Úterý 22. září 2020 15:51
reklama
Dukascopy
reklama
XTB evolution
reklama
XTB evolution

Trading log 3 - jak se připravit o 165 pips jasného zisku

Napsal:   Sekce: 

Od mého posledního příspěvku jsem pilně obchodoval, každý týden jsem zvýšil účet o 95% z původního účtu už je skoro milion což není tak špatný výsledek, měl jsem jen jeden ztrátový obchod a tak bych se s Vámi chtěl podělit o svůj skvělý systém, je to AOS a není ho třeba ani moc kontrolovat má v sobě zabudovánu automatickou zpětnou vazbu na bázi fuzzy logiky a umělou inteligenci z neuronových sítí. Sám se zapne ráno při zakokrhání kohouta a večer vám dá dobrou noc a vytiskne cheque.


Nic samozřejmě je to kravina, kdyby byl trading tak jednoduchý tak jsme asi všichni vyvalený na jachtách a ne přilepený na monitoru každý den :-)) Skutečný stav věcí se má tak že jsem po třech týdnech emotivního obchodování své snažení zastavil a dal si měsíční pauza na důkladné zhodnocení. Během těchto tří týdnů jsem udělal 15 obchodů z nich většina skončila ztrátou, na nule či na B/E a to i přes to že některé obchody byly 160pip v plusu. Přesto byly tyto tři týdny obchodování zajímavé a oči otevírající.

V říjnu 2008 jsem se zůčastnil ITC v Barceloně což je 3 denní setkání traderů a traderů aspirantů pořádané fxstreet.com, doufám že se fxstreet.cz nebude zlobit, nejedná se o žádnou reklamu jen bych se rád podělil o pár zkušeností. Byla to výborná akce na které se představilo 7 řečníků a asi 50 účastníků. V to samem  roce jsem se v odhodlání zabývat se tradingem vážně a po zhruba ročním hledání toho správného systému zapsal do kurzu one on one od R.Bookera. Jeho styl mě ve své době velmi zaujal a po shlédnutí mnoha free webinářů a publikací mě připadal to pravý ořechový. Po zaplacení příslušné částky jsem dostal přístup ke kompletnímu systému jehož popis a názorné příklady zabíraly 25 kapitol a nesčetnému množství příkladů a nahrávek a dále možnost konzultovat kdykoliv jakýkoliv dotaz s tvůrci systému. Tento člověk byl také jedním z řečníků na ITC což jsem považoval za skvělé a těšil se na osobní setkání.

ITC je 3 denní program s formátem 50% prezentace a 50% live trading ve skupinách a každý den s jiným profesionálem. První z řečníků měl prezentaci na téma jak nepoužívat stop loss a využívat maximálně 10:1 leverage. To mě tenkrát vůbec neoslovilo, ve všech do té doby mnou přečtených zdrojů zcela jasně vyplývalo že stop loss je základní nástroj MM a kontrolu max risku, který chrání tradra před velkými ztrátami, taková poslední záchranná brzda. Každý z následujících řečníků prezentoval svůj přístup, svůj osobitý styl obchodování, nutno dodat každý přístup zcela jiný ale úspěšný.

Další z prezentací na téma jak identifikovat a využít extrémní nerovnováhu nabídky a poptávky mě zaujala natolik že jsem se jí nejprve snažil obohatit nově naučený systém a pak mě nadchla tak že jsem nechal studovat kurz a pustil se jen do této metody. Nutno dodat že nejprve jsem ji s úspěchem dal na demu přes rok a poté přestoupil na live, kde díky psychice zatím bez výrazných úspěchů ale pracuji na tom:-P

Tak a jak to vše spolu souvisí. Provedl jsem zhodnocení všech svých live obchodů od ledna 2010 a i přes to že většina obchodů končila ztrátou na SL či BE vstup do směru trhu byl platný a trh šel mým směrem a to výrazně. Začal jsem tedy hledat optimální nastavení S/L ale to mi vycházelo příliš velké a bylo v rozporu s mým max riskem na obchod ve výši 2% z účtu. Znovu jsem si vzpomněl na již zmíněného člověka z ITC jeho prezentaci o nepoužívání SL a přečetl opět jeho knihu abych si oživil jakým způsobem to vlastně myslel to obchodování bez stop losů.

Zde tedy shrnutí stylu bez SL, jen základní kostra původní text je na 240 stránkách.

ístup vychází z toho že čím nižší TF tím větší šum, čili větší nahodilost, z čehož vyplývá vyšší volatilia a vyšší pravděpodobnost spuštění SL. Klade důraz na analýzu různých TF, od měsíc až na 1H. Sleduje se zhruba měsíční úsek na 1h grafu a na 1h se realizují vstupy. Nakreslí se mřížka (median grid) identifikují cenové extrémy a směr do kterého se budou otevírat pozice. Základ je nízký leverage max 10:1 vzhledem k velikosti účtu a risk ve velikosti max 2-5% na pozici. Klade se důraz na zonu komfortu, čili jak velkou ztrátu jsem ochoten akceptovat bez toho aby to ovlivnilo mé rozhodování či výrazně velikost účtu. Pozicí se myslí několik vstupů na různých cenách do předpokládaného směru trhu s nízkým levereage. Metodologie 4x1 jeden pár, jeden lot, jedním směrem a jedno procento.

Screen dole je aplikace no stop loss v kombinací s mou metodou vstupů. První obchod byl 25.4 ráno pull back do směru trendu, který jde okamžitě do mínusu. Vstup 2 na resistanci, vstup 3 trochu unáhlený z obavy aby mi neutekl obrat a vstup 4 na rezistenci. Všechny vstupy SELL a to protože jak na denním, 4H a 1H vše ukazuje na down trend, silná rezistance v oblasti 1,34 - 1,3450 a dále i fundamentální situace kolem Řecka, to vše jako faktor pro vstup do short. V chvíli kdy se cena pohybovala okolo 1,34 celá pozice byl v mínus a to 1,18% k velikosti účtu. Obchod byl zavřen na 1,3220 což je 2,67%. Pozice bych začal likvidovat v oblasti 1,35 kde by akumulovaná ztráta v pips dosahovala 3% účtu.

Pokud bych použil moji max stop na 50 pip a posunutí na BE tak bych byl třikrát venku z pozice a se ztrátou. Takto byl obchod úspěšně uzavřen se ziskem zhruba 400 pip což potěší po sérii 15ti nevydařených trejdů.

Závěrem je dodat že tento článek není  vžádném případě kompletním popis systému jen jsem se chtěl podělit o trochu jiný pohled na věc, který mě osobně zaujal. A t.aky nemám nic proti AOS, AOS prostě není můj styl. Určitě existují sofistikované metody a modely jak obchodování zautomatitovat a podpořit rozhodování.

Hodnocení článku:
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Trading ideas: USD/CAD, AUD/JPY a GBP/CHF
  V tomto blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných menových pároch a ako je možné ich zobchodovať pomocou jednoduchej price action. USD/CAD short, AUD/JPY long/short a GBPCHF long.
 • Trading indexu S&P 500 a EUR/USD
  Americký akciový index S&P 500 sice v posledním týdnu zastavil předchozí výrazné růsty s každodenním vytvářením nových historických maxim, ovšem technicky situace vypadá spíše na další růst.
 • Trading: Jak obchodovat EUR/USD, GBP/USD a ropu WTI?
  I přes technické a fundamentální tlaky na euro vůči dolaru dokázalo euro odolat a měnový pár EUR/USD se rychle z obchodování hlouběji pod 1,1600 vrátil zpět nahoru a aktuálně směřuje k ataku důležitého breaklevelu v oblasti 1,1700 +/-.
 • Trading jako vrcholový sport
  Performance, trading performance, high level performance
 • Trading je jako předjíždění auta
  Malé přírovnání Tradingu k nám velmi známému manevru...
 • Trading je jednoduchá věc
  Nedávno jsem četl několik článků, ve kterých se psalo na téma snadnosti či nesnadnosti obchodování - vydělávání na FOREXu. Několik dnů jsem nad tím přemýšlel a rozhodl jsem se přispět svým názorem.
 • Trading je na 95 % o naší niterné volatilitě
  Mnoho lidí mi často položí otázku: "Prosím, jaký konkrétní obchodní systém používáte? Chtěl bych ho od Vás převzít a obchodovat jako Vy". Takovým lidem vysvětlím základy a v některých případech i pokročilé funkce mého obchodního přístupu. Jenom velmi zřídka se mě někdo zeptá: "Jak to děláte?" Na takovou otázku bych odpověděl jinak: "Jsem flegmatik, chodím běhat a počítám v pipech."
 • Trading log day 1
  Zdravim opet, ted jiz s obchody co jsem udelal zacatkem unora. Puvodne jsem chtel nejdrive pridat neco o tom jak jsem se k obchodovani dostal, ale vcera jsem se nejak na toto tema rozepsal a jeste clanek nedokoncil.
 • Trading log me obchody a (ne)zkusenosti
 • Trading log týden 2 - kdo je největší nepřítel tradera
  Dnes bych rád navázal s dalším typem vstupů, zhodnotil a doložil několik vlastních reálných obchodů. V podstatě se jedná a pull back nebo throw back po proražení významné S/R úrovně. Nebudu popisovat mechaniku vstupu je např. uvedena v článku na fxstreet.cz ze září 2009. Soustředím se na provedení obchodu a chyby.
 • Trading mě dovedl ke zdravému životnímu stylu, říká polský milionář
  Filip Para je vystudovaný ekonom, jehož povoláním je oceňování nemovitostí. Na finančních trzích začal obchodovat v roce 2011, kdy ho kolega zasvětil do tajů obchodní platformy a podal mu pomocnou ruku. Trading je pro něj jenom doplňkovou aktivitou při hlavním pracovním poměru. „Při obchodování na finančních trzích se situace někdy vyvíjí opačně, než byste si přáli“, říká Filip. „V takových případech raději obchodní platformu zavřu a jdu do posilovny, abych neudělal neuvážené rozhodnutí.“ V dubnu Filip dorazí na investiční konferenci společnosti Bossa, kde se bude dělit s českými obchodníky o své zkušenosti. Filipa jsme se před konferencí zeptali na pár otázek.
 • Trading nahodilosti
  Článek je věnován problematice nahodilosti na finančních trzích a hledání konkurenční výhodu formou money managementu, který tento vliv omezuje. Myšlenka ochrany vůči nahodilosti je dále rozvinuta v experimentu s hodem mincí, který reprezentuje nahodilost zisků a ztrát.
 • Trading nastavení: EUR/USD, EUR/CZK a ropa WTI
  Euro v posledním týdnu dokázalo, bez žádné zásadní zprávy, výrazně posílit v podstatě vůči všem důležitým měnám. Měnový pár EUR/USD tak z oblasti 1,1600 +/- skokově posílil až nad 1,1800. Nedošlo tedy k naplnění poklesové formace hlava a ramena, která mnoho technických obchodníků od long obchodů odrazovala. Fundamentální obchodníky zase mohla odrazovat pozitivní americká data a FED komentáře.
 • Trading nastavení grafů pro EUR/USD, CHF/JPY a ropu WTI
  Měnový pár EUR/USD neudržel velmi nadějný růst z minulého pátku a pondělka tohoto týdne, kdy ukazoval snahu otestovat kulatou úroveň 1,2500. Dle plánu jsem nad 1,2400 ukončil long pozice z 1,2260.
 • Trading nastavení: Index S&P 500, EUR/USD a ropa WTI
  Na akciových indexech poslední dny vidíme značné prodejní tlaky, nicméně k velkým propadům nadále nedochází. Na trhu existují síly, které větší poklesy dovolit prostě nechtějí. Je nutno ještě nějaký čas distribuovat předražené akcie ze silných rukou do slabých.
 • Trading nastavení: Měnové páry EUR/USD, USD/CAD a ropa WTI
  Měnový pár EUR/USD dle mého očekávání roste a obchoduje se již blízko avizovaného střednědobého cíle 1,1100 +/-. A to mnohem rychleji než jsem předpokládal. Měnový pár tak potvrzuje dobře a včas odhalenou změnu fundamentů, které ho poslední týdny podporovaly v růstu. Na vývoji páru je jasně viditelná rostoucí síla eura k americké měně, kterou nezastavil ani středeční FED a již 93% pravděpodobnost zvýšení amerických úrokových sazeb v červnu a ani dnešní velmi dobrá data z amerického trhu práce.
 • Trading nastavení pro akciové indexy a měnový pár EUR/USD
  Po silném pobrexitovém růstu důležitých akciových indexů v předminulém týdnu se v první polovině tohoto týdne již začalo zdát, že trhy konečně dostávají rozum a jdou směrem, který je v této situaci logický (dolů). Více ztrácely evropské indexy, německý DAX oslabil během 2 dnů o více než 500 bodů. Americké indexy také zahájily poklesy, ty však nebyly ani zdaleka tak významné jako v Evropě.
 • Trading nastavení pro akciové indexy, EUR/USD a ropu WTI
  Americké akciové indexy dokázaly bravurně obrátit velmi negativní vývoj z předminulých dvou týdnů a od úterý výrazně posilují. Dow Jones již smazal polovinu třitisícebodového propadu a obchoduje se zpět na hodnotách vzdálených jen přibližně 5 % od nedávných historických maxim.
 • Trading nastavení pro akciový index S&P 500, EUR/USD a ropu WTI
  Po minulém týdnu je i tento týden pro akciové indexy negativní, ale stále nejde o ty správné a očekávané poklesy z fundamentální a technické nadhodnocenosti, neustále horšící se geopolitické situace ve světě, neuspokojivého stavu bank (především evropských), blížícího se zvýšení úrokových sazeb v USA, možných horších 3Q výsledků apod. Včera se americký akciový index S&P 500 podíval dokonce na tříměsíční minima, když nervozitu na trhy vnesla horší data o importech a exportech Číny a také středeční zápis ze zasedání Fedu.
 • Trading nastavení pro EUR/USD, USD/CAD a ropu WTI
  Nejdůležitější indikací pro obchodování měnového páru EUR/USD pro další dny a týdny bylo chování páru po středečním výstupu ze zasedání amerického FEDu. Ten zvedl úrokové sazby a potvrdil tři zvýšení v tomto roce. Tím dále narostl již tak významný rozdíl mez i úročením amerického dolaru a evropského eura. Dále FED navýšil svůj odhad růstu amerického HDP pro letošní i příští rok.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy