Ticker Tape by TradingView
Z Česka a Prahy zvláště se stal skanzen, i Brno či Bratislava mají vyšší budovu, o Varšavě ani nemluvě. Top Tower a Černého „vrakodrap“ to mohou začít měnit
Z České republiky, a Prahy zvláště, se stává jakýsi skanzen. V první padesátce žebříčku nejvyšších budov zemí Visegrádské čtyřky má Česko jen dvě zastoupení. A to brněnskou AZ Tower na 39. místě a pražskou City Tower na 42. místě. Žebříčku dominují Poláci s bezmála čtyřiceti zastoupeními; výrazně vyšší budovu, než jsou ty české nejvyšší, ovšem mají také Slováci a Maďaři (viz žebříček níže).
Měnit by to mohl začít projekt mrakodrapu Top Tower. Zastupitelstvo Prahy již kývlo na potřebnou změnu územního plánu. Budova by měla vyrůst u stanice metra Nové Butovice. Se 125 metry zamýšlené výšky by se objekt mohl vejít do první třicítky nejvyšších budov zemí Visegrádské čtyřky. Spíše ale do první čtyřicítky, neboť i v dalších městech Visegrádu vznikají nové výškové budovy. Vedle budovy Top Tower by měla stanout obří konstrukce znázorňující vrak lodi, tedy jakýsi „vrakodrap“. Dílo Davida Černého má mít dokonce 135 metrů výšky, nejde ale o obytnou budovu.
Nynější stav je tristní, srovnáme-li Česko s dalšími zeměmi Visegrádské čtyřky. Hlavně v porovnání s Polskem. V případě Polska, kde je nejvyšší koncentrace výškových budov ve Varšavě, nelze vysoký počet vysokých budov vysvětlovat jen válečným zničením jejich metropole. Vždyť takřka dvacet polských budov z žebříčku, tedy prakticky celá polovina, bylo dokončeno v posledních zhruba deseti letech.
Žebříček je tak smutným dokladem stále propastnějšího tuzemského zaostávání v moderní výstavbě. Přitom třeba Praha, ale částečně také Brno, vykazují na poměry Visegrádské čtyřky nejvyšší ceny nemovitostí a také nájmů.
Přitom vyšší podíl moderní výškové výstavby by vytvořil tlak na pokles cen nemovitostí, a tedy i nájmů, nebo alespoň na jejich pomalejší růst. V Praze by výškové budovy mohly vznikat například na Pankráci nebo v dalších částech Prahy 4, aniž by tedy bylo dotčeno historické jádro města.
Vzhledem k dramatickému nedostatku bytů v Praze a enormnímu zájmu o bydlení v ní neexistuje dlouhodobě vlastně jiná možnost než stavět více do výšky. Rozsah metropole neustále rozšiřovat nelze, navíc se tak zvyšují nároky na dopravní obsluhu a životní prostředí se ničí i zastavováním polí či dosud nezastavěných ploch. Stavět více do výšky tedy znamená učinit bydlení dostupnějším a zároveň chránit životní prostředí.
Přesto současná česká legislativa jde opačným směrem. Česko má, jak známo, jedny z nejdelších povolovacích řízení v oblasti výstavby na světě. Vlivné lobbistické organizace a zkostnatělé regulace pak brání tomu, aby se v Praze stavělo více do výšky. Praze nedávno hrozilo vyškrtnutí z prestižního seznamu světových památek, když se organizace Centrum světového dědictví (WHC) a Mezinárodní rada pro památky a sídla (ICOMOS) ozvaly českému ministerstvu kultury, aby prověřily, zda nové výškové stavby na Pankráci, jako je V Tower, nepoškozují panorama metropole. Výbor světového dědictví UNESCO už posledních patnáct let tlačí Prahu, aby nenechávala stavět budovy vyšší než 70 metrů.
Nemožnost rozsáhlejší výškové výstavby staveb 100 metrů a vyšších zneatraktivňuje rozvoj města i v očích developerů. Pokud by na daném pozemku mohlo stavět více do výšky, umocní se výnosnost takové výstavby, což pak povede k tomu, že budou více investovat například do estetiky vznikajících staveb. Architektonickým skvostem může být i stavba výrazně přesahující 100 metrů, jak ilustrují četné příklady za světa.
Pokud ale má být Praha svého druhu skanzenem, kde se nestaví do výšky, kde se vůbec nestaví zdaleka tolik, kolik by mělo, budiž. Pak ale obyvatelé Prahy musí být připraveni za tento „luxus“ si připlatit. Třeba v podobě ještě propastněji vyšších nájmů, než jaké vykazují ostatní metropole zemí Visegrádské čtyřky.
Nejvyšší budovy zemí Visegrádské čtyřky (technické objekty typu vysílačů nejsou zahrnuty).
- Varso Tower, Varšava, Polsko, 310 metrů (nejvyšší budova v EU)
- Palác kultury a vědy, Varšava, Polsko, 237 metrů
- Warsaw Spire, Varšava, Polsko, 220 metrů
- Sky Tower, Vratislav, Polsko, 212 metrů
- Warsaw Trade Tower, Varšava, Polsko, 208 metrů
- Warsaw Unit, Varšava, Polsko, 202 metrů
- Skyliner, Varšava, Polsko, 195 metrů
- Złota 44, Varšava, Polsko, 192 metrů
- Rondo 1, Varšava, Polsko, 192 metrů
- Olivia Star, Gdaňsk, Polsko, 180 metrů
- Centrum LIM, Varšava, Polsko, 170 metrů
- Eurovea Tower, Bratislava, Slovensko, 168 metrů
- Varšavské finanční středisko, Varšava, 165 metrů
- InterContinental Warsaw, Varšava, Polsko, 164 metrů
- Cosmpolitan Twarda 2/4, Varšava, Polsko, 160 metrů
- Q22, Varšava, Polsko, 155 metrů
- Skysawa, Varšava, Polsko, 155 metrů
- Chałubińskiego 8, Varšava, Polsko, 150 metrů
- MOL Campus, Budapešť, Maďarsko, 150 metrů
- Sea Towers, Gdaňsk, Polsko, 143 metrů
- Generation Park, Varšava, Polsko, 140 metrů
- Mennica Legacy Tower, Polsko, 140 metrů
- Intraco I, Varšava, Polsko, 138 metrů
- KTW II, Katovice, Polsko, 133 metrů
- Warsaw Hub 1, Varšava, Polsko, 130 metrů
- Warsaw Hub 2, Varšava, Polsko, 130 metrů
- Spektrum Tower, Varšava, Polsko, 128 metrů
- Pazim, Štětín, Polsko, 128 metrů
- Altus, Katovice, Polsko, 125 metrů
- Nivy Tower, Bratislava, Slovensko, 125 metrů
- Hanza Tower, Štětín, Polsko, 125 metrů
- Łucka City, Varšava, Polsko, 120 metrů
- Forest, Varšava, Polsko, 120 metrů
- Błękitny Wieżowiec, Varšava, Polsko, 120 metrů
- Atlas Tower, Varšava, Polsko, 117 metrů
- Klingerka, Bratislava, Slovensko, 116 metrů
- Central Tower, Varšava, Polsko, 116 metrů
- Národní banka Slovenska, Bratislava, Slovensko, 112 metrů
- AZ Tower, Brno, Česko, 111 metrů
- Novotel Warszawa Centrum, Varšava, Polsko, 110 metrů
- Kredka, Vratislav, Polsko, 110 metrů
- City Tower, Praha, Česko, 109 metrů
- Panorama City I, II, Bratislava, Slovensko, 108 metrů
- Budova Slovenské televize, Bratislava, Slovensko, 108 metrů
- Chmielna 35, Varšava, Polsko, 108 metrů
- City Business Center I, Bratislava, Slovensko, 107 metrů
- Collegium Altum, Poznaň, Polsko, 106 metrů
- Úřad Lubušského vojvodství, Gorzów Wielkopolski, Polsko, 106 metrů
- Sky Park, I, II, III, IV, Bratislava, Slovensko, 105 metrů
- Babka Tower, Varšava, Polsko, 105 metrů
Lukáš Kovanda, Ph.D.
Klíčová slova: Polsko | Výnosnost | EU | Business | Regulace | Investovat | Lukáš Kovanda | Banka | Maďarsko | Nemovitosti | Ceny nemovitostí | City | STAR | Pokles cen | Legislativa | Rozvoj | InterContinental | Bydlení | Pokles | Česká legislativa | Růst | Slovensko | Organizace | Trade | JDE | Ceny | Praha | Životní prostředí | Koncentrace | Varšava | MOL | Centrum | Pokles cen nemovitostí | Budapešť | Vice | Nejvyšší budovy | Žebříček | Maďaři | Národní banka Slovenska | Národní banka |
Čtěte více
-
Zbrojařská STV Group loni znásobila zisk i obrat, pomohly dodávky na Ukrajinu
Zbrojařská společnost STV Group loni meziročně zvýšila zisk na téměř osminásobných 1,76 miliardy korun. O rok dřív po zdanění vydělala necelých 229 milionů Kč. Čistý obrat v loňském roce téměř zpětinásobila na 6,66 miliardy korun. Hospodaření firmy podpořila válka na Ukrajině, zemi bránící se ruskému útoku dodávala vojenskou munici a tankovou a dělostřeleckou techniku. negativní dopady měl nárůst cen energií a vstupních komodit. Vyplývá to z výroční zprávy firmy zveřejněné ve Sbírce listin. -
Zbrojovka Colt CZ dokončila akvizici výrobce munice Sellier & Bellot
Skupina Colt CZ Group SE (Colt CZ) dokončila akvizici českého výrobce munice Sellier & Bellot. Podnik získala od společnosti CBC Europe S.à r.l. (CBC) za 350 milionů dolarů (téměř osm miliard korun) a prostřednictvím nové emise kmenových akcií. V součtu tak celková cena činí 703 milionů dolarů (16 miliard korun), po odečtení čistého dluhu Sellier & Bellot. Zástupci Colt CZ to dnes ČTK sdělili v tiskové zprávě. -
Zbrojovka Excalibur Army loni zvýšila tržby o 40 pct na 18,7 mld.Kč
Zbrojovka Excalibur Army loni zvýšila tržby téměř o 40 procent na rekordních 18,7 miliardy korun a vykázala hrubý zisk 4,5 miliardy korun, který byl meziročně vyšší o 120 procent. Většinu tržeb firma získala v členských zemích NATO a také na Ukrajině, kam dodává vojenskou techniku. ČTK to dnes sdělil generální ředitel Excalibur Army Petr Kratochvíl. Společnosti Excalibur Army ve Šternberku na Olomoucku vyrábí, modernizuje a opravuje vojenskou techniku. Firma patří do strojírensko-zbrojařského holdingu Czechoslovak Group (CSG). -
Zbrzdí regulace rozvoj kryptoměn?
Kryptoměnový trh pokračuje ve svém sestupném trendu od začátku roku 2022 a každý dosavadní pokus o odraz se nakonec setkal s výprodejem. Mezitím však bitcoin sklouzl "jen" o necelých 50 % ze svých maxim. Mnoho technologických společností přitom během této doby zaznamenalo poklesy až o 80 %. Cenová volatilita „krále kryptoměn“ proto zůstává stále omezená. Někteří investoři mohou předpokládat, že důvodem konsolidace ceny bitcoinu je skutečnost, že existuje mnoho „velkých hráčů“, ochotných nakupovat v zóně pod 40 000 USD, což zastavuje hlubší poklesy. To by potvrdila nedávno zaznamenaný vysoký nárůst transakcí přesahujících 1 milion USD. Zároveň se však kryptotrh obává restriktivního postoje regulátorů. -
Z burzovního parketu: je to masakr
Thurai tvrdí, že včerejší ranní masakr byl jiný než minulý týden. Obavy z globálního zpomalení ekonomiky vedeného Čínou dopadly... -
Zbyly bitcoinu ještě vůbec nějaké síly?
Jeden krok dopředu, dva zpátky. Bitcoin se propadl z měsíčních maxim, protože trhy přehodnocují rozsah možného snižování úrokových sazeb Fedu a uvažují, zda poptávka po kryptoměnách zůstane dostatečně silná. Ani zpráva o tom, že SEC schválila ETF založený na koši digitálních aktiv (namísto jednotlivé kryptoměny), nedokázala podpořit cenu BTC. Ačkoli americké úřady nyní projevují větší otevřenost vůči krypto průmyslu než dříve, pár BTC/USD se stále více chová jako překoupené aktivum. -
Zbytek roku bude pro řadu firem kritický, kvůli Covid-19 může letos být až o čtvrtinu více insolvencí
Počet firem v insolvenci letos ve světě vzroste o 26 %. Vyplývá to z odhadů úvěrové pojišťovny Atradius, která očekává, že ve druhé polovině roku bude podniků v problémech přibývat ještě rychleji než dosud. Důvodem jsou především dopady pandemie Covid-19 na světovou ekonomiku, v jejichž důsledku se všechny hlavní ekonomiky kromě Číny letos dostanou do recese. Hloubka i doba trvání hospodářského propadu bude dána schopností jednotlivých zemí zvládnout zdravotní stránku pandemie i bez toho, aby bylo nutné výrazněji omezovat chod ekonomiky. -
Zbývají tři dny do zavedení cel
S blížícím se 9. červencem, což je deadline stanovený Trumpem, hlavní obchodní partneři Spojených států během víkendu horečně pracovali na finalizaci dohod nebo lobbovali za prodloužení lhůty. Ministr financí Scott Bessent mezitím uvedl, že některým zemím, které do středečního termínu nedosáhnou dohody, bude poskytnuta třítýdenní výjimka pro pokračování jednání. -
Zbývají 2 miliony Bitcoinů, zbylých 19 milionů bylo již vytěženo
Původně byl Bitcoin vytvořen v devítistránkové bílé knize, kterou v roce 2008 publikoval pseudonymní autor Satoshi Nakimoto. Ten ho zamýšlel a navrhl jako peer-to-peer peněžní systém, který by mohl poskytoval jednotlivcům alternativu k fiat měnám vydávaným vládou. O rok později, když Nakimoto těžil první kryptoměnu pomocí softwaru, který napsal na základě tezí právě bílé knihy, byl kód pevně nastaven tak, že vyprodukoval jen 21 milionů BTC. -
Z cestovního ruchu zbyly jen trosky
„Cestovní ruch v České republice byl ve druhém čtvrtletí letošního roku knokautován a zbyly z něj jen trosky. Ubytovací zařízení fungovala v podstatě jen pro domácí klientelu a cizince z okolních států. Lidé mimo Evropu k nám prakticky úplně přestali jezdit,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček. -
Z čoho pramenia obavy centrálnych bánk o defláciu?
Pred dvoma týždňami som v poste V Japonsku nie je žiadna deflačná špirála sľúbil, že ešte napíšem voľné pokračovanie o tom, prečo sa vlastne centrálne banky obávajú deflačných rizík a že nakoľko sú tieto obavy opodstatnené. -
Zdanění investic je letos výhodnější. Nová pravidla pro investory do kryptoaktiv
Od 15. února 2025 platí v České republice nová pravidla pro daňové osvobození příjmů z investic. Změny se týkají prodeje digitálních aktiv, nově pro ně platí časový i hodnotový test. Podle daňového experta Lukáše Eisenworta z EKP Advisory tak mohou letos investoři při správném plánování ušetřit nemalé částky. Příjmy z investic do 100 000 Kč ročně totiž stát „nezajímají“ a není nutné je uvádět do daňového přiznání. -
Zdanění krypto prostoru
Poté, co Čína v červnu 2021 zakázala veškerou těžbu kryptoměn na svém území a v září pak kryptoměny zakázala úplně, prázdné místo po čínském odchodu z krypto prostoru zaplnily USA. -
Zdánlivá asijská deprese vyústí v nový boom. Investice do infrastruktury budou proudit přes novou Hedvábnou stezku
Každá cesta do Asie je pro mě inspirací, tentokrát je ale cítit ve vzduchu silný pocit změny a zásadního zpomalení. To souvisí i s novými čínskými kroky... -
Zdaňme roboty, veď nemôžu voliť
Prezidentský kandidát francúzskych socialistov Benoit Hamon je ďalším zo zástupu, ktorý prichádza s tézou, že roboty berú ľuďom prácu. Tento „fenomén“ navrhuje vyriešiť tak, že zdaní roboty a zavedie nepodmienený príjem na úrovni 750 eur, aby to vykompenzoval. -
⛽ Zdá sa, že WTI uzavrie produkčnú medzeru
Ceny ropy klesajú a sú jedným zo spôsobov, ako uzavrieť býčiu cenovú medzeru, ktorá bola vyvolaná neočakávaným rozhodnutím OPEC+ znížiť produkciu. Ak sa pozrieme na WTI (OIL.WTI) v intervale D1, môžeme vidieť, že nedávny cenový nárast bol zastavený v blízkosti zóny odporu 82 USD, označenej hornou hranicou štruktúry Overbalance. Zatiaľ čo sa ceny krátko obchodovali nad touto prekážkou, býkom sa nepodarilo udržať dynamiku a došlo k poklesu. Navyše cena dnes klesla pod 100-sezónny kĺzavý priemer, čo ešte viac preferuje vyhliadky medveďov. Zatiaľ čo spodná hranica býčieho cenového rozdielu z 3. apríla je stále viac ako 2% pod aktuálnou trhovou cenou, zdá sa, že jej uzavretie môže byť len otázkou času, vzhľadom na súčasnú volatilitu trhu. -
Zdá se, že konec roku bude opravdu horky pro trhy!
V stredu zatvárali americké akciové trhy s mínusom, a to kv™li špekuláciám ohľadne programu QE3, ktorého redukc... -
Zdá se, že #NDX se chystá růst k nejbližší úrovni rezistence (čtvrtek, 9. října 2025)
S ohledem na formaci Golden Cross mezi EMA(50) a EMA(200) a RSI(14) v neutrálně-býčí oblasti má index Nasdaq 100 (#NDX) tendenci posílit směrem k nejbližší rezistenci v krátkodobém horizontu. -
Zdá se, že růst ripplu k nejbližší rezistenci dnes nebude možné zastavit; pátek 3. října 2025
Zlatý kříž – tedy překřížení dvou klouzavých průměrů EMA – spolu s RSI v neutrálně-býčí zóně a výskytem skryté divergence silně naznačuje, že tato kryptoměna má potenciál dál posilovat k nejbližší rezistenci. -
Zdá se, že šance společnosti Nikola na doběhnutí Tesly se výrazně zmenšují
Nikola Corporation, která je často porovnávána s Teslou absolvovala 4.června 2020 úspěšný vstup na burzu, ale cena jejích akcií, které dosáhla po primární emisi, se od té doby výrazně propadla. Momentálně to vypadá tak, že hodnota jejího známějšího konkurenta mezitím stoupla natolik, že na delší časové období eliminovala jakékoliv šance „nováčka“ na možný „burzovní souboj“.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Říše Čingischána a brzkých papírových peněz. V dnešním Mongolsku platí tugrikem
Tematické indexy: Jak sledovat nové trendy na akciových trzích (8. díl)
💥 Kryptoměny v krvavém propadu – je to ideální čas na nákup?💰
Měna, za kterou zaplatily životem miliony lidí. Bangladéšská taka se zrodila z revolty
Smart Money Trading: Delta ve footprint grafu (37. díl)
VIDEO: 💥 Trhy jedou bomby a rekordy padají! Zlato, Bitcoin, S&P 500 - obří příležitost nebo začátek konce?
Rubl v Kyrgyzstánu zavrhli mezi prvními. Mince si tam ale oblíbili až bizarně pozdě
Prop Trading: Je výhodný instant funding?
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Říše Čingischána a brzkých papírových peněz. V dnešním Mongolsku platí tugrikem
Tematické indexy: Jak sledovat nové trendy na akciových trzích (8. díl)
💥 Kryptoměny v krvavém propadu – je to ideální čas na nákup?💰
Měna, za kterou zaplatily životem miliony lidí. Bangladéšská taka se zrodila z revolty
Smart Money Trading: Delta ve footprint grafu (37. díl)
VIDEO: 💥 Trhy jedou bomby a rekordy padají! Zlato, Bitcoin, S&P 500 - obří příležitost nebo začátek konce?
Rubl v Kyrgyzstánu zavrhli mezi prvními. Mince si tam ale oblíbili až bizarně pozdě
Prop Trading: Je výhodný instant funding?
Denní kalendář událostí
V USA a v Kanadě změna letního času za zimní
V USA index mzdových nákladů
V USA cenový index PCE
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V eurozóně index CPI
V Číně výrobní a nevýrobní index PMI
V Japonsku index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
V eurozóně rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA hrubý domácí produkt (HDP)
V USA a v Kanadě změna letního času za zimní
V USA index mzdových nákladů
V USA cenový index PCE
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V eurozóně index CPI
V Číně výrobní a nevýrobní index PMI
V Japonsku index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
V eurozóně rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA hrubý domácí produkt (HDP)
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Dolar mírně klesá vůči euru, v centru pozornosti jsou zasedání centrálních bank
Komodity: Ropa zlevňuje, investoři přehodnocují možné dopady sankcí
Swingové obchodování bitcoinu 28.10.2025
Forex sentiment 28.10.2025
Tržní hodnota Applu překonala čtyři biliony dolarů
Swingové obchodování GBP/USD 28.10.2025
Swingové obchodování USD/JPY 28.10.2025
Swingové obchodování AUD/USD 28.10.2025
Intradenní Price Action patterny na GBP/JPY 28.10.2025
Intradenní Price Action patterny na EUR/USD 28.10.2025
Forex: Dolar mírně klesá vůči euru, v centru pozornosti jsou zasedání centrálních bank
Komodity: Ropa zlevňuje, investoři přehodnocují možné dopady sankcí
Swingové obchodování bitcoinu 28.10.2025
Forex sentiment 28.10.2025
Tržní hodnota Applu překonala čtyři biliony dolarů
Swingové obchodování GBP/USD 28.10.2025
Swingové obchodování USD/JPY 28.10.2025
Swingové obchodování AUD/USD 28.10.2025
Intradenní Price Action patterny na GBP/JPY 28.10.2025
Intradenní Price Action patterny na EUR/USD 28.10.2025
Blogy uživatelů
Archetyp Analytika: Když rozum vítězí nad instinktem
Praktická ukázka: Minule na sever, tentokrát na jih
Warren Buffett a Apple. Jedna z jeho nejdražších chyb?
Příběh Nu Holdings: Jak digitální banka z Brazílie dobývá svět
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/GBP, CAD/JPY a AUD/CAD
Býci se odmítli vzdát, index S&P 500 boří nová maxima
Jak využívat sezónní trendy v obchodování?
Ropy bude dost i bez ruských gigantů
Nová éra zlata? Trh má jasno
Archetyp Analytika: Když rozum vítězí nad instinktem
Praktická ukázka: Minule na sever, tentokrát na jih
Warren Buffett a Apple. Jedna z jeho nejdražších chyb?
Příběh Nu Holdings: Jak digitální banka z Brazílie dobývá svět
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/GBP, CAD/JPY a AUD/CAD
Býci se odmítli vzdát, index S&P 500 boří nová maxima
Jak využívat sezónní trendy v obchodování?
Ropy bude dost i bez ruských gigantů
Nová éra zlata? Trh má jasno
Forexové online zpravodajství
Denní shrnutí – Wall Street roste před výsledky „Magnificent Seven“
USA nadále rostou
Palantir a Nvidia spojují síly ve vývoji pokročilé umělé inteligence
Microsoft a OpenAI: Strategická restrukturalizace a nadcházející výsledky jako barometr AI trhu
Index Dax mírně oslabuje
Akcie Cameco dosáhly rekordních maxim po oznámení strategického partnerství s USA
Coinbase mění trh u půjček zajištěných bitcoinem: nižší sazby a integrace DeFi
UnitedHealth Group: Výsledky za 3Q 2025 a výhled naznačují zotavení!
Palo Alto Networks představuje bezpečnostní sadu s umělou inteligencí pro boj s moderními kyberútoky
OpenAI: Sam Altman nedostane podíl v nově restrukturalizované společnosti
Denní shrnutí – Wall Street roste před výsledky „Magnificent Seven“
USA nadále rostou
Palantir a Nvidia spojují síly ve vývoji pokročilé umělé inteligence
Microsoft a OpenAI: Strategická restrukturalizace a nadcházející výsledky jako barometr AI trhu
Index Dax mírně oslabuje
Akcie Cameco dosáhly rekordních maxim po oznámení strategického partnerství s USA
Coinbase mění trh u půjček zajištěných bitcoinem: nižší sazby a integrace DeFi
UnitedHealth Group: Výsledky za 3Q 2025 a výhled naznačují zotavení!
Palo Alto Networks představuje bezpečnostní sadu s umělou inteligencí pro boj s moderními kyberútoky
OpenAI: Sam Altman nedostane podíl v nově restrukturalizované společnosti
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Grafy dňa: Predaje automobilov v Číne padli medziročne o takmer 20%
Zlato před PPI zpět u hlavních rezistencí
Graf dne: Investoři masivně sázejí na vzestup cen ropy
Rozbřesk: ECB startuje velkou revizi měnové politiky, co čekat?
Dovoz ruského plynu do Česka prudce stoupl, říká UniCredit Bank. Z „ruského směru“ do Česka míří nejvíce plynu za čtyři roky, může ale aspoň zčásti jít o dovoz ne-ruského plynu ze zásobníků na Ukrajině
EURUSD: Pár znovu ve ztrátě po slabých německých číslech
3 důvody proč by Apple mohl potěšit dnešními výsledky
Makro: Maloobchodní prodej Kanady v lednu rostl o 1,3pct
Zápis Fedu: Holubiččí status quo nemusí trvat dlouho
Ranní komentář: Fed zatím na měnové politice nehodlá cokoliv měnit, akcie opět ztrácejí
Grafy dňa: Predaje automobilov v Číne padli medziročne o takmer 20%
Zlato před PPI zpět u hlavních rezistencí
Graf dne: Investoři masivně sázejí na vzestup cen ropy
Rozbřesk: ECB startuje velkou revizi měnové politiky, co čekat?
Dovoz ruského plynu do Česka prudce stoupl, říká UniCredit Bank. Z „ruského směru“ do Česka míří nejvíce plynu za čtyři roky, může ale aspoň zčásti jít o dovoz ne-ruského plynu ze zásobníků na Ukrajině
EURUSD: Pár znovu ve ztrátě po slabých německých číslech
3 důvody proč by Apple mohl potěšit dnešními výsledky
Makro: Maloobchodní prodej Kanady v lednu rostl o 1,3pct
Zápis Fedu: Holubiččí status quo nemusí trvat dlouho
Ranní komentář: Fed zatím na měnové politice nehodlá cokoliv měnit, akcie opět ztrácejí
Blogy uživatelů
Praktické okénko – Nedotažené obchodní levely
Omar Arnaout, generální ředitel XTB, rozhovor o José Mourinhovi, který se stal globálním ambasadorem XTB
Měnový pár EUR/USD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 TF)
Devalvace v přímém přenosu
Pohled tradera na EUR/USD, AUD/NZD, AUD/JPY a ropu WTI
Cesta Warrena Buffetta
Měnový pár AUD/JPY: Analýza více časových rámců (W1 až H4)
Každý deň 1 obchod? + bilancia
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/USD, AUD/JPY a AUD/CAD
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v krypto světě (10.10.2025)
Praktické okénko – Nedotažené obchodní levely
Omar Arnaout, generální ředitel XTB, rozhovor o José Mourinhovi, který se stal globálním ambasadorem XTB
Měnový pár EUR/USD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 TF)
Devalvace v přímém přenosu
Pohled tradera na EUR/USD, AUD/NZD, AUD/JPY a ropu WTI
Cesta Warrena Buffetta
Měnový pár AUD/JPY: Analýza více časových rámců (W1 až H4)
Každý deň 1 obchod? + bilancia
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/USD, AUD/JPY a AUD/CAD
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v krypto světě (10.10.2025)
Vzdělávací články
Rozhovor o tradingu s Ondřejem Hartmanem (2. díl)
Co jsou Fair Value Gapy a jak je prakticky využít?
Perly, ropa a dirham. Podívejte se na historii měny Spojených arabských emirátů
Proč obchodovat forex?
Novinky v prop tradingu od RebelsFunding: Výhodnější podmínky pro úspěšné obchodování
Seriál o ETF: Druhy ETF (díl 7.)
Technická analýza - grafické formace
TOP 5 strategií pro Profit-Target
Tyto 3 akcie lámou rekordy. Vezete se také? 🚀
Seriál o ETF: Vznik ETF a investiční strategie fondů (díl 8.)
Rozhovor o tradingu s Ondřejem Hartmanem (2. díl)
Co jsou Fair Value Gapy a jak je prakticky využít?
Perly, ropa a dirham. Podívejte se na historii měny Spojených arabských emirátů
Proč obchodovat forex?
Novinky v prop tradingu od RebelsFunding: Výhodnější podmínky pro úspěšné obchodování
Seriál o ETF: Druhy ETF (díl 7.)
Technická analýza - grafické formace
TOP 5 strategií pro Profit-Target
Tyto 3 akcie lámou rekordy. Vezete se také? 🚀
Seriál o ETF: Vznik ETF a investiční strategie fondů (díl 8.)
Tradingové analýzy a zprávy
USD/CHF - Intradenní výhled 23.2.2023
USD/CAD - Intradenní výhled 23.11.2020
Nejsilnější a nejslabší měny 9.3.2021
CAC 40 - Intradenní výhled 20.6.2025
FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů a společností
Komodity: Ropu zdražují obavy o pokles dodávek kvůli americkým protiruským sankcím
VIP zóna FXstreet.cz: Obchodní příležitosti minulého týdne 18.09.2023 - 22.09.2023
Ellison vystřídal Muska na postu nejbohatšího člověka světa
NZD/CAD se přibližuje k rezistenci trendového kanálu, čeká nás další pokles nebo změna trendu?
EBRD opět zhoršila výhled růstu české ekonomiky
USD/CHF - Intradenní výhled 23.2.2023
USD/CAD - Intradenní výhled 23.11.2020
Nejsilnější a nejslabší měny 9.3.2021
CAC 40 - Intradenní výhled 20.6.2025
FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů a společností
Komodity: Ropu zdražují obavy o pokles dodávek kvůli americkým protiruským sankcím
VIP zóna FXstreet.cz: Obchodní příležitosti minulého týdne 18.09.2023 - 22.09.2023
Ellison vystřídal Muska na postu nejbohatšího člověka světa
NZD/CAD se přibližuje k rezistenci trendového kanálu, čeká nás další pokles nebo změna trendu?
EBRD opět zhoršila výhled růstu české ekonomiky
Témata v diskusním fóru
Multitimeframe analýza: 27.12.2022 GBP/CAD
Česká koruna dál válcuje světově měny. Je šance, že kurz ještě posílí?
2016: Rok plný překvapení
Tipy pro sestavení obchodního plánu na míru
VIP zóna FXstreet.cz: Výsledky obchodování za září
Multitimeframe analýza: 13.7.2021 AUD/NZD
Postřehy začátečníka pro začátečníky
odložený Trailing stop
Propfirm např. FTMO, Fintokei a daně
Jak na nerealizoné ztáty...
Multitimeframe analýza: 27.12.2022 GBP/CAD
Česká koruna dál válcuje světově měny. Je šance, že kurz ještě posílí?
2016: Rok plný překvapení
Tipy pro sestavení obchodního plánu na míru
VIP zóna FXstreet.cz: Výsledky obchodování za září
Multitimeframe analýza: 13.7.2021 AUD/NZD
Postřehy začátečníka pro začátečníky
odložený Trailing stop
Propfirm např. FTMO, Fintokei a daně
Jak na nerealizoné ztáty...




