Ticker Tape by TradingView
Česko po dnešku zůstává poslední zemí Visegrádské čtyřky, která dosud nezakázala dovoz ukrajinského obilí a dalších tamních zemědělských produktů
Čeští zemědělci tak zřejmě stupňují svůj tlak, aby česká vláda učinila totéž, obávají se totiž, že neprodají a padnou do ztrát.
Už všechny země Visegrádské čtyřky kromě Česka rozhodly pozastavit dovoz ukrajinského obilí a další tamní zemědělské produkce. Polsko tak učinilo již předminulý týden, Maďarsko nyní o víkendu a Slovensko dnes.
Čeští zemědělci tak získají další argument pro to, aby i česká vláda o něčem podobném uvažovala. Agrární komora ČR a Zemědělský svaz ČR upozorňují na to, že čeští zemědělci mají kvůli dovozu ukrajinského obilí na evropský trh problém prodat část loňské úrody. Nyní může být příliv ukrajinské zemědělské produkce do Česka ještě výraznější, což pro tuzemské zemědělce znamená další zhoršení podmínek.
Podle maďarské vlády, jež rozhodla pozastavit bezcelní dovoz zemědělské produkce z Ukrajiny v období do konce letošního června, totiž takovýto dovoz představuje ohrožení pro maďarské farmáře. Přední polští politici zase své rozhodnutí zdůvodňují obavě ze „zemědělské krize“.
Slovensko argumentuje, že musí svůj trh chránit před dumpingovými cenami. Zakazuje dovoz jedenácti různých zemědělských produktů, nejen obilnin, ale též třeba sušených krmiv, cukru, chmele, vín či medu.
Původně, v loňském roce, Polsko, Maďarsko i Slovensko a další země východní části EU souhlasily s tím, že umožní Ukrajině přeorientovat své dodávky obilí a další agrární produkce tak, aby i po ruské blokádě ukrajinského vývozu tradiční cestou, zejména černomořskou, mohly mířit na světové trhy. Jenže ukrajinská zemědělská produkce, zbavená cla, nyní zaplavuje zejména právě trhy zemí východní části EU, kde konkuruje místním zemědělcům.
Varšava, Budapešť i Bratislava tedy na protesty místních farmářů již zareagovaly zákazem. Nejen zákazem dovozu obilnin. Levná ukrajinská produkce ohrožuje tak třeba maďarské producenty drůbeže, vajec, medu nebo olejnin, takže zákaz se v Maďarsku týká i těchto produktů.
Pozastavení dovozu ukrajinské produkce bude bezprostředně tlačit cenu obilí, případně i mouky a pečiva, nahoru také v Česku. A také další agrární produkce. Tuzemští zemědělci se totiž nyní potýkají s citelně klesajícími výkupními cenami obilí.
Jedním z důvodů je to, že do Česka míří obilí z Polska, které pro změnu zaplavuje obilí ukrajinské. A když bude v Polsku nebo Maďarsku méně obilí z Ukrajiny, snáze tam své přebytky uplatní čeští zemědělci, v rámci jednotného trhu EU. Což ale může tlačit nahoru ceny v Česku.
Polské pozastavení dovozu ukrajinského obilí, které by mělo být v platnosti minimálně do července, alespoň přechodně omezí export ukrajinského obilí do zemí EU, což by mělo vytvořit tlak na růst jeho ceny nejen v Polsku, ale skrze slabší dovoz z Polska do ČR také v Česku. Případně alespoň zbrzdit dosavadní pokles jeho výkupních cen, tedy následně také cen mouky a pečiva. Po nějaké době je ale možný ještě výraznější pokles cen, až si export ukrajinského obilí najde náhradní odbytiště, právě za Polsko, Maďarsko či Slovensko. A to potenciálně tedy i odbytiště v Česku.
To samé pak ve vztahu k situaci v ČR platí pro nynější pozastavení dovozu ukrajinské zemědělské produkce do Maďarska a na Slovensko.
Výrobní cena tuny potravinářské pšenice letos v únoru klesla na 7221 korun, vyplývá z nejnovějších dostupných údajů ČSÚ. To je nejnižší cena od března loňského roku. Cenového vrcholu dosáhla potravinářská pšenice loni v červnu, kdy výrobní cena jedné její tuny vystoupala na 8654 korun, zejména v důsledku omezení vývozu obilí z Ukrajiny. Tu napadlo Rusko loni koncem února. Růst cen pšenice v Česku loni podporovaly také další důsledky ukrajinské války, zejména protiruské sankce a rapidně rostoucí ceny energií.
Výrobní cena pšenice však od loňského června do letošního února klesla v ČR o bezmála sedmnáct procent. A lze očekávat další citelný pokles. I čeští zemědělci se tak nyní potýkají s rapidně klesajícími výkupními cenami obilí. Pokles přiživuje právě zahlcení polského a obecně evropského trhu ukrajinským obilím. Rozhodnutí Varšavy pozastavit dovoz ukrajinského obilí tak bezprostředně umožní i českým zemědělcům žádat vyšší ceny, než na jaké by mohli pomýšlet nebýt daného polského rozhodnutí. Relativně dražší tak v tom důsledku bude v ČR také mouka a pečivo. Případně i další výrobky typu masa. V posledních měsících v ČR klesá totiž také cena krmné pšenice.
Tuna krmné pšenice, sloužící například k výkrmu skotu a jiného chovaného dobytka, se letos v únoru propadla pod úroveň 7000 korun za tunu, poprvé od loňského března. Přitom loni v červnu se prodávala i za více než 8000 korun. Od té doby ale zaznamenala již 16procentní pokles. Se zlevněním výkrmu klesá cena produkce třeba právě hovězího.
Citelný pokles výrobních cen, z červnových 7185 korun za tunu na letošních únorových 5738 korun za tunu, je patrný v případě krmného ječmene. A oproti loňským maximům znatelně klesá v ČR také třeba výrobní cena potravinářského žita.
Lukáš Kovanda
Trinity Bank
Klíčová slova: Rusko | Polsko | Export | EU | Lukáš Kovanda | Cena | Maďarsko | Pšenice | Trh | ROCE | Evropský trh | Krize | Světové trhy | Česká vláda | Protiruské sankce | Pokles cen | Trinity Bank | Trinity | ČSÚ | Růst cen | Cena pšenice | Ceny energií | Trhy | Pokles | Růst | Slovensko | Války | Výraznější pokles | Dovoz | ČR | Ceny | Politici | Ceny v Česku | Rostoucí ceny | Varšava | Obilí | TIM | Zemědělci | Sankce | Zemědělský svaz | Rostoucí ceny energií | Obilí z Ukrajiny | Budapešť | Vyšší ceny | Dovoz ukrajinského obilí |
Čtěte více
-
Česko odebírá nebývale vysoké množství plynu z Ruska. Nic na tom nemění ani nový dovoz z Alžírska
Hned 94 % plynu má Česko v tomto měsíci z „ruského směru“, ponejvíce z Ruska. To tu už dlouho nebylo, plyne z dat Net4Gas (viz graf níže). Jen 6 % plynu je ze západního směru, tedy z Norska či z terminálů na zkapalněný plyn, kde si ČR už od roku 2022 pronajímá kapacitu. Nyní ale tuto kapacitu prakticky nevyužívá. -
Česko odebírá tolik ruského plynu jako už dlouho ne. Politici by to měli přiznat
Prý jsme se zbavili závislosti na ruském plynu, dozvídáme se už i z billboardů. Volby se blíží a kampaň startuje. Jenže zrovna v době, kdy Česko odebírá tolik ruského plynu jako už dlouho ne. Takže kampaň míří poněkud „mimo“. Přes 90 procent plynu, který do Česka nyní teče, je z totiž „ruského směru“, ponejvíce přímo z Ruska. Pokud odněkud dovážíme přes 90 procent tak důležité suroviny, jakou plyn představuje, je zvláštní hovořit o zbavení se závislosti. Laická veřejnost si pod tím nejspíše představí, že ruský plyn neodebíráme. Což ale není pravda. -
Česko od začátku invaze do letošního dubna dovezlo ruskou ropu celkem za 107 miliard korun. Problém je, že „ruskou“ může být navíc i ropa ázerbájdžánská
Ázerbájdžán dle včera zveřejněných dat letos v prvním pololetí dovážel meziročně o zhruba 34 % více ruské ropy. Přitom už loni svůj dovoz ropy z Ruska zčtyřnásobil. -
Česko opět vymírá. Nedostatečná imigrace je stále palčivější ekonomickou brzdou, přispívá k rekordní inflaci
Na konci letošního září mělo Česko o takřka 20 tisíc obyvatel méně než na začátku roku. Pandemická nadúmrtnost je ale na vině jen zčásti. Projevovala se zejména v první letošním čtvrtletí, kdy se nákaza onemocněním covid-19 šířila ještě z velké části neproočkovanou populací. Česko tak bohužel navázalo na nejsmrtelnější rok ve své historii, rok 2020, kdy zemřelo přes 129 tisíc osob, nejvíce od roku 1993. -
Česko opouští recesi jako “princezna Koloběžka první”
Česká ekonomika jako by připomínala známou “princeznu Koloběžku” z pohádky Jana Wericha – ustrojená neustrojená, obutá neobutá, učesaná neučesaná… Na jednu stranu opouští pomalu ale jistě spotřebitelskou recesi a zdá se, že domácnostem se díky napjatému trhu práce a rychlému nominálnímu růstu mezd blýská na lepší časy. Na druhé straně se však stahují nová mračna nad zahraničním obchodem a investicemi - dvěma pozitivními motory českého hospodářství posledních kvartálů. -
Česko otcům nepřeje, přichází tak až o desítky miliard ročně. Zítřejší Den otců si připomíná jen každá pátá rodina, zůstává ve stínu Dne matek
Už zítra slavíme Den otců – svátek, který v Česku stále zůstává ve stínu výrazně komercializovanějšího Dne matek. Zatímco Den matek je v naší zemi spojován s květinami, čokoládami, reklamami a slevovými akcemi, Den otců obchodníci téměř ignorují a věnují mu jen zlomek pozornosti. Podle průzkumu ho přitom slaví zhruba každá pátá rodina. -
Česko padá do dluhu. Vláda musí představit plán, jak z dluhu ven, jinak ratingovým agenturám dojde trpělivost
Česko padá hlouběji do dluhu. Státní dluh ČR vykázal za loňský rok prvně v historii úroveň přesahující dva biliony korun, konkrétně takřka 2050 miliard korun. Během roku 2020 tak státní dluh narostl o bezmála 410 miliard korun. -
Česko patřilo v závěru roku 2025 mezi desítku zemí s nejrychlejším růstem cen bytů a domů v EU
V Česku i na Slovensku patří bydlení dlouhodobě mezi klíčová společenská témata, zejména pokud jde o vývoj cen, dostupnost bydlení a výstavbu nových nemovitostí. Ceny bytů a domů ovlivňuje celá řada faktorů, především vztah mezi nabídkou a poptávkou, výše úrokových sazeb u hypoték, lokalita nebo celkový ekonomický vývoj. Jak si Česko stojí v porovnání s ostatními zeměmi Evropské unie? Na tuto otázku odpovídá Eva Sadovská, analytička WOOD & Company, která se ve své aktuální analýze zaměřila na nejnovější data Eurostatu za čtvrté čtvrtletí 2025. -
Česko, Plzeň nebo Dubaj? Kam dnes dává smysl investovat do nemovitostí
Necelých 71 tisíc fyzických osob v Česku pronajímá přibližně 225 tisíc investičních bytů. Podle analýzy společnosti Dataligence to představuje zhruba deset procent ze všech 2,4 milionu bytů v bytových domech. Investiční bydlení tak hraje v české ekonomice nezanedbatelnou roli – a přesto část investorů dnes obrací svou pozornost k zahraničí. -
Česko podlehlo mýtu, že firmu jako Agrofert lze vložit do slepého fondu. Ne, možné to není; ani v ČR, ani v USA, kde se to nezdařilo prezidentu Carterovi a Trump už na to zcela rezignoval
Lidé, kteří nyní žádají, aby premiér Babiš vložil holding Agrofert do fondu, který bude skutečně slepý, žádají vlastně nemožné. Nejde to ani v Česku, ani v zemích typu USA s nepřerušenou tradicí právního státu. Ostatně právě v USA se účinné vložení vlastní firmy do slepého fondu nezdařilo prezidentu Jimmy Carterovi, přičemž Donald Trump už na něco takového zcela rezignoval. A to přitom právní pořádek USA institut slepého fondu zakotvuje, zatímco ten český tak úplně ne. -
Česko poprvé předstihlo Polsko v investicích do komerčních nemovitostí. Logistika drží prim, hotely přitahují rekordní částky
V první polovině roku 2025 dosáhl objem investic do komerčních nemovitostí v pěti klíčových zemích střední a východní Evropy téměř 5 miliard eur, což je téměř 60 % celoročního výsledku 2024. Česká republika se stala regionálním lídrem s 2,1 miliardy eur a poprvé v historii předstihla Polsko. Tahounem trhu zůstává logistika, významný růst zaznamenaly hotelové transakce a rezidenční nájemní bydlení. -
Česko povážlivě táhne dolů čipový hladomor a zdražující ropa. I tak ale růst tuzemské ekonomiky překonal očekávání
Růst české ekonomiky ve třetím čtvrtletí překonal očekávání, když vykázal tempo 3,1 procenta. Vyplývá to ze zpřesněných údajů, které dnes zveřejnil ČSÚ. V předběžném odhadu uváděl úřad číslo 2,8 procenta. Svůj odhad tedy zpřesněním upravil poměrně výrazně nahoru. Stále se však nejedná o definitivní údaj. Každopádně žádných výrazných změn by již doznat neměl. -
Česko po volbách: skokové navýšení rozpočtového deficitu
Od parlamentních voleb uběhlo pouze pět dní, na stole je však již razantní navýšení rozpočtového schodku pro příští rok. Pravděpodobný budoucí premiér Andrej Babiš nejprve v úterý oznámil, že ve státním rozpočtu chybí 60 miliard korun, včera již hovořil o částce 80 miliard. Hrozí tak, že celkový deficit veřejných financí se v příštím roce posune výrazně nad 300 miliard korun, nedaleko od Maastrichtského limitu 3 % HDP. -
Česko premiantem v Evropě, inflace byla v dubnu třetí nejnižší
Inflační tlaky v evropské ekonomice nabírají na obrátkách, což potvrdila dubnová harmonizovaná data zveřejněná Eurostatem. V EU vzrostla meziroční inflace z březnových 2,8 % na 3,2 %, nejvyšší hodnotu od prosince 2023. Hlavním důvodem jsou dražší pohonné hmoty, které reagují na vyšší ceny ropy na světových trzích v důsledku protahujícího se konfliktu na Blízkém východě. Mezi jednotlivými členskými státy ale panují zásadní rozdíly. Nejvyšší inflaci hlásí Rumunsko s dubnovým meziročním tempem 9,5 %, následované Bulharskem (6,0 %) a Chorvatskem (5,4 %). Nejnižší cenové tlaky naopak reportuje Švédsko (0,5 %) a Dánsko (1,2 %). -
Česko premiantem v Evropě, inflace byla v dubnu třetí nejnižší
Inflační tlaky v evropské ekonomice nabírají na obrátkách, což potvrdila dubnová harmonizovaná data zveřejněná Eurostatem. V EU vzrostla meziroční inflace z březnových 2,8 % na 3,2 %, tedy na nejvyšší hodnotu od prosince 2023. Hlavním důvodem jsou dražší pohonné hmoty, které reagují na vyšší ceny ropy na světových trzích v důsledku protahujícího se konfliktu na Blízkém východě. -
Česko přichází o desítky miliard korun ročně vývozem neopracovaného dřeva. České lesy tak export nízké přidané hodnoty drancuje více než kůrovec
Česká republika aktuálně vyváží nejvíce dřeva v rámci celé Evropské unie. V roce 2019 Česko vyvezlo 14,4 milionu krychlových metrů kulatiny. To odpovídá více než 25 procentům veškerého exportu kulatiny ze zemí EU, jak vyplývá z údajů Eurostatu. Pro srovnání, Německo vyvezlo ve stejném roce 8,8 milionu kubíků kulatiny a Polsko 4,6 milionu. -
Česko přichází změnou času o 180 miliard korun ročně, i kvůli neblahým dopadům na zdraví, plyne z analýzy London Schoool of Economics. Přitom úspora ze změny činí jen 84 milionů korun, tedy zhruba 2000krát méně
O víkendu si opět přetočíme hodiny zpět, z letního na zimní čas. Získáme hodinu spánku navíc, a tak se může zdát, že tentokrát jde o příjemnou změnu. Jenže tato drobná úleva zakrývá větší problém. Celý systém střídání času dvakrát do roka je z ekonomického hlediska dávno překonaný a ze společenského spíš škodlivý než přínosný. -
Česko, připrav se na „peníze z vrtulníku“
Ministryně financí Alena Schillerová včera potvrdila, že stát zvažuje možnost „znárodňování“, tedy přechodného kapitálového vstupu do strategických podniků. -
Česko roste nejrychleji v regionu, Řecko rychleji než Německo, ropa zůstává pod prodejním tlakem, analýza EUR/USD
Nervozita na globálních finančních trzích byla částečně zmírněna, když Čínská centrální banka (PBOC) uvedla, že není důvod, aby... -
Česko růst svého zadlužení s přehledem ukočíruje, prognózuje světově významná ratingová agentura Moody’s. Úrokové platby ČR budou v příštích letech narůstat pomaleji než běžně
Světově významná ratingová agentura Moody’s včera potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni Aa3, přičemž udržela stabilní výhled. Česko tak vykazuje stejný stupeň spolehlivosti svého zadlužení jako Belgie nebo Spojené království. Česká republika vykazuje v očích agentury Moody’s nejlepší hodnocení své úvěrové spolehlivosti ze všech zemí bývalého východního bloku. Má lepší ratingové hodnocení dokonce i než Estonsko, což je nejméně zadlužená země EU.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Očekávaná hodnota prop výzvy: Kdy se nákup challenge vyplatí?
VIP zóna FXstreet.cz v červenci 2026 byla pro klienty opět zisková
Léto v plném proudu, trhy také: Top 3 obchody traderů Fintokei na indexech a zlatě
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2026)
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Stvořil elitní klub, kde Ameriku obral o 65 miliard. Madoff řídil největší Ponzi dějin
Akcie, dolar, bitcoin, zlato, ropa: Začíná to!
Historická data, kde je získat, jak připojit svého data providera do MultiCharts a proč je budeme potřebovat? (4. díl)
Jak obchodují profíci: Fibonacci trading - systém úspěšných traderů
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Očekávaná hodnota prop výzvy: Kdy se nákup challenge vyplatí?
VIP zóna FXstreet.cz v červenci 2026 byla pro klienty opět zisková
Léto v plném proudu, trhy také: Top 3 obchody traderů Fintokei na indexech a zlatě
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2026)
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Stvořil elitní klub, kde Ameriku obral o 65 miliard. Madoff řídil největší Ponzi dějin
Akcie, dolar, bitcoin, zlato, ropa: Začíná to!
Historická data, kde je získat, jak připojit svého data providera do MultiCharts a proč je budeme potřebovat? (4. díl)
Jak obchodují profíci: Fibonacci trading - systém úspěšných traderů
Denní kalendář událostí
Ve Švýcarsku rezervy zahraničních měn
V USA spotřebitelské úvěry
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
V USA týdenní statistický bulletin API
V Kanadě Ivey index PMI
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V Kanadě míra nezaměstnanosti
V USA zásoby zemního plynu
Ve Švýcarsku rezervy zahraničních měn
V USA spotřebitelské úvěry
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
V USA týdenní statistický bulletin API
V Kanadě Ivey index PMI
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V Kanadě míra nezaměstnanosti
V USA zásoby zemního plynu
Tradingové analýzy a zprávy
Odhady: Zisky velkých firem z Evropy ve 2Q výrazně vzrostly
Zaměstnanec firmy: Akcií SpaceXu se zbavím, jakmile bude možnost
Americké akcie zakončily týden růstem, dolar po datech z trhu práce oslabil
Trump nadále usiluje o odvolání členky rady guvernérů Fedu Cookové
Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
Tržby skupiny CSG vzrostly meziročně na 78,8 mld. Kč
Komodity: Ceny ropy rostou po zprávě z amerického červencového trhu práce
Forex: Dolar oslabuje poté, co data ukázala úbytek pracovních míst v USA
Pražská burza v týdnu opět výrazně posílila, index PX stoupl o 2,94 procenta
Pražská burza sestoupila z historického maxima a vrátila se pod 2800 bodů
Odhady: Zisky velkých firem z Evropy ve 2Q výrazně vzrostly
Zaměstnanec firmy: Akcií SpaceXu se zbavím, jakmile bude možnost
Americké akcie zakončily týden růstem, dolar po datech z trhu práce oslabil
Trump nadále usiluje o odvolání členky rady guvernérů Fedu Cookové
Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
Tržby skupiny CSG vzrostly meziročně na 78,8 mld. Kč
Komodity: Ceny ropy rostou po zprávě z amerického červencového trhu práce
Forex: Dolar oslabuje poté, co data ukázala úbytek pracovních míst v USA
Pražská burza v týdnu opět výrazně posílila, index PX stoupl o 2,94 procenta
Pražská burza sestoupila z historického maxima a vrátila se pod 2800 bodů
Blogy uživatelů
Zlato vyráží k novým maximům: Tři důvody, proč žlutý kov opět dominuje
Prop challenge pro swing tradery? Fintokei mění pravidla hry
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (7. 8. 2026)
Tato legenda čeká krach jako v roce 1987!
Dosáhne SpaceX do roku 2030 tržeb ve výši 1 bilionu dolarů?
Analýza DAX, Nasdaq, EUR/USD: Zlepšený sentiment poslal DAX na nová maxima
Praktické okénko: Bitcoin aktuálně jako spekulativní, nikoli investiční aktivum
Akcie Tesly na rozcestí: Výrobce aut, nebo startup?
Měnový pár EUR/AUD: Multitimeframe analýza (W1–H4)
Akciová analýza: Výsledky McDonald’s nepotěšily, ale ani neurazily. Jakou vizi společnost prezentovala?
Zlato vyráží k novým maximům: Tři důvody, proč žlutý kov opět dominuje
Prop challenge pro swing tradery? Fintokei mění pravidla hry
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (7. 8. 2026)
Tato legenda čeká krach jako v roce 1987!
Dosáhne SpaceX do roku 2030 tržeb ve výši 1 bilionu dolarů?
Analýza DAX, Nasdaq, EUR/USD: Zlepšený sentiment poslal DAX na nová maxima
Praktické okénko: Bitcoin aktuálně jako spekulativní, nikoli investiční aktivum
Akcie Tesly na rozcestí: Výrobce aut, nebo startup?
Měnový pár EUR/AUD: Multitimeframe analýza (W1–H4)
Akciová analýza: Výsledky McDonald’s nepotěšily, ale ani neurazily. Jakou vizi společnost prezentovala?
Forexové online zpravodajství
Zámoří uzavřelo v kladných číslech, S&P500 na nových maximech
Nízká hladina Rýna dále zhoršuje potíže německého průmyslu
Pozitivní vývoj na Wall Street
Frankfurtská burza zakončuje týden růstem
Forex: Odolná česká ekonomika, slabší trh práce USA a levnější ropa
STANOVISKO AAVIT: Česko investovalo v roce 2025 do výzkumu a vývoje více než v předchozím období. Na Evropu ale stále ztrácí
Společnost Caterpillar překonala hranici 20 miliard USD: Datová centra a infrastruktura výrazně zvýšily zisk
ČNB ponechala sazby na 3,75 %. Prostor pro jejich snížení existuje, pravděpodobnost je ale zatím malá
Denní shrnutí: Výprodej dolaru po NFP, zlato opět roste
Tři trhy, které sledovat příští týden (07.08.2026)
Zámoří uzavřelo v kladných číslech, S&P500 na nových maximech
Nízká hladina Rýna dále zhoršuje potíže německého průmyslu
Pozitivní vývoj na Wall Street
Frankfurtská burza zakončuje týden růstem
Forex: Odolná česká ekonomika, slabší trh práce USA a levnější ropa
STANOVISKO AAVIT: Česko investovalo v roce 2025 do výzkumu a vývoje více než v předchozím období. Na Evropu ale stále ztrácí
Společnost Caterpillar překonala hranici 20 miliard USD: Datová centra a infrastruktura výrazně zvýšily zisk
ČNB ponechala sazby na 3,75 %. Prostor pro jejich snížení existuje, pravděpodobnost je ale zatím malá
Denní shrnutí: Výprodej dolaru po NFP, zlato opět roste
Tři trhy, které sledovat příští týden (07.08.2026)
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Obchodní signály pro XAU/USD na 1.–3. července 2026: nákup nad 3 970 USD (21 SMA – 5/8 Murray)
Šéf pivovaru Carlsberg označil státní převzetí aktivit firmy v Rusku za krádež
Fidelity International: Pozdní fáze cyklu se zvratem
Ranní komentář: Výsledky Nvidie, CSG, růst aerolinek a zažehnání stávky v Samsungu
Pražská burza na tom byla dnes lépe než mnohé ostatní evropské parkety
🔽 US100 klesá před FOMC
Makro: Většina Němců si nepřeje společnou euroměnu, Ipsos
Očekávané události, 12 - 16 května 2014
Facebook: Za výpadkem služeb nebyl žádný zlý úmysl
FX sumarizácia
Obchodní signály pro XAU/USD na 1.–3. července 2026: nákup nad 3 970 USD (21 SMA – 5/8 Murray)
Šéf pivovaru Carlsberg označil státní převzetí aktivit firmy v Rusku za krádež
Fidelity International: Pozdní fáze cyklu se zvratem
Ranní komentář: Výsledky Nvidie, CSG, růst aerolinek a zažehnání stávky v Samsungu
Pražská burza na tom byla dnes lépe než mnohé ostatní evropské parkety
🔽 US100 klesá před FOMC
Makro: Většina Němců si nepřeje společnou euroměnu, Ipsos
Očekávané události, 12 - 16 května 2014
Facebook: Za výpadkem služeb nebyl žádný zlý úmysl
FX sumarizácia
Blogy uživatelů
TOP 4 komodity v roce 2024 – které překonávají S&P 500?
Tip jak použít indikátor ATR
Čo obchodovať tento týždeň na Forexe
Vybrané tituly: Nejvíce rostoucí akcie za tři měsíce
Čo pre nás znamená EUR/CZK na 27?
Index S&P 500 opět mírně klesl, z technického hlediska se ale nic nemění
Jak naložit s vydělanými penězi?
Michael Burry: Kontrarián s jasnou linkou
Akcie pod tlakem, měny v pohybu: Je čas na revizi portfolia?
NZD/USD: Kombinovaná analýza denního grafu
TOP 4 komodity v roce 2024 – které překonávají S&P 500?
Tip jak použít indikátor ATR
Čo obchodovať tento týždeň na Forexe
Vybrané tituly: Nejvíce rostoucí akcie za tři měsíce
Čo pre nás znamená EUR/CZK na 27?
Index S&P 500 opět mírně klesl, z technického hlediska se ale nic nemění
Jak naložit s vydělanými penězi?
Michael Burry: Kontrarián s jasnou linkou
Akcie pod tlakem, měny v pohybu: Je čas na revizi portfolia?
NZD/USD: Kombinovaná analýza denního grafu
Vzdělávací články
Jednoduchý příklad obchodního systému
Základní struktura Price Action (4. díl)
VIP zóna FXstreet.cz: Leden 2024 nabídl další stovky pipů zisku
Y3S: krypto-natívna prop firma, ktorá stavila na jednoduchosť, férové pravidlá a lokálne zázemie
Fintokei – recenze, zkušenosti a hodnocení
Japonský akciový trh: Ze ztracené dekády lídrem AI éry (18. díl)
Rok 2024 na finančních trzích
Světově nejúspěšnější kniha o FOREXU v češtině!
Pět klíčových ekonomických dopadů výsledků prezidentských voleb v USA
Forex: Co očekávají banky a brokeři v roce 2013?
Jednoduchý příklad obchodního systému
Základní struktura Price Action (4. díl)
VIP zóna FXstreet.cz: Leden 2024 nabídl další stovky pipů zisku
Y3S: krypto-natívna prop firma, ktorá stavila na jednoduchosť, férové pravidlá a lokálne zázemie
Fintokei – recenze, zkušenosti a hodnocení
Japonský akciový trh: Ze ztracené dekády lídrem AI éry (18. díl)
Rok 2024 na finančních trzích
Světově nejúspěšnější kniha o FOREXU v češtině!
Pět klíčových ekonomických dopadů výsledků prezidentských voleb v USA
Forex: Co očekávají banky a brokeři v roce 2013?
Tradingové analýzy a zprávy
Zeman jmenoval Rusnoka guvernérem ČNB
Komodity: Ceny ropy na závěr týdne díky zmírnění obchodního napětí mezi USA a Čínou rostou
Počet firemních bankrotů v Německu loni vzrostl
GBP/USD - Intradenní výhled 6.3.2020
EUR/USD - Intradenní výhled 30.7.2026
Forex: Americký dolar třetí den posiluje a vystoupal se na 13měsíční maximum
USD/JPY - Intradenní výhled 21.1.2016
Forex: Zisky dolaru slábnou po slovech šéfa Fedu, který zmírnil inflační očekávání
AUD/USD - Intradenní výhled 11.1.2016
Americký dolar dnes na forexových trzích zpevňuje
Zeman jmenoval Rusnoka guvernérem ČNB
Komodity: Ceny ropy na závěr týdne díky zmírnění obchodního napětí mezi USA a Čínou rostou
Počet firemních bankrotů v Německu loni vzrostl
GBP/USD - Intradenní výhled 6.3.2020
EUR/USD - Intradenní výhled 30.7.2026
Forex: Americký dolar třetí den posiluje a vystoupal se na 13měsíční maximum
USD/JPY - Intradenní výhled 21.1.2016
Forex: Zisky dolaru slábnou po slovech šéfa Fedu, který zmírnil inflační očekávání
AUD/USD - Intradenní výhled 11.1.2016
Americký dolar dnes na forexových trzích zpevňuje
Témata v diskusním fóru
EUR/USD
Unikátny program bez denného drawdownu!
Analýza S&P 500, DAX, EUR/USD: NFP v pátek mohou být katalyzátorem dalšího růstu
Praktické okénko: V nepřehledné situaci sázím na ochranu kapitálu
Burzovní grafy: Pokles v závěru roku býčí oslavy nezastavil, leden ale může být zajímavý
Praktická ukázka: Dvakrát totéž nemusí být totéž
Ako sa bude dariť akciovým trhom v roku 2021?
Price Action Trading Jakuba Hodana
Správným money-managementem k zajímavým ziskům
AUD/CAD
EUR/USD
Unikátny program bez denného drawdownu!
Analýza S&P 500, DAX, EUR/USD: NFP v pátek mohou být katalyzátorem dalšího růstu
Praktické okénko: V nepřehledné situaci sázím na ochranu kapitálu
Burzovní grafy: Pokles v závěru roku býčí oslavy nezastavil, leden ale může být zajímavý
Praktická ukázka: Dvakrát totéž nemusí být totéž
Ako sa bude dariť akciovým trhom v roku 2021?
Price Action Trading Jakuba Hodana
Správným money-managementem k zajímavým ziskům
AUD/CAD




