Středa 08. květen 2024 10:16
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO král
reklama
Dukascopy new

PMI ve službách

img

Ranní okénko - Fed vysílá jestřábí signály, to prospívá dolaru

22.04.2022 V závěru týdne dorazí dubnové PMI indexy z Evropy i USA. Blíží se také francouzské prezidentské volby – vítěze budeme znát v neděli. Marine Le Pen tak už nezbývá moc času uzavřít náskok současného francouzského prezidenta Macrona, na který ukazují poslední průzkumy. Z pohledu finančních trhů by vítězství Macrona mělo uklidňující efekt.
img

Nejen Fed, ale i data, sankce a hrozící bankrot. Negativní nálada se drží

06.04.2022 Americký Fed dnes večer zveřejní zápis z posledního zasedání. Jak jsme už upozorňovali, na něm ještě nebyla centrální banka tak přísná, takže informace by nemusely být pro trhy zátěží. Jenže mezitím se zpřísnila rétorika jednotlivých bankéřů, přičemž na trhu stále rezonuje včerejší jestřábí vystoupení Lael Brainardové.
img

Ranní shrnutí (06.04.2022)

06.04.2022 Americké indexy zakončily včerejší seanci na nižších úrovních. S&P 500 klesl o 1,26 %, Dow Jones ztratil 0,8 % a Nasdaq propadl o 2,26 %. Russell 2000 padl o 2,36 %
img

Evropské akciové trhy během pátečního obchodování rostou

25.03.2022 Evropské akciové indexy během páteční seance mírně rostou. V čele růstu stály akcie těžebních společností, zatímco akcie bank a automobilek klesaly.
img

Zlato navzdory napětí na Ukrajině zaznamenává silnou poptávku

04.03.2022 Nejnovější údaje PMI ukazují, že inflace stále vyvolává obavy, přestože se údaje blíží očekávání. Zdá se, že chladné počasí výrazně ovlivnilo několik regionů, zejména jejich sektor služeb. Nejenže velmi výrazně snížilo poptávku a zvýšilo nabídku, ale také poškodilo obchodní operace mnoha firem.
img

Ranní okénko - Inflaci letos poženou vzhůru energie

02.03.2022 Česká ekonomická data byla během včerejška pro tento týden vyčerpána, v příštích dnech nás čekají především údaje z ekonomiky eurozóny a USA. Hlavními informace dneška jsou inflace v eurozóně a statistika z amerického trhu práce z dílny ADP, která měla oproti lednu doznat zlepšení.
img

Ranní okénko - Koruna pokračuje v oslabování, ruské akcie se nebudou obchodovat ani dnes

01.03.2022 Vzhledem k aktuální situaci se nabízí začít krátkým finančním shrnutím ve vztahu k válce na Ukrajině. Rubl během včerejšího dne a dnešního rána odmazal část ztrát a aktuálně se vrátil k úrovni 92 rublů za dolar. Během pondělka se podíval až ke 117. Ruský akciový trh včera neotevřel vůbec a před pár hodinami centrální banka uvedla, že ani dnes se k tomu nechystá. Indicii, jak to asi bude vypadat, nabízí některé burzovně obchodovatelné fondy zaměřené na ruský trh, které během včerejšího dne odepsaly v rozmezí 25-30 %. Koruna pokračovala v oslabování vůči euru, dnes ráno ale ztrátu koriguje a aktuální kurz se pohybuje okolo 25,05 EUR/CZK.
img

EUR/USD: pozor na psychologické úrovni 1,13

22.02.2022 Pár EUR/USD se propadl poté, co nedokázal vytvořit nové maximum ani dosáhnout psychologické úrovně 1,14. Silná rally DXY donutila USD posílit vůči všem soupeřům. Z krátkodobého hlediska je směr medvědí, a pokud dolarový index obnoví růst, mohl by pár kdykoli prodloužit výprodej.
img

Zlato ignoruje psychologickou úroveň 1 900

22.02.2022 Cena zlata poté, co zaznamenala mírnou konsolidaci, stoupala. V době psaní článku se zlato obchoduje na úrovni 1 908,26 pod dnešním maximem 1 914,32. Směr zůstal býčí, i když cenová akce ukazuje na vyčerpané kupce. Geopolitické napětí a inflační tlak žlutý kov posilují.
img

BREAKING: Euro mírně kleslo po datech PMI z Německa a Francie

21.02.2022 Dopoledne byly zveřejněny flash indexy z Francie a Německa. Trh se dočkal převážně pozitivního překvapení v případě obou zemí. Výrazným překvapením se staly německé i francouzské PMI ve službách. Výrazný dopad mutace Omicron se nepotvrdil. Pozitivní data přišla také z francouzského výrobního sektoru.
img

Ranní okénko - PMI, Ifo a zvýšení cen v průmyslu

21.02.2022 Vpřehledící ukazatele jako například Ifo či PMI indexy přinesou v tomto týdnu čerstvé informace o ekonomické aktivitě v Evropě a USA. V Česku očekáváme výsledek konjunkturálního průzkumu za únor a lednový vývoj cen českých průmyslových výrobců. Dále kolegové ve Vídní aktualizovali výhled na úrokové sazby ECB.
img

Klíčové americké akciové indexy během čtvrteční seance klesají

04.02.2022 Index NASDAQ Composite se propadl o 3,74 % na 13 878,82 b. v důsledku masivního propadu akcií Meta Platforms. Akcie mateřské společnosti Facebooku ztratily za den více než 26 %. Výprodej vymazal 232,02 mld. USD z tržní kapitalizace společnosti Meta, což je největší jednodenní ztráta tržní kapitalizace americké společnosti.
img

Zlato získává u investorů na atraktivitě

04.02.2022 Zlato včera poprvé za poslední čtyři seance kleslo. Cena se kvůli vysoké volatilitě propadla pod 1 800 USD. Později se však kotacím podařilo konsolidovat nad touto cílovou úrovní.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 24.1.2022

24.01.2022 Klíčovou událostí týdne je zasedání americké centrální banky, které se uskuteční ve středu. Tento týden monetárně politické rozhodnutí nepadne, nicméně centrální bankéři zřejmě nastíní své následující kroky. Trh aktuálně zaceňuje čtyři hiky v letošním roce. V červenci pravděpodobně Fed zahájí proces redukce své bilance. Současné výprodeje na burzách prozatím nepředstavují důvod k tomu, aby Fed svůj příklon k jestřábí politice zpomalil.
img

Ekonomický kalendář: Americká data a inflace v Evropě

06.01.2022 Dnešní seance nabízí určité uvolnění mezi včerejším ADP reportem z pracovního trhu, zápisem z posledního zasedání FOMC a zítřejšími statistikami NFP. Ranní Evropa se však vypořádává se včerejším výprodejem na Wall Street vcelku úspěšně. DAX (DE30) se po nočním propadu dostal zpět nad 16 100 bodů. Trhy se srovnávají s očekáváním rychlejšího utahování měnové politiky. Bude zajímavé sledovat, zda bude horší vývoj amerických indexů v průběhu dnešní seance pokračovat
img

Ranní shrnutí (06.01.2022)

06.01.2022 Zápis z posledního zasedání FOMC vyzněl výrazně jestřábím směrem. Centrální bankéři viděli zvýšenou potřebu dřívějšího růstu sazeb (než bylo odhadováno). Navíc mnoho členů FOMC by rádo začalo snižovat bilanci Fedu brzy poté, co sazby začnou růst (potvrdil se tak únik z WSJ).
img

Ranní okénko - týdenní přehled pod taktovkou předstihových ukazatelů

03.01.2022 Rok 2022 přinese konečně návrat na předkoronavirové úrovně nejen spotřeby ale i výkonnosti průmyslu a vývozu. Zpočátku skromný růst zrychlí ve druhé polovině roku, a nakonec překoná dynamiku loňského roku. Naopak inflace dosáhne vrcholu hned na začátku roku s číslicí 8 na začátku a od jarních měsíců začne pozvolna zpomalovat. Do „rychlostního limitu“, který ČNB cíluje, tj. 1-3 %, se ale letos nevejde.
img

Ranní okénko - Spotřebitelská důvěra dostává koncem roku na frak

21.12.2021 Ekonomický kalendář dnes nabídne výsledky šetření mezi spotřebiteli. Data pro Německo byla zveřejněna dnes ráno od institutu GfK. Následovat budou údaje od Evropské komise, jež nabídnou pohled na situaci v jednotlivých zemích unie. Podle GfK se důvěra spotřebitelů citelně zhoršila, když saldo indexu pokleslo z -1,8 na -6,8, trh přitom počítal pouze se zhoršením na -2,7. Jedná se tak o další ukazatel, který negativně překvapil.
img

Forex: Nezaměstnanost v USA dále poklesne

03.12.2021 Počet nově vytvořených pracovních míst v nezemědělském sektoru v USA zřejmě opět překročí 500 tisíc. Míru nezaměstnanosti tak čeká další pokles, což by mohlo umocnit očekávání, že úrokové sazby v USA porostou dříve, než se očekávalo. V eurozóně budou zveřejněny pouze finální PMI ze služeb a kompozitní PMI za listopad. Kvůli výraznému zhoršení pandemické situace za poslední týden očekáváme jejich revizi směrem dolů. Stále se však nachází nad dlouhodobým průměrem.
img

Ekonomický kalendář: ADP report a zasedání FOMC

03.11.2021 Evropské akciové trhy otevřely mírně v červených číslech. Dnes je na programu více důležitých fundamentů. Událostí číslo 1 je bezesporu zasedání FOMC. Očekává se, že Fed oznámí snížení objemu nákupu dluhopisů. Spekuluje se o termínu a rychlosti snižování. Investory však také zajímá načasování růstu sazeb. Dále je na programu report ADP z trhu práce a také zásoby ropy v USA, které často způsobují krátkodobě zvýšenou volatilitu na trhu s ropou.
img

Ranní okénko - Finanční trh očekává výsledky PMI

22.10.2021 Ekonomický kalendář je dnes strohý, ale zajímavý. Z Evropy i USA dorazí vysoce sledované PMI indikátory – pravidelné měsíční šetření mezi nákupními manažery, tentokrát za měsíc říjen. Korekce k nižší hodnotě se očekává především u subindexu pro zpracovatelský sektor, kde nákupní manažeři zažívají úskalí nadále narušeného fungování dodavatelsko-odběratelských řetězců. V Eurozóně očekáváme pokles subindexu z 58,6 na 57 bodů. Za tím stojí především zhoršení situace v německém průmyslu.
img

Rychlé shrnutí

30.09.2021 Navzdory solidnímu zotavení v Evropě se americkým indexům se tolik nedařilo. Index S&P500 přidal jen 0.16 %, Dow Jones 0.26 % a Nasdaq klesl o 0.24 %.
img

Ranní okénko - Fed přitvrdil rétoriku

23.09.2021 Dnes nás čeká sada indexů nákupních manažerů, a to jak ze zpracovatelského sektoru, tak i ze služeb. Odstartujeme Německem, kde se u obou složek čeká nepatrný pokles, ovšem vyhlížené hodnoty v okolí 60 bodů nadále značí pokračující ekonomickou expanzi. Prakticky totožný vývoj by měl vykázat i index evropský, který za tím německým zaostává jen zhruba o jeden bod. Naproti tomu ve Spojených státech, kde post-pandemické oživení začalo o něco dříve, se PMI ve službách již navrací do „normálnějších“ hodnot, a měl by se držet poblíž 55 bodů. Přifouknutý ovšem zůstává index v průmyslu, kde je i nadále významně zkreslován nedostatkem výrobních vstupů, a měl by se tak držet nad 60 body.
img

Ranní okénko - Z Jackson Hole by měly dorazit indicie o blížící se akci Fedu

23.08.2021 Na finančním trhu minulý týden zavládla pesimistická nálada. Na vině jsou obavy ohledně zpomalení ekonomického oživení souvisejícího s šířením delta varianty covidu (např. skrze uzavření důležitých asijských přístavů). Dalším faktorem je očekávané utažení měnové politiky ze strany Fedu (omezení programu nákupu aktiv). Upřesnění ohledně načasování tohoto kroku by měla poskytnout dvoudenní konference v Jackson Hole, jež se koná koncem tohoto týdne. Investorský sentiment patrně nevylepší ani nadcházející „měkké“ indikátory – PMI, Ifo a průzkumy spotřebitelské důvěry.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 23.08.2021

23.08.2021 Čínské vedení se nově snaží o nastolení větší majetkové rovnosti. V minulém týdnu začaly po projevu tamního prezidenta, který vyzdvihoval „společnou prosperitu“, ztrácet akcie luxusních oděvních značek. V překladu to totiž může znamenat výraznější daňovou zátěž bohatých Číňanů, kteří patří k významným kupcům luxusních výrobků. Např. akcie LVMH odepsaly od 12.8. přes 13 %. Výrazně padají akcie likérky Kweichov Moutai – ta vyrábí exkluzivní čínské destiláty. Jen pro zajímavost, s kapitalizací $300 mld. jde stále o nejhodnotnější nápojářskou firmu světa (Coca Cola má kapitalizaci $244 mld.). A to její akcie ztratily od konce května více než 30 %. Obecně tak padají tituly, které v uplynulých letech těžily z bohatnutí čínské střední třídy.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Pozornost směřuje na symposium v Jackson Hole

23.08.2021 Událostí týdne bude symposium v Jackson Hole. Od něho si finanční trhy slibují další náznaky toho, jak se Fed postaví k ukončování programu nákupů aktiv. Data ze Spojených států budou tento týden méně zajímavá. Prodeje nových domů mnoho prostoru k dalšímu růstu nemají. Už nyní se nacházejí na nejvyšších úrovních za několik posledních dekád. Obnovování firemních zásob přispěje k vyšším objednávkám zboží dlouhodobé spotřeby. V eurozóně indikátory PMI ve službách dále vzrostou, v průmyslu však mírně zkorigují současné vysoké úrovně. Druhé čtení německého HDP ukáže silný růst soukromé i veřejné spotřeby. Čisté exporty naopak byly zřejmě brzdou růstu. Německý srpnový IFO index pravděpodobně mírně ztratí, stejně tak i spotřebitelská důvěra v eurozóně. Jak je na tom důvěra v Česku, ukáže tento týden konjukturální průzkum.
img

Rozbřesk: ČNB dnes nejspíš zvýší sazby, koruna před zasedáním sílí

05.08.2021 Hlavní událostí dnešního dne bude nepochybně letos už páté měnové zasedání bankovní rady ČNB. Dá se od něj čekat, že centrální banka podruhé za sebou zvýší svoji hlavní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu a následně představí i svůj nový makroekonomický výhled. Pro navýšení sazeb zřejmě nebude hlasovat všech sedm členů rady a stejně tak nelze vyloučit, že se podobně jako minule neobjeví i hlas pro ještě rychlejší navýšení repo sazby.
img

Rychlé shrnutí

04.08.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci výše. Index S&P 500 přidal 0.82 %, index Dow Jones 0.80 % a index Nasdaq 0.55 %.
img

Ranní okénko - Dnes vyjde PMI, ECB zaujímá více holubičí postoj

23.07.2021 Dnes dorazí sada PMI indikátorů mimo jiné z Německa, eurozóny a USA. Dozvíme se, jak si v červenci vedl průmyslový sektor navzdory narušeným dodavatelským řetězcům. Update dorazí také ze sektoru služeb. Těm sice prospívá zrušení epidemických restrikcí, ovšem je otázkou, jak moc výsledek negativně ovlivní obavy z rychle se šířící varianty covidu. Například včera zveřejněná spotřebitelská důvěra v eurozóně překvapivě poklesla právě na pozadí takových obav. Včerejší zasedání ECB přineslo drobnější změny, pro finanční trhy se ale prakticky nic nemění. Jsou ještě více ujištěny, že úrokové sazby zůstanou dlouhodobě nízko.
img

Forex: Předstihové indexy by měly opět vzrůst

23.07.2021 Dnes zveřejněné předstihové indikátory ukážou zrychlující expanzi ve službách zemí eurozóny v červenci a mírné zpomalení rychlého růstu zpracovatelského průmyslu. Finanční trh bude dále sledovat vývoj epidemie a zveřejňované firemní výsledky.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 19.07.2021

19.07.2021 Tento týden se uskuteční zasedání ECB. Na červencovém setkání centrální bankéřů se žádná zásadní změna neočekává. Většina trhu se přiklání k názoru, že k případnému oznámení redukce tempa nákupů v rámci PEPP dojde až v září, kdy budou k dispozici aktualizované prognózy. Samotná změna inflačního cíle na symetrický by neměla mít bezprostřední vliv na monetárně politická rozhodnutí. Strategická revize se projeví spíše uvolněnější politikou v delším období. I tak investoři vyčkávají na komentáře centrálních bankéřů – budou sledovat jednotnost bankovní rady v pohledu na měnovou politiku.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Zasedání ECB se ponese v holubičím tónu

19.07.2021 Do zasedání americké centrální banky zbývá týden a půl, a tak tlaky a spekulace týkající se zpřísňování měnové politiky Fedu budou sílit. Vzhledem k vývoji na trhu práce a k přechodnému charakteru faktorů, které inflaci tlačí nahoru, však konkrétní oznámení ještě nečekáme. Americký kongres se před zahájením srpnových prázdnin bude snažit protlačit co nejvíce z balíčku prezidenta Bidena. K jeho konečnému schválení však ještě povede složitá cesta. Data z trhu nemovitostí potvrdí neutuchající chuť Američanů nakupovat. V eurozóně budou zveřejněným číslům vévodit předstihové indikátory. Spotřebitelská důvěra zřejmě v červenci dále mírně dále vzrostla, stejně tak i PMI ve službách. Čtvrteční zasedání Evropské centrální banky se pak ponese v holubičím tónu. ECB se bude snažit trhy přesvědčit, že je stále nezbytné být trpělivý a další kroky neuspěchat.
img

Rychlé shrnutí

30.06.2021 Americké indexy zakončily seanci výše. Dow Jones a index S&P 500 přidaly 0.03 % a Nasdaq 0.19 %.
img

Ranní okénko - Indikátory Ifo nastíní stav ekonomické aktivity v Německu

24.06.2021 Dnes máme v ekonomickém kalendáři především data z USA. Dorazí finální odhad HPD za Q1, který by měl potvrdit mezikvartální růst o 1,6 %. V Q2 dle konsensu trhu HDP vzrostlo o 2,5 % a svižný růst by se měl udržet i po zbytek roku. Za celý letošní rok by výkon americké ekonomiky měl dosáhnout 6,6 %. Pro srovnání: v eurozóně počítáme s růstem o 4,3 %. Nutno ale podotknout, že americká ekonomika je s rozvolňováním restrikcí napřed, a navíc popoháněná masivním fiskálním stimulem. Dále budou zveřejněny objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, které v poslední době hlásily sílící poptávku po elektronice a komponentách k jejich výrobě, a také po plechu reflektující oživující poptávku po automobilech. Na závěr dorazí týdenní statistika o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti, která posledně přerušila zlepšující se trend.
img

Ekonomický kalendář: ADP report pod drobnohledem

03.06.2021 Dnes bude zveřejněno větší množství makrodat. Během evropské seance budou převažovat statistiky PMI ve službách, nicméně většinou se jedná o konečná data, která nemají výrazný na trhy dopad. Odpoledne se dočkáme ADP reportu a stavu ropných zásob v USA. ADP předchází pátečnímu NFP reportu, který by měl být tím nejdůležitějším, co tento týden z pohledu ekonomických statistik nabídne. NFP by se mohly stát impulsem, který posune finanční trhy dále.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 31.5.2021

31.05.2021 V posledních dnech se nadále potvrzuje konkurenční vztah mezi kryptoměnami a akciemi skomírajících firem typu GameStop nebo AMC. Zatímco v předchozích měsících dezertovali retailoví investoři z tzv. meme akcií a mohutně investovali na kryptoburzách, nyní vidíme opačný trend. Ten souvisí s propadem kurzů virtuálních mincí, za kterým stojí obavy z tvrdší regulace. Například Jižní Korea minulý týden oznámila záměr přísněji regulovat kryptoburzy. Retailoví investoři v tuto chvíli nevnímají padající digitální měny jako perspektivní a jejich pozornost se tak opět přesouvá směrem k akciím některých problémových firem. GameStop během minulého týdne přidal 26 %, provozovatel kin AMC Entertainment dokonce 116 %. Tato dynamika může spustit záchvat volatility na širších akciových indexech (po výběru zisků). Jde vidět, že drobní spekulanti zůstávají na trhu přítomní a budoucna se může vyplácet jejich kroky bedlivě sledovat.
img

Ranní okénko - Částečné rozvolnění restrikcí podpoří indikátory sentimentu

24.05.2021 Týden odstartujeme jediným údajem v českém ekonomickém kalendáři. Statistický úřad zveřejní květnový konjunkturální průzkum. Všechny jeho subindikátory v dubnu zaznamenaly zlepšení a s další vlnou optimismu lze díky částečnému rozvolnění vládních nařízení počítat i v květnové edici průzkumu. Největší potenciál ke zlepšení má index v sektoru služeb, které byly vlivem uzavírek zasaženy nejsilněji. Po zbytek týdne nás čeká řada měkkých indikátorů v čele s německým Ifo indexem. V Německu a USA bude zveřejněn zpřesněný odhad HDP v Q1.
img

BREAKING: Indexy PMI z USA vystoupaly na rekordy

21.05.2021 Flash indexy PMI z USA za květen byly zveřejněny v 16. hodin. Po dobrých ranních výsledcích z Evropy jsme se opět dočkali pozitivního překvapení. Data jsou vážná dobrá - každý ze sledovaných PMI indexů vystoupal na historické rekordy
img

Ranní okénko - PMI indexy ukážou zlepšující se sentiment ve službách

21.05.2021 Dnes jsou na řadě očekávané výsledky průzkumu mezi nákupními manažery (PMI) za květen. Dorazí z Německa, eurozóny a USA. PMI indexy pro průmyslový sektor na obou stranách oceánu od minulého léta (s občasnými zádrhely) stoupají. Oba se nacházejí nad 60 body, tedy hluboko v pásmu expanze. Nicméně je to zčásti dáno metodikou PMI, která vyhodnocuje současnou situaci v dodavatelských řetězcích, jako například prodlužování dodavatelských lhůt, jako přehřívání sektoru, ačkoliv se ve skutečnosti jedná o důsledek pandemie a souvisejících ekonomických uzavírek. I přesto jsou ale viditelné známky zlepšujících se podmínek jako například plnící se objednávkové knihy, nebo růst zaměstnanosti.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Předstihové indikátory ukáží v květnu expanzi služeb i výroby

17.05.2021 Indexy nákupních manažerů v eurozóně ukáží zvýšení aktivity ve službách za květen. Ve výrobním sektoru by indexy měly mírně klesnout po předchozích rekordních nárůstech, i tak však bude jejích úroveň stále velmi vysoko. Zápis ze zasedání Fedu by mohl poukázat na to, jak jeho členové smýšlejí o rizicích inflace. České výrobní ceny by měly ukázat další citelný nárůst.
img

Forex: V Americe pokračuje silná tvorba pracovních míst

05.05.2021 Dubnový ADP report potvrdí, že s postupující vakcinací a uvolňováním restriktivních opatření počet volných pracovních míst v USA rychle stoupá. Dobře by na tom měl být i americký indikátor ISM ze sektoru služeb. Služby se postupně vzpamatovávají z koronavirové krize i v eurozóně, což by měl potvrdit finální index PMI. V regionu zasedá polská centrální banka. Ta i přes akcelerující inflaci ponechá úrokové sazby beze změny. Koruna bude zřejmě i nadále přešlapovat na současných úrovních a vyčkávat na zítřejší zasedání České národní banky.
img

Rychlé shrnutí

30.04.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci výše. Index Dow Jones přidal 0.71 %, S&P 500 rostl o 0.68 % a Nasdaq o 0.22 %.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 26.4.2021

26.04.2021 Ve středu učiní Fed monetárně-politické rozhodnutí, změna nastavení politiky se neočekává. Dubnové zasedání bývá tradičně spíše nudné. Zásadnější informace může přinést nadcházející červnové setkání, na kterém americká centrální banka bude mít k dispozici aktualizovanou ekonomickou prognózu i nový dot plot. I tak budou ve středu investoři bedlivě sledovat komentáře guvernéra Powella. Od posledního zasedání totiž vyšla řada výrazně optimistických makrodat. Maloobchodní tržby v březnu expandovaly tempem mírně pod 10 %. Šéf Fedu prozatím upozornil, že předčasné utažení měnové politiky nepřipadá v úvahu. Aby zahájil debatu o taperingu (tedy postupném snižování tempa nakupovaných bondů), musela by americká ekonomika v několika po sobě jdoucích měsících vygenerovat přírůstek nových pracovních míst okolo jednoho milionu. Na druhou stranu lze očekávat, že v květnu začnou vycházet velmi silná makročísla. Diskuse o taperingu tak mohou být reálně zahájeny na červnovém zasedání.
img

BREAKING: Americké PMI vyskočily nad odhady

23.04.2021 V USA byly zveřejněny indexy nákupních manažerů PMI (flash). Výrobní PMI index v dubnu vzrostl na 60,6 bodů z březnových 59,1 bodů. Očekávání bylo nastaveno na 60,5 bodů. Výsledek ukázal na další zrychlení expanze výrobního sektoru. PMI roste nejvíce od února 2020.
img

Ranní okénko - PMI opět zhodnotí situaci v dodavatelských řetězcích

23.04.2021 Hlavní události týdne jsou koncentrovány do závěrečných dvou dnů. Včera proběhlo měnověpolitické zasedání ECB a jak se předpokládalo, došlo jen k potvrzení dřívější komunikace. Dubnová edice evropského průzkumu spotřebitelské důvěry dopadla lépe, než odhady naznačovaly. Dnes trh již upíná svou pozornost ke zveřejnění průzkumu mezi nákupními manažery (PMI), které dorazí nejprve z eurozóny, včetně Německa, a odpoledne z USA.
img

Ranní okénko - PMI odhalí rozevírající se nůžky mezi sektorem služeb v eurozóně a USA

19.04.2021 V tomto týdnu budou klíčovou událostí dubnové PMI indikátory pro eurozónu a USA. Bude nás zajímat nejen vývoj ve službách a výrobě, ale i informace o tom, zda přetrvávají, či se dokonce nezhoršují podmínky v dodavatelsko-odběratelských řetězcích. Ty jednak limitují výrobu a jednak tlačí ceny vstupů vzhůru. V tomto směru budou zajímavé také březnové ceny průmyslových výrobců, jež dorazí z tuzemska i Německa. Kromě ekonomických dat se koná zasedání ECB, od kterého nečekáme změnu jak v nastavení sazeb, tak v komunikaci měnové politiky.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.4.2021

06.04.2021 Fed ve středu zveřejní zápisky z březnového zasedání. Investory bude zajímat zejména postoj amerických centrálních bankéřů k rostoucím výnosům tamních vládních bondů. Klíčová desetiletá splatnost aktuálně nese 1,7 %. Guvernér Powell prozatím prohlásil, že nevidí důvod proti růstu výnosů intervenovat. Mnozí investoři se ze zápiskou budou snažit vyčíst úroveň výnosů, při které by Fed objemy dluhopisových nákupů zvýšil. Aktuálně výnosy tlačí nahoru velmi příznivá makrodata – např. ISM a trh práce. Na druhou stranu vyšší úroveň výnosů by již měla být dostatečná k přilákání velkých institucionálních hráčů (amerických i zahraničních). Vzhledem k tomu, že vyšší výnosy s lepšími makrodaty, nevyvolává jejich nárůst otřesy na akciových trzích.
img

Rychlé shrnutí

06.04.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci výše. Index S&P 500 přidal 1.44 %, Dow Jones rostl o 1.13 % a Nasdaq o 1.67 %.
img

Rychlé shrnutí

31.03.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. Index S&P 500 klesl o 0.32 %, Dow Jones odepsal 0.31 % a Nasdaq 0.11 %. Russell rostl o 1.72 %.
img

Forex: Česká národní banka zůstane ve vyčkávacím módu

24.03.2021 Světový kalendář dnes ovládnou indikátory PMI. Zveřejněny budou jak ve Spojených státech, tak i v eurozóně. Nálada v průmyslu zůstává i navzdory pandemické situaci až překvapivě dobrá a ani březnová data by v tomto ohledu neměla být zlomem. Rizikem zůstávají pokračující problémy v dodavatelských řetězcích a rostoucí ceny vstupů. Klíčovou domácí událostí bude zasedání České národní banky, tentokrát netradičně ve středu. Ta kvůli stále nejistému vývoji pandemické situace ponechá sazby beze změny. K jejich prvnímu zvýšení podle našeho názoru přistoupí až v listopadu letošního roku.
img

Co očekávat od NFP reportu?

04.03.2021 NFP report z amerického trhu práce za únor (pátek, 14:30) je hlavní makro událostí tohoto týdne. Trh očekává vzestup o 185 tisíc nových pracovních míst po růstu zaměstnanosti o 49 tisíc v lednu. Míra nezaměstnanosti by měla zůstat nezměněna na 6,3 %. ADP report, který byl zveřejněn ve středu, však vykázal růst zaměstnanosti o pouze 117 tisíc. Máme se bát o zdraví největší světové ekonomiky?
img

Forex: Americký ISM index z oblasti služeb se udrží na vysoké úrovni

03.03.2021 Ve Spojených státech bude zveřejněn index ISM ze služeb. Ten zřejmě v únoru mírně zkorigoval, i tak se ale udrží na vysokých 58 bodech. Tolik štěstí zdaleka nebudou evropské PMI. Jejich finální údaj zůstane pod 45 body. Kromě toho bude zveřejněn americký ADP report mapující počet volných pracovních míst. Těch by v únoru měl přibýt solidní počet. V regionu zasedne k jednacímu stolu polská centrální banka. Ta ponechá sazby beze změny, její tón bude ale holubičí.
img

Ranní okénko - Cenové tlaky ve výrobním sektoru sílí

22.02.2021 Týden zahájíme německým Ifo indexem pro měsíc únor. Trh ani RBI nepočítá s výraznějším pohybem jak v subindexu hodnocení aktuální situace, tak ani ve vpředhledící složce. Důvodem je, že index slučuje data ze sektoru služeb i průmyslu, jejichž protichůdný vývoj by měl konečný výsledek vybalancovat.
img

Ranní okénko - PMI indexy patrně odhalí brzdící tempo výroby

19.02.2021 Trh dnes bude vyhlížet očekávánou únorovou várku průzkumu mezi nákupními manažery (PMI), které dorazí pro Německo, eurozónu i USA. Indexy by měly zůstat stabilizované na lednových hodnotách. Prostoru pro zlepšení moc není, jelikož aktivitu stále sužují omezení spojené s pandemií a nové, rychleji se šířící mutace viru vnesly další obavy. Znovu by tak měl být potvrzen již známý příběh o solidním tempu průmyslu a utlumeném sektoru služeb. V případě průmyslu bude mimo jiné zajímavý vývoj komplikací v dodavatelských řetězcích a přílivu nových zakázek.
img

Forex: Aktivita ve službách i ve výrobě by měla brzdit

19.02.2021 Čekáme, že indexy nákupních manažerů v eurozóně, Německu i v USA za únor vykáží pokles. V případě výrobního sektoru půjde o indikaci zpomalení růstu, zatímco ve službách v Evropě o prohloubení poklesu. Situace ve službách v USA stále vykazuje expanzi, naopak indexy v Evropě ukáží na prohloubení propadu.
img

Ranní okénko - Sentiment v ekonomice zůstal patrně bez větších změn

15.02.2021 V následujících dnech dorazí únorové „měkké“ indikátory z eurozóny i USA, které poskytnou čerstvé informace o dopadu aktuálních protipandemických opatřeních na ekonomickou aktivitu. Současně budou zveřejněna poslední chybějící data z prosince, díky nimž bude možné uzavřít a zhodnotit ekonomické ztráty za minulý rok. FED i ECB zveřejnění zápis z posledního měnového zasedání. Po nesouhlasu Sněmovny se hejtmani dohodli s vládou na vyhlášení nouzového stavu na dalších 14 dní počínaje dneškem.
img

Ekonomický kalendář: Čeká nás ADP a ISM ve službách z USA

03.02.2021 Evropský akciový trh otevřel na vyšších úrovních. Index DAX se krátce po otevření pohyboval v blízkosti úrovně 13 950 bodů. Mezi hlavní makro dnes patří ADP report zaměstnanosti, ISM ve službách a data stavu zásob z USA. Statistiky ADP by měly za leden ukázat vzestup zaměstnanosti o 45 tisíc po překvapivém prosincovém propadu. Navíc by dnes měla být zajímavá politika. Mohli bychom se dočkat novinek okolo schválení stimulu v USA a v Itálii by se měla začít formovat nová vláda.
img

Forex: Inflace v eurozóně se vymaní ze záporného teritoria

03.02.2021 Lednový ADP report by měl ukázat, že počet nových pracovních míst v americké ekonomice opět roste. Index ISM z oblasti služeb o své prosincové zisky naopak přijde. Do kladného teritoria se po pěti měsících vrátí inflace v eurozóně. Zde by se měla udržet i v následujících měsících, ale na naplnění inflačního cíle EBC to stačit nebude. K jednacímu stolu dnes zasedne polská centrální banka. Tu by spíše než inflace mohl znepokojovat sílící polský zlotý.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně pravděpodobně zesílila

03.02.2021 Spotřebitelské ceny v eurozóně v lednu dle konsensu trhu meziměsíčně nepatrně zlevnily o 0,1 %. V meziročním vyjádření by to znamenalo citelnější pohyb, konkrétně z -0,3 % na 0,6 %. Ke zdražení mělo dojít i ve složkách jádrové inflace z 0,2 % na 0,9 %. K vyšší meziroční inflační dynamice přispěl růst německých spotřebitelských cen, do kterých se promítlo zrušení dočasného snížení daně z přidané hodnoty. Navíc byla navýšena uhlíková daň, což by se mělo odrazit ve vyšších cenách pohonných hmot, kde svou roli sehrály také vyšší ceny ropy. Lednový odhad inflace se však potýká s nejistotou. Je totiž otázkou, do jaké míry pandemie a ekonomické uzávěry narušily sezónní nastavení cen, které je pro začátek roku typické. Kromě toho bude v lednové inflaci přenastavena kompozice vah některých složek. Je možné, že změny se budou týkat právě cen u položek, které byly citelněji ovlivněny pandemií. Na cenový vývoj v eurozóně se podíváme i ze strany výrobní. RBI počítá s meziměsíčním nárůstem výrobních cen v prosinci o 0,8 %, což by znamenalo pohyb z meziročních -1,9 % na úroveň -1,2 %.
img

Ranní okénko - Potěší nás dnešní HDP?

02.02.2021 Dnes se dozvíme první odhad vývoje českého hrubého domácího produktu za poslední čtvrtletí loňského roku. Po meziročním poklesu o 5 % ve třetím kvartále tentokrát trh vyhlíží jeho prohloubení na -7,6 %, což by v mezičtvrtletním vyjádření odpovídalo -2,5 %. Náš odhad je ještě mírně skeptičtější, když očekáváme -7,9 resp. -2,7 %. Českou ekonomiku oproti jarní vlně uzavírek lépe podržel průmysl a zahraniční obchod, ztráty budou sčítat hlavně služby. Podle dosavadních indikací z ostatních evropských zemí, které vesměs vykazovaly nad očekávání dobré výsledky, ovšem doufáme, že budeme také pozitivně překvapeni.
img

Ranní okénko - Poslední data ukazují na mírnější pokles české ekonomiky

01.02.2021 Ekonomická data očekávaná tento týden nám umožní vyčíslit ekonomické ztráty za minulý rok. Budou zveřejněny předběžné odhady HDP za čtvrtý kvartál jak pro ekonomiku českou, tak i eurozóny. Současně dorazí indexy nákupních manažerů, díky nimž budeme moc zaktualizovat stav ekonomik v právě probíhajícím čtvrtletí. Neméně důležité bude zasedání ČNB.
img

Ranní okénko - PMI indexy nejspíš poklesly v odvětví výroby i služeb, ECB beze změny

22.01.2021 Včerejší zasedání evropské centrální banky potvrdilo očekávaný průběh. Sazby byly ponechány beze změny a opět bylo zdůrazněno, že výhodné podmínky financování vydrží i v delším časovém horizontu. Prezidentka ECB Lagarde upozornila, že vzhledem k aktuálnímu pandemickému vývoji je ekonomický výhled z krátkodobého pohledu zatížen riziky. Nicméně na druhé straně konstatovala očekáváný nástup oživení v průběhu roku. Inflační tlaky by měly dle ECB setrvat i nadále nízké v důsledku snížené poptávky, nízké mzdové dynamiky a silnějšímu euru. Nicméně výhledově lze během roku očekávat zesílení tempa inflace, což je v souladu i s naším výhledem. V roce 2021 očekáváme, že inflace v eurozóně dosáhne 1,1 %.
img

Ekonomický kalendář: Pozornost se soustředí na americkou politiku i data

06.01.2021 Evropské trhy otevřely na vyšších úrovních, přestože asijské indexy se dnes zrovna nevyznamenaly. Hlavním tématem jsou senátní volby v Georgii. Jedno místo v Senátu již připadlo Demokratické straně. Druhý mandát je zatím stále nejistý, i když dle posledních zpráv mají k jeho zisku blíž demokraté. Tento výsledek by přinesl rovnost mandátů v americkém Senátu (50:50).
img

Ranní shrnutí (31. 12. 2020)

31.12.2020 V průběhu asijské seance nevládl jednoznačný směr. Nikkei a Kospi se neobchodovaly, Hang Seng přidal 0,4 %. S&P/ASX 200 ztratil 1,43 %
img

Ranní okénko - Od ČNB by mohl zaznít komentář o budoucím vývoji úrokových sazeb

17.12.2020  Dolar včera skokově ztratil vůči euru zhruba 0,4 %. Současně posílila vůči euru koruna i ostatní měny regionu. Očekávání zasedání americké centrální banky, další informace o distribuci vakcíny a pokračující dialog o americkém fiskálním balíčku, patrně zvýšily zájem o rizikové investice, což vedlo k poklesu poptávky po dolaru. To by vysvětlovalo daný pohyb dolaru, koruny a ostatních měn regionu. Překvapivý výsledek cen průmyslových výrobců s korunou nepohnul.
img

Ranní okénko - Fed by mohl komentovat budoucí trajektorii nákupu aktiv

16.12.2020 Dnešní ekonomický kalendář odstartuje index cen českých průmyslových výrobců následovaný indikátory PMI pro eurozónu a USA. Odpoledne upoutá pozornost trhu zasedání americké centrální banky Fed.
img

BREAKING: Německé a francouzské PMI ve službách vzrostly nad očekávání

16.12.2020 Flash PMI indexy nákupních manažerů za prosinec v hlavních evropských ekonomikách byly právě zveřejněny. Francouzská data (9:15) ukázaly růst výroby z 49,6 na 51,1 bodů (oček. 50,1 bodů) a růst služeb z 38,8 bodů na 49,2 bodů (oček. 40,0 bodů). Německá data (9:30) ukázala růst výroby z 57,8 bodů na 58,6 bodů (oček. 56,4 bodů) a růst služeb z 46,0 bodů na 47,7 bodů (oček. 44,0 bodů).
img

Rychlé shrnutí

16.12.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci výše. Dow Jones rostl o 1.1 %, S&P 500 přidal 1.3 % a Nasdaq rostl o 1.3 %.
img

Ranní okénko - Od ČNB změny úrokových sazeb neočekáváme

14.12.2020 V předvánočním týdnu zasedne k jednacímu stolu bankovní rada ČNB a také Fedu. Ani v jednom případě neočekáváme změnu nastavení úrokových sazeb. Ekonomickým datům budou dominovat přední ukazatele za prosinec v čele s PMI indikátory. Opět by se měl potvrdit rozdílný vývoj v průmyslu a odvětví služeb.
img

Ranní okénko - Ceny průmyslových výrobců v eurozóně zůstávají utlumené

03.12.2020 Dnešek nenabízí z české ekonomiky žádné události, dochází ovšem k posunu tabulky PES na třetí stupeň, což mimo jiné znamená otevření obchodů a služeb. Naši pozornost tak obrátíme k dění v eurozóně a USA.
img

Forex: Spotřebitelská poptávka v eurozóně ekonomiku nadále podporuje

03.12.2020 Finální data PMI ze sektoru služeb z klíčových zemí eurozóny i měnové unie jako celku by se neměla lišit od předchozích odhadů a potvrdit, že právě tento sektor trpí v důsledku druhé vlny covidu a navazujících restriktivních opatření ze strany vlád. Jak ale ukáží říjnové statistiky maloobchodních tržeb, spotřebitelská poptávka zůstává robustní a působí stabilizačně. Po včerejším zklamání, které přinesl ADP report, a před zítřejšími statistikami z listopadového trhu práce v USA mohou být zajímavá dnešní odpolední čísla týdenního počtu nových uchazečů o podporu v nezaměstnanosti.
img

Forex: Důvěra spotřebitelů i podnikatelů klesá vlivem druhé vlny koronaviru

24.11.2020 Německý konečný odhad vývoje tamního HDP by měl potvrdit mezičtvrtletní nárůst ekonomiky našeho nejvýznamnějšího obchodního partnera o 8,2 %. Struktura německého HDP pravděpodobně ukáže na oživení ve všech výdajových složkách, nejvíce však u spotřeby domácností a zahraničního obchodu. V důsledku obnoveného šíření koronaviru a s tím souvisejícího opětovného zavádění restriktivních opatření dochází v jednotlivých ekonomikách k poklesu důvěry. To by dnes měly potvrdit listopadové indikátory z ČR, Německa i ze Spojených států.
img

Forex: PMI se snížily jak ve službách, tak mírně také v průmyslu

23.11.2020 Předběžné odhady listopadového indexu nákupních manažerů (PMI) pro Německo a eurozónu ukázaly na pokles důvěry jak ve výrobním sektoru, tak v odvětví služeb. Německé PMI se snížilo z říjnových 55,0 b. na 52,0 b., trh však čekal ještě výraznější pokles na 50,5 b. Pozitivně v Německu překvapil především zpracovatelský průmysl, který zaznamenal jen nepatrné snížení PMI z 58,2 b. na 57,9 b. a i nadále se tak nacházel v pásmu expanze. Zaváděná opatření v rámci druhé vlny koronaviru se zatím výrobnímu sektoru vyhýbají, a to celosvětově, a oproti první vlně ani nedochází k plošnému uzavírání hranic. Mezinárodní dodavatelsko-odběratelské řetězce tak mohou i nadále fungovat bez větších problémů. Opakem je sektor služeb, jehož převážná část byla ve většině zasažených zemí znovu uzavřena. Německé PMI ve službách tak v listopadu již počtvrté v řadě kleslo, tentokrát výrazněji z 49,5 b. na 46,2 b., což bylo v souladu s tržním odhadem.
img

BREAKING: Indexy rostou díky dobrým výsledkům německého PMI

23.11.2020 Byly zveřejněny výsledky listopadových výsledků indexů nákupních manažerů PMI, které dnes vévodí ekonomickému kalendáři. Data už zahrnutí dopad koronavirových restrikcí.
img

Ranní okénko - Pozornost upoutají předstihové indikátory

23.11.2020 Tuzemský ekonomický kalendář nabídne pouze výsledek listopadového konjunkturálního šetření. Pestřejší budou v tomto směru data z eurozóny, která přinesou sérii nejsledovanějších indikátorů sentimentu. Fed i ECB zveřejní zápis z posledního měnového zasedání a vyjednávací týmy EU a Velké Británie se pokusí sjednat vzájemnou obchodní dohodu.
img

Ranní okénko - Zasedá Fed i ČNB, změny sazeb se nečekají

05.11.2020 Dnes budeme vyhlížet informaci o českých maloobchodních tržbách za září. Od těch se očekává pokračující dohánění pandemických ztrát a po srpnových -2,6 % meziročně by tentokrát mělo na loňské úrovně scházet již jen 0,6 %. Tento náhled je i v souladu s naším předpokladem. V odpoledních hodinách se dozvíme výstup z měnověpolitického zasedání České národní banky. To podle nás nepřinese změnu v nastavení politiky, a to ani s ohledem na základní úrokovou sazbu, ani využití jakýchkoliv alternativních instrumentů. Zvědavi budeme ovšem na podobu aktualizované makroekonomické prognózy. Ta v sobě již nestihne zahrnout pozitivní překvapení, které doručil růst českého HDP za třetí kvartál, naopak zřejmě již vezme v úvahu nové kolo ekonomických restrikcí. Již předcházející verze prognózy se řadila spíše mezi ty pesimističtější a trh tak bude vyhlížet, zda tomu tak bude i tentokrát.
img

Ekonomický kalendář: Na programu jsou PMI indexy a ADP report, trhy se ale soustředí na prezidentské volby

04.11.2020 Trhy se ve středu ráno soustředí na dopočítávání hlasů v amerických volbách, kde se situace komplikuje. Dnes však budou zveřejněny také některé zajímavé fundamenty. Kalendář máme docela plný. Nejdůležitější by měly být PMI indexy z Evropy a ADP report zaměstnanosti z USA.
img

Ranní okénko - Míru ekonomického oživení prozradí data o HDP

26.10.2020 Hlavní událostí nastávajícího týdne budou předběžné údaje o HDP ve třetím čtvrtletí, které dorazí koncem týdne z USA, eurozóny a většiny evropských zemí včetně České republiky. Data by měla potvrdit ekonomické oživení. Pokračování tohoto trendu i v závěrečném čtvrtletí letošního roku však ohrožuje další šíření koronaviru.
img

Ranní okénko - Pandemie otestuje sentiment firem i spotřebitelů

23.10.2020 Dnes je druhý den částečného lockdownu. Restrikce se týkají především služeb (maloobchod zůstává uzavřen s výjimkou prodeje potravin, léků apod.) a omezení pohybu osob s platností do 3. listopadu. Roman Prymula již zmínil možné prodloužení nouzového stavu, které by však vyžadovalo souhlas parlamentu. Vzhledem k dále stoupajícím denním přírůstkům nakažených považujeme schválení v případě podání žádosti za pravděpodobné. Pro uvolnění restrikcí je klíčový pokles reprodukčního čísla z aktuálních 1,3 na 0,8.
img

Rozbřesk: Efekt restartu ekonomiky už vyprchal, karanténní šrouby se v ČR utahují dále

12.10.2020 Ani další várka nových dat z české ekonomiky nevyznívá příliš optimisticky. Maloobchod sice zaznamenal nárůst, nicméně spíše jen symbolický. Oproti červenci se tak tržby tentokrát zvýšily jen o 0,3 %, ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 2,1 %.
img

Rozbřesk: Efekt restartu ekonomiky vyprchal, COVID znovu utahuje Česko

09.10.2020 Ani další várka nových dat z české ekonomiky nevyznívá příliš optimisticky. Maloobchod sice zaznamenal nárůst, nicméně spíše jen symbolický. Oproti červenci se tak tržby tentokrát zvýšily jen o 0,3 %, ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 2,1 %. Pokud srovnáme úroveň nákupů s předkovidovým vývojem, tak čeští spotřebitelé v srpnu utráceli zhruba stejně jako na začátku roku. Ukazuje se, že poté, co po uvolnění zrealizovali odloženou poptávku, chuť výrazněji utrácet opadá. Je to vlastně i logické vzhledem k obavám z dalšího vývoje ekonomiky i jejich finanční situace, stejně jako s ohledem na výrazné přibrzdění růstu příjmů. Růst mezd je silně zbrzděný, a tak nárůst disponibilního důchodu obstarávají především zvýšené sociální dávky. To není zrovna kombinace, která by nahrávala návratu dřívějšího spotřebitelského chování.
img

BREAKING: Sektor služeb v eurozóně klesá

05.10.2020 Španělsko, Německo, Francie a Itálie zveřejnily dnes ráno PMI ve službách. V Německu a Itálii jsme se dočkali pozitivního překvapení, naopak španělské výsledky zklamaly a Francie očekávání naplnila. Data za celou eurozónu pak vykázala lepší než očekávané výsledky. Úroveň 48 bodů však stále znamená kontrakci sektoru. Středovou hodnotou mezi růstem a poklesem sektoru je úroveň 50 bodů.
img

Ekonomický kalendář: Jednání o stimulu v USA pokračují

05.10.2020 Na to, že je dnes pondělí, by na trzích mělo být relativně živo. Už ráno byly postupně zveřejněny finální čísla PMI z evropských zemí za září. Výrazně zklamaly služby ve Španělsku, naopak služby v Itálii zaznamenaly lepší než očekávaný výsledek. Výsledky korespondují s daty o šíření koronaviru a vládních omezeních v souvislosti s pandemií. Pod drobnohledem by dnes měla být americká politika a Brexit. Navíc bude odpoledne zveřejněn index ISM pro nevýrobní sektor. Trhy se budou jistě zajímat o zdraví amerického prezidenta. Je však otázka, na kolik se bude dát spolehnout na zveřejněné informace. Americká administrativa často v historii zlehčovala zdravotní problémy prezidentů. Trump byl v pátek převezen do armádní nemocnice, ale dle dostupných informací reagoval americký prezident na léčbu dobře a již dnes by se měl vrátit do Bílého domu. Dle posledních zpráv by mohly pokračovat jednání o stimulu v USA. Výsledek jednání by měl mít výrazný dopad na finanční trhy.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 5.10.2020

05.10.2020 Onemocnění Donalda Trumpa zvyšuje předvolební nejistotu. Pro investory znamená tato situace další riziko a tak se raději uchylují k tradičním bezpečným přístavům. Interpretace Trumpovy nemoci nejsou jednoznačné. Někteří tvrdí, že mu ubírá šance v následujících volbách, jelikož se šéf Bílého domu nemůže zúčastnit řady předvolebních meetingů. Jiní zase tvrdí, že rychlé zotavení z nemoci může Trumpovi pomoci. Aktuální zprávy naznačují, že se stav amerického prezidenta lepší. Částečně dobrou zprávou je, že Donald Trump apeloval na co nejrychlejší schválení dodatečných fiskálních stimulů. Jednání o schválení nového balíčku od minulého týdne stojí na mrtvém bodě.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 29.9.2020

29.09.2020 Do popředí investorského zájmu se dostávají nadcházející americké prezidentské volby. Dnes večer se uskuteční první předvolební debata. Podle anket očekává 60% investorů vítězství Bidena. Hlavním scénářem zůstává, že Republikáni udrží Senát. Předpokládá se, že absolutní vítězství Demokratů - tj. prezidentský úřad a obě komory Kongresu - by spustilo na trzích výprodeje. Naopak, pokud Trump prezidentské křeslo obhájí, trhy posílí. Mezi hlavní oběti případného Bidenova vítězství patří energetický a bankovní sektor.
img

Dnešní zasedání ČNB by nemělo být překvapením

23.09.2020 Hlavní ekonomickou událostí dne bude odpolední zasedání bankovní rady České národní banky. Neočekáváme změnu v nastavení úrokových sazeb a ani v komentáři. Hlavní úroková sazba zůstane na 0,25 % a diskontní sazba na 0,05 %. Na těchto hodnotách by měly setrvat po zbytek letošního roku i po celý rok 2021. Alternativní měnové nástroje, jako například kurzový závazek nebo méně pravděpodobný scénář nákupu aktiv v rámci kvantitativního uvolňování, nejsou aktuálně zapotřebí.
img

Ekonomický kalendář: Překvapí ISM z amerického nevýrobního sektoru?

03.09.2020 Evropské indexy dnes opět otevřely do pozitivního teritoria a následovaly tak včerejší výrazné zisky na Wall Street. Ráno už byly zveřejněny revize PMI ze služeb z některých evropských zemí, ale jejich dopad na trhy byl zanedbatelný. Odpoledne ve 14:30 však budou zveřejněna pravidelná data žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. Očekává se výsledek 950 tisíc žádostí. Po včerejším horším ADP reportu by mohl být pracovní trh opět pod drobnohledem. V16:00 je pak na programu ISM z nevýrobního sektoru v USA. Očekává se zhoršení, tak uvidíme, jestli se nedočkáme pozitivního překvapení podobně jako v případě výrobního sektoru.
img

Ranní nadhoz - Údaje o spotřebitelské důvěře napoví o tempu zotavování české ekonomiky

24.08.2020 V pátek zveřejněné první odhady PMI indexů nákupních manažerů za srpen vyslaly na trh rozpolcené signály. PMI indikátory naznačují, že zatímco ekonomické zotavování v eurozóně zvolnilo tempo, v USA se aktivita zvýšila. Kompozitní PMI index v eurozóně spadl z 54,9 na 51,6 bodů, zatímco v USA stoupl z 50,3 na 54,7 bodů. Důvodem pro protichůdný vývoj je rozdílný výsledek subindexu PMI ve službách. Pozoruhodné je, že i když oba kontinenty zaznamenaly v posledních týdnech nárůst výskytu počtu případů nákazy Covid-19, poptávka v sektoru služeb v eurozóně poklesla, zatímco v USA posílila. Konkrétně se subindex služeb v eurozóně snížil na 50,1 z červencových 54,7 bodů, přičemž v USA vzrostl na 54,8 z 50,0 bodů.
img

Okénko trhu - Předběžné odhady PMI indexu minuly očekávání

21.08.2020 Dnes zveřejněné předběžné odhady indexu nákupních manažerů (PMI) pro srpen minuly očekávání analytiků a přinesly tak zklamání. Index však zůstal nad 50-ti bodovou hranicí. To znamená, že expanze aktivity pokračuje, avšak pomalejším tempem, než se očekávalo. Kompozitní PMI index v eurozóně, který měří aktivitu v privátním sektoru (ve výrobě i službách), se z července na srpen snížil na 51,6 z původních 54,9 bodů. Pokles byl způsoben především zhoršeným výhledem pro PMI ve službách, které spadlo z 54,7 na 50,1 bodů a dostalo se tím prakticky na úroveň stagnace. Ukazatel aktivity ve výrobě zůstal víceméně beze změny (klesl z 51,8 na 51,7), odhad trhu byl 52,7. Ze šetření dále vyplývá, že produkce i nové zakázky ve výrobě pokračovaly v růstu. Na druhé straně míra zaměstnanosti znovu poklesla.
img

Ranní nadhoz - Den bude charakterizován indikátory sentimentu

21.08.2020 V Německu byl včera ráno zveřejněn index cen průmyslových výrobců za červenec. Ceny ve výrobním sektoru meziměsíčně stouply o 0,2 %, analytici počítali s růstem o 0,1 %. V meziročním srovnání ceny pokračovaly v poklesu, a to o -1,7 % oproti červnovým -1,8 %. Hlavní příčinou byly klesající ceny energií, které se snížily o 5,8 % oproti červenci 2019.
img

Rozbřesk: Výroba automobilů zaostává o 30 % za loňskem

21.08.2020 Zatímco na první červencové statistiky z ekonomiky si budeme muset počkat ještě více než čtrnáct dní, čísla z největšího tuzemského průmyslu – výroby automobilů – už k dispozici jsou. Podle nich se jen v tomto měsíci v ČR vyrobilo téměř 83 tisíc automobilů, což bylo o 5,2 % méně než v loňském roce. Výrazný nárůst zaznamenala Škoda Auto, v mínusu naproti tomu byly dvě zbylé automobilky. Hodnoty jsou však jako obvykle v tomto čase ovlivněny načasováním celozávodních dovolených, které nejsou vždy ve stejném termínu. Proto jednoduše říct, že jsou aktuální výsledky pozitivní nebo negativní, bude možné nejdříve až za měsíc, kdy budou k dispozici i čísla za srpen.
img

Ekonomický kalendář: Pozornost obchodníků směřuje na ISM a ADP reporty

05.08.2020 Na globálních trzích převažuje pozitivní nálada. Technologický index Nasdaq a zlato dosáhly na historická maxima a US500 vystoupal na nová postpandemická maxima. Evropské akcie zamířily krátce po otevření do pozitivního teritoria. Dnes jsou na programu 2 zajímavá makrodata - ADP report zaměstnanosti v USA a ISM z nevýrobního sektoru. ADP report naznačí před oficiálním pátečním NFP reportem jak je na tom zaměstnanost v americké ekonomice.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 22.06.2020

22.06.2020 Ve Spojených státech stále narůstají významným tempem nové infekce covid-19. K nejvýraznějším přírůstkům aktuálně dochází v Brazílii. Na rostoucí trajektorii se nachází i Indie. Vývoj nových infekcí kontrastuje s optimistickým oceněním indexů. Na druhou stranu vypadá, že v Pekingu se daří držet situaci pod kontrolou. Investoři vnímají pozitivně, že v případě opětovného výskytu přistoupí k více adresným, nikoliv plošným opatřením – tj. chytré karantény namísto karantén rozsáhlých.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na ADP data a rozhodnutí BoC o sazbách

03.06.2020 Akcie na trzích stále rostou a prodlužují tak rally z posledních týdnů. Americký technologický index Nasdaq dokonce útočí na historická maxima. Dnes je na programu celá řádka makrodat, nicméně z Evropy přicházejí hlavně revize květnových indexů PMI a neměly by mít výrazný dopad na trh. Odpoledne však bude zveřejněn soukromý report ADP z trhu práce, který napoví, jaký dopad měla koronavirová krize v květnu ještě před pátečními oficiálními statistikami NFP. Navíc se proslýchá, že ministři financí G7 by dnes měli pořádat videohovor.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.5.2020

25.05.2020 Rozvolňování karantén se zatím daří bez opětovného nárůstu nových infekcí. Mnohé státy oznamují dřívější otevírání hranic. Přestože návrat k normálu ještě potrvá, lze pozorovat, že se ekonomická aktivita odrazila ode dna. Právě uvolňování karantén, které nedoprovází nárůst nových infekcí pomáhá představuje pro akciové indexy klíčovou podporu.
img

BREAKING: DE30 vyskočil vzhůru po zveřejnění německého PMI

21.05.2020 Předběžný výsledek německého PMI zveřejněný v 9:30 povzbudil akciové trhy. PMI ve službách se odrazil z 16,2 na 31,4 bodů (oček. 26 bodů). Výrobní index vzrostl z 34,5 bodů na 36,8 bodů (oček. 39,4 bodů). V obou případech se index zlepšil, i když výsledky se stále nacházejí hluboko pod 50 body, kde můžeme najít hranici hranice mezi růstem a poklesem sektoru. Francouzské indexy PMI z výroby i služeb, které byly zveřejněny o chvíli dříve, také zaznamenaly zlepšení. Akciový index DE30 v prvotní reakci poklesl, ale býci rychle převzali kontrolu.
img

Zisky pro dolar, akcie i dluhopisy. Koruna slábne po ČNB

07.05.2020 Žádostí o dávky v nezaměstnanosti v zámoří dál postupně ubývá a statistika za minulý týden jich ukázala 3,17 milionu. To je sice víc než odhadované 3 miliony, ale znovu méně než předchozích 3,85 mil. Na trzích zpráva nevyvolala žádnou podstatnou reakci, ale naznačuje, že propouštění ve stále vysokém tempu pokračuje i na přelomu dubna a května, a měsíční data z trhu práce se tedy nebudou zlepšovat tak rychle. Zítra BLS zveřejní čísla za duben odrážející situaci zhruba do poloviny měsíce.
img

Ekonomický kalendář: Pod drobnohledem budou data ISM a rozhodnutí německého soudu o programu ECB

05.05.2020 Nálada na trhu se oproti včerejšku podstatně zlepšila. Akciové indexy se vzpamatovávají. Hodinu po otevření přidával německý DAX necelé procento a blížil se úrovni 10 700 bodů. Dnes dopoledne nás čeká zajímavá událost. Německý soud by měl rozhodnout o legálnosti programu ECB. Můžeme čekat dopad na společnou evropskou měnu. V průběhu americké seance bude obchodníky nejvíce zajímat dubnový výsledek ISM z nevýrobního sektoru.
img

Krátký komentář k aktuálnímu dění na trzích včetně aktuálního propadu PMI v eurozóně

23.04.2020 Ropa navazuje na včerejší růst. WTI se vyšplhalo na necelých 15 dolarů za barel Brent se obchoduje nad úrovní 21 dolarů za barel. Cenový vzestup souvisí s eskalujícím geopolitickým napětí na Blízkém východě. Nicméně dokud přetrvá hlavní problém – tj. kolaps poptávky a hrozící naplnění skladovací kapacity, zůstane tato surovina velmi volatilní. Nelze vyloučit, že v polovině května opět nastanou peripetie s blížící se expirací krátkých kontraktů, jejichž cena může opět nabýt záporných hodnot.
img

BREAKING: Další strašidelné výsledky PMI - tentokrát z Velké Británie!

23.04.2020 Jak už dnes ráno mohli investoři zaznamenat, výsledky indexů nákupních manažerů ukazují na velké problémy zemí eurozóny. V 10:30 byla zveřejněna data za Velkou Británii, která se také neukázala v dobrém světle. PMI ve službách kleslo na 12,3 bodů (oček. 29,0 bodů) a PMI ve výrobě bylo reportováno na úrovni 32,9 bodů (oček. 42,0 bodů). V obou případech se jednalo o výrazné poklesy oproti statistikám zveřejněným před měsícem (34,5 bodů ve službách a 47,8 bodů ve výrobě).
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Nový Zéland | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Obchodní plán | Divergence | Pin Bar | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Take-Profit | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | AUD/NZD | XAU/USD | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Měnový trh | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CBOE | CBOT | CCI | CFTC | COT report | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Close | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Dezinflace | Dlouhá pozice | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downtrend | ECB | EMA | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Flat | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gap | Grafy | IFO index | IPO | Index DAX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Long pozice | MACD | MIFID | MT4 | Marže | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Open | Oscilátor | Osobní příjem | P/E | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prodejní cena | Prémie | Průmyslové objednávky | Příkaz | Příkaz Stop | Rally | Rating | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistence | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Short pozice | Splatnost | Spot | Stagflace | Stop-Loss | Support | Swiss | Swiss National Bank | Take Profit | Pokladniční poukázky | Ticker | Trading | Trend | Trendová čára | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | Volatilita | Výkonnost | Performance | Výnos | Wall Street | Yield | ZEW index | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Měnová báze | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Break-Even | Kurz dolaru | Kurz koruny | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Hospodářský cyklus | IEA | Credit Suisse | Japonská měna | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Makrokalendář | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | EUR/HUF | Facebook | Riziková averze | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Wall Street Journal | ADP report | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | AUDNZD | Raiffeisenbank | Delta | Index | Investiční strategie | Podpora | Průlom | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Atlantik | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Bollingerova pásma | Break Even | Brent | CAC40 | Cena | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Devizové trhy | Dnešní události | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Rakouska | Ekonomika USA | Etoro | Eura | EURCHF | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské měny | Fondy | ForexFactory | ForexFactory.com | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Graf EURUSD | Guvernér české národní banky | Hang Seng | HDP USA | Hrubý domácí produkt | Ichimoku | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor MACD | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční výdaje | ISM | Jádrová inflace | EBay | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komoditní | Kurz bitcoinu | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz libry | Kurzy | Volná pracovní místa | Libra | Libra euro | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Moving Average | Nákup dluhopisů | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Odkup akcií | Oslabení koruny | Paládium | PayPal | Pivot | Pokles eura | Polská měna | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Španělská ekonomika | Tapering | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Twitter | US dollar | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj inflace | Webináře | WTI | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zlato na burze | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | EUR/PLN | CNBC | BreakEven | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | Báze | Burzovní seance | Buy | CEE | Christine Lagarde | Indie | Ministerstvo financí | Obchodní den | Peněžní trhy | Redukce | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Využití kapacit | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | WSJ | Cenová hladina | Institute for Supply Management (ISM) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Bohatý | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Fundamentální data | Rozhovor | COT | 1 milion | Burze | Investment | Traders | Asijské obchodování | Markit | Unicredit | Jackson Hole | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Westpac | Caterpillar | ANZ | Sentix | ActivTrades | TLTRO | NATO | Barrick Gold | Destatis | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Technický výhled | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kalendář ekonomických událostí | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Pokles cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | Averze k riziku | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Commitments of Traders (COT) | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Rada ČNB | Podnikatelé | BlackRock | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Jádrový index | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Obchodní signály | Evropské trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Ministři financí eurozóny | Cena Brentu | Vývoj středoevropských měn | Fundamentální faktory | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Britské akcie | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Akcie bank | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | IHS | Otřesy na finančních trzích | IBEX | Americké státní dluhopisy | Intervence centrální banky | Dollar Index | Daňové příjmy | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Pokles libry | S&P Global | Globální ekonomiky | Akcie amerických bank | Hlavní indexy | Nervozita | Růst akcií | AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Setkání centrálních bankéřů | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Alibaba | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Vystoupení z EU | Úvěrový rating | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Index Nikkei | S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Vývoj na akciových trzích | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Posílení koruny | Nálada na trhu | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Nejistota | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Daně z příjmů | Zajištění | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Digitální měny | Ripple | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Tesla | Vysoká volatilita | Nákupní signál | Prodejní signál | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Úroková sazba ECB | Akciový index DAX | Bankéři | Bankéř | Britská vláda | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Futures na VIX | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Britská ekonomika | Americký trh práce | Hlavní evropské indexy | Britský FTSE 100 | Odhady trhu | Predikce | Hospodářská situace | General Electric | Záchranný fond | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční stratég | Dolar vůči jenu | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Zisky firem | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Historické rekordy | Zprávy a události | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikové investice | Japonská vláda | Americká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Akciové trhy v USA | Turecká centrální banka | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování eura | Indikátory důvěry | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Volatilita trhů | Finanční domy | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | Německý Ifo index | Japonský Nikkei | Konsenzus | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Zobchodované objemy | Jednání FOMC | Odhad HDP | Očekávání | HDP v eurozóně | Politico | IHS Markit | Morningstar | Index KOSPI | Tržní kapitalizace společnosti | Ruské akcie | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Zahraniční forex | Makroekonomické zprávy | Akcie na trzích | Coinbase | Ekonomické výhledy | Virtuální mince | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Index volatility CBOE | Palladium | Ziskové akcie | Průmyslový index Dow Jones | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Coinmarketcap | MiFID II | Bitcoinové futures | Invesco | Index S&P/ASX 200 | Kryptoměna Ripple | Binance | Růst bitcoinu | NEST | Estee Lauder | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Tržní kapitalizace kryptoměn | Altcoiny | Tržní očekávání | Asijské trhy | Investorský sentiment | Conseq Investment Management | Výnosy desetiletých dluhopisů | Inverzní výnosová křivka | Cena bitcoinu | Index Russell 2000 | Začít investovat | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Trhy dnes | Očekávání investorů | Krypto | Bitcoiny | Slabší koruna | Obchodní týden | Makrozprávy | OPEC+ | Obchodní bariéry | Podniky | Evropské akciové trhy | Projev Jeroma Powella | Regionální měny | Index nákupních manažerů (PMI) | Evropský akciový trh | Kurz EUR/CZK | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Obchodní analýza | CSI 300 | Geopolitické napětí | Forint | Obchodníci s ropou | Americký S&P 500 | Pokles ceny | Geopolitika | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Posílení kurzu | Index Stoxx 600 | Poptávka po dolaru | Americký dolarový index | Norges Bank | Zasedání OPEC | Dluhopisové výnosy | Trendové čáry | Spotřebitelská inflace | Kompozitní index | Trhy v USA | Trh s ropou | Americké volby | Reakce trhu | Silnější dolar | Dodávky ropy | Obchodní signál | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | Daňové úlevy | Globální akciový index | Prognóza ECB | Zvyšování úroků | Růst zisků | Zpomalení hospodářského růstu | Financování vlády | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Napětí na finančních trzích | Prezident Trump | Evropská komise | Pohyby na trzích | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | François Villeroy de Galhau | Německé akcie | Oživení akcií | Jednotná měna | Budoucnost eura | Španělský IBEX | Hodnota indexu | Silnější americký dolar | Refinitiv | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Úrokové sazby ČNB | Analytici společnosti | Růst dolaru | Výsledková sezóna v USA | Bitcoin ETF | Výsledky bank | Sazby ČNB | Poptávka po americkém dolaru | Dluhopisy s vysokým výnosem | Obchodní operace | Obchodní rozhodnutí | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Silný trh | Zvýšení sazeb | Světové finanční trhy | Začínající obchodníci | Zájem investorů | Statistický úřad | Výsledky amerických společností | Beyond Meat | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Inflační očekávání | Ruský akciový trh | Zpětný odkup akcií | Nasdaq100 | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Německé firmy | Intradenní strategie | Stav americké ekonomiky | Boris Johnson | NVDA | Prodej ropy | Americké společnosti | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Pohyb kurzu | Wealth Management | NATGAS | Prezidentka ECB | Rozhodnutí centrálních bank | NASDAQ 100 | Pokles dolaru | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Německé HDP | Americké futures | XTB Research | Britský premiér | Tomáš Pfeiler | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Oživení ekonomiky | ISM index | Růst mezd | Depozitní sazby | US500 | Pozornost finančních trhů | Dění na trzích | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Globální recese | Denní graf | Vývoz do USA | Stablecoiny | Očekávání trhu | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Novozélandská centrální banka | Overbalance | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Oživení ekonomiky eurozóny | Data z Německa | Korunové sazby | Úvěrová aktivita | Oslabení české koruny | MetLife | Český HDP | Český index nákupních manažerů | GOOGL | Předstihové indikátory | Makroekonomický výhled | Obchodování EUR/USD | Tržby v maloobchodě | Nižší volatilita | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Kakao | Projevy centrálních bankéřů | Stav trhu práce | Vyšší úrokové sazby | Uvalení cel | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Měny regionu | Oslabování japonského jenu | TOPIX | US30 | Dow Jones (US30) | Automobilky | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Jednání o brexitu | Zombifikace | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Patterny | Snížení úrokové sazby | Objem | Data z USA | Dvojitý vrchol | MSFT | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Histogram | Dlouhodobé dluhopisy | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Průmyslová výroba v eurozóně | Inflace v USA | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Luis De Guindos | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Data ze Spojených států | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | CPI v eurozóně | Hlavní události | BAT | Výše úrokových sazeb | UnitedHealth | Pfizer | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | Bilance | Index DOW | Celkový objem obchodů | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | Rozvoj umělé inteligence | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Negativní nálada | Největší pokles | Lagardeová | Akcie společnosti Tesla | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Philip Lowe | Důvěra v českou ekonomiku | LVMH | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Hong Kong | Trendová linie | Pohyby kurzu | Domácí měny | INTC | Intel (INTC) | Vicepremiér | Federální rezervní banky | Kalendář událostí | Americká data | Pozornost obchodníků | Walt Disney | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Švýcarská ekonomika | EUR Index | Oblast supportu | SECO | Hospodářské záležitosti | České hospodářství | Domácí poptávka | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Zveřejněná data | CHNComp | Nezaměstnanost v eurozóně | Struktura HDP | Data o HDP | Poptávka po úvěrech | Velká krize | Aktivita čínských továren | Vládní bondy | Financovat | Nákupní manažeři | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Na burze | Deficit zahraničního obchodu | Propouštění | Dnešní data | CBDC | Impuls | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | USDIDX | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Čínské zboží | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Klesající trendové čáry | Čína a USA | Být trpělivý | Velikost pozice | Rozvoj | Německá obchodní bilance | Data z průmyslu | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Federal Open Market Committee | Koruna dnes | Ceny zboží | Rostoucí mzdy | Nízká inflace | Německý ZEW index | Problémy | Růstový impuls | Vládní výdaje | Cvičení | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Breaking | Fed dnes | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Výsledek voleb | GBP/EUR | Celkový zisk | Výhled centrální banky | Výhled do budoucna | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | HDP Německa | UTC | Airbus | Nord Stream | Škoda Auto | Míra | PMI z Německa | Inflační výhled | Ohlédnutí | Nižší ceny ropy | Úroky | Německý PMI | Bilance běžného účtu | Chování centrálních bank | Ústup rizik | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Důchod | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | ČNB dnes | Zlepšení sentimentu | Regulátoři | Philadelphia Fed index | Fed index | FedEx | Evropská spotřebitelská důvěra | xStation5 | AT&T | Disney | Andrew Bailey | Americké vlády | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Růst mezd v USA | Bydlení | Americké objednávky | WHEAT | Česká zbrojovka | Ztráta | Úbytek | BREAKING | Stratég | Vývoj jádrové inflace | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Americká politika | WIG20 | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Peking | Evropské PMI | US100 | Americký index | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Ziskovost | Hospodaření | Očekávaný růst poptávky | Růst poptávky | Klesající trend | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | CFA | Netflix | Inovace | Míra inflace v eurozóně | Dobrá data | Daimler | Finální odhad | Odhad spotřebitelské důvěry | Tovární objednávky v Německu | Írán | Ministr energetiky | Sezónnost | RBA | Budoucnost | Ifo | Krátké (short) pozice | Zemědělství | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | ASML | Dohoda o brexitu | Příjmy domácností | Zpráva COT | Poradenství | Zpřesněná data | Zpráva o trhu práce | Proinflační | Listopadové maloobchodní tržby | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Týden na trhu | Analytička | Ukazatele | Šéf Bílého domu | SAP | Federální vláda | Výroba v eurozóně | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Silnější kurz | Cenové tlaky | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Nižší růst | Ceny energií | Akcie Morgan Stanley | Cyklus růstu | Banka Morgan Stanley | Oživení globální ekonomiky | Komunikace | Údaje o HDP | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Pokračování výsledkové sezóny | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | American Express | Asijské indexy | Akciové trhy v Číně | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | České měny | Americký kongres | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie | Vysoká inflace | Snížení těžby ropy | Japonský jen (JPY) | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Pravidla obchodního systému | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Aktivita v průmyslu | Útlum aktivity | Trhy v Číně | Akcie v Číně | Zpracovatelský sektor | PMI za leden | Index nových zakázek | Hlavní úrokové sazby | BP | Americký ISM | Americký ADP report | Americký ADP | Německé tovární objednávky | Posilování domácí měny | Sazby beze změny | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | Výsledek NFP | NFP | Rozhodování | Palantir | Americké ekonomiky | Falešný signál | Americké banky | TNOTE | Průmysl eurozóny | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Biogen | Inflace v lednu | Růst sazeb | Valuace | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Zemědělské komodity | Německý HDP | Expanzivní fiskální politika | Pokračování poklesu | Empire State Index | Americký trh nemovitostí | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Americký PMI | PMI ze sektoru služeb | Důvěra v průmyslu | Údaje z USA | Globální indexy | Konjunkturální průzkum | Noviny | Střední podniky | Ekonomické recese | Index aktivity | Průraz ceny | Index nákupních manažerů ve výrobě | Data PMI | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Míra nezaměstnanosti v EU | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Jižní Korea | Německé maloobchodní tržby | Cestovní ruch | Kanadská centrální banka | Vývoj | Tovární objednávky v USA | Nižší sazby | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Snížení těžby | Martin Gürtler | Mzda | Mzdový růst | Vládní opatření | Výkyvy | Výsledek zahraničního obchodu | Výsledky HDP | Inflace v únoru | Sazby hypoték | Makroekonomické údaje | Pomoc ekonomice | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Prudký pokles | IBEX 35 | Lufthansa | Euro včera | Program nákupu aktiv | Nifty 50 | Mince | Profitovat | Dostatek likvidity | Americká centrální banka dnes | Maloobchodní tržby v Číně | Další vývoj | Restriktivní opatření | Australská centrální banka (RBA) | Stimuly | Index výrobní aktivity | Oldřich Dědek | Průmyslové ceny | Dopad na finanční trhy | Americká seance | Evropské země | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Odhady ekonomů | Guvernér Rusnok | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Pokles české ekonomiky | Asijská seance | Chod ekonomiky | Silný pokles | TPCA | Důležitý support | New York Times | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Měnové zasedání bankovní rady | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Zotavení ekonomiky | EPFR | Automobilka | Dopady pandemie | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Nový výhled | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Vládní podpory | Americké ministerstvo energetiky | Bilion dolarů | Prodeje domů | Další pokles | Situace v Číně | Koronavirová krize | REGN | MF | OSVČ | Kongres | Škoda | Index ISM | Index ISM ve službách | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Futures v Evropě | Investiční banka Goldman Sachs | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Vyspělé ekonomiky | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Index podnikatelské aktivity | Německý akciový index | Využití ESM | Sněmovna reprezentantů | Mitch McConnell | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Graf dne | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Kevin McCarthy | United Airlines | American Airlines | Úbytek pracovních míst | Koronavirové krize | Signál | Dlouhé (long) pozice | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Spotřebitelská důvěra v USA | České vlády | Výroba automobilů | Německý statistický úřad | Karanténa | Šíření nákazy | Ekonomické ukazatele | Izrael | Abbott Laboratories | Sberbank | Ekonomiky | VW | Čtvrtletní pokles | Situace v průmyslu | Jana Steckerová | Solidní růst | Války | Schodek | Březnová data | Poradce | Organizace | Microsoft (MSFT) | Potenciál poklesu | Nezaměstnanost v USA | Americké žádostí o podporu | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Asijská rozvojová banka | Rozvojová banka | Špatná data | Aktivita ve službách | Změny sazeb | Údaje | DPH | Omyl | Česká nezaměstnanost | Oživení v Číně | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Ministři EU | Velké americké banky | UnitedHealth Group | Jihoevropské země | Ministři | Ekonomické oživení | Snížení produkce | Přebytek běžného účtu | Celková inflace | Výpadky | ATVI | Activision Blizzard | Vývoj HDP | Index US500 | Dodavatelské řetězce | Investoři z Wall Street | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | AMC | Procter & Gamble | Statistiky | Uzavření trhů | Indikace | Malé podniky | Americké makro | USD za barel | HDP Španělska | Cena americké ropy | Rizikové averze | S&P500 | Dílčí index | Měny zemí | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | CBRT | Debata | Komentář k aktuálnímu dění na trzích | PMI ve službách v eurozóně | Evropská data | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Evropské indexy nákupních manažerů | Šíření nákazy COVID-19 | Posílení | Omezení pohybu | Náklady na obsluhu dluhu | Kristina Hooper | Nové zakázky | Joe Biden | Větší pokles | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Průzkum ČSÚ | Očekávané výsledky | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Americký HDP | Bitcoin dnes | Pracovní síly | Maloobchodní tržby v Německu | Prudké pohyby | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | Ropa roste | Maloobchod | ATH | Zaměstnanci | PMI z výroby | Český státní rozpočet | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Kanadská obchodní bilance | ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Rally na akciích | Maloobchodní tržby v eurozóně | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | ETN | Dosáhnout zisku | Australská ekonomika | Deflační tlaky | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Politická nestabilita | Kontrakce | Zveřejněné údaje | Výsledky maloobchodních tržeb | Dluhy | Ben Broadbent | Ústup inflace | Průmyslové kovy | Hlavní kryptoměny | RBI | Účet platební bilance | T-Mobile | Indexy v Asii | Dnešní výsledky | Vývoj ekonomiky | Vakcína | Sektor služeb | CL | Silná rally | Moderna | MRNA.US | Manažeři | České ceny | GSK | Důvěra spotřebitelů | Růst Bitcoinů | Kupci | Podnikatelské aktivity | Aktivity v eurozóně | Falešný průraz | Japonská banka Nomura | Banka Nomura | Pokles k supportu | PMI v eurozóně | Akcie v Hongkongu | Klesající trendová linie | Umělé inteligence | Investment management | Portfolio manažer Cyrrus | Manažer Cyrrus | Uvolňování karantén | Ekonomické zotavení | Předstihové ukazatele | JDE | Akcie mateřské společnosti | Unie | ČR | Costco | Salesforce | Průraz | Nové úvěry | Nižší riziková averze | Rozhodnutí FOMC | Tržní situace | Zbrojovka | Slabá poptávka | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | PEPP | Střední Evropa | Nová prognóza | Evropské ceny výrobců | Square | Rekordní nárůst | Počet nových žádostí o podporu | Statistiky z trhu práce | Pokračování růstu | Tchaj-wan | Nikola | Banky v eurozóně | Index Nasdaq Composite | Míra inflace v květnu | Inflace v květnu | Nikola Corporation | Index Nikkei 225 | Novartis | Novo Nordisk | Prodeje automobilů | Úvěrové podmínky | Rostoucí trend | Otevření obchodu | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Tiff Macklem | Infekce Covid | Cardano | Banka JP Morgan | Druhá vlna | Nové žádosti o podporu | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | TTWO | Nárůst nových infekcí | Objem zakázek | Signál k prodeji | Situace na trhu práce | Exporty | MAM | Prostor pro další růst | Fundamentální pozadí | Johnson & Johnson | Větší riziko | Koronavirová situace | Ocenění | Šance | SAE | Americký maloobchod | Růst tržeb | Statistiky z eurozóny | Dynamický support | Ceny | Američtí politici | Technologické společnosti | Společnost XTB | Salesforce.com | Znovuotevření ekonomiky | Čeští spotřebitelé | Konjukturální průzkum | Nižší poptávka | Nálada v eurozóně | Celkový výsledek | Mírná korekce | Forward guidance | Odhady HDP | HDP za Q2 | Index spotřebitelské důvěry GfK | Druhá vlna COVID-19 | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Propad ekonomiky | Pozice dolaru | Odhad růstu HDP | Důvěra | Buy signály | Obnovení růstu | Turistický ruch | Data z tuzemské ekonomiky | Caixin | Známky oživení | Philip Lane | Růst zaměstnanosti | Významné události | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Ekonomické zotavování | Zprávy z USA | Worldometers | Indikátory sentimentu | Dluhopisy a zlato | Podhodnocený | Pandemická situace | Zápis ze zasedání FOMC | Pokles tržeb | Vládní koalice | Trh s futures | Odhady PMI | Odhady PMI indexu | Symposium v Jackson Hole | Růst důvěry | Snížení DPH v Německu | Snížení DPH | DPH v Německu | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Kanadská ekonomika | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Kryptotrh | Výrobní sektor | Výrobní index | Dění v USA | Růst eura | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | Statistika z amerického trhu práce | Big Tech | Ultrauvolněná měnová politika | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Kroger | Signál ke vstupu | Zasedání amerického Fedu | Sinopharm | TSLA | Nvidia | Akcie společnosti Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Výkon ekonomiky | Zasedání FED | Spotřebitelské ceny v eurozóně | CFR | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Ropa dnes | Dnešní zasedání ČNB | Accenture | Politici | Vyhlídky světové ekonomiky | Íránský prezident | Stav ekonomik | Biden | Prezidentská debata | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Tokijská burza | Marathon | Pracovní místa | Pracovní místa v USA | Druhá vlna koronaviru | Tuzemské hospodářství | Vývoj indexu PMI | Výrazné contango | Onemocnění Donalda Trumpa | Ranní okénko | Česká republika | Tržby v eurozóně | Průmyslové zakázky | Pokles průmyslové výroby | Energetický sektor | Změna politiky | Lockdown | AEX | Americké měny | Oživení německé ekonomiky | Jack Dorsey | MicroStrategy | Embargo | Polské maloobchodní tržby | Nařízení | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | Intel | Zásoby benzinu | Průzkum PMI | Pokles indexu | První obchodní den | Vlny koronaviru | Pandemický program | ABT | Zveřejnění výsledků | Výsledky amerických voleb | NCLH | Norwegian Cruise Line Holdings | Norwegian Cruise Line | BIIB | BIIB.US | Akciové trhy v Austrálii | Electronic Arts | Coty | T-Mobile US | MCD | MCD.US | Oživení čínské ekonomiky | Inflace v Číně | Míra inflace v Číně | Slábnoucí euro | Hospodářský vývoj | Průmysl v eurozóně | Číst grafy | QCOM | Palantir Technologies | MRNA | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | PLTR.US | PLTR | Spotřebitelská poptávka | Spotřebitelská poptávka v eurozóně | Poptávka v eurozóně | Ministerstvo energetiky | Výdělky | Proražení | Daňový balíček | Přebytek obchodní bilance | Obchodní bilance Číny | Ekonomické uzavírky | INTC.US | Nio | Xylem | GameStop | Futures na DAX | Siemens | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | Program QE | Zadlužování | NBP | Mutace koronaviru | Mutace viru | Ceny aktiv | MGM | Plný úvazek | Částečný úvazek | Růst průmyslové produkce | Kryptoburzy | Cenné papíry a burzy | Voda | Index DE30 | Inflace v Polsku | Nálada investorů | Norwegian Cruise | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Dobrý výsledek | Senátní volby | PMI ve výrobě | NIO.US | Report stavu ropných zásob | ADA | Cardano (ADA) | Polkadot | Polkadot (DOT) | DOT | Západní ekonomiky | Počet pracovních míst | Brands | Zdravotní péče | Rio Tinto | Evropské centrální banky | Vývoj inflačních očekávání | CARA | Měsíční data | WU | Indexy na Wall Street | Stop-Loss příkazy | Situace na trhu | Pravidla obchodování | AMC Entertainment | Etsy | ETSY.US | Marriott | DAX (DE30) | Nárůst ceny | Tržní reakce | Výrobní aktivity | Thermo Fisher | Retailoví investoři | Nasdaq (US100) | Dnešní HDP | ADP report zaměstnanosti | Dnešní seance | QCOM.US | Rozvolnění | Brent (OIL) | Activision | Blizzard | Počet zahájených bytů | MIB | Humana | Předpověď ceny | Kov | Nastavení sazeb | Tyson Foods | Trendové linie | Sentiment v ekonomice | Slovenská ekonomika | Růstový trend | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | CVS Health | CVS | CVS.US | Polská průmyslová výroba | Průmyslová výroba v lednu | Záznam z minulého zasedání ECB | Rostoucí výnosy | SPWR | SPWR.US | PMI indexy | Manufacturing PMI | Růst Německa | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Vývoj epidemie | NKLA.US | NKLA | Investoři a obchodníci | Míra inflace v Německu | Nio (NIO.US) | Maďarský HDP | Admirals | Oživení americké ekonomiky | Pohyb trhu | Výrazný pohyb | Silný růst | Posilování USD | Analýza EUR/USD | CRWD.US | CRWD | Fidelity | Výrazný růst | Heatmap | Holubičí tón | Decentraland | Výhled pro EUR/USD | Vývoj pandemie | Forwardové sazby | xStation 5 | Archegos Capital | Archegos | Pohyb ceny | Data z reálné ekonomiky | Míra úspor domácností | Míra úspor | PMI index | ISM ve službách | Electricite de France | Meziroční vývoj jádrové inflace | Sell pozice | Advanced Micro Devices | AMD | Dostupná data | Akcie Goldman Sachs | Vstupní náklady | AA | Polymetal | Spotřebitelské výdaje v Německu | Makroekonomická prognóza | NCLH.US | Intel (INTC.US) | Nezaměstnanost mladých | Alphabet (GOOGL.US) | GOOGL.US | Rostoucí ceny | Objednávky | Události tohoto týdne | Verizon | Dluhový strop | Futures na americké indexy | Boční trend | Přeprodané oblasti | Konsensus trhu | Nižší zisky | Růst cen v USA | Meziroční růst cen | Cenové úrovně | Podnikatelské klima | Obavy z inflace | API | Oslabení | Meme akcie | Cenový PCE index | PCE index | Kryptoměny vs. meme akcie | KOL | Spotřeba domácností | HDP Austrálie | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Akcie technologických firem | Prodej | Microsoft Corporation | UnitedHealth Group Incorporated | McDonald's | Nové prognózy | CrowdStrike | Cyklus zvyšování sazeb | Daňový úřad | Dolar dnes | Zátěžový test | Rating Číny | Vyšší úroveň | Obrovský potenciál | Růst kurzu akcií | Etsy (ETSY.US) | Moderna (MRNA.US) | Report ADP | Technologie | Obchodování v Evropě | Zajištění zisků | Rekordní schodek | Dolarový index (USDIDX) | Očekávaná data | Makroekonomické indikátory | Američtí centrální bankéři | Eric Rosengren | Rozvolnění restrikcí | UST | TSMC | Včerejší seance | Problémy se subdodávkami | Rada guvernérů | VZ | Procter & Gamble Company | CAT | Inflace cen | Odvětví | Ostatní kryptoměny | Jednání ECB | BHP | Divize | Předstihové indexy | Načasování | Varianta delta | Nasdaq-100 (US100) | Pesimistická nálada | Boom | Rekord | Covidová situace | Bilion | Polovodičové společnosti | Guidance | Růst v Číně | Čisté úrokové výnosy | Úrokové výnosy | HICP | Chování | Take-Two Interactive | Růst výrobních cen | Marriott International | Marriott International (MAR.US) | MAR.US | Nikola Corporation (NKLA.US) | Paramount | Trh práce v USA | Psychologické úrovně | Důležité zprávy | Základní sazby | Index Sentix | Vratislav Zámiš | Index Russell | Palantir Technologies (PLTR.US) | Dnešní kalendář | Regulatorní prostředí | Velké instituce | Richemont | Naeem Aslam | Výrobní inflace | Analytici banky | Americká ministryně financí | Konference v Jackson Hole | ASX | Indexy v Číně | SXXP | Sympozium | Ekonomické sympozium | Vlna pandemie | Inflace ve Velké Británii | David Vagenknecht | ECB minutes | Společnosti | Depozitní úroková sazba | Opatření | Růst spotřebitelských výdajů | Růst spotřebitelských výdajů v USA | Dna | Evergrande | Lenka Kalivodová | ANO | Uhlí | Honeywell International | 3M Company | Siemens Healthineers | Solana | Evropský index | Týdenní výhled | Index CHNComp | Čínský index | Sands China | Vyšší hodnoty | Pracovní den | Airbus SE | Hang Seng (CHNComp) | Corporate Governance | Utahování měnových podmínek | Plány Fedu | Sentiment indikátory | MGM Resorts | MGM.US | Telecom | Gamble | JMMC | Nejslabší měny | Globální inflace | Posilování amerického dolaru | Automotive | Inflace v září | Nejnovější zprávy | Minulá výkonnost | Zhoršení nálady | Polský zlotý a maďarský forint | Objem obchodů s akciemi | Ceny energie | Vysoké ceny | Intuitive Surgical | Abbott Laboratories (ABT.US) | IBM (IBM.US) | IBM.US | Abbott | Obilí | Nová historická maxima | Pozornost | Nálada v ekonomice | Ceny zemního plynu v USA | McDonald's (MCD.US) | Caterpillar (CAT.US) | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Klima | Meta Platforms | Francouzský index | MGM Resorts International | ROKU.US | SunPower | Take-Two Interactive Software | TTWO.US | INFN | INFN.US | Infinera | Qualcomm (QCOM.US) | Electronic Arts (EA.US) | CVS Health (CVS.US) | Take-Two Interactive Software (TTWO.US) | Zvýšení sazeb v eurozóně | Aktuální prognóza | Hospodaření českého státu | Indexy pohyb | Podmínky na trhu | Poptávka po kovech | Globální dodavatelské řetězce | Oil inventories | Gasoline inventories | Distillate inventories | Daimler Truck | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | British Petroleum | Reálné výnosy | Průmyslový sektor | Měny G10 | Target | Ross Stores | ROST.US | Ross Stores (ROST.US) | Macy's | Americká Komise pro cenné papíry | Indický index | Telecom Italia | TIM | Ruský trh | Booking Holdings | Booking | AVAX | Avalanche | Avalanche (AVAX) | Omicron | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zveřejnění zprávy | Mutace omicron | Nálada na trzích | Broadcom | | Honeywell | Zlotý | Index S&P 500 (US500) | Situace ve Spojených státech | Fibonacciho retracement | Cykly | Postranní pohyb | Rozšíření | Rostoucí inflace | Jestřábí Fed | Participace | Prognózy inflace | Fundamentální analýzy | Trh se zlatem | Oscilátor Marlin | Marlin | Letadlo | Obchodní tipy | Jaromír Gec | Stabilní hospodářský růst | Výroby osobních automobilů | Hráči na trhu | Konvergence | Celkový sentiment | Hodnoty měny | Miliardy USD | Jestřábí komentáře | Předpokládaný růst | Big tech | Hry | Microsoft a Activision Blizzard | Philadelphia Fed | Válka na Ukrajině | Výsledková zpráva | Instituce | Sandbox | Napětí na Ukrajině | Nový týden | Counterpoint Research | Analýza páru EUR/USD | Pozitivní výsledky | Cenová akce | Severní Korea | TSN.US | Futures na americké akciové indexy | St. Louis | Luxusní zboží | NVDA.US | Nvidia (NVDA.US) | Uzavření transakce | Cenový index | Sankce | Sankce vůči Rusku | Scope Ratings | BKNG | BKNG.US | Uvalené sankce | Alfa Bank | Polymetal International | Švýcarská národní banka | TGT.US | Target (TGT.US) | TGT | Čínské trhy | Japonský Nikkei 225 | Tele2 | CIPS | UCG.IT | UCG | UniCredit (UCG.IT) | Pokles inflace | Změna režimu | Řetězce | APP | Normalizace úrokových sazeb | Nord Stream 1 | Opatření v Číně | Čínští investoři | Britský FTSE | Ruský vicepremiér | NIO (NIO.US) | Inflace v Japonsku | Celkový trend | Ropa Brent (OIL) | Výsledek inflace | Ben Laidler | Správa | Vzestupný trend | Pokles produkce | Analýza transakcí | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | AT&T (T.US) | Volatilní vývoj | Korekční pohyb | Situace na akciových trzích | Období stagflace | Kvantitativní zpřísňování | Trojúhelníkové formace | Dow Jones Industrial Average | Dollar General | Indexy S&P | Bilance ČNB | Peter Kažimír | Přijetí | Snížení inflace | Kroky Fedu | Propuštění | Znehodnocení | Evropské akciové indexy | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Hnutí pěti hvězd | Pokles zisku | Centrum | Nárůst zásob | Kevin Tran Nguyen | Největší kryptoměny | Prime | Poměr P/E | Neuspokojivé výsledky | Překoupené oblasti | Booking Holdings (BKNG.US) | Zpráva o inflaci | Pohyby na trhu | Pohyby ceny | Zpřísnění finančních podmínek | Paramount Global | Německé ekonomiky | Powell dnes | Velký zisk | Energie v Evropě | EU a USA | Zveřejnění zpráv | Oslabení USD | Pohyb na EUR/USD | Obraty | Scope | Energetické komodity | Velké pohyby na trhu | Obchodování páru EUR/USD | Ruské embargo | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Zmírnění inflace | Vysoké inflace | CZ | Polovodiče | Stav trhů | Repo sazba ČNB | Sazba ČNB | Index cen výrobců | Varování | Strukturální změny | LSEG | Vývoj indexu PMI ve službách | FED sazby | Růstový potenciál | USD za tunu | Globální akciový index MSCI | Nálada na Wall Street | Estée Lauder | Nejdůležitější události | Další posilování | Výprodeje | Premiér Sunak | Britský premiér Sunak | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Znovuotevření Číny | Býčí sentiment | S&P 500 (SPX) | Index S&P 500 (SPX) | Pershing Square | Bill Ackman | OCI | Platební instituce | Invest | Vyšší náklady | Pokles cen energií | Pokračující pokles | Vládní dluh | Investiční cíl | Vznik ETF | ETF od společnosti BlackRock | Sol | Rostoucí obavy | Raphael Bostic | Dobré obchodní signály | Odeznívání inflace | Inflace ze Spojených států | PCE inflace | Invesco Ltd. | Ulta Beauty | Akcie Ulta Beauty | ULTA | Nálada nákupních manažerů | Odliv vkladů | NOVN | NOVN.CH | Novartis (NOVN.CH) | KBW | Vyšší ceny | Slabší makrodata | Překážky | Ředitel banky | JOLTS | Vysoké úrokové sazby | Pozitivní trendy | Závazek | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Žádosti o dávky v nezaměstnanosti | Capital Management | Velké technologické společnosti | Náklady na půjčky | Nezávislost | Inflace ve Spojeném království | Fed Williams | Rychlost | Snižování sazeb v USA | Meziroční vývoj jádrové inflace v Japonsku | Čtvrtletní výsledky společnosti | Časové rámce | Tyson Foods (TSN.US) | Konec cyklu zvyšování úrokových sazeb | Zvýšení dluhového stropu | Nálady na trhu | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Předseda sněmovny | Rating USA | Společnost Nvidia | Výhledy | Silná data | Směřování | Velké objemy | Zprávy o měnové politice | Guvernér BOJ | Největší ekonomiky eurozóny | Největší ekonomiky | Kurz jenu | DNO | Stříbro a platina | YCC | Program kontroly výnosové křivky | HCOB | Řízení výnosové křivky | Holubičí postoj | Futures na evropské indexy | Hlavní zprávy | Bitcoinového ETF | EL.US | Estee Lauder (EL.US) | Strukturální změny ve světové ekonomice | Změny ve světové ekonomice | Odhadovaná cena | Vývozní clo | Signál k nákupu | Hamás | Kupující | Intervence na japonském jenu | Inflační trend | Stagnace mezd | Vývoj jádrové inflace v Japonsku | Vývoj indexu PMI ve službách v Japonsku | Domácí poptávka v Japonsku | Poptávka v Japonsku | Schválení spotového ETF | Nadšení | Struktura | Růst prodejů | Services | Návrat inflace | Optimistický výhled | Dohody OPEC | Dohody OPEC+ | Paul Jackson | Nifty | Rok 2024 | Obchodování USD/JPY | Schválení ETF | Údaje ISM | Dobrá zpráva | Holding | Měkké přistání | Americká Komise pro cenné papíry a burzy | Platforms | Japonský index | Současná hodnota | Austan Goolsbee | Slabé výsledky | Analýza makroekonomických zpráv | Základní pravidla systému obchodování | Základní pravidla | Pravidla systému obchodování | Jak číst grafy | Klíčové události | Fundamentální analýza pro začátečníky | D1 | Mluvčí | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Jednoduché tipy pro začátečníky | Jednoduché tipy | Tipy pro začátečníky | Základní pravidla obchodování | Úrovně supportu | APAC | Analýza fundamentálních událostí | Nový model | Výkon | Plán obchodování | Nákupy | Prodeje | Průmysl v USA | Nakupovat | S&P 500 (US500) | Výsledky společnosti Nvidia | Demografie | Sucha | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Vybrat zisk | Vlnový pattern | Velké pohyby | Prodejní pozice | Důležité informace | Australský index | Vlnová analýza | Pozitivní výhled | Oznámení | NIFTY | NIFTY 50 | HCOB PMI | 256/2004 | Reakce trhů | Vydání zprávy | Služby | Odpovědnost | Výhled pro GBP/USD
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

PMIC
PMI index
PMI index v dubnu
PMI indexy
PMI indikátor
PM Investment
PM Investment Capital
PM Investment Capital Ltd
PMI pro sektor
PMI pro sektor služeb

Následující klíčová slova

PMI ve službách v eurozóně
PMI v eurozóně
PMI ve výrobě
PMI ve zpracovatelském průmyslu
PMI za leden
PMI ze sektoru služeb
PMI z Německa
PMI z výroby
PM.US
PMW
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít