurozónu ukazují finální výsledky PMI průzkumu horší obrázek, než jaký vykreslovaly předběžné údaje.
Dle průzkumu se v tuzemském zpracovatelském sektoru zrychlilo tempo poklesu výroby s tím, jak se nové objednávky po krátkém dubnovém nadechnutí vrátily k poklesu, jenž byl nejvýraznější od letošního ledna.
Zmírnilo se však tempo poklesu nových exportních zakázek a tuzemský zpracovatelský sektor hlásí optimismus ohledně očekávaného vývoje výroby pro příštích dvanáct měsíců.
Co se cenového vývoje týče, ve zpracovatelském sektoru se v květnu zrychlil růst nákladů, obdobně jako v případě růstu prodejních cen však byl historicky slabý.
Souhrnný indikátor PMI, mapující aktivitu v tuzemském zpracovatelském průmyslu, v květnu klesl z dubnových 48,9 na úroveň 48,0 – na své tříměsíční minimum.
Finanční trh očekával nárůst celkového indikátoru PMI na úroveň 49,3.
Pod úrovní padesáti bodů, jež v tomto průzkumu představuje kritickou hranici mezi růstem a poklesem aktivity ve zkoumaném sektoru ekonomiky, se PMI indikátor pro tuzemský zpracovatelský průmysl nachází již šestatřicet měsíců v řadě, květnový pokles byl nejsilnější od letošního února.
Dle PMI průzkumu se v tuzemském zpracovatelském průmyslu po krátkém dubnovém nadechnutí obnovil pokles nových zakázek, jenž byl v květnu nejsilnější od ledna.
Zajímavé ovšem je, že v případě nových exportních zakázek, jež klesly pětatřicátý měsíc v řadě, se v květnu tempo poklesu zmírnilo.
Tuzemské firmy v květnovém průzkumu zmiňovaly nejistotu, zejména mezi odběrateli v automobilovém průmyslu.
Zmiňován byl také nedostatek některých surovin včetně potravin, což vedlo k prodlevám v zásobování.
V tomto prostředí se v tuzemském zpracovatelském sektoru zrychlil také pokles výroby, přičemž pokles trvá již šestatřicet měsíců.
Zlepšila se ale očekávání ohledně výroby pro příštích dvanáct měsíců: důvěra byla nejsilnější od února 2022 a byla historicky vysoká, optimismus byl tažen nadějemi na oživení poptávky.
Cenové tlaky v tuzemském zpracovatelském sektoru zůstávají z historického pohledu slabé, byť v samotném květnu byl hlášen rychlejší růst nákladů.
Průzkumy PMI naznačují, že aktivita ve zpracovatelském průmyslu stále pokulhává a Evropa čelí dopadům cel zaváděných ze strany Spojených států, byť některá cla byla od jejich vyhlášení změkčena či odložena.
Platí konstatování, že do budoucna se rýsují dvě protichůdné nejistoty, jež v letošním i příštím roce mohou ovlivnit výkon tuzemského zpracovatelského sektoru.
Jednak jsou zde cla a jejich nepřiznivý dopad na mezinárodní obchod a s tím také na středoevropské výrobce: tento faktor se již fakticky začíná projevovat.
Na druhé straně, vyšší evropské výdaje na obranu by mohly poskytnout vzpruhu evropskému průmyslu, z čehož by profitovala i česká ekonomika: větší vliv tohoto faktoru by ale bylo možné očekávat spíše až v průběhu roku 2026.
Radomír Jáč
hlavní ekonom
Generali Investments CEE
Klíčová slova: USA | Ekonomika | Finanční trh | Indikátor | Mezinárodní obchod | Evropa | Ekonom | Optimismus | Výsledky | Strach | Česká ekonomika | Trh | Zpracovatelský průmysl | CEE | ROCE | Generali Investments CEE | Firmy | Průzkum | Hlavní ekonom | Očekávání | Generali Investments | Obchod | Radomír Jáč | Průzkumy | Průmysl | Nejistoty | Předběžné výsledky | Cenové tlaky | Souhrnný indikátor | Pokles | Výdaje | Zpracovatelský sektor | Manufacturing | Růst | Ekonomiky | Údaje | ČR | Tempo poklesu | Důvěra | Oživení poptávky | PMI indikátor | Průzkum PMI | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Manufacturing PMI | Objednávky | TIM | 3М | Investments | Výkon | Výdaje na obranu |
Čtěte více
-
Průzkum: investoři věří globálním a americkým trhům více než těm domácím. Umělá inteligence se již stala běžnou součástí investičního rozhodování
Saxo Bank představuje výsledky čtvrtletního průzkumu Investor Forecast, který zkoumá náladu mezi drobnými investory na prahu posledního čtvrtletí roku. Z dat vyplývá, že investoři napříč regiony více důvěřují americkým a globálním trhům než těm lokálním. Tento trend potvrzují i odpovědi klientů ze střední a východní Evropy (CEE), kde panuje opatrný optimismus, silný zájem o diverzifikaci a výrazná ochota zapojovat do investičního procesu umělou inteligenci. -
Průzkum: Jen devět procent Britů považuje brexit za úspěch
Jen devět procent lidí v Británii považuje vystoupení Británie z Evropské unie nyní za úspěch. Vyplývá to z průzkumu, který dnes zveřejnila společnost YouGov. Téměř dvě třetiny dotázaných, 62 procent, pokládají brexit za neúspěch. Ostatní respondenti odpověděli slovem "nevím", nebo nepovažují brexit ani za úspěch, ani za neúspěch. -
Průzkum: koruna je pro Čechy stále nejdůvěryhodnější měna
Pro naprostou většinu obyvatel Česka zůstávají nejdůvěryhodnějším platidlem klasické měny – v čele je česká koruna, která je nejdůvěryhodnější měnou pro 73 procent Čechů, následována s odstupem eurem (11 %) a americkým dolarem (8 %). Bitcoin je nejdůvěryhodnější měnou pro 5 % respondentů. Tomu odpovídá i porozumění kryptoměnám, když přes 70 % obyvatel Česka přiznává, že vůbec, anebo jen částečně rozumí tomu, jak bitcoin funguje. Vyplývá to z červencového výzkumu průzkumu agentury Ipsos pro brokera TopForex. -
Průzkum, který PlanB provedl ukázal, že pouhých 24% nevěří, že BTC překročí hranici 50 000 dolarů
Analytik a trader, jménem PlanB svým průzkumem ukazuje, že 24% tázaných očekává, že Bitcoin v příštích 12 měsících nepřekročí hranici 50 000 USD. -
Průzkum: Manažeři autoprůmyslu čekají do roku 2035 samořízení i létající vozy
Automobilový sektor čekají podle manažerů automobilového průmyslu v příštích pěti až deseti letech převratné změny. Vedle očekávaného masového rozšíření elektromobilů se podle nich do roku 2035 rozšíří i samořízené autonomní vozy a objevovat by se mohly i létající auta. Vyplývá to z průzkumu poradenského společnosti KPMG mezi 1100 manažery v autoprůmyslu v 31 zemích včetně Česka. -
Průzkum Manufacturing PMI (PMI ve zpracovatelském průmyslu) v ČR
Lednový PMI průzkum pro tuzemský zpracovatelský průmysl hlásí, že se aktivita v tomto sektoru české ekonomiky i nadále snižuje, tempo poklesu ale bylo v lednu nejmírnější za uplynulé 3 měsíce. -
Průzkum Manufacturing PMI (PMI ve zpracovatelském průmyslu) v ČR
Listopadový průzkum PMI, mapující situaci v tuzemském zpracovatelském průmyslu, přinesl několik pozitivních překvapení. -
Průzkum Manufacturing PMI (PMI ve zpracovatelském průmyslu) v ČR
Zářijový průzkum PMI hlásí, že celkový indikátor pro zpracovatelský průmysl mírně klesl a zůstává tak pod kritickou hranicí padesáti bodů. -
Průzkum Manufacturing PMI (PMI ve zpracovatelském průmyslu) v ČR
Červencový průzkum PMI hlásí pokles celkového indikátoru pro zpracovatelský průmysl pod úroveň padesáti bodů a červnový nárůst nad tuto kritickou hranici tak byl jen přechodnou záležitostí. -
Průzkum Manufacturing PMI (PMI ve zpracovatelském průmyslu) v ČR
Říjnový průzkum PMI hlásí, že celkový indikátor pro zpracovatelský průmysl klesl na nejslabší úroveň od letošního ledna a zůstává tak pod kritickou hranicí padesáti bodů. -
Průzkum Manufacturing PMI ve zpracovatelském průmyslu v ČR
Březnový PMI průzkum pro tuzemský zpracovatelský průmysl hlásí, že se aktivita v tomto sektoru české ekonomiky i nadále snižuje, tempo poklesu ale bylo v lednu nejmírnější od června 2022. -
Průzkum Mastercard: Češi důvěřují v ochraně platebních údajů karetním společnostem více než sami sobě
Češi se při online nakupování chovají obezřetně a stále častěji využívají bezpečné digitální způsoby placení. Více než polovina z nich při platbě využívá biometrické ověření a téměř polovina pravidelně používá digitální peněženky, které umožňují platbu bez ručního zadávání údajů z karty. Roste také obliba řešení Click to Pay. Důvěra v karetní společnosti, které tuto univerzální platební metodu zajišťují, dokonce převyšuje důvěru, kterou lidé vkládají do sebe samých, pokud jde o ochranu platebních údajů. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu společnosti Mastercard. -
Průzkum Mastercard: Polovina Čechů se stala terčem kyberpodvodníků
Více než polovina Čechů a Češek se dostala do situace, kdy se někdo snažil ukrást peníze z jejich účtu nebo platební karty. Nejčastěji se setkávají s podvodnými e-maily a SMS. Vyplývá to z výsledků nejnovějšího průzkumu technologické a platební společnosti Mastercard. Díky neustálému zlepšování technologických řešení a zavádění generativní umělé inteligence se daří podvodům stále častěji předcházet. V současné době Mastercard rychle, bezpečně a spolehlivě zajišťuje více než 143 miliard bezhotovostních transakcí, které ročně přes její síť projdou. -
Průzkum Monety: Češi plánují více investovat, roste zájem o hypotéky i virtuální karty
Podle nejnovějšího průzkumu, který realizovala MONETA, si aktuálně plánuje nejvíce Čechů sjednat cestovní pojištění a investiční produkty. V rámci investic si chce 21 % z nich nakoupit akcie konkrétních firem a 18 % plánuje nákup podílových fondů. Kromě toho projevilo 19 % respondentů zájem o novinku loňského roku – dlouhodobý investiční produkt (DIP). -
Průzkum Morgan Stanley poukazuje na pozitivní náladu britských investorů
Podle průzkumu provedeného společností Morgan Stanley se značný počet institucionálních investorů dívá na britská aktiva příznivě i přes současné tržní podmínky. Marina Zavolock a její tým stratégů identifikovali dva hlavní faktory, které by mohly podpořit větší investice: -
Průzkum: Na koupi bydlení nemá 40 % mladých, odrazuje je to od založení rodiny
Na koupi bydlení v Česku nedosáhne 40 procent mladých lidí. Více než čtyři pětiny Čechů považují současnou situaci s bydlením za špatnou a přibližně polovina ji označila za velmi špatnou. Nedostupné bydlení stresuje dvě třetiny Čechů ve věku 18 až 29 let a více než polovinu mladých odrazuje od založení rodiny. Vyplývá to z průzkumu Ipsos pro Českou spořitelnu a Evropu v datech, kterou dnes jejich zástupci představili novinářům. Zúčastnilo se ho celkem 1024 respondentů, z toho v rozpětí 18 až 29 let jich bylo 162. -
Průzkum: Nejatraktivnější formou investování zůstává vlastnictví domu či bytu
Za poslední půlrok se na prvních místech žebříčku nejatraktivnějších forem spoření a investování drží vlastnictví domu či bytu, které v květnu mezikvartálně stouplo o dva procentní body na 78 procent. Vlastnictví pozemku si udržuje stabilně 70 procent. Ukázal to květnový průzkum IBRS Barometr spoření pro Golden Gate na reprezentativním vzorku 1000 respondentů z české populace ve věku od 16 let. -
Průzkum: Nemovitosti zdraží až o 19 % kvůli vzrůstající ceně stavebnin
Nemovitosti zdraží až o 19 procent kvůli vzrůstající ceně stavebnin a chybějícím pracovníkům. Nejvíce zdražují ocel, dřevo, plasty a izolační materiály. Realizace projektů pro nižší střední třídu a nízkopříjmové skupiny se některým developerům již přitom nevyplatí. Vyplývá to z aktuální studie developerských společností H2/2021 zpracované CEEC Research, kterou má ČTK k dispozici. -
Průzkum NY FEDu ukazuje na vyšší inflaci ve střednědobém horizontu
Datové centrum Federální rezervní banky v New Yorku dnes zveřejnilo průzkum spotřebitelských očekávání za duben 2024. Podle něj se očekávání růstu cen zboží a služeb v ekonomice v krátkodobém i střednědobém horizontu zvýšila. Navíc očekávání ohledně cen bydlení dosáhla nejvyšších hodnot od července 2022. Spolu s růstem cen respondenti odhadují i zvýšení svých výdajů. -
Průzkum Partners Banky: Většina Čechů zdědí nemovitost, počítat s tím ale nechtějí
Dědictví je přirozenou součástí finančního života, která může zásadně ovlivnit rodinný rozpočet. Průzkum Partners Banky však ukázal, že 83 % Čechů dědictví nijak nezohledňuje v rámci svého finančního plánování. A to i přesto, že 6 z 10 lidí – budoucích dědiců – uvádí, že by dědictví pozitivně ovlivnilo jejich finanční zabezpečení. Téměř polovina české generace Z ví, že v budoucnu bude po svých příbuzných dědit či si již dědickým řízením prošla. Nejčastější formou dědictví je podle průzkumu nemovitost, v pozůstalostech se objevuje až v 70 procentech.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Speciální AKCE: Získejte VIP zónu FXstreet.cz zdarma ke každému účtu RebelsFunding!
Kanadské akciové indexy: Trh, kde vládnou banky, ropa a komodity (10. díl)
Listopad 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (listopad 2025)
Má smysl mít jinou strategii na challenge a na live účet u prop firmy?
Zlato šílí 📈 | Bitcoin krvácí 💥 | Akcie v ohrožení 🔥 | Co se děje na trzích?
RebelsFunding spouští limitovanou Black Friday akci: sleva 30 % na všechny programy + kniha zdarma od FXStreet
Smart Money Trading: Co je to periodicita ve footprint grafech? (39. díl)
Čeho lze reálně dosáhnout v prop tradingu?
Thajská měna baht stála u bitcoinové revoluce. Její historie sahá až do středověku
Speciální AKCE: Získejte VIP zónu FXstreet.cz zdarma ke každému účtu RebelsFunding!
Kanadské akciové indexy: Trh, kde vládnou banky, ropa a komodity (10. díl)
Listopad 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (listopad 2025)
Má smysl mít jinou strategii na challenge a na live účet u prop firmy?
Zlato šílí 📈 | Bitcoin krvácí 💥 | Akcie v ohrožení 🔥 | Co se děje na trzích?
RebelsFunding spouští limitovanou Black Friday akci: sleva 30 % na všechny programy + kniha zdarma od FXStreet
Smart Money Trading: Co je to periodicita ve footprint grafech? (39. díl)
Čeho lze reálně dosáhnout v prop tradingu?
Thajská měna baht stála u bitcoinové revoluce. Její historie sahá až do středověku
Denní kalendář událostí
Členka Fedu Michelle Bowman
V USA týdenní statistický bulletin API
Guvernérka RBA Michele Bullock
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA cenový index PCE
V Kanadě míra nezaměstnanosti
V eurozóně hrubý domácí produkt (HDP)
V USA zásoby zemního plynu
V Kanadě Ivey index PMI
Členka Fedu Michelle Bowman
V USA týdenní statistický bulletin API
Guvernérka RBA Michele Bullock
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA cenový index PCE
V Kanadě míra nezaměstnanosti
V eurozóně hrubý domácí produkt (HDP)
V USA zásoby zemního plynu
V Kanadě Ivey index PMI
Tradingové analýzy a zprávy
Swingové obchodování zlata 2.12.2025
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Intradenní Price Action patterny na EUR/USD 2.12.2025
Skupina evropských bank založila konsorcium pro stablecoin vázaný na euro
Intradenní Price Action patterny na GBP/JPY 2.12.2025
Swingové obchodování AUD/USD 2.12.2025
Swingové obchodování EUR/USD 2.12.2025
Akciový index S&P 500 do listopadu zpevnil o 17 procent
Šéf BDI: Německo je v největší hospodářské krizi od války
OECD zlepšila výhled růstu české ekonomiky na 2,4 procenta
Swingové obchodování zlata 2.12.2025
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Intradenní Price Action patterny na EUR/USD 2.12.2025
Skupina evropských bank založila konsorcium pro stablecoin vázaný na euro
Intradenní Price Action patterny na GBP/JPY 2.12.2025
Swingové obchodování AUD/USD 2.12.2025
Swingové obchodování EUR/USD 2.12.2025
Akciový index S&P 500 do listopadu zpevnil o 17 procent
Šéf BDI: Německo je v největší hospodářské krizi od války
OECD zlepšila výhled růstu české ekonomiky na 2,4 procenta
Blogy uživatelů
Kombinované archetypy: Proč nejsme jen jeden?
Listopad na trzích: návrat optimismu, Burryho kapitulace a proč láska deformuje úsudek investorů
Jak zvládnout krizi a neztratit naději. Psychologie odolnosti Ψ Marek Horňanský
Získejte VIP zónu FXstreet.cz zdarma ke každému účtu RebelsFunding!
Příběh Super Micro Computer Inc.: Vzestup a pád v éře AI
Analýza Dow Jones, Nasdaq, DAX, EUR/USD, NZD/USD, AUD/NZD: Zkrácený týden skončil silným růstem
INVESTIČNÍ GLOSA: Elektroauta i omezená těžba. Důvody, proč je stříbro na all-time high
Three Drives Pattern – úspěšné obchodování krok za krokem
Santa na amerických akciích
Býci odmítli hlubší korekci a zajistili mírný listopadový růst indexu S&P 500
Kombinované archetypy: Proč nejsme jen jeden?
Listopad na trzích: návrat optimismu, Burryho kapitulace a proč láska deformuje úsudek investorů
Jak zvládnout krizi a neztratit naději. Psychologie odolnosti Ψ Marek Horňanský
Získejte VIP zónu FXstreet.cz zdarma ke každému účtu RebelsFunding!
Příběh Super Micro Computer Inc.: Vzestup a pád v éře AI
Analýza Dow Jones, Nasdaq, DAX, EUR/USD, NZD/USD, AUD/NZD: Zkrácený týden skončil silným růstem
INVESTIČNÍ GLOSA: Elektroauta i omezená těžba. Důvody, proč je stříbro na all-time high
Three Drives Pattern – úspěšné obchodování krok za krokem
Santa na amerických akciích
Býci odmítli hlubší korekci a zajistili mírný listopadový růst indexu S&P 500
Forexové online zpravodajství
Obranné akcie pod tlakem; trhy vyčkávají na výsledek jednání v Moskvě 🏛️
Až 81 % Čechů není spokojeno s dostupností bydlení v České republice. Téměř dvě třetiny pak nedosáhnou na vlastní bydlení ve svém regionu
AstraZeneca jmenuje nového ředitele klastru pro Česko, Slovensko a Maďarsko
Skupina Jet Investment oznámila investici 950 000 eur do rakouského AI startupu Digicust
Komentář: Příští rok očekávejme kolem povolenek ETS 2 stejné šílenství. Jejich dopad bude i při zastropování značný
BP odstupuje od vodíkového projektu H2Teesside v severní Anglii
Nová kalifornská iniciativa se snaží zvrátit přeměnu OpenAI — snaha o navrácení neziskového poslání
DE40: DAX v úterý roste 📈 Bayer posiluje o 10 % díky nečekané podpoře ze strany americké administrativy
ČEZ: BM Pekao snižuje cílovou cenu z 904 Kč na 676 Kč při stálém doporučení na stupni "Sell"
Eurozóna: Míra nezaměstnanosti v říjnu dosáhla 6,4 % při očekávání 6,3 %
Obranné akcie pod tlakem; trhy vyčkávají na výsledek jednání v Moskvě 🏛️
Až 81 % Čechů není spokojeno s dostupností bydlení v České republice. Téměř dvě třetiny pak nedosáhnou na vlastní bydlení ve svém regionu
AstraZeneca jmenuje nového ředitele klastru pro Česko, Slovensko a Maďarsko
Skupina Jet Investment oznámila investici 950 000 eur do rakouského AI startupu Digicust
Komentář: Příští rok očekávejme kolem povolenek ETS 2 stejné šílenství. Jejich dopad bude i při zastropování značný
BP odstupuje od vodíkového projektu H2Teesside v severní Anglii
Nová kalifornská iniciativa se snaží zvrátit přeměnu OpenAI — snaha o navrácení neziskového poslání
DE40: DAX v úterý roste 📈 Bayer posiluje o 10 % díky nečekané podpoře ze strany americké administrativy
ČEZ: BM Pekao snižuje cílovou cenu z 904 Kč na 676 Kč při stálém doporučení na stupni "Sell"
Eurozóna: Míra nezaměstnanosti v říjnu dosáhla 6,4 % při očekávání 6,3 %
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Předvánoční nákupy a Itálie zdrojem optimismu. Nový týden začíná na trzích v pozitivní náladě
Ranné zhrnutie (05.11.2021)
Analýza indikátorů: Denní přehled páru EUR/USD 14. července 2022
Akcie spoločnosti Rivian vzrástli po tom, čo fond Georgea Sorosa zverejnil investíciu vo výške 2 miliárd dolárov
BREAKING: Eurozóna vykazuje slušný PMI ve službách, ale výrobní sektor stále zaostává 📌
DE40: Evropa se pohybuje do strany, Nestlé posiluje
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 23. ledna: Libra ve středu odpočívala
Akciový trh 2. prosince: S&P 500 a NASDAQ prohlubují ztráty
Firemní výsledky na tento týden: VIG, Dell, Crowdstrike, Autodesk, HP, Analog Devices,..
MNB snížila jednodenní sazbu podle očekávání
Předvánoční nákupy a Itálie zdrojem optimismu. Nový týden začíná na trzích v pozitivní náladě
Ranné zhrnutie (05.11.2021)
Analýza indikátorů: Denní přehled páru EUR/USD 14. července 2022
Akcie spoločnosti Rivian vzrástli po tom, čo fond Georgea Sorosa zverejnil investíciu vo výške 2 miliárd dolárov
BREAKING: Eurozóna vykazuje slušný PMI ve službách, ale výrobní sektor stále zaostává 📌
DE40: Evropa se pohybuje do strany, Nestlé posiluje
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 23. ledna: Libra ve středu odpočívala
Akciový trh 2. prosince: S&P 500 a NASDAQ prohlubují ztráty
Firemní výsledky na tento týden: VIG, Dell, Crowdstrike, Autodesk, HP, Analog Devices,..
MNB snížila jednodenní sazbu podle očekávání
Blogy uživatelů
Výhľad komoditných mien na posledný kvartál tohto roku
Průvodce typologie tradera 3. část: technický obchodník
Listopad na trzích: návrat optimismu, Burryho kapitulace a proč láska deformuje úsudek investorů
Ako funguje Greenshoe opcia
Warren Buffett v roce 2025: Co aktuálně nakupuje a prodává?
Co je Dollar-Cost Averaging a jak funguje?
Týdenní přehled finančních trhů (2.–6. června 2025) a predikce na příští týden
Makroekonomické faktory - měnová politika (5. díl)
Kombinované archetypy: Proč nejsme jen jeden?
Fintokei: Recenze, poplatky, hodnocení
Výhľad komoditných mien na posledný kvartál tohto roku
Průvodce typologie tradera 3. část: technický obchodník
Listopad na trzích: návrat optimismu, Burryho kapitulace a proč láska deformuje úsudek investorů
Ako funguje Greenshoe opcia
Warren Buffett v roce 2025: Co aktuálně nakupuje a prodává?
Co je Dollar-Cost Averaging a jak funguje?
Týdenní přehled finančních trhů (2.–6. června 2025) a predikce na příští týden
Makroekonomické faktory - měnová politika (5. díl)
Kombinované archetypy: Proč nejsme jen jeden?
Fintokei: Recenze, poplatky, hodnocení
Vzdělávací články
Kanadské akciové indexy: Trh, kde vládnou banky, ropa a komodity (10. díl)
Jak fungují prop firmy?
Co je to proprietární obchodování (prop trading)?
Speciální AKCE: Získejte VIP zónu FXstreet.cz zdarma ke každému účtu RebelsFunding!
Fibonacci retracement: Jak používat tuto metodu?
VIP zóna: Institucionální objednávky a výsledky obchodování za červen
VIP zóna: Institucionální objednávky a výsledky obchodování za srpen
VIP zóna: Institucionální objednávky a výsledky obchodování za červenec
VIP zóna FXstreet.cz: Kompletní výsledky obchodování za červenec
FXstreet.cz vám přeje krásné Vánoce a úspěšný rok 2023! ⭐️🎄
Kanadské akciové indexy: Trh, kde vládnou banky, ropa a komodity (10. díl)
Jak fungují prop firmy?
Co je to proprietární obchodování (prop trading)?
Speciální AKCE: Získejte VIP zónu FXstreet.cz zdarma ke každému účtu RebelsFunding!
Fibonacci retracement: Jak používat tuto metodu?
VIP zóna: Institucionální objednávky a výsledky obchodování za červen
VIP zóna: Institucionální objednávky a výsledky obchodování za srpen
VIP zóna: Institucionální objednávky a výsledky obchodování za červenec
VIP zóna FXstreet.cz: Kompletní výsledky obchodování za červenec
FXstreet.cz vám přeje krásné Vánoce a úspěšný rok 2023! ⭐️🎄
Tradingové analýzy a zprávy
Meziměsíční růst průmyslové výroby v EU zrychlil
V Rusku prudce roste výroba zbraní
Skupina evropských bank založila konsorcium pro stablecoin vázaný na euro
EUR/GBP - Intradenní výhled 25.1.2023
VIDEO: 🔴 Rusko prodává zlato 💥 | Evropě ujíždí vlak 😱 | Masivní obrat hedge fondů 🚀 | Akciový král Google 👑
Intradenní Price Action patterny na EUR/USD 2.12.2025
Swingové obchodování zlata 2.12.2025
Pozice kvalifikovaných investorů - 29.7.2015
Dow Jones - Intradenní výhled 14.11.2024
Zlato - Intradenní výhled 2.12.2025
Meziměsíční růst průmyslové výroby v EU zrychlil
V Rusku prudce roste výroba zbraní
Skupina evropských bank založila konsorcium pro stablecoin vázaný na euro
EUR/GBP - Intradenní výhled 25.1.2023
VIDEO: 🔴 Rusko prodává zlato 💥 | Evropě ujíždí vlak 😱 | Masivní obrat hedge fondů 🚀 | Akciový král Google 👑
Intradenní Price Action patterny na EUR/USD 2.12.2025
Swingové obchodování zlata 2.12.2025
Pozice kvalifikovaných investorů - 29.7.2015
Dow Jones - Intradenní výhled 14.11.2024
Zlato - Intradenní výhled 2.12.2025
Témata v diskusním fóru
Konzistencia – "kľúč" k úspechu
Proč je tolik CFDs obchodníků neúspěšných?
Volatilita v MT4
Týdenní přehled finančních trhů (22.–27. června 2025) a výhled na příští týden
Analýza S&P 500 indexu a EUR/USD
Zlato jako aktivum pohledem psychologa | Marek Horňanský
Obchodná psychológia: Obchodujte tak aby ste mohli obchodovať aj zajtra
Miliardový obchod George Sorose
Interactive Brokers
Výhľad forex tradera na XAU/USD, AUD/USD a EUR/GBP
Konzistencia – "kľúč" k úspechu
Proč je tolik CFDs obchodníků neúspěšných?
Volatilita v MT4
Týdenní přehled finančních trhů (22.–27. června 2025) a výhled na příští týden
Analýza S&P 500 indexu a EUR/USD
Zlato jako aktivum pohledem psychologa | Marek Horňanský
Obchodná psychológia: Obchodujte tak aby ste mohli obchodovať aj zajtra
Miliardový obchod George Sorose
Interactive Brokers
Výhľad forex tradera na XAU/USD, AUD/USD a EUR/GBP
Odborná literatura
Nové přepracované a rozšířené vydání: Začínáme na burze - Jak uspět při obchodování na finančních trzích (3. vydání) - BESTSELLER
Nové přepracované a rozšířené vydání: Začínáme na burze - Jak uspět při obchodování na finančních trzích (3. vydání) - BESTSELLER
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)



