Neděle 23. leden 2022 01:41
reklama
XTB Investicni rady 2022
reklama
fpmarkets
reklama
Purple Trading Smolen
reklama
BidAskBit

O signálech podrobně + Zdroje

Napsal:   Sekce: 

Automatické obchodní systémy

 

Hezký den,

jelikož dotazy se množí, tak jsem se rozhodl napsat do blogu podrobně o signálech, které jsem začal minulý týden zveřejňovat. Formou komentáře (i třeba dlouhého) to nešlo, protože materiálů je dost.

Tyto signály používám od roku 2007 v uzavřeném režimu. Dostal jsem se k nim přes  osobní znalosti (podrobnosti bych s dovolením ponechal). Uzavřený režim znamená  (jak jsem to pochopil já), že stejný přístup měl  omezený počet lidí.  Důvod neznám, ale pravděpodobně nikomu se nechtělo, aby se dostali na veřejnost. Pro mě bylo nejdůležitější  podrobně se seznámit se systémem a pokusit se pochopit podstatu jeho fungování , většina článků, které jsem napsal ve svém blogu tady na fxstreet je inspirována právě tímto systémem a popisuje moje odhady jeho jádra (i když mnoho věci  dosud nedokážu pochopit). Těžko se vysvětlovalo i v komentářích, proč  má být pozice držená až 24 hodiny...Je to prostě čistě vědecky, založený na aplikované statistice a LIN (lineárních a NLIN – nelineárních)  modulech přístup, pro běžného obchodníka trochu složitý, ale ve finále dlouhodobě velmi efektivní. 

Když jsem s tím začínal, požadoval jsem statistiku fungování systému, kterou jsem dostal, a to od roku 2004. Tento vědecký model funguje stabilně již 6 let (na okamžik mého zapojení tedy 3 roky). Statistice jsem nevěřil ze začátku, protože vypadala příliš příznivě, ale po provedení 100 obchodů na reálném účtě jsem sám spočítal koeficienty a vyšlo, že je relativně shodná. Profit factor je dodržován trvale (v letech, vě většině měsíců). Pro mě je to dostatečné přesvědčení o úspěšnosti systému.  Navíc, na mail dostávám pravidelně zprávy o aktuálním dění a vývojových projektech v rámci systému, a každým rokem se zavádějí nové a nové zajímavé optimalizační věci, třeba prvky neurosíťového prognózování (i když toto má hodně otázek, a budu o tom psát článek).

Pokud jde o zveřejněné úspěšné signály –za ty léta jsem se tomuto systému přizpůsobil.  Je to vždycky tak, že po ztrátových obchodech prakticky jistě přijde série ziskových, a to ve velkém množství. Dlouhodobě jsou zisky větší než ztráty, ale je poměrně vzácné, že se to obchodovalo na majors (systém jako celek funguje na 98 měnových párech, psal jsem mnohokrát, že úspěšná diverzifikace rizik je dosažitelna prostřednictvím automatického obchodování na co největším počtu nástrojů ).  Je to tak, že (když křivka lift-analýzy se vyrovnává) třeba přijde 20 signálů, tak všichni za 24 hodiny skončí v plusu. Často se to stává i na exotických párech, na kterých se mimochodem také dobře obchoduje (trochu nechápu tu averzi vůči nim – dovolím si tvrdit, že jsem dobrý statistik, ale průměrný obchodník, dobrý obchodník by na těchto signálech na exotické páry vydělal sakra majetek,  zvlášť když jde série 30-50 ziskových v řadě).

AOS, který je základem tohoto systému generuje signály nepřetržitě a podle toho, v jakém stavu se nachází trh (silné statistické předpovídatelnosi, slabé statistické předpovídatelnosti). Já je dostávám přes speciální software, který je automaticky zadává po schválení pokynu přímo do obchodního terminálu (v mém případě GFT Dealbook).

Je ale potřeba pochopit, že základní výhodou (pro mě osobně, ale myslím si, že i pro všechny seriózní lidi s přehledem o obchodování)tohoto systému je dlouhodobá úspěšnost. Jeden den nebo týden, který se uzavřel kompletně v červených číslech mě nestrašil ani ze začátku, protože bylo zřejmé, že model se bude snažit vrátit se k původním hodnotám ziskovosti.  A když se tam skutečně vrací, pak se postupně vyrovnává podíl ziskovosti.

K tomu nejdůležitějšímu   počátkem července jsem dostal mail, že systém a s nim spojené služby se převádějí na otevřené testování.  Otevřené testování  jak jsem to vyčetl ze zpráv předpokládá bezplatné využití všech služeb pro všechny kdo má zájem.  Myslím si, že to je nejvíc fér, když si to může každý sám vyzkoušet bezplatně, aniž by se stěžoval na „reklamu na placený AOS“. Placený právě není, jinak bych to vůbec nepsal, pamatuji si jak dopadl se svým článkem cadillac (zveřejnění jména a adresy mi přijde už moc a těm lidem bych doporučil jít na prohlídku za lékařem, nejlépe za psychoterapeutem). Pokud jde o otázky osobně na mě (kolik jsem platil, jaké jsou moje reálné výsledky), tak věcné rád zodpovím, ale přes soukromé zprávy.  Všechny podrobnosti  o systému jsou uvedeny na jejich webu  https://secure.faunusanalytics.com/am/cz , přiznám se, že některé věci znám, ale web jsem prohlédnul pouze rámcově, takže jestli něco interpretuji špatně, tak se omlouvám.

Signály již dávat nebudu, jak jsem pochopil, každý je může dostávat na soukromý mail bezplatně, jiná věc, protože se jedná o zcela bezprecendentní  jev (já bych to s tou kvalitou nikdy za bezplatně na jakoukoliv dobu nedával), tak si založím nové vlákno, a příp.diskutovat o signálech nebo obchodech bude lepší tam.  Jakožto spokojený klient se zkušenostmi s tímto konkrétním systémem budu sám pravidelně přispívat.  

P.S. Dlouho plánovaný článek o neurosítích připravím, ale ne rychle...V průběhu následujícího týdne, možná později, skutečně je potřeba s ohledem na možnou úroveň znalostí (která nemusí být u takto extrémně složité problematiky vůbec vysoká) korigovat text a cíl článku.

S pozdravem,

 

Hodnocení článku:
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Optimalizace obchodní strategie III.
  Třetí díl seriálu o optimalizaci obchodní strategie. Dnešním tématem je analýza ukazatelů souvisejících s optimalizací výkonosti long a short obchodů.
 • Optimalizace obchodní strategie IV.
  Dlouhodobá zisková konzistence je tím hlavním, co obchodník od své strategie očekává. Nástrojem jak jí dosáhnout, může být i analýza ziskovosti podle obchodních dní.
 • Optimalizace obchodní strategie V.
  Dnes si ukážeme postup, jak provést velmi důležitou analýzu, doby trvání obchodu.
 • Optimalizace obchodní strategie VI.
  Obchodní strategie by měla být "ušita na míru" obchodnímu instrumentu. Jedním z kritérií, jak vybrat právě ten nejziskovější obchodní instrument, je určení ziskovosti jednotlivých obchodních seancí.
 • Optimalizovat obchodní strategii nebo ne?
  Pokud se věnujete vývoji automatizovaných obchodních strategií, po čase narazíte na problém, zda se oplatí takového robota optimalizovat. Někde jsem se dočetl, že optimalizace v obchodování je dobrá, pokud se provádí správně. Tak jsem se do tohoto tématu více ponořil a níže si můžete přečíst, jak to dopadlo.
 • Optimismus je rázem zpět, dolar trpí
  Stačil jeden statistický report a nervozita finančních trhů ohledně ekonomického vývoje v následujících měsících je pryč. Akciové indexy přidávají 3-4 %, komodity také rostou a … americký dolar padá. A to i přesto, že tím reportem byla zpráva z trhu práce ve Spojených státech za prosinec.
 • Optimismus kolem obchodní dohody se pomalu vytrácí
  Obchodní dohoda USA a Číny je v ohrožení a investoři se zbavují rizikovějších aktiv, jako jsou akcie a některé komodity. Čínská delegace již dorazila do Washingtonu na končenou fázi obchodních vyjednávání spolu s čínským vicepremiérem ve víře dosažení konsenzu se Spojenými státy, který by vedl k obchodní dohodě. Podle Trumpa je Čína zodpovědná za krach dohody a bude tak čelit zvýšení celních přirážek na některé čínské dovozy. Do pátku, kdy by mělo být jasněji mámě ještě necelé dva dny. Kam se budou investoři přesouvat svá aktiva v případě eskalace obchodního konfliktu dvou největších ekonomik?
 • Optimismus podle Trumpa
  Americký prezident Donald Trump v úterý přednesl svůj první projev v Kongresu plný velkých slov, ale konkrétních plánů v něm bylo velice málo. I tak se americké akciové indexy vyšplhaly na nová maxima a kupci evidentně se nebojí, že možné zavedení přeshraniční daně nebo investice do velkých infrastrukturních projektů budou fungovat bez problémů.
 • Order book BID ASK
  Order book BID x ASK
 • OS BREJK H4 CANDLE
  Obchodní FOREX trading systém.
 • Oslabil už japonský jen dostatečně?
  Měnový pár USD/JPY se již téměř 3 roky pohybuje v dlouhodobém rostoucím trendu. Vzhledem k velice nízké inflaci v Japonsku by zákonitě měl tento trend někdy skončit. Zlepšení japonských fundamentálních indikátorů naznačuje, že po zbytek letošního roku bychom se dalších velkých ztrát dočkat nemuseli.
 • Osvědčené způsoby, jak vzdorovat „obchodnímu“ stresu
  „Zůstaňte v klidu“, heslo, které často zaznívá od některých „rádoby“ zkušenějších traderů, ovšem každý, kdo si prošel, nebo denně prochází nástrahami reálného tradingu, tak moc dobře ví, že z pohledu obchodní praxe, je právě toto takřka nemožné. Ano, zajisté existují obchodníci, kteří jsou natolik ostřílení, že jim stresové situace nedělají až takové problémy. Nicméně, je více takových, jež den, co den čelí stresovým situacím, kterým nedokáží adekvátně vzdorovat, což se nakonec obvykle promítá nejen do jejich osobních životů, ale také často do i jejich zdravotních stavů.
 • Otázky a Koláče
  Před několika týdny jsem na tomto webu publikoval výsledky své statistické práce na trhu EUR/USD. Myslel jsem si, že taková statistika může být pro někoho také zajímavá a snad prospěšná, ale místo věcných otázek přišli názory a otázky, které mne (ne)překvapily.
 • Otazníky následujících týdnů
  Dvě největší centrální banky světa se rozhodly pro extra silný peněžní doping svým ekonomikám, ovšem globální ekonomika ještě rozhodně není z nejhoršího venku.
 • Otestuje letos USD/JPY hodnotu 110?
  Japonský jen byl v roce 2015 jednou z nejvýkonnějších měn ze zemí G10. Proti americkému dolaru si udržel téměř čistý štít (klesl jen o 0,53 procenta). Proti euru a komoditním měnám si dokonce připsal až 10 procent zisku.
 • Otočka na librách a iné predikcie
  V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj vybraných inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.
 • Otužováním k tradingu?
  Ač se to může někomu zdát podivné, věřte mi, že to může pomoci.
 • Otvára sa priestor pre ďalší rast trhov
  Od februára vidíme na trhoch striedavo paniku, chaos a neistotu. Áno, taký tvrdý bol trh v prvom kvartáli roku 2018. Avšak po posledných udalostiach sa zdá, že by sme mohli vidieť odraz a ďalšie pokračovanie vývoja smerom nahor.
 • Ovládání psychologie - nejdůležitější součást úspěšného tradera
  Uspět na finančních trzích, vyžaduje naučit se mnoha nelehkým dovednostem. Tvorba profitabilních strategií, schopnost zpracovávat kvalitní analýzy a umění „správně“ predikovat trendové vývoje, to vše jsou bezpochyby velmi důležité obchodní dovednosti. Ani jedna z nich však není tak důležitá, jako umění ovládnutí vlastní psychologie.
 • O vlastnostech tradera – risknete to?
  Je mnoho vlastností tradera, o kterých jsem psal a je ještě mnoho těch, o kterých jsem nepsal. Ty špatné, jako například chamtivost nebo nedostatek disciplíny, jsou notorický známé. Ty dobré, jako je píle nebo úsilí jsou známé neméně. A když nad tím přemýšlím, z každé špatné vlastnosti se dá udělat dobrá verze a od každé dobré se dá sklouznout ke špatné.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto