Úterý 16. července 2024 06:08
reklama
FTMO férovost
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster

BREAKING: EURUSD po zápisu z jednání ECB mírně posiluje na 1,08

04.07.2024 13:41  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Zápis ze zasedání ECB z 5.-6. června:

"Makroekonomické údaje za eurozónu byly v posledních čtyřech měsících stále lepší, než se očekávalo, což posílilo názor investorů, že hospodářské oživení je na dobré cestě. Naproti tomu překvapení z makroekonomických údajů ve Spojených státech byla méně příznivá."

 • EXISTUJÍ OBAVY, ŽE POLITIKA NEPŘIMĚŘENĚ OMEZUJE KLESAJÍCÍ RŮST.
 • ČLENOVÉ VYJÁDŘILI RŮZNÉ NÁZORY NA ZMĚNY SMĚRU ROVNOVÁHY RIZIK.
 • MZDY STÁLE SILNĚ ROSTOU.
 • BYLO ZDŮRAZNĚNO, ŽE PROGNÓZY VYCHÁZEJÍ Z PŘEDPOKLADU, ŽE INFLACE V OBLASTI ENERGIÍ A POTRAVIN SE BUDE POHYBOVAT POD SVÝMI DLOUHODOBĚJŠÍMI PRŮMĚRY.
 • NA TRHU PRÁCE SE ČLENOVÉ DOMNÍVALI, ŽE CELKOVĚ ZŮSTÁVÁ TRVALE SILNÝ.
 • ZATÍMCO DOPAD RESTRIKTIVNÍ MĚNOVÉ POLITIKY BYL VNÍMÁN JAKO POSTUPNĚ SLÁBNOUCÍ, SEKTOR SLUŽEB BYL I TAK ZASAŽEN MÉNĚ SILNĚ.
 • BYLY VYJÁDŘENY URČITÉ POCHYBNOSTI O TOM, ZDA OŽIVENÍ PROBĚHNE PODLE OČEKÁVÁNÍ.

Zdroj: xStation5

 


Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • BREAKING: EURUSD poklesl pod 1,08 po zveřejnění projekcí Evropské komise
  EURUSD pokles pod úroveň 1,08 po zveřejnění nejnovějšího ekonomického výhledu Evropské komise. Předpověď ukazuje na pokles HDP v eurozóně o 7,7 % a 6,5 % pokles v Německu. Největší zásah by měly dostat Itálie a Španělsko s propadem ekonomik v pořadí o 9,5 % a 9,4 %. Už dopoledne euro klesalo po zveřejnění špatných výsledků německých továrních objednávek.
 • BREAKING: EURUSD pokračuje v poklesu po zveřejnění statistik žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA
  Počet Američanů, kteří požádali o podporu v nezaměstnanosti, klesl v týdnu končícím 31. prosincem na 204 tisíc, z revidované úrovně z předchozího týdne 223 tisíc a pod odhady analytiků na úrovni 225 tisíc. Jednalo se o nejnižší výsledek od konce září, což naznačuje, že trh práce zůstává napjatý a může dále přispívat k inflačním tlaků, v největší světové ekonomice.
 • BREAKING: EURUSD po lepších datech NFP roste
  Dnes byla zveřejněna data z amerického trhu práce NFP za měsíc únor. NFP: 275 000 (očekávání: 198 000).
 • BREAKING: EURUSD po nižších údajích o tržbách v USA roste!
  Maloobchodní tržby: 0,2% m/m Očekává se 0,5 % meziměsíčně; Předchozí: 0,3 % meziměsíčně. Bez aut: Skutečnost: 0,2 % m/m. Očekávání: 0,3 % meziměsíčně; Předchozí: 0,1 % meziměsíčně.
 • BREAKING: EURUSD po PMI klesá pod 1,07
  Klíčovou událostí dnešní evropské seance byly rychlé odhady indexů PMI za červen. Trhy se soustředily především na zveřejnění z Francie (9:15) a Německa (9:15) a očekávaly zhoršení v sektorech výroby a služeb.
 • BREAKING: EURUSD po přečtení údajů o americkém HDP roste výše
  Skutečná hodnota: 1,3 % q/q. Předpověď: 1,2 % q/q. Předchozí: 1,6 % q/q. Cenový deflátor HDP: 3,1 % q/q. Předpověď: 3,1 % q/q. Předchozí: 1,7 % q/q.
 • BREAKING: EURUSD po správe NFP prudko stúpa
  V júni sa celková mzdová zamestnanosť v nepoľnohospodárskom sektore v Spojených štátoch zvýšila o 209 000, zatiaľ čo miera nezamestnanosti zostala relatívne stabilná na úrovni 3,6 %, podľa amerického úradu pre štatistiku práce.
 • BREAKING: EURUSD po údajích o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti klesá!
  USA, Žádosti o podporu v nezaměstnanosti: Skutečnost: 239 tis. Očekávání: 240 tis.; dříve 248 tis.
 • BREAKING: EURUSD po údajích o PPI a žádostech o podporu v nezaměstnanosti klesá!
  Index cen výrobců (PPI) konečné poptávky v červnu vzrostl o 0,1 % po květnovém poklesu o 0,4 % a mírném dubnovém růstu. Důvodem byl především nárůst indexu cen služeb pro konečnou poptávku o 0,2 %, zatímco ceny zboží pro konečnou poptávku zůstaly beze změny. Index konečné poptávky bez potravin, energií a obchodních služeb se v červnu také zvýšil o 0,1 %. Na dvanáctiměsíční bázi se ceny konečné poptávky bez potravin, energií a obchodních služeb zvýšily o 2,6 %. U služeb konečné poptávky došlo k nárůstu o 0,2 %, a to zejména díky zvýšení indexu depozitních služeb o 5,4 %. Mezitím ceny zboží konečné poptávky byly stabilní, přičemž růst cen energií byl kompenzován poklesem cen potravin a ostatního zboží.
 • BREAKING: EURUSD po vyšších datech PPI mírně vzrostl!
  Americký Úřad pro statistiku práce v červenci oznámil sezónně očištěný růst indexu cen výrobců pro konečnou poptávku o 0,3 % po nezměněných cenách v červnu a poklesu o 0,3 % v květnu. Za dvanáct měsíců se index zvýšil o 0,8 %. Tento nárůst byl ovlivněn 0,5% vzestupem cen služeb konečné poptávky a nepatrným 0,1% zvýšením cen zboží konečné poptávky. Za zmínku stojí, že 40 % růstu cen služeb konečné poptávky bylo způsobeno 7,6% nárůstem cen správy portfolia. Index služeb konečné poptávky zaznamenal největší nárůst od srpna 2022, zatímco ceny masa v rámci zboží konečné poptávky vyskočily o 5,0 %. Výrazně však poklesly ceny motorové nafty, a to o 7,1 %.
 • BREAKING: EURUSD po zprávě o inflaci v eurozóně oslabil 🔎
  HICP bez energií a potravin: skutečnost 2,8 % r/r; předchozí 2,9 % r/r; HICP bez energií a potravin: skutečnost 0,4 % m/m; předchozí 0,4 % m/m;
 • BREAKING: EURUSD po zveřejnění NFP klesá
  Americká ekonomika přidala v listopadu 263 000 pracovních pozic ve srovnání s říjnem, kdy bylo přidáno 261 000. Trh očekával nárůst ve výči 200 000.
 • BREAKING: EURUSD po zveřejnění PMI ISM Services klesá
  ISM Services PMI pro USA v únoru klesl z ledonových 55,2 na 55,1, očekávání analytiků činilo 54,5. Dřívější PMI S&P Global Services pro USA bylo v únoru revidováno výše na 50,6 z předběžného odhadu 50,5.
 • BREAKING: EURUSD prolomil hranici 1,0600 po optimistických údajích o žádostech o dávky v nezaměstnanosti
  Počet Američanů, kteří požádali o podporu v nezaměstnanosti, činil v týdnu končícím 25. února 0,190 milionu, zatímco v předchozím týdnu jich bylo 0,192 milionu. Dnešní údaj zaostal za očekáváním trhu ve výši 0,195 milionu.
 • BREAKING: EURUSD propadl pod úroveň 1,08!
  Euro si v poslední době neodpočine. Společná evropská měna klesá už pátý den v řadě a měnový pár EURUSD propadl pod úroveň 1,08 na nejnižší hodnoty od dubna 2017. Makrodata páru nepřejí. Prodeje automobilů v Evropě za leden zklamaly, zatímco newyorský Fed reportoval růst výrobního indexu Empire State na nejvyšší úrovně od května 2019. Eurodolar zůstává v klesajícím kanálu a další důležitý support vnímáme až na úrovni 1,05.
 • BREAKING: EURUSD prudko klesá vďaka pozitívnym NFP dátam
  Veľmi očakávaná správa NFP bola zverejnená o 14:30 a ukázala, že americká ekonomika v januári nečakane pridala 517 000 pracovných miest v porovnaní s nárastom o 223 000 v decembri, čo bolo výrazne nad očakávaniami trhu vo výške 185 000.
 • BREAKING: EURUSD rastie po lepších PMI dátach
  Predbežné PMI indexy za november z Francúzska a Nemecka boli zverejnené o 9:15 a 9:30 v tomto poradí. Zverejnenia z oboch krajín dopadli lepšie, ako sa očakávalo.
 • BREAKING: EURUSD roste díky americkým datům ISM a PMI!
  US S&P Manufacturing PMI, konečný skutečný stav 49,8 (předpověď 48,9, předchozí 48,9). US ISM Manufacturing PMI, aktuální 49 (předpověď 47,9, předchozí 47,6).
 • BREAKING: EURUSD roste nad 1.09 po francouzském CPI
  Francouzská předběžná data CPI za březen byla zveřejněna dnes v 8:45. Od zprávy, stejně jako u zpráv z jiných evropských zemí, se očekávalo výrazné zpomalení meziročního čtení. Skutečná data však ukázala menší než očekávané zpomalení, stejně jako tomu bylo včera v případě německých dat. Francouzský CPI v březnu meziročně zpomalil z 6,3 na 5,6 %, zatímco trh očekával zpomalení na 5,5 % meziročně. Na měsíční bázi CPI rosttl 0,8 % meziměsíčně, což je více než 0,6 % meziměsíčně očekávaných trhem, ale od ledna méně než 1,0 % meziměsíčně.
 • BREAKING: EURUSD roste po datech ISM Manufacturing
  Nejnovější zpráva ISM o výrobním sektoru ukazuje, že výrobní sektor USA v červenci klesl již devátý měsíc po sobě, přičemž červencový index PMI ve výrobě dosáhl hodnoty 46,4, což je mírný nárůst oproti červnové hodnotě 46. Různé indexy, jako je index nových zakázek, index výroby, index cen a index nevyřízených zakázek, vykázaly nepatrné zlepšení, zatímco index zaměstnanosti se dále snížil. Navzdory celkovému poklesu se objevily známky mírně pomalejšího tempa poklesu, přičemž některé indexy odrážejí, že společnosti řídí výstupy směrem dolů kvůli pokračujícímu poklesu zakázek. Zpráva také zdůraznila, že v červenci vykázala růst pouze dvě výrobní odvětví, zatímco 16 odvětví vykázalo pokles, což svědčí o přetrvávající slabosti ve výrobním sektoru, i když ve srovnání s červnem se projevila jasná pozitiva.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Vipro Markets
FXGiants
NAGA
reklama
CapXmaster srovnani