Úterý 19. říjen 2021 10:20
reklama
Swissquote Krypto
reklama
Purple vyroci
reklama
Dukascopy
reklama
InstaMarkets

Nejvýznamnější svíčkové formace – část II.

21.04.2014  Autor: Tým FXstreet.cz  Sekce: Technická analýza   Tisk

V první části článku jsme si odpověděli na otázku, proč jsou svíčkové grafy a formace důležité a jsou tedy v tradingu velmi oblíbené. Zaměřili jsme se na jednosvíčkové Doji, Hammer, Hanging Man a dvousvíčkové Engulfing a Piercing Pattern. V dnešní druhé části si povíme více o protějšku k Piercing Pattern - Dark Cloud Cover, dále o dvousvíčkových patternech Harami, jednosvíčkových Inverted Hammer, Shooting Star a trojsvíčkových Morning Star a Evening Star.

Dark Cloud Cover (Kabuse)

Dark Cloud Cover (Tmavý mrak) ​​je bearish protějšek Piercing patternu. Japonský název kabuse znamená překrytí. První den (nebo obecně na konci časové periody - v tomto smyslu je to míněno v celém článku) patternu je dlouhá zelená svíčka na vrcholu uptrendu. Druhý den má svíčka otevírací hodnotu výš než maximum předchozího dne (pravidlo gapu ve svíčkové formaci na forexovém trhu není třeba, vysvětlení gapů v minulém článku). Poté uzavře nejméně pod polovinou svíčky předchozího dne - čím níže uzavře, tím přesvědčivější je změna trendu. Mějte na paměti, že pokud cena uzavře pod úrovní otevírací ceny předchozího dne, pak se tento pattern změní na Bearish Engulfing.

Pravidla jak ji poznáme?

 • 1. Tělo první svíčky je zelené, tělo druhé svíčky je červené.
 • 2. Pattern se tvoří v uptrendu. Na vrcholu trendu je patrná dlouhá zelená svíčka.
 • 3. Druhý den se otevře výš než předchozí den.
 • 4. Červená svíčka zavře více než pod polovinou zelené svíčky.

Psychologie patternu

Po silném uptrendu je atmosféra optimistická a bullish. Na trh vstoupí medvědi a tlačí cenu dolů. Nakonec trh uzavírá na nebo v blízkosti denního minima. Zavírací cena eliminovala většinu včerejších zisků. Všimněte si, že v případě, že se pattern Dark Cloud Cover uzavře níž, než bylo otevření předchozího dne, pak se stává Bearish Engulfing patternem. Bearish Engulfing má mírně silnější medvědí důsledky.Bullish Harami a Bearish Harami (Harami)

Harami je často se vyskytující formace a je opakem patternu Engulfing s tou výjimkou, že svíčky v Harami mohou být stejné barvy. Podobnou formací jako Harami je pattern „Inside Day“. Stejně jako Engulfing se Harami skládá ze dvou svíček s první svíčkou velkou a druhou relativně malou. Název patternu je odvozen od japonského slova těhotná - první svíčka je jako "matka" s velkým tělem, které zcela obepíná nebo obklopuje druhou menší svíčku. To vytváří vzhled těhotné matky. Druhá svíčka může být malá nebo doji. Když je druhá svíčka doji, pattern se nazývá Harami Cross. Umístění a velikost druhé svíčky ovlivňuje velikost změny trendu. Harami může být bullish nebo bearish. Bearish Harami je přesný opak bullish. Opět platí, že pattern se skládá z formace dvou svíček. Tělo první svíčky je stejné barvy jako aktuální trend. Tělo první svíčky je dlouhé, druhé tělo je kratší. Druhá svíčka otevře a uzavře uvnitř otevření a uzavření předchozího dne (první svíčky). Její přítomnost indikuje, že trend je u konce.

Pravidla jak ji poznáme?

Bullish Harami:

 • 1. Tělo první svíčky je červené, tělo druhé svíčky je zelené.
 • 2. Většinou se utvoří v downtrendu. Na konci trendu se nachází dlouhá červená svíčka.
 • 3. Druhá svíčka se otevře výš, než se zavře předchozí den, a zavře níž, než otevřela předchozí svíčka.
 • 4. Na rozdíl od patternu „Inside Day“ tělo potřebuje zůstat jen v těle předchozího dne, kdežto při  „Inside Day“ se vyžaduje, aby tělo i stíny zůstaly uvnitř těla včerejší svíčky.
 • 5. Pro reverzní signál je nutné další potvrzení, které indikuje, že trend se nyní pohybuje směrem nahoru.

Bearish Harami:

 • 1. Tělo první svíčky je zelené, tělo druhé svíčky je červené.
 • 2. Většinou se utvoří v uptrendu. Na konci trendu se nachází dlouhá zelená svíčka.
 • 3. Druhá svíčka se otevře níž, než se zavřela předchozí svíčka, a zavře výš, než otevřela předchozí svíčka.
 • 4. Pro pattern „Inside Day“ platí totéž jako u Bullish Harami.
 • 5. Pro reverzní signál je nutné potvrzení. Třetí svíčka by měla ukázat pokles.

Psychologie patternu

Po silném downtrendu býci otevřou a uzavřou výš, než je předchozí zavření, ale ne výše než předchozí otevření. To je ukazuje, že trend zpomaluje a může se brzy změnit. Třetí svíčka pak potvrdí, že se trend změnil. Podobná, ale opačná situace je v pozadí psychologie u Bearish Harami.

Morning Star a Evening Star

Morning Star (Sankawa Ake No Myojyo)

Morning Star (Ranní hvězda) je bullish reverzní signál. Pattern je tvořen po zřejmém downtrendu. Je vytvořen dlouhým červeným tělem a následující svíčka vytváří gap (mezeru) směrem dolů – jde o hvězdu formace. Nicméně velikost rozsahu obchodování zůstává v průběhu dne malá. Třetí svíčka je zelená a představuje skutečnost, že býci nyní vstoupili do trhu a převzali kontrolu. Optimální signál Morning Star by měl mít gap před a po druhé svíčce.

Pravidla jak ji poznáme?

 • 1. Je patrný downtrend.
 • 2. Tělo první svíčky je červené a je pokračováním aktuálního downtrendu. Druhá svíčka je formací nerozhodnosti.
 • 3. Třetí den ukazuje, že se zapojili býci. Svíčka by měla uzavřít alespoň nad polovinou první svíčky.

Psychologie patternu

Je patrný silný downtrend. Prodejci začínají panikařit, je velký výprodej. Druhá svíčka ale nemá velký obchodní rozsah. Třetí den medvědi začnou ztrácet přesvědčení, když býci zvyšují nákupy. Když se cena začne vracet zpět do obchodního rozpětí první svíčky, prodejci ubývají a býci převezmou kontrolu.

Evening Star (Sankawa Yoi No Myojyo)

Evening Star (Večerní hvězda) je reverzní signál. Je přesným opakem Morning Star. Pattern je tvořen po zřejmém uptrendu. Je vytvořen dlouhým zeleným tělem na konci uptrendu, obvykle když se konečně vybudovala důvěra v trend. Následující den se vytváří mezera směrem nahoru, ale rozsah obchodovaní zůstává v průběhu dne malý. Opět platí, že jde o hvězdu formace. Třetí den je červená svíčka a představuje skutečnost, že medvědi nyní převzali kontrolu. Tato svíčka by se měla uzavřít alespoň pod polovinou první svíčky. Optimální signál Evening Star by měl mít mezeru před a po dni hvězdy (druhé svíčky).

Pravidla jak ji poznáme?

 • 1. Je patrný uptrend.
 • 2. Tělo první svíčky je zelené a je pokračováním aktuálního uptrendu. Druhá svíčka je formací nerozhodnosti.
 • 3. Třetí den ukazuje, že se zapojili medvědi. Tato svíčka by měla uzavřít alespoň pod polovinou první svíčky.

Psychologie patternu

Došlo k silnému uptrendu. Kupující si neumí představit, že se něco děje špatně, a kumulují se. Druhá svíčka má malé obchodní rozpětí. Medvědi začínají přebírat kontrolu -  třetí svíčka je periodou prudkého výprodeje. Medvědi pak převezmou kontrolu nad trhem.

Inverted Hammer a Shooting Star

Inverted Hammer (Tohba)

Inverted Hammer (Obrácené kladivo) je tvořen jednou svíčkou. Je snadno identifikován přítomností malého těla a ​​stínem alespoň dvakrát větším než tělo. Nachází se na dně downtrendu, což svědčí o tom, že se začali zapojovat býci, ale stále vyhrávají medvědi. Barva malého těla není důležitá, ale zelená svíčka má mírně větší býčí důsledky než tělo červené. Pro potvrzení tohoto signálu je nutné, aby následující svíčka byla pozitivní.

Pravidla jak ji poznáme?

 • 1. Horní stín by měl být nejméně dvakrát delší než tělo.
 • 2. Skutečné tělo je na dolním konci rozsahu obchodování. Barva těla není důležitá, i když zelené tělo by mělo mít o něco větší býčí důsledky.
 • 3. Neměl by být žádný dolní stín nebo jen velmi malý dolní stín.
 • 4. Následující druhá svíčka musí signál Inverted Hammer potvrdit býčí svíčkou.

Psychologie patternu

Probíhá downtrend, atmosféra je medvědí. Cena otevře a začne obchodovat níže. Býci se pak zapojí, ale nemohou udržet převahu. Stávající prodejci srazí cenu dolů směrem ke spodnímu konci obchodního rozsahu. Medvědi mají trh stále pod kontrolou. Jde o neobvyklý signál, který má aspekty medvědího signálu. Druhou svíčkou ale nastupují býci a vytlačí cenu opět výš bez závažného odporu medvědů. Ti vyčerpali své síly během včerejších prodejů. Když se cena udrží silnější po celý den po dni Inverted Hammer, potvrzuje to obratový signál.

Shooting Star (Nagare Boshi)

Pattern Shooting Star (Padající hvězda) je také tvořen jednou svíčkou. Je snadno identifikován přítomností malého těla a ​​stínem alespoň dvakrát větším než tělo. Pattern se nachází v horní části uptrendu. Japonci pojmenovali tento vzor podle toho, že vypadá jako hvězda padající z nebe s dlouhým ohonem.

Pravidla jak ji poznáme?

 • 1. Horní stín by měl být nejméně dvakrát delší než tělo.
 • 2. Skutečné tělo je na dolním konci rozsahu obchodování. Barva těla není důležitá, i když červené tělo by mělo mít o něco více medvědí důsledky.
 • 3. Neměl by být žádný dolní stín nebo jen malý dolní stín.
 • 4. Následující den signál Shooting Star musí potvrdit červená svíčka.

Psychologie patternu

Po silném uptrendu je atmosféra bullish. Cena se otevře a obchoduje výš. Býci kontrolují trh. Ale dříve, než časová perioda skončí, medvědi nastoupí a tlačí cenu dolů ke spodnímu konci obchodního rozsahu, čímž se vytváří malé tělo průběhu dne. Podle sloupcového grafu by to mohlo naznačovat, že býci mají stále kontrolu. Avšak dlouhý horní stín znamená, že na těchto úrovních se prodejci začali zapojovat a kupci odmítli vyšší ceny. Nižší otevírací cena nebo červená svíčka druhý den jen posiluje skutečnost, že dochází k obratu.


Příklady svíčkových formací v praxi:Závěr 

Jak již bylo řečeno v úvodu první části článku, těchto 12 hlavních svíčkových patternů patří k základům, které by měl znát každý obchodník zpaměti. Tak se vyhneme podobnému nebezpečí, jako kdybychom přehlédli červenou na semaforu a vjeli do křižovatky.

Seznámili jsme se s tuctem nejvýznamnějších svíčkových patternů, které mohou být velice užitečným nástrojem pro vaše obchodovaní. Věříme, že vás téma svíček zaujalo a aspoň trochu jsme odkryli krásu tohoto nástroje a otevřeli tak další dveře do světa obchodování na finančních trzích.

Slavomír Steigauf

Sdílení článku: 
   

 

Související články

  svickove formace 07042014-ilu.png
  Nejvýznamnější svíčkové formace – část I.
  Náš svět je plný znaků a symbolů. V běžném životě se s nimi setkáváme téměř všude. Příkladem různých forem grafických znaků a piktogramů jsou jakákoliv písma, dopravní značky, smajlíky, gesta, atd. Také finanční svět je bohatý na různé vizuální symboly a ztvárnění. Například býci a medvědi jsou symboly růstu a poklesu ceny, svíčkové grafy jsou obrazovým ztvárněním pohybů cen na trhu. Posledně zmíněným – svíčkovým grafům a formacím – se budeme věnovat v tomto článku.
  C:\fakepath\Dark.jpg
  Svíčkové formace – candlestick patterns
  Svíčkové grafy vytvářejí zvláštní grafické útvary - formace, kterým říkáme patterny. Tyto patterny vznikají z několika málo svíček, nesou různé označení a naznačují, co by trh mohl dělat v následujícím čase (nabízejí různé signály, na základě kterých pak obchodník otevírá či uzavírá své pozice).
  C:\fakepath\svickove_formace.png
  Svíčkové formace
  Vytvořil jsem si "tahák" na svíčkové formace. Protože věřím, že by se mohl hodit i vám, dávám ho v plen...;-)
  candlestick.jpg
  Technická analýza - svíčkové formace (Candlestick)
  Svíčkové formace mohou být samostatnou vědní disciplínou. Jejich vyhledávání a následné používání může být spojeno s určitou obřadností, tak jako skoro všechno, co pochází z dálného východu. Přesto si tuto metodu oblíbilo mnoho traderů po celém světě. Nikdo asi už dnes nezjistí jestli jsou tak oblíbené pro svoji grafickou jednoduchost a výmluvnost nebo pro svoji úspěšnost a přesnost při predikci. Prostě jsou oblíbené a hojně používané.
  trade FX.JPG
  Technická analýza - grafické formace
  Velkou pomocí pro tradera mohou být někdy zvláštní a netradiční věci, metody nebo postupy. Přitom pro někoho může být nelogické spojovat nesouvisející obory geometrie a tradingu. Přesto mnoho traderů používá tzv. grafické formace připomínající trojúhelníky, obdélníky a jiné tvary pro své úspěšné obchody. Jak se říká "de gustibus non est disputandum" - "proti gustu žádný dišputát"; obzvlášť když zjistíme, že tyto grafické formace mohou mít mnoho společného s S/R zónami.
  C:\fakepath\usd_index_0525.jpg
  Svíčkové formace na mnoha měnových párech
  USD index, AUDUSD, USDCAD a USDCHF
  Svicky
  Forex a mysterium svíčkových grafů
  Svíčkové grafy patří mezi nejstarší a hojně používané grafy. Mnoho traderů je má v oblibě pro jejich jednoduchost, přehlednost a možnost využití různých technických formací a patternů. Dost a dost papíru již bylo popsáno o této problematice, tak, že snad ani nemůže být řečeno něco nového. Přesto je tato oblast, oblastí stále živou, protože grafy a jejich čtení jsou a ještě dlouho budou základem obchodní strategie každého tradera.
  bild_makler.jpg
  Technická analýza - silná zbraň v ruce forex tradera
  Technická analýza je jeden ze stěžejních nástrojů většiny profesionálních obchodníků. Tato metoda studie trhů má své kořeny z doby asi před 100 lety. Základní teoretické principy popsal jako jeden z prvních Charles H. Dow. Na rozdíl od fundamentální analýzy využívá technická analýza pouze informace poskytované trhem samotným, jako je cena, objem obchodů a volatilita. Cílem technické analýzy je především určení budoucího vývoje cen, eventuálně pokračování či změna trendu s co největší pravděpodobností. Základní principy by se daly shrnout do následujících odstavců.

Čtěte více

 • Jak obchodovat Fakey Pattern
  Všichni známe všemožné patterny a formace technické analýzy, které se čas od času snažíme v grafu odhalit a dle pravidel technické analýzy (Price Action) zobchodovat. Nicméně existují ještě jiné možnosti, než jen obchodovat tyto formace. Co třeba zkusit obchodovat to, že daná formace selhala? V dnešním článku si takovou formaci a její obchodování představíme a podíváme se na to, jak ji v praxi využívat.
 • Jak obchodovat falešné Pin Bary
  Obchodování stylem Price Action je poměrně oblíbený způsob tradingu. Je mnoho variant, jak tento styl tradingu uchopit. Obchodování Pin Barů patří mezi velice oblíbené metody a dneska se podíváme na alternativu Pin Barů, kterou jsou falešné Pin Bary.
 • Jak se dělá kvantitativní analýza na forexu
  Jednou jsem měl rozhovor s traderem a on mi říká něco ve stylu: „No teď to na denním grafu prorazilo klouzavý průměr 200. Myslím, že se to při testu klouzáku zespoda odrazí zase dolů a trh půjde testovat nová minima...“ A já se ho ptám: „Hele, jakou máš pro tenhle signál na tomhle trhu natestovanou pravděpodobnost?“ Bez delšího váhání odpovídá: „To přesně nevím, ale mám to nakoukaný, že to častěji funguje.“
 • Jak se obchodovalo v březnu podle fialových indikátorů
  Týden se s týdnem sešel a my tu opět máme měsíční hodnocení toho, jak bylo možné v březnu obchodovat s našimi unikátními purple indikátory. Je evidentní, že březen 2020 byl měsícem, kdy se finanční svět, díky koronavirové pandemii, velmi změnil, což jak se později ukázalo, tak se nakonec promítlo i do výsledku jednoho z našich předních fialových indikátorů.
 • Jak se v únoru obchodovalo podle fialových indikátorů
  Nedávno jsme vás informovali o celé řadě našich unikátních fialových indikátorů, se kterými je možné, posunout se v reálném tradingu i o několik úrovní výše. Navíc, některé z těchto indikátorů nabízí i nespočet možných způsobů použití, čímž se pro obchodníky stávají opravdu unikátními, jelikož nejenže si je může každý sám vyladit podle svých individuálních potřeb, ale navíc budou i nadále tyto indikátory oproštěny od chyb, jako je například nežádoucí překreslování, které mají často vliv na konečnou obchodní bilanci.
 • Jak využít trendové čáry pro vstup do obchodu
  Trendové čáry jsou jedním ze základních nástrojů technické analýzy, které lze při tradingu využít. Jsou neodmyslitelnou součástí obchodování profesionálních traderů, ale své místo mají jistě u většiny obchodníků, kteří se věnují technické analýze. Tento článek se na zmíněný cenný prvek analýzy dívá z pohledu využití při vstupu do obchodu.
 • K čemu je kvantitativní analýza dobrá na Forexu
  Dnešním článkem budeme pokračovat v našem seriálu o kvantitativní analýze. V minulém článku jsme si představili všechny potřebné základy a v následujících dílech se podíváme na praktické ukázky a příklady.
 • Konfluence a její síla v technické analýze
  Dnešní vzdělávací článek bude zaměřen více do hlubin technické analýzy. Konkrétně se v tomto článku zaměříme na kombinaci několika faktorů, které obchodníkům dávají stejný signál ke vstupu do obchodní pozice. Nutno na začátek podotknout, že tento typ analyzování finančních trhů je opravdu velmi dobrou pomůckou, pokud ji skvěle ovládáte. A právě k tomu by vám mohl pomoci dnešní článek.
 • Medvědí divergence mezi cenou a indikátorem
  Ukázka konkrétního příkladu medvědí divergence a vstupu do pozice. To je další pokračování seriálu o divergencích. Může Vám pomoci proniknout do této účinné obchodní metody. Výběr konkrétních vstupních a výstupních podmínek a money managementu je vždy striktně podřízen traderovi. Stejně tak jako backtestování a sledování vznikajících divergencí v grafu, které předchází živým obchodům.
 • Nejvýznamnější svíčkové formace – část I.
  Náš svět je plný znaků a symbolů. V běžném životě se s nimi setkáváme téměř všude. Příkladem různých forem grafických znaků a piktogramů jsou jakákoliv písma, dopravní značky, smajlíky, gesta, atd. Také finanční svět je bohatý na různé vizuální symboly a ztvárnění. Například býci a medvědi jsou symboly růstu a poklesu ceny, svíčkové grafy jsou obrazovým ztvárněním pohybů cen na trhu. Posledně zmíněným – svíčkovým grafům a formacím – se budeme věnovat v tomto článku.
 • Obchodování formací konsolidace
  V dnešním článku se podíváme hlavně na různé patterny konsolidace, které se objevují na různých úrovních grafu. Rozdělíme si je podle typů a řekneme si, co nám jejich prostřednictvím trh vlastně chce sdělit. Pro možnost jejich praktického využití si uvedeme i logické možnosti vstupu a výstupu z pozice. Jedná se v podstatě o čistou Price Action, tedy chování ceny samotné, protože nepotřebujete žádné indikátory k tomu, abyste tyto formace mohli obchodovat.
 • Obchodujeme Elliottovy vlny - praktické příklady (1/2)
  V našem seriálu o Elliotových vlnách jsme postoupili kupředu a dnes již opustíme teorii a začneme se zabývat praxí. Pokusíme se v ní uvést vše, co jsme se dosud naučili. Začneme analyzovat trh, pokusíme se předpovědět následující pohyb a nastavit si obchod, v němž zadáme jak Profit Target (PT) tak i Stop Loss (SL).
 • Obchodujeme Elliottovy vlny - praktické příklady (2/2)
  V minulém díle Elliotových vln jsme již opustili teorii a ukázali jsme si, jak prakticky dělat analýzu a jak náš analytický výstup zobchodovat. Ukázali jsme si, jak se dá dobře obchodovat v impulsu a dnes si ukážeme, že také korekce se dají obchodovat. A to i přesto, že jsou oproti impulsům obtížnější a více nevyzpytatelné.
 • Oblíbené kombinace indikátorů s Price Action (1. část)
  Obchodníci na finančních trzích mají možnost postavit svoji strategii na technických či fundamentálních ukazatelích. Většina retailových obchodníků ke své analýze využívá technickou analýzu, kde mají na výběr mezi Price Action a technickými indikátory, případně kombinují oba přístupy. Dnešní článek nemá ambici porovnávat, který přístup je lepší, ale naopak se podíváme na to, jaké jsou oblíbené kombinace sledování čistého grafu (Price Action) společně s technickými indikátory. V tomto článku se podíváme konkrétně na náš oblíbený indikátor Stochastic, který můžeme využívat jako potvrzovací signál ke vstupu do obchodní pozice, ale i k výstupu z obchodu.
 • Oblíbené kombinace indikátorů s Price Action (2. část)
  V předchozím článku jsme si představili některé kombinace technických indikátorů společně s Price Action, které mohou obchodníci využívat ke svému obchodování. Konkrétně jsme se zaměřili na oblíbený indikátor Stochastic. V dnešním díle se nezaměříme výhradně na jeden jediný indikátor, ale podíváme se na několik dalších možností, jak pomocí Price Action a indikátorů najít kvalitní obchodní signál.
 • Praktický příklad: Kvantitativní analýza na Forexu
  V tomto třetím díle našeho seriálu o kvantitativní analýze přejdeme k čistě praktickým ukázkám. Budeme se věnovat indikátoru Stochastic a podrobně se dozvíte, jak taková kvantitativní analýza probíhá.
 • Predikce a výhled na rok 2021 - Forex, komodity, indexy, akcie a kryptoměny
  Výhled forexového, komoditního, akciového a kryptoměnového trhu na rok 2021 od profesionálního tradera Patrika Urbana z týmu FXstreet.cz. V tomto videokomentáři se podíváme na predikci a možný vývoj hlavních i křížových měnových párů na forexu a také na oblíbené komodity, akciové indexy a kryptoměny. Připravte se na obchodní příležitosti v roce 2021!
 • Price Action a akciové indexy
  V dnešním článku bych vám rád nabídnul pohled na trading akciových indexů z pozice intradenního tradera, který se těmto trhům věnuje přibližně 6 let, z toho 4 roky jako full-time profesionální trader.
 • Price Action: Klíčový level a struktura ceny
  V dnešním článku se budeme věnovat struktuře ceny a silným S/R úrovním. Cenové formace jako Pin Bar, Outside Bar, Inside Bar a mnoho dalších jsou jistě důležité, ale říkají nám pouze něco o aktuální náladě na trhu. Těmto jednoduchým cenovým formacím je však nadřazena struktura ceny. Při správném čtení struktury ceny můžeme získat silné S/R úrovně. Ty se stávají základním kamenem pro obchodování třeba již zmíněných svíčkových formací.
 • Price Action vs. technické indikátory
  Technická analýza je velmi rozsáhlá disciplína, kterou bychom mohli rozdělit na dvě základní části: Price Action a indikátory. V tomto vzdělávacím článku se budeme věnovat právě těmto obchodním přístupům a ukážeme si jejich výhody a nevýhody. V obou dvou případech se jedná o obchodní přístup, kdy obchodník nezahrnuje do obchodování možnost vlivu fundamentálních zpráv. To však neznamená, že by neměl brát na důležité fundamenty žádný ohled.

 


Diskuse ke článku

Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets