Středa 06. prosinec 2023 05:41
reklama
Fintokei Vánoce
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Instaforex ebook
reklama
Fintokei ProTrader

BREAKING: Bitcoin posiluje o 5 % 🧨

15.11.2023 20:07  Autor: XTB  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

V posledních minutách pozorujeme zrychlení růstu na trhu s kryptoměnami. Bitcoin snižuje své nedávné poklesy a vrací se nad 37 000 dolarů. Žádné nové informace se neobjevily, i když dnes někteří analytici poukazovali na méně než 50% šanci na přijetí Bitcoin ETF v tomto týdnu. Na druhou stranu jeden z analytiků trhu ETF naznačuje, že i přes pravděpodobné zpoždění rozhodnutí SEC v tomto týdnu budou některé žádosti přijaty do začátku ledna příštího roku. Cathie Woodová ze společnosti ARK navíc uvádí, že v případě býčího scénáře by Bitcoin mohl dosáhnout 1-1,5 milionu USD za "jednu minci".

Zdroj: xStation 5

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • BREAKING: Bank of England zvýšila sazby o 50 bp
  Bank of England dnes ve 13:00 oznámila své rozhodnutí o měnové politice. Ekonomové očekávali zvýšení sazby o 50 bazických bodů na 2,25 %, zatímco trh ocenil 65% šanci na pohyb sazby o 75 bazických bodů na 2,50 %. Ekonomové měli tentokrát pravdu, když BoE zvýšila sazby o 50 bp. 5 členů MPC hlasovalo pro změnu sazby o 50 bp, 3 hlasovali pro změnu sazby o 75 bp a 1 hlasoval pro změnu sazby o 25 bp. MPC také hlasovala pro zahájení aktivního prodeje GILT od 5. října 2022.
 • BREAKING: Bank of England zvyšuje sazby v souladu s očekáváním, navíc varuje před recesí
  Bank of England oznámila své měnověpolitické rozhodnutí ve 13:00. Trh očekával zvýšení sazeb o 75 bazických bodů a BoE tato očekávání naplnila. Sazby se zvýšily o 75 bazických bodů, přičemž hlavní sazba se vyšplhala na 3,00 %. Rozhodnutí bylo jednomyslné, všech 9 členů hlasovalo pro zvýšení. BoE však varovala, že pokud se sazby budou ubírat cestou nastavenou tržní křivkou, může dojít k dvouleté recesi. BoE také uvedla, že vrcholová sazba bude pravděpodobně nižší, než předpokládal trh. Britská libra se na základě této zprávy posunula níže, přičemž GBPUSD testoval hranici 1,1200.
 • BREAKING: Barr oznámil vyšší kapitálové požadavky na americké banky!
  Barr z amerického Fedu oznámil, že největší americké banky s aktivy nad 100 miliard USD (dříve to bylo 700 miliard USD) budou muset zvýšit své kapitálové rezervy. Na každých 100 USD (riziko nesoucích) aktiv bude muset banka držet dodatečné rezervy ve výši 2 USD.
 • BREAKING: Bielorusko sa údajne pripravuje na inváziu na Ukrajinu
  Negatívna nálada sa na trhy vrátila po tom, čo denník Jerusalem Post informoval, že podľa ukrajinských vojenských a štátnych zamestnancov môžu bieloruské sily začať ofenzívu ešte dnes. Ukrajinské úrady už predtým informovali, že Vladimir Putin nariadil ruskému letectvu vyprovokovať nálet na hranice Bieloruska a Ukrajiny. Lídri oboch režimov sa dnes stretli v Moskve a hovorili o „situácii v regióne a na Ukrajine“ a „ekonomickej spolupráci pod tlakom sankcií“.
 • BREAKING: Binance žalována CFTC - Crypto klesá
  Americký regulátor CFTC žaluje kryptoměnovou burzu Binance a jejího zakladatele Changpenga Zhaoa kvůli problémům souvisejícím s porušováním pravidel obchodování a derivátů. Tato zpráva vyvolala prudký výprodej akcií Binancecoin. Bitcoin rovněž utrpěl úder a klesl pod hranici 28 000. Nicméně v současné době Binancecoin ztrácí méně než 2 %.
 • BREAKING: Bitcoin klesá pod 29 000 dolarů!
  Trh s kryptoměnami zaznamenává v druhé části dnešní seance zvýšenou volatilitu, přičemž BITCOIN prolomil psychologickou hranici 29 000 USD a na denní bázi tak ztratil téměř 3,3 %. Děje se tak v době, kdy dolarový index (USDIDX) posiluje a blíží se ke 101 bodům. Cena BTC se často pohybuje inverzně ke směru americké ceny. Výsledky amerických bank dopadly lépe, než se očekávalo, a systémové obavy kolem USA po jarní bouři, v níž bitcoin získával, výrazně opadly. Kromě toho se zdá, že trh se poněkud "unavil" zprávami o spotových ETF na bitcoin - ty přestaly ovlivňovat ceny a psychologii investorů. Zajímavé však je, že trhy na Wall Street podobnou sestupnou dynamiku nezaznamenávají.
 • BREAKING: Bitcoin krátce klesl pod 17 000 $! Binance nepomůže FTX?
  Výprodej kryptoměn se zrychlil poté, co aktuální zpráva od Coindesk naznačila, že Binance po úvodní analýze finančních dokumentů FTX nepřevezme konkurenční burzu. Kryptoměny po této zprávě klesají. Bitcoin dočasně klesl pod 17 000 $.
 • BREAKING: Bitcoin nad 31 000 dolarů - nejvýše od začátku roku📈
  Bitcoin prodlužuje dynamický růst, který byl zahájen spuštěním burzovně obchodovaných fondů (ETF) na bitcoin a zapojením významných hráčů z tradičního finančního sektoru. Náladu na trhu podpořilo spuštění EDX Markets, burzy digitálních aktiv, za kterou stojí Citadel Securities, Fidelity Digital Assets a Charles Schwab Corp. Kromě toho společnosti BlackRock a WisdomTree požádaly o spuštění amerických ETF založených na bitcoinech, což signalizuje institucionální poptávku a otevřenost trhu.
 • BREAKING: Bitcoin na nových lokálnych maximách!
  Napriek slabosti regulovaných trhov kryptomeny získavajú a vlnu zhodnocovania podporuje predovšetkým Bitcoin, ktorý sa dostal na nové lokálne maximá v blízkosti 31400 USD. Hlavným fundamentálnym základom pozorovaných pohybov sú prichádzajúce žiadosti o schválenie nových spotových ETF pre Bitcoin.
 • BREAKING: Bitcoin pod hladinou 40 000 USD!
  Cena Bitcoinu klesla po otvorení obchodovania na Wall Street pod psychologickú hranicu 40 000 USD a dosiahla úroveň 39 500 USD. Aktuálne sa však nákupnej strane podarilo zastaviť poklesy a vrátiť sa nad hladinu 40 000 USD. Dnešné poklesy sú spôsobené pokračujúcimi jastrabími správami a rastom výnosov amerických štátnych dlhopisov, ktoré oslabujú rizikové aktíva.
 • BREAKING: Bitcoin prekonal prvýkrát v histórií hladinu 20 000 dolárov
  Bitcoin práve dosiahol ďalší míľnik vo svojom pôsobivom raste v roku 2020. Kryptomena prudko vzrástla na nové historické maximum nad hladinu 20 000 dolárov a prekonala predchádzajúci vrchol na úrovni 19 860 dolárov. Najpopulárnejšia kryptomena sa od začiatku septembra obchoduje v silnom rastovom trende.
 • BREAKING: Bitcoin sa blíži k silnému odporu vo výške 45 000 USD
  Cena bitcoinu sa tento týždeň drží na vyšších úrovniach napriek prebiehajúcej vojne a býci dúfajú, že pozitívny sentiment sa môže pretaviť do dlhodobejšieho trendu. Rozhodujúce bude zistiť, či BTC býci dokážu rozhodujúcim spôsobom prelomiť kľúčovú rezistenciu na úrovni 45 000 USD, ktorá dokázala odmietnuť cenu zakaždým, keď bola testovaná od začiatku roka.
 • BREAKING: Bitcoin sa dostal pod kľúčovú podporu 45 000 $
  Bitcoin klesol pod kľúčovú podporu 45 000 dolárov, pričom pokles zaznamenali aj iné kryptomeny, vďaka nedávnym jastrabím komentárom členov Fedu. Dnes o 20:00 budú zverejnené FOMC minutes, ktoré taktiež môžu zvýšiť volatilitu na trhu kryptomien. Napriek negatívnemu sentimentu stojí za zmienku, že údaje o reťazci naznačujú, že býci ešte nezložili zbrane. Podľa údajov z Glassnode, kryptoburzy zaznamenali v posledných mesiacoch prudký odlev kryptomien, čo poukazuje na to, že prebiehala „historicky silná akumulácia“.
 • BREAKING: Bitcoin testuje hlavní rezistenci na 16 000 USD
  Cena bitcoinu během dnešní seance klesla o více než 3,0 %, protože obavy z protestů v Číně, bankrotu BlockFi a kapitulace těžařů (o kterých jsme psali v našem dřívějším příspěvku) oslabily náladu na trhu. Z technického hlediska se Bitcoinu nepodařilo prorazit nad místní zónu odporu na úrovni 16 270 USD a iniciativu opět převzali prodejci. V současné době cena testuje psychologickou podporu na úrovni 16 000 USD a v případě prolomení níže by se mohl výprodej prohloubit směrem k další podpoře na úrovni 15 570 USD.
 • BREAKING: Bitcoin vzrástol o viac ako 15 percent za 30 minút
  Bitcoin tento rok zápasil s tým, že kryptomena klesla o viac ako 30% z historického maxima. Vyzerá to však, že sa cene podarilo nájsť cestu k nedávnemu rozsahu. Bitcoin zaznamenal veľmi silný pohyb smerom nahor a iba za 30 minút vzrástol o viac ako 15%. Cena vyskočila z približne 31 850 dolárov na viac ako 37 000 dolárov. Ako je to zvyčajne v prípade kryptomien, tento krok nesprevádzali žiadne správy.
 • BREAKING: Bitcoin zaznamenal najvýraznejší nárast za posledné dva mesiace
  Kryptomeny začali rok pozitívne. Cena Bitcoinu obhájila kľúčovú bariéru vo výške 6 000 dolárov a vďaka napätiu na Blízkom východe zaznamenala nárast. Na rozdiel od zlata však Bitcoin dokázal udržať rally a cena dnes prekročila hranicu 8500 dolárov - najvyššiu úroveň za 2 mesiace. Rast zaznamenali aj ostatné kryptomeny. Bitcoincash je dnes až o 25% vyššie a jeho cena sa v roku 2020 takmer zdvojnásobila.
 • BREAKING: Bitcoin zaznamenal na začiatku októbra nárast o takmer 10%
  Bitcoin a ďalšie hlavné kryptomeny začali nový mesiac so silnými ziskami. Dôvody tohto pohybu sú nejasné, ale v poslednom čase sa na trh dostalo množstvo noviniek, ktoré zlepšili náladu investorov:
 • BREAKING: BoC ponechává sazby na stávající úrovni
  Bank of Canada nezměnila úrokové sazby, jak se všeobecně očekávalo. Současná úroková sazba zůstává na úrovni 4,50 %. Jedná se o druhé zasedání, během kterého nebyly úrokové sazby zvýšeny. Podle analytiků se série agresivního zvyšování sazeb v ekonomice ještě plně neprojevila, a proto v současné době není potřeba ve zvyšování úrokových sazeb pokračovat.
 • BREAKING: BoC zvyšuje úrokové sazby na 5,00 %, USDCAD klesá❗
  Bank of Canada (BoC) zvýšila cílovou jednodenní úrokovou sazbu na 4,75 % v souladu s pokračující politikou kvantitativního zpřísňování. Rozhodnutí banky je v souladu s prognózami, které očekávaly zvýšení sazby o 25 bazických bodů. Údaje nejsou překvapivé, ale výhled dalšího zvyšování sazeb bude záviset na dalších údajích o inflaci. Bank of Canada také předpokládá, že ceny CPI se po šesti měsících vrátí na cílovou úroveň, ale prozatím se s dalším zvyšováním nepočítá.
 • BREAKING: BoE Bailey: Aby sme sa vyrovnali s inflačnými tlakmi, musíme prijať potrebné opatrenia
  Pri pohľade na GBP/USD na intervale H4 cena testuje kľúčovú rezistenciu na hodnote 1,3350. To, či sa menovému páru podarí preraziť vyššie, určí smer trendu v strednodobom horizonte.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook velky Makro vyhled 2024 (V4)