Neděle 16. květen 2021 10:43
reklama
XTB forum 2021
reklama
Dukascopy
reklama
Capital.com

Dostáváte u vašeho brokera férové plnění příkazů?

12.09.2016  Autor: Axiory Europe  Sekce: Ostatní   Tisk

V České a Slovenské republice, v Evropě a nakonec po celém světě najdete spoustu brokerů, ke kterým můžete prakticky okamžitě vložit kapitál a začít obchodovat. Každý jednotlivý broker se vyznačuje určitým typem marketingu, kterým se snaží přilákat co nejvíce obchodníků.

Obvykle marketing brokerů spočívá v různých kampaních v podobě soutěží, procentuálních bonusů ke vkladům navyšující váš kapitál, či v o trochu lepším případě se jedná o extrémní nízkonákladové obchodní podmínky. Případně vás pak brokeři mohou lákat fixními spready, vysokou finanční pákou a v neposlední řadě například garantovaným Stop-Lossem.

Nejspíš jste si už párkrát říkali, jak se vlastně vůbec brokerům může vyplatit pořádat soutěže o atraktivní ceny, nabízet vysoké vstupní bonusy v podobě depositů na první pohled zdarma navyšující váš kapitál nebo vám například garantovat fixní spread či úroveň Stop-Lossu. Pravděpodobně se vám stalo, že odpověď na tyto otázky jste nenašli, protože informací na toto téma je dostupných velmi málo. A právě proto jsme připravili tento článek.

O co se jedná?

Forex je podnikání jako každé jiné, tedy náklady v něm tvoří existenčně důležitou roli. Většina obchodníků nyní odpoví, že platí pouze spread či komisi. Spread neboli rozdíl mezi aktuální nabídkou a poptávkou můžete vidět v obchodní platformě a jednoduše měřit.

Věděli jste však, že každý váš vstup do trhu či výstup z něj podléhá také tzv. skluzu?

Skluz si představte jako rozdíl mezi cenou, za kterou byste chtěli provést obchodní příkaz (tedy cenou a časem, kdy zadáváte v obchodní platformě příkaz), a cenou, za kterou vám broker zadaný příkaz skutečně vyplní. Tyto dvě ceny se totiž mohou výrazně lišit.

Pro pochopení, jak funguje skluz a jak výrazně může realizace obchodů buď kladně či záporně ovlivnit vaše výsledky, je důležité pochopit, jak vlastně obchodování probíhá.

Ve skutečnosti totiž trh není rozdělený na hodinové či minutové úseky, jak vidíte v obchodní platformě na grafech. Obchodování na finančním trhu neustále plyne a každý pohyb ceny se nazývá tick.

Obchodní platforma následně měří počet změn ceny u vašeho brokera a označuje jej v platformě jako "Volume". Zároveň platforma dle nastaveného time-frame, například H1, měří tick otevření dané hodiny (open), nejvyšší tick (high), nejnižší tick (low) a cenovou úroveň ticku v době uzavření H1 svíčky (close). Všechny cenové údaje obchodní platforma vypočítává z ceny BID. Tímto způsobem vznikají všechny grafy, které vidíte v obchodní platformě. Na grafu níže pak můžete vidět každý tick měnového páru EUR/USD.


Objasnění, jak funguje celý mechanismus určování ceny a proč dochází ke změně ceny na trhu, je o trochu komplexnější, ale pro vysvětlení problematiky skluzu nám vysvětlení výše bude dostačovat.

Nyní, když už víte, jak vypadá každý sebemenší pohyb trhu, pojďme se podívat, jak by správně měl skluz vypadat u férového brokera se skutečným tržním plnění vašich obchodů. Očekávaný skluz by měl vždy vycházet z typu příkazu, který do trhu zadáváte.

1) Čekající příkaz typu buy / sell stop a Stop-Loss.

Představte si, že například na cenové úrovni 1.10785 jste zadali Stop-Loss (červeně vyznačená cenová úroveň). Nicméně všimněte si, co se na trhu ve skutečnosti stalo. Cena přeskočila cenovou úroveň Stop-Lossu a nejbližší dostupná cena na trhu se nachází na cenové úrovni 1.10776.


Rozdíl mezi původně nastavenou cenou Stop-Lossu (1.10785) a skutečnou dostupnou cenou na trhu, za kterou broker vyplní váš příkaz (1.10776) se právě nazývá skluz. V tomto případě by se jednalo o skluz ve váš neprospěch, tedy kromě spreadu byste zde měli u Stop-Lossu vyšší ztrátu o 0,9 pipů.

 • Zde už nejspíš přicházíte na to, proč na reálném trhu nelze garantovat cenovou úroveň jakéhokoliv příkazu. Pokud vám broker tuto cenu garantuje, máte jistotu, že vaše obchodní pozice broker neodesílá na pravý trh.

Stejně tak když budete mít na ceně 1.10785 sell-stop čekající příkaz, v této situaci se realizuje na ceně 1.10776 a rozdíl 0,9 pipů se již negativně projevuje do vašeho sell obchodu. Stopové čekající příkazy tedy obecně podléhají negativnímu plnění, či v případě kvalitního brokera nulovému skluzu, kdy dojde k přesné realizaci příkazu.

Férový broker tedy vždy vyplní váš příkaz zcela přesně nebo za nejbližší dostupnou cenu na trhu. Nekvalitní a neférový broker však ještě může pár ticků vyčkat a nakonec obchod vyplnit za podstatně horší cenu. Takové praktiky pak jdou do kolonky zisků vašeho nekvalitního brokera.

2) Čekající příkaz typu buy / sell limit a Profit/Target.

Pojďme se nyní podívat na přesně opačnou situaci, tedy když zadáváte limitní čekající příkaz ke vstupu či Profit/Target. Nyní dávejte velký pozor!

Pokud na cenu 1.10785 zadáte Profit/Target a trh přeskočí cenovou úroveň vašeho Profit/Targetu, u férového brokera obdržíte kladný skluz ve váš prospěch.


V situaci výše by tedy opět férový broker vyplnil příkaz za první nejbližší cenu na trhu, tedy za 1.10776, a zde by vám připsal kladný skluz 0,9 pipů, který zvýší váš zisk.

Brokeři profitující z neznalých obchodníků zde používají zcela jednoduchou praktiku. Váš příkaz vyplní přesně za vámi stanovenou cenu, tedy za 1.10785, takže se obchodníkům nezdá nic podezřelého, avšak ve skutečnosti jim broker nepřiznal kladný skluz 0,9 pipů!

 • A pokud si sečtete navýšený záporný skluz z první situace a nyní neuznaný kladný skluz, pak ve finále přijdete na to, jak silně záporných hodnot skluz může u neférových brokerů dosahovat, a tedy v jak nevýhodných podmínkách můžete obchodovat.

3) Tržní příkazy za aktuální cenu na trhu.

Tržní příkazy mohou podléhat naprosto stejné nekalé praktice některých brokerů.

Níže na grafu můžete vidět, že pokud byste v době, kdy se cena nacházela na 1.10790 zadali BUY příkaz, nekvalitní broker vám otevře obchod skutečně za tuto cenu, ale už vám neuzná pro vás mnohem výhodnější cenu, tedy 1.10776. To přitom tvoří značný rozdíl 1,4 pipů!

Naopak pokud byste za cenu 1.10790 zadávali SELL tržní příkaz, nekvalitní broker vaši pozici ve skutečnosti vyplní za cenu 1.10776 a rozdíl 1,4 pipů pro vás tvoří okamžitě ztrátu.


Jak výši skluzu zjistit a ověřit, jestli skutečně dostáváte u vašeho brokera férové plnění obchodních příkazů?

Dobrou zprávou je, že u vstupních čekajících příkazů si můžete zapsat hodnotu, na kterou čekající příkaz zadáváte, a následně v obchodní platformě uvidíte, za jakou cenu vaši pozici broker ve skutečnosti vyplnil.

Zároveň u příkazů typu Stop-Loss a Profit/Target můžete dokonce zpětně v historii zjistit, jak se lišila cena původně zadaného Stop-Lossu či Profit/Targetu a skutečná realizovaná cena.

Níže můžete vidět, jak jsme zadaný Stop-Loss příkaz u reálného obchodu vyplnili zcela přesně.


A zde pak můžete vidět, jak jsme u reálného obchodu byli schopní obchod vyplnit za lepší cenu, a tím jsme připsali 0,2 pipů kladný skluz ve prospěch našeho klienta.


Skluz u tržních příkazů bohužel bez speciálního softwaru měřit nelze, a tak skluzy u tržních příkazů zůstanou u většiny brokerů velkou neznámou a také příležitostí pro neseriózní brokery k tučným ziskům.

Také je velmi důležité doplnit, že se skluzem se setkáte jedině na reálném obchodním účtu, protože demo účet je pouze simulací reálného obchodního účtu. Zde můžete vidět, proč se u některých brokerů mohou více či méně výrazným způsobem odlišovat výsledky stejné obchodní strategie na demo a na reálném obchodním účtu.

Můžete jako obchodník ovlivnit výši skluzu?

Tato otázka vás nejspíš hned napadne při čtení článku. Odpověď zní, jednoznačně ano.

Skluz se odvíjí od velikosti pozice a aktuální likvidity na trhu. Obecně lze tedy z praktického hlediska říct, že pozice s vysokým objemem při zveřejnění fundamentů budou spíše podléhat skluzům než příkazy s nižším objemem pozice v likvidním období, avšak mimo zveřejnění klíčových fundamentů.

A nakonec vůbec nejefektivnějším řešením, jak ovlivnit skluz a plnění vašich obchodů, je výběr správného a férového brokera, u kterého vždy obdržíte skutečné tržní plnění obchodních příkazů. Je obecně známým faktem, že naprosto totožná obchodní strategie bude vždy u různých brokerů na reálném obchodním účtu dosahovat rozdílných výsledků. Dokonce u jednoho brokera může být ztrátová a u druhého zisková. Kvalitní plnění obchodních příkazů pak ve finálních výsledcích hraje velmi důležitou roli.

Pokud jste vydrželi číst až sem, gratulujeme! Drtivá většina obchodníků se bohužel o těchto informacích obvykle nedozví, a tak dále budou pokračovat v začarovaném kruhu neseriózních marketingových triků a hledání svatého grálu mezi obchodními systémy.


Závěrem bychom rádi dodali, že se v Axiory Europe neustále snažíme zvyšovat transparentnost všech námi poskytovaných služeb, zejména v oblasti realizace obchodních příkazů. Tím se také snažíme udávat nový standard finančního trhu v transparentnosti vůči obchodníkům. Bohužel MetaTrader servery nenabízí možnost vytvořit veřejnou statistiku z plnění všech obchodních transakcí. Místo toho jsme se rozhodli rozložení skluzů při plnění všech transakcí klientů obchodujících přes Axiory Europe změřit sami a zveřejnit. Na grafu níže můžete vidět rozložení skluzů u realizovaných obchodů jak našich retailových (soukromých) traderů tak institucionální klientely.


Pokud máte zájem vyzkoušet si plně férové obchodní prostředí, velmi rádi s vámi budeme konzultovat vaše přání a potřeby. Neváhejte nás navštívit v pražské kanceláři Axiory Europe v ulici Revoluční 7, Praha 1, kontaktovat prostřednictvím emailu či využít telefonického kontaktu níže.

Tým Axiory Europe
support@axiory.eu
+420 228 882 352
www.axiory.cz

Více informací o rizicích, které obnáší obchodování, se můžete dočíst zde.

Axiory Europe je brokerská značka, vlastněná a provozovaná společností R Capital Solutions Ltd., Markou Botsari 3, 3040 Limassol, licencovaným kyperským obchodníkem s cennými papíry, regulovaným CySEC, číslo licence: 246/14.

Sdílení článku: 
   

 

Související články

  axiory-01082016-2.jpg
  7 věcí, bez kterých se na forexu neobejdete
  Obchodníci jsou na finančním trhu často v začarovaném kole. O tradingu a příležitostech, které on-line trading nabízí, se obvykle dozví v marketingové kampani některého brokera. Následně většina obchodníků podléhá sales týmu daného brokera, který má za cíl přeměnit nově příchozí potencionální klienty na klienty s aktivním reálným obchodním účtem. Pouze zlomek obchodníků se však snaží získat další velmi důležité a cenné informace, bez kterých se na forexu neobejdete. A právě tomu bychom chtěli věnovat tento článek.
  axiory3-04072016.png
  Mýtus forexového obchodování
  Prakticky ve všech forexových publikacích, vzdělávacích stránkách či fórech se dočtete o tom, že úspěch ve forexovém obchodování se zákonitě skládá z psychologie, money managementu a obchodního systému. To je samozřejmě pravda, avšak tyto faktory ovlivňují celkové dosažené výsledky pouze částečně.
  stop-loss-18042016.png
  Stop-Loss hunt: Když se brokerovi nelíbí, že vyděláváte
  V tomto článku bychom se rádi zaměřili na jednu z praktik neseriózních brokerů, která nám nikdy nebude vlastní. O co se jedná? Jedná se o to, že na světě existuje mnoho brokerů, kteří profitují z vašich ztrát.
  trading-14032016.png
  Kopírování obchodů a správa kapitálu na forexu
  Na finančních trzích v průběhu 21. století nedochází pouze k velkému nárůstu počtu retailových obchodníků, kteří si chtějí sami zadávat investiční pokyny do trhu. Úměrně s tím také roste počet money managerů či portfolio manažerů, chcete-li, kteří mají zájem prostřednictvím instrumentů finančního trhu (nejčastěji forex, komodity či akcie a akciové indexy) spravovat kapitál investorů a podílet se na realizovaných obchodech. V tomto článku bychom rádi poskytli informace a zkušenosti, jak se v tomto prakticky zcela novém odvětví finančního trhu v České republice a na Slovensku zorientovat.
  axiory-01022016-5.png
  Pozitivní skluz: Pravá férová tržní realizace obchodů
  Už licence pro poskytování našich služeb v rámci celé Evropské unie, kterou disponujeme, říká, že veškeré obchodní pokyny našich klientů musíme přeposlat k realizaci dále poskytovatelům likvidity. Respektive nemáme povolení k tzv. obchodování na vlastní účet, a tedy nemůžeme u žádné klientské transakce vystupovat jako protistrana.
  axiory-10012016-5.png
  Axiory Europe: Příběh mezinárodní inovativní značky
  Skupina Axiory a její evropská část Axiory Europe poskytují zákazníkům po celém světě inovativní brokerské služby, které jsou podpořené technologickou společností Purple Technology s.r.o.. Naším cílem není být brokerskou společností pro každého, ale dát těm, kteří mají zájem, možnost s námi růst a využívat řešení, které na trh přinášíme.
  insiderbar-axiory-13122015-5.png
  Obchodování Price Action – Inside Bar
  Při komunikaci ať už se začínajícími obchodníky či s aktivními a zkušenými tradery se neustále setkávám s nekonečnými otázkami typu – zda je lepší obchodovat s indikátory technické analýzy nebo podle Price Action, zda je lepší strategie Price Action typu Pin Bar nebo Inside Bar nebo jak vlastně konkrétně začít obchodovat strategie Price Action.
  rozlozeni-slippage-27122015-263719.png
  Jak zvýšit zisky v intradenním tradingu
  Intradenní obchodování patří mezi náročnější typy obchodování na finančních trzích, avšak zároveň mezi nejoblíbenější a nejlákavější mezi forexovými retailovými obchodníky (retailový klient), jelikož dle námi dostupných statistik v Axiory Europe průměrný obchod na majors měnových párech retailových traderů obvykle trvá mezi jednou až dvěma hodinami.
  jaroslav-tupy-12102015-1-2.png
  Jaroslav Tupý: Více než 20 let tradingu
  Redakce nejnavštěvovanějšího forexového portálu v České republice a na Slovensku FXstreet.cz přináší exkluzivní rozhovor s Jaroslavem Tupým, profesionálním obchodníkem na finančních trzích, který disponuje rozsáhlými zkušenostmi z více než 20letého reálného obchodování na finančních trzích. Jak Jaroslav začínal, jak nyní po 20 letech zkušeností vypadá jeho obchodní den, jaké ponaučení by si měli z jeho zkušeností vzít ostatní obchodníci a jak se vlastně seznámil s možností obchodovat na největších finančních trzích světa, to se dozvíte v tomto rozhovoru. Jaroslav Tupý mimo jiné v současné době působí také jako ředitel pražské pobočky brokerské kanceláře Axiory Europe.
  premium_remake-14092015-3.png
  Axiory VIP účet: Měníme status quo
  V Axiory jsme si velmi dobře vědomi toho, že označení našich služeb za revoluci na finančním trhu v České republice a na Slovensku vyžaduje nejen slova, ale také činy. Posláním Axiory je přivést revoluci na finanční trh, pro každého obchodníka bez kompromisů, proto Axiory poskytuje pravé STP / DMA a ECN obchodní účty s přímým připojením na mezibankovní trh, širokou nabídku až 35 000 instrumentů či v neposlední řadě vysoce moderní technologie zpracovávající rychlostí blesku všechny obchodní příkazy a transakce.
  axiory-15052015-obrazek.png
  První profesionální broker v ČR a SK
  Revoluce na finančním trhu: Axiory - první profesionální broker u nás s revolučními obchodními podmínkami přichází! S velkou radostí vám oznamujeme, že na finanční trh v Čechách a na Slovensku přichází první profesionální broker s revolučními podmínkami k obchodování! Finanční trh tak zažívá podobnou revoluci, jakou nedávno zažil trh bankovnictví. Také již bylo na čase!
  img
  Axiory Europe
  Axiory Europe je revoluční projekt brokerské společnosti s licencí pro správu portfolia, který kombinuje inovativní technologii pro profesionální obchodníky a reálný přístup na finanční trhy.

Čtěte více

 • Co RoboMarkets přináší českým a slovenským obchodníkům?
  Investiční společnost RoboMarkets oznámila otevření nové pobočky v Praze ke konci března 2018. Tato nová pobočka je strategickým krokem k pokrytí České republiky a Slovenska, jelikož poptávka po vysoce kvalitních investičních službách v těchto dvou zemích narůstá.
 • Čínský jüan bude globální rezervní měnou
  Čínský jüan se v sobotu formálně připojí k americkému dolaru, euru, japonskému jenu a britské libře a stane se globální rezervní měnou. Pro zemi, která se dlouhou dobu snaží zvýšit svůj vliv na globální scéně, je to důležitý milník, píše agentura Reuters. Jüan, známý také jako renminbi, bude oficiálně přidán do koše hlavních světových měn, ze kterého Mezinárodní měnový fond odvozuje hodnotu své měnové a účetní jednotky nazývané zvláštní práva čerpání (SDR).
 • ČNB: Česká národní banka - rozhovor Mojmír Hampl
  Přinášíme vám rozhovor s viceguvernérem České národní banky Mojmírem Hamplem na téma forex trading a regulace forexových makléřů v ČR. Otázky panu Hamplovi pokládal v rozhovoru redakční tým FXstreet.cz.
 • Další zlepšení na poli ziskových traderů
  Na základě regulací ESMA musí všichni brokeři regulovaní v rámci EU zveřejňovat údaje o tom, kolik procent klientů skončilo v posledních 12-ti měsících u daného brokera ve ztrátě. Jedná se o opatření, jehož hlavním cílem je zvýšit transparentnost a zabránit některým brokerům ve zmatení klienta planými sliby a líbivými hesly, čímž do jisté míry končí slavná éra opíjení rohlíkem.
 • Daně na forexu a offshore
  Dnešním článkem vám chceme ukázat, jak se daní zisky z obchodování v ČR a jakým způsobem se zakládá stále populárnější offshore společnost. Článek připravil člen FXstreet teamu Stan. Jde o diskusní článek.
 • Deník obchodníka: část 1. skromné začátky
  Ken Veksler a jeho pravidelné analýzy se staly u naších čtenářů velmi oblíbení. Ken proto pro náš server FXstreet.cz připravil sérii vzdělávacích článků na téma FX trading.
 • Deník obchodníka: část 2. fundamentální analýza
  Minulý týden jsem vám řekl něco málo o tom, jak a proč jsem se dostal k obchodování. Ovšem začít s obchodováním je jedna věc a být úspěšný je něco zcela jiného... Takže se samozřejmě nabízí otázka: Co je k úspěchu zapotřebí?
 • Deník obchodníka: Část 3. technická analýza
  Ti z vás, kteří již něco zaslechli o Pandořině skříňce, se mějte na pozoru, protože se ji právě chystám otevřít. Ti z vás, kterým tento pojem nic neříká, se připravte na to, že se po otevření této skříňky budete potýkat s takovou přemírou možností a voleb, s jakou jste se doposud nesetkali a nejspíš už ani nikdy nesetkáte. Téma, na které se chystám, je samozřejmě technická analýza. Držte si klobouky, jízda do světa forex obchodování začíná, a chvílemi bude poněkud drsná...
 • Deník obchodníka: část 4. - Price Action
  Podle toho, co jsem naznačil minulý týden, a ze struktury tohoto článku by vám nyní mělo být vcelku jasné, že téma technické analýzy je poměrně složité a vícevrstevné. Minule jsem povětšinou hovořil jen velmi obecně o různých koncepcích v rámci TA, nyní by stálo za to podívat se na ty nejdůležitější trochu podrobněji. Tento týden zaměřím svou pozornost na témata, kterým se nejčastěji říká cenová akce (price action) a rozpoznávání cenových formací. Domnívám se, že obě jsou nedílnou součástí komplexního výkladu.
 • Deník obchodníka: část 5. čtení grafů
  Než se (jak jsem slíbil) pustím do podrobnějšího povídání o technických indikátorech, které používám, stálo by možná za to podívat se (graficky) trochu blíže na témata, o kterých jsem se zmiňoval v mém minulém článku, konkrétně na chování ceny, kongesci a rozpoznávání cenových formací. Přikládám denní grafy hlavních měnových párů, které sleduji, a na nich jsem označil několik zajímavých oblastí. Pokud při pohledu na tyto grafy nahlédnete do textu minulého článku, pomůže vám to lépe porozumět tomu, o čem píši.
 • Exkluzivní akce: 0 komise a mezibankovní spready!
  Nezmeškejte unikátní příležitost obchodovat na finančních trzích zcela bez poplatků, pouze s ultra-nízkými spready. V Purple Trading jsme pro vás připravili jedinečnou akci, díky které zažijete obchodní podmínky bankovních traderů!
 • Forex soutěže versus live trading
  Dnešní článek by jsme chtěli pojmout z obecného hlediska, jelikož každý týden dostáváme na email dotazy a odkazy na různé soutěže v tradingu v zahraničí. Jistě je zajímavé tyto soutěže sledovat a možná ještě zajímavější může být aktivně se jich účastnit. Je samozřejmě dobře, že existují tyto různé soutěže. Důvody si popíšeme níže v článku. Jaký je ale rozdíl mezi live tradingem a soutěží? A jak je možné dosahovat tak velké zhodnocení mezi jejími účastníky a je to reálné? A jestli existuje rozdíl, co užitečného si mohu odnést z takové soutěže?
 • Forex versus Formule 1
  Jelikož začínají letní prázdniny, tak si dnes představíme trochu oddychový článek na netradiční téma. Nebudeme se tentokrát zabývat fundamentální nebo technickou analýzou, psychologií ani money managamentem. Ale zabrousíme trochu do sportu.
 • Forex: Vývoj měnového trhu a rekordní objemy obchodů
  Minulý týden banka pro mezinárodní platby - BIS (Bank for International Settlements) zveřejnila výsledky průzkumu aktivity na měnovém trhu, který zpracovává každé tři roky.
 • Forex zpravodajství - spuštěna nová funkce webu
  Rozhodli jsme se rozšířit server FXstreet.cz o sekci Online FX zpravodajství. Chceme tak nabídnout FX traderům další širokou škálu užitečných informací, analýz a výhledů.
 • Forex zůstává největším trhem na světě
  V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
 • FXstreet.cz přináší další novinku: osvojování obchodního softwaru
  FX Street pokračuje ve své tradiční strategii rozšiřovat kvalitní služby a hledat pro své klienty další nové možnosti, jak obchodování na Forexu naučit, zefektivnit a zjednodušit.
 • FXstreet.cz přináší novou knihu v češtině! Světový bestseller!
  Server FXstreet.cz vám přináší světový bestseller v češtině - Crash Proof: jak vydělat v době recese. Tato publikace se sice netýká čistě obchodování Forexu, ale protože se jedná o jednu z nejlepších knih o investování a financích, které v poslední době vyšly, rozhodli jsme se ji předat všem traderům i u nás.
 • FXstreet.cz přináší rozhovor se stratégem londýnské ING Petrem Krpatou
  Tradingový portál FXstreet.cz přináší další zajímavý rozhovor. Tentokrát nám na naše dotazy odpovídal zkušený investiční bankéř Petr Krpata, který pracuje jako ředitel strategie pro měny a úrokové sazby v londýnské ING Bank. Zeptali jsme se ho například, jaké bylo nastoupit do světa tohoto byznysu přesně v období, kdy vypukla globální finanční krize. Nechybí samozřejmě také predikce některých měnových párů pro letošní rok.
 • FXstreet.cz vám přeje krásné Vánoce a úspěšný rok 2017!
  Rok 2016 bude již brzy minulostí a tak bychom vám chtěli poděkovat za celoroční přízeň a důvěru. Velice nás těší, že jste i v tomto roce navštěvovali naše webové stránky a četli naše vzdělávací články, analýzy a postřehy z finančních trhů. Zkrátka, že každý z vás si zde našel to své.

 


Diskuse ke článku

Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB forum 2021