Pátek 09. května 2025 04:12
reklama
Fintokei Payouty
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
RebelsFunding

Česká vláda

img

Pražská burza letos válcuje ostatní, málokde jinde ve světě lidé na akciích bohatnou tolik jako v Praze. Proč přesně?

07.03.2023 Pražská burza letos jede. Patří k nejvýkonnějším na světě. Její hlavni ukazatel, index PX, minulý týden v pátek ráno, před začátkem obchodování, vykazoval letošní zhodnocení 19,5 procenta. Pro lepší mezinárodní srovnatelnost se jedná o dolarové vyjádření. V korunovém vyjádření index PX letos narostl o rovněž solidních 17,6 procenta. To proto, že česká koruna letos patří k menšině světově významnějších měn, které vůči té americké zpevňují. Koruna letos vůči dolaru posiluje o více než dvě procenta, zatímco ostatní evropské měny – s výjimkou maďarského forintu – vůči dolaru oslabují. A to tedy jak euro, tak britská libra, švýcarský frank, skandinávské měny nebo polský zlotý.
img

Česká vláda zrušením dvou svátků může získat do rozpočtů zhruba 18 miliard korun, což by jí letos umožnilo důchodcům řádně navýšit penze v rámci mimořádné valorizace bez dalšího zadlužení

03.03.2023 Fialova vláda by hypotetickým zrušením dvou státních svátků mohla letos získat do veřejné kasy zhruba osmnáct miliard korun. To shodou okolností zhruba odpovídá úspoře ze zamýšleného snížení mimořádné červnové valorizace. Tato úspora má činit necelých dvacet miliard korun. Jestliže by se tedy zrušily dva svátky, důchodci by mohli mít valorizován důchod beze změny, aniž by se přitom stát dále zadlužil.
img

Německo a Itálie se staví proti plánu Bruselu na zákaz aut se spalovacím motorem, bojí se Číny. Čína podle dnešních dat z tamního průmyslu po covidu mohutně oživuje

01.03.2023 Německo a Itálie, tedy první a třetí největší ekonomika EU, se postavily proti plánu Bruselu na zákaz prodeje aut se spalovacím motorem, který má platit od roku 2035. Členské státy EU už přitom plán loni předběžně odsouhlasily.
img

Fialova vláda se loni zadlužila historicky rekordně. Zhruba o tolik jako všechny vlády dohromady od té Klausovy roku 1993 až po Grossovu roku 2004

28.02.2023 Dluh vlády ČR loni historicky rekordně narostl. O skoro 430 miliard korun. To nominálně zhruba odpovídá nárůstu zadlužení vlád z let 1993 až 2004. Fialova vláda se za rok zadlužila přibližně jako obě Klausovy, Tošovského, Zemanova, Špidlova a Grossova vlády dohromady.
C:\fakepath\euro mena zona.jpg

EK: Bulharsko by mohlo zavést euro v lednu 2025, pokud splní kritéria

23.02.2023 Bulharsko by mohlo vstoupit do eurozóny v lednu 2025, pokud splní všechna kritéria pro zavedení jednotné evropské měny. Uvedl to dnes místopředseda Evropské komise (EK) Valdis Dombrovskis. Bulharsko minulý týden oznámilo, že se vzdalo cíle přijmout euro v lednu příštího roku, protože se mu nepodařilo splnit některé podmínky.
img

Nečekejte, prodávejte teď akcie ČEZ, radí americká i polská banka

21.02.2023 Akciím energetické společnosti ČEZ se daří. V minulém týdnu se jejich cena na pražské burze vrátila zpět nad psychologickou hranici 1000 korun. Ve středu se prodávaly až za bezmála 1070 korun, tedy nejdráže od loňského srpna. V pátek se ovšem propadly zpět mírně pod hranici 1000 korun, kde jsou i nyní, poté, co se klíčový menšinový akcionář podniku, uhlobaron Pavel Tykač, nechal slyšet, že česká vláda zřejmě ČEZ nepostátní. Tykač si míní, že se ve Fialově vlády nakonec zřejmě nenajde nikdo, kdy by byl ochoten zaplatit reálnou cenu za zhruba 30procentní zbývající podíl.
C:\fakepath\euro3.jpg

Bulharsko se vzdalo cíle přijmout v lednu příštího roku euro

17.02.2023 Bulharsko se vzdalo cíle přijmout v lednu příštího roku jednotnou evropskou měnu euro, protože se mu nepodařilo splnit některé podmínky. Bude se ale snažit vstoupit do eurozóny nejpozději v roce 2025. Uvedla to dnes bulharská ministryně financí Rosica Velkovová-Želevová.
img

Nafta v ČR je nejlevnější od počátku ruské invaze, pohonné hmoty ještě zlevní. Češi nyní tankují naftu o čtyři koruny na litr levněji než Maďaři a mají ji levnější i než Poláci a Slováci

16.02.2023 Pohonné hmoty v Česku dále zlevňují. Průměrná celorepubliková cena litru nafty se předevčírem propadla pod hranici 37 korun za litr, vyplývá z dat společnosti CCS. Naposledy se pod touto hranicí nafta prodávala loni 25. února, tedy pouhý den po zahájení ruské invaze na Ukrajinu.
img

Zvolení Pavla prezidentem otevírá Fialově vládě „okno příležitosti“ k uskutečnění politicky nepopulárních reforem. A to za účelem ozdravení veřejných financí

29.01.2023 Česko je jediná země EU, které v uplynulém roce narostlo veřejné zadlužení v poměru k hrubému domácímu produktu. To se snad nikdy v historii nestalo. Po včerejším zvolení Petra Pavla prezidentem se Fialově vládě otevírá časové okno příležitosti k provedení politicky nepopulárních, bolestivých kroků k ozdravení veřejných financí. Následující měsíce ji v tomto ohledu plně otestují.
C:\fakepath\dedek-25012023-2.jpg

FXstreet.cz přináší rozhovor s členem bankovní rady ČNB Oldřichem Dědkem

25.01.2023 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s končícím členem bankovní rady ČNB. V rozhovoru jsme si povídali o tom, co pomáhá držet silnou českou korunu i bez intervencí ČNB, jaká jsou inflační očekávání v tuzemské ekonomice nebo jak moc jsou v Česku předražené nemovitosti. Řeč přišla také na to, co centrální banka sleduje především a za jakých okolností by bylo potřeba ještě zvýšit úrokové sazby nebo zda bychom s eurem měli nižší nebo vyšší inflaci. Profesor Dědek také prozradil, čemu se hodlá věnovat po skončení svého mandátu v bankovní radě.
img

Česko jako jediná země EU prohlubuje své zadlužení, všechny ostatní jej snižují. Těžko tedy česká vláda může zadlužování svádět jen na inflaci či dopady války, neboť s nimi se utkávají i ostatní

23.01.2023 Česká republika je jedinou zemí EU, která aktuálně navyšuje své zadlužení v poměru k hrubému domácímu produktu. V loňském třetím čtvrtletí totiž v meziročním sledování navýšila poměr tohoto ukazatele z 40,4 procenta HDP na 45,2 procenta HDP, o 4,7 procentního bodu. Všechny ostatní země EU své zadlužení v poměru k HDP naopak snižovaly (viz graf níže). Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Eurostat.
img

Dluh české vlády vystoupal nejvýše v historii, a to i ten v poměru k HDP. Poslední čas na nápravu má vláda po prezidentských volbách

10.01.2023 Ve třetím čtvrtletí roku 2022 hospodařily vládní instituce České republiky s dosud nejvyšším dluhem v historii, vyplývá z dnešních čísel ČSÚ. Dosáhl úrovně 2982,5 miliardy korun, což odpovídá 45,2 procenta hrubého domácího produktu. Dosud nikdy v historii česká vláda nehospodařila s vyšším dluhem v poměru k HDP. Pouze v prvním čtvrtletí roku 2013 hospodařila se shodně vysokým dluhem, tedy 45,2 procenta.
img

Armageddon nečekejme, na investování je brzy

10.01.2023 Výkon světové ekonomiky v roce 2022 podle všeho poprvé v historii překonal psychologickou hranici 100 bilionů dolarů (odpovídá zhruba 2270 bilionům korun). V letošním roce jí ale hrozí recese.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko

30.12.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
img

Americký ropný obr ExxonMobil žaluje Evropskou unii, chce zarazit daň z mimořádných zisků. Tu chystá i Česko – Fialova vláda tak může čelit lavině žalob ze strany amerických bank a fondů

28.12.2022 Největší západní petrochemická společnost, americký ExxonMobil, podle dnešní zprávy Financial Times žaluje Evropskou unii. Chce zarazit daň z mimořádných zisků právě na petrochemické podniky, s níž Brusel letos přišel. Mimořádně zdanit petrochemické podniky, v prvé řadě Unipetrol, se s odkazem právě na bruselský krok chystá od příštího roku také česká vláda.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Analytik: Na současném poklesu cen plynu na burze vydělá také česká vláda

28.12.2022 Současný pokles cen plynu na burze je dobrou zprávu také pro českou vládu, která bude mít nižší náklady se zajištěním plynu pro domácnosti i firmy. Vydělat na ní mohou i spotřebitelé, kteří uzavírají nové smlouvy nebo jim končí fixace. ČTK to dnes řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
C:\fakepath\euro3.png

Rakousko chce zavést daň z mimořádných zisků ropných a plynárenských firem

18.11.2022 Rakouská vláda chce zavést dočasnou daň z mimořádných zisků energetických firem, anglicky označovanou windfall tax. Má platit dva roky a činit až 40 procent. Vláda si od tohoto kroku slibuje dvě až čtyři miliardy eur (49 až 97 miliard Kč), které hodlá použít na podporu domácností a firem. O plánu rakouského ministerstva financí, které tak naplňuje dohodu uzavřenou v Evropské unii, dnes informují tiskové agentury.
C:\fakepath\trader-09112022-38-zm.jpg

V texaském Fort Worth vznikají stíhačky F-35 pro americké i další zákazníky

09.11.2022 Fort Worth (Texas) 9. listopadu (zvláštní zpravodaj ČTK Jakub Dospiva) - V rozsáhlé tovární hale na okraji texaského Fort Worth je u každého zatím nedokončeného trupu stíhačky F-35 umístěna velkoplošná obrazovka. Kromě řady jiných pro mechaniky důležitých údajů ukazuje v procentech, do jaké míry už je konkrétní letadlo hotové. V levém horním rohu obrazovky je vlajka země, v jejímž letectvu bude vyráběná stíhačka létat. Zpravodaj ČTK tak v továrně společnosti Lockheed Martin kromě řady amerických viděl také například vlajky Izraele a Dánska. K nim by, pokud se česká vláda dohodne s Washingtonem na pořízení 24 těchto strojů, mohla za několik let přibýt i vlajka česká.
img

ČEZ i banky reagují na úvahy vlády, PX index se propadá

19.10.2022 Dnes došlo ke změně nálady na akciových trzích. Ačkoliv index Euro Stoxx 50 (EU50) získal 0,21 %, německý DAX (DE30) po nových zprávách o zdanění energetických firem poklesl o 0,19 % a uzavřel na 12 741 bodech. Nejvýraznější ztrátu si dnes připsal index pražské burzy PX (CZKCASH), který odepsal 2,54 % a uzavřel na 1 138,26 bodech.
C:\fakepath\Polsko.jpg

Polská vláda představila maximální ceny elektřiny pro domácnosti a menší firmy

11.10.2022 Polská vláda dnes představila maximální ceny u dodávek elektřiny pro domácnosti, malé a střední podniky a sociální instituce, jako jsou například školy, sirotčince a nemocnice. U domácností by podle vlády měla od začátku prosince do konce příštího roku platit maximální cena 693 zlotých (zhruba 3500 Kč) za megawatthodinu (MWh), u malých a středních podniků a sociálních institucí pak 785 zlotých za MWh. Informovaly o tom agentury Reuters a PAP.
C:\fakepath\Polsko.jpg

Polsko hodlá napřesrok zajistit snížené ceny elektřiny pro téměř všechny firmy

09.10.2022 Polská vláda bude příští rok udržovat náklady na elektřinu na snížené úrovni až pro 98 procent polských podniků. Uvedl to včera podle agentury PAP polský ministr rozvoje Waldemar Buda.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Kupka: Mimořádný zisk výrobců energie chce vláda zdanit 40 až 60 procenty

03.10.2022 Mimořádný zisk výrobců energie chce vláda zdanit 40 až 60 procenty. Konkrétní výše se určí na nadcházejícím jednání. Stát by tak mohl získat až 100 miliard korun. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News to včera řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Cesta, kterou vláda jde, je podle místopředsedy Sněmovny a bývalého ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (ANO) velmi nešťastná.
img

Fiala má shodu ministrů EU za krok na cestě k evropskému řešení cen energií

30.09.2022 Premiér Petr Fiala (ODS) považuje dnešní výsledek jednání ministrů pro energetiku zemí Evropské unie za důležitý krok na cestě k evropskému řešení vysokých cen energií. Uvedl to na twitteru. Země EU se ve snaze zmírnit dopady krize dohodly na snižování spotřeby elektřiny ve špičce a zdanění mimořádných zisků elektráren a dodavatelů fosilních paliv. Peníze odebrané energetickým společnostem plánují využívat na podporu zranitelných skupin obyvatel a podniků nebo na financování úsporných opatření.
img

Vláda po volbách „přiznává barvu“: zastropování cen energií domácnostem se nebude vztahovat na celý rozsah jejich spotřeby. Ekonomicky je to rozumné

25.09.2022 Zastropování cen elektřiny či plynu pro domácnosti a malé a střední podniky se zřejmě nebude vztahovat na celou úroveň jejich spotřeby. Dnes to uvedl ministr obchodu a průmyslu Jozef Síkela. Jedná se o poměrně zásadní zvrat v rétorice vládních představitelů. Dosud z jejich výroků plynulo, že v případě domácností by mělo být zastropování bez omezení. Zastropování se tak mělo vztahovat k celému rozsahu spotřeby.
C:\fakepath\xtb-19092022-2.png

Energetická krize ustupuje? Cenové limity musí zbavit obyvatelstvo strachu, ale unesou to akcionáři ČEZu?

19.09.2022 Cenové stropy na energetické komodity budí zajisté hodně zájmu. Analytik XTB Jiří Tyleček odpovídá, zdali jde vláda správným směrem, jaká existují rizika návrhů a jaké dopady mohou čekat akcionáři ČEZu.
img

Zastropování si lidé splatí v budoucnu, třeba inflací

16.09.2022 Zastropování jen přes naši mrtvolu. To ještě před létem znělo jednohlasně z úst představitelů Fialova kabinetu. Orbánovo zastropování cen pohonných hmot tehdy nazírali jako odstrašující případ, který se vymstí.
img

Komise navrhuje cenový strop pro neplynové zdroje

15.09.2022 Evropská komise včera představila sérii opatření, která mají na celoevropské úrovni pomoci v boji s energetickou krizí. Vedle návrhu na snížení spotřeby elektřiny o desetinu počítá Komise s cenovým stropem pro zisky neplynových výrobců elektřiny (tzv. infra-marginální zdroje) na úrovni 180 EUR/MWh. Příjmy nad tuto hranici budou vybírány členskými státy (odhadem až 140 mld. EUR) a společně s novou daní z nadměrných zisků fosilních producentů by měly sloužit jako zdroj kompenzačních programů pro ohrožené domácnosti a firmy.
img

Rozbřesk: Komise navrhuje cenový strop pro neplynové zdroje

15.09.2022 Evropská komise včera představila sérii opatření, která mají na celoevropské úrovni pomoci v boji s energetickou krizí. Vedle návrhu na snížení spotřeby elektřiny o desetinu počítá Komise s cenovým stropem pro zisky neplynových výrobců elektřiny (tzv. infra-marginální zdroje) na úrovni 180 EUR/MWh. Příjmy nad tuto hranici budou vybírány členskými státy (odhadem až 140 mld. EUR) a společně s novou daní z nadměrných zisků fosilních producentů by měly sloužit jako zdroj kompenzačních programů pro ohrožené domácnosti a firmy.
img

Rozbřesk: Vláda zastropovala ceny energií pro maloodběratele

13.09.2022 Česká vláda včera večer zveřejnila základní parametry zastropování cen energií pro maloodběratele, tedy domácnosti a živnostníky. Zvolená cenová úroveň je 6 Kč/kWh za silovou elektřinu a 3 Kč/kWh u plynu, obojí včetně DPH. Ekvivalentní velkoobchodní / burzovní cena elektřiny (bez DPH) je tedy kolem 200 EUR/MWh (pro lepší představu - o něco výše, než byla pro odběratele v režimu DPI spotová cena vloni v říjnu). Ceny by se měly snížit již od listopadu a měly by platit i v příštím roce. Nové zákony (které budou schváleny) nicméně umožní vládě s cenovým stropem hýbat dle aktuální tržní situace.
img

Vláda zastropovala ceny energií

13.09.2022 Česká vláda včera večer zveřejnila základní parametry zastropování cen energií pro maloodběratele, tedy domácnosti a živnostníky. Zvolená cenová úroveň je 6 Kč/kWh za silovou elektřinu a 3 Kč/kWh u plynu, obojí včetně DPH. Ekvivalentní velkoobchodní / burzovní cena elektřiny (bez DPH) je tedy kolem 200 EUR/MWh (pro lepší představu - o něco výše, než byla pro odběratele v režimu DPI spotová cena vloni v říjnu). Ceny by se měly snížit již od listopadu a měly by platit i v příštím roce.
img

Zastropování je „úsporný tarif na steroidech“, ale nemotivuje k úsporám jako v Rakousku. Jeho náklady lze odhadnout na 200 miliard korun ročně, což válečná daň ani z poloviny nepokryje

13.09.2022 Vláda včera večer oznámila záměr zastropovat cenu elektřiny pro domácnosti a živnostníky na úrovni šesti korun za jednu kilowatthodinu, včetně DPH. Plyn pak zastropuje na úrovni tří korun za kilowatthodinu, včetně DPH. Vliv na výši záloh by tato zastropování měla mít již v listopadu.
img

Plán EU na boj s drahými energiemi

12.09.2022 Evropská unie má plán, jak bojovat s drahými energiemi. Shoda ovšem panuje jen v obecné rovině, v detailech zatím evropský plán hodně “drhne”. Ministři pro energetiku se shodli na tom, že omezí spotřebu elektřiny ve spotřebních špičkách, uvalí mimořádné daně na ne-plynové výrobce energie, zavede strop na ceny plynu a zajistí dostatek likvidity producentům energií, pro které je při vysoké volatilitě velmi obtížné uzavírat obchody na burze. Nejvíce otazníků visí nad zastropováním cen plynu a nad mimořádným zdaněním energetických společností.
img

Ranní okénko - Dorazí data o inflaci z ČR i USA

12.09.2022 Týden odstartuje česká inflace za srpen. Za působení protichůdných faktorů, snížení cen pohonných hmot oproti červenci, ale pokračující zdražování v oddíle bydlení, očekáváme navázání na zpomalující meziměsíční tempo inflace (z 1,3 % na 0,8 %). V meziročním srovnání inflace ještě poroste, z 17,5 % na 17,7 %. Konsensus trhu se také ukotvil na 17,7 %, ČNB ve své srpnové prognóze počítá s 19,3 %, ovšem prognóza zahrnovala vyšší číslo i pro červenec (18,8 % vs. 17,5 %).
img

Rozbřesk: Evropský plán na boj s drahými energiemi zatím přináší víc otázek než odpovědí

12.09.2022 Evropská unie má plán, jak bojovat s drahými energiemi. Shoda ovšem panuje jen v obecné rovině, v detailech zatím evropský plán hodně “drhne”. Ministři pro energetiku se shodli na tom, že omezí spotřebu elektřiny ve spotřebních špičkách, uvalí mimořádné daně na ne-plynové výrobce energie, zavede strop na ceny plynu a zajistí dostatek likvidity producentům energií, pro které je při vysoké volatilitě velmi obtížné uzavírat obchody na burze. Nejvíce otazníků visí nad zastropováním cen plynu a nad mimořádným zdaněním energetických společností.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americká i česká inflace zpomalí

12.09.2022 Inflace v USA v důsledku nižších cen na čerpacích stanicích zpomalí. Levnější pohonné hmoty se pak promítnou v mírném poklesu srpnových maloobchodních tržeb. Ze stejných důvodů jako v USA dojde ke zmírnění meziměsíčního růstu i u českých spotřebitelských cen. Zvolnit by měl i růst cen průmyslových výrobců. Kolem cen energií se bude i nadále točit jednání Evropské komise i české vlády. Ta o dalších krocích bude jednat dnes. Z dat stojí ještě za zmínku evropská průmyslová produkce. Ta v důsledku vysokých cen plynu a elektřiny vykáže pokles. Tento vývoj se pak odrazí i na dalším zhoršení německého ZEW indexu.
img

Fialova vláda se zřejmě bude muset vzdát daně z mimořádných zisků energetických společností. Těm nadměrné zisky poníží už zamýšlené opatření Evropské komise

11.09.2022 Česká vláda podle všeho zastropuje domácnostem platby za elektřinu a také zavede daň z mimořádných zisků na některá odvětví. Z výnosu této daně by se měla financovat další opatření ulevující od energetické drahoty domácnostem i firmám. Dnes to v televizi uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura. Ministr financí také chystá ambiciózní program na podporu velkého průmyslu.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Inflace v eurozóně nadále stoupá, vrchol má stále ještě před sebou

29.08.2022 Inflace v eurozóně v srpnu nejspíše zrychlila, vrcholu by v meziročním vyjádření měla dosáhnout až v září na 9,3 %, kdežto jádrová složka by měla meziročně zrychlovat až do začátku roku 2023. Naopak v Německu by mělo dojít ke zpomalení meziměsíční inflace. Tuzemský a polský PMI by měly zůstat pod 50bodovou hranicí. Silná data z amerického trhu práce by se měla připojit k jestřábímu vyznění konference v Jackson Hole z minulého týdne a hrát do karet přísnějšímu utahování měnové politiky amerického Fedu.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Viceguvernérka ČNB: Ceny plynu je třeba zastropovat na celoevropské úrovni

29.08.2022 Zastropování cen plynu by mělo být na celoevropské úrovni. Ceny plynu se totiž odtrhly od ekonomické reality a jsou v současnosti hlavním zdrojem inflace. Ve včerejším pořadu České televize Otázky Václava Moravce to uvedla viceguvernérka České národní banky Eva Zamrazilová. Podle ní již nyní ceny plynu nejsou utvářeny tržními podmínkami a jsou spíše válečným nástrojem Ruska. Pro celoevropské řešení se v debatě vyslovila i hlavní ekonomka Raiffeisenbank a členka NERV Helena Horská. Zastropování cen ale podle ní bohužel nepůjde bez společné dohody a výjimky v rámci EU. Ceny energií jsou přitom podle místopředsedy Českomoravské komory odborových svazů (ČMKOS) Víta Samka hlavní hrozbou pro fungování českých podniků.
C:\fakepath\elektrina.png

Cena elektřiny pro francouzský trh poprvé přesáhla 1000 eur za MWh

26.08.2022 Velkoobchodní cena elektřiny pro francouzský trh s dodáním za rok dnes poprvé přesáhla 1000 eur (přes 24.600 Kč) za megawatthodinu (MWh). Za poslední rok se zvýšila více než desetinásobně. K jejímu růstu přispívá vedle obav z přerušení dodávek plynu z Ruska i fakt, že v provozu je kvůli údržbě a technickým problémům jen asi polovina francouzských jaderných reaktorů. Energetická společnost EDF oznámila, že tato zařízení se do provozu vrátí později, než se čekalo.
img

Tři způsoby, jak může Fialova vláda zlevnit lidem elektřinu

25.08.2022 1) Fialova vláda by mohla vyjednat zastropování cen emisních povolenek. Může tak učinit v tandemu se Španělskem, které už o zastropování cen Brusel žádá. Dokonce by šlo obchodování s povolenkami zcela pozastavit. To proto, že roli povolenek nyní převzala válka, která zdražuje fosilní energie, zatímco relativně zvýhodňuje jadernou a zelenou energii. V jejich případě totiž EU není závislá na Rusku, na rozdíl od fosilní energie, vyráběné z plynu, uhlí či ropného produktu mazutu. V tuto chvíli povolenky nemají žádný svébytný smysl, pouze ještě zvyšují již také extrémně drahé ceny energií. A mimochodem tím pádem také zvyšují ziskovost ČEZ. Pozastavení obchodování s povolenkami by dlouhodobě snížilo cenu velkoobchodní elektřiny až o dvacet procent.
img

Rozbřesk: Jak ven z energetické apokalypsy? Centrálním bankéřům začíná Jackson Hole

25.08.2022 Ceny na energetických burzách nadále atakují astronomické úrovně. Zatímco evropský plyn včera pokořil 300 EUR/MWh, elektřina se obchoduje nad hranicí 600 EUR/MWh. Jen pro porovnání a dokreslení toho, jak vážná je aktuální situace – průměrná cena plynu byla v minulé dekádě pod 20 EUR/MWh, v případě elektřiny okolo 40 EUR/MWh. Pokud by se měl energetický šok plně propsat do koncových cen pro odběratele, do existenčních problémů by se dostaly nejen domácnosti, ale také podstatná část energeticky náročného průmyslu.
img

Jak ven z energetické apokalypsy?

25.08.2022 Ceny na energetických burzách nadále atakují astronomické úrovně. Zatímco evropský plyn včera pokořil 300 EUR/MWh, elektřina se obchoduje nad hranicí 600 EUR/MWh. Jen pro porovnání a dokreslení toho, jak vážná je aktuální situace – průměrná cena plynu byla v minulé dekádě pod 20 EUR/MWh, v případě elektřiny okolo 40 EUR/MWh. Pokud by se měl energetický šok plně propsat do koncových cen pro odběratele, do existenčních problémů by se dostaly nejen domácnosti, ale také podstatná část energeticky náročného průmyslu.
img

Německo bije s plynem na poplach, Putin ho svírá „pod krkem“ stále těsněji. Zřejmě proto včera Fialova vláda varovala, že může dojít i na české domácnosti

17.08.2022 Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela včera poměrně překvapivě varoval, že při vývoji energetické situace dle pesimistického scénáře může dojít na omezení dodávek tepla domácnostem. Přitom dosud z vrcholných míst zaznívalo, že domácnosti by ani závažnějším výpadkem dodávek plynu dotčeny být neměly. Protože nejdříve budou v takovém případě, dle nouzového plánu, omezovány dodávky elektrárnám (které mohou přejít na jiné palivo) nebo velkým podnikům.
img

Rozbřesk: Šéf Fedu Powell si nemyslí, že americká ekonomika je v recesi. Data se dozvíme za pár hodin

28.07.2022 Fed nepřekvapil a zvýšil oficiální úrokové sazby o 75 bazických bodů a počítá s tím, že další zvýšení ještě přijdou tak, aby se oficiální sazba dostala na konci roku do intervalu 3-3,5 %. Co však nastane poté, není jisté a vše bude záviset na příchozích datech. Z tohoto pohledu budou dva následující reporty týkající se trhu práce a inflace velmi důležité, neboť zásadně ovlivní příští (zářijovou) prognózu Fedu, která trhu ukáže, nakolik je třeba politiku poslat do restriktivního teritoria.
C:\fakepath\spanelsko 123.jpg

Španělsko přechodně mimořádně zdaní energetické firmy a banky, řekl premiér

12.07.2022 Španělsko v letech 2023 a 2024 mimořádně zdaní energetické firmy a banky. Dnes to podle agentury Reuters řekl španělský premiér Pedro Sánchez. Země tak chce obyvatelům pomoct s inflací a s drahými energiemi. Akcie španělských bank jako Sabadell a Caixabank po oznámení klesly až o osm procent a vzaly s sebou dolů i akcie ostatních evropských finančních domů - Deutsche Bank nebo BNP Paribas.
img

Ozvěny trhu: Inflace má našlápnuto ke dvaceti procentům

08.07.2022 Ani v červnu zřejmě nedošlo ke zmírnění výrazného růstu spotřebitelských cen. Meziměsíční inflace podle našeho odhadu setrvala na 1,8 procenta, po sezónním očištění pak dokonce zrychlila z květnových 1,5 procenta na 1,7 procenta v červnu. Zdražování se přitom nadále týkalo všech skupin spotřebního koše.
img

Inflace míří ke 20 %, a to i přes slábnoucí poptávku

04.07.2022 Květen přinesl částečné zmírnění problémů v dodavatelských řetězcích. To se pozitivně projevilo ve výrobě aut i v jejich prodejích. Celkové maloobchodní tržby i průmyslová produkce by v důsledku toho měly zaznamenat mírný meziměsíční nárůst. Jak ve výrobním, tak i spotřebitelském sektoru jsou však již patrné známky slábnoucí poptávky. Trend vývoje pro nejbližší měsíce je tak z hlediska ekonomické aktivity spíše negativní. V cenovém vývoji to však pravděpodobně moc vidět nebude. Inflace podle našeho odhadu v červnu dále zrychlila z 16,0 % na 17,4 %. V červenci pak z důvodu výrazného zdražení energií pro domácnosti čekáme skok ke 20 % a poblíž této úrovně by meziroční inflace měla následně setrvat po zbytek letošního roku.
img

Nový guvernér ČNB nastupuje. Od jeho květnového jmenování ČNB utratila 175 miliard korun, jinak by česká měna byla výrazně slabší

01.07.2022 V minulém týdnu se nůžky mezi klíčovým úrokem na koruně a na euru rozevřely do největší šíře v celé historii eurozóny, psané od roku 1999. Po středečním zvýšení základní sazby České národní banky (tedy čtrnáctidenní repo sazby) na rovných sedm procent se totiž rozdíl mezi touto sazbou a depozitní sazbou Evropské centrální banky zvýšil na 7,5 procentního bodu. Překonal tak dosavadní rekord, 6,75 procentního bodu, ze začátku roku 1999. Rekordní za celé období od začátku toku 1999 je nyní také rozdíl mezi základní sazbou ČNB a další z klíčových sazeb ECB, tedy sazbou pro hlavní refinanční operace. Tento rozdíl činí rovných sedm procent.
img

Proč koruna neposiluje víc, když má proto euru rekordní náskok v úročení? Aneb Holubovy vrásky z holubic

29.06.2022 V minulém týdnu se nůžky mezi klíčovým úrokem na koruně a na euru rozevřely do největší šíře v celé historii eurozóny, psané od roku 1999. Po zvýšení základní sazby České národní banky (tedy čtrnáctidenní repo sazby) na rovných sedm procent se totiž rozdíl mezi touto sazbou a depozitní sazbou Evropské centrální banky zvýšil na 7,5 procentního bodu. Překonal tak dosavadní rekord, 6,75 procentního bodu, ze začátku roku 1999. Rekordní za celé období od začátku toku 1999 je nyní také rozdíl mezi základní sazbou ČNB a další z klíčových sazeb ECB, tedy sazbou pro hlavní refinanční operace. Tento rozdíl činí rovných sedm procent.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko

24.06.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
img

Veřejné finance v rozvratu nejsou, shodují se profesoři Švejnar a Hindls. Za inflaci může hlavně ČNB, protože až moc zvedá úroky, dodává Švejnar

24.06.2022 Veřejné finance České republiky nejsou v rozvratu, shodují se profesoři Jan Švejnar a Richard Hindls. Oba diskutovali v televizním pořadu, v němž mimo jiné zhodnotili mimořádný projev premiéra Petra Fialy k národu. Švejnar jej hodnotí pozitivně, byl to podle něj projev státnický.
C:\\fakepath\\EU staty.jpg

Lídři zemí EU debatují o cenách energií a nedostatku ruského plynu

24.06.2022 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie zahájili v Bruselu závěrečný druhý den summitu, který věnují debatě o možných opatřeních proti vysokým cenám energie a omezeným dodávkám ruského plynu. Lídři před summitem navrhovali různé recepty od společných nákupů plynu po cenové stropy, na konkrétních společných řešeních se však patrně neshodnou. Konkrétním výstupem summitu by měl být souhlas se zavedením eura v Chorvatsku, na němž by se měli šéfové států shodnout v úvodní části dnešního jednání.
img

Znárodnění ČEZ by stát stálo minimálně 200 miliard korun. Rusko zbankrotuje v neděli o půlnoci

23.06.2022 Válka na Ukrajině přináší věru dějinné momenty. Česká vláda totiž vážně zvažuje „znárodnění ČEZ“, zejména ovládnutí výroby elektřiny, tedy postátnění elektráren. Rusku zase kvůli válce a souvisejícím sankcím hrozí, že už tuto neděli o půlnoci zbankrotuje.
C:\fakepath\spanelsko 123.jpg

Španělská vláda se chystá snížit DPH na elektřinu z deseti na pět procent

22.06.2022 Španělská vláda má v úmyslu na polovinu snížit daň z přidané hodnoty (DPH) na elektřinu, aby pomohla domácnostem vypořádat se s výrazným růstem životních nákladů, zejména účtů za energie. Oznámil to dnes předseda vlády Pedro Sánchez. Vláda už loni snížila DPH na elektřinu z původních 21 na deset procent, reagovala tehdy na prudký růst velkoobchodních cen elektřiny. Teď chce sazbu snížit až na pět procent.
img

Úsporný energetický tarif neřeší podstatu problému, pouze plošně na dluh maskuje jeho příznaky. Fialova vláda musí začít řešit podstatu problému – mohla si i vytáhnout více na dividendě ČEZ

20.06.2022 Úsporný energetický tarif, který připravuje ministerstvo průmyslu a obchodu, lidem pomůže jen nepatrně. Nejběžněji přibližně v rozsahu pěti až deseti procent. Například vytápění a ohřev vody běžného rodinného domku plynem vyjde společně s platbou za napájení elektrických spotřebičů na zhruba 95 tisíc korun ročně. Pokud je zdrojem energie elektřina, a k vytápění slouží třeba přímotop, pak je třeba počítat s náklady až kolem 115 tisíc korun ročně. Tyto náklady navíc v nadcházející topné sezóně dále vzrostou.
img

V Německu si čerpadláři „mastí kapsu“ na snížení dění. V Česku také, akorát se to tu neříká – z politických důvodů, v hře je totiž ruská ropa

19.06.2022 V Německu na tři měsíce snížili daně z pohonných hmot. Jedná se o podobné opatření, k jakému se v Česku uchýlila vláda česká. Rozdíl je v tom, že německá vláda otevřeně připouští, že čerpadláři v zemi promítli snížení daní do konečných cen jen ze zhruba 50 procent. Někteří ekonomové dokonce spočetli, že jen ze zhruba 30 procent.
img

Čerpací stanice včera zlevnily jen o necelou korunu. Fialově vládě však může pomoci Rijád, jehož dnešní možné rozhodnutí může už v příštích dnech citelně snižovat cenu pohonných hmot i v ČR

02.06.2022 Čerpací stanice včera zlevnily benzín průměrně celorepublikově o 87 haléřů na litr a naftu o 97 haléřů na litr. Zatím se tak nenaplňují očekávání vlády, že čerpací stanice by v důsledku snížení spotřební daně o 1,50 koruny na litr, jež platí právě od včerejška, měly zlevnit zhruba až o 1,80 koruny na litr. Opatření se však do konečných cen na pumpách bude promítat postupně, během několika dní. Takže ještě i dnes je třeba počítat se zlevněním pohonných hmot z důvodu snížení daně, které však bude méně výrazné než zlevnění včerejší.
img

Vláda letos vykáže schodek 330 miliard korun. Pokud odolá tlakům poskytovat nesystémové dávky a činit prázdná gesta, jakým je snížení daně z pohonných hmot

01.06.2022 Česká vláda letos za období ledna až května vykazuje druhé nejhorší hospodaření v historii ČR. Hůře hospodařila pouze Babišova vláda v loňském roce. Státní rozpočet za prvních pět měsíců letošního roku totiž vykazuje schodek čítající 189,3 miliardy korun. Loni to za stejnou část roku bylo dokonce 255 miliard korun.
C:\fakepath\euro money.jpg

Evropské země bojují s růstem cen energií, potravin i pohonných hmot

18.05.2022 Výběr zemí, které zveřejnily plány na pomoc firmám a domácnostem zasaženým růstem cen energií a jídla (bulharská vládní koalice dnes schválila soubor podpůrných opatření na pomoc firmám a nízkopříjmovým domácnostem; řazeny abecedně):
img

Schodek státního rozpočtu už letos překonal 100 miliard korun. Podle ratingové agentury Standard & Poor’s české veřejné finance ukrajinskou válku zvládnou

02.05.2022 Za první čtyři měsíce letošního roku hospodařila vláda se schodkem mírně přesahujícím 100 miliard korun. Jedná se o jedno z nejhorších dubnových plnění historie novodobé České republiky, přesto je po katastrofálním loňském roce patrné citelné meziroční snížení schodku, o více než 90 miliard korun. Na relativním zlepšení hospodaření státního rozpočtu má největší podíl popandemické nastartování ekonomiky. Loňské první čtyři měsíce roku vážně poznamenaly covidové uzavírky ekonomiky, které snížily daňové inkaso vlády, zatímco si vynutily dodatečné výdaje, například na programy podpory zaměstnanosti.
img

Snížení spotřební daně na pohonné hmoty v ČR pomůže Orbánovi, Putinovi i oligarchovi Sečinovi – za cenu navýšení českého dluhu

08.04.2022 Česká vláda vyjadřuje nespokojenost s tím, jaké marže mají pohonné hmoty. Zatímco ještě v březnu, po prvním vyhodnocení kontrol marží, ministerstvo financí neshledalo žádné závažnější pochybení, nyní už je situace jiná. Marže čerpacích stanic jsou prý v řadě případů opravdu nadměrné, jak kritici upozorňují už v podstatě od začátku ruské invaze na Ukrajinu.
img

Jak investovat za války? Ternem mohou být akcie německých zbrojařů, amerických bank nebo krvácejících ruských podniků

06.04.2022 Válka na Ukrajině přepisuje všechna letošní doporučení, jak a do čeho investovat. Navíc stále bohužel probíhá. A stupňují se související sankce Západu a ruská odvetná opatření, což investorův výhled ještě dále zatemňuje. Pohnutá doba navíc přináší docela nečekané věci.
img

Pohonné hmoty v ČR začaly opět zdražovat. Obchodníky s ropou zneklidňují slova amerického prezidenta Bidena, že Rusko na Ukrajině může použít chemické zbraně

22.03.2022 Pohonné hmoty v ČR začaly včera opět zdražovat. Průměrná cena benzínu stoupla o čtyři haléře na litr na 44,02 haléře. Jedná se o první zdražení benzínu od 10. března. Nafta včera zdražila dokonce o devět haléřů, na 46,08 koruny za litr. Lze předpokládat, že dnes ceny dále porostou, a ještě výrazněji než včera. Skončila tak několikadenní etapa často historicky rekordně prudkého zlevňování jak benzínu, tak nafty.
img

Zlevňování pohonných hmot v ČR se zastavilo, hrozí opětovný nárůst cen. Důvodem je zdražování ropy, které nahrává Rusku – jeho ropu skupuje třeba Indie

21.03.2022 Pohonné hmoty v ČR včera prakticky přestaly zlevňovat. Průměrná cena benzínu totiž klesla oproti sobotě pouze o tři haléře na litr, na 43,98 koruny za litr. Nafta zlevnila o pouhý haléř, na 45,99 koruny za litr. Lze předpokládat, že dnes už ceny opět porostou. Končí tak zhruba týdenní etapa poměrně prudkého zlevňování jak benzínu, tak nafty.
img

Benzín i nafta v Česku stojí poprvé více než 40 Kč/l. V případě uvalení embarga na ruskou ropu by stouply až na 65 Kč/l

04.03.2022 Průměrná cena pohonných hmot u českých čerpacích stanic je nejvyšší v historii. Vůbec poprvé stojí jak benzín, tak nafta celorepublikově průměrně přes 40 korun za litr. Vyplývá to z dnešních dat společnosti CCS. Litr benzínu Natural 95 se podle nich včera celorepublikově prodával průměrně za 40,40 koruny. Rekordní cena benzínu před zahájením ruské invaze minulý týden, ta ze 13. září 2012, odpovídala 38,56 koruny za litr. Už včera tedy byl benzín o skoro dvě koruny na litr dražší v porovnání s rekordní cenou z doby před invazí. Na dějinném maximu byla včera také cena nafty. Litr nafty se prodával za 40,39.
C:\fakepath\usd-jpy-750x375-16022022.jpg

Kde je stále inflace pod 1 %?

16.02.2022 Ve světle bombastických inflačních čísel z dílny Českého statistického úřadu se pojďme podívat, proč musela Česká národní banka zvyšovat úrokové sazby dříve než ostatní centrální banky. A že pořád existují velké ekonomiky, kde růst spotřebitelských cen řešit nemusejí.
img

Akcie majitele dolu Turów se včera staly největším propadákem varšavské burzy. Dohoda s Českem nepomohla, podnik totiž drtí růst cen povolenek EU ke 100 eurům za kus

06.02.2022 Majitel dolu Turów, polský podnik PGE, se včera stal největším propadákem varšavské burzy. Akcie podniku, v němž přes 57 procent drží polský stát, se propadly o 5,1 procenta. Tedy nejvíce ze všech titulů, jež jsou zahrnuty do hlavního indexu varšavské burzy, WIG 20. Jedná se o největší propad PGE od loňského listopadu.
img

Jádro musí být Bruselem uznáno bez přechodnosti a bez diskriminace, žádá správně česká vláda

05.01.2022 Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela včera uvedl, že investice do jaderných zdrojů nesmí Evropská komise označit za přechodné. Nesmí být podle něj ani nijak jinak diskriminovány. Tato slova signalizují, že vláda si je po počátečním poměrně vřelém přijetí stále více vědoma potenciálních překážek, jež celý návrh Evropské komise uznat jádro jako zelený zdroj obsahuje. A náležitě reaguje.
img

Rozbřesk: O inflaci, COVIDu a centrálních bankách v roce 2021 a 2022. Koruna končí rok v býčí náladě

31.12.2021 Silvestr a Nový rok svádí k různým anketám, které buď bilancují anebo se pokoušejí o lacinou prognostiku. Jedním z takových zamyšlení by mohlo být: jaké bylo (v roce 2021) a možná bude (v roce 2022) hlavní makroekonomické téma na globální úrovní? Kandidát pro vítězství v takové anketě by se přitom rýsoval celkem zřetelně a měl jméno: inflace. Přesněji řečeno - inflace v době pokračující epidemie.
img

Forex: Koruna končí rok v býčí náladě

31.12.2021 Koruna si na závěr roku připsala dalších deset haléřů k dobru a bude končit rok hluboko pod hranicí EUR/CZK 25,00. Atraktivní úrokový diferenciál stejně jako ve zbytku střední Evropy je nejdůležitějším argumentem k posilování domácí měny. Koruně navíc může pomáhat, že nová česká vláda se jeví fiskálně konzervativní, přičemž její postoj k nové covidové variantě (omicronu) je velmi pragmatický.
C:\fakepath\euro5.jpg

Euro používá 19 z 27 členských zemí EU

30.12.2021 Základní fakta o evropské měně euro k 20. výročí (1. ledna) zavedení eura do oběhu v zemích Evropské měnové unie (EMU):
img

Češi pocítí odchod Merkelové i na svých peněženkách. Ještě více jim zdraží elektřina či plyn

08.12.2021 Německo má po šestnácti letech kancléře. Olaf Scholz dnes střídá Angelu Merkelovou a přijde s ním nová vláda, ještě zelenější než ta dosavadní. Vždyť její součástí jsou sami Zelení. České domácnosti tak to, že Německu vládne někdo jiný než Merkelová, poznají na vlastní kůži – spíše však na vlastní peněženku – hlavně podle jednoho. V příštích letech budou postupně čísla na složenkách za elektřinu či plyn nabíhat rychleji, než se tak dělo dosud.
img

Nová německá vláda zdraží elektřinu a plyn i Čechům

05.12.2021 Německo má po šestnácti letech kancléře. Olaf Scholz střídá Angelu Merkelovou a přichází s ním nová vláda, ještě zelenější než ta dosavadní. Vždyť její součástí jsou sami Zelení. České domácnosti tak to, že Německu vládne někdo jiný než Merkelová, poznají na vlastní kůži – spíše však na vlastní peněženku – hlavně podle jednoho. V příštích letech budou postupně čísla na složenkách za elektřinu či plyn nabíhat rychleji, než se tak dělo dosud.
img

Ranní okénko - Německá spotřebitelská důvěra se snižuje

26.11.2021 Dnešní ekonomický kalendář je zcela prázdný a patrně nejzajímavější tak bude sledovat epidemický vývoj v Česku i v blízkém okolí. Po včerejším vyhlášení nouzového stavu a nové várky nadále relativně umírněných restrikcí dorazil čtvrteční údaj o počtu nově nakažených, který opět překonal dosavadní rekord. Na trhu je znatelná významná nervozita ohledně možnosti tvrdšího lockdownu v zemích střední Evropy, byť tuto eventualitu česká vláda dosud nepřipouští. Pokud by ji epidemické statistiky ovšem přinutily tento pohled přehodnotit, lze očekávat další odliv kapitálu do bezpečnějších regionů.
img

Hypotéky v Česku rapidně zdraží, česká vláda čelí nejvyššímu úroku na svém dluhu od roku 2012

20.10.2021 Hypotéky v Česku zdražují nejvýraznějším tempem od konce roku 2018. V září jejich průměrná úroková sazba stoupla z 2,32 na 2,43 procenta, vyplývá z dnes zveřejněných údajů Fincentrum Hypoindex. Z měsíce na měsíc tak průměrná sazba poskočila hned o 0,11 procentního bodu. Rapidněji meziměsíčně stoupala naposledy v prosinci 2018. Jde však stále jen o „zahřívací kolo“. Hypotéky budou dále a ještě rychleji zdražovat v příštích měsících. Kdo tedy potřebuje v nejbližším roce až dvou letech hypotéku, neměl by otálet a vyčkávat, ale naopak si ji okamžitě sjednat.
C:\fakepath\francie.jpg

Francouzský ministr financí se vyslovil proti snížení daní na paliva

18.10.2021 Francie by měla pomáhat domácnostem s nižšími příjmy čelit rostoucím cenám energie spíše poskytováním finančních příspěvků než snížením daní na paliva. V rozhovoru s rozhlasovou stanicí Europe 1 to dnes řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Dodal, že snížení těchto daní by mimo jiné mohlo být vnímáno jako podpora fosilních paliv, na kterých se chce Francie stát méně závislá.
img

EK navrhla opatření proti zdražování energií, zváží společný nákup plynu

13.10.2021 Země Evropské unie mohou dočasně zmírnit dopady rychlého růstu cen energií finanční podporou či daňovými úlevami pro nejvíce zasažené obyvatele. Vlády mohou pomoci také firmám, nesmějí ale porušit unijní pravidla o státní podpoře. Navrhla to dnes Evropská komise (EK), a to v reakci na žádosti skupiny zemí včetně České republiky o společná opatření proti zdražování energií. Komise zmínila i některé dlouhodobější kroky, včetně možného společného nákupu plynu či rozšíření kapacity pro jeho ukládání. Další zásadní požadavky států, jako je reforma trhu s elektřinou či regulace cen emisních povolenek, však unijní exekutiva nevyslyšela.
img

Česká inflace: tentokrát je to jiné

07.10.2021 Léta vypadala inflace dokonale mrtvá. Abyste si jakožto Američan pamatovali takovou jádrovou inflaci, jakou mají Spojené státy nyní, musí vám být 50 let; abyste si pamatovali takovou, jakou máme nyní v ČR, musí vám být aspoň 30. Všichni na inflaci zapomněli, a to z dobrých důvodů. Nejen že od počátku 90. let minulého století ve vyspělém světě jen klesala, nevzrostla ale ani poté, co se západní centrální banky vydaly v šlépějích japonské centrální banky a začaly po Velké finanční krizi v letech 2008-9 provádět psí kusy v podobě kvantitativního uvolňování. Strukturální faktory (globalizace, internet, zapojení Číny do světové ekonomiky) a inertnost inflace vůči bezprecedentní politice centrálních bank přesvědčily všechny - centrální banky, politiky i obyvatelstvo - že inflace je mrtvá a pohřbená. Připočtěme k tomu reálnou konvergenci české ekonomiky, která přinesla konvergenci nominální, ergo posilování koruny a tudíž tlumení už beztak slabých inflačních tlaků zvenčí, a je jasné, proč jsme i v ČR nabyli dojmu, že inflace je prostě věcí minulosti.
img

Vláda pomůže domácnostem v ČR s úhradou plynu či elektřiny, zelenající EU se tak Čechům už nyní notně prodražuje

24.09.2021 Česká vláda v nejbližších dnech představí dotační program, jenž domácnostem s nižšími příjmy pomůže hradit účty za energie. Cena elektřiny či plynu nyní na velkoobchodním trhu EU prudce roste a v blízké době se tento nárůst promítne také na účtech, které platí domácnosti. Cena elektřiny jim v nejbližších měsících vzroste až zhruba o dvacet procent, plyn zdraží o patnáct procent, teplo o deset. Růst cen energií bude ale pokračovat i v dalších letech.
img

Česko bude muset na elektřinu či plyn chudším přispívat trvaleji. Zátěž to bude hlavně pro střední třídu, hrozí nástup politických extrémistů

20.09.2021 Česká vláda v nejbližších dnech představí dotační program, jenž domácnostem s nižšími příjmy pomůže hradit účty za energie. Cena elektřiny či plynu nyní na velkoobchodním trhu EU prudce roste a v blízké době se tento nárůst promítne také na účtech, které platí domácnosti. Cena elektřiny jim v nejbližších měsících vzroste zhruba o dvacet procent, plyn zdraží o patnáct procent, teplo o deset. Růst cen energií bude ale pokračovat i v dalších letech.
img

Schodek státního rozpočtu se dále prohlubuje, letos bude rekordní, přes 400 miliard. Ministerstvo financí musí přijít s plánem konsolidace, ratingové agentury nebudou shovívavé věčně

01.09.2021 Tempo prohlubování schodku státního rozpočtu bylo dle dnešních údajů ministerstva financí v srpnu vyšší než v červnu a červenci. stále však citelně zaostalo za dubnovým či květnovým tempem. Nic to však nemění na tom, že tuzemský státní rozpočet letos vykáže historicky rekordní schodek, mírně přesahující 400 miliard korun. Z necelých 300 miliard korun srpnového schodku se tak prohloubí ještě o zhruba 110 miliard.
img

Za mise v Afganistánu vydalo Česko během šestnácti let tolik, o kolik se letos vláda zadlužuje každých čtrnáct dní. Celkem 16,4 miliardy korun

20.08.2021 Za vojenské mise v Afghánistánu vydal český stát v letech 2004 až 2020 celkem 16,44 miliardy korun. Vyplývá to z údajů v jednotlivých příslušných sněmovních tiscích každoročně vyhodnocujících nasazení sil ministerstva obrany na zahraničních misích.
img

Akcie Volkswagen: Automobilka chce odkoupit Europcar za 2,5 miliardy EUR

04.08.2021 V dnešním příspěvku se zaměříme na akcie Volkswagen. Automobilový sektor je v současné době pod velmi silným tlakem díky snahám EU o rychlou elektrifikaci veškerých vozidel. Volkswagen a jiné automobilky na to samozřejmě musí reagovat. Mezi další zajímavé novinky patří například koupě Europcar a potenciální výstavba továrny na výrobu baterií do elektroaut v České republice.
img

Schodek státního rozpočtu se dále prohlubuje, letos bude rekordní, přes 400 miliard. Ministerstvo financí musí přijít s plánem konsolidace, ratingové agentury nebudou shovívavé věčně

02.08.2021 Tempo prohlubování schodku státního rozpočtu bylo v červenci poměrně mírné, podobně jako předtím v červnu. Bylo tak citelně nižší než v jarních měsících. Nic to však nemění na tom, že tuzemský státní rozpočet letos vykáže historicky rekordní schodek, mírně přesahující 400 miliard korun. Z necelých 280 miliard korun červencového schodku se tak prohloubí ještě o necelých 150 miliard.
img

Vláda schválila memorandum s ČEZ o projektu továrny na baterie pro elektromobily

26.07.2021 Vláda dnes schválila memorandum mezi státem zastoupeným ministerstvem průmyslu a obchodu a společností ČEZ o podpoře projektu továrny na baterie pro elektromobily v Česku, takzvané gigafactory. Na twitteru to uvedl vicepremiér a ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). Očekávaná investice přes 50 miliard korun podle něj přinese minimálně 2300 pracovních míst. Z materiálu, který má ČTK k dispozici, vyplývá, že investice má v první fázi činit minimálně 52 miliard korun. Havlíček a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš memorandum podepíšou v úterý dopoledne.
img

Ministerstvo financí musí přijít s plánem konsolidace, ratingové agentury nebudou shovívavé věčně

16.07.2021 Pololetní zpráva ministerstva financí o řízení státního dluhu ČR potvrzuje, že tuzemské veřejné finance se potenciálně mohou poměrně snadno vrátit na dráhu udržitelného vývoje. Vlivem pandemie tak nedošlo k rozvratu veřejných financí. Současně je ale třeba přijít co možná nejdříve s věrohodným plánem konsolidace veřejných financí pro příštích deseti letech. Tento plán zatím nepředstavila ani stávající vláda, a ani žádná z politických stran a uskupení zatím ve svém předvolebním programu, pokud byl již zveřejněn, nenabízí uspokojivé řešení.
img

Agrofertu loni klesl zisk o 16 % na 3,8 miliardy Kč a tržby o 0,7 % na 161 miliard

02.07.2021  Koncernu Agrofert loni meziročně klesly konsolidované tržby o 0,7 procenta na 160,98 miliardy Kč. Zisk klesl o 16 procent na 3,76 miliardy korun. ČTK to sdělil mluvčí společnosti Karel Hanzelka. Hlavním důvodem zhoršení je podle něho dopad pandemie na odvětví mediálních služeb.
img

Česko letos vykáže rekordní schodek státních financí, ratingové agentury jsou zatím shovívavé. Trpělivost jim ale jednou dojde, je třeba přijít s plánem ozdravení

01.07.2021 Výsledek hospodaření státního rozpočtu za letošní první pololetí potvrzuje, že Česko letos vykáže historicky rekordní schodek státních financí, jenž dokonce převýší ten loňský. Deficit letos dosáhne 420 miliard korun. Ve druhém pololetí roku lze očekávat výraznější ekonomický růst, jejž umožní postupující vakcinace u nás i v zahraničí. Stát si také obecně ve druhém pololetí půjčuje méně než v pololetí prvním, přičemž letošek nebude výjimkou – i to v příštích měsících zmírní tempo nárůstu státního dluhu.
img

Světově význmaná ratingová agentura Fitch potvrzuje Česku rating. Rozvrat veřejných financí neočekává

27.06.2021 Světově významná ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni AA-. Naposledy tak učinila začátkem letošního roku.
C:\fakepath\eu.jpg

EU chce dále podporovat rychlé oživení po krizi, shodl se summit

25.06.2021 Instituce Evropské unie státy by měly rychle postupovat při schvalování národních plánů obnovy, aby členské země mohly začít čerpat peníze z mimořádného fondu pokrizové obnovy ekonomik. Vyzvali k tomu dnes prezidenti a premiéři unijních zemí na závěr dvoudenního summitu v Bruselu. Podle českého premiéra Andreje Babiše by Česko mělo vedle přímých dotací, o které již požádalo, zvážit i využití výhodně úročených půjček z fondu.
img

Dvanáct pandemických trendů českého trhu s nemovitostmi

24.06.2021  V únoru 2021 se průměrná sazba hypoték dostala na své pandemické dno, 1,93 procenta. V březnu už nepatrně vzrostla na 1,94 procent – růst pak pokračoval i nadále, v květnu dokonce nad úroveň dvou procent. Mnohaleté dno je tedy již za námi. Hypotéky jsou ale z dlouhodobého hlediska stále levné. Jejich cena půjde už jen nahoru, bankám totiž citelně zdražují zdroje, jimiž poskytované hypotéky kryjí. Češi se proto snaží vzít si hypotéku právě nyní, když je stále velmi levná, a nechtějí tak propásnout příležitost. Mezinárodní investoři nyní očekávají, že Česká národní banka kvůli inflační hrozbě zvýší v příštích dvanácti měsících svou základní úrokovou sazbu hned čtyřikrát, ze současné úrovně 0,25 až na 1,25 procenta. V rámci skupiny 37 zemí organizace OECD očekávají mezinárodní investoři agresivnější zvyšování základní sazby než v ČR už jen ve třech zemích, a to v Kolumbii, Chile a Mexiku. Dramaticky vyšší sazby ČNB jsou příznakem nového makroekonomického prostředí v ČR, v němž citelně půjdou nahoru – budou muset – také sazby hypoték.
img

Ranní okénko - Německá inface nad odhady, co přinese evropská?

01.06.2021 Dnes nás čeká zveřejnění zpřesněného odhadu českého hrubého domácího produktu za letošní první čtvrtletí. Kromě možné úpravy prvního odhadu, který ukazoval na pokles o 2,1 % meziročně, budeme zvědavi na bližší detaily o struktuře dosaženého růstu, resp. poklesu.
img

Deset důvodů, proč si Češi rekordně berou hypotéky: Tak jak svět čekají citelný růst úroků v ČR v následujících dvanácti měsících, zároveň své hypotéky rekordně refinancují - tedy si je zlevňují

19.05.2021 Češi doslova šílí po hypotékách. V dubnu proto banky v ČR sjednaly hypotéky za více než 39 miliard korun, což je druhý nejvyšší objem v historii ČR, po letošním březnu.
C:\fakepath\e-17052021-lv.gif

EK nyní nechce další hospodářské stimuly, trvalý společný dluh ale nevylučuje

17.05.2021 Volání některých zemí Evropské unie po dalším společném stimulu pro ekonomiky zasažené koronavirovou krizí je předčasné. Prohlásila to dnes místopředsedkyně Evropské komise Margrethe Vestagerová, podle které se nyní musí unie zaměřit na úspěšné využití schváleného fondu obnovy. Část eurokomisařů přitom nezastírá, že balík o objemu 750 miliard eur (přes 19 bilionů korun) může být prvním krokem k trvalému společnému dluhu.
img

Kurzarbeit otevírá Pandořinu skříňku novodobého socialismu

07.05.2021 Poslanecká sněmovna dnes schválila nová pravidla takzvaného kurzarbeitu. Projde-li příslušná legislativa Senátem, kurzarbeit by se mohl zavést už od července. Nahradí dosavadní program Antivirus, který zatím platí do konce května. Nevýhodou programu Antivirus je přílišná plošnost, která ovšem plyne z extrémní pandemické situace, při které byl loni na jaře spouštěn.
img

Za čtyři měsíce roku je schodek státního rozpočtu na úrovni schodku za celý rok 2009, kdy vrcholila světová finanční krize. Vláda nepřichází se strategií ozdravení veřejných financí a ratingovým agenturám dochází trpělivost

03.05.2021 Státní rozpočet je po prvních čtyřech měsících roku v rekordním schodku 192 miliard korun. Loni deficit činil za měsíce leden až duben „pouze“ necelých 94 miliard. Letos je tedy schodek o takřka sto miliard hlubší než za stejné období loňského roku. Pandemickou situací ovšem loni na rozdíl od letoška prakticky nebyl dotčen vývoj státních financí v měsících lednu a únoru. I tak je letošní situace závažná.
img

Česká vláda loni hospodařila s nejmenším schodkem v rámci Visegrádu. Veřejné kase ČR zajistilo na úrovni EU nižší než průměrný schodek citelně přebytkové hospodaření krajů a obcí

22.04.2021 Veřejné rozpočty ČR skončily v roce 2020 ve schodku odpovídajícím 6,2 procenta hrubého domácího produktu, v absolutním vyjádření necelých 348 miliard korun. Uvedený procentuální údaj je na poměry EU podprůměrně nízký, neboť EU jako celek vykazuje za loňský rok deficit čítající 6,9 procenta HDP, jak plyne z dnes zveřejněných údajů Eurostatu. ČR také společně se Slovenskem dopadla nejlépe mezi zeměmi Visegrádské skupiny. Slovensko vykazuje stejný deficit v poměru k HDP jako ČR, Polsko hospodařilo s veřejným schodkem sedmi procent HDP a Maďarsko dokonce 8,1 procenta HDP.
img

10 důvodů, proč si Češi rekordně berou hypotéky

21.04.2021 Češi doslova šílí po hypotékách. V březnu proto banky v ČR poskytly hypotéky za naprosto rekordních 44,7 miliardy korun. To je o skoro 50 procent více, než kolik činil dosavadní rekord. Ten z letošního února, kdy banky „udaly“ hypotéky za 29,9 miliardy korun.
img

Ranní okénko - Ceny výrobců nabírají tempo

20.04.2021 Jedinou významnější makroekonomickou událostí dnešního dne bude zveřejnění březnového údaje o vývoji cen průmyslových výrobců v tuzemsku. Ty budou podle nás taženy hlavně cenami produktů navázaných na zdražující ropu a svou roli sehrají i zádrhely v dodavatelských řetězcích. Po ještě relativně umírněné cenové dynamice z února (1,4 % meziročně), tak očekáváme svižné zrychlení až na 2,8 %, což by v meziměsíčním srovnání odpovídalo 0,9 %. Se svým odhadem se tak nacházíme mírně nad konsenzem trhu, ovšem dnes ráno zveřejněný údaj z Německa, který právě tržní odhady citelně předčil, naznačuje, že bychom se překvapivě svižné cenové dynamiky mohli dočkat i u nás.
img

Proč česká vláda platí (skoro) nejvyšší úrok v EU... Vyšší než Bulhaři, Řekové, Chorvati, Slováci...

14.04.2021 Česká vláda nyní čelí jednomu z nejvyšších úročení svého dluhu mezi všemi zeměmi EU. Za to, aby poskytli desetiletou půjčku, žádají mezinárodní investoři vyšší úrok už jen od vlády maďarské a rumunské (viz Obrázek 1 pod textem). V posledním zhruba měsíci se navíc Česko ocitá v historicky nebývalé situaci, kdy za svůj desetiletý dluh platí o více než dva procentní body než Slovensko (viz Obrázek 2 pod textem). Český desetiletý vládní dluh je tak úročen nejméně výhodně v porovnání s desetiletým dluhem slovenské vlády za celé období od rozdělení společné federace před skoro třiceti lety.
Související klíčová slova: Energetické firmy | Míra zadluženosti domácího sektoru | Bankovky | Čínský průmysl | Byznys | Premiér Andrej Babiš | Zbrojovka | Útok Hamásu | CE3 | Bankéř | Do čeho investovat | PDD | Analytik skupiny | Ekonomické problémy | Tempo růstu | Národní sdružení (RN) | Emma Capital | Bruno Le Maire | Investiční firma | Developeři | LYNX | Jackson Hole | Žebříček nejbohatších | Deficit veřejných financí | Podnikatel | Vládní dluhopisy | Řecko | Refinitiv | Primoco UAV | Výsledek hospodaření | Regulace trhu s kryptoaktivy | Kč/EUR | Největší banky | Deutsche Lufthansa | EUR | Odhad vývoje ekonomiky | J&T | Viktor Orbán | Zkušenosti | Worldgovernmentbonds | Cap | Stabilizační mechanismus | Úsporný balíček | Úřad práce | Konsorcium | Alphabet | J&T ARCH INVESTMENTS | Bruegel | Akciové trhy | Dění v USA | Koronavirové krize | Modulární reaktory | Hnojiva | Měnový kurz | Celkové investice | Pozitivní vliv | Pfizer | TABAK.CZ | Obchodník | Prohloubení schodku | Veřejné finance | Tomáš Lébl | Prognóza IMF | Americká inflace | Mince | Plynárenská společnost | Ázerbájdžán | Fungování trhů | Pokles sazeb | Rozkolísaný | Marže společností | Trend | Bank of Japan | Inflační čísla | Ruská ekonomika | Německý ministr financí | Životní prostředí | Empire State Index | Události, komentáře | Opouští EU | František Bostl | Amcor | Dění na světových burzách | Největší americký výrobce léků | Mezinárodní měnový fond | Pokles světové ekonomiky | Ministr dopravy | Škoda Auto | Ruská banka | Martin Kupka | Patria Finance | Statistiky | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Investiční banky | Opatření ECB | Dow Jones Industrial | Americký prezident Donald Trump | Zadlužení České republiky | MUFG | WIFO | Společnost Tesla | Vyšší důchody | Aktiva | Letecké společnosti | USD/PLN | Citigroup | Energetika | Celkový světový dluh | Bezpečné útočiště | Daňové povinnosti | O2 Czech Republic | Poskytování cizoměnových úvěrů | Fort Worth | Automobilka Volkswagen | Berkshire Hathaway | Meziroční míra inflace v eurozóně | Spojení | Záporné sazby | Hlavy států | Sazby daně | Intesa Sanpaolo | Organizace zemí vyvážejících ropu | Colt CZ Group SE | Londýnské akciové burzy | PLN | Posilování domácí měny | Evropská komise | Objem plynu | Investing | Dovednosti | Tuzemský průmysl | Index strachu | Závislost | Kolaps | Valdis Dombrovskis | Lockheed Martin | Sazba hypoték | Schodek státního rozpočtu | Graf ropy | Konzervativní strana | Peloton | Zveřejnění výsledků | Investování do akcií | Karl Popper | Nordic Telecom Regional | Virgin Galactic akcie | Manipulace s akciovým trhem | Evropský datový kalendář | Obava z recese | Zasedání ECB | Diverzifikované portfolio | Line | Znalosti trhu | Unilever | Výnosy dluhopisů | Index PX | Burza v Miláně | Ruské invaze na Ukrajinu | Analýzy | Rozpočet EU | Pravděpodobnost | Cenové stability | Obrat hlavního indexu PX | Obchodování s emisními povolenkami | Mezinárodní ratingová agentura | Korunový výnos | Chování trhu | Agentura AFP | RDSA | Skandinávské měny | Investiční gramotnost | Petr Kymlička | Lagardeová | Zemědělské suroviny | Deflační tlaky | Vládní opatření | Jihoevropské státy | Jachty | Plán EU | Evropské investiční banky | Vývoj sazeb na trhu | Konopí | Růst sazeb | Investment Management | Zastropování cen energií | Nafta v ČR | Uvalené sankce | Měny emerging markets | Investice do obrany | Britská libra | Exchange | Rostoucí ceny | Fond obnovy | Reality | Poplatky | Cena pšenice | Společnost CPI Property | Výkyvy | Argos Capital | Dovoz z USA | Financial Times | Posilování dolaru | Růst akcií PGE | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Premiéři zemí Evropské unie | Huť Liberty | Petr Fiala | Stíhačky | Odbory | Sev.en Global | Deflace | Mimořádné daně | Nominální mzdový růst | Propad hypotečního trhu | Spekulativní útok | Inflační cíle | Poptávky po oceli | Nákupní manažeři | Výzkumný pracovník | Cena potravinářské pšenice | Expanze | Německý DAX | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Nákladové tlaky | Geopolitické napětí | Bankovní rada ČNB | Saúdská Arábie | Americká ropná společnost | ČNB ARAD | Snížení emisí | Velké ekonomiky | Ruská společnost | Šéf Fedu Powell | Burze | Nová data | Gernot Blümel | František Táborský | Hospodářství EU | Vysoké inflace | PFE | Celkové škody | Labouristé | Přímé intervence | Transakce ČEZ | Propad cen | Snížení produkce | Home Credit | Eurové příjmy | Ošetřovné | Daňová optimalizace | Průměrná úroková sazba | Soukromý investor | Zásoby plynu | Strach | CZC.cz | Čerpací stanice v ČR | Unijní ministři | Náklady spojené s bydlením | Burza | Internetový obchod | Vratislav Zámiš | Koncern Volkswagen | Analytický tým | Walgreens | SCB | Světový dluh | Růst průmyslové produkce | Úvěrový program COVID | Index podnikatelské nálady ISM | Hlavní události | Pumpování likvidity | Základní úrokové sazby | Rostoucí inflace | Přebytek zahraničního obchodu | Směrnice | Úsporný energetický tarif | Graf | Ukrajinský prezident | Pojišťovací společnosti | Více peněz | Medvědí výhled | Zvyšování mezd | Gold | WTO | Finanční instrumenty | Cena zemního plynu | HDP Rakousko | Výnosy | AXA | Kinetic Group | Amir Jaron | Školení | Karanténní opatření | Trigea | Analýza Moderna akcie | Tradeoff | Tuzemská měna | Rizikový jev | Cena Virgin Galactic akcie | Jednání ČNB | Vývoj kurzu USD | Maloobchodní prodejce | Evropské záležitosti | Sociální problém | Třetí pilíř | Graf EURUSD | Daně z nemovitosti | Rumuni | Helena Horská | Výhled ekonomiky | Title Transfer Facility | Porušení pravidel | Cena pohonných hmot | Dopady pandemie COVID-19 | Ruské dodávky plynu | Sazby hypoték | Vatikán | Americký prezident | Snížení daní na paliva | Philip Morris International | Irská ekonomika | Růst cen | Velikosti likvidity | Výhled ratingu | Standard & Poor's 500 | Minimální mzdy | PPP | CZK | Maďarská vláda | Zahraniční obchod ČR | BIDU | Akcie společnosti ČEZ | Raiffeisenbank Vít Hradil | Dovozní cla | ROE | Colt CZ Group SE (Colt CZ) | Pravidla regulace trhů | Renáta Kellnerová | ČD-Telematika | Hospodářský model České republiky | Přijetí | Nizozemsko | Alexander De Croo | New York | Snížení úrokových sazeb | APA | Thyssenkrupp Steel Europe | Půjčky pro firmy | Pandemie COVID-19 | Hlavní ekonom | Donohoe | Síly měny | Game-changer | Bulhaři | Důchody | Nástroje měnové politiky | Brexit | Patrick Drahi | Investiční příležitost | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Vývoj měnového páru | Rubl | Refinancování firemních úvěrů | Farmaceutická společnost | Dodávky ruského plynu | Letadla | Nezávislé měnové politiky | Pandemie koronaviru | IMF | Lídři Evropské unie | Regionální měny | Silné oživení | EIA | Koncové ceny | Inflace | Evropská měna | Bankrot Ruska | Daňová pravidla | Očekávané úrokové sazby | Nord Stream | Cenový šok | Výnosy českých státních dluhopisů | České vlády | Snížení nákladů | Covid19 | Dividenda ČEZ | Zastánce eura | Trumpová | Česká měnová politika | Vstup Bulharska do eurozóny | Terminál na LNG | Cena emisních povolenek EU | CPI Property Group | Evropská měnová unie | BrandZTop | Nákup plynu | Moderna akcie (MRNA) | Česká měna | Prima | Investice do robotiky | Ovocnářská unie | Podnikání na kapitálovém trhu | Garance | Pozitivní sentiment | Nezaměstnanost | Dividendy | Pomoc ekonomice | Komerční banka (KOMB.CZ) | Vicepremiér | Cla na dovoz z EU | CSG | Stíhačky F-35 | Rafinerie | Ruští poslanci | Ruská invaze na Ukrajinu | Huawei Technologies | Obchodní seance | Ministryně hospodářství | Výrazný růst | Distribuce plynu | Nové emise | Podnikatelská důvěra | Polské maloobchodní tržby | xStation | Asociace pro kapitálový trh | Balík rozpočtových opatření | Kanadský penzijní fond | Jeff Bezos | Utahování měnové politiky | Výsledková sezóna v USA | Zahraniční dluh | Výhled české ekonomiky | Peloton Interactive | Nejdůležitější ekonomické události | Emise dluhopisů vlády | ČSOB | Výhled | ČSÚ | Ceny emisních povolenek | Náklady dluhu | Opatření proti šíření nemoci | Míra zadluženosti | Agora | Zavedení embarga | Bankéři | Ekonomická omezení | Index německé burzy | Velké problémy | Podnikání | Pohonné hmoty v Česku | Německá spotřebitelská důvěra | Platby za plyn | Analytika | Marka | Guvernér Fedu | Vyšší daň | Ranní zpráva z finančního trhu | Analytický tým FXstreet.cz | Měnové spekulace | Opoziční politici | Zavedení eura v ČR | Míra úspor | Úročení spořicích účtů | Geopolitická situace | Vakcinace | Německá inface | UnitedHealth Group | Chvaletice | Zvyšování sazeb | Philip Morris | Tuzemská ekonomika | Spotřební daně | Zajišťování | Hospodaření vlády | Daniel Křetínský | Spotřební daň z nafty | Cena akcie ČEZ | Summit EU | Konsolidace | Dobré výsledky | Vít Hradil | Spotřebitelský sentiment v USA | Macron | Moderna | Nemovitosti v ČR | Irsko | EFSF | Kč/USD | Růst úroků | EURCZK | Nové zákony | Petr Smejkal | Uber | Celková inflace | Coca-Cola | Podpůrné programy | Historie | Daňové přiznání | Euronews | Maloobchod | Agentura APA | Sankce | Analytik Fio | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | INES | Ministři financí zemí Evropské unie | Komentář Raiffeisenbank | Dolary | Pan euro | LVMH | Graf ropy WTI | Podíl hypoték | Provident | Uhlíkové neutrality | Globální ekonomiky | Nabídka | Analytik skupiny AXA | Meziroční vývoj inflace | Washington | Ministerstvo práce | Členské státy EU | Cla na dovoz z USA | Aktuální hodnoty měny | Zasedání FOMC | Credit Agricole SA | Klinické testy | Zavedení eura v Chorvatsku | Japonská automobilka | První obchody | Zavedení digitální daně | Dodatečný výnos | United Technologies | Základní úrokové sazby ČNB | Míra inflace v květnu | Snížení schodku | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Jana Maláčová | PGE | Znárodnění ČEZ | Španělský premiér | Získaný kapitál | Centrální banky | Oldřich Dědek | Dovoz uhlí z Ruska | Akciový index | Rozdělení ČEZ | Alibaba | Cenové limity | CL | Embargo na dovoz uhlí | Bilion | Financial Times (FT) | Fincentrum Hypoindex | Miliardář George Soros | Praní špinavých peněz | Energetické suroviny | EUR/PLN | Index pražské burzy PX (CZKCASH) | Ceny pohonných hmot | Propad příjmů | Ministři financí Evropské unie | Čeští ekonomové | Title Transfer Facility (TTF) | Úspěšné obchodování | Rychlý růst mezd | Norská centrální banka | Odhady ČNB | Ekonomiky | Odhodlání | SH!FTS | Dnešní makroekonomické ukazatele | Donald Trump | Firmy z Jižní Koreje | Suroviny | Ranní okénko | CISCO | Čínský jüan | Koronavir | Zasedání FED | Volatilita | Poplatek | Maďarsko | Německá automobilka | Fio | Členové bankovní rady | Czechoslovak Group (CSG) | Hrubý domácí produkt (HDP) | PKN Orlen | Rakouská vláda | Carry trades | Poradce předsedy vlády | Vynucené transakce | Státní podnik | Opatření na pomoc firmám | Český trh práce | Záchranný fond | Průmyslová produkce | Nastavení úrokových sazeb | Obchod Amazon | Petr Bartoň | Evropský fond finanční stability | Manažeři | Daniel Beneš | Vyplacení dividendy | Economist | Prohlášení čínské vlády | Sev.en Global Investments | Plánování | Rohlik.cz Finance | Celsa | Průmysl a zahraniční obchod | Cenové hladiny | Státní dluh | Akcionáři ČEZ | Průmyslová produkce v eurozóně | PPF Renáta Kellnerová | Předstihové indikátory | Bydlení | Airbus | David Marek | P/E | PX (CZKCASH) | Burzovní cena plynu | Peníze | Zveřejněné údaje | Ministr práce a sociálních věcí | Zpráva | Propad investic | Náklady spojené s kurzovním rizikem | Trpělivost | Brent | Zisk výrobců energie | HUF | Epidemická situace | Bilionový program | Politika | Americké prezidentské volby | Exxon Mobil | HUF/EUR | Stimul | Společnost Avast | Vedení společnosti | Očekávání | Daňové úlevy | ČSAV | Státy eurozóny | Odvetná cla | Odeznívání inflace | Schodek zahraničního obchodu | Člen představenstva | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | NN Group | Inflační spirála | Expert | Výrobce letecké techniky | Penam | RWE | Bed Bath & Beyond | Ekonomika EU | Bankovní fond | NFLX | FB | Index cen domů | Světové finanční trhy | Ministr hospodářství | Vybírání zisků | Český ministr | Josef Nejedlý | Nomura | Quantum Fund | Cisco Systems | Ratingová agentura | Největší ruská banka | Obsazenost hotelů | Moderna akcie | Rada MMF | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Akciový index Dow Jones | NortonLifeLock | Fosilní paliva | Ipsos | EUR Index | Ozvěny trhu | Průmysl | Spor o digitální daň | Války na Ukrajině | Organizace Oxfam | Lenka Treglerová | e& | Hypotéky v Česku | Orlen Unipetrol | Německá koalice | Výsledky zbrojovky | Invaze na Ukrajinu | KOMB | Základní sazby | Majetek | Ministr dopravy Kupka | Allianz | Měnový fond | Předseda poslaneckého klubu ODS | Guvernér české národní banky | Výdaje státního rozpočtu | ČEZ Daniel Beneš | Evropské měny | Financovat | Čisté příjmy | Standard & Poor's | Tiskové agentury | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Spotové operace | Zdražovat | Výhled hospodaření | Jana Steckerová | Cena elektřiny | Kurz eurodolaru | Vysoké ceny energií | Politická nejistota | Uvolnění měnové politiky | Investment management | CZK/EUR | Zátěžové testy | Nákupy | Růst | David Malpass | Účetní období | Kristalina Georgievová | Vývoj české ekonomiky | Dlouhodobý investiční produkt | Fiat Chrysler (FCA) | Konference v Jackson Hole | AFP | Hospodářská opatření | Příležitosti | Investiční skupiny | Itálie | TurkStream | Velký hráč | Výpadky | EUR/CZK | Zaměstnanost | IOT | TASS | Vanguard | Emirates Telecommunications Group | MiFID II | Válka | Akcie firmy | Summit Evropské unie | Ratingové hodnocení | Řecká vláda | Natland | Těžařská firma | Světové finanční krize | Nový typ koronaviru | Fundamentální analýza | Nižší úroky | Nový rekord | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | Slovenská ekonomika | Dnešní zprávy | Německé firmy | Zvolení Pavla | Nižší daně | Počet lidí bez práce | Martin Dvořák (STAN) | Prognóza | OIV | Místopředseda Evropské komise | Vládní dluh | Zasedání vlády | Společnost Heineken | Úroda obilovin | Odchod z EU | Evropský stabilizační mechanismus | Volná pracovní místa | Asset management | Společnost PPF Telecom | Trh práce | Německý Spolkový sněm | Změny cen | První obchodní den | Swiss | Německý ministr hospodářství | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Spotřebitelské úvěry | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Kongres | Hrozba | Zahraniční obchod České republiky | Allianz Trade | Akvizice | Spotřebitel | Telekomunikační skupiny | Plošné testování | Průmyslové zakázky | Pochybnosti | STOXX50 | Bývalý šéf americké centrální banky | Země EU | Wolters Kluwer | Americký podnik | Hyundai | Tomáš Hudeček | Kurz české měny | Ropná firma Saudi Aramco | Izrael | United Airlines Holdings | Skupina investorů | Les Echos | Koronavirová krize | Ceny dluhopisů | CPI Property Group (CPIPG) | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Tuzemský kapitálový trh | Lídři EU | Spolupráce | Karel Havlíček | Evropské ekonomiky | Puma | Deglobalizace | George Soros | Index investiční gramotnosti | Zveřejnění hospodářských výsledků | Dopad pandemie | GAFA | Rolls-Royce | Revize amerického HDP | ABN AMRO Bank | Předčasné splacení hypotéky | Sodexo | Ropný trh | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Volatility | Nike | Ceny výrobců | Chování | Zamezení dvojího zdanění | TCF Capital | Snižování sazeb | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Hospodářské krize | Virgin Galactic | Zpomalení ekonomiky | Systémová rizika | Ropné společnosti | Budějovický Budvar | Eurokomisař pro ekonomiku | Eurokomisaři | Pozitivní zpráva | Německé tovární objednávky | Energetický trh | Hospodaření státu | Termínové kontrakty | CERGE-EI | Důvěra spotřebitelů | Moody's | Skupina Home Credit | E15 | MONET | Národní ekonomická rada vlády | Banky v ČR | Nemovitostní fond Trigea | Daň z benzinu | Thyssenkrupp | Návrh rozpočtu | AUD | McLaren | Plynovody | Dřevo | DJIA | PSA Group | Inflace v eurozóně | Likvidity v bankovním sektoru | Index SPX | Akcie ČEZu | Výroba baterií | Portál FXstreet.cz | Caterpillar | Oslabování koruny | Předpověď počasí | Elektrická energie | Miroslav Štěpán | Evropský statistický úřad Eurostat | Ministerstvo pro místní rozvoj | Zpřesněný odhad | Nový zákon | Reálná kalkulace | Opatření | Meziroční růst | EBay | BIC | Indigo | Šéfové států | Vývoj kurzu USD/EUR | Zdravotní péče | Oxford Economics | Covid | Vývoj kurzu | Rok 2025 | Dnešní aukce | Drahé energie | Baidu | Fincentrum | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Skupina Kofola | Stávající úrokový diferenciál | Objednávky | Trh | Barel ropy | Akcionáři ČEZu | Dopady války na Ukrajině | Primární nabídka Aramco | Burzovní obchodníci | Společné evropské měny | Deficit rozpočtu | Portu | SAE | Levné energie | Zájem o eurové úvěry | Lukáš Kovanda | KDU-ČSL | Karlsruhe | Prezidenti a premiéři | Kursy | Zkušenost | Czech Fund | MSCI | Friedrich Merz | Uniper | EMU | Uložení peněz | Pravděpodobnost úspěchu | Zdroje energie | Okrajový trh | Oživení české ekonomiky | Nabídkové tlaky | Letošní úroda obilovin | Čupr | Úroky na hypotékách | České úrokové sazby | Šíření nemoci COVID-19 | Zkapalněný plyn | Fialova vláda | Rozpočtový schodek | Průměrné mzdy | Ruský prezident | Rohlik.cz | Spořící účty | Rekordní schodek | Open | Akcie Mastercard | Finanční úřad | Francouzský ministr financí | Pokles reálné spotřeby | Neutrality | Nejnovější prognóza | Představitelé Fedu | Ceny plynu | Kapitálový trh | Index | Události roku | Studie | Futures | Komentář amerického prezidenta | Vyšší náklady | Měď | Ochlazení realitního trhu | Listopadová bilance zahraničního obchodu | Rezervní měny | Elektřina | MMF | Michal Skořepa | Parlamentní volby | Výrobní ceny | Embargo na ruskou ropu | Odliv dividend | Zpřísnění měnové politiky | HKEX | Eura | Terminál | Komise | Pojištění vkladů | Nejistoty | Tržní kapitalizace | Dolarové likvidity | Videokonference | Kellnerová | Kapitál | Fungování | Domino’s Pizza | Jiří Rusnok | FinTech | Posílení | Rijád | Náhoda | Agentura Reuters | Tameh | Polský podnik | Včerejší obchodování | Merlin Entertainments | Nová německá vláda | Bidenův obří balík | Paolo Gentiloni | Alstom | Eurobarometr | Údaje o inflaci | Propad rublu | Dodavatel plynu | Sentiment finančních trhů | Majitel | Cílové ceny | Ministerstvo obchodu | Jozef Síkela (STAN) | Společnost PPF Telecom Group | Blue chip | Rekordní ceny | Česká zbrojovka | Array Biopharma | EP | Záchranný bankovní fond (SRF) | S&P | Společnosti | Covidové krize | Americké ministerstvo obchodu | PPF Telecom | Český běžný účet | Koruna | Unie | Omezení dodávek | Vice | Masivní investice | Volodymyr Zelenskyj | Flexibilita | Výnosové křivky | Důvěra investorů | Sázky | Central European Media Enterprises | Zvýšení deficitu státního rozpočtu | Odhad vývoje HDP | Vstup do eurozóny | Burzy cenných papírů | Narušení dodávek | Emise dluhopisů vlády České republiky | Akciové indexy | Naše prognóza | Varšava | Způsob pomoci jednotlivých zemí | Americký investor | Vývoj kurzu koruny k euru | Christine Lagardeová | Shell | Ropa Brent | Zasedání Světového ekonomického fóra | Ekonomický kalendář | Český premiér Petr Fiala | Internet of Things (IoT) | Jemenští povstalci | Soukromý sektor | Regulace trhů | Toyota Motor | Nové zdroje | AXA ČR | Fundamentální zprávy | Mário Centeno | Prezident Trump | Finanční společnosti | Zahraniční firmy | Výkonná ředitelka | Energetická skupina | GEN | Zesílení inflačních tlaků | Wall Street Journal | Úroda | Bezprecedentní propad | Největší primární nabídka akcií | Petr Javůrek | Ocel | Problémy | Central European Media Enterprises (CME) | Hlavní ekonomka | IEA | Ekonomický vývoj | Podnikatelé | Měsíční data | Nabídka Aramco | Soukromé firmy | E.ON Energie | | Cla na dovoz | Veřejný dluh ČR | Energie v Evropě | Rozpočtová politika | Akcie Volkswagen | Plyn v rublech | ERM-2 | Snížení DPH | Firemní daně | Asie | Očekávání analytiků | Ropný kartel | Znalost | Arkády Pankrác | EUR/MWh | Leva | Polský premiér | Měnová sekce | Deficit | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | Negativní dopad | České PMI | ČEZ Annual Report | Fiskální pakt | CBC Europe | Rolls-Royce SMR | Zařízení | Ochranné známky | CBC | Energetický tarif | Technické analýzy | Akční plán | Měsíční mzda | Řízení rizika | Angela Merkelová | Akcie jsou rekordní | Seznam Zprávy | EEX | Budoucnost | Hlubší schodek | Ekonomické vyhlídky | Danuše Nerudová | Pokles ceny | Summit v Bruselu | Pochybení | Virus | Pokračující pokles | Cena Virgin Galactic | Kartel OPEC | Nejnovější údaje | Ruský plyn | World Economic Outlook | Americká banka | KOL | Kurz koruny | Rostoucí úrokové sazby | Vysoká inflace | Tuzemské banky | Nákladová položka | Photon Energy Group | Daň z nabytí | Americká centrální banka | AA | CE Industries | Invaze | Odvětví | Cena akcií podniku | Přehled o dění na světových burzách | Přesun výroby | Hamás | Česká firma | Evropský automobilový průmysl | Křetínský | Výroba aut | Vir | Automobilový sektor | Globální finanční krize | BNP Paribas | Přežití pražské burzy | Obnovitelné zdroje energie | Česká koruna | Boj s drahými energiemi | Obchodování s povolenkami | Nord Stream 1 | Moneta | Daně z příjmů | Margin | Benzín | Řešení krizí | Kiril Petkov | Měnověpolitický stimul | Předseda poslaneckého klubu | Polský zlotý | Švýcarská ekonomika | Toyota Motor Manufacturing | Premiér Petr Fiala | Protest | Miroslav Singer | Pozornost | Obchodníci | Vývoj inflace | Ekonom UniCredit Bank | Surové ropy | Obchodní války | Bankovní rada České národní banky | Elektromobily | Micron Technology | Ropná firma | Meziroční míra inflace | Obchodování na zámořských trzích | Míra úspor domácností | Akciové indexy v USA | Vzdělávací webináře | Porušení zákona | Bohatství | Premiér Viktor Orbán | Miliarda | Ifo | Royal Dutch Shell | Tendr | Erste Group | Offshore | Obchodování komodit | Nerostné bohatství | Conference Board | Rumunsko | Čuprova skupina | Euro včera | Polská vláda | UAV | Fiskální pomoc | Náklady | Pokles akcií PGE | Kompenzace | Investice do stříbra | Novela zákona o ČNB | Antivirus | Členské země eurozóny | Koronavirová pandemie | Nižší zisky | Nepříznivý signál | Soukromá firma | Statistický úřad | Ředitel společnosti | Fed dnes | Povinné rezervy bank | Domácnosti | Dovoz zboží | Epidemiolog | ERSTE (RBAG.CZ) | Premiér Kiril Petkov | Francouzská společnost | Standard Chartered | Další růst | Úročené vklady | Viceprezident | Základ daně | Cena plynu | Uvolnění rozpočtových pravidel | Poptávka | Kov | Fiskální udržitelnost | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Mario Centeno | Volby | Národní podnik | Řetězec | Konjunkturální průzkum | Maloobchodní tržby | ISM index | Marks & Spencer | Polský PMI | Antimonopolní úřad | Zisk společnosti | KoroNERV-20 | Statut celebrity | Uhlobaron | Šíření nového koronaviru | Analytik Raiffeisenbank | Vyšší úroky | Snižování úrokových sazeb | Nissan Motor | Vývoj na světových trzích | Abenomika | Nákup akcií | Odpor | NAFTA | Fruko-Schulz | Data o inflaci | Mánie | Výkon světové ekonomiky | JPMorgan Chase | Závazek | Temelín | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ministr zahraničí | Největší evropská ekonomika | Technologický index Nasdaq | Marketingová komunikace | Zmírnění chudoby | Zpomalení globální ekonomiky | Energetická skupina ČEZ | Patria Online | Link | Tuzemská inflace | Očekávání trhu | Miroslav Novák | Dceřiné společnosti | Tovární objednávky | Obchodovat | Historická minima | Vládní koalice | Ekonomický institut Ifo | Největší ekonomika | Nastavení měnové politiky | Válka na Ukrajině | Nedostatek plynu | Klimatický plán | Nákupy státních dluhopisů | Norsko | Finance | Rozpočtové deficity | MIFID | Liberty Ostrava | Dluhopisy | Indikátor | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Pandemie nemoci | Mimořádný zisk | Platformy | Objem majetku | Equity | Moskva | ERA | Prezident Donald Trump | Cena palladia | OnSemi | Analytici | Snížení ratingu | Čistý zisk | Celková ekonomika | Aukce | DIA | Pozastavení obchodování | Martin Luňáček | Index pražské burzy PX | Richard Hindls | Deutsche Bank | Stres | Globální dluh | Harmony | Short měnového páru | Andrej Babiš (ANO) | Hypoindex | Kompenzační programy | Úsilí | Finanční instituce | Internet of Things | Plyn z Norska | Vyšší sazby | Huť Liberty Ostrava | Pokles cen | Konec války na Ukrajině | Clement Beaune | Dlužníci | Index PMI | Počasí | Přijetí eura | Pozemky | IKL | Renáta Kellnerová s rodinou | Seat | ETF | UTC | Kupka | RBI | Tomáš Sedláček | Uskutečnění obchodů | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Webináře | Kuny | Rekordní deficit | Pohonné hmoty v ČR | Ropa | Firma | AXA ČR a SR | Omezení těžby | Znovusjednocení země | SWIFT | Výrobce roušek | Analytik Portu | Pokles nezaměstnanosti | Provozní zisk EBITDA | Barclays | Růst akcií | Železnice | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Bulharsko | Energetické podniky | T-Mobile US | Obchodníci s ropou | Bezprecedentní hospodářská opatření | Rozpočtová pravidla | Rizika vyšší inflace | Emise dluhopisů | Průměrná hrubá měsíční mzda | Technologická společnost | Zavedení jednotné měny | Ekonomické aktivity | Raiffeisenbank a.s. | Evropský parlament | EP Group | Bank of New York Mellon | MetLife | Majitel dolu Turów | Cena barelu ropy | Platforma | University of Warwick | Statistici | Méně rozvinutý okrajový trh | Členské státy | UBS | Tomáš Cverna | Lucembursko | Nejvyšší kontrolní úřad | Mezinárodní banky | Televizní studio | Depozitní sazby | Komerční banka | USA | ZEN | Sledování vývoje | Zestátnění ČEZ | Dividendový výnos | Spojené státy | Evropský statistický úřad | Výroby elektromobilů | Federal Reserve Bank | Sev.en | PRAŽSKÁ ENERGETIKA | Ekonomové | Růst HDP | Vynucené transakce ČEZ | Pandemie | Ocelářství | Euro vůči dolaru | Rozpočtové schodky | Amazon.com Inc. | | ČEZ Annual Report 2022 | Bezpečné dluhopisy | Hospodaření státního rozpočtu | Šíření nemoci | Conseq Investment Management | Sázka | BIS | Tuzemská nezaměstnanost | Rekordní propad | Samsung | Ropná společnost | Čepro | Zvyšování úrokových sazeb | Japonská ekonomika | Akcie podniku | Helicopter money | Fáze obchodní dohody | Ceny benzínu | Pohonné hmoty | Dow Jones | Czechoslovak Group | Iniciativa | Výrobní inflace | Vysoká cena | Automobilový koncern | Inflace v Evropské unii | Nové peníze | Dovoz uhlí | Qualcomm | Boeing | Česká ekonomika letos | Průmysl a stavebnictví | Hlavní index německé burzy | Americká data | Americká zbrojovka | Jestřábí komentáře | ASML Holding NV | Vývoj | Drahota | Finanční aktiva | Výkon ekonomiky | IW | Záchranný bankovní fond | GROWING WAY | Skupina Colt | Úroková sazba | Abhijit Banerjee | Dovoz z EU | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Český stát | Obchodovaná společnost | Windfall tax | Snížení základní úrokové sazby | Skupina Orlen Unipetrol | Index německé burzy DAX | Válečná daň | Jaderná elektrárna | Zastoupení Evropské komise v ČR | Masivní propad | Technologický index | Blue chip akcie | Podnikatelská nálada | Změny klimatu | Michal Brožka | Dostatek likvidity | Člen bankovní rady | PDZ | Agentura Fitch | Nadhodnocení | Západní sankce | Americká firma | Konkurenceschopnost | Bidenův obří balík rozpočtových opatření | Obchodní dohody | Dnešní ekonomický kalendář | Elektrovozy | Ropná zařízení | Nejlepší internetové akcie | Facebook | Americké akcie | Plyn přes Ukrajinu | Vývoj důvěry v ekonomiku | Pandemie covidu-19 | Washington Post | Přístup ČNB | Výdaje | Zvýšení daně | Ministerstvo průmyslu a obchodu | BRICS | České měny | Zastoupení Evropské komise | Cena kukuřice | Data z průmyslu | Volatilní | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Členské země EU | Německé hospodářství | Španělská chřipka | Evropská rada | Úrokové sazby | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Zahájení obchodování | Prohlášení | Jiří Kovařík | Vývoj spreadu | Růst pražské burzy | Pin Bar | Německé společnosti | OSN | Varování | Zisky firem | Blackstone | Intervence | Sky News | Joe Biden | Fundamentální analýza akcie | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Členské země Evropské unie | Dovoz ruského plynu | Pokles cen energií | Moody's Investors Service | Skupina Sev.en | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Odkotvená inflační očekávání | Analytické zprávy | Dění ve světě | Strach z inflace | Recese v USA | Měnové politiky | G20 | Porsche | Akcie v roce 2020 | Společnost Net4Gas | Neplynové zdroje | Bývalý ministr financí | Investiční doporučení | Onemocnění | Finanční domy | Sazby ČNB | Ceny nemovitostí | USTR | Společnost IAG | Dánové | Čínské továrny | Aktuální situace | Šíření nákazy | Sanofi | Ministr zemědělství | Ocelárny | Světové ekonomické krize | Ministryně financí Alena Schillerová | Ivan Pilný | Natland Petr Bartoň | Fiskální politika | Sellier & Bellot | Manufacturing | Electrolux | BrandZTop 100 | Možné riziko | Devizové rezervy ČNB | Zbyněk Stanjura | Sovětský svaz | Měnový výbor | SOCAR | Zlotý | Výdělky | Poradce guvernéra ČNB | Šíření nového typu koronaviru | Spojené státy a Čína | Snížení úroků | Akcenta Miroslav Novák | Ceny plynu a elektřiny | Ekonomická situace | Peníze na kurzarbeit | Pracovní den | MF | Ekonomický sentiment | Cenová válka | Růstový potenciál | Lukoil | Trading | Penzijní fond | Centrální bankéři | Kapitálové rezervy | Jak se stát lepším investorem | Automobilka Škoda Auto | Turów | Klíčový údaj | FCA | Rekordní pokles | JD | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Hnědé uhlí | Belgie | Investiční strategie | Americká centrální banka FED | Hypoteční sazby | Spekulativní útok na korunu | Upjohn | Letecká společnost | Koronavirus | Kosovo | Nápojářská skupina | Odliv kapitálu | Koronové dluhopisy | Deloitte | Zvýšení slevy na poplatníka | Obchodování na newyorské burze | Jaroslav Povšík | Pakt stability | Klíčová rizika | Žádosti o podporu v USA | Miliardy dolarů | Skupina Colt CZ Group SE | ADP | Pokles nákladů | Británie | Druhá vlna pandemie | Daimler | Federal Reserve Bank of Kansas City | Světové trhy | Balík akcií | SPCE | Firma Saudi Aramco | Schodek státních financí | Vládní výdaje | Nemovitostní fond | Nejnovější data | Cizoměnový dluh | WKL | Obilí | Prezidentské volby | Air Force Plant | Cenové pohyby | Obchody na burze | Světová finanční krize | PPF | Miliardy korun | Dluhopis | Zmírnění chudoby ve světě | Tisková konference | Společnost Philip Morris | Brexitové dohody | Francouzský Senát | Andorra | Platební bilance | Evropská průmyslová produkce | Bývalý premiér | Růst mezd | Royal Mail | Automobilka | Obnovitelné energie | Banka Sberbank | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Čínská hrozba | Čínská poptávka | Růst cen nemovitostí | Evropské vlády | Posilování koruny | Ford Motor | Sazby | Soudní dvůr | Celosvětový problém | Babišova vláda | Vývoj základní úrokové sazby | Dopady pandemie | Podíl Evropy | Zemědělství | Bemis | Daň z příjmu | Profesor Dědek | Lufthansa | PMI ve výrobě | Patria | Očištěný čistý zisk | Důvěra v českou ekonomiku | Výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank | Pivovary CZ | Energetický gigant | Investiční produkt | Americké automobilky | ČEZ Investor Presentation | České koruny | Americká zbrojovka Lockheed Martin | Zrušení poplatku | Těžba lithia | Tempo zdražování | Avon Products | Místopředseda představenstva | TV Barrandov | Bilionový program vlády | Úrok | Amazon | Vysoké rozpočtové schodky | Dopad vysokých cen energií | Investovat | Komoditní | Antivirové společnosti | Konsolidační balíček | Steven Mnuchin | Data o HDP | Guvernér izraelské centrální banky | Evropská data | Antimonopolní pravidla | Sebastian Bleschke | Úvěrový program | Západní společnosti | Zvolení Pavla prezidentem | Provident Financial | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Ruské akcie | Hotovost | Průmyslové objednávky | ODS Zbyněk Stanjura | Sektor služeb | Avast Software | Generali Investments CEE | Hynix | Reporting | Obchodní dohoda | Boj s inflací | Nárůst nově nakažených | Berlín | Renault | Průzkum | Průmyslové podniky | Firmy | Cena plynu pro evropský trh | Program Antivirus | Energetický a průmyslový holding | MRNA | Polská ekonomika | Agentura Moody's | Inflace v Česku | Zvýšení mezd | Nespokojenost | Institut pro mezinárodní finance | Masivní výprodeje | Budoucí vývoj | Podmínky ve výrobě | Daň z cukru | HDP Německa | Firemní výsledky | Daňové dohody | Růst cen ropy | Panika | Vývoj ceny akcií ČEZ | Steven Hanke | Reálné mzdy | Zajištění | Opatření vlád | Averze k riziku | Sputnik V | Výnosy tuzemských dluhopisů | ECR | Výrobce léků | Cena ropy brent | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Banka Creditas | Vyšší ceny | Euro dnes | Aramco | Money management | Mimořádný zisk výrobců energie | St. Thomas | Ruská ropa | Český hospodářský holding | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Repo sazby | Pomoc lidem | Provozní zisk | Proinflační faktor | Oslabení měny | Plyn z Ruska | Místní rozvoj | Podíl nezaměstnaných | Představitelé americké centrální banky | Globální ceny | Daňoví poplatníci | Investování | Nákup ruské ropy | Příliv krátkodobého kapitálu | Distribuce | Fed | Nonfarm Payrolls | Index spotřebitelské důvěry | Maďarský forint | Michal Mejstřík | NASDAQ 100 | Vyšetřování | Úrok na českých dluhopisech | Správa železnic | Rozpočtový deficit | Europe 1 | Plynové elektrárny | Technologický Nasdaq | Zdražení povolenek | Ratingová agentura Fitch | Automobilový průmysl | Generali Investments | Pankrác | Tata Steel | Poradenské společnosti | Hry | Novo Nordisk | Akcie bank | Francouzská společnost EDF | Dovoz ruské ropy | Primární nabídka | Si Ťin-pching | Trhy | Trade | Daně z neočekávaných zisků | Paypal Holdings | Financování státu | Polská měna | Emerging markets | Státní dluh ČR | Jiří Tyleček | Walmart | Pakt stability a růstu | Cenotvorba | DPH u elektřiny | Jan Raška | Mezinárodní investoři | FTSE | Scott "Shark" McLaren | Rychlé ekonomické oživení | Jihokorejský parlament | Růst české ekonomiky | První peníze | Důvěra v eurozóně | Útok na korunu | Analytik České spořitelny | Utahování měnových podmínek | Přehled o dění | Americké ceny výrobců | Rizika | Luboš Růžička | Ivan Bartoš | Rada ČNB | Přední technologické firmy | Eurozóna | Portugalsko | Fond | Výše úrokových sazeb | Cena benzínu | USA inflace | ISM | Eurokomisařka | Sev.en Global Investments (GI) | Kritéria konvergence | Restrukturalizace | Měnověpolitické zasedání | Globální trhy | Záchranný program | Cestovní kancelář | Výplata věřitelů | Světová cena | Fitch | Pšenice | Americké banky | Dluhopisový trh | Jan Švejnar | Zpomalování inflace | Hotelnictví | Úspory | Poslanecká sněmovna | Finanční výkonnost | JD.com | Snížení spotřební daně | Dánsko | Úvěrový rating | Prodávající | Kyjev | Jiří Sýkora | Konfluence | Energetické společnosti | Verizon Communications | Ministr obchodu | Sláva | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Ekonomiky EU | Růst cen plynu | Německá společnost Thyssenkrupp | Regulační mánie | Finanční analytický úřad | Obnovení růstu | Boeing 737 Max | Riziková aktiva | Schodek rozpočtu | Růst ekonomiky | Hospodářský model | Stagflace | Ropný kartel OPEC | Ředitelka | Magdaléna Frouzová | UnitedHealth | Nissan | Francouzský parlament | Největší ropná firma světa | TradingEconomics | Cenu plynu | STMicroelectronics | Patria Plus | Pohledávky | Paschal Donohoe | Průměrná míra inflace | EdF | Žádosti o podporu | Restart ekonomiky | Mojmír Hampl | Výsledky hospodaření | Yahoo Japan | Ministerstvo financí | Bilance | Menšinový akcionář | Allegro | CEE | Ondřej Hartman | Obchodní řetězce | Americký kongres | Bankovní asociace | Zbrojovka Lockheed Martin | Vladimir Putin | Tesla | Dovoz z Ruska | ONE | Low | Finanční polštář | David Vagenknecht | Stabilita | Miliardář | Qantas | Španělsko | Výzkumná agentura | Ekonomický růst | Lesy | Průměrná sazba hypoték | Globální sentiment | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | ČEZ Beneš | Zboží z čínských e-shopů | Druhá vlna | Petr Očko | Mzdy | Poradenství | Národní sdružení | Zlepšení nálady | Nestlé | General Motors | CAD | Cenové války | Anadarko Petroleum | Analytik Fio banky | Investors | Shares | Mzdová vyjednávání | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Smartwings | Rozjednané prodeje domů | Měnová krize | Makroekonomická prognóza | Americká ropa WTI | Na burze | Petrochemická společnost | Dopady krize | Akcionáři | Economic Affairs | Cenové úrovně | Kurzarbeit v Německu | Analytička | Premiér Fiala | Společnost | Ruský rubl | Zadlužování | Evropské trhy | Riziko jeho bankrotu | Sázet | FAANG | Květnová inflace | Hospodaření | Thierry Breton | Závod Volkswagenu | Zahraniční obchod | Kurzovní riziko | Ztráta | Air Force Plant 4 | Wells Fargo | Orbán | Severomořská ropa | Dluhové krize | Růst výroby | Stíhačka | Ztráty zaměstnání | Jednotný řešící mechanismus (SRM) | Situace na trhu práce | Francie a USA | FXstreet | Conseq | Největší ropná firma | Maďarská centrální banka | ESRB | EBITDA | Reporty | Pokles průmyslové produkce | Akcie těžařů stříbra | Globalizace | Nálada na globálních trzích | Kukuřice | Obchod | Embargo na dovoz uhlí z Ruska | Používání eura | Purple Trading | Konsensus trhu | Tomáš Raputa | Tripadvisor | Energetický regulační úřad | Cenový pokles | Volkswagen | Daně z mimořádných zisků | Kaprain | AUD/USD | Nová auta | Pracovní trh | Chudoba | Tržní hodnota Microsoftu | Emirates Telecommunications | Ratingový výhled | Vývoj na trhu | EK | Zahraniční forex | Riziko | Průmyslové společnosti | Analytik | Emise | Zvýšení daně z nemovitosti | Poptávka po plynu | Trinity | MAM | EMH | Crans Montana | Nájemné | Právo | Benchmarky | Capitalinked | FIAT | JPY | Pražské burzy | Budapešť | Zasedání ČNB | FT | Adidas | Citi | Pokles výnosů | Swiss Life | Ekosystém | Růst platů | RSI | Bank of America | Hnutí ANO | Soudní dvůr EU | Cenový strop | MONET.CZ | Transakce | Witkowitz | Údaje o HDP | Šok | Finanční trh | Jim Yong Kim | Portfolio | Nástroj | GBP | Maspex | NATO | Abú Zabí | Plyn | CEPS | Mimořádná daň | Veřejný sektor | Pokles cen ropy | Životní úroveň | Insolvenční návrh | INSEE | Lukáš Raška | Vyšší úrok | Německá ekonomika | Čína | Capital | Pokles akcií | Nezaměstnanost v ČR | Inovace | WP | SPX 500 | CZK/USD | Embraer | Ceny | Tisk peněz | T-Mobile | Představenstvo | Hospodaření firmy | Financování | Vyjádření ekonomů | Propad ekonomiky | Zvýšení ceny | Recese | Zahraniční kapitál | Pokles | Gazprom | Bankovní tituly | Německý ZEW index | Velmi bohatý | FTSE 100 | Meziměsíční inflace | Mírná korekce | Churajs | Obranný průmysl | IDEA | Dow Jones a S&P 500 | WIG | Války | Impuls | Ukrajina | Dopravci | Raiffeisenbank | Bundesbank | Data z trhu práce | Poptávka po nemovitostech | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Velký propad | Centrální banka | BBC | Předpovědi | DPH | Predikce | Italové | Novo | Největší světová ekonomika | VW | ASML | WTI | Prosus | Objem objednávek | Fed index | Restriktivní opatření | Státy EU | Yahoo | Praxe | Největší ekonomika světa | Vyhlášení nouzového stavu | Biliony | Cla na čínské zboží | Fresenius Medical | Evropské centrální banky | Libra | Energetické úspory | GEVORKYAN | Nedostatky | Trump dnes | Souhrnný indikátor | Philip Morris ČR | Odborníci | Investments | Skupina Orlen | Průmyslový sektor | Tradingový portál | USD/EUR | E.ON | Sentix | Prodeje automobilů | Instituce | Erste Bank | Dodávky z Ruska | Propuštění | Mateusz Morawiecki | Forint | Důchod | Novavax | Accor | Americký ministr financí | EP Corporate Group (EPCG) | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Živobytí | Předseda představenstva | Proticyklické kapitálové rezervy | Commerzbank | Společnost E.ON | Výnos | Růst důvěry | Závislosti na ruské ropě | Výnosy z dluhopisů | Zlevnění potravin | Počty nakažených | Pokles ekonomiky | ESG | Růst cen energií | Index DOW | IHNED | Cena emisních povolenek | Trhy dnes | ČEZ | Frank | ERM | Index Nasdaq | Nájmy | European Metals Holdings | CFD | Automobilka Ford Motor | Index strachu VIX | Green Deal | Domácí měna | Newmont Mining | Trinity Bank | Rozhovor | Spotřeba domácností | Vítkovice Steel | Marian Jurečka | Vývoj koruny | MNB | Slabší kurz | Innogy | 4fin | ERÚ | Kalendář makroekonomických dat | Austrálie | Minulá výkonnost | Pražská energetika | Měnové krize | Izraelská ekonomika | Zastropování cen | Eni | Posílení koruny | Primární veřejná nabídka (IPO) | Míra inflace v Británii | Tradingový portál FXstreet.cz | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | CO2 | Akcie týdne | Rostoucí ceny energií | Podmínky půjčky | Ministryně práce | Šinzó Abe | Ceny akcií | Ceny energií | Ahold Delhaize | Zboží z Číny | Zvyšování daní | Cena akcií | Utažení měnové politiky | Civilní letectví | Energetická krize | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Bezpečné přístavy | Zotavení ekonomiky | RBAG | Internetový gigant | VIX | Událostí ve světové ekonomice | ŠKODA Group | Propad poptávky | Sója | Malta | Írán | Petr Pavel | EPS | Biliony dolarů | Dozorčí rada | Vývoj sazeb | Podcasty | Očekávané Earnings | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Akcionář | Obchodní deník | Čínské zboží | Pracovní místa | ACEA | Lídři zemí EU | Allianz SE | Tržní hodnota | Vienna Insurance Group | ETF roku 2020 | Arkády | Michal Strnad | Funkční období | Zisk | AT&T | Koronavirové pandemie | Total | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Spikevax | American Airlines Group | EURUSD | FedEx | Demokraté | Spekulovat | Ukroboronprom | Christian Lindner | Nord Stream 2 | Swapy | Huawei | Vývoj ceny akcií | Středoevropské měny | Sberbank CZ | Avast | ExxonMobil | Rizikovější měny | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Sběratel | Rohlik Group | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Tržní sazby | Zahraniční investoři | Nemovitostní fondy | Pozitivní zprávy | Moskevská burza | České hospodářství | Vklady | Obchodování | Gen Digital | Armageddon | Jan Vejmělek | Valná hromada ČEZ | Oliver Blume | Vzdělání | Nové prognózy | Očekávaný vývoj | Daňový poplatník | Petr Koblic | Posílení dolaru | Úroky | Prodej vozů | Cenový růst | Eurostat | Prezident | Ropovod | Úsporný tarif | NKÚ | Londa | Raytheon | Čistý zisk společnosti | Finanční pomoc | TKSE | Jednotné měny | Ekonom ING | Hypoteční trh | EP Corporate Group | Akciové trhy ve Spojených státech | Ministr Jurečka | Zemědělské půdy | Stellantis | Ředitel ČEZ | Albánie | PRIMOCO | Francouzský ministr | Prémie | Colt CZ | Státní rozpočet | Evropa | CPIPG | Měna | GMC | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Byty | Lockdown | Zprávy z trhů | Kupující | Francie | Předpověď | Barrick Gold | Všechny indikátory | ČEZ dnes | Epidemické situace | Index cen průmyslových výrobců | Zelenskyj | XTB Jiří Tyleček | Trigger | Údaje | Dodávky plynu | Dolarové sazby | Spoření | Převodník měn | Automobilky | Pojišťovny | Macquarie Asset Management | Nejlepší akcie | Důvěra investorů v ekonomiku | Internetové akcie | Ekonomické události | Inflační vývoj | List Financial Times | Eurodolar | Biden | Riziko stagflace | Lesy ČR | Italská vláda | Finanční krize | Sberbank | EGAP | DPA | Indikace | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | FXstreet.cz | Obchody | Producent ropy | Vláda ČR | Běžný účet | ex | Snížení daní | Technologické firmy | Index CPI | Dieselgate | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Čínská společnost | Deutsche Telekom | CEZ1.CZ | PRIBOR | ČEZ Tomáš Pleskač | Týdenní zpráva z FOREX trhu | SK Hynix | Japonsko | Exxon | Primární nabídka akcií | Zemní plyn | Standard & Poor’s 500 | Marže | Spotová cena | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Tržní situace | Internetové firmy | Arbitráž | ConocoPhillips | Visa | Český trh | Aktivum | Zemědělci | Přenos | Společnost XTB | Propad akcií | Finanční svět | Prezident Pavel | Lego | Letiště | Ursula von der Leyenová | Primoco | Maximalizace zisku | Chorvatsko | Dobré zprávy | BNP | Rohlík.cz | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Šíření koronavirové nákazy | Dostupná data | Google | Miliardy eur | Tržby | Stagnace | Finanční systém | Médea | Unijní diplomacie | EPCG | Konsensus | Černá Hora | Amazon Jeff Bezos | ERM II | Dluhy | Euro STOXX | Světové války | Prodej aut | Býčí trh | FOREX | Růst světové ekonomiky | Signály | Dovoz čínského zboží | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | GasNet | Americké akciové trhy | Dividenda | Nomura Securities | Peking | Index pražské burzy | GfK | Jihokorejská společnost | Aliance | Philadelphia Fed index | Hospodářské noviny | HDP | Česká investiční skupina | Devizový trh | Načasování | Skupina G20 | Omyl | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Kurzy.cz | Čínské vlády | Ekonomka | Kinetic | Dolar | Společnost Philip Morris ČR | Zrušení daně z nabytí | Euro | Zkapalněný zemní plyn | Klid | Tomáš Pleskač | JP Morgan | Zdanění | Ceny pohonných hmot v ČR | NEST | Index euro | Čínská měna | Ministr pro evropské záležitosti | Objem investic | Průměrná cena | Ekonomka Raiffeisenbank | Politici | Rizikové prémie | Obchodní bilance | Loterie | Vyšší inflace | Brazílie | Zhoršení ratingu | Členské země | Air Liquide | Nouzový stav | Známky oživení | Apple TV+ | Burzovní cena | Výprodej | Energiewende | Vlastní akcie | Tomáš Holub | Odklad hypoték | AAPL | Slovensko | Síkela | Microchip Technology | Martin Gürtler | Analytik finančních trhů | Míra inflace v eurozóně | Baterie | JPMorgan | Měnové unie | AMZN | Akumulace | Invaze Ruska na Ukrajinu | Paul Volcker | CEZ1 | Domácí měny | Návrh rozpočtu na příští rok | ČTK | Investiční fond | Odhad letošního růstu | Konzum | Infineon | Předsevzetí | Apple Arcade | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | TotalEnergies | SYNTHESIA | Dekarbonizace | Zásobníky | Česká národní banka | Merkelová | Epidemie koronaviru | Česká inflace | Brazilský real | Crédit Agricole | Generální ředitel ČEZ | Vytápění | Záchranný balík | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Vývoj české koruny | Úrokové sazby ČNB | Nakupovat | FOMC | Mylan | Blahobyt | Výběr daní | Omezené dodávky | Akcie | CITIC | Průmyslníci | Nordic Telecom Holding | Měnové podmínky | Jamal | Mzda | Nižší úrokové sazby | Skupina Volkswagen | Dnešní videokomentář | Daňový balíček | NERV | Nový Zéland | Société Générale | Návratnost | Žebříček | Obchodovat s akciemi | Pražská burza | Základní úroková sazba | Očkování | Podniky | Evropská investiční banka | Hnutí Hamás | Index spotřebitelských cen | Štěstí | City | Institut ZEW | Downgrade | AbbVie | Státní podpora | Automobilka Hyundai | Zrychlení růstu | Louis Vuitton | Dodávky energií | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Analytik XTB | Dodavatelské řetězce | Inflační šok | SPD | Nová strategie | Nedostatek financí | BBVA | Index cen | Kanceláře | Světová ekonomika | Češi | Velkoobchodní cena elektřiny | Společnost Thyssenkrupp | Převis | Capitalinked.com Radim Dohnal | Obavy z inflace | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Obilí z Ukrajiny | Hong Kong Exchanges and Clearing | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | AKAT | Uniles | Index VIX | Rekordní maximum | Radim Dohnal | Nálada v průmyslu | Price Action | Dovoz ukrajinského obilí | Sněmovna reprezentantů | Společnost EDF | Celebrity | Technologie | Dozorčí rada společnosti | Nižší DPH | Filantrop | Kryštof Míšek | Největší propad | Pokles vývozu | Koronakrize | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Ekonomický výzkum | Colt CZ Group | Prognózy | Ceny pšenice | Globální recese | Zvyšování cen | Kurz | SBUX | Výsledky ČEZ | SOK | Daně | ÚOHS | Ministři | Negativní nálada | Globální růst | Jádrová inflace | Lenka Kalivodová | Typ koronaviru | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Panevropský index | Konkurenti | Energetická společnost | Americký prezident Joe Biden | Veřejně obchodovaná společnost | Analýza akcie | Den obchodování | Ruská Sberbank | Pivovary | Pivovary CZ Group | Společnost Microsoft | Státy Evropské unie | Japonské akcie | Americká automobilka | Rekord | Světové ekonomiky | NVDA | Komárek | Výsledky | Synthesia | Míra inflace | Přemýšlení | Bolest | Unipetrol | Aerolinky | Zdražování energií | FCC | Dopady koronavirové pandemie | Rychlý růst | Hospodářské soutěže | Galapagos | Bankovní rada | Uber Technologies | Gilead | Investice | Časopis Forbes | Evropské banky | Microsoft | Business | Pro investory | Objem úvěrů | Návrh zákona | Nejvýraznější růst | Traders | Britské společnosti | Potenciál | Zdravotnictví | Česká měna dnes | Kevin Tran Nguyen | Špatné zprávy | Automatizace | Konkurence | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Vyjádření analytiků | Nezávislost | Komunikace | Výrobce léků Pfizer | Pravidla hry | Remdesivir | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Photon Energy | Indie | Bod | Die Welt | Vnímání | Fitch Ratings | Sentiment v USA | Federální obchodní komise | Ekonomika eurozóny | Levice | Ekonomická aktivita | CNN Prima News | Výdaje na obranu | Hospodářské noviny (HN) | ESM | Makrodata | Zisky | ECOFIN | Investiční prostředí | Dražší energie | Masivní nákupy | Akcie těžařů | Regulace | Zaměstnanci | Vládnoucí strana | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Diverzifikovat | USMCA | Účet platební bilance | Johnson & Johnson | Fondy | OSVČ | Společnost Huawei | Akcie roku 2020 | SAP | Walt Disney | Hospodářství | MSFT | Ministerstvo dopravy | Důvěra | Fond kvalifikovaných investorů | České dluhopisy | Rentabilita | WHO | Rating České republiky | Daňové zvýhodnění | Úročení vkladů | Oslabení dolaru | J&T Banka | Výplata | Globální hospodářský růst | Kontrakce | ODS | HN | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Index MSCI | Amgen | Krajský soud | Měny | Capitalinked.com | Dollar | Výstavba gigafactory | DE30 | Ropa WTI | Finanční sektor | Daňové příjmy | NCOZ | Burzy | Heineken | Hospodářský růst | Cena akcie | Thomson Reuters | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | UST | Akcie Shell | Cash flow | Trh s ropou | F-35 | Ekonomický institut | Export | Světová zdravotnická organizace | Primární veřejná nabídka | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Poradce | Většinový podíl | Rafinérie | Signál | Snížení daně | Aktuální cena | Zahájení ruské invaze | Nové žádosti o podporu | Úbytek | České firmy | Kofola | Unicredit | Petr Dufek | Italská ekonomika | Partneři | TABAK | PinBar | Forbes | Firma McDonald's | Radomír Jáč | Čtvrtletní výsledky | Letectví | Allergan | Mark Carney | Pedro Sánchez | UniCredit Bank | Emirates | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Lex ČEZ | 1 milion | Services | Graf indexu | Nemovitostní trh | Prezident Petr Pavel | Stock Exchange | Praha | Britská vláda | Eva Zamrazilová | Fundament | Jižní Korea | Média | Globální akciové trhy | Prodeje aut | Výsledková sezóna | Air | Rozšíření | BABA | Skupiny PPF | Technická analýza | Nejlepší blue chip akcie | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Toyota | Německý koncern | Zemědělský svaz | Home office | STAN | COVID-19 | Ranní zpráva | Propad HDP | Béžová kniha | Cenové tlaky | Cena elektřiny pro německý trh | ATVI | Silný trh | Korunový trh | KOMB.CZ | Brusel | Rohlík | Spolkový sněm | NFP | Rekordní nárůst | Devizové rezervy | Průmyslová výroba v Evropské unii | Hypotéky | Nikkei | Model 3 | Konvergence | Americké společnosti | Růst britské ekonomiky | Data z amerického trhu práce | FDP | Quantum | ZEW | Společnost Pfizer | Společnost CPI | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Analytik portálu | Baterie do elektromobilů | Americký trh práce | TIM | Škoda Group | Futures na S&P 500 | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Španělská vláda | Investiční | Britské banky | Nálada | Rockaway Capital | Ministr práce | Ženy | Americké centrální banky | Martin Dvořák | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Sloučení | Příjmy | ESMA | MPO | Česká společnost | Bondy | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Znárodnění | Financial | Podnikatelská nálada v Německu | Ministryně práce a sociálních věcí | Eurové úvěry | Zasedání Fedu | Bloomberg | KB | London Stock Exchange (LSE) | XM | Guvernér centrální banky | Inflace v květnu | Dotace | Evropská unie | Kurzarbeit | Alena Schillerová | Hospodářský holding | Inflace v červenci | Rozvoj | Hlavní indexy | Rozhodnutí vlády | Vyhlídky | iFX | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | PEG | Udržitelnost | Míra | Colt | Hong Kong | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | University of Michigan | Korekce | Audi | LNG | Zklidnění situace | Výrazný pokles | Národní rozpočtová rada | Kvantitativní uvolňování | Akciové tituly | Obchodní strategie | Tržní ceny | Ptačí chřipka | Obchodování s korunou | Americký výrobce | Rosněfť | Riziko recese | Asociace | Vista Outdoor | Stimulační opatření | Worldpay | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Pomoc Ukrajině | Moore Czech Republic | Průzkumy | Elektrické vozy | Pokles libry | Nvidia Corp | NET4GAS | Plán firmy | Intervence ČNB | Index S&P 500 | FTC | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Zelené investice | Short | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | London School of Economics | Krize | Koronavirová situace | Institut Ifo | Thomas Cook | Společnost Tameh Czech | Beta | Sójové boby | Novela zákona | Rezervy bank | OECD | Rozbor | CHF | Obnovitelné zdroje | Nabídka akcií | Centrum | Oslabení koruny | RBAG.CZ | Zprávy o vakcíně | Výrobce munice | Ondřej Vlček | Zastropování cen elektřiny | Nízká nezaměstnanost | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Těžba ropy | Zakladatel | Penále | Inflace v Británii | Krajský soud v Ostravě | Bohemia Energy | Purdue Pharma | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Ministři financí | Ceny zboží | MWh | Prognóza ČNB | Prezident Joe Biden | QE | MT4 | Řešení problémů | Epiq | Starteepo | Akciové korporace | Carlos Tavares | Skupina ČEZ | Zvýšené geopolitické napětí | Spojené království | Japonský premiér | Cena | Německá vláda | Společnost Gilead | Adient | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Orná půda | MJ | Jozef Síkela | RSBC | Obchodní spory | CNN | Tameh Czech | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Setkání centrálních bankéřů | Čeští spotřebitelé | Americký trh | Open Society Foundations | Interpretace | Dobrá nálada | Premiér Babiš | Snížení sazeb | Prime | UAV SE | Impérium | BAT | Jaderná elektrárna Temelín | Česká ekonomika | British Airways | Kurzy | Finanční prostředky | Čínské ministerstvo | Partners | Prudký růst cen | Daňová sazba | Německá kancléřka | PX Pražské burzy | Největší americká banka | Ekonomická data | Situace na trhu | Odvody | Newmont | FIS | Royal | Tempo inflace | Propad ropy | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Tranzit ruského plynu | Úrokový diferenciál | Nižší výdaje | Co bude | Medvědi | Microsoft Corp | Emisní povolenky | Výhled růstu české ekonomiky | DAX | Záchranné balíčky | Spotřeby plynu | Zbrojovky | Prezident Světové banky | Infineon Technologies | Erste | Rezervy | Ceny zeleniny | Předsednictví EU | Podnik | Objem dovozu | Zavedení cel | Zelené energie | Fiskální balíček | Forexu | Hliník | Merck | Gigafactory | Debata | Kurzy měn | Datový kalendář | Podhodnocený | Akcie společnosti | Obchodní válka | Kypr | Tempo růstu HDP | Indikátor důvěry | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Jednotná měna | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | WEF | Evropské méně | Ekonomické teorie | Profesor ekonomie | Denní graf | SEC | Mzdové požadavky | Letošní úroda | Střední podniky | Schodek | Indikátory | Ticker | Ropovod TAL | Jan Procházka | Oslabení | Invaze Ruska | Finanční situace | Odvolací soud | Nominální mzda | Lyžařský resort | Ekonomické krize | Energetické krize | Práce | Výnosnost | Úspěch | ČEZ (CEZ1.CZ) | OMV | Investiční příležitosti | Centrální banky USA | Primoco UAV SE | Likvidita | Cíle | Repo sazba | EET | Bezpečnost | Rohlik.cz Finance II | Nordic Telecom | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Holding | Důchodový systém | Banky | BlackRock | Předčasné volby | Ceny v Česku | Akcie ČEZ | Těžba ropy v Rusku | Automotive | FDX | I-Trader | Vlády | GFG Alliance | Nebezpečí | Americká vláda | Hodnota transakce | INTC | Kotace | Rychlost | Investiční společnosti | Investiční skupina | Šance | Tržby společnosti | Biliony USD | Státní fond | Investiční platformy | Ruská vláda | Ministři financí EU | Altria Group | Bilance zahraničního obchodu | Politický tlak | Bankrot | Očekávaný růst | Netflix | Chrysler | Poptávka po ropě | Konfederace | Černá labuť | GM | Záložna | Volatilní položky | Správa | Wall Street | ING Groep NV | Halliburton | Průlom | Pravidla regulace | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Procter & Gamble | Ministr financí | Umění | cTrader | Dobrá čísla | Zlepšení | Omicron | Sazby Fedu | Clearing | ČR | Vivendi | XTB | Kontrakt | Dlouhodobý investor | Jednatel | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Intervenovat | Lithium | Americký Fed | Čínské akcie | Dukovany | Ratingové agentury | Pozice | Euro proti dolaru | Stock | Čínská ekonomika | Oxfam | Německá průmyslová výroba | OCI | Teplé počasí | Mzdový růst | Demokratické strany | Singapurský dolar | LES | Slovenská vláda | TTF | EASA | Creditas | Goldcorp | Chevron | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Robert Habeck | Jakub Seidler | Petr Kellner | Kancléřka Angela Merkelová | Svíčkové formace | Společnost ČEZ | Cenné papíry | Royal Bank of Scotland | Přijmout euro | Eurokomisař | Stoxx | Lídři | Pavel Tykač | Zdražování ropy | General Electric | Průměrná mzda | Valná hromada | Transparentnost | FX | Východní Asie | První den obchodování | Texas | Ministerstvo financí (MF) | Trumpova cla | Bilion dolarů | Poslanci | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Europoslanci | Soud | Import | Družba | Sankce Západu | CPI Property | Investiční banka | Česká pošta | Londýnské burzy | Fidelity National Information Services | Finální odhad | Spokojenost | Služby | Lednová inflace | Okénko finančního trhu | Skupina Creditas | Marek Mora | Litva | Snižování sazeb ČNB | Tržní očekávání | OPEC | Ministryně financí | Zisk před zdaněním | Společnost Saudi Aramco | Peněžní zásoby | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Události ve světové ekonomice | Výroby baterií | Experti | Jaroslav Tupý | Investoři | Zákaz vývozu | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Alternativní taxislužby | Guvernér Michl | Bohatý | Indikátory důvěry | Pomoc firmám | Podíl ve firmě | Spotřebitelé | Akcenta | Von der Leyenová | Německý statistický úřad | Centrální bankéř | Výstupy | Cena povolenek | Automobilka Škoda | Míra inflace v Evropské unii | Výkonný ředitel | Přecenění | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Obchodní spor | Karanténa | Rheinmetall | Rostoucí výnosy | Německé automobilky | Force | Vzdělávání | Embargo | Hospodářské stimuly | Indexy nákupních manažerů | Slabá poptávka | Čerpací stanice | Polsko | Čínská vláda | Šéfové | Ceny potravin | Nikkei 225 | PPF Telecom Group | Nákupní cena | Kansas City | Německá společnost | Bankovní rady ČNB | SEB | Empresa Media | Meziroční růst cen | Index Dow Jones | ZEW index | Fond Trigea | Český miliardář | Auta | Projekce | Saxo Bank | EP Corporate | Nová vláda | Základní úrok | Obchodujte | Nařízení | Zavedení eura | Noviny | Snižování daní | Zdražování | Ropy | Adyen | Struktura | ABN Amro | Macquarie | IPO | XTB Tomáš Cverna | Zisk EBITDA | P.A. | Předseda | Škoda | Pokles poptávky | RegioJet | Bankroty | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Wirecard | Nárůst ceny | Únorová inflace | Společnost Sentix | Úročení | Cenové stropy | Finančník | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Deficit státního rozpočtu | USD | WallStreetBets | Nová makroekonomická prognóza | AMS | Americká média | Cestování | Chřipka | Ekonomický dopad | Americký dolar dnes | O2 | ING Jakub Seidler | Kabinet | Měnová unie | Zvýšení základní sazby | České předsednictví | Legislativa | Kurz jüanu | Japonské vlády | Půjčka | PayPal | Uran | Počet nových žádostí o podporu | D1 | Piráti | Investing.com | HDP v USA | Statistický úřad Eurostat | Zdražování pohonných hmot | Dominik Stroukal | Agrofert | Praktické tipy | Minimální mzda | Fiat Chrysler Automobiles | BMW | 3M | Cestovní kanceláře | Odhad inflace | Reálné spotřeby domácností | CZKCASH | Hlavní ekonom ING | EPH | iPhone | USDA | Cena ropy | Prezidentka ECB | Akciové burzy | Společnost CPI Property Group | Rusové | Britský statistický úřad | Americké ministerstvo | Regulační úřad | CZ | Earnings | EDF | Program nákupu aktiv | CzechInvest | Výrobce letadel | Australský dolar | Zákaz dovozu | IAG | Pokles HDP | Fiat Chrysler | Maastrichtská kritéria | Propad | Konec roku | Bankovnictví | Dezinflace | Elektrická auta | Rakousko | ANO | Britské libry | Emise skleníkových plynů | EU50 | London Stock Exchange | Hospodářské oživení | Americká společnost | Agentura AP | Zdanění mimořádných zisků | Economic | Nemovitosti | Andrej Babiš | Evropský trh | DAX (DE30) | Markets | Samsung Electronics | PSA | Odhad růstu světové ekonomiky | PX index | Francouzská vláda | Dluhopisoví investoři | Vyjádření premiéra | Tempo očkování | Arbitráže | Rok 2024 | Nejhorší den | Další rozvoj | Kanada | Zestátnění | Ruská invaze | Pravidla EU | Nejistota | České dráhy | Akcie roku | CME | HDP v eurozóně | Ministr průmyslu a obchodu | Jan Čermák | Německý Ifo index | Ekonomie | Makroekonomický kalendář | Opce | Vládní pomoc | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Investment | ING | Zahraniční investice | Mero | Federal Reserve | Česká republika | Plynovod Jamal | Indexy | Zajištění bezpečnosti | DIP | Vývoj kurzu koruny | SEV.EN GLOBAL INVESTMENTS | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Splácení dluhu | Společnost Chevron | Zamyšlení | Blue chips | 737 MAX | Makro | Evropská centrální banka | Telecom | Kofola ČeskoSlovensko | Ceny v průmyslu | Letadlo | Statut | Germanwings | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | Švédsko | Koruna dnes | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | HICP | Budvar | Průmyslové firmy | Voda | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Fotovoltaické elektrárny | Stabilita sazeb | Bankovky a mince | Růst ceny | Opatření vlády | Měnová politika | Index euro stoxx 50 | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Cena akcií ČEZ | Technologické inovace | Francouzský prezident | Rozpočtové politiky | Výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ | IMPOSSIBLE | Nové vedení | Body | Zvýšení inflace | Swiss Life Select | Růst produktivity | Stavební výroba | Skupina Colt CZ Group | Evropské země | Obilniny | Fiskální balík | Payrolls | Jaderné elektrárny | AMGN | ROCE | Spekulace | Lot | Navýšení | Evropské automobilky | MPSV | Referendum | Americká cla | Hodnoty měny | GOOGL | Abkajk | Konzervativci | Soud v Karlsruhe | Banka JP Morgan | Hedging | EU | Skupina Colt CZ | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Televize Sky News | KBC | Společná evropská měna | Digitální daň | AREX | Zpracovatelský průmysl | MIC | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Analýza měnových párů | Spekulanti | MasterCard | Zetor | Globální finanční trhy | Plynárenské společnosti | Zrušení superhrubé mzdy | Poptávky po ropě | Applied Materials | Kraft Heinz | Jak investovat | Systém emisních povolenek | Schodek veřejných financí | MOL | Prodeje | Základní sazba | Pracovní síly | Daň z mimořádných zisků | Fúze | Výrobce aut | Uhlí | Agentura TASS | Intradenní obchodník | Investor | USD/JPY | Předsedkyně Evropské komise | Bloky | Jerome Powell | Uvalení cel | Growth Expert | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Obchodování na burze | Merck KGaA | Šíření koronaviru | Hlavní trh | Ovlivňování | Strukturální změny | Saudi Aramco | Banka | Produkce ropy | Koncern Agrofert | Tchaj-wan | Země eurozóny | Vlastnictví | Jana Brodani | Měnový výbor centrální banky | Lobbing | Růst cen průmyslových výrobců | Úřady | Američané | Počet zaměstnaných | Olaf Scholz | Graf akcie | Enel | CNBC | ČEPRO | SABIC | Oživení ekonomik | Protiruské sankce | SPX | Antigenní testování | Statistika | Koncern | Spotřebitelské ceny | Domácí průmysl | Další pokles | Americký HDP | Indonésie | Německá inflace | Margrethe Vestagerová | Disney | News | Útlum ekonomické aktivity | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

Česká republika
Česká skupina PPF
Česká společnost
Česká společnost Fintokei
Česká společnost FTMO
Česká spořitelna
Česká spořitelna, a.s.
Česká swapová křivka
Česká technologická společnost
Česká televize

Následující klíčová slova

Česká zbrojovka
Česká zbrojovka Group
Česká zbrojovka Group SE
Česká zbrojovka Group SE (CZG)
Česká zbrojovka Partners
Česká zbrojovka Partners SE
České aerolinie
České aerolinie (ČSA)
České akcie
České banky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding
Potvrďte prosím... Zavřít