Dánsko

Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko
24.06.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.

Úsporný energetický tarif neřeší podstatu problému, pouze plošně na dluh maskuje jeho příznaky. Fialova vláda musí začít řešit podstatu problému – mohla si i vytáhnout více na dividendě ČEZ
20.06.2022 Úsporný energetický tarif, který připravuje ministerstvo průmyslu a obchodu, lidem pomůže jen nepatrně. Nejběžněji přibližně v rozsahu pěti až deseti procent. Například vytápění a ohřev vody běžného rodinného domku plynem vyjde společně s platbou za napájení elektrických spotřebičů na zhruba 95 tisíc korun ročně. Pokud je zdrojem energie elektřina, a k vytápění slouží třeba přímotop, pak je třeba počítat s náklady až kolem 115 tisíc korun ročně. Tyto náklady navíc v nadcházející topné sezóně dále vzrostou.

Ekonomika EU v prvním čtvrtletí vzrostla o 0,7 procenta, čekal se slabší růst
08.06.2022 Ekonomika Evropské unie i zemí eurozóny v prvním čtvrtletí rostla rychleji, než se předpokládalo. Hrubý domácí produkt (HDP) celé unie vzrostl ve srovnání s předchozím čtvrtletím o 0,7 procenta, uvedl v dnešní zpřesněné zprávě evropský statistický úřad Eurostat. V předběžné zprávě zveřejněné před měsícem uváděl růst o 0,4 procenta.

Pokud chce Česko mít euro před rokem 2030, musí vláda už teď propouštět, zvyšovat daně a nevymýšlet nové dávky jako 5000 korun na dítě
07.06.2022 Evropská centrální banka (ECB) bude muset už ve druhé polovině letošního roku razantně zvedat úrokové sazby. Ve své nové analýze tak praví experti Bank of America, druhé největší banky ve Spojených státech. Soudí, že ECB zvýší svoji základní úrokovou sazbu hned o 0,5 procentního bodu jak na svém červencovém, tak zářijovém zasedání.

Evropská komise schválila Chorvatsku zavedení eura od ledna příštího roku
02.06.2022 Chorvatsko včera udělalo klíčový krok na cestě k tomu, aby od ledna příštího roku mohlo jako svou měnu začít používat euro. Evropská komise dospěla k závěru, že země plní všechna potřebná kritéria a může se za sedm měsíců stát dvacátým členem eurozóny. Chorvatský parlament již potřebný zákon schválil a definitivní slovo budou mít v červenci členské země, jejichž souhlas by měl být spíše formalitou. Dalších šest zemí včetně Česka podle komise plní jen část nutných podmínek na cestě ke společné měně.

Dun & Bradstreet: Ve většině zemí světa loni ubylo bankrotů firem
01.06.2022 Navzdory pandemii covidu-19 loni většina zemí světa zaznamenala pokles počtu firemních bankrotů. Nejlépe se dařilo podnikům v Nizozemsku, kde se počet bankrotů snížil o 42 procent. Naopak na Ukrajině o 306 procent vzrostl, vyplývá z analýzy společnosti Dun & Bradstreet. V České republice se počet krachů firem zvýšil o devět procent.

Rosněfť i Gazprom vyplatí historicky rekordní dividendu, Putin přitom vypne plyn i Dánsku. Energetickým podnikům v rukou Kremlu citelně zvyšuje ziskovost fiasko EU s uvalováním embarga
30.05.2022 Ruské energetické podniky ovládané Kremlem, ropná Rosněfť a plynárenský Gazprom, vyplatí letos historicky rekordní dividendu. K vysokým ziskům jim pomáhá zejména EU, která hrozí embargem, čímž vyhání cenu ropy i plynu výše, ale nezavádí jej, takže Rusko prodává stále hodně, a navíc ještě draze.

Denní makroekonomické postřehy: Příležitost pro “severský model” 26/05/2022
26.05.2022 IDEA: Skandinávské akciové trhy dlouhodobě dosahují lepších výsledků (viz graf), přičemž v posledních 15 letech byl severský trh sedmkrát nejvíce výkonný ze všech vyspělých zemí světa. Vedou si tak vysoko nad očekávání, neboť tvoří pouhá 2 % světového HDP a tržní kapitalizace a 0,3 % populace.

Tempo růstu ekonomiky EU v prvním čtvrtletí zpomalilo na 0,4 procenta
17.05.2022 Ekonomika Evropské unie v prvním čtvrtletí vzrostla podle sezoně přepočtených údajů proti předchozímu kvartálu o 0,4 procenta. Tempo růstu tak proti posledním třem měsícům loňského roku zpomalilo o desetinu procentního bodu. Ve zpřesněné zprávě, která potvrdila údaje z dubnového rychlého odhadu, to dnes uvedl statistický úřad Eurostat.

Chorvatský parlament schválil zákon o zavedení eura jako oficiální měny
13.05.2022 Chorvatský parlament dnes podle očekávání schválil většinou hlasů zákon o zavedení eura jako oficiální měny v zemi. Podle chorvatských médií ve 151členném Saboru tento právní akt podpořilo 113 přítomných poslanců, 17 bylo proti a jeden se hlasování zdržel.

Na ruském plynu jsou v EU nejvíc závislé Česká republika a Lotyšsko
26.04.2022 Rusko je dlouhodobě největším dodavatelem zemního plynu do Evropy, podle údajů Eurostatu ještě v roce 2020 zajišťovalo téměř 40 procent spotřeby plynu v Evropské unii. Unijní statistická agentura uvádí, že na ruském plynu jsou nejvíce závislé Česká republika a Lotyšsko, kde tvoří 100 procent spotřeby, následují Maďarsko a Slovensko. Naopak několik zemí nedováží ruský plyn vůbec. Mezi nimi Eurostat uvádí i Rakousko, které ale podle šéfa rakouského energetického regulačního úřadu E-Control závisí na ruském plynu z 80 procent.

Vládní dluh zemí EU loni mírně klesl, snížil se i rozpočtový deficit
22.04.2022 Vládní dluh zemí Evropské unie se loni snížil na 88,1 z předloňských 90 procent hrubého domácího produktu (HDP). Proti roku 2020, kdy na hospodářství začala dopadat koronavirová pandemie, klesl loni i rozpočtový deficit členských zemí, a to ze 6,8 na 4,7 procenta HDP. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Česká republika se podle jeho údajů řadila k menšině zemí, kde se dluh i deficit zvýšily, Česko ale stále patřilo k nejméně zadluženým státům EU.

Vládní dluh zemí EU loni mírně klesl, snížil se i rozpočtový deficit
22.04.2022 Vládní dluh zemí Evropské unie se loni snížil na 88,1 z předloňských 90 procent hrubého domácího produktu (HDP). Proti roku 2020, kdy na hospodářství začala dopadat koronavirová pandemie, klesl loni i rozpočtový deficit členských zemí, a to ze 6,8 na 4,7 procenta HDP. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Česká republika se podle jeho údajů řadila k menšině zemí, kde se dluh i deficit zvýšily, Česko ale stále patřilo k nejméně zadluženým státům EU.

Invesco: Energetická bezpečnost po ruské invazi: Jaké možnosti má EU?
01.04.2022 Použití energií jako „zbraní“ by mohlo mít pro EU vážné důsledky vzhledem k její velké závislosti na dodávkách ruského plynu. EU by si mohla v létě vytvořit zásoby zemního plynu a diverzifikovat svůj energetický mix, aby se zbavila závislosti na Rusku, pokud by stále tekl.

Analýza společnosti Invesco: Hospodářské a tržní důsledky války
03.03.2022 Společnost Invesco vyčíslila dopady ruské invaze na Ukrajinu. Odhaduje, že by mohla snížit celosvětový HDP o 0,5-1,0 % (a zároveň zvýšit inflaci), avšak politická podpora to může utlumit. Pro obyvatele Ukrajiny je to velká tragédie. Musí se cítit osamoceni v boji proti velkému, tyranskému útočníkovi. Ještě horší je, že světové finanční trhy, které se při zprávě o invazi dostaly do dočasného útlumu, minulý pátek zřejmě čerpaly útěchu z počátečního rychlého postupu ruských sil (pravděpodobně v domnění, že konflikt bude krátkodobý) a z omezené povahy sankcí uvalených Západem. Situace se však o víkendu zkomplikovala zprávami o úporném odporu ukrajinských sil a smysluplnějších sankcích.

Alžběta II a královská rodina jsou značky hodnotnější než Shell nebo Marks & Spencer, jen „brand“ samotné královny má hodnotu přes bilion korun. Monarchie přitom pro Brity není drahá
06.02.2022 Královna Alžběta II., která dneškem završuje 70 let na trůnu, je nejen nejdéle vládnoucím britským monarchou historie, ale též nejvýdělečnějším. Pokud by britská královská rodina představovala firmu, byla by její značka, „brand“, jednou z nejhodnotnějších na světě.

Americký akciový trh obnoví růst
04.02.2022 Hlavní americké akciové indexy výrazně poklesly. NASDAQ Composite ztratil 3,7 %, Dow Jones se propadl o 1,4 % a S&P 500 klesl o 2,4 %. Japonské akciové indexy ráno uzavřely týden se ziskem 0,7 %.

EUR/JPY. Vzrušení kvůli Ukrajině: japonský jen slízl smetanu
27.01.2022 Obchodování dolarových párů je dnes riskantní: výsledky lednového zasedání Federálního rezervního systému mohou poopravit fundamentální obraz a posílit či oslabit pozici americké měny. Neměli bychom zapomínat ani na rizika falešných cenových pohybů, zvlášť v krátkém období mezi zveřejněním závěrečného komuniké a tiskovou konferencí předsedy Fedu Jeroma Powella.

Jádro musí být Bruselem uznáno bez přechodnosti a bez diskriminace, žádá správně česká vláda
05.01.2022 Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela včera uvedl, že investice do jaderných zdrojů nesmí Evropská komise označit za přechodné. Nesmí být podle něj ani nijak jinak diskriminovány. Tato slova signalizují, že vláda si je po počátečním poměrně vřelém přijetí stále více vědoma potenciálních překážek, jež celý návrh Evropské komise uznat jádro jako zelený zdroj obsahuje. A náležitě reaguje.

Dánsko chce mít do roku 2030 vnitrostátní leteckou dopravu bez emisí
03.01.2022 Dánsko chce mít do roku 2030 vnitrostátní leteckou dopravu bez emisí, oznámila v novoročním projevu premiérka Mette Frederiksenová. Připustila ale zároveň, že řešení k dosažení tohoto cíle její vláda teprve musí připravit. Dánsko má v úmyslu do roku 2030 snížit celkový objem uhlíkových emisí o 70 procent ve srovnání s rokem 1990, uvedla BBC.

Euro používá 19 z 27 členských zemí EU
30.12.2021 Základní fakta o evropské měně euro k 20. výročí (1. ledna) zavedení eura do oběhu v zemích Evropské měnové unie (EMU):

Ropa zlevňuje kvůli opatřením proti omikronu a obavám o čínskou ekonomiku
09.12.2021 Ceny ropy se dnes snižují kvůli obavám ohledně vývoje poptávky po pohonných hmotách. Investory znepokojuje zpřísňování koronavirových restrikcí v důsledku nové varianty omikron. Zhoršení ratingů dvou velkých čínských developerských společností navíc posílilo obavy ohledně zdraví čínské ekonomiky, která je největším dovozcem ropy na světě.

Růst cen bytů o 14,5 procenta v ČR byl ve 2. čtvrtletí třetí nejvyšší v EU
07.10.2021 Meziroční růst cen domů a bytů v Česku ve druhém čtvrtletí zrychlil na 14,5 procenta, což je nejvíce za posledních šest let. O čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 12,1 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst třetí nejvyšší. V porovnání s prvním čtvrtletím se ceny zvýšily o 3,9 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 7,3 procenta.

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (4.10.2021)
04.10.2021 V minulém týdnu jsme se nedočkali žádného obchodu na měnovém páru EUR/USD podle mého týdenního komentáře, protože nedošlo k žádnému prolomení mé naplánované vstupní S/R zóny. Týden tak byl bez obchodu podle této strategie na tomto trhu.

EU schválila plány obnovy prvním 12 zemím, dostanou miliardy z krizového fondu
13.07.2021 Státy Evropské unie dnes schválily prvních 12 národních plánů obnovy, díky čemuž budou moci členské země začít v příštích týdnech čerpat peníze z mimořádného fondu na obnovu ekonomiky po koronavirové krizi. Ministři financí odsouhlasili mezi jinými příspěvky pro Itálii nebo Španělsko, což jsou země, které budou největšími příjemci z fondu o celkovém objemu 750 miliard eur (asi 19,1 bilionu Kč).

Růst cen domů a bytů v ČR byl v 1. čtvrtletí čtvrtý nejvyšší v EU
08.07.2021 Meziroční růst cen domů a bytů v Česku v prvním čtvrtletí zrychlil na 11,9 procenta, o čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 8,9 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst čtvrtý nejvyšší, stejně jako na konci loňského roku. V porovnání s posledním čtvrtletím 2020 se ceny zvýšily o 4,6 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 6,1 procenta.

Karanténa v čínském přístavu způsobila domino efekt v globálním obchodě
30.06.2021 Květnová karanténa v jednom z nejrušnějších kontejnerových přístavů na světě Jen-tchien v Číně se jako dominový efekt přenese na globální dodavatelské řetězce. Ve své studii to uvádí společnost Dun & Bradstreet. Předpokládá, že s ohledem na délku trvání budou dopady větší než v případě několikadenního zablokování Suezského průplavu na jaře letošního roku.

EK schválila první národní plány obnovy, von der Leyenová vyráží na cesty
16.06.2021 Evropská komise (EK) schválila první národní plány obnovy, na jejichž základě budou země Evropské unie čerpat peníze z mimořádného pandemického fondu. Předsedkyně komise Ursula von der Leyenová dnes oznámila, že vyráží na návštěvu Portugalska a Španělska, kde zahájí sérii cest po všech státech, jejichž plány komise potvrdila. Mezi prvními zeměmi jsou i Řecko a Dánsko, do unijního summitu plánovaného na příští týden by podle unijních činitelů měla komise schválit 12 národních strategií. Česko, které plán předložilo zatím jako poslední, mezi nimi nebude.

Nadnárodní společnosti často platí ze zisků jen minimální daně
06.06.2021 Výběr informací o zdaňování největších světových firem (členové skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 se včera dohodli na zavedení daně ze zisku globálních firem v minimální výši 15 procent):

EK vyzvala státy k další podpoře ekonomik, návrat k pravidům chce v roce 2023
02.06.2021 Země Evropské unie by měly pokračovat ve fiskální podpoře svých ekonomik na cestě k oživení z pandemické krize i v příštím roce. V rámci pravidelného jarního balíčku hodnocení hospodářské kondice unijních států k tomu dnes vyzvala Evropská komise (EK). Skupina zemí s nejvyšším veřejným dluhem, do níž patří například Německo, Francie či Itálie, by přitom podle komise měla být při využívání veřejných peněz opatrnější než další státy.

Další zdražení nemovitostí i ještě nižší úroky na vkladech. K tomu povede programová priorita Pirátů a STAN, kterou je přijetí eura
28.05.2021 Cíle volebního programu Pirátů a STAN někteří přirovnávají k Marshallovu plánu. Což je pochopitelně nepatřičně nebetyčné zveličení, pokud tedy za světodějné nepokládáme třeba zdanění konopí. Program podle všeho nebude dláždit ani cestu k druhé transformaci české ekonomiky, což je další PR slogan, jenž kolem něj v médiích koluje. Představa další transformace je ostatně spíše děsivá. Základy české ekonomiky jsou totiž od 90. let položeny dobře, o čemž svědčí třeba to, že ČR vykazuje nejlepší souhrnný rating ze všech zemí bývalého východního bloku. Tedy ze zemí, které si transformací z centrálně plánované ekonomiky na tržní rovněž prošly. Tři světově nejvýznamnější ratingové agentury hodnotí Česko lépe i než Estonsko, Slovinsko či Slovensko, které přitom platí eurem.

U voleb pozor na úspory. Program Pirátů a STAN šalamounsky obsahuje cestu ke zdanění úspor běžných střadatelů zavedením záporného úroku z nich
23.05.2021 Dvě klíčové vyzývatelské opoziční koalice už si odbyly představení svého volebního programu. V ekonomické oblasti volí realističtější přístup koalice Pirátů a STAN. Ta má v mnoha aspektech svůj ekonomický program rovněž sestavený šalamounsky, svým způsobem někdy až zrádně – například volič toužící po snížení dluhu Česka tak může skončit v pasti eura, i se zdaněním vlastních celoživotních úspor. Zato trojkoalice SPOLU sice na voliče žádnou osudovou past nelíčí, zase ale zjevně spoléhá na to, že drtivá většina voličů si program nepřečte, natož aby si udělala základní propočty slibovaných priorit.

K programu Pirátů a STAN: Bez realistického plánu rozpočtových škrtů přijde euro a daň z nemovitostí, v režii Pirátů a STAN
18.05.2021 Minulý týden zveřejněná jarní prognóza Evropské komise je pro Česko varovná z hlediska udržitelnosti veřejných financí. Bohužel, ani koalice SPOLU není s to toto varování reflektovat. Nelze tak vyloučit, že Česko pod taktovkou Pirátů a STAN nastoupí cestu k euru či k citelnému navýšení daně z nemovitostí, nakonec nejen těch komerčních.

Průmyslová výroba v EU i v zemích eurozóny v březnu vzrostla
12.05.2021 Průmyslová výroba v Evropské unii i v zemích eurozóny v březnu vzrostla. V celé EU se meziměsíčně zvýšila o 0,6 procenta, v zemích platících eurem pak o 0,1 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. V únoru přitom v obou regionech produkce průmyslu výrazně klesla.

Evropská komise řadí ČR mezi pět zemí EU, které pandemii zvládají nejhůře z hlediska veřejných financí. ODS zrušením superhrubé mzdy poskytuje rivalům záminku k přijetí eura
12.05.2021 Dnes zveřejněná prognóza Evropské komise je pro Česko varovná z hlediska udržitelnosti veřejných financí. Prognóza totiž počítá s tím, že ČR letos vykáže schodek veřejných financí 8,5 procenta a v příštím roce pak 5,4 procenta. Průměrný schodek za oba roky tak má činit bezmála sedm procent. To je pátá nejvyšší hodnota v EU.

Rozpočtový deficit členských zemí EU loni prudce vzrostl
22.04.2021 Rozpočtový deficit členských zemí Evropské unie se loni v důsledku pandemie zvýšil na 6,9 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z předloňských 0,5 procenta. Vládní dluh v EU pak vzrostl na 90,7 procenta ze 77,5 procenta HDP. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Česká republika podle jeho údajů zůstala mezi zeměmi s nejnižším zadlužením v EU.

Česká vláda loni hospodařila s nejmenším schodkem v rámci Visegrádu. Veřejné kase ČR zajistilo na úrovni EU nižší než průměrný schodek citelně přebytkové hospodaření krajů a obcí
22.04.2021 Veřejné rozpočty ČR skončily v roce 2020 ve schodku odpovídajícím 6,2 procenta hrubého domácího produktu, v absolutním vyjádření necelých 348 miliard korun. Uvedený procentuální údaj je na poměry EU podprůměrně nízký, neboť EU jako celek vykazuje za loňský rok deficit čítající 6,9 procenta HDP, jak plyne z dnes zveřejněných údajů Eurostatu. ČR také společně se Slovenskem dopadla nejlépe mezi zeměmi Visegrádské skupiny. Slovensko vykazuje stejný deficit v poměru k HDP jako ČR, Polsko hospodařilo s veřejným schodkem sedmi procent HDP a Maďarsko dokonce 8,1 procenta HDP.

Proč česká vláda platí (skoro) nejvyšší úrok v EU... Vyšší než Bulhaři, Řekové, Chorvati, Slováci...
14.04.2021 Česká vláda nyní čelí jednomu z nejvyšších úročení svého dluhu mezi všemi zeměmi EU. Za to, aby poskytli desetiletou půjčku, žádají mezinárodní investoři vyšší úrok už jen od vlády maďarské a rumunské (viz Obrázek 1 pod textem). V posledním zhruba měsíci se navíc Česko ocitá v historicky nebývalé situaci, kdy za svůj desetiletý dluh platí o více než dva procentní body než Slovensko (viz Obrázek 2 pod textem). Český desetiletý vládní dluh je tak úročen nejméně výhodně v porovnání s desetiletým dluhem slovenské vlády za celé období od rozdělení společné federace před skoro třiceti lety.

AstraZeneca brání svou vakcínu, ale akcie společnosti zůstávají pod tlakem
25.03.2021 V souvislosti s vakcínou AstraZenecy rezonovaly v posledních týdnech obavy veřejnosti z možného způsobování krevních sraženin. Společnost již v úvodu minulého týdne popřela tato obvinění po prověření 17 milionů lidí očkovaných v Evropě a Británii. Následně její tvrzení podpořila i Evropská léková agentura (EMA). Norští vědci však tvrdí, že jejich výzkum potvrzuje obavy veřejnosti. Akcie AstraZenecy se tak po prvotních pozitivních zprávách opět ocitly pod tlakem.

Ohrozí zastavení vakcíny AstraZeneca její zotavení?
16.03.2021 AstraZeneca Covid-19 vakcína čelí řadu problémů, jako od počátku byla zapojena do sporů nejen na jejich výrobu a distribuci, ale i v účinnosti v imunitě a možné vedlejší účinky. Před několika týdny propukly problémy mezi Evropskou unií a Spojeným královstvím v souvislosti s jejich distribucí na základě obvinění z porušení smlouvy farmaceutickou společností, protože bylo dodáno pouze 10% slíbených vakcín . Nyní došlo k nové kontroverzi kvůli pozastavení procesu očkování několika zeměmi poté, co někteří lidé měli zdravotní problémy po podání této dávky.

Země s ženami v politice často zvládají covid lépe, v Česku je jich ale skoro nejméně v EU. Ani s ženami v managementu to v ČR není žádná sláva
07.03.2021 Ženy obsazují v EU přesně třetinu křesel v jednotlivých národních parlamentech členských zemí. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Eurostat. V manažerských pozicích firem a podniků pak obsazují 34 míst.

Rumunsko posouvá plán zavedení eura na rok 2027
19.02.2021 Rumuni nezačnou eurem platit do roku 2024, jak dosud plánovali, ale nejdříve v období 2027 až 2028. V rozhovoru se soukromou rumunskou televizní stanicí Digi24 to dnes řekl rumunský ministr financí Florin Citsu. Bukurešť musí podle něj nejprve napravit ekonomickou nerovnováhu.

Ranní okénko - Britský parlament dnes zřejmě schválí brexit
30.12.2020 Poté co členské státy Evropské unie jednomyslně odsouhlasily podobu dohody o brexitu se zdá, že tato dostane zelenou i v britském parlamentu. Tamnímu premiérovi Borisi Johnsonovi se podařilo získat na svou stranu i radikálnější křídlo v rámci konzervativní strany a dnešní hlasování by tak mělo rozvodový taneček formálně završit.

EP vyloučil možnost schválení dohody s Británií do konce roku
21.12.2020 Evropský parlament již letos nestihne schválit případnou dohodu mezi Evropskou unií a Británií, podle níž se měly obchodní a další vztahy obou stran řídit od začátku ledna. Europoslanci dnes konstatovali, že na prostudování a schválení dokumentu nebudou mít dostatek času, i kdyby Brusel a Londýn v nejbližších hodinách či dnech úmluvu nakonec podepsaly. Vyjednávací týmy mezitím pokračují v rozhovorech, nabízené ústupky ve zbývajících sporných otázkách však zatím shodu nepřiblížily.

Od Británie se kvůli viru izolují další země, i Polsko či Kanada
21.12.2020 Kvůli vysoce nakažlivé mutaci koronaviru SARS-CoV-2, která se šíří na jihu Anglie, ruší přílety z Británie řada země včetně těch mimoevropských. Nejnověji jsou mezi nimi například Kanada, Polsko, Dánsko a Norsko. Podle BBC se k omezení cestování z Británie chystají například také Hongkong, Chorvatsko, Argentina, Chile, Maroka a Kuvajt. Saúdská Arábie mezitím pozastavila mezinárodní lety na týden, zatímco Izrael zakázal vstup cestujícím z Británie s výjimkou izraelských občanů. Izraelci přilétající z Británie musí podstoupit dvoutýdenní karanténu.

Meziměsíční růst průmyslové výroby v EU v říjnu výrazně zrychlil
14.12.2020 Meziměsíční růst průmyslové výroby v Evropské unii v říjnu zrychlil na 1,9 ze zářijových 0,3 procenta. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat. V samotné eurozóně se výroba zvýšila o 2,1 procenta po zářijovém růstu o 0,1 procenta.

Dánsko v roce 2050 přestane těžit ropu v Severním moři
04.12.2020 Dánsko nebude rozšiřovat těžbu ropy a zemního plynu v Severním moři a nejpozději v roce 2050 zastaví získávání těchto surovin úplně. Příslušný zákon schválil ve čtvrtek večer místní parlament, informovala dnes agentura DPA.

Veřejné finance ČR by měly v EU podle odhadů patřit k těm lepším
28.10.2020 České veřejné finance by měly letos skončit ve schodku 6,4 procenta hrubého domácího produktu (HDP), což by byla šestá nejnižší hodnota mezi zeměmi EU. Celkový vládní dluh by měl být 39,4 procenta HDP, což by odpovídalo čtvrté nejnižší hodnotě v unii. Vyplývá to z odhadů jednotlivých členských států EU schválených Eurostatem v říjnové notifikaci. Na data upozornilo ministerstvo financí. Žádná ze zemí EU letos neočekává přebytek veřejných financí.

Růst cen bytů v ČR byl ve čtvrtletí šestý nejvyšší v EU
07.10.2020 Meziroční růst cen domů a bytů v Česku ve druhém čtvrtletí zpomalil na 7,7 procenta, o čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 8,6 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst šestý nejvyšší, stejně jako na konci března. V porovnání s prvním čtvrtletím loňského roku se ceny zvýšily o 1,6 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 5,5 procenta.

Koronavirus „zamával“ se zaměstnaneckými benefity. Mnohé se seškrtávají, některé jiné, jako home office či notebooky, ale samozřejmě rozhodně ne
06.10.2020 Před koronavirovou krizí se na přehřátém pracovním trhu v ČR doslova roztrhl pytel s benefity. V roce 2019 je poskytovalo 95 zaměstnavatelů v průměrném počtu pěti různých benefitů na jednoho zaměstnance. Zvláště rozšířené byly třeba v odvětví IT, ve farmacii nebo v autoprůmyslu.

Dánsko chce snížit emise o 70 pct bez škrtů sociálních výdajů
29.09.2020 Dánská vláda chce snížit emise oxidu uhličitého nad evropský cíl, aniž by škrtala výdaje na sociální stát. Píše to dnes agentura Reuters. Dánsko v loňském roce přijalo zákon, kde se zavázalo snížit do roku 2030 emise oxidu uhličitého o 70 procent. Ve srovnání s úrovní z roku 1990 by Dánsko mělo vypouštět o 20 milionů tun oxidu uhličitého méně.

Češi se připravují na druhou vlnu, skupují notebooky. V rámci EU tak upevní svoji nadprůměrnou pozici v mobilním přístupu na internet
20.09.2020 Obchody s elektronikou hlásí citelně zvýšení zájem Čechů o nákup notebooků, podobných zařízení či příslušenství typu webkamer nebo mikrofonů. Tuto nákupní horečku nyní stupňuje obava ze závažného průběhu druhé vlny pandemie koronaviru. A očekávání toho, že i podzim, podobně jaro, stráví prací mimo kancelář.

Růst průmyslové výroby v EU i v eurozóně v červenci zpomalil
14.09.2020 Průmyslová výroba v Evropské unii i v eurozóně se v červenci proti předchozímu měsíci zvýšila o 4,1 procenta. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat. Produkce se tak už třetí měsíc za sebou zotavovala z propadu způsobeného koronavirovou krizí. Zůstala však výrazně pod úrovní z loňského července a její růst prudce zpomalil i proti červnu, kdy v EU dosáhl 9,6 procenta a v eurozóně 9,5 procenta.

Rychlý přechod k elektroautům v Dánsku může zvýšit schodek
08.09.2020 Rychlý přechod Dánska k elektrickým autům, který má pomoci splnit ambiciózní klimatické cíle vlády, zanechá vysoký schodek ve financích země, varovala vládní komise. Země totiž při financování svého systému sociálního zabezpečení ve velké míře spoléhá na automobilové a silniční daně, které činí 50 miliard dánských korun (178 miliard Kč) ročně, tedy 2,3 procenta hrubého domácího produktu.

Atradius: Počet firem v insolvenci letos ve světě stoupne o 26 procent
04.09.2020 Počet firem v insolvenci letos ve světě vzroste o 26 procent. Vyplývá to z aktuálních odhadů úvěrové pojišťovny Atradius, která očekává, že ve druhé polovině roku bude podniků v problémech přibývat ještě rychleji než dosud. Důvodem jsou především dopady pandemie Covid-19 na světovou ekonomiku, v jejichž důsledku se všechny hlavní ekonomiky kromě Číny letos dostanou do recese.

Zbytek roku bude pro řadu firem kritický, kvůli Covid-19 může letos být až o čtvrtinu více insolvencí
03.09.2020 Počet firem v insolvenci letos ve světě vzroste o 26 %. Vyplývá to z odhadů úvěrové pojišťovny Atradius, která očekává, že ve druhé polovině roku bude podniků v problémech přibývat ještě rychleji než dosud. Důvodem jsou především dopady pandemie Covid-19 na světovou ekonomiku, v jejichž důsledku se všechny hlavní ekonomiky kromě Číny letos dostanou do recese. Hloubka i doba trvání hospodářského propadu bude dána schopností jednotlivých zemí zvládnout zdravotní stránku pandemie i bez toho, aby bylo nutné výrazněji omezovat chod ekonomiky.

Česko výrazně zlepšilo čerpání evropských peněz, i proto má lepší čistou pozici. Za bezmála rok „přeskočilo“ v rychlosti čerpání takřka třetinu zemí Evropské unie
29.07.2020 Česká republika v letošním prvním pololetí získala z rozpočtu Evropské unie o 50,1 miliardy korun více, než do něj odvedla. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo ministerstvo financí. Loni v pololetí takzvaná čistá pozice ČR činila 24,4 miliardy korun.

Európska únia schválila masívny postpandemický stimul
22.07.2020 Lídri členských krajín Európskej únie dosiahli dohodu o masívnom fonde obnovy v hodnote 750 miliárd EUR. Rokovania trvali 4 dni a niekoľkokrát im hrozil kolaps. Európsky stimulačný balík bude doteraz najväčším balíkom dohodnutým blokom a jeho cieľom je naštartovať oživenie po pandémii.

EU se shodla na fondu obnovy, ČR z něj dostane 230 miliard Kč
21.07.2020 Lídři Evropské unie dnes ráno po maratonském jednání trvajícím čtyři dny a noci dospěli k dohodě ohledně toho, jak bude vypadat finanční pomoc ekonomikám zasaženým koronavirovou krizí. Z fondu obnovy budou moci státy už od ledna začít čerpat 750 miliard eur (asi 20 bilionů korun), přičemž 390 miliard eur z této částky budou tvořit granty a zbytek půjčky. Česko na dotacích z nového fondu získá 8,7 miliardy (přes 230 miliard korun), což premiér Andrej Babiš považuje za úspěch.

Lídři EU se dohodli na parametrech fondu obnovy. Vznikající eurodluhová unie prospěje nejen euru, ale také české koruně
21.07.2020 Lídři zemí Evropské unie se dnes nad ránem v Bruselu dohodli na hlavních obrysech takzvaného fondu obnovy. Celkový objem fondu bude činit 750 miliard eur, což odpovídá původnímu, květnovému francouzsko-německému návrhu. Po tvrdých bruselských vyjednáváních se ale mění poměr nízkoúročených půjček a grantů, čili nevratně poskytnutých peněz, mezi které je fond rozdělený. Na granty půjde 390 miliard eur, zatímco na půjčky 360 miliard. Původní plán přitom počítal s tím, že na granty připadne hned 500 miliard, kdežto na půjčky 250 miliard.

Lídři EU se pátý den summitu shodli na fondu obnovy a rozpočtu
21.07.2020 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se po čtyřech dnech a nocích vyjednávání na začátku pátého dne své schůzky dohodli na parametrech fondu obnovy ekonomik a budoucího sedmiletého rozpočtu. Oznámil to dnes ráno předseda Evropské rady Charles Michel. Celkový objem fondu, který má od 1. ledna pomoci ekonomikám zasaženým koronavirovou krizí, bude 750 miliard eur (asi 20 bilionů korun). Tyto peníze, které zvýší hodnotu unijního rozpočtu na období 2021-2027 na více než 1,8 bilionu eur, si Evropská komise bezprecedentně vypůjčí na finančních trzích.

Summit EU prý vyřešil otázku dodržování principů právního státu
21.07.2020 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie směřují po čtyřech dnech tvrdého vyjednávání k dohodě o vytvoření fondu pokrizové obnovy ekonomik a o příštím sedmiletém rozpočtu bloku. Poté, co předseda Evropské rady Charles Michel přišel v pondělí večer s novým kompromisem, se podle některých neoficiálních zdrojů státníci shodli na jednom z hlavních nevyřešených bodů, jímž byla podmíněnost čerpání peněz z fondu dodržováním principů právního státu.

Summit EU pokračuje čtvrtý den do noci
21.07.2020 Po více než třech dnech vyjednávání prezidentů a premiérů zemí Evropské unie předložil dnes večer předseda Evropské rady Charles Michel nový kompromisní návrh fondu pokrizové obnovy ekonomik a příštího sedmiletého rozpočtu bloku. Omezením podílu grantů v balíku 750 miliard eur (asi 20 bilionů korun), což požadovaly takzvané šetrné státy, se údajně přiblížila možnost konečné dohody. Michel před večerním jednáním prohlásil, že dosažení dohody na protahujícím se summitu je možné. Krátce před 24:00 ale stále není jasný výsledek ani to, kdy plenární rokování končí.

Třetí den summitu EU skončil bez dohody, dnes se má pokračovat
20.07.2020 Třetí jednací den summitu Evropské unie skončil po téměř 20 hodinách rozhovorů dnes brzy ráno bez dohody o fondu na pomoc ekonomikám zasažených pandemií, nicméně i přesto prý bylo dosaženo určitého úspěchu. Myslí si to alespoň nizozemský premiér Mark Rutte a jeho rakouský kolega Sebastian Kurz. Právě Nizozemsko a Rakousko přitom patří mezi takzvané šetrné země, které navrhují zmenšit celý balík finanční pomoci a ubrat na přímých dotacích. Podle premiéra Andreje Babiše se zdá, že Česko dostane z grantů EU méně peněz, než se dosud předpokládalo, částku však neupřesnil. Prezidenti a premiéři se mají znovu sejít vpodvečer. Začátek dnešního jednání, na kterém má předseda Evropské rady Charles Michel předložit další kompromisní návrh, byl několikrát posunut.

Na summitu bylo dosaženo určité dohody, myslí si Rutte i Kurz
20.07.2020 Třetí jednací den na summitu Evropské unie v Bruselu skončil dnes brzy ráno bez dohody, nicméně i přesto bylo dosaženo určitého úspěchu. Myslí si to alespoň nizozemský premiér Mark Rutte a jeho rakouský kolega Sebastian Kurz. Lídři unijních zemí se zatím nedokázali shodnout na celkovém objemu fondu na pomoc ekonomikám zasaženým pandemií ani na poměru grantů a úvěrů. Právě Nizozemsko a Rakousko přitom patří mezi takzvané šetrné země, které navrhují zmenšit celý balík a ubrat na přímých dotacích.

Forex: Pokračující oživení ekonomiky ohrožuje rostoucí počet nakažených
20.07.2020 V USA bude i tento týden ústředním tématem rostoucí počet nakažených osob. V Evropě naopak uvidíme další zlepšení předstihových ukazatelů, které se v mnoha případech vrátí na předkrizové úrovně. Ve středoevropském regionu bude hlavní událostí zasedání maďarské centrální banky, která podle nás opět sníží své úrokové sazby. V České republice v závěru týdne uvidíme další zlepšení spotřebitelské a podnikatelské důvěry. Negativní zprávou však může být hodnocení stavu ekonomiky ratingovou agenturou Fitch.

Ranní nadhoz - lídři EU stále jednají o záchranném balíčku
20.07.2020 Během víkendu probíhala intenzivní jednání prezidentů a premiérů členských zemí EU, kde se snažili najít kompromisní řešení ohledně rozdělení 750 mld. EUR ze záchranného evropského fondu. Zároveň byl předmětem jednání i rozpočtový rámec EU na příštích sedm let. Klíčový spor se vede o poměr grantů a úvěrů v záchranném fondu, když šetrné země (Dánsko, Švédsko, Rakousko, Nizozemí) chtějí co nejmenší podíl přímých dotací na rozdíl od Itálie a Španělska. Shodu se nakonec najít nepodařilo, jednání by měla pokračovat dnes odpoledne.

Summit v Bruselu pokračoval přes noc, chystají se další rozhovory
20.07.2020 Rozhovory o víceletém rozpočtu Evropské unie a zejména o fondu obnovy pokračovaly v Bruselu celou noc, a vstoupily tak do čtvrtého jednacího dne, což je téměř rekord. Šéfové států a vlád všech 27 členských zemí dál hledají kompromis nad podobou fondu, který má pomoci evropské ekonomice zasažené koronavirovou krizí. Předseda Evropské rady Charles Michel přes noc absolvoval další bilaterální schůzky, po kterých následuje společné zasedání.

Třetí den summitu EU skončil bez dohody, lídři se sejdou v 16:00
20.07.2020 Třetí jednací den summitu Evropské unie skončil po téměř 20 hodinách rozhovorů dnes krátce před 06:00 bez dohody na parametrech fondu obnovy a budoucího sedmiletého rozpočtu. Prezidenti a premiéři se sejdou opět v 16:00. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Charlese Michela.

Na jednání v Bruselu je znát únava, Macron bouchnul do stolu
20.07.2020 Mezi účastníky summitu v Bruselu, kde se od pátku jedná o víceletém rozpočtu a zejména o fondu obnovy na pomoc ekonomikám zasaženým koronavirovou krizí, je s postupujícím časem znát únava. Francouzský prezident Emmanuel Macron podle diplomatů v jednu chvíli bouchnul pěstí do stolu, zatímco rakouský kancléř Sebastian Kurz už přestal ostatní poslouchat.

Euro kvůli nejasnému výsledku jednání o fondu obnovy oslabuje
20.07.2020 Euro v reakci na nejasný výsledek jednání o fondu obnovy na podporu evropských ekonomik zasažených koronavirovou krizí oslabuje. Na forexovém trhu v Austrálii, kde už vzhledem k časovému posunu začalo pondělní obchodování, jednotná evropská měna odepisuje k americkému dolaru asi 0,2 procenta na 1,1408 EUR/USD. Lídři zemí EU v Bruselu už tři dny jednají o složení fondu, v němž mají být dílem granty a dílem úvěry.

Některé státy EU viní z neúspěšných jednání v Bruselu Nizozemsko
20.07.2020 Jednání premiérů a prezidentů zemí Evropské unie o fondu na obnovu ekonomik zasažených koronavirovou krizí se v Bruselu ocitla ve slepé uličce. Představitelé některých zemí ale mají jasno v tom, kdo je viníkem - podle nich je to nizozemský premiér Mark Rutte. Toho třeba diplomaté ze Španělska a Itálie překřtili na "Pana Ne", píše agentura Reuters.

Lídři EU třetí den jednají o fondu obnovy, čekají nový návrh
19.07.2020 Třetím dnem pokračují dnes v Bruselu jednání prezidentů a premiérů zemí Evropské unie, kteří zatím bezvýsledně hledají shodu na fondu obnovy ekonomik a na budoucím sedmiletém rozpočtu bloku. Přestože předseda Evropské rady Charles Michel vyšel v sobotu vstříc takzvaným šetrným zemím požadujícím menší podíl grantů ve fondu, v názorech na jeho parametry zatím přetrvávají rozpory. Očekává se, že šéf unijních summitů dnes předloží další kompromisní variantu.

„To je vydírání Evropy,“ znělo Bruselem. Merkelová s Macronem odešli z jednání náhle a v podráždění, summit zatím k dohodě rozhodně nespěje
19.07.2020 Potenciálně přelomový bruselský summit ani po sobotních pozdně večerních jednáních dohodou nekončí. Evropští lídři tak mají k dobru ještě neděli. Dnes už musí s dohodou vyrukovat, pokud chtějí zabránit otřesu na burzách a finančních trzích. Pokud se dohodnou, jde o zásadní milník evropské integrace, neboť by se tím poprvé ustavila dluhová unie.

Druhý den summitu EU začal, Michel navrhl snížit částku na granty
19.07.2020 Po pátečním bezvýsledném rokování začal dnes v Bruselu druhý den summitu lídrů zemí Evropské unie, kteří jednají o fondu obnovy unijních ekonomik a o budoucím sedmiletém rozpočtu. Předseda Evropské rady Charles Michel předložil prezidentům a premiérům nový návrh vycházející z kritiky od takzvaných šetrných zemí, které chtěly velikost fondu snížit. Podle dokumentu, který má ČTK k dispozici, se ovšem celkový objem balíku 750 miliard eur (asi 20 bilionů korun) nemění, ale 50 miliard původně plánovaných na granty se má přesunout na úvěry.

Úvod summitu EU ukázal rozdíly v názorech na krizový fond
17.07.2020 Zásadní rozdíly v pohledech na velikost a způsob rozdělování peněz z krizového fondu Evropské unie dnes ukázala úvodní část summitu prezidentů a premiérů členských zemí. Mezi hlavní sporná témata se podle unijních činitelů během sedmihodinové diskuse zařadily i slevy pro bohaté země z plateb do sedmiletého rozpočtu. Předseda Evropské rady Charles Michel první část ukončil a s politickými vůdci začal jednat odděleně.

Nejobchodovanější akcie Saxo Bank v 2. čtvrtlet: Navzdory obavám z COVIDu-19 vystřelily akcie prudce vzhůru
14.07.2020 Po výrazné březnové korekci začali investoři ve 2. čtvrtletí víceméně bez rozmyslu nakupovat. Tím hnali trh zpět tam, kde se nacházel, než udeřil COVID-19. A díky tomu zažil index S&P500 svůj nejlepší kvartál od roku 1998. Tento trend se zřetelně odráží i u pěti nejobchodovanějších akciových titulů mezi klienty Saxo Bank.

Chorvatsko a Bulharsko mohou mít po dvou letech euro
10.07.2020 Chorvatsko a Bulharsko byly přijaty do takzvané čekárny na euro, tedy do mechanismu směnných kurzů označovaného jako ERM-2. Oznámila to dnes Evropská centrální banka (ECB). V příštích nejméně dvou letech budou muset obě tyto země udržovat kurz svých měn ve stanoveném pásmu vůči euru a nesmějí své měny devalvovat. Pak teprve mohou zavést euro a rozšířit počet členů eurozóny.

Michel navrhl snížit objem rozpočtu EU, fond obnovy chce zachovat
10.07.2020 Předseda Evropské rady Charles Michel dnes navrhl snížit objem příštího sedmiletého rozpočtu Evropské unie z 1,1 bilionu eur (téměř 30 bilionů Kč), který plánuje Evropská komise (EK), o 26 miliard eur. Jeho návrh, který za týden poslouží jako základ pro vyjednávání prezidentů a premiérů členských zemí, počítá se zachováním úrovně fondu obnovy ekonomik spojeného s rozpočtem na 750 miliardách eur.

Růst cen domů a bytů v ČR byl v 1. čtvrtletí šestý nejvyšší v EU
08.07.2020 Meziroční růst cen domů a bytů v Česku v prvním čtvrtletí zrychlil na 9,5 procenta, o čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 8,9 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst šestý nejvyšší, stejně jako na konci loňského roku. V porovnání s posledním čtvrtletím loňského roku se ceny zvýšily o 2,6 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 5,5 procenta.

Dánsko povolilo obnovení prací na plynovodu Nord Stream 2
06.07.2020 Dánsko dnes vydalo povolení, aby projekt plynovodu Nord Stream 2 mohl dokončit poslední úsek potrubí v dánských vodách. Kodaň tak odstranila hlavní překážku k dokončení projektu, který už byl několikrát zpožděn a kterým se má přepravovat ruský zemní plyn do Evropy. Informovala o tom agentura Reuters. Proti projektu se staví Spojené státy, ale také Ukrajina a Polsko, dosavadní tranzitní země pro ruský plyn. Nový plynovod tyto země obejde.

Merkelová a Macron chtějí schválení fondu obnovy v červenci
30.06.2020 Německá kancléřka Angela Merkelová i francouzský prezident Emmanuel Macron věří, že se na červencovém summitu EU podaří schválit víceletý finanční rámec sedmadvacítky i balík na obnovu ekonomik zemí a regionů nejvíce postižených koronavirem. Řekli to včera po společném jednání na tiskové konferenci v Mesebergu severně od Berlína. Merkelová, jejíž země bude od července EU předsedat, zároveň poznamenala, že cesta ke shodě mezi evropskými státy je ještě dlouhá.

Okénko trhu - PMI potvrdí další nárůst sentimentu
22.06.2020 V pátek se konal první summit EU, kde se předsedové vlád snažili dosáhnout dohody o evropském záchranném fondu. Komise se rozhodla částku v objemu 750 miliard EUR rozdělit na pomoc zemím unie zasaženým pandemií Covid-19. Již před schůzkou se ukazovalo, že dosáhnout dohody bude obtížné, protože už v předstihu některé země nešetřily kritikou ohledně předložených návrhů (Rakousko, Nizozemsko, Švédsko a Dánsko). Kromě financování tzv. Corona balíčku (půjčky vs. granty), byl předmětem připomínek i navrhovaný alokační klíč, založený kromě jiného i na mírách nezaměstnanosti z let 2015–19. Přitom lze říci, že obecná vůle přijmout záchranný balíček je poměrně velká, ovšem nalezení přijatelné shody ohledně distribučních pravidel nebude jednoduché. Schůzka tak skončila pouze apelem na co nejrychlejší schválení záchranného fondu EU. Další jednání by se mělo konat v polovině července.

Lídři EU nesblížili postoje k fondu obnovy, dohodu chtějí rychle
19.06.2020 Názory politických vůdců zemí Evropské unie na velikost bezprecedentního záchranného balíku peněz se na dnešním videosummitu nesblížily. Prezidenti a premiéři se však shodli na tom, že se pokusí dospět k dohodě již v červenci, kdy chce předseda Evropské rady Charles Michel svolat po pěti měsících první summit s osobní účastí všech. Zatímco zástupci covidem-19 nejpostiženějších jihoevropských zemí či Německa a Francie plán Evropské komise podpořili, někteří politici včetně českého premiéra Andreje Babiše dali najevo výhrady.

Připravme se na EU nové generace
19.06.2020 Evropští leadeři dnes projednávají ozdravný balíček „EU nové generace“ předkládaný Evropskou radou spolu se standardním sedmiletým rozpočtem na období 2021-2027. K dosažení vzájemné dohody je však ještě daleko, zejména pokud jde o poměr mezi úvěry a dotacemi a kritéria rozdělování peněz. Vzhledem k neshodám mezi členskými státy se zdá představa kancléřky Angely Merkelové, že k dohodě ohledně plánu zotavení dojde již v červenci, značně optimistická.

Investice do marihuany – Nejlepší konopné akcie a ETF v roce 2020
12.06.2020 Akcie marihuany patří od poloviny roku 2017 na burze mezi absolutní fenomény. Není divu, protože ve stále více regionech světa je konopí legalizováno, stále více států USA marihuanu postupně legalizuje. V Evropě řada států zlegalizovala marihuanu pro lékařské účely.

ČR plní dvě ze čtyř kritérií pro přijetí eura, žádný stát všechna
10.06.2020 Česká republika v současnosti plní dvě ze čtyř hospodářských kritérií nezbytných pro zavedení eura. Zatímco podmínky týkající se stavu veřejných financí a úrokových sazeb Praha splňuje, nevyhověla by z hlediska cenové stability a směnného kurzu. Ve své letošní zprávě o připravenosti zemí Evropské unie přijmout společnou evropskou měnu to dnes uvedla Evropská komise (EK). Všechna kritéria nesplňuje ani jedna ze sedmi hodnocených zemí.

Státy EU se přou, jak rozdělit peníze z fondu obnovy
09.06.2020 Státy Evropské unie se liší v názorech na rozdělení masivního fondu obnovy, který má pomoci ekonomikám zasaženým koronavirovou krizí zpátky na nohy. Kromě sporů o objem fondu a zastoupení grantů a půjček nemají unijní země jednotný pohled ani na to, podle jakého klíče peníze rozdělit. Část států včetně Česka není spokojena s kritérii, jimiž podle nich Evropská komise zcela nezohledňuje dopady pandemie. O pokrizové obnově dnes na dálku jednají unijní ministři financí.

Forex: Jednání o záchranném fondu Evropské unie začínají
09.06.2020 Dnes začínají první jednání ohledně záchranného fondu Evropské unie. Ty by měly naznačit pozice jednotlivých zemí a ukázat na sporné body návrhu. Právě původní návrh byl jedním z důvodů současného pozitivního sentimentu na finančních trzích. Problémy v jednáních by tak znamenaly tvrdou ránu aktuálním očekáváním podpory oživení evropské ekonomiky. Česká vláda schválila další zvýšení deficitu státního rozpočtu na 500 mld. CZK. To vytváří riziko pro naší prognózu emise státních dluhopisů, ačkoli prozatím nevidíme kroky vlády, které by měly vést k tak vysokému schodku. Koruna zůstává na silnějších hodnotách a pravděpodobně ji tam udrží i v nejbližších dnech nedávný nárůst úrokových sazeb na trhu. Blížící se jednání ČNB ale podle nás pro ni bude impulsem k opětovnému oslabení.

Rozdělená Evropa: Bitva mezi úvěry a dotacemi
29.05.2020 Včerejším předložením návrhu rozpočtu EU na období 2021-27 zahájila Evropská komise období náročného vyjednávání. Očekává se, že ke konečné dohodě nedojde dřív než na červnové schůzce Evropské rady.

EK představí nejrozsáhlejší plán podpory unijních ekonomik
27.05.2020 Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová dnes odpoledne představí v Evropském parlamentu návrh sedmiletého rozpočtu Evropské unie, jehož klíčovou součástí bude rozsáhlý plán podpory ekonomik zasažených koronavirovou krizí. Brusel chce pomoc ve výši okolo bilionu eur (téměř 28 bilionů korun) rozdělit mezi unijní země formou přímých plateb a půjček. Napjatě očekávaný plán určí na příštích několik měsíců ráz složitých vyjednávání mezi členskými zeměmi, které mají na parametry solidární pomoci velmi odlišné pohledy.

Forex: Euro se před představením fondu obnovy pohybuje v úzkém rozpětí
25.05.2020 Kurz eura se na počátku nového týdne pohybuje pouze v úzkém rozpětí. Tento týden bude podle analytiků velkým týdnem pro evropské politiky, kteří budou debatovat o novém fondu obnovy na pomoc členským zemím postiženým koronavirem. Objem obchodování je však nízký, protože finanční trhy v Singapuru, Británii a USA jsou kvůli státnímu svátku zavřené.

EK představí bilionový plán na pokrizovou obnovu ekonomik
25.05.2020 Evropská komise ve středu představí bezprecedentní plán podpory hospodářství spjatý s budoucím sedmiletým rozpočtem Evropské unie. Návrh, na jehož základě má unie vyplatit ze společné kasy státům zasaženým pandemií covidu-19 stovky miliard eur, určí na příštích několik měsíců ráz složitých vyjednávání mezi členskými zeměmi. Političtí vůdci se již před dlouho očekávaným zveřejněním konkrétních čísel rozdělili do několika názorově odlišných skupin, jejichž představy se liší hlavně v jedné věci: zda má EU peníze dávat, či půjčovat.

Rychlé shrnutí
25.05.2020 Asijské indexy začínají týden na dosah pátečních úrovní. Akcie v Japonsku, Austrálii a Jižní Koreji mírně rostou, zatímco indexy v Číně klesají. DAX a S&P500 futures lehce rostou.

"Spořivé" země EU zveřejnily alternativní návrh záchranného fondu
24.05.2020 Rakousko, Švédsko, Dánsko a Nizozemsko včera představily alternativní návrh vůči francouzsko-německému plánu záchranného fondu pro hospodářskou obnovu v Evropské unii po krizi způsobené koronavirem. Jeho základem by mělo být poskytování výhodných úvěrů, a to nanejvýš po dobu dvou let, informovaly agentury DPA a APA.

Lídři EU se připravují na souboj o fond klíčový pro budoucnost EU
21.05.2020 Prezidenty a premiéry zemí Evropské unie čeká v příštích týdnech a měsících tvrdé vyjednávání o podmínkách, za nichž státy společně pomohou firmám a lidem v oblastech zasažených nynější pandemií covidu-19. Základem by se podle představ nejsilnějších unijních ekonomik - tedy Německa a Francie - měla stát společná půjčka ve výši 500 miliard eur (13,5 bilionu korun). Návrh sice narazil na počáteční výtky řady zemí požadujících větší či menší objem fondu, podle analytiků se však zřejmě stane základem pro kompromis, který může spoluurčit další směřování evropského bloku.

Evropské akcie obrátily dolů. Italské dluhopisy rostou i přes problémy
19.05.2020 Vstup do dnešního dne byl pro evropské akcie velmi dobrý, ale jejich zisky ještě ráno vyprchaly a později se hlavní indexy shodně zanořily do červeného. Stoxx Europe 600 ztrácí jedno procento, zatímco americký S&P500 klesá pouze mírně. Technologiím, které včera zaostávaly, se navíc daří růst. Pražská burza se nevymyká vývoji v Evropě při poklesu většiny titulů.

Po nových automobilech neštěkne ani pes
19.05.2020 „Lidé mají negativní očekávání ohledně budoucnosti. Proto odkládají dražší nákupy a omezují spotřebu. Jednou z největších obětí tohoto chování je automobilový průmysl, který za duben hlásí nejvýraznější propad poptávky v historii měření,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Rozbřesk: Další propad prodejů aut v EU, tentokrát o více než tři čtvrtiny
19.05.2020 Už v březnu se evropský trh s osobními automobily, měřený registracemi nových osobních aut, propadl o více než polovinu, v dubnu to bylo meziročně dokonce o tři čtvrtiny. Pandemie koronaviru a s ní spojené restrikce a dobrovolné odstávky výrobců v podstatě zcela ochromily prodej osobních vozů napříč kontinentem a výrazný pokles prodejů byl patrný i v zemích, které k žádným razantním restrikcím nepřistoupily. Prozatím šlo o tzv. nákladový šok, který kromě zmíněných restrikcí a odstávek umocnilo i zamrznutí dodavatelských řetězců v rámci některých výrobních skupin.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
12.05.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří dnes většinou klesaly, protože růst počtu nových případů onemocnění covid-19 podkopává optimismus investorů. Nepříjemným překvapením pro trhy byly také údaje o čínské inflaci za duben.
Související klíčová slova:
Akciové trhy | Premiér Andrej Babiš | Mezinárodní měnový fond | Plány obnovy | Zbrojovka | Fibo | Český průmysl | Intesa Sanpaolo | Bankovní privilegia | Evropský blok | Akcie Komerční banky | Úrovně retracementu | Dnešní zvýšení úroků | Palmstruch | Nejobchodovanější akcie | Cara Therapeautics | Bosna a Hercegovina | LYNX | Deficit veřejných financí | Vládní dluhopisy | Infografika | Společné měny | Virus Covid-19 | ETC | Long pozice | Peru | AstraZeneca Covid-19 | Kč/EUR | EUR | Egypt | Jihoevropské státy | Míra nezaměstnanosti v ČR | Řešení války na Ukrajině | Veřejné finance | Zkušenosti | Cenová hladina | Refinitiv | Řecko | Tempo růstu | Nejbohatší státy světa | Alphabet | Zpravodajské události | Vstupy | Viktor Orbán | Německý ministr financí | Futures kontrakt | Skotsko | Ekonomiky zasažené krizí | Apetit investorů | Koronavirové krize | Exporty | Zhoršení ratingu Francie | Průmyslová výroba v lednu | Největší americký výrobce léků | Slábnutí měny | Měnový kurz | Irská ekonomika | Devizoví obchodníci | Stabilizační mechanismus | Vysoká inflace | Výrobce hraček | Pozitivní vliv | Deflace | Crown | Sekce měnové | Obchodník | Zpravodajský server | Vývoj kurzu švédské koruny | Correctiv | Vysoké zdanění | Konsorcium | Kurzy euro | Australská centrální banka | Vývoj kurzu norské koruny | František Táborský | Ázerbájdžán | Republikánský prezident | Italský premiér Giuseppe Conte | Veřejný dluh ČR | Nová data | Wealth Managers | Doklad o vkladu peněz | Trend | Ukončení smlouvy | Moldavsko | Inflační čísla | Investing | Pfizer | Marshallův plán | Dluh vlád | Kilogram ryzího zlata | Paušální daně | Radomil Doležal | Japonská měna | Hluboká recese | Kurzy devizového trhu | Akcie Apple | Tržby skupiny | Znehodnocení papírových peněz | PLATINUM | FAZ | Bank of Japan | Pokles sazeb | Poplatky | Italské dluhopisy | Poor's Publishing | Byty v ČR | Bezpečné útočiště | Protiinflační tlaky | ISM ve službách | MUFG | Společnost Tesla | Rušení objednávek | Diverzifikace | Londýnské akciové burzy | Mince | Siemens Energy | Aktiva | USD/PLN | Citigroup | Měna v Rakousku | Očekávané výsledky | Statistiky | Investiční banky | Burkina Faso | Historie peněz | Index PX | Manipulace s akciovým trhem | Tržní hodnota akcií | Korelace | Cenové stability | Letecké společnosti | Dovednosti | Profesionální obchodníci | Valdis Dombrovskis | Prodej zboží | Schodek státního rozpočtu | Schopnost řešit problémy | SP500 | České životní pojištění | Pravděpodobnost | Inspirace | Automobilka Volkswagen | Ošetřovné | Die Zeit | Měnový převodník | Kolaps | Cenné kovy | Zasedání ECB | Nákup fyzického zlata | Inflace v zemích EU | Otázka přijetí eura | Nifty 50 | Investiční firma | FTSE MIB | Šéf NATO | Výnosy dluhopisů | Stabilní směnný kurz | Oblíbenost koruny | Pojišťovna | Výhodnější podmínky | Tvorba fixního kapitálu | Velikost fondu | Ruské invaze na Ukrajinu | Petr Fiala | Rigsdaler | Rozpočet EU | Oslo | Zvýšení cel | Obchodování s emisními povolenkami | Ekonomika Spojených států | Evropská komise | Komunita | Sazby daně | Citibank | Krona | Strach | Švédské koruny | CZK | Data Watch | Finanční podvody | Evropský datový kalendář | Vládní opatření | Výrobní PMI | Srbsko | Odbory | Organizace zemí vyvážejících ropu | Měna světa | OrganiGram Holdings | Pokles indexu | Unijní statistický úřad | Společnost Saxo Bank | Závislost na ruských energetických surovinách | Utahování měnové politiky | Premiér Mark Rutte | Britská libra | Americký prezident Donald Trump | Reality | Výkyvy | Generální tajemník | Lagardeová | Covidové krize | Výdaje | Nárůst cen energií | WhatsApp | Uzavření příměří | Ceny starších bytů | ESTALSE | Fond obnovy | Skandinávská eurozóna | Nákup akcií | Europoslanec | Oslabování měny | Goldman Sachs | Mezinárodní ratingová agentura | Stíhačky | Taylor Swiftová | Statistics | Lídři zemí Evropské unie | Monetární unie | Měnový výbor Bank of England | Růst ekonomiky EU | NATO Jens Stoltenberg | Španělský premiér | Vstup do ERM | EURJPY | EURO 2024 | Přísná opatření | Palle Sörensen | Americká ropná společnost | Snížení emisí | Kovový standard | Ekonomika Evropské unie | Nejvyšší inflace v Evropské unii | Labouristé | EU Tax Observatory | Lockheed Martin | Český statistický úřad | Saúdská Arábie | ATXINDX | ČSOB Data | Raketové útoky | Typ brokera | Plovoucí kurz | Roku Inc | Evropské záležitosti | Ruská invaze na Ukrajinu | Dolarový index | Johan Palmstruch | EURCHF | Znehodnocení | Nejvyšší inflace | Premiéři zemí Evropské unie | GDP | Jacinda Ardernová | Měna ve Švédsku | Saxo | MTU Aero Engines | Koncern Volkswagen | Harald Modrozub | Dopravní sektor | Expanze | YOUPLUS | Údaje o inflaci | Investice do infrastruktury | Měna v Maďarsku | PLN | Makedonie | W-8BEN | Nejzáhadnější měna světa | Unijní statistický úřad Eurostat | SaxoTrader GO | Relevance | Internetový obchod | Konzervativní strana | Potíže norské koruny | Zero Hedge | Růst sazeb | Estonsko | Rumunský ministr financí | Směrnice | Exchange | Tempo růstu ekonomiky | Pojišťovací společnosti | Výhled | Inflace v zemích Evropské Unie | Analýzy | Gold | Rating AAA | WTO | Nacistické Německo | Akcie marihuany | Důchodový věk | Asijské akcie | Graf EURUSD | Papírenský průmysl | Měna fondu | Měnový kurz ČNB | COSEASH | Ministři financí Evropské unie | Vývoj na dluhopisovém trhu | Vrácení daně | Hlavní zjištění | Rostoucí inflace | Obrovské peníze | Online obchodování | Plán EU | Operace Weserübung | Platba | Komoditní prvky | CYMAP | Cena zlata | FTSE100 | Hlavní ekonom XTB | Výhled ekonomiky | Danske Bank | Dun & Bradstreet | Kurz švédské koruny | Andrej Čírtek | Eurovision Stock Contest | Rostoucí ceny | Britové | Chytrý Honza | Exchange Traded Funds | NIM | Burza | Úrokové sazby | Debata o přijetí eura | Vojenské výdaje | Chorvatský parlament | Jižní Sudán | Philip Morris International | Hrubý domácí produkt (HDP) | Glencore | Ferrari | Ukrajinský prezident | Meziroční inflace v ČR | Nová drachma | Realty Income | Bloomberg komoditní index | Afrika | ASX200I | Zkušenosti klientů | Základní úrokové sazby | Standard & Poor's 500 | NZD/USD | Peter Garnry | Akcie roku 2019 | Německý DAX | Morningstar | Přijetí | Kanadské platidlo | Nizozemsko | New York | Čerpání evropských peněz | Půjčky pro firmy | Finanční instrumenty | Pandemie COVID-19 | Evropský systém centrálních bank | Navyšování mezd | Vývoz plynu z Ruska do Evropy | Snížení produkce | Velké ekonomiky | Zavírací cena | Brexit | Analytický tým FXstreet.cz | Měna ve Francii | Propad cen | Nastartování ekonomiky | Donohoe | Covid-19 vakcína | EPP | Celosvětový HDP | Mateřské měny | Jihokorejská vláda | Jen-tchien v Číně | Prognóza Evropské komise | Patrick Drahi | Konec eura | Vstup do ERM II | Dopady vysoké inflace | Akcie dnes | T-Mobile Czech Republic | Snížení úrokových sazeb | EIA | Růst cen | Lidovci | Zdanění nadnárodních společností | Nord Stream | Měnové reformy | SEK/CZK | Ochrana před záporným zůstatkem | Náklady | České vlády | Dividenda ČEZ | Bankovní rada ČNB | CanniMed Therapeutics | Pozitivní sentiment | Dnešní makroekonomické ukazatele | EUR/DKK | Tiff Macklem | Rumunsko | Tuzemská ekonomika | Digitální měna | Chod ekonomiky | Index prosperity | Trpělivost | Rozpočtový rámec | Členské státy Evropské unie | Margin | Randal Quarles | Porušení pravidel | CHNComp | Tajné tištění peněz | Hodnota dolaru | Autonomie | Evropská měnová unie | iShares Listed Private Equity UCITS ETF | Měnový systém v Dánsku | Bydlení | Růst nezaměstnanosti | Norové | Saxo Bank zkušenosti | Úvěrování | Skandinávská monetární unie | Počet firem v insolvenci | Aplikace Revolut | Dividendy | Měna v Anglii | POLWIGI | Hodnota mědi | Příběh islandského platidla | Čerpání peněz z fondů | Náklady na obsluhu dluhu | Regulace monopolů | Unijní činitelé | Pokles hodnoty bankovek | Huawei Technologies | Obchodní seance | Propad cen ropy | Wealth | Vypnutí platformy | Financial Times | Koronavir | Podnikatelská důvěra | Akcie USA | UNDP | Uvolnění měnové politiky | Bez poplatku | Bloomberg TV | Risk-off | Oldřich Dědek | Petr Zahradník | Nejdůležitější ekonomické události | Vládní dluh | Investování do ETF | Bancor | Důchody | Onet.pl | Mluvčí německé vlády | Dopady pandemie COVID-19 | ČSOB | Platební systémy | ČSÚ | Nezaměstnanost | Natland | Krytí dánské koruny | Členské země eurozóny | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | Vysoké riziko | MFF | Marks & Spencer | Čínský trh | Parlamentní volby | Panenské Ostrovy | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | BrandZTop | Míra inflace v EU | YTD | Platidlo rigsdaler | Konflikty | Evropský výrobce letecké techniky | CzechTrade | Příležitosti k nákupu | E-Control | Hlavní události | Ceny ve výrobní sféře | Úvěrová pojišťovna | Holding Czechoslovak Group | BP | Chladný sever | Zvyšování sazeb | Realizace měnové reformy | Americký prezident | Dodávky ruského plynu | Zajišťování | Velké finanční instituce | Mluvčí EK | Parlament dnes | Risk On | Republikáni | Předchůdce papírových peněz | Kč/USD | Evropské lidové strany | NICE | Návrat Donalda Trumpa | Smysl života | Pokračování poklesu | HSBC | NATO Mark Rutte | USD index | Přístav v Číně | Míra úspor | Příběh drobného platidla | Křížové mince | Zelený plán | USD/ISK | Uber | Penny stock | Index Euro Stoxx 600 | Britské akcie | Irsko | MSUKRN$ | Nová dánská koruna | Migrace pracovní síly | Éry plovoucího kurzu | Formuláře W-8BEN | Jeff Bezos | Zavedení eura v ČR | Konopí | Vývoj měnového páru | Zvýšení úrokové sazby | Důchodové systémy | Breakout | OMXC 20 | Růst daní | Sociální sítě | Trumpová | Invesco | Maloobchod | Cena zemního plynu ve Spojených státech | Deregulace finančního trhu | Atradius | NFP report | Ceny elektřiny | Vývoj ceny ropy WTI | Zaměstnanost | Produkce energií | Hedžové fondy | Revolut Securities Europe | Vatikán | Neziskové organizace | Cum-ex | Strach z Trumpa | Washington | Výrazný růst | Největší příležitosti | Daně z příjmů | Aktuální hodnoty měny | Aero | iShares STOXX Europe 600 UCITS ETF | Mladí Češi | Dnešní zprávy | Zasedání Rady guvernérů | Aktuální problémy | Spotřebitelské inflace | Evropská měna | Výprodeje | Evropský fond finanční stability | Farmaceutická společnost | Burze | Měnová politika Evropské centrální banky | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Rabobank | Měnové kurzy dolar | Výbor dánské centrální banky | Reserve Bank of Australia | Panama papers | Papírové bankovky | Vít Hradil | Gap | LNVILSE | Byznys | SIX | Růst eurozóny | Alibaba | Portu | Jan Lipavský | Hodnota zlata | Euroval | Garance | Úřad Eurostat | Reálné zhodnocení | McKinsey Global Institute | Vlastní bydlení | Investiční spekulace | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Roman Koděra | Onet | Úspěšné obchodování | Globální fintech | Polská centrální banka | Zavedení eura v Chorvatsku | Louise Dicksonová | Ministr práce a sociálních věcí | Ekonomiky | Ministryně hospodářství | Merlin Entertainments | Potenciální pokles | Mimořádný stav | Směnné kurzy | China Evergrande | Neutrální země | Dovoz z Číny | Index OMXC 20 | Inflace v Japonsku | Vyjednávání o vystoupení | Česká měna | PLN/EUR | EFSF | Philip Morris | Volatilita | Marco Rubio | Amazon | Měna zlotý kurz | Maďarsko | Covid | Ministerstvo práce | Německá automobilka | Index Cboe VIX | Klíčové oblasti | První zvýšení sazeb | Reálné výnosy | PKN Orlen | Krize v Evropě | Carry trades | Noční můra | Ben Broadbent | Henkel | Fitch rating | Český trh práce | Záchranný fond | Průmyslová produkce | Macron | Pandemie koronaviru | Bohatí | Rozložit riziko | Petr Bartoň | Pokles ceny | Optimismus investorů | Záhada norské koruny | Economist | Odpor občanů vůči euru | Japonská vláda | Donald Trump | Spotřebitelský indikátor | Mechanismus ERM | Předpovědi Saxo Bank | Míra inflace v Číně | CISCO | Cenové hladiny | ECU | Státní dluh | Facebook Inc. | Inflace | Výpadek příjmů | Více peněz | Peníze | Balík akcií | Přístup k financím | Odhodlání | Brent | Sociální investiční síť | ForexFactory | Globtrex.com | Koronavirus v ČR | Rozpočtový přebytek | Průmyslové podniky | Prudký pokles | Politika | HUF/EUR | Stimul | Zastavení vakcíny AstraZeneca | Indikátor | Jemen | Očekávání | Státy eurozóny | Odvetná cla | Poslanec | Expert | Suroviny | Odchod z EU | Výrobce letecké techniky | Ekonomika EU | Zpomalení čínské ekonomiky | Tamás Varga | Bankovní fond | Evropské burzy | Index cen domů | Světové finanční trhy | Střet zájmu | Ceny čokolády | Technický výhled trhu | Český ministr | IT společnosti | Analýza společnosti | Výhled na rok | Norská centrální banka | Premier League | Platina | VW Group | Měnový konvertor | Karanténa v čínském přístavu | Rada MMF | Zvýšení sazeb | Akciový index Dow Jones | metodologie | Dluh zemí eurozóny | Finanční plánování | Videokonference | Reakce trhu | Analytik eTrader | Emise oxidu uhličitého | Průmysl | Války na Ukrajině | Index Cboe | ETF fondy | Deprese | Invaze na Ukrajinu | Kurzy ČNB | Stockholmská banka | Majetek | Měnový fond | Allianz | Alžírsko | Evropské měny | Financovat | Vistra | Důvěryhodnost | Ruský vývoz plynu | Standard & Poor's | Blockchain | RWE | Vývoz plynu do Evropy | Hlavní úrokové sazby | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchod Amazon | Zásoby ropy | Zasedání Evropské centrální banky | Pojištění vkladů | Swiftonomika | Breakout Trader | Index podnikatelské aktivity | Rystad | CZK/EUR | Listopadová inflace | Nákupy | čnBlog | Růst | David Malpass | Kristalina Georgievová | Kosovo | Tesla Inc. | Czechoslovak Group (CSG) | Ceny bydlení | Obavy z brexitu | Koruna | Fiat Chrysler (FCA) | AFP | Příležitosti | Smlouvy o spolupráci | Akcie a ETF | Itálie | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Nárůst cen | Hospodaření státu | Skandinávské unie | Chladný Island | Opatření centrálních bank | MiFID II | MetaTrader | Akcie firmy | Summit Evropské unie | Poplatek | Akcie AstraZenecy | Ratingové hodnocení | Měna v Chorvatsku | Evergrande Group | Drobní investoři | Krize eura | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | Revolut Securities | Národní měny | Merkelová a Macron | Nové dánské platidlo | Čínské akcie dnes | Sentiment na trhu | Palladiové akcie | Prognóza | OIV | Výnosová křivka | Šéf americké diplomacie | Avon Products | Měnový pár USD/JPY | Výrazný propad | Měnové kurzy kalkulátor | Zavedení digitální daně | Ekonom XTB | Alexandr Lukašenko | Použití finanční páky | Shanghai Composite | Evropský stabilizační mechanismus | Reykjavík | Asset management | Situace na Blízkém východě | Obligace | Roční míra inflace | Trh práce | Potenciál pro růst | Swiss | Crypto | RBS | Britská centrální banka | Výhled české ekonomiky | RIGSEIN | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Pierre Moscovici | CBOE | Hrozba | Vývoj ceny ropy Brent | Eurodluhová unie | Akcie Gazpromu | Allianz Trade | Akvizice | Spotřebitel | Čech | Válka | Pochybnosti | Nastavení úrokových sazeb | Zpráva | Světová válka | Omezení dodávek | Bývalý šéf americké centrální banky | Soukromí zaměstnavatelé | Pomoc ekonomice | Riziko redenominace | Republikán | Ratingová agentura | Investiční analytik | Výroba v eurozóně | Autonomní oblasti Dánska | Globální obchod | Ropná firma Saudi Aramco | Medvědí fáze | Objem obchodů | Petr Kupec | Obchodní terminál | Primární nabídka Aramco | Kateřina Kirakosjan | Saxo Trader | Podvody | Koronavirová krize | Velká Británie | Peer-to-peer | Eurokomisaři | Bosna | Spolupráce | Měna v Japonsku | Evropské ekonomiky | McKinsey Global | Obrat trendu | George Soros | Kongres | Surové ropy | Snížit emise | Zásoby ropy v USA | Nordea | Hospodaření vlády | Niger | Technologické akcie | JPMorgan Chase | Japonská automobilka | Trumpovy kroky | Negativní dopad | Americké Panenské ostrovy | Systematický přístup | Long | Saxo London | Chování | Plán na měnovou reformu | Array Biopharma | Kontrakty | Hospodářské krize | Ropné společnosti | Evergrande | Očekávání trhu | Americký index | Lira | Možný hedging | LYNX Trading | Měna ve Švýcarsku | Šedá ekonomika | Zprávy z krypto průmyslu | Graf | Nigérie | Investiční horizont | Národní ekonomická rada vlády | CFA Institute | Investiční portfolio | Zasedání centrálních bank | Šéf automobilky Tesla | CCC | Thyssenkrupp | AUD | První centrální banky | Plynovody | Danuše Nerudová | United Technologies | JOLTS | PSA Group | Portál FXstreet.cz | Mariott | Mistrovství světa ve fotbale | Podnikání na kapitálovém trhu | Exxon Mobil | S&P500 | Energetická krize v Evropě | Meziroční růst | CTP | BIC | Cvičení | První obchodní den | Šéfové států | Korporátní daň | Evropský statistický úřad Eurostat | Zdravotní péče | Investujte zodpovědně | Oslabení eura | Vývoj kurzu | Drahé energie | Označení pro měnu | Vybrané měny | Růst světového obchodu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hodnota norské koruny | Panama | Trh | Sezónnost | TOP 09 | Vývoj německého akciového indexu | Centrální banky | Guvernér japonské centrální banky | Deficit rozpočtu | SAE | Ovládnutí Grónska | Používaná platidla | KDU-ČSL | Karlsruhe | Prezidenti a premiéři | Kapitálové strategie | Zkušenost | ERM-2 | Marka | Zdanění komerčních nemovitostí | Portfolio manažer | MSCI | Friedrich Merz | Náš měnový systém | EMU | Cestovní ruch | Hospodářská opatření | EHP | Autonomní oblasti | Rumuni | Zprávy a analýzy | Turek | Slabé měny | Cla USA | Fialova vláda | Průměrné mzdy | Monetární politika | Řecká krize | Dollar Index | Finanční úřad | Panamský průplav | Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2023 | Ceny plynu | AA | Turecko | The Washington Post | Rozdílové smlouvy | Canopy Growth Corporation | Ekonomický přínos | Předsedové vlád | Index | Měnové kurzy Česká spořitelna | IKEA | Dan Jörgensen | Události roku | Pew Research Center | Studie | Futures | Proočkovanost | Měď | Platidla | HUF | Záhady norské koruny | Dánská centrální banka | Směnný kurz | Sheffield Hallam University | Akcie Saxo Bank | SaxoStrats | Rezervní měny | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | David Marek | Velké zisky | Elektřina | Polský premiér | MMF | Společný podnik | Nabídka | USA | Výrobní ceny | Číňané | Jednání ČNB | Eura | Závazek | Komise | Období záporných úrokových sazeb | Nejistoty | Opatření proti koronaviru | EUR/NOK | Snižování sazeb | Bankovky | Moderní dánská koruna | Generální tajemník NATO | Petr Král | Tržní kapitalizace | NZDUSD | STP/MM | Bílý dům | Kapitál | Oblasti Dánska | Jiří Rusnok | Zvyšování mezd | FinTech | Posílení | Index KOSPI | Warner Bros | Aktivní obchodování | Deutsche Bank Securities | Agentura Reuters | Rubl | Včerejší obchodování | Vývoj německého akciového indexu DAX | Fiatová platidla | Trading | Makroekonomická data | Obchodní války mezi USA a Čínou | Alstom | Kurzy dolar | Inflace v eurozóně | Týdenní shrnutí | Majitel | Inflační tlaky v české ekonomice | Klimatické změny | EBay | Pokročilé nástroje | Nové bankovky | Norská měna | Zastavení vakcíny | EP | S&P | Čerpání peněz z fondů EU | Americké státní dluhopisy | Americké ministerstvo obchodu | BankID | GW Pharmaceuticals | Autonomní hnutí | Unie | Chování obchodníků | Airbus | Výnosové křivky | Jak na to | Devalvace | Maďarský premiér | Ministerstvo obchodu | Data z ekonomiky | Důvěra investorů | Group | Zvolení Donalda Trumpa | Finanční stability | Thunbergová | Lukáš Kovanda | Sázky | Přechod Dánska k elektrickým autům | Vstup do eurozóny | Embargo na ruskou ropu | DJIA | Nerovnováha | Akciové indexy | Ropná měna | Vice | Diverzifikace aktiv | CZPXIDX | Způsob pomoci jednotlivých zemí | Christine Lagardeová | American Airlines | Komoditní index | Rozpadlé aliance | Zasedání Světového ekonomického fóra | Ekonomický kalendář | Kvantitativní zpřísňování | Úvěrový program COVID | Český premiér Petr Fiala | Švýcarská centrální banka | Soukromý sektor | Britský premiér | Hercegovina | Stárnutí populace | Ministr zahraničí | Mário Centeno | Země EU | Disciplína | Slábnutí koruny | Pozornost | Kuvajt | Wall Street Journal | Ocel | Krizový fond | Sociální nepokoje | Wealth and Trading | IEA | Ekonomický vývoj | Ochrana financí | Anglie | Problémy Německa | Analytický tým | Nabídka Aramco | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Raiffeisenbank a.s. | Reakce trhů | Dánská koruna | Bilion | Indigo | Rozpočtová politika | Martin Sklenář | Fitch Solutions | Novozélandský dolar | Cboe VIX | Varšava | Očekávání analytiků | Svobodný stát | Zahraniční firmy | Ropa | Leva | CL | Opatření | Migrace | Deficit | Republikán Trump | Volatility | Portfolio management | Akcie v Saxo Bank | Firma Saudi Aramco | Fiskální pakt | Index Stoxx 600 | Shell | Den daňové svobody | Zařízení | Nejchudší země | Ceny Bitcoinu | Kaisa Group | Nobelovy ceny za ekonomii | Technické analýzy | Sebastian Kurz | Měsíční mzda | Americká měna | Angela Merkelová | Počet investorů | Další růst | Největší primární nabídka akcií | Lídři EU | Kurz dolaru | Budoucnost | Spotřební daně | Švédská inflace | Cukr | Summit v Bruselu | První bankovky | Švédská vláda | Fiskální politiky | Globální dodavatelské řetězce | Mírný růst | HKEX | GEN | Političtí vůdci | Bluetooth | Izrael | Americká centrální banka | Pokles hodnoty domácí měny | Prezident Trump | Czech Fund | Společnosti | Ján Čarný | Akciový index PX | ISEQUIT | Terminál | Americké měny | Konglomerát | Globální ratingové agentury | Nykredit Bank | BNP Paribas | Hospodářská politika | Česká koruna | Mluvčí CSG | Reed Hastings | Boj s drahými energiemi | Úřad pro energetické informace (EIA) | Nord Stream 1 | PEPSICO | Nejbohatší státy | Benzín | TLTRO | Řešení krizí | SaxoTraderGO | Vývoj zlata | Johnson Controls | Hypoteční krize v USA | ICU | Znehodnocování oběživa | Twitter | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Index prosperity Česka | Prudký propad | Premiér Petr Fiala | Evropský systém | Nejprudší pokles | Íránský útok | Ropa Brent | Amyris | Inflace cen | Hodnoty bankovek | Opatření proti šíření koronaviru | Virus | Obchodní války | Mediánová mzda | Evropská léková agentura (EMA) | Pád skandinávské unie | Ropná firma | Meziroční míra inflace | Hypoteční banka | Vládní koalice | Finanční gramotnost | Měny převodník | Devizové intervence | Řecký premiér | ECB dnes | SWEDOMX | Finanční společnosti | Bohatství | Obrovské ztráty | Rozluštění záhady | Ifo | Akciový index | Přechod k elektroautům | Řízení rizika | Měna ve Slovinsku | Správci fondů | Olívie Lacenová | Jihoevropské země | Důvěra spotřebitelů | Investiční chování | Kov | Dolarový standard | Nomura | Nejnovější údaje | Energie v Evropě | Vývoj eura | Měnové kurzy ČSOB | Inside | Historie norské koruny | McKesson | Chubb | Tendr | Momentum | Asijské indexy | Novela zákona o ČNB | Index nákupních manažerů | Pandemie covidu | Trading a investice | Koronavirová pandemie | Vývoj mezd | Vývoj kurzu eura | Řetězec | UMA | Rada guvernérů | Robo poradce | Domácnosti | Tiskárny peněz | Míra úspor domácností | Erste Group | Ruský plyn | Islandská koruna | Hamás | ETF fond | Evropská léková agentura | Růst vývozu | Bemis | Bitcoin | Ministr obrany | Polský zlotý | Freeport-McMoRan | Filip Kalčák | Plán podpory unijních ekonomik | Plyn v rublech | Mzdy v ČR | Ceny zemního plynu | Závislost | Obchodovat forex | Dna | Investice do konopí | Výkonná ředitelka | Tržní sentiment | Nižší minima | Snahy o nezávislost | Šíření viru | Snižování úrokových sazeb | Futures kontrakty | Dánsko - burza | Investiční služby v EHP | Průměrná hrubá měsíční mzda | Inflace v Turecku | Kurz koruny | Akciový index OMXC | Statut celebrity | Snížení schodku | Vývoj kurzu islandské koruny | Hlavní investiční analytik | Celková inflace | Unijní země | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Eskalace | Polská průmyslová produkce | Eras | Nastavení sazeb | Moody's | Výkyvy trhu | Saxo Trader Go | Zhodnocení prostředků | Dluhová unie | První centrální banky na světě | Nové kvantitativní uvolňování | Charles Michel | KoroNERV-20 | Ranní okénko | Drancování měny | Zavedení eura jako oficiální měny | Tržní vývoj | Prohlášení čínské vlády | Podnikatelé | Kurzy ČSOB | Údaje Eurostatu | Zmírnění chudoby | Thajsko | Mario Centeno | Kenvue | SNY | Vývoj inflace | ČR do ERM | Ekonomika Německo | Volby | Americké indexy | Rozdíly v názorech | Konflikt v Evropě | Golden Gate CZ | Přehřátý realitní sektor | Přímé zahraniční investice | Grónsko | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Klimatický plán | Norsko | Regrese | Francouzský CAC 40 | Marketingová komunikace | Světové centrální banky | Nižší produkce | Mezinárodní organizace práce | Pandemie nemoci | Cla na hliník | Měna v Polsku | Technická rezistence | Platformy | Pandemie covidu-19 | Equity | Prezident Donald Trump | Akcie v roce 2020 | Pár EUR/USD | Konjunkturální průzkum | Maloobchodní tržby | Uptrend | Nissan Motor | Analytici | Čistý zisk | Středoafrická republika | Occidental | Aukce | Analytika | Cena zemního plynu | BH Securities | Efekt Taylor Swiftové | Vydání zprávy | Invaze | Klíčové problémy | Stříbro | Harmony | Moskva | Historie švédské koruny | ČSOB Data Watch | Ostrovy | Obchodovat | Růst cen v Česku | Cla na dovoz | Krize v USA | Finanční instituce | Odpor občanů | Stabilní měny | Autonomní status | Tuzemská inflace | Premiér Viktor Orbán | Prostor pro další růst | Florin Citsu | Rozpočtový schodek | Reporting | Antivirus | Ministři financí zemí Evropské unie | Islanďané | Islandská vláda | Sudán | Neomezené množství | G7 | Řešení války | Pokles cen | Carsten Brzeski | Výkyvy cen | Volby do Evropského parlamentu | Vysoké inflace | Současná dánská koruna | Trailing Stop | Finance | IIPR | Změna cen bytů | Cena palladia | Indikátor CCI | Bývalý prezident | Certifikáty | Pozornost trhu | Michigan | Přijetí eura | Pozemky | Podnikání | Fondy ETF | ETF | UTC | RBI | Dánské koruny | Tomáš Sedláček | Rozpočtové deficity | Bankovní rada České národní banky | Bukurešť | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Tisknutí peněz | Průmyslové komodity | Lineární regrese | Rolandas Juteika | Dluhopisy | Firma | Snížení ratingu | Zvýšení úroků v Dánsku | Podílové fondy | Gazprom Export | Obchodníci | Investujte do akcií | Poptávka | David Poes | Německá nacistická říše | Zasedání Bank of England | Německý kancléř Olaf Scholz | Barclays | Hang Seng | Rozšíření sankcí | Analytik Portu | Měna v Norsku | Zboží dlouhodobé spotřeby | Koncentrace | Bulharsko | Odpor | Investice do palladia | SLOETOP | T-Mobile US | Záporný úrok | EURGBP | Dopady energetické krize | Zájem o akcie | Starší generace | Turné Eras | West Texas Intermediate (WTI) | Uniper | Investor George Soros | Nastavení měnové politiky | Technologická společnost | Odpor vůči euru | Conference Board | ON Semiconductor | Slovinsko | Omezení těžby | Evropský parlament | Oddělení forexu | Fatihem Birolem | Hedžový fond | Statistici | Technologické podniky | Klouzavý průměr | Členské státy | UBS | Rok 2025 | Úsilí | Zpomalení inflace | MIFID | Bankéři | Členské státy EU | Problémy | Hodnota eura | 3М | Systém v Dánsku | STOXX50 | USA a Čína | Množství peněz | Amcor | Viceguvernér britské centrální banky | Kanadský dolar | Turistika | Statistický úřad | Objem rozpočtu EU | Celer | Dlouhodobější investice | Národní zájmy | Nezaměstnanost v EU | ECB Christine Lagardeová | Růst HDP | Nejlepší evropské akcie | Tyson Foods | Palau | Odvetná opatření | Index PMI | Komerční banka | ZEN | Měnová politika ČNB | Euro vůči dolaru | Vklady klientů | Záchranný bankovní fond (SRF) | Bank of Canada | Měna převody | Šíření nemoci | Ruský vývoz plynu do Evropy | FinWeb | Ropná společnost | Zadlužené Řecko | Budoucnost EU | Fáze obchodní dohody | Czechoslovak Group | Deutsche Bank | Úrovně rezistence | Analytik ČSOB | Ekonomové | SWIFT | Zestátnění ČEZ | Vysoká cena | Měna převodník | Rozdělená Evropa | STP | Christine Lagarde | Česká národní banka (ČNB) | Qualcomm | Boeing | Spojené státy | Česká ekonomika letos | Měna v Dánsku | Americká data | Norské měny | Kurz dolarů | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Pokles nezaměstnanosti | Bollingerova pásma | Anheuser-Busch InBev | Kurz domácí měny | Agresivní chování | Vývoj | Drahota | Finanční aktiva | Šéfka EK | Anheuser-Busch inBev | Islandská měna | Wegovy | DAXINDX | Výkon ekonomiky | Ekonomické faktory | Záchranný bankovní fond | Skandinávské monetární unie | Národní bezpečnost | Christopher Dembik | Úroková sazba | Investování do akcií | Důležitý support | Objem fondu obnovy | Přechod na kanadské platidlo | Časový rámec | Sazby v eurozóně | Digitální ekonomiky | Helena Horská | Dluhová krize | BIS | Rakouský kancléř | Kalifornie | Výkon dolaru | Zpomalování americké ekonomiky | HDP Francie | Zavedení záporných úrokových sazeb | CSG | Cena stříbra | Kurzy Česká spořitelna | Počet obyvatel | DAWN akcie | Demokraté a Republikáni | Lucembursko | Sveriges Riksbank | Amazon.com Inc. | Náklady firem | Slevy | Jak moc jsou Češi pojištěni | Agentura Fitch | AstraZeneca Covid-19 vakcína | Jak obchodovat | Konkurenceschopnost | Platforma | Premiér Giuseppe Conte | Japonská ekonomika | Ropná zařízení | Evropský statistický úřad | Akcie padají | Ceny drahých kovů | Facebook | Americké akcie | Inflace v Evropské unii | Snížení základní úrokové sazby | Zavedení jednotné měny | Washington Post | Akciový stratég | Short pozice | Inflace na Slovensku | MSCI index | iShares Listed Private Equity | Španělé | Nový americký prezident | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Plánování | Investiční síť | Ruské dodávky plynu | DKK/CZK | BRICS | České měny | Objednávky | Plán Evropské komise | Investice do nemovitostí | Bezprecedentní hospodářská opatření | Iniciativa | iShares | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Volatilní | Sankce | Členské země EU | Zvyšování úrokových sazeb | Riziko ztráty | EUR/USD | Beyoncé | Kurz bulharské měny | Severomořská ropa Brent | Zahájení obchodování | Množství peněz v oběhu | Kurz libry | Pin Bar | Bankovní unie | Varování | OSN | Blackstone | Intervence | Sky News | Mzdy v eurech | Trh s kryptoměnami | ETH/USD | Vývoz plynu z Ruska | NOK/CZK | Dostatek likvidity | Pandemie | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Revalvace | Členské země Evropské unie | Weserübung | Překotné události | Člen bankovní rady ČNB | Konsolidace | Zprávy z krypto | Další vývoj | Obchodní centra | Technologický holding | MXN | West Texas Intermediate | ČMZRB | Dění ve světě | Strach z inflace | Historie | Makroekonomické strategie | Měnová formace | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Měnové politiky | Michal Brožka | RMBETRL | G20 | Investování do nemovitostí | Porsche | Mark Rutte | Finanční služby | Abhijit Banerjee | Ministryně financí Alena Schillerová | Ukončení investic | Summit EU | Monster | Onemocnění | S&P/ASX 200 | Řecká ekonomika | Papírové certifikáty | Finanční domy | Podíly v bankách | Rusko a Ukrajina | Digi24 | Ceny nemovitostí | Dánové | Objem obchodování | Aktuální situace | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Súdán | Člen bankovní rady | Evropská rada | Skandinávské měnové unie | Natland Petr Bartoň | Nevýhody | Český vývoz | Trenér | Obchodní dohody | Fiskální politika | Výnosy | Odvětví turistiky | Analytik Czech Fund | Swiftová | Seat | Earnings Whispers | Kontejnerový terminál | Konkurenceschopnost EU | Měnový výbor | Měna v Turecku | Eugal | Střední kurz | Mimořádná událost | Spojené státy a Čína | Constellation Energy | Gilead Sciences | Italský premiér | Arena Pharmaceuticals | Válečná ekonomika | Ekonomická situace | Odhad HDP | Poradce Bílého domu | BBB- | SARS-CoV-2 | Euro Stoxx 600 | NextEra Energy | Čerpání peněz | Japonci | Bitcoinové a blockchainové akcie | Fio banka, a.s. | KOSPI | Počet bankrotů firem | Značná rizika | IBEX | Index FTSE 100 | Dow Jones | Kapitálové rezervy | Jak se stát lepším investorem | Dánské platidlo | Firma Novo | Small caps | Americká administrativa | Nejzáhadnější měna | FCA | Redenominace | Počet potvrzených případů nákazy | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Čínská poptávka | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Přechod k elektroautům v Dánsku | Částečný úvazek | Národní banka | Nacistická říše | Vývoj kurzu dánské koruny | Podíl na tržbách | CNY | Centrální bankéři | Zákon o zavedení eura | Globální riziko redenominace | Nobelovy ceny | Pakt stability | Klíčová rizika | Miliardy dolarů | BrandZTop 100 | Navázání na dolar | Šíření nákazy | Skandinávská země | AI | ADP | Burza cenných papírů | Fio | Držení akcií | Fichtner Wealth Managers | Investiční doporučení | Vzdělávací zdroje | TradingView | Pojišťovnictví | Kazachstán | Nejvyšší rating | Měna v Kanadě | Zbyněk Stanjura | Nemovitostní fond | Krátkodobý výhled | Ekonomický nesmysl | Obilí | Cloud Computing | Prezidentské volby | Texas Instruments | Firma Novo Nordisk | Předseda Evropské rady | UCITS | Světová finanční krize | Miliardy korun | Světový obchod | LVMH | Pivot Fedu | Těžba kryptoměny | Vítězství | Veřejné finance ČR | Obchodování na pražské burze | Bankovní systém | Gigant Gazprom | Upjohn | Platební bilance | Růst mezd | Prezident ECB | TSX30 | Automobilka | Kuny | Arménie | Snížení inflace | Vysoké nároky | Koronavirus | Odvětví | Bělorusko | Růst cen nemovitostí | Belgie | Posilování koruny | Ford Motor | Nákupy dluhopisů | Společnost IAG | Wealth and Trading (EHP) | Palantir | Hrubý provozní zisk | Sazby | ČR do ERM II | Hlavní ekonom | Deloitte | Inflace v České republice | GBP/EUR | Invaze ruských vojsk | Daň z příjmu | HEXINDX | Lufthansa | Růst průmyslové výroby | Británie | Růst výrobních cen | Očištěný čistý zisk | Roboti | Norské koruny | Server AOL | Americký index S&P 500 | Americké automobilky | OSLOASH | České koruny | Společnost LVMH | Největší banky | The Economist | Jen-tchien | Komise v přenesené pravomoci | ISK/CZK | Umělá inteligence | Vývoj akciového indexu | Zmírnění chudoby ve světě | Zprávy o trhu | Prohlášení | Starší byty | Úrok | Dánská měna | Investovat | Komoditní | Rekordní maxima | Rating států | Cena severomořské ropy Brent | Konsolidační balíček | Prodejní příkazy | Francouzský Senát | Nesoulad | Držení akcií a ETF | Tax Observatory | Světové trhy | Ministerstvo hospodářství | Úvěrový program | Ekonomické oživení | Dluhopis | Generální ředitel | Mezinárodní agentura pro energii | Překážky | Hotovost | Průmyslové objednávky | Hypoteční krize | MSSERBL | Skandinávské státy | Regulátor | Revolut Securities Europe UAB | Belgičané | Boj s inflací | Označení pro platidla | Nárůst nově nakažených | Berlín | Renault | Průzkum | Obchody na burze | Andorra | Firmy | Program Antivirus | Komentátor | Fichtner Wealth | Páka | Medvědí divergence | Ceny nových bytů | Dopady pandemie | Inflace v Česku | Obchodování na newyorské burze | Růst cen domů a bytů | Soudní dvůr | Počet potvrzených případů | HDP Německa | Firemní výsledky | Růst cen ropy | Panika | Generali Investments CEE | Sempra Energy | Murray | Reálné mzdy | Zajištění | Zemědělství | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | ECR | Výrobce léků | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Zájem investorů | SaxoSelect | Životní náklady | Přijetí společné měny | Cena ropy brent | Banka Creditas | Partnerství | Finsko | Růst průmyslové výroby v EU | Zlatý standard | Rakouský ministr | Premiér Justin Trudeau | Aramco | Sankce vůči Rusku | Zábavní společnost | Money management | Dopad na finanční trhy | Průmyslová výroba v EU | Simon Shibli | Ruská ropa | Společnost Palantir | Růst cen komodit | Provozní zisk | Bulharské měny | Oslabení měny | Euro vůči americkému dolaru | GRAGENL | Šéfové vlád | Zhodnocení kapitálu | Odvětví cestovního ruchu | Podíl nezaměstnaných | Argentina | Daňoví poplatníci | Investování | Plán zavedení eura | Distribuce | Nápad | Fed | Holding CSG | Nonfarm Payrolls | Euroskupina | Multi-asset | Maďarský forint | Michal Mejstřík | Vyšetřování | Válečné výlohy | Rozpočtový deficit | Nárůst HDP | Boris Johnson | Dopady koronaviru v Evropě | Hodnota značky | Pokračující růst | Soren Otto Simonsen | Ratingová agentura Fitch | Jens Stoltenberg | Automobilový průmysl | Generali Investments | Justin Trudeau | Tata Steel | Česká vláda | Poradenské společnosti | Hry | Intesa | Novo Nordisk | Vznik dánské koruny | Simon Coveney | Primární nabídka | Si Ťin-pching | Trhy | Dánská vláda | Trade | EU summit | Rychle rostoucí ceny | Emerging markets | Messi | Pakt stability a růstu | HNonline.sk | Unijní instituce | Mezinárodní investoři | FTSE | Finanční analýzy | Mark Zuckerberg | První peníze | Důvěra v eurozóně | USD/MXN | Online obchodování a investice | Rizika | Coface | Luboš Růžička | Vánoce | Rada ČNB | Dlouhodobější cíle | Žlutý kov | Eurozóna | Portugalsko | Investiční rozhodnutí | Cenová hladina v ČR | Fond | ISM | Innovative Industrial Properties | Kritéria konvergence | Počet bankrotů | Globální trhy | Záchranný program | Cestovní kancelář | Fitch | Nárůst tržeb | Kancléř Olaf Scholz | Dluhopisový trh | HDP v Evropě | Nemovitý majetek | Sdílení zkušeností | Wüstenrot | Úspory | Měnová politika ECB | USD/DKK | Kalendář ekonomických událostí | Výkyvy kurzu | Předkrizové úrovně | Velcí hráči | MIB | Cena mědi na burze | Japonský Nikkei | Měnové kurzy euro | Nominální růst | Hodnota akcií | Sláva | Mechanismus ERM II | Apple Inc. | Vysoké ceny | Zlotý kurz | Ekonomiky EU | Domino efekt | Ondřej Holoubek | Boeing 737 Max | Sedmadvacítka | Nejlepší výsledky | Investment Banking | Akciové obchody | Schodek rozpočtu | Úřad pro energetické informace | Růst ekonomiky | Inflace ve Švédsku | Stagflace | Renminbi | Ředitelka | Klíčové faktory | Nissan | Největší ropná firma světa | Silné inflační tlaky | Přístup na trhy | Plán obnovy | Orsted | T-Bill | Ekonomické průzkumy | IBEX35I | Měnový prémiový vklad | Paschal Donohoe | Průměrná míra inflace | Žádosti o podporu | Mojmír Hampl | Výsledky hospodaření | Yahoo Japan | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | ICEXALL | CEE | Ondřej Hartman | Obchodní řetězce | Návrh záchranného fondu | Bankovní asociace | European Investment Bank | Vladimir Putin | Tesla | Společnost eToro | Záporné úrokové sazby | Platinové akcie | ONE | Stabilita | Miliardář | Španělsko | SWISSMI | XTB Research | Solidní růst | Dánský ministr | Vývoj technologií | Mateřská společnost Googlu | Ekonomický růst | Ministři zahraničí | RBNZ | Český statistický úřad (ČSÚ) | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | USDCHF | Mzdy | Dluhopisy EU | Silné ekonomické údaje | Dollar-Cost Averaging | MSCI Emerging Markets | Poradenství | SYRIZA | Nestlé | NLALSHR | General Motors | CAD | Měna v Řecku | Znovuzvolení Trumpa | Anadarko Petroleum | Odhady analytiků | CTCROBE | Severní Irsko | Ceny zemního plynu v USA | Růst ekonomiky eurozóny | Aktuální Price Action | Shares | Mzdová vyjednávání | Měnový výbor dánské centrální banky | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Alžběta II. | HDP EU | Investiční aktivity | Na burze | Akcionáři | Společnost Walt Disney | Analytička | Premiér Fiala | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Inovátor | Evropské trhy | Objem uhlíkových emisí | FRCAC40 | Zdražení nemovitostí | Sázet | Index OMXC | Nová mutace koronaviru | Hospodaření | Podpora vzdělávání | Zahraniční obchod | Ztráta | Gold/Silver Ratio | Měnové kurzy ČNB | Wells Fargo | ADP report zaměstnanosti | Riksbank | Zastavení růstu | BGBEL20 | Orbán | Severomořská ropa | Dluhové krize | USD/SEK | Zablokování Suezského průplavu | Wealthy Living Today | Jednotný řešící mechanismus (SRM) | POPSIGN | Situace na trhu práce | FXstreet | Největší ropná firma | Maďarská centrální banka | EBITDA | Reporty | Reserve Bank of New Zealand | Fundamentální pozadí | První světová válka | Obchod | Používání eura | Pips | Latinské monetární unie | Prodeje existujících domů | Tomáš Raputa | Bilance Fedu | Měna v JAR | Tradeři | Ceny ropy Brent | Nejvyšší rozpočtový deficit | Josef Podlipný | Volkswagen | MSCI All Country World | AUD/USD | MALTAIX | Evropští leadeři | Tržní hodnota Microsoftu | Greta Thunbergová | Astrazeneca | Vývoj na trhu | EK | Zahraniční forex | Nejlepší investiční příležitosti | Riziko | Analytik | Emise | Pražský PX | Velké investice | Trinity | MAM | Právo | FIAT | JPY | Podrobné analýzy | Credit Suisse | Pražské burzy | Zasedání ČNB | FT | Adidas | Citi | Pivot | Continental | SARS | MSCI World Index | Ekosystém | Slabá koruna | SaxoTraderPRO | Bank of America | Hnutí ANO | Soudní dvůr EU | Transakce | USDX | Šok | Volatilita trhů | Blockchainové akcie | Jim Yong Kim | Meta | Portfolio | Nástroj | GBP | Nadšení | NATO | Plyn | Mali | Pokles cen ropy | Životní úroveň | UCITS ETF | Lukáš Raška | Vyšší úrok | Německá ekonomika | Čína | Know-how | Risk | Inovace | Úrovně supportu | Ozempic | WP | US akcie | CZK/USD | Embraer | Platidlo | Ceny | T-Mobile | Siemens | Představenstvo | ETH | Kaisa | Financování | Recese | Zahraniční kapitál | Pokles | Gazprom | Jak fungují akcie | Záloha | Realitní trh | Velmi bohatý | FTSE 100 | Brand Finance | Churajs | IDEA | COT report | Hubnutí | Ben Bernanke | Pivot Pointy | Války | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Obchodní platformy | Poptávka po nemovitostech | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | BBC | Předpovědi | DPH | Predikce | Italové | Novo | VW | ASML | Jedno euro | WTI | Levné peníze | Tržní odhad | Stavební povolení | ČNB Jiří Rusnok | Saxo Bank Steen Jakobsen | Malajsie | Státy EU | Nizozemský premiér | Yahoo | Blízký východ | Praxe | Mistrovství Evropy | Biliony | Divergence | Uvolněné měnové | Cla na čínské zboží | Fresenius Medical | Úrokové sazby v eurozóně | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | EUR/JPY | Libra | Americký Úřad pro energetické informace | Odborníci | Cena severomořské ropy | Zákonodárci | USD/EUR | Jihoafrická republika | Sentix | Nejvyšší růst | Průmyslové zboží | Webinář | Paříž | Stratég | Kurzové riziko | Síla Sibiře | Instituce | USDCAD | Dodávky z Ruska | Biotechnologické společnosti | Mateusz Morawiecki | Důchod | Novavax | Credit Suisse Group | Morgan Stanley | Vývoj kurzu amerického dolaru | RTX | Plodiny | Indexové fondy | EV | Proticyklické kapitálové rezervy | Commerzbank | Výnos | České akcie | Měnový systém | Michal Bárta | eBook | ESG | Růst cen energií | Index DOW | IHNED | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | ERM | Počet nakažených | Index Nasdaq | AOL | Marek Nemky | Fresenius | CFD | Automobilka Ford Motor | Zoetis | Roční výkonnost | Pár USD/CAD | Discovery | CEO | 256/2004 | Domácí měna | Dvojitý vrchol | Newmont Mining | Specialista na online obchodování | Provozní náklady | Trinity Bank | Izraelská armáda | Hospodářský propad | Rozhovor | Spotřeba domácností | Marian Jurečka | Austrálie | Minulá výkonnost | Summit G20 | Vývoj měnového páru EUR/USD | Finanční centra | Zastropování cen | Eni | Historická maxima | Primární veřejná nabídka (IPO) | Průměrná volatilita | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Hodnota investic | Singapur | David Cameron | Forex trader | Vietnam | Osvobození | Ceny akcií | Hongkong | Ceny energií | Reálné hodnoty | Ahold Delhaize | S/R zóny | Cena akcií | Energetická krize | MetaTrader 5 | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | ASX | Giuseppe Conte | Vzácné kovy | Internetový gigant | VIX | Akcie Tesla | RUB | Událostí ve světové ekonomice | Propad poptávky | Balík sankcí | Malta | Euforie | Írán | Petr Pavel | EPS | McKinsey | Jasný signál | Obchodní deník | Čínské zboží | Pracovní místa | Protistrana | Shopify | CASH HISTORY | Lídři zemí EU | Tržní hodnota | ETF roku 2020 | Michal Strnad | Aktuální informace | Zisk | Koronavirové pandemie | Total | ČNB | Bank of England | Katar | Teorie černé labutě | American Airlines Group | EURUSD | PVM | Demokraté | Ukroboronprom | Nord Stream 2 | Swapy | Huawei | Makléři | CFD kontrakty | Středoevropské měny | Avast | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Sběratel | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Nemovitostní fondy | Wolfgang Schäuble | Vklady | Obchodování | Gen Digital | Zajištění na stáří | Vzdělání | Konopné akcie | Metalurgie | Statista | Úroky | Zlepšení sentimentu | MSCI World | Cenový růst | Eurostat | Prezident | Rekordní minima | Ropovod | Jakub Rochlitz | Úsporný tarif | Růst inflace | Pokles hodnoty | Raytheon | Marek Pokorný | Cena mědi | Finanční pomoc | Jednotné měny | Quote | Ministr Jurečka | Jednotná evropská měna | TRY | PRIMOCO | Francouzský ministr | Prémie | Cena akcií Tesly | Ministr životního prostředí | Ropovod Družba | Státní rozpočet | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | SaxoBank | Zprávy | Class A | CCI | Ceny ropy | Byty | Podvážení | Francie | Předpověď | Barrick Gold | Trigger | Měsíční časový rámec | Údaje | Krize v eurozóně | Dodávky plynu | Technologické společnosti | Maso | Spoření | Automobilky | Srovnávací základna | Pojišťovny | Nejlepší akcie | Výkonnost indexů | Ekonomické události | Inflační vývoj | List Financial Times | Omezení pohybu | Eurodolar | Italská vláda | Finanční krize | EGAP | DPA | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | FXstreet.cz | Obchody | Producent ropy | Vláda ČR | Běžný účet | Společnost Novo Nordisk | SGD | ex | Inflace v Polsku | Technologické firmy | Medián | Index CPI | Dieselgate | xStation5 | Electronic Arts | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Čínská společnost | Finančnictví | Japonský HDP | Podpory ekonomiky | Portfólia | Haruhiko Kuroda | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Primární nabídka akcií | Zemní plyn | Úroveň parity | Velmoci | ForexFactory.com | Marže | EURSEK | Internetové firmy | ConocoPhillips | Visa | Český trh | Grafy | Aktivum | Fiserv | TopForex | Bid | Japonská centrální banka | Zemědělci | Přenos | Společnost XTB | Propad akcií | Finanční svět | Lego | Ursula von der Leyenová | Primoco | Chorvatsko | BNP | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Europe 600 | Růst dolaru | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Unijní diplomacie | Šokující předpovědi Saxo | Konsensus | Amazon Jeff Bezos | Černá Hora | ERM II | Dluhy | Euro STOXX | Světové války | Prodej aut | Golden Gate | FOREX | Konsenzus | Signály | Dovoz čínského zboží | Inflace v ČR | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Dodavatelský řetězec | Dividenda | Peking | GfK | New York Times | Záhada | Aliance | Investiční výdaje | Spotřebitelské ceny v Česku | Globtrex | Hospodářské noviny | Spready | HDP | Měnové kurzy | Devizový trh | Načasování | Hlavní akciový index | Skupina G20 | Daňové zatížení | Východní Evropa | Ekonom | Restrikce | Norwegian Air | Optimismus | Rozhodování | Čínské vlády | Vrcholní představitelé | Dolar | Euro | Yield | Zkapalněný zemní plyn | Pohyby ceny | Klid | Investování je rizikové | JP Morgan | Zpomalení růstu | Zdanění | NEST | Index euro | Čínská měna | Fibonacciho úrovně | Etoro | Westpac | Politici | USD/CAD | Obchodní bilance | Celý svět | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podíl Číny | Vyšší inflace | Brazílie | Zhoršení ratingu | Členské země | Nouzový stav | Hospodářský cyklus | Apple TV+ | Politika ČNB | Výprodej | Měnové páry | Průmyslové ceny | Vlastní akcie | Tomáš Holub | Slovensko | Síkela | Míra inflace v eurozóně | JPMorgan | Měnové unie | Private equity | Akumulace | EUR/CHF | Zdraví | Paul Volcker | Premiér Boris Johnson | Realitní sektor | Domácí měny | ČTK | Lehman Brothers | Odhad letošního růstu | Infineon | Předsevzetí | Apple Arcade | Retail | Stimuly | Otevřenost | Guvernér ČNB | Ztráty | Rozpočtové příjmy | Česká národní banka | Merkelová | Česká inflace | 1D | Alokace aktiv | Obchodní nastavení | Kuba | Výhled trhů | BBB | Americké firmy | Spojené arabské emiráty | Technický výhled | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Index amerického dolaru | Coffee | Nakupovat | FOMC | Mylan | Výběr daní | Akcie | Medvědí trend | Currency | Norská koruna | Cílová cena | Zvýšení ratingu | Jamal | Mzda | Skupina Volkswagen | Pavel Peterka | NERV | Nový Zéland | Société Générale | 5G | Návratnost | Žebříček | John Hardy | Obchodovat s akciemi | Výhody | Pražská burza | Základní úroková sazba | Očkování | Sociální demokraté | Podniky | Warner Bros. Discovery | Američtí zákonodárci | Štěstí | Propad indexu | Downgrade | AbbVie | Týdenní pivot | Český HDP | Ericsson | Obchodní výhled | AAA | Americký ministr zahraničí | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Analytik XTB | Dodavatelské řetězce | Vývoj měnového páru USD/MXN | SPD | Index cen | Světová ekonomika | Útok na Izrael | Finanční rezervy | Češi | Změny na trhu | Tuzemské hospodářství | Převis | ADP report | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Hospodářská situace | Hong Kong Exchanges and Clearing | Globální ekonomika | Libra šterlinků | USDJPY | Index VIX | Elektronické obchodování | Rekordní maximum | Úroková míra | Price Action | Hodnota společnosti | Marihuanové akcie | Ekonomické škody | Index PPI | Britská ekonomika | Celebrity | Technologie | Zásoby zemního plynu | Největší propad | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Rystad Energy | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Globální recese | Zvyšování cen | Airbnb | Kurz | MSCI Europe | DNO | SOK | Daně | Společnost Revolut | Ministři | Spoluzakladatel | Růst zisků | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Barack Obama | Pozornost investorů | Veřejné služby | Index důvěry | Americká ekonomika | Růstový trend | AMD | Konkurenti | Úspěchy | Intermediate | Daňové ráje | Ceny bytů | Den obchodování | Pokladniční poukázky | Společnost Microsoft | Státy Evropské unie | Japonské akcie | Americká automobilka | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | MAN | BHS | Unipetrol | Aerolinky | FCC | ENEL | Dopady koronavirové pandemie | Chile | Bankovní rada | Gilead | Peněžní zásoba | Investice | Keir Starmer | Časopis Forbes | Microsoft | Business | Pro investory | Nejvýraznější růst | Potenciál | Zdravotnictví | Podnikatelské aktivity | Zákaz cestování | Odveta | Automatizace | Rally | Investujte | JPMorgan Chase & Co. | Členství v EU | Londýn | Pokles inflace | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Švédská koruna | Nezávislost | Komunikace | Skupina Saxo Bank | Autochartist | Výrobce léků Pfizer | Pravidla hry | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Setkání zemí OPEC | Černé labutě | Indie | Bod | Známý investor | Fitch Ratings | Federální obchodní komise | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Aktuální vývoj | Výdaje na obranu | ESM | Makrodata | Genesis | Zisky | ECOFIN | Investiční prostředí | Regulace | Penzijní systém | Zaměstnanci | Deriváty | Colorado | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Diverzifikovat | Fondy | Motorová vozidla | OSVČ | Společnost Huawei | USD za barel | Kurz eura | Akcie roku 2020 | Walt Disney | Hospodářství | Důvěra | Kancléřka Merkelová | Risk Off | Michel Barnier | WHO | Streamovací služby | Úročení vkladů | Globální hospodářský růst | Kontrakce | Korsmønter | CAC 40 | ODS | Americký akciový trh | Russell 2000 | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Reinvestice | Index MSCI | Amgen | Evropské firmy | Exotické měny | Měny | Profitovat | Návratnost investic | Dollar | Aurora Cannabis | Bankovní domy | DE30 | Ropa WTI | Dialog | Finanční sektor | Daňové příjmy | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Cena akcie | Snížení dluhu | Thomson Reuters | Spread | NBC | Cash flow | Politico | Export | Světová zdravotnická organizace | Primární veřejná nabídka | Odškodné | Hyperinflace | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Poradce | Vývoj ceny ropy | Robert Shiller | Signál | Aktuální cena | FANG | Zahájení ruské invaze | Nové žádosti o podporu | Kanadský premiér | České firmy | GBPUSD | Záchranný balíček | Řízení rizik | Petr Dufek | TABAK | Forbes | Radomír Jáč | Letectví | Allergan | Zmírnění rizik | Mark Carney | BHS Štěpán Křeček | Global Payments | Zvýšení úroků | Pedro Sánchez | Britské měny | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Ceny stavebních prací | Lex ČEZ | London metal exchange | Graf indexu | Nemovitostní trh | Prezident Petr Pavel | Stock Exchange | Česká spořitelna | Praha | Inflace v Číně | Fortinet | Neúspěch | Britská vláda | Koninklijke Ahold Delhaize | Jižní Korea | Média | Výsledková sezóna | Prodeje aut | DAX30 | Tranše | Rozšíření | Technická analýza | Stav ekonomiky | Plány | Toyota | Revolut | Administrativa | STAN | COVID-19 | Ranní zpráva | Propad HDP | Béžová kniha | Cenové tlaky | Brusel | NFP | DAWN | Devizové rezervy | Průmyslová výroba v Evropské unii | Vývoz do USA | Nikkei | Aljaška | Model 3 | Konvergence | Rychlý vývoj | Spekulativní investoři | Ekonomika USA | Americké společnosti | Růst britské ekonomiky | Oživení evropské ekonomiky | Elon Musk | ZEW | Společnost Pfizer | Evropské akcie | eTrader | Euro Stoxx 50 | TIM | Energie | Šokující předpovědi Saxo Bank | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Britské banky | Nálada | Ministr práce | Ženy | Americké centrální banky | Ekonom BHS | Sloučení | Příjmy | Investiční riziko | ESMA | Fiskální rok | Pravidelné investování | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Evropská komise (EK) | Znárodnění | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | London Stock Exchange (LSE) | Admiral Markets | Novatek | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Akcie v Asii | Evropská unie | Guru | Kurzarbeit | Obchodování a investice | Alena Schillerová | Ústavní soud | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Finanční nástroje | Silný růst | Mexiko | Vyhlídky | Aktuální inflace | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Equinor | Hong Kong | Komoditní trhy | Pandemie nemoci COVID-19 | University of Michigan | Růst poptávky | Korekce | Audi | LNG | Špatné výsledky | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Akciové tituly | Obchodní strategie | Tržní ceny | DMA | Rosněfť | Asociace | Stimulační opatření | Worldpay | HDP eurozóny | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Průzkumy | Velikost páky | Obchodování s akciemi | Nižší maxima | Index S&P 500 | FTC | Canopy Growth | Hrubý domácí produkt | Zvýšené riziko | Trumpova administrativa | Přehled | Short | Nakupovat státní dluhopisy | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Chudé země | Thomas Cook | Rostoucí trend | Novela zákona | Spotřebitelské ceny v Číně | Měnové otázky | OECD | Odvaha | CHF | Obchodování ETF | Měnový trh | Ekonomická důvěra | Nabídka akcií | Index Nikkei | Oslabení koruny | Spot | Cronos | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Inflace v únoru | Těžba ropy | USD/NOK | Mutace viru | Trendline | Penále | Arista Networks | Volby v USA | Nikkei225 | Purdue Pharma | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Ministři financí | Vonovia | Ceny zboží | Alibaba Group Holding | Obchodování s CFD | Šokující předpovědi | QE | MT4 | Akciové korporace | Japonský premiér | Světová banka | Mexické peso | Cena | Antony Blinken | Přesun k elektrickým autům | Maloobchodní prodeje | Tim Cook | Vystoupení z EU | Německá vláda | ILO | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Zalando | Jozef Síkela | CNN | F1 | Komerční banky | Investiční služby | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Americký trh | Investiční aplikace | Snížení sazeb | Prime | BAT | Česká ekonomika | British Airways | Kurzy | Partners | Prudký růst cen | Ekonomické údaje | COST | Německá kancléřka | PX Pražské burzy | Ekonomická data | Situace na trhu | Přehled kurzů | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Odvody | Newmont | FIS | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | DAX | Záchranné balíčky | Zbrojovky | Prezident Světové banky | Infineon Technologies | Erste | Rezervy | Ceny zeleniny | Předsednictví EU | Podnik | Bali | Zavedení cel | Velikost účtu | EMA | Forexu | Hliník | Debata | Kurzy měn | Datový kalendář | Agentura DPA | Akcie společnosti | Kypr | Obchodní válka | EUR/SEK | Indikátor důvěry | Báze | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | WEF | Evropské méně | Plánované obchody | Ekonomické teorie | Slabé euro | Denní graf | CFA | SEC | Mzdové požadavky | Střední podniky | Schodek | Indikátory | Odpovědnost | Jan Procházka | Oslabení | Finanční situace | Odvolací soud | Energetické krize | Práce | Úspěch | OMV | Investiční příležitosti | Centrální banky USA | LTRO | Likvidita | Britské referendum | Cíle | Kryptoměny | EET | Bezpečnost | Evropský akciový trh | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Holding | Důchodový systém | Banky | BlackRock | Ceny v Česku | Akcie ČEZ | DAX 30 | Produktivita práce | Těžba ropy v Rusku | Vlády | Americká vláda | Kotace | Rychlost | Setkání lídrů | Síť X | Biliony USD | Investiční platformy | Ruská vláda | Ministři financí EU | Ministři financí eurozóny | Fundamenty | Zkušení investoři | Bankrot | Netflix | Chrysler | Výplaty dividend | Černá labuť | Zisk na akcii | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Analýza | Ministr financí | Zlepšení | Světové akciové trhy | Duke Energy | Clearing | ČR | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Index amerických akcií | Výraznější pokles | Tržní kapitalizace společnosti | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Stock | Současná situace | Portfolia | Constellation | ChatGPT | Francouzi | Mzdový růst | Negativní úrokové sazby | Market Maker | Příprava | Inflace v EU | Reálná hodnota | Štěpán Křeček | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Průmyslově-technologický holding | Saldo běžného účtu | Dlouhé pozice | EASA | Creditas | Goldcorp | Platební neschopnosti | Chevron | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Jakub Seidler | Petr Kellner | Hedge | Kancléřka Angela Merkelová | Market | Seznam brokerů | Cenné papíry | Henry Hub | Royal Bank of Scotland | Přijmout euro | ČNB Petr Král | Eurokomisař | Stoxx | Investice do marihuany | Lídři | Sestupný trend | Německé vlády | LSEG | Hlavní trendy | Support | Pandora | Transparentnost | FX | Rozvíjející se trhy | Obchodní deficit | První den obchodování | Globální HDP | Texas | Bilion dolarů | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Europoslanci | Soud | Pokračování růstu | Družba | Import | Mluvčí | Investiční banka | Životní pojištění | Londýnské burzy | Fidelity National Information Services | Služby | Lednová inflace | Litva | Server Politico | Spotřební zboží | OPEC | Ministryně financí | Broker | Nemovitosti v Česku | Společnost Saudi Aramco | Fio banka | Řetězce | Sentiment | SNB | Index ISM | Události ve světové ekonomice | Experti | Alcoa | NYSE | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Spotify | Alternativní taxislužby | Bohatý | Alibaba Group | Indikátory důvěry | Největší pokles | Occidental Petroleum | Objem ropy | SaxoTrader | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Německý statistický úřad | Zkrocení inflace | Program nákupů dluhopisů | Míra inflace v Evropské unii | Výkonný ředitel | Obchodní spor | Karanténa | Rheinmetall | Německé automobilky | Prodejní cena | Investovat do Bitcoinu | Vzdělávání | Embargo | Měnový pár GBP/USD | Růst hrubého domácího produktu | Indexy nákupních manažerů | Polsko | Šéfové | Ceny potravin | Nikkei 225 | Massachusetts | AUDUSD | Rezistence | Standard Statistics | Meziroční růst cen | Index Dow Jones | ZEW index | Měnové riziko | Auta | Projekce | Saxo Bank | Inflace v březnu | Zpravodajství | Multi-Asset obchodování | W1 | Velké banky | Základní úrok | Krone | Obchodujte | Nařízení | Zavedení eura | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Ben Laidler | RBA | Čokolády | Struktura | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Ocenění akcií | P.A. | Společnosti z indexu | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Struktura trhu | Předseda | Škoda | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Emitent | Americké ekonomiky | Wirecard | Únorová inflace | Cenové stropy | Finančník | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Domino efekt v globálním obchodě | USD | Občané | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | AMS | Americká média | Tištění peněz | Cestování | Peso | Split | Kabinet | Měnová unie | Emoce | Rostoucí životní náklady | Půjčka | Nejvolatilnější | NextEra | PayPal | Počet nových žádostí o podporu | Investing.com | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | ČSOB Petr Dufek | Monster Beverage | Fiat Chrysler Automobiles | BMW | Nízké úrokové sazby | Tržní podíl | Dnešní čísla | Země G20 | iPhone | Posilování eura | Cena ropy | Nízké poplatky | Akcie v Japonsku | Prezidentka ECB | Akciové burzy | Přebytek obchodní bilance | Britský statistický úřad | mmBtu | Island | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Kupní síla | Earnings | CZ | Průraz | EDF | Digitální měny | Výrobce letadel | Australský dolar | Zákaz dovozu | Inflace ve službách | IAG | Pokles HDP | Fiat Chrysler | Maastrichtská kritéria | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | Rakousko | GBP/AUD | Trh s futures | Mistrovství | Znovuzvolení | ANO | Vlnová struktura | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pokles eura | EU50 | Úvěrové pojišťovny | Objemy obchodů | Setkání ministrů financí eurozóny | Dogecoin | Graf páru | London Stock Exchange | Finanční ztráty | Americká společnost | Agentura AP | Economic | Nemovitosti | Andrej Babiš | Evropský trh | Markets | Růst spotřebitelských cen v Německu | PSA | Odhad růstu světové ekonomiky | USA Donald Trump | Time-Frame | Francouzská vláda | Kurz ČNB | Invest | Rok 2024 | Kanada | Zestátnění | Ruská invaze | Pravidla EU | ISIN | Nejistota | Akcie roku | HDP v eurozóně | Stav nouze | Makroekonomické údaje | Ekonomie | Rozsáhlé investice | Opce | Eurobondy | Výhled pro EUR/USD | Investment | Tamas Varga | ING | Dlouhodobí investoři | Zahraniční investice | Majitel firmy | Internetové společnosti | Česká republika | Swap | Ceny komodit | Indexy | Zajištění bezpečnosti | Aphria | Státní dluhopisy | Prognózy inflace | Americký dolar | Kurz švýcarského franku | VaR | Splácení dluhu | Společnost Chevron | Akcie Monety | RISE | Blue chips | 737 MAX | Ceny v eurozóně | Lockheed | Makro | Evropská centrální banka | Ceny v průmyslu | Mutace koronaviru | Statut | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Koruna dnes | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | ECB | HICP | Stoxx 600 | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Bankovky a mince | Růst cen domů | Měnová politika | Alokace | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Doporučení | ECN | Francouzský prezident | IMPOSSIBLE | Plynárenský gigant | Body | Výhled na rok 2025 | Navýšení cel | Parita | Vývoz plynu | Krypto | Evropské země | Pákistán | Payrolls | Měnová reforma | ROCE | Spekulace | Paradox | Vzrušení | Reálné příjmy | Vysoké zisky | Navýšení | Omikron | Evropská spotřebitelská důvěra | Referendum | Wales | Dovozní ceny | Americká cla | Hodnoty měny | Palantir Technologies | Abkajk | Qiagen | Konzervativci | OsMA | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Soud v Karlsruhe | Siemens Healthineers | Hedging | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Miliardy | Portu Marek Pokorný | PBOC | Televize Sky News | ASX 200 | Dostupnost bydlení | Politické riziko | Digitální daň | Těžba kryptoměn | Poradci | PMI ve službách | Spekulanti | Globální trh | Zrušení superhrubé mzdy | DoorDash | Jak investovat | Vedlejší účinky | Prodeje | Výhled domácí ekonomiky | Základní sazba | Pracovní síly | Fúze | Výrobce aut | Klimatický plán Kodaně | Akciový trh | Uhlí | Kolaps cen | Vyšší cla | Investor | Kapitalový výnos | USD/JPY | Put | Sazba Fedu | SMCI | Předsedkyně Evropské komise | Americké vlády | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Šíření koronaviru | Emitenti | Společnost Gazprom | Banka | Saudi Aramco | Produkce ropy | Tchaj-wan | Země eurozóny | Premiérka | Obchodování na forexu | Autoprůmysl | Vlastnictví | Měnový výbor centrální banky | Stav americké ekonomiky | Agresivní zpřísňování měnové politiky | Nadnárodní společnosti | Významné události | Američané | UNCTAD | Nízká inflace | Olaf Scholz | Enel | CNBC | Německý kancléř | GICS | SABIC | Statistika | Koncern | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Další pokles | COT | Indonésie | Disney | News | Ocenění | Chování spotřebitelů | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | 3М | Cena | Pivot