Neděle 26. května 2024 04:38
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace 3
reklama
FTMO král
reklama
FTMO férovost
reklama
FTMO férovost

Hodnoty měny

img

Ranní okénko - Inflace a trh práce v USA.co nás ještě čeká tento týden?

06.03.2023 Ekonomický kalendář pro tento týden plní především data z české ekonomiky počínaje průměrnou mzdou v 4Q22, kterou dnes ráno zveřejní ČSÚ. Následuje podíl nezaměstnaných (středa), bilance zahraničního obchodu (čtvrtek) a průmysl spolu s inflací (pátek). Právě inflace bude investory nejvíce sledovaný údaj. Po značném meziměsíčním nárůstu spotřebitelských cen v lednu (+5,8 %), odhadujeme pro únor citelné zpomalení (+0,5 %), což je shodou okolností i medián analytického odhadu. V eurozóně bude víceméně klid – nejdůležitější čísla vychází dnes (maloobchod a sentix index).
img

Ranní okénko - Akciový trh včera v plusu navzdory silným číslům z amerického trhu práce

03.03.2023 Český statistický úřad dnes ráno zveřejní zpřesněný odhad HDP za 4Q22. K revizi původně uváděného poklesu o 0,3 % k/k by nutně nemuselo dojít, překvapení se ale dá čekat spíše směrem k horšímu výsledku s ohledem na slabá přicházející data z maloobchodu. Ta utvrzují v očekávání, že pokles spotřeby domácností byl jedním z hlavních faktorů tlumících HDP. Česká ekonomika v tomto ohledu není výjimkou. Informace z předstihových indikátorů, jako PMI, ukazují na snižující se stav zásob. Ty v předchozích kvartálech popoháněly HDP a v 4Q22, ale i v 1Q23, patrně docházelo ke korekci dřívějšího trendu. Struktura HDP poskytne také náhled do vývoje mezd, jejichž detailní statistika za loňské poslední čtvrtletí bude reportována až během příštího týdne.
img

Ranní okénko - Jestřábi získávají navrch. Výnosy rostou, sázky na cuty klesají

02.03.2023 Dnešní hlavní údaj představuje únorová inflace v rámci eurozóny, vzhledem k dílčím výsledkům z jednotlivých členských států je ale prostor pro překvapení jen omezený. Takřka jasné již je, že trhem očekávaných 8,3 % stačit nebude a meziroční výsledek se bude pohybovat poblíž poslední lednové hodnoty (8,6 %). Zásadní bude především statistika jádrové inflace, kde trh očekává setrvání na lednových 5,3 %.
img

Ranní okénko - Čínská ekonomika nabírá tempo, optimismus vzrostl

01.03.2023 Český ekonomický kalendář dnes otevírá PMI pro výrobní sektor a následuje údaj o stavu státního rozpočtu ke konci února. Německý statistický úřad bude reportovat data o spotřebitelské inflaci a nastolí tak očekávání pro zítřejší zveřejnění pro eurozónu. Kromě Německa byla inflace reportována mimo jiné již včera ve Francii, kde byla mírně nad očekáváními (7,2 % vs 7,0 %) a ve Španělsku (6,1 % vs 5,8 %). V USA v odpoledních hodinách dorazí výsledky ISM indexů, které nastíní situaci v průmyslu nejen z pohledu objemu výroby, ale i cen.
img

Ranní okénko - Dnes dorazí první výsledky únorové inflace

28.02.2023 Za několik minut vychází v Česku lednová statistika cen u průmyslových výrobců. Díky vysoké srovnávací základně by meziroční hodnota měla poklesnout z prosincových 20 % do oblasti pod 15 %, a to navzdory pravděpodobnému meziměsíčnímu růstu, který přijde po dvou měsících poklesů. Globální trh ale budou více zajímat první únorová čísla ohledně inflace v některých státech eurozóny. Před pár minutami dorazil výsledek z Francie, který dopadl mírně nad očekáváními, v nejbližších minutách pak přijdou čísla ze Španělska. Dohromady určí pravděpodobný směr i pro zbytek zemí platících eurem. Případná překvapení a s tím spojené pohyby na trzích si tak eurozóna odbude již dnes, i když výsledek za celé území dorazí až ve čtvrtek. Z USA dnes přijde informace ohledně spotřebitelské důvěry, se zpožděním dorazí i prosincový údaj z nemovitostního trhu. Ten patrně ukáže, že ceny ve Spojených státech klesají již šestý měsíc v řadě.
img

Jak mohou čeští investoři ochránit svá portfolia před rostoucí inflací

27.02.2023 Pro investory představuje inflace jednu z nejhorších ekonomických situací. Nicméně přidání určitých tříd aktiv – jako je zlato či nemovitosti, do dobře diverzifikovaného portfolia může investorům pomoci v ochraně před inflací.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně, akciový trh pod tlakem a další indikátory sentimentu

27.02.2023 Z české ekonomiky v tomto týdnu dorazí ceny výrobců a zpřesněný odhad HDP v 4Q22 včetně jeho struktury. V eurozóně jsou na řadě další indikátory nálady v ekonomice. Pozornost ale přitáhne především inflace za únor. Na tu si v USA budeme muset počkat až do poloviny měsíce, ovšem tento týden v rámci indexů ISM vyjdou statistiky vývoje cen v průmyslu a sektoru služeb. Akciový trh setrvává volatilní s tím, jak investoři navýšili odhady na sazby Fedu (dle Fed funds futures). Posun očekávaných sazeb nahoru byl motivován silnějším než očekáváným výsledkem jádrového PCE deflátoru, ukazatele inflace preferovaného Fedem (4,7 % vs. 4,3 % r/r a 0,6 % vs. 0,4 % m/m). Kromě toho skončily mírně nad očekávání osobní výdaje (1,8 % vs. 1,4 %) tažené jak segmentem zboží, tak služeb. Naopak příjmy pod očekáváním (0,6 % vs. 1,0 %). Náročný pátek mají za sebou akcie v rámci S&P 500 indexu v USA. Do poklesu se dostaly také akcie v Evropě a Asii. Začátek týdne by dle mírně rostoucích futures dnes ráno mohl být optimističtější.
img

Ranní okénko - Průmysl ustál snížení spotřeby plynu, ceny energií klesly, nelze ale vyloučit korekci

24.02.2023 ČSÚ za několik málo minut zveřejní výsledky konjunkturálního průzkumu za únor. Na trh se tak dostane aktualizace o tom, jak si ekonomika vede v polovině prvního letošního kvartálu, ale také jak respondenti hodnotí zbytek roku. Příchozí vpředhledící indikátory, jako například Ifo index, zapadají do našeho výhledu, že zatímco v 1Q23 ještě ekonomická aktivita setrvá utlumena, v průběhu roku by mělo docházet ke zlepšení. Konkrétně naše prognóza počítá v 1Q23 s mezikvartální stagnací HDP, což by představovalo konec předchozí technické recese (-0,2 % k/k v 3Q22, -0,3 % k/k v 4Q22). Samozřejmě v aktuálně volatilním makroekonomickém prostředí je třeba být připraven na odchylku do obou směrů.
img

Ranní okénko - Přeceňuje trh růst amerických sazeb?

23.02.2023 Žádné velké překvapení ze včera zveřejněných zápisků Fedu nevykrystalizovalo a trhy po slabém úterý navázaly nemastnou středou. Dnes je přitom ekonomický kalendář prakticky prázdný a nové impulzy pro změnu směru se budou hledat jen složitě. Překvapit by teoreticky mohla některá z revizí. Dopoledne dorazí finální výsledek lednové inflace z eurozóny, kde během prvního flashe nebyla dostupná data za Německo. Vzhledem k o něco vyššímu výsledku, než který byl součástí odhadu, nelze vyloučit revizi až o několik desetin procentního bodu směrem vzhůru.
img

Ranní okénko - Nálada v eurozóně je nejlepší za poslední rok

21.02.2023 Dnešek pokračuje předstihovými ukazateli, kdy sledované budou zejména indexy nákupních manažerů (PMI), které dorazí jak z eurozóny, tak USA. Z Německa k tomu dorazí ještě průzkum od institutu ZEW, který sleduje náladu u expertů na finančním trhu. Hlavní poselství by ale mělo být na všech frontách stejné – nálada se zlepšuje, ekonomikám by se mělo dařit lépe, než se původně čekalo. Stejně ostatně dopadl i včerejší průzkum spotřebitelské důvěry v rámci eurozóny, který ukázal, že nálada je nejlepší od začátku války na Ukrajině.
img

Ranní okénko - Nadcházejícímu týdnu budou vládnout předstihové ukazatele

20.02.2023 V následujících dnech dorazí na trh zejména měkké ukazatele stavící na průzkumech mezi firmami a domácnostmi. Dnes to bude spotřebitelská důvěra v rámci eurozóny, zítra pak index nákupních manažerů jak z eurozóny, tak i USA. Z Německa v úterý dorazí ZEW index, následovaný ve středu průzkumem od Ifo institutu. Patrně největší prostor pro rozhýbání trhu ale mají ve stejný den zveřejňované zápisky z posledního zasedání Fedu. V závěru týdne pak kromě dat z USA o osobních příjmech a výdajích dorazí i jediný tuzemský zápis do kalendáře v podobě konjukturálního průzkumu z dílny ČSÚ.
img

Ranní okénko - Rétorika Fedu se stočila více jestřábím směrem po překvapení v datech z ekonomiky

17.02.2023 Dnešní datový kalendář zahrnuje jen sekundární data o vývoji cen, konkrétně ceny průmyslových výrobců (PPI) v Německu a ceny dovozů a vývozů v USA. V Německu index cen výrobců v lednu meziměsíčně poklesl o 1 % a navázal tak na pokles o 0,4 % v prosinci. Meziroční tempo růstu tím spadlo z 21,6 % na 17,8 %. Za meziměsíčním poklesem stály především levnější energie (-5 % m/m), zatímco ostatní podskupiny PPI zdražily mezi 1-2 %. Výsledek ukazuje, že předchozí hlavní inflační problém v eurozóně, energie (v kombinaci s komplikacemi v dodavatelských řetězcích), je na ústupu.
img

Ranní okénko - Od Fedu se čekají další tři hiky, objevují se i sázky na 50bb v březnu

16.02.2023 Dnes hlavní informace poputují opět zejména z americké ekonomiky, kde odpoledne vyjde statistika cen ve výrobě. Očekáván je další pokles meziroční míry, ostře sledován pak bude výsledek v sektoru služeb. Půjde o poslední důležitý výsledek tohoto týdne, který může ovlivnit další směr měnové politiky Fedu. Úterní inflace spolu s včerejším silnějším výsledkem maloobchodních tržeb utvrdila trh v tom, že americká centrální banka bude patrně přísnější, než se původně očekávalo. Současné nacenění odpovídá téměř 3 dalším 25bb hikům na zasedáních v březnu, květnu a červnu. Zhruba 10% šanci pak současné ceny dávají opětovnému zrychlení tempa hikování na březnovém zasedání, a tedy zvýšení o 50bb.
img

Ranní okénko - Americká inflace vstoupila do nového roku při síle a rozhýbala trh

15.02.2023 Na řadě jsou měsíční data z ekonomiky eurozóny a USA. V Polsku vyjde lednová inflace, která měla dosáhnout meziměsíčně 2,8 % (0,1 % v prosinci), čímž by se dostala na téměř stejnou meziroční úroveň (17,6 %) jako inflace v ČR (17,5 %).
img

Ranní okénko - Rychlý ústup americké inflace může zpomalit

14.02.2023 Dnes přichází brzký ekonomický vrchol tohoto týdne v podobě výsledku americké inflace za měsíc leden. Pokud nepřijde výraznější překvapení směrem dolů, patrně dnes zveřejněná čísla utvrdí trh v tom, že Fed zvýší sazby ještě o 2x25bb, a to ještě spíše s prostorem pro přísnější měnovou politiku nežli volnější.
img

Ranní okénko - Americká inflace může vést k dalšímu přehodnocení vývoje US sazeb

13.02.2023 V tomto týdnu se pozornost finančního trhu upne především na USA, kde vyjde lednová inflace. Poslední tři reporty, za říjen až prosinec, odhalily slábnoucí inflační tlaky, což na trhu vedlo ke zmírnění očekávaní trajektorie úrokových sazeb, se zaceněním počátku snižovaní už koncem letošního roku. Stačil pak report z trhu práce, který ukázal na výrazně silnější tvorbu pracovních míst, než se čekalo (517 vs. 189 tis.), a podmínky financování na trhu se znovu utáhly. V eurozóně je hlavním bodem v datovém kalendáři průmyslová produkce, která nemá s bídným výsledkem německého průmyslu zrovna nejlepší vyhlídky.
img

Ranní okénko - 16 % nebo 19 %?

10.02.2023 Dnes ráno bude zveřejněna česká lednová inflace, údaj, který je aktuálně patrně nejvíce zahalen do nejistoty. Ve výsledku se bude mísit tradiční přenastavení ceníků s příchodem nového roku, možné úpravy vah ve spotřebním koši, konec úsporného tarifu a současná aktivace cenového stropu na elektřinu a zemní plyn. V součtu všech faktorů se náš odhad meziměsíční inflace přibližuje 5 %, což představuje spodní hranici odhadů, které završuje až odhad v blízkosti 7 %.
img

Ranní okénko - Meziroční inflace v Německu poklesla

09.02.2023 Dnes ekonomický kalendář otevřel výsledek německé inflace, který byl na dnešní ráno odložen v minulém týdnu kvůli technickým problémům. Měřeno metodikou Eurostatu došlo k snížení meziroční míry z prosincových 9,6 % na 9,2 %, trh naopak očekával zrychlení na rovných 10 %. Reakce na trhu ovšem byla jen relativně mírná a výnos dvouletého dluhopisu zůstal takřka stejný v okolí 2,7 %. To je zhruba o 20bb výše než po týden vzdáleném zasedání ECB, k nárůstu ale došlo již po pátečních výsledcích z amerického trhu práce, kdy růst výnosů se přelil i na evropský trh.
img

Ranní okénko - ČNB v lednu neintervenovala

08.02.2023 Míra nezaměstnanosti v Česku během ledna s největší pravděpodobností pokračovala v mírném růstu. Z 3,7 % se podle nás dostala na 3,9 %. Stejně jako v prosinci za zvýšením stály především sezónní vlivy. Ty v prosinci i díky vlivu teplejšího počasí nehrály takovou roli, jako v některých předcházejících letech a ani v lednu nemusí být efekt tak silný, jak jsme koncem minulého roku očekávali. Na druhou stranu se ve výsledku bude projevovat pesimismus z přelomu roku, kdy někteří zaměstnavatelé přistupovali ke snižování zaměstnanosti. Poprvé od roku 2018 zároveň může dojít ke srovnání počtu uchazečů a volných pracovních míst.
img

Ranní okénko - Globální sentiment zůstává pod tlakem pátečních dat

07.02.2023 Dnes ráno vychází čísla z tuzemského maloobchodu, dopoledne pak statistika devizových rezerv. Zatímco předběžná data jasně naznačují, že aktivita ČNB potřeba nebyla, u dnešních čísel z maloobchodu je výsledek nejasný. Včera zveřejněná data z průmyslu opět výrazně ovlivnil vývoj v automotive, který dokázal udržet výsledek v kladných číslech. Bilance zahraničního obchodu pak po dlouhé době vykázala „pouze“ jednociferný deficit.
img

Ranní okénko - Česká data vybízejí tento týden k překvapením

06.02.2023 Tento týden vyjde série reálných dat z české ekonomiky, doplní je inflace z Německa nebo statistika maloobchodu z eurozóny. Po předchozím nabitém týdnu tak přijde alespoň částečné zklidnění, a to minimálně na úrovni globálních ekonomických dat. V pátek trh šokovala statistika z amerického trhu práce. Namísto očekávaného zpomalení do oblasti pod 200 tisíc ukázala statistika téměř 450 tisíc nově vytvořených pozic.
img

Ranní okénko - ECB jako osamocený jestřáb

03.02.2023 Zasedání centrálních bank máme za sebou. ECB se stává posledním jestřábem, kdy hike o 50bb ještě podtrhla prohlášením, že na příštím zasedání v březnu má záměr opět zvýšit sazby o 50bb. Naopak u Bank of England, která také zvýšila sazby o 50bb takovýto jestřábí výhled do budoucna chyběl. Fed se rozhodl pro široce očekávané zvýšení sazeb o 25bb. I když centrální banky ještě posouvají sazby výš a varují před hrozbou odkotvení inflačních očekávání, trh reagoval snížením výnosů vládních dluhopisů, a to včetně německých, za kterými stojí odhodlané prohlášení ECB. Trh je patrně zvyklý na sérii agresivního počínání centrálních bank a jeho zvolnění vyhodnocuje holubičím směrem.
img

Ranní okénko - Jestřábí vyznění se Fedu nepovedlo, trh mu dále nevěří

02.02.2023 Dnešek bude pokračovat v režii centrálních bank, sérii ale odstartoval již včera ve večerních hodinách Fed. Americká centrální banka podle očekávání zvýšila sazby o 25bb a nastínila, že o poslední hike se ještě nejedná. Předseda Fedu J. Powell pak nezapomněl na tiskové konferenci připomenout, že aktuální očekávání trhu (pouze březnový hike – stabilita – snižování v letošním roce) se mu nezdá reálné a sazby mohou růst výše a zůstat na restriktivních úrovních po delší dobu. Připomněl napjatý trh práce i stále vysokou inflaci ve službách.
img

Ranní okénko - Od Fedu se čeká zpomalení tempa hiků na 25bb

01.02.2023 Po včerejším zveřejnění výsledků HDP nebudou ani dnes chybět klíčová data. Hlavní událost nás čeká až večer, kdy o nastavení měnové politiky rozhodne Fed. Na pozadí dat potvrzujících postupné ochlazování trhu práce a zvolnění inflace je široce očekáván hike o 25bb po prosincových 50bb. Ještě před tím se dozvíme výsledek lednového PMI pro český průmysl. Počítáme se zlepšením, ale k hodnotě označující expanzi sektoru (>50 bodů) má PMI ještě daleko.
img

Vstoupí česká ekonomika do technické recese?

31.01.2023 Za několik málo minut vychází výsledek českého HDP za poslední loňský kvartál. Široce očekáván je pokles, mezičtvrtletně zhruba o 0,6 %. Pokud se naplní tento scénář, znamená to druhý pokles v řadě a naplnění všeobecně uznávané definice technické recese. Již ráno vyšla statistika z německého maloobchodu, která ukázala nečekaně silný pokles. Trh očekával meziměsíční pokles o 0,2 %, nakonec se ale dostavilo podstatně výraznější snížení, o 5,3 %.
img

Ranní okénko - Odolnější ekonomika eurozóny, zpomalující Fed, rozvážná ČNB a ECB v tempu

30.01.2023 Finanční trh má před sebou rušný týden, kdy bude zpracovávat důležité informace ohledně výkonu ekonomiky, inflace a úrokových sazeb. Nejočekávanější jsou zasedání Fedu, ECB, BoE, ale také ČNB. V USA vyjde měsíční statistika z trhu práce, v eurozóně lednová inflace a v řadě evropských zemích se reportuje HDP za 4Q22. Jako první na řadě (dnes dopoledne) je Německo.
img

Ranní okénko - Inflační tlaky v USA ustupují, v některých klíčových částech ekonomiky ale přetrvávají

27.01.2023 Dnes pokračuje série dat z ekonomiky USA, která přinesou informace o síle domácí spotřeby a inflačních tlaků. Jsou tak relevantní pro zhodnocení dalšího postupu Fedu. Prosincový vývoj osobních příjmů měl oproti listopadu zpomalit z 0,4 % na 0,2 % a osobní výdaje dle odhadu poklesly o 0,1 % po předchozím růstu o 0,1 %. Zajímavější ale bude výsledek PCE deflátoru, který je méně volatilním a současně obsáhlejším měřítkem inflace než CPI.
img

Ranní okénko - Jak rychle rostla americká ekonomika v závěru roku?

26.01.2023 Dnes vychází v USA výsledek HDP za poslední kvartál roku 2022. Očekáván je relativně silný růst podpořený mj. poptávkou, kdy výdaje za zboží již začaly slábnout, stále silnou dynamiku si ale udržely výdaje domácností za služby. Kromě HDP přijde i statistika objednávek zboží dlouhodobé spotřeby, prodaných novostaveb nebo tradiční týdenní čísla ohledně nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Včerejší Ifo index z Německa podpořil objevující se opatrný optimismus ohledně budoucího ekonomického vývoje, kdy se nenaplňují nejčernější scénáře a eurozóna se i díky příznivějšímu počasí začíná odrážet od dna. Větší optimismus ostatně zní i od německé vlády, která vylepšila svůj odhad růstu HDP pro letošní rok z -0,4 % na +0,2 %.
img

Ranní okénko - Nálada v ekonomice se zlepšuje

25.01.2023 Po včerejších PMI indikátorech je dnes na řadě Ifo index pro německou ekonomiku. Dočkáme se tím dalšího ukazatele, který nastíní, jak by se v prvních letošních několika měsících mohla vyvíjet ekonomická aktivita. Je široce očekáváno, že i Ifo index naváže na vlnu zlepšujících se výsledků měkkých indikátorů. Jak složka hodnotící aktuální podmínky, tak složka hodnotící budoucí vývoj by měla zaznamenat mírný posun nahoru.
img

Ranní okénko - Nálada v eurozóně dále opatrně roste

24.01.2023 Dnešek patří především předstihovým ukazatelům. Za několik málo minut dorazí konjukturální průzkum z dílny ČSÚ, trhy ale budou více zajímat index nákupních manažerů (PMI), které vyjdou jak pro eurozónu tak Spojené státy. Budou představovat jeden z prvních předstihových indexů, které odhalí, jaký start do letošního roku hlavní světové ekonomiky mají. Sérii měkkých ukazatelů odstartovala již ráno spotřebitelská důvěra v Německu, která výsledkem nepřekvapila a ukázala mírné zlepšení – čtvrté v řadě. Ve stejném směru šel i včera zveřejněný index spotřebitelské důvěry pro celou eurozónu, který také zaznamenal čtvrtý měsíc růstu v řadě.
img

Ranní okénko - Z eurozóny dorazí tento týden zejména předstihové ukazatele, z USA výsledek HDP

23.01.2023 Zatímco první část týdne bude patřit spíše ekonomickým datům z Evropy, druhé polovině týdne budou dominovat Spojené státy. V rámci eurozóny půjde především o předstihové ukazatele – v úterý vyjdou PMI indexy, více sledovaný bude také středeční Ifo index z Německa. V USA kromě předstihových ukazatelů dorazí i reálná data, nejsledovanější bude čtvrteční údaj ohledně růstu HDP za poslední kvartál loňského roku.
img

Ranní okénko - Jestřábí komentáře v Davosu

20.01.2023 Ještě před otevřením dnešního obchodování zveřejnil německý statistický úřad data o prosincovém vývoji cen ve výrobě. Stejně jako tomu bylo v řadě dalších zemích, i ceny německých výrobců meziměsíčně poklesly, i když méně, než trh očekával (o 0,4 % vs. 1,2 %). Stalo se tak již po třetí v řadě, když v listopadu došlo ke snížení o 3,9 % a v říjnu o 4,2 %.
img

Ranní okénko - Data z USA potvrzují únorový hike o 25bb

19.01.2023 Dnes v rámci eurozóny budou investory zajímat zápisky z prosincového zasedání ECB, kde již tradičně budou hledat nápovědy o podobě příštího hiku. Většinově je trhem očekáváno 50bodové zvýšení sazeb, byť některé komentáře členů Evropské centrální banky z posledních dnů lze interpretovat tak, že nelze vyloučit ani zpomalení tempa na 25bb. Prezidentka Lagarde sice na posledním zasedání velmi zřetelně naznačila, že další zpomalení se v únoru nechystá, na druhou stranu nebylo by to poprvé, co mezi zasedáními dojde ke změně názoru. To u Fedu je o 25bb hiku takřka rozhodnuto poté, co včerejší data ukázala razantnější zpomalování maloobchodních tržeb a průmyslové produkce. To vše pak doplnil 0,5% meziměsíční pokles cen amerických výrobců.
img

Ranní okénko - Dnešní data z ekonomiky USA by měla potvrdit očekávání, že Fed zvolní tempo

18.01.2023 Výnosy vládních dluhopisů jsou dnes ráno globálně převážně v poklesu. Trh patrně reflektuje, že se od japonské centrální banky (BoJ) nakonec žádné překvapení v nastavení měnové politiky nekonalo. Centrální banka ponechala hlavní úrokovou sazbu beze změny na -0,1 % a oznámila, že bude pokračovat v rozsáhlém nákupu dluhopisů a je připravena objem i flexibilně navýšit, bude-li si to situace vyžadovat.
img

Ranní okénko - Klesající cena plynu zlepšuje náladu v Německu

17.01.2023 Dnešek bude patřit předstihovým ukazatelům. V Německu vyjde ZEW index, v USA pak Empire State od newyorské pobočky Fedu. Vesměs by ale z pohledu ekonomických dat měl být dnešek poklidný. Dlouhodobější odpočinek ale na pořadu dne není, kdy již zítra přijde větší dávka tvrdých dat z USA (maloobchod, průmysl, PPI) a naplno se také začne rozjíždět výsledková sezóna. Včera zveřejněné ceny českých výrobců v průmyslu přinesly o něco větší pokles než se očekávalo, především na pozadí cen energetických komodit. Důležitým faktorem jsou zejména klesající ceny zemního plynu.
img

Ranní okénko - Vývoj PPI dává do pipeline dezinflační impulz

16.01.2023 Ve švýcarském Davosu se tento týden koná ekonomické fórum. Datový kalendář pro letošní třetí týden odstartovaly ceny českých výrobců. Ty v průmyslu během prosince zaznamenaly meziměsíční pokles o 1,0 %, téměř identicky jako o měsíc dříve. Tržní konsensus se pohyboval v blízkosti poklesu o 0,6 %. V Německu se dočkáme vývoje cen ve výrobě až na samotném konci týdne. Medián odhadů se ustálil na -1,2 %, což by výrazně stlačilo meziroční změnu z 28,2 % na 20,7 %. Dezinflačně působí vývoj cen energií, zejména pak zemního plynu, které v minulosti PPI táhly značně nahoru.
img

Ranní okénko - Data z americké ekonomiky naznačují snížení tempo "hiků" Fedu

13.01.2023 V Česku se koná první kolo prezidentských voleb. Z ekonomických dat dorazí listopadový výsledek běžného účtu platební bilance. Trh očekává pokračující deficit způsoben především negativním saldem zahraničního obchodu se zbožím a odlivu dividend. Eurostat později zveřejní data z průmyslu. Výroba měla po říjnovém poklesu o 2 % vzrůst dle konsensu odhadu o 0,5 %, my počítáme s lepším výsledkem blízko 1 %. V USA jsou nejdůležitější data již za námi. Dnes dorazí jen ceny dovozů a vývozů a lednová aktualizace průzkumu mezi americkými spotřebiteli od University of Michigan.
img

Vrchol týdne je tu, vychází americká inflace

12.01.2023 Trhy natěšeně čekají na dnešní výsledek americké inflace, která je již delší dobu jedním z hlavních hybatelů globálního vývoje. Pokles prosincové meziroční míry proti listopadu přijde takřka s jistotou a hrát roli bude rychlost snížení. Kromě americké inflace dorazí již za pár minut čísla z domácího maloobchodu, kde je očekáván výrazný meziroční pokles poblíž dvouciferných hodnot. Již včera Český statistický úřad zveřejnil statistiku inflace, kdy došlo k poklesu meziroční míry z 16,2 % na 15,8 %, zatímco trh očekával stagnaci. Důležitější ale bude výsledek za leden, kde je míra nejistoty kvůli vícero efektům velmi vysoká.
img

Ranní okénko - Vychází prosincová inflace

11.01.2023 ČSÚ dnes ráno zveřejnuje měsíční statistiku inflace za prosinec. Jedná se o poslední měsíc, kdy je aktivní úsporný tarif. Impulz ze strany energií by proto měl být umírněný. V meziročním srovnání očekáváme růst regulovaných cen pouze o zhruba jeden procentní bod na 21 %. Inflaci držely v prosinci při zemi také ceny pohonných hmot, které meziměsíčně klesly v průměru okolo 12 %. Naopak ceny potravin dle předběžných dat ČSÚ působily opět ve směru vyšší inflace.
img

Ranní okénko - Euro je nejsilnější proti dolaru od poloviny roku 2022

10.01.2023 Nezvykle klidné úterý dnes nabízí ekonomický kalendář, kdy prakticky prázdný zůstává jak v Česku, tak i v USA a Evropě. Ve Spojených státech vyjde pouze údaj ohledně nálady u menších podniků, pro trh jde ale je o minoritní statistku, kterou ponechává bez reakce. Včera série českých dat ukázala, že podíl nezaměstnaných v prosinci sice rostl, ale spíše v tradičním tempu daném sezónními vlivy a prozatím tak k výraznějšímu zpomalování českého trh práce nedochází. Statistika devizových rezerv ČNB podle očekávání ukázala, že v listopadu ČNB neintervenovala a předběžná data ukazují, že pravděpodobně ani v prosinci. Finální revize HDP za Q3 přinesla mírné snížení u meziroční míry růstu (1,7 % -> 1,5 %).
img

Ranní okénko - Hybatelem trhu bude inflace

09.01.2023 V ČR i USA vyjde údaj o prosincové inflaci. Zatímco v USA je jednomyslně očekáván meziroční pokles, u české se tržní odhady rozchází do obou směrů. V rámci zveřejnění ekonomických dat půjde o hlavní hybatel finanční trhu. Z evropských ekonomik, včetně české, budou přicházet data o vývoji nezaměstnanosti. Týden zakončí údaj o průmyslové výrobě v eurozóně a výsledek průzkumu nálady amerických spotřebitelů od University of Michigan.
img

Ranní okénko - První pátek roku ve svižném tempu, pozornost míří k americkému trhu práce

06.01.2023 Pátek v poklidném tempu se tentokrát nekoná a ekonomický kalendář je až do pozdních odpoledních hodin zaplněný. Již před pár minutami ho odstartovalo Německo, kdy maloobchodní tržby za listopad dopadly v souladu s očekáváními (+1,1 % m/m). Překvapila ale statistika továrních objednávek. Namísto očekávaného 0,5% meziměsíčního poklesu přišel propad o více jak 5 %, a výsledek tak nahrává i slabšímu vývoji v českém průmyslu.
img

Ranní okénko - Zápisky Fedu nepřekvapily, koruna posílila pod 24 EUR/CZK

05.01.2023 Dnes kalendář pokračuje zejména čísly ze Spojených států, kde vychází report ohledně nově vytvořených pracovních míst od agentury ADP. Doplní ho pak klasické týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti nebo statistika z listopadového zahraničního obchodu. Mimo USA může být s ohledem na příští týden zajímavá i inflace v Polsku, kde je očekáváno jen kosmetické snížení meziroční míry z listopadových 17,4 % na 17,5 %.
img

Ranní okénko - Dnes trh rozpohybují zápisky ze zasedání Fedu

04.01.2023 Dnes se vyčkává především na zápisky z posledního zasedání Fedu, kde trh bude doufat v holubičí náznaky, že finální výše sazeb nemusí být nad 5 %, tak jak ukazuje poslední prognóza americké centrální banky. Zatímco na posledním zasedání členové vyslali jasný signál, že v letošním roce nemají problém se sazbami jít výše a medián počítá se zvýšením do pásma 5,00 % - 5,25 %, trh se zdráhá jestřábí rétorice uvěřit a vrchol aktuálně naceňuje v okolí 4,95 %.
img

Ranní okénko - Německá inflace dnes může překvapit

03.01.2023 Dnes dorazí zajímavější data především z Německa. Dopoledne přijde informace ohledně prosincové nezaměstnanosti, která by měla stejně jako v listopadu setrvat na úrovni 5,6 %. Důležitější ale bude odpoledne zveřejněná inflace, kde je očekáván pokles meziroční míry z listopadových 10,0 % na 9,0 %. Důvodem by měl být zejména efekt vládních opatření týkajících se cen plynu pro domácnosti. Nejasná je ovšem síla, jakou se toto opatření do spotřebitelského koše projeví, a některé odhady předpokládají i pokles meziroční míry pod 8 %. Včera nepřekvapil český PMI pro výrobu, když mírně vzrostl, stále ale zůstává hluboko v oblasti značící zpomalování výroby.
img

Ranní okénko - Začátek roku s evropskou inflací a americkým trhem práce

02.01.2023 První týden roku 2023 nepoplyne v příliš odpočinkovém tempu, a naopak během něj na trh dorazí dávka ekonomických dat jak z Česka, tak i ze zbytku světa. Pomyslný startovní výstřel bude představovat za několik minut zveřejňovaný český index nákupních manažerů (PMI) ve výrobě, od kterého očekáváme mírné zlepšení. Úterý bude patřit zejména německé inflaci, kde se v důsledku vládních opatření patrně dostaví výrazné snížení cen plynu a tím pádem i meziroční míry spotřebitelské inflace.
img

Ranní okénko - Investoři budou z dnešních dat odvozovat další počínání Fedu

23.12.2022 Pro akciové trhy jsou dobré zprávy někdy špatné. A přesně tak tomu bylo včera odpoledne. Zpřesněný odhad výkonu americké ekonomiky v 3Q22 přinesl revizi z anualizovaného růstu 2,9 % na 3,2 %, přičemž největší zásluhu na tom měla spotřeba domácností, jejíž tempo bylo vylepšené z 1,7 % na 2,3 %.
img

Ranní okénko - Nejpravděpodobnější scénář - stabilita sazeb ČNB během prvního pololetí 2023

22.12.2022 ČNB včera ponechala v souladu s očekáváními úrokové sazby beze změny. Dvoutýdenní repo sazba je tak již šestý měsíc v řadě na 7 %. Současně bankovní rada rozhodla, že bude i nadále bránit nadměrným výkyvům kurzu koruny.
img

Ranní okénko - Investoři vstřebávají rozhodnutí BoJ, v ČR vyčkávají zasedání ČNB

21.12.2022 Dnes odpoledne zasedá ČNB. Rozhodnutí o změně úrokových sazeb s největší pravděpodobností nezazní. Vícero členů bankovní rady vyjádřilo spokojenost s aktuálním nastavením, kdy se dvoutýdenní repo už nějakou dobu drží na 7 %. Nečekáme ani bližší detaily ke strategii intervenování. Tlak na korunu v poslední době polevil a ČNB tak může být na trhu méně aktivní. Zajímavější bude až tisková konference, kde investoři budou vyhodnocovat, zda nepadne zmínka o ponechání prostoru pro hike. Diskuze na téma budoucího snižování sazeb je aktuálně předčasná.
img

Ranní okénko - Měsíční data z Německa vytvářejí prostor pro mírný optimismus

20.12.2022 Navzdory pomalejšímu předvánočnímu tempu dnes o ekonomická data úplná nouze není. Před pár minutami již vyšla statistika cen německých výrobců, kde došlo k výraznějšímu meziměsíčnímu poklesu než trh očekával. Ceny v listopadu proti říjnu poklesly o 3,9 % (oček. -1,7 %), meziročně rostly o 28,2 %. Z pohledu spotřebitelské inflace jde o pozitivní signál, kdy by mělo docházet k zvolňovaná nákladové inflace.
img

Ranní okénko - ČNB nechá 2T repo sazbu na 7 %

19.12.2022 Na rozdíl od finále mezi Francií a Argentinou postrádá datový kalendář pro tento týden náboj a finanční trh může zvolnit ve vánoční atmosféře. Důležité lokální události se ale přece jen najdou. Ve středu zasedá ČNB. Oproti ECB, Fedu či Bank of England, které minulý týden jednotně zvýšily úrokové sazby o 50b, se akce nečeká. Hlavní úroková sazba by měla nadále zůstat na 7 %. Z německé ekonomiky bude stěžejní prosincový Ifo index, jehož složka očekávání nastíní vývoj ekonomiky v prvních měsících nového roku. Výsledky předstihových ukazatelů vyjdou i v eurozóně a USA.
img

Ranní okénko - Jestřábí postoj ECB k úrokovým sazbám, opatrnost ve snižování bilance

16.12.2022 Údaj o vývoji cen v české ekonomice dnes doplní statistika cen průmyslových výrobců. Ty na rozdíl od těch spotřebitelských nezohledňují šok zdražení energií se zpožděním a jak jsme upozorňovali v rámci měsíčních odhadů, meziměsíčně se dostavil jejich pokles, a to o 1 % - ještě výrazněji, než jsme odhadovali (-0,3 % vs +0,3 % trh). Z globálního pohledu budou zajímavější indikátory PMI, které dnes vyjdou nejprve v Evropě a následně v USA. Očekávání trhu jsou pro Něměcko a eurozónu nastavena na stagnaci.
img

Ranní okénko - Fed zvýšil sazby o 50bb, trh mu jestřábí výhled ale nevěří

15.12.2022 Americká centrální banka včera zvýšila v souladu s očekáváními sazby o 50bb a zpomalila tak své tempo. Trhy ovšem nepotěšila, když spolu s nižším hike doručila také jestřábí prognózu, která vidí růst sazeb v příštím roce nad 5 % a jen velmi vlažné snižování v roce 2024. Fed tak vyslal jasný signál, že sazby budou vyšší a na vyšších úrovních setrvají déle, než trh očekává. Zatímco k mírnému posunu na kratší straně výnosové křivky došlo, situace na druhé straně ukazuje, že trh Fedu nevěří. Desetileté dluhopisy zakončily den takřka bez pohybu a hluboká inverze naznačuje, že trh nečeká od vysokých sazeb delší trvání. Tržní očekávání jsou tak i po meetingu nastavenu níže – sazby by vrcholu měly dosáhnout začátkem příštího roku poblíž 4,8 %, i nadále první snižování trh očekává už v závěru roku 2023.
img

Ranní okénko - Jak nižší americká inflace zamíchala s tržním očekáváním?

14.12.2022 Americká inflace včera překvapila nižším tempem než trh očekával, a to platí jak pro celkovou tak jádrovou inflaci. Jádrová inflace meziměsíčně vzrostla o 0,1 % oproti očekáváným 0,3 % a snížila se z předchozích 0,4 %. Výsledek naznačuje, že jestřábí počínání Fedu už začíná mít účinek a byl tak potvrzen názor, že Fed na svém dnešním zasedání zvýší sazby o 50bb do rozmezí 4,25-4,50 %, čímž sníží rychlost „hikování“ sazeb z předchozích 75bb, kterých se Fed držel od letošního června. Kromě změny nastavení sazeb ale Fed ještě představí svou novou prognózu a také tzv. „dot plot“ neboli očekávání jednotlivých členů Fedu ohledně finální výše sazeb.
img

Ranní okénko - Výsledek americké inflace je důležitý údaj pro CEE trh

13.12.2022 Hlavním údajem je dnes americká inflace. Očekávání trhu jsou nastavena na 0,3 % m/m (z 0,4 %) a na 7,3 % r/r (z 7,7 %). U jádrové inflace pak na 0,3 % m/m (z 0,3 %) a 6,1 % r/r (z 6,1 %). Odchylka směrem k vyšší inflaci by představovala další střípek „jestřábích“ dat (po silnější statistice z trhu práce) a mohla by vyústit k přehodnocení očekávání směrem k setrvání sazeb vysoko po delší dobu. Naopak vliv na zítra očekávaný hike o 50bb dnešní zveřejnění inflace vliv mít nebude, pokud odchylka zůstane v rámci historicky snesitelného rozpětí.
img

Ranní okénko - ECB a Fed zvolní tempo, u konce ale ještě nejsou

12.12.2022 Naposledy v tomto roce rozhodnou o nastavení měnové politiky centrální bankéři Fedu a ECB. Zasedání se ale konají i jinde, například v Bank of England nebo SNB (Švýcarská národní banka). Z ekonomických dat poskytnou zaktualizovaný pohled na vývoj v Q4 indikátory PMI. V Česku nás čeká hlavní údaj týdne již dnes ráno – spotřebitelská inflace. Na vývoj cen z opačného konce se pak podíváme koncem týdne v rámci PPI, cen průmyslových výrobců. Nebude chybět ani inflace v USA, kde budou navíc zveřejněna data z maloobchodu. Pro finanční trh má tak tento týden hned několik potenciálních hybatelů.
img

Ranní okénko - Holubičí nálada na finančním trhu

09.12.2022 Datový kalendář dnes zahrnuje dva důležité údaje v USA – ceny výrobců a aktualizaci výsledků průzkumu mezi spotřebiteli od University of Michigan. V Evropě bude zveřejněna statistika průmyslové produkce ve Španělsku a Rakousku a polská centrální banka zveřejní zápisky z posledního měnověpolitického jednání. Na akciovém trhu dnes ráno pozorujeme převážně optimismus. Futures kontrakty na S&P 500 se zotavují na pozadí mírně ustupujících výnosů státních dluhopisů. Investoři se přiklánějí k možnosti nižšího tempa centrálních bank.
img

Ranní okénko - Obavy z recese zatěžují akciové indexy

08.12.2022 Data z české ekonomiky pro tento týden uzavřel údaj z trhu práce. Ten zůstává v historickém kontextu nadále napjatý, začínají se již ale rýsovat známky ochlazování. Během listopadu setrvala míra nezaměstnanosti na 3,5 %. Výhledově naše prognóza počítá s pozvolným nárůstem nezaměstnanosti do blízkosti 4 % na přelomu roku, kde by se mohl pohybovat také průměr za příští rok. Mírné oslabení na trhu práce by ale nemělo stát v cestě růst mezd, který podle nás příští rok dosáhne v průměru tempa poblíž 11 % s tím, jak se v mzdových vyjednávání projevují vysoká inflační očekávání.
img

Ranní okénko - Naváže dnes průmysl a zahraniční obchod na špatný výsledek maloobchodu?

07.12.2022 Ani dnešek nebude ochuzen o česká ekonomická data. V 9 dorazí říjnová statistika z průmyslu a zahraničního obchodu. O hodinu později z ČNB dorazí informace ohledně stavu devizových rezerv ke konci listopadu. Spolu s ní vyjde i o měsíc zpožděná – říjnová – statistika devizových obchodů ČNB, která patrně ukáže, že v říjnu se koruna obešla bez pomoci centrální banky. Za hranicemi už kalendář otevřela německá říjnová průmyslová výroba. Ta podle zveřejněných dat stagnovala, a to jak v meziměsíčním (-0,1 %), tak v meziročním srovnání (+0,0 %). Z eurozóny před obědem přijde finální rozklad HDP v eurozóně za třetí kvartál. Včera překvapily české maloobchodní tržby, když klesaly výrazně rychlejším tempem, než bylo očekáváno. Meziroční říjnový pokles o 9,4 % je druhý největší v historii měření, hned za 9,8% poklesem z dubna 2020.
img

Ranní okénko - Hluboký pokles českých mezd nahrává stabilitě sazeb

06.12.2022 Dnes za několik málo minut vyjde statistika maloobchodních tržeb. Očekáváme prohloubení meziročního poklesu, stejně tak je nastaven i medián trhu. Z Německa již brzy ráno dorazila statistika továrních objednávek. V rámci mezí se jedná o dobrý výsledek, kdy namísto očekávané stagnace se dostavil meziměsíční růst o 0,8 %, relativně výrazné revize směrem nahoru se dočkal i neuspokojivý výsledek ze září (-4,0 % -> -2,9 %).
img

Ranní okénko - Prosincový týden nabitý daty z české ekonomiky

05.12.2022 Tento týden je doslova nabitý reálnými čísly z české ekonomiky a až do čtvrtka tak bude na domácím trhu o dění postaráno. Hned za několik málo minut dorazí informace o vývoji mezd ve třetím čtvrtletí, kde očekáváme slušný nominální růst, který ale vzhledem k vysoké inflaci odpovídá reálnému poklesu o takřka 10 %. V úterý dorazí další spíše negativní čísla z maloobchodu, na které ve středu naváže průmysl a zahraniční obchod. Vše ve čtvrtek zakončí čísla ohledně podílu nezaměstnaných. V eurozóně budou zajímavá především dnešní čísla ohledně maloobchodu, z USA pak až konec týdne, kdy vyjdou ceny výrobců spolu se spotřebitelskou důvěrou z michiganské univerzity.
img

Ranní okénko - Investoři očekávají zprávu z amerického trhu práce, ČSÚ zveřejní strukturu HDP

02.12.2022 Za několik minut ČSÚ zveřejní zpřesněný odhad HDP za 3Q22 včetně jeho struktury. V Německu vyšla data o zahraničním obchodu a v eurozóně se očekává údaj o cenách výrobců (PPI). Z globálního pohledu je ale pro investory hlavní událostí měsíční statistika z amerického trhu práce. Evropské i americké akciové futures kontrakty v očekávání výsledku klesají a špatný start mají za sebou i akcie v Asii. Včerejší obchodování zakončil americký S&P 500 mírně v záporu (-0,09 %), obdobně i český PX index (-0,08 %) zatímco německý DAX si polepšil o 0,65 %.
img

Ranní okénko - Pár slov Powella stačilo k večerní rally

01.12.2022 První prosincový den přinese po pauze i ekonomická data z českého trhu. Hned ráno půjde o index nákupních manažerů (PMI), kde očekáváme alespoň mírný růst po nečekaně silném říjnovém propadu. Odpoledne dorazí ještě statistika ohledně plnění státního rozpočtu ke konci listopadu a nabídne tak pohled na takřka finální výši letošního deficitu.
img

Ranní okénko - Trh dnes očekává inflaci v eurozóně a projev J. Powella

30.11.2022 Stěžejním ekonomickým údajem je dnes inflace v eurozóně. Po nižším než očekávaném výsledku v Německu i ve Španělsku jsou očekávání nastavena na pozitivní překvapení i pro eurozónu jako celek. Pokles meziměsíčního tempa inflace z 1,5 % pod konsensus odhadu (0,2 %), či v meziročních číslech z 10,6 % pod 10,4 %, by tak nemusel vést k výraznějším pohybům na finančním trhu. Výnosy německých státních dluhopisů zaznamenaly pokles již během včerejšího obchodování. K opačnému vývoji došlo naopak v USA, kde výnosy napříč splatností vzrostly a do jisté míry tak mohly tlumit pokles jejich evropských protějšků. Euro vůči dolaru nejprve posílilo z 1,0300 na 1,0400 EUR/USD, v odpoledních hodinách pak ztrácelo zpět k 1,0300.
img

Ranní okénko - Třetí pokles v řadě pro ceny amerických nemovitostí

29.11.2022 Nejzajímavější informací dnes bude německá inflace, která naznačí i směr, kterým by se měla ubírat zítra inflace v eurozóně. Trh očekává mírný meziměsíční pokles a setrvání meziroční míry nad 10 %. Pozitivně budou působit zejména klesající ceny pohonných hmot. Z USA dorazí průzkum spotřebitelské důvěry od Conference Board, zajímavý bude i zářijový vývoj cen nemovitostí. Case-Shiller index má za sebou dva meziměsíční poklesy v řadě, očekáván je třetí.
img

Ranní okénko - Finanční trh vyhodnocuje stanoviska centrálních bank

28.11.2022 Ekonomický kalendář tento týden obsahuje důležitá data pro globální vývoj na finančním trhu jako měsíční zprávu z amerického trhu práce či inflaci v Německu a eurozóně. Z domácího pohledu bude zajímavý PMI index pro výrobní sektor, struktura HDP v 3Q22 a státní rozpočet za listopad. Vnímání rizika mezi investory v závěru minulého týdne zklidnily zápisky ze zasedání Fedu, které indikovaly zpomalení tempa zvedání úrokových sazeb, ale současně vyšší cílovou sazbu. Opačným směrem ale na vnímání rizika působí situace v Číně, jejíž ekonomiku dusí politika nulového covidu.
img

Ranní okénko - Jak si vedla německá ekonomika v 3Q22?

25.11.2022 Německý statistický úřad zveřejnil finální údaje o vývoji HDP v 3Q22. Dále vyjdou data o spotřebitelské důvěře v Německu, Itálii a Francii. V USA se po státním svátku znovu otvírá obchodování, jeho objemy však patrně budou nižší z důvodu včerejšího Dne díkuvzdání a blížícího se víkendu.
img

Ranní okénko - Fed vyzněl pro změnu holubičím tónem, vpředhledící ukazatele hlásí nadále (mělčí) recesi

24.11.2022 Po včerejších PMI dnešek pokračuje zveřejněním německého Ifo indexu, který je obvykle dobrým indikátorem budoucího vývoje tamní ekonomiky. Aktualizace očekávání se dočkáme také v tuzemsku – statistický úřad vydá listopadový konjunkturální průzkum. ECB zveřejní zápisky z posledního jednání. Obchodování dnes bude patrně klidnější a v nižších objemech, jelikož v USA jsou trhy na Den díkuvzdání uzavřeny.
img

Ranní okénko - PMI indikátory potvrdí očekáváné zpomalení ekonomiky eurozóny

23.11.2022 Dnes dorazí sledované PMI indexy pro ekonomiku Německa, eurozóny a USA, kde navíc Fed zveřejní zápis z posledního měnověpolitického jednání a University of Michigan vydá aktualizovaný indikátor důvěry spotřebitelů. Akciové trhy jsou po včerejšku převážně v plusu – S&P 500 (+1,4 %), DAX (+0,3 %), naopak pražská burza klesala přibližně o 0,4 %. Výnosy českých státních dluhopisů včera nepatrně poklesly napříč splatnosti. V USA se výnosy držely relativně stabilní, potenciál pro pohyb je dnes po zveřejnění zápisu Fedu, kdy by na případné upřesnění očekávání měnové politiky mohly vést k pohybu na kratším konci výnosové křivky.
img

Ranní okénko - Další postup centrálních bank v regionu?

22.11.2022 Dnešek je z pohledu ekonomického kalendáře odpočinkový. Z eurozóny dorazí informace ohledně spotřebitelské důvěry. Očekáván je mírný vzestup, který by v takovém případě byl druhý v řadě. Historicky je ale index stále v oblasti svých minim a relativně hluboko pod dlouhodobým průměrem. Neobvykle prázdný je dnes i americký ekonomický kalendář, kdy jedinou událostí bude zveřejnění indexu průmyslové aktivity od richmondského Fedu. Proti výsledku ze září je očekáváno mírné zlepšení.
img

Ranní okénko - Týden pod taktovkou předstihových ukazatelů

21.11.2022 Předposlední listopadový týden již odstartovaly v sousedním Německu ceny výrobců za měsíc říjen. Zatímco v předchozích měsících jsme si zvykli na překvapení směrem nahoru, dnes přišel „šok“ z druhé strany. Meziměsíčně ceny poklesly o 4,2 %, zatímco trh očekával mírný růst. Meziročně dynamika sestoupila z 45,8 % na 34,5 %. Hlavní pokles přišel ze strany energií, jejichž cena proti září klesla o více jak 10 %.
img

Ranní okénko - Obavy ze zvyšování amerických sazeb nad 5 % zůstávají

18.11.2022 Česko dnes uzavírá posváteční pátek bez významnějších ekonomických dat a lze očekávat spíše nižší volatilitu na pozadí menších objemů. Významnější ekonomická data ovšem nedorazí ani z eurozóny nebo z USA. Pomyslný vrchol v kalendáři tak bude představovat informace ohledně prodejů existujících domů na americkém nemovitostním trhu. Očekáváno je další meziměsíční zpomalení, zejména v důsledku rostoucích úrokových sazeb.
img

Ranní okénko - Americké ceny výrobců potvrdily dobrý výsledek inflace

16.11.2022 Dnes z Česka dorazí čísla ohledně vývoje cen ve výrobě, kde očekáváme přibrzdění růstu a relativně významný pokles meziročního tempa. Z americké ekonomiky pak dorazí další reálná data v čele s maloobchodními tržbami a průmyslem. Po nižší než očekávané spotřebitelské inflaci a po lepších včerejších číslech ohledně výrobní inflace trhy doufají, že dobré zprávy završí slabší maloobchodní tržby.
img

Ranní okénko - Dnes bude trh vyhlížet čísla důležitá především pro Fed

15.11.2022 Nejzásadnější dnešní informaci budou představovat odpoledne zveřejňované ceny amerických výrobců. Trh očekává udržení meziměsíčního tempa na stejné úrovni jako v září, a tedy velmi mírný pokles meziroční dynamiky. Sledovat se bude každá desetina a trh doufá v nižší výsledek, tak jako se dočkal u spotřebitelské inflace. Potvrdilo by to totiž očekávání, že by Fed mohl zmírnit své tempo zvyšování sazeb a případně i dříve se zvyšováním skončit.
img

Ranní okénko - Po spotřebitelské inflaci bude zajímat trhy inflace ve výrobě

14.11.2022 Zatímco minulý týden patřil spotřebitelské inflaci, v tomto týdnu budou trhy sledovat především vývoj cen ve výrobě. Ten vyjde ve středu u nás, o den dříve ve Spojených státech. V USA by vyšší než očekávaný vývoj mohl posunout o kus zpět optimistická očekávání ohledně postupu Fedu. Trh totiž po čtvrteční pomalejší inflaci začal takřka s jistotou naceňovat nižší 50bodový hike na prosincovém zasedání a spolu s ním i nižší finální úroveň.
img

Ranní okénko - Česká inflace překvapila, americká potěšila

11.11.2022 Dnes z významnějších ekonomických dat dorazí jen průzkum spotřebitelské důvěry od Michiganské univerzity, konec týdne by se tak měl nést v již uvolněnějším tempu. Po včerejší nižší než očekávané americké inflaci má za sebou americký akciový trh jeden z historicky nejlepších dnů. Index S&P 500 rostl o 5,5 %, technologický NASDAQ přidal dokonce přes 7 %. Stačilo přitom relativně málo. Trh očekával, že inflace zpomalí z 8,2 % na 7,9 %, nakonec americký statistický úřad oznámil meziroční míru na úrovni 7,7 %. Neméně důležitá pak byla jádrová inflace, která ze zářijového 40letého maxima klesla o 0,3 procentního bodu na 6,3 %. Snad ještě více ale včera překvapila česká inflace, která vlivem vládních opatření výrazně poklesla a meziročně dosáhla 15,1 %. Pokud by k zahrnutí tohoto efektu nedošlo, meziroční míra inflace by dále stoupala, a to na 18,6 %.
img

Ranní okénko - Překvapí dnes inflace trhy?

10.11.2022 Dnešek patří inflaci. V 9 ráno dorazí čísla ohledně růstu cen z Česka, odpoledne pak z USA. Z americké ekonomiky přijdou i klasická týdenní data z trhu práce. Ohledně české inflace panuje do poslední chvíle značná nejistota. Tržní konsenzus odhaduje meziroční míru na úrovni 17,9 %, náš odhad by byl stejný, ale po započtení vlivu vládních opatření tlumících vliv cen energií předpokládáme, že inflace dosáhne „jen“ 17,5 %. Nové prognózy má i ČNB a MF.
img

Ranní okénko - Polská centrální banka dnes možná dorovná ČNB

09.11.2022 Dnes je ekonomický kalendář prakticky prázdný, a trhy tak budou vyhodnocovat výsledky amerických voleb. Zatímco většina předvolebních průzkumů předpovídala „červenou“ vlnu, a tedy výrazné vítězství republikánů, předběžné výsledky hovoří jinak. Vyrovnaný je boj o Senát (očekáváno), ale i o Sněmovnu. Model od NBC aktuálně předpovídá, že republikáni získají ve Sněmovně 218 ze 415 křesel, tedy nejmenší možnou většinu. Výsledek se tak vzhledem k těsnému průběhu ještě může v průběhu dne otočit na druhou stranu.
img

Ranní okénko - Trhy vyhlíží americké volby

08.11.2022 Dnes pokračuje český ekonomický kalendář daty z maloobchodu a údajem ohledně míry nezaměstnanosti. Zatímco maloobchodní tržby ukážou další slabý meziroční výsledek, u nezaměstnanosti by ke změně dojít nemělo a ta tak podle našeho odhadu setrvá na úrovni 3,5 %. Z České národní banky pak dorazí informace ohledně srpnové výše devizových rezerv a zářijových intervencích. Jejich objem se podle našeho odhadu pohyboval okolo 2-3 miliard EUR, vzhledem k tomu, že ČNB byla patrně aktivní jen po zářijovém zasedání na konci měsíce, zesložiťuje odhad řada dalších faktorů a vyloučit tak nelze pro trh více překvapivou sumu. Včera vyšla čísla z českého průmyslu a zahraničního obchodu. Oba výsledky dopadly poblíž tržních očekávání a reakce trhu tak byla jen minimální.
img

Ranní okénko - Týden plný českých dat, vyjde i americká inflace

07.11.2022 Ani v druhém listopadovém týdnu si trhy nevydechnou. Na český trh dorazí takřka kompletní sada dat z reálné ekonomiky. Dnes to budou čísla z průmyslu a zahraničního obchodu, zítra ráno pak dorazí statistika maloobchodních tržeb spolu s podílem nezaměstnaných od MPSV. Nejdůležitější informace z Česka ale dorazí až ve čtvrtek, kdy Český statistický úřad bude zveřejňovat říjnovou míru inflace. Ve stejný den dorazí pro světové trhy i podstatně důležitější míra inflace z USA, která naznačí další směřování Fedu. V eurozóně bude stát za pozornost úterní statistika maloobchodních tržeb, dnes ráno už vyšel výsledek průmyslové výroby v Německu.
img

Ranní okénko - Americký trh práce by měl zvolnit, zůstává ale velmi napjatý

04.11.2022 V závěru prvního týdne v měsíci je na řadě tradičně měsíční report z amerického trhu práce za měsíc říjen. Čísla by měla potvrdit slova Powella na tiskové konferenci tento týden, že trh práce je nadále velmi napjatý. Z pohledu odhodlání Fedu nadále posouvat úrokové sazby výše tak dnes zveřejněné výsledky nic nezmění.
img

Ranní okénko - Fed +75bb, nižší tempo, vyšší vrchol, delší restrikce

03.11.2022 Dnes odpoledne zasedá ČNB. Změna sazeb očekávána není a analytici tak jednomyslně očekávají setrvání základní sazby na úrovni 7 %. Po zasedání bude představena i nová prognóza, která ukáže vyhlídky ČNB ohledně vývoje HDP, inflace, kurzu ale i dalšího nastavení sazeb. Důležitý bude výhled do budoucnosti, kde trhy bude zajímat zejména horizont snižování sazeb. Aktuálně trh předpokládá stejně jako naše prognóza snižování až v druhé polovině příštího roku.
img

Ranní okénko - Bude dnešních 75bb Fedu posledních?

02.11.2022 Fed dnes s největší pravděpodobností zvýší úrokové sazby o 75bb, čímž se posunou do rozmezí 3,75-4,00 %. Tím ale Fed není u konce. Vysoká a neústupná inflace a odolnost trhu práce jsou argumenty pro pokračování ve zvyšování sazeb. Pokud Fed historie něco učí, tak to, že existuje riziko v předčasném otočení kormidla holubičím směrem.
img

Ranní okénko - Dnešek odstartuje výsledek českého HDP

01.11.2022 Od rána dnes budou na trh proudit česká ekonomická data. Za několik málo minut dorazí výsledek HDP, kde očekáváme stagnaci nebo jen velmi mírné zrychlení. Trh je o něco pesimističtější a medián odhadů podle Bloombergu předpokládá reálný pokles ekonomiky ve třetím čtvrtletí o 0,3 %. Po nakouknutí zpět přijde v půl desáté pohled dopředu skrze index nákupních manažerů (PMI) ve výrobním sektoru. Tržní očekávání je zde nastaveno stejně jako u nás, a předpokládá další pokles indexu na hodnotu 44,1 ze zářijových 44,7. Znamenalo by to, že index se bude pátý měsíc v řadě pohybovat pod úrovni 50 bodů, která značí zpomalování výroby. Po obědě pak dorazí ještě výsledek státního rozpočtu za prvních 10 měsíců letošního roku. Očekávat lze další prohloubení deficitu, který v září dosáhl 270 miliard Kč.
img

Ranní okénko - Od Fedu se čeká dalších 75bb, od ČNB stabilita

31.10.2022 V tomto týdnu pokračuje zveřejňování výsledků HDP včetně Česka, kde podle dostupných dat není jednoznačné, zda ekonomika ve třetím čtvrtletí poklesla či nikoliv. Náš odhad ukazuje na mírný růst okolo 0,1 %, medián trhu se zastavil na -0,2 %. Výsledek dorazí také za eurozónu. Pro HDP Česka i eurozóny (očekávání 0,1 %) je povzbuzující výsledek HDP v Německu, který se vyhnul hojně očekávánému poklesu, když mezikvartálně vzrostl o 0,3 % popoháněn výdaji domácností, které jsou zase popoháněny vládními podpůrnými programy. Kromě dalších důležitých ekonomických dat bude o měnové politice rozhodovat Fed a ČNB. Navíc v USA vyjde měsíční report z trhu práce a v eurozóně se dozvíme říjnovou inflaci. Aktéři na finančním trhu tak budou mít rušný týden.
img

Ranní okénko - Dnes rozhoduje ECB, v USA vyjde HDP

27.10.2022 Po obědě dnes dorazí na trh slušná dávka kurzotvorných dat, v čele se zasedáním ECB a údajem o výkonu americké ekonomiky ve třetím čtvrtletí. Od ECB se očekává zvýšení sazeb o 75bb a jakýkoliv krok jinam by představoval velké překvapení. Pozorněji tak trh bude sledovat spíše komentáře ohledně změny příznivých podmínek v rámci TLTROs a držení dluhopisů. Od amerického HDP je pak očekáván anualizovaný růst o 2,4 %, což zhruba odpovídá mezikvartálnímu přírůstku o 0,6 %. Růst HDP po dvou čtvrtletích poklesu očekávají takřka všichni oslovení analytici. Již před pár minutami pak dorazil průzkum spotřebitelské důvěry v Německu od instituce GfK. Index se dočkal velmi mírného zlepšení na druhou nejnižší úroveň za posledních 20 let.
img

Ranní okénko - Nedostatečné zpřísňování podmínek financování v eurozóně

26.10.2022 Dnešek patří ekonomickým datům z USA, i těch ale bude poskrovnu. Dorazí údaje o prodejích nových rodinných domů za září, kde jsme v posledních měsících (s výjimkou srpna) mohli pozorovat převážně klesající trend na pozadí růstu úrokových sazeb u hypoték. Snižující se investice do bydlení se pak negativně projevuje ve statistice HDP, která bude za třetí kvartál publikována zítra. Konsensus trhu je na anualizovaných 2,4 % čili zhruba 0,6 % oproti předchozímu kvartálu.
img

Ranní okénko - PMI indexy potvrdily slabý výhled v eurozóně

25.10.2022 Dnešek naváže na včera odstartované předstihové průzkumy, a to hned za chvíli německým Ifo indexem. Od toho analytici očekávají mírný pokles jak v hodnocení aktuální situace, tak i v budoucích očekáváních. Ostatně příliš nepotěšil včerejší PMI z Německa, který ukázal silnější než očekávaný propad u indexu pro výrobu. Ten poklesl na nejnižší úroveň od poloviny roku 2020. Podobně dopadl i výsledek v USA. Cena zemního plynu během včerejšího dne dále klesala a u kontraktu na měsíc dopředu se poprvé od letošního června dostala pod 100 EUR/MWh, ze srpnového maxima klesla o 70 %. Trhy zároveň reagovaly i na nového britského premiéra, kdy odpolední pokles výnosů na britských dluhopisech se v menší míře přelil i do dalších států.
img

Ranní okénko - ECB, HDP a PMI.trh čeká nabitý týden

24.10.2022 Nový týden přinese pohled zpět (HDP, inflace) i pohled dopředu (PMI, Ifo). ECB bude jednat o intenzitě zvýšení úrokových sazeb a pro bankéře z Fedu začíná platit mediální karanténa před zasedáním příští týden. Český ekonomický kalendář nabízí říjnovou aktualizaci konjunkturálního průzkumu.
img

Nejdůležitější ekonomické události v týdnu 24.10.2022 – 30.10.2022

24.10.2022 Makrodata zveřejněná minulý týden ukázala, že inflace ve světě, včetně jeho ekonomicky nejrozvinutějších regionů, nadále roste. Podle předložených údajů tak roční spotřebitelská inflace ve Spojeném království dosáhla nového víceletého maxima 10,1 %, v eurozóně - 9,9 %, v Kanadě - 6,9 %. Index spotřebitelských cen CPI pro Spojené státy, zveřejněný o týden dříve, rovněž naznačoval vysokou míru inflace ve výši 8,2 % (v ročním vyjádření).
img

Ranní okénko - Spotřebitelské náladě v Evropě chybí impulz pro zlepšení

21.10.2022 Spotřebitelská důvěra v eurozóně se pohybuje na nejnižší úrovni za poslední desítky let a s teprve očekávaným příchodem recese se dá jen těžko očekávat obrat. Na druhé straně ale předpokládáme, že současná rizika ukazatel již víceméně zahrnuje a nemělo by proto docházet k dalšímu výraznému poklesu. Od říjnové aktualizace indikátoru očekáváme podobně jako medián trhu stabilitu v okolí zářijové hodnoty, tedy poblíž -30 bodů. V nejnižším bodě během pandemie byl indikátor na -14 bodech.
img

Ranní okénko - Výnos na desetiletém US dluhopisu již nad 4 %

20.10.2022 Již před chvíli dnešní ekonomický kalendář otevřela statistika cen výrobců v sousedním Německu. Proti srpnu rostly v září ceny o 2,3 %, zatímco trh očekával o procentní bod nižší dynamiku. Přesto jde o výrazné zpomalení proti předchozím dvěma měsícům (7,9 % a 5,3 %).
img

Ranní okénko - Deficit rozpočtu dosáhne 375 mld. Kč

19.10.2022 Dnes z významnějších dat dorazí jen čísla z amerického nemovitostního trhu. V eurozóně by se pak měl finálně potvrdit odhad zářijové inflace, která v meziročním vyjádření vystoupala na 10 %. Včera zveřejněný ZEW index ukázal rozporuplný stav Německa, kdy aktuální nálada dále klesla, výhled se ale stabilizoval. Podpořit náladu mohly klesající ceny plynu, i plán německé vlády na pomoc firem. Americký průmysl pak ukázal lepší výsledek a v kombinaci s prozatím nad očekávání dobrými zveřejňovanými výsledky firem pomohl protáhnout optimistickou rally, která aktuálně panuje na trzích.
C:\fakepath\turecko-18102022.png

Neudržitelný kurz na forexu

18.10.2022 S tempem pálení svých devizových rezerv a možném přicházejícím spekulativním výprodeji je horkým kandidátem na skokové oslabení naše česká měna. Při rostoucích úrokových sazbách v eurozóně i v USA, hlubokým deficitem na běžném účtu a vyšší inflací by se skutečně měl nyní měnový pár EUR/CZK obchodovat v pásmu 25,50 – 26,50 a nikoliv za aktuálních 24,60.
img

Ranní okénko - Špatný výhled pro Německo

18.10.2022 Zatímco český ekonomický kalendář je stejně jako ve zbytku týdne prázdný, od sousedů z Německa dorazí průzkum ZEW. V rámci evropských předstihových ukazatelů půjde o první více sledovaný index reflektující říjnovou situaci. Vyhlídky analytiků ale příliš optimistické nejsou a jak u složky hodnotící aktuální situaci, tak u složky budoucích očekávání předpokládají další pokles. Ten by měl jít na vrub zejména obavám ohledně dodávek plynu a z toho celkově plynoucí zimní energetické krize. V USA pak vyjdou čísla z průmyslu, kdy v září by produkce podle odhadů měla velmi mírně růst po poklesu v srpnu. Včera v Česku překvapila silnější dynamika cen výrobců, kdy namísto očekávaného mírného meziměsíčního poklesu se dostavil další více jak procentní růst. Ten plynul zejména z cen energií.
img

Ranní okénko - Ceny výrobců jako na houpačce

17.10.2022 Ekonomický kalendář pro tento týden otevřely ceny českých průmyslových výrobců. Jejich vývoj je jako na houpačce. Po zpomalení meziměsíčního tempa na 0,3 % v červenci a dokonce poklesu o 0,1 % v srpnu se oproti navázání na předchozí dva měsíce dostavilo nečekané zvýšení o 1,2 %. Stejné tempo se očekává i od německých výrobních cen, s tím rozdílem, že ty během srpna již vykázala velmi svižný růst o 7,9 % meziměsíčně. Dále nás v tomto týdnu čekají výsledky průzkumů – v Evropě ZEW index a spotřebitelská důvěra, v USA Empire State a Philly Fed Index. Indikátory patrně potvrdí slabou důvěru v ekonomiku a současně pochmurnější výhled v Evropě. V USA se s „tvrdými“ daty z reálné ekonomiky ohlédneme i o měsíc zpět, konkrétně na vývoj zářijové průmyslové výroby, která byla dle odhadů blízko stagnace (3-měsíční průměrný meziměsíční růst činí 0,1 %). Na zhruba stagnaci poukazuje i ISM index pro průmysl na 50,6 bodech. Celkově tak očekáváný vývoj ekonomických dat pro tento týden nepřipravuje pro náladu na finančním trhu úlevu. Na druhé straně by se ale neměla dostavit žádná pro investory dosud neznámá informace.
img

Ranní okénko - Inflace dále vyvíjí tlak na Fed

14.10.2022 Dnes ráno vyjde údaj o vývoji běžného účtu platební bilance v ČR za srpen. Medián trhu očekává deficit poblíž 32 mld. Kč po předchozím deficitu na 24 mld. Kč. Saldo se s výjimkou ledna letos drží v mínusu především v důsledku deficitu zahraničního obchodu se zbožím. Roli hraje také záporné saldo bilance prvotních důchodů, kde se projevuje úroková bilance – vyšší úroky placené do zahraničí.
img

Ranní okénko - Překvapí americká inflace trhy a Fed

13.10.2022 Vrcholem dnešního dne a ve výsledku i celého tohoto týdne je zářijová americká inflace. Po včerejším mírném překvapení u výrobní inflace ve směru vzhůru investoři doufají, že spotřebitelská inflace dopadne lépe a nedá tak Fedu další impuls pro razantnější zvyšování sazeb. Aktuálně je trh takřka kompletně smířen s tím, že na listopadovém meetingu sazby porostou o 75bb, vrchol pak bude dosažen zhruba na úrovni 4,5-4,75 %.
img

Ranní okénko - Vychází průmysl v eurozóně a Fed zveřejní "minutes"

12.10.2022 Z pohledu makro dat je dnes zajímavý kalendář především v USA, kde vyjdou ceny výrobců (PPI). Poněkud netradičně předchází zveřejnění spotřebitelských cen, jež je na řadě zítra. Současně bude zveřejněn zápis z posledního měnověpolitického zasedání Fedu. V eurozóně vyjde jeden důležitý údaj, konkrétně srpnová statistika z průmyslu. Z dílny IMF (Mezinárodní Měnový Fond) vyjde aktualizace tzv. „Fiscal Monitor“.
img

Raiffeisenbank: Ranní okénko - Tuzemská inflace v čele dnešního dění

11.10.2022 Za několik málo minut dorazí na trh informace ohledně výše tuzemské zářijové inflace. Většina odhadů očekává, že meziroční míra se bude pohybovat na podobných úrovních jako v srpnu a mediánový odhad počítá se stagnací na úrovni 17,2 %. To by odpovídalo zpomalení meziměsíční inflace z 0,4 % na 0,2 %. My předpokládáme, že dynamika bude o něco pomalejší a že zpomalení se dočká i meziroční míra inflace na rovných 17 % (0 % m/m). Zásadní roli ale opět bude hrát především méně předvídatelná rychlost propisování cen energií do konečných cen spotřebitelů a nechybí proto na trhu ani odhady, že by cenová hladina mohla růst i o takřka 19 %.
Související klíčová slova: Banco Santander | První odhad HDP | Aktualizovaný výhled | Dynamický růst | Maďarská inflace | Vliv HDP | Firemní sektor | Dopad omikronu | Výnosy dluhopisů | Dezinflace v Německu | Německá míra nezaměstnanosti | Globální ekonomické trendy | Ruský akciový index MOEX | Klid před bouří | Opětovný pokles | Zvyšování cen | Převzetí banky | Světové akcie | Analytický tým FXstreet.cz | Vývoj nezaměstnanosti | Polský zlotý a maďarský forint | Války | Snižování stavů | Zveřejněné údaje | Dividendy z ČEZ | Americký ADP | Vývoj | Státní dluhopis | RTX | Češi | Data z trhu práce | HDP v Maďarsku | Allianz | Rada guvernérů ECB | Pokračování růstu | Pesimismus | Nejvyšší výnos | Česká ekonomika letos | Německé ceny výrobců | Korunový trh | Měnový pár EUR/CZK | DPH | General Dynamics | EUR | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | ENEL | Nezaměstnanost v eurozóně | Vít Hradil | Přemýšlení | Volatilní | Accenture | Oživení cen | Fortinet Inc | Hlavní úrokové sazby | Zdražování cen | Salesforce | Roche | Automobilový sektor | Australský dolar | Itálie | Euro proti dolaru | McDonald's | Stoxx | Stavební produkce | PEPP | Magnificent 7 | PMI v eurozóně | Varianta omikron | Texas | Covidová situace | Údaj o HDP | Očekávání | Korelace | Ceny energetických komodit | Jüan | Inflace v září | Evropské centrální banky | Saúdská ropná zařízení | Státy eurozóny | T-Mobile | Nikl | TJX Companies | Brent | Nová prognóza Fedu | Vliv války na Ukrajině | Investiční nálada | Ruská centrální banka | Měny v regionu | InterContinental | Pozitivní signál | Novo | Více peněz | Pozitivní nálada | Výsledek inflace | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Portfolio | Nálada amerických spotřebitelů | Novartis | Schodek státního rozpočtu | Dot plot | Oživení ekonomiky | Trh práce | Tovární objednávky z Německa | Evropská komise | Dopady energetické krize | Americký akciový trh | Raytheon | Souhrnný indikátor | Pro investory | Diverzifikace | Philip Morris ČR | Crypto | Itochu | Investice | US Bancorp | Míra volatility | DXY | EUR/GBP | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | Geopolitické riziko | Saldo běžného účtu | Potenciál | EURCZK | Nálada v ČR | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Návrat inflace | Průzkum | McKesson | Chování | ServiceNow | Lednová inflace | Finanční stabilita | Index aktivity | Nejdůležitější ekonomické události | Cyklus zvyšování sazeb | Spotřebitelská důvěra podle Conference Board | Výrobní podniky | Škoda Auto | ADP report | Pražský PX | Roche Holding | Ifo | Webinář | Nálada v eurozóně | Odhad analytiků | Ekonomické dopady | Invaze na Ukrajinu | Blackstone | Zasilatelské společnosti | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | Špatná nálada | Intervence | Výkon ekonomiky | Trh s dluhopisy | Broadcom | CZ | Situace kolem SVB | Bunds | Americké centrální banky | Prezidentka ECB | Růst cen ropy | Dobré výsledky | Futures kontrakt | Rekord | Nižší sazby | Klíčový údaj | Raiffeisenbank | Rostoucí ceny ropy | Zhoršování situace | Evropské trhy | Člen bankovní rady ČNB | Evropský index | Cestovní ruch | Prémie | Evropské měny | Nákupy aktiv | Devon Energy | Vlna pandemie | Důvěra v ekonomiku | Zpřesněný odhad | Vývoj mezd | Uvolňování měnové politiky | Dezinflační proces | Asijské trhy | Budoucnost | Koruna | Index Nikkei | Český statistický úřad | Impuls | Posílení | EUR/USD | Oživení čínské ekonomiky | Na burze | General Electric | Pokles akcií | GBP | Nezaměstnanost v Česku | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Recese v eurozóně | Reality | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Strach | Výhled na příští rok | Český průmysl | PMI z Německa | Současná cena | Kanadská ekonomika | Akcie společnosti | Uzdravování | Chování trhu | Tuzemské hospodářství | Zdroje informací | Pesimistická nálada | Inflace v říjnu | Aktuální vývoj | Nálada domácností | Rostoucí výnosy | Silný růst | Opatrný optimismus | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Lagardeová | Včerejší obchodování | Stav trhů | Průměrné mzdy | Výraznější impuls | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Měnové zasedání | Cenné papíry | Nálada spotřebitelů v USA | Výnos | DAI | Hospodaření státního rozpočtu | FTX | Výrobní sektor | Kurzotvorné informace | Snížení DPH | Inflace v Polsku | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | IHNED | Asijské akcie | Ústup inflace | Kondice ekonomiky | SMA | Šéf Fedu | Opatření v Číně | Slabá poptávka | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Akciové tituly | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Bilance obchodu | Produkce v průmyslu | Akcie Erste | Snižování cen výrobců | Překvapivý růst | Český trh práce | Německý akciový index DAX | Airbus SE | Exchange | Bayer | MAE | Zastavení dodávek plynu | Zasedání centrálních bank | Vyšší úrokové sazby | Hluboké recese | Německý akciový index | Chemický průmysl | Vývoj měnového kurzu | Hlasy pro zvýšení sazeb | Směřování měnové politiky | Indikace | Kontrakty | Výhled v eurozóně | Předpověď | Prodeje aut | Konference v Jackson Hole | Futures v Evropě | Business Outlook | Německý PMI | Propad cen | První hike ECB | MWh | Největší světové ekonomiky | Plány | Reálné ekonomiky | Index DXY | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Americké ekonomiky | Zastropování cen elektřiny | JPY | Australská vláda | Coca-Cola | Meziroční inflace v Turecku | Růst výnosů | Vakcinace | Viceguvernér ČNB | Philip Morris International | Spotřebitelské inflace | Aktuální očekávání | Dovoz | Stav devizových rezerv | Odhad HDP | Odliv dividend | Německé HDP | Posilování dolaru | Jestřábí komentáře | Směřování trhu | Ekonomický sentiment | TerraUSD | Uber Technologies | Carry trade | Podnikové objednávky | Projekce | Zvýšené riziko | Kontrakce | Posilování koruny | Přebytky zahraničního obchodu | Dividendy ČEZ | Peníze | Rezistence | Eurodolar | Maďarsko | Výhled do budoucna | Německý automobilový sektor | Americká data | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Tvorba pracovních míst | Maloobchod v USA | Francie | Nord Stream 2 | Měnověpolitické zasedání Fedu | FedEx | Coinmarketcap | Meziroční růst cen | ČNB Rusnok | Nestlé | Prognóza | Pozitivní zprávy | Země EU | ALUMINIUM | Inflace ve Španělsku | Měnová politika Fedu | Podpůrné programy | Ukončení kvantitativního uvolňování | Běžný účet platební bilance | Tuzemská ekonomika | Amgen | Swapy | Nová makroekonomická prognóza | Americký Fed | Zvednutí sazeb | Představitelé ECB | Nikkei | NBC | Ropa WTI | Obchodování na finančních trzích | Nemovitostní fondy | Ekonomika USA | Micron | Snowflake | Německé maloobchodní tržby | Ruský prezident | Výsledek hospodaření | Lockheed Martin | TerraUSD (UST) | Walt Disney Co | Bankovní rada ČNB | Nabídkové tlaky | Reportované výsledky | Hershey | Data z amerického trhu práce | Data z tuzemské ekonomiky | Výkon | Vývoj ceny zemního plynu | Pokles polské ekonomiky | Minimální mzda | ZEW index | Spotřebitelský sentiment v USA | NextEra | Změna trendu | Data o HDP | Americký prezident | CISCO | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | USD/BRL | Ceny elektřiny | Sezónně očištěná nezaměstnanost | Americká nezaměstnanost | Americký prezident Joe Biden | Válka na Ukrajině | Snížení dluhu | Progres | Odliv kapitálu | Bond | Globální ekonomiky | Měnové krize | Tiff Macklem | Akciové indexy | Cenový růst | Posílení koruny | Nezaměstnanost v březnu | Průmyslové objednávky | Fannie Mae | Export | Akciový index S&P 500 | Příjmy a výdaje domácností | Závislost na Rusku | Úsporný tarif | Nastavení úrokových sazeb | Zastavení poklesu | Prodej automobilů | Gilead | Comcast | Hike ECB | EUR/PLN | Zahájení intervencí | Finanční instituce | Vládní opatření | Úroveň parity | NAHB | Americký index | Šok | Ceny ve výrobě | Zpřísňování měnové politiky | Ropná zařízení | Hodnocení současné situace | Moderna | Oslabení forintu | Globální vývoj | Index výroby | Evropská inflace | Rozvahy Fedu | Boj s inflací | Inflace | Zavedení eura | Unie | EUR Index | Ekonomická aktivita | Inflační překvapení | Kofola | PMI pro sektor | Noviny | Měnový fond | Kapitálové rezervy | Česká republika | ISM pro sektor služeb | Inflační spirála | Výkon společností | Cena mědi | Výše dividendy | TRY | Spotřebitelská nálada v eurozóně | Tovární objednávky | Hrozba recese v eurozóně | Velké firmy | Hyundai | Daňové škrty | Zvyšování sazeb Fedu | Ekonomický vývoj | Akciové trhy ve Spojených státech | Kapitál | Průmyslová výroba v Německu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Rostoucí ceny energií | Oživení trhu | Zprávy | Zvýšení sazeb | Oslabování dolaru | Představitelé Fedu | Vnímání rizika | Vládní výdaje | Zpráva | Platební neschopnost | Výrobní index ISM | Investovat | Vyšší náklady | Hrubý domácí produkt (HDP) | Prodej | Statistiky z trhu práce | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Caterpillar | VIX index | Pokles tržeb | EOG | Viceguvernérka | Rozpočtová politika | Výrobní ceny | JOLTS | Bloomberg | Nabídka | Marek Mora | Tržní reakce | Maloobchodní prodejce | Vývoj meziroční inflace | Výroby v továrnách | Nová prognóza | Lepší výsledky | Telekom | EUR/CZK | Zájem investorů | Německé ceny | Intercontinental Exchange | Liz Truss | Makrodata | Vysoký přebytek | Investoři | Posilování eura | Vyhlídky | Objem devizových intervencí | Ceny ropy | Averze k riziku | Nordstream | Petr Pavel | Japonská vláda | Nejistoty | Depozitní sazby | Fidelity | Německá průmyslová produkce | Nejnovější výsledky | Slovenská ekonomika | Zvedání sazeb | Negativní sentiment | Investiční | Evropská měna | AMD | Míra | Reakce centrální banky | Karina Kubelková | Reálné mzdy | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Index PPI | Výhled pro Německo | Dolary | Zisk | Peso | Vývoj průmyslu | Island | Americký maloobchod | Očekávání analytiků | S&P Case-Shiller index | Hlavní úroková sazba | Normalizace měnové politiky | Akciový index MOEX | Vyšší hodnoty | Globální akciové trhy | Červencová inflace | Inflace v lednu | Akcie v Evropě | Cena ropy brent | Část zisků | Údaje o průmyslové výrobě | Makroekonomická prognóza | Bank of England | Airbnb | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Forward guidance | Volatilita na trzích | Celkový trend | Santander | Vývoj sazeb | Silné cenové tlaky | AT&T | Zápis z posledního zasedání | Bydlení | Česká měna | Airbus | Objem exportu | Anheuser-Busch InBev | BP | Cíl ČNB | Dvoutýdenní repo sazby | Zavedení digitální daně | Vojenský konflikt | Asijské burzy | Listopadová inflace | Růst německé ekonomiky | Nižší poptávka | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Ekonomika Číny | Snižování cen | Měsíční data | Technická recese | Program nákupu aktiv | Projev Jeroma Powella | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Analýzy | Americký S&P 500 | Finanční služby | TTF | E15 | Hospodaření státu | Zasedání Evropské centrální banky | Altria | Meme akcie | Německý DAX | Propad | Den D | Důvěra domácností | Hlavní události | Odhady trhu | České koruny | Meziroční inflace v eurozóně | Důvěra investorů | Výsledky firem | Uber | Komoditní měny | Pokles investic | UnitedHealth Group | Reálná mzda | Riziko recese | Financial | Data z ekonomiky | Úrok | Evropské ekonomiky | Porovnání vývoje | Americké HDP | Sezónní vlivy | Evropské akcie | Spotřebitelský sentiment | Pokles tuzemské ekonomiky | Bohatý | Aktuální prognózy | Technologické tituly | Western Alliance Bancorp | Rizikové měny | Tržní kapitalizace | Švýcarská banka | Očekávání investorů | Konec roku | Rozhodnutí centrálních bank | Vysoké ceny energií | Emoce | Zvýšení úrokové sazby | S&P | Index S&P 500 | Handelsblatt | Pandemie koronaviru | Rizika a příležitosti | Nvidia Corp | Obchodní války | Obchodování | Report ADP | Český index nákupních manažerů | Spoření | Tisková konference ECB | Výsledky společnosti | Phillips 66 | Meta | Cena ropy na světových trzích | Snižování sazeb | ZEW | Tempo růstu spotřebitelských cen | Zasedání OPEC | České firmy | Rusko-Ukrajinská krize | Covid | Objem dluhopisů | Intervence ČNB | Eurostat | Prezident | Northrop Grumman | Ruský rubl | Zpomalující inflace | Deflace | Investiční aktivita | Moskevská burza | Růst inflace | Dubnová čísla | MOEX | Turecká lira | Plyn | Hospodaření | Occidental Petroleum | Meta (Facebook) | ČNB Tomáš Holub | Inflace v eurozóně | Nakupovat státní dluhopisy | Berkshire Hathaway | Index volatility | Futures | První hike | London Stock Exchange | 3M | Nejdůležitější události | Booking Holdings | Směnárny | Moët | Americká banka | Očekávání úrokových sazeb | Prognóza Fedu | Dnešní data | Odhad inflace | British American Tobacco | Firmy | Zadlužování | Podíl nezaměstnaných | Čínské zboží | Dopady války na Ukrajině | Rostoucí trend | Finanční krize | Snížení spotřeby | CVS | Nemovitosti | Nová data o inflaci | Nástroj | Výsledky | FXstreet.cz | Ekonomické oživení | Dění na finančních trzích | Zápis ze zasedání Fedu | Inflace v Česku | Dnes ČNB | Předpokládaný růst | Turecká centrální banka | Inflační tlaky | Rezervy | Siemens | Waste Management | Bank of America | CEE region | Běžný účet | TIM | Fundamentální analýza | Silný dolar | Zelená čísla | Měnový trh | Eli Lilly | Míra nezaměstnanosti v Německu | Cenový index PCE | Německá spotřebitelská důvěra | Platební bilance ČR | Ekonomické ukazatele | Harmonizovaná inflace | Raiffeisen | Colgate-Palmolive | Schlumberger | OPEC+ | GDPNow | Kevin McCarthy | Klesající trend | Objem | Zvyšování mezd | Parlamentní volby | Obavy z recese | Class A | Odhad amerického HDP | Inflace v únoru | Federální rezervní systém | Cenový šok | Týden na finančních trzích | Klima | Inverze výnosové křivky | JDE | Obavy o bezpečnost | Akcie firem | Den díkůvzdání | Zákonodárci | Podnikatelská nálada | Propuštění | Změny sazeb | Letní měsíce | Stablecoiny | Národní měny | Bohemia Energy | Vládní dluh | Raytheon Technologies Corp | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Indikátory sentimentu | Průmyslová výroba | Statistika z USA | Druhý odhad amerického HDP | Důchod | AMC | Pfizer | Ekonomika Německa | Case-Shiller | Platforms | Posílení amerického dolaru | Nejistota | Vývoj inflačních očekávání | Studie | Český PMI index | Slabší koruna | První obchodní den | Vliv měnové politiky | Cena plynu | Deficit | S&P 500 Index | EDF | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Oživení evropské ekonomiky | Kanada | Reakce trhu | FRA | Estee Lauder | Doporučení | Cenová hladina | Centene | Ceny zboží | Kering | Spekulace | Naše ekonomika | Hypotéky | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Intuitive Surgical | Finanční operace | Přijetí | Evropa | Pokles produkce | Nárůst cen ropy | Úspory | Jackson Hole | Wells Fargo | Bund | USD/PLN | OPEC | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Jednání FOMC | Reálný HDP | Johnson & Johnson | Ceny zemědělských výrobců | CME | Ústavní soud | Bezpečné útočiště | Deficit rozpočtu | Banka UBS | Dnešní makroekonomické ukazatele | Akcie včera | Maloobchod | Optimistická očekávání | Ruský akciový trh | Obrat v měnové politice | Růst výnosů u dluhopisů | Oslabení amerického dolaru | Český maloobchod | Růst tržeb | Makroekonomický vývoj | Brands | Dolarové likvidity | Devizové intervence | Zadlužení | Silnější dolar | Obchodování v Asii | Zadlužení v eurozóně | Polský zlotý | Vstupy | Marriott International | Obchodní strategie | Inflace ve Spojených státech | Inflace ve Francii | Další růst | Air France | Čeští exportéři | Akcie společnosti ČEZ | ProCent | Akcie Komerční banky | Makroekonomické ukazatele | Mediánová mzda | Americký dolarový index | L'Oréal | Instituce | Constellation | Turecko | Bank of Japan | Americké objednávky | Palo Alto Networks Inc | LNG | Western Alliance | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Index nákupních manažerů ve výrobě | Guvernér ČNB Rusnok | Nové signály | Americké akcie | Podnikatelé | UBS Group | Dopad pandemie | Analog Devices | Moody's | Iberdrola | Pozitivní vliv | Index cen výrobců | Evropská ekonomika | Apple | CVS Health | Výsledky HDP | Zvýšená volatilita | Equinor | Trh | Poptávková inflace | Snížení těžby | Komise | University of Michigan | Pád rublu | Crown | CL | Války na Ukrajině | Kanadská měna | Výkyvy | Nulové úroky | Výrazný růst | Fed | Zahraniční obchod | United Parcel Service | Dnešní zasedání Fedu | Vývoj měnového páru USD/TRY | Časový plán | Lídři EU | Korekce | Spotřebitelská důvěra v USA | Vývoj ekonomiky | USD/CZK | Největší ekonomika světa | Výplaty dividendy | Datový kalendář | Pražské burzy | Vývoj cen ropy | Eskalace | Zveřejnění výsledků | Čísla o inflaci | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | Stablecoin | USDT | Lowe's | Zoetis Inc | Posílení dolaru | Negativní dopad | Ekonomika Španělska | ANO | Stock | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Vývoj meziroční inflace v Turecku | Inflace ve Švýcarsku | Rating | Dezinflace | Index pražské burzy PX | Pozitivní zpráva | ERA | SNB | Bilance aktiv | Proinflační faktor | Microsoft | Trh dnes | Maxim Manturov | Příležitosti | Vládní dluhopisy | Data z USA | Daňové úlevy | Odhad růstu HDP | Bitcoin a další kryptoměny | Meziroční inflace | Dobrá nálada | Repo operace | Členové Fedu | Forwardy | Inflační vývoj | Spotřebitelská inflace | Shortování | Změny cen | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Americký trh | CME Group | Pokles sentimentu | Mondelez International | Forward | Bez reakce trhu | Moneta | Exporty | Dražší energie | Drahé energie | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Zpráva amerického ministerstva obchodu | Index Nasdaq | Příjmy a výdaje | Spolková vláda | Zpřísnění sankcí | Rizikovější aktiva | Tržní odhad | Dluhová krize | Výpadky | Komodita | Zisky akcií | FIAT | Propad průmyslové výroby | Stabilita sazeb | Gazprom | Centrální banka | Obchodní bilance Turecka | Vypuknutí pandemie | Meta Platforms Inc | Rozbor | QE | Evropské akciové indexy | Americká průmyslová produkce | Odhad vývoje HDP | DAX | Konsensus | Příliv dolarů | Jádrová inflace | Kovy | Payrolls | Rumunsko | Nárůst výdajů | Nižší ceny ropy | Rizika | Evropské země | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Výroby osobních automobilů | Směřování trhů | Dassault Systemes | Tuzemské státní dluhopisy | Navýšení sazeb | Maloobchodní tržby | Dlouhodobější výhled | Role ECB | Bankovní tituly | Globální výhled | Banka | Deere | Březnová inflace | Vysoké inflace | PMI ve výrobě | Obchodníci | Guvernér | Illinois | EUR/MWh | Uchovatel hodnoty | Škoda | CZK | Reuters | Unilever | Dnešní výsledky | Finance | Podcast | Štěstí | Londýnská burza | Situace na Ukrajině | Chevron | Kompozitní index | Hang Seng | Guvernér Michl | Depozitní sazba | Prostor pro pokles | Výstupy | Souhrnný index | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Palo Alto | Předseda | Napadení Ukrajiny Ruskem | Růstový potenciál | Měnové intervence | Zavedení cenového stropu | Klid | Utahování měnové politiky | Chipotle Mexican Grill | Výkyvy na finančních trzích | Rok 2024 | Silná data | Statistický úřad | Evropská unie | Denní graf | Boeing | Politická krize | GfK | HDP v USA | Ekonomiky | Spotřební daň z nafty | Nálada spotřebitelů | Rychlý růst | Libra | GameStop | Zvýšení základní úrokové sazby | Spotřeby plynu | Vývoj úrokových sazeb | Technology | Automotive | Centrální banky | Inflace v květnu | Nová data | Členské státy | Životní úroveň | Pokračování trendu | Zhoršení ratingu | Důvěra v průmyslu | Úrokový rozdíl | Zvýšení základní sazby | Prodeje domů | Honeywell | Pohyby na trhu | Ztráta | Řecko | Dividenda | Říjnová inflace | Nálada v české ekonomice | Historické údaje | Květnová inflace | PacWest Bancorp | Úroky | Objem dovozu | Americký průmysl | Dnešní údaje | Ranní nadhoz | Cyklické akcie | Firma | Cena | Vývoj české ekonomiky | Předstihové ukazatele | Finanční analytici | ASML Holding NV | Silný trh | Air | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Celkový výsledek | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Podpůrný balíček | S&P500 | Ruský trh | Čínská ekonomika | Vyšší úroky | Ceny | Prudký pokles | Dior | Skokové oslabení | Technologie | Energetická krize | Hypoteční sazby | Finální odhad | ČNB | Cigna | Comcast Corp | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Bilance Fedu | Vývoj americké nezaměstnanosti | Pokles | Index PCE | Ohlédnutí | Získávání peněz | Růst cen nemovitostí | Kalendář tento týden | Globální investoři | Polská ekonomika | Historická data | Švýcarská centrální banka | Mzdy v ČR | Utahování měnových podmínek | PayPal Holdings Inc | Jaderné elektrárny | Merck & Co | Restrikce | Dluhopisy s kratší splatností | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | STOXX50 | ASML Holding | Situace na trhu | Invaze | Americká ekonomika | HDP | Pandemická situace | Negativní vývoj | Rada guvernérů | Participace | Index euro | COVID-19 | Data z reálné ekonomiky | Obchodování na americkém trhu | Ceny benzínu | Problémy | Tempo poklesu | Index cen | Dodávky plynu do Evropy | Paypal Holdings | Banka Credit Suisse | Bankovní rada České národní banky | Výše úrokových sazeb | Index PX | Čínská vláda | Daně | Lídři | Inflace v červenci | Kryptoměna | České HDP | Pokles indexu | Obchodovat | Bristol-Myers | Lockdowny | Růst výroby | Momentum | Nejvyšší přebytek | Období zvýšené inflace | Pozitivní sentiment | Růst zisků | Zisky | Měnová intervence | Současné ceny | BNP Paribas | Americké trhy | Fundamentální pozadí | Konjukturální průzkum | Výsledek zahraničního obchodu | Pozitivní výsledek | Allianz SE | Swap | USD/TRY | Koncentrace | Snížení spotřební daně | Vývoj HDP | Jestřábí hlasy | Problémy Credit Suisse | Cisco Systems | Ustupující inflace | Americké akciové trhy | Starbucks | Toyota | Německé podniky | Cena zlata | Zvýšení produkce | HSBC | MSCI index | Americké hospodářství | Rizikové averze | Přecenění | Turecký prezident | Pojištění vkladů | Růst cen | Magnificent | Philadelphia Fed index | Gamble | Cenový pohyb | Siemens Healthineers | Repo sazby | Společnosti Netflix | IFO index | Financování | Investice v zahraničí | ČSÚ | Vývoj peněžní zásoby | Historická minima | Omezení dodávek | Stres | Historické maximum | Occidental | Otevření ekonomik | Photon Energy | Investice do rozšiřování kapacit | Pokles ekonomiky | Republikáni | Tovární objednávky v Německu | Švýcarská národní banka | Hodnota HDP | Globální poptávka | Erste | Amazon Prime | ROCE | Cykly | Kanadský dolar | Enel | Měny regionu | Line | Výnosy českých státních dluhopisů | Index spotřebitelských cen | Průměrná hodnota | Konec dezinflace | Obchodování na akciových trzích | Freedom Finance | Ropa | Průměrná mzda | Krypto trh | Dnešní čísla | Akciový trh v USA | Omikron | Ekonomická data z USA | Obchodní aktivita | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Tržní sazby | Posílení eura | S&P/Case-Shiller | Americké státní dluhopisy | Raiffeisenbank a.s. | Odhodlání | Costco | Inflace v Maďarsku | Facebook | Palo Alto Networks | Blizzard | Měnová politika ECB | WTI | LVMH | Hrozba recese | Bod | Fiskální balíček | Růst cen ve výrobě | Shares | Silnější koruna | Debata | Marathon Petroleum | PRIBOR | Index MOEX | Obchodování dnes | Reserve Bank of Australia | Koupěschopnost | Únorová inflace | Poskytování hypoték | Nejhorší výsledek | Merck | Honeywell International | Nord Stream | EMU | Zápis ze zasedání ECB | Cena niklu | Saúdská Arábie | Euro | Omezení těžby | OCI | Ziskovost | Bankéři | Sázet | Cena ropy | Nižší výdaje | Trade | Marže | Využití kapacit | Účet platební bilance | Domácí měna | Německá ekonomika | Inflace v listopadu | Státy EU | Tisková konference Fedu | Předběžné výsledky | Spojené státy americké | Ministerstvo financí | Prosus | Kurz USD | Mírná korekce | Alphabet | USD/CAD | Struktura | Vývoj měnového páru USD/CAD | Rada ČNB | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Emmanuel Macron | Zastavení dodávek | Signály | PCE inflace | Globální trh | Dostupnost bydlení | Lira | Vývoj kurzu EUR/USD | TJX | Bank of Canada | Statistiky | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | Stoxx 600 | Rozhodnutí Bank of England | Zahájení obchodování | Pocity | SAP | Dluhopisové trhy | Americká banka First Republic | Diverzifikovat | Spolkový statistický úřad | FX | Komentátor | Technologický Nasdaq | Zvýšená volatilita na trzích | Prodeje | RUB | Kurz | Cenový vývoj | Market | Americký PMI | Meziroční růst spotřebitelských cen | Bankovní sektor | Pozitivní výsledky | Pokles výnosů | Rozkolísaný | UST | Jan Procházka | Konsolidace | Vzdělávací článek | Nálada na trhu | Útok na saúdská ropná zařízení | Oracle | Short pozice | Makroekonomické faktory | Úspěšný týden | Finanční situace | Výsledky maloobchodních tržeb | Konsensus trhu | Deficit státního rozpočtu | Proinflační | Nesoulad | Rozvíjející se trhy | IG Metall | AUD | Ekonomický indikátor | Pilulka Lékárny | Německá průmyslová výroba | Vzrušení | Predikce | Dodávky ropy | Tomáš Raputa | Citigroup | Index NFIB | Problémy v bankovním sektoru | Hospodářství | Oslabení | Americké ceny výrobců | Activision Blizzard | Referendum | Komentáře členů Fedu | Vlády | Nárůst nezaměstnanosti | Uhlí | Nižší ceny | Hodnota indexu | Vítězství nad inflací | Riziko systematické | Cenové stability | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Maloobchodní tržby v Německu | Jednodenní zisk | Koronavirové krize | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Teplé počasí | Pozitivní swapy | Americké ceny | Recese | Likvidita | Mzdový růst | Dominion Energy Inc | ASML | Švýcarský frank | Německý ZEW index | Erdogan | Mercedes-Benz | Stimul | Výzkumná společnost | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Výhled na rok | Hospodářské noviny | Výrobní index | Největší propad | Stavební povolení | Meziměsíční inflace | Růstový trend | Air Products | Nálada na akciových trzích | Stav trhu práce | Schwab | Americká vláda | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Frank | Ministři | Měnové politiky centrální banky | Roche Holding AG | Ceny v dopravě | Zveřejnění výsledků HDP | Balance | Kapitálové výdaje | Mondelez | Kurz eura | Slabá čísla | Americké ministerstvo práce | Zpráva z amerického trhu práce | Pracovní síly | Údaje z USA | Jestřáb | Změna sazeb | Uznání nezávislosti | Kurz eurodolaru | Statistika z amerického trhu práce | Ceny energií | Zvýšení DPH | Americké indexy | Snížení produkce | Trh s kryptoměnami | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Politická nejistota | Obrat trendu | Přebytek bilance | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Základní sazby | Vývoj nabídky peněz | Regeneron Pharmaceuticals | NEST | Nezaměstnanost v USA | Silná poptávka | Rostoucí inflace | Zoetis | OSN | Soud | Výroba v Německu | Průmyslové ceny | Projev šéfa Fedu | Výrazný pohyb | Booking | PMI indexy | Události ve světě | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Směřování FEDu | Maloobchodní tržby v USA | Americké volby | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Nord Stream 1 | Rostoucí ceny | Trend | Pokles sazeb | Meziroční inflace v září | Applied Materials | Růst eurozóny | Sankce | Zásoby plynu | Kroky Fedu | Míra inflace | Windfall tax | Přebytek obchodu | Zdražování ropy | Energetika | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Průmyslová výroba v eurozóně | USD/RUB | Pomalé oživení | Ekonomický výhled | Pioneer Natural Resources | HDP Francie | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Nemovitostní trh | Inflace v Německu | Kompenzace | Komerční banka | Fed index | Kapitálové zboží | Indexy | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Investovat do zlata | Očekávané výsledky | Japonský akciový index Nikkei | Americké akcie včera | Napjatá situace | Makroekonomická data | Tempo růstu | Osobní výdaje | Snížení daně | Bilance ECB | Americké dluhopisy | Pohonné hmoty | Biliony | Zdražování energií | Úrokové sazby | ETF | Nové dluhopisy | Akciové trhy | Struktura HDP | T-Mobile US | Dnešní ekonomický kalendář | Zhoršení výhledu | Moneta Money Bank | UnitedHealth | Humana | Varování | Guidance | Cena kontraktu | Počty nových žádostí o podporu | Viceprezident ECB | Reinvestování | Bilance zahraničního obchodu | APP | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Nejvyšší deficit | EOG Resources Inc | Reálná ekonomika | Rally | Bankovní rada | Smíšené obchodování | Macron | Maloobchodní prodej | Výrazný propad | Zasedání České národní banky | Výsledek obchodování | Členství v EU | Globální ekonomický výhled | Spokojenost | Míra nejistoty | První odhad | Mezinárodní dohody | Aktiva | Pokles inflace | Osobní příjmy | HDP za Q2 | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | NextEra Energy | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Očekávaný vývoj | Tuzemský průmysl | Nezaměstnanost v Německu | Business | Indikátory | Nejnovější statistika | Ceny výrobců v eurozóně | Počet nezaměstnaných | Investování do akcií | Pokles cen | Využití umělé inteligence | Automatic Data Processing | Zvedání úrokových sazeb | Řešení energetické krize | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Krach banky | Holubičí tón | Výsledky amerických společností | Výsledky voleb | Nový týden | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | EUR/TRY | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Plynovod Nord Stream | České ceny výrobců | Economic | Kraft Heinz | Časový úsek | Vývoj na finančních trzích | Sentix | Empire State Index | Německý statistický úřad | Pohyby na trzích | Indexy PMI | Silná koruna | Výsledek voleb | Vedení ECB | Česká inflace | Špatné zprávy | Guvernér ČNB | Prodeje automobilů | Zisky firem | Čínský akciový trh | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Ztráty | Pokles německé ekonomiky | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | TotalEnergies | Růst úrokových sazeb | Největší pokles | Politika | Duke Energy Corp | Zvyšování úrokových sazeb | Čínský jüan | Akcie ČEZu | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Americké futures | České mzdy | Strach z inflace | ECOFIN | Nejnovější údaje o inflaci | Deutsche Telekom | Nike | Forint | Terra | Akciový trh | Velká Británie | Německý průmysl | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Zasedání FED | Pokles průmyslové výroby | Japonský akciový index | Spotřebitelská důvěra v Německu | Cena pohonných hmot | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Obchodování na devizovém trhu | Americký ministr financí | Zdraví ekonomiky | Optimismus investorů | Nálada | Aktivita ve službách | Geopolitická rizika | FAO | Letectví | 1D | Nákupy | Výhled trhů | Energetická krize v Evropě | Měnové politiky | Vnímání | Index volatility VIX | Autodesk | Snížení základní úrokové sazby | Předstihový ukazatel | Kapitalizace tetheru | Sentiment v USA | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Zklidnění situace | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | Situace v průmyslu | Dobrá zpráva | Karanténa | Pandemický program | Proticyklické kapitálové rezervy | Šéfka ECB | Investiční aktivity | Varianty koronaviru | Proinflační působení | Zhodnocení | Úrokové sazby ECB | Poptávka po státních dluhopisech | Evropské akciové trhy | Výhled | Poklidné obchodování | Velmi volatilní | Klesající cena | Erste Group Bank | Vinci | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Průměrná nominální mzda | Americký trh práce | Akciový index DAX | Colt CZ Group SE | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Embargo | Zápis Fedu | Vývoj české inflace | Burze | Indexy nákupních manažerů | Energetické společnosti | Propouštění | Bilance | Sentix index | Tok kapitálu | Tradeři | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | Americký tapering | Politika Fedu | Evropský trh | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Ekonomické trendy | Dobrý výsledek | PacWest | Data o inflaci | Expanze | Největší ekonomika | Více volatilní | Růst cen energií | Znovuotevření ekonomiky | General Motors | Fondy | Dlouhodobý trend | Šíření koronaviru | Očekávaný růst | Walt Disney | Situace v Číně | Měnové unie | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | Tether | Německé ekonomiky | USA inflace | Růst průmyslové produkce | Nikkei 225 | Počet nakažených | Vývoj nabídky peněz M1 | Spread | Obavy investorů | Vývoj měnového páru EUR/USD | Intel | New York | St. Louis | Saldo zahraničního obchodu | Krize | Fresenius | Zajišťování | Euro včera | Tightening | Německé tovární objednávky | Protipandemická opatření | Dopad vysokých cen energií | Zpřesněná data | Riziko likvidity | Exotické měny | Ceny plynu a elektřiny | Míra inflace v eurozóně | Joe Biden | Pokles poptávky | Oslabení dolaru | Navyšování cen | Napadení Ukrajiny | Akcie ve světě | Prezident Erdogan | Meziroční míra inflace v eurozóně | Slabší kurz | Majoritní akcionář | Zasedání bankovní rady | Goldman Sachs Group | Prezidentské volby | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Zklamání investorů | Akciové trhy v USA | Dolarový index | Tržby v eurozóně | Vývoj ceny ropy | Úroková sazba | Devizové rezervy | České vlády | FX trh | Burza | Ekonomický kalendář | Poradenství | Guvernér Rusnok | Americká inflace | Rozvoj | Investovat do akcií | RBA | Americká administrativa | Reinvestice | Heineken | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Rozhovor | Dlouhá pozice | Spotřeba domácností | Transakce | Vysokoúročené měny | Březnová data | Slabší dolar | Měny | Produktivita práce | Volby | Snížení úrokových sazeb | Vývoj koruny | Sankce proti Rusku | Sezónnost | Růst cen potravin | Růst nezaměstnanosti | Tržní kapitalizace tetheru | Express | Zaměstnanost | Profitovat | Glencore | Irsko | Nová historická maxima | Energie | Pasivní příjem | Prezidenti a premiéři | Inflace v březnu | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Šance | Nezaměstnanosti v Německu | EUR/CHF | Fed dnes | Cenový pokles | Cykličnost | Dividendy | Měna | Inflace v prosinci | Jasný signál | Dodávky plynu | Pokles ekonomické aktivity | Údaje o HDP | Finanční sektor | Oslabení eura | Americká burza | Sazby | Silný pokles | Historie | Situace na trhu s ropou | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Ukončení nákupu aktiv | České maloobchodní tržby | Thomson Reuters | USD | Spotřebitelská poptávka | Miliardy dolarů | Jednání ČNB | Investor | Finanční trh | Texas Instruments | Růst poptávky | Velké ekonomiky | Rozhodnutí centrální banky | Reakce investorů | Data z Německa | Eni | Nové prognózy | Pracovní den | Globální ekonomický kalendář | Carry trades | Stav ekonomiky | Sentiment na trzích | Ekonomika Slovenska | Dna | Prezident Putin | Pravděpodobnost recese | Pracovní trh | Člen bankovní rady | Rusko | Smíšené výsledky | Ceny výrobců | Akcionář | Fixní kurz | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | Obchodní den | Aktuálně trh | Obchodování na burze | Signál | Írán | Zlepšení sentimentu | Zdražování | Dnešní obchodování | Předstihové indikátory | Odhady růstu | Výsledkové sezóny | Tržby obchodníků | Domácí měny | Britská vláda | České sazby | ADP | Projev šéfa Fedu Powella | Repo sazba | Kupní síla | Úbytek | Ocenění | Ropy | Důvěra amerických spotřebitelů | Nové žádosti o podporu | Míra úspor | NFIB | Větší riziko | Výdaje | Uvalené sankce | Mzdová vyjednávání | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Společnost | LTV | Dluhopis | Důchody | Maloobchodní tržby v listopadu | Sázky | Norská koruna | Futures na americké akcie | Dynamika mezd | Colt | Zvýšení volatility | Historicky nejnižší | Utažení měnové politiky | Patová situace | Negativní výhled | Vysoká volatilita | Jerome Powell | Očekávaná inflace | Jestřábí Fed | Německá burza | Německé akcie | Investování | Volatilita trhů | Non-Farm Payrolls | Výkon německé ekonomiky | Rozšíření | NBER | Volatilita | Situace v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Americké ministerstvo financí | Americká spotřebitelská důvěra | Vienna Insurance Group | Umělé inteligence | Eura | Tisková konference | Výsledek HDP | Koruna posiluje | CEE | Nízká nezaměstnanost | MF | Zpomalení v Číně | Inflační cíl | Organizace | Vliv úrokových sazeb | Banky | Ceny stavebních prací | USD/CNY | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Services | VIX | Stock Exchange | Růst | Německé hospodářství | Dopad na finanční trhy | Akcie společnosti Alphabet | Centrální bankéři | Fed včera | Polská centrální banka | Letošní maximum | Ceny výrobců v USA | Příjmy | Průmyslová produkce v eurozóně | Hospodářské výsledky | PMI pro sektor služeb | Dostatek likvidity | Proti trendu | VMware | Zajištění | Dominion Energy | Administrativa | Jestřábí ECB | Výnosy amerických státních dluhopisů | Fortinet | Ekonomický rozvoj | Snížení inflace | Index | Wall Street Journal | PCE index | Komoditní | Rychlý růst cen | Zlepšení nálady | Cenový index | Eva Zamrazilová | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Fundamenty | Thermo Fisher | Omezené dodávky | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | Varovné signály | Wall Street | Tuzemská měna | ISM index | Obchodní řetězce | Valuace | Panika | Analýza | Měnové podmínky | Měnový pár | Vstupu do EU | Repsol | Makroekonomické predikce | Stlačení inflace | Narůstající ceny | Optimismus spotřebitelů | Marsh & McLennan | Důvěra v českou ekonomiku | Mzdově-inflační spirála | Bezpečné přístavy | Vlastnictví | L3Harris Technologies | Události tohoto týdne | US dluhopisy | Freedom Finance Europe | Sazby v Polsku | Manažeři | Volatilní vývoj | Konvergence | Zasedání turecké centrální banky | ZEW indexy | Autozone | Tvorba pracovních míst v USA | Předstihové indexy | Zápis z jednání ČNB | Qualcomm | Američané | Fiskální rok | Majitel | Zlepšení | Američtí centrální bankéři | Tržby v Německu | Růst výrobních cen | Vývoj devizových rezerv | Tržby maloobchodníků | iPhone | Nezaměstnanost ve Spojených státech | ENEL SpA | Jednání centrálních bankéřů | Pracovní místa | Inflace v České republice | Deficit zahraničního obchodu | Odražení ode dna | Cenové tlaky | Cestování | Depreciace | Prognóza Evropské komise | Dění na finančním trhu | Ekonomika oživuje | Politická situace | Systematické riziko | Analytička | Největší ztráty | Jádrová spotřebitelská inflace | Rekordní maxima | České hospodářství | Vývoj státního rozpočtu | Euro Stoxx 50 | Vliv na akciové trhy | Christine Lagardeová | Futures na S&P 500 | Tisková konference Bank of Canada | Velké investice | Vývoj měnového páru | Prodeje rodinných domů | Boom | Český HDP | Linde | Zpráva o inflaci | Advanced Micro Devices | Americká centrální banka | Pozitivní impulz | Hodnota indexu PX | Data z průmyslu | PMI z výroby | Vliv inflace | Snižování nákupu aktiv | Colt CZ | HDP Německa | Zasedání Fedu | Nákupy kryptoměn | S&P Global | Management | Akcie v Asii | Současný stav | Přebytek obchodní bilance | Prognózy ČNB | UBS | Hospodaření vlády | Tapering | Údaje o vývoji HDP | Státní rozpočet ČR | Kurz EUR/USD | Český běžný účet | Dai-ichi Life Research Institute | Uplynulý rok | Výrazný pokles | Vyšší poptávka | Rodinné rozpočty | Akcie bankovních společností | Pokles HDP | HDP eurozóny | Globální dodavatelské řetězce | Výkonnost | Shell | Index cen průmyslových výrobců | Sazby ČNB | Pokračující pokles | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Údaje | Spotřební daně | Vývoj na devizovém trhu | Exxon Mobil | Bitcoin | Státní svátek | Výsledky průzkumu | Průzkumy | Růst spotřebitelských cen v USA | Automobilky | Inflace v Evropě | Zpomalování ekonomiky | Forwardové sazby | Srovnávací základna | Christian Dior | Uvolňování měnové politiky v USA | Graf | Ukončení intervencí | Ropa Brent | Výnosové křivky | Hrubý domácí produkt | Spotové ceny | Přehled | Zhoršení nálady | Pokles exportu | Short | Pár EUR/USD | Spotřebitelská nálada | Ekonomické události | Kontext | Biden | Stavebnictví | Hennessy | Zveřejněná data | Index spotřebitelské důvěry | Institut Ifo | Nově zahájené stavby domů | Pokles ceny | Ekonomická situace | Makro data | Obchody | OECD | Česká koruna | Data z americké ekonomiky | CHF | Ekonomická důvěra | Pokles české ekonomiky | Oslabení koruny | ex | PX index | ABB | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Snížení daní | Jakub Matis | James Bullard | Akciový index PX | Akciový index | Technologické firmy | Pořízení vlastního bydlení | Rekordní minimum | Koruny vůči euru | Disney | Pozornost | Důvěra spotřebitelů | Rubl | Růst výnosů u amerických dluhopisů | Medtronic | Počet pracovních míst | Medián | Automobilový průmysl | Index CPI | Veřejný sektor | Index nákupních manažerů (PMI) | Export do Ruska | Aleš Michl | Cena hliníku | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | Prosincová inflace | Informace o vývoji inflace | Prognóza ČNB | Podpora | Marriott | Budoucí vývoj | Výkon společnosti | Růst spotřebitelských cen | Ministři financí | Volkswagen AG | Snížení spotřeby plynu | Volatility | Prezident Joe Biden | Makroekonomické údaje | L3Harris | Mexické peso | First Republic | MT4 | ECB dnes | Akumulace | ADP report zaměstnanosti | Thermo Fisher Scientific | HDP v eurozóně | Hermes International | Haruhiko Kuroda | Activision | S&P Global Inc | Silný propad | Sada dat | Exxon | E-commerce | Německá vláda | Zemní plyn | Snižování inflace | Německo | Japonsko | Ropa typu Brent | Akcie v USA | 3M PRIBOR | Opatření | Maďarský forint | Německý Ifo index | Vyšší ceny | Červnová inflace | Visa | Krach | Čeští investoři | Nejnovější údaje | Energetický sektor | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Kurzy.cz | ConocoPhillips | MJ | Fiserv | Ekonomické zpomalení | Konjunkturální průzkum | Polská vláda | Walmart | Makroekonomický kalendář | Samou | Směřování | Rozhodnutí ČNB | JPMorgan Chase & Co | Marathon | Kartel OPEC | Viceprezident | Boční trend | Korunové sazby | Hamás | Nvidia | Setkání centrálních bankéřů | Rozpočet | Ruský plyn | Japonská centrální banka | Erste Group | Daně z neočekávaných zisků | Vice | České ceny | Vojtěch Benda | PEPSICO | Tuzemský maloobchod | Ceny komodit | Prognózy inflace | Základní úroková sazba | Úvěrové podmínky | BNP | Kurz koruny | Aktivum | Státní dluhopisy | Finanční svět | Obchodní partner | Fundamentální analýza akciových trhů | Intuit | Vývoj obchodní bilance Turecka | Zpomalení globální ekonomiky | Výroba automobilů | Vývoj kurzu koruny | Analytici | Index nákupních manažerů | Bilance běžného účtu | Snižování úrokových sazeb | Dostupná data | Dobré zprávy | Nižší růst | Dluhopisový trh | Růst české ekonomiky | Meta Platforms | Zamyšlení | Domácnosti | Riziko | Provozní zisk | Evropské indexy | Ceny zemního plynu | Americký dolar | Google | Euro vůči dolaru | Situace | Ekonomické výsledky | Důvěra v eurozóně | Zprávy z ekonomiky | Vysoká inflace | Makro | Prime | Očekávaná data | Analytik | Evropská centrální banka | DOT | Jednání ECB | Nové zakázky | Počet žádostí o podporu | Guvernér Fedu | Platební bilance | Cheniere Energy | Tržby | Bancorp | Interpretace | Vládní koalice | Snížení sazeb | IG | Investiční rozhodnutí | Koruna dnes | Fond | Závislost | London Stock Exchange Group | Stagnace | KLM | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Proinflační rizika | Růst mezd | Měkké přistání | Luboš Růžička | Situace v Německu | ISM indexy | Růst americké ekonomiky | Řetězec | Vysoká hodnota | ECB | Kofola ČeskoSlovensko | Ceny v průmyslu | Futures kontrakty | Sazba ČNB | Světové centrální banky | Otevírání ekonomiky | Ceny nemovitostí v USA | Vánoce | Intervenovat na devizovém trhu | Ztráty zaměstnání | BAT | Abbott Laboratories | PX Pražské burzy | Hlavní ekonom | Finanční prostředky | Eurozóna | Česká ekonomika | FXstreet | Vývoj inflace | M1 v Turecku | Kurzy | Konsenzus | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Motivace | Euro STOXX | Oslabení kurzu | Tuzemská inflace | Rozvolnění protipandemických opatření | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Prodej aut | Dubnová inflace | Oslabení kurzu koruny | Indikátor | Vysoká poptávka | HICP | Conference Board | Ekonomické údaje | Vývoj německé ekonomiky | Proinflační riziko | Měnověpolitické zasedání | Oživení německé ekonomiky | Inflační očekávání | Prognóza ECB | Výnosová křivka v USA | Největší evropská ekonomika | Optimismus na akciových trzích | Aktuální prognóza | Statistici | FOREX | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ranní okénko | Situace na trhu práce | NBP | CAD | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Verbální intervence | Krize v Evropě | Měnová politika | Nárůst výnosů | Freeport-McMoRan | Silnější kurz | Růst ceny | Trh práce v USA | Hodnota akcií | DSTI | Dluhopisy | Vyšší sazby | Ekonomické vyhlídky | Makro prostředí | Ruský akciový index | MF ČR | ISM | Měsíční report | Micron Technology Inc | Americký index S&P 500 | Ekonomická nálada | Charter Communications | Newmont | Sazby beze změny | Philadelphia Fed | Index inflace | Velké technologické firmy | Cykličnost ekonomiky | Pozornost trhu | Přicházející recese | TLTRO | Americké banky | Inflace v ČR | Redukce | Cenový propad | Poptávka | Elektrická energie | Alphabet (Google) | Fitch | Index Exportu | Co bude | Reckitt Benckiser | Home Depot | Zasedání Bank of England | Krypto | Bulharsko | Tempo inflace | Expirace | Čína | Očekávání trhu | Depozitní úrokové sazby | Nominální růst | Růst HDP | G7 | Uptrend | Zvýšení inflace | Hospodaření českého státu | Sempra Energy | Shell Plc | Výsledky průzkumu Michiganské univerzity | Hodnota akcií ČEZ | Reporty | Novartis AG | Počasí | Německý index DAX | RBI | HSBC Holdings | Ekonomická zpráva | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Prohloubení deficitu | Poslanecká sněmovna | Prognóza americké centrální banky | Novo Nordisk A/S | MPSV | Větší pokles | Inflace ve Velké Británii | Vlna omikronu | Ruská ekonomika | Chod ekonomiky | Microsoft Corp | Chování spotřebitelů | EdF | USA | Fiskální politika | Cíle | Vývoj cenové hladiny | Intervenovat | Nezaměstnanost v ČR | Rozhodnutí bankovní rady | Deutsche Bank | Spojené státy | Počet nových míst | Zpomalování americké ekonomiky | Nastavení měnové politiky | Index PMI | Maďarská centrální banka | Inflace v Turecku | Index DAX | Pozice | Turecké liry | Tuzemská nezaměstnanost | SWIFT | Česká národní banka | Globální trhy | Přerušení dodávek ruského plynu | Růst cen nájmů | Výsledky ISM | Hlavní ekonomické události | Inflace spotřebitelských cen | Politické rozhodnutí | Naše prognóza | Federální rezervní banky | Ceny mědi | Výnosnost | Česká nezaměstnanost | Odhady HDP | MetLife | Finanční podmínky | Výsledky společnosti Nvidia | Zlato | Eskalace konfliktu | Průmysl a zahraniční obchod | Turistický ruch | Ekonomové | Merck KGaA | Estée Lauder | JPMorgan Chase | Desetileté dluhopisy | Obchodní bilance | Raytheon Technologies | Turistické sezóny | Monster Beverage | Analýza akciových trhů | Inflace ve světě | Terra (LUNA) | Zpomalování inflace | Ceny nafty | Rostoucí úrokové sazby | Celková inflace | Reálné příjmy | Hlavní indikátor | Načasování | Silicon Valley | Jádrová inflace v eurozóně | Dodávky zemního plynu | Česká průmyslová výroba | ECB Christine Lagardeová | Zasedání amerického Fedu | Celková nabídka | Verizon Communications | Dolar | PMI index | Společnost Boeing | Air Liquide | Verizon | Ceny v zemědělství | Forexu | Globalizace | Údaje z německé ekonomiky | Nezaměstnanost v lednu | Pandemie | JPMorgan | Výprodej | Údaje o nezaměstnanosti | Znehodnocení hodnoty měny | Dnešní datový kalendář | Sankce vůči Rusku | Tomáš Holub | Nálada v USA | Výkyvy cen | Gilead Sciences | FED sazby | Indikátor důvěry | Růst ekonomiky | Navýšení úrokových sazeb | Ekonomický cyklus | Stagflace | Hlavní ekonomka | Jestřábí přístup | EU | Zahraniční akcie | Anheuser-Busch inBev | Vliv nezaměstnanosti | USD/JPY | Objem investic | Index pražské burzy | Ford Motor | M2 | Pokles zásob | Carry trade obchody | Nakupovat | Bloomberg Economics | Vysoké ceny | Nastavení sazeb | Odvětví | Conference Board index | Ovlivňování | Ruské akcie | Akcie evropských bank | Důvěra v Německu | Schodek | Výrobní náklady | David Vagenknecht | Oslabování koruny | Micron Technology | Vysoké zisky | Akciové futures | GSK | Americké vlády | Rozšiřování kapacit | Bělorusko | Nominální mzda | Zrušení superhrubé mzdy | Situace na americkém trhu práce | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Hermes | Odhad růstu ekonomiky | Ekonomka | Akcie online | Ukazatele | Vývoj na akciovém trhu | Inflační data | Banka First Republic | PMI ve službách | Španělsko | Spekulanti | Helena Horská | Konzervativci | Procter & Gamble | Slovensko | Sony | Výnosy státních dluhopisů | Pražský index PX | Solidní růst | Nejnovější data | Indická rupie | Zpomalení růstu | Obchod | Zvýšení limitu pro zadlužení | Problémy české ekonomiky | Ekonomický růst | Ekonomické aktivity | Mzda | Christine Lagarde | SVB | Miliardy | Geopolitika | Průmyslová produkce v srpnu | Omicron | Výrobní inflace | Prodeje existujících domů | Data ze Spojených států | AXA | Zásobníky | Základní sazba | Vyšší úroveň | Bezpečnost | Výnosy | Další kryptoměny | Komodity | Vyšší inflace | Poptávková strana | Index euro stoxx 50 | Emerging markets | Sazby Fedu | Americký ISM | Vývoj na trhu | Duke Energy | Tomáš Nidetzký | Americký akciový index S&P 500 | | Kartel OPEC+ | Epidemie koronaviru | CNY | Zpracovatelský průmysl | Zlotý | Nejnovější prognóza | Práce | IMF | Brazilský real | Průmyslová výroba v USA | Čas na nákup | ČR | Vyšší ceny ropy | Dollar General | Světové akciové trhy | Lockheed | Trend klesající | American Express | UBS Group AG | TradingEconomics | Globální finanční trhy | Růst cen výrobců | Anexe Krymu | Aktuální situace | Abbott | HDP v Evropě | Počet nezaměstnaných v Německu | Energetické krize | Vysoké úrokové sazby | Šíření nákazy | Vývoj obchodní bilance | Volby do Kongresu | Stabilita | Tržní ocenění | Bezpečná aktiva | Objednávky | Příjmy domácností | Klesající inflace | Aktualizovaná prognóza | Hry | Ekonom | Tržby v maloobchodě | Zastropování cen plynu | Aktuální kurz | Devizové rezervy ČNB | Setkání OPEC | BlackRock | Optimismus | Dodavatelské řetězce | Růst průměrné mzdy | Zveřejňování výsledků | Americké tovární objednávky | Nálada na finančních trzích | Držení short pozice | Data z ekonomiky USA | Nákup dluhopisů | Nálada nákupních manažerů | Kotace | Rychlost | Pokles nezaměstnanosti | Dluh eurozóny | Žádosti o podporu | Impulzy | Banky v eurozóně | Trhy v USA | Meziroční inflace v Německu | ČNB dnes | Aktuální nálada | Tisková konference šéfa Fedu | Novo Nordisk | Přísná měnová politika | REITs | Americká centrální banka dnes | Evropský kalendář | Dragon | Beyoncé | Constellation Brands | Akcie | Strategie carry trade | Česká vláda | MasterCard | Sanofi | Evropské akcie dnes | Růst cen průmyslových výrobců | Japonský jen | Vliv války | Postupné otevírání ekonomiky | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Target | Šíření varianty omikron | Úroková míra | Sentiment trhu | Kontrakt | Volkswagen | Holding | Altria Group | Podniky | P&G | Retail | Cena zemního plynu | Ministr financí | Názory analytiků | Prodeje domů v USA | Analytický tým | Produkce ve stavebnictví | Průzkum ČSÚ | Skepse | Podnikatelské investice | Ekonomické prostředí | Český výrobní sektor | Fed Business Outlook | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Pražská burza | McKesson Corp | Zastropování cen | Dnešní události | Philip Morris | Akciový index Nikkei | Nasdaq | Jan Frait | Philip Lane | Výše devizových rezerv | Nonfarm Payrolls | Klíčový okamžik | Poměrové ukazatele | AbbVie | Průmysl v Německu | Norfolk | Geopolitická situace | Odhady analytiků | Ministerstvo práce | Konflikt mezi Íránem a Izraelem | Geopolitické napětí | Zrychlení růstu | Index nových objednávek | Nákladové tlaky | Inflace v USA | Philadelphia Fed Business Outlook | Německá nezaměstnanost | Pokles reálných mezd | Psychologický efekt | Globální sentiment | Hike | Výsledky amerických voleb | Propad indexu | Nízká inflace | Domácí poptávka | Equinix | Němečtí exportéři | EK | Reakce ČNB | Investorská nálada | Údaje o inflaci | Zemědělství | Sektor služeb | Německá inflace | Průmysl eurozóny | FOMC | Americké ceny nemovitostí | Belgie | Indikátor ekonomického sentimentu | KBW | Čínský HDP | Světové trhy | Nákup aktiv | Výprodej dluhopisů | V4 | Měnové politiky v USA | Statistika | Vývoj ceny | Výraznější pokles | Firemní výsledky | Podnikatelské klima | Inflační šok | Největší stablecoin | Dubnový PMI | CSX | Nálada v ekonomice | Kurz EUR | Dlouhodobý pohled | Astrazeneca | Napětí mezi Ruskem a Západem | Růst ceny ropy | Zajištění proti inflaci | Cyklus utahování měnové politiky | Osobní příjem | Kryptoměny | DPH v Německu | HealthCare | Lepší zítřky | Tým FXstreet.cz | Amazon | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Mzdová dynamika | Mzdy | EOG Resources | Maloobchodní tržby v eurozóně | Netflix | Británie | Prohlášení | Tesla | Vývoj jádrové inflace | Normalizace úrokových sazeb
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Hodnotový investor
Hodnoty Běžné likvidity
Hodnoty bytů
Hodnoty CNN Fear and Greed Indexu
Hodnoty COT
Hodnoty COT reportu
Hodnoty EPS
Hodnoty investice
Hodnoty kapitálu
Hodnoty MACD

Následující klíčová slova

Hodnoty NFT
Hodnoty novozélandských mléčných exportů
Hodnoty P/B
Hodnoty P/CF
Hodnoty ropy
Hodnoty VIX
HOG.US
Hoch Capital
Hoch Capital Ltd
Holandsko
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít