Středa 08. květen 2024 11:45
reklama
CapXmaster
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster

Zrychlení růstu

C:\fakepath\trader-21072022-17-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.07.2022 1) Evropská centrální banka (ECB) dnes velmi pravděpodobně přikročí k prvnímu zvýšení svých základních úrokových sazeb od roku 2011. Ke zpřísňování měnové politiky banku tlačí zejména rostoucí inflace v eurozóně. ECB už dříve signalizovala, že úroky zvýší o čtvrt procentního bodu. Zdroje agentury Reuters nicméně tento týden uvedly, že představitelé centrální banky zvažují i zvýšení o půl procentního bodu.
C:\fakepath\london6.jpg

Vysoká inflace zvýšila platbu úroků z britského státního dluhu na rekord

21.07.2022 Zrychlení růstu spotřebitelských cen způsobilo, že úroky z britského vládního dluhu vystoupily v červnu na rekord. Vláda minulý měsíc zaplatila na úrocích 19,4 miliardy liber (559,1 miliardy Kč), což je více než dvojnásobek předchozího rekordu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil britský statistický úřad.
img

Rok 2022: Jak to bude dál?

12.07.2022 Myslím, že je třeba zmínit, že vytváříme rámec, nikoli konkrétní pohled. Pomocí rámce můžeme poskytnout makro scénář, který považujeme za nejpravděpodobnější – to, čemu říkáme náš "základní scénář" -, ale také nabídnout dva další alternativní scénáře spolu s důsledky pro aktiva v případě, že se některý z těchto scénářů naplní.
img

Zpráva o americké inflaci za červen je klíčovou událostí týdne.

11.07.2022 Klíčové americké akciové indexy, Dow Jones, NASDAQ a S&P 500, ukončily obchodování mírným růstem. Jak však již bylo řečeno, současný růst akciového trhu nedává smysl. Pohyb směrem nahoru je chabý a podobá se běžnému vzestupnému pullbacku, který předchází novému prudkému poklesu. Fundamentální a geopolitické prostředí zůstává extrémně složité a náročné, takže v blízké budoucnosti neočekáváme rychlý nárůst akcií a indexů.
img

Fidelity International: Probírání troskami, akcie po akcii

14.06.2022 Obavy z pokračující války mezi Ruskem a Ukrajinou, napjaté dodavatelské řetězce, rostoucí inflační tlaky a obavy z možného recesivního zpomalení, tedy recese, vedly k oslabení všech trhů. „Nedávný vývoj na trhu je pro správce fondů velkou výzvou. Nyní se začínají objevovat příležitosti,“ vysvětluje Jeremy Podger, portfolio manager Fidelity International.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Květnová inflace byla o 1,1 procentního bodu vyšší, než odhadovala ČNB

10.06.2022 Květnová meziroční inflace byla o 1,1 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v nové květnové prognóze. Důvodem byl především větší než očekávaný růst jádrové inflace, což je inflace očištěná o sezonní vlivy, a cen pohonných hmot. Ceny potravin a regulované ceny byly ve srovnání s jarní prognózou jen mírně vyšší, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v Česku v květnu stoupla na 16 procent. To je nejvyšší hodnota od prosince 1993.
img

Forex: K růstu tuzemského HDP přispěla vyšší domácí poptávka i oživení v průmyslu

31.05.2022 Dnešek přinese zpřesněný odhad českého HDP za první letošní čtvrtletí, který pravděpodobně jen potvrdí jeho mezičtvrtletní nárůst o 0,7 %. Podle našeho odhadu k němu přispělo oživení domácí poptávky i průmyslové produkce. V Polsku a eurozóně bude zveřejněn první odhad květnové inflace. Očekáváno je další zvýšení.
img

Economic calendar: Koncem týdne žádné důležité makro

20.05.2022 Futures trhy naznačují na vyšší otevření evropské seance. Pohyb níže na Wall Street včera zpomalil, zatímco asijské indexy během dnešní seance posilovaly, což připravilo půdu pro vyšší otevření dnešní seance v Evropě.
img

Březen – zpomalení růstu vkladů i úvěrů

29.04.2022 Celková suma aktiv bankovního sektoru v březnu zpomalila tempo růstu na 0,2 % meziměsíčně a ukončila první čtvrtletí na hodnotě 9 551,7 mld. Kč. V meziročním srovnání je bilanční suma vyšší o 9,1 %. Hlavní příčinou březnového zpomalení růstu byla nižší aktivita na mezibankovním trhu, když vklady a úvěry u centrálních bank a u jiných úvěrových institucí v součtu poklesly o téměř 85 mld. Kč. Zároveň zpomalila i dynamika klientských obchodů z únorového růstu o 1,6 % meziměsíčně na aktuálních 0,6 % meziměsíčně.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Zrychlení růstu cen výrobců znamená, že inflace bude ještě kulminovat

20.04.2022 Březnové zrychlení cen výrobců znamená, že inflační vlna bude v Česku teprve kulminovat. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Za rostoucími cenami stálo podle nich především zdražení komodit včetně energií. V zemědělství se meziročně ceny výrobců zvýšily o 27,2 procenta, v průmyslu zrychlil růst na 24,7 procenta a ve stavebnictví na 10,4 procenta.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

MF zhoršilo odhad růstu ekonomiky, počítá s inflací přes 12 procent

08.04.2022 Ministerstvo financí (MF) v nové prognóze zhoršilo odhad růstu české ekonomiky v letošním roce na 1,2 procenta z lednových 3,1 procenta. Zároveň úřad čeká proti odhadům z ledna vyšší průměrnou inflaci za celý letošní rok, a to 12,3 procenta. V lednu MF počítalo pro letošní rok s inflací 8,5 procenta. Prognózu dnes ministerstvo zveřejnilo.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

Šéf banky BIS: Svět je možná na prahu nové inflační éry

06.04.2022 Svět stojí před novou érou vyšší inflace a úrokových sazeb, protože zhoršující se vztahy mezi Západem, Ruskem a Čínou a následky covidu-19 způsobují obrat v globalizaci. Uvedl to včera šéf Banky pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) Augustín Carstens.
img

Pár AUD/USD: RBA oznámila jestřábí postoj

05.04.2022 Australský dolar v úterý napříč trhem posílil svou pozici v reakci na výsledky dubnového zasedání RBA. Reserve Bank of Australia zesílila svůj jestřábí postoj, ačkoli úrokovou sazbu ponechala beze změny. V tomto případě byla ale důležitější slova než činy: v předvečer dubnového zasedání nikdo nečekal, že by se regulátor ke konkrétním krokům rozhodl. Co se ale týká tónu vyjádření RBA, zůstalo až do poslední chvíle mnoho nejasného. Vzhledem ke geopolitické nestabilitě mohla centrální banka zachovat obezřetný postoj. Přesto ale realizovala "jestřábí" scénář, a zvýšila tím pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb do konce letošního roku.
img

🏆 Zlato klesá před zveřejněním NFP o 1 %!

01.04.2022 Zlato je dnes jednou z více volatilních komodit a před zveřejněním údajů o NFP klesá téměř o 1 %. Trhy jsou dnes relativně klidné navzdory ruským prohlášením, že mírová jednání nemají šanci dále postoupit poté, co Ukrajina údajně zasáhla sklady paliva v Rusku. Americký dolar včera posílil na pozadí nejistoty související s válkou a obnoveného růstu výnosů. Vyšší výnosy a silnější USD dnes vytvářejí tlak na ceny zlata. NFP by však mohlo být katalyzátorem jak pro USD, tak pro zlato. Trh očekává, že dnešní zpráva ukáže nárůst 475 000 pracovních míst v březnu, v souladu s 455 000, které reportoval API na začátku tohoto týdne. Je však třeba poznamenat, že vysoké hodnoty regionálních subindexů zaměstnanosti zvyšují šance na pozitivní překvapení. Obchodníci by měli mít na paměti, že data NFP mají tendenci kolísat a vzhledem k současnému fundamentu je nepravděpodobné, že by velké odchýlení od očekávání odradilo Fed od zvýšení sazeb o 50 bazických bodů. Očekává se také zrychlení růstu mezd na 5,5 % po zpomalení z 5,7 na 5,1 % v únoru.
img

Dluhopisy zasáhl jestřáb Powell, akcie však nemají problém

22.03.2022 Včerejší večer přinesl zajímavý komentář šéfa Fedu. Jerome Powell přitlačil na jestřábí strunu, přestože ještě před několika dny se snažil znít mírně a uklidňovat. Dozvěděli jsme se především to, že zrychlení růstu sazeb může klidně přijít už na příštím zasedání v květnu, a to podle aktuální situace.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Cyrrus: Česká ekonomika letos zpomalí růst na 2,2 procenta

10.03.2022 Společnost Cyrrus, která je obchodníkem s cennými papíry, očekává letos kvůli konfliktu na Ukrajině zpomalení růstu české ekonomiky na 2,2 procenta z loňských 3,3 procenta. Průměrná inflace by měla stoupnout na 10,7 procenta z loňských 3,8 procenta. Akciovým trhům předpovídá Cyrrus dobrý rok, i když se v důsledku konfliktu na Ukrajině změnilo vnímání některých sektorů. Doporučuje se při investicích zaměřit na sektory, jako jsou spotřebitelské služby a zboží a rovněž na stabilní společnosti z oblasti technologií nebo polovodičů. Vyplývá to z výhledu, který Cyrrus poskytl ČTK.
img

Ekonomický kalendář: O sazbách rozhoduje ECB a USA zveřejňují inflaci

10.03.2022 Obchodování v Evropě začalo dnes smíšeně. Zatímco západoevropské indexy se ponořily do červených čísel, tak východní část kontinentu včetně Prahy vykazuje zisky. Indexy včera výrazně rostly po vyjádření ukrajinského prezidenta Zelenského o tom, že počítá s kompromisy, ke kterým však musí přistoupit také Rusko.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Meziroční inflace v únoru podle odhadů překonala hranici deseti procent

08.03.2022 Meziroční inflace v únoru stoupla na 10,3 až 10,6 procenta z lednových 9,9 procenta. Růst cen přitom pokračuje v téměř všech složkách spotřebního koše, přičemž se to týká především pohonných hmot, potravin a nákladů na bydlení včetně energií. Vyplývá to z odhadů analytiků, které oslovila ČTK. Inflace by přitom podle ekonomů v nejbližších měsících měla nadále růst a podle některých může překonat i hranici 11 procent. Nad desetiprocentní hranicí byla inflace naposledy v červenci 1998. Data zveřejní Český statistický úřad ve čtvrtek 10. února.
img

Benzín i nafta v Česku stojí poprvé více než 40 Kč/l. V případě uvalení embarga na ruskou ropu by stouply až na 65 Kč/l

04.03.2022 Průměrná cena pohonných hmot u českých čerpacích stanic je nejvyšší v historii. Vůbec poprvé stojí jak benzín, tak nafta celorepublikově průměrně přes 40 korun za litr. Vyplývá to z dnešních dat společnosti CCS. Litr benzínu Natural 95 se podle nich včera celorepublikově prodával průměrně za 40,40 koruny. Rekordní cena benzínu před zahájením ruské invaze minulý týden, ta ze 13. září 2012, odpovídala 38,56 koruny za litr. Už včera tedy byl benzín o skoro dvě koruny na litr dražší v porovnání s rekordní cenou z doby před invazí. Na dějinném maximu byla včera také cena nafty. Litr nafty se prodával za 40,39.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně na maximech, ropa nejdražší za posledních 7 let

03.03.2022 Finanční trhy dále zpracovávají agresi Ruska vůči Ukrajině a přeceňování je tak v plném proudu. Ropa stoupla na nejvyšší úroveň od roku 2014 a obchoduje se v případě obou hlavních kontraktů nad 110 dolary. Koruna naopak během včerejšího dopoledne pokračovala (mj. spolu s polským zlotým a maďarským forintem) v oslabení a nebezpečně se přiblížila k 26 EUR/CZK. V průběhu dne se ji ale podařilo částečně odrazit a aktuálně se obchoduje v úrovni 25,65 Kč za euro. Dnes bude k nejzajímavějším informacím patřit nezaměstnanost v eurozóně, která bude následovat včerejší nad očekávání vysokou euro-inflaci.
C:\fakepath\eurusd-02032022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 2.3.2022

02.03.2022 Americké akcie včera výrazně oslabily, investoři mají obavy z dopadů války na Ukrajině. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, včera ztratil 1,76 procenta a uzavřel obchodování na 33.294,95 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 1,55 procenta na 4306,26 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se snížil o 1,59 procenta na 13.532,46 bodu.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Analytici: Kvůli válce na Ukrajině bude možná výkon ekonomiky horší než loni

01.03.2022 Dnešní data o vývoji ekonomiky v loňském roce lze vzhledem k problémům v automobilovém průmyslu v druhé půlce roku 2021 považovat za úspěch. Zároveň letos nelze kvůli konfliktu na Ukrajině čekat výraznější zrychlení růstu ekonomiky, spíše to zatím vypadá na pomalejší růst než loni. Vyplývá to z vyjádření ekonomů k dnešním výsledkům, které zveřejnil Český statistický úřad. Zatímco před válkou na Ukrajině počítali ekonomové letos s růstem ekonomiky i přes čtyři procenta, nyní již někteří počítají s růstem pod třemi procenty.
img

Hypoindex: Průměrná sazba hypoték v lednu rekordně stoupla

16.02.2022 Průměrná úroková sazba hypoték v lednu stoupla na 3,43 procenta z prosincových 2,99 procenta. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu, podle kterého byl nárůst nejvyšší od roku 2003, tedy od doby fungování ukazatele. Hypoindex se sestavuje podle jiné metodiky než Hypomonitor, který Česká bankovní asociace zveřejnila minulý týden v pátek.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Opatrný optimismus ze zahraničí a domácí inflační smršť

14.02.2022 Maloobchodní tržby a průmyslová výroba v USA za leden by mohly naznačit, že dochází ke zlepšování situace v dodavatelských řetězcích. HDP a průmyslová produkce eurozóny z konce roku potvrdí zpomalení růstu dané horší pandemickou situací, rostoucími cenami energií a problémy se subdodávkami. Výhled pro letošní rok však zůstává pozitivní, což by se mělo odrazit na mírném zlepšení spotřebitelské důvěry. Zajímavé bude v tomto týdnu rovněž sledovat komunikaci představitelů ECB ohledně dalšího směřování měnové politiky a stranou pozornosti rozhodně nezůstane ani rusko-ukrajinský konflikt. Z domácího pohledu však bude klíčovou událostí jednoznačně lednová inflace, která je spojena s mimořádnou nejistotou.
img

Nejvyšší inflace za 40 let posílá americký desetiletý výnos na 2 procenta

10.02.2022 Růst spotřebitelských cen ve Spojených státech překvapil směrem nahoru a dolehl tak na finanční trhy. Zásah logicky dostaly dluhopisy, zejména na kratším konci, klesá eurodolar, americké akcie otevřou v záporu. Inflace dosáhla nejvyšší hodnoty od začátku roku 1982, kdy se ekonomika vzpamatovávala z ropného šoku. Ale k vlastním číslům. Spotřebitelské ceny se za leden vyhouply o 0,6 pct výš a stejnou měrou rostl i jádrový index.
img

Průmyslová výroba, ČR, prosinec 2021

07.02.2022 Tuzemský průmysl vykázal v prosinci po kalendářním očištění meziroční pokles výroby o 2,1 %, tahounem poklesu byla výroba motorových vozidel.
img

Australský dolar: jeden krok vpřed, dva kroky vzad

03.02.2022 Australský dolar po zasedání australské centrální banky (RBA) tento týden klesl ze svých maxim. Australské měně se nepodařilo konsolidovat své zisky, ačkoli se může brzy zotavit.
C:\fakepath\Indie.jpg

Indická vláda čeká výrazné zrychlení růstu ekonomiky, odhad je 9,2 procenta

31.01.2022 Indie bude po loňském poklesu, nejhorším za 40 let, letos jednou z nejrychleji rostoucích velkých ekonomik. Tvrdí to indická vláda, která za finanční rok do 31. března ve svém výhledu očekává růst o 9,2 procenta. V předchozím finančním roce tato třetí největší asijská ekonomika o 7,3 procenta klesla, uvedla dnes agentura AP.
img

Zlato reaguje na fakta

26.01.2022 Jestliže v roce 2021 bylo zlato problémovým dítětem a poprvé od roku 2015 uzavřelo rok v červené zóně, pak je v roce 2022 drahý kov připraven proměnit se ve hvězdu. Od začátku listopadu kotace XAUUSD vzrostly o 4 % a "býci" hodlají pokračovat ve stejném duchu na pozadí rostoucí poptávky po bezpečných aktivech v podmínkách zvýšené volatility na finančních trzích. Ale na konci roku 2021 mnozí předpovídali zlatu téměř "smrt". Jak se však často stává, očekávání smrti se ukázalo být horší než smrt samotná.
img

Forex: Maloobchod v listopadu zeslábl, ale prodalo se více aut

13.01.2022 Maloobchodní tržby v ČR bez zahrnutí prodeje aut v listopadu meziměsíčně po sezónním očištění klesly o 1,0 %, zatímco my jsme čekali pokles o 0,8 %. V meziročním vyjádření došlo ke zrychlení růstu na 13,2 %, což bylo nepatrně pod naším odhadem ovšem 1,4 procentního bodu nad průměrným očekáváním trhu. Po očištění o kalendářní vlivy činil růst maloobchodu 11,2 % y/y. Výsledek je tedy citelně nad očekáváním trhu, ale stále se bavíme o meziměsíčním snížení, na kterém se pravděpodobně negativně podepsala zhoršená spotřebitelská důvěra zejména s listopadovými turbulencemi na trhu s energiemi.
img

S&P 500 dosáhl rekordních minim čtyři dny po sobě

10.01.2022 Americké akcie v pátek klesly, když investoři posoudili nejnovější zprávu o zaměstnanosti v USA, aby získali vodítka o síle ekonomiky a dalších krocích v politice Fedu.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

HDP ve 3. čtvrtletí stoupl víc, než se čekalo, ekonomika přesto zaostává

07.01.2022 Česká ekonomika loni ve třetím čtvrtletí podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) meziročně stoupla o 3,3 procenta a mezičtvrtletně o 1,6 procenta. Proti jeho předchozímu odhadu je sice hrubý domácí produkt (HDP) o něco vyšší, nicméně podle analytiků tuzemská ekonomika v dohánění úrovně před epidemií koronaviru zaostává. Důvodem je vývoj v průmyslu, na kterém z velké části stojí. V listopadu ale průmyslová výroba po třech měsících poklesu meziročně vzrostla a do plusu se dostal po pěti měsících i zahraniční obchod Česka. Růst stavebnictví zpomalil, informoval dnes ČSÚ.
img

USD/JPY: Krátkodobá očekávání trhu a dynamika dolaru

05.01.2022 I když novoroční svátky pro některé investory a účastníky trhu pravděpodobně stále pokračují, napětí na finančním trhu roste. Tón na trhu včera udával japonský jen, který během obchodního dne aktivně oslaboval. A pár USD/JPY dosáhl na začátku včerejší obchodní seance v USA intradenního maxima 116,34, což odpovídá úrovním z ledna 2017.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, prosinec 2021

03.01.2022 Situace v tuzemském zpracovatelském průmyslu se dle průzkumu PMI v závěru loňského roku výrazně zlepšila a souhrnný indikátor PMI v prosinci vzrostl na nejvyšší úroveň od loňského srpna.
img

Libra se stává favoritem na Forexu na pozadí pozitivního vývoje v zahraničí a očekávání zvýšení repo sazby

03.01.2022 Ať se Bank of England chová jakkoli hnusně, zdá se, že svých cílů dosahuje. Odmítnutí zvýšit repo sazbu v listopadu, kdy takový krok od Andrewa Baileyho a jeho kolegů všichni očekávali, následované zpřísněním měnové politiky v prosinci, přináší výsledky. Desetiletá inflační očekávání se plíživě snižují a klesají nejrychlejším tempem od října 2019. Podle UBS se v roce 2022 vrátí do rozmezí 3–3,5 %, což přispěje k posílení libry.
C:\fakepath\cina2.jpg

Růst aktivity ve zpracovatelském průmyslu v Číně v prosinci mírně zrychlil

31.12.2021 Růst aktivity ve zpracovatelském průmyslu v Číně v prosinci překvapivě zrychlil. Ukázaly to výsledky průzkumu mezi nákupními manažery, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad. Zrychlení růstu však bylo jen mírné, index aktivity se zvýšil na 50,3 bodu z listopadových 50,1 bodu.
C:\fakepath\usa 22082013.jpg

Průmyslová výroba v USA v listopadu vzrostla o půl procenta

16.12.2021 Průmyslová výroba ve Spojených státech v listopadu meziměsíčně stoupla o 0,5 procenta, dostala se tak na nejvyšší úroveň od září 2019. Tempo jejího růstu nicméně zpomalilo z říjnových 1,7 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila americká centrální banka (Fed).
img

Forex: Inflace láme rekordy posledních mnoha let

10.12.2021 Pozornost finančních trhů dnes bude upřena zejména na inflaci. Meziroční růst spotřebitelských cen v ČR měl v listopadu dle odhadů dále mírně zrychlit do blízkosti 6 %, což je jeho nejvyšší hodnota od podzimu 2008, a to i navzdory odpuštění DPH na energie. Listopadová inflace bude zveřejněna i v USA, kde by měla dosáhnout 6,7 % a vytvořit tak nový bezmála čtyřicetiletý rekord.
img

Forex: Německý vývoz překvapil trhy solidním růstem

09.12.2021 Přebytek německého zahraničního obchodu se v říjnu snížil z 16,0 na 12,8 mld. EUR a zůstal stejně jako v případě ČR za očekáváním trhu. V rámci jeho struktury nicméně došlo ke zrychlení růstu vývozu i dovozu, a to výrazně více, než trh čekal.
img

Analýza makroindikátorů: Mzdy rostly ve třetím čtvrtletí o 5,7 %

06.12.2021 Růst průměrné mzdy v ČR ve třetím čtvrtletí zpomalil v meziročním vyjádření z 11,4 % na 5,7 %. Hlavním důvodem je vyšší srovnávací základna loňského třetího čtvrtletí, kdy již ekonomika zaznamenala částečné oživení, a také odeznění vlivu druhého kola mimořádných odměn vyplacených v průběhu druhého čtvrtletí ve zdravotnictví a sociální péči. Ze svižného růstu nominálních mezd ve třetím čtvrtletí však významně ukrajovala inflace a reálné mzdy tak vzrostly v průměru pouze o meziročních 1,5 %.
img

Růst maloobchodních tržeb v říjnu potěšil

06.12.2021 Maloobchodní tržby v ČR bez zahrnutí prodeje aut v říjnu meziměsíčně po sezónním očištění rostly o 1,4 %, zatímco my jsme čekali spíše stagnaci. V meziročním vyjádření došlo ke zrychlení růstu na 5,6 %, což bylo necelý procentního bod nad naším odhadem i průměrným očekáváním trhu. Po očištění o kalendářní vlivy činil růst maloobchodu 7,2 % y/y.
img

GBP/USD: Libra je v aktivní náladě

24.11.2021 Libra opět vstupuje na světovou finanční scénu a na páru GBP/USD se ukazuje, jak obtížné je překonat další bariéru. Vášně se také rozhořívají kolem potenciálního zvýšení úrokových sazeb ze strany Bank of England, které se očekává v prosinci.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu

01.11.2021 Růst aktivity v tuzemském zpracovatelském průmyslu dle průzkumu PMI v říjnu dále zpomalil, když souhrnný indikátor PMI klesl na svou nejnižší úroveň od loňského listopadu.
img

Ekonomika ve třetím čtvrtletí vzrostla mezičtvrtletně o 1,4 %

29.10.2021 Česká ekonomika podle předběžného odhadu ČSÚ ve třetím čtvrtletí vzrostla mezičtvrtletně o 1,4 % po předchozím růstu o 1 %. To byl oproti naší prognóze mezičtvrtletního poklesu HDP o 0,1 % výrazně lepší výsledek. Finanční trh na druhou stranu očekával v průměru růst o 1,8 % a je tak dnešním výsledkem naopak mírně zklamán. Pásmo tržních odhadů bylo však tentokrát neobvykle široké, což jen odráží zvýšenou mírou nejistoty. Meziroční růst ekonomiky zpomalil z 8,1 % na 2,8 %. Ve srovnání s předkrizovým obdobím, konkrétně s třetím čtvrtletím roku 2019, byla úroveň ekonomické aktivity nižší o 2,9 %.
img

Ekonomika ve třetím čtvrtletí vzrostla mezičtvrtletně o 1,4 %

29.10.2021 Česká ekonomika podle předběžného odhadu ČSÚ ve třetím čtvrtletí vzrostla mezičtvrtletně o 1,4 %, po předchozím růstu o 1 %. To byl oproti naší prognóze mezičtvrtletního poklesu HDP o 0,1 % výrazně lepší výsledek. Finanční trh na druhou stranu očekával v průměru růst o 1,8 % a je tak dnešním výsledkem naopak mírně zklamán. Pásmo tržních odhadů bylo však tentokrát neobvykle široké, což jen odráží zvýšenou mírou nejistoty. Meziroční růst ekonomiky zpomalil z 8,1 % na 2,8 %. Ve srovnání s předkrizovým obdobím, konkrétně s třetím čtvrtletím roku 2019, byla úroveň ekonomické aktivity nižší o 2,9 %.
img

Forex: Jízda na horské dráze

26.10.2021 Ekonomika zamířila ke stagnaci: Chybějící komponenty a materiál do výroby silně limitují expanzi ekonomiky. Letos čekáme růst HDP tempem 1,9 %, přičemž hlavním tahounem bude tvorba zásob. Příští rok čekáme zrychlení růstu k 3,5 %.
img

Průmyslová výroba ČR - komentář Radka Jáče

22.10.2021 Růst ekonomické aktivity v eurozóně zpomaluje, zejména v důsledku slabšího růstu v sektoru služeb, kde se projevují obavy z pandemie COVID-19.
img

Forex: Americký Fed je připraven začít s normalizací měnové politiky

14.10.2021 Finanční trhy se vrátily ke klidnější náladě. Americká inflace potvrdila předchozí úrovně a přetrvávající tlaky na růst cen. Záznam z posledního jednání amerického Fedu ukázal shodu na začátku utahování měnové politiky do konce tohoto roku. Dnešní kalendář nenabídne příliš nových impulsů pro trhy. Koruna se opět snaží vrátit k silnějším úrovním, v čemž ji podporuje rekordní úrokový diferenciál. Rizikem však zůstává americký dolar, který podle nás bude dále posilovat.
img

Průmysl propadl kvůli automobilkám

07.10.2021 Průmysl v srpnu výrazně klesl pod všechny odhady zejména kvůli propadu produkce automobilů. Ruku v ruce s tím se zhoršila i bilance zahraničního obchodu. Stavební produkce nepatrně rostla. V souhrnu byla zveřejněná data horší, než se čekalo a ačkoliv z letních měsíců není dobré dělat silné závěry, problémy se subdodávkami průmysl zjevně silně tíží i nadále.
img

Realitní trh a diverzifikace portfolia

04.10.2021 Diverzifikace je v případě investic důležitým nástrojem. Díky ní lze dosáhnout snížení míry rizika, aniž by současně došlo ke znatelnému snížení výnosu. Nebo opačně: při zachovaném riziku lze diverzifikací zvýšit výnos. Proto by diverzifikace měla být základním pravidlem každého investora, i toho, který chce investovat jen a pouze do realit.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Srpnová inflace byla o jeden procentní bod vyšší, než odhadovala ČNB

10.09.2021 Srpnová meziroční inflace byla o jeden procentní bod vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v prognóze. K této odchylce přispěla zejména vyšší jádrová inflace, která nezahrnuje sezonní vlivy, a rychlejší růst cen potravin. Prognóza ostatních složek inflace se zhruba naplnila, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v srpnu podle dnešních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) stoupla na 4,1 procenta, a byla tak nejvyšší od listopadu 2008.
img

Růst průmyslu ČR v létě mírně zrychlil

06.09.2021 Meziměsíční růst průmyslové výroby v červenci zrychlil. Problém se zpožděnými subdodávkami přetrvává a odráží se především v poklesu výroby aut. Rostou ale ostatní sektory. Export se po předchozím poklesu mírně zotavil, nicméně i tak v červenci setrval v deficitu, který ovšem tentokrát nepřekvapil. Výkon stavebnictví byl v červenci relativně slabý, ale naději na pokračování pomalé expanze stavebnictví nepodkopal.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v eurozóně v srpnu vzrostla na tři procenta, je nejvýše od roku 2011

31.08.2021 Míra inflace v eurozóně v srpnu prudce vzrostla - dosáhla tří procent a dostala se nejvýše za téměř deset let. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Růst cen tak výrazně překročil dlouhodobý cíl Evropské centrální banky (ECB), který je na dvou procentech. V červenci činila inflace v eurozóně 2,2 procenta. Údaje za celou Evropskou unii odhad neobsahuje, úřad je zveřejní v polovině září.
img

Pozitivní začátek týdne při dozvucích Fedu

30.08.2021 Během pondělního dopoledne sledujeme ještě dozvuky příznivého vlivu, který mělo v pátek na trhy vystoupení šéfa Fedu. Hlavní akciové trhy v Evropě se nacházejí lehce v plusu, zhruba o 0,1 až 0,3 pct. Dluhopisové výnosy směřují ještě mírně dolů v případě zámořských papírů, zatímco u těch evropských sledujeme většinou minimální změny. Eurodolar drží pozice u 1,1800, kam se vyšplhal v pátek.
C:\fakepath\Izrael.jpg

Izraelská ekonomika ve 2. čtvrtletí výrazně oživila, HDP stoupl o 15,4 pct.

16.08.2021 Izraelská ekonomika ve druhém čtvrtletí výrazně oživila po úspěšném rychlém zahájení očkování proti covidu-19, které umožnilo otevřít hospodářství. Hrubý domácí produkt (HDP) se v ročním přepočtu zvýšil o 15,4 procenta, když v prvních třech měsících roku naopak klesl. Přispěl k tomu vysoký nárůst vývozu, výdajů spotřebitelů a investic. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil izraelský statistický úřad.
C:\\fakepath\\ceskakoruna.jpg

Červencová inflace byla o 0,4 procentního bodu vyšší, než odhadovala ČNB

10.08.2021 Červencová meziroční inflace byla o 0,4 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v prognóze. K této odchylce přispěl rychlejší růst jádrové inflace a cen potravin, prognóza ostatních složek inflace se naplnila. Uvedl to dnes náměstek ředitele sekce měnové ČNB Luboš Komárek. Meziroční inflace v červenci podle dnešních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) stoupla na 3,4 procenta, což bylo nejvíce od loňského prvního prázdninového měsíce.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v eurozóně se vrátila k růstu, v červenci se vyšplhala na 2,2 procenta

30.07.2021 Míra inflace v eurozóně dosáhla v červenci 2,2 procenta a po mírném červnovém zpomalení se vrátila k růstu z předchozích měsíců. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V červnu ceny meziročně vzrostly o 1,9 procenta. Údaje za celou Evropskou unii odhad neobsahuje, úřad je zveřejní v polovině srpna.
img

Komentář k předběžným výsledkům PMI průzkumu - Radomír Jáč

23.07.2021 Růst ekonomické aktivity v eurozóně letos v červenci dle předběžných výsledků PMI průzkumu dále zrychlil, přičemž tempo růstu bylo nejsilnější za uplynulých 21 let.
img

Ceny výrobců - PPI, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

20.07.2021 Meziroční růst cen průmyslových výrobců se v červnu vyhoupl nad 6 %, což představuje nejsilnější dynamiku růstu cen v průmyslu od května 2011.
img

🥇 Zlato před americkým CPI drží $1 800

13.07.2021 Zlato dnes svým výkonem překonává ostatní drahé kovy a drží se mírně nad úrovní $1 800 za unci. Stříbro, platina a paládium naopak ztrácejí. Hlavní makro událostí dne je zveřejnění indexu spotřebitelských cen CPI z USA, který je na programu v 14:30. Dopad statistik by se měl mimo jiné projevit právě na zlatě. Trh čeká mírný pokles CPI na 4,9 % YoY z předchozích 5,0 % YoY. Naopak jádrový ukazatel by měl zrychlit z 3,8 % YoY na 4 % YoY.
img

Průzkum PMI a implikace pro střední Evropu - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

23.06.2021 Ekonomická aktivita v eurozóně letos v červnu dle předběžných výsledků PMI průzkumu dále zrychlila svůj růst, přičemž tempo růstu bylo nejsilnější za uplynulých 15 let.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna dnes nepatrně oslabila k euru i dolaru

16.06.2021 Koruna dnes nepatrně oslabila k oběma hlavním světovým měnám. Oproti úternímu závěru ztratila k euru haléř a vůči dolaru dva haléře. V 17:00 se obchodovala v kurzech 25,48 Kč/EUR a na 21,03 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
img

Ceny výrobců - PPI, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

16.06.2021 Meziroční růst cen průmyslových výrobců v květnu dále zrychlil a na úrovni 5,1 % byl nejvyšší od listopadu 2011. Tahounem zrychlení byl jednak růst cen komodit, konkrétně ropy a základních kovů, v důsledku nízké srovnávací základny pokračoval silný růst cen chemických látek a výrobků, jež meziročně vzrostly o 43,3 %. V řadě jiných odvětví zpracovatelského průmyslu se ale cenový růst v dubnu zmírnil anebo byl dokonce vykázán meziroční pokles cen, jako příklad lze uvést dopravní prostředky anebo výrobu počítačů a elektronických a optických přístrojů.
img

Průzkum PMI a implikace pro střední Evropu - komentář Radka Jáče, GI CEE

21.05.2021 Ekonomická aktivita v eurozóně letos v květnu dle předběžných výsledků PMI průzkumu rostla nejrychleji od února 2018. Zrychlení růstu bylo taženo sektorem služeb, kde se situace zlepšuje díky uvolňování restrikcí souvisejících s pandemií. Růst aktivity v sektoru služeb je nyní nejsilnější od června roku 2018. Růst aktivity ve zpracovatelském průmyslu se jen nepatrně zmírnil ze svého historického maxima vykázaného v dubnu a zůstává tak velmi silný. Pokrok ve vakcinaci a pozitivní vývoj na poli pandemie může v nejbližších měsících vést k dalšímu zrychlení růstu v sektoru služeb. Na aktivitu v průmyslu dopadá zpožďování dodávek a nedostatek některých potřebných komponent, což v tomto sektoru dle průzkumu PMI zároveň vede k historicky rekordnímu růstu cenových tlaků.
img

Ceny výrobců - PPI, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

17.05.2021 Meziroční růst cen průmyslových výrobců v dubnu dále zrychlil a na úrovni 4,6 % byl nejvyšší od listopadu 2011. Tahounem zrychlení byl růst cen ve zpracovatelském průmyslu a zde zejména ceny chemických látek a výrobků, jež meziročně vzrostly o 32,4 %.
img

Evropská komise, ekonomická prognóza - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

12.05.2021 Evropská komise dnes zveřejnila svou tradiční jarní ekonomickou prognózu, jež pokrývá předpokládaný hospodářský vývoj napříč Evropskou unií. Čerstvá prognóza je reflexí optimismu založeného na pokroku ve vakcinaci a v krocení pandemie: Evropská komise zvýšila odhad letošního růstu HDP Evropské unie jako celku na 4,2 %, když předchozí prognóza zveřejněná v únoru počítala s růstem 3,7 %. Navýšena byla také prognóza růstu HDP eurozóny: ten by měl letos činit 4,3 %, zatímco zimní prognóza odhadovala letošní hospodářský růst eurozóny na úrovni 3,8 %.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa dál roste, příznivý výhled převážil obavy z vývoje pandemie v Indii

29.04.2021 Ceny ropy dnes pokračují v růstu. Příznivý výhled poptávky, vývoj americké ekonomiky a slabý dolar převážily nad obavami z vývoje pandemie v Indii, Brazílii a v Japonsku.
img

Forex: Finanční trhy sledují korporátní výsledky

21.04.2021 Makroekonomický kalendář dnes nabízí jen rostoucí inflaci ve velké Británii. V regionu Polsko vykáže zrychlení průmyslových cen, navýšení průmyslové výroby a zrychlené tempo růstu mezd. Finanční trh bude sledovat především zveřejňované korporátní výsledky a výhledy.
img

Ceny výrobců - PPI, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

20.04.2021 Ceny průmyslových výrobců v březnu vykázaly nejsilnější meziroční růst od května roku 2019. Meziroční růst cen průmyslových výrobců v březnu zrychlil z 1,4 % na 3,3 %, tahounem zrychlení byly rostoucí ceny ve zpracovatelském průmyslu, zejména ceny ropy, chemických látek a obecných kovů. Průzkumy ve zpracovatelském průmyslu hlásí, že tento sektor ekonomiky čelí růstu nákladů s tím, jak se v souvislosti s pandemií prodlužují dodávky potřebných dílů a dochází ke komplikacím v dopravě. Růst cen průmyslových výrobců v prvním čtvrtletí výrazně překonal očekávání centrální banky a další zrychlení meziročního růstu cen lze čekat i pro duben.
img

Očekávaný vývoj na měnových trzích: Slabší dolar je pro oddlužení globální ekonomiky nezbytný

20.04.2021 V našem výhledu na 1. čtvrtletí jsme řešili, proč podle nás americký dolar dlouhodoběji oslabí. Zároveň jsme však neopomněli zmínit, že mohou výrazně vyšší výnosy z amerických pokladničních poukázek a jejich strmější výnosová křivka v určitých okamžicích v očekávání obrovského přílivu stimulů vyhnat měnu výš, a zkřížit tak dolarovým medvědům plány. Ve výhledu na první kvartál jsme doslova uvedli: „Tím se dostáváme k okolnostem, které mohou pokles amerického dolaru navzdory výše uvedeným fundamentálním faktorům, jež hovoří ve prospěch dolarových medvědů, snadno zhatit. Konkrétně je to čím dál strmější výnosová křivka a další růst výnosů dlouhodobých amerických dluhopisů, které se již v prvním týdnu roku 2021 dostaly nad klíčové prahové hodnoty – jako je benchmark 10letých amerických pokladničních poukázek na hladině 1,00 %.“
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německá ekonomika v prvním čtvrtletí klesla o 1,8 procenta, čekají instituty

15.04.2021 Německá ekonomika v prvním čtvrtletí kvůli dopadům koronavirové krize pravděpodobně klesla o 1,8 procenta, odhadují přední ekonomické instituty. Ve své dnešní zprávě také uvedly, že horší bude pro největší ekonomiku v Evropě i celý rok.
C:\fakepath\eurusd-14042021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 14.4.2021

14.04.2021 Americké akcie uzavřely včerejší obchodování smíšeně. Dow Jonesův index mírně oslabil, zatímco index S&P 500 uzavřel na novém rekordním maximu. Cena akcií americké farmaceutické společnosti Johnson & Johnson během obchodování sestoupila až na měsíční minimum kvůli obavám ohledně její vakcíny proti covidu-19, později však část ztrát smazala.
C:\fakepath\eurusd-13042021-2.png

Forex: Dolar po údajích o vývoji inflace v USA sestoupil na třítýdenní minimum

13.04.2021 Americký dolar dnes sestoupil na třítýdenní minimum vůči koši měn. Vládní údaje ukázaly zrychlení růstu spotřebitelských cen ve Spojených státech, podle analytiků však nezměnily očekávání, že americká centrální banka (Fed) bude dál držet úrokové sazby na mimořádně nízké úrovni. Euro si vůči dolaru kolem 16:30 SELČ připisovalo téměř 0,2 procenta na 1,1930 EUR/USD.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

01.04.2021 Růst aktivity v tuzemském zpracovatelském průmyslu dle průzkumu PMI v březnu vzrostl na nejvyšší úroveň od února 2018, zároveň ale v průmyslu zesilují sílí inflační tlaky a sektor se potýká s rostoucími problémy na straně dodávek.
img

Turecká centrální banka prudce zvyšuje sazby v obraně před inflací

18.03.2021 Turecká centrální banka se na svém dnešním zasedání důrazně postavila výzvě ve formě nárůstu proinflačních rizik a zvýšila svoji klíčovou úrokovou sazbu o 200 bazických bodů na 19 %. Vyslyšela tím volání investorů, kteří chtěli vidět potvrzení změn v turecké hospodářské politice zahájených na podzim loňského roku.
img

Ranní okénko - V Německu se očekává zlepšování sentimentu

16.03.2021 Z Německa dnes dorazí březnové vydání ostře sledovaného indexu ZEW. Trh si od něj slibuje zlepšení v obou měřených aspektech. Hodnocení současné situace by se mělo po klesání, které jsme sledovali prakticky již od října, konečně zvednout, konkrétně pak z únorových -67,2 na -62 bodů. I přesto ovšem zůstane na hony vzdáleno jak pětiletému průměru (26,2), tak i předpandemické úrovni (-15,7). Naproti tomu výhled do budoucnosti by se nárůstem ze 71,2 na 74 bodů měl přiblížit pětiletému maximu (77,4), které dosáhl v září. Tehdejší optimismus ovšem záhy zchladila druhá vlna pandemie a vyhlížené oživení se tak odložilo. Doufejme, že tentokrát bude euforie mít delšího trvání. Podobný vývoj jako v Německu lze očekávat i pro celou eurozónu, kde byl index očekávání jen mírně slabší s 69,6 body, a i zde vlivem pokračujícího procesu vakcinace lze předpokládat další růst.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

01.03.2021 Růst aktivity v tuzemském zpracovatelském průmyslu dle průzkumu PMI v únoru zpomalil na své tříměsíční minimum, přesto ale zůstat solidní. Tuzemští průmysloví výrobci hlásí zpomalení tempa růstu výroby i nových objednávek, v obou případech ale růst zůstal z historického pohledu silný. Na zpracovatelský průmysl ale dopadá zhoršení dodavatelských vztahů související s pandemií, což vede ke značnému růstu nákladů. Rostoucí využití výrobních kapacit zároveň vedlo k růstu zaměstnanosti ve zpracovatelském průmyslu, jež se v únorů zvýšila nejvíce od března 2018.
C:\fakepath\p-08022021-lv.gif

MMF: Polská ekonomika letos vzroste o 2,7 procenta

08.02.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Polska by se měl v letošním roce zvýšit o 2,7 procenta po loňském poklesu o 3,4 procenta. Předpověděl to dnes Mezinárodní měnový fond (MMF). Upozornil, že Polsko loni zaznamenalo jeden z nejmírnějších hospodářských poklesů v rámci členských zemí Evropské unie.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, ČR- komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

04.01.2021 Růst aktivity v tuzemském zpracovatelském průmyslu dle průzkumu PMI v prosinci prudce zrychlil a byl nejsilnější od dubna 2018. Průzkum hlásí zrychlení růstu výroby i nových zakázek, ve zpracovatelském sektoru se zvýšil optimismus ohledně výhledu na příštích dvanáct měsíců.
img

Hluboký nádech před dalším ponorem

01.12.2020 Zpřesněný odhad hrubého domácího produktu za třetí kvartál přinesl výraznější revizi směrem nahoru. Mezičtvrtletní růst české ekonomiky byl tak zvýšen z 6,2 % na 6,9 %. V meziročním srovnání činí pokles HDP dle zpřesněných údajů -5,0 % namísto -5,8 %, které statistický úřad původně odhadoval. Oproti druhému kvartálu se tak meziroční pokles ekonomiky zmírnil z -10,9 % na -5,0 %.
C:\fakepath\u-23102020-lv.gif

Růst podnikatelské aktivity v USA v říjnu zrychlil

23.10.2020 Růst podnikatelské aktivity ve Spojených státech v říjnu dosáhl dvacetiměsíčního maxima, příliv nových zakázek však mírně zpomalil kvůli pokračujícímu šíření koronaviru a opatrnosti před listopadovými prezidentskými volbami. Vyplývá to podle agentury Reuters z výsledků průzkumu společnosti IHS Markit mezi nákupními manažery.
C:\fakepath\top-19102020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.10.2020 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo převážně v plusu, pod nulou ale den zakončila Čína, a to navzdory zprávě o zrychlení růstu ekonomiky. Nakonec totiž mezi investory převážil pesimismus z toho, že čínští analytici čekali ještě silnější oživení.
C:\fakepath\top-07102020-lv-7.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.10.2020 1) Americký prezident Donald Trump přerušil jednání s demokratickými zákonodárci o novém balíku pomoci na podporu ekonomiky zasažené pandemií nemoci covid-19. Jednání se mají uskutečnit až po jeho opětovném zvolení, uvedl Trump na svém účtu na twitteru. Volby hlavy státu se v USA uskuteční 3. listopadu. Americké akciové trhy reagovaly na Trumpovo oznámení prudkým propadem.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

01.10.2020 Aktivita v tuzemském zpracovatelském průmyslu se dle průzkumu PMI v září zvýšila, fakticky šlo o první nárůst od listopadu 2018.
C:\fakepath\top-01092020-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.09.2020 1) Obchodování na většině asijských akciových trhů skončilo dnes v zelených číslech. Náladu na burzách podpořila zpráva společností Caixin a Markit, která ukázala na další zrychlení růstu aktivity v čínském zpracovatelském sektoru. Proti všeobecnému trendu šla z velkých trhů Austrálie.
C:\fakepath\Ropa.PNG

Komodity: Ceny ropy rostou kvůli příznivým údajům o ekonomice

03.08.2020 Ceny ropy se dnes zvyšují kvůli příznivým údajům o červencovém vývoji aktivity zpracovatelského průmyslu v Asii, Spojených státech i Evropě. Na trhu nicméně přetrvávají obavy z šíření koronaviru a z nadbytečných dodávek suroviny.
img

Forex: Evropská rada projedná záchranný fond na podporu ekonomiky

17.07.2020 Tento týden uzavře jednání Evropské rady, které má hlavní téma záchranný fond na podporu ekonomiky a sedmiletý rozpočtový rámec unie. Ačkoli politici mluví o potřebě rychlého schválení, podle nás je tento proces teprve na svém začátku. Předpokládáme tak, že dnes dojde pouze k dohodě na základním rámci fondu, ale detaily zůstanou nevyřešeny. Kalendář jinak nabídne spíše druhořadé statistiky včetně tuzemských cen průmyslových výrobců, které v červnu stagnovaly. Koruna prozatím ignoruje zlepšující se podmínky na finančních trzích. Podle nás však vyšší úrokové sazby a pozitivní sentiment na rozvíjejících se trzích povedou k jejímu brzkému posílení.
C:\fakepath\top-19052020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.05.2020 1) Německá ekonomika v letošním roce kvůli koronavirové krizi klesne dvouciferným procentním tempem, tedy minimálně o deset procent. Předpověděla to dnes Německá průmyslová a obchodní komora (DIHK), která je tak mnohem pesimističtější než německá vláda.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Česká měna dnes dál rychle posilovala k euru i dolaru

07.04.2020 Česká koruna dnes pokračovala v rychlém posilování k evropské i americké měně. Vůči euru zpevnila o 26 haléřů na 27,25 Kč/EUR, k dolaru si polepšila téměř o padesátník na 25,04 Kč/USD. Vyplývá to z informací na serveru Patria Online.
C:\fakepath\ekonomika.jpg

Růst globální ekonomiky se letos podle S&P téměř zastaví

31.03.2020 Růst světové ekonomiky bude letos kvůli koronaviru činit pouze 0,4 procenta, napřesrok však zrychlí na 4,9 procenta. Předpovídá to podle serveru televize CNBC nová analýza ratingové agentury S&P Global Ratings. Před koronavirovou krizí S&P letošní růst globální ekonomiky odhadovala na 3,3 procenta.
img

MMF: Pandemie způsobí globální recesi. Překonáme ji v roce 2021.

24.03.2020 Celosvětová pandemie nemoci COVID-19 způsobí v letošním roce recesi světové ekonomiky. Mohla by být dokonce horší než finanční krize v letech 2008 až 2009. Svět se podle Mezinárodního měnového fondu z krize zotaví v roce 2021.
C:\fakepath\sp-04032020-lv.jpg

S&P snížila odhad letošního růstu ekonomiky eurozóny na polovinu

04.03.2020 Mezinárodní ratingová agentura S&P dnes kvůli koronaviru snížila odhad letošního růstu ekonomiky eurozóny na půl procenta z dříve předpokládaného jednoho procenta. V Itálii, která je zatím v rámci Evropy koronavirem nejvíce zasažená, čeká agentura pokles ekonomiky o 0,3 procenta.
C:\fakepath\top-21022020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.02.2020 1) Cena zlata se vyšplhala na sedmileté maximum nad 1 630 USD za troyskou unci kvůli rostoucím obavám z širších hospodářských důsledků epidemie nového typu koronaviru. Zlato je považováno za bezpečnou investici v období politické či ekonomické nejistoty.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v eurozóně v lednu zrychlila na 1,4 procenta

21.02.2020 Meziroční růst spotřebitelských cen v eurozóně v lednu zrychlil na 1,4 procenta z prosincových 1,3 procenta. Potvrdily to dnes konečné údaje statistického úřadu Eurostat. Ke zrychlení růstu cen přispělo zdražování energie. Inflace však nadále zůstává pod oficiálním cílem Evropské centrální banky (ECB), který se nachází těsně pod dvěma procenty.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Inflace v lednu byla nejvyšší za posledních téměř osm let

14.02.2020 Meziroční růst spotřebitelských cen v lednu zrychlil na 3,6 procenta z prosincových 3,2 procenta. Jde o nejvyšší meziroční růst cen od března 2012. Růst inflace ovlivnilo hlavně zdražování potravin, alkoholu a bydlení. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici očekávali stagnaci cen na 3,2 procenta.
C:\fakepath\recko vlajka.jpg

Institut IOBE letos čeká zrychlení růstu řecké ekonomiky

06.02.2020 Růst řecké ekonomiky by měl v letošním roce zrychlit na 2,2 až 2,5 procenta z loňských 2,1 procenta, a to díky vyšším investicím a exportu. Předpověděl to včera řecký hospodářský institut IOBE. Je však pesimističtější než řecká vláda, která letošní růst odhaduje na 2,8 procenta.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

Hospodářské instituty zhoršily výhled růstu Německa

02.10.2019 Přední německé ekonomické instituty snížily odhad růstu domácí ekonomiky na letošní a příští rok kvůli slabší globální poptávce po zpracovatelském zboží a rostoucí podnikatelské nejistotě vlivem obchodních sporů. Letos čekají zvýšení hrubého domácího produktu o 0,5 procenta, příští rok má tempo růstu zrychlit na 1,1 procenta. Instituty tak v dnešní zprávě potvrdily předchozí informace agentury Reuters.
C:\fakepath\francie 14122014.png

Rozpočtový deficit Francie byl loni nízký

16.01.2018 Deficit státního rozpočtu Francie byl vloni nejnižší od roku 2008, k poklesu přispěly vyšší příjmy z daní díky silnějšímu růstu ekonomiky. Celkový schodek činil 67,8 miliardy eur (1,7 bilionu Kč), což bylo o 1,3 miliardy eur méně než v roce 2016, oznámilo dnes ministerstvo pro rozpočet. Francie by tak mohla poprvé za posledních deset let splnit rozpočtová pravidla EU.
img

Fundamentální analýza: Inflace v České republice zpomalí, koruna může kvůli odlivu spekulantů oslabit

10.04.2017 V nadcházejícím týdnu se pozornost investorů na hlavních trzích zaměří především na údaje o inflaci a maloobchodních tržbách v USA. Zatímco maloobchod by měl v tzv. kontrolní skupině vykázat slušný růst, meziroční inflace zpomalí, což by mohlo oslabit dolar kvůli menšímu tlaku na utahování měnové politiky Fedu. Inflace bude zveřejněna i v České republice. V březnu dynamika spotřebitelských cen podle našich odhadů poklesla, což by se mohlo projevit oslabením koruny navzdory ukončení kurzového závazku v minulém týdnu.
euro zone.jpg

Spotřebitelské ceny v eurozóně vzrostly

15.07.2016 Spotřebitelské ceny v eurozóně se v červnu vrátily k růstu, když v předchozích čtyřech měsících klesaly nebo stagnovaly. Meziroční inflace činila 0,1 procenta, v květnu se naopak ceny o 0,1 procenta snížily. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat, který tak potvrdil předchozí předběžné údaje z konce června. V celé Evropské unii ceny po květnovém mírném poklesu o 0,1 procenta v červnu stagnovaly.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Intervence ČNB | Nový Zéland | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Kypr | Analytik | Take-Profit | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | XAU/USD | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Aussie | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bias | Bid | Bloomberg | Bod | Burza | Buy Stop | CAPEX | CFTC | CME | CPI index | Cap | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Depreciace | Dezinflace | Nesoulad | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | EMA | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fair Value | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Forward | Futures | G10 | IFO index | IPO | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční horizont | Investor | Japonský jen | Jestřáb | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Open | Fondy kvalifikovaných investorů | PRIBOR | Pasiva | Peněžní trh | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Provize | Prémie | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Rezistence | Platina | Riziko | Inflační riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Sell Stop | Sentiment | Splatnost | Stagflace | Support | Swiss | Trader | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | ZEW index | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Britská měna | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Hospodářský cyklus | Euronext | Credit Suisse | RBNZ | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Deloitte | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Deutsche Bank | Investiční banka | Makrokalendář | Analytický tým | Aktuální kurzy | Portfolio manager | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Commonwealth Financial | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | EUR/HUF | Facebook | Akcenta | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Colosseum | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | GBPUSD | USDCAD | Raiffeisenbank | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | BH Securities | Bollingerova pásma | Brent | Brokers | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena zlata dnes | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika Německa | Ekonomika USA | Elektřina | Eura | EURGBP | Evropská banka | Evropská měna | Evropská rada | Evropské měny | Finanční plán | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | HDP USA | Hodnota akcií | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Ichimoku | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | InstaForex | Instrument | Investice do fondů | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nemovitosti | Investiční pojištění | Investiční poradenství | Investiční výdaje | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komoditní | Komoditní index | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz USD | Kurzy | Kurzy dolaru | Libra | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Manuál | Markets | Měna euro | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nové trhy | Ocenění akcií | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Paládium | Patria Online | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řízení rizik | Sázky | Signály | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Světové ceny ropy | SWIFT | Trh nemovitostí | Trh | Velká Británie | Volatility | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | Vývoj mezd | Webináře | WTI | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Báze | Buy | CEE | Cílová cena | EBITDA | Ekonomika Francie | Hrubá marže | Indie | Intermediate | Komunální dluhopisy | Ministerstvo financí | Overweight | Peněžní trhy | Provozní marže | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Komise | Federální rezervní systém | Session | Volby | Futures trhy | Vzdělání | Velcí hráči | Commodities | Global forex | Investment | Evropské obchodování | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Western Union Business Solutions | PVM Oil Associates | KPMG | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Oxford Economics | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | ANZ | DIW | Sentix | David Marek | Institut Ifo | DIHK | BMO Capital Markets | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | PwC | Next Finance | Agentura AP | PVM | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Finanční trhy dnes | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | Ceny nemovitostí | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Firemní dluhopisy | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Creditas | Finanční aktiva | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | Pro tradery | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Polská ekonomika | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Obchodní signály | Bankovnictví | Swapy | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Posilování koruny | Vývoj ceny ropy WTI | Vývoj měn | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Strategy Research | Economist | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Ekonomické dopady | IHS | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Panika na finančních trzích | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Velké banky | Americké akciové indexy | Panické výprodeje | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Dnešní ekonomický kalendář | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Výrobní aktivita | Výzkumná společnost | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Nejistota | Analytik Komerční banky | Aktiva a pasiva | Rozpočtová pravidla | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Zajištění | Ripple | Dogecoin | Ethereum | Tesla | Odhodlání | Kryptoměna | IOBE | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Francouzská ekonomika | Bankéři | Poplatky | Americké akciové trhy | Chevron | Spotové operace | Konec kurzového závazku | Stav devizových rezerv ČNB | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Non-Farm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Makléřské společnosti | Predikce | Záchranný fond | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Oslabení jüanu | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Inflace v Česku | Vývoj indexu S&P 500 | Snížení úrokových sazeb | Firemní zisky | S&P Global Ratings | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Odliv kapitálu | Indikátor důvěry | Čínský statistický úřad | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Indikátory důvěry | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | Měny střední a východní Evropy | Měny&Sazby | ČTK | Kurz jednotné evropské měny | Německý Ifo index | Japonský Nikkei | Konsenzus | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Vývoj eurodolaru | HDP v eurozóně | CME FedWatch | IHS Markit | Generali Investments | Swiss Life Select | Prognóza vývoje kurzu CZK/EUR | Bloomberg Commodity Index | Citi Research | Makroekonomické zprávy | BHS | Aleš Michl | Coinbase | Americký akciový trh | Markéta Šichtařová | Kvantitativní utahování | Jan Dvořák | Digitální zlato | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | Capitalinked | Radim Dohnal | Invesco | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Růst bitcoinu | NEST | Tržní kapitalizace kryptoměn | EY ITEM | John Maynard Keynes | Tržní očekávání | TRON | Airbnb | Společnost Cyrrus | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Saxo | Jamie Dimon | Růstové akcie | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | Spartan Capital Securities | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Vývoj na finančních trzích | Capitalinked.com | Obchodní napětí | Podniky | Evropské akciové trhy | Globální růst | Silný americký dolar | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Forint | Obchodníci s ropou | Turecké liry | Šéf Fedu | Posílení kurzu | Ether | Norges Bank | Dluhopisové výnosy | Růst výnosů dluhopisů | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Kompozitní index | Trhy v USA | IfW | Silnější dolar | Bannockburn Global Forex | Global Forex | Pokles cen ropy | Růst úrokových sazeb | Regulační orgán | Prognóza ECB | Daňové reformy | Zvyšování úroků | Izraelské akcie | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Čínské firmy | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Nemovitostní trh | Bitcoin ETF | Oživení trhu | Sazby ČNB | Poptávka po americkém dolaru | Makroekonomické statistiky | Slabší euro | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Silný trh | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Inflace v ČR | Makroekonomická situace | Finanční produkty | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Podíl nezaměstnaných | Nezaměstnanost v ČR | Michal Brožka | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Obiloviny | Očekávání do budoucna | Ceny pohonných hmot | Odhad růstu ekonomiky | Vyšší mzdy | Společná měna | Riziko recese | Token | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | Dolarové sazby | Volný čas | Vývoj na devizovém trhu | Rozhodnutí centrálních bank | NASDAQ 100 | FedWatch Tool | Nálada na akciových trzích | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Snížení úroků | Pokles výnosů dluhopisů | Výkonný ředitel | XTB Research | Štěpán Křeček | Silný dolar | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Indická ekonomika | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | ISM index | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Růst mezd | KB | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | US500 | Pozornost finančních trhů | Televize CNBC | Denní graf | Očekávání trhu | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Růst podnikatelské aktivity | Tamás Varga | Pohonné hmoty v Česku | Korunové sazby | Snížení daní | Český HDP | Předstihové indikátory | Tržby v maloobchodě | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Projevy centrálních bankéřů | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | MMF Kristalina Georgievová | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Investice do fondu | Hospodářské krize | Globální banky | Digitalizace | Údaje o vývoji HDP | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Obchodní model | Rozpočet | Celkové příjmy | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Deficit | Prezident Donald Trump | Rozhodnutí americké centrální banky | TRX | Německá vláda | Německý vývoz | Výdaje státního rozpočtu | Výsledkové zprávy | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | LNG | Býčí signál | Objem | Data z USA | František Táborský | MSFT | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Inflace v říjnu | FRED | Hluboká recese | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Průmyslová výroba v eurozóně | Snižování úroků | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Recese v Evropě | Riziko recese v Evropě | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Firma | Zasedání ČNB | USA recese | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Americký průmysl | Parlamentní volby | Průmyslová výroba v USA | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | Pfizer | Svíčková formace | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | ETF na zlato | Maďarská centrální banka | Zůstatek | Studie | Bilance | Přebytek obchodu | Index DOW | Ceny na čerpacích stanicích | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Odhad růstu světové ekonomiky | Statistici | Čínský prezident | Česká měna dnes | Největší pokles | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Lagardeová | Si Ťin-pching | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Fixed income | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Philip Lowe | Úrok | Louis Vuitton | Louis Vuitton Moet Hennessy | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Pohyby kurzu | Domácí měny | Federální rezervní banky | Americká data | Walt Disney | Důvěra v ekonomiku eurozóny | AION | Ekonomická důvěra | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Tvorba fixního kapitálu | Meziroční růst HDP | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | CHNComp | Počet nezaměstnaných v Německu | Nezaměstnanost v eurozóně | Struktura HDP | Financovat | SMA | Statistika | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Předpovědi | Petr Dufek | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | Mzdový nárůst | ADP | Jan Vejmělek | Hospodářský růst eurozóny | Růst eurozóny | Úrokové sazby v Maďarsku | HUF | PLN | Drahý kov | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | USDIDX | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Stavební produkce | Nezaměstnanost v Česku | Tržby z průmyslové činnosti | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Viceprezident ECB | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Německý ZEW index | Problémy | Spotřebitelské ceny v Číně | Růstový impuls | Soukromé podniky | NAFTA | Britové | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Pojišťovny | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Ranní zpráva | Evropský průmysl | Chuť k riziku | Soukromý sektor | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Odhad růstu domácí ekonomiky | Čínské vlády | Moskva | UTC | Společnost Microsoft | Škoda Auto | Míra | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Přerušení výroby | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Vánoce | Kupní síla | Zpracování kovů | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Optimismus investorů | xStation5 | AAPL | Disney | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Next Finance Markéta Šichtařová | Zpomalováním růstu | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Rychlý růst mezd | Forward PE | Bydlení | EY | Důvěra domácností | Údaje z Číny | Ztráta | BREAKING | Stratég | Přelom roku | Miliardy korun | Depozitní úrokové sazby | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | Izraelská ekonomika | US100 | Americký index | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Stabilní společnosti | Hospodaření | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Klesající trend | Silný support | Prodej automobilů | Společnost Sentix | Američané | Bruno Le Maire | Commodity index | Hospodářské recese | Netflix | Míra inflace v eurozóně | Evropská inflace | Výroba aut | Jiří Cihlář | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Finální odhad | Miliardy eur | Období po brexitu | RBA | Budoucnost | Soukromí investoři | Ifo | Solidní výnosy | Zemědělství | Rekordní maximum | Harry Tchilinguirian | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Česká průmyslová výroba | Příjmy domácností | Poradenství | Růst globální ekonomiky | Mzdová dynamika | Ministerstvo práce | Zpráva o trhu práce | Geopolitická situace | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Maloobchodní tržby v listopadu | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Tržní sazby | Bloky | Růst cen potravin | Veřejné finance | Ukazatele | Bankroty | Analytici Next Finance | Americké ministerstvo financí | Technologická společnost | Výroba v eurozóně | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | ČNB Vojtěch Benda | Peter Cardillo | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Ceny v zemědělství | Tržní služby | Dobré zprávy | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Nájemné | Nižší růst | Ceny energií | Horší data | Zamyšlení | Oživení globální ekonomiky | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Prognózy ČNB | Očekávaný vývoj | Komunikace | Údaje o HDP | Stabilita sazeb | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Google | WhatsApp | Instagram | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Americké hospodářství | Souhrnný index aktivity | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Šíření koronaviru | Financial Conduct Authority | Reakce investorů | Asijské indexy | Akciové trhy v Evropě | Negativní dopad | Eva Zamrazilová | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Globální sentiment | České měny | Odhad letošního růstu HDP | Odhad letošního růstu | Zisk EBITDA | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Vstupy | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky USA | Zpomalení růstu ekonomiky | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Indická vláda | Rozpočtový rámec | Výdaje | Pesimismus | Zpracovatelský sektor | Index nových zakázek | Vývoj měnového páru EUR/CZK | PMI pro sektor | Prodeje aut | Maloobchodní tržby v ČR | Korporátní výsledky | Aktivity v Číně | Americká společnost | Institut IOBE | Zrychlení růstu řecké ekonomiky | Růst řecké ekonomiky | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Britský statistický úřad | Firemní sektor | Průmysl eurozóny | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Posílení libry | Expanzivní fiskální politika | Zvyšující se inflace | Pokračování poklesu | Empire State Index | Americký trh nemovitostí | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Objem vládních dluhů | Globální indexy | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | FedWatch | Noviny | Obavy z pandemie | Spekulativní pozice | Index aktivity | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Stabilita | Pokračování klesajícího trendu | Vývoj | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Šok | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Martin Gürtler | Mzda | Vzestup inflace | Mzdový růst | Vládní opatření | Výkyvy | Varovné signály | Výsledek zahraničního obchodu | Příležitost k nákupu | Inflace v únoru | Lídři EU | Sazby hypoték | Makroekonomické údaje | Restrikce | Vývoj na trhu | Technická recese | Prudký pokles | Hlavní měny | Euro včera | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Pomoc vlád | Profitovat | Čínský růst | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Mimořádné kroky | Stimuly | Index výrobní aktivity | Průmyslové ceny | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Kabinet | Guvernér Rusnok | Zrychlení inflace | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Pokles české ekonomiky | Snížení dividendy | Stimul | Pokles vývozu | Dnešní čísla | Odhad inflace | Měnové podmínky | Viceprezident | Spotřebitelé | Objem stimulů | Ekonomický rozvoj | Šíření nového typu koronaviru | Výhled poptávky | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Nejslabší růst | Opatření vlád | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Stimulační opatření na podporu ekonomiky | Rozhodnutí bankovní rady | Rozkolísaný | Pokles cen komodit | Vládní podpory | Nová stimulační opatření | Texas | Obavy z ekonomických dopadů | Bilion dolarů | Rozpočtový deficit americké federální vlády | Přísná opatření | Další pokles | MF | Rozpočtová pravidla EU | Pravidla EU | Kroky centrálních bank | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Keynes | Posílení amerického dolaru | Investiční banka Goldman Sachs | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Udržení inflace | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Graf dne | Peněžní zásoby | Propad indexu | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Ratingová agentura S&P | Instituty | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Banka JPMorgan | Potenciál | Bankovní asociace | České vlády | Výroba automobilů | Německý statistický úřad | Ceny elektřiny | Snižování sazeb ČNB | Bulharsko | Březnová inflace | Reálné mzdy | E-commerce | MALL | Ekonomiky | Situace v průmyslu | Jana Steckerová | Slovensko | Solidní růst | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Nezaměstnanost v USA | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Aktivita ve službách | Akcie výrobce elektromobilů | Údaje | Týdenní nárůst | AOL | DPH | Úročení vkladů | Oživení v Číně | Německá průmyslová produkce | Spotřebitelské úvěry | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Veřejný sektor | Stav devizových rezerv | Devizové rezervy České národní banky | Pohonné hmoty v ČR | Dopady koronavirové krize | Ekonomické oživení | Nejsilnější růst | Nárůst nezaměstnanosti | Rutina | Cena benzínu | Snížení produkce | Oživení cen | Celková inflace | Inflace v české ekonomice | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | Activision Blizzard | Vývoj HDP | Česká ekonomika letos | Inflace v březnu | Index US500 | Rozpočet EU | Maloobchodní tržby v USA | Medvědí kanál | Dodavatelské řetězce | Úspory | Hospodářské oživení | Prognóza Evropské komise | Joe Manimbo | Analytik Joe Manimbo | BMO | Procter & Gamble | Dnešní statistiky | Statistiky | Poradenské společnosti | USD za barel | Rizikové averze | S&P500 | Dílčí index | Průměrný výnos | Chesapeake Energy | Nizozemsko | Polská průmyslová produkce | Důvěra v eurozóně | Zbyněk Stanjura | ODS | Vyjádření ekonomů | CBRT | Debata | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Aktuální očekávání | Posílení | Dnešní statistika | Nové zakázky | Podpůrná opatření | Poklesy HDP | Evropské méně | Data z trhu práce | Sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment | Očekávané výsledky | Důvěra amerických spotřebitelů | Cestování | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ministerstvo hospodářství | ECB rozhodnutí o sazbách | Rozhodnutí o sazbách | Maloobchod | Zaměstnanci | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Růst výnosů | PMI pro sektor služeb | Maloobchodní tržby v eurozóně | Oddlužení | Konečné výsledky průzkumu | Zasedání britské centrální banky | Dovoz | Vývoz | Průmyslová výroba ČR | Regulační orgány | Australská ekonomika | Pokles ekonomické aktivity | Historicky nejnižší | Prodat dluhopisy | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Kontrakce | Politika centrální banky | Pokles dovozů | Zveřejněné údaje | Analýza makroindikátorů | ONE | RBI | Rekordní propad | Český běžný účet | Auta | Kurz eura k americkému dolaru | Dnešní výsledky | Oblasti rezistence | Velké ekonomiky | Sektor služeb | Medvědí scénář | CL | Spekulovat | Celní režim | Nový celní režim | Britský trh práce | Fiskální stimul | Důvěra spotřebitelů | Růst Bitcoinů | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Aktivity společnosti | PMI v eurozóně | Pokračování rally | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Manažer Cyrrus | Ekonomické zotavení | JDE | Unie | ČR | Tempo růstu HDP | Počty nových žádostí o podporu | Salesforce | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Hospodářský institut Ifo | Ekonomická důvěra v eurozóně | Průraz | Rozhodnutí FOMC | Slabá poptávka | Pozitivní sentiment | PEPP | Střední Evropa | Nová prognóza | Kvalitní akcie | Rekordní nárůst | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Býčí trend | Banka Creditas | Pokračování růstu | Tchaj-wan | Tempo poklesu | Index Nasdaq Composite | Americká nezaměstnanost | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Globální poptávka | Pokles německé ekonomiky | Prodeje automobilů | Propad cen | Největší evropská ekonomika | Covid | Druhá vlna pandemie | Americké technologické firmy | Technologické firmy | Snížení nákladů | Druhá vlna | Ekonomické aktivity v eurozóně | Dezinflační tendence | Podnikatelské aktivity v USA | DSTI | Vlna koronaviru | ARD | Odkup vlastních akcií | Chesapeake | ONS | Bydlení v ČR | Letošní úroda | Úroda | Šéf banky | Signál k prodeji | Situace na trhu práce | Exporty | PPI v USA | Výhled vývoje ekonomiky | Leva | Johnson & Johnson | Slabý americký dolar | DoorDash | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Program nákupu státních dluhopisů | Program nákupu státních dluhopisů (PEPP) | Statistiky z eurozóny | Záchranný fond na podporu ekonomiky | Fond na podporu ekonomiky | Ceny | Květnový růst | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost XTB | Akcie Salesforce | Čeští spotřebitelé | Ekonomická aktivita v eurozóně | Celkový výsledek | Mírná korekce | Zisky čínských průmyslových firem | Nálada amerických spotřebitelů | Pár EUR/USD | Důvěra | Obnovení růstu | Caixin | Situace na americkém trhu práce | Známky oživení | Slabý dolar | Produkce v průmyslu | Růst vývozu | Zpomalující růst | Růst zaměstnanosti | Inflace v červenci | Cenové hladiny | Hlavní akciové trhy | Lepší výsledky | Zpomalování inflace | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Koupěschopnost | Oživení poptávky | Růst cen v Česku | Obchodní hodiny | Indikátory sentimentu | Online nakupování | Pokles tržeb | Trh s futures | Akcie softwarové společnosti | Marc Chandler | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Výrobní sektor v USA | Výrobní sektor | Průměrné mzdy | Mzdy v ČR | Průměrné mzdy v ČR | České maloobchodní tržby | Seznam Zprávy | Claus Michelsen | DIW Claus Michelsen | Odborníci | Peso | Korunové úrokové sazby | Zdanění | Prognóza Fedu | Nvidia | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Vývoz do Spojených států | Výkon ekonomiky | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Dnes na světových trzích | Cena elektřiny | Očekávání ČNB | Diverzifikovat | Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | PMI indikátor | Růst deficitu | Marathon | Pracovní místa | Druhá vlna koronaviru | Ranní okénko | Česká republika | Tržby v eurozóně | Měnový fond | Allegro | Společnost Allegro | Ceny bytů | CPI v USA | Významné riziko | Foot Locker | Embargo | Dílčí indexy | Nařízení | Intel | Zásoby benzinu | Průzkum PMI | Pokles indexu | Pandemický program | Zveřejnění výsledků | Podvážení | Tempo inflace | Zájem o ropu | Oživení čínské ekonomiky | Hospodářský vývoj | Průmysl v eurozóně | Zelené dluhopisy | Spotřebitelská poptávka | Výdělky | Růst průměrné mzdy | Proražení | Přebytek obchodní bilance | AAPL.US | Futures na DAX | Bayer | BASF | Vakcinace | Proč investovat | Očkování | Rozpočtové deficity | IPO společnosti | Ceny aktiv | Plný úvazek | Částečný úvazek | Očkování proti covidu-19 | Voda | Inflace v Polsku | Harvest Volatility Management | Mike Zigmont | Emise dluhopisů | Výhled na rok | Pokles zásob | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Dobrý výsledek | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Německá inflace | Komentář Radomíra Jáče | Proražení rezistence | DOT | Západní ekonomiky | Růst průmyslu | Inženýrské stavitelství | Salutem | Salutem Fund | Český maloobchod | Předběžný údaj o HDP | Údaj o HDP | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | CARA | MJ | Měsíční data | MSCI ACWI | Situace na trhu | Macrotrends | Macrotrends.net | Očkování proti covidu | DAX (DE30) | Bilanční suma | Hrubý domácí produkt (HDP) Polska | Tržní ceny | Výrobní aktivity | Dnešní seance | Rozvolnění | Activision | Blizzard | Počet zahájených bytů | Kov | MSFT.US | Microsoft (MSFT.US) | Růstový trend | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | V4 | Rostoucí výnosy | Sentiment investorů | Negativní sentiment investorů | Investoři a obchodníci | Míra inflace v Německu | Příznivé údaje | Silný růst | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Japonský HDP | Pandemie covidu-19 | Analýza EUR/USD | Apple (AAPL.US) | IWH | Fidelity | Výrazný růst | CryptoQuant | Zlepšování sentimentu | Hodnotové akcie | Vývoj pandemie | Salesforce (CRM.US) | CRM | CRM.US | xStation 5 | Míra úspor domácností | Míra úspor | Reuters analytik | Nejvyšší růst | ISM ve službách | Realitní fondy | Analytické zprávy | Data o inflaci | Prudký růst cen | Fincentrum & Swiss Life Select | AMD | Průmyslová produkce v eurozóně | Hospodářské instituty | Německé instituty | COIN | COIN.US | Coinbase (COIN.US) | Cathie Woodová | Ark | Ceny ropy Brent | Všechny indikátory | Vývoj na měnových trzích | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Odhad letošního růstu ekonomiky | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Objednávky | Události tohoto týdne | Futures na americké indexy | Inflace v České republice | Otevření ekonomik | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Ceny ve výrobě | Ceny producentů | Pandemie COVID | Tuzemská měna | Obavy z inflace | API | Oslabení | Růst cen nemovitostí | Prodejní ceny | Výsledky za Q1 | Rozpočtový deficit Francie | Výhled růstu české ekonomiky | Naše hospodářství | MNB | Impulzy | Spotřeba domácností | Zajištění proti inflaci | Nabídka státních dluhopisů | Proinflační faktory | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Dodávky plynu | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Zajišťování | Konkurence | Prodej | Cíl Evropské centrální banky | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Nové prognózy | Prognózy banky | Cyklus zvyšování sazeb | ICT | Index podnikatelské nálady | Dolar dnes | NASA | Vyšší úroveň | Životní pojišťovny | Varianty koronaviru | Výhled na letošní rok | Počet nezaměstnaných | Technologie | Obchodování v Evropě | Očekávaná data | Sazby daně | Očekávání zisku | Včerejší seance | Růst dovozu | Tempo zdražování | Problémy se subdodávkami | Raiffeisenbank Helena Horská | Americký trh | AI | FIXED | Recese ekonomiky | Odvětví | Pokles poptávky | Jednání ECB | Flexibilita | Načasování | Nasdaq-100 (US100) | Otevřené pozice | Výrobce elektromobilů Tesla | Omezené dodávky | Dodávky suroviny | Omezené dodávky suroviny | Intelligent Cloud | Azure | More Personal Computing | Rekord | Příjmy z reklamy | Reposazba | Vyšší inflace v Německu | University of Michigan | Provozní náklady | Objem vkladů | HICP | Chování | Vnímání | Růst aktivity | Růst výrobních cen | Projekce | Subdodávky | Rekordní minimum | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | BioNTech | Červencová inflace | Červencová meziroční inflace | Aktuální prognózy | ČNB Luboš Komárek | Luboš Komárek | Sekce měnové | Náměstek ředitele | Vratislav Zámiš | Dnešní kalendář | Byty | První odhad | Maynard Keynes | Vyšší úroky | Medián | Výrobní inflace | Funkční období | ASX | Proočkovanost | Vlna pandemie | Inflace ve Velké Británii | David Vagenknecht | Nedostatek čipů | Růst výroby | Společnosti | Aktualizovaný výhled | Neúspěch | Opatření | Rivian | Vrcholy | Dna | Polská inflace | Rychlý růst | ANO | Uhlí | RBC | NFT | Vysoká poptávka | TIPS | Ceny plynu | Výsledek zasedání Fedu | Problémy v dodavatelských řetězcích | Úročení | Cenový šok | Energetická krize | Jak diverzifikovat | Globální hrubý domácí produkt | Zvýšení základní úrokové sazby | Globální inflace | Automotive | Navyšování cen | Meziroční inflace v září | Inflace v září | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Zdražování potravin | Češi | Energetické krize | Polský zlotý a maďarský forint | Nákup plynu | Citigroup (C.US) | C.US | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Situace na finančních trzích | Zdravotnictví | Obilí | Pozornost | Izraelská centrální banka | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Klima | Meta Platforms | Česká národní banka (ČNB) | Drahé energie | Podmínky na trhu | Společnost | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Průmyslový sektor | Další růst sazeb | Dopady inflace | Lockdowny | TIM | Booking | Nové mutace | Omikron | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zvýšené úrokové sazby | | Výhled české ekonomiky | Nejvýraznější propad | Zlotý | Zlato (XAU/USD) | Postranní pohyb | Rozšíření | Rostoucí inflace | Christopher Rupkey | Výkon průmyslu | Liz Trussová | Spotřebitelské inflace | Meziroční inflace v ČR | Jaromír Gec | Ekonom Komerční banky | Inflační spirála | Základní sazba | Odvětví cestovního ruchu | Tlumit inflační tlaky | Celosvětový hrubý domácí produkt | Santa rally | Hodnoty měny | Miliardy USD | CME FedWatch Tool | Kartel OPEC+ | Jestřábí komentáře | Zvyšování sazeb Fedu | Poptávka po riziku | DAO | Hypomonitor | Hry | Dražší energie | Upravený zisk EBITDA | Upravený zisk | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Instituce | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Základní úrok | Snížení daně | Murray | Zrychlení růstu ekonomiky | Christoph Weil | Evropský orgán pro pojišťovnictví | EIOPA | Lednová inflace v USA | Americký desetiletý výnos | Futures na S&P 500 | Rusko-ukrajinský konflikt | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Hrubý domácí produkt (HDP) Izraele | Ruské invaze na Ukrajinu | Čínský prezident Si Ťin-pching | Cenový index | Sankce | Capitalinked.com Radim Dohnal | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Kyjev | MWh | EUR/MWh | Japonský Nikkei 225 | Harmonizovaná inflace | Prima | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Pokles inflace | Snížení spotřební daně | Řetězce | Zvyšování cen | APP | Vývoz ruské ropy | Ukrajinské krize | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Dopady války na Ukrajině | Opatření v Číně | Dodávky LNG | Petr Kříž | PwC Petr Kříž | Míra inflace v Polsku | Růst cen energií | Šéf banky BIS | Inflační éry | Augustín Carstens | Odborné prognózy | Neutrální úroková sazba | Inflační data | GMT | Patrik Novotný | Vzestupný trend | Dovoz ruské ropy | Pokles produkce | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Výsledky Alphabet | Výsledky Amazonu | Volatilní vývoj | Rostoucí ceny energií | Splátky úroků | Wall Street výsledky | finGOOD | Vít Endler | Dow Jones Industrial Average | Dollar General | Guggenheim | Rezervní fond | RIOT.US | RIOT | Bilance ČNB | Přijetí | Snížení inflace | Měnové instituce | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Zvýšení úroků | Obchodní rozpětí | Centrum | Nárůst zásob | Zvyšování cen energií | Kevin Tran Nguyen | Vývoj zisků | Hike | Stabilita úrokových sazeb | Britský regulátor | Ceny nájmů | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Oslabení maďarského forintu | Zpráva o inflaci | Udržitelnost | Provozní výnosy | Thomas Barkin | Německé ekonomiky | Makroekonomické prostředí | Reálné příjmy domácností | Zastropování cen | Společnost S&P Global | Kryptotrhy | Energetická náročnost | Ruské ropy | Zastropování cen elektřiny | Marathon Digital | MARA.US | MTLBK | L3Harris (LHX.US) | L3Harris | LHX.US | LHX | Český statistický úřad (ČSÚ) | Jeremy Hunt | Korporace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | F-35 | Zmírnění inflace | Novinky | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Širší index | Ranní zpráva pro tradery | Zpráva pro tradery | Co se děje na finančních trzích | CZ | Ministr financí Jeremy Hunt | Pokles reálných mezd | Rafinerie | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Marathon Digital Holdings | Výhody diverzifikace | Index cen výrobců | OANDA TMS Brokers | TMS | Hugh Johnson | Hugh Johnson Economics | Crowdfundingové platformy | Utaženější měnové politiky | Dolarový index (DXY) | Zisky společnosti | Podílové listy | Analytici Citi | Výhled na rok 2023 | Akciové trhy jako celek | Vyjádření představitelů | Cenový růst | Výprodeje | Silná koruna | Mzdové požadavky | Volatilní položky | Vývoj sazeb | Invest | Pokračující pokles | Znovuotevření čínské ekonomiky | PAP | Šekel | Viceguvernérka | Fingood | Zastavení činnosti | Odeznívání inflace | First Republic | Problémy v bankovním sektoru | Zklidnění situace | Převzetí banky | Převzetí banky Credit Suisse | Válka | Riot Platforms | Vyšší ceny | Klesající inflace | JOLTS | Vysoké úroky | Vysoké úrokové sazby | Srovnávací základna | Etheru | Růst cen nájmů | Partnerství | Inflace ve Spojeném království | Nálada spotřebitelů v eurozóně | Vývoj HDP v eurozóně | Mezičtvrtletní vývoj HDP v eurozóně | Mezičtvrtletní vývoj HDP | Porovnání vývoje jádrové inflace | Inflace v eurozóně a ve Spojených státech | Vývoj mzdového indikátoru | Vývoj mzdového indikátoru atlantského Fedu | Historický vývoj indexu S&P 500 | Atlanta Fed | Záplava dat | Vlády NATO | Alfred Kammer | Pozitivní signál | Železnice | Zvýšení dluhového stropu | Vice | Index aktivity ve zpracovatelském průmyslu | Údaje o maloobchodních tržbách | Zvýšení sazeb Fedu | Jon Eastick | Allegro.cz | Vývoj tržeb | Silná data | Americká technologická společnost | Guvernér BOJ | Reálné příjmy | Nárůst cen energií | Uvolnění podmínek | Největší ekonomiky | Nižší ceny | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Generativní umělá inteligence | Generativní AI | Souhrnný index nákupních manažerů | Řízení výnosové křivky | Futures na evropské indexy | Bitcoinového ETF | Ekonomka Horská | Rebalanční toky | Index US 500 | Hamás | Izraelský šekel | CHN.cash | Souhrnný index nákupních manažerů (PMI) | Kryštof Míšek | Argos Capital | Struktura | Eskalace na Blízkém východě | Eskalace | Pandemie covidu | ProCent | Schválení bitcoinového ETF | Capital | Úřad Eurostat | 1D | Cenová maxima | Výkon | Nákupy | Jádrový index spotřebitelských cen | Volební rok v USA | Volební rok | Společnost S&P | Povětrnostní podmínky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Zrušení superhrubé mzdy
Zrušení transakce
Zrušení Účtenkovky
Zrušení úročení rezerv bank u ČNB
Zrušení voleb v Gabonu
Zrušení zastropování cen
ZRX
Zrychlené nákupy
Zrychlení inflace
Zrychlení inflace v eurozóně

Následující klíčová slova

Zrychlení růstu ekonomiky
Zrychlení růstu řecké ekonomiky
Zrychlení tempa růstu inflace
Zrychlený úpis
Zříceného mostu v Baltimoru
Zřízení fondu
Zřízení účtu
ZS
Zscaler
Zscaler Inc
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít