Ticker Tape by TradingView
DPS nebo DIP? Který produkt vám víc vydělá na důchod?
Stát nabízí dvě cesty, jak si výhodně spořit na stáří. Jenže rozdíl mezi nimi může být po 30 letech i 9 milionů korun. Jak z toho vytěžit maximum a lze oba produkty kombinovat?
Když si chcete odkládat peníze na důchod, můžete dnes využít dva produkty, které podporuje stát – Doplňkové penzijní spoření (DPS) a Dlouhodobý investiční produkt (DIP). Oba mají svá pro a proti a rozdíly mezi nimi mohou být v dlouhodobém horizontu opravdu zásadní, a to nejen v tisících, ale v milionech korun.
Tým analytiků z Freedom Financial Services (Freedom) udělal přehledné srovnání výkonnosti vybraných fondů DPS a investičních portfolií DIP. Výsledky ukazují, jak důležité je dobře si vybrat.
DPS: Jednodušší cesta, ale s omezeními
DPS je známější produkt, který podporuje stát příspěvkem až 340 Kč měsíčně (při vašem měsíčním vkladu 1 700 Kč a více). Navíc si můžete odečíst až 48 000 Kč ročně z daní. Ale má i svá omezení. „Jednak si nemůžete sami vybrat konkrétní investice, o vše se stará penzijní společnost. Fondy také bývají opatrnější a často drží část peněz v hotovosti, což může snižovat výkon,“ říká Robert Novoměstský, investiční analytik Freedom Financial Services, a připomíná tři nejvýkonnější fondy v rámci DPS za posledních 10 kalendářních let:Dynamický účastnický fond ČSOB Penzijní společnosti,Dynamický účastnický fond ČS Penzijní společnosti a Globální akciový účastnický fond CONSEQ Penzijní společnosti.
DIP: Novější produkt s větší volností a potenciálem vyšší výkonnosti
DIP je naproti tomu flexibilnějším produktem. Můžete si vybrat, do čeho investujete – například do fondů, které kopírují světové akciové trhy. Výhodou je, že budoucí výkonnost může být výrazně vyšší, obzvlášť při dlouhodobém investování. „Na rozdíl od DPS ale DIP nemá státní příspěvek. Daňovou úlevu až 48 000 Kč ročně zde ale můžete rovněž uplatnit,“ upozorňuje Robert Novoměstský a dodává, že nejpoužívanějšími strategiemi Freedom v rámci DIP jsou portfolio Freedom č. 1a (globální akciový ETF – vyspělý svět) a portfolio Freedom č. 2 (s převahou globálních akciových ETF – mix USA a Evropa).
Kolik můžete reálně získat?
Ve dvou modelových situacích srovnáme spoření 1 700 Kč měsíčně (tedy hranici, od které je v DPS nárok na maximální státní příspěvek) a spoření 5 700 Kč měsíčně (běžný případ pro klienty, kteří chtějí využít plnou daňovou úlevu).
Měsíční vklad 1 700 Kč (nejvýkonnější fondy)
Vybrané fondy z obou variant k 31. 5. 2025.
Produkt | 10 let | 20 let | 30 let |
DPS – nejvýkonnější DPS fond | 395 330 Kč | 1 154 698 Kč | 2 848 756 Kč |
DIP – Freedom portfolio č. 1a | 374 788 Kč | 1 289 979 Kč | 3 904 101 Kč |
V krátkém horizontu (10 let) má DPS stále navrch díky státnímu příspěvku. Od 20 let ale DIP přebírá vedení a po 30 letech rozdíl dosahuje více jak 1 milion korun.
Měsíční vklad 5 700 Kč (nejvýkonnější fondy)
Vybrané fondy z obou variant k 31. 5. 2025.
Produkt | 10 let | 20 let | 30 let |
DPS – nejvýkonnější DPS fond | 1 171 434 Kč | 3 421 378 Kč | 8 440 886 Kč |
DIP – Freedom portfolio č. 2 | 1 368 641 Kč | 5 148 732 Kč | 17 447 150 Kč |
Při vyšších vkladech ztrácí DPS svoji konkurenční výhodu – státní příspěvek je fixní, zatímco DIP nechává investované peníze plně růst. Po 30 letech je rozdíl více než 9 milionů korun.
Kombinace DPS a DIP – chytrý kompromis?
Pokud si chce střadatel zajistit maximální státní příspěvek, a přitom investovat efektivně, nabízí se kombinace obou produktů. „Investovat lze do obou instrumentů, a to 1 700 Kč měsíčně do DPS pro zisk maximálního státního příspěvku a zbytek ve výši 4 000 Kč do DIP, kde může kapitál dlouhodobě růst rychleji,“ doporučuje Robert Novoměstský z Freedomu.
Vybrané kombinace obou variant k 31. 5. 2025.
Kombinace DPS/DIP | 10 let | 20 let | 30 let |
Nejméně výkonný DPS | 1 285 907 Kč | 4 386 017 Kč | 13 734 484 Kč |
3. nejvýkonnější DPS | 1 320 063 Kč | 4 572 932 Kč | 14 353 757 Kč |
Při kombinaci nejméně výkonného ÚF (z dynamických strategií) a DIP Freedom portfolia č. 2 činil výsledek po 30 letech 13 734 484 Kč. To je více než o polovinu lepší výsledek, než jaký dodají nejvýkonnější DPS fondy samotné. Dále při kombinaci 3. nejvýkonnějšího ÚF a DIP Freedom portfolia č. 2 byl konečný stav 14 353 757 Kč. „Výběr konkrétního DPS je samozřejmě důležitý, ovšem v kombinaci s vybranými ETF fondy v DIP se stává toto rozhodnutí marginálním,“ poznamenává Robert Novoměstský.
Kdy je vhodnější DPS a kdy DIP?
Situace klienta | Doporučení |
Mladý člověk (obvykle ještě nemá DPS) | DIP |
Střední generace (obvykle již má DPS) | Kombinace DIP/DPS (převaha v DIP) |
Klient 50+ let | Kombinace DIP/DPS (nejpozději 10 let předed důchodem resp. předdůchodem) |
Konzervativní klient, nízké vklady | DPS (státní podpora) |
Dynamický klient, vyšší vklady | DIP (potenciál výnosu, flexibilita alokace) |
Příspěvky zaměstnavatele | DIP (jinak i DPS, než zaměstnavatel akceptuje) |
Shrnutí: Co si zapamatovat?
DPS je jednoduchý nástroj s přímou podporou od státu, funguje dobře při menších vkladech a kratším horizontu, navíc využitelnost na předdůchod a možnost určit osoby pro výplatu mimo dědické řízení. DIP je naproti tomu flexibilní, výkonnější varianta vhodná pro ty, kteří chtějí vyšší výkon a mají delší investiční horizont.
„Kombinace DPS a DIP představuje to nejlepší z obou světů, tedy využití státního příspěvku i daňové úlevy na maximum, včetně výhod obou produktů,“ říká Robert Novoměstský a dodává, že největší rozdíl mezi produkty je patrný při dlouhodobém spoření a vyšších částkách. Tam DIP jednoznačně vítězí.
Stejně jako záleží na výběru vhodné strategické alokace v DIP, je také důležité správně vybrat penzijní společnost a pak také po celou dobu sledovat a revidovat, jestli je námi vybraná penzijní společnost mezi těmi nejvýkonnějšími.
Klíčová slova: Peníze | USA | Analytik | ETF | Akciové trhy | Kapitál | Alokace | Investice | Investiční horizont | Investování | Nástroj | Portfolio | Výkonnost | Doporučení | Evropa | Fond | Zisk | Výsledky | ČSOB | Investovat | Conseq | Podpora | ETF fondy | Fondy | Investiční | Penzijní společnosti | Portfolia | Investiční analytik | 1 milion | Světové akciové trhy | Daňové úlevy | Důchod | Trhy | Situace | Freedom Financial Services | Robert Novoměstský | Spoření | Růst | Potenciál | Státní příspěvek | Státní podpora | Investované peníze | Flexibilita | Společnosti | Společnost | 3М | Investiční produkt | Dynamický účastnický fond | Účastnický fond | Vklady | Penzijní společnost | Vice | Services | Dlouhodobý investiční produkt | DIP | Peníze na důchod | Portfólia | Dlouhodobý investiční produkt (DIP) | Výkon | Financial | Dánové |
Čtěte více
-
Doznívá naděje o Fedu, ale o slovo se přihlásila čínská rizika
Akcie se při pátku nadechly v naději, že Fed výhledově zpomalí nárůst sazeb. Takové názory se v měnovém výboru podle některých komentářů objevují a investory to potěšilo. Jenže je tu nový týden a nadšení vyprchává. Důvodem jsou částečně slabší indexy PMI z Evropy, ale hlavně zprávy z Číny. -
Dozvíme se data o růstu amerického HDP
Ve Spojených státech bude dnes zveřejněn předběžný odhad růstu tamního hrubého domácího produktu za poslední čtvrtletí roku 2020. V anualizovaném vyjádření se očekává +4,2 % mezikvartálně, což by sice byla téměř dvojnásobná dynamika oproti dlouhodobému průměru, ovšem tato bledne ve srovnání s předchozím čtvrtletím, kdy vykázala 33,4 %. Tato data, připomínající horskou dráhu, ovšem pochopitelně vyplývají z jarního lockdownu a historická srovnání tak poněkud kulhají. Mezi tahouny americké ekonomiky v závěru loňského roku patřil zpracovatelský průmysl, dařilo se i realitám a akciím. Naopak bídná situace panovala mezi domácnostmi a v odvětví služeb. Že běžným Američanům není zcela do zpěvu pak zřejmě potvrdí i pravidelný týdenní report z trhu práce, který podle odhadů vyjeví dalších téměř 900 tisíc nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti. -
Dozvuky kauzy korunových dluhopisů
Finanční správa právě kvůli kauze korunových dluhopisů prověřuje 1 526 firem a osob. Doposud provedla 757 místních šetření a získala poté 34 dodatečných daňových přiznání, což prokázala analýza ministerstva financí. Ze zprávy vyplynulo ukončení 17 kontrol u 13 firem. Důvodem nízkého počtu ukončených daňových kontrol je krátký časový úsek od jejich zahájení a nadměrná složitost prověřované problematiky. -
Dozvuky středečního zasedání Fedu se budou na trzích ozývat ještě dlouhou dobu
Holubice se včera večer vyřádily. Fed výrazně snížil své projekce dalšího růstu sazeb v tomto i následujících letech. ... -
Dožene český investor své západní kolegy?
Není žádná novinka, že český investor je opatrný. Investování do dluhopisů, akcií a podílových fondů je pro české domácnosti stále ještě neprobádanou oblastí. Rozdíly proti investorsky rozvinutým zemím, jako je třeba Francie či Velká Británie, kde jsou lidé zvyklí využívat výrazně širší portfolio finančních a investičních produktů, jsou obrovské. -
🥈Dožene stříbro zlato❓
Drahé kovy byly v posledních měsících opět ve zprávách, což souvisí s novými maximy zlata nad 2 100 USD za unci. Při pohledu na poslední tři roky je patrné, že na trhu drahých kovů nedošlo k žádnému specifickému trendu, i když cena samotného zlata zůstala poměrně vysoká. Euforie spojená s palladiem definitivně pominula a i přes velké naděje spojené s platinou zůstává cena tohoto kovu jasně pod 1000 dolary za unci. Investoři se však diví, proč se stříbro obchoduje jen na půli cesty ke svým historickým maximům, přičemž zlato se trvale zapsalo nad 2000 dolarů za unci. Je pravděpodobné, že stříbro dožene zlato a také dosáhne historických vrcholů? -
DPA: Čína pohrozila Evropské unii žalobou u WTO kvůli clům na elektromobily
Čína pohrozila Evropské unii žalobou u Mezinárodní obchodní organizace (WTO) kvůli zvažovanému zavedení dodatečných cel na dovoz čínských elektromobilů. Informovala o tom dnes agentura DPA. Evropská komise ve středu oznámila, že EU je připravena uvalit na dovoz elektromobilů z Číny prozatímní dodatečná cla ve výši až 38,1 procenta. -
DPA: Křetínský zvýší podíl v německé firmě Metro na víc než 37 pct
Investiční společnost EP Global Commerce (EPGC) českého miliardáře Daniela Křetínského a slovenského investora Patrika Tkáče navýší podíl v německé firmě Metro na více než 37 ze stávajících 29,99 procenta. Podle svého dnešního sdělení, na které se odvolává agentura DPA, přijala odpovídající objem nabídek kmenových a prioritních akcií. EPGC se pokusila Metro loni i letos celé převzít a už před dnešním oznámením byla největším akcionářem firmy. -
DPA: Nord Stream 2 a překážky na cestě k první dodávce plynu
Plynovod Nord Stream 2 je pod tlakem. Alespoň první dokončené rameno dvojpotrubí. Podle provozovatele je v soustavě kolem 177 milionů metrů krychlových plynu - k první přepravě plynu z Ruska přes Baltské moře do Německa je vše připraveno. Než k tomu však dojde, může to chvíli trvat. Zatímco politici komentují klady a zápory zprovoznění plynovodu, je nyní řada na úřadech, aby jednaly. Ale do věci by se mohly vložit i soudy, píše agentura DPA. -
DPA: V továrně VW na elektromobily v německém Cvikově hrozí propouštění
V továrně německého automobilového koncernu Volkswagen ve východoněmeckém městě Cvikov (Zwickau) hrozí v důsledku slabé poptávky po elektromobilech rušení pracovních míst. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle jejích informací se jedná o tom, že továrna nebude prodlužovat zaměstnancům smlouvy uzavřené na dobu určitou. V počáteční fázi by se to mohlo na konci října dotknout několika stovek lidí. Továrna celkově zaměstnává kolem 10.700 lidí. Smlouvu na dobu určitou má přes 2000 lidí, kterým by v dohledné době mohlo v závislosti na vývoji podmínek na trhu hrozit ukončení pracovního poměru, píše DPA. -
DraftKings roste o 15 % díky rekordním příjmům
Akcie společnosti DraftKings (DKNG.US) v pátek prudce vzrostly o více než 15 % poté, co společnost zveřejnila lepší než očekávané finanční výsledky za 4. čtvrtletí a zvýšila svůj výhled na rok 2023. -
DraftKings se propadá o 27% navzdory dobrým čtvrtletním výsledkům
Akcie společnosti DraftKings (DKNG.US) se v pátek propadly o více než 27,0 %, přestože společnost zvýšila své finanční odhady pro rok 2022 a vykázala menší než očekávanou čtvrtletní ztrátu a tržby, které překonaly odhady analytiků. Na druhou stranu společnost varovala, že delší ekonomický pokles by mohl ovlivnit výdaje jejích zákazníků. Také analytik J.P. Morgan Joseph Greff v páteční výzkumné zprávě napsal, že výhled celoroční ztráty Ebitda (společnost očekává ztrátu mezi 575 a 475 miliony USD) je "zklamáním, protože tento výhled následuje po nedávných komentářích k výsledkům za třetí čtvrtletí od online sportovního sázení/digitálních konkurentů DraftKings, kteří hovořili o zrychlené cestě k ziskovosti, a naznačuje, že DraftKings zaostává za kolegy na cestě k pozitivní tvorbě Ebitda" -
Draft španělské špatné banky: Nejdéle na 15 let, zisková, úvěry zkrátí až o 80 %
Základní kontury španělské špatné banky, do které budou převedena špatná aktiva největších španělských ko... -
Draghi a ECB: sazby ponechány – tržní analýza 26.10.2018
Na včerejší tiskové konferenci komentoval Mario Draghi aktuální vývoj evropské ekonomiky, postoj ECB a výhled do budoucna. ECB ponechala hlavní sazby beze změny, stejně tak jako nákupy aktiv (QE), které činí 15 miliard EUR měsíčně. Do konce roku chce ECB kvantitativní uvolňování ukončit a sazby by se mohly navyšovat až v druhé polovině roku 2019. Vše také záleží na ekonomických datech, ta přichází v poslední době horší, než je očekávání. Dle Dragiho se nejedná o žádnou začínající recesi, nýbrž o zpomalení růstu. Řekl, že pro změnu monetární politiky by se musela sejít vysoká finanční volatilita a opravdu, opravdu špatná ekonomická data. K situaci v Itálii dodal, že ECB Itálii neprobírala a jedná se o fiskální záležitost. Měnový pár EUR/USD reagoval během konference nejprve posílením, poté respektoval dlouhodobější downtrend. -
Draghi a Nowotny odpalujú euro nahor
Akciové trhy v US včera otvárali v stratách kvôli sla... -
Draghi bude musieť vysvetľovať
Akciové indexy v US nakoniec nedokázali udržať intradenné zisky a nakoniec dva z troch hlavných benchmarkov ukončili o... -
Draghi: Bude QE úspěšná? (výhled)
ECB v červnu, a záhy s podklady nových projekcí HDP a inflace i v září, představila soubor opatření navýšení monetární expanze včetně snížení hlavních... -
Draghi do Jackson Hole nepřijede
Šéf ECB Mario Draghi dnes oznámil, že se nezúčastní sympózia v Jackson Hole v USA, které se bude konat koncem tohoto týdne. -
Draghi (ECB)
"ECB nemôže byť veriteľom poslednej inštancie pre vl&a... -
Draghi (ECB)
"Dnešné rozhodnutie bolo jednohlasné."...
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Tradingová inspirace: 3 obchody, které traderům Fintokei vydělaly třičtvrtě milionu
Gapy v technické analýze: Jak využít cenové gapy ve svůj prospěch
Akciové indexy: Index S&P 500 - symbol amerického akciového trhu (9. díl)
Budoucnost pasivního příjmu: Jsou tabákové akcie stále spolehlivým zdrojem dividend?
Myanmarský kyat překvapí staletou historií. Měna sváděla boj s kolonisty i Japonci
Smart Money Trading: Volume Footprint (38. díl)
Klienti VIP zóny FXstreet.cz v říjnu dosáhli slušného zisku
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Tradingová inspirace: 3 obchody, které traderům Fintokei vydělaly třičtvrtě milionu
Gapy v technické analýze: Jak využít cenové gapy ve svůj prospěch
Akciové indexy: Index S&P 500 - symbol amerického akciového trhu (9. díl)
Budoucnost pasivního příjmu: Jsou tabákové akcie stále spolehlivým zdrojem dividend?
Myanmarský kyat překvapí staletou historií. Měna sváděla boj s kolonisty i Japonci
Smart Money Trading: Volume Footprint (38. díl)
Klienti VIP zóny FXstreet.cz v říjnu dosáhli slušného zisku
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Denní kalendář událostí
V Británii Conference Board index
V eurozóně ZEW index ekonomického sentimentu
Dnes se koná setkání zemí G20
V USA maloobchodní tržby
V USA index PPI
V eurozóně hrubý domácí produkt (HDP)
V Číně maloobchodní tržby
V Číně průmyslová produkce
V USA bilance státního rozpočtu
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V Británii Conference Board index
V eurozóně ZEW index ekonomického sentimentu
Dnes se koná setkání zemí G20
V USA maloobchodní tržby
V USA index PPI
V eurozóně hrubý domácí produkt (HDP)
V Číně maloobchodní tržby
V Číně průmyslová produkce
V USA bilance státního rozpočtu
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
Tradingové analýzy a zprávy
Šéfka komise před europoslanci potvrdila ústupky v návrhu rozpočtu EU
Forex: Dolar mírně klesá vůči euru, ale vystoupil na devítiměsíční maximum vůči japonskému jenu
Komodity: Ceny ropy kvůli obavám z nadměrné nabídky na trhu prudce klesají
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Pražská burza pošesté v řadě vylepšila historické maximum
Forex: Koruna po několikadenním posilování mírně oslabila k euru i dolaru
Bloomberg: Investoři začínají více důvěřovat firemním dluhopisům než vládním
Poradci německé vlády snížili výhled růstu HDP na rok 2026
Forex sentiment 12.11.2025
FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů a společností
Šéfka komise před europoslanci potvrdila ústupky v návrhu rozpočtu EU
Forex: Dolar mírně klesá vůči euru, ale vystoupil na devítiměsíční maximum vůči japonskému jenu
Komodity: Ceny ropy kvůli obavám z nadměrné nabídky na trhu prudce klesají
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Pražská burza pošesté v řadě vylepšila historické maximum
Forex: Koruna po několikadenním posilování mírně oslabila k euru i dolaru
Bloomberg: Investoři začínají více důvěřovat firemním dluhopisům než vládním
Poradci německé vlády snížili výhled růstu HDP na rok 2026
Forex sentiment 12.11.2025
FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů a společností
Blogy uživatelů
Moje cesta prop tradingem: Strašák, který dělá neustále problémy
Fyzika trhu: Objem jako energie pohybu
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 10.–16. listopadu
Analýza S&P 500, EUR/USD a zlata: vládní „shutdown a světlo na konci tunelu
Prop Trading: Co je Equity-Based Drawdown a jak ho vypočítat?
Archetyp Stavitele: Trpělivost jako konkurenční výhoda
Praktická ukázka: Čekání jako součást strategie
Kde v závěru 2025 hledat nové šance?
INVESTIČNÍ GLOSA: Chýlí se shutdown v USA ke konci? I tak připravil Američany o miliardy
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD a AUD/USD
Moje cesta prop tradingem: Strašák, který dělá neustále problémy
Fyzika trhu: Objem jako energie pohybu
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 10.–16. listopadu
Analýza S&P 500, EUR/USD a zlata: vládní „shutdown a světlo na konci tunelu
Prop Trading: Co je Equity-Based Drawdown a jak ho vypočítat?
Archetyp Stavitele: Trpělivost jako konkurenční výhoda
Praktická ukázka: Čekání jako součást strategie
Kde v závěru 2025 hledat nové šance?
INVESTIČNÍ GLOSA: Chýlí se shutdown v USA ke konci? I tak připravil Američany o miliardy
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD a AUD/USD
Forexové online zpravodajství
Denní shrnutí: Trhy mírně rostou navzdory vládní uzavírce v USA
Index DAX zakončil obchodování v kladném teritoriu, růst táhly akcie RWE
Stříbro +4 % díky nadějím na konec uzavírky
Akcie IBM rostou díky průlomům v kvantové technologii
NVIDIA investuje přibližně 1 miliardu USD do zeleného datového centra pro AI v Mexiku
Foxconn: Zisk za 3. čtvrtletí vzrostl o 17 % díky boomu AI serverů
Německo: Běžný účet platební bilance v září dosáhl přebytku 18,6 mld. EUR
Pražská burza dále vzhůru, září banky
Wall Street v úvodu posiluje
TransDigm reportoval výsledky a představil roční výhled ziskovosti pod odhady
Denní shrnutí: Trhy mírně rostou navzdory vládní uzavírce v USA
Index DAX zakončil obchodování v kladném teritoriu, růst táhly akcie RWE
Stříbro +4 % díky nadějím na konec uzavírky
Akcie IBM rostou díky průlomům v kvantové technologii
NVIDIA investuje přibližně 1 miliardu USD do zeleného datového centra pro AI v Mexiku
Foxconn: Zisk za 3. čtvrtletí vzrostl o 17 % díky boomu AI serverů
Německo: Běžný účet platební bilance v září dosáhl přebytku 18,6 mld. EUR
Pražská burza dále vzhůru, září banky
Wall Street v úvodu posiluje
TransDigm reportoval výsledky a představil roční výhled ziskovosti pod odhady
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Forex: Koruna zůstává v blízkosti úrovně kurzového závazku
Bitcoin zahajuje útok
Forex: Čtvrtek ve znamení klidu
Dnešný výhľad pre EURUSD
Obchodní signál pro pár USD/JPY na 29.–30. srpna 2023: prodávejte pod úrovní 147,36 a nakupujte na úrovni 146,30 (Murray 6/8 – 21 SMA)
Signály pro obchodování ZLATA (XAU/USD) na 24.–25. října 2024: nakupujte při odrazu na 2 720 – 2 728 USD (61,8 % – 21 SMA)
FX sumarizácia Európy
Rozbřesk: Jaká jsou úskalí hospodářské strategie do roku 2030?
Technická analýza denního pohybu ceny komoditního aktiva surová ropa, pondělí 30. září 2024
GBP
Forex: Koruna zůstává v blízkosti úrovně kurzového závazku
Bitcoin zahajuje útok
Forex: Čtvrtek ve znamení klidu
Dnešný výhľad pre EURUSD
Obchodní signál pro pár USD/JPY na 29.–30. srpna 2023: prodávejte pod úrovní 147,36 a nakupujte na úrovni 146,30 (Murray 6/8 – 21 SMA)
Signály pro obchodování ZLATA (XAU/USD) na 24.–25. října 2024: nakupujte při odrazu na 2 720 – 2 728 USD (61,8 % – 21 SMA)
FX sumarizácia Európy
Rozbřesk: Jaká jsou úskalí hospodářské strategie do roku 2030?
Technická analýza denního pohybu ceny komoditního aktiva surová ropa, pondělí 30. září 2024
GBP
Blogy uživatelů
Druhá vlna přichází i na korunu a forint
Kdy nakupovat zlato?
Moje cesta prop tradingem: Strašák, který dělá neustále problémy
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: začátek září je ve znamení medvědů
Bitcoin, dominancia BTC, kapitalizácia altcoinov a zlato
Ethereum se probouzí! Kdy čekat ATH? | Investiční Memento
Bitcoinové ETF nyní dostupné i pro české investory!
200 % za den - 25.4.2022
Od práce ve fabrice k profesionálnímu tradingu: jak Alle z Itálie našel svou cestu s Fintokei
Jak obchodovat dle Purple Bands indikátoru?
Druhá vlna přichází i na korunu a forint
Kdy nakupovat zlato?
Moje cesta prop tradingem: Strašák, který dělá neustále problémy
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: začátek září je ve znamení medvědů
Bitcoin, dominancia BTC, kapitalizácia altcoinov a zlato
Ethereum se probouzí! Kdy čekat ATH? | Investiční Memento
Bitcoinové ETF nyní dostupné i pro české investory!
200 % za den - 25.4.2022
Od práce ve fabrice k profesionálnímu tradingu: jak Alle z Itálie našel svou cestu s Fintokei
Jak obchodovat dle Purple Bands indikátoru?
Vzdělávací články
Říše Čingischána a brzkých papírových peněz. V dnešním Mongolsku platí tugrikem
Fibonacci retracement: Jak používat tuto metodu?
Prop Trading: Co byste měli umět, než se pustíte do obchodní výzvy?
Co je úkolem tradera?
Price Action pro začátečníky: Kompletní průvodce krok za krokem
Historie eura je hlubší, než se zdá. O evropskou měnu se státy pokoušely už v 19. století
Akcie: Úvod do světa akcií a akciového trhu (díl 1.)
VIP zóna: Květen nabídl výrazný narůst zisků
6 podceňovaných aspektů risk managementu
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2025)
Říše Čingischána a brzkých papírových peněz. V dnešním Mongolsku platí tugrikem
Fibonacci retracement: Jak používat tuto metodu?
Prop Trading: Co byste měli umět, než se pustíte do obchodní výzvy?
Co je úkolem tradera?
Price Action pro začátečníky: Kompletní průvodce krok za krokem
Historie eura je hlubší, než se zdá. O evropskou měnu se státy pokoušely už v 19. století
Akcie: Úvod do světa akcií a akciového trhu (díl 1.)
VIP zóna: Květen nabídl výrazný narůst zisků
6 podceňovaných aspektů risk managementu
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2025)
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Koruna dnes zpevnila vůči euru i dolaru
Forex: Technická analýza EUR/USD a GBP/USD
Swingové obchodování USD/JPY 30.4.2024
Čína přijme globální standardy měření HDP
Denní analýza pro EUR/USD a zlato 21.3.2023
Forex: Koruna po zveřejnění inflace posílila na 24,35 EUR/CZK, vůči dolaru stagnovala
Swingové obchodování USD/JPY 10.11.2025
Dow Jones - Intradenní výhled 18.8.2025
Evropské akcie stouply na nový rekord, energetické firmy těží ze sankcí na Rusko
Firma Nike je největším světovým výrobcem sportovního oblečení a obuvi
Forex: Koruna dnes zpevnila vůči euru i dolaru
Forex: Technická analýza EUR/USD a GBP/USD
Swingové obchodování USD/JPY 30.4.2024
Čína přijme globální standardy měření HDP
Denní analýza pro EUR/USD a zlato 21.3.2023
Forex: Koruna po zveřejnění inflace posílila na 24,35 EUR/CZK, vůči dolaru stagnovala
Swingové obchodování USD/JPY 10.11.2025
Dow Jones - Intradenní výhled 18.8.2025
Evropské akcie stouply na nový rekord, energetické firmy těží ze sankcí na Rusko
Firma Nike je největším světovým výrobcem sportovního oblečení a obuvi
Témata v diskusním fóru
Moje obchodovanie na reálnom účte - fibo, aos a iné.....
FX trading - ptejte se pokročilých
Price Action Trading Jakuba Hodana
Warren Buffett a Apple. Jedna z jeho nejdražších chyb?
Moje cesta prop tradingem: Otevřený obchod na USD/JPY a jeho potenciál
Obchodní týden 23.1.2012-27.1.2012 (+313 pips)
Admiral Markets
Sonic R strategie
Zlato - výhledy
Praktické okénko – Využití korekční aktivity v praxi
Moje obchodovanie na reálnom účte - fibo, aos a iné.....
FX trading - ptejte se pokročilých
Price Action Trading Jakuba Hodana
Warren Buffett a Apple. Jedna z jeho nejdražších chyb?
Moje cesta prop tradingem: Otevřený obchod na USD/JPY a jeho potenciál
Obchodní týden 23.1.2012-27.1.2012 (+313 pips)
Admiral Markets
Sonic R strategie
Zlato - výhledy
Praktické okénko – Využití korekční aktivity v praxi



