Ticker Tape by TradingView
Smíšené výsledky bank, rostoucí náklady tíží tržní ocenění 📊
Wells Fargo – nižší úrokový výnos
Výsledky Wellse Farga se ukázaly být smíšené. Společnost dosáhla pozitivního růstu tržeb a zvýšila je na 20,69 miliardy USD (+1 % r/r) proti očekávanému poklesu. Meziroční nárůst byl tažen výrazným zlepšením neúrokových výnosů, které meziročně vzrostly o 19 %. Nejsilněji k tomu přispěl nárůst zisku z obchodování v segmentu Market, kde výnosy vzrostly o 16 % r/r.
Banka však vykázala pokles čistého úrokového výnosu, který činil 11,92 miliardy dolarů, meziročně o 9 % méně ao 2 % pod odhady. Důvodem eroze výsledku byl nárůst úrokových nákladů související s migrací klientů do vkladů s vyššími úrokovými sazbami a také slabší růst úvěrů v důsledku prostředí vysokých úrokových sazeb. Průměrné půjčky klesly na 917 miliard USD (-3 % r/r). Úroková marže klesla na 2,75 % vs. 3,09 % o rok dříve (-0,02 p.b. vs. prognózy).
Trh byl nejvíce negativní ve zprávě, že prognóza nákladů na celý rok 2024 byla zvýšena na 54 miliard dolarů. Ve 2Q24 vzrostly neúrokové náklady o 2 % na 13,3 miliardy USD (vs. předpokládaný nárůst o 0,2 %). Mezičtvrtletně banka pokračuje ve snižování nákladů, ale tempo je stále nižší, než trh očekával.
Banka vykázala pokles opravných položek na úvěrové ztráty o -28 % r/r. Jediný nárůst v segmentu opravných položek ke ztrátě úvěrů souvisejících s kreditními kartami byl kompenzován poklesem v ostatních segmentech.
Výsledky v miliardách $ (kromě na akcii). Zdroj: XTB Research, Bloomberg Finance L.P.
Zdroj: xStation
JPMorgan Chase – vyšší opravné položky na úvěrové ztráty
JPMorgan Chase představila silné výsledky, většinou překonala konsensuální očekávání obou analytiků a zlepšila meziroční výkonnost. Bance se dařilo zejména v investičním bankovnictví, kde výnosy společnosti vzrostly o 46 % r/r. Vysoké tempo růstu bylo způsobeno jednak zvýšením bankovních poplatků, které vzrostly o 50 %, což je výrazně nad projekcemi společnosti o 25-30% růstu, a také vyšší aktivitou na kapitálovém trhu.
Pozornost investorů upoutal silný nárůst opravných položek na úvěrové ztráty, které byly meziročně navýšeny o 5 % a až o 8 % více, než činila konsensuální prognóza. Opravné položky vzrostly meziročně o 61 % ve srovnání s prvním čtvrtletím.
Čistý úrokový výnos vzrostl o 4 % na 22,9 miliardy USD a vykázaný zisk na akcii byl 6,12 USD (o 3 % vyšší než odhady analytiků). Zisk společnosti, který ve 2Q24 dosáhl 18,1 miliardy dolarů, byl silně ovlivněn nárůstem souvisejícím s výměnou akcií Visa, což nakonec zvýšilo zisk banky o 8 miliard dolarů.
Generální ředitel banky Jamie Dimon poznamenává, že navzdory optimismu trhu může boj s inflací přetrvávat déle, než trhy předpokládají, podle jeho názoru s sebou nese dlouhodobé prostředí vysokých úrokových sazeb.
Společnost ztrácí téměř -1% v obchodování před otevřením trhu.
Výsledky v miliardách $ (kromě na akcii). Zdroj: XTB Research, Bloomberg Finance L.P.
Zdroj: xStation
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Finance | Bloomberg | Investování | MIFID | Marže | Riziko | Výkonnost | Výnos | Zisk na akcii | Banky | Doporučení | USD | Obchodování | JPMorgan | XTB | EU | Zisk | Výsledky | Investiční strategie | Banka | Investiční | Investiční doporučení | Market | Prognóza | Trh | Předpověď | Komise | Wells Fargo | Podnikání | Bankovnictví | Pozornost investorů | JPMorgan Chase | Miliardy dolarů | Ztráty | Tempo růstu | Výnosy | xStation | Očekávání | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Jamie Dimon | Použití finanční páky | Úrokový výnos | Odhady analytiků | Výsledky bank | Rozdílové smlouvy | XTB Research | Finanční situace | Investujte zodpovědně | Vysoké riziko | Generální ředitel | Miliardy | Rostoucí náklady | Visa | Finanční ztráty | Prognózy | Investujte | Poradenství | Smíšené výsledky | Komunikace | Trhy | Pokles | Situace | Zisk společnosti | Růst | CL | JDE | Ocenění | Společnost XTB | Nařízení | Riziko ztráty | Společnosti | Minulá výkonnost | Pozornost | Společnost | 3М | Miliardy USD | Tržní ocenění | Boj s inflací | Nárůst zisků | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Snižování nákladů | Ředitel banky | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Vice | Rok 2024 | 256/2004 | Odpovědnost | Narůst zisků | Směrnice |
Čtěte více
-
Smíšené obchodování v USA
Index Dow Jones -0,39 % na 38561,41 b. S&P 500 -0,01 % na 5420,65 b. Nasdaq Composite +0,11 % na 17627,13 b. -
Smíšené obchodování v USA
Index Dow Jones +0,7 % na 39424,93 b. S&P 500 0 % na 5464,79 b. Nasdaq Composite -0,7 % na 17564,98 b. -
Smíšené obchodování v zámoří
Index Dow Jones -0,27 % na 44787,19 b. S&P 500 +0,26 % na 6047,87 b. Nasdaq Composite +0,95 % na 19400,75 b. -
Smíšené požehnání silného trhu práce
‚‚Americká ekonomika vytvořila minulý měsíc 209 000 nových pracovních míst, což je méně, než se očekávalo, ale míra nezaměstnanosti je stále na velmi nízké úrovni 3,6 % a mzdy rostou více než předpokládaným tempem 4,4 %. -
Smíšené revize evropských výrobních indexů PMI
Dnešní dopolední ekonomický kalendář v Evropě byl nabitý zveřejněním indexů PMI ve zpracovatelském průmyslu za září. Většinou se však jednalo o revize bleskových údajů, a proto se neočekávala žádná výraznější reakce trhu. To se skutečně stalo, když euro a evropské indexy na údaje téměř nereagovaly. Samotné revize byly smíšené - francouzské údaje zaznamenaly revizi směrem nahoru, zatímco německé údaje byly revidovány mírně dolů. Index za celou eurozónu byl potvrzen na úrovni 43,4. Klíčový poznatek se nezměnil - výrobní sektor v hlavních evropských ekonomikách zůstává v recesi. -
Smíšené údaje o obchodní bilanci USA a Kanady. USDCAD získává 0,5 %
V americké ekonomice můžeme vidět, že importní stránka zprávy byla mnohem větší, než se očekávalo, a zároveň kanadský export rostl mnohem rychleji, než odhadovali analytici. USD/CAD zisky po zveřejnění dat a kanadský dolar oslabuje vůči americkému dolaru. -
Smíšené vyhlídky tuzemského průmyslu
Tuzemský průmysl zakončil minulý rok mírným 0,2% růstem (meziměsíčně), za celý rok 2022 pak přidal k dobru 1,7 %. Přestože produkce v automobilovém sektoru v prosinci mírně poklesla, v celoročním úhrnu to byl právě automotive, který držel průmysl nad vodou. Meziročně vzrostla v automobilovém sektoru výroba o téměř 12 %, byť tento výsledek je třeba poměřovat s relativně nízkou srovnávací základnou předminulého roku, kdy vrcholily problémy v globálních dodavatelských řetězcích a s tím spojený nedostatek vstupů potřebných pro výrobu. -
Smíšené výsledky akciím k růstu nestačí, eurodolar sestoupil o další schod
Pěkná čísla Microsoftu nebo Facebooku na jedné straně, slabé 3M nebo zklamání Xilinxu na straně druhé. Nová várka firemních výsledků nevyznívá jednoznačně a hlavním akciovým indexům tentokrát smíšená čísla nestačí k růstu. Kolem nuly se sice nachází Nasdaq , ale ostatní z klíčových trhů v USA a západní Evropě jsou více či méně v záporu. -
Smíšené výsledky a pochybnosti o ekonomikách. Páteční dopoledne je lehce negativní
Páteční dopoledne na hlavních trzích charakterizuje mírný odklon investorů od akcií i dluhopisů. Pokračuje vliv smíšených firemních výsledků, kdy potěšil Intel, ale zklamání jsme se dočkali od Amazonu nebo AB Inbev. -
Smíšené výsledky bank. Goldman Sachs ztrácí 3 % 📉
BNY Mellon dosáhla v prvním čtvrtletí silných výsledků. Tržby ve výši 4,4 miliardy USD meziročně vzrostly o 11 %; náklady meziročně vzrostly o 3 %. Návratnost hmotného kapitálu byla 20 %. Pákový poměr Tier 1 i poměr krytí likviditou zůstaly vysoké a nezměnily se ve srovnání s předchozím čtvrtletím na 5,8 % a 118 %. -
Smíšené výsledky BlackRock za 3. čtvrtletí 📊 Čistý příliv poklesl o 85 % r/r
Přestože výsledky společnosti BlackRock (BLK.US) za třetí čtvrtletí byly silnější, než se očekávalo (zejména na čisté bázi), největší správce aktiv na světě oznámil první odliv dlouhodobých prostředků od vypuknutí pandemie koronaviru. Její klienti vybrali celkem 13 miliard dolarů, což signalizovalo slabší sentiment vůči akciovému trhu (a jeho dlouhodobému růstu) v prostředí rostoucích výnosů a fondů peněžního trhu. Akcie BlackRock byly loni také pod tlakem kvůli rostoucím úrokovým sazbám a smíšenému sentimentu na akciovém trhu. Důležité je, že fond rozhodně zlepšil marže a zisk na akcii překonal očekávání – také se ukázalo, že je meziročně o více než 30 % vyšší. V současnosti kotace před otevřením naznačují stagnující reakci trhu – silný výkon kompenzuje obavy z možného dalšího odlivu – od 3. čtvrtletí se nálada na akciovém trhu poněkud zhoršila (s rostoucími výnosy 10letých státních dluhopisů). -
Smíšené výsledky LVMH za 2Q, móda zklamala a ostatní segmenty překvapily pozitivně
Francouzský luxusní konglomerát, LVMH, zveřejnil výsledky hospodaření za 2Q 2025. Tržby společnost reportovala v souladu s očekáváním. Výsledky analytici označili za smíšené. U většiny segmentů kromě módy a koženého zboží tržby překvapily pozitivně. U zmíněného segmentu módy a koženého zboží oslabily o 9 % při očekávání poklesu 7,82 %. -
Smíšené výsledky společnosti Walt Disney: Disney+ o 60 milionů nových uživatelů za Netflixem
,,Pro Walt Disney to bylo smíšené čtvrtletí zisků a ztrát, protože zábavní konglomerát nesplnil očekávání ohledně zisku a příjmů, ale získal 12,1 milionů uživatelů na své streamovací službě Disney+, což předčilo odhady analytiků. -
Smíšené výsledky z Číny, nová americko-čínská cla vstupují v platnost
Začátek týdne přinesl na trhy mírnou nervozitu, díky které se indexy v Asii dostaly do červených čísel. I tak ale například čínský Shanghai Composite dokázal růst o 1,3 %. Smíšené dojmy pak nabízí také pohled na FX, kde NZD ztrácí vůči dolaru 0,3 %, AUD se drží a JPY, díky menší poptávce po rizikových aktivech, roste jen o 0,1 %. Co se nového makra týče, za pozornost stály hlavně výsledky čínského PMI za měsíc srpen. Přestože oficiální výsledky zklamaly pádem z 49,7b. na 49,5b., PMI zpracovaný společností Markit překvapil, když rostl ze 49,9b. na 50,4b. V případě PMI od Markitu pozitivně překvapil hlavně sub-index produkce, zatímco objednávky zůstaly slabé. Oficiální výsledky PMI se zaměřují hlavně na velké společnosti, zatímco Markit hodnotí situaci převážně mezi malými a středními podniky. -
Smíšené zprávy na trhu s komoditami
ZPRÁVY: Komoditní trhy se celý letošní rok pohybovaly jako na horské dráze. Rozsáhlý komoditní index agentury Bloomberg klesl ze svého červnového maxima o 15 %, přesto je se 17% nárůstem zdaleka nejvýkonnější třídou aktiv v tomto roce. -
Smíšené zprávy pro spotřebitele ve Spojeném království, protože prodeje nezapůsobily
Sváteční sezóna měla přinést trochu povzbuzení sužovaným maloobchodníkům ve Spojeném království, ale Britské maloobchodní konsorcium místo toho oznámilo, že prosincové prodeje zaostaly za očekáváním a vzrostly o 1,9 % oproti očekávaným 2,4 %. -
Smíšené zprávy řídí smíšený závěr týdne. Koruna posiluje
Závěr týdne na finančních trzích negativně ovlivnila zpráva, že nadějný lék na COVID-19 neprošel klinickými testy. Také pohled na statistiky nákazy nejsou až tak povzbudivé, když se situace sice v řadě zemí jednoznačně zlepšuje, ale USA nebo Británie nadále vykazují vysoké přírůstky nakažených. EU se podle očekávání nedohodla na žádném společném boji proti koronakrizi a tradičně bude tato otázka na delší jednání. Velmi slabý německý index Ifo pak trh už trh nerozházel, poté co ho na výsledky připravil PMI. -
Smíšené zprávy z průmyslu
Průmyslová výroba bez očištění o kalendářní vlivy sice v květnu poklesla o 0,9 %, ale loňský květen měl o jeden pracovní den více než ten letošní, díky čemuž produkce reálně vzrostla v meziročním srovnání o 2,2 %. Meziměsíčně však byla nižší o výrazných 1,6 %, což znamená úplné vymazání únorového a březnového nárůstu. Pozitivní zprávou však je, že hodnota nových zakázek stoupla třetí měsíc v řadě, tentokrát o 5 %. -
Smíšený sentiment na CHNComp po klíčových datech z ČÍny📊
Finanční trhy dnes čekaly na čtení klíčových dat z Číny. Přestože data byla dobrá, reakce čínských indexů včetně CHNComp je přesto smíšená, což může naznačovat „prodej faktů“. Pozitivní překvapení přinesl silný růst HDP, maloobchodní tržby a pokles nezaměstnanosti, ale průmyslová výroba vyslala smíšený signál, stejně jako investice v městských oblastech: -
Smíšený sentiment na Wall Street 🗽 Tesla roste o 6 % navzdory slabým prodejům
Nejslabším americkým indexem dnešního dne jsou futures na Dow Jones (US30), kde převažuje prodejní tlak. Klíčovou podporou pro momentové odrazy zůstává 200periodický EMA na hodinovém grafu (H1), který v nedávné době dvakrát spustil růst. Index nyní klesl pod 50periodický EMA.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
200 000 na bankovce a trvalá inflace. Jaká je historie uzbecké měny sum?
Smart Money Trading: Footprint charts – co to je? (35. díl)
Mají akcie technologických gigantů ještě sílu růst, nebo je čeká nepříjemná korekce?
Turkmenský manat je starý jen pár let. Jeho reálnou cenu nikdo nezná
Sektorové indexy: Které části trhu táhnou akcie vzhůru? (6. díl)
Prop Trading: Obchodování a zkušenosti u prop firmy RebelsFunding
VIDEO: Díky této metodě budete mít větší Take-Profity a nižší Stop-Lossy
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za srpen 2025: Konec léta ve znamení stabilního zisku
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (srpen 2025)
Trump efekt, AI a mladí tradeři: Purple Trading chystá novou platformu a roste na volatilitě
200 000 na bankovce a trvalá inflace. Jaká je historie uzbecké měny sum?
Smart Money Trading: Footprint charts – co to je? (35. díl)
Mají akcie technologických gigantů ještě sílu růst, nebo je čeká nepříjemná korekce?
Turkmenský manat je starý jen pár let. Jeho reálnou cenu nikdo nezná
Sektorové indexy: Které části trhu táhnou akcie vzhůru? (6. díl)
Prop Trading: Obchodování a zkušenosti u prop firmy RebelsFunding
VIDEO: Díky této metodě budete mít větší Take-Profity a nižší Stop-Lossy
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za srpen 2025: Konec léta ve znamení stabilního zisku
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (srpen 2025)
Trump efekt, AI a mladí tradeři: Purple Trading chystá novou platformu a roste na volatilitě
Denní kalendář událostí
Setkání ministrů financí EU - ECOFIN
Setkání ministrů financí eurozóny – Euroskupina
V Kanadě maloobchodní tržby
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku tisková konference BoJ
V Japonsku rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V Británii rozhodnutí o úrokové sazbě
V Austrálii míra nezaměstnanosti
Setkání ministrů financí EU - ECOFIN
Setkání ministrů financí eurozóny – Euroskupina
V Kanadě maloobchodní tržby
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku tisková konference BoJ
V Japonsku rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V Británii rozhodnutí o úrokové sazbě
V Austrálii míra nezaměstnanosti
Tradingové analýzy a zprávy
Bitcoin klesá, kdy je vhodná doba ho znovu nakoupit?
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 16.9.2025
Ukrajina plánuje příští rok rozpočet s deficitem 18,4 % HDP
Aktuálně otevřené forex pozice 16.9.2025
Komodity: Ceny ropy rostou po víkendových dronových útocích na ruské rafinérie
Forex: Americký dolar oslabuje, trhy čekají na rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách
Pražská burza zůstala téměř bez pohybu, dařilo se strojírnám Doosan
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex: Česká měna dnes stagnovala k euru a posílila k dolaru
Tržní hodnota majitele Googlu překonala hranici tří bilionů USD
Bitcoin klesá, kdy je vhodná doba ho znovu nakoupit?
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 16.9.2025
Ukrajina plánuje příští rok rozpočet s deficitem 18,4 % HDP
Aktuálně otevřené forex pozice 16.9.2025
Komodity: Ceny ropy rostou po víkendových dronových útocích na ruské rafinérie
Forex: Americký dolar oslabuje, trhy čekají na rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách
Pražská burza zůstala téměř bez pohybu, dařilo se strojírnám Doosan
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex: Česká měna dnes stagnovala k euru a posílila k dolaru
Tržní hodnota majitele Googlu překonala hranici tří bilionů USD
Blogy uživatelů
Strach v tradingu – nepřítel všech traderů
Hypotéky na počkání, štědré bonusy a páka. Co stálo za pádem Lehman Brothers?
Co si obchodníci mohou odnést z knihy Psychologie peněz – jak budovat dlouhodobou odolnost v tradingu (2. díl)
Index S&P 500 je na dalším rekordu (už zase)
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/JPY a AUD/USD
Americký dolar v pasti inflace
Koncentrovat, nebo diverzifikovat? Největší dilema každého investora
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v krypto světě (12.9.2025)
Proč náš mozek nesnáší nejistotu (zatímco trh ji miluje)?
Praktické okénko: Jak číst cenový graf a získat výhodu, kterou ostatní nevidí
Strach v tradingu – nepřítel všech traderů
Hypotéky na počkání, štědré bonusy a páka. Co stálo za pádem Lehman Brothers?
Co si obchodníci mohou odnést z knihy Psychologie peněz – jak budovat dlouhodobou odolnost v tradingu (2. díl)
Index S&P 500 je na dalším rekordu (už zase)
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/JPY a AUD/USD
Americký dolar v pasti inflace
Koncentrovat, nebo diverzifikovat? Největší dilema každého investora
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v krypto světě (12.9.2025)
Proč náš mozek nesnáší nejistotu (zatímco trh ji miluje)?
Praktické okénko: Jak číst cenový graf a získat výhodu, kterou ostatní nevidí
Forexové online zpravodajství
Graf dne: USDIDX (16.09.2025)
Býci drží kontrolu nad GBP/JPY
Index DAX40 hledá momentum nad trendovou linií
Parlamentní volby: Bookmakeři Kingsbet považují za jasného favorita hnutí ANO, do sněmovny se podle nich dostanou i STAČILO! a Motoristé
Ceny průmyslových výrobců v srpnu poklesly po sedmé v řadě
Frankfurtská burza otevírá v mírném záporu
Pražská burza v úvodu obchodování mírně oslabuje, Pilulka zveřejnila výsledky
ČR: Index výrobních cen v srpnu meziročně klesl o 0,8 % při očekávání -0,9 %
Akciový výhled: Klidnější otevření
Pilulka zveřejnila výsledky za 1H a 7M roku 2025
Graf dne: USDIDX (16.09.2025)
Býci drží kontrolu nad GBP/JPY
Index DAX40 hledá momentum nad trendovou linií
Parlamentní volby: Bookmakeři Kingsbet považují za jasného favorita hnutí ANO, do sněmovny se podle nich dostanou i STAČILO! a Motoristé
Ceny průmyslových výrobců v srpnu poklesly po sedmé v řadě
Frankfurtská burza otevírá v mírném záporu
Pražská burza v úvodu obchodování mírně oslabuje, Pilulka zveřejnila výsledky
ČR: Index výrobních cen v srpnu meziročně klesl o 0,8 % při očekávání -0,9 %
Akciový výhled: Klidnější otevření
Pilulka zveřejnila výsledky za 1H a 7M roku 2025
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Evropské indexy mírně ztrácí, Bank of England si mezitím dál pohrává s librou
Americké indexy otevírají v mírně zeleném, odepisují těžaři lithia
Firemní výsledky na tento týden: FedEx, Micron Technology, Nike, General Mills,...
Ekonomický kalendář: Revize PMI ve službách, údaje ISM v USA
Očekávané události: Index žádostí o hypotéky MBA, průmyslové objednávky (USA)
Ozvěny trhu: Americké volby mají výrazný dopad i na korunová aktiva
Makro: Indická ekonomika rostla ve čtvrtletí do června o 7,7 pct
Cena BTC by se mohla snadno zdvojnásobit podle regulace vedené CFTC
DHL překonalo očekávání na úrovni zisku díky cílenému snižování nákladů
GBPUSD
Evropské indexy mírně ztrácí, Bank of England si mezitím dál pohrává s librou
Americké indexy otevírají v mírně zeleném, odepisují těžaři lithia
Firemní výsledky na tento týden: FedEx, Micron Technology, Nike, General Mills,...
Ekonomický kalendář: Revize PMI ve službách, údaje ISM v USA
Očekávané události: Index žádostí o hypotéky MBA, průmyslové objednávky (USA)
Ozvěny trhu: Americké volby mají výrazný dopad i na korunová aktiva
Makro: Indická ekonomika rostla ve čtvrtletí do června o 7,7 pct
Cena BTC by se mohla snadno zdvojnásobit podle regulace vedené CFTC
DHL překonalo očekávání na úrovni zisku díky cílenému snižování nákladů
GBPUSD
Blogy uživatelů
Aktuální Price Action obchody na měnových párech AUD/USD a AUD/CAD
Analýza Nasdaq, S&P 500, EUR/USD, Ropa WTI: Indexy na nových rekordech navzdory vyšší inflaci
Klesající výnosy znervózňují akciové investory
Co je rozdělení akcií a jak ovlivňuje cenu akcií
Trading analýza: Ropa, EUR/USD, GBP/USD a USD/CAD
Najhorší a najlepší obchod týždňa
Swingový výhled - 25. týden (Zasedání Fedu)
Index S&P 500 je na dalším rekordu (už zase)
„Stratégia“ – druhá alternatíva
Strach v tradingu – nepřítel všech traderů
Aktuální Price Action obchody na měnových párech AUD/USD a AUD/CAD
Analýza Nasdaq, S&P 500, EUR/USD, Ropa WTI: Indexy na nových rekordech navzdory vyšší inflaci
Klesající výnosy znervózňují akciové investory
Co je rozdělení akcií a jak ovlivňuje cenu akcií
Trading analýza: Ropa, EUR/USD, GBP/USD a USD/CAD
Najhorší a najlepší obchod týždňa
Swingový výhled - 25. týden (Zasedání Fedu)
Index S&P 500 je na dalším rekordu (už zase)
„Stratégia“ – druhá alternatíva
Strach v tradingu – nepřítel všech traderů
Vzdělávací články
Metoda „Scaling In“ v kombinaci s S/R zónami
Smart Money Trading: Footprint charts – co to je? (35. díl)
Pro koho je a pro koho není vhodný Prop Trading?
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za červenec 2025: Klidné léto přináší stabilní zisky
Vstupte do nového roku tou správnou nohou
Snažíte se najít svatý grál?
Jednoduché obchodní systémy (část 1.)
200 000 na bankovce a trvalá inflace. Jaká je historie uzbecké měny sum?
8 nejlepších obchodních strategií – obchodování v pásmu (3. díl)
VIDEO: Díky této metodě budete mít větší Take-Profity a nižší Stop-Lossy
Metoda „Scaling In“ v kombinaci s S/R zónami
Smart Money Trading: Footprint charts – co to je? (35. díl)
Pro koho je a pro koho není vhodný Prop Trading?
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za červenec 2025: Klidné léto přináší stabilní zisky
Vstupte do nového roku tou správnou nohou
Snažíte se najít svatý grál?
Jednoduché obchodní systémy (část 1.)
200 000 na bankovce a trvalá inflace. Jaká je historie uzbecké měny sum?
8 nejlepších obchodních strategií – obchodování v pásmu (3. díl)
VIDEO: Díky této metodě budete mít větší Take-Profity a nižší Stop-Lossy
Tradingové analýzy a zprávy
Státy EU se přou, jak rozdělit peníze z fondu obnovy
Hang Seng - Intradenní výhled 2.4.2025
Komodity: Ceny ropy rostou po víkendových dronových útocích na ruské rafinérie
Live trading: Dokonale přesný +800 USD zisk na EUR/USD
Aktuálně otevřené forex pozice 12.10.2022
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
EUR/USD - Intradenní výhled 14.12.2021
Japonská ekonomika ve 4. čtvrtletí rostla více, než se čekalo
Ukrajina plánuje příští rok rozpočet s deficitem 18,4 % HDP
Forex: Koruna mírně oslabila vůči euru, naopak k dolaru si připsala desítky haléřů
Státy EU se přou, jak rozdělit peníze z fondu obnovy
Hang Seng - Intradenní výhled 2.4.2025
Komodity: Ceny ropy rostou po víkendových dronových útocích na ruské rafinérie
Live trading: Dokonale přesný +800 USD zisk na EUR/USD
Aktuálně otevřené forex pozice 12.10.2022
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
EUR/USD - Intradenní výhled 14.12.2021
Japonská ekonomika ve 4. čtvrtletí rostla více, než se čekalo
Ukrajina plánuje příští rok rozpočet s deficitem 18,4 % HDP
Forex: Koruna mírně oslabila vůči euru, naopak k dolaru si připsala desítky haléřů
Témata v diskusním fóru
Diskuse ke článkům
EUR/CHF
EUR/USD
USD/CHF
AUD/CAD
Akcie
Zajímavosti ze světa finančních trhů
Spolupráce na AOS
Praktická ukázka: Bez zpráv a analýz – úrokové sazby ECB
Algoritmické obchodování - společný postup
Diskuse ke článkům
EUR/CHF
EUR/USD
USD/CHF
AUD/CAD
Akcie
Zajímavosti ze světa finančních trhů
Spolupráce na AOS
Praktická ukázka: Bez zpráv a analýz – úrokové sazby ECB
Algoritmické obchodování - společný postup