Čtvrtek 25. duben 2024 23:29
reklama
Purple trading AI
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO férovost
reklama
Dukascopy new

Indexy PMI

img

Ekonomický kalendář na tento týden - data budou přicházet hlavně z USA

30.12.2019 Přelom roku je známý pohyby, které často nedávají příliš smysl. Likvidita je nízká a trhy může pohnout i série větších objednávek. Nicméně makrodata jsou zveřejňována na přelomu roku a nejsou vždy jen do počtu!
img

Rozbřesk: Nepřesvědčivé výsledky PMI v eurozóně, koruna před ČNB sílí

17.12.2019 Už jen den zbývá do posledního letošního zasedání ČNB, kde budou centrální bankéři opět řešit otázku, zda zvýšit či nezvýšit úrokové sazby. A znovu bude na stole nejenom otázka naplňování aktuální prognózy, ale také vyhodnocení dalších nových čísel z domácí a zahraniční ekonomiky, která více méně postrádají důvod k optimismu. Příkladem budiž včera zveřejněný předběžný PMI za eurozónu, Německo a Francii, který sice na první pohled nevypadal nijak zle (v Německu se dokonce symbolicky zvýšil), nicméně zas až taková hitparáda to nebyla.
C:\\fakepath\\udalosti-16122019-lv-1.jpg

Očekávané události pro tento týden

16.12.2019 Investoři se během tohoto týdne budou pravděpodobně soustředit nejvíce na další novinky ohledně obchodních vztahů mezi Spojenými státy a Čínou. Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?
img

Nové zprávy vyvolávají více pochybností než nadšení, trhy ze současného módu nevytrhnou

22.11.2019 Zprávám z Asie a Evropy se dnes ráno podařilo zlepšit náladu na hlavních trzích, ale nadšení nevydrželo. V obou případech najdeme důvody, proč nebrat informace jako jednoznačně pozitivní. Trhy tak asi nedostanou dostatečný impuls, aby se vymanily z houpání ze strany na stranu trvajícího už řadu dní.
img

Ranní nadhoz - Předstihové ukazatele můžou potvrdit zlepšení nálady v průmyslu

22.11.2019 Podle včera zveřejněné zprávy OECD zpomalí růst světové ekonomiky v letošním roce na 2,9 %, tedy na nejpomalejší tempo od finanční krize. Stejnou dynamiku OECD očekává pro rok 2020 a jen mírné zrychlení v roce 2021. Mezi hlavní překážky růstu zpráva řadí protekcionistickou politiku. Český průmysl je podle OECD již zasažen zpomalením evropské ekonomiky a poklesem investiční aktivity. Pro blízkou budoucnost nicméně OECD Česku předpovídá nadále stabilní růst poblíž 2 %.
img

Ekonomický kalendář: Pozornost se soustředí na statistiky PMI z Evropy a projev Lagardové

22.11.2019 9:30 - ECB projev guvernérky ECB Ladardové. Christine Lagardová dnes vystoupí s prvním zásadním projevem jako guvernérka ECB. Lagardová slíbila revidovat měnovou politiku a dnešní projev by mohl přinést určité detaily jejího dalšího postupu. Projev začne v čase zveřejnění německých PMI, takže bychom se na euru mohli dočkat solidní volatility.
C:\fakepath\udalosti-18112019-lv-1.jpg

Očekávané události pro tento týden

18.11.2019 Investoři se během tohoto týdne zaměří pravděpodobně nejvíce na další novinky ohledně obchodních sporů mezi Spojenými státy a Čínou, ale také například na zveřejněný zápis z posledního zasedání americké centrální banky (Fed). Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?
img

Ranní nadhoz - Týden ve znamení předstihových ukazatelů

18.11.2019 Čínský vice premiér pro ekonomické záležitosti Liu He o víkendu telefonicky hovořil s americkým ministrem financi Stevenem Mnuchinem a obchodním zástupcem Robertem Lighthizerem. Měli konstruktivní diskuzi ohledně první fáze komplexní obchodní dohody. Navíc se shodli na tom, že i nadále zůstanou v úzkém kontaktu.
img

Americké akcie mírně zkorigovaly svoje předchozí zisky

01.11.2019 Americké akciové indexy včera uzavřely v červeném. Technologický Nasdaq klesl o 0,1 %, S&P 500 přišel o 0,3 % a průmyslový Dow Jones odepsal půl procenta. Ze sektorů se dařilo pouze dvěma defenzivním odvětvím, a to komunikacím (+0,3 %) a utilitám (+0,5 %). Investoři po posledních zprávách mírně znervóznili ohledně podpisu částečné obchodní dohody mezi USA a Čínou. Vyjednavači by dnes měli spolu hovořit po telefonu.
img

Překvapivé výsledky, slabší data a loučení Maria Draghiho

24.10.2019 Evropské akciové trhy se dopoledne obchodují v plusu asi o 0,3 procenta, na dluhopisech je vývoj smíšený při malých změnách výnosů. Na první pohled relativně poklidný vývoj, za kterým se ale skrývá řada protichůdných zpráv i výrazné pohyby jednotlivých akcií.
img

Ekonomický kalendář: Indexy PMI a zasedání (mnoha) centrálních bank

24.10.2019 9:30 - Německo, Indexy PMI za říjen. Indexy PMI z Německa jsou dlouhodobě pod drobnohledem investorů. Zvláště pak v poslední ch měsících, kdy jsme svědky zhoršujících se výsledků, které mají nezanedbatelný vliv na euro i akciové indexy. Dnes bychom se mohli dočkat mírného zlepšení PMI ve výrobě na 42 bodů (z 41,7 b.). Index služeb by mohl vzrůst na 51,7 bodů (z 51,4 b.). Data za celou eurozónu budou zveřejněna v 10:00.
img

Slabá makroekonomická data z USA spustila výprodejní tsunami

03.10.2019 Dozvuk úterního slabého indexu ISM z amerického zpracovatelského průmyslu a včerejší horší data a revidovaná čísla k nižšímu za předchozí měsíc o počtu nových pracovních míst v soukromém sektoru USA (ADP report) poslaly akciové trhy po celém světě hluboko do červeného. Index S&P 500 propadl o 1,8 %, když nejvíce se investoři zbavovali akcií cyklických firem, jako jsou energetické firmy, finanční domy nebo informační technologie.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Americký průmysl do konce roku zpomalí

01.10.2019 Finální odhad PMI v eurozóně ukáže jen nepatrné zlepšení. Slabší německá inflace se projeví i na dalším zpomalení růstu cen v eurozóně za září. Jádrová složka však o desetinu zrychlí a po zbytek roku by se měla držet nad celkovou mírou inflace. Americký ISM v průmyslu ukáže zlepšení oproti předchozímu měsíci, průmysl produkce však podle nás do konce roku zpomalí. V regionu uvidíme další pokles předstihových indikátorů a ČSÚ zveřejnění finální odhad růstu HDP za druhé čtvrtletí včetně detailní struktury.
img

Rozbřesk: ČNB sazby nezmění, ponechá ve hře pro rok 2020 možnost zvýšení?

25.09.2019 Zasedání ČNB dnes pravděpodobně přinese další verdikt “beze změny”. I trhy s tím prakticky ze 100 procent počítají. Otázkou bude, co naznačí Jiří Rusnok ve výhledu pro rok 2020?
img

US500 po otevření Wall Street klesá, čekáme na výsledky PMI z USA

23.09.2019 Index US500 se krátce po otevření Wall Street obchoduje v blízkosti denních minim. Náladu na trzích dopoledne zhoršily výsledky statistik PMI z Evropy, které opět přiživily obavy z recese na starém kontinentu. US500 se stále nachází v blízkosti historických maxim a investoři by potřebovali lepší data (hlavně z USA) k překonání této důležité úrovně. Americké indexy PMI ve výrobě i v oblasti služeb budou zveřejněny v 15:45 - konsenzus analytiků očekává výsledek 50,3 bodů pro výrobní index a 51,5 bodů pro sektor služeb.
img

Dolů míří akcie, dluhopisy, ropa, euro i zlato. Libře ale pomáhají politici

22.08.2019 Začátek dnešního obchodování ještě ovlivňoval včerejší zápis z jednání Fedu. Ten vyzněl lehce negativně hlavně kvůli projevenému rozporu mezi centrálními bankéři, dopad na trhy však nebyl nijak drtivý. Dopolední evropská data dokázala naopak pozitivně překvapit - indexy PMI se posunuly vzhůru, přestože zůstávají na velmi nízkých úrovních.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 22.8.2019

22.08.2019 Včera zveřejněný zápis z posledního jednání Fedu nepřinesl žádné překvapení. Jen potvrdil, že snížení sazeb o 25 bb bylo preventivní pojistkou proti zahraničním nejistotám a poklesu sentimentu v některých sektorech ekonomiky. Dva členové hlasovali proti snížení sazeb, naopak několik členů se vyslovilo pro výraznější pokles o 50 bb. Zítřejší projev šéfa Fedu J. Powella v Jackson Hole by však mohl o budoucím nastavení měnové politiky prozradit více.
img

Rozbřesk: Ostře sledované Jackson Hole. Zklame Fed Donalda Trumpa?

19.08.2019 Šéf Fedu Jerome Powell nebude mít vůbec jednoduchý týden. Po opětovném rozjezdu obchodní války s Čínou jsou jeho kroky pod drobnohledem administrativy Donalda Trumpa. Navíc horší čísla z Číny a Evropy v kombinaci s propady akciových trhů přispěly k tomu, že výrazně vzrostly sázky trhů na pokles amerických sazeb.
img

Zlepšený sentiment by měl podpořit akcie opětovně v růstu

19.08.2019 Vývoj na americkém dluhopisovém trhu a informace o probíhajících jednáních mezi Spojenými státy a Čínou byly v minulém týdnu hlavním důvodem velmi rozkolísaného průběhu na akciových trzích. V pátek si americké indexy připsaly slušné zisky, čímž alespoň zredukovaly celotýdenní ztráty. Průmyslový Dow Jones si polepšil o 1,2 %, S&P 500 o 1,4 % a technologický Nasdaq přidal 1,7 %. Za posledních pět obchodních seancí ale zaznamenaly ztráty v rozsahu 0,8 až 1,5 %.
img

Akciové trhy padají střemhlav dolů

05.08.2019 Americký prezident Donald Trump uštědřil akciovým trhům tvrdou ránu, když oznámil plán na uvalení 10% cel na čínské dovozy v hodnotě 300 mld. USD s platností od začátku září. Čínští zástupci se posléze nechali slyšet, že pokud k takovému kroku dojde, budou nuceni udělat protiopatření. Trhy reagovaly mohutnými výprodeji zejména na evropském kontinentě. Ve Spojených státech index S&P 500 uzavřel páteční seanci poklesem o 0,7 %, když nejhůře se dařilo informačním technologiím, které odepsaly 1,7 %.
img

Dluhopisy, ropa a libra míří výš. Odpoledne se dařilo také koruně

24.07.2019 Dluhopisy na hlavních trzích pokračují v jízdě. Výnosy v Evropě klesají hlavně na delších splatnostech, zatímco v USA i na těch kratších. Díky tomu oživil eurodolar, který se z dnešních minim zvedá na hladinu 1,1150. Dolar pak ztrácí i vůči jenu a solidní výkony podává libra korigující část svého posledního "politického" oslabení.
C:\fakepath\Udalosti-22072019-LV-1.jpg

Očekávané události pro tento týden

22.07.2019 Investoři se během tohoto týdne zaměří pravděpodobně nejvíce na čtvrteční zasedání Evropské centrální banky (ECB). Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ECB začne připravovat trhy na snížení sazeb

22.07.2019 Hrubý domácí ve Spojených státech za Q2 zřejmě neoslní vysokým tempem růstu, potěšit by ale měla jeho struktura. Obavy ze zpomalování globální poptávky, výrazné otočení politiky americké centrální banky i recese v německém průmyslu pravděpodobně donutí ECB, aby trhy začala připravovat na zářijové mírné snížení úrokových sazeb. Předstihové indikátory v eurozóně výrazného zlepšení zřejmě nedoznají, a to ani německý IFO index ani indexy PMI.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 22.7.2019

22.07.2019 Americký akciový trh uzavřel páteční obchodování se ztrátami. Index S&P 500 si pohoršil o 0,3 %, Dow Jones ztratil 0,6 % a technologický Nasdaq přišel o 0,7 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejhůře vedlo realitním developerům (-1,7 %). Na opačné straně spektra se nacházely především energetické společnosti se ziskem 0,5 %.
C:\fakepath\forex.jpg

Co znamená nový šéf ECB pro euro?

04.07.2019 Nebo lépe řečeno nová šéfka, Christine Lagardeová, která byla vybrána zástupci členských států eurozóny jako první prezidentka Evropské centrální banky (ECB). Tato Francouzka, která nyní šéfuje Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF), by tak měla na podzim na dlouhých 8 let vystřídat Maria Draghiho v křesle hlavního centrálního bankéře měnové unie.
C:\fakepath\Udalosti-17062019-LV-1.jpg

Očekávané události pro tento týden

17.06.2019 Investoři se během tohoto týdne zaměří pravděpodobně nejvíce na středeční zasedání americké centrální banky (Fed). Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?
img

Dnešek patří dluhopisům a zlatu. Akcie sráží dolů strašák technologické války

23.05.2019 Čína, která se zatím snažila spor s USA tlumit a hrát na konstruktivní strunu, trochu přitvrdila rétoriku. Aby mohla pokračovat obchodní jednání, USA podle ní musí korigovat své chybné činy. Tím naráží na poslední akce proti Huawei. Finanční trhy jsou konfrontovány s novými rozměry obchodní války a stále častěji se skloňuje pojem studená technologická válka, kterou nyní můžeme označit za hlavního strašáka.
img

Která riziková měna je levná?

09.05.2019 Víkendového strašáka v podobě ohlášení výrazného zvýšení cel na zboží proudící z Číny do Spojených států ze sebe trhy ještě zdaleka nesetřásly. Americké akcie tento týden ztrácejí už přes 3 % a japonský jen vesele posiluje dál. I česká koruna se obchoduje na slabších úrovních proti euru, byť minulý týden došlo ke zvýšení domácích úrokových sazeb na rovná dvě procenta.
img

Akcie zůstávají v červeném a dolar se dostává pod tlak kvůli výnosům

30.04.2019 Už ranní data z Číny trhy příliš nepotěšila. Zatímco minulý měsíc indexy PMI přinesly dobrou náladu, tentokrát optimismus trochu krotí. Negativní reakce ovšem nebyla příliš výrazná. Akciové indexy v Evropě se zanořily lehce do červeného, kde zůstávají po zbytek dne a přidávají se k nim i hlavní indexy z Wall Street. Tam trpí hlavně komunikační sektor, potažmo technologický Nasdaq kvůli propadu Alphabetu po výsledcích.
img

Rozbřesk: Ropa v ofenzivě. Na jak dlouho?

18.04.2019 Zatímco minulý rok končila ropa ve volném pádu, od počátku roku 2019 si připsala již slušných 30 % a patří tak k vůbec nejlépe performujícím aktivům. Opětovný růst cen nad 70 USD/barel mají na svědomí především těžební škrty kartelu OPEC a Ruska, v posledních týdnech však trh s napětím sleduje také dění v Libyi.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.4.2019

15.04.2019 Co se makrodat týče, tak hlavní pozornost tento týden získají předstihové indikátory. Především PMI index z výroby, kde se čeká v dubnu zlepšení na 52,8 bodu z předchozích 52,4 b. Dále pozornost získá výsledek maloobchodu (po únorovém poklesu se čeká růst o 1,0 % m/m) a průmyslu (medián +0,2 % m/m) za březen.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 08.04.2019

08.04.2019 Data „v zádech“ jsou aktuálně dobrá a sentiment trhu vylepšen opětovným ujištěním Trumpa, že dohoda s Čínou je blízko (konkrétně po jednání z minulého týdne uvedl, že uzavření dohody by mělo nastat do čtyř týdnů).
img

Trh práce v USA - Komentář CYRRUS

05.04.2019 Americká ekonomika v březnu vytvořila 196 nových pracovních míst. Trh čekal v mediánu 177 tisíc. Slabý údaj za únor byl revidován z 20 tisíc na 33 tisíc. Pozitivně překvapila i tvorba pracovních míst v privátním sektoru. Míra nezaměstnanosti zůstala v souladu s očekáváním beze změny na úrovni 3,8 %. Pozitivní překvapení z tvorby pracovních míst tlumí slabý nárůst průměrných hodinových příjmů o 0,3 % meziměsíčně, když se čekalo 0,3 %.
img

Našel EUR/USD již své dno?

04.04.2019 Jaro ukazuje na první známky stabilizace v eurozóně. Byť otázka brexitu ještě zdaleka není vyřešená, mírný optimismus se vrací po zimě, která zchladila i ty největší eurové býky. Zdá se, že sektor služeb je tím ostrůvkem, který ubrání evropskou měnovou unii před recesí. Je to ale dostatečné pro obrat klesajícího trendu na euru?
img

Ranní nadhoz finančních trhů 25.3.2019

25.03.2019 Týden začneme předstihovými indikátory důvěry za březen. Aktivita v průmyslu i nadále klesá, což potvrdily koncem minulého týdne indexy PMI. Proto i v případě průmyslové důvěry eurozóny očekáváme mírný pokles. Naopak sektoru služeb, stavebnictví či spotřebě a maloobchodu by se mělo i nadále dařit, což by se mělo propsat jak do spotřebitelské důvěry eurozóny tak do německého ifo indexu, kde očekáváme mírně zlepšení.
C:\fakepath\Udalosti-18032019-LV-1.jpg

Očekávané události pro tento týden

18.03.2019 Investoři se během tohoto týdne zaměří pravděpodobně nejvíce na zasedání americké centrální banky (Fed), ale také na další vývoj kolem brexitu. Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?
img

Volatilní eurodolar, nárůst výnosů a nejasný směr akcií

28.02.2019 Americký HDP za 4Q celkově překvapil pozitivně díky investicím do vybavení, softwaru či výzkumu. Slabší, než se čekalo, však byla spotřebitelská poptávka, která koncem roku citelně zpomalila. Vedle toho vyšel chicagský průzkum podnikatelské aktivity, který se v únoru dostává velmi vysoko a zvyšuje šance na pěkný výsledek indexu ISM.
img

Euro pod palbou

14.02.2019 Od počátku roku přicházejí z eurozóny samá negativní data – Itálie už je v recesi, Německo se jí pouze těsně vyhnulo, indexy PMI padají k 50bodové hranici ukazující stagnaci a včerejší čísla z průmyslové výroby ukázala na meziroční pokles o 4,2 %.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ČNB si dá se zvyšováním sazeb pohov

04.02.2019 Americké úřady jsou již sice otevřené, zveřejňování dat však bude tento týden ještě váznout. Pozornost bude směřovat na vystoupení amerických centrálních bankéřů v naději, že alespoň částečně zmírní holubičí rétoriku, kterou překvapili minulý týden. V eurozóně bychom se mohli dočkat signálů o oživení průmyslové produkce. Evropská komise ve středu zveřejní svoji zimní prognózu, kde nás může zamrazit z revize odhadů růstu HDP a inflace směrem dolů. Naši novou prognózu dnes zveřejňujeme i my. Více na bit.ly/2t3KQi4. Česká národní banka nechá tento týden úrokové sazby zřejmě u ledu.
img

Rozpačité akcie, rostoucí výnosy. Závěr týdne ovlivnila nová data i slabé firemní výsledky

01.02.2019 Z evropských makrodat opět udělaly špatný dojem indexy PMI, a to hlavně v Německu, Itálii a Británii. Dopad byl znát u italských akcií a dluhopisů nebo u libry. Inflace v eurozóně naopak překvapila vyššími hodnotami v případě jádrového indexu.
img

Výnosy dluhopisů klesají, ECB možná odloží růst sazeb. Euro překvapivě odolalo

24.01.2019 Evropská centrální banka podle očekávání nechala nastavení měnové politiky beze změny. Taktéž zůstala u výhledu, že se úrokové sazby začnou zvyšovat po létě letošního roku a že bilance bude skrze reinvestice udržována na stávající úrovni ještě nějaký čas po růstu sazeb. Mario Draghi věří ve směřování inflace k cíli a staví hlavně na silnějších mzdách.
img

Rozbřesk: ECB ustojí poslední várku slabých čísel a nic zásadního nezmění…

24.01.2019 ECB na svém prvním letošním zasedání pravděpodobně udrží “nervy na uzdě” a na své politice ani komentáři nebude měnit prakticky nic. V průběhu prosince sice výrazně narostlo napětí na trzích a utáhly se finanční podmínky. V průběhu ledna už se ale situace částečně stabilizovala a především se postupně utáhlo rozpětí mezi výnosy německých a periferních dluhopisů - italské výnosy oproti úrovním od začátku prosince poklesly skoro o 70 bps. Mario Draghi a jeho družina tedy nejsou pod přímým tlakem trhů.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 24.1.2019

24.01.2019 Včera byl zveřejněn ukazatel spotřebitelské důvěry v eurozóně za leden. Vlivem změny metodiky nejsou aktuálně publikovaná data srovnatelná s předchozí časovou řadou. Nově publikovaný lednový pokles na úrovni -7,9 je mírně nižší než revidovaná hodnota za prosinec -8,3. Tým RBI předpokládal již jen slabý pokles tohoto ukazatele, aktuální data jsou tedy proti očekávání pozitivnější.
img

Rozbřesk: 26 nejbohatších vlastní stejně jako polovina nejchudších, co stojí za novými čísly?

23.01.2019 Stává se z toho skoro tradice. V průběhu ledna dostane světová elita v Davosu varování od nevládní organizace Oxfam - rozdíly mezi majetkem nejbohatších a nejchudších se nadále rozevírají. Podle Oxfamu 26 nejbohatších lidí vlastnilo více než nejchudší polovina světové populace (skoro 3,8 miliardy lidí). Jmění nejbohatšího muže na světě Jeffa Bezose dosahuje skoro 112 miliard dolarů - podle Oxfam pouhé jedno procento z něj je stejně velké jako roční výdaje Etiopie na zdravotnictví (země se 105 miliony obyvatel). Jmění dolarových miliardářů jako Bezose vzrostlo v uplynulém roce o 12 % především kvůli dalšímu růstu akciových trhů (data jsou brána k říjnu 2018). To zní vcelku uvěřitelně. Větší problém má řada ekonomů s odhadem jmění nejchudší poloviny populace.
img

Rozbřesk: Politická přestřelka mezi Římem a Bruselem. Na co se připravit?

23.11.2018 Politická přestřelka mezi Bruselem a Římem se posunula do další fáze. Zpráva Evropské komise je prvním krokem k nastartování procedury při nadměrném schodku. V následujících týdnech Evropská komise připraví další dokumenty a podklady pro členské státy - především návrh pro rozhodnutí rady o nadměrném schodku a návrh závazných doporučení pro Itálii. Doporučení by měla obsahovat závazné cíle pro rozpočet, strukturální rozpočet a dluh, a to vše podmíněné makroekonomickou prognózou Evropské komise.
img

Pozitivní tržní vývoj se přenáší i do Evropy, korunu však před ČNB neinspiruje

31.10.2018 Solidní den na Wall Street inspiroval k růstu Asii a poté také Evropu. Akciové indexy si zde připisují v úvodu kolem 1,5 procenta. Značně se zlepšila také situace na trhu s dluhopisy periferie eurozóny. Zatímco včera táhla Itálie výnosy vzhůru, dnes sledujeme opačný vývoj. Při větší poptávce po riziku se pak spíše prodávají bezpečné jádrové dluhopisy, zejména na delším konci.
img

Rozbřesk: Co čekat od dnešní ECB?

25.10.2018 Dnešní zasedání ECB nepřinese nové revoluční kroky a rozhodnutí. Přesto se může Mario Draghi na tiskové konferenci pěkně zapotit pod palbou otázek směřujících především k postoji ECB k italské otázce.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americkými daty zamává hurikán Florence

01.10.2018 Ačkoliv tento týden nebude bohatý na klíčové makroindikátory, řada předstihových ukazatelů naznačí směr, kterým se velké světové ekonomiky ubírají ve druhé polovině roku. Americká měsíční data odrazí vliv hurikánu Florence, eurozóna naproti tomu vykáže solidní, avšak mírně zvolňující indikátory PMI. Polská centrální banka sazby nezmění, inflace tam totiž zůstává pod cílem a ani není tažena jádrovými cenami.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu 6.9.2018

06.09.2018 V Německu po lehkém zklamání z PMI nepotěšily ani průmyslové objednávky. Česká průmyslová produkce a stavebnictví ukážou solidní zrychlení, po včerejším maloobchodě to bude potvrzení apetitu hlavně domácí poptávky a další střípek do skládačky vedoucí ke zvyšování sazeb ČNB.
img

Euro rychle smazalo ztráty

30.08.2018 Jak rychle euro vůči dolaru ztratilo v první polovině srpna, tak rychle se dokázalo vrátit zpět na úrovně 1,1700. Přitom na evropské scéně byl srpen mimo prvních několika dnů skutečnou okurkovou sezónou bez výraznějších kurzotvorných zpráv.
img

Čína útočí na americkou ropu, co odpoví Trump? Trhy začínají týden s obavami

18.06.2018 Evropské obchodování se do nového týdne rozjíždí převážně v negativním duchu. Hlavní akciové trhy citelně klesají, jádrové dluhopisy se naopak těží lehce zvýšenému zájmu, periferie je na tom smíšeně. Eurodolar zhruba drží pozice, když se mu nakonec nepodařilo podstatným způsobem korigovat ztráty utrpěné po ECB. Nyní se obchoduje na 1,1585. Britská libra ráno ztrácí, japonský jen nenachází směr. Na dalších trzích sledujeme mírný růst cen zlata a naopak propad cen ropy.
C:\fakepath\Udalosti-18062018-LV-5.jpg

Očekávané události pro tento týden

18.06.2018 Tento týden je na ekonomická data poměrně chudý, a tak se investoři budou zaměřovat na další zprávy ohledně obchodních vztahů mezi Spojenými státy a Číny. Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?
C:\fakepath\Udalosti-30042018-LV-5.jpg

Očekávané události pro tento týden

30.04.2018 Investoři se během tohoto týdne budou pravděpodobně nejvíce soustředit na zasedání americké centrální banky (Fed), ale také na klíčové statistiky z amerického pracovního trhu (NFP report). Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?
img

Ceny průmyslových komodit jsou v ohrožení klesajícího PMI a cel

04.04.2018 Ceny surovin mohou klesat v důsledku hrozící celní války mezi USA a Čínou a kvůli snižování optimismu v obou zemích v oblasti průmyslové výroby.
C:\fakepath\Udalosti-19032018-LV-5.jpg

Očekávané události pro tento týden

19.03.2018 Investoři se během tohoto týdne zaměří především na středeční zasedání americké centrální banky (Fed), které bude prvním pro nového guvernéra Fedu Jeroma Powella. Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Zápis z lednového jednání ECB by (v zásadě) neměl přinést nic nového

22.02.2018 Zatímco prosincové vyznění jednání ECB bylo nečekaně jestřábí, to lednové by již podle dnes zveřejňovaného zápisu trhy překvapit nemělo. Německý Ifo index zřejmě klesne, i tak ale zůstane vysoko a potvrdí, že vysoká růstová dynamika z konce loňského roku se v Německu drží i v prvních měsících roku letošního.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Zápis z jednání Fedu se ponese v jestřábím duchu

21.02.2018 Pozornost trhů se bude dnes upínat k zápisu z lednového zasedání Fedu. Ostře sledovaná bude především inflace a důvěra členů FOMC v dosažení 2% inflačního cíle. Únorové indikátory PMI v eurozóně zřejmě mírně zkorigují, i tak ale zůstanou konzistentní s velmi slušným tempem růstu HDP.
C:\fakepath\EURUSD-20022018-LV-5.png

Forex: EUR/USD pohledem analytiků ING

20.02.2018 Analytici ze společnosti ING (oddělení ING Research) poskytli svůj náhled na měnový pár EUR/USD a poznamenávají, že po včerejším státním svátku ve Spojených státech se pozornost investorů nyní soustředí na zveřejnění zápisů americké a Evropské centrální banky z posledního zasedání.
C:\fakepath\Udalosti-19022018-LV-5.jpg

Očekávané události pro tento týden

19.02.2018 Investoři se během tohoto týdne zaměří především na středeční zveřejnění zápisu z posledního zasedání americké centrální banky (Fed). Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?
C:\fakepath\Udalosti-29012018-LV-5.jpg

Očekávané události pro tento týden

29.01.2018 Investoři se během tohoto týdne nejvíce zaměří na středeční rozhodnutí americké centrální banky (Fed) o úrokových sazbách, což bude naposledy pod současnou šéfkou Fedu Janet Yellenovou. Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?
C:\fakepath\EURUSD-05122017-LV-6.png

EUR/USD pohledem Societe Generale

05.12.2017 Analytici francouzské investiční banky Societe Generale (oddělení Cross Asset Strategy Research) poskytli svůj náhled na měnový pár EUR/USD.
img

Korunu nechávají volby v klidu, euro klesá před ECB

23.10.2017 České volby do Poslanecké sněmovny překvapily velkým přesunem voličů k netradičním či extrémním stranám. Finanční trhy ale nijak znatelně nerozladily. Týká se to koruny, dluhopisů i akcií. Riziko se stále skrývá v podobě budoucí koalice, ale i tak se dá čekat poměrně malý vliv tohoto tématu. Koruna zůstává lehce pod 25,70 za euro.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Americký S&P 500 se nových maxim stále nebojí

04.10.2017 Americkému indexu S&P 500 se opět podařilo svůj rekord posunout výše. Včera to bylo konkrétně o 0,2 %. Na rekordních úrovních se však náchází i průmyslový index Dow Jones a technologický Nasdaq. Nejziskovějším titulem se staly akcie telekomunikačního sektoru, které si polepšily o 1,1 %. Až s velkým odstupem je následovali průmyslové podniky (+0,5 %) a těžaři komodit (+0,4 %). Naopak trojici propadlíků utvořily společnosti z realitního, energetického a síťového sektoru.
img

Euro zlevňuje pod 26,00 a tentokrát to není chvilkový výkyv

02.10.2017 V souhrnu dnešních událostí patří čestné místo české měně, která po testování hranice 26,00 zamířila dolů a obchoduje ...
img

Ranní zpráva z akciového trhu: ČEZ hrozí, že bude muset vrátit 1,14 mld. CZK SŽDC

25.09.2017 Americké akcie zakončily páteční seanci v mikroskopickém zisku. Hlavní akciové indexy za oceánem přidaly do jedné desetiny procenta, když zisky telekomunikací, energetických společností a průmyslových podniků umazaly ztráty ostatních sektorů. Nejvíce v pátek odepsali utility a realitní developeři. Pokles výnosů dluhopisů neprospěl bankám. Naopak se dařilo středním a menším podnikům, jejichž index Russell 2000 si v pátek připsal půl procenta a za celý týden posílil o 1,3 %, nejvíce z hlavních indexů. Nejhůře z pohledu celého týdne dopadl technologický Nasdaq, který především kvůli propadům Applu zakončil týden v mírné ztrátě.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu: Inflace v eurozóně a Německu v září stoupne

25.09.2017 Po oznámení výsledků voleb v Německu se trhy mohou začít opět soustředit na ekonomické události. Mezi nejzajímavější bude tento týden patřit německý Ifo index, který se zřejmě vyhoupne na historicky nejvyšší hodnotu. Polepší si i inflace v eurozóně a Německu. Mírně vzrůst by mohl i americký jádrový deflátor osobní spotřeby PCE. V úterý nás čeká vystoupení francouzského prezidenta Macrona a prezidentky Fedu Janet Yellen. Kromě ní tento týden vystoupí ještě deset dalších zástupců americké centrální banky. Na domácí půdě proběhne zasedání ČNB. Ta si však se zvýšením úrokových sazeb počká nejspíš na listopad, kdy bude mít k dispozici novou Inflační prognózu. Tisková konference se však ponese v jestřábím duchu.
img

USDCAD: Loonie v zisku před makro daty

22.09.2017 Kanadský dolar se obchodoval v plusu během Londýnské seance v pátek ráno a USDCAD pár se pohyboval při úrovni 1.23 s intradenní ztrátou cca 0.20%.
Udalosti-24072017-LV-5.jpg

Očekávané události pro tento týden

24.07.2017 Investoři se během tohoto týdne zaměří především na středu, kdy americká centrální banka (Fed) bude rozhodovat o úrokových sazbách. Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?
img

Dolar likviduje část svých ztrát z minulého týdne, doplácí na to hlavně drahé kovy

03.07.2017 Pondělní seance se zatím nese v podstatně klidnějším duchu než konec minulého týdne. Evropské indexy likvidují část svých dřívějších ztrát a v Evropě přidávají půl až jedno procento. Zisky jsou ale na výrazně podprůměrných objemech, takže se opět jedná o spíše technický pohyb bez přesvědčivého fundamentu. Daří se přitom hlavně bankovnímu sektoru a také společnostem zaměřujícím se na těžbu ropy.
img

Forexový zeměpis: Kanada

07.06.2017 Tato země ze severu amerického kontinentu je stejně jako USA high-tech průmyslová země, orientovaná na výrobu. Její hospodářství je založeno na systému tržní ekonomiky a klade důraz na vysokou životní úroveň. Kanadská ekonomika zaznamenala od konce druhé světové války impozantní růst průmyslu, těžby a sektoru služeb, který se postupně přeměnil v největší sektor ekonomiky.
img

Vstup do nového týdne se asijským trhům podařil

22.05.2017 Spojené státy dnes z makroekonomických ukazatelů nic nenabízejí. V průběhu týdne bude zajímavý zápis z posledního zasedání Fedu a zveřejněny budou některé předstihové indikátory včetně páteční michiganské spotřebitelské důvěry, dlouhodobé objednávky či struktura HDP. I v Evropě zeje makroekonomický kalendář prázdnotou. V průběhu týdne budou investoři sledovat indexy PMI, německý Ifo index nebo zpřesněné údaje o HDP v jednotlivých evropských zemích.
img

Rozbřesk: Německo šlape - slabého eura ale i koruny netřeba

28.03.2017 Lokomotivě evropského hospodářského růstu - Německu - se i v tomto roce zjevně daří. Potvrzují to nejen tvrdá data, ale čerstvě i hlavní měkký konjunkturální ukazatel v podobě německého indexu podnikatelského nálady Ifo.
img

Raiffeisenbank: 7 dní s korunou - ČNB nastiňuje exit, Fed zvýšil sazby a dolar oslabuje

20.03.2017 Kurz české koruny zůstává těsně u hladiny EUR/CZK 27,00. Proti dolaru se koruna nachází poblíž USD/CZK 25,08, před týdnem kurz činil USD/CZK 25,34. EUR/CZK forwardové body na horizont 12 měsíců se nacházejí stále poblíž -230 bodů.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 21.2.2017

21.02.2017 Na schůzce EcoFinu se Řecku nepodařilo přesvědčit věřitele k uvolnění další půjčky- ti požadují schválení dalších reforem-podobně jako IMF- dle očekávání tak dojde k dalším jednáním, která ovšem budou komplikovaná, neboť evropští politici budou letos vystaveni volbám na národních úrovních.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 17.2.2017

17.02.2017 Šéf ČNB Rusnok včera v ČT24 zopakoval, že ČNB čeká exit z kurzového závazku okolo poloviny letošního roku. Na druhou stranu řekl, že neví, kdy k ukončení dojde, a i kdyby to věděl, tak to prý nepoví.
img

Rozbřesk: Jak se ČNB ve čtvrtek popere s vyšší inflační prognózou?

30.01.2017 Ústřední událostí tohoto týdne bude zasedání ČNB. Centrální banka se bude muset primárně vypořádat s tím, že inflace šla nahoru v posledních měsících o poznání rychleji, než očekávala. Oproti listopadové prognóze dosáhla cíle o půl roku dříve. O něco vyšší inflační prognóza by měla na prvním letošním zasedání soustředit pozornost ČNB primárně na přípravu ukončení intervencí. Trhy budou sledovat především, jak se změní rétorika bankovní rady ohledně načasování exitu.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu: Rostoucí inflace představuje výzvu pro centrální banky

30.01.2017 Tento týden se ponese ve znamení lednových čísel spotřebitelské inflace. Ta by měla dále růst především díky efektu statické základny cen energií. Jádrové ceny by měly být stagnovat. Fed by rostoucí inflace měla tento týden nechat chladným. ČNB zvýší svou prognózu inflace díky vývoji v posledních měsících, ale vliv na její rozhodování to také zatím nebude mít žádný.
img

Rozbřesk: Rozpory v ECB euru příliš nepomohou

25.01.2017  Minulý týden šéf ECB Mario Draghi řekl, že v jeho týmu panuje shoda na pokračování “tisku peněz? (politiky QE). Zdá se, že tento týden je vše trochu jinak. Členka výkonného výboru ECB Sabine Lautenschlaegerová řekla, že je na čase začít přemýšlet o ukončení těchto politik. Ukazuje se tak, že německý souhlas s lednovým rozhodnutím ECB není zdaleka tak silný, jak minulý týden Mario Draghi naznačoval.
img

Rozbřesk – Německá inflace by měla v prosinci překonat tříletá maxima

03.01.2017  Rok 2017 nám začíná v poměrně optimistickém tónu, naznačují to první měkká data, která v podobě podnikatelských nálad z průmyslu přinesly indexy PMI. Z pohledu globální ekonomiky je pak nejzajímavější dnešní ranní číslo z Číny, kde nevládní statistiky ukázaly na to, že optimismus v průmyslu vyšplhal na čtyřletá maxima. Když si k těmto čínským číslům připočteme velmi pěkně vypadající indexy PMI z eurozóny a zřejmě velmi dobrý výsledek obdobného indexu ISM z USA, tak se opravdu nelze ubránit dojmu, že americké volby a výhra Donalda Trumpa spustily vlnu podnikatelského optimismu, která zcela dala zapomenout na deflační chmury, jež nad globální ekonomikou vysely po většinu předchozích tří let.
img

Rizikové prémie u italského vládního dluhu před referendem dále rostou

23.11.2016 Tak trochu ve stínu amerických akciových rekordů se v Evropě pomalu schyluje k dalšímu dramatu, který se bude odehrávat na apeninském poloostrově - tedy v klíčové části eurozóny.
img

Ranní zpráva z finančního trhu 2.11.2016

02.11.2016 Hlavní událostí dnešního dne bude zasedání americké centrální banky. Ta zřejmě ponechá sazby beze změny, trhy však bude připravovat na jejich prosincové zvýšení. Finální indexy PMI z oblasti eurozóny zřejmě ukáží na slušnou kondici ve zpracovatelském průmyslu. Dobře vyznít by měly i PMI indexy, které dnes budou zveřejněny v Polsku a Maďarsku.
img

Evropské HDP slušně roste a pozornost se tak stáčí do USA

01.11.2016 Včerejší odpolední čísla ukázala, že eurozóna pokračuje dál ve svižném růstu. První odhad HDP za třetí kvartál ukazuje, že eurozóna podobně jako ve druhém čtvrtletí rostla tempem 0,3 % mezikvartálně a 1,6 % meziročně. I když není ještě k dispozici detailní struktura HDP, je zřejmé, že v pozadí je i nadále dobrý výkon trhu práce, respektive spotřeba domácností.
img

Výprodej dluhopisů je tu

31.10.2016 Říjen si dluhopisoví investoři podtrhnou silnou červenou barvou. Souhra více faktorů vedla u investorů do vládních obligací vyspělých zemí k průměrným ztrátám 3 %, což na velice klidném trhu s dluhovými cennými papíry kolikrát znamená úrok, na který se při dnešních sazbách čeká mnoho let.
img

Ranní zpráva z finančního trhu 25.10.2016

25.10.2016 Očekáváme, že dnešní čísla německého Ifo indexu podnikatelské důvěry a obdobného francouzského ukazatele potvrdí i ve světle včerejších PMI příznivý vsup eurozóny do závěrečného čtvrtletí. Naopak ve Spojených státech předpokládáme mírné snížení spotřebitelské důvěry. V regionu bychom měli zaznamenat pokles polské nezaměstnanosti na nejnižší hodnotu od roku 2009. Maďarská centrální banka ponechá nastavení měnové politiky nezměněné.
img

Zpráva o stavu konjuktury: Po brexitu a předvolební nejistotě ani památky

25.10.2016 Týden do zasedání Fedu a dva týdny před americkými volbami to nevypadá s konjunkturou na obou stranách Atlantiku špatně. Alespoň touto řečí hovoří poslední údaje o podnikatelských náladách zveřejněné v posledních dnech v USA a eurozóně.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu 24.10.2016

24.10.2016 Tento týden opanují data z Evropy. Inflace ve Francii a Německu by měla zrychlit. HDP ve Francii a Španělsku ukáže solidní tempo růstu, tak jako předstihové indikátory, které by už pro probíhající čtvrté čtvrtletí mělo indikovat růst HDP v eurozóně o 0,3 % q/q. Americká ekonomika by kromě probíhající prezidentské kampaně měla tento týden být spíše v mediálním stínu. Předpověď solidních výsledků publikovaných dat prospěje kurzu eura vůči americké měně a zkoriguje tak jeho posilování z minulých dvou týdnů.
img

Ranní zpráva z finančního trhu 5.10.2016

05.10.2016 Pozornost trhů dnes bude směřovat na indexy PMI z oblasti eurozóny. Ty by měly ukázat, že nálada v oblasti služeb se v září mírně zlepšila. Ve Spojených státech bude zveřejněn index ISM mimo oblast průmyslu. Ten by se po srpnovém zklamání měl vyhoupnout na vysokých 54,2 bodu.
img

Indexy PMI ukazují na pokles ekonomické aktivity v eurozóně

23.09.2016 Růst německého soukromého sektoru v září nečekaně zpomalil na 16měsíční minimum, tížen téměř stagnující aktivitou ve službách, ukázal páteční průzkum mezi nákupními manažery (PMI index). Aktivita ve službách se propadla na 50,6 bodu, nejnižší hodnota za více než tři roky. Složený index nákupních manažerů (PMI), založený na průzkumu ve firmách, v průmyslu i ve službách, jež představují více než dvě třetiny německé ekonomiky, podle společnosti Markit v září klesl na 52,7 bodu z konečných 53,3 bodu za srpen. Analytici naopak očekávali mírné zlepšení na 53,4 bodu. Ukazatel se nicméně udržel nad hranicí 50 bodů, která odděluje růst od poklesu. Největší ekonomika eurozóny tak podle posledních makroekonomických dat ztrácí ve třetím čtvrtletí na tempu.
img

ČR: rekordní hospodaření státního rozpočtu, zlepšení nálady v průmyslu

01.09.2016 Středoevropský kalendář dnes přinese indexy PMI hodnotící srpnovou aktivitu v průmyslovém sektoru. Zatímco maďarský by měl zaznamenat pokles z červencových téměř 54 bodů, polský a český by měl ukázat na zlepšení. Domníváme se, že červencový pád českého indexu pod úroveň 50 bodů, tedy do oblasti snižující se aktivity, byl dán kombinací několika jednorázových faktorů. Průmyslovou aktivitu negativně ovlivnily bezesporu červencové svátky a s tím související nižší počet pracovních dnů. Do toho měly významné podniky jako například Škoda Auto celozávodní dovolené. A v neposlední řadě zavládla nervozita z výsledku britského referenda. Domníváme se, že tyto faktory by již v srpnu působit neměly a index by se měl vrátit bezpečně nad padesátibodovou hodnotu. Že se české ekonomice daří, by pak měla potvrdit odpoledne publikovaná data o výsledku hospodaření státního rozpočtu ke konci srpna. Opět očekáváme nejlepší výsledek za osmý měsíc roku v historii ČR. Rostoucí ekonomika se promítá do vyšších příjmů státního rozpočtu. Pro odpoutání se kurzu CZK/EUR od úrovně kurzového závazku tedy ani dnes nebude žádný fundamentální důvod.
img

Ifo se po brexitu znovu vzpamatuje

25.08.2016 Po včerejší nadílce ukazatelů PMI dnes přichází na řadu neméně sledovaný číslo za Německo, a sice Ifo. Vzhledem k tomu, jak je populární a jak dobře dokáže indikovat směr německé ekonomiky, je velmi pravděpodobné, že jeho výsledek neunikne pozornosti ani finančních trhů. Ty si v poslední době už zvykly na panující pozitivní očekávání a případná horší čísla „připisují“ na list argumentů, proč by měla ECB prodloužit svoje velkorysé QE a dále tak prodlužovat období záporných výnosů u kvalitních dluhopisů. Sem se dá zařadit indikované snižování cen výrobců v eurozóně vyplývající z PMI, nicméně dnešní Ifo by vzhledem k očekávanému slušnému výsledku mělo vyznívat přesně opačně. Červencové Ifo sice až tak neoslnilo, ale přesto jeho úroveň byla poměrně silná, a to jak z pohledu aktuálního hodnocení situace firem, tak jejich dalšího očekávání. Minulé zklamání šlo navíc připsat i v té době aktuálním obavám z brexitu, které se, jak se zdá z dalších měkkých a dokonce i prvních tvrdých dat, jaksi nematerializuje. A nakonec vlastně ani v samotné Británii. Realita prozatím naplňuje očekávání těch, kteří přicházeli s po-brexitovými tragickými scénáři, a tak i Ifo by se mohlo z prvního drobného „šoku“ otřepat. Zvlášť, když německým firmám rostou zakázky, narážejí na své výrobní kapacity a potýkají se s nedostatkem zaměstnanců. Ifo by tedy mělo spíše potěšit a tak trochu i pomoci euru, což nejspíše zase nepotěší ECB, která by asi raději viděla euro slabší.
img

Rétorika Fedu dále přitvrzuje, trh vyhlíží páteční vystoupení Janet Yellenové

22.08.2016 Rétorika Fedu dále přitvrzuje, jakoby ani nebyly v USA volby za rohem. O víkendu to byl druhý muž americké centrální banky Stanley Fischer, který vyslal celkově již čtvrté jestřábí varování během uplynulého týdne. Po této dělostřelecké přípravě trhy ještě více upřou pozornost k pátečnímu vystoupení šéfky Fedu Janet Yellenové na každoročním sletu centrální bankéřů v americkém Jackson Hole.
img

Nákupní manažeři potěšili i nepotěšili

02.08.2016 Poté, co si trhy přebraly výsledky bankovních stres-testů, přišla v pondělí na řadu nová měkká data a to jak v Evropě a Asii, tak v USA. Po překvapivě dobrém výsledku indexu nákupních manažerů (PMI) v Číně, který se opět vrátil nad hranici 50 bodů a překonal i odhady trhů, přišly na řadu podrobnější údaje o PMI v zemích EU. Celkově tyto údaje většinou předčily očekávání trhů (eurozóna, Německo, Francie), na druhé straně ovšem byly červencové údaje horší než ty červnové. Do jisté míry to můžeme svést na nervozitu po britském referendu, které znejistilo pozici Velké Británie na společném evropském trhu, a tak reprezentativnější budou až údaje za srpen. Přesto i v rámci PMI můžeme najít určitá nadějná pozitiva, například v podobě růstu nových i exportních zakázek.
img

Euro na silné technické rezistenci

01.08.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování klesá 0,2 % na 1,116. Euru pomohl hlavně červencový Index Ifo, který sice (tak jako Indexy PMI průmyslu a služeb eurozóny) v červenci klesl, ale v rámci běžné měsíční fluktuace a zůstává solidní. Drama v podobě přenosu brexitu na německou či evropskou ekonomiku se zatím nekoná. Euro paradoxně vystoupalo k pobrexitovým, měsíčním výšinám po datech USA, která naopak byla pro dolar příznivá: solidní růst ekonomiky vedl Fed k redukci varování před riziky a pootevření vrátek zvýšení hlavní úrokové sazby již v září.
img

Přijde do Británie recese?

27.07.2016 V souvislosti s Brexitem se často mluví s rychlým pádem britské ekonomiky do recese, na které dříve nebo později bude muset Bank of England reagovat prudkým uvolněním měnové politiky. Proto taky libra ihned po výsledcích hlasování ztratila přes 10 %. Tyto úvahy a očekávání jsou ale z velké části šum, reálně se prozatím nic nezměnilo. Změny přijdou až za 2-3 roky a měly by být omezené. Jak velký negativní dopad tedy může ono období nejistoty na ekonomiku mít? Podívejme se na paralelu 18 měsíců starou, kdy také musela vyspělá ekonomika projít šokovou terapií.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Zprávy a události

25.07.2016 Index PMI amerického zpracovatelského průmyslu posílil o 1,6 bodu na 52,9, když trh čekal pouze drobnou pozitivní korekci o 0,2 směrem vzhůru.
euro zona.jpg

Aktivita v eurozóně v červenci rostla pomaleji

22.07.2016 Podnikatelská aktivita v eurozóně se v červenci zvyšovala nejpomalejším tempem od začátku roku 2015...
img

ECB: Frankturte máme problém!

18.07.2016 Americký dolar během minulého týdne vůči euru ztrácel, ale po dobrých pátečních údajích z amerického trhu práce celotýdenní ztráty umazal. Britská libra během týdně těžila z politické situace ve Velké Británii. Oproti očekávání, že k volbám předsedy konzervativní strany a jmenování nové vlády dojde až počátkem září, byla tato politická nejistota vyřešena už minulý týden. Z boje o předsednickou funkci toryů totiž odstoupila Andrea Leadsom, a tak ve středu byla jmenovaná premiérkou Theresa May, která hned začala se jmenováním vlády. Posílení libry je také důsledkem neuvolnění měnové politiky, jak o tom byly finanční trhy přesvědčené. V poměru 7:1 bylo totiž odsouhlaseno ponechání úrokových sazeb na stávající úrovni, stejně tak i v případě programů kvantitativního uvolnění. Podle zveřejněných informací k těmto pohybům dojde ovšem na srpnovém jednání 4. srpna, který je už i ze 100 % trhem zahrnut. Turbulence nepřišly ani z Číny, když tamní HDP vzrostl o 1,8 % q/q a 6,7 % y/y. Překonal tak o 0,2 pb respektive o 0,1 pb očekávání trhu.
img

Bank of England chce v létě snížit úrokové sazby, ECB a ČNB vyčkávají

01.07.2016 ČNB se včera přidala k těm hlasům, které říkají, že se zatím seriózně ekonomické dopady Brexitu předpovědět nedají. Je jasné, že Brexit je negativním šokem pro britskou ekonomiku a možná i pro ekonomiky kontinentální Evropy, ale zatím nikdo neví jak velkým. ČNB se proto omezila na konstatování, že se jedná o další proti-inflační riziko. Celkovou bilanci rizik (jako “pouze? mírně protiinflační) ale v důsledku Brexitu zatím nemění. Je to i proto, že ji domácí ekonomika a především ostře sledované mzdy překvapily v roce 2016 pozitivně rychlejším růstem a ČNB začíná mzdy otevřeně zmiňovat jako pro-inflační faktor.
img

Forex: Euro těží z nejistoty dolaru

01.06.2016 Společná evropská měna včera vůči dolaru posílila o zhruba 0,3 % na úroveň 1,1170 EUR/USD. I dnešní data nahrají spíše euru. Dolaru se navíc na silnější úrovně nechce i z obav jak dopadne páteční klíčová statistika z amerického trhu práce (Nonfarm Payrolls).
img

Forex: Regionu se zlepší nálada

01.06.2016 V úterý na domácí půdě žádná data zveřejněna nebyla. Kurz koruny vůči euru se tak držel ve velmi úzkém pásmu 27,02 - 27,03 CZK/EUR a ve srovnání s předchozím obchodním dnem doznal nulové změny.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Intradenní výhled | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | HDP | Obchodní plán | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Pin Bar | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/SEK | EUR/SEK | GBP/CHF | GBP/AUD | AUD/JPY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnový trh | Objemy obchodů | Měnové trhy | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Bond | Bundesbank | Burza | CEO | CFD | CFTC | CME | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | Konsolidace | DAX | Denní minima | Devizový trh | Dezinflace | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Expanzivní politika | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Flat | Forward | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gap | Grafy | High | Hlava a ramena | Holubice | IFO index | IFRS | IPO | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | LTRO | Likvidita | Long | Long pozice | Loonie | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYSE | Neckline | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Open | Osobní příjem | P/E | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Politické riziko | Pozice | Prodeje existujících domů | Prodejní cena | Prémie | Průmyslové objednávky | Pákový efekt | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistence | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Inflační riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Splatnost | Spot | Spotová cena | Spread | Stagflace | Sterling | Support | Swiss | Swiss National Bank | Take Profit | Pokladniční poukázky | Ticker | Trading | Trend | Trendová čára | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | HighSky Brokers | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Michala Moravcová | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Ropný trh | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | Hospodářský cyklus | Recesia | Credit Suisse | Vývoj eura | RBNZ | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | ForexLive | Gold | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Makrokalendář | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | EUR/HUF | Swapová výnosová křivka | Facebook | Měnový index | Riziková averze | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Semináře | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | Raiffeisenbank | Global macro | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Přenos | Střední cena | Volatilní | Akcie ČEZu | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie O2 | Akcie Philip Morris | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | AUDJPY | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Brent | Britské libry | Brokers | Burzovní indexy | CAC40 | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Členské země eurozóny | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika aktuálně | Ekonomika USA | Elektřina | Etoro | Eura | EURAUD | EURGBP | Euro dnes | Euro posiluje | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | Evropská měna | Evropská rada | Evropské burzy | Evropské měny | Finanční nástroje | Finanční služby | Fio | Fondy | ForexFactory | ForexFactory.com | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GBPCHF | GDP | GfK | Graf | Graf EURUSD | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | HDP Francie | HDP USA | HighSky | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Ichimoku | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor MACD | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | EBay | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kanadská měna | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní index | Kurs zlotých vůči české koruně | Kurz CZK | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz franku | Kurz kanadského dolaru | Kurz libry | Kurzu měn | Kurzy | Kurzy Komerční banka | Kurzy koruny | E15 | Libra | Lira | Londýnská burza | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měny v Evropě | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Oanda.com | Oslabení koruny | Oslabení měny | Pád akcií | Paládium | Patria Online | Patria.cz | PinBar | Pivot | Pokles eura | Polská měna | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Reuters | Risk Management | Ropy | Rubl | Ruská měna | Růst HDP | Řecká krize | Řecké volby | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | SWIFT | Švédská měna | Švýcarská centrální banka | Tapering | TopForex | Trh nemovitostí | Trh | Twitter | Úrokové swapy | USD kurz | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu EUR/USD | Vývoj kurzu USD | Vývoj nezaměstnanosti | Vývoj ropy | Webináře | WTI | Highsky.cz | Země eurozóny | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zprávy euro | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | BreakEven | ZEW | DXY | EIA | ING | Mojmír Hampl | Báze | Buy | CEE | Cenové rozpětí | Cílová cena | Čistý dluh | Daniel Beneš | Diskont | Dluhopisový index | Doba splatnosti | Due diligence | EBITDA | Ekonomika EU | Ex-dividend | Christine Lagarde | Indie | Janet Yellen | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | OIBDA | P.A. | Peněžní trhy | PX index | Redukce | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Výnos do splatnosti | Využití kapacit | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Denní změna | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Institute for Supply Management (ISM) | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Bohatý | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezibankovní sazby | Majors | Session | Volby | Rozhovor | Futures trhy | Harmonické formace | Retail | 1 milion | Burza dnes | Burze | Forex EUR/USD | Graf EUR/USD | Investment | Stock market | Saxo Capital Markets | Evropské obchodování | U.S. Bank Wealth Management | Markit | Danske Bank | TD Securities | Crédit Agricole CIB | Společnost Crédit Agricole | Intesa Sanpaolo | Charles Schwab | Jackson Hole | CNOOC | Campbell Soup | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | State Street | Westpac | Caterpillar | ANZ | Sentix | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | NATO | Destatis | Washington Post | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Reporty | Index Fedu | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | Ceny nemovitostí | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Fundamentální výhled | Fundamentální pohled | Technický pohled | Technický výhled | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Vývoj na komoditních trzích | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Mark Carney | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Evropské banky | eFXnews | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Prezident Fedu | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Rada ČNB | Earnings | Sentiment trhu | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Henry Hub | Propad cen komodit | BlackRock | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Přehled | Klid | Hillary Clintonová | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Ekonomické fórum | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Index eura | Bankovnictví | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Prezident ECB | Kurzy středoevropských měn | Fundamentální faktory | Vývoj měn | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Aktuální vývoj | Technický pohled a výhled | Britské akcie | Strategy Research | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Akcie v USA | Západoevropské akcie | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Dollar Index | Realitní trh | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Akce centrálních bank | Spotřebitelský indikátor | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Britské dluhopisy | Akcie amerických bank | Hlavní indexy | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Růst akcií | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Summit EU | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Bělorusko | Kryptoměny | Index Nikkei | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Šéf britské centrální banky | Výrobní aktivita | Cena mědi | Index podnikatelské nálady ISM | Bezpečné dluhopisy | Výnos desetiletého německého dluhopisu | Proti-inflační riziko | Nálada na dluhopisových trzích | Teroristický útok | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Nákupní doporučení | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Akcie na Wall Street | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | PetroChina | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Ekonomická data z USA | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Čínský akciový index | Čínský akciový index Shanghai Shenzhen | Stagnace | Tempo růstu | Vývoj likvidity | Prodej aut | Akcionáři | Daně z příjmů | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Ripple | Dogecoin | Ethereum | Zájem o akcie | Tesla | Dluhové krize | Vývoj meziroční jádrové inflace | Vývoj meziroční jádrové inflace v eurozóně | Vysoká volatilita | Nákupní signál | Prodejní signál | Odhodlání | Americké rafinerie | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Depozitní sazba ECB | Akciový index DAX | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Utáhnout měnovou politiku | Prodávat akcie | Rychlé zisky | Akcie v západní Evropě | Výnosy bezpečných dluhopisů | Rekordní maxima | Objem intervencí | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Klientské operace | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Slabé euro | Silné euro | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Britská ekonomika | Americký trh práce | Vyhlídky eurozóny | Hlavní evropské indexy | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | Globální obchod | General Electric | U.S. Bank | Záchranný fond | Bankovní unie | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Měnové otázky | Opatření na podporu ekonomiky | Migrační krize | Zisky firem | Odliv zahraničního kapitálu | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Světové trhy | Historické rekordy | Theresa May | Zprávy a události | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Snížení úrokových sazeb | Německé dluhopisy | Výnosy | Měnové stimulace | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Turecká centrální banka | Index cen domů | Indikátor důvěry | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování eura | Index ekonomické aktivity | Indikátory důvěry | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Volatilita trhů | Finanční domy | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Německý Ifo index | Cenové indexy | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Obchodování na měnovém trhu | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance ECB | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Index ekonomické nálady | Firemní data USA | Firemní data | Vývoj eurodolaru | HDP v eurozóně | CME FedWatch | ex | Purple Trading | Akcie Kofoly | Spotový kurz | Spotový kurz koruny | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Zahraniční forex | Obchodování na zámořských trzích | 7 dní s korunou | Makroekonomické zprávy | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Inflace ve světě | Coinbase | Americký akciový trh | Obchodování na pražské burze | MT4 Supreme Edition | Obchodování s kryptoměnami | Cross Asset Strategy Research | Palladium | Průmyslový index Dow Jones | Jerome Powell | MiFID II | Invesco | Masivní výprodeje | Oxfam | Estee Lauder | Krypto burza | Altcoiny | Tržní očekávání | Asijské trhy | Vzácné kovy | Conseq Investment Management | Inverzní výnosová křivka | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Trhy dnes | Výprodeje na akciových trzích | Obchodní války | Krypto | Lockheed Martin | Německá centrální banka | Obchodní týden | Makrozprávy | OPEC+ | Posilování dolaru | Podniky | Evropské akciové trhy | Projev Jeroma Powella | Globální růst | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Index nákupních manažerů (PMI) | Graf vývoje | Technologické akcie | Schwab | Vývoj koruny | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Obchodní analýza | CSI 300 | Geopolitické napětí | Akciový trh v USA | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Americký S&P 500 | Pokles ceny | Domácí měna | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Indikátor Ichimoku | Měny rozvíjejících se ekonomik | Index Stoxx 600 | Poptávka po dolaru | Americký dolarový index | Norges Bank | Zasedání OPEC | Korunový trh | Profesionální obchodník | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | Propady na akciových trzích | Kompozitní index | Trhy v USA | Výsledky firem | Americké volby | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Růst amerického dolaru | Cena plynu | Pokles cen ropy | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Nervozita na trzích | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Prognóza ECB | Průzkum společnosti | Týden na akciových trzích | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Prezident Trump | Nezávislost centrální banky | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | François Villeroy de Galhau | Oživení akcií | Jednotná měna | Veřejný dluh | Hodnota indexu | Silnější americký dolar | Refinitiv | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Cenné papíry Erste | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Majetek | Analytici společnosti | Vývoj kurzu koruny | Růst dolaru | Výsledková sezóna v USA | Výsledky bank | Oživení trhu | Poptávka po americkém dolaru | Analytici z Wall Street | Irská pojistka | Dluhopisy s vysokým výnosem | Evropské dluhopisy | Obchodní jednání | Vývoj kolem brexitu | Obchodní rozhodnutí | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Silný trh | Zvýšení sazeb | Zájem investorů | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Technologický Nasdaq | Nedůvěra investorů | Inflační očekávání | Nasdaq100 | Riziková měna | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Ceny pohonných hmot | Intradenní strategie | Silnější euro | Vyšší mzdy | TLTRO III | Brexit bez dohody | Sentiment na akciových trzích | NVDA | Riziko recese | Investice firem | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | Fibo retracement | Dolarové sazby | Pohyb kurzu | Wealth Management | NATGAS | Nový šéf ECB | Prezidentka ECB | Záporné sazby | STAR | NASDAQ 100 | FedWatch Tool | Coffee | Napětí na trzích | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Globální akciové indexy | Snížení úroků | XTB Research | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Britský premiér | Recese v USA | SIX | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Vliv na obchodování | Investiční kapitál | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | AMZN | Volby v Británii | ISM index | Růst mezd | KB | Depozitní sazby | US500 | Pozornost finančních trhů | Nárůst cen ropy | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | MT5 Supreme Edition | PPF | Globální recese | Denní graf | Vývoz do USA | Očekávání trhu | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Ekonomika nového Zélandu | Novozélandská centrální banka | Overbalance | LPR | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | Korunové sazby | Snížení daní | Energetické firmy | ESG | Český HDP | Český index nákupních manažerů | GOOGL | Předstihové indikátory | Spotová cena zlata | Nízká nezaměstnanost | Očekávaný růst | Projevy centrálních bankéřů | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Stav trhu práce | Hypoteční sazba | Vyšší úrokové sazby | Loterie | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Měny regionu | Světové akciové indexy | US30 | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Rozhodnutí americké centrální banky | HDP v USA | Německá vláda | Hongkong | Nová prognóza ČNB | LNG | Medvědí signál | Objem | Data z USA | Dvojitý vrchol | MSFT | Obchod | Hospodářský růst v Evropě | Trh práce | Vyšší sazby | Čínský export | Německý průmysl | Obchodní dohody | Histogram | Pojišťovna VIG | Včerejší obchodování | Supreme Edition | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Ekonomika ČR | Konkurenceschopnost | Cisco Systems | Firma | Data ze Spojených států | Zasedání ČNB | Dynamika HDP | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | CPI v eurozóně | Hlavní události | Parlamentní volby | PMČR | Průmyslová výroba v USA | Pfizer | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen ve výrobě | Růst cen | Maďarská centrální banka | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Datový kalendář | Bývalý ministr financí | Bilance | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Růst světové ekonomiky | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Negativní nálada | Čínský prezident | Projev Lagardové | Ukrajina | Lagardeová | Souhrnný index | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Den díkůvzdání | Philip Lowe | Nadhodnocení | Úrok | LVMH | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Průzkumy | Hong Kong | Trendová linie | Rostoucí trendová linie | Pohyby kurzu | Domácí měny | Záhada | INTC | Intel (INTC) | Federální rezervní banky | Americká data | Čínský průmysl | Pozornost obchodníků | Důvěra v ekonomiku eurozóny | EUR Index | Ekonomická důvěra | Domácí poptávka | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | CHNComp | HKComp | Struktura HDP | Data o HDP | Aktivita čínských továren | Hospodaření státního rozpočtu | Hospodaření státu | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Primoco UAV | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Deficit zahraničního obchodu | Vyšší poptávka | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | USDIDX | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Saldo zahraničního obchodu | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Federal Open Market Committee | European Central Bank | Globální vývoj | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Rostoucí mzdy | Nízká inflace | Sociální sítě | Problémy | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Pojišťovny | Fed dnes | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Ranní zpráva | Evropský průmysl | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Philip Morris ČR | Chuť k riziku | Výsledek voleb | GBP/EUR | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kofola | Prohlášení | Nord Stream | Nejdůležitější ekonomické události | Zahájení obchodování | Kalendář tento týden | Míra | Jaderné elektrárny | PMI z Německa | Nižší ceny ropy | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Německý PMI | Registrace automobilů | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Míra inflace v Británii | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Tabáková firma | Dolar roste | Trumpova administrativa | Vojtěch Benda | Zlepšení sentimentu | Vývoj spotřebitelské inflace | Regulátoři | Philadelphia Fed index | Fed index | FedEx | xStation5 | AT&T | Andrew Bailey | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Rychlý růst mezd | Bydlení | Vánoční svátky | COCOA | COTTON | SOYBEAN | WHEAT | SUGAR | CORN | Česká zbrojovka | Ztráta | Úbytek | BREAKING | Stratég | Přelom roku | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Josef Dudek | Cenné papíry Erste Bank | Koruna posílila | Vývoj měnové politiky | Aktivita ve výrobním sektoru | Evropské PMI | US100 | Index US100 | Americký index | Pozitivní zpráva | Nálada na globálních trzích | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Ziskovost | Hospodaření | Očekávaný růst poptávky | Růst poptávky | Klesající trend | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Prodej automobilů | Američané | Netflix | Americké dolary | Dobrá data | Výroba aut | Daimler | Schodek zahraničního obchodu | Finální odhad | O2 | Doporučení Koupit | Letecké společnosti | Írán | Ministr zahraničí | Čínský HDP | RBA | Budoucnost | Švýcarská vláda | Měnové politiky centrální banky | Ifo | Experti | Zemědělství | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | ASML | Dohoda o brexitu | Poradenství | Zpřesněná data | Nový rekord | Ministerstvo práce | Tuzemská inflace | Proinflační | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Prosincová inflace | Dnes index PX | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Federální vláda | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Koruna sílí | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nižší růst | Velké firmy | Ceny energií | Britské maloobchodní tržby | HPQ | Volatilita je nízká | Prognózy ČNB | Kancléřka Merkelová | Očekávaný vývoj | Komunikace | Prezidentka Christine Lagardeová | Údaje o HDP | Stabilita sazeb | Astrazeneca | Trump | Francie a USA | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Trhy | Čínské úřady | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | American Express | Změny cen | Virus | Vir | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Negativní dopad | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Globální sentiment | České měny | Romain Boscher | Operátor O2 | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Očekávané události | Výstupy | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Vstupní signály | Pravidla obchodního systému | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Swingová minima | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Průmyslníci | Pesimismus | Útlum aktivity | Akcie v Číně | Zpracovatelský sektor | PMI za leden | Index nových zakázek | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | BP | Americký ISM | Americký ADP report | Americký ADP | PMI pro sektor | Prodeje aut | Rekordní hodnoty | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Dnes ČNB | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | TNOTE | Obchodovanie | Britský statistický úřad | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Dolarové páry | Šéf amerického Fedu | Americká inflace | Závěrečný kurz | Růst sazeb | Marek Mora | Valuace | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Týden na finančních trzích | Indexy aktivity | Expanzivní fiskální politika | Pokračování poklesu | Akcie Twitter | OIL.WTI | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Index pro zpracovatelský průmysl | Aktivita v sektoru služeb | PMI ze sektoru služeb | Důvěra v průmyslu | Údaje z USA | Globální indexy | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | FedWatch | Rizika globální | Dopady epidemie koronaviru | Šíření koronavirové nákazy | Index aktivity | Data PMI | Index nákupních manažerů v ČR | Zpřesněný odhad | Commonwealth Bank of Australia | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Německé maloobchodní tržby | Sestupný trend | Kanadská centrální banka | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Mzda | Vládní opatření | Výkyvy | Změny trendu | VOLX | Výsledky HDP | Inflace v únoru | Únorová inflace | Videokonference | Lídři EU | Rishi Sunak | Makroekonomické údaje | Pomoc ekonomice | Restrikce | Prudký pokles | Hlavní index PX | Rozhodnutí centrální banky | Hlavní měny | IBEX 35 | Euro včera | Program nákupu aktiv | Nifty 50 | Profitovat | Americká centrální banka dnes | Maloobchodní tržby v Číně | Další vývoj | Restriktivní opatření | Australská centrální banka (RBA) | Stimuly | Evropské země | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Masivní propad | Fiskální politiky | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Asijská seance | Silný pokles | Snížení dividendy | Šíření viru | Stimul | Obavy trhu | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Ekonomický rozvoj | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Historie | Aktuální situace | Nový výhled | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Zásobníky | Texas | Hlavní americké indexy | Prodeje domů | Další pokles | Valné hromady | Situace v Číně | Hlavní centrální banky | Kalifornie | Kongres | Index ISM | Index ISM ve službách | Manufacturing | Komerční banky | Demokraté | Domácnosti | Posílení amerického dolaru | Novinky ohledně koronaviru | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Ministryně financí | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Hodinový graf | Zdraví ekonomiky | Ukazatel zdraví | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Podpůrný balíček | Německý index IFO | Politická rozhodnutí | Senát USA | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Olympijské hry | Poslanci | Silná rezistence | Signál | Globální šíření koronaviru | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Potenciál | Evropský parlament | Spotřebitelská důvěra v USA | Německý statistický úřad | Ceny elektřiny | Karanténa | Viry | Šíření nákazy | Ekonomické ukazatele | Izrael | Reálné mzdy | Air Bank | Ekonomiky | Čtvrtletní pokles | Situace v průmyslu | Jana Steckerová | Dopad epidemie na ekonomiku | FAZ | Slovensko | České PMI | Globální dluhopisový index | Index DXY | Války | Schodek | Březnová data | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Polský PMI | Potenciál poklesu | Futures na akcie | Závislost | Práce | Jednání ČNB | Aktivita ve službách | Údaje | DPH | Tvrdohlavost | Pojišťovna | Opatření proti šíření koronaviru | Velké americké banky | Hluboké recese | Opětovný pokles | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Nárůst nezaměstnanosti | Výsledek hrubého domácího produktu | Celková inflace | Výpadky | IMF | Inflace v březnu | Index US500 | Microsoft Corp | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Úspory | Hospodářské oživení | Zpráva Evropské komise | Otevírání ekonomiky | Otevírání ekonomik | Before market open | Market open | Procter & Gamble | Dnešní statistiky | Statistiky | Uzavření trhů | Malé podniky | ZEW index ekonomického sentimentu | USD za barel | Rizikové averze | Trade | S&P500 | Tlak medvědů | Guvernér australské centrální banky | Dílčí index | Nizozemsko | Polská průmyslová produkce | Důvěra v eurozóně | Cenové pohyby | CBRT | Debata | Cena surové ropy | Cena surové ropy Brent | Surové ropy | PMI ve službách | PMI ve službách v eurozóně | Evropská data | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Posílení | Kristina Hooper | Kapitálové zboží | Nové zakázky | Joe Biden | Větší pokles | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Očekávané výsledky | Firemní zprávy | Důvěra amerických spotřebitelů | Cestování | 3M | Americký HDP | Bitcoin dnes | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Prudké pohyby | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Osobní příjmy | Rozhodnutí o sazbách | Nezaměstnanost v Německu | Náklady na financování | Dubnová inflace | Maloobchod | Zaměstnanci | PMI z výroby | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Důvěra ve výrobním sektoru | ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Rally na akciích | Soud | Maloobchodní tržby v eurozóně | PEPSICO | Zasedání britské centrální banky | Export v dubnu | Dovoz | Vývoz | Pozitivní očekávání | Předpokládaný zisk | Australská ekonomika | Pokles ekonomické aktivity | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Rezervní měny | Kontrakce | Zveřejněné údaje | Výsledky maloobchodních tržeb | O2 CR | Spotřebitelské ceny v USA | Oživení české ekonomiky | Členské státy | Evropská průmyslová produkce | NKE | Průmyslové kovy | Členské země | Použití záporných sazeb | RBI | Účet platební bilance | Vývoj ekonomiky | Čeští centrální bankéři | Vakcína | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Silná rally | Obchodování na krátko | Zboží z Číny | Moderna | Manažeři | České ceny | Návrh dividendy | Vakcíny na koronavirus | Důvěra spotřebitelů | Důvěra spotřebitelů v evropskou ekonomiku | AMZN.US | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Aktivity v eurozóně | PMI v eurozóně | Klesající trendová linie | Ekonomický magazín | Umělé inteligence | Investment management | Předstihové ukazatele | JDE | Rizikovější měny | Unie | Setkání lídrů | ČR | EU50 | Koronavirové pandemie | Bohumil Trampota | Průraz | CZG | Rozhodnutí FOMC | Tržní situace | Prime Market | Zbrojovka | Slabá poptávka | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Výrazný pokles ekonomiky | PEPP | Střední Evropa | Špatné zprávy | Nová prognóza ECB | Nová prognóza | Rekordní nárůst | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Býčí trend | Statistiky z trhu práce | Tempo poklesu | Index Nasdaq Composite | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Korporátní zprávy | Světové indexy | Členové Fedu | Stimulační balík | Prodeje automobilů | Propad cen | Úvěrové podmínky | Výplata | Největší evropská ekonomika | Otevření obchodu | Sentiment na trhu | Per rollam | Bezpečný dolar | Covid | Tiff Macklem | Výroba v Británii | Průmyslová výroba v Británii | Restrukturalizace | Druhá vlna | Útlum ekonomické aktivity | Nové žádosti o podporu | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | Velké investice | ONS | Ziskové marže | Den obchodování | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Nákupní apetit | Apetit investorů | Medtronic | Šéf banky | Jasný signál | Exporty | Dopad pandemie | Benjamin Netanjahu | Červnová inflace | Fundamentální pozadí | Výrazný propad | Jachty | Ocenění | Tisková konference Bank of Canada | Šance | Německý maloobchod | Dynamický support | Ceny | Krátkodobé trendy | Praha | Kolísání cen | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost XTB | Konjukturální průzkum | Důvěra v domácí ekonomiku | Ekonomická aktivita v eurozóně | Německý ukazatel | Nižší poptávka | Nálada v eurozóně | Progres | Celkový výsledek | Mírná korekce | Forward guidance | Odhady HDP | HDP za Q2 | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Odhad růstu HDP | Důvěra | Buy signály | Obnovení růstu | Data z tuzemské ekonomiky | Caixin | Index výroby | Známky oživení | Philip Lane | Odhad vývoje ekonomiky | Produkce energií | Růst zaměstnanosti | Dlouhodobější dopady | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Lepší výsledky | Zpomalování inflace | Oživení poptávky | Obchodní hodiny | Pokračování expanze | Indikátory sentimentu | Rostoucí počty nakažených | Počty nakažených | Dluhopisy a zlato | Setkání zemí OPEC | Pandemická situace | Zápis ze zasedání FOMC | Pokles tržeb | Virgin Galactic | Růst důvěry | Snížení DPH v Německu | Snížení DPH | DPH v Německu | Období zvýšené volatility | Zvýšení daní | Kanadská ekonomika | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Výrobní sektor | Výrobní index ISM | Výrobní index | Růst eura | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | Statistika z amerického trhu práce | SMIC | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Kroger | Inspirace | Zasedání amerického Fedu | Američtí investoři | TSLA | Nvidia | Objem exportu | Výkon ekonomiky | Spotřebitelské ceny v eurozóně | CFR | Budoucí vývoj | ČNB úrokové sazby | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Elektromobily | Očekávání ČNB | Politici | Consumer Confidence | Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Pracovní místa | Druhá vlna koronaviru | Prezidentské volby ve Spojených státech | Vývoj indexu PMI | Ranní okénko | Tržby v eurozóně | Průmyslové zakázky | Šéf centrální banky | Zápis z posledního zasedání Fedu | Epidemická situace | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Energetický sektor | AEX | Jens Klatt | Americké měny | Epidemiologická situace | Embargo | Protiepidemická opatření | Nařízení | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | Intel | Zásoby benzinu | Průzkum PMI | Pokles indexu | Futures na ropu | Moneta | Vlny koronaviru | Pandemický program | MMM | VF Corporation | MDT | VFC | Zveřejnění výsledků | Bankovní úvěry | Poklidné obchodování | Trend oslabování | Oslabování amerického dolaru | Tempo inflace | Pfizer/BioNTech | Nové zprávy | Průmysl v eurozóně | Číst grafy | Zprávy o vakcínách | NFIB | Schválená dividenda | Odhad amerického HDP | Stock Spirits | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Výdělky | Proražení | INTC.US | GameStop | Vakcinace | TABAK | Očkování | Představitelé ČNB | LEN | Data o vývoji HDP | Mutace koronaviru | US2000 | Cenné papíry a burzy | Voda | Index DE30 | Burzy v USA | Počasí | Utažení měnové politiky | PMI ve výrobě | Report stavu ropných zásob | Sentiment v eurozóně | DOT | Západní ekonomiky | Silné oživení | Počet pracovních míst | Rio Tinto | Tržby z prodeje | Evropské centrální banky | Tempo hospodářského růstu | Dopad na trhy | CARA | Měsíční data | Efekt na trhy | WU | Logitech | Pravidla obchodování | United Parcel Service | UPS | SPCE | PEP | PEP.US | Express | Tržní ceny | Velké fondy | Kolísání cen na finančních trzích | Výrobní aktivity | Překonání cílů | Akvizice Air Bank | Vypuknutí pandemie | Dnešní seance | Finanční výsledky | Oživení evropské ekonomiky | Zisky akcií | General Motors (GM.US) | GM.US | Rostoucí úrokové sazby | MSFT.US | Microsoft (MSFT.US) | Colt | Nastavení sazeb | Spotify | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Den prezidentů | Trendové linie | Sentiment v ekonomice | James Bullard | CETIN | PMI indexy | Manufacturing PMI | Air | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Vývoj epidemie | Tržní rizika | Investoři a obchodníci | Nárůst výnosů | Dollar Tree | DLTR | DLTR.US | Dollar Tree (DLTR.US) | Výroky z ECB | Akcie společnosti Microsoft | Výrazný pohyb | Silný růst | Analýza EUR/USD | Fidelity | Zámořské indexy | Heatmap | Hodnotové akcie | V.US | Vývoj pandemie | Nárůst sazeb | Forwardové sazby | xStation 5 | Silný výhled | Míra úspor domácností | Míra úspor | Český PMI index | PMI index | LMT | ISM ve službách | Primoco | SPCE.US | Virgin Galactic (SPCE.US) | Vstupní náklady | Ceny ropy Brent | Cigarety | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | TLTRO4 | Intel (INTC.US) | Alphabet (GOOGL.US) | General Electric (GE.US) | United Parcel Service (UPS.US) | Visa (V.US) | GOOGL.US | GE.US | RTX.US | UPS.US | Rostoucí ceny | Objednávky | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Hlavní události tohoto týdne | Verizon | Oživení na americkém trhu práce | Dluhový strop | Futures na americké indexy | Optimismus na trhu | Přeprodané oblasti | Situace v eurozóně | Otevření ekonomik | Cenové úrovně | Vývoj ceny elektřiny | Indikátor pražské burzy | Hlavní indikátor | Růstové sektory | Valná hromada Erste Group | Kurzotvorné zprávy | Podnikatelské klima | API | Oslabení | Deník N | PCE index | Prodejní ceny | Podstatné kurzotvorné zprávy | Politická rizika | První zvýšení sazeb | Výrobní aktivita v ČR | MNB | Data z trhu práce USA | Aktuální problémy | Omezování nákupů aktiv | Dnešní makrodata | Spotřeba domácností | Údaje o nezaměstnanosti | HDP Austrálie | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Dodávky plynu | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Konkurence | Prodej | Týdenní výkon | Mali | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Zvyšování daní | Vydání nových akcií | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Daňový úřad | Pozitivní vliv | Vliv na trh | Vyšší úroveň | Varianty koronaviru | Report ADP | Počet nezaměstnaných | Inflace v eurozóně v červnu | Cenové stability | Obchodování v Evropě | Očekávaná data | Makroekonomické indikátory | Obchodníci dnes | Jádrový PCE inflační index | PCE inflační index | Inflační index | Američtí centrální bankéři | Sada dat | UST | Výroční zprávy | Včerejší seance | Tempo zdražování | Problémy se subdodávkami | Rada guvernérů ECB | Rada guvernérů | Americký trh | VZ | TXN | AXP | PG | KO | Recese americké ekonomiky | Odvětví | Pokles poptávky | Jednání ECB | BHP | Předstihové indexy | Načasování | Nasdaq-100 (US100) | Rozsah škod | Rekord | Počasí v Brazílii | Silné hospodářské oživení | University of Michigan | HICP | Devon Energy | DVN.US | Devon Energy (DVN.US) | Albemarle | Projekce | VIAC | Trh práce v USA | Psychologické úrovně | CVC | Důležité zprávy | Vratislav Zámiš | Komentář Fidelity | Komentář Fidelity International | Dnešní kalendář | První odhad | HD.US | Home Depot (HD.US) | Home Depot | Richemont | Medián | SPOT | SPOT.US | Výrobní inflace | Americká ministryně financí | ASX | Sympozium | Sympozium v Jackson Hole | Ekonomické sympozium | Proočkovanost | David Vagenknecht | Best Buy | BBY | BBY.US | Best Buy (BBY.US) | ECB minutes | Společnosti | Národní měny | Neúspěch | Opatření | Vrcholy | Dna | Polská inflace | Evergrande | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Honeywell International | Ceny plynu | Brian Armstrong | Coinbase Brian Armstrong | Solana | Evropský index | Týdenní výhled | Sands China | 100 SMA | Vyšší hodnoty | Etherea | Zprávy z pražské burzy | Ceny kovů | Developer Evergrande | UK100 | Problémy Evergrande | Omezení cestování | Výhledy růstu | Problémy v dodavatelských řetězcích | mmBtu | TTF | Inflace ve Francii | Úročení | Gamble | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Minulá výkonnost | Energetické krize | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | JPG | Měnový report | Procter & Gamble (PG.US) | IBM (IBM.US) | IBM.US | AXP.US | American Express (AXP.US) | HON.US | Honeywell International (HON.US) | Schlumberger (SLB.US) | SLB.US | Schlumberger | VFC.US | VF Corporation (VFC.US) | Obilí | Pozornost | Nálada v ekonomice | Amazon (AMZN.US) | Global Payments | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ruský prezident | Meta | Klima | Stavební výdaje | Meta Platforms | Francouzský index | Drahé energie | Poptávka po kovech | Oil inventories | Gasoline inventories | Distillate inventories | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Obchodní ředitel | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | Macy's | M.US | Macy's (M.US) | TIM | HPQ.US | Svátek v USA | Data z burz | Omikron | Omicron | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Nálada na trzích | | Špatné počasí | Zlotý | Fibonacciho retracement | Rotace | Postranní pohyb | Rozšíření | Rostoucí inflace | Arm | Participace | Obchodní tipy | Cyklus utahování měnové politiky | Základní sazba | Hodnoty měny | Vstoupit na burzu | Miliardy USD | CME FedWatch Tool | Jestřábí komentáře | Vývoj německého akciového indexu | Poptávka po riziku | Hry | Vlna omikronu | Philadelphia Fed | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Nový týden | Pár USD/CAD | Napětí mezi Ruskem a Západem | Ebury | Tomáš Kudla | Global Payments (GPN.US) | GPN.US | Futures na S&P 500 | Futures na americké akciové indexy | Rusko-ukrajinský konflikt | St. Louis | Napětí kolem Ukrajiny | Luxusní zboží | Deeskalace | Ukrajinské síly | Vojenský konflikt | Poslední den obchodování | Index PCE | Cenový index | Cenový index PCE | Sankce | Podnikatelská nálada v eurozóně | LMT.US | Lockheed Martin (LMT.US) | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Ukrajinská krize | Ruské banky | Švýcarská národní banka | Erste Group Bank | Kyjev | Úřad pro ekonomickou analýzu | MWh | EUR/MWh | Čínské trhy | Prima | Santiment | Záporné reálné úrokové sazby | Pokles inflace | Změna režimu | Řetězce | Energetická závislost | Hospodářské škody | Zisky české měny | Vysoké ceny energií | Dolarová výnosová křivka | Celkový trend | Růst cen energií | Výsledek inflace | Ben Laidler | Colt CZ | Inflační data | Správa | GMT | STT | STT.US | Vzestupný trend | Pokles produkce | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | PM.US | PepsiCo (PEP.US) | Cleveland-Cliffs | CLF.US | Korekční pohyb | Situace na akciových trzích | Kvantitativní zpřísňování | Prudká inflace | GEVORKYAN | Christopher Waller | PLATINUM | Vedení ECB | VeChain | Vývoj německého akciového indexu DAX | Evropské akciové indexy | Akcie Alphabet Inc | Výhled růstu HDP | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Pokles zisku | Obchodní rozpětí | Centrum | Nárůst zásob | Prime | Poměr P/E | Neuspokojivé výsledky | Překoupené oblasti | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Zpráva o inflaci | Udržitelnost | Neel Kashkari | Pohyby na trhu | Zpřísnění finančních podmínek | Současná situace | Thomas Barkin | Německé ekonomiky | Klesající reálné příjmy | Symposium centrálních bankéřů | Symposium centrálních bankéřů v Jackson Hole | Zastropování cen | Výsledek HDP | Zveřejnění zpráv | Oslabení USD | Photon Energy | Energetické komodity | Ex-dividend den | Zastropování cen elektřiny | Recese v eurozóně | Jeremy Hunt | Velké pohyby na trhu | Patrick Harker | Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny | Ruské embargo | Státy OPEC | Pozitivní nálada | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Akcie a euro | Nejvolatilnější | CZ | Sentiment na Wall Street | Polovodiče | Aktuální informace | Vytvoření fondu | Index cen výrobců | Aktivity v USA | WTI a Brent | Tisková konference centrální banky | LSEG | Vývoj indexu PMI ve službách | Jan Kubíček | Bankovní rady ČNB | FED sazby | Růstový potenciál | Vysoké sazby | Fukušima | Nálada na Wall Street | Estée Lauder | Další posilování | Výprodeje | Prezident Biden | Premiér Sunak | Britský premiér Sunak | Teplé počasí | Býčí sentiment | Stavebnictví v USA | SCHW | SCHW.US | Charles Schwab (SCHW.US) | Invest | Pokles cen energií | Pokračující pokles | Oživení poptávky v Číně | Vznik ETF | ETF od společnosti BlackRock | Média | Rostoucí obavy | Viceguvernérka | Raphael Bostic | Odeznívání inflace | Zvýšení likvidity | Bank Term Funding Program | PCE inflace | Invesco Ltd. | Společnost Albemarle | Europe 600 | Spojení | Komisí pro cenné papíry a burzy | Obavy ze zrychlení inflace | JOLTS | Nižší produkce | Srovnávací základna | Prostředí vysokých úrokových sazeb | M&T Bank | MTB.US | M&T Bank (MTB.US) | State Street (STT.US) | Evropská unie a Spojené státy | Inflace ve Spojeném království | Soubor opatření | Rychlost | Ministerstvo obchodu USA | Zvýšení dluhového stropu | Členka rady guvernérů | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Navýšení dluhového stropu | Státní svátek | Velké objemy | Guvernér RBA | Největší ekonomiky eurozóny | Největší ekonomiky | DNO | YCC | Ekonomické podmínky | HCOB | Holubičí postoj | Futures na evropské indexy | Tržní pohyby | Hlavní zprávy | John Williams | Členka Rady guvernérů | Společnosti z indexu | Viceguvernérka ČNB | Hamás | Týden na trzích | CHN.cash | Schválení spotového ETF | Texas Instruments | Struktura | Technology | Přecenění | Michael Barr | Hútiové | Nifty | Historické maximum | Potenciální rizika | Rok 2024 | Snižování úrokových sazeb v USA | Údaje ISM | Měkké přistání | Jádrový CPI | UAV | Společnost Primoco | Společnost Primoco UAV | Analýza makroekonomických zpráv | Základní pravidla systému obchodování | Základní pravidla | Pravidla systému obchodování | Jak číst grafy | Klíčové události | Fundamentální analýza pro začátečníky | Lockheed | RTX | Mluvčí | Sellier&Bellot | Spotify Technology | Konsensus analytiků | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Jednoduché tipy pro začátečníky | Jednoduché tipy | Tipy pro začátečníky | Základní pravidla obchodování | Úrovně supportu | Analýza fundamentálních událostí | Výkon | EUR/USD a GBP/USD | Prodeje | Index DE40 | DE40 | Zotavení | Nakupovat | Jádrový index spotřebitelských cen | Jestřábí postoj | Vlnová analýza | Údaje o prodejích | 256/2004 | Inflace (index CPI) | Služby | Odpovědnost
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Indexy akcií
Indexy akcií pevninské Číny
Indexy akciové
Indexy aktivity
Indexy amerického akciového trhu
Indexy CFD
Indexy Dow Jones a S&P 500
Indexy důvěry
Indexy nákupních manažerů
Indexy na Wall Street

Následující klíčová slova

Indexy pohyb
Indexy pro kryptoměny
Indexy sledující výkonnost ESG
Indexy sledující výkonnost ESG segmentu
Indexy S&P
Indexy v Asii
Indexy v Číně
Index životních nákladů
Indiana
Indicators
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít