Ticker Tape by TradingView
Fidelity International: Těžká volba – odvrátit recesi, nebo porazit inflaci?
Červnový příběh trhu je z oblasti pevných výnosů. Dluhopisy s vysokým výnosem klesly o téměř 7 %, zejména v důsledku širších spreadů. Po většinu letošního roku byly ztráty dluhopisů způsobeny růstem sazeb, přičemž ten se nyní projevuje v úvěrovém riziku, což signalizuje přesun pozornosti od inflace k růstu.
Debata o růstu by mohla koncem července nabýt ještě většího významu. Nynější prognóza růstu HDP podle atlantského Fedu v současné době očekává, že údaj za druhé čtvrtletí bude -1,2 %. V 1. čtvrtletí činil -1,6 %, takže až bude 28. července zveřejněn pokročilý odhad, můžeme se ocitnout technicky v recesi (pokud ta je definována jako dvě po sobě jdoucí čtvrtletí poklesu).
Načasování je nepříznivé. Zasedání Federal Open Market Committee (FOMC) končí den předtím a očekává se, že přinese další zvýšení o 75 bazických bodů. Titulky o utahování politiky směrem do recese budou pro Fed nepříjemným čtením. Nepříjemná otázka by pak mohla znít: „Má Fed čelit recesi, nebo potlačovat inflaci?“
Pokud inflace zůstane během léta zvýšená, mohl by Fed získat krytí ze silného trhu práce – za poslední čtyři měsíce přibylo 350-400 tis. pracovních míst mimo zemědělství. Naděje by pak spočívala v tom, že Fed svým předstihovým zvyšováním postaví ekonomiku do lepší rovnováhy.
Graf 1: Index PMI v eurozóně v červnu zpomalil
Zdroj: Fidelity International, Bloomberg, červen 2022
Pro podniky by měkká data o HDP, rostoucí mzdy a vyšší vstupní náklady mohly stlačit marže a snížit schopnost najímat zaměstnance. Pokud pomineme Čínu – představující světlý bod vykazující známky hospodářského oživení – globální indexy PMI ve službách i ve výrobě zpomalují. Spolu s ukazateli spotřebitelské a podnikatelské důvěry, které naznačují hluboké obavy v očekávání, se podniky dostávají pod tlak.
Graf 2: Spotřebitelská důvěra v USA se propadla na 16měsíční minimum
Zdroj: Fidelity International, Refinitiv, červen 2022
Sezóna hospodářských výsledků za druhé čtvrtletí je v plném proudu a očekávání jsou obecně revidována směrem dolů. Odhady indexu S&P 500 zaznamenaly největší revizi směrem dolů od 2. čtvrtletí 2020, kdy došlo k lockdownům. „Výsledky za 1. čtvrtletí 2022 byly poměrně mírné, pokud jde o dopad inflace, ale očekáváme, že v tomto čtvrtletí a v průběhu roku bude vliv výraznější. V důsledku toho může docházet k rostoucím rozdílům mezi společnostmi s cenovou silou a bez ní,“ vysvětluje Toby Gibb, ředitel směřování investic, akcií a nástrojů s fixním příjmem z Fidelity International.
V celosvětovém měřítku jsou atraktivní čínské akcie, protože země se vrací na ekonomickou scénu, pokud se jí podaří vyhnout rozsáhlým lockdownům způsobených Covidem, a pro investory je přitažlivá i podpůrná politika Japonska a slabý jen.
Situace na akciových trzích v kostce:
Světové akcie se ve druhém kvartále propadly o 13 % a vstoupily tak do medvědího trhu. U mnoha investorů, kteří se letos se svou strategií "buy-the-dip" spálili, nyní převládá opatrnost. Rizika pro 3. čtvrtletí jsou vyšší díky zlevňujícím komoditám a nižší valuaci akcií.
Americké akcie v červnu prudce poklesly poté, co Fed navýšil úrokové sazby nejvíce od roku 1994. S růstem sazeb rostou náklady financování podniků a rozšiřují se kreditní spready. Cash flow bude zásadním ukazatelem pro ty společnosti, které pravděpodobně pocítí krizi nejvíce.
Evropské akcie skončily v červnu na nižší úrovni. Nálada zůstává křehká vzhledem k jestřábímu postoji hlavních centrálních bank a obavám z recese. Vzhledem k „vpřed hledící“ povaze trhu je třeba dát pozor, aby s poklesem nerostla medvědí nálada, což by fakticky umocňovalo negativitu.
Rozvíjející se trhy ztratily dech, který nabraly v druhé polovině května, a červen zakončily se ztrátou, byť jsou na tom stále lépe než rozvinuté trhy. V rámci rozvíjejících se trhů zahraniční investoři mění pozice a trendem je obrat z technologické Koreje do zotavující se Číny.
Neutuchající prodejní tlak zahraničních investorů vedl v červnu k poklesu v regionu Asie a Tichomoří bez Japonska. Klíčovými tématy jsou inflace, zpřísňování měnové politiky a zhoršující se růst. Čína je na cestě k hospodářskému oživení, ale jeho rychlost a síla jsou zatím nejisté.
Graf 3: Valuace britských akcií se snižuje
Zdroj: Fidelity International, Bloomberg, červenec 2022
Britské akcie skončily výrazně níže v prostředí, kdy agresivní utahování měnové politiky vyvolává pochybnosti o ekonomickém výhledu. „Zájem investorů o mid-cap akcie je silný a očekáváme, že bude pokračovat i ve 2.polovině roku vzhledem k nízkému ocenění, slabé libře a rekordním prostředkům zájemců z oblasti private ekvity,“ uzavírá Toby Gibb z Fidelity International.
Klíčová slova: Dluhopisy s vysokým výnosem | Situace na akciových trzích | Federal Open Market Committee | Index | Výsledky | PMI ve službách | Zpřísňování měnové politiky | Akcie | Buy | Situace | Americké akcie | Spready | Sazby | Pro investory | Podniky | Rizika | Index PMI | Marže | Očekávání | USA | Úrokové sazby | Indexy | Ztráty | Dluhopisy | HDP | Ocenění | Práce | Mzdy | Fidelity International | Indexy PMI | Britské akcie | S&P 500 | Financování | Nálada | Fed | Důvěra | Recese | Spotřebitelská důvěra | Bod | Čína | 3М | Globální indexy | Bloomberg | Cap | Pozice | Utahování měnové politiky | Valuace | Politika | Rostoucí mzdy | Graf | Trhy | Rozvíjející se trhy | Společnosti | Investoři | Market | Prodejní tlak | Načasování | PMI v eurozóně | Refinitiv | Cash flow | Evropské akcie | Zemědělství | Zájem investorů | Vstupní náklady | S&P | FOMC | Prognóza | Zahraniční investoři | Open | Spotřebitelská důvěra v USA | Fidelity | Světové akcie | Čínské akcie | Pochybnosti | Růst | Debata | Inflace | Měnové politiky | Data o HDP | Medvědi | JDE |
Čtěte více
-
Fidelity International: Růst sazeb není vždy špatný, pokud máte strategie s nízkou volatilitou
Základní pravidla jsou atraktivní, ale to neznamená, že vždy fungují. Například rostoucí výnosy dluhopisů neznamenají automaticky špatnou zprávu pro strategie s nízkou volatilitou; pochopení proč však vyžaduje bližší pohled na síly, které pohánějí každý cyklus zvyšování sazeb. -
Fidelity International: Rychlé otevírání ekonomiky žene inflaci vzhůru
Spotřebitelské ceny v USA rostou nejrychlejším tempem za posledních 13 let v důsledku nižší srovnávací základny, rostoucích cen energií a opětovného otevírání ekonomiky. -
Fidelity International: „Satelitní špioni“ se zaměřili na kácení pralesů kvůli palmovému oleji
Kácení deštných pralesů bylo na nedávné konferenci COP26 United Nations Climate Change Conference v Glasgow jedním z hlavních bodů programu a mnoho zemí se zavázalo, že do roku 2030 s těmito aktivitami skoncují. -
Fidelity International: Složitější ekonomické prostředí vyžaduje kvalitativní přístup
Tržní cykly jsou stále kratší a volatilnější a investoři mohou benefitovat ze snadno dostupných ETFek, které mohou rychle zprostředkovat taktické změny expozic. -
Fidelity International: Snaha o energetickou nezávislost by mohla poznamenat zavádění obnovitelných zdrojů energie
Ničivá válka na Ukrajině dramaticky zvýšila potřebu energetické nezávislosti v Evropské unii, která před několika dny oznámila plán na snížení své závislosti na ruském plynu. To si v krátkodobém horizontu vyžádá větší využívání fosilních paliv. V dlouhodobém horizontu by to mělo urychlit přechod na obnovitelné zdroje energie. -
Fidelity International: Snižující se korelace naznačují, že dluhopisy mohou opět plnit zajišťovací role
Korelace mezi akciemi a dluhopisy je negativní. Důležité je, ale v jakém kontextu. -
Fidelity International: Soukromé úvěry jsou alternativou v době, kdy roste tlak na bankovnictví
Soukromý dluh se může stát důležitým zdrojem kapitálu pro evropské společnosti, protože banky v důsledku rostoucích sazeb a většího důrazu na regulační požadavky zpřísňují úvěrové požadavky. -
Fidelity International: Soukromý úvěrový trh by mohl být defenzivní variantou pro investory
V době, kdy se ekonomiky připravují na očekávanou recesi, by defenzivní variantou pro investory mohly být soukromé úvěrové trhy. A to díky jejich strukturálním vlastnostem a relativní síle této třídy aktiv. Soukromý úvěrový trh vykazuje určité rysy, které by mohly investorům pomoci vyhnout se těm nejhorším úrovním volatility ostatních tříd aktiv – především proto, že jakožto nástroje s pohyblivou úrokovou sazbou přinášejí v prostředí rostoucích úrokových sazeb vyšší výnosy. -
Fidelity International: Společnosti se drží ESG navzdory výzvám – ale jedno klíčové slepé místo přetrvává
Souhrn: Podle průzkumu analytiků společnosti Fidelity International pro rok 2023 se společnosti i přes ekonomické turbulence drží důrazu na zásady udržitelného rozvoje. Stále však existuje velký prostor pro zlepšení – zejména pokud jde o zamezení úbytku biologické rozmanitosti. -
Fidelity International: Stagflační dynamika stále v pozadí
Konflikt na Ukrajině se posouvá do dalšího týdne, volatilita zřejmě vydrží a výhled je poznamenán hrozbami pro růst. -
Fidelity International: Trump vs. Clintonová = vliv na kapitálové trhy
Odborníci Fidelity International, globálního lídra v oblasti investic, se domnívají, že pokud by při prezidentských volbách 8. listopadu skutečně zvítězil Donald Trump, v krátkodobém horizontu by to přineslo pro kapitálové trhy USA větší rizika, než zvolení Hilary Clintonové. A to zejména vzhledem k vyšší míře nejistoty, která je s ním spojována. Zatímco podle analýzy Fidelity International je celkový vliv politiky prezidenta na makroekonomickou situaci a na trhy omezený, dopad na jednotlivé sektory a společnosti může být významný. -
Fidelity International: Tři důvody pro návrat čistých energetických akcií v roce 2024
V nadcházejícím roce budou v sektoru zabývajícím se čistou energií dominovat politická a makroekonomická rizika, a to zejména v USA. Většina špatných zpráv v tomto odvětví již však byla trhem v cenách promítnuta. -
Fidelity International: Tři témata pro druhé čtvrtletí
Současná polykrize vstoupila do nové fáze. Zatímco ekonomiky odstartovaly rok 2023 tím, že jsou odolné, nejrychlejší epizoda zvyšování úrokových sazeb v historii si nyní vybírá svou daň. Recese na vyspělých trzích se jeví jako nejpravděpodobnější možná situace. Alternativu k rozvinutým trhům může nabídnout Čína – její opětovné otevření by ještě mohlo poskytnout oddech trhům od Východu po Západ. -
Fidelity International: U akcií je pro příští rok důležité pečlivé vyvážení
Ceny aktiv startovaly po většinu roku 2020 rychleji než očekáváné příjmy, a to kvůli enormní fiskální a měnové reakci na ekonomické škody způsobené Covid-19. „Se začátkem roku 2021 se výnosy pravděpodobně budou dále zotavovat, ale nerovnoměrným tempem, což může být testem pro valuace. Sektorové divergence, širší valuace a zvýšené riziko náhlých rotací znamenají, že rok 2021 bude vyžadovat citlivé vyvážení mezi riziky a příležitostmi a schopnost rychle se přizpůsobovat změně podmínek,“ vysvětluje Romain Boscher, globální CIO pro oblast akcií, Fidelity International. -
Fidelity International: Udržitelné 5G
Investování do sítí 5G je klíčovým tématem letošního roku. S tím souvisí i průmyslová automatizace. Neméně důležitá je také otázka udržitelnosti, metodiky měření a celkově, zda se společnosti chovají podle udržitelných principů. -
Fidelity International: Umělé inteligence v analýzách ESG
Společnost volá po ochraně před hrozbami, které představuje umělá inteligence. Zahrnutí aspektů AI do ESG analýzy jednotlivých firem investorům pomůže. -
Fidelity International uvádí nové ETF: Global Government Bond Climate Aware UCITS ETF
Fidelity International oznamuje uvedení fondu Fidelity Global Government Bond Climate Aware UCITS ETF, kterým dále rozšiřuje své investiční možnosti zaměřená na klima. -
Fidelity International: V amerických telekomunikacích zvoní nové příležitosti
Obrat sentimentu v sektoru optických kabelů přinesl v USA zotavení pro mnoho menších společností a zdá se, že vyvolává prudký růst aktivity co se týče fúzí a akvizic. -
Fidelity International: Velký průlom v oblasti umělé inteligence letos ještě nenastane
Očekává se, že umělá inteligence bude mít v roce 2025 minimální dopad na ziskovost firem a potenciál dosáhne až za několik let. Prozatím však velké technologické firmy stále pokračují v přípravě půdy pro tuto civilizační změnu. -
Fidelity International: Vládní dluhopisy ovlivní geopolitická nejistota
Americký FED bude muset v nadcházejícím období vybalancovat v souladu s kvantitativním utahováním a rostoucím množstvím emisí vládních dluhopisů další růst úrokových sazeb. Je proto možné, že nezvládne v roce 2019 zajistit tři plánovaná zvýšení. Evropská centrální banka se dokonce zavázala, že zvýšení sazeb v první polovině roku 2019 neproběhne. Na dluhopisy budou mít kromě toho vliv i dopady amerických sporů o cla či situace na rozvíjejících se trzích. Obojí má za následek vyšší volatilitu a nejistotu.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Trading u futures prop firem, je to výhodné?
Tyto 3 akcie jsou mladé, dravé a investorům nadělují zisky 🚀
Smart Money Trading: Pokročilá analýza volume (28. díl)
Ropu tady našli pozdě. Ománský rijál je ale díky ní třetí nejsilnější měnou světa
Investování do REIT: Pět tipů, podle čeho vybírat REITs do svého portfolia (9. díl)
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (duben 2025)
VIP zóna FXstreet.cz přinesla klientům rekordní zisk, duben 2025 zajistil nejvyšší zisky v historii VIP zóny
VIDEO: Jak funguje Forex? Naučte se vydělávat na měnových trzích 📈
Zajímavá data z prop tradingu: 7 % traderů dosáhlo výplaty
David Varga z Fintokei: Spojení brokera a prop firmy je budoucnost tradingu
Trading u futures prop firem, je to výhodné?
Tyto 3 akcie jsou mladé, dravé a investorům nadělují zisky 🚀
Smart Money Trading: Pokročilá analýza volume (28. díl)
Ropu tady našli pozdě. Ománský rijál je ale díky ní třetí nejsilnější měnou světa
Investování do REIT: Pět tipů, podle čeho vybírat REITs do svého portfolia (9. díl)
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (duben 2025)
VIP zóna FXstreet.cz přinesla klientům rekordní zisk, duben 2025 zajistil nejvyšší zisky v historii VIP zóny
VIDEO: Jak funguje Forex? Naučte se vydělávat na měnových trzích 📈
Zajímavá data z prop tradingu: 7 % traderů dosáhlo výplaty
David Varga z Fintokei: Spojení brokera a prop firmy je budoucnost tradingu
Denní kalendář událostí
Členka Fedu Adriana Kugler
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
Šéf SNB Martin Schlegel
Na Novém Zélandu inflační očekávání
V Japonsku hrubý domácí produkt (HDP)
Šéf Fedu Jerome Powell
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V USA newyorský výrobní index
V USA maloobchodní tržby
Členka Fedu Adriana Kugler
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
Šéf SNB Martin Schlegel
Na Novém Zélandu inflační očekávání
V Japonsku hrubý domácí produkt (HDP)
Šéf Fedu Jerome Powell
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V USA newyorský výrobní index
V USA maloobchodní tržby
Tradingové analýzy a zprávy
VIDEO: 🔴 Trump spustil obrat 😱 | Amerika má problém 💥 | Růst je u konce 📉 | Intervence za dveřmi 💣
Bitcoin - Intradenní výhled 12.5.2025
Čína a USA výrazně sníží dodatečná cla
Index DAX - Intradenní výhled 12.5.2025
CAC 40 - Intradenní výhled 12.5.2025
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 12.5.2025
Euro Stoxx 50 (Eurex) - Intradenní výhled 12.5.2025
FTSE 100 - Intradenní výhled 12.5.2025
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 12.5.2025
Dow Jones - Intradenní výhled 12.5.2025
VIDEO: 🔴 Trump spustil obrat 😱 | Amerika má problém 💥 | Růst je u konce 📉 | Intervence za dveřmi 💣
Bitcoin - Intradenní výhled 12.5.2025
Čína a USA výrazně sníží dodatečná cla
Index DAX - Intradenní výhled 12.5.2025
CAC 40 - Intradenní výhled 12.5.2025
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 12.5.2025
Euro Stoxx 50 (Eurex) - Intradenní výhled 12.5.2025
FTSE 100 - Intradenní výhled 12.5.2025
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 12.5.2025
Dow Jones - Intradenní výhled 12.5.2025
Blogy uživatelů
Soustředění a vyčerpání v tradingu: Skrytý faktor, který rozhoduje o výsledcích
Už přišel čas na nákup dolaru?
Něco o Slovensku
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CAD a AUD/JPY
Index S&P 500 konsolidoval růst nad 5 600, býci jsou připraveni útočit!
XTB povede nový ředitel. Rozhovor s Vladimírem Holovkou, novým ředitelem
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (9.5.2025)
Ticho mezi obchody: Prostor, kde vznikají nejlepší rozhodnutí
Praktické okénko: Výhled na hlavní měnové páry z dlouhodobé perspektivy
Měnový pár EUR/NZD: Analýzy více časových rámců (D1 až H1)
Soustředění a vyčerpání v tradingu: Skrytý faktor, který rozhoduje o výsledcích
Už přišel čas na nákup dolaru?
Něco o Slovensku
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CAD a AUD/JPY
Index S&P 500 konsolidoval růst nad 5 600, býci jsou připraveni útočit!
XTB povede nový ředitel. Rozhovor s Vladimírem Holovkou, novým ředitelem
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (9.5.2025)
Ticho mezi obchody: Prostor, kde vznikají nejlepší rozhodnutí
Praktické okénko: Výhled na hlavní měnové páry z dlouhodobé perspektivy
Měnový pár EUR/NZD: Analýzy více časových rámců (D1 až H1)
Forexové online zpravodajství
Graf dne: USDIDX (12.05.2025)
Trh bude stát před realitou
ČEZ: Evropská komise žádá ČR o odklad podpisu smlouvy na Dukovany
Vývoj cen komodit: Zlato (-3,4 %), ropa (+2,33 %), stříbro (-2,29 %)
Vývoj měnových párů: Euro oslabuje vůči dolaru o 1,21 % na EUR/USD 1,1111
Firemní výsledky pro tento týden: ČEZ, Gevorkyan, Photon Energy, Walmart, Alibaba, Seimens,..
Spojené státy se dohodly s Čínou ohledně snížení celních sazeb na 90 dní
ČR: Míra nezaměstnanosti v dubnu dosáhla 4,3 % při očekávání 4,2 %
Míra nezaměstnanosti se nesnížila
Podíl nezaměstnaných osob v Česku stagnoval
Graf dne: USDIDX (12.05.2025)
Trh bude stát před realitou
ČEZ: Evropská komise žádá ČR o odklad podpisu smlouvy na Dukovany
Vývoj cen komodit: Zlato (-3,4 %), ropa (+2,33 %), stříbro (-2,29 %)
Vývoj měnových párů: Euro oslabuje vůči dolaru o 1,21 % na EUR/USD 1,1111
Firemní výsledky pro tento týden: ČEZ, Gevorkyan, Photon Energy, Walmart, Alibaba, Seimens,..
Spojené státy se dohodly s Čínou ohledně snížení celních sazeb na 90 dní
ČR: Míra nezaměstnanosti v dubnu dosáhla 4,3 % při očekávání 4,2 %
Míra nezaměstnanosti se nesnížila
Podíl nezaměstnaných osob v Česku stagnoval
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Vývoj měnových párů: Euro oslabuje vůči dolaru o 1,21 % na EUR/USD 1,1111
Ranní komentář: Telekomunikace pod silným tlakem, akcie AT&T jsou nejlevnější od roku 1993
Trh bude stát před realitou
Graf dne: USDIDX (12.05.2025)
Skvělé tipy, jak budovat kvalitní money management
Makro: Výrobní sektor Kanady se v dubnu zotavil, Ivey
Frankfurt v úvodu odepisuje, Airbus -8,4 % po snížení výhledu
Frankfurt v pondělí posiloval
Ranný budíček
Intervencia NBP
Vývoj měnových párů: Euro oslabuje vůči dolaru o 1,21 % na EUR/USD 1,1111
Ranní komentář: Telekomunikace pod silným tlakem, akcie AT&T jsou nejlevnější od roku 1993
Trh bude stát před realitou
Graf dne: USDIDX (12.05.2025)
Skvělé tipy, jak budovat kvalitní money management
Makro: Výrobní sektor Kanady se v dubnu zotavil, Ivey
Frankfurt v úvodu odepisuje, Airbus -8,4 % po snížení výhledu
Frankfurt v pondělí posiloval
Ranný budíček
Intervencia NBP
Blogy uživatelů
Americký státní dluh jako Ponziho pyramida
Aktuálne FX príležitosti: AUD/JPY, CAD/JPY a EUR/AUD
Elliottovy vlny: Měnový pár USD/JPY a akcie Meta a Moderna
Fibonacciho oblúky a vejáre
Co se můžeme naučit z historie výkonnosti indexu S&P 500
Soustředění a vyčerpání v tradingu: Skrytý faktor, který rozhoduje o výsledcích
Už přišel čas na nákup dolaru?
Společnost XTB se stala prvním brokerem v České republice, který nabízí úročení neinvestovaných prostředků uložených v korunách
Začít obchodovat na demu či s malým kapitálem?
Fundamentální analýza forexu – geopolitické události a jejich dopad na forexové trhy (3. díl)
Americký státní dluh jako Ponziho pyramida
Aktuálne FX príležitosti: AUD/JPY, CAD/JPY a EUR/AUD
Elliottovy vlny: Měnový pár USD/JPY a akcie Meta a Moderna
Fibonacciho oblúky a vejáre
Co se můžeme naučit z historie výkonnosti indexu S&P 500
Soustředění a vyčerpání v tradingu: Skrytý faktor, který rozhoduje o výsledcích
Už přišel čas na nákup dolaru?
Společnost XTB se stala prvním brokerem v České republice, který nabízí úročení neinvestovaných prostředků uložených v korunách
Začít obchodovat na demu či s malým kapitálem?
Fundamentální analýza forexu – geopolitické události a jejich dopad na forexové trhy (3. díl)
Vzdělávací články
Smart Money: POI, Order Block a Mitigace – kde nakupovat a prodávat (13. díl)
Break of Structure (BOS) / Prolomení struktury trhu (6. díl)
Tyto 3 akcie jsou mladé, dravé a investorům nadělují zisky 🚀
Trading u futures prop firem, je to výhodné?
Tyto 3 technologické akcie budou zářit i v roce 2025
Jaká pravidla prop tradery nejvíce štvou?
Smart Money Concepts (SMC) - obchodování podle velkých hráčů (2. díl)
Charting a druhy grafů v technické analýze
Od Alexandra Velikého po dnešní denár. Podívejte se na historii makedonského platidla
Recenze prop trading firmy FTMO
Smart Money: POI, Order Block a Mitigace – kde nakupovat a prodávat (13. díl)
Break of Structure (BOS) / Prolomení struktury trhu (6. díl)
Tyto 3 akcie jsou mladé, dravé a investorům nadělují zisky 🚀
Trading u futures prop firem, je to výhodné?
Tyto 3 technologické akcie budou zářit i v roce 2025
Jaká pravidla prop tradery nejvíce štvou?
Smart Money Concepts (SMC) - obchodování podle velkých hráčů (2. díl)
Charting a druhy grafů v technické analýze
Od Alexandra Velikého po dnešní denár. Podívejte se na historii makedonského platidla
Recenze prop trading firmy FTMO
Tradingové analýzy a zprávy
Creditreform: Úpadků firem v Německu poprvé od krize asi přibude
GBP/USD - Intradenní výhled 29.12.2021
Swingové obchodování EUR/USD 31.3.2025
Forex sentiment 14.11.2024
EUR/USD - Intradenní výhled 7.2.2019
Index DAX - Intradenní výhled 13.2.2018
EUR/JPY - Intradenní výhled 28.10.2024
USD/JPY - Intradenní výhled 1.8.2017
Zlato - Intradenní výhled 12.5.2025
Míra nezaměstnanosti v EU zůstala na šesti procentech, nejnižší zůstává v Česku
Creditreform: Úpadků firem v Německu poprvé od krize asi přibude
GBP/USD - Intradenní výhled 29.12.2021
Swingové obchodování EUR/USD 31.3.2025
Forex sentiment 14.11.2024
EUR/USD - Intradenní výhled 7.2.2019
Index DAX - Intradenní výhled 13.2.2018
EUR/JPY - Intradenní výhled 28.10.2024
USD/JPY - Intradenní výhled 1.8.2017
Zlato - Intradenní výhled 12.5.2025
Míra nezaměstnanosti v EU zůstala na šesti procentech, nejnižší zůstává v Česku
Témata v diskusním fóru
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie18.8.2014
Technická analýza - grafické formace
Nastal na trzích bod zvratu? | Investiční Memento #25
FOREX trading
Eurodolar - Chat
Volná diskuze
Zlato - výhledy
EverTrader
Všeobecné analýzy a triky
Elliott Wave Teorie na FX a komoditní trhy
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie18.8.2014
Technická analýza - grafické formace
Nastal na trzích bod zvratu? | Investiční Memento #25
FOREX trading
Eurodolar - Chat
Volná diskuze
Zlato - výhledy
EverTrader
Všeobecné analýzy a triky
Elliott Wave Teorie na FX a komoditní trhy