Úterý 28. listopad 2023 19:52
reklama
Instaforex krypto ebook
reklama
Purple Jak na hedging v praxi
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new

Čínské indexy se zotavují ze ztrát v euforii 📈 CHN roste o 4,1 %

22.09.2023 14:37  Autor: XTB  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Futures kontrakty na čínské indexy se zotavují po optimistických komentářích od UBS a Goldman Sachs o rozhořčeném čínském hospodářství a ocenění akcií. CHN.cash získává téměř 3,8 % oproti 3% rally HK.cash

 • Podle Goldman Sachs nedávná makrodata z Číny včetně exportu, inflace a ekonomické aktivity naznačují, že hospodářský růst a inflace jsou za nejhoršími, což může podpořit oživení ve druhé polovině roku.
 • Zahraniční investoři nakoupili zpět akcie v hodnotě 1 miliardy dolarů – rekordní částka za 7 týdnů
 • Podle UBS nejsou poslední makrodata, i když jsou stále slabá, tak významná, protože se zdá, že úvěrový impuls a produkce jsou pro čínskou ekonomiku dobrým znamením.

Podle UBS vzrostly čínské indexy v následujících třech měsících v průměru o 8 procent po velkých výprodejích na čínském akciovém trhu. Podle švýcarských bankovních analytiků cena čínského akciového trhu pravděpodobně již dosáhla dna a investoři by měli být ohledně Číny optimističtější, protože Peking je odhodlán podrořit růst. UBS také zdůraznila, že ocenění čínských akcií kleslo na mnohem povzbudivější úroveň. Podle BCA Research jsou současné makroekonomické okolnosti stále příliš dobré na to, aby se úřady rozhodly poskytnout mnohem silnější podporu v širokém měřítku.

Technická analýza

Index CHN.cash zastavil sestupnou hybnost v zóně spodní hranice sestupného kanálu a v tuto chvíli se poptávková strana snaží dostat benchmark do zóny rezistence označené 50% Fibo retracementem vzestupné vlny zahájený v říjnu 2022 a 50denní exponenciální klouzavý průměr (modrá křivka vyznačená na grafu). Zdroj: xStation 5

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Čínské FX rezervy prodělaly v listopadu třetí největší pokles v historii. CNY začíná znovu oslabovat
  Vzpomínáte ještě na srpnovou intervenci čínské centrální banky (PBOC), která devalvovala juan a vyděsila snad všechny ...
 • Čínské FX rezervy v březnu začaly znovu růst
  Dnes dopoledne zveřejnila Čína čerstvé výsledky devizových rezerv za měsíc březen a tamní politici si zdá se budou moc...
 • Čínské HDP pravděpodobně zpomalilo na sedmiletá minima, pád do hlubin se ale nekoná
  V pátek brzy ráno budou zveřejněna důležitá data vývoje čínské ekonomiky v prvním kvartálu. Přestože se očekává další ...
 • Čínské HDP zachránil poslední kvartál
  Čínská ekonomika se v posledním kvartále roku 2012 dokázala postavit na nohy a zrychlit. Číně se podařilo znovu o...
 • Čínské HDP +7,3% = AUD posiluje, USD pod tlakem, JPY na výsluní, analýza BOSSA USD, EUR/USD, EUR/CHF
  Australský dolar v noci posílil díky lepšímu výsledku HDP Číny. Druhá největší ekonomika světa zveřejnila brzy rá...
 • Čínske importy rástli o 38%. Je to predovšetkým sezonalitou, prispel však aj silný domáci dopyt
  Čína dnes zverejnila svoje čísla zahraničného obchodu za február. Vzhľadom na to, že aktuálne panuje viac otáznikov ohľadom dopytu z Číny ako z globálneho dopytu, tak sa viac sledujú importy. A tie výrazne prekvapili, keď medziročne rástli o gigantických 38%. Čakal sa pritom rast o 20%.
 • Čínské indexy oslabují 📉 CHNComp ztrácí 1,5 %
  Čínský ministr zahraničí naznačil, že vztahy mezi Čínou a USA se vážně zhoršily, a varoval před možným konfliktem. Napětí mezi Washingtonem a Pekingem se v poslední době zvýšilo. Čína obviňuje Spojené státy, že brzdí její potenciál, a vyzývá ke změně americké zahraniční politiky.
 • Čínské indexy pod tlakem, CHN.cash ztrácí 2 % 📉 Index developerů klesá
  Čínský akciový trh má za sebou slabou seanci, přičemž obzvláště špatně si vedly akcie developerů, jejichž benchmark ustoupil o více než 6 %. Poklesy v Číně ukončily širší prodejní tlak na začátku týdne nejprve v asijské seanci a nyní nepřímo i v Evropě. Futures na CHN.cash již ztrácejí více než 2 % a omezují páteční euforické oživení diktované komentáři investičních bank UBS a Goldman Sachs. Náladu na rozvíjejících se trzích navíc omezuje rostoucí americký dolar a stále silná ropa. Bank of America očekává, že výnosy desetiletých dluhopisů dále porostou na úroveň 4,75 %.
 • Čínske indexy predlžujú rast 📈 CHNComp na najvyššej úrovni od polovice mája
  Dnes zverejnené ekonomické údaje z Číny potvrdili, že oživenie ekonomiky krajiny stratilo na sile. Po niekoľkých „malých“ prikývnutiach Bank of China na upadajúcu ekonomiku (zníženie niektorých úrokových sadzieb, podpora trhu s nehnuteľnosťami) sa trh presviedča, že PBOC bude musieť urobiť oveľa viac. Vízia čínskeho „stimulu“ podnecuje predstavivosť investorov, zatiaľ čo slabší dolár a pozitívny sentiment na Wall Street podporujú migráciu kapitálu na rozvíjajúce sa trhy. V dôsledku toho dnes čínske indexy získavajú, pričom CHNComp dnes získava 1 % a obchoduje sa na úrovniach, ktoré neboli od 19. mája.
 • Čínské indexy rozšiřují býčí dynamiku 📈
  Dnes jsme svědky obrovského odrazu jak u kontraktů na pevninský čínský index (CHNComp), tak na hongkongský index (HKComp). Růsty přicházejí poté, co Čína zmírnila narativ kolem své radikální politiky nulového krytí a vlna protestů se nerozšířila do zbytku země. CHNComp posiluje o téměř 5 %, HKComp se obchoduje o 4 % výše, přičemž oba indexy rozšiřují své ranní zisky:
 • Čínskej ekonomike hrozí spomalenie rastu
  Čínskej ekonomike sa v súčasnosti darí. V nemalej miere je to dôsledkom predošlých monetárnych a fiškálnych stimulov. ...
 • Čínskej ekonomike sa darí skvele. Aj preto je na trhoch pokoj
  Najsledovanejšou mierou vývoja čínskej ekonomiky je index bývalého premiéra Li Keqianga, ktorý meria medziročnú zmenu objemu prepraveného tovaru po železnici, spotreby energie a objemu úverov v ekonomike. Ten ukazuje aktuálne medziročný rast na úrovni takmer 13%, čo sú úrovne, ktoré boli naposledy prítomné v rokoch 2009-2001.
 • Čínské makro začíná znovu podpírat akciové trhy
  Není tomu tak dávno, co byly zveřejněny evropské výsledky PMI, po kterých trh nabyl přesvědčení, že čeká světovou ekonomiku další zpomalení. Máme za sebou ale nově i čerstvou sérii výsledků PMI z Číny a v jejich případě je dosavadní obrázek zcela opačný.
 • Čínské nadechnutí na závěr týdne?
  Včerejší výkon hlavních akciových trhů nebyl zrovna přesvědčivý ani po předchozím výplachu. Závěr týdne však přináší přece jen zlepšení a klíčové evropské indexy, jakož i americké futures, stoupají asi o 1,5 procenta.
 • Čínské naděje pomáhají Evropě více než Americe. Dolar tlačí dolů výnosy
  Čína dnes na trzích přehrála Turecko. Naděje, že jednání mezi čínskými a americkými představiteli zabrání další eskalaci obchodního sporu, dodala sílu čínským, ale také německým či dalším evropským akciím. V USA je růst slabší, když indexy brzdí klesající technologický sektor.
 • Čínske nákupy dlhopisov nemusia byť nezištné
  Finančné trhy včera s eufóriou prijali dohodu eur&oacu...
 • Čínské nové úvěry si cestu do ekonomiky zatím nenašly
  Jedním z nejčastěji zmiňovaných důvodů stabilizace čínské ekonomiky je určitě enormní nárůst úvěrové aktivity v zemi. ...
 • Čínské oživení podporuje optimismus
  Úterní obchodování je pro akcie pozitivní a hlavní evropské indexy si připisují zisky zhruba do jednoho procenta. Na dluhopisech ovšem sledujeme mírně zvýšenou poptávku po bezpečných jádrových papírech na úkor těch rizikovějších. Eurodolar se po ranním lehkém růstu vrací níž na 1,0915. Také ropa už zamířila trochu dolů.
 • Čínské peníze pod drobnohledem ministerstva
  Ministerstvo bude bedlivě sledovat čínské peníze tak, jak se to dělá v Německu. Investice bude kontrolovat 5 let zpětně. ČNB zastavila investici čínské skupiny CEFC do tuzemské J&T Finance Group.
 • Čínské PMI dnes ráno pomohlo zlepšit náladu na trzích
  Po včerejší nervózní seanci přineslo dnešní ráno pozitivní zprávy z Číny. Ta zveřejnila výsledek Caixin PMI, který monitoruje situaci v menších a středních firmách. Čínská data přitom příjemně překvapila. PMI totiž v říjnu vystoupal z 51,4b. na 51,7b., což byl výsledek nad většinovým konsenzem, který počítal s pádem na 51b. Jedná se už o čtvrtý růst tohoto indexu v řadě, který tak dává naději na to, že by se situace v čínské ekonomice mohla začít koncem roku konečně stabilizovat.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new