Pátek 26. duben 2024 23:09
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster

Veřejný dluh

C:\fakepath\eu penize.jpg

Italský premiér vyzval EU ke společným dluhopisům, EK to odmítá

29.03.2020 Italský premiér Giuseppe Conte vyzval Evropskou unii, aby začala vydávat "evropské dluhopisy pro oživení ekonomiky", které by měly financovat opatření související s epidemií koronaviru. Neschopnost řešit krizovou situaci by byla pro unii chybou s "tragickými" důsledky, uvedl Conte ve včerejším rozhovoru pro ekonomický deník Il Sole 24 Ore. Evropská komise ústy své předsedkyně Ursuly von der Leyenové ale uvedla, že žádné vlastní dluhopisy vydávat neplánuje.
C:\fakepath\london6.jpg

Agentura Fitch kvůli koronaviru snížila úvěrový rating Británie

29.03.2020 Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings zhoršila hodnocení úvěrové spolehlivosti Británie o jeden stupeň na úroveň AA-. Předpokládá totiž, že na britské veřejné finance bude mít negativní dopad epidemie nemoci COVID-19. Fitch tak nyní hodnotí Británii stejnou ratingovou známkou jako Českou republiku.
C:\fakepath\top-27032020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.03.2020 1) Britský premiér Boris Johnson oznámil, že mu vyšel pozitivní test na koronavirus a má lehké příznaky nákazy Covid-19. Premiér bude podle BBC v domácí izolaci a dál bude stát v čele boje proti epidemii Covid-19.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Lídry EU při videosummitu rozdělily koronové dluhopisy

27.03.2020 Političtí vůdci evropských zemí jsou rozdělení v pohledu na to, jakou sílu mají mít opatření určená na pomoc ekonomikám poškozeným koronavirovou krizí. Během čtvrtečního videosummitu se nedokázali shodnout na tom, zda poskytovat zasaženým zemím úvěry ze záchranného fondu či vydávat speciální "koronové" dluhopisy. Zatímco Itálie a další jihoevropské země usilují o co nejštědřejší podporu ze společných peněz, tradičně šetrné země v čele s Německem nechtějí, aby kvůli stimulům bobtnal veřejný dluh.
img

Vláda chce zítra navýšit rozpočtovaný schodek na dějinně nejvyšší úroveň 200 miliard korun, je to však stále málo

22.03.2020 Ministerstvo financí nově plánuje schodek ve výši 200 miliard korun. Ministryně financí Alena Schillerová na pondělním jednání vlády navrhne v novele zákona o státním rozpočtu zvýšit schodek rozpočtu právě na takovou sumu, z dosavadní cifry 40 miliard.
img

Vláda zřejmě živnostníkům odpustí důchodové pojištění, kvůli koronaviru. Stát tím přijde o další miliardy, schodek tak bude rekordní v dějinách ČR

22.03.2020 Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová chce ulevit drobným podnikatelům a živnostníkům. Navrhuje jim prominout platby na povinné důchodové pojištění, a to po dobu šesti měsíců, od letošního března do srpna. Mnozí živnostníci, mnohé OSVČ, jsou totiž těžce zasaženi současnou ekonomickou krizí, kterou způsobuje šíření koronaviru a opatření pro boj s ním. Řadě živnostníků, třeba těm v pohostinství či v turistickém ruchu, zcela vypadl příjem.
img

Deficit státního rozpočtu letos dosáhne nejspíše 250 miliard korun, může však přesáhnout i 300 miliard. Schodek „jen“ 100 miliard je nyní už utopie

20.03.2020 Ministerstvo financí uvádí, že schodek státního rozpočtu ČR dosáhne za letošní rok úrovně přesahující 100 miliard korun. Už v tuto chvíli musí být zřejmé, že důležitou roli sehrává spíše slůvko „přesahující“ než cifra „100 miliard“. Ta je totiž uvedena jen proto, aby se skok z původního rozpočtovaného schodku, 40 miliard, nezdál až příliš velký. Sto miliard, to je prostě nyní již utopicky nízká suma, vzhledem k okolnostem.
C:\fakepath\ropa.jpg

Obrovská panika na ropě, vítězem je japonský jen

09.03.2020 Dnešní otevření trhů je doprovázeno extrémní volatilitou. Kvůli víkendovým událostem, které znovu zvýšily rizika globálního rozšíření koronaviru, zahájila většina aktiv obchodování tento týden gapem. Pod prodejní tlak se dostávají rizikové měny jako mexické peso a ruský rubl. Česká koruna se až překvapivě drží bez volatility okolo 25,40.
img

Forex: Koruna ve víru virů

02.03.2020 V uplynulém týdnu žádná nová data z české ekonomiky nepřišla, ale i kdyby přišla, bylo by to zřejmě úplně jedno – trhy momentálně žijí jen a pouze koronavirem. Po explozi nových případů v Itálii se mezi finančníky strhl poprask srovnatelný (alespoň dle hodnoty VIX – tedy „indexu strachu“) jen s těmi největšími historickými šoky, včetně např. pádu Lehman Brothers či teroristického útoku na Světové obchodní centrum. Pro vyvolání davové hysterie má Covid-19 ty nejlepší předpoklady – je exotického původu, nikdo o něm mnoho neví, a dokáže zabíjet.
C:\\fakepath\\francie.jpg

Moody's zhoršila výhled úvěrového ratingu Francie

23.02.2020 Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service zhoršila výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti Francie z pozitivního na stabilní. Signalizovala tak, že zlepšení ratingové známky ze současného stupně Aa2 v dohledné době nechystá. Agentura svůj krok zdůvodnila nedostatečným opatření k zajištění zřetelně sestupného trendu v poměru francouzského dluhu k výkonu ekonomiky.
C:\fakepath\spanelsko 123.jpg

Zadluženost Španělska loni klesla nejníže od roku 2013

18.02.2020 Španělsko na konci loňského roku snížilo poměr dluhu k hrubému domácímu produktu (HDP) na 95,5 procenta, což je nejnižší údaj od roku 2013. Uvedlo to dnes španělské ministerstvo hospodářství. Zadlužení se tak snížilo z 97,6 procenta HDP v roce 2018, zejména díky nízkým úrokovým sazbám a ekonomickému růstu země.
C:\fakepath\italie.jpg

MMF: Rozpočtový deficit Itálie letos převýší vládní cíl

29.01.2020 Deficit italského rozpočtu letos převýší vládní cíl, zatímco veřejný dluh zůstane rekordní a v dalších letech dál poroste. Ve svém hodnocení italské ekonomiky to dnes uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Římské vládě doporučuje, aby dala veřejné finance do pořádku a využila k tomu nynějších nízkých úrokových sazeb.
img

Česko má nejnižší dluh za posledních deset let

14.01.2020 Veřejné zadlužení České republiky se daří držet víceméně stabilizované již sedm let. Potvrzují to dnešní čísla Českého statistického úřadu k dluhu a deficitu vládních institucí ve třetím loňském čtvrtletí. Dluh vládních institucí mezičtvrtletně klesl na 1783,5 miliardy korun. Jeho krátkodobé výkyvy však nejsou podstatné, jelikož odráží třeba jen časování splatností jednotlivých dluhopisů ČR či naopak jejich emisní kalendář.
img

Graf dne: Výnosy z německých desetiletých dluhopisů vystoupaly nejvýše od května

13.01.2020 Výnosy z německých dluhopisů se nezadržitelně derou na vyšší úrovně. Dnešní závěr by mohl výnos z desetiletého dluhopisu zastihnout na nejvyšší úrovni od května, i když stále v negativním teritoriu. Aktuálně se pohybuje na -0,16 %. Rostoucí výnos z německých dluhopisů je důsledkem naděje na lepší ekonomický vývoj v Německu a poklesu rizikové averze, která snižuje poptávku po bezpečných přístavech. Obchodníci mají vysoká očekávání ohledně středečního podpisu obchodní dohody mezi USA a Čínou, tedy země absorbující přibližně 7 % německých exportů. Německo dnes zároveň oznámilo rekordní rozpočtový přebytek v roce 2019 ve výši 13,5 mld. euro. Do konce roku 2023 by země měla snížit veřejný dluh k HDP na 51 % z 61,9 % v roce 2018.
img

Loňské hospodaření vlády spadlo do schodku předně kvůli slabšímu výběru daní, zejména DPH. Opoziční kritika „vysátí“ privatizačního účtu ale nemá opodstatnění, stejně jako samotný schodek

03.01.2020 Ministerstvo financí dnes oznámilo výsledek hospodaření státního rozpočtu za rok 2019. Celkový výsledek pokladního plnění skončil v „červených číslech“, jelikož státní pokladna vykázala schodek 28,5 miliardy korun. Jedná se tak o lepší výsledek, než jaký během roku 2019 očekávala minimálně část trhu (počítalo se až se čtyřicetimiliardovým schodkem). Zároveň jde o nejhorší výsledek hospodaření státní kasy od roku 2015. Pro takový výsledek se vzhledem k solidnímu výkonu tuzemské ekonomiky v loňském roce a nejnižší míře nezaměstnanosti v EU i v OECD i vzhledem k ne až tak slavné investiční činnosti vlády jen těžko hledá ekonomické opodstatnění.
C:\fakepath\trump.jpg

Trump podepsal zákon o sankcích kvůli plynovodu Nord Stream 2

22.12.2019 Americký prezident Donald Trump v pátek podepsal zákon umožňující uvalit sankce na podniky spojené s výstavbou plynovodu Nord Stream 2. Ten má přivádět plyn z Ruska do Německa a Česká republika k němu bude připojena plynovodem Eugal. Moskva Trumpův krok včera odsoudila a uvedla, že Spojené státy brání ostatním zemím v rozvoji vlastní ekonomiky. Německý ministr financí Olaf Scholz pak sankce označil za vměšování do vnitřních záležitostí Německa i Evropy, uvedla agentura Reuters.
img

Změna chování čínských spotřebitelů může značně ovlivnit globální trh

29.11.2019 Zpomalování růstu globální ekonomiky a postupné snižování odhadů Mezinárodního měnového fondu (MMF) v jednotlivých zemích s sebou přináší i nové trendy vývoje a postupné změny v chování spotřebitelů. Příkladem je čínská ekonomika, kde spotřebitelé postupně ustupují z trendu posledních let, kdy významnou část úspor utráceli v zahraničí.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

MMF letos potřetí zhoršil výhled růstu Japonska

25.11.2019 Mezinárodní měnový fond (MMF) letos už potřetí zhoršil výhled růstu ekonomiky Japonska pro letošní rok. Důvodem jsou zvýšená rizika kvůli globálnímu ekonomickému zpomalení. Hrubý domácí produkt třetí největší ekonomiky světa by měl letos vzrůst o 0,8 procenta místo doposud očekávaných 0,9 procenta. Příští rok má ekonomika dál zpomalit na půl procenta, uvedla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\euro zone.jpg

EK varovala osm zemí před porušením rozpočtových pravidel

20.11.2019 Evropská komise dnes varovala osm států eurozóny včetně Slovenska, že jim příští rok hrozí porušení rozpočtových pravidel Evropské unie. Zásadnější námitky má komise k návrhům rozpočtů Itálie, Francie, Španělska a Belgie, z nichž je podle komisařů patrná nedostatečná snaha omezit vysoký veřejný dluh.
img

9 nejlepších defenzivních akcií současnosti

15.11.2019 V dobách, kdy ceny akcií prudce kolísají a akciové indexy mají tendenci klesat, se investoři zaměřují na defenzivní, antiticyklické akcie stabilních společností. Cyklické růstové akcie, jako jsou například akcie společností v polovodičovém sektoru nebo sektoru cloudového softwaru naopak investoři často opouštějí v chaotických fázích trhu, což zpravidla přinese dlouhou spirálu směrem dolů u hodnoty těchto akcií.
img

Market alert: Chile v plamenech, peso padá na historická minima

13.11.2019 V minulém roce byly trhy zasaženy dvěma měnovými krizemi - v Turecku a Argentině. V tomto roce se však problém objevil tam, kde by ho čekal málokdo - v jihoamerickém Chile. V této analýze se podíváme na to, co je jádrem chilské krize a jejího dopadu na tamní ekonomiku a měnu. Chilské peso totiž v posledních týdnech dramaticky propadlo.
C:\fakepath\euro penize.jpg

Chorvatsko chce přijmout euro nejpozději do začátku roku 2024

12.11.2019 Strategickým cílem Chorvatska je splnit nezbytná kritéria a přijmout euro do konce funkčního období následující vlády, respektive do roku 2024. Řekl to dnes chorvatský premiér Andrej Plenković. V červenci Chorvatsko formálně požádalo o vstup do mechanismu směnných kurzů ERM-2, který je předstupněm zavedení eura.
img

Veřejný dluh dosáhl úrovně 1 817 miliard korun

02.10.2019 „Veřejné rozpočty jako celek hospodaří lépe než státní rozpočet. České republice se daří snižovat zadlužení vůči hrubému domácímu produktu. V současné době patří naše země mezi rozpočtové premianty v rámci Evropské unie,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\_107223554_hi054409069.jpg

Conte slíbil v Bruselu snižování italského dluhu

11.09.2019 Italská vláda chce snižovat veřejný dluh země a hodlá se podílet na plánech a prioritách budoucí předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové. Novinářům to dnes řekl italský premiér Giuseppe Conte po jednání se šéfem Evropské rady Donaldem Tuskem v Bruselu, kam dorazil na první zahraniční cestu od změny italské vládní koalice. Tématem jednání byla i migrace, v níž předchozí Conteho kabinet zastával nekompromisní postoje, zatímco od nové vlády si EU slibuje vstřícnější přístup.
C:\fakepath\image.jpg

Německo zvažuje ústup od politiky vyrovnaného rozpočtu

08.08.2019 Německo zvažuje, že ustoupí od své politiky vyrovnaného rozpočtu a použije nové půjčky k financování nákladného programu ochrany klimatu. Agentuře Reuters to dnes řekl zdroj obeznámený se situací. Mluvčí německého ministerstva financí se k těmto informacím odmítl vyjádřit. Poukázal nicméně na prohlášení ministerstva, podle kterého je boj proti klimatickým změnám velkou výzvou a vláda chce tuto problematiku řešit s plným nasazením.
C:\fakepath\francie.jpg

Nejzadluženější zemí eurozóny je Francie

19.07.2019 Nejzadluženější zemí eurozóny se stala Francie. Její veřejný dluh předstihl v prvním čtvrtletí v absolutních číslech dluh italský, informoval dnes evropský statistický úřad Eurostat. V prvních třech měsících roku dlužila Francie o 359 milionů eur (9,2 miliardy Kč) více než Řím.
C:\fakepath\italy-debt-deficit-economy-848947.jpg

EK po závazcích Říma už nechce řízení kvůli vysokému deficitu

03.07.2019 Po závazcích, které tento týden nabídl ohledně veřejných financí Řím, došla dnes Evropská komise (EK) k závěru, že už není nutné, aby členské země Evropské unie zahájily vůči Itálii řízení kvůli nadměrnému deficitu. Novinářům to po dnešním jednání komise řekl komisař pro hospodářské a měnové záležitosti, daně a cla Pierre Moscovici.
img

Veřejný dluh vzrostl na 1 837 miliard korun

01.07.2019 „V prvním čtvrtletí letošního roku byla v České republice extrémně nízká míra nezaměstnanosti, která pomohla stabilizovat hospodaření veřejného sektoru. Míra zadlužení se aktuálně přibližuje úrovním, které byly pro naše hospodářství běžné v době před propuknutím světové ekonomické krize,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\Japonsko.jpg

Příjmy z daní v Japonsku byly loni rekordní

26.06.2019 Daňové příjmy v Japonsku v uplynulém fiskálním roce stouply na rekordních 60,4 bilionu jenů (JPY; 12,6 bilionu Kč). Uvedla to dnes agentura Reuters, která se odvolává na informace zdrojů z vlády. V prosinci vláda odhadovala, že daňové příjmy ve fiskálním roce do konce března 2019 budou činit 59,9 bilionu JPY.
img

EUR / USD – 21. 6. 2019

21.06.2019 Euro se drží nad hranicí 1,1300 poté, co italský premiér Giuseppe Conte v dopise představitelům Evropské unie prohlásil, že se státní účty (vládní a veřejný dluh vůči GDP) země zlepšují i ​​přes zpomalující se ekonomiku a neodůvodňují sankce EU.
C:\fakepath\spanelsko 123.jpg

Země EU ukončily po letech řízení se Španělskem kvůli schodku

14.06.2019 Členské země EU dnes ukončily řízení, které bylo od roku 2009 vedené se Španělskem kvůli jeho nadměrnému schodku. Ministři financí dnes v Lucembursku potvrdili, že Madridu se podařilo schodek dostat pod unijní referenční hodnotu tří procent. Itálii, u které nedávno Evropská komise začátek analogického řízení označila za oprávněné kvůli vysoké míře dluhu, dnes země vyzvaly, aby učinila kroky k jeho snížení.
img

EUR / USD – 31. 5. 2019

31.05.2019 Euro vzrostlo z 1-týdenního minima, protože americký dolar oslabil díky rostoucím spekulacím, že by americký Federální rezervní systém v letošním roce mohl snížit úrokové sazby. Oživení dvojice se však jeví jako křehké, protože investoři zůstali opatrní poté, co Bank of Italy varovala, že by veřejný dluh mohl v letošním roce vzrůst více než předpokládala vláda ve srovnání s domácím produktem.
img

Brusel hrozí Římu, Peking Washingtonu a Washington spojencům v Berlíně, Paříži a Londýně. Atmosféra ve světě je po dnešku opět vyhrocenější, což „odnese“ i Česko

29.05.2019 Ve středu eskalovalo hned několik napjatých mezinárodních vztahů. Vyhrocení každého jednoho z nich má přitom potenciál vážně ochromit světový ekonomický růst. Brusel hrozí Římu, Peking Washingtonu a Washington spojencům v Berlíně, Paříži a Londýně. Atmosféra ve světě je po dnešku opět o něco vyhrocenější, což „odnese“ i Česko.
img

Rozbřesk: ČNB nemá kam pospíchat

28.05.2019 ČNB může být s dosavadním vývojem ekonomiky spokojena. Naplnilo se její očekávání, ať už jde o inflaci nebo ekonomický růst, který se podle předběžného odhadu od prognózy centrální banky odchýlil jen o jednu desetinu procentního bodu. Zafungovaly i vyšší úrokové sazby, které spolu s přísnější regulatorikou omezily poptávku po hypotékách a zmírnily tak dřívější přetlak na realitním trhu.Situace se mění i na druhém přepjatém trhu, a sice tom pracovním. Nezaměstnanost sice už nemá kam klesat, na druhé straně už však přestala přibývat nová pracovní místa.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (29.4.2019)

29.04.2019 Minulý týden došlo na měnovém páru EUR/USD k aktivaci dalšího ziskového obchodu podle mého týdenního komentáře. Nejprve sice došlo k náznaku průrazu horní vstupní S/R zóny (vstup do long pozice), ovšem průraz nebyl dostatečný (pouze 1,8 pips), takže vstup long se nekonal. Později ovšem došlo k prolomení spodní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval short obchod, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Dluh zemí eurozóny loni klesl

23.04.2019 Celkový veřejný dluh zemí eurozóny loni klesl na 85,1 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z 87,1 procenta o rok dříve. V Itálii a Řecku, dvou nejzadluženějších zemích bloku, se ale zvýšil. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Snížil se také úhrnný rozpočtový deficit 19 zemí platících eurem, a to na 0,5 procenta HDP z jednoho procenta předloni.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF v blízké době neočekává recesi světové ekonomiky

03.04.2019 Růst světové ekonomiky v důsledku obchodních sporů i přísnější měnové politiky ztratil na tempu, Mezinárodní měnový fondu (MMF) však v blízkém období neočekává hospodářskou recesi. Uvedla to včera šéfka MMF Christine Lagardeová v projevu k Obchodní komoře Spojených států ve Washingtonu.
C:\fakepath\spanelsko.jpg

Španělsko loni rostlo nejpomaleji za čtyři roky

29.03.2019 Španělská ekonomika loni rostla nejpomaleji za poslední čtyři roky, rozpočtový schodek však poprvé od finanční krize v roce 2008 klesl pod tři procenta hrubého domácího produktu (HDP), což je limit stanovený pravidly Evropské unie. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů španělského statistického úřadu.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Ekonomice eurozóny podle španělské centrální banky nehrozí recese

18.03.2019 Eurozóně ani Španělsku v současnosti podle ekonomických modelů nehrozí žádná hospodářská recese. V rozhovoru s listem El País to řekl guvernér španělské centrální banky Pablo Hernández de Cos. Poukázal však na hrozby pro ekonomický růst, například na připravovaný odchod Británie z Evropské unie.
C:\fakepath\italie 13122013-2.png

Itálie podepíše smlouvu s Čínou

15.03.2019 Itálie přes varování Evropské unie a Spojených států podepíše příští týden smlouvu o spolupráci s Čínou. Dnes to potvrdil italský premiér Giuseppe Conte. Jako první stát skupiny G7 se tak připojí ke globální iniciativě One Belt One Road (nová Hedvábná stezka), která pomocí miliardových investic hospodářsky propojuje Čínu s Evropou a posiluje čínský vliv.
img

US Public Debt – Dynamika veřejného dluhu s polu s jeho objemem ohrožují USA více, než US-Sino krize

13.02.2019 Po dobu 8 let využívali analytici veškeré příležitosti k tomu, aby zdůrazňovali, že americký dluh pod vedením Baracka Obamy alarmující rychlostí roste a během Barackova funkčního období se téměř zdvojnásobil a vzrostl o 9,3 bilionů dolarů.
C:\fakepath\Italie2.png

Itálie se chystá prodat majetek za 1,8 miliardy eur

05.02.2019 Itálie se chystá prodat státem vlastněné nemovitosti v hodnotě 1,8 miliardy eur (46,3 miliardy Kč). Získané prostředky mají zmírnit dluhové zatížení země. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací to uvedla agentura Bloomberg.
img

Kam zmizely problémy Evropy?

05.02.2019 Jeden z největších problému Evropy v roce 2018 byl italský rozpočet a zadlužení italské vlády. Při pohledu na vývoj finančních trhů v Evropě se zdá, že největší problém Evropy někam zmizel. Alespoň tak lze usuzovat z vývoje italských akcií a dluhopisů, které na tom nejsou od začátku roku nijak zle. Hrozba z Itálie je však stále reálná a může vyvolat paniku napříč finančním sektorem v Evropě. Nejnebezpečnější veřejný dluh v hodnotě 1,5 bilionu euro je koncentrován v italských bankách v Římě a Miláně. Dluh země již přerostl 132% ročního HDP.
C:\fakepath\recko 08012014.png

Řecko nesmí podlehnout únavě z reforem

27.01.2019 Únava z reforem může ve spojení s vnějšími riziky ohrozit snahy Řecka pokračovat v silném hospodářském růstu. Uvedl to v pátek Mezinárodní měnový fond (MMF) ve své první hodnotící zprávě vydané poté, co Atény loni v srpnu vystoupily z úsporného záchranného programu. Řecko se ale zavázalo pokračovat v hospodářských reformách předepsaných mezinárodními věřiteli i po tomto datu, napsala agentura Reuters.
img

O státní dluhopisy Saúdské Arábie byl velký zájem

10.01.2019 Nově vydané mezinárodní dluhopisy Saúdské Arábie po zahájení obchodování rostly, což je podle manažerů fondů další známkou vysokého zájmu investorů, napsala agentura Reuters. Nová emise dluhopisů je prvním testem důvěry zahraničních investorů v zemi po zabití novináře Džamála Chášukdžího loni v říjnu a přišla ve stejný den, kdy země představila první nezávislý audit svých zásob ropy, který ukázal, že zásoby země jsou vyšší, než se doposud uvádělo.
C:\fakepath\euro3.png

Euro používá 19 z 28 členských zemí EU

30.12.2018 Základní fakta k 20. výročí (1. ledna 1999) zahájení užívání jednotné evropské měny euro v obchodním a bankovním styku:
C:\fakepath\euro 08012013-2.png

MF a ČNB opět nedoporučily nyní přijmout euro, vláda to schválila

12.12.2018 Ministerstvo financí a Česká národní banka opět doporučily vládě prozatím nestanovovat cílové datum vstupu do eurozóny, tedy přijetí eura. Vyplývá to z každoročního materiálu MF a ČNB o vyhodnocení plnění maastrichtských konvergenčních kritérií a stupně ekonomické sladěnosti ČR s eurozónou. Dokument dnes schválila vláda, informovala na twitteru ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Vláda Andreje Babiše (ANO) již ve svém programovém prohlášení uvedla, že nebude o vstup do eurozóny usilovat.
img

Rozbřesk: Řecko mimo záchranný program

20.08.2018 Nový týden začíná pozitivní zprávou o tom, že Řecko opouští záchranný program a může znovu zamířit na mezinárodní kapitálové trhy. V jaké kondici? Po dlouhé řadě škrtů, reforem a jednom oddlužení ze strany soukromých věřitelů, kteří odepsali dluhy za cca 100 mld. eur, aktuálně řecký celkový veřejný dluh dosahuje zhruba 323 mld. eur a odpovídá tak – podle údajů za první kvartál letošního roku – 180 % HDP. Většinu z této částky dnes tato země dluží ostatním členským zemím eurozóny, zatímco jen necelou jednu třetinu z této částky představují dluhopisy.
C:\fakepath\euro 08012013-2.png

Chorvatsko chce přijmout euro do osmi let

30.10.2017 Chorvatsko se během sedmi až osmi let chce stát členem eurozóny. K mechanismu směnných kurzů ERM-2, což je mechanismus, který před přijetím jednotné evropské měny zajišťuje měnovou stabilitu, se Záhřeb zamýšlí připojit ještě před svým předsednictvím EU v roce 2020. Oznámil to dnes chorvatský premiér Andrej Plenković.
global economy.jpg

Globální dluh loni dosáhl rekordu

06.10.2016 Globální dluh v loňském roce dosáhl rekordních 152 bilionů dolarů (3,7 biliardy Kč), což bylo 225 procent...
usdjpy-27042015-clanek.png

Co nevíte o USD/JPY

27.04.2015 V návaznosti na předchozí vzdělávací články, ve kterých jsme se věnovali nejdůležitějším okamžikům ve vývoji měnových párů EUR/USD a GBP/USD nás čeká i poslední z „velké trojky“ – USD/JPY.
nemecko zeme.jpg

Německý rozpočet se letos přiblíží k vyrovnanosti

02.10.2013 Německý rozpočet se v letošním roce dostane k těsné blízkosti vyrovnané bilance. Díky tomu klesne veřejný dluh pod 80 procent hrubého domácího produktu, předpovědělo dnes německé ministerstvo financí. Dnešní odhady jsou o něco příznivější než vládní plány z letošního dubna.
italie.jpg

Itálie zhoršila odhad vývoje ekonomiky

20.09.2013 Italská vláda dnes zhoršila odhad vývoje domácí ekonomiky na letošní i příští rok. Letos hrubý domácí produkt (HDP) podle nové prognózy klesne o 1,7 procenta, namísto dosud očekávaného snížení o 1,3 procenta. Rozpočtový deficit pak na konci roku bez dodatečných opatření překročí tříprocentní limit Evropské unie, vláda ale slíbila, že to nedopustí.
rakousko 26062013.jpg

Vyhlídky rakouské ekonomiky se zhoršily

28.06.2013 Přední rakouské hospodářské instituty dnes snížily odhad růstu rakouské ekonomiky pro letošní i příští rok. Upozornily, že slabý hospodářský vývoj v eurozóně bude mít negativní dopad na rakouskou ekonomiku, která je závislá na exportu. Příští rok má být ale přesto výrazně lepší, než ten letošní.
italy.png

Deficit rozpočtu Itálie klesl, dluh je rekordní

01.03.2013 Rozpočtový deficit Itálie klesl loni na tři procenta hrubého domácího produktu z 3,8 procenta v roce 2011...
img

Makro: Výhled německé ekonomiky se zlepšil, Bundesbank

21.02.2012 Výhled pro německou ekonomiku se ke konci února znatelně zlepšil, i když rizika týkající se dluhové krize přetrvávají, uvedla únorová zpráva Bundesbank. Předpokládá, že v prvním čtvrtletí 2012 budou výrobu ještě zatěžovat vnější faktory. Od druhého čtvrtletí podstatně zrychlí a potvrdí prosincový výhled. Intenzivní poptávka ve stavebnictví by měla být silným impulsem v dohledné budoucnosti. Také soukromá spotřeba bude podporovat hospodářský růst, pokud zůstane zachován pozitivní sentiment mezi spotřebiteli. V současnosti přetrvávají pouze mírná rizika ohledně navyšování mezd. Měnová politika bude i nadále velmi expanzivní a dostatek likvidity zajistí velmi nízké úrokové sazby.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | Grexit | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Mexické peso | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Objemy obchodů | Ekonomická teorie | Obchodování na burze | Měnové trhy | Investujeme | Interactive Brokers | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Akvizice | Alert | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Beta | Bloomberg | Bod | Bonita | Breakout | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | Béžová kniha | CCI | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | Devizový trh | Nesoulad | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | ECB | EFSF | ERM | ERM II | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Expanzivní politika | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Forex trader | Futures | Fúze | G7 | Grafy | High | IFO index | IPO | ISIN | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzové riziko | Kurzy měn | LES | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | Low | MIFID | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Margin | Záloha | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | PRIBOR | Pakt stability | Parita | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Směnný kurz | Splatnost | Spotová cena | Spread | Statut | Support | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | CHF | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Investoři | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Ziskový obchod | Breakout strategie | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Sázka | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Japonská měna | RBNZ | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Obchodovat | Ondřej Hartman | Investiční bankovnictví | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Portugalsko | Forexové intervence | EUR/HUF | Obchodní deficit | LYNX | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Time-Frame | Zásoby ropy | Dukascopy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | Raiffeisenbank | Global macro | Delta | Index | Investiční strategie | Podpora | Přenos | Vlastní jmění | Volatilní | Akcie Apple | Akcie Erste | Akcie Microsoft | Akcie ve světě | Akciové burzy | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýza trhu | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Brent | Brokers | Burza cenných papírů Praha | Burzovní indexy | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena libry | Cena ropy WTI | Čínská ekonomika | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České akcie | České koruny | Členové eurozóny | Členské země eurozóny | Členské země Evropské unie | Devizové trhy | Dluh Řecka | Dolar | Dukascopy Europe | Ekonomická krize | Ekonomické analýzy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Engulfing | Eura | Evropská banka | Evropská měna | Evropská měnová unie | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fitch rating | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | HDP Číny | HDP Ruska | HDP USA | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Indikátor CCI | Investice do akcií | Investice do fondů | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nemovitosti | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investing | Investování do nemovitostí | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Krize eurozóny | Kurz dolar | Kurz kuny | Kurz USD | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měnové kurzy | Měnový kurz | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Nové trhy | Oslabení koruny | Oslabení měny | Patria Online | PayPal | Pips | Pivot | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Ratingové hodnocení | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řecká krize | Řízení rizika | Signály | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Španělská ekonomika | Švýcarské banky | TopForex | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Ukrajinská ekonomika | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj inflace | WTI | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | EIA | Buffett | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Bill Gates | Čistý dluh | EBITDA | Ekonomika EU | Christine Lagarde | Indie | Jeff Bezos | MIC | Ministerstvo financí | P.A. | Petr Kellner | Redukce | ROCE | Sell | Small caps | Tovární objednávky | Tranše | Vláda ČR | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | WSJ | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Bohatý | eBook | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Fundamentální data | S/R zóny | Rozhovor | Know-how | Vzdělání | Poradenská společnost | Burze | Skvělý zisk | Aramco | Moody's Investors Service | Markit | Dow Jonesův index | DPA | Jackson Hole | Microsoft | Bankovní sektor | Česká bankovní asociace | ANZ | Sentix | Baker Hughes | David Marek | Institut Ifo | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Moody's Analytics | PwC | Next Finance | Agentura AP | BBC | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Reporty | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Technický výhled | Uložení peněz | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Mark Carney | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Evropské banky | Finančníci | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | Malý prostor | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Il Sole 24 | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Forbes | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Mezinárodní ratingové agentury | Mezinárodní instituce | Standard & Poor's | České firmy | Economist | Economic | Inflační tlaky | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IHS | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Greenlight Capital | Program nákupu dluhopisů | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Americký akciový index | Šok na trhu | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Oslabení japonského jenu | Odchod z EU | Britský ministr financí | Fitch Ratings | AAA | Summit EU | Finančnictví | Alibaba | Halliburton | Dnes na trzích | Propad | Vystoupení z EU | Kurz domácí měny | Úvěrový rating | Kryptoměny | Les Echos | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Rating dlouhodobých závazků | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Cena mědi | Marže společností | Zahraniční investice | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení koruny | Čínské akciové trhy | Dnešní údaje | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Největší banky | Rozpočtová pravidla | Stagnace | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Objemy obchodů na akciovém trhu | Prodej aut | Akcionáři | Daně z příjmů | Libra k dolaru | CySEC | Zajištění | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Digitální měny | Tesla | Měnové zóny | Dluhové krize | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Poplatky | Poptávka investorů | Rekordní maxima | Britská vláda | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Americký trh práce | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | Hospodářská situace | Záchranný bankovní fond | Bankovní fond | Bankovní unie | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Finanční ústav | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Pierre Moscovici | Ministři financí EU | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | ISTAT | Index cen domů | Softbank | ARM Holdings | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Dun & Bradstreet | Návratnost investice | Oslabování dolaru | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Údaje o inflaci | ČTK | Země G20 | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | HDP Británie | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Členské země EU | Tisková konference ECB | Výhled ekonomiky | Stimulace hospodářského růstu | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Tempo růstu ekonomiky | Globtrex | IHS Markit | Flash Crash | Obchody s akciemi | Mizuho | Makléřské firmy | Ranní nadhoz | Krize eura | Veřejný dluh USA | Zahraniční forex | Daňové změny | Výnosy řeckých dluhopisů | Goldenburg Group | BHS | Globtrex.com | Aleš Michl | Breakout Trader | Kurzové intervence | Paul Tudor Jones | Investiční firmy | Vladimír Pikora | Jan Dvořák | BTC/USD | ERM-2 | Jerome Powell | MiFID II | LYNX Trading | ETC | Capitalinked | Radim Dohnal | Panevropský index STOXX 600 | Štěpán Hájek | Robinhood | Lithium | Jak fungují akcie | Obchodování na trzích | Vzácné kovy | Kurz eurodolaru | Kobalt | Airbnb | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální akcie | Obchodní války | Krypto | Bitcoiny | Virtuální měny | Růstové akcie | Analytik finančních trhů | OPEC+ | Obchodní válka | Capitalinked.com | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Renaissance Capital | Globální růst | Technologické akcie | FAANG | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Portu | Objem obchodování | Americké dluhopisy | Forint | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Posílení kurzu | Cenový kanál | Fond kvalifikovaných investorů | Index Stoxx 600 | Poptávka po dolaru | TradeCentrum | Czech Fund | Profesionální obchodník | USMCA | Nové peníze | Spotřebitelská inflace | Použití finanční páky | Přímé zahraniční investice | Banka Mizuho | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Long obchod | Goldenburg Group Ltd | Hodnota amerického dolaru | Růst úrokových sazeb | Primární nabídka | Posilování české koruny | Jiné měny | Daňové reformy | Zvyšování úroků | Růst zisků | Anticyklické akcie | Zvýšení úrokové sazby | EK | M5S | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Pohyby na trzích | Základní úroková sazba | Šéf ECB | Vývoj finančních trhů | Bloomberg Economics | Jednotná měna | Fiskální pakt | Budoucnost eura | Vstup do eurozóny | Evropský stabilizační mechanismus | Záchranný bankovní fond (SRF) | Evropský fond finanční stability | Pojištění vkladů | Jednotný řešící mechanismus (SRM) | Česká firma | Financial Times (FT) | Zadluženost | Carige | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Volatilita na trzích | Oslabení amerického dolaru | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | Heiken Ashi | Dluhopisy Saúdské Arábie | Mezinárodní dluhopisy | SABIC | Nemovitostní trh | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Problémy Evropy | Evropské dluhopisy | Globální dluh | Způsob obchodování | Pozornost trhu | Primární nabídka akcií | Mezinárodní investoři | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Market alert | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Uber Technologies | Odpůrci eura | Plánované obchody | Rozdílové smlouvy | Veřejný dluh Francie | Dluh zemí eurozóny | Veřejný dluh zemí eurozóny | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Short obchod | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | CNY | Vývoj hlavní úrokové sazby | Nejznámější kryptoměny | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Odhad růstu ekonomiky | Společná měna | Boris Johnson | Finanční svět | Nabídka akcií | Americké společnosti | Snížení sazeb | Ferrari | Dolarové sazby | Čínský trh | Prezidentka ECB | Akcie a ETF | Cena železné rudy | Gazprom | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Pokles úroků | Obchodní konflikt | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Snížení úroků | XTB Research | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Šéfové států | Řešení krizí | Britský premiér | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Nejlidnatější země světa | Pohonné hmoty | ISM index | Kapitálové výdaje | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Tisk peněz | KB | Deficit rozpočtu | Deficit rozpočtu Itálie | Saudi Aramco | Televize CNBC | Kjódó | Agentura Kjódó | Denní graf | Očekávání trhu | Italská vláda | Italská ekonomika | Poptávka po ropě | Thomas Cook | Finanční situace | Úvěrová aktivita | Snížení daní | Kurzarbeit | Oslabení české koruny | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | Jak se stát lepším investorem | Banky pro mezinárodní platby | Antiticyklické akcie | Akcie stabilních společností | Cyklické růstové akcie | Čeští ekonomové | Stav ekonomiky | RISK-ON | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | CzechTrade | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Investice do fondu | Hospodářské krize | Devalvaci měn | Platební společnost | TikTok | Huawei | Vatikán | Digitalizace | Rozpočtová politika | New Deal | Automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | Rozpočet | Hazard | Rozpočtový schodek | Celkové příjmy | Deficit | Prohloubení schodku | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | WIFO | Michal Dvořák | Ropný gigant | Politická situace | Německá vláda | Výdaje státního rozpočtu | Ropné firmy | Trinity | Jakub Seidler | LNG | Objem | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Obchodní dohody | Myšlenka | FRED | Hluboká recese | Nobelovy ceny za ekonomii | Vyšší volatilita | Včerejší obchodování | Přijmout euro | Růst spotřebitelských cen | Růst ruské ekonomiky | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Hrubý domácí produkt České republiky | ČSÚ | Nejlepší internetové akcie | Internetové akcie | List The Wall Street Journal | Statistický úřad Eurostat | Firma | Maloobchodní sektor | BAT | Risk-off | Parlamentní volby | Olívia Lacenová | Celosvětový dluh | Svíčková formace | TradingEconomics | Ceny v průmyslu | Růst cen | Borsa Italiana | Server BBC | Maďarská centrální banka | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Vysoké riziko | Zpráva CNBC | Bilance | Index DOW | Hospodářský růst Evropy | Ekonomický vývoj | Vysoký veřejný dluh | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | GM | Ukrajina | Lagardeová | Amazon | Nízké úrokové sazby | Nálada spotřebitelů | Philip Lowe | Výhled růstu Japonska | Nadhodnocení | Nulový úrok | Úrok | Tiffany | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Průzkumy | Legislativa | Domácí měny | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Federální rezervní banka | Walt Disney | 5G | AFP | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | Technická analýza GBP/USD | Technická analýza EUR/USD | Chilské peso | Finanční rezervy | Dlužníci | Valdis Dombrovskis | FT | Naše ekonomika | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Meziroční růst HDP | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Zveřejněná data | Chování čínských spotřebitelů | Globální trh | Technické rezistence | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | Hospodaření státu | Omezení těžby | Předpovědi | Technologický sektor | E-shopy | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Mario Centeno | Šéf euroskupiny | Na burze | Centrální banka USA | Gabriel Štefaňák | Vyšší poptávka | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Rostoucí náklady | General Motors | NTT | Docomo | Ceny potravin | Rozvoj | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Inflace v listopadu | Rostoucí mzdy | Nízká inflace | Sociální sítě | Problémy | Růstový impuls | NAFTA | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Tomáš Holub | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Goldenburg | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kontrakty | Koruna zpevnila | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Alstom | Moskva | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Časopis Forbes | Společnost Huawei | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Událostí ve světové ekonomice | Škoda Auto | Míra | Premiér Babiš | SZIF | Úroky | Konec roku | Německý PMI | Francouzská centrální banka | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Hypoteční trh | Smartwings | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Vojtěch Benda | Kupní síla | Metalurgie | Záporné úrokové sazby | Paolo Gentiloni | Eurokomisař | Italský premiér | xStation5 | Nejziskovější | Disney | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | TASS | Ministr hospodářství | CECE | Americké vlády | Lámání rekordů | Český plynárenský svaz | Zákon o sankcích | Celkový deficit | Bydlení | Uber | Česká zbrojovka | Důvěra domácností | Eugal | První obchod | Ztráta | Úbytek | NERV | Stratég | Hlavní akciové indexy | Giuseppe Conte | Roční růst | ACEA | Miliardy korun | KLDR | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | Peking | Investiční platformy | Počet výdělečně činných osob | Wirecard | Hospodářský růst v Německu | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Obchodní podmínky | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Hospodaření | Paschal Donohoe | Analytik Cyrrusu | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Jestřábí hlasy | Stephen Poloz | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Odškodné | General Motors (GM) | Výroba aut | Výroba aut v Německu | Washington | VDA | Finální odhad | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Čeští exportéři | Von der Leyenová | RBA | Asociace exportérů | Budoucnost | OX Capital Markets Ltd | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Zemědělství | Příjmy domácností | Poradenství | Nový rekord | Ministerstvo práce | Wall Street Journal (WSJ) | Čínský vicepremiér Liou Che | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Hodnota primární veřejné nabídky | Podnik | Proinflační | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Rozpočtový přebytek | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Růst cen potravin | Míra zadlužení | Nejnižší dluh | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Vývoz z Číny | Bankroty | Americké ministerstvo financí | Růst německé ekonomiky | Kryptoměny bitcoin | Inflace v Německu v prosinci | Meziroční růst spotřebitelských cen | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Nájemné | Nájmy | Nižší růst | Velké firmy | Ceny energií | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Komunikace | Francouzská vláda | Astrazeneca | Trump | Pozitivní zprávy | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Chudoba | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Paypal Holdings | Brand Finance | Značka Amazon | Google | 100 miliard dolarů | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Světová zdravotnická organizace | WHO | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Rating České republiky | Ekonomické vysoké školy | Nový virus | Virus | Jüan | Negativní dopad | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | České měny | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Romain Boscher | Důchody | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu HDP | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Analytik skupiny | Vysoká inflace | Burzy v Šanghaji | Boeing | Rozpočtový deficit Itálie | Deficit Itálie | Výstupy | Lehká ropa WTI | Deficit italského rozpočtu | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | Zlepšení | Úsilí | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | DRFG | Výdaje | Platit daně | Daň z příjmu | Next Finance Vladimír Pikora | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | Dinár | Převody peněz | Americká společnost | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Postmates | Snowflake | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Britský statistický úřad | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Dopady koronaviru na ekonomiku | Růst sazeb | Marek Mora | Státní dluh ČR | Navýšení úrokových sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Kukuřice | Expanzivní fiskální politika | Zadluženost Španělska | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Výhled úvěrového ratingu | Výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti | Gilead Sciences | Prudký propad | Noviny | Dopady epidemie koronaviru | Šíření koronavirové nákazy | Cestovní kanceláře | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Nová data | Šok | Snížení těžby | Martin Gürtler | Mzda | České mzdy | Současná cena | Společnost IHS Markit | Aktuální Price Action | Obrovská panika | Panika na ropě | Londýnský index | Inflace v únoru | Obrovské ztráty | Výraznější impuls | Videokonference | Lídři EU | Rishi Sunak | Pomoc ekonomice | Premiér Giuseppe Conte | Italský premiér Giuseppe Conte | Restrikce | Hospodářský šok | Negativní hospodářské dopady | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Poradci | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Opatření proti koronaviru | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Tržní podmínky | Profitovat | Opatření vlády | Solidarita | Dostatek likvidity | Vládní představitelé | Desetileté dluhopisy | Restriktivní opatření | Stimuly | Italské dluhopisy | Evropské země | Unijní instituce | Brusel | Letectví | Záchranné balíčky | Pokles HDP | Fiskální politiky | Kabinet | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Největší propad | Vyšší úrok | Cenový vývoj | Pokles české ekonomiky | Chod firem | Tudor | Šíření viru | Burzy cenných papírů | Anton Siluanov | ECB dnes | Odhad inflace | Propad poptávky | Spotřebitelé | Šíření nového typu koronaviru | Nemoc COVID-19 | Automobilka | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Dluhopisy řecké vlády | Spiegel | Žádosti o podporu | Dopady krize | Onemocnění | Dolar zpevňuje | Vládní podpory | Levnější půjčky | Rating vyšší | Zásobníky | Internetový obchod | Prodeje domů | Další pokles | Ekonomiky zasažené krizí | Koronavirová krize | Unilever | MPSV | MF | Ošetřovné | Hlavní centrální banky | Pravidla EU | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Škoda | Index ISM | Rozpočtovaný schodek | Komerční banky | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Il Sole 24 Ore | Asociace | Páka | Iracionální | Výrobce letadel | Úrokové sazby na nízké úrovni | Hotovost | Taro Aso | Fiskální balík | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Babišova vláda | Index podnikatelské aktivity | Spoření | Klaus Regling | Stabilizační mechanismus | Sněmovna reprezentantů | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Německý parlament | American Airlines | Úbytek pracovních míst | Roberto Azevedo | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Ratingová agentura S&P | Instituty | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Koronové dluhopisy | Platební neschopnosti | Sněmovna reprezentantů USA | Boj s koronavirem | České vlády | Rozsáhlé propouštění | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Odklad hypoték | Viry | Šíření nákazy | Bulharsko | Unijní země | Izrael | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Podnikatelé a firmy | Ekonomiky | Ekonomický propad | Nigérie | Angola | Alžírsko | Těžba ropy v Angole | Společnost Walt Disney | Jana Steckerová | Italové | Slovensko | Války | Schodek | Aukce státních dluhopisů | Organizace | LTV | Deficit veřejných financí | Americké žádostí o podporu | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Závislost | Práce | Koronakrize | Afrika | FAO | Údaje | IATA | Výhled ratingu | Dlužník | Ekonomické škody | DPH | Úročení vkladů | Obchodovat s cennými papíry | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Opatření proti šíření koronaviru | Sociální nepokoje | Poradenské firmy | Veřejný sektor | Kvantitativní uvolňování ČNB | Možnosti obchodování | Pohonné hmoty v ČR | Menší poptávka | Dopady koronavirové krize | Jihoevropské země | Ministři | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Nemovitosti v ČR | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Znárodnění | Italský dluh | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Španělé | Pákistán | Rozpočtový schodek USA | CRFB | Výbor pro zodpovědný federální rozpočet | Výbor pro zodpovědný federální rozpočet (CRFB) | Veřejný dluh Spojených států | Nejvyšší soud | Nejvyšší rozpočtový deficit | Celní úřad | Celková inflace | Výpadky | Více peněz | Peníze z vrtulníku | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Prognóza Evropské komise | Otevírání ekonomiky | Otevírání ekonomik | Statistiky | Americké univerzity | Ministři financí Evropské unie | Malé podniky | Návrat do práce | Rizikové averze | Propad ceny | Guvernér australské centrální banky | Největší ekonomika eurozóny | Chesapeake Energy | Finanční pomoc | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Uvolňování karanténních opatření | SARS-CoV-2 | Reddit | Debata | Soukromá spotřeba | Břidlicové ropy | Posílení | Omezení pohybu | Náklady na obsluhu dluhu | Legendární investor | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Nové zakázky | Joe Biden | Dluh Itálie | Federální dluh | Christos Staikuras | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Podpůrná opatření | Lucembursko | Poklesy HDP | Evropské méně | Spotřebitelský sentiment | Ekonomika oživuje | Propad poptávky po ropě | Cestování | 3M | Ekonomické vztahy | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Norwegian Air | Ryanair | Volvo | Osobní výdaje | Náklady na financování | BCM | Ekonomická realita | Zaměstnanci | Gilead | Společnost Gilead | Řecký dluh | Dopravci | Fondy obchodované na burze | Růst výnosů | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Oddlužení | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Propad zaměstnanosti | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Zdražení ropy | Oživení hospodářství | Státy eurozóny | Historicky nejnižší | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Pokles dovozů | Propad veřejných financí | Italský statistický úřad | Italský statistický úřad ISTAT | Dluhy | Toyota Motor | Společnost Avast | Členské státy | Ústup inflace | Průmyslová výroba v Evropské unii | Členské země | Pokrok ve vývoji | ONE | Riziko korekce | Světové hospodářství | Rekordní propad | Auta | Vývoj ekonomiky | Vakcína | CL | Jukos | Hans Dieter Pötsch | Předseda dozorčí rady | Koronavirová pandemie | Kupci | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Předsedkyně Evropské komise | Renault | Úvěry britské vlády | Britský veřejný dluh | Fischer | Umělé inteligence | Vládní pomoc | Tisknout peníze | Ekonomický institut Ifo | JDE | Unijní činitelé | Unie | Propady HDP | ČR | Záchranný program | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Salesforce | Koronavirové pandemie | Hertz | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Nissan | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Počet nemocných | Zadlužení firem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | Václav Klaus | Zbrojovka | Dluh USA | Věřitelé USA | Pozitivní sentiment | CBO | PEPP | Londýnské burzy | Nová prognóza | Antivirus | Čínská poptávka | Rekordní nárůst | Německé vládní strany | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Používání eura | Mário Centeno | Hertz Global Holding | Hertz Global | Rozpočtový deficit USA | Národní rozpočtová rada | Období krize | Místopředseda Evropské komise | La Stampa | Investice do infrastruktury | Stimulační balík | Podpůrné programy | CapitalPanda | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | BCM Begin Capital Markets CY | OX Capital Markets | Jozo Perić | Propad cen | Znepokojení na trhu | Negativní výhled | Dluh Británie | 100 procent HDP | Političtí vůdci | Rostoucí trend | Videosummit | Závěr dnešního obchodování | Bezpečná měna | Covid | Tiff Macklem | Zahraniční kapitál | Vyšší daně | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Podmínky půjčky | Snížení nákladů | Druhá vlna | Nové žádosti o podporu | Práce z domova | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | Živnostníci | Chesapeake | ONS | Český stát | Dostupnost bydlení | Letošní úroda | Úroda | Úroda obilovin | Společnost Uber | Situace na trhu práce | Exporty | Dopad pandemie | MAM | Ant | Japonská společnost | Fundamentální pozadí | Střední kurz | Chorvatsko | Americký výrobce letadel | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Stellantis | Chrysler | Ceny | Viktor Orbán | Premiér Viktor Orbán | Praha | Summit Evropské unie | Dluh státu | Američtí politici | DPFO | Spotřební daně | Technologické společnosti | Společnost XTB | Salesforce.com | CVVM | Burzovní hodnota | Životní úroveň | Následky pandemie | Celkový výsledek | Záchranné programy | COVID III | Společnost PwC | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Čínská společnost | Světové rezervní měny | Výhled německé ekonomiky | Odhad růstu HDP | Důvěra | Výhled ratingu USA | Obnovení růstu | Turistický ruch | Ant Group | Odhad vývoje ekonomiky | Výhled veřejných financí | Damoklův meč | Bruegel | Cenové hladiny | Zpomalování inflace | Letošní úroda obilovin | Letecká přeprava | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Americké ministerstvo spravedlnosti | Podhodnocený | Analytik XTB | Pandemická situace | Upozornění na rizika | Vládní koalice | Veřejný dluh Británie | SkyBridge Capital | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Globální pandemie | Airbus Group | Investor Warren Buffett | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Výrobní index | Americký soud | Představitelé ECB | Klimatické změny | Odborníci | Zdanění | Automobilka PSA | Fiat Chrysler (FCA) | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Japonské ministerstvo financí | Rezidenční nemovitosti | Zadlužení Německa | Americký podnik | Program Antivirus | Cena elektřiny | Německý rozpočet | Politici | Objemy peněz | Plynovody | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Zadlužení země | Nárůst HDP | Biden | Průměrný kurz koruny | Pracovní místa | Druhá vlna koronaviru | Český veřejný dluh | Česká republika | Cineworld | Společnost Cineworld | Nejvýraznější růst | Přerušení těžby | Odvolací soud | Fyzické akcie | Energetický sektor | Vyjádření premiéra | Měnový fond | Ceny v Česku | Jens Klatt | Paul Milgrom | Robert Wilson | Negativní úrokové sazby | Ceny bytů | Americké prezidentské volby | Výrobce letecké techniky | Globální veřejný dluh | Masivní investice | Kompenzační programy | Významné riziko | Příjmy z prodeje ropy | Koncern | Andorra | Digitální převody peněz | Nařízení | Dluh eurozóny | Veřejné finance ČR | Odklad splátek | Státy Evropské unie | Trend oslabování | Tempo inflace | Vakcína proti covidu-19 | Hospodářský vývoj | Letecká doprava | Snižování daní | Srovnání fiskální politiky | Srovnání měnové politiky | Politická stabilita | Výdělky | Daňový balíček | Zelené investice | Akcie americké společnosti | Spotřebitelské ceny v ČR | Měnové reformy | Norwegian Air Shuttle | LATAM Airlines | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Prezidenti Turecka | TCL | Vakcinace | Trans Adriatic Pipeline | Alexandre de Juniac | Virgin Atlantic | Výsledky makroekonomických statistik | Změny úrokových sazeb | Očkování | Data o vývoji HDP | Rozpočtové deficity | Rozpočtové deficity vlád | Deficity vlád | Velké zadlužování | Zadlužování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | NBP | Maďarská vláda | Orbán | Rekordní rozpočet | Klimatická opatření | Balík stimulačních opatření | Předsednictví EU | Cenné papíry a burzy | Boeing 737 Max | Nízké úroky | Stimulační balíček | Emise dluhopisů | Poptávka po plynu | Počasí | Růst ceny | PMI ve výrobě | Autopůjčovna Hertz | Zvýšení ceny | Fiskální situace | Zdravotní péče | Salutem | Salutem Fund | Zhoršení ratingu | Nemovitosti v Česku | Znehodnocení úspor | Evropské centrální banky | Tempo hospodářského růstu | Francouzský dluh | Covid-krize | Situace na trhu | Vakcína proti covidu | BlackBerry | Masivní spekulace | Vypuknutí pandemie | Poměrové ukazatele | Obchodní deficit USA | Kov | Slovenská ekonomika | Růstový trend | Evropský výrobce letecké techniky | Rozhodnutí vlády | Rumunský ministr financí | Florin Citsu | Rumuni | Digi24 | Bukurešť | Plán zavedení eura | Počet živnostníků | Air | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Tržní rizika | Míra inflace v Německu | Uvolnění rozpočtových pravidel | Půjčky od MMF | Silný růst | Britská společnost | Pandemie covidu-19 | Analýza EUR/USD | Fidelity | Řecká vláda | Hodnotové akcie | Zpravodajské události | Týdenní shrnutí | Veřejný dluh ČR | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Prudký růst cen | Používání kryptoměn | Eurokomisař pro ekonomiku | AA | Formace Bearish Engulfing | Bearish Engulfing | Makroekonomická prognóza | Ekonomický plán | Premiér Mario Draghi | Italský premiér Mario Draghi | Odhad letošního růstu ekonomiky | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | Šéf fondu ESM | Dluhový strop | Reformy fiskálních pravidel EU | Reformy fiskálních pravidel | Revize fiskálních pravidel | Revize fiskálních pravidel EU | Pakt stability a růstu | Tempo ekonomického růstu | Otevření ekonomik | Výrazná inflace | Plán obnovy | Ceny realit | Růstové sektory | Malta | Těžaři | Oslabení | Zisk před zdaněním | Navýšení důchodů | Růst úroků | Růst cen nemovitostí | První zvýšení sazeb | MNB | Ruský ministr | Spotřeba domácností | Přehřátí ekonomiky | Salvador | Plány | Cíle | Zneužití tržní síly | Tržní síly | Dodávky plynu | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Platidlo | Konkurence | Revolut | Prodej | Jednotné měny | Zavedení jednotné měny | Zvyšování daní | Nové prognózy | Dolar dnes | Zajímavý rozhovor | Pokutování za volný byt | Volný byt | Největší rizika | Změny HDP | Cenové stability | Technologie | Americký výrobce | Rekordní schodek | Nabídky akcií | Hlubší deficit | Koncentrace | Pivovar | Tempo zdražování | Český vývoz | Raiffeisenbank Helena Horská | Rada guvernérů | Základní úrokové sazby ČNB | Současný trend | Odvětví | Divize | Flexibilita | Načasování | Ministři financí zemí Evropské unie | Výrobce elektromobilů Tesla | Rekord | Bilion | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Silné hospodářské oživení | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Thomas Schäfer | Ministerstvo spravedlnosti | Daňový poplatník | HICP | Chování | Ovlivňování | Takata | Čínští výrobci | Letecká společnost Virgin Atlantic | Společnost Virgin Atlantic | Základní sazby | Sekce měnové | Komentář Fidelity | Komentář Fidelity International | Britská společnost Cineworld | Německý výrobce | Pád Kábulu | První odhad | Vyšší úroky | Funkční období | Společnosti | Měnové unie | Neúspěch | Opatření | Chorvatská ekonomika | Rychlý růst | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | Energetika | Ceny plynu | Zvyšování sazeb ČNB | Růst sazeb ČNB | Omezení cestování | ČSSD | Kompenzace | Německá automobilka Volkswagen | Úročení | Energetická krize | Růst cen plynu | Hospodářské soutěže | Snížení dluhu | Fiskální pravidla | Inflace v září | Sněmovní volby | Nová vláda | Zákonné platidlo | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Vylepšení teorie aukcí | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Češi | Energetické krize | Prodeje ropy | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Snížení schodku | Zdravotnictví | Rozpočtové schodky | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Zprostředkovatelé | Joseph Stiglitz | Veřejné investice | Plyn v EU | Fialova vláda | Odhad vývoje veřejných financí | Soud v Haagu | Společnost | Zoufalství | Reálné úrokové sazby | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Další růst sazeb | Dopady inflace | Nexi | Lockdowny | TIM | Zprávy z krypto | Omikron | Operace na volném trhu | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zprávy z krypto průmyslu | | Ekonomické teorie | Daňové zatížení | Cykly | Rotace | Časové období | Rozšíření | Arm | Prognózy inflace | Ekonomické ztráty | Spotřebitelské inflace | Jaromír Gec | Ekonom Komerční banky | Kritéria konvergence | Konvergence | Covidové krize | Kosovo | Růst úroků v USA | Investiční byt | Ziskovost bank | Ruský plyn | Nemoc covid-19 | Organizace spojených národů (OSN) | Organizace spojených národů | Průměrná míra inflace | Rozhodnutí japonské centrální banky | Dražší energie | Reality | Válka na Ukrajině | Instituce | Spotřební zboží | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Murray | Invaze na Ukrajinu | Bezpečnostní situace | Ruské invaze na Ukrajinu | Capitalinked.com Radim Dohnal | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruská agrese | Green Deal | Kyjev | Mezinárodní vztahy | Západní společnosti | Sedmadvacítka | Harmonizovaná inflace | Turecký statistický úřad | Meduza | Server Meduza | Invaze | XTB Štěpán Hájek | Záporné reálné úrokové sazby | Pokles inflace | Snížení spotřební daně | Řetězce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Nákup ruské ropy | Hospodářské škody | Velké korporace | Značné riziko | Vysoké ceny energií | Nárůst výdajů | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | MOL | Růst cen energií | Petr Fiala | Zákonodárci | Vlastnictví | Potravinová krize | Potravinová a energetická krize | Index prosperity | Boj s inflací | Ratingový výhled | Výhled České republiky | Occidental | Splátky úroků | Zavedení rozpočtových a dluhových pravidel | Znovuzavedení fiskálních pravidel | Šéfové | Posílení kapacit LNG | Vedení ECB | Zavedení eura v Chorvatsku | Přijetí | Snížení inflace | Cenu plynu | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Kevin Tran Nguyen | Nominální růst | Daň z mimořádného zisku | Daň z mimořádných zisků | Udržitelnost | Pomoc Ukrajině | České předsednictví | Zpřísnění finančních podmínek | Premiér Petr Fiala | Premiér Fiala | Německé ekonomiky | Zastropování cen | Windfall tax | Scope | Marka | Daňové škrty | Plaza Accord | Dohoda z Plazy | Plaza v New Yorku | Český statistický úřad (ČSÚ) | Investiční rating | Jeremy Hunt | Český premiér Petr Fiala | Rating Česka | Realitní bublina | Bublina v USA | Intervence Bank of Japan | 3M PRIBOR | Volby do Kongresu | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Dluhová pravidla | Dluhová pravidla Evropské unie | Pravidla Evropské unie | Fiskální pravidla EU | Rozvojové země | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Nouriel Roubini | CZ | Ministr financí Jeremy Hunt | Podnikové objednávky | Donohoe | Růstové vyhlídky | Mimořádné daně | Schodek veřejných financí | Měnová unie | Vzdělávací články | Ruský ministr financí | Nejdůležitější události | Prezident Biden | Reálné spotřeby domácností | Vyšší náklady | Vládní dluh | Obnovitelné zdroje | Válka | Černá Hora | Situace evropských bank | Veřejné zadlužení | Burza cenných papírů Praha (BCPP) | Vysoké úroky | Srovnávací základna | Růst cen nájmů | Roční maximum | Investor Warren | Zakladatel | Vysoké příjmy | Jednání ministrů financí | Litva | Vládní konsolidační balíček | Konsolidační balíček | Investiční apetit | Vice | Mimořádná inflace | Aktuální stav | Navýšení dluhového stropu | Agentura Standard & Poor's | Státní svátek | Měnová reforma | Evropské dluhové krize | Oděvy | Obsluha státního dluhu | Inflační vlna | Agentura Scope | Historický vývoj | Zdroje energie | Uvolněná měnová politika | Kurz jenu | Zadlužení EU | Zadlužení v EU | Zadlužení Evropské unie | Covidové pandemie | Řecké dluhopisy | Paříž | Roubini | Obnovitelné zdroje energie | Měnové intervence | Tudor Jones | Filip Kalčák | Investiční glosa | Pomoc pro Ukrajinu | tradingeconomics.com | Návrat inflace | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Posílení japonského jenu | Pandemie covidu | Jakub Matis | ProCent | Rok 2024 | Žebříček miliardářů | Makroekonomické faktory | Hospodářské cykly | Zadlužení státu | Bitcoinové investičních fondy | Obchody pro EUR/USD | Plánované obchody pro EUR/USD | STAN | Dnes ČTK | Měkké přistání | Capital | Úřad Eurostat | Velké hospodářské krize | Valorizace | W1 | Dopad na ekonomiku | Vstup do ERM II | Vstup do ERM | Mechanismus ERM II | Mechanismus ERM | ČR do ERM II | ČR do ERM | Přizpůsobovat se | Rozdíl mezi měnovou a fiskální politikou | Co je to fiskální politika? | Fungování fiskální politiky | Výzvy a rizika | Faktory ovlivňující fiskální politiku | Cílové priority | Sociální faktory | Mezinárodní vztahy a obchod | Úvěrový rating a státní dluh | Kontrola inflace | Fiskální udržitelnost | Úroveň důvěry veřejnosti | Úroveň důvěry | Vláda a kongres | Vládní nástroj | EUR/USD a GBP/USD | Demografické trendy | Fialův kabinet | Politické fráze | Štempl | Vysoké školy | Koruny vůči euru | Vlády | Pozitivní výhled | Fungování | Pravděpodobnost intervence | Forexové intervence Bank of Japan | Pierpaolo Benigno | Gauti Eggertson | David Einhorn
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Veřejně financované médium
Veřejné fondy
Veřejné investice
Veřejně nedostupné informace
Veřejně obchodovaná společnost
Veřejně obchodované fondy
Veřejné rozpočty zemí
Veřejné služby
Veřejné zadlužení
Veřejné zdraví

Následující klíčová slova

Veřejný dluh Británie
Veřejný dluh ČR
Veřejný dluh Francie
Veřejný dluh Spojených států
Veřejný dluh USA
Veřejný dluh v USA
Veřejný dluh zemí eurozóny
Veřejný rozpočet
Veřejný rozpočet Německa
Veřejný sektor
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex ETF
Potvrďte prosím... Zavřít