Veřejný dluh

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (1.2.2021)
01.02.2021 V minulém týdnu jsme se na měnovém páru EUR/USD nedočkali žádného obchodu podle mého týdenního komentáře, jelikož nedošlo k prolomení žádné vstupní S/R zóny. Volatilita na hlavních měnových párech byla relativně nízká.

MMF: Globální dluh kvůli pandemii stoupl loni na 97,6 procent HDP
28.01.2021 Globální veřejný dluh na konci loňského roku dosáhl 97,6 procenta hrubého domácího produktu. Vyplývá to z předběžného odhadu Mezinárodního měnového fondu (MMF). Údaj je mnohem vyšší, než MMF původně očekával, kvůli pandemii nemoci covid-19, která přiměla vlády přijmout fiskální opatření na podporu ekonomik za téměř 14 bilionů dolarů (301 bilionů Kč).

CapitalPanda: „covid-krize“ neodvrátí přijetí Eura v Chorvatsku v roce 2023
21.01.2021 Současná krize způsobená pandemií COVID-19 pravděpodobně o několik měsíců posune termín přijetí eura v Chorvatsku. Zatím je chorvatskou vládou a centrální bankou oficiálně uváděn na 1. leden 2023. S rokem 2023 se jako s nejbližším termínem počítá i díky silné podpoře veřejnosti, kterou přijetí eura v Chorvatsku má.

Nemovitosti v Česku stále rychle zdražují, za posledních pět let druhým nejrychlejším tempem v EU. Dvakrát rychleji než v EU jako celku
17.01.2021 V Česku v uplynulých pěti letech rostly realizační ceny rezidenčních nemovitostí druhým nejrychlejším tempem v EU. Vyplývá to z údajů, které nově zveřejnil Eurostat. V loňském třetím čtvrtletí – za něž jsou k dispozici nejnovější dostupná data – vzrostly v porovnání s průměrem roku 2015 ceny bytů a domů v ČR o 55,4 procenta. Výrazněji v celé EU zdražovaly v daném období ceny rezidenčních realit už pouze v Maďarsku, a to o 80,1 procenta. V Evropské unii jako celku, bez zahrnutí Británie, vzrostly v letech 2015 až 2020 ceny o 27,60, tedy jen zhruba polovičním tempem v porovnání s vývojem v ČR.

Nemovitosti v Česku zdražují během pandemie podobně jako před ní, na úrovni celé EU dokonce ještě rychleji. Lidé napříč Evropou se totiž v rostoucí míře bojí inflačního znehodnocení úspor
14.01.2021 Ve třetím loňském čtvrtletí zdražovaly nemovitosti v ČR pátým nejrychlejším tempem v EU, meziročně o 8,4 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Eurostat. Rychleji nemovitosti zdražovaly už pouze v Lucembursku a v sousedních zemích Polsku, Rakousku a na Slovensku.

Česko ve třetím čtvrtletí 2020 korigovalo svůj veřejný dluh, ten se však letos dostane nad úroveň 40 procent. Hrozí zhoršení ratingu
11.01.2021 Česká republika loni ve třetím čtvrtletí vykázala druhý nejvyšší veřejný dluh ve své historii. Dosáhl úrovně 2,17 bilionu korun. Podruhé v historii čtvrtletních sledování tak převýšil úroveň dvou bilionů korun. Poprvé se tak stalo v loňském druhém čtvrtletí, kdy činil dokonce 2,26 bilionu korun.

Hospodaření státu končí rekordní „sekerou“ dějin. Mezi nejdražší položky patří „rouškovné“ pro důchodce, výdaje na zdravotní pomůcky, testy a vakcíny a na programy Antivirus
05.01.2021 Hospodaření českého státního rozpočtu za rok 2020 končí suverénně největší „sekerou“ v historii veřejných financí České republiky. Výsledný schodek 367,4 miliardy korun by byl ještě začátkem roku 2020 zcela z říše sci-fi. Bohužel, v důsledku koronavirové krize se stává smutnou skutečností. Jen slabou útěchou je to, že deficit je od poloviny loňského roku plánován na 500 miliard korun. Toto číslo je třeba vnímat v kontextu tuzemského legislativního procesu jako maximální možné, nikoli jako částku, s níž bychom měli poměřovat nynější výsledek.

Weidmann: Vlády nemohou donekonečna spoléhat na nízké úroky
31.12.2020 Vlády členských zemí eurozóny, které v důsledku pandemie covidu-19 výrazně zvýšily veřejný dluh, by se neměly spoléhat na to, že Evropská centrální banka (ECB) bude donekonečna držet úrokové sazby na nízké úrovni. Uvedl to podle agentury Reuters šéf německé centrální banky Jens Weidmann v rozhovoru s listem Rheinische Post.

Britská ekonomika ve čtvrtletí vzrostla o rekordních 16 procent
22.12.2020 Britská ekonomika ve třetím čtvrtletí vzrostla o rekordních 16 procent, což je lepší výsledek, než ukazovaly předběžné údaje. V konečné zprávě to dnes oznámil britský statistický úřad. Země tak částečně smazala propad z předchozích třech měsíců, kdy již naplno čelila dopadům pandemie. Rekordní jsou ale také objemy peněz, které si vláda právě na řešení dopadů pandemie půjčuje.

Poslanci dnes zřejmě definitivně schválí daňový balíček, a tedy i další obrovské zadlužení. Snížení daní by však mělo usnadnit zotavení české ekonomiky v příštích dvou letech
22.12.2020 Poslanecká sněmovna dnes rozhodne o konečné podobě vládního daňového balíčku, přičemž prezident Miloš Zeman uvedl, že jej vetovat nebude. Poté, co balíček v listopadu Sněmovna schválila zejména díky hlasům poslanců hnutí ANO a ODS, dočkal se poměrně mírného přepracování v Senátu. Senát zejména prosadil snížení sumy, o kterou se má navýšit základní sleva na dani na poplatníka. Zatímco ze Sněmovny šel do Senátu návrh na zvýšení této slevy z nynějších 24 840 korun na 34 125 korun, senátní návrh počítá jen s navýšením na 27 840 korun. To ve výsledku znamená, že zaměstnanci si stále výrazně polepší, ale přece jenom o něco méně, než pokud by prošla původní, sněmovní verze balíčku.

Japonská vláda kvůli pandemii schválila rekordní rozpočet
21.12.2020 Japonská vláda dnes schválila návrh rozpočtu na příští fiskální rok v rekordním objemu 106,61 bilionu jenů (22,3 bilionu Kč). Země se potýká s dopady pandemie způsobené šířením nového koronaviru a se stárnutím populace, což je v Japonsku vleklý problém. V poslední době se ale tématem stávají i bezpečnostní problémy, uvedla agentura Kjódó. Rozpočet bude v rekordním objemu už devátým rokem a nyní počítá i s rezervou pěti bilionů jenů na budoucí dopady pandemie. Fiskální rok v Japonsku začíná v dubnu.

Koronavirus - propady HDP a některých oborů, velké zadlužování
18.12.2020 Koronavirus je hlavním tématem tohoto roku, a jelikož se rok 2020 pomalu chýlí ke konci, tak jsme pro naše čtenáře připravili další ze série článků na toto téma. Tentokrát přinášíme výběr dopadů šíření nového typu koronaviru na světovou ekonomiku a na vybrané obory v letošním roce.

Japonsko chystá kvůli pandemii rozpočet v rekordním objemu
17.12.2020 Japonsko plánuje na příští finanční rok základní rozpočet v rekordním objemu 106,61 bilionu jenů (22,1 bilionu Kč). Rekordní bude už devátým rokem a nyní počítá i s rezervou pěti bilionů jenů na budoucí dopady koronavirové pandemie. S odvoláním na vládní zdroje to dnes uvedla agentura Kjódó. Fiskální rok v Japonsku začíná v dubnu.

Nejdůležitější ekonomické události roku 2020
14.12.2020 Rok 2020 se zcela jistě zapíše do historie. Byl to neuvěřitelný rok plný šílených událostí a v podstatě vše se točilo kolem koronaviru. A jelikož se blíží konec roku, tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice v tomto roce.

Daňový balíček usnadní návrat do normálu. Výraznější veřejné zadlužování je vždy varovné
06.12.2020 Veřejná debata, jež se velmi živě rozproudila po sněmovním schválení daňového balíčku, je začasté především smutnou přehlídkou široce rozšířené nevíry ve schopnost jednotlivého občana vzít svůj osud pevněji do rukou. A díky snížení daní ze mzdy rozhodovat po svém o větším objemu peněz. Zřejmě jde ještě od důsledek socialistického kolektivismu, jehož pozůstatky ulpěly hluboce v duši a mysli mnohých z nás.

Faktory, které determinují kurzy měn
01.12.2020 Devizový trh je ve srovnání s akciovými či dluhopisovými trhy mnohem komplikovanější. Predikce směnného kurzu zahrnuje predikci výkonnosti celých ekonomik. Při určování směnných kurzů hraje roli řada faktorů. Tento článek uvádí a vysvětluje některé důležité faktory, které mají zásadní vliv na měnové kurzy.

Británie si kvůli koronaviru dál půjčuje rekordní částky
20.11.2020 Britská vláda si v říjnu vypůjčila 22,3 miliardy liber (656,8 miliardy Kč), což je rekord za jakýkoliv dosavadní říjen. Země se dalším zadlužováním snaží získat peníze na podporu ekonomiky zasažené koronavirovou krizí. Částka za letošní říjen je o 94 procent vyšší než loni v říjnu, ukazují dnešní data britského statistického úřadu. Měsíčně se tyto údaje v Británii začaly zveřejňovat v roce 1993, uvedl server BBC.

MMF: Globální ekonomika oživuje, ale může ztrácet tempo
19.11.2020 Globální ekonomika oživuje z hluboké koronavirové krize, ale objevují se signály zpomalení v zemích, kde se zvyšuje počet nemocných. Uvedl to Mezinárodní měnový fond (MMF) ve své zprávě zveřejněné před schůzkou představitelů skupiny 20 největších ekonomik světa G20. Zpráva zdůrazňuje, že globální oživení je nerovnoměrné, a varuje, že krize pravděpodobně zanechá hluboké a rozdílné jizvy.

Dluh eurozóny byl letos v polovině roku vůči dluhu České republiky nejvyšší v tomto tisíciletí. Česko bylo loni druhou nejprůmyslovější ekonomikou v EU, vyplývá z nových dat Eurostatu.
28.10.2020 Letos v prvním pololetí došlo k citelnému růstu zadlužení napříč Evropou. Vyžádala si jej protipandemická opatření, resp. nutnost boje s jejich ekonomickým dopadem. V České republice narostl veřejný dluh v poměru k hrubému domácímu produktu z úrovně 30,2 procenta na začátku roku na 39,9 procenta k 30. červnu. To představuje nárůst o 9,7 procentního bodu.

Česko se kvůli koronaviru zadlužilo měně výrazně než v průměru země EU. Reakce trhů na poslední debatu Trump–Biden je omezená: Trump se prý sice zlepšil, Bidenův náskok ale nedotáhne
23.10.2020 Česko se v letošním prvním pololetí, v době vrcholící koronavirové krize, zadlužilo méně než země EU v průměru. Veřejný dluh v poměru k hrubému domácímu produktu narostla mezi druhým čtvrtletým roku 2019 a druhým čtvrtletím roku letošního z 32,6 na 39,9 procenta, tedy o 7,3 procentního bodu. Průměrně v EU přitom v témže období došlo k nárůstu o 8,1 procentního bodu.

Dluh Británie přesahuje 2 biliony GBP a dosahuje nejvyšší úrovně za posledních šest desetiletí
21.10.2020 Celkový veřejný dluh Velké Británie dosáhl v září výše 2 bilionů GBP, což podle úřadu pro národní statistiku (ONS) představuje 103.5% hrubého domácího produktu (HDP) a nejvyšší úroveň od roku 1960. Jen za měsíc září dosáhla zadluženost země 36.1 miliard liber, což je nad prognózami a nejvyšší zaznamenanou měsíční hodnotou.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
21.10.2020 1) Jak vstupujeme do posledního čtvrtletí roku, u něhož si asi nejeden člověk přeje, aby nikdy nenastal, přetrvávají výrazné dopady globální pandemie na nejrůznější sektory - od energetiky až po zemědělství. Protože virus zuří dál a na vakcínu budeme nejspíš čekat ještě celé měsíce, je naší jedinou jistotou nejistota. Na trhu tak bude nadále panovat volatilita a nepředvídatelné podmínky. K tomu se navíc přidávají geopolitická rizika - zejména s ohledem na nadcházející americké prezidentské volby, které budou 3. listopadu pravděpodobně mnohem těsnější, než naznačují průzkumy.

Británie si rekordně půjčuje, dluh dosáhl 103,5 procenta HDP
21.10.2020 Britská vláda si v prvním fiskálním pololetí kvůli pandemii způsobené šířením nového koronaviru půjčila rekordních 208,5 miliardy liber (6,2 bilionu Kč). Veřejný dluh tak dosáhl 2,06 bilionu liber (61,3 bilionu Kč), což bylo 103,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP). To představuje nejvyšší podíl dluhu na výkonu ekonomiky od roku 1960, uvedla dnes agentura Reuters.

MMF: Vyspělé státy nebudou muset kvůli pandemii moc šetřit
15.10.2020 Vyspělé státy, které mají přístup k úvěrům, si nebudou muset kvůli koronavirové krizi pro zdraví svých veřejných financí příliš utahovat opasek. V rozhovoru s listem Financial Times (FT) to řekl Vítor Gaspar, který má v Mezinárodním měnovém fondu (MMF) na starosti rozpočtovou politiku. Za globální finanční krize, která vrcholila v roce 2009, přitom MMF nabádal k šetření, připomíná britský ekonomický deník.

MMF: Globální veřejný dluh dosáhne téměř 100 procent HDP
14.10.2020 Globální veřejný dluh se letos v důsledku rozsáhlých vládních výdajů souvisejících s pandemií covidu-19 vyšplhá na rekord, který dosáhne téměř 100 procent ročního výkonu světové ekonomiky. Předpověděl to dnes Mezinárodní měnový fond (MMF). Rozpočtové deficity vlád se letos podle fondu zvýší na 12,7 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z loňských 3,9 procenta.

Český veřejný dluh poprvé v historii přesahuje dva biliony korun. Za rok a půl, do konce letošního prvního pololetí, se Česko zadlužilo o více než 500 miliard, dluh přitom dále poroste
05.10.2020 Česká republika je zadlužená tolik jako nikdy ve své historii. Ve druhém letošním čtvrtletí totiž její veřejný dluh dosáhl úrovně 2,26 bilionu korun. Dosud přitom své nejvyšší úrovně dosáhl v prvním čtvrtletí roku 2017, kdy činil 1,92 bilionu. Tehdy ovšem zadlužení rostlo jen přechodně, a to kvůli spekulacím investorů na posílení koruny po ukončení kurzového závazku České národní banky a také kvůli souvisejícím extrémně nízkým úrokovým sazbám zejména na krátkodobém českém dluhu. Takže veřejný dluh se posléze poměrně citelně snížil. Například ve čtvrtém čtvrtletí 2018 už dosahoval jen 1,73 bilionu korun.

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (24.8.2020)
24.08.2020 V minulém týdnu nedošlo k aktivaci žádného obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh totiž neprolomil žádnou mou vstupní S/R zónu a týden tak zůstal bez obchodu.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
21.08.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří dnes posílily po zveřejnění ekonomických údajů Z USA. Americké ministerstvo práce ve čtvrtek uvedlo, že týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti opět stoupl nad milion. To bylo více, než odhalovali analytici.

Veřejný dluh Británie poprvé překročil dva biliony liber
21.08.2020 Veřejný dluh Británie v červenci poprvé překročil dva biliony liber (zhruba 58 bilionů Kč), protože koronavirová krize vedla k růstu veřejných výdajů a k poklesu daňových příjmů. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních oficiálních údajů.

Přijetí eura? Aktuálně ani nesplňujeme kritéria
19.08.2020 Nejasný postoj Česka k přijetí společné evropské měny nadále platí. Aktuálně je potvrdil premiér Andrej Babiš v rozhovoru pro Harvard International Review: na vstup je prý Česko připraveno, ale nejprve musí proběhnout v EU reformy, které mimo jiné přimějí jižní členy k větší rozpočtové kázni.

Objem čerpání v rámci programu COVID III činí po více než dvou měsících 0,9 procenta celkové potenciálně čerpatelné částky. Cely program by se dosavadním tempem dočerpal za necelých 20 let
18.08.2020 Za úvodní více než dva měsíce plného provozu programu COVID III, od začátku června do 7. srpna 2020, z něj firmy reálně čerpaly prostředky v objemu 4,51 miliardy korun. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka. To odpovídá 0,91 procenta jeho celkové „palebné síly“, tedy celkového potenciálně využitelného objemu, jenž činí 495 miliard korun.

Babiš si nepřeje vyšší dluh, než jaký vytvořil Kalousek, a navíc pozorně naslouchá důchodcům. I proto je čerpání z programu COVID III pomalé, celý by se vyčerpal za 22 let
11.08.2020 Za první dva měsíce plného provozu programu COVID III, od začátku června do 31. 7. 2020, z něj firmy reálně čerpaly prostředky v objemu 3,83 miliardy korun. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka. To odpovídá 0,77 procenta jeho celkové „palebné síly“, tedy celkového potenciálně využitelného objemu, jenž činí 495 miliard korun.

Agentura Fitch zhoršila výhled ratingu USA na negativní
02.08.2020 Mezinárodní ratingová agentura Fitch zhoršila výhled ratingu Spojených států na negativní z dosavadního stabilního. To znamená, že by hodnocení úvěrové spolehlivosti země mohla brzy snížit. Své rozhodnutí odůvodnila zhoršením veřejných financí a absencí důvěryhodného plánu fiskální konsolidace, uvedla agentura Reuters. Spojené státy mají u agentury Fitch rating na stupni AAA, což je nejvyšší možná známka.

Ekonomika letos podle odhadů bankovní asociace klesne o 7,5 pct.
23.07.2020 Česká bankovní asociace v nové prognóze očekává na základě odhadů ekonomů českých bank, že ekonomika letos klesne kvůli dopadům šíření koronaviru v průměru o 7,5 procenta. Příští rok by se pak měla ekonomika vrátit k růstu 5,3 procenta. Asociace o tom dnes informovala na tiskové konferenci.

Dluh státu narostl o více než 500 miliard už během prvního pololetí, je historicky suverénně nejvyšší. Mezinárodní investoři ale vládě ochotně půjčují, poměrně v klidu budou i ratingové agentury
17.07.2020 Za první letošní pololetí stoupla úroveň státního dluhu o bezmála 517 miliard korun. Výsledkem je tak suverénně nejvyšší veřejný dluh v historii, dosahující bezmála 2157 miliard korun.

Fitch v pololetí zhoršila rekordní počet státních ratingů
03.07.2020 Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings v prvním pololetí v důsledku negativních dopadů koronavirové krize na veřejné finance zhoršila rekordních 33 státních ratingů. Zhoršování hodnocení úvěrové spolehlivosti států navíc patrně ještě není u konce. Informuje o tom dnes server televize CNBC.

Veřejný dluh vzrostl na 1 894 miliard korun
01.07.2020 „Řešení důsledků pandemie by nemělo zastavit reformní snahy v rámci důchodového a zdravotního systému. Nepříznivá demografická situace vede naši zemi na cestu k neudržitelným veřejným financím. Koronavirová krize nás na této cestě popohnala o mnoho kroků vpřed,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Americký domeček z karet je na spadnutí
26.06.2020 Spojené státy čeká horký podzim. I bez efektu možné druhé vlny COVID-19 (pokud aktuální vlna do té doby bude vůbec kulminovat a opadne) budou prezidentské volby jedny z nejstěžejnějších v posledních desetiletích. USA vykazují enormní dluhovou zátěž, když veřejný dluh na konci roku 2019 dosáhl úrovně 107 % HDP a dá se jen tušit, do jakých výšin se dostane letos.

Pokud nepůjdeme do schodku a nepodpoříme české firmy, skoupí je za hubičku Němci, Rusové, Číňané… Schodek ale zaplatí řadoví Češi, vyššími daněmi a zdražením zboží
23.06.2020 Otázka dne dnes zní, zda se máme se z koronakrize prodloužit, nebo proškrtat. Schodek půlbilionu korun by byl ještě před několika měsíci špatným sci-fi. Vždyť pro tři čtvrtiny republiky je už pouhé slovo „bilion“ astronomicky nepředstavitelné, asi jako dobývání cizích světů. Dnes však právě takový schodek budou projednávat poslanci.

Covid se rychle šíří v Americe či Indii, EU jedná o fondu obnovy
19.06.2020 Nemoc covid-19 se podle Světové zdravotnické organizace (WHO) ve světě velmi rychle šíří, za poslední den přibylo rekordních 150.000 potvrzených případů, z toho téměř polovina na obou amerických kontinentech. Většina Evropy má zřejmě co do šíření nákazy nejhorší za sebou, teď ji čeká řešení ekonomických dopadů této pandemie. O společném plánu oživení ekonomik dnes prostřednictvím videokonference jednali prezidenti a premiéři zemí Evropské unie, zatím se ale neshodli.

Forex: Dolar jako bezpečná měna roste vlivem obav z druhé vlny pandemie
19.06.2020 Dolar zpevňuje. Investoři se k němu uchylují jako k bezpečné měně kvůli obavám z druhé vlny pandemie covidu-19. Americká měna je na cestě k nejlepšímu týdnu za celý měsíc, ke koši měn za něj posílila o půl procenta. Výrazně oslabila britská libra kvůli zprávě o rekordně vysokém veřejném dluhu Británie.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
19.06.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří dnes posilovaly i přes přetrvávající nejistotu ohledně rostoucího počtu nakažených nemocí covid-19 v USA a Číně. Investoři se dnes soustředí spíše na pomoc centrálních bank a riziko pandemie odsunuli na vedlejší kolej.

Dluh Británie poprvé od roku 1963 přesáhl 100 procent HDP
19.06.2020 Britská vláda si v květnu kvůli rozsáhlým nákladům na podporu ekonomiky v době koronavirové krize půjčila rekordních 55,2 miliardy liber (1,6 bilionu Kč). Veřejný dluh Británie tak poprvé od roku 1963 přesáhl sto procent hrubého domácího produktu (HDP). Vyplývá to z dnešních údajů britského statistického úřadu.

Německo si na boj koronavirem letos astronomicky půjčuje, zhruba „jednu celou českou ekonomiku“. Česku je „štěstím v neštěstí“, že má za hranicemi zemi, která dává nejvíce ze všech
17.06.2020 S mírnou nadsázkou lze říci, že Německo si pro boj s koronavirem půjčuje jedno celé Česko. Německá vláda dnes schválila dodatečný rozpočet k financování opatření na podporu ekonomiky zasažené koronavirovou krizí, v jehož rámci si hodlá půjčit dalších 62,5 miliardy eur. Celková hodnota nových půjček by tak měla v letošním roce dosáhnout rekordních 218,5 miliardy eur. To je v přepočtu 5,8 bilionu korun, což je více, než kolik činil loňský hrubý domácí produkt České republiky – zhruba 5,7 bilionů.

Obří německý balík fiskálních opatření je Česku „štěstím v neštěstí“. Tuzemské ekonomice pomůže i snížení DPH v Německu, které dnes schválila tamní vláda
12.06.2020 Německá vláda na dnešní mimořádné schůzi schválila dočasné snížení daně z přidané hodnoty, od července do konce letošního roku klesne DPH z nynějších 19 na 16 procent.

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (25.5.2020)
25.05.2020 Minulý týden se na měnovém páru EUR/USD opět uskutečnil ziskový obchod podle mého týdenního komentáře, který jsem s předstihem uveřejnil na FXstreet.cz ZDE. Došlo totiž k prolomení horní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval long obchod, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu.

Britský veřejný dluh se v dubnu přiblížil 100 procentům HDP
22.05.2020 Britská vláda si v dubnu rekordně půjčovala a veřejný dluh země se přiblížil 100 procentům hrubého domácího produktu (HDP). Informoval o tom dnes britský statistický úřad ONS. Maloobchodní tržby se podle statistického úřadu téhož měsíce kvůli korovirové krizi snížily o rekordních 18 procent.

ČNB letos čeká propad veřejných financí do schodku 4,8 pct. HDP
11.05.2020 Veřejné finance letos skončí ve schodku 4,8 procenta po loňském přebytku 0,3 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Příští rok by se schodek veřejných financí měl snížit na 3,4 procenta HDP. Vyplývá to ze shrnutí Zprávy o inflaci, kterou dnes zveřejnila Česká národní banka. Ještě v únoru před propuknutí pandemie koronaviru ČNB očekávala letos veřejné finance přebytkové.

Forex: Koruna k euru nejprve zpevňovala, nakonec ale mírně oslabila
27.04.2020 Koruna dnes nejprve k euru sice posilovala, poté ale otočila směr a nakonec zavřela ve srovnání s pátkem slabší o dva haléře na 27,31 Kč/EUR. Ublížily ji informace ministerstva financí o dluhopisech a celkovém veřejném dluhu. K dolaru česká měna zpevnila o tři haléře, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 25,21 Kč/USD.

Rozbřesk: S&P nakonec rating Itálii nesnížila a italské dluhopisy i euro si ulevily
27.04.2020 Itálie si může oddechnout, agentura S&P podobě jako Moody's rozhodla ponechat Itálii její investiční rating (BBB). Italské dluhopisy přitom byly v uplynulém týdnu pod tlakem kvůli neschopnosti evropských lídrů eurozóny dohodnout se na společném financování záchranných prací a právě kvůli strachu ze snížení ratingu. Mezi hlavními důvody, proč Itálii nadále věřit, S&P uvedla domácí úspory a nízkou míru soukromého zadlužení. To by však samo o sobě určitě nestačilo ve chvíli, kdy se čeká masivní nárůst veřejného zadlužení - v případě Itálie může jít bez problémů o rychlý nárůst veřejného dluhu o více než 20 % HDP. Hlavní důvod, proč tedy S&P Itálii věří, je jiný - je to důvěra v to, že ECB bude hrát v případě Itálie roli věřitele poslední instance a jednoduše ji v těžkých chvílích na trzích pomůže (i to je v důvodech explicitně zmíněno).

Česko, připrav se na „peníze z vrtulníku“
15.04.2020 Ministryně financí Alena Schillerová včera potvrdila, že stát zvažuje možnost „znárodňování“, tedy přechodného kapitálového vstupu do strategických podniků.

CRFB: Rozpočtový schodek USA se kvůli viru téměř zečtyřnásobí
14.04.2020 Rozpočtový deficit Spojených států se v tomto fiskálním roce kvůli koronaviru téměř zečtyřnásobí na rekordních 3,8 bilionu dolarů (zhruba 94 bilionů Kč), což odpovídá 18,7 procenta výkonu ekonomiky. Předpověděla to včera nezisková organizace Výbor pro zodpovědný federální rozpočet (CRFB).

Znárodnění za vytištěné prachy
11.04.2020 V Česku se chystá znárodňování. Kdo by pomyslel, že takovou větu ještě někdy uslyší. Nyní něco takového připouštějí jak premiér Babiš, tak ministr průmyslu Havlíček. Mnohým Čechům se už jen při vyřčení slova „znárodnění“ dělá lehce nevolno – a vůbec nemusí jít o pamětníky Února 1948. Ne, nepropadáme se v čase. Zato se ekonomicky propadáme tak rychle, že vláda musí o takových věcech, jako je kapitálový vstup do některých firem, začít uvažovat. Je to nyní výstraha ekonomická, ne politická. Hrozí pakování třicátých let a tehdejší krize, nikoli let padesátých. Čekejme historicky bezpříkladné záchranné akce na mezinárodní úrovni, včetně takzvaného „shazování peněz z vrtulníku“. A dobře se na to připravme.

Francie výši svého záchranného balíčku odhaduje na 100 mld. eur
10.04.2020 Francie kvůli koronaviru počítá s rekordním deficitem rozpočtu i dluhem veřejných financí. Výši záchranného balíčku pro hospodářství postižené dopady pandemie nyní Paříž odhaduje na 100 miliard eur (2,47 bilionu Kč), což je více než čtyři procenta hrubého domácího produktu (HDP), řekl včera ministr financí Bruno Le Maire listu Les Échos. Před měsícem francouzská vláda tytéž náklady odhadovala na 45 miliard eur. Suma se patrně ještě zvýší, protože do ní nejsou zahrnuty záchrany velkých společností, jako je letecká společnost Air France-KLM.

Poslanci by měli podpořit kvantitativní uvolňování ČNB. Je to zaručený způsob, jak zlevnit český dluh v příštích měsících, kdy nastane jeho citelný nárůst, a tedy jeho možné zdražení
08.04.2020 V české ekonomice se kvůli koronaviru fatálně přestaly točit peníze; ruku v ruce s tím, jak vláda podstatnou část ekonomiky ze zdravotních důvodů zastavila. Proto hrozí hromadné krachy a vyhazovy. Nastává historicky mimořádný propad objemu výdajů a útrat. Vláda zastavila jak chod firem vysoce ziskových, tak těch mnohem méně výkonných. Při očistné krizi odcházejí z byznysu ty druhé. Nyní hrozí, že odejdou všechny. Sebelepší a sebeefektivněji hospodařící restaurace nebo průmyslový podnik nemohly s ničím takovým počítat. Nemohly se na to připravit. Neměly žádný varovný signál.

Ranní nadhoz finančních trhů 2.4.2020
02.04.2020 Český průmyslový PMI v březnu klesl o 5,2 bodu na hodnotu 41,3. Snížily se víceméně všechny sledované subindexy. Zaměstnanost klesla nejrychleji od září 2009, nižší byl objem výroby, nových zakázek i zásob. Vyhlídky podnikatelů na následujících 12 měsíců se rovněž propadly. Respondenti přitom hodnotili období od poloviny února do poloviny března, takže průzkum plně nezohledňuje dopad restriktivních opatření. Očekáváme proto, že ukazatel za duben spadne ještě hlouběji.

Reuters: Propad cen ropy ohrožuje africké producenty
31.03.2020 Afričtí producenti ropy kvůli kolapsu cen suroviny čelí nejen ztrátě příjmů, které nejvíce potřebují, aby se mohli vypořádat s epidemií onemocnění způsobeného novým koronavirem, problém ji způsobuje i pokles těžce získaného podílu na trhu, který se jim asi už nikdy nepodaří získat zpět. Země jako Nigérie, Angola či Alžírsko nemohou konkurovat svým bývalým spojencům Saúdské Arábii a Rusku, kteří mají nižší náklady a kteří teď zaplavují trh ropou.

Jak zachránit českou ekonomiku? Třeba i „shazováním peněz z vrtulníku"
30.03.2020 Kvůli koronaviru právě nastává historicky mimořádný propad objemu výdajů a útrat v české ekonomice. Peníze se zkrátka přestaly v podstatné míře „točit“ ruku v ruce s tím, jak jsme podstatnou část ekonomiky „vypnuli“. „Vypnuli“ jsme jak firmy zdravé, tak nemocné. Při očistné krizi odcházejí z byznysu ty nemocné. Nyní hrozí, že odejdou všechny. Sebelepší a sebeefektivněji hospodařící restaurace nemohla s ničím takovým počítat. Nemohla se na to připravit. Neměla žádný varovný signál, že se něco takového může blížit.

Vláda stále nepochopila vážnost situace. Odklad hypoték je fajn, ale… musíme jít hlouběji do dluhu a umožnit kvantitativní uvolňování
29.03.2020 Ministryně financí Alena Schillerová navrhne ve středu vládě moratorium na splácení hypoték, spotřebitelských i podnikatelských úvěrů na půl roku. Zároveň by podle ní měl být po dobu přerušení splácení snížený i úrok u těchto úvěrů o „nějakou symbolickou výši“. Navrhne také vládě, aby zrušila daň z nabytí nemovitosti.

Italský premiér vyzval EU ke společným dluhopisům, EK to odmítá
29.03.2020 Italský premiér Giuseppe Conte vyzval Evropskou unii, aby začala vydávat "evropské dluhopisy pro oživení ekonomiky", které by měly financovat opatření související s epidemií koronaviru. Neschopnost řešit krizovou situaci by byla pro unii chybou s "tragickými" důsledky, uvedl Conte ve včerejším rozhovoru pro ekonomický deník Il Sole 24 Ore. Evropská komise ústy své předsedkyně Ursuly von der Leyenové ale uvedla, že žádné vlastní dluhopisy vydávat neplánuje.

Agentura Fitch kvůli koronaviru snížila úvěrový rating Británie
29.03.2020 Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings zhoršila hodnocení úvěrové spolehlivosti Británie o jeden stupeň na úroveň AA-. Předpokládá totiž, že na britské veřejné finance bude mít negativní dopad epidemie nemoci COVID-19. Fitch tak nyní hodnotí Británii stejnou ratingovou známkou jako Českou republiku.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
27.03.2020 1) Britský premiér Boris Johnson oznámil, že mu vyšel pozitivní test na koronavirus a má lehké příznaky nákazy Covid-19. Premiér bude podle BBC v domácí izolaci a dál bude stát v čele boje proti epidemii Covid-19.

Lídry EU při videosummitu rozdělily koronové dluhopisy
27.03.2020 Političtí vůdci evropských zemí jsou rozdělení v pohledu na to, jakou sílu mají mít opatření určená na pomoc ekonomikám poškozeným koronavirovou krizí. Během čtvrtečního videosummitu se nedokázali shodnout na tom, zda poskytovat zasaženým zemím úvěry ze záchranného fondu či vydávat speciální "koronové" dluhopisy. Zatímco Itálie a další jihoevropské země usilují o co nejštědřejší podporu ze společných peněz, tradičně šetrné země v čele s Německem nechtějí, aby kvůli stimulům bobtnal veřejný dluh.

Vláda chce zítra navýšit rozpočtovaný schodek na dějinně nejvyšší úroveň 200 miliard korun, je to však stále málo
22.03.2020 Ministerstvo financí nově plánuje schodek ve výši 200 miliard korun. Ministryně financí Alena Schillerová na pondělním jednání vlády navrhne v novele zákona o státním rozpočtu zvýšit schodek rozpočtu právě na takovou sumu, z dosavadní cifry 40 miliard.

Vláda zřejmě živnostníkům odpustí důchodové pojištění, kvůli koronaviru. Stát tím přijde o další miliardy, schodek tak bude rekordní v dějinách ČR
22.03.2020 Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová chce ulevit drobným podnikatelům a živnostníkům. Navrhuje jim prominout platby na povinné důchodové pojištění, a to po dobu šesti měsíců, od letošního března do srpna. Mnozí živnostníci, mnohé OSVČ, jsou totiž těžce zasaženi současnou ekonomickou krizí, kterou způsobuje šíření koronaviru a opatření pro boj s ním. Řadě živnostníků, třeba těm v pohostinství či v turistickém ruchu, zcela vypadl příjem.

Deficit státního rozpočtu letos dosáhne nejspíše 250 miliard korun, může však přesáhnout i 300 miliard. Schodek „jen“ 100 miliard je nyní už utopie
20.03.2020 Ministerstvo financí uvádí, že schodek státního rozpočtu ČR dosáhne za letošní rok úrovně přesahující 100 miliard korun. Už v tuto chvíli musí být zřejmé, že důležitou roli sehrává spíše slůvko „přesahující“ než cifra „100 miliard“. Ta je totiž uvedena jen proto, aby se skok z původního rozpočtovaného schodku, 40 miliard, nezdál až příliš velký. Sto miliard, to je prostě nyní již utopicky nízká suma, vzhledem k okolnostem.

Obrovská panika na ropě, vítězem je japonský jen
09.03.2020 Dnešní otevření trhů je doprovázeno extrémní volatilitou. Kvůli víkendovým událostem, které znovu zvýšily rizika globálního rozšíření koronaviru, zahájila většina aktiv obchodování tento týden gapem. Pod prodejní tlak se dostávají rizikové měny jako mexické peso a ruský rubl. Česká koruna se až překvapivě drží bez volatility okolo 25,40.

Forex: Koruna ve víru virů
02.03.2020 V uplynulém týdnu žádná nová data z české ekonomiky nepřišla, ale i kdyby přišla, bylo by to zřejmě úplně jedno – trhy momentálně žijí jen a pouze koronavirem. Po explozi nových případů v Itálii se mezi finančníky strhl poprask srovnatelný (alespoň dle hodnoty VIX – tedy „indexu strachu“) jen s těmi největšími historickými šoky, včetně např. pádu Lehman Brothers či teroristického útoku na Světové obchodní centrum. Pro vyvolání davové hysterie má Covid-19 ty nejlepší předpoklady – je exotického původu, nikdo o něm mnoho neví, a dokáže zabíjet.

Moody's zhoršila výhled úvěrového ratingu Francie
23.02.2020 Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service zhoršila výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti Francie z pozitivního na stabilní. Signalizovala tak, že zlepšení ratingové známky ze současného stupně Aa2 v dohledné době nechystá. Agentura svůj krok zdůvodnila nedostatečným opatření k zajištění zřetelně sestupného trendu v poměru francouzského dluhu k výkonu ekonomiky.

Zadluženost Španělska loni klesla nejníže od roku 2013
18.02.2020 Španělsko na konci loňského roku snížilo poměr dluhu k hrubému domácímu produktu (HDP) na 95,5 procenta, což je nejnižší údaj od roku 2013. Uvedlo to dnes španělské ministerstvo hospodářství. Zadlužení se tak snížilo z 97,6 procenta HDP v roce 2018, zejména díky nízkým úrokovým sazbám a ekonomickému růstu země.

MMF: Rozpočtový deficit Itálie letos převýší vládní cíl
29.01.2020 Deficit italského rozpočtu letos převýší vládní cíl, zatímco veřejný dluh zůstane rekordní a v dalších letech dál poroste. Ve svém hodnocení italské ekonomiky to dnes uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Římské vládě doporučuje, aby dala veřejné finance do pořádku a využila k tomu nynějších nízkých úrokových sazeb.

Česko má nejnižší dluh za posledních deset let
14.01.2020 Veřejné zadlužení České republiky se daří držet víceméně stabilizované již sedm let. Potvrzují to dnešní čísla Českého statistického úřadu k dluhu a deficitu vládních institucí ve třetím loňském čtvrtletí. Dluh vládních institucí mezičtvrtletně klesl na 1783,5 miliardy korun. Jeho krátkodobé výkyvy však nejsou podstatné, jelikož odráží třeba jen časování splatností jednotlivých dluhopisů ČR či naopak jejich emisní kalendář.

Graf dne: Výnosy z německých desetiletých dluhopisů vystoupaly nejvýše od května
13.01.2020 Výnosy z německých dluhopisů se nezadržitelně derou na vyšší úrovně. Dnešní závěr by mohl výnos z desetiletého dluhopisu zastihnout na nejvyšší úrovni od května, i když stále v negativním teritoriu. Aktuálně se pohybuje na -0,16 %. Rostoucí výnos z německých dluhopisů je důsledkem naděje na lepší ekonomický vývoj v Německu a poklesu rizikové averze, která snižuje poptávku po bezpečných přístavech. Obchodníci mají vysoká očekávání ohledně středečního podpisu obchodní dohody mezi USA a Čínou, tedy země absorbující přibližně 7 % německých exportů. Německo dnes zároveň oznámilo rekordní rozpočtový přebytek v roce 2019 ve výši 13,5 mld. euro. Do konce roku 2023 by země měla snížit veřejný dluh k HDP na 51 % z 61,9 % v roce 2018.

Loňské hospodaření vlády spadlo do schodku předně kvůli slabšímu výběru daní, zejména DPH. Opoziční kritika „vysátí“ privatizačního účtu ale nemá opodstatnění, stejně jako samotný schodek
03.01.2020 Ministerstvo financí dnes oznámilo výsledek hospodaření státního rozpočtu za rok 2019. Celkový výsledek pokladního plnění skončil v „červených číslech“, jelikož státní pokladna vykázala schodek 28,5 miliardy korun. Jedná se tak o lepší výsledek, než jaký během roku 2019 očekávala minimálně část trhu (počítalo se až se čtyřicetimiliardovým schodkem). Zároveň jde o nejhorší výsledek hospodaření státní kasy od roku 2015. Pro takový výsledek se vzhledem k solidnímu výkonu tuzemské ekonomiky v loňském roce a nejnižší míře nezaměstnanosti v EU i v OECD i vzhledem k ne až tak slavné investiční činnosti vlády jen těžko hledá ekonomické opodstatnění.

Trump podepsal zákon o sankcích kvůli plynovodu Nord Stream 2
22.12.2019 Americký prezident Donald Trump v pátek podepsal zákon umožňující uvalit sankce na podniky spojené s výstavbou plynovodu Nord Stream 2. Ten má přivádět plyn z Ruska do Německa a Česká republika k němu bude připojena plynovodem Eugal. Moskva Trumpův krok včera odsoudila a uvedla, že Spojené státy brání ostatním zemím v rozvoji vlastní ekonomiky. Německý ministr financí Olaf Scholz pak sankce označil za vměšování do vnitřních záležitostí Německa i Evropy, uvedla agentura Reuters.

Změna chování čínských spotřebitelů může značně ovlivnit globální trh
29.11.2019 Zpomalování růstu globální ekonomiky a postupné snižování odhadů Mezinárodního měnového fondu (MMF) v jednotlivých zemích s sebou přináší i nové trendy vývoje a postupné změny v chování spotřebitelů. Příkladem je čínská ekonomika, kde spotřebitelé postupně ustupují z trendu posledních let, kdy významnou část úspor utráceli v zahraničí.

MMF letos potřetí zhoršil výhled růstu Japonska
25.11.2019 Mezinárodní měnový fond (MMF) letos už potřetí zhoršil výhled růstu ekonomiky Japonska pro letošní rok. Důvodem jsou zvýšená rizika kvůli globálnímu ekonomickému zpomalení. Hrubý domácí produkt třetí největší ekonomiky světa by měl letos vzrůst o 0,8 procenta místo doposud očekávaných 0,9 procenta. Příští rok má ekonomika dál zpomalit na půl procenta, uvedla agentura Bloomberg.

EK varovala osm zemí před porušením rozpočtových pravidel
20.11.2019 Evropská komise dnes varovala osm států eurozóny včetně Slovenska, že jim příští rok hrozí porušení rozpočtových pravidel Evropské unie. Zásadnější námitky má komise k návrhům rozpočtů Itálie, Francie, Španělska a Belgie, z nichž je podle komisařů patrná nedostatečná snaha omezit vysoký veřejný dluh.

9 nejlepších defenzivních akcií současnosti
15.11.2019 V dobách, kdy ceny akcií prudce kolísají a akciové indexy mají tendenci klesat, se investoři zaměřují na defenzivní, antiticyklické akcie stabilních společností. Cyklické růstové akcie, jako jsou například akcie společností v polovodičovém sektoru nebo sektoru cloudového softwaru naopak investoři často opouštějí v chaotických fázích trhu, což zpravidla přinese dlouhou spirálu směrem dolů u hodnoty těchto akcií.

Market alert: Chile v plamenech, peso padá na historická minima
13.11.2019 V minulém roce byly trhy zasaženy dvěma měnovými krizemi - v Turecku a Argentině. V tomto roce se však problém objevil tam, kde by ho čekal málokdo - v jihoamerickém Chile. V této analýze se podíváme na to, co je jádrem chilské krize a jejího dopadu na tamní ekonomiku a měnu. Chilské peso totiž v posledních týdnech dramaticky propadlo.

Chorvatsko chce přijmout euro nejpozději do začátku roku 2024
12.11.2019 Strategickým cílem Chorvatska je splnit nezbytná kritéria a přijmout euro do konce funkčního období následující vlády, respektive do roku 2024. Řekl to dnes chorvatský premiér Andrej Plenković. V červenci Chorvatsko formálně požádalo o vstup do mechanismu směnných kurzů ERM-2, který je předstupněm zavedení eura.

Veřejný dluh dosáhl úrovně 1 817 miliard korun
02.10.2019 „Veřejné rozpočty jako celek hospodaří lépe než státní rozpočet. České republice se daří snižovat zadlužení vůči hrubému domácímu produktu. V současné době patří naše země mezi rozpočtové premianty v rámci Evropské unie,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Conte slíbil v Bruselu snižování italského dluhu
11.09.2019 Italská vláda chce snižovat veřejný dluh země a hodlá se podílet na plánech a prioritách budoucí předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové. Novinářům to dnes řekl italský premiér Giuseppe Conte po jednání se šéfem Evropské rady Donaldem Tuskem v Bruselu, kam dorazil na první zahraniční cestu od změny italské vládní koalice. Tématem jednání byla i migrace, v níž předchozí Conteho kabinet zastával nekompromisní postoje, zatímco od nové vlády si EU slibuje vstřícnější přístup.

Německo zvažuje ústup od politiky vyrovnaného rozpočtu
08.08.2019 Německo zvažuje, že ustoupí od své politiky vyrovnaného rozpočtu a použije nové půjčky k financování nákladného programu ochrany klimatu. Agentuře Reuters to dnes řekl zdroj obeznámený se situací. Mluvčí německého ministerstva financí se k těmto informacím odmítl vyjádřit. Poukázal nicméně na prohlášení ministerstva, podle kterého je boj proti klimatickým změnám velkou výzvou a vláda chce tuto problematiku řešit s plným nasazením.

Nejzadluženější zemí eurozóny je Francie
19.07.2019 Nejzadluženější zemí eurozóny se stala Francie. Její veřejný dluh předstihl v prvním čtvrtletí v absolutních číslech dluh italský, informoval dnes evropský statistický úřad Eurostat. V prvních třech měsících roku dlužila Francie o 359 milionů eur (9,2 miliardy Kč) více než Řím.

EK po závazcích Říma už nechce řízení kvůli vysokému deficitu
03.07.2019 Po závazcích, které tento týden nabídl ohledně veřejných financí Řím, došla dnes Evropská komise (EK) k závěru, že už není nutné, aby členské země Evropské unie zahájily vůči Itálii řízení kvůli nadměrnému deficitu. Novinářům to po dnešním jednání komise řekl komisař pro hospodářské a měnové záležitosti, daně a cla Pierre Moscovici.

Veřejný dluh vzrostl na 1 837 miliard korun
01.07.2019 „V prvním čtvrtletí letošního roku byla v České republice extrémně nízká míra nezaměstnanosti, která pomohla stabilizovat hospodaření veřejného sektoru. Míra zadlužení se aktuálně přibližuje úrovním, které byly pro naše hospodářství běžné v době před propuknutím světové ekonomické krize,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Příjmy z daní v Japonsku byly loni rekordní
26.06.2019 Daňové příjmy v Japonsku v uplynulém fiskálním roce stouply na rekordních 60,4 bilionu jenů (JPY; 12,6 bilionu Kč). Uvedla to dnes agentura Reuters, která se odvolává na informace zdrojů z vlády. V prosinci vláda odhadovala, že daňové příjmy ve fiskálním roce do konce března 2019 budou činit 59,9 bilionu JPY.

EUR / USD – 21. 6. 2019
21.06.2019 Euro se drží nad hranicí 1,1300 poté, co italský premiér Giuseppe Conte v dopise představitelům Evropské unie prohlásil, že se státní účty (vládní a veřejný dluh vůči GDP) země zlepšují i přes zpomalující se ekonomiku a neodůvodňují sankce EU.

Země EU ukončily po letech řízení se Španělskem kvůli schodku
14.06.2019 Členské země EU dnes ukončily řízení, které bylo od roku 2009 vedené se Španělskem kvůli jeho nadměrnému schodku. Ministři financí dnes v Lucembursku potvrdili, že Madridu se podařilo schodek dostat pod unijní referenční hodnotu tří procent. Itálii, u které nedávno Evropská komise začátek analogického řízení označila za oprávněné kvůli vysoké míře dluhu, dnes země vyzvaly, aby učinila kroky k jeho snížení.

EUR / USD – 31. 5. 2019
31.05.2019 Euro vzrostlo z 1-týdenního minima, protože americký dolar oslabil díky rostoucím spekulacím, že by americký Federální rezervní systém v letošním roce mohl snížit úrokové sazby. Oživení dvojice se však jeví jako křehké, protože investoři zůstali opatrní poté, co Bank of Italy varovala, že by veřejný dluh mohl v letošním roce vzrůst více než předpokládala vláda ve srovnání s domácím produktem.

Brusel hrozí Římu, Peking Washingtonu a Washington spojencům v Berlíně, Paříži a Londýně. Atmosféra ve světě je po dnešku opět vyhrocenější, což „odnese“ i Česko
29.05.2019 Ve středu eskalovalo hned několik napjatých mezinárodních vztahů. Vyhrocení každého jednoho z nich má přitom potenciál vážně ochromit světový ekonomický růst. Brusel hrozí Římu, Peking Washingtonu a Washington spojencům v Berlíně, Paříži a Londýně. Atmosféra ve světě je po dnešku opět o něco vyhrocenější, což „odnese“ i Česko.

Rozbřesk: ČNB nemá kam pospíchat
28.05.2019 ČNB může být s dosavadním vývojem ekonomiky spokojena. Naplnilo se její očekávání, ať už jde o inflaci nebo ekonomický růst, který se podle předběžného odhadu od prognózy centrální banky odchýlil jen o jednu desetinu procentního bodu. Zafungovaly i vyšší úrokové sazby, které spolu s přísnější regulatorikou omezily poptávku po hypotékách a zmírnily tak dřívější přetlak na realitním trhu.Situace se mění i na druhém přepjatém trhu, a sice tom pracovním. Nezaměstnanost sice už nemá kam klesat, na druhé straně už však přestala přibývat nová pracovní místa.

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (29.4.2019)
29.04.2019 Minulý týden došlo na měnovém páru EUR/USD k aktivaci dalšího ziskového obchodu podle mého týdenního komentáře. Nejprve sice došlo k náznaku průrazu horní vstupní S/R zóny (vstup do long pozice), ovšem průraz nebyl dostatečný (pouze 1,8 pips), takže vstup long se nekonal. Později ovšem došlo k prolomení spodní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval short obchod, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu.

Dluh zemí eurozóny loni klesl
23.04.2019 Celkový veřejný dluh zemí eurozóny loni klesl na 85,1 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z 87,1 procenta o rok dříve. V Itálii a Řecku, dvou nejzadluženějších zemích bloku, se ale zvýšil. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Snížil se také úhrnný rozpočtový deficit 19 zemí platících eurem, a to na 0,5 procenta HDP z jednoho procenta předloni.

MMF v blízké době neočekává recesi světové ekonomiky
03.04.2019 Růst světové ekonomiky v důsledku obchodních sporů i přísnější měnové politiky ztratil na tempu, Mezinárodní měnový fondu (MMF) však v blízkém období neočekává hospodářskou recesi. Uvedla to včera šéfka MMF Christine Lagardeová v projevu k Obchodní komoře Spojených států ve Washingtonu.

Španělsko loni rostlo nejpomaleji za čtyři roky
29.03.2019 Španělská ekonomika loni rostla nejpomaleji za poslední čtyři roky, rozpočtový schodek však poprvé od finanční krize v roce 2008 klesl pod tři procenta hrubého domácího produktu (HDP), což je limit stanovený pravidly Evropské unie. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů španělského statistického úřadu.

Ekonomice eurozóny podle španělské centrální banky nehrozí recese
18.03.2019 Eurozóně ani Španělsku v současnosti podle ekonomických modelů nehrozí žádná hospodářská recese. V rozhovoru s listem El País to řekl guvernér španělské centrální banky Pablo Hernández de Cos. Poukázal však na hrozby pro ekonomický růst, například na připravovaný odchod Británie z Evropské unie.

Itálie podepíše smlouvu s Čínou
15.03.2019 Itálie přes varování Evropské unie a Spojených států podepíše příští týden smlouvu o spolupráci s Čínou. Dnes to potvrdil italský premiér Giuseppe Conte. Jako první stát skupiny G7 se tak připojí ke globální iniciativě One Belt One Road (nová Hedvábná stezka), která pomocí miliardových investic hospodářsky propojuje Čínu s Evropou a posiluje čínský vliv.

US Public Debt – Dynamika veřejného dluhu s polu s jeho objemem ohrožují USA více, než US-Sino krize
13.02.2019 Po dobu 8 let využívali analytici veškeré příležitosti k tomu, aby zdůrazňovali, že americký dluh pod vedením Baracka Obamy alarmující rychlostí roste a během Barackova funkčního období se téměř zdvojnásobil a vzrostl o 9,3 bilionů dolarů.
Související klíčová slova:
Patria Finance | Erste Group | Zpravodajské události | Úrokové sazby na nízké úrovni | Wealth Report | Sněmovní volby | Premiér Andrej Babiš | Zbrojovka | Český průmysl | Mezinárodní měnový fond | Dopady inflace | Zvyšování sazeb ČNB | Greenlight Capital | Ekonomické problémy | Tempo růstu | Italský premiér Giuseppe Conte | Bruno Le Maire | Výkonná rada MMF | HSBC | LYNX | Jackson Hole | Deficit veřejných financí | Vládní dluhopisy | MF | Značka Amazon | Řecko | Vakcína proti covidu | Burza cenných papírů Praha (BCPP) | Výnosy řeckých dluhopisů | ETC | Výsledek hospodaření | Koruna zpevnila | Take Profit | Daňové reformy | Kč/EUR | Fiskální stimul | Akcie Erste | EUR | Odhad vývoje ekonomiky | Viktor Orbán | Sekce měnové | Globální veřejný dluh | Podnikové dluhopisy | Zkušenosti | Finanční zdroje | Stabilizační mechanismus | Prezident Biden | Bankovky | Problémy Evropy | Postmates | Akciové trhy | Ropný gigant | Koronavirové krize | Exporty | Inflace v září | Produkty obchodované s finanční pákou | Měnový kurz | Celkové investice | Ekonomiky zasažené krizí | Celosvětový dluh | Obchodník | Prohloubení schodku | Veřejné finance | Mince | Analytik Cyrrusu | Fialův kabinet | Pokles sazeb | Politická rozhodnutí | Rating Česka | Marže společností | Klimatická opatření | Trend | Bank of Japan | Budoucnost eura | Německý ministr financí | Stimulační balíček | Long pozice | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Britský veřejný dluh | BTC | Pokutování za volný byt | Státní dluhopis | Škoda Auto | Ruská agrese | Statistiky | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Rozvojové ekonomiky | Hospodářský růst USA | Market alert | Agentura S&P | Nejznámější akciové indexy | Mechanismus ERM | Další růst | Hospodářské problémy | AfD | Zadlužení České republiky | Hluboká recese | Výhled růstu HDP | Sociální faktory | Dluhová pravidla | Aktiva | Letecké společnosti | Burzovní hodnota | USD/PLN | Citigroup | Energetika | Bezpečné útočiště | Hlavní centrální banky | Automobilka Volkswagen | Fondy obchodované na burze | Mazars | Forvis Mazars | Organizace zemí vyvážejících ropu | Korelace | Londýnské akciové burzy | Náklady na půjčky | PLN | Kurz kuny | Evropská komise | Investing | Japonská měna | Valdis Dombrovskis | Sazba hypoték | Schodek státního rozpočtu | Veřejný dluh ČR | Postavení země | Konzervativní strana | Půjčky od MMF | Volný byt | Federální dluh | Inflace v Německu v prosinci | Hospodářský růst v Německu | Další snižování sazeb | Zasedání ECB | Obchodní systém | Komunita | Rekordní úroveň | Potřebná povolení | Italský statistický úřad | Palau | Unilever | Výnosy dluhopisů | CRFB | Index PX | Wood & Company | Ruské invaze na Ukrajinu | Pravděpodobnost | Úsilí | Tuzemská ekonomika | Návratnost investice | Investor Warren | Japonské firmy | Formace Bearish Engulfing | Cenové stability | Antiticyklické akcie | Největší banky | Interactive Brokers | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura AFP | Investiční manažer | Šéf Fedu Jerome Powell | Síly měny | Lagardeová | Ekonomická opatření | Byznys | Vládní opatření | Komentář Fidelity International | Ethereum | Hrubý domácí produkt České republiky | Obchody s akciemi | Unijní statistický úřad | Americké dluhopisy | Růst sazeb | Dluh zemí eurozóny | Tuzemský průmysl | Bruegel | Britská libra | Rostoucí ceny | Sněmovna reprezentantů USA | Reality | Poplatky | Výkyvy | Měnové reformy | Unijní statistický úřad Eurostat | FAO | Český vývoz | Dluh Řecka | Šéf automobilky Tesla | Argos Capital | Financial Times | NFP report | Používání kryptoměn | Podfond WOOD | Rozvíjející se země | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Rozpočtový přebytek | Petr Fiala | Hertz Global Holding | Deflace | Léto | Devizové trhy | Úroveň důvěry | Obsluha státního dluhu | Ekonomické aktivity | Mimořádné daně | Server Meduza | Srovnání měnové politiky | Christos Staikuras | Expanze | Velké korporace | Dluh rozvíjejících se zemí | COVID III | Geopolitické napětí | Bankovní rada ČNB | Saúdská Arábie | Velké ekonomiky | Burze | Nová data | Roberto Azevedo | Vysoké inflace | Burza cenných papírů Praha | Změny HDP | E-shopy | Hospodářský šok | ČBA | Propad cen | Zadlužení státu | Raketové útoky | Ošetřovné | Cena zlata | Cena libry | Vývoj finančních trhů | Cenné papíry a burzy | Snížení cen | Strach | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Burza | Exchange | Premiéři zemí Evropské unie | GDP | Koncern Volkswagen | Veřejný dluh Spojených států | Premiér Giuseppe Conte | Německý rozpočet | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Americký akciový index | Dluh státu | Podnikatelé a firmy | Internetový obchod | Nulový úrok | Evropský výrobce letecké techniky | Negativní výhled | Podpůrné programy | Estonsko | Výrazný vzestup | Rumunský ministr financí | Směrnice | Velké hospodářské krize | Tempo růstu ekonomiky | Konflikty | Mezinárodní vztahy a obchod | Více peněz | Stimulace hospodářského růstu | WTO | Otřesy | Chudí | Dun & Bradstreet | Afrika | Měnové zóny | Analýzy | Mezinárodní finanční instituce | KLDR | DPFO | Rychlý nárůst | Evropská měnová unie | Dolar dnes | Dovoz z Číny | Výbor pro zodpovědný federální rozpočet | Velké zadlužování | Rozdíl mezi měnovou a fiskální politikou | Výhled ekonomiky | Deficit rozpočtu Itálie | Vývoj na trzích | Analytik skupiny | Znehodnocení | Jens Klatt | Zadlužení Francie | Vojenské výdaje | Vatikán | Americký prezident | Růst cen | Ferrari | Výhled ratingu | Základní úrokové sazby | CZK | Maďarská vláda | Akcie roku 2019 | Společnost PwC | Zvýšení základní úrokové sazby | Přerušení těžby | Přijetí | Směřování americké zahraniční politiky | Tempo hospodářského růstu | BCPP | Nizozemsko | Tipy pro začínající obchodníky | Snížení úrokových sazeb | Václav Klaus | Rozpočtové škrty | Důchody | Brexit | Vysoké riziko | Plyn v EU | Počet živnostníků | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Vývoj měnového páru | Farmaceutická společnost | Italský dluh | Daňové škrty | Americké ministerstvo financí | Ekonomika Spojených států | Veřejný dluh USA | Vstup do ERM II | Mimořádná inflace | Čínský trh | Dostatek peněz | Ekonomické analýzy | Peníze z vrtulníku | Silné oživení | EIA | CIC | Marka | Tempo ekonomického růstu | Rozpočtový schodek USA | Nord Stream | Letecká společnost Virgin Atlantic | Otřesy na finančních trzích | Technická analýza EUR/USD | Alexandre de Juniac | České vlády | Řecká vláda | Zadlužení Evropské unie | Bearish Engulfing | Větší ztráty | Základní úrokové sazby ČNB | Růst cen nájmů | Trumpová | Ratingová agentura S&P | Globální spolupráce | Vladimír Pikora | Růst ruské ekonomiky | Závislost | Tiff Macklem | Index prosperity | Hlavní ekonom | Výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti | Analýza trhu | Investice do infrastruktury | Italské dluhopisy | Zhoršení ratingu Francie | CzechTrade | CECE | Zvýšení úrokové sazby | Dolarový index | Česká měna | Sell | Obavy investorů | Dopad na ekonomiku | Politická situace | Pozitivní sentiment | Realitní bublina | Nezaměstnanost | Dividendy | Pomoc ekonomice | Zmírnění inflace | Vicepremiér | Salman Ahmed | Wealth | Představitelé ECB | Valorizace | Náklady na obsluhu dluhu | Unijní činitelé | Huawei Technologies | Ministryně hospodářství | Evropská měna | Propad cen ropy | Podnikatelská důvěra | Panenské Ostrovy | Hodnota zlata | Lámání rekordů | Jeff Bezos | Současný stav | Donohoe | Ruská invaze na Ukrajinu | Nejdůležitější ekonomické události | Rheinische Post | Šéfka MMF | ČSOB | ČSÚ | Příkaz | Termínované vklady | Návrat do práce | Znepokojení na trhu | Ceny aktiv | CapitalPanda | Nejvíce zlata | Snížení nákladů | OX Capital Markets Ltd | Daň z mimořádného zisku | Analytika | Společnost Xiaomi | Pokrok ve vývoji | Rekordní rozpočet | Dow Jonesův index | Analytický tým FXstreet.cz | Výhled | Dolar zpevňuje | Obchodní deficit USA | Bitcoinové investičních fondy | Rubl | Vakcinace | Zvyšování sazeb | Obnovení důvěry investorů | Růst německé ekonomiky | Harmonizovaná inflace | WSJ | Agentura Standard & Poor's | Dobré výsledky | Vít Hradil | Návrat Donalda Trumpa | Macron | Krátkodobé zisky | Irsko | Podnikání | EFSF | Záchranné programy | Kč/USD | Brazilská ekonomika | Pandemie koronaviru | Růst úroků | Trendový kanál | Francouzský dluh | Členové eurozóny | Úvěrový rating Maďarska | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Nové trhy | Objemy obchodů na akciovém trhu | Zajímavý rozhovor | Uber | Celková inflace | Výdaje na osobní spotřebu (PCE) | Porovnání vývoje | Risk-off | Breakout | Úrokové swapy | Helena Horská | Výkon | Poradenská společnost | Chilské peso | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | Robert Wilson | 100 procent HDP | Prognóza Evropské komise | Fiskální pravidla EU | Globální ekonomiky | Makléřské firmy | Nabídka | Washington | Odpůrci eura | Ministerstvo práce | Prodat USD | Aktuální hodnoty měny | Technologický vývoj | Výdaje státního rozpočtu | Zasedání FOMC | Zavedení eura v Chorvatsku | Spotřebitelské inflace | Nový virus | Sazba daně | Výnosy | Snížení daně z příjmu | Data o vývoji HDP | Bankéři | Inflace | Fiskální politiky | Jana Maláčová | Inflace v Japonsku | Breakout strategie | Obchodní plán | Reserve Bank of Australia | Akciový index | BCM Begin Capital Markets CY | SkyBridge Capital | Alibaba | Nový fond | CL | Spotřební daně | Bilion | Financial Times (FT) | Zahraniční dluh | Agentura Kjódó | Ceny pohonných hmot | LVMH | Ministři financí Evropské unie | Úřad Eurostat | Čeští ekonomové | Vyšší poptávka | Úspěšné obchodování | Ministerstvo hospodářství | Capgemini | Úrokové míry | Reakce trhu | Ekonomiky | Obrovská panika | Snižování úroků | Odhodlání | Dnešní makroekonomické ukazatele | Lula | Donald Trump | Ruská ekonomika | Bohatí | Čínský jüan | Italský premiér Mario Draghi | Volatilita | Poplatek | Maďarsko | Technická analýza GBP/USD | Nemovitosti v ČR | Německá automobilka | Il Sole 24 Ore | První zvýšení sazeb | PKN Orlen | Velká rizika | Odhad letošního růstu HDP | Fitch rating | Krátkodobý kapitál | Federální rezervní banka | Průmyslová produkce | Akcie v Indii | Růst úroků v USA | Petr Bartoň | Evropský fond finanční stability | Turecký statistický úřad | Economist | Cena železné rudy | HDP Číny | Cenové hladiny | Investiční firmy | Státní dluh | Sazby v USA | Finanční architektura | Významné riziko | Index podnikatelské aktivity | Předstihové indikátory | Japonská vláda | Airbus | David Marek | Centrální banky | Peníze | Výrobní index | Defenzivní akcie | Daň z nabytí | Bill Gates | CySEC | Trpělivost | Breakout Trader | Propady HDP | Brent | Podfond | Globtrex.com | HUF | Čínský dovoz | Prudký pokles | Politika | Exxon Mobil | Stimul | Snížení zadlužení | Cla USA | Společnost Avast | Jaderné energie | Akcie stabilních společností | Jüan | Moody's Analytics | Očekávání | Daňové úlevy | Malé podniky | Státy eurozóny | Sociální sítě | Autopůjčovna Hertz | Expert | Natland | Výrobce letecké techniky | Cílové priority | Roční zhodnocení | Ekonomika EU | Vstupu do EU | Bankovní fond | Investiční nemovitosti | Index cen domů | Světové finanční trhy | Ministr hospodářství | Plaza Accord | Globální oteplování | Pomoc pro Ukrajinu | Jak to ovlivňuje forex | Ukončení obchodní války | Ratingová agentura | Manažerka | Vyšší výnosy | Investice do fondu | Rada MMF | Společnost Wirecard | Zvýšení sazeb | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Investujeme | Akciový index Dow Jones | Harris | Michal Dvořák | Uvolňování karanténních opatření | Štempl | Historický vývoj | Ozvěny trhu | Timeframe | MMF Kristalina Georgievová | Průmysl | Války na Ukrajině | Americké ministerstvo práce | Americký výrobce letadel | Míra nezaměstnanosti v EU | Britská letecká společnost | Hypotéky v Česku | GFCF | Invaze na Ukrajinu | Úspěšnost strategie | Základní sazby | Majetek | Organizace spojených národů | Měnový fond | Allianz | Alžírsko | Guvernér české národní banky | Evropské měny | Financovat | Důvěryhodnost | Společnost Cineworld | Standard & Poor's | Rozsáhlé propouštění | List The Wall Street Journal | Úbytek pracovních míst | Snížení schodku | Výrazný růst | Hlavní úrokové sazby | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdražovat | Jana Steckerová | Cena elektřiny | Zásoby ropy | Kurz eurodolaru | Vysoké ceny energií | DeepSeek | Kolo jednání | Norwegian Air Shuttle | Politická nejistota | Záporné reálné úrokové sazby | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Kristalina Georgievová | Ceny bydlení | Fiat Chrysler (FCA) | Historie | Americké HDP | AFP | Příležitosti | Akcie a ETF | Itálie | Snížit úrokové sazby | Výpadky | EUR/CZK | Nárůst cen | Americká lehká ropa | Výsledky průzkumu | Zaměstnanost | Vanguard | Program kvantitativního uvolňování | MiFID II | Válka | MetaTrader | Summit Evropské unie | Prezidenti Turecka | Ratingové hodnocení | Veřejný dluh Francie | Krize eura | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | Ministerstvo spravedlnosti | Americká společnost Apple | Rozpočtový deficit USA | Nový rekord | Slovenská ekonomika | Německé firmy | Nižší daně | Nejnovější údaje | Prognóza | Místopředseda Evropské komise | Výnosová křivka | Propad veřejných financí | Negativní hospodářské dopady | Skončení války | Vládní dluh | Měnový pár USD/JPY | Long obchod | Americké prezidentské volby | Použití finanční páky | Evropský stabilizační mechanismus | Co je to fiskální politika? | Zvýšit zisky | Způsob obchodování | Raiffeisenbank a.s. | WIFO | Trh práce | Zadlužení v EU | Německý Spolkový sněm | David Einhorn | Ekonomika Francie | Swiss | Růstový impuls | Růst cen akcií | Britská centrální banka | Česká bankovní asociace (ČBA) | Graf | Kongres | Akcie ve světě | Hrozba | Allianz Trade | Akvizice | Bydlení | American Airlines | Český rozpočet | Pochybnosti | Štěpán Hájek | Zpráva | Asociace exportérů | Věřitelé USA | Země EU | Americký podnik | Reformy fiskálních pravidel EU | Soud v Haagu | Hrubý domácí produkt (HDP) | Izrael | Kapitálové trhy | Objem obchodů | Sazby centrálních bank | Ekonomické zpomalení | Les Echos | Koronavirová krize | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Chesapeake Energy | Lídři EU | Kamala Harrisová | Spolupráce | Nový stavební zákon | Evropské ekonomiky | Dopad pandemie | IHS Markit | Technologické akcie | Výrazná inflace | Americké Panenské ostrovy | Volatility | Úroda obilovin | Odhad letošního růstu ekonomiky | Období poklesu | Americká měna | Long | Vývoj hlavní úrokové sazby | Nejvyšší soud | Chování | Snižování sazeb | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Eurokomisař pro ekonomiku | Zadlužení země | Hospodaření státu | WOOD SICAV | Ziskovost bank | Borsa Italiana | Moody's | LYNX Trading | Zprávy z krypto průmyslu | Nigérie | Geopolitická rizika | Národní ekonomická rada vlády | Působení fiskální politiky | Investiční portfolio | Automobilka Renault | Thyssenkrupp | Návrh rozpočtu | AUD | Plynovody | Ostrovy | Paul Tudor Jones | Inflace v eurozóně | PSA Group | Vývoj měnového páru GBP/USD | Oslabování koruny | Zadlužení v eurozóně | Evropský statistický úřad Eurostat | Deficit Itálie | Sazba ČNB | Balík stimulačních opatření | Opatření proti koronaviru | America first | Nejznámější kryptoměny | Opatření | Meziroční růst | Šéfové států | Treasuries | Zdravotní péče | Investujte zodpovědně | Covid | Oslabení eura | Výsledky voleb | Turecko | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Konsolidace | Trh | Deficit rozpočtu | Portu | Lukáš Kovanda | Hodnota amerického dolaru | Super Bowl | Karlsruhe | Vysoký veřejný dluh | Prezidenti a premiéři | Czech Fund | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Portfolio manažer | MSCI | Posílení kurzu | EMU | Cestovní ruch | Uložení peněz | Klaus Regling | Dluh Británie | Zdroje energie | Šok na trhu | Kvantitativní uvolňování ČNB | Navýšení důchodů | Fialova vláda | Rozpočtový schodek | Průměrné mzdy | Obchodování na forexových trzích | Rozpočtové deficity vlád | Míra zadlužení | Řecká krize | Spořící účty | Letošní úroda obilovin | Rekordní schodek | Open | Ceny plynu | PwC | Ekonom společnosti | Rekordní pokles HDP | SICAV | Rozdílové smlouvy | Kapitálový trh | Index | Informované zdroje | Události roku | Studie | Futures | Průměrný kurz koruny | Reálné úrokové sazby | Vyšší náklady | Platidla | Směnný kurz | Vládní podpory | Vlastní jmění | Rezervní měny | Elektřina | MMF | Burzy v Šanghaji | Parlamentní volby | Výrobní ceny | Zpřísnění měnové politiky | Političtí vůdci | Eura | Komise | Pojištění vkladů | Nejistoty | Objednávky | Tržní kapitalizace | Videokonference | Bílý dům | Ruský ministr financí | Kapitál | Fungování | Jiří Rusnok | Posílení | Komerční nemovitosti. | Devalvace | Francouzský ministr financí | Mezinárodní dluhopisy | Agentura Reuters | Bank of Canada | Včerejší obchodování | Paolo Gentiloni | Ukrajinská ministryně hospodářství | Nemoc covid-19 | Francouzská automobilka | Alstom | Nejdůležitější události | Údaje o inflaci | Zásady money managementu | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | Týdenní shrnutí | Majitel | Ministerstvo obchodu | Etické kodexy | Fit for 55 | Klimatické změny | Banka pro mezinárodní platby | Shanghai Composite | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Rekordní ceny | Salutem | OX Capital Markets | Mluvčí MMF | Česká zbrojovka | Goldenburg Group Ltd | Německé volby | S&P | Opatření proti šíření koronaviru | Společnosti | Covidové krize | Americké ministerstvo obchodu | Nízké úroky | Vzdělávací články | Nižší náklady | Koruna | Rok 2025 | Unie | Vice | Výsledky makroekonomických statistik | Masivní spekulace | Masivní investice | Flexibilita | Výnosové křivky | Vláda a kongres | Důvěra investorů | Ekonomické ukazatele | ISTAT | Sázky | Období krize | Přehřátí ekonomiky | Vstup do eurozóny | Vládní nástroj | Nerovnováha | Akciové indexy | Momentum | Vládní představitelé | Sazby na hypotékách | Christine Lagardeová | Americké měny | Ekonomický kalendář | Český premiér Petr Fiala | Tržní podmínky | Soukromý sektor | Britský premiér | Toyota Motor | Stárnutí populace | NTT | Shazování peněz z vrtulníku | Japonské ministerstvo financí | Mário Centeno | Prezident Trump | Capital Markets | Obchodní napětí | Zahraniční firmy | Výkonná ředitelka | Wall Street Journal | Úroda | Ocel | Dodávky ropy | Problémy | Sociální nepokoje | Docomo | IEA | Ekonomický vývoj | Podnikatelé | Americké univerzity | Analytický tým | Cla na dovoz | Reakce trhů | Rozpočtová politika | Energie v Evropě | Chod firem | ERM-2 | Snížení DPH | EUR/GBP | Asie | Očekávání analytiků | Nová prognóza | Deficit | Negativní dopad | Fiskální pakt | Index Stoxx 600 | Společná měna | Banka pro mezinárodní platby (BIS) | Nobelovy ceny za ekonomii | Fundamentální analýza forexu | G7 | Řízení rizika | Burzy cenných papírů | Angela Merkelová | TASS | Budoucnost | Krize eurozóny | Úroveň důvěry veřejnosti | Pokles ceny | Cyklické růstové akcie | Platina | Rada guvernérů | Slabý trh | Odchod z EU | Pokračující pokles | Zákonné platidlo | Ruský plyn | Italský statistický úřad ISTAT | Virus | Objemy peněz | Propad poptávky po ropě | Rating dlouhodobých závazků | Index Hang Seng | Kurz koruny | Vysoká inflace | Agentura Scope | Americká centrální banka | AA | Christine Lagarde | Vstup do ERM | Faktory ovlivňující fiskální politiku | Příliv migrantů | Hlavní akciové indexy | Přesun výroby | Česká firma | Ústup inflace | Výroba aut | Globální finanční krize | BNP Paribas | Chování čínských spotřebitelů | Hospodářská politika | Obnovitelné zdroje energie | Vakcína proti covidu-19 | Česká koruna | Boj s drahými energiemi | Brokers | Vlna koronaviru | Damoklův meč | Daně z příjmů | Řešení krizí | Wall Street Journal (WSJ) | Dopady války na Ukrajině | Forexové trhy | Revize fiskálních pravidel | Prudký propad | Premiér Petr Fiala | HDP Ruska | Vysoké úroky | Plaza v New Yorku | Pozornost | Chesapeake | Ropa Brent | Server BBC | M5S | Zvýšení sazeb ČNB | Klesající trend | Obchodní války | Hodnotové akcie | Solární energie | Rumuni | Vojtěch Benda | Reformy fiskálních pravidel | World Wealth Report | Bohatství | Obrovské ztráty | Zřízení fondu | Premiér Viktor Orbán | Ifo | Mezinárodní instituce | Energetický sektor | Jihoevropské země | Vývoj inflace | Participace | Stimulační balík | Conference Board | Margin | Pandemie covidu | Dluh Itálie | Rumunsko | Náklady | ECB dnes | Kurzové intervence | Revize fiskálních pravidel EU | Kompenzace | Maďarský premiér | Rozpočtový deficit Itálie | Závislost na dolaru | Index nákupních manažerů | Novela zákona o ČNB | Členské země eurozóny | Úroveň dluhu | Koronavirová pandemie | Veřejné investice | Domácnosti | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Jednoduché tipy | Bitcoin | Hazard | Počet žádostí o podporu | Salvador | Filip Kalčák | Cena plynu | Uvolnění rozpočtových pravidel | Propad zaměstnanosti | Poptávka | Kov | Úrokové sazby centrálních bank | Fiskální udržitelnost | Světové centrální banky | Mario Centeno | Nejziskovější | Španělé | Skvělý zisk | Maloobchodní tržby | ISM index | Aukce státních dluhopisů | Hlubší deficit | Šíření viru | Occidental | Forexové intervence Bank of Japan | Vývoj cen ropy | Šíření nového koronaviru | Antivirus | Nejvyšší deficit | Vyšší úroky | Unijní země | Snižování úrokových sazeb | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Invaze | TradeCentrum | NAFTA | Ministři financí zemí Evropské unie | Fungování fiskální politiky | Marketingová komunikace | Hang Seng | Patria Online | ČR do ERM | Očekávání trhu | Tovární objednávky | Obchodovat | Historická minima | Vládní koalice | Ekonomický institut Ifo | Ekonomické vztahy | Největší ekonomika | Investice do akcií | Závazek | Přímé zahraniční investice | Grónsko | Válka na Ukrajině | Norsko | Mezinárodní organizace práce | Rozpočtové deficity | Nákupy centrálních bank | MIFID | Rostoucí úrokové sazby | Dluhopisy | Indikátor | Růst úrokových sazeb | Ekonomická stagnace | Pandemie nemoci | New Deal | Akcie Apple | Platformy | Riziko korekce | Moskva | ERA | Prezident Donald Trump | Hospodářské škody | Index DXY | Korporátní dluhopisy | Pár EUR/USD | Tržní síly | Splátky úroků | Investiční bankovnictví | Analytici | Snížení ratingu | Čistý zisk | Rozvojové země | Aukce | Summit EU | Jozo Perić | Finance | Nabídky akcií | Harrisová | Rating Maďarska | Deutsche Bank | Globální dluh | Pozornost trhu | Nejnižší dluh | Wonderinterest | Obchodníci | Bankovní rada České národní banky | Hlavní ekonomka | Finanční instituce | FRED | Statistický úřad | Pokles cen | Studie World Wealth | Měnové intervence | Monetární politika | Index PMI | Indikátor CCI | Počasí | Pierre Moscovici | Záchranný bankovní fond (SRF) | Přijetí eura | Pozemky | ETF | BH Securities | RBI | Fiskální dominance | Výhled německé ekonomiky | Fiskální brzdy | Bukurešť | Jednání ministrů financí | Pohonné hmoty v ČR | Banka Mizuho | Ropa | Firma | Omezení těžby | Potravinová a energetická krize | Úvěrové ratingy | Investujte do akcií | Koncentrace | Německý kancléř Olaf Scholz | Železnice | Investiční aktivita | Bulharsko | Veřejné zadlužení | Následky pandemie | Fundamentální analýzy | Kroky ČNB | Letecká doprava | Znehodnocení úspor | Omezení cestování | Rozpočtová pravidla | Ziskový obchod | Investiční byt | Současné ceny | Čínské akciové trhy | Vládní konsolidační balíček | Emise dluhopisů | Dluhová pravidla Evropské unie | Evropský parlament | Menší poptávka | Inflační výhled | Francouzská centrální banka | Makroekonomická data | Kurz domácí měny | Signál k nákupu | Členské státy | Lucembursko | Nejvyšší kontrolní úřad | ANZ | Zpomalení inflace | Finanční společnost | Oslabení české koruny | Cena zemního plynu | Bitcoiny | Komerční banka | Zpráva CNBC | Globální inflace | Dividendový výnos | Evropský statistický úřad | Podnikání na kapitálovém trhu | Navýšení úrokových sazeb | Dlužníci | USA | Organizace spojených národů (OSN) | Ekonomové | Zadlužení EU | Spojené státy | CDU/CSU | Růst HDP | Vylepšení teorie aukcí | Pandemie | Šéf euroskupiny | Poskytování likvidity | Ocelářství | Euro vůči dolaru | Prognóza Ministerstva financí | Devalvaci měn | Rozpočtové schodky | Zavedení jednotné měny | Hlavní refinanční sazba | 3М | Platforma | Výrobce elektromobilů Tesla | Hospodaření státního rozpočtu | Sázka | BIS | Rekordní propad | Investor Warren Buffett | Maxim Manturov | Česká národní banka (ČNB) | Výkon dolaru | Volby | Kótování | Zvyšování úrokových sazeb | Bankovní unie | Pohonné hmoty | Dow Jones | Národní bezpečnost | Kurz USD | Odhad vývoje veřejných financí | Český veřejný dluh | Zpomalování americké ekonomiky | Výhled růstu Japonska | Boeing | Kontrola inflace | Indexy PMI | České mzdy | Signál k nákupu (buy) | Japonská ekonomika | Vývoj | Finanční aktiva | Dnešní údaje | Výkon ekonomiky | Záchranný bankovní fond | Dluhopisy řecké vlády | Společnost British Airways | Úroková sazba | Taro Aso | IPO roku | Počet dolarových milionářů | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Český stát | Windfall tax | Dluhová krize | Automobilový koncern | Salutem Fund | Gauti Eggertson | Wonderinterest Trading Ltd | ECB Christine Lagardeová | Německý parlament | Podnikatelská nálada | Počet obyvatel | Chorvatská ekonomika | Julija Svyrydenková | Panika na ropě | Investiční poradenství | Poptávka po dolaru | Podpůrná opatření | TikTok | Agentura Fitch | Rizikové averze | Člen bankovní rady | Nadhodnocení | Pohyby na trzích | Konkurenceschopnost | Labouristická strana | Euro vůči americkému dolaru | Nejlepší internetové akcie | LATAM Airlines | Americké akcie | Posílení japonského jenu | Obchodní dohody | Těžba ropy v Angole | Ruská centrální banka | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | RISK-ON | Erdogan | Eugal | Důvěra domácností | Poměrové ukazatele | České měny | Růst americké ekonomiky | Investice do nemovitostí | Pandemie covidu-19 | Volatilní | Dostatek likvidity | Členské země EU | Fiskální situace | Riziko ztráty | Úrokové sazby | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Výdaje | Gilead Sciences | Varování | OSN | Intervence | Pravidla Evropské unie | Světové obchodní organizace | Konflikt na Ukrajině | Problémy Francie | Veřejný dluh Británie | Sazba daně z příjmů právnických osob | Průběžné výsledky | Spotřebitelská důvěra | Členské země Evropské unie | Moody's Investors Service | Výhled České republiky | Zprávy z krypto | První odhad | Vydávání dluhopisů | ARM Holdings | Strach z inflace | Recese v USA | Stavební zákon | Měnové politiky | G20 | Investování do nemovitostí | Plánované obchody pro EUR/USD | Ekonom Jan Švejnar | Joe Biden | CSI 300 | Onemocnění | Řecká ekonomika | Sazby ČNB | Digi24 | Ceny nemovitostí | Objem obchodování | Dánové | Aktuální situace | Durace | Kompenzační programy | Šíření nákazy | Carige | Next Finance Vladimír Pikora | Ministryně financí Alena Schillerová | Natland Petr Bartoň | Veřejné finance ČR | Fiskální politika | Goldenburg | Odvětví | Investiční doporučení | Prohlášení | M1 | Americké žádostí o podporu | Střední kurz | Výdělky | Deficity vlád | Dohoda z Plazy | Šíření nového typu koronaviru | La Stampa | Zbyněk Stanjura | Sazby centrální banky | Výhled úvěrového ratingu | Italský premiér | Ekonomická situace | Meduza | Tudor Jones | SARS-CoV-2 | Růstový potenciál | Podnikové objednávky | Trading | Největší IPO roku | Státní dluh České republiky | Obchodní problémy | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Snížení úroků | CNY | Centrální bankéři | Značná rizika | Index FTSE 100 | Jak se stát lepším investorem | Automobilka Škoda Auto | Small caps | Ekonomické vysoké školy | FCA | Strategie Ondřeje Hartmana | Rekordní pokles | Pád Kábulu | Vítězství | Investiční strategie | Americká centrální banka FED | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Ifo Clemens Fuest | Silné hospodářské oživení | Belgie | Paul Milgrom | Stephen Poloz | Florin Citsu | Letecká společnost | Rozhodnutí centrální banky | Výhled veřejných financí | Koronavirus | Koronové dluhopisy | Dopady koronaviru na ekonomiku | Deloitte | Nobelovy ceny | Pakt stability | Zpomalení růstu ekonomiky | Bublina v USA | Miliardy dolarů | Dinár | ADP | Burza cenných papírů | Británie | Nesoulad | DRFG | Kazachstán | Závislost na americkém dolaru | Vládní výdaje | Obilí | Situace evropských bank | Tvorba hrubého fixního kapitálu | Prezidentské volby | Investiční rating | Změny úrokových sazeb | Intradenní strategie | Světová finanční krize | Propad ceny | Volvo | Miliardy korun | Světový obchod | Tisková konference | Bankovní systém | Romain Boscher | Obchodovat s cennými papíry | Platební bilance | Růst mezd | Automobilka | Navýšení dluhového stropu | Dluhopis | Snížení inflace | Tudor | Reálné ekonomiky | Čínská poptávka | Růst cen nemovitostí | Evropské vlády | Nákupy dluhopisů | Fiskální pravidla | Sazby | Rozhodnutí japonské centrální banky | Mezinárodní ratingové agentury | ČR do ERM II | Babišova vláda | Dopady pandemie | Zemědělství | Daň z příjmu | Studie World Wealth Report | Lufthansa | PMI ve výrobě | Růst průmyslové výroby | Patria | Změny v ekonomice | České koruny | Andorra | Levnější půjčky | Tempo zdražování | Růstové akcie | Počet výdělečně činných osob | Komise v přenesené pravomoci | Il Sole 24 | Kosovo | Američtí politici | Nové peníze | Úrok | Investovat | Rekordní maxima | Cena severomořské ropy Brent | Konsolidační balíček | Amazon | Úvěrový program | Západní společnosti | Expanzivní fiskální politika | Uvolnění dluhové brzdy | Ekonomické oživení | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Generální ředitel | Mezinárodní agentura pro energii | Julie Kozacková | Hotovost | Regulátor | Počet nezaměstnaných | Nákup a prodej | Boj s inflací | Berlín | Renault | Průzkum | Firmy | Program Antivirus | Konzervativní unie | Páka | Mezinárodní vztahy | Hertz Global | Obchodní model | Agentura Moody's | Inflace v Česku | Světové rezervní měny | Zákon o sankcích | Ekonomické ztráty | Žebříček miliardářů | Global macro | HDP Německa | Panika | Bezpečnostní situace | Murray | Reálné mzdy | Zajištění | Cena ropy brent | Práce z domova | Partnerství | Bit.plus | Aramco | Money management | Potravinová krize | Ruská ropa | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Platit daně | Pomoc lidem | HDP Británie | Provozní zisk | Ekonomický propad | Investice do platiny | Oslabení měny | Státní svátek | Podíl nezaměstnaných | Bohuslav Sobotka | Odhad růstu HDP | Vývoz z Číny | Investování | Nákup ruské ropy | Plán zavedení eura | Přední světoví těžaři | Investice v Německu | Splacení dluhu | Fed | Euroskupina | M2 | Index spotřebitelské důvěry | Čistý dluh | Maďarský forint | Výrobce letadel Boeing | NASDAQ 100 | Rozpočtový deficit | Nárůst HDP | Boris Johnson | Lazard | Kurz dolar | Pokračující růst | Ratingová agentura Fitch | Heiken Ashi | Automobilový průmysl | Videosummit | Rozpočtovaný schodek | Česká vláda | Poradenské společnosti | Novo Nordisk | Zadluženost | Primární nabídka | Trhy | Trade | Daně z neočekávaných zisků | Paypal Holdings | Akcie v USA | Federální úřad pro letectví | Emerging markets | Státní dluh ČR | Vývoj úroků | Rachel Reevesová | Pakt stability a růstu | Aktuální stav | Nárůst výdajů | Unijní instituce | Mezinárodní investoři | FTSE | Růst české ekonomiky | Měnové trhy | Německá automobilka Volkswagen | Rizika | Luboš Růžička | Rada ČNB | Deficit italského rozpočtu | Žlutý kov | Eurozóna | Portugalsko | Ropné firmy | Investiční rozhodnutí | Fond | Výhled ratingu USA | Riziková prémie | Měny centrálních bank | ISM | Kritéria konvergence | Globální trhy | Ukrajinské ministerstvo financí | Splácení zahraničního dluhu | Záchranný program | Pokles dovozů | Měkké přistání | Fitch | Pšenice | Vývoz a dovoz | Postavení dolaru | Nuance | Kancléř Olaf Scholz | Pivotní body | Dluhopisový trh | Pravděpodobnost intervence | Jan Švejnar | Zpomalování inflace | Celkový výsledek | Úspory | Poslanecká sněmovna | Srovnání fiskální politiky | Snížení spotřební daně | Předkrizové úrovně | Americký Federální úřad pro letectví | Intervence Bank of Japan | Dánsko | Philip Lowe | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | Prodávající | Kyjev | Otevírání ekonomiky | Energetické společnosti | Nominální růst | Covid-krize | Rostoucí mzdy | CVVM | Mechanismus ERM II | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Ekonomiky EU | Růst cen plynu | První obchod | Počet nemocných | Obnovení růstu | Boeing 737 Max | Sedmadvacítka | Začínající obchodníci | Pokles hodnoty eura | Schodek rozpočtu | Růst ekonomiky | Ředitelka | Cenový vývoj | Nissan | Plán obnovy | TradingEconomics | Cenu plynu | Průměrná míra inflace | Paschal Donohoe | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Studie poradenské společnosti | Bilance | Ondřej Hartman | Volby v Německu | Ukrajinská agentura | Bankovní asociace | Vladimir Putin | Tesla | Záporné úrokové sazby | Platinové akcie | ONE | Politické fráze | Řecký dluh | Low | Stabilita | Příjmy domácností | Španělsko | XTB Research | Solidní růst | Růstové sektory | Hospodářský růst Evropy | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Znovuzavedení fiskálních pravidel | Průměrná sazba hypoték | RBNZ | Český statistický úřad (ČSÚ) | Forexový trh | Inflace v USA | Komodity | Výbor pro zodpovědný federální rozpočet (CRFB) | Úvěrový rating a státní dluh | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Ekonomický plán | Řecké dluhopisy | General Motors | Veřejný dluh zemí eurozóny | Pierpaolo Benigno | Nastavení celní politiky | Odhady analytiků | Komentář Fidelity | Aktuální Price Action | Smartwings | Prezident Ifo | Rozjednané prodeje domů | Měnová krize | Investiční aktivity | Makroekonomická prognóza | Na burze | Významný dopad | Dopady krize | Akcionáři | Společnost Walt Disney | Analytička | Premiér Fiala | Společnost | Ruský rubl | World Wealth | Vývoj ukrajinské ekonomiky | Tisková konference ECB | Zadlužování | Velké firmy | Evropská dluhová krize | Alert | Výhled vývoje ekonomiky | Obchodování na trzích | Maloobchodní sektor | Analytická společnost | Meziroční růst HDP | FAANG | Posilování české koruny | Hospodaření | Zahraniční obchod | Ztráta | Orbán | Severomořská ropa | Dluhové krize | EUR/HUF | Posílení kapacit LNG | Jednotný řešící mechanismus (SRM) | Situace na trhu práce | FXstreet | Maďarská centrální banka | EBITDA | Reporty | Finanční podmínky | Zavedení rozpočtových a dluhových pravidel | Reserve Bank of New Zealand | Fundamentální pozadí | Kukuřice | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Používání eura | Pips | Tomáš Raputa | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Nejvyšší rozpočtový deficit | Hospodářské politiky | Volkswagen | TCL | Dluh eurozóny | AUD/USD | Chudoba | Legendární investor | Astrazeneca | Ratingový výhled | Hongkongské akcie | EK | Kobalt | Zahraniční forex | Riziko | Míra inflace v Německu | Analytik | Emise | Poptávka po plynu | Německá finanční společnost | Trinity | MAM | Ant | Nájemné | Capitalinked | FIAT | JPY | Zdravotní pojištění | Credit Suisse | Pražské burzy | Budapešť | FT | Citi | Pivot | Pokles výnosů | Swiss Life | SARS | Růst platů | Bankovní skupina | Bank of America | Hnutí ANO | Zadlužení firem | Virgin Atlantic | USDX | Šok | Úvěrová aktivita | LTV | Finanční trh | Portfolio | Nástroj | GBP | Nadšení | NATO | Buffett | Plyn | Veřejný sektor | Pokles cen ropy | Životní úroveň | Vyšší úrok | Německá ekonomika | Čína | Capital | Know-how | Risk | Nezisková organizace | Ozempic | Bonita | USD/CNY | Platidlo | Ceny | Tisk peněz | Prognóza vývoje | Financování | Zvýšení ceny | Recese | Zahraniční kapitál | Pokles | Gazprom | Oslabení amerického dolaru | Akcie americké společnosti | Virtuální měny | Celosvětový růst | Jak fungují akcie | Záloha | Short obchod | Digitální převody peněz | FTSE 100 | Brand Finance | Goldenburg Group | Dukascopy | Hubnutí | Války | Impuls | Ukrajina | Jan Dvořák | Dopravci | Raiffeisenbank | Bundesbank | Břidlicové ropy | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Centrální banka | BBC | Předpovědi | Prodeje ropy | DPH | Predikce | Softbank | Italové | Novo | WTI | Stavební povolení | Salesforce | Restriktivní opatření | Skupina Erste Group | Státy EU | Praxe | Biliony | Divergence | Makroekonomické faktory | Instituty | Mizuho | Jeremy Hunt | Evropské centrální banky | MACD | Libra | FAA | Zlato a bitcoin | Burzovní indexy | Trump dnes | Investiční možnosti | Rating vyšší | Odborníci | Rozvolnění | Cena severomořské ropy | Wonderinterest Trading | Dlužník | Zákonodárci | Celní politiky | Ekonom Komerční banky | Sentix | Vývoj na finančních trzích | Výsledek voleb | Klima | Paříž | Stratég | Současná cena | Kurzové riziko | Evropské dluhové krize | Instituce | Erste Bank | Finanční páka | Propuštění | Dopady epidemie koronaviru | Forint | Důchod | Morgan Stanley | Vstup do trhu | Francouzská ekonomika | Ceny zlata | Solidarita | Commerzbank | Náklady na financování | Výnos | Obchody pro EUR/USD | Donald Trump dnes | České akcie | Bezpečná měna | Pokles ekonomiky | Dobře definovaný obchodní plán | Čínští výrobci | eBook | Technické rezistence | Růst cen energií | Index DOW | ČEZ | Německé ekonomiky | ERM | Kapitálové výdaje | Počet nakažených | Index Nasdaq | General Motors (GM) | Nájmy | CFD | Ekonomická krize | Green Deal | Prostor pro růst | 256/2004 | Akcie Microsoft | Herbert Diess | Trinity Bank | Šéf ECB | Olívia Lacenová | Rozhovor | Spotřeba domácností | MNB | Zhoršení výhledu | Výnos desetiletých dluhopisů | Růstové momentum | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Společnost Virgin Atlantic | Trend oslabování | Růstové vyhlídky | Zastropování cen | Česká bankovní asociace | Posílení koruny | Miliardy USD | Podmínky půjčky | Forex trader | Švýcarské banky | Ministryně práce | Ceny akcií | Ceny energií | Zvyšování daní | S/R zóny | Cena akcií | Energetická krize | MetaTrader 5 | GBP/USD | Váš kapitál | ASX | Giuseppe Conte | Vzácné kovy | Ryanair | VIX | Premiér Mario Draghi | Událostí ve světové ekonomice | Jaromír Gec | Propad poptávky | BOSSA | Malta | Růst akciových trhů | Rychlý růst cen | Biliony dolarů | Obchodní deník | Pracovní místa | Dlouhodobý výhled | ACEA | Ukrajinská ekonomika | Tržní hodnota | Rishi Sunak | SZIF | ČSSD | Funkční období | Ant Group | Vedení ECB | Zisk | Politické problémy | Koronavirové pandemie | Devalvace měny | Přizpůsobovat se | ČNB | Bank of England | Oživení hospodářství | EURUSD | Demokraté | Nord Stream 2 | Swapy | Huawei | Rizikové měny | CBO | Daně z příjmů fyzických osob | Avast | Mzdový nárůst | Hospodářské dopady | Rating | Dovoz | Tržní sazby | Zahraniční investoři | Pozitivní zprávy | Vklady | Obchodování | Jan Vejmělek | Vzdělání | Nové prognózy | Dnešní data | Daňový poplatník | Metalurgie | Úroky | Eurostat | Prezident | NKÚ | Růst inflace | Pokles hodnoty | Kurz jenu | Cena mědi | Finanční pomoc | Jednotné měny | Hypoteční trh | Stellantis | Výdaje na osobní spotřebu | Jednotná evropská měna | Francouzský ministr | Prémie | Oslabování dolaru | Expanzivní politika | Tržní rizika | Státní rozpočet | Evropa | Fyzické akcie | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Tiffany | Letecká přeprava | Ceny realit | Zprávy | Čínské trhy | CCI | Ceny ropy | Francie | Předpověď | Trigger | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Dodávky plynu | Technologické společnosti | Dolarové sazby | Spoření | Převodník měn | Automobilky | Příjmy z prodeje ropy | Srovnávací základna | Pokles exportu | Internetové akcie | Ekonomické události | Eurodolar | Omezení pohybu | Kontext | Biden | Italská vláda | Finanční krize | DPA | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | FXstreet.cz | Německý PMI | Obchody | Vláda ČR | Běžný účet | EUR/USD a GBP/USD | Pokles české ekonomiky | Naše ekonomika | Snížení daní | Jakub Matis | Španělská ekonomika | Čínský vicepremiér Liou Che | Index CPI | xStation5 | Obchodní konflikt | Celkový deficit | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Airbus Group | Čínská společnost | Deutsche Telekom | Finančnictví | Roční maximum | PRIBOR | Portfólia | Japonsko | Exxon | Primární nabídka akcií | Zemní plyn | Historické rekordy | Standard & Poor’s 500 | Značné riziko | Rakouská bankovní skupina | Marže | Spotová cena | Směřování | Velké objemy | Grafy | Aktivum | TopForex | Japonská centrální banka | Přenos | Společnost XTB | Finanční svět | Ursula von der Leyenová | CARA | Chorvatsko | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Šíření koronavirové nákazy | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Nové zakázky | Google | Miliardy eur | Tržby | Stagnace | Finanční systém | Celní úřad | Vysoké příjmy | Konsensus | Největší rizika | Černá Hora | Aktuální prognóza | ERM II | Dluhy | Operace na volném trhu | Prodej aut | Velký problém | FOREX | Podnikatelská aktivita | Signály | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Dukascopy Europe | Dividenda | Peking | GfK | Ruský ministr | Aliance | Investiční výdaje | Globtrex | Spready | Trh s bydlením | HDP | Měnové kurzy | Devizový trh | Načasování | Hospodářské vyhlídky | Daňové zatížení | Protekcionismus | Ekonom | Restrikce | Norwegian Air | Akciové tipy | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Zrušení daně z nabytí | Euro | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Zdanění | Otevření ekonomik | Pandemická situace | Zadluženost Španělska | Ekonomka Raiffeisenbank | Anticyklické akcie | Politici | Dopady na ekonomiku | Rizikové prémie | Investiční glosa | Obchodní bilance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Zadlužení Německa | Vyšší inflace | Brazílie | Zhoršení ratingu | Členské země | Freedom24 | Ukrajinská vláda | Poradenské firmy | Výprodej | Tomáš Holub | Odklad hypoték | Tisknout peníze | Poptávka investorů | Slovensko | Martin Gürtler | Analytik finančních trhů | Vývoj trhu | JPMorgan | Měnové unie | Salmán | Trans Adriatic Pipeline | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | EBRD | Premiér Boris Johnson | Domácí měny | ČTK | Investiční fond | Lehman Brothers | Pozitivní výhled | Odhad letošního růstu | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Osobní výdaje | Zásobníky | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Brazilský real | Alokace aktiv | Obchodní nastavení | Crédit Agricole | Technický výhled | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Úrokové sazby ČNB | FOMC | Ekonomická realita | Akcie | Grexit | Zvýšení ratingu | Kupci | Mzda | Nižší úrokové sazby | Skupina Volkswagen | Daňový balíček | Hans Dieter Pötsch | Největší ekonomiky | Vývoj jádrové inflace | NERV | Trhy s komoditami | Ekonomický cyklus | 5G | Návratnost | Žebříček | Obchodovat s akciemi | Výhody | Železná ruda | Pražská burza | Základní úroková sazba | Očkování | Aktuální kurz | Podniky | Liou Che | Index spotřebitelských cen | Investiční apetit | Demografické trendy | Týdenní pivot | Český HDP | Obchodní výhled | AAA | ONS | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Analytik XTB | SPD | Index cen | Světová ekonomika | Finanční rezervy | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Češi | Tuzemské hospodářství | Převis | ADP report | Capitalinked.com Radim Dohnal | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | Zvýšení ziskovosti | OPEC+ | Hospodářská situace | PEPP | Globální ekonomika | USDJPY | Zoufalství | Radim Dohnal | Růst v eurozóně | Price Action | Flash Crash | Vývoj ekonomiky | Cenový kanál | Ekonomické škody | Index PPI | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Celebrity | Technologie | Kryštof Míšek | Největší propad | Šéf fondu ESM | Koronakrize | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Pokles úroků | Analýza EUR/USD | Prognózy | Nexi | Airbnb | Kurz | Druhá největší ekonomika | MSCI Europe | Daně | SOK | Ministři | Zpřísnění finančních podmínek | DXY | Růst zisků | Globální růst | Jádrová inflace | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Růstový trend | Panevropský index | Nejlidnatější země světa | Index cen výrobců | Ceny bytů | Snížení těžby | Jiné měny | Státy Evropské unie | Japonské akcie | Americká automobilka | Rekord | Hodnota vašich investic | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | BHS | Aerolinky | Možnosti obchodování | Silnější dolar | Dopady koronavirové pandemie | Rychlý růst | Daňová politika | Druhá vlna koronaviru | Hospodářské soutěže | Bankovní rada | Uber Technologies | Gilead | Peněžní zásoba | Investice | CBDC | Časopis Forbes | Evropské banky | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Návrh zákona | Nejvýraznější růst | Fondy peněžního trhu | Platební společnost | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Zdravotnictví | Robinhood | Joseph Stiglitz | Kevin Tran Nguyen | Rally | Odklad splátek | Investujte | Konkurence | Pokles inflace | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Komunikace | BYD | HDP v EU | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Fitch Ratings | Americký soud | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Levice | Ekonomická aktivita | Výdaje na obranu | Tipy pro začínající | ESM | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Soukromá spotřeba | tradingeconomics.com | Dražší energie | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Oddlužení | SOLEK | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Cyrrus | USMCA | Dluhopisové trhy | Fondy | OSVČ | Společnost Huawei | Dluhopisy Saúdské Arábie | Walt Disney | Hospodářství | Zotavení | Důvěra | Fond kvalifikovaných investorů | Pevný výnos | WHO | Rating České republiky | Úročení vkladů | Oslabení dolaru | Výplata | ODS | Americký akciový trh | Výhled do budoucna | Ukazatel | Reinvestice | Slabší dolar | Obchodní politika | Evropské firmy | Měny | Profitovat | Capitalinked.com | Zvýšení investic | Ropa WTI | Finanční sektor | Daňové příjmy | Burzy | Hospodářský růst | Snížení dluhu | Thomson Reuters | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Politická stabilita | Investiční potenciál | Výraznější impuls | Cash flow | Ekonomický institut | Export | Světová zdravotnická organizace | Odškodné | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Iracionální | Poradce | Signál | Snížení daně | Roční růst | Zahájení ruské invaze | Nové žádosti o podporu | Úbytek | České firmy | Petr Dufek | Italská ekonomika | Partneři | Futures na americké akcie | Covidové pandemie | Forbes | Letectví | BHS Štěpán Křeček | Mark Carney | Britská společnost Cineworld | Euronext | Zhodnocení | Zrušení daně | Organizace | Akcie Erste Group | Fundamentální data | Nemovitostní trh | Stock Exchange | Upozornění na rizika | Praha | Společnost IHS Markit | Neúspěch | Poptávka centrálních bank | Britská vláda | Eva Zamrazilová | Jižní Korea | Média | Engulfing | Fischer | Tranše | Air | Potenciální ztráty | Rozšíření | Technická analýza | Stav ekonomiky | Plány | Celkové příjmy | Toyota | Politická nestabilita | Revolut | Administrativa | Thomas Schäfer | STAN | COVID-19 | Béžová kniha | Silný trh | Největší IPO | Cena ropy WTI | Brusel | Dluhopisové výnosy | Spolkový sněm | NFP | Rekordní nárůst | Devizové rezervy | Průmyslová výroba v Evropské unii | Hypotéky | Next Finance | Rekordní růst | Lenovo | Nikkei | Ekonomika oživuje | Konvergence | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Zhodnocení měny | FDP | Německé vládní strany | Roubini | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Scope | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Týdenní pivotní body | Nálada | Americké centrální banky | Ekonom BHS | Příjmy | Fiskální rok | Investice do technologií | Ekonomické dopady | Prodej | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Znárodnění | Financial | Recep Tayyip Erdogan | Podnikatelská nálada v Německu | Ministryně práce a sociálních věcí | Bloomberg | KB | London Stock Exchange (LSE) | Admiral Markets | Dotace | Akcie v Asii | Evropská unie | Kurzarbeit | Britský ministr financí | Alena Schillerová | Ústavní soud | Rozvoj | Capital Economics | Rozhodnutí vlády | Silný růst | Refinanční sazba | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Udržitelnost | Míra | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | Současný trend | Korekce | LNG | Makroekonomie | Vyhlášení předčasných voleb | Národní rozpočtová rada | Kvantitativní uvolňování | Panevropský index STOXX 600 | Americký výrobce | Rosněfť | Asociace | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Vakcína | Výkonnost | Pomoc Ukrajině | Hodnota měny | Předčasné parlamentní volby | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Televize CNBC | Kjódó | Carry trade | Německý výrobce | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Zelené investice | Short | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | Thomas Cook | Rostoucí trend | High | Beta | Novela zákona | Pivot Point | OECD | CHF | Obnovitelné zdroje | Nabídka akcií | HDP USA | Oslabení koruny | Zastropování cen elektřiny | Nízká nezaměstnanost | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Boj proti inflaci | Růst výnosů | Inflace v únoru | Růst sazeb ČNB | Těžba ropy | Koruny vůči euru | Zakladatel | Turecký prezident | Volby v USA | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Ministři financí | Ceny zboží | Konzervativní přístup | Definovaný obchodní plán | Historická data | MT4 | Světová banka | Mexické peso | Cena | Skluz | Vystoupení z EU | VDA | ILO | Německá vláda | Společnost Gilead | Německo | Prodeje domů | Digitalizace | Bund | Makroekonomické ukazatele | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Obchodní partner | Dluh USA | Arm | Splácení dluhů | Premiér Babiš | Snížení sazeb | Nižší růst | BAT | Česká ekonomika | British Airways | Kurzy | Finanční prostředky | Partners | Prudký růst cen | Ekonomické údaje | Raiffeisenbank Helena Horská | Německá kancléřka | PX Pražské burzy | Situace na trhu | Fidelity International | Otevírání ekonomik | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Odvody | Obnovení důvěry | Tempo inflace | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Bloomberg Economics | Volby do Kongresu | Emisní povolenky | Odhad růstu ekonomiky | Záchranné balíčky | Uvolněná měnová politika | Erste | Rezervy | Předsednictví EU | Podnik | Zelené energie | Světová obchodní organizace | Forexu | Hliník | Debata | Kurzy měn | Podhodnocený | Agentura DPA | Akcie společnosti | Londýnský index | Obchodní válka | Kypr | Jednotná měna | Zlato | Boj s koronavirem | Ekonomika | Evropské méně | Plánované obchody | Ekonomické teorie | Inflace v Německu | Geopolitika | Znehodnocení měny | Desetileté dluhopisy | Denní graf | SEC | Letošní úroda | Schodek | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Politické události | Odvolací soud | Ekonomické krize | Indikátor MACD | Energetické krize | Japonská společnost | Evropské akciové trhy | Práce | Výnosnost | Úspěch | Investiční příležitosti | Banky pro mezinárodní platby | Centrální banky USA | Likvidita | Cíle | BTC/USD | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Repo sazba | Bezpečnost | Nejvíce peněz | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Banky | BlackRock | Ceny v Česku | Buy | Daňové změny | Francouzské akcie | Obchodní podmínky | Vypuknutí pandemie | Automotive | Vlády | Americká vláda | Úrokové sazby v Česku | Kotace | Rychlost | Investiční společnosti | Vývoj ceny americké ropy | Malý prostor | Šance | Daně z příjmů právnických osob | Britská společnost | Investiční platformy | Ministři financí EU | Renaissance Capital | Politický tlak | Bankrot | Chrysler | Poptávka po ropě | Jukos | Zisk na akcii | GM | Svíčková formace | Wall Street | Halliburton | Ministr financí Jeremy Hunt | Nemoc COVID-19 | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Ministr financí | Zlepšení | ČR | XTB | Kontrakt | Dlouhodobý investor | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Intervenovat | Zvyšování úroků | Lithium | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | Ratingové agentury | Snowflake | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | Xiaomi | Aktivity v eurozóně | Negativní úrokové sazby | Demokratické strany | Příprava | LES | Štěpán Křeček | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Saldo běžného účtu | Platební neschopnosti | Chevron | Vývoj měnového páru USD/JPY | Dlouhodobé důsledky | Jakub Seidler | Komise pro cenné papíry a burzy | Petr Kellner | Vyšší volatilita | Hospodářské cykly | Silná poptávka | Kancléřka Angela Merkelová | Market | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Technologický sektor | Výzvy a rizika | Oděvy | Cenné papíry | Přijmout euro | Eurokomisař | Stoxx | Lídři | Sestupný trend | LSEG | Americká lehká ropa WTI | Support | Průměrná mzda | Dluhový strop | Gabriel Štefaňák | Převody peněz | Živnostníci | Důležité informace | Angola | Zajímavé výnosy | FX | Vývoj ceny zlata | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Finanční ústav | Poslanci | Česká zbrojovka Group | Inflační tlaky | Soud | Import | Mluvčí | Výroční zprávy | Londýnské burzy | Finální odhad | Spokojenost | Služby | Marek Mora | Litva | Spotřební zboží | Německý automobilový koncern | Ruský výraz pro peníze | Návrat inflace | OPEC | Úrokové platby | Ministryně financí | Broker | Zisk před zdaněním | Nemovitosti v Česku | Peněžní zásoby | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Jestřábí hlasy | Index ISM | Události ve světové ekonomice | Evropská banka | Experti | Investoři | Nižší sazby | Míra nezaměstnanosti | Bohatý | Stop-Loss | Pokles průmyslové výroby | IHS | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Německý statistický úřad | Anton Siluanov | Výstupy | Zkrocení inflace | Automobilka Škoda | Program nákupů dluhopisů | Přecenění | Rheinmetall | Rostoucí výnosy | Automobilka PSA | Force | Vzdělávání | Embargo | Měnový pár GBP/USD | Hospodářské stimuly | Čerpací stanice | Polsko | Reddit | Šéfové | Ceny potravin | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | Auta | Centrální banka USA | Analytici společnosti | Česká zbrojovka Group SE | W1 | Nová vláda | Základní úrok | Obchodujte | Nařízení | Zavedení eura | The Wall Street Journal | Noviny | Snižování daní | Salesforce.com | Další růst sazeb | Měny rozvíjejících se trhů | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | RBA | Struktura | Hertz | IPO | Historicky nejnižší | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Škoda | Pokles poptávky | Bankroty | Hospodářské výsledky | Světoví těžaři | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Wirecard | Úročení | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Deficit státního rozpočtu | USD | Kamala | Světové hospodářství | Vývoj dolarového indexu | Volatilita na trzích | Viry | Cestování | Globální pandemie | Ceny americké ropy WTI | Ekonomický dopad | Forexové intervence | Pivovar | Kabinet | Měnová unie | Hospodářský vývoj | České předsednictví | Zvýšení daní | Legislativa | Zprostředkovatelé | PayPal | Počet nových žádostí o podporu | Der Spiegel | Libra k dolaru | Investing.com | Warren Buffett | Růst zadlužení | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Richard Bechník | Americké ministerstvo spravedlnosti | Silný dolar | ČSOB Petr Dufek | Minimální mzda | BMW | 3M | Cestovní kanceláře | Nízké úrokové sazby | Tržní podíl | Odhad inflace | Reálné spotřeby domácností | Země G20 | Cena ropy | Prezidentka ECB | Obavy z recese | BCM | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Situace v průmyslu | Britský statistický úřad | Ekonomická teorie | Americké ministerstvo | Rotace | Kupní síla | CZ | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Digitální měny | Český plynárenský svaz | Výrobce letadel | Korporátní daně | Pokles HDP | Předseda dozorčí rady | Fiat Chrysler | Maastrichtská kritéria | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | Poklesy HDP | Vysoká nezaměstnanost | Čeští exportéři | Rakousko | ANO | Digitální měny centrálních bank | IATA | Tempo růstu spotřebitelských cen | Hodnota primární veřejné nabídky | Časové období | Objemy obchodů | Graf páru | London Stock Exchange | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Americká společnost | Agentura AP | Economic | Dopady koronavirové krize | Nemovitosti | Andrej Babiš | Rezidenční nemovitosti | Evropský trh | Úvěry britské vlády | Markets | Zneužití tržní síly | Index CSI 300 | PSA | Výroba aut v Německu | BlackBerry | Time-Frame | Francouzská vláda | Vyjádření premiéra | Aleš Michl | Ruská invaze | Pravidla EU | ISIN | Nejistota | Dnes ČTK | Akcie roku | CME | HDP v eurozóně | Investice do fondů | Profesionální obchodník | 3M PRIBOR | Kryptoměna | Ekonomie | Nejvýraznější pokles | Opce | Vládní pomoc | Eurobondy | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Nvidia | Zahraniční investice | Česká republika | Ceny komodit | Nouriel Roubini | Indexy | Guvernér australské centrální banky | Takata | Státní dluhopisy | Prognózy inflace | Americký dolar | VaR | Splácení dluhu | 737 MAX | Nízké ceny ropy | Makro | Příjmy a výdaje | Evropská centrální banka | Ceny v průmyslu | Statut | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Koruna dnes | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | HICP | Stoxx 600 | NBP | Splatnost | XTB Štěpán Hájek | Spiegel | Těžaři | Bankovky a mince | Růst ceny | Opatření vlády | Měnová politika | Alokace | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Oslabení japonského jenu | Doporučení | Inflační očekávání | Rozpočtové politiky | Přerušení dodávek ruského plynu | Největší ekonomika eurozóny | Body | Parita | Swiss Life Select | Soběstačnost | Krypto | Politické otřesy | Vyšší daně | Evropské země | Pákistán | Turistický ruch | Fiskální balík | Payrolls | Měnová reforma | ROCE | Spekulace | Paradox | Aktualizovaná prognóza | Lot | Navýšení | Omikron | MPSV | Cykly | Clemens Fuest | Lockdowny | Závěr dnešního obchodování | Soud v Karlsruhe | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | ASX 200 | Dostupnost bydlení | Společná evropská měna | Americký dluh | MIC | Inflační vlna | Forex obchodování | Poradci | Globální trh | Čínský vicepremiér | Zrušení superhrubé mzdy | Poptávky po ropě | Vývoj ceny americké ropy WTI | Schodek veřejných financí | MOL | Prodeje | Výrobce elektromobilů | Pracovní síly | Daň z mimořádných zisků | Fúze | Akciový trh | Uhlí | Evropské dluhopisy | Ekonomické prostředí | Intradenní obchodník | Air France-KLM | Finančníci | Investor | Nákup dluhopisů | USD/JPY | Předsedkyně Evropské komise | Americké vlády | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | Společnost Uber | Ukazatele | Měnový pár | Obchodování na burze | Šíření koronaviru | Spotřebitelské ceny v ČR | Ovlivňování | Strukturální změny | Saudi Aramco | Banka | Produkce ropy | Primární veřejné nabídky akcií | Země eurozóny | Obchodování na forexu | Vlastnictví | Výnos dluhopisů | Markit | Nadnárodní společnosti | Američané | Vysoké školy | UNCTAD | Nízká inflace | Baker Hughes | Poplatky za obchodování | Globální akcie | Olaf Scholz | CNBC | Německý kancléř | SABIC | Oživení ekonomik | Domácí poptávka | Koncern | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Cineworld | Hospodářský výhled | Disney | Strukturální problémy | Ocenění | V4
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | Cena | 3М | Pivot