Úterý 23. duben 2024 22:03
reklama
FTMO férovost
reklama
Purple trading AI
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani

Prezident Vladimir Putin

C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU.jpg

Mluvčí Kremlu: Rusko dnes dodávky plynu do Evropy nezastaví

01.04.2022 Rusko dnes dodávky plynu do Evropy nezastaví, protože platby za plyn dodaný po 1. dubnu mají být realizované až koncem dubna nebo začátkem května. Uvedl to dnes na tiskové konferenci mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek podepsal dekret, podle kterého od dnešního dne odběratelé z takzvaných "nikoli přátelských zemí" musí za ruský plyn platit v rublech, jinak jim hrozí zastavení dodávek.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina žádá centrální banky v EU, USA, Británii o zákaz transakcí v rublech

01.04.2022 Ukrajinská centrální banka požádala centrální banky Japonska, Británie, Spojených států a EU a Evropskou komisi, aby kvůli ruské invazi na Ukrajinu zakázaly transakce v ruských a běloruských rublech ve svých zemích. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na prohlášení ukrajinské centrální banky.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Dodávky ruského plynu do EU pokračují nehledě na požadavek Kremlu platit rubly

01.04.2022 Dodávky ruského plynu do Evropy pokračují bez přerušení. Průtoky dvěma ze tří hlavních plynovodů přivádějících ruský plyn do Evropy - Nord Stream 1 přes Baltské moře a přes Ukrajinu na Slovensko, zůstaly stabilní. Průtoky druhou hlavní trasou, plynovodem Jamal přes Bělorusko, změnily směr a přivádějí plyn z Německa do Polska. To však není neobvyklé a nemusí to nutně znamenat novou politiku, upozornila agentura Reuters. Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek podepsal dekret, podle kterého od dnešního dne odběratelé z takzvaných "nikoliv přátelských zemí" musí za ruský plyn platit v rublech, jinak jim hrozí zastavení dodávek.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Der Tagesspiegel: Proces platby za plyn je nejasný, Berlín může mít výjimku

01.04.2022 Ruský prezident Vladimir Putin nařídil, že od 1. dubna musí státy ze seznamu takzvaných nikoli přátelských zemí platit za ruský plyn v rublech. Podle portálu deníku Der Tagesspiegel je nejasné, zda státy budou muset rubly samy převádět, nebo budou jejich eurové platby automaticky konvertovány do ruské měny. Otázkou podle tohoto deníku je také to, zda Rusko neudělí Itálii a Německu v převodech výjimku ve snaze vrazit mezi Západ klín.
C:\fakepath\trader-31032022-30-zm.jpg

Západ usiluje o snížení závislosti na plynu z Ruska, platbu v rublech odmítá

31.03.2022 Rusko je druhým největším producentem zemního plynu na světě. Země je také dlouhodobě největším dodavatelem plynu do Evropy, podle údajů Mezinárodní energetické agentury (IEA) stabilně zajišťuje zhruba 40 procent spotřeby plynu Evropské unie (EU). Monopol na vývoz této strategicky důležité suroviny z Ruska prostřednictvím plynovodů má ruský plynárenský gigant Gazprom. Převážná část ruského plynu proudí do Evropy potrubím Jamal, který vede přes Bělorusko a Polsko do Německa, plynovodem Nord Stream, který vede z Ruska po dně Baltského moře přímo do Německa, a potrubím přes Ukrajinu. Vnitřní trhy s plynem v Evropě spojuje síť propojovacích potrubí.
C:\fakepath\trader-31032022-29-zm.jpg

Putin: Za ruský plyn se musí od pátku platit v rublech

31.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal dekret, podle kterého od pátku odběratelé z takzvaných "nikoliv přátelských zemí" musí za ruský plyn platit v rublech. Zahraniční kupci mají podle dekretu peníze na rubly směňovat pomocí účtů v ruské bance. Putin rovněž prohlásil, že pokud se tyto platby neuskuteční, budou smlouvy o dodávkách plynu pozastaveny. Podle agentury DPA nicméně odborníci nepředpokládají, že by Putinův dekret měl na odběratele ruského plynu vážnější dopady.
C:\fakepath\trader-31032022-27-zm.jpg

Putin trvá na rublových platbách za ruský plyn, evropské země to odmítají

31.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal dekret, podle kterého musejí zahraniční kupci od pátku platit za ruský plyn v rublech. Prohlásil rovněž, že pokud se takové platby neuskuteční, budou smlouvy o dodávkách plynu pozastaveny. Francie, Německo či Rakousko už takový postup odmítly a hovoří o politickém vydírání. Podle nich jde o porušení stávajících smluv, které počítají s platbami v eurech.
C:\fakepath\trader-31032022-25-zm.jpg

Forex: Dolar roste kvůli poklesu optimismu ohledně mírových rozhovorů

31.03.2022 Dolar dnes posiluje, investoři americkou měnu využívají jako bezpečné útočiště kvůli poklesu optimismu ohledně mírových rozhovorů mezi Ruskem a Ukrajinou. Euro kolem 18:00 SELČ vůči dolaru ztrácelo 0,6 procenta na 1,1092 EUR/USD. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, si ve stejnou dobu naopak připisoval 0,3 procenta na 98,10 bodu.
C:\fakepath\putin.png

Putin: Zahraniční kupci musejí od pátku platit za ruský plyn v rublech

31.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal dekret, podle kterého musejí zahraniční kupci od pátku platit za ruský plyn v rublech. Prohlásil rovněž, že pokud se platby neuskuteční, budou smlouvy o dodávkách plynu pozastaveny. "K nákupu ruského zemního plynu si musejí otevřít rublové účty v ruských bankách. Z těchto účtů se budou uskutečňovat platby za dodaný plyn," citovala Putina agentura Reuters.
img

Korekce akciových trhů před vydáním nonfarm payrolls

31.03.2022 Americké akciové indexy poprvé za pět dní klesly, protože naděje na deeskalaci konfliktu na Ukrajině slábnou. Investoři posuzovali rizika pro ekonomický růst plynoucí z akcelerující inflace a také možného uzamčení zisků uzavřením dlouhých pozic po rally před dnešními údaji o nezaměstnanosti v USA.
C:\fakepath\trader-31032022-19-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.03.2022 1) Česká národní banka získala mezinárodní ocenění za otevřenou a srozumitelnou komunikaci s veřejností i odborníky Central Banking Transparency Award 2022. Banka o tom dnes informovala na internetu. Ocenění uděluje odborný časopis Central Banking, který se více než 25 let zaměřuje na zpravodajství o centrálním bankovnictví. ČNB tuto cenu získala i v roce 2015.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Kommersant: Gazprom zvažuje zastavení dodávek plynu do "nikoli přátelských" zemí

31.03.2022 Ruský energetický gigant Gazprom zvažuje možnost zastavení dodávek zemního plynu do "nikoli přátelských" zemí a vyhodnocuje možné důsledky. Informoval o tom dnes list Kommersant s odvoláním na nejmenované zdroje. Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že Rusko bude brzy požadovat, aby "nikoli přátelské" země platily za plyn v rublech, což vyvolalo obavy z možného výpadku dodávek plynu do Evropy. Gazprom na žádost listu o komentář nereagoval.
img

Pohonné hmoty v ČR zdražují, ale měly by zlevnit. Zejména pokud Putin opravdu „cukne“ a nebude žádat za ropu či plyn rubly – včera v tomto smyslu hovořil s německým kancléřem

31.03.2022 Benzin Natural 95 u čerpacích stanic v Česku v uplynulém týdnu zdražil o 16 haléřů na průměrných 44,34 koruny za litr, o 74 haléřů stoupla průměrná cena nafty na 46,95 Kč/l. Změna cen je výsledkem nárůstu z konce minulého týdne a mírného poklesu v tomto týdnu od pondělí do středy. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.
img

Putin a Scholz: O dodávkách plynu za rubly budou jednat experti

30.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin a německý kancléř Olaf Scholz se dohodli, že o dodávkách ruského plynu za rubly bude jednat skupina expertů. Dnes o výsledku telefonátu hlav obou států informovala agentura TASS. Podle ní jednal Putin o platbách za ruský plyn i s italským premiérem Mariem Draghim. Úhrady v rublech nesmí "zhoršit" smlouvy evropských zákazníků, řekl podle AFP šéf Kremlu.
C:\fakepath\trader-30032022-25-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.03.2022 1) Polsko plánuje přestat používat ruskou ropu do konce letošního roku. Nejpozději do konce května pak chce přestat dovážet ruské uhlí. Oznámil to dnes polský premiér Mateusz Morawiecki. Rozhodnutí souvisí s přerušením hospodářských vztahů s Moskvou kvůli jeho agresi vůči sousední Ukrajině. Morawiecki také vyzval EU ke zdanění dovozu ruské ropy, plynu a uhlí.
img

V nejbližší době chce Rusko legalizovat těžbu BTC

30.03.2022 Rusko vidí příležitost v Bitcoinu, kvůli sankcím, které tuto zemi dostávají do globální izolace. Zástupci země poté naznačili, že jsou ochotni přijímat tuto kryptoměnu i jako způsob platby za ropu a plyn.
img

Země eurozóny pod hrozbou ekonomického zpomalení kvůli vysoké inflaci

30.03.2022 Evropská měna si razí cestu k dalším týdenním maximům a drží se na úrovni 1,1160, což potvrzuje pozitivní náladu kupců rizikových aktiv po včerejším jednání mezi Ruskem a Ukrajinou. A přestože mnozí investoři brali prohlášení s rezervou, uvolnění geopolitického napětí přispěje k dalšímu posílení páru EUR/USD.
img

Putin bude rubly žádat asi i za obilniny, hnojiva, uhlí, ropu, kovy či dřevo. Česko se může s Ruskem soudit, propuštění hrozí stovkám tisíc lidí

30.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin stupňuje svoji hru vabank vůči Evropské unii a obecně Západu. Pravděpodobně totiž rozšíří okruh zboží, které Rusko bude ochotno „nepřátelským zemím“, včetně Česka, prodávat pouze za rubly.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Ekonomové se obávají dopadů výpadku ruských dodávek energií na Německo

29.03.2022 Ekonomové se obávají dalekosáhlých dopadů výpadku ruských energetických dodávek na německou ekonomiku. Hrubý domácí produkt (HDP) by se mohl v následujících 18 měsících snížit až o tři procenta. Pokud by se dodávky ropy a plynu z Ruska zastavily natrvalo, vyžádají si odpovídající změny až deset let. Dnes to podle agentury DPA uvedl německý výzkumný institut DIW. Výpadek by podle něj zároveň s sebou přinesl nárůst inflace až o 2,3 procentního bodu.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rusko do čtvrtka vypracuje konkrétní pravidla pro platby za plyn v rublech

29.03.2022 Rusko do čtvrtka vypracuje pro zahraniční společnosti konkrétní pravidla plateb za dodávky plynu v rublech. Novinářům to řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Podle agentury Reuters to zvyšuje pravděpodobnost přerušení dodávek, protože západní země dosud odmítaly požadavek Moskvy na změnu měny, ve které se za dodávky platí.
C:\fakepath\nemecko.jpg

GfK: Nálada spotřebitelů v Německu se kvůli válce na Ukrajině zhoršuje

29.03.2022 Spotřebitelská nálada v Německu se zhoršuje, protože válka na Ukrajině snížila ekonomické vyhlídky a očekávání příjmů domácností nejníže od finanční krize v roce 2009. Vyplývá to z průzkumu mezi přibližně 2000 německých spotřebitelů, jehož výsledky dnes zveřejnil výzkumný institut GfK.
img

Rusko je ochotné přijímat platby za zemní plyn v Bitcoinech

28.03.2022 Předseda výboru Státní dumy pro energetiku uvedl, že Rusko se svými přátelskými zeměmi může obchodovat pomocí BTC a národních měn.
img

Země skupiny G7 odmítly požadavek Moskvy platit za ruský plyn v rublech

28.03.2022 Země skupiny G7 odmítly požadavek Moskvy platit za ruský plyn v rublech. Bylo by to porušení smluv, tlumočil dnes jejich stanovisko německý ministr hospodářství Robert Habeck poté, co o problematice se svými kolegy na dálku jednal. Informuje o tom agentura DPA, podle níž se porady účastnili i zástupci Evropské unie.
img

Gazprom musí do čtyř dnů vymyslet jak přijímat platby za dodávky plynu v rublech

25.03.2022 Ruský státní plynárenský gigant Gazprom musí do čtyř dnů vymyslet jak přijímat platby za vývoz plynu v rublech. Nařídil to ruský prezident Vladimir Putin. Konkurenční Novatek, který je největším ruským producentem zkapalněného zemního plynu, takový úkol nedostal, uvedl dnes podle agentury Reuters mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.
C:\fakepath\trader-25032022-17-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.03.2022 1) Ruské akcie druhý den po obnovení obchodování na moskevské burze po čtvrtečním růstu oslabují. Hlavní akciový index MOEX kolem 08:30 SEČ ztrácel 1,4 % na 2542,6 bodu. Rubl se stabilizuje. Burza byla zavřená od invaze ruských vojsk na Ukrajinu, kdy trh zažil strmý pád.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Ruské akcie druhý den po obnovení obchodování oslabují, rubl se stabilizuje

25.03.2022 Ruské akcie druhý den po obnovení obchodování na moskevské burze po čtvrtečním růstu oslabují. Hlavní akciový index MOEX kolem 08:30 SEČ ztrácel 1,4 procenta na 2542,6 bodu. Rubl se stabilizuje. Burza byla zavřená od invaze ruských vojsk na Ukrajinu, kdy trh zažil strmý pád.
C:\fakepath\bitcoin3.jpg

BBC: Rusko zvažuje, že bude za ropu a plyn přijímat platby v bitcoinech

25.03.2022 Rusko zvažuje, že bude za ropu a plyn od takzvaných přátelských zemí přijímat platby v bitcoinech nebo v jejich lokálních měnách. S odkazem na poslance Pavla Zavalného o tom na svém webu píše BBC. Ruský prezident Vladimir Putin tento týden řekl, že od zemí, které Rusko považuje za nikoli přátelské, tedy těch, které na něj uvalily sankce za jeho vpád na Ukrajinu, bude požadovat platby už ne v eurech nebo v dolarech, ale pouze v rublech.
img

NYT: USA připravují plány pro případ, že by Rusko použilo nejsilnější zbraně

25.03.2022 Bílý dům v tichosti sestavil tým amerických bezpečnostních činitelů, který má načrtnout scénáře, jak by Spojené státy a jejich spojenci měli reagovat, pokud by ruský prezident Vladimir Putin - frustrovaný nedostatečným pokrokem na Ukrajině nebo odhodlaný varovat západní země před zasahováním do války - použil své zásoby chemických, biologických nebo jaderných zbraní. Napsal to americký list The New York Times (NYT).
C:\fakepath\trader-24032022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.03.2022 1) Británie dnes rozšířila sankční seznam o dalších 65 subjektů napojených na ruský režim, část z nich je i z Běloruska. Je mezi nimi několik ruských bank, Wagnerova (v ruštině Vagnerova) skupina soukromých žoldnéřů, firmy z obranného průmyslu nebo ruské železnice. Spojené království tak reaguje na ruskou invazi na Ukrajinu, která začala před měsícem. O nových sankcích informovala britská vláda.
img

Zlato na pozadí rostoucích cen energií prudce stoupá

24.03.2022 Ceny zlata v polovině týdne vzhledem k eskalaci geopolitického napětí na Ukrajině a rozhodnutí Ruska přijímat platby za dodávky plynu pouze v rublech prudce vzrostly.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Roskosmos bude nové smlouvy se zahraničím uzavírat pouze v rublech

24.03.2022 Ruská vesmírná agentura Roskosmos bude nové smlouvy se zahraničními partnery uzavírat výhradně v rublech. Podle tiskové agentury TASS to oznámil šéf Roskosmosu Dmitrij Rogozin. Učinil také poté, co včera prezident Vladimir Putin sdělil, že Rusko za plyn určený pro Evropu už nebude brát eura ani dolary, ale pouze ruble.
img

Putin bude chtít za plyn či ropu rubly. To řadovým Čechům zdraží plyn, elektřinu nebo pohonné hmoty, protože budou muset zaplatit zvýšená rizika, včetně kursového

23.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes rozhodl, že Rusko bude za svůj plyn a ropu žádat od takzvaných nepřátelských států platbu v rublech. Země, které uplatňují sankce vůči Rusku, včetně zemí EU a Česka, tak budou muset za ropu i plyn platit místo v dolarech či eurech právě v ruské měně.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Putin: Rusko za plyn nebude brát eura ani dolary, ale rubly

23.03.2022 Rusko už za plyn určený pro Evropu nebude brát eura ani dolary, platby se chystá požadovat v rublech. Na videokonferenci, kterou odvysílala státní televize, to dnes uvedl prezident Vladimir Putin. Opatření se podle něj týká zemí, které Rusko nepovažuje za přátelské a které proti Rusku zavádějí tvrdé ekonomické sankce, tedy i Spojených států, Kanady nebo Velké Británie. Státní plynárenský gigant Gazprom dostal nařízeno, aby tímto způsobem upravil dodavatelské smlouvy. Rusko dodává plyn i do České republiky.
img

Americký akciový trh si pravděpodobně udrží vzestupný trend

18.03.2022 Hlavní americké akciové indexy ve čtvrtek po třídenním růstu výrazně vzrostly. Dow si připsal 1,2 %, NASDAQ vzrostl o 1,3 % a S&P 500 poskočil o 1,2 %. Index S&P 500 se obchodoval na 4 388 bodech. Zůstal v pásmu 4 360 – 4 420 bodů.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka ponechala základní úrokovou sazbu na 20 procentech

18.03.2022 Ruská centrální banka dnes podle očekávání ponechala svou základní úrokovou sazbu na 20 procentech. Vysoká sazba na pozadí výrazných změny vnějších podmínek udržela finanční stabilitu a zabránila nekontrolovanému růstu cen, uvedla banka ve svém sdělení. Od 15:00 promluví na tiskové konferenci guvernérka Elvira Nabiullinová.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Putin navrhl prodloužit mandát guvernérky ruské centrální banky

18.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin navrhl, aby guvernérka centrální banky Elvira Nabiullinová tuto instituci vedla i v dalším funkčním období. Uvádí se to v dokumentu, který byl zveřejněn na webových stránkách dolní komory ruského parlamentu. Osmapadesátiletá Nabiullinová je v čele centrální banky od června 2013 a nyní se musí zejména vypořádat s dopady, které má na ruské hospodářství invaze na Ukrajinu.
img

Rusko může zbankrotovat už dnes, poprvé od Velké říjnové socialistické revoluce na svůj cizoměnový dluh

16.03.2022 Dnešní den může být milníkem v dějinách ruského hospodářství. Rusko totiž dnes může zbankrotovat na svůj cizoměnový dluh, prvně od roku 1918, od doby těsně po Velké říjnové socialistické revoluci. Pokud totiž dnes vyplatí své dolarové věřitele místo dolaru v rublech, jde o bankrot. Takové je alespoň odborné stanovisko ratingové agentury Fitch. Ta patří mezi tři světově nejvýznamnější ratingové agentury, jejichž stanoviska jsou autoritativním vodítkem pro globální finanční trhy.
img

Cena plynu v Evropě klesá o 15 %, ale pro obyvatele Evropy se zatím nic nezměnilo

15.03.2022 Dubnové futures kontrakty na zemní plyn v Evropě na začátku pondělního obchodování zlevnily o zhruba 15 % a v době vydání této analýzy se pohybovaly pod hranicí 1 300 USD za 1 000 metrů krychlových. Připomeňme, že odhadovaná cena na konci pátečního obchodování byla na úrovni 1 479 USD.
C:\fakepath\letecka dopr.jpg

Ruské aerolinky si mohou v Rusku registrovat pronajatá zahraniční letadla

14.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal zákon, který umožňuje, aby si ruské letecké společnosti v Rusku zaregistrovaly letadla pronajatá od zahraničních společností. Informovala o tom agentura TASS. Sankce uvalené na Rusko po invazi Moskvy na Ukrajinu dávají leasingovým firmám čas do 28. března, aby se osvobodily od smluv s ruskými aerolinkami, připomněla agentura Reuters.
C:\\fakepath\\trader-11032022-27-zm.jpg

Forex: Dolar posiluje, zatímco ostatní bezpečné a komoditní měny oslabují

11.03.2022 Dolar dnes posiluje, zatímco ostatní bezpečné a komoditní měny oslabují. K růstu dolaru mimo jiné přispělo očekávání, že americká centrální banka (Fed) příští týden zvýší úrokové sazby. Ruský prezident Vladimir Putin uvedl, že v jednáních mezi Moskvou a Ukrajinou došlo k určitému pokroku.
C:\fakepath\trader-11032022-20-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.03.2022 1) Většinový majitel ruské těžařské společnosti Norilsk Nickel Vladimir Potanin varoval, aby Rusko nebylo zatahováno zpátky do roku 1917, do časů bolševické revoluce. Konfiskace majetku firem, které odešly z Ruska, podle něj ovlivní důvěru investorů na desítky let. Potanin tak reagoval na první kroky ruské vlády směrem ke znárodnění majetku zahraničních firem, informuje agentura Reuters.
C:\fakepath\putin.png

Západní sankce ruské ekonomice v konečném důsledku prospějí, řekl Putin

11.03.2022 Ruská ekonomika překoná sankce, které na ni v posledních týdnech uvalily převážně západní státy, a tyto postihy jí v konečném důsledku prospějí a posílí ekonomickou a technologickou suverenitu Ruska. Řekl to dnes ruský prezident Vladimir Putin při setkání s běloruským lídrem Alexandrem Lukašenkem. Zmínil rovněž "určitý pozitivní posun" při jednáních mezi ruskými a ukrajinskými vyjednavači, neuvedl však žádné bližší detaily. Rusové s Ukrajinci podle něj nyní jednají téměř každý den.
img

🎆US500 roste díky komentářům Putina❗

11.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že jednání s Ukrajinou nabrala několik pozitivních obratů, což vyvolalo okamžitou reakci akciových a komoditních trhů. Nebyly však poskytnuty žádné podrobnosti.
C:\fakepath\trader-10032022-31-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy změnily směr a klesají, investoři přehodnocují obavy o dodávky

10.03.2022 Ceny ropy pozdě odpoledne smazaly předchozí zisky a oslabují. Ve středu vykázaly největší propad za poslední dva roky. Obchodníci zvažují, zda obavy trhu z narušení dodávek nejsou přehnané, protože Rusko se zavázalo plnit své smluvní závazky.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Ruská centrální banka zavádí strop pro výběry z devizových účtů

09.03.2022 Ruská centrální banka včera oznámila, že od středy budou občané smět ze svých devizových účtů vybrat nanejvýš 10.000 dolarů (asi 233.600 korun). Opatření potrvá do 9. září. Pokud budou chtít majitelé kont vybrat přes stanovený limit, budou tak moci učinit v domácí měně. Informovaly o tom agentury Reuters a Ria Novosti.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Rusko patrně zakáže vývoz některých výrobků a surovin, neví se ale kterých

09.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin včera podepsal výnos, který umožní zakázat vývoz ze země některých výrobků a surovin. Cílem opatření je zaručit národní bezpečnost a aktivity ruského průmyslu, uvedl Kreml. Jakého zboží a kterých zemí se bude zákaz týkat, později určí ruská vláda, uvedly zahraniční agentury. Moskva o opatření informovala krátce poté, co USA zakázaly dovoz ruské ropy či plynu.
img

Globální ekonomika zpomaluje kvůli rekordnímu růstu komodit

08.03.2022 V úterý se akcie propadly spolu s evropskými a americkými futures kvůli obavám, že ceny komodit zvýší inflaci a potlačí ekonomický růst. Nikl krátce vystoupal nad 100 000 dolarů za tunu.
img

Bitcoin klesá kvůli obavám ze zákazu dovozu ruské ropy

07.03.2022 Bitcoin se v pondělí propadl pod 38 000 USD, protože světové trhy klesly kvůli obavám, že ruská speciální vojenská operace na Ukrajině a následný růst cen komodit by mohly mít širší a dlouhodobější dopad, než se dosud předpokládalo.
C:\fakepath\trader-07032022-26-zm.jpg

Forex: Koruna oslabila k euru i dolaru, ztrátu podle analytiků snižují intervence ČNB

07.03.2022 Česká měna dnes k euru po rozkolísaném obchodování nakonec proti pátečnímu závěru oslabila o dva haléře na 25,71 EUR/CZK. Vůči dolaru ztratila další desetník na 23,63 USD/CZK a zůstává nejslabší od července 2020. Výraznějšímu oslabení, které korunu postihlo v předchozích dnech, podle analytiků brání intervence České národní banky.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Rusko omezilo objem peněz, které mohou Rusové posílat příbuzným do zahraničí

06.03.2022 Ruská centrální banka omezila objem peněz, které mohou Rusové prostřednictvím bankovních převodů posílat svým příbuzným do zahraničí, a to na maximálně 5000 dolarů (zhruba 118.000 Kč) měsíčně. Informoval o tom dnes ruský list Kommersant s odvoláním na dopis centrální banky. Podle dopisu je opatření součástí kroků k zajištění finanční stability.
C:\fakepath\trader-04032022-23-zm.png

Forex: Koruna k euru posílila, ale k dolaru je nejslabší za víc než rok a půl

04.03.2022 Česká měna dnes k euru po předchozích ztrátách posílila, ale k dolaru je nejslabší za více než rok a půl. K 17:00 koruna vůči euru zpevnila oproti předchozímu závěru o osm haléřů na 25,69 EUR/CZK. K dolaru si naopak opět pohoršila, a to o 24 haléřů na 23,53 USD/CZK, což je nejslabší úroveň od července 2020. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. Česká národní banka (ČNB) dnes oznámila, že začala intervenovat na devizovém trhu proti oslabování koruny.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Analytici: ČNB nenechá oslabit českou měnu pod 26,00 Kč za euro

04.03.2022 Česká národní banka zřejmě nenechá oslabit českou měnu pod 26,00 Kč za euro, uvedli analytici oslovení ČTK. ČNB začala dnes intervenovat na forexovém trhu proti oslabování koruny. Česká měna zareagovala posílením, po 14:30 se obchodovala za 25,72 Kč za euro.
C:\fakepath\putin.png

Putin: Rusko nemá žádné špatné úmysly vůči sousedům

04.03.2022 Rusko se bude dál rozvíjet bez ohledu na to, jak je situace těžká, prohlásil dnes ruský prezident Vladimir Putin. Během ceremonie vztyčování vlajky na nové ruské lodi Maršal Rokossovskij, která má zajistit zásobování Kaliningradu, ruské enklávy na březích Baltu, apeloval na sousední státy, aby nestupňovaly napětí a nepřijímaly sankce, ale aby normalizovaly vztahy s Ruskem. Řekl, že Rusko nemá špatné úmysly vůči svým sousedům. Všechny ruské akce podle Putina vznikají výlučně v reakci na protiruské kroky.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB začala intervenovat na forexovém trhu proti oslabování koruny

04.03.2022 Česká národní banka začala intervenovat na forexovém trhu proti oslabování koruny. ČNB má v mezinárodním srovnání vysoké devizové rezervy, jejichž využití ve výjimečné situaci, jaká momentálně nyní je, je plně opodstatněné, uvedla banka na internetu.
C:\fakepath\trader-03032022-23-zm.png

Forex: Oslabování koruny zpomalilo, k euru i dolaru dnes klesla o osm haléřů

03.03.2022 Oslabování koruny dnes zpomalilo. Zatímco v předchozích dnech ztrácela kvůli ruské invazi na Ukrajinu desítky haléřů, dnes k oběma hlavním světovým měnám klesla o osm haléřů. V 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 25,77 EUR/CZK. V průběhu dne ale byla i nad 25,80 EUR/CZK, což se stalo naposledy loni v červenci. Vůči dolaru dnes česká měna zavřela na 23,29 USD/CZK, to je nejslabší úroveň od loňského listopadu.
C:\fakepath\Rusko.jpg

AP: válka donutila mnoho firem odejít z Ruska, odhalila i rizika podnikání

03.03.2022 Dodávky automobilů se zastavily, pivo přestalo téct, přístavy neobsluhují nákladní lodě a těžařské společnosti zavřely ropovody. Invaze ruských vojsk na Ukrajinu vyvolala zmatek v podnikatelských plánech mnoha firem a řadu těch nejznámějších, jako je Apple, Mercedes-Benz nebo BP, donutila k odchodu z Ruska. Firmy se snaží zachovat si dobrou pověst a dostát svým závazkům korporátní zodpovědnosti.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Analytici: Koruna by při eskalaci konfliktu mohla oslabit až k 28 Kč/EUR

03.03.2022 Česká koruna by mohla v případě eskalace konfliktu na Ukrajině nebo v případě úplného přerušení dodávek surovin z Ruska oslabit až k 28 korunám za euro. V takovém případě by ale bylo možné očekávat intervence České národní banky. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK. Krátkodobě by nyní koruna mohla zřejmě svoje ztráty z předchozích dnů korigovat, ale v delším časovém období je proti jejímu posilování geopolitická situace. Řada investorů kvůli riziku začíná v takovém případě stahovat své investice z regionálních měn.
C:\fakepath\uhli.jpg

Ceny uhlí na evropském trhu kvůli rusko-ukrajinské krizi stoupají na rekordy

03.03.2022 Ceny uhlí v Evropě stoupají na mnohaleté rekordy. Zásoby uhlí v Evropě jsou nejnižší za několik let a energetické společnosti se kvůli rusko-ukrajinské krizi a sankcím západních zemí na Rusko snaží získat jakoukoliv dostupnou alternativu, uvedl server Montel News. Cena evropského termínového kontraktu na uhlí API 2 se dostala až na 436 dolarů (10.100 Kč) za tunu, zatímco na začátku roku činila 119 USD za tunu. Ceny jsou teď nejvyšší nejméně od poloviny roku 2006.
C:\fakepath\trader-02032022-27-zm.png

Forex: Koruna se dál propadá, k dolaru je nejslabší od listopadu 2020

02.03.2022 Česká měna dál ztrácí na hlavní světové měny, k dolaru je nejslabší od listopadu 2020. Koruna si dnes k 17:00 pohoršila proti předchozímu závěru vůči dolaru o 54 haléřů na 23,21 USD/CZK, což je nejslabší úroveň od 2. listopadu 2020. K euru oslabila o 43 haléřů na 25,69 EUR/CZK. Na horší úrovni k euru byla koruna naposledy loni 28. listopadu. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
C:\fakepath\trader-02032022-21-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.03.2022 1) Ruský rubl dnes při obchodování v Moskvě klesl na rekordní minimum, dolar se tam prodával zhruba za 110 rublů. Akciový trh v Moskvě zůstává třetí den za sebou zavřený, finanční systém je pod tlakem západních sankcí uvalených na Moskvu za její invazi na Ukrajinu. Ruská centrální banka dnes navíc zakázala vyplatit kupony zahraničním investorům, kteří drží státní dluhopisy v rublech. Informovala o tom agentura Reuters.
img

Obchodní signály pro ZLATO na 2.–3. března 2022: nakupujte nad úrovní 1 928 USD (21 SMA – Murray 6/8)

02.03.2022 Titulky na téma Rusko a Ukrajina jsou špatné. Stále je velmi nepravděpodobné, že by přišel záblesk naděje na příměří, což podporuje bezpečná aktiva.
C:\fakepath\putin.png

Putin zakázal vývoz zahraničních měn v hotovosti v hodnotě přes 10.000 dolarů

02.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin vydal dekret, kterým zakázal vyvážet z Ruska zahraniční měny v hotovosti v hodnotě přes 10.000 dolarů (zhruba 230.000 Kč). Oznámil to včera Kreml, podle kterého nařízení začne platit ve středu, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-01032022-24-zm.jpg

Forex: Koruna dál ztrácí k oběma světovým měnám, k dolaru je nejslabší od listopadu

01.03.2022 Česká měna dnes dále oslabovala k oběma hlavním světovým měnám. Koruna si k 17:00 pohoršila proti předchozímu závěru vůči euru o 13 haléřů na 25,26 EUR/CZK a k dolaru o 29 haléřů na 22,67 USD/CZK. K euru je tak nyní nejslabší od poloviny loňského prosince, a k dolaru od konce loňského listopadu. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

EUR/USD. Pokud se opravdu potopí, bude to krásné: euro se v moři negativity snaží chytit stébla

01.03.2022 Washington informoval o ruské invazi do sousední země tak často, že obchodníci přestali brát tyto signály vážně. Kromě toho se objevily naděje, že se podaří zabránit vznikajícímu konfliktu a řešení situace kolem Ukrajiny diplomatickou cestou se zdálo být možné.
C:\fakepath\trader-28022022-38-zm.jpg

Evropské akcie díky rusko-ukrajinským rozhovorům o příměří snížily ztráty

28.02.2022 Evropské akcie díky rusko-ukrajinským rozhovorům o příměří téměř vymazaly ztráty z dnešního obchodování. Nejvíce klesaly kvůli novým sankcím západním banky s vazbami na Rusko, zejména rakouská Raiffeisen Bank, italská UniCredit a francouzská Société Générale. Prudký růst cen ropy naproti tomu vyvolává obavy z dalšího silného růstu inflace napříč Evropou.
img

Očekává se vysoká volatilita krypto trhu

28.02.2022 Cena bitcoinu se v pondělí pohybuje poblíž značky 38 000 USD. Podle statistik CoinGecko, populární online platformy, která zachycuje cenu virtuálních aktiv, činí kapitalizace bitcoinu přibližně 720 miliard USD.
C:\fakepath\USA-Rusko.jpg

Washington uvalil sankce na ruskou centrální banku, odstřihl ji od aktiv v USA

28.02.2022 Americká vláda dnes uvedla do praxe avizované sankce proti ruské centrální bance. S okamžitou platností zakazuje Američanům veškeré transakce jak s ruskou centrální bankou, tak s ruským ministerstvem financí a s ruským státním investičním fondem. Kromě toho uvalilo sankce na Ruský fond přímých investic (RDIF). V tiskové zprávě to dnes oznámilo americké ministerstvo financí. Podle ministryně Janet Yellenové tato bezprecedentní opatření směřují na finanční prostředky, které Moskva potřebuje k financování války na Ukrajině.
C:\fakepath\trader-28022022-26-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.02.2022 1) Ruský rubl klesl po vyhlášení západních ekonomických sankcí proti Rusku o téměř 30 % a je na novém historickém minimu vůči americkému dolaru. Informoval o tom dnes zpravodajský web BBC News.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Evropské akcie kvůli protiruským sankcím prudce klesají, hlavně banky

28.02.2022 Evropské akcie kvůli tvrdým protiruským sankcím zahájily obchodování asi dvouprocentním propadem. Nejvíce ztrácejí banky s vazbami na Rusko, zejména rakouská Raiffeisen Bank, italská UniCredit a francouzská Société Générale. Prudký růst cen ropy naproti tomu vyvolává obavy z dalšího silného růstu inflace napříč Evropou.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Ceny ropy kvůli obavám o dodávky z Ruska výrazně rostou, Brent je nad 100 USD

28.02.2022 Ceny ropy zahájily dnešní obchodování v Asii prudkým růstem a cena severomořského Brentu se vrátila nad 100 USD za barel. Důvodem jsou stupňující se sankce proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu. Ruský prezident Vladimir Putin v reakci na to oznámil, že nařídil uvést ruské jaderné síly do vysokého stupně bojové pohotovosti.
img

Je načase udělat si zásoby zlata? Ceny by mohly v nadcházejících dnech vyskočit nad 2 000 USD

28.02.2022 Bezprecedentní izolace Ruska způsobená západními sankcemi by mohla vést k rally komodit. Kromě zřejmého růstu cen ropy odborníci očekávají prudký růst na trhu se zlatem.
C:\fakepath\eurusd-27022022.png

Americké akcie zpevnily, a navázaly tak na růst z předchozího dne

27.02.2022 Akcie v USA zpevnily, rostly druhý den za sebou. Dow Jonesův index vykázal největší procentní nárůst za den od listopadu 2020. Trh se odrazil od prudkého výprodeje, který předcházel ruské invazi na Ukrajinu, napsala agentura Reuters.
img

Jak by mohla ruská invaze na Ukrajinu zasáhnout dodavatelské řetězce

26.02.2022 Ceny ropy a zemního plynu budou s eskalací rusko-ukrajinské krize nadále stoupat, ale dopad na energetiku nebude jediným důsledkem. Podle analytiků CNBC krize naruší dodavatelské řetězce od pšenice přes ječmen až po měď a nikl.
img

Po útoku na Ukrajinu se cena zlata dostala na 1940 USD

26.02.2022 Zlato, které investoři často kupují v době nejistoty, je kvůli ruskému ozbrojenému útoku na Ukrajinu nejdražší za posledních 13 měsíců. Krátce po 08:00 SEČ cena kovu pro okamžité dodání vykázala nárůst o 1,8 procenta na 1943 USD za trojskou unci (oz; 31,1 gramu). Předtím se cena vyšplhala nad 148 dolarů, což byla nejvyšší hodnota od loňského ledna.
C:\fakepath\nasdaq.jpg

Akcie v USA zahájily růstem, index S&P 500 přidával přes půl procenta

25.02.2022 Americké akcie na začátku dnešního obchodování zpevňovaly, a navázaly tak na růst z předchozího dne. Dál na ně má vliv vývoj kolem ukrajinské krize, zejména oznámení Ruska, že prezident Vladimir Putin je připraven do Minsku vyslat delegaci na jednání s Ukrajinou.
img

Akcie v Evropě prohlubují pokles

25.02.2022 Na konci čtvrtečního obchodování vykázaly všechny tři klíčové evropské burzy pokles o více než 3 %. Investoři se aktivně vyhýbali riziku v souvislosti s eskalací vojenského konfliktu v západní Evropě.
img

Zlato kvůli válce na Ukrajině zažívá extrémní volatilitu

25.02.2022 Trh se zlatem zažil extrémní volatilitu poté, co Rusko napadlo Ukrajinu. Cena drahého kovu se vyšplhala na nejvyšší hodnotu od září 2020, než se vrátila zpět.
img

Nynější sankce Rusko nepoloží, v posledních letech se na ně pečlivě připravovalo. Putinův režim ale může zničit odstřižení od SWIFT, proti tomu je však třeba Německo a zatím také USA

25.02.2022 Rusko dosud zvládá čelit sankcím Západu, neboť po řadu let systematicky snižuje své vystavení americkému dolaru. Dolarové rezervy Ruska činily loni jen 16 procent celkových devizových rezerv země. Přitom o čtyři roky dříve to bylo více než 40 procent. Jeden příklad za všechny: od vrcholu roku 2010 Rusko snížilo objem držených amerických dluhopisů o 98 procent.
C:\fakepath\trader-24022022-23-zm.jpg

Evropské akcie kvůli ruské invazi na Ukrajinu odepsaly 3,28 procenta

24.02.2022 Evropské akcie dnes vlivem ruské invaze na Ukrajinu výrazně oslabily. Panevropský index STOXX Europe 600 odepsal 3,28 procenta na 438,96 bodu a dostal se nejníže od loňského dubna. Zároveň je v pásmu korekce, což znamená, že z lednového maxima už klesl o více než deset procent.
img

Válka mezi Ruskem a Ukrajinou způsobuje prudký růst cen ropy a plynu

24.02.2022 Referenční ceny ropy okamžitě reagovaly na invazi ruské armády na Ukrajinu. Cena dubnových futures na Brent na londýnské burze ICE Futures tak ve čtvrtek vzrostla o 7 % na 101,21 USD za barel. Pozoruhodné je, že cena ropy Brent dnes poprvé od září 2014 překročila 100 USD. Na konci středečního obchodování byly tyto kontrakty na 96,84 USD.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

FT: Čína je připravena změkčit dopady sankcí uvalených na Rusko kvůli Ukrajině

24.02.2022 Čína je připravena změkčit dopady sankcí uvalených na Rusko kvůli napadení Ukrajiny a pomoct zemi v situaci, kdy se zhoršují její vztahy se Západem. Pomoc čínských bank by pro vývoj konfliktu mohla být klíčová, píše na svém webu deník Financial Times (FT).
img

Obchodní signály pro pár EUR/USD na 24.–25. února 2022: prodávejte pod úrovní 1,1230 (Murray 0/8)

24.02.2022 Útok Ruska na Ukrajinu vyvolal na finančních trzích dramatické pohyby. Poptávka po bezpečných aktivech včetně dolaru prudce stoupla. Pár EUR/USD dnes spolu s ostatními aktivy, která nesou riziko, prudce klesá – ruský prezident Vladimir Putin nařídil invazi na Ukrajinu, která začala ve čtvrtek brzy ráno.
img

Aktuálně: Dopady ruské invaze na mezinárodní trhy

24.02.2022 Ruský prezident Vladimir Putin brzy ráno ve čtvrtek 24.2.2022 vyhlásil „speciální vojenskou operaci“ a začala invaze na Ukrajinu. Pro svět a mezinárodní trhy to byl šok. Akciové trhy při otevření prudce klesly.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Česká měna dnes posiluje proti ruskému rublu i ukrajinské hřivně

24.02.2022 Česká měna dnes posiluje proti ruskému rublu i ukrajinské hřivně. Rubl proti koruně ztrácel po oznámení ruské invaze na Ukrajinu o 6,5 procenta, po poledni ale mírně posílil a zlikvidoval ztrátu proti koruně na 1,8 procenta. Ukrajinská hřivna oslabuje proti koruně během dnešního dne o 2,2 procenta, řekl ČTK analytik Purple Trading Jaroslav Tupý.
img

Asijské akciové indexy v červených číslech

24.02.2022 Asijské akciové indexy kvůli eskalaci napětí na Ukrajině klesly. Kompozitní index SSE o 0,89 % a komponentní index SZSE o 1,28 %. Index Hang Seng se propadl o 3,06 %. Index KOSPI spadl o 2,32 %, zatímco index Nikkei 225 ztratil 2,06 %. Index S&P/ASX 200 klesl o 2,88 %.
img

Americký akciový trh po eskalaci napětí na Ukrajině prudce klesá

24.02.2022 Akcie se po zahájení vojenských operací na Ukrajině propadly. Ve čtvrtek 24. února brzy ráno oznámil ruský prezident Vladimir Putin zahájení vojenské operace na Ukrajině. Několik raket zasáhlo vojenská zařízení na Ukrajině. Podle různých zdrojů byly v blízkosti rusko-ukrajinských hranic a Černého moře spatřeny pozemní jednotky.
img

Evropské akcie se propadají na katastrofická minima

24.02.2022 Evropské akciové indexy ve čtvrtek vykazují téměř 3% pokles v důsledku obav investorů ze zahájení vojenské operace ve východní Evropě.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Koruna i pražská burza po ruském útoku na Ukrajinu prudce klesly

24.02.2022 Česká měna dnes ráno spadla k euru i dolaru na nejslabší úrovně za dva měsíce, ztrácí desítky haléřů. K euru se dostala nad 25,00 Kč/EUR, vůči dolaru nad 22,20 Kč/USD. Vyplývá to z informací na serveru Patria Online. Pražská burza se ráno propadla téměř o 2,5 procenta, později část ztrát smazala, vyplývá z jejích internetových stránek. Trhy podle analytiků reagují na informace o vpádu ruských vojáků na Ukrajinu.
img

Ruská agrese na trzích: Evropské akcie klesají, ruské jsou potopené. Zemní plyn s ropou prudce zdražují

24.02.2022 Prudké výprodeje akcií v Evropě, nejhorší den v historii pro ruské akcie, ropa a plyn prudce nahoru. Ruská armáda dnes ráno zahájila letecký i pozemní útok na sousední Ukrajinu poté, co ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že dal svolení ke speciální vojenské operaci na ukrajinském Donbasu. Prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil na Ukrajině válečný stav. Západ vojenský vpád odsoudil a hovoří o tvrdších sankcích proti Rusku. Přinášíme shrnutí úvodní reakce na akciových, komoditních a devizových trzích.
C:\\fakepath\\eurczk-24022022.png

Koruna po ruském útoku na Ukrajinu prudce ztrácí k euru i dolaru

24.02.2022 Česká měna dnes ráno spadla k euru i dolaru na nejslabší úrovně za dva měsíce, ztrácí desítky haléřů. K euru se dostala nad 25 Kč/EUR, vůči dolaru nad 22,20 Kč/USD. Vyplývá to z informací na serveru Patria Online. Koruna zřejmě reaguje na informace o vpádu ruských vojáků na Ukrajinu.
img

Trhy se po šoku ze zahájení války na Ukrajině zčásti stabilizují. Koruna zpomalila své prudké oslabování, unce zlata i tak za poslední dva týdny podražuje o skoro 5000 Kč

24.02.2022 Hned po zahájení ruské invaze na Ukrajinu dnes nad ránem z měn světa takřka nejvýrazněji ztrácely polský zlotý a česká koruna. Asijští měnoví obchodníci totiž zpanikařili, podívali se na mapu a zbavovali se měn zemí, jež jsou prostě jen Ukrajině geograficky blízké. Nyní se situace poněkud stabilizuje. Propad koruny zpomalil. I tak se česká měna poprvé od konce loňského prosince prodává za více než 25,00 za euro a nervozita je z okamžitých výkyvů kursu zřejmá.
C:\fakepath\zlato 17042013-ilu5.jpg

Cena zlata je po útoku na Ukrajinu na více než ročním maximu 1940 USD

24.02.2022 Zlato, které investoři často nakupují v časech nejistoty, je kvůli ruskému ozbrojenému útoku na Ukrajinu nejdražší za 13 měsíců. Krátce po 08:00 SEČ cena kovu k okamžitému dodání vykazovala růst o 1,8 procenta na 1943 USD za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Předtím cena vystoupila až nad 1948 dolarů, což je nejvíce od loňského ledna.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Moskevská burza přerušila obchodování, rubl se propadl nejníže od roku 2016

24.02.2022 Moskevská burza přerušila obchodování na všech trzích. Uvedla to dnes ráno na svém webu skupina MOEX, která provozuje moskevskou burzu, s tím že obnovení obchodování oznámí později. Rubl se poté, co ruský prezident Vladimir Putin nařídil ozbrojenou invazi na Ukrajinu, propadl nejníže od roku 2016.
C:\fakepath\biden3.jpeg

Biden oznámil sankce proti firmě, která budovala Nord Stream 2

24.02.2022 Vláda Spojených států uvalí sankce na společnost, která má na starosti budování rusko-německého plynovodu Nord Stream 2, oznámil včera americký prezident Joe Biden. Opatření označil za součást úvodní odpovědi na kroky Moskvy spojené s Ukrajinou. Bidenova vláda také naznačila, že v další fázi by mohl přijít zákaz vývozu amerických technologií do Ruska, píše deník The New York Times (NYT).
img

Válka na Ukrajině začíná, Putinova vojska zahájila plnou invazi. Akcie padají, česká koruna prudce oslabuje, ropa letí nad 100 dolarů za barel, zlato citelně zdražuje

24.02.2022 Ruský prezident Vladimir Putin právě spouští plnou invazi na Ukrajinu. Začíná válka. Bude mít primárně geopolitické dopady. Ale pochopitelně i sociální a ekonomické, zřejmě katastrofální. A to i v dalších částech Evropy, než je Ukrajina. Už brzy ji pocítí třeba i čeští motoristé. Ropa letí nad 100 USD/barel. Lze očekávat nárůst cen pohonných hmot v ČR k úrovním kolem 40 Kč/l.
img

Guvernér ČNB Rusnok varuje před ještě vyšší inflací v ČR, způsobenou konfliktem na Ukrajině. O vlastně tak vysvětluje, proč se Západ bojí tvrdších sankcí vůči Rusku – čím tvrdší sankce, tím vyšší inflace

23.02.2022 Pro akciové investory je to nepochybně dobrá zpráva. Zda je to dobrá zpráva i z hlediska geopolitického, toť otázka jiná. Každopádně sankce, které zatím Západ vůči Rusku uplatnil v reakci na uznání svou povstaleckých republik na Ukrajině, jsou slabé. Jsou o tom přesvědčeny miliony investorů všude po světě. Akcie v Evropě nebo Americe totiž rostou. Jde spíše než o růst z úlevy o růst z rozčarování. Rozčarování z toho, že Západ zatím vůči Rusku postupuje jen měkce.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Německo podle Baerbockové počítá, že za mír a svobodu v Evropě musí zaplatit

23.02.2022 Svoboda a mír v Evropě nejsou zadarmo, Německo proto počítá s finančními následky protiruských sankcí. Dnes to na společné tiskové konferenci v Berlíně s francouzským ministrem zahraničí Jeanem-Yvesem Le Drianem prohlásila šéfka německé diplomacie Annalena Baerbocková. Le Drian ocenil rychlý a jednotný postup Evropské unie, která sankce za ruské uznání samozvaných separatistických republik na východě Ukrajiny přijala. Oba ministři zahraničí zdůraznili, že je nutné nadále jednat, aby Evropa předešla válce.
img

Burzy ve světě jsou zaskočeny, jaké slabé sankce Západ zatím uplatňuje vůči Rusku. Jenže Západ sám je na Rusku závislý, hlavně energeticky

23.02.2022 Pro akciové investory je to nepochybně dobrá zpráva. Zda je to dobrá zpráva i z hlediska geopolitického, toť otázka jiná. Každopádně sankce, které zatím Západ vůči Rusku uplatnil v reakci na uznání svou povstaleckých republik na Ukrajině, jsou slabé. Jsou o tom přesvědčeny miliony investorů všude po světě. Akcie v Evropě nebo Americe totiž rostou. Jde spíše než o růst z úlevy o růst z rozčarování. Rozčarování z toho, že Západ zatím vůči Rusku postupuje jen měkce.
img

Zlato vyhrává závod s bitcoinem

23.02.2022 Od začátku roku 2022 zlato coby bezpečné aktivum překonává největší světovou kryptoměnu. A napětí mezi Ruskem a Ukrajinou tlačí investory spíš ke zlatu než k bitcoinu.
C:\fakepath\Kanada.jpg

Kanada zavedla sankce vůči Rusku, do východní Evropy pošle další vojáky

23.02.2022 Kanadský premiér Justin Trudeau včera oznámil první kolo ekonomických sankcí vůči Rusku. Trvat mají do chvíle, než bude obnovena územní integrita Ukrajiny, a zasáhnou mimo jiné ruské zákonodárce, citovala premiéra agentura AFP. Ottawa rovněž vyšle do východní Evropy stovky dalších vojáků.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | George Soros | Bitcoin | Intervence | Intervence ČNB | Price Action | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Pin Bar | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/NOK | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Svíčkové formace | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | CFTC | CME | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Devalvace | Devizový trh | Devizový účet | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | EBIT | ECB | ECOFIN | EMA | Ekonomika | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Index FTSE 100 | Fed | Finanční trhy | Finančník | Floating | Forex trader | Futures | Fúze | G7 | High | IFO index | IFRS | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční fond | Investiční riziko | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Long | MFE | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Open | Penzijní fond | Peněžní zásoba | Platební bilance | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prodejní cena | Prémie | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Směnný kurz | Split | Spot | Spotová cena | Support | Take Profit | Pokladniční poukázky | Termínový kontrakt | Ticker | Timeframe | Trader | Trading | Trading systém | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Zisk | Ziskový obchod | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Jaroslav Tupý | Sázka | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | IEA | Credit Suisse | Oanda | Intervenovat | ČSOB | Partners | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Daňové ráje | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Finanční analytici | Index cen | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Portugalsko | Forexové intervence | Facebook | LYNX | Akcenta | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Time-Frame | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | GBPUSD | EURCZK | USDCZK | AUDNZD | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Ruleta | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie RWE | Akcie Sberbank | Akcie Tesla | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Atlantik | Banka | Fio banka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | Britské libry | Brokers | Cena | Cena akcií | Cena akcií ČEZ | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Cena rublu | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Cyrrus | CZK | České akcie | České koruny | Členské země Evropské unie | Devalvace měny | Devizové rezervy ČNB | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Eura | EURGBP | Euro Stoxx 50 | EURRUB | Evropská banka | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční plán | Finanční prostředky | Fio | Fondy | Fortuna | Frank | FXstreet.com | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | HDP Ruska | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Irsko | ISM | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | EBay | Japonské firmy | Jiří Tyleček | Jedno euro | Jiří Rusnok | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Koruna posiluje | Kurz koruny k dolaru | Kurz rublu | Kurz rublu k dolaru | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měna euro | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dolaru | Nákup EUR | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | PayPal | Pivot | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Řízení rizik | Sázky | Seminář | Signály | Směnné kurzy | Société Générale | SP500 | Spekulace na pokles | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | Světové ceny ropy | Světové měny | SWIFT | Španělská ekonomika | Švýcarská banka | Tesla Motors | TopForex | Trade Brokers | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Ukrajinská hřivna | Unce zlata | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu dolaru | Vývoj kurzu rublu | Webinář | WTI | X-Trade | Zahraniční měny | Zavedení eura | Země BRICS | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | Obchodní pravidla | EIA | Dolarové dluhopisy | ING | Trading Central | Benzín | DMA | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Buy | Centrální depozitář | Depozitář | Ekonomika EU | Elon Musk | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Peněžní trhy | ROCE | Sell | Tim Cook | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Euromoney | Instrukce | Factoring | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | Světové ekonomiky | Miliardář | Boháč | Bohatý | Casino | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Genesis | Cukr | 1 milion | Burza dnes | Burze | Ekonomický kolaps | Investment | Zlatý standard | SMBC | Moody's Investors Service | Tempus | Dow Jonesův index | Unicredit | Crédit Agricole CIB | DPA | Jefferies | Intesa Sanpaolo | Again Capital | The New York Times | Charles Schwab | Energy Aspects | CNN | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | Westpac | CME Group | UniCredit Bank | Caterpillar | DIW | Sentix | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | MICEX | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | NATO | Nová Čína | BCS | TD Ameritrade | BNY Mellon | Next Finance | Standard Chartered | Agentura AP | PVM | BBC | Agentura DPA | The Guardian | Hospodářské vyhlídky | Reálný obchodní účet | Reporty | Spoofing | Finanční trhy dnes | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | Technický výhled | Bezpečné měny | Polská centrální banka | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Dovoz ropy | Magnát | Nastavení měnové politiky | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | Rolls-Royce | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Der Spiegel | Ministr financí | Panama papers | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Diamanty | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Otočení trendu | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Precedens | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Kitco | Earnings | Podnikatelé | Zkušení investoři | KBC | Index londýnské burzy FTSE 100 | Příprava | Přehled | Odvaha | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Ekonomické fórum | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Cena kontraktu | Obchodní signály | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | David Cameron | Bankovnictví | Futures kontrakty | Referendum | City | Posilování koruny | Miliardáři | Forbes | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Mezinárodní instituce | Akcie energetických společností | České firmy | Economist | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie v USA | Akcie bank | Japonský index Nikkei | Měnová autorita | IBEX | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Známý investor | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americké akciové indexy | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Americký ministr financí | Bezpečnější investice | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | Fitch Ratings | AAA | Rating AAA | Ekonomická rizika | Obchodování v Asii | Summit EU | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Propad | Německý index DAX | Kurz domácí měny | Bělorusko | Světové akciové trhy | Handelsblatt | Institut pro makroekonomii | Kryptoměny | Nejprudší jednodenní pokles | Britský akciový index FTSE 100 | Britské ropné společnosti | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Index Nikkei | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Makroekonomické analýzy | Výzkumná společnost | Vývoj na akciových trzích | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Britská banka Barclays | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Nálada na trhu | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Daně z příjmů | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | Vitol Group | Obchodník s ropou | Vitol | Obilniny | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Ethereum | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Akciový index DAX | Francouzská ekonomika | Burzovní společnost | Bankéři | Poplatky | Index pařížské burzy CAC 40 | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Objem intervencí | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Německý export | Hrubý domácí produkt Německa | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Vyhlídky eurozóny | Opatřením na podporu ekonomiky | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Odhady trhu | Summit G20 | Summit G7 | Světová obchodní organizace (WTO) | General Electric | Bankovní domy | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | FTSE MIB | FCA | Finanční ústav | Světové trhy | Indikátor vývoje cen akcií | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Hlavní ekonom britské centrální banky | Akciové trhy v USA | Quantum | Hřivna | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů | Odliv kapitálu | Investiční plány | Americké investiční banky | Softbank | Institucionální investoři | Příjmy | Podnikatelská aktivita | ExxonMobil | Údaje o inflaci | Makléř Fio banky | Alphabet | ČTK | Země G20 | Země G7 | Skupina G20 | Skupina G7 | Monopoly | Bankovní společnost | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Členské země EU | Tisková konference ECB | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Očekávání | Ekonomická nálada | Evropský statistický úřad Eurostat | Mercedes | Audi | Finanční podniky | Politico | JPMorgan Chase & Co. | Devizy | Index KOSPI | ex | Akcie firem | Purple Trading | Marshall Gittler | Ekonomická globalizace | Ruské akcie | Vstup na burzu | BBVA | Silicon Valley Bank | Aton | Lipow Oil Associates | ING Groep NV | CoinDesk | Cena palladia | Inflace ve světě | BlueBay Asset Management | Ceny pšenice | Akciové společnosti | Coinbase | Protiruské sankce | Cena hliníku | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Roklen24 | Zásoby zlata | Markéta Šichtařová | BlueBay | Obchodování na pražské burze | Obchodování s kryptoměnami | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Cena platiny | Palladium | BTC/USD | ETH/USD | Digitální zlato | Obchodování s termínovými kontrakty | Jerome Powell | MiFID II | ETH | Capitalinked | Radim Dohnal | Invesco | Kapitalizace bitcoinu | Index S&P/ASX 200 | European Energy Exchange (EEX) | Binance | Kryptoměna ethereum | Štěpán Hájek | Estee Lauder | Těžba kryptoměn | Krypto burzy | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Elektronické obchody | Asijské trhy | Index MOEX | EUR/RUB | Inverzní výnosová křivka | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Airbnb | Podnikání na kapitálovém trhu | Spotové obchodování | Trhy dnes | FinTech | Výkonnost indexů | Očekávání investorů | Krypto | Finančník George Soros | Bitcoiny | Burza kryptoměn | Kryptoburza | Kartel OPEC | OPEC+ | Podíl dolaru | Podíl eura | Capitalinked.com | Podniky | Evropské akciové trhy | Renaissance Capital | Asijské akciové trhy | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Long signál | Index nákupních manažerů (PMI) | Obchodní aktivita | Schwab | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Japonský akciový index | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Forint | Ruský akciový index | Index RTS | Pokles ceny | Geopolitika | Ekonomické krize | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | Kvalifikovaní investoři | RDSA | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Posílení rublu | Hlavní akciový index | Norges Bank | Pražský index PX | Zasedání OPEC | Profesionální obchodník | Měny v regionu | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Přímé zahraniční investice | Kompozitní index | Trhy v USA | Trh s ropou | Finanční skupina | Ruská centrální banka | Burzy padají | Výprodej akcií | Vývoj ceny bitcoinu | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Long obchod | Největší kryptoměna | Intercontinental Exchange | BDSwiss | Nejznámější kryptoměna | Pražský akciový trh | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Slabá koruna | Aktivita na trhu | Jiné měny | Zvyšování úroků | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Bloomberg Economics | Jednotná měna | Pojištění vkladů | Bankomaty | Financial Times (FT) | Španělský IBEX | Hodnota indexu | Refinitiv | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Mezinárodní dluhopisy | Ztráta ČNB | WEF | Zpomalení světové ekonomiky | Makléřská společnost | Vysoké zisky | Foreign Policy | Ceny zemního plynu | MetaTrader Supreme Edition | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Světové finanční trhy | Norský fond | Zájem investorů | Akcie herních vývojářů | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Mzdy v Británii | PINS | Uber Technologies | Plánované obchody | Statistický úřad | Beyond Meat | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Ropovod | Inflační očekávání | Ruská firma | Ruský akciový trh | Short obchod | Vyjádření analytiků | Cena pohonných hmot | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Růst cen ropy | Infineon | Infineon Technologies | Příjmy Ruska | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Tencent Holdings | Akcie klesají | Vyšší mzdy | Oživení světové ekonomiky | Boris Johnson | NVDA | Prodej ropy | Economist Intelligence Unit | Americké společnosti | DE30 | Lari | Gruzínská měna | Kurz gruzínské měny | Národní banka Gruzie | Omezení dodávek ropy | Čínský trh | Pohyb kurzu | NATGAS | Prezidentka ECB | Obchodní nápady | Obchodní pásmo | Tržní hodnota Gazpromu | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Ziskové obchody | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Převrácená výnosová křivka | Akcie automobilky | Aston Martin | Akcie Aston Martin | Americké futures | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Šéfové států | Britský premiér | Situace na trzích | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Konglomerát | Raiffeisen Bank International | Vliv na obchodování | Oživení ekonomiky | Americká cla | Ekonomické problémy | Cena niklu | AMZN | WeWork | Index londýnské burzy | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Shrnutí obchodování | Růst mezd | KB | IMK | US500 | Deficit rozpočtu | Nárůst cen ropy | Televize CNBC | Kjódó | Agentura Kjódó | Globální recese | Denní graf | Vývoz do Číny | Nastavení úrokových sazeb | LPR | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Finanční situace | EMIR | Obchodní praktiky | Pohonné hmoty v Česku | Energetické firmy | ESG | GOOGL | Ceny palladia | Spotová cena zlata | Společnost Deutsche Börse | APEC | Vývoz ropy a plynu | Equinor | Vývoz ropy | Hypotéky v Česku | Hypoteční sazba | Růst čínského HDP | Loterie | Očekávané Earnings | Cenné papíry Avastu | FSB | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Měny regionu | Hospodářské krize | Platební společnost | ByteDance | TikTok | Marketingový trik | Americké automobilky | Automobilky | Analytik GfK | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | Rozhodnutí americké centrální banky | Ropná firma | Ropný gigant | Ceny benzínu | Německá vláda | Hodnocení ekonomiky | Německý vývoz | Strategické partnerství | Kryptoměnová burza | Největší kryptoměnová burza | Obchod s ropou | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | LNG | Indigo | Výkon amerického dolaru | Objem | Evropské firmy | Dovoz čínského zboží | Čínské podniky | Bílý dům | MSFT | Obchod | Státní investiční fond | Trh práce | Statistické údaje | Včerejší obchodování | Spojené státy a Čína | Supreme Edition | Alibaba Group | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Růst ruské ekonomiky | Snižování úroků | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Ceny pohonných hmot v ČR | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Recese v Evropě | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Období nejistoty | Ekonomiky eurozóny | Maloobchodní prodeje | Inflace ČNB | Technické analýzy | Global Markets | Tesla Elon Musk | Průmyslová výroba v USA | Výroba počítačů | Průmyslová výroba ve Spojených státech | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Týdenní zpráva | Růst cen | Server BBC | Maďarská centrální banka | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | BDI | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Bývalý ministr financí | Tomáš Vlk | Patria Finance Tomáš Vlk | Bilance | Zasedání vlády | Vývoz ze země | Index DOW | Americký Senát | Co bude | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Statistici | Čínský prezident | Česká měna dnes | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Clearstream | Příliv investic | Lagardeová | Si Ťin-pching | Souhrnný index | Klesly akcie | Vyšetřování | Amazon | Nálada spotřebitelů | Philip Lowe | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Global Times | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Výměny akcií | Exministr zahraničí | Legislativa | Blahobyt | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Administrativa prezidenta | Domácí měny | INTC | Vicepremiér | Federální rezervní banka | Walt Disney | AFP | Chilské peso | FT | Růst české ekonomiky | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Globální trh | Konkurenti | Financovat | SMA | Statistika | Předpovědi | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Cla na dovoz hliníku | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Michal Šnobr | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Neinvestovat | Propouštění | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | SoftBank Group | Visa | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Šinzó Abe | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Dolar vůči japonskému jenu | Koruna dnes | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Výzkumný institut | NAFTA | Vládní výdaje | Cvičení | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Ekonomická recese | Total | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Protekcionismus | Soukromý sektor | Předseda Evropské rady | Charles Michel | Penále | Plyn | Nálada | Kofola | Kontrakty | Cla na dovoz čínského zboží | Prohlášení | Moskva | PKN Orlen | Časopis Forbes | Americká ropná společnost | První den obchodování | Ford Motor | Americká automobilka | United Technologies | Farmaceutická společnost | AbbVie | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Federální obchodní komise | FTC | Centrální banky USA | Amgen | Nissan Motor | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | Czech Media Invest | Ústavní soud | KKCG | Míra | RWE | Vivendi | Energetický a průmyslový holding | Jaderné elektrárny | InterContinental | Accor | Jaderná elektrárna | Fed úroky | Úroky | Investiční aktivity | Edward Moya | Míra nezaměstnanosti v Británii | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Hypotéky | Míra inflace v Británii | Premiér Boris Johnson | Geely | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Dolar roste | ČNB dnes | Kupní síla | Automobil | AXA | Regulátoři | Ředitelka | Fed index | Europoslanci | Eurokomisař | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | Bankovní vklady | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Andrew Bailey | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Next Finance Markéta Šichtařová | Americké vlády | Nike | Bydlení | Uber | Eugal | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | Yandex | Stratég | Hlavní akciové indexy | Giuseppe Conte | Roční růst | ACEA | Miliardy korun | Tripadvisor | Kraft Heinz | Japonský akciový index Nikkei | Akciový index Nikkei | Výnosy státních dluhopisů | Josef Dudek | Ruští miliardáři | Index šanghajské burzy | Průmyslové podniky | Peking | US100 | Index US100 | Americký index | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Ziskovost | Index pařížské burzy | Hospodaření | Placení daní | Zbrojovky | Růst poptávky | Klesající trend | Předpokládaný vývoj | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | Teherán | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | IKEA | Altria Group | Netflix | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Americké dolary | Výroba aut | Washington | Daimler | Jiří Cihlář | Ceny ropy dnes | Apache | Výprodeje akcií | Hlavní rizika | O2 | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Sodexo | Světová banka (SB) | Von der Leyenová | Úřad britského premiéra | RBA | Budoucnost | Hodnota investic | Měnové politiky centrální banky | Ifo | Experti | Výplaty dividendy | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | Nejbližší rezistence | ASML | ASML Holding NV | Horší časy | Poradenství | Automobilka BMW | Mercedes-Benz | Německá společnost | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Ministr financí Steven Mnuchin | Podnik | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Rozpočtový přebytek | Týden na trhu | Bloky | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Bankroty | Analytici Next Finance | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | SAP | Technologická společnost | Federální vláda | Růst německé ekonomiky | Ruský premiér | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Inflace v Rusku | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Nejnovější statistické údaje | Americké ministerstvo obchodu | Britské společnosti | Velké firmy | Alibaba Group Holding | Apple Inc. | Ceny energií | Akciový index MOEX | MOEX | Banka Morgan Stanley | Oživení globální ekonomiky | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | List The Guardian | Moje strategie | Krach | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Davos | Čínské indexy | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident | AMGN | Koronavirus | Nejnovější údaje | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Trhy | Čínské úřady | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Midstream | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Impérium | Většinový podíl | Virus | Vir | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Závislosti na Číně | Ukončení intervencí | České měny | Důchody | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Operátor O2 | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Dedolarizace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | IHNED | Jednatel | Certifikace | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Boeing | Vstupy | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | FIAT | Zpomalení růstu | López Obrador | Akceptovat ztráty | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | SBUX | BABA | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Zamezení dvojího zdanění | Daň z příjmu | Čínská vláda | Rosstat | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Švýcarská banka UBS | Přerušení vývozu | BP | Optimismus na trzích | Prodeje aut | Fresenius Medical | Převody peněz | Aktivity v Číně | Adidas | Americká společnost | SEC | Francouzský statistický úřad | NFP | Rozhodování | Velmi bohatý | Hrozba recese | Čínské ministerstvo | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Britský statistický úřad | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Půlení bitcoinu | Galapagos | Biogen | Růst sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Kukuřice | Pokračování poklesu | TWTR | Deutsche Telekom | TS Lombard | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Rolex | Zhejiang Huayou Cobalt | Společnost Berkshire Hathaway | Statistické údaje z USA | Údaje z USA | Index aktivity | Největší ztráty | Výhled růstu globální ekonomiky | Commonwealth Bank of Australia | Průměrná mzda v ČR | Průměrná mzda | Stabilita | Pokračování klesajícího trendu | Jižní Korea | Cestovní ruch | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Nafta v ČR | Hospodářská politika | Šok | Snížení těžby | Martin Gürtler | Mzda v ČR | Mzda | Výkyvy | Světový trh s ropou | Předpokládané ztráty | Aktuální Price Action | Gita Gopinathová | Dolar k rublu | Nástroje měnové politiky | Ekonomika Evropské unie | WP | Videokonference | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Makroekonomické údaje | Pomoc ekonomice | Premiér Giuseppe Conte | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Vysoká rizika | Vysoké ztráty | Poradci | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Air France-KLM | Lufthansa | Akcie včera | Asijské akcie dnes | Nifty 50 | Short-selling | Spekulace na pokles cen | Index DAX burzy | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Mince | Tržní podmínky | Profitovat | Tencent | Solidarita | Další vývoj | Těžaři ropy | Stimuly | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Ukazatel rozkolísanosti | Propad koruny | Dnes klesly akcie | Oznámení firmy | Index frankfurtské burzy | Šíření viru | New York Times | Anton Siluanov | Gazprombank | Analytici finančního ústavu | Obavy trhu | Nákupy aktiv | Zastavení výroby | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Akcie Monety | Spotřebitelé | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Spiegel | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Nárůst devizových rezerv | Rozkolísaný | Začít intervenovat | Tiskové agentury | Období finanční krize | Zásobníky | Texas | PYPL | Internetový obchod | Obchod Amazon | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Katar | Státní televize | Král Salmán | Salmán | Komentátor | Kalifornie | Kongres | Německá automobilka | Skupina Volkswagen | Seat | Manufacturing | Komerční banky | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Fundament | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Market update | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Prodejní tlak | Hodinový graf | Zdraví ekonomiky | Německý akciový index | Britský akciový index | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Propad indexu | Další růst | Růst | Německý parlament | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Index spotřebitelské nálady | Americká banka | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Ministr vnitra | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Banka JPMorgan | Jair Bolsonaro | Biliony USD | Biliony | Fatih Birol | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Výroba automobilů | Automobilový trh | Allianz | Německý statistický úřad | Propad HDP | Ceny elektřiny | Viry | Výše devizových rezerv | Výkonnost indexu | Bulharsko | Unijní země | Reálné mzdy | Podnikatelé a firmy | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Brazilský prezident | Jana Steckerová | Slovensko | Jaderné války | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Mark Rutte | Nizozemský premiér | Premiér Mark Rutte | Růst nezaměstnanosti | Letecká společnost | Nvidia Corp | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Zelené energie | Vláda USA | Vláda Spojených států | Podíl na trhu | Afrika | FAO | RBK | Údaje | Americké ministerstvo zahraničí | Emise oxidu uhličitého | Dlužník | Ekonomické škody | Skupina OPEC | DPH | Mexiko | Omyl | Španělský premiér | Ropný průmysl | Eni | Pojišťovna | Sociální nepokoje | Karel Komárek | Ministři EU | Chudé země | Ruské podniky | Malé ruské podniky trpí | Dmitrij Volodin | Malé ruské podniky | Poradenské firmy | Juan Pérez | UnitedHealth Group | Pohonné hmoty v ČR | Pesimistické odhady | Ministři | Mexický prezident | Andrés Manuel López Obrador | Ministři energetiky | Ruský ministr energetiky | Alexandr Novak | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Dostatek energie | Bezprecedentní opatření | Zpravodajské služby | Tajné služby | Indický premiér | Naréndra Módí | Německé automobilky | Snížení produkce | Abdalazíz bin Salmán | Nejvyšší soud | Přebytek běžného účtu | Technické problémy | Výpadky | DAWN | ATVI | Activision Blizzard | Více peněz | Hlavní emise | Long signál na akcie | Premiér Justin Trudeau | Index US500 | Microsoft Corp | Rozpočet EU | Dodavatelské řetězce | Jiří Makovský | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Televize Netflix | Procter & Gamble | EP | Dnešní statistiky | Statistiky | Jeffrey Halley | Rozvíjející se země | Poradenské společnosti | USD za barel | Potravinové krize | Rizikové averze | Trade | S&P500 | Tlak medvědů | Guvernér australské centrální banky | Dílčí index | Analytik ČSOB | Průměrný výnos | Finanční pomoc | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Premiér Andrej Babiš | Mimořádná situace | MFF | Ministr pro energetiku | Sociální síť | Debata | Nálada spotřebitelů v Německu | Spotřebitelská nálada v Německu | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Air France | Institut GfK | Posílení | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Náklady na obsluhu dluhu | Amundi | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Joe Biden | Evropské méně | Státní peníze | Úřad INSEE | Skandinávské aerolinky | Aerolinky SAS | SAS | Cestování | 3M | Americký HDP | Ekonomické vztahy | Bitcoin dnes | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Volvo | Propad exportu | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní výdaje | Počet lidí bez práce | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Warren Patterson | ING Warren Patterson | Pozastavit obchodování | Omezení kvůli koronaviru | Zaměstnanci | Denní pokles | Gilead | Intervenovat na forexovém trhu | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Blízký východ | Tweet | Akcie padají | Futures na zemní plyn | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Latinská Amerika | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | UNWTO | Mezinárodní turistika | Turistika | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Obchodní přebytek | Minimalizovat ztráty | Rekordní zisk | Regulační orgány | Historicky nejnižší | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Vládní deficit | Huobi | Politika centrální banky | Zveřejněné údaje | Nedoplatky | Dluhy | Toyota Motor | Členské státy | Psychologické hladiny | Průmyslová výroba v Evropské unii | Členské země | Burza Binance | Merck KGaA | Merck | Výzkumné společnosti | Účet platební bilance | Auta | JD.com | Vývoj ekonomiky | Ruský ropný gigant | Prodej elektromobilů | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Protikoronavirová opatření | Alrosa | Vakcína | CL | Spekulovat | Obchodní platformy Metatrader | Moderna | Spolková vláda | Manažeři | Eli Lilly | LLY | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Ruské ministerstvo financí | Sankce USA | Magazín Der Spiegel | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Pokles podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Falešný průraz | Předsedkyně Evropské komise | Americká média | EasyJet | Cena ruské ropy | Urals | Čínské hospodářství | Vrcholní představitelé | Renault | Výroba aut v Rusku | Realitní společnosti | Umělé inteligence | Argentina | Spoluzakladatel | Investment management | Tisknout peníze | Inflace v Turecku | Společnost Lufthansa | Kia | JDE Peet's | JDE | Společnost JDE Peet's | Společnost JDE | Unie | Setkání lídrů | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Tempo růstu HDP | Novatek | Lukoil | Vladimir Potanin | Norilsk Nickel | Nissan | Landesbank Hessen-Thüringen | Automobilka Renault | Průraz | Akcie České zbrojovky | CZG | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Uzavírání pozic | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Vývoj hrubého domácího produktu | PEPP | Mišustin | Kommersant | Ruský list | Špatné zprávy | Ruští statistici | Ruské úřady | Londýnské burzy | Nová prognóza | Vedení společnosti | Zvyšování mezd | Čínská poptávka | Rekordní nárůst | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Rozhodnutí soudu | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Britská ropná společnost | Společnost BP | Saúdskoarabský ministr energetiky | Tchaj-wan | Poptávka po zlatě | Nikola | ProSiebenSat.1 Media | Banky v eurozóně | Index Nasdaq Composite | Zpomalení inflace | Odraz mrtvé kočky | Fotbalové kluby | Francouzský index CAC 40 | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Nižší DPH | Subvence | APA | Index Nikkei 225 | Energetický gigant | Rozsáhlé investice | Novartis | Novo Nordisk | Sanofi | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Český investor | Prodej osobních automobilů | Foxconn | Propad cen | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Výplata | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Covid | Technologické firmy | Changpeng Zhao | Cardano | Vyspělé technologie | Vyšší daně | Představenstvo | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Koronavirová opatření | Makléř Wood & Company | Analytik Purple Trading | Státní pomoc | Nové žádosti o podporu | Ministryně hospodářství | Vlna koronaviru | Sankce proti Rusku | ONS | Úřad ONS | ASM International | Den obchodování | Obchodování na evropských burzách | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Úroda | Ukrajinská vláda | Exporty | Dopad pandemie | MAM | Sony | Výhled vývoje ekonomiky | Chorvatsko | E.ON | Johnson & Johnson | Jachty | Zdroj příjmů | Emirates | Společnost Emirates | Francouzský statistický úřad INSEE | KLM | NEXO | Americký výrobce letadel | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Inflace v Británii v červnu | Americká společnost Apple | Šance | Druhá největší kryptoměna | SAE | Stellantis | Peugeot | Kyrylo Ševčenko | Růst tržeb | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Summit Evropské unie | Kolaps | Výplach | Dluh státu | Evropské investiční banky | Verizon Communications | Spotřební daně | Merkelová | Společnost Twitter | Společnost Amazon | Společnost Chevron | Společnost XTB | Zotavení ekonomik | Cybertruck | Trump a Putin | Životní úroveň | Bretton Woods | Odhady HDP | Aerolinky Ryanair | John Kilduff | OMV | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Nikl | Čínská společnost | Pozice dolaru | Výhled růstu německé ekonomiky | Odveta | Důvěra | Ekonomický vliv | Alexandr Lukašenko | List Global Times | Margrethe Vestagerová | Philip Lane | Indonésie | Quantum Fund | Open Society Foundations | Hyundai Motor | Akcie Hyundai | Akcie Hyundai Motor | Bruegel | NYT | Schvalování vakcín | Michael Kinch | Vývoj léků v USA | Vývoj léků | Matthew Schmidt | Vývoj vakcín | Barry Bloom | Budoucí vývoj vakcín | Dokončené testování | Tiskový mluvčí WHO | Sputnik V | Úřad pro kontrolu potravin a léčiv | Evropská agentura pro léčivé přípravky | Virologie | Výhled na příští rok | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Ekonomické zotavování | Ruská ropná společnost | Společnost Rosněfť | Americké ministerstvo spravedlnosti | Počty nakažených | Setkání zemí OPEC | Analytik XTB | Hnojiva | Hypotéky v ČR | Vládní koalice | Výrobce pneumatik | Air Liquide | Největší naleziště zemního plynu | Snížení DPH | Airbus Group | Zvýšení daní | Unijní ministři | Unijní ministři zahraničí | Coca-Cola | Ruská vláda | Zisk a tržby | Ceny v eurozóně | Výrobní sektor | Výrobní index | Brazilská ekonomika | Německý regulátor | Kenneth Broux | Katarský státní investiční fond | SPAC | IT společnosti | Klimatické změny | Institut DIW | Odborníci | Peso | Kroger | Řecký premiér | Transparentnost | Zdanění | Obchodování s ropou | Dolarové úrokové sazby | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Objem exportu | Pokles exportu | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Nákupní centra | Společnost ByteDance | Slabší kurz | Ropa dnes | Dnes na světových trzích | Cena elektřiny | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Politici | Ropovody | Plynovody | Vývoj měnového páru EUR/RUB | The New York Times (NYT) | Biden | List The New York Times | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Odklon od fosilních paliv | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Akciová burza dnes | Pracovní místa | Vinci | Česká republika | Cineworld | Cinema City | Ruské firmy | Centrální banky USA (Fed) | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Frakování | Lockdown | Měnový fond | Allegro | Jens Klatt | Bezpečného útočiště | Jaroslaw Kaczyński | iPhone | Nancy Pelosiová | Společnost Eli Lilly | Výrobce letecké techniky | Walgreens | Jihokorejské společnosti | Státní penzijní fond | Příjmy z prodeje ropy | Koncern | Embargo | Mluvčí Bílého domu | CZKCASH | Protiepidemická opatření | Nařízení | Interfax | Dobrý byznys | Newmont | Intel | Výrobce čipů | Thoma Bravo | Elvira Nabiullinová | Guvernérka banky | Pokles indexu | Futures na ropu | Moneta | Koruna dnešní obchodování | Zveřejnění výsledků | RBAG | Tržní výhled | Indikátor vývoje cen | Státy Evropské unie | Zynga | Soudní spor | Výsledky voleb | Ruské společnosti | Výrobce videoher | Přebytek zahraničního obchodu | Společnost Pfizer | CEZ1 | Sazka Entertainment | Dillí | China Mobile | Exekutivní příkaz | Růst ekonomiky EU | Týdenní tržní výhled | Hlavní kryptoměna | Polská vláda | Kurz liry | Ministr zdravotnictví | Jemen | Heiko Maas | Německý ministr zahraničí | Tranzit ruské ropy | Ropovod Družba | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Diem | Spotřebitelská poptávka | Ministerstvo energetiky | Proražení | Vzorce chování | Zelené investice | Životní prostředí | Tesco | Akcie americké společnosti | Spotřebitelské ceny v ČR | Diem Association | Nezávislý obchodník | Futures na DAX | Siemens | Bayer | BASF | Munich Re | Deutsche Boerse | Munich | Continental | RBAG.CZ | KOMB | KOMB.CZ | H&M | Lego | Očkování | Zadlužování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | CMI | Orbán | Roskosmos | Dmitrij Rogozin | Předsednictví EU | Cenné papíry a burzy | Banky v EU | Refinitiv Eikon | Boeing 737 Max | Bitcoinový trh | Lukáš Novotný | Emise dluhopisů | Poptávka po plynu | Počasí | Dobrý výsledek | Zvýšení těžby | Zvýšení ceny | Joseph Trevisani | Společnost Tesla | Samsung Electronics | Brands | Rio Tinto | TUI | TUI Group | JD | Tržby z prodeje | Německá bankovní společnost | ProSiebenSat.1 | VMware | Evropské centrální banky | WU | Indexy na Wall Street | Josep Borrell | Unijní diplomacie | Situace na trhu | MONET.CZ | MONET | VTB | Andrej Kostin | ACRA | Ruská úvěrová agentura | Ruská úvěrová agentura ACRA | Agentura Interfax | KFC | Investiční účely | DAX (DE30) | Nárůst ceny | J&J | Cenové výkyvy | China Development Bank | Londýnská akciová burza | Jen Psakiová | Nynější krize | ADP report zaměstnanosti | Activision | Blizzard | Finanční výsledky | Dynamický růst | Automobilka Tesla | Dialog | MIB | Platby v bitcoinech | Poslanci Evropského parlamentu | Maersk | A.P. Moller-Maersk | Anheuser-Busch inBev | FTX | Kov | Colt | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | James Bullard | Kering | Odliv peněz | Rizika a příležitosti | Rostoucí výnosy | Evropský výrobce letecké techniky | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Súdán | Air | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Propady na akciích | Oživování ekonomiky | Siemens Energy | Riziková prémie | Intervenovat na devizovém trhu | Silný růst | Jemenští povstalci | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | IWH | Pandemická omezení | Výrazný růst | Těžby kryptoměn | RUS50 | CEZ1.CZ | ČEZ (CEZ1.CZ) | Zvýšení základního úroku | SLR | Výhled pro EUR/USD | Týdenní shrnutí | Discovery | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Sýrie | Reuters analytik | Nejvyšší růst | CoinGecko | Daňové dohody | Práva na dividendu | Umění | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Prudký růst cen | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | LEAG | Xilinx | Krok za krokem | Krypto trh | AA | Kurz ruského rublu | Ceny ropy Brent | Polymetal | Emise skleníkových plynů | COP26 | Klimatický summit | Nejvíce peněz | LME | Odhad letošního růstu ekonomiky | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | Objem transakcí | Internetové společnosti | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Ekonomická obnova | Futures na americké indexy | Panasonic | Eurokomisařka | Inflace v České republice | Japonský akciový trh | Výrazná inflace | Meziměsíční inflace | EEX | Dovoz z USA | Hlavní indikátor | Tuzemská měna | Malta | Hladiny supportu | Těžaři | Německé společnosti | Obavy z inflace | Agora | API | Oslabení | Zisk před zdaněním | Tellurian | Prodejní ceny | MNB | Ruský Davos | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum | SPIEF | Roscongress | Bit.plus | Ruský ministr | Ruský ministr hospodářství | Tax Observatory | EU Tax Observatory | Firmy z EU | Evropské společnosti | Zajištění proti inflaci | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Lídři G7 | Úroveň rezistence | Výprodejní tlak | Dodávky plynu | Ruský HDP | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | La Grange | Zajišťování | Konkurence | Prodej | Italské hospodářství | Cíl Evropské centrální banky | Hodně peněz | Senegal | Mali | McDonald's | Navýšení kapitálu | Čínský výrobce elektromobilů | Regulační úřad | Zajištění bezpečnosti | Stažení akcií | Dolar dnes | Didi | CO2 | Pozitivní vliv | Významné zprávy | Obchodování na trhu | Obrovský potenciál | Hydroelektrárny | Gruzie | Největší světové kryptoměnové burzy | Trh dnes | Výplata dividendy | Dodavatelský řetězec | Technologie | Americký výrobce | Protipandemická opatření | Pomalejší inflace | Zvyšování těžby | Vývoj měnového páru USD/RUB | Spojené arabské emiráty | Hliník | Egypt | Iberdrola | TSMC | Budvar | Pivovar | Příliv ropy | Raiffeisenbank Helena Horská | JAR | Rada guvernérů | NortonLifeLock | Úřad pro hospodářskou soutěž | Čínský výrobce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americký trh | AI | Ceny suroviny | Roger | Odvětví | Přijímání bitcoinů | Nedostatek potravin | BHP | Divize | Pohyb kapitálu | Flexibilita | Výrobce elektromobilů Tesla | Uzavření obchodování | Dodávky suroviny | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Příjmy z reklamy | Společný podnik | Nasdaq v New Yorku | Bilion | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Yum Brands | Nedostatek zboží | Úřad pro ochranu osobních údajů | Ministerstvo spravedlnosti | Dřevo | Světová cena | Chování | Ovlivňování | Dodávky ruského plynu | Růst aktivity | Take-Two Interactive | Růst výrobních cen | SDR | Ropné a plynárenské společnosti | Hodnota akcií automobilky | Rekordní minimum | Sankce Spojených států | Aplikace TikTok | Norilsk | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Náměstek ředitele | Převzetí Avastu | Populární kryptoměny | Pioneer Natural Resources | Objem peněz | Elliptic | Hackeři | Rozpočtové příjmy | Asijské země | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Zahraniční společnosti | Dovoz oceli | Afghánistán | Varšava | Tokeny | Meituan | Americká Federální obchodní komise | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Očekávaná inflace | Analytici banky | Fitch Solutions | Analytická a výzkumná společnost | ASX | Virgin Orbit | Jihoafrická republika | Dodávky plynu do Evropy | Společnosti | Národní měny | Guardian | Opatření | Dna | The Times | Evergrande | China Evergrande | Platební síť | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | Porsche SE | Puma | Spojené arabské emiráty (SAE) | Covidové restrikce | Společnost Siemens | Ceny surových diamantů | Ruský rozpočet | Vodafone | Vodafone Group | Ceny plynu | Evropský index | Los Angeles | Workshop | Gucci | Sands China | Strojírenské firmy | Editis | Vydavatelství Editis | Etherea | Čínské realitní společnosti | Závazky společnosti | UK100 | Porsche Automobil Holding | Jednotné Rusko | Společnost AT&T | WarnerMedia | Warner Bros | A321Neo | Akcie Evergrande | Kompenzace | Pokračování trendu | FDP | Sociální demokraté | Problémy v dodavatelských řetězcích | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Cenový šok | Gamble | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | JMMC | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Růst cen zemního plynu | Posilování amerického dolaru | Bankovní skupiny | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Hospodářské soutěže | Chinese Estates | Akcie Chinese Estates | Inflace v září | Těžby Bitcoinu | Dosažení dohody | Zlato a bitcoin | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Německé aerolinky | Aerolinky Lufthansa | Češi | Nexon | Bohemia Energy | Energetické krize | Zdražování energií | Zvýšení dodávek plynu | Dmitrij Peskov | Představitelé G20 | Majetek ruského státního investičního fondu | Fond národního blahobytu | FNB | Fond národního blahobytu (FNB) | Příjmy Ruské federace z prodeje ropy | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Drahá ropa | Vysoké ceny | Pravidla hry | ITA | Alitalie | ASEAN | Vývoje kurzu | Nord Stream 2 AG | Americký podnikatel | Bosch | Giphy | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Vlastní sociální sítě | Snap | Akcie společnosti Snap | Cena termínového kontraktu | Obilí | Pozornost | Společnost Alrosa | Zásobníky Gazpromu | Ceny zemního plynu v USA | Výzkumný institut Ifo | Kryptoměnový průmysl | Ruská společnost | Euroclear | Přijetí bitcoinu | Christian Lindner | Robert Habeck | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ceny zemního plynu i elektřiny | Ruský prezident | Tom Marzec-Manser | ICIS | Meta | Dceřiná firma | OSN v Glasgow | Fridays for Future | Ekonomika po pandemii | Klima | Lídři G20 | Plyn v EU | Stephen Brennock | Meta Platforms | Plynovod Jamal | Gascade | Francouzský index | Australia and New Zealand Banking Group | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | Akcie britské společnosti | Velkoobchodní cena zemního plynu | Velkoobchodní ceny plynu | Podmínky na trhu | Společnost | Stratégové | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Burzovní cena | Raketový růst | Ruský plynovod | Společnost JPMorgan | Spotřebitelské ceny v Británii | Celoroční výhled | RIA Novosti | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Regulační úřady | Přístup k obchodování | Majetek státu | TIM | Jiří Gavor | ENA | Ruský trh | RTS | Jens Stoltenberg | Booking Holdings | Booking | Zahraniční politika | Avalanche | Zprávy z krypto | Bezpečná aktiva | Omikron | Zprávy z krypto průmyslu | Společnost Norilsk Nickel | Společnost Norilsk | Broadcom | | CMA | Kazachstán | Vojtěch Boháč | Vietnam | Etiopie | Zlotý | Největší švýcarská banka | Postavení na trhu | Míra inflace v Turecku | Rozšíření | Rostoucí inflace | Arm | FTSE 100 (UK100) | Liz Trussová | Annalena Baerbocková | Spotřebitelské inflace | Trh se zlatem | Bidenova administrativa | Bundesnetzagentur | David Madden | Ekonom Komerční banky | Jamal | Společnost China Mobile | Závazky vůči věřitelům | Euro-dolar | Pár euro-dolar | Mluvčí Kremlu | Růst cen zkapalněného zemního plynu | PGNiG | Krátkodobý výhled | La Nina | Základní sazba | Hráči na trhu | Prezident Jair Bolsonaro | Telefónica | Těžební společnost | Purple Trading Jaroslav Tupý | LGES | LG Energy Solution | LG Energy Solution (LGES) | Desetileté výnosy | Uniper | Čínská telekomunikační společnost | Miliardy USD | Tranzit ruského plynu | Velké automobilky | Altria | Kasym-Žomart Tokajev | Facebook Ireland | Firma Meta Platforms | Firma Meta | Ocel | Srí Lanka | Ruský plyn | Instacart | Japonská automobilka Toyota | Automobilka Toyota Motor | Diamant | Těžby bitcoinů | Húsíové | Hry | Allwyn | Allwyn Entertainment | Cohn Robbins Holdings | Cohn Robbins | Hodnota sloučené společnosti | Provozovatel loterií | Reality | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Ruské dodávky plynu | Omezení dodávek | Analytik trhů | Internetová televize | Instituce | Odklon od rizikových aktiv | Společnost Allwyn | Teams | Napětí na Ukrajině | Nový týden | Základní úrok | Snížení daně | Daňová sazba | Akcie BHP | Murray | Pár USD/CAD | Rusko dnes | Švédská společnost | Napětí mezi Ruskem a Západem | Formace Pin Bar | Silvergate Capital | Společnost Silvergate Capital | Finanční rok | OFZ | Kryptoplatformy | BBC News | Spirit Airlines | Konsolidovaný čistý zisk | Období zvýšené inflace | Banka Barclays | Mattel | Rusko-ukrajinský konflikt | Ruské dluhopisy | Napětí kolem Ukrajiny | Zbigniew Rau | Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě | OBSE | Zdeněk Hřib | Pražský primátor | Luxusní zboží | Alexander De Croo | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Realitní společnost | Invaze na Ukrajinu | China 50 | SZSE | Situace kolem Ukrajiny | Plynárenské firmy | Separatisté | Evropský výrobce letadel | Výrobce letadel Airbus | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Index londýnské burzy FTSE | Russia Trading System | Index Russia Trading System | Výkonnost indexu RTS | Cena generických futures | Metaanalýza | Anexe Krymu | Ruská ruleta | Čínský prezident Si Ťin-pching | RSIS | Ruské hospodářství | TotalEnergies | Index DAX (DE30) | Index moskevské burzy | Index moskevské burzy RTS | XTB Jiří Tyleček | Vivek Dhar | Ozbrojené složky | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | DNR | LNR | DNR a LNR | Neuznávané republiky | Uznání nezávislosti | Krok Moskvy | Dodávky ropy a plynu | Ruský prezident Vladimir Putin | Doněcké lidové republiky | Luhanské lidové republiky | Rizika kolem Ukrajiny | Myojo Asset Management | Makoto Kikuči | Masahiro Jamaguči | SMBC Trust Bank | Eskalace rusko-ukrajinské krize | Rusko-ukrajinské napětí | Směr trhu | Odvětví ruského hospodářství | Bezpečné útočiště pro investory | Neschopnost bitcoinu | Kryptoúvěrové společnosti | Nexo | Antoni Trenchev | Capitalinked.com Radim Dohnal | Ukrajina a Rusko | Rusal | Obchodování akcie | Sankce na ruské banky | Ceny zemního plynu v Evropě | Dopady sankcí na eurozónu | Prezident Putin | Scope Ratings | Konflikt na Ukrajině | Šéfka německé diplomacie | Mír a svoboda v Evropě | Svoboda v Evropě | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Společnost Nord Stream 2 AG | Bidenova vláda | Wally Adeyemo | Moskevská burza | Ruské síly | Ruské banky | Alfa Bank | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Unian | Ukrajinská agentura | Agentura Unian | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Nikolaj Šulginov | Oznámení ruské invaze | Polymetal International | Ruská Sberbank | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Green Deal | Odstřižení od SWIFT | Index ropy | Dílčí index ropy | Index ropy a plynu | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ruská armáda | Lídři zemí EU | Sankce Rusko | Promsvjazbank | Boje na Ukrajině | Zahájení ruského útoku | Zahájení ruského útoku na Ukrajinu | AvtoVAZ | Bluebay Asset Management | Porušování lidských práv | Devalvace rublu | Kyjev | Západní firmy | Sankce na ruskou centrální banku | Ruský fond přímých investic | Ruský fond | RDIF | Ruský fond přímých investic (RDIF) | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv | OFAC | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC) | Americký vládní činitel | Vládní činitel | Mezinárodní vztahy | Volatilita krypto trhu | Volatilita krypto | Ruská vojska | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Oleg Děripaska | LetterOne | Ruská aktiva | Michail Mišustin | Situace na Ukrajině | Evropská komisařka | Velkoobchodní cena plynu | Orsted | Dell Technologies | Francouzský Renault | Cheniere Energy | Carlsberg | Zkapalněný zemní plyn | Ruský oligarcha | Oligarcha | Prima | Ruský státní investiční fond | Sankce EU | Energetické společnosti z EU | Rizika podnikání | Dodávky automobilů | Turecký statistický úřad | Intervence České národní banky | Zpřísnění sankcí | Přerušení energetických dodávek | Geopolitický fundament | Zmírnění konfliktu | Scénáře vývoje kurzu koruny | Riziková prémie u koruny | Krátkodobý vývoj | Rozdíl mezi výší úroků | Telegram | Meduza | Agentura TASS | Naftogaz | Internetová společnost Google | Společnost Google | MAAE | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Záporožská jaderná elektrárna | Raiffeisen | Zahájení invaze | Invaze | Narušení dodávek | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Členové NATO | Maršal Rokossovskij | Konflikt v Evropě | Tvrdé sankce proti Rusku | Tvrdé sankce | Zničení Ruska | Zvezda | Managed floating | Obchod s Ruskem | XTB Štěpán Hájek | Britský energetický kolos | Energetický kolos | Nadměrné výkyvy kurzu | Výkyvy kurzu | Nadměrné výkyvy | Ukončení války | Ukrajinský premiér | Denys Šmyhal | Zákaz dovozu ruské ropy | Bojkot | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Tlak na Rusko | NICKEL | Řetězec | Řetězce | Aktivity v Rusku | Zlevňování ropy | Štěpení | Hnědé uhlí | Rozsáhlé sankce | Bolševické revoluce | Ruské těžařské společnosti | Odchod z Ruska | Západní sankce | Sankce Západu | Akcie Didi | Listing v Hongkongu | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Měny navázané na komodity | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Ruské aerolinky | Vývoz ruské ropy | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Dodávky plynovodem | Tok ruského plynu | Závislost na ruských energetických surovinách | Uvalení sankcí | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Balík sankcí | Ukrajinské krize | Automobilka Porsche | Výroby elektromobilů | Účetní závěrky | Hospodářské škody | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Cizoměnový dluh | Ruští podnikatelé | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Úroky z dolarových dluhopisů | Ukončení konfliktu | Dopady války na Ukrajině | Vladimir Medinskij | Huayou Cobalt | Závod na elektromobily | Americký výrobce elektromobilů | Britský FTSE | Akcie Advanced Micro Devices | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Zúčtování plateb | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Ruská vesmírná agentura | Platby za plyn v rublech | German Gref | Výkon ruské ekonomiky | Nejsilnější zbraně | Tiger Team | Dodávky LNG | Závislost na Rusku | Ruská burza | Andrew Lipow | Ruský vicepremiér | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Vysoké ceny energií | Aeroflot | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Dodávky zemního plynu | Platby za plyn | Dodávky ruského plynu do Evropy | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Finanční sankce uvalené na Rusko | Finanční sankce | Central Banking Transparency Award | Central Banking Transparency Award 2022 | Central Banking | Časopis Central Banking | Rusko dodávky plynu | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | BDSwiss Holding | Snížení závislosti na plynu | Snížení závislosti na plynu z Ruska | Der Tagesspiegel | Tagesspiegel | Proces platby za plyn | Eurové platby | Zákaz transakcí v rublech | Ruský Gazprom | Odchod z Německa | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Vývoz potravin | Protiruské sankce západních států | Sankce západních států | Spirálovitý růst cen energií | Spirálovitý růst cen | Spirálovitý růst | Růst cen energií | Západní sankce vůči Rusku | EFES | Ruští zákonodárci | Stažení ruských firem | Dolní komora ruského parlamentu | Petr Fiala | Energetický problém | Energetický problém EU | Závislost na ruském jaderném palivu | Problém EU | Rosbank | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Vyhlášení bankrotu | Ruští poslanci | Zákonodárci | Vlastnictví | Dodávky plynu do Rakouska | Správní rada | Ceny pohonných hmot v Česku | Šeherezáda | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Premiér Denys Šmyhal | Sergej Sobjanin | Starosta Moskvy | Zelenskyj | Dovoz ruské ropy | Pokles produkce | Útok ruských vojsk na Ukrajinu | Útok ruských vojsk | Kryptoměnová burza Binance | Miliardář Elon Musk | Dodávky ruského zemního plynu | Technický výhled trhu | Invaze v ekonomice | Spory kolem ruského plynu | Účet v rublech | Akcie plynárenských firem | Plyn v rublech | Převzetí firmy | Převzetí firmy Twitter | EuRoPol Gaz | Huw Pill | Hladomor | Vývoz plynu do Finska | PIF | Vývoz obilí | Svaz německého průmyslu | Dluhové závazky | Šéfové | Nárůst zisků | Odchod zahraničních firem z Ruska | Odchod zahraničních firem | Rychlost inflace | PMEF | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum (PMEF) | Ruské elity | Spolupráce Moskvy a Pekingu | Závazky dolarových eurobondů | ZEN | Ruská federace | Přijetí | Pochybení | Nové sankce | Maxim Rešetnikov | Průmyslová výroba v Rusku | Silné inflační tlaky | Testování na covid-19 | Znehodnocení | Cenu plynu | Evropské akciové indexy | Nord Stream AG | Cenový strop | Stav energetické nouze | Marketingová komunikace | Úsporný energetický tarif | Energetický tarif | Zvýšení úroků | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Úsporný tarif | Denis Manturov | Ruský ministr průmyslu | Ruský ministr průmyslu a obchodu | European Energy Exchange | Vývoz plynu | Zastavení dodávek ruského plynu | Centrum | Andersen | Růžový diamant | Lulo Rose | Drahokam | Cenový strop na ruskou ropu | Prime | Daň z mimořádných zisků | Ceny komodit na světových trzích | Kamala Harrisová | Výrobce čipů Nvidia | 787 Dreamliner | Dreamliner | Objem intervencí České národní banky | Zákaz dovozu ruského uhlí | Zákaz dovozu | Balík inflačních úlev | České předsednictví | Daň z neočekávaného zisku | Dodávky zemního plynu do Maďarska | Objem nákupů | Premiér Petr Fiala | Německé ekonomiky | iPhone 14 | Cineworld Group | Topné oleje | Akcie banky | Společnost Sony | PlayStation 5 | PlayStation | Zastropování cen | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Dovozce ruského plynu | Společnost S&P Global | Windfall tax | Státní plynárenská společnost | Energie v Evropě | CNPC | China National Petroleum Corporation | China National Petroleum Corporation (CNPC) | Znovuzprovoznění plynovodu | Dohoda o vývozu obilí | Obilí z Ukrajiny | Cenový strop na plyn | Domácí dluhopisový trh | Zasedání Rady guvernérů | Zastropování plynu | Síla Sibiře | Photon Energy | Vyspělé země | Scope | Marka | Energetické komodity | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Typ ropy | Fortum | Společnost Fortum | Mobilizace | Vyhlášení mobilizace | Mobilizace v Rusku | Ruská mobilizace | Putinova mobilizace | Zákaz dovozu diamantů | Zákaz dovozu diamantů z Ruska | Hlavní index ruských akcií | Index ruských akcií | Daňové škrty | Baltic Pipe | Plynovod Baltic Pipe | Plyn z Norska | Energetický trh | The Moscow Times | Platební systém | Uzbekistán | Kyrgyzstán | Ruský zpracovatelský průmysl | Řešení energetické krize | Sankce na ruskou ropu | Oliver Blume | Kryptoměnová burza FTX | Burza FTX | Douglas Diamond | Philip Dybvig | Alexej Miller | Šéf Gazpromu | TurkStream | Jeremy Hunt | Telekomunikační společnost | Globální energetická krize | Lula | Luiz Inácio Lula da Silva | Hrozba globální recese | Camelot | Evropský trh s plynem | Snižování počtu zaměstnanců | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Motor Sič | Ukrnafta | Ukrtatnafta | Fortum Oyj | Sam Bankman-Fried | Bankman-Fried | Komunistické strany | Převzetí Activision Blizzard | Powerball | Jackpot | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Český ministr | Síkela | Administrativa | Ukončení války na Ukrajině | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Konkurent | Ontario Teachers | Pension Plan | BlockFi | Ontario Teachers' Pension Plan | Výběry | Schůzka zemí G20 | Respektování územní celistvosti | Summit zemí G20 | Bali | Taiwan Semiconductor | Výrobci čipů | Konec války na Ukrajině | Bahamské regulační úřady | Akcie Aston Martin Lagonda | Aston Martin Lagonda | Obnovení dodávek | Společnost Genesis | Americká makléřská společnost | Makléřská společnost Genesis | Průmyslové firmy | CZ | Premiér Rishi Sunak | Rafinerie | Budapešť | Zavedení cenového stropu | Obranný průmysl | Abú Zabí | Vánoční sezóna | Strop na ruskou ropu | Půjčovna kryptoměn | Americká půjčovna kryptoměn | Půjčovna kryptoměn BlockFi | ReGas | Deutsche ReGas | Společnost Deutsche ReGas | Plovoucí terminál | Anheuser-Busch InBev | Západní země | Německý koncern | Koncern RWE | Výrobce sportovních vozů | Ropná společnost Exxon Mobil | Společnost Exxon Mobil | TC Energy | Společnost TC Energy | Zdanění mimořádných zisků | Omezení cen plynu | Gazprom Germania | Camelot LS Group | Camelot LS | Zalesňování | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | Státní duma | Komora ruského parlamentu | Mega Millions | Produktovod | IKL | Produktovod IKL | Rozpočtový deficit Ruska | Omezení cen ropy | Právo | Uvolňování covidových restrikcí | Olga Jangolová | Gazprom Export | Vývoz plynu do Evropy | Ruský vývoz plynu do Evropy | Ruský vývoz plynu | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Bulgargaz | Black Knight | Haísám Ghais | Odborník na ropný trh | Světová turistická organizace | Světová turistická organizace (UNWTO) | Šéf automobilky Tesla | Sony Interactive Entertainment | Sony Interactive | Sony Group | Bungie | Sdružení výrobců automobilů | Německá zajišťovna | Zajišťovna | Lídři zemí | Pojišťovna Generali | Belgická vláda | Grünheide | OneWeb | Eutelsat | Jackpot loterie | Ukrtransnafta | Global Blood Therapeutics | Americká sociální síť | Sociální síť Instagram | Albertsons | Zastropování ceny | Zastropování ceny plynu | Estée Lauder | Americká kosmetická společnost | Kosmetická společnost | Skupina Colt CZ | Skupina Colt | Skupina Colt CZ Group SE | Skupina Colt CZ Group | N7 Holding | N7 Holding Ltd. | Nejdůležitější události | Zakladatel FXstreet.cz | Zakladatel FXstreet | Dodávky ruské ropy | Media for Europe | Společnost Media for Europe | Media for Europe (MFE) | Prezident Biden | FDIC | ChatGPT | OpenAI | Microsoft 365 | Spotřeby plynu | Ryan Cohen | Lula da Silva | OCI | NXP | Invest | Vyšší náklady | Příjmy ruského rozpočtu z ropy | Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu | Analytik společnosti XTB | Newcrest Mining | Společnost Newmont | Bard | Euro 7 | NHTSA | Menšinový podíl | Heineken | Ajay Banga | Média | SVB Financial | SVB | Bankovní regulační orgány | SVB Financial Group | Kalifornské bankovní regulační orgány | Krach SVB | Vklady | Turkish Airlines | First Republic | Miliardy švýcarských franků | First Republic Bank | Válka | First Citizens | Banka First Citizens | ITA Airways | Americké úřady | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) | Hedvábné stezky | Omezení spotřeby plynu | Soud v Německu | Americké sankce | Spojení | Vyšší ceny | Asie a Tichomoří | Tichomoří | Asie | Zbrojní průmysl | Překážky | Dceřiné společnosti | Vysoké úrokové sazby | Bankovní účty | Kemal Kiliçdaroglu | Kiliçdaroglu | Pozitivní trendy | Celková investice | Ruské ministerstvo hospodářství | Baterie | Svaz německého průmyslu (BDI) | Dovoz ukrajinského obilí | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | Nezávislost | BYD | Ruská státní plynárenská společnost | Nové investice | Pravidla regulace | Spojenci Ukrajiny | Výrobní závody | Srbsko | Nálada mezi německými exportéry | Putinův nový dekret | Dekret | Lidé v Británii | Regulátor hospodářské soutěže | Výroba v Rusku | Zakladatel | Výrobce luxusních aut | Elektrotechnický koncern | Koncern Sony | Index agentury Bloomberg | Watches of Switzerland | Rozpoutání války | Irské aerolinky | Irské aerolinky Ryanair | Společnost Ryanair | Nízkonákladová letecká společnost | Patová situace | Gruzínský premiér | Irakli Garibašvili | Ruské diamanty | Potravinářství | Oneok | Magellan Midstream Partners | Společnost Oneok | Vice | Pravidla regulace trhů | Regulace trhů | Regulace trhů s kryptoměnami | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Turci | Turecký Gándhí | Gándhí | Tržní hodnota výrobce čipů Nvidia | Hodnota výrobce čipů Nvidia | Sam Altman | Největší ruská ropná společnost | Barbie | Příjmy ruského rozpočtu | Americká technologická společnost | Technologická společnost Apple | Czech Media Invest (CMI) | OSF | Open Society Foundations (OSF) | Společnost Nasdaq | Adenza | ARM | Dokončení transakce | Stížnost vlády | Bunge | Viterra | Reálné příjmy | Odvody | Zveřejnění výsledků hospodaření | Ratingová agentura Scope | Agentura Scope | Realist | Bjurokrat | Banka Realist | Zdroje energie | Největší ekonomiky | Threads | Síť Threads | Podnikatel Elon Musk | Finanční podmínky | Chatbot | Akcie společnosti Kering | Zadlužení Evropské unie | Linda Yaccarinová | Aliance | Akcie americké společnosti Mattel | Řetězec Casino | Nejhorší výsledek | Společnost Novo Nordisk | Novo | Tapestry | Americká společnost Tapestry | Společnost Tapestry | Capri Holdings | Capri | Michael Kors | Country Garden | Cla na dovoz | Gregg Smith | Trader JPMorgan | Michael Nowak | Energetické suroviny | Watches of Switzerland Group | Nizozemský pivovar Heineken | Nizozemský pivovar | Pivovar Heineken | Dánská farmaceutická společnost | Výrobce luxusního zboží | iPhone 15 | Odhadovaná cena | Účely primární veřejné nabídky | Primární veřejné nabídky (IPO) | Mediální magnát | Mediální magnát Rupert Murdoch | Magnát Rupert Murdoch | Fox Corp | News Corp | Fox | News | NJJ Presse | NJJ | Společnost NJJ | Soukromé investiční společnosti | Hamás | Claudia Goldinová | Hnutí Hamás | Pád Gazpromu | Americká pravidla | Tchajwanský Foxconn | Ekonomický model | PiS | Services | Šéf pivovaru Carlsberg | Šéf pivovaru | Státní převzetí aktivit firmy | Převzetí aktivit firmy | Dánský pivovar Carlsberg | Pivovar Carlsberg | Jacob Aarup-Andersen | Šéf Carlsbergu | Společnost Carlsberg | Baterie do elektromobilů | Eskalace | Americká energetická společnost | Skupina J&T | Mezinárodní standard | Vymáhání práva | Burza v Argentině | Akciová burza v Argentině | Milei | Továrny na čipy | Javier Milei | Prezident Javier Milei | Nezisková organizace | Embargo na ruské diamanty | Russia Calling | Rusko volá | Slevy | Dopravní subvence | Nippon Steel | Inventor Chemical Tankers | Norské společnosti | Wintershall Dea | Južno-Russkoje | Achimov | Aktiva OMV | Rakouské firmy | Západní státy | PureHealth | Akcie společnosti PureHealth | Akcie Raiffeisen | Akcie Raiffeisen Bank | Akcie Raiffeisen Bank International | Strabag | ProCent | Rok 2024 | Nuevo León | Zakladatel serveru FXstreet.cz | Paxlovid | Německá automobilka Porsche | Americký internetový obchod | ProLogium | Tchajwanská firma | Tower Semiconductor | IONWAY | Soud v Tokiu | Greg Kelly | Signa Holding | Letadla | Prokuratura | Rusové | Moscow Times | BOFIT | Rostoucí bankovní vklady | Laura Solanková | Průměrná mzda v Rusku | Mzda v Rusku | Ruští chudí | Chudí | Rozvíjející se ekonomiky | Australský dolar (AUD) | Dolar (AUD) | Novozélandský dolar (NZD) | Dolar (NZD) | Rezervy | Daně z příjmů fyzických osob
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Prezident Světové banky
Prezident Světové banky (SB)
Prezident Trump
Prezident UAW
Prezident Ukrajinské obchodní komory
Prezident USA
Prezident USA Biden
Prezidentův poradce Steve Bannon
Prezident Václav Klaus
Prezident Venezuely

Následující klíčová slova

Prezident Volodymyr Zelenskyj
PRIBOR
Price Action
PriceAction
Price Action analýzy
Price Action formace
Price Action Ludvík Turek
Price Action na forexu
Price Action obchodník
Price Action obchodní příležitosti
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
Potvrďte prosím... Zavřít