Ticker Tape by TradingView
US OPEN: Kapitál znovu utíká z „paměťových akcií“. Wall Street je při otevření pod tlakem 🚨
Futures kontrakty na Wall Street naznačují nižší otevření hotovostního trhu, i když pokles by měl být ve srovnání s Asií a Evropou mírný.
Futures na S&P 500 klesají přibližně o 0,3 %, futures na Nasdaq-100 ztrácejí až 1 %, zatímco Dow Jones se drží stabilně poblíž svých referenčních úrovní.
Hlavním zdrojem tlaku je obnovená eskalace konfliktu mezi USA a Íránem kolem Hormuzského průlivu po dalších víkendových výměnách úderů mezi oběma stranami a oznámení Teheránu, že průliv „uzavírá“ až do odvolání.
USA odpověděly údery na více než 140 cílů v Íránu, včetně vůbec prvního použití námořních bojových dronů, zatímco Írán ostřeloval americké základny v Kuvajtu, Bahrajnu, Jordánsku, Ománu a Kataru.
Prezident Trump oznámil, že USA nyní budou průlivy „hlídat“ a očekávají za to finanční kompenzaci, což dále zdůrazňuje trvalejší charakter americké vojenské přítomnosti v regionu.
Ropa Brent a WTI při otevření rostou o více než 3 % a odrážejí se od seancových minim, protože tankerová doprava přes průliv v posledních dnech dramaticky zpomalila.
Další tlak na trh přidává přehodnocení takzvaného AI tradu po masivním, ale extrémně volatilním pátečním debutu SK Hynix na Nasdaqu.

Nejlépe si vedou energetický a komoditní sektor, které těží z vyšších cen ropy, zatímco technologie a polovodičové společnosti si vedou nejhůře. Dolů je táhne výprodej pamětí a AI čipů.
Drahé kovy ztrácejí půdu pod nohama – zlato a stříbro klesají, což je vzhledem k aktuálnímu geopolitickému napětí neobvyklé a naznačuje, že investoři se obávají, že Fed po zítřejším údaji CPI udrží úrokové sazby výše po delší dobu.
Firemní informace

- SK Hynix (SKHY) – americké ADR společnosti dnes klesají až o 8–10 % po pátečním debutu na Nasdaqu, kdy akcie vyskočily téměř o 13 %. Obchodování v Soulu se propadlo o více než 15 %, což byla nejhorší seance v historii společnosti, protože investoři vybírali zisky po roční rally tažené boomem HBM pamětí pro AI.
- Sektor pamětí a čipů – ETF Roundhill Memory (DRAM) klesá až o 9 %, SanDisk ztrácí 5,5 %, Western Digital i Micron Technology klesají o 5 %, zatímco iShares Semiconductor ETF (SOXX) odepisuje 2 %. Dolů jej částečně táhnou Intel (-2,5 %) a AMD (-2 %) – trh po dlouhém období euforie znovu testuje valuace společností spojených s AI.
- TSMC – tchajwanský gigant v oblasti smluvní výroby čipů vykázal v červnu meziroční růst tržeb o 68 %, čímž překonal horní hranici prognóz. To potvrzuje, že poptávka po výrobní kapacitě pro AI zůstává silná. Akcie společnosti rostou o 1 % navzdory obecně slabému sentimentu v sektoru.
- CCC Intelligent Solutions – akcie rostou o 2 % po zprávě Bloombergu, že Elliott Investment Management vybudoval ve společnosti významný podíl ještě před zahájením jednání o potenciálním prodeji.
- MGM Resorts – akcie rostou o více než 2 % po zprávách Wall Street Journal, že společnost vede soukromá jednání s Barrym Dillerem, kterému People Inc dříve v červnu předložila nabídku na převzetí hotelového a kasinového giganta.
- Energetické společnosti – Valero, ConocoPhillips, APA Corporation, ExxonMobil a Chevron – zaznamenávají zisky v rozmezí 1 až 2 % po prudkém růstu cen ropy po víkendových útocích v regionu Perského zálivu.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Stříbro | Nasdaq | Dow Jones | USA | Ropa Brent | ETF | Poptávka | Elliott | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Fed | Futures | Investování | MIFID | Open | Rally | Riziko | Ropa | S&P 500 | Výkonnost | Wall Street | Zlato | Úrokové sazby | Doporučení | Obchodování | XTB | Investoři | EU | Drahé kovy | Euforie | Wall Street Journal | Investiční strategie | Brent | Investiční | Investiční doporučení | Komoditní | Management | Ropy | Trh | Výprodej | WTI | Zlato a stříbro | Předpověď | Zisky | Komise | Investment | Podnikání | Futures kontrakty | S&P | Ztráty | Komoditní sektor | Chevron | ExxonMobil | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Akcie společnosti | Použití finanční páky | Prezident Trump | Rozdílové smlouvy | Finanční situace | iShares | Investujte zodpovědně | Investment Management | Vysoké riziko | Finanční ztráty | Kontrakty | Investujte | Eskalace konfliktu | Micron Technology | Írán | Poradenství | Komunikace | Trump | Prezident | ConocoPhillips | Pokles | Situace | Meziroční růst | Valuace | Energetické společnosti | Růst | CL | Investment management | JDE | APA | Růst tržeb | Společnost XTB | Micron | Nařízení | Intel | MGM | AMD | Riziko ztráty | Technologie | TSMC | AI | Polovodičové společnosti | Společnosti | MGM Resorts | Minulá výkonnost | Společnost | APA Corporation | 3М | Western Digital | Futures na S&P 500 | Marketingová komunikace | SK Hynix | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | iShares Semiconductor ETF | Semiconductor ETF | iShares Semiconductor | Vice | Hynix | Technology | Eskalace | CCC | Oznámení | 256/2004 | Odpovědnost | Kovy | Směrnice | Investování je rizikové | Futures na Nasdaq | Brent a WTI | Resorts | Nařízení Evropského parlamentu | Dram | Nasdaq-100 | SanDisk | Převzetí | Semiconductor |
Čtěte více
-
US Open: Indexy zahajují s nejistými zisky na konci týdne 📌
Indexy zahajují obchodování s nejistými zisky na konci týdne. Technologicky orientovaný index US100 přidává nejvíce. Malý index US2000 se stále pokouší prolomit klíčovou úroveň 2300 bodů. Bitcoin také roste v první části dne. -
US Open: Indexy zastaveny inflací ve výrobě, banky ve stínu dat
Hlavní událostí dne, na kterou trhy netrpělivě čekaly, bylo zveřejnění klíčových makroekonomických údajů z USA, které přinášejí důležité informace o stavu ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí 2025. -
US Open: indexy zůstávají pod tlakem z rostoucího dolaru a výnosů dluhopisů 📌
Druhý den tohoto týdne přináší na trhy další dávku volatility. Těsně před zahájením peněžní seance se americké indexy pokusily odrazit a na chvíli dokonce získaly kontrakty US500 a US100. Zisky však byly vymazány na začátku peněžní seance, protože rostoucí výnosy amerických dluhopisů podporují medvědy. V době zveřejnění jsou výnosy 10letých dluhopisů na 4,68 %, zatímco 2leté dluhopisy se blíží hranici 5,00 %. V obou případech jsou výnosy asi o 4–7 % méně než vrcholy dosažené v říjnu 2023. Spodní hranice konsolidačního kanálu na vrcholech je však již v aktuálním rozmezí výnosů. To vyvolává otázku, jak velkou část vzestupného momentu máme ještě před sebou, za předpokladu, že již nedojde k dalšímu růstu úrokových sazeb a že současná úroveň bude dlouhodobě udržována. -
US OPEN: Inflace výrobců v USA nižší, než se čekalo. Trh stále více věří ve snižování sazeb
Hlavní akciové indexy v USA zahajují středeční seanci pozitivně, a to díky výrazně slabším než očekávaným údajům o srpnové inflaci cen výrobců (PPI). Zatímco trh očekával meziroční růst PPI o 3,3 %, zveřejněný údaj ukázal nárůst pouze o 2,6 % meziročně. -
US Open: Investoři čekají na zítřejší rozhodnutí FOMC a zprávu o CPI 🗓
Den před rozhodnutím FOMC a zprávou o CPI je na trzích patrná nervozita. Investoři volí méně riziková aktiva, jako je dolarový kurz, aby přečkali obě zítřejší klíčové události. Nejprve bude zveřejněna americká zpráva o CPI a poté rozhodnutí Fedu. -
US Open: Investoři vyčkávají na klíčový report Nvidie
Hlavní americké akciové indexy otevřely seanci se smíšeným sentimentem. Celkový směr trhu však zůstává omezený a bez jasného dominantního trendu. Dow Jones Industrial Average mírně klesá, podobně jako S&P 500, zatímco Nasdaq Composite se pohybuje kolem nuly. To ukazuje na absenci jednotného tržního katalyzátoru napříč širším akciovým trhem. -
US OPEN: Investoři zůstávají opatrní tváří v tvář nejistotě
Páteční seance na Wall Street slibuje volatilitu a množství faktorů ovlivňujících ceny. Obchodování začíná mírným růstem, ale postupně se iniciativy ujímají prodejci. Největší poklesy zaznamenává index Dow, jehož kontrakty klesají téměř o 0,3 %. US500 je na tom relativně dobře, když ztráty zůstávají omezeny na zhruba 0,1 %. -
US Open: Írán odmítá Trumpův mírový plán, zatímco S&P 500 zůstává odolný
Futures na americké indexy před otevřením Wall Street zaznamenaly mírné zisky, přičemž samotné indexy nakonec otevřely lehce výše, podpořené nadějemi na diplomatický průlom na Blízkém východě. Přestože Írán navrhované příměří oficiálně odmítl, trhy zřejmě nadále věří efektivnímu „message managementu“ Donalda Trumpa. Skutečnou hvězdou amerického dopoledne je však technologický sektor, konkrétně Arm Holdings, která oznámila revoluční změnu svého obchodního modelu. -
US Open: Je čas na pullback?
Po vzoru evropských akciových indexů, které se dnes obchodují níže, otevřely S&P 500 (-0,5 %) a NASDAQ Composite (-0,7 %) v červených číslech. Tuto slabost lze částečně připsat obnovené eskalaci konfliktu na Blízkém východě, ačkoli aktivita před otevřením trhu nenaznačovala, že by se kvůli tomu investorský sentiment výrazně zhoršil. -
US OPEN: Je toto obrat po korekci?
Americké akciové trhy dnes otevřely mírně výše, ale nálada se zřetelně zlepšuje, což je patrné z pohybu futures kontraktů. Index US500 zaznamenal 3% pokles ze svého vrcholu 30. října až na dnešní minimum během asijské seance. Nyní však pozorujeme silné oživení, přičemž futures na S&P 500 opět překonaly hranici 3 800 bodů. -
US OPEN: Klesající ceny ropy podporují chuť riskovat! Nasdaq vede oživení (25. 8. 2026)
Wall Street dnes oživuje díky pokračujícímu poklesu cen ropy, i když objemy obchodování zůstávají poněkud utlumené před výsledky Nvidie, daty o PCE inflaci a sympoziem centrálních bankéřů v Jackson Hole. -
US Open: klidný začátek týdne prodloužený o otevření Wall Street
Dnešek je klidný jak z hlediska makroekonomického kalendáře, tak i dalších událostí na finančních trzích. Zahájení peněžní seance v USA odráží nízkou volatilitu v první části dne. V době zveřejnění nebyly pozorovány žádné zásadní změny, i když mírně převažují zisky. To je patrné zejména u společností s menší kapitalizací. US2000 je vyšší o 0,40 %, US500 o 0,22 % a US100 o 0,05 %. -
US OPEN: Klidný začátek týdne s Fedem 🏦 Trump upozorňuje na antimonopolní obavy ohledně spojení Netflixu a Warneru (08.12.2025)
Wall Street vstupuje do týdne rozhodnutí Fedu relativně stabilně, podpořen nejistotou ohledně budoucího výhledu měnové politiky v USA. Futures na index Russell 2000 (US2000) zaznamenávají největší zisk (+0,6 %) a dohánějí páteční pokles. Mezi indexy velkých společností si vede nejlépe technologický Nasdaq (US100: +0,1 %), zatímco S&P 500 (US500) a DJIA (US30) se aktuálně obchodují beze změny. -
US OPEN: Konec uzavírky, ale ne poklesů
Američané mohou oslavovat znovuotevření vlády, konec rozhodovací paralýzy a obnovení financování klíčových programů. Trhy však důvod k oslavám nevidí. Obchodování na Wall Street dnes začíná výrazným poklesem. Futures na US100 klesají o přibližně 1 %, S&P 500 a Russell ztrácejí zhruba 0,5 %. -
US OPEN: Korekce historického maxima. Dolar posiluje.
Hlavní index americké burzy včera uzavřel na novém historickém maximu. Investoři si částečně uchovali včerejší optimismus, když indexy před otevřením rostly. US500 přidal 0,3 %. Zisky se však nepodařilo udržet a trhy rychle ztrácely půdu pod nohama. Aktuálně US500 klesá o 0,2 % a US100 o 0,4 %. -
US Open: Krev na Wall Street, polovodičový sektor prodlužuje korekci
Wall Street dnes zůstává pod tlakem a hlavní indexy se obchodují pod svými referenčními úrovněmi. Jedinou výjimkou je Dow Jones, který si drží symbolický zisk, zatímco širší akciový trh zůstává pod prodejním tlakem. Investoři zaujímají opatrný postoj, protože vyhodnocují další kroky Fedu, geopolitická rizika a výkonnost technologického sektoru, který byl jedním z hlavních tahounů nedávných tržních zisků. -
US Open: Květnová inflace omezuje poklesy
Inflace CPI v květnu dosáhla 4,2 %, což představuje nejvyšší úroveň od dubna 2023. Trhy však nacházejí důvod k optimismu v jádrové inflaci, která vzrostla pouze o 0,2 %. Výsledek oslabil dolar a umožnil americkému akciovému trhu mírně si oddechnout. Po otevření seance se ztrátami kolem 0,5 % se nyní indexy NASDAQ Composite i S&P 500 pohybují jen mírně pod nulou. -
US OPEN: Makroekonomická data posílají trhy na nová maxima
Seance na Wall Street začíná v pozitivním duchu, a to díky souhrnu klíčových makroekonomických dat. Kombinace posledních údajů PMI a CPI vytváří smíšený, ale stále optimistický obrázek ohledně stavu americké ekonomiky. To stačí k tomu, aby hlavní indexy hned po otevření zamířily k novým historickým maximům. Futures na US100 posilují přibližně o 0,8 %, US500 přidává 0,6 %. Ještě lépe si vede index Russell 2000, jehož kontrakty rostou o 1,3 %. -
US OPEN: Micron nestačí, Wall Street prohlubuje ztráty
Po otevření amerického akciového trhu rychle převzali kontrolu prodejci. Futures na hlavní indexy (US100, US500) ztrácejí přibližně 1 %, zatímco US30 a US2000 si vedou lépe a rostou zhruba o 0,2 %. To může naznačovat, že obavy trhu jsou silně soustředěny na společnosti s velkou tržní kapitalizací a technologický sektor. -
US OPEN: Mírné poklesy v prostředí rizik a makrodat
Čtvrteční seance na Wall Street začíná v negativní náladě. Hlavní americké akciové indexy ztrácejí přibližně 0,5 %. Poklesy vede Russell 2000. To může naznačovat, že trh je aktuálně znepokojen trajektorií snižování úrokových sazeb.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Jižní Korea jede na páku. Po burzovním výplachu se retail znovu zadlužuje
Konec letního klidu na trzích? Tradeři se vracejí a RebelsFunding spouští Summer Sale
Kellyho kritérium v prop tradingu: Maximalizuje růst, nebo šanci projít challenge?
Americké indexy drží rekordy, ale čipy prudce propadly. Máme se bát? Odpověď nabídne zářijový webinář Purple Trading
Jak vytvořit první kód pro AOS pomocí AI bez znalosti programování (5. díl)
Tomáš Kacerovský: Největší příležitost blockchainu neleží v bitcoinu
Tady svět poprvé zaslechl slovo „burza“. Rozkvět obchodu v Bruggách umožnila bouřka
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Očekávaná hodnota prop výzvy: Kdy se nákup challenge vyplatí?
VIP zóna FXstreet.cz v červenci 2026 byla pro klienty opět zisková
Jižní Korea jede na páku. Po burzovním výplachu se retail znovu zadlužuje
Konec letního klidu na trzích? Tradeři se vracejí a RebelsFunding spouští Summer Sale
Kellyho kritérium v prop tradingu: Maximalizuje růst, nebo šanci projít challenge?
Americké indexy drží rekordy, ale čipy prudce propadly. Máme se bát? Odpověď nabídne zářijový webinář Purple Trading
Jak vytvořit první kód pro AOS pomocí AI bez znalosti programování (5. díl)
Tomáš Kacerovský: Největší příležitost blockchainu neleží v bitcoinu
Tady svět poprvé zaslechl slovo „burza“. Rozkvět obchodu v Bruggách umožnila bouřka
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Očekávaná hodnota prop výzvy: Kdy se nákup challenge vyplatí?
VIP zóna FXstreet.cz v červenci 2026 byla pro klienty opět zisková
Denní kalendář událostí
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA rozdíl mezi skutečným a očekávaným NFP
Člen Fedu Kevin Warsh
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V Japonsku index CPI
Ekonomické sympozium v Jackson Hole
Ekonomické sympozium v Jackson Hole
Ekonomické sympozium v Jackson Hole
V USA zásoby zemního plynu
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA rozdíl mezi skutečným a očekávaným NFP
Člen Fedu Kevin Warsh
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V Japonsku index CPI
Ekonomické sympozium v Jackson Hole
Ekonomické sympozium v Jackson Hole
Ekonomické sympozium v Jackson Hole
V USA zásoby zemního plynu
Tradingové analýzy a zprávy
Komodity: Ropa zdražuje, přetrvává nejistota ohledně vývoje na Blízkém východě
Forex: Dolar je po řadě statistik bez větších změn, čeká se na zasedání v Jackson Hole
Pražská burza dnes oslabila, index PX klesl pod 2800 bodů
Forex: Koruna oslabila k euru na 24,12 EUR/CZK a vůči dolaru na 20,72 USD/CZK
Live trading: Ziskový long obchod na GBP/USD
Forex sentiment 27.8.2026
Swingové obchodování GBP/USD 27.8.2026
Intradenní Price Action patterny na zlatě 27.8.2026
Swingové obchodování bitcoinu 27.8.2026
Swingové obchodování etherea 27.8.2026
Komodity: Ropa zdražuje, přetrvává nejistota ohledně vývoje na Blízkém východě
Forex: Dolar je po řadě statistik bez větších změn, čeká se na zasedání v Jackson Hole
Pražská burza dnes oslabila, index PX klesl pod 2800 bodů
Forex: Koruna oslabila k euru na 24,12 EUR/CZK a vůči dolaru na 20,72 USD/CZK
Live trading: Ziskový long obchod na GBP/USD
Forex sentiment 27.8.2026
Swingové obchodování GBP/USD 27.8.2026
Intradenní Price Action patterny na zlatě 27.8.2026
Swingové obchodování bitcoinu 27.8.2026
Swingové obchodování etherea 27.8.2026
Blogy uživatelů
Bitcoin opět nabírá sílu. Proč jeho cena vzrostla o 22 %?
Praktické okénko: V hlavní roli komodity
Inflace drží Fed ve střehu, ekonomika ale dál roste
Akciová analýza: Coca-Cola na historických maximech
Rekordný 18-násty payout z jedného účtu!
Nejlepší knihy o tradingu pro začátečníky: 10 lekcí, které by měl znát každý prop trader
Růst o 177 % za jediný den: Spekulanti na pád Moderny přišli o miliardy dolarů
Daří se vám? Právě teď můžete začít dělat největší chyby
Jak je spojen Spider-Man se světem investování?
RebelsFunding spouští slevu 33 % na všechny programy!
Bitcoin opět nabírá sílu. Proč jeho cena vzrostla o 22 %?
Praktické okénko: V hlavní roli komodity
Inflace drží Fed ve střehu, ekonomika ale dál roste
Akciová analýza: Coca-Cola na historických maximech
Rekordný 18-násty payout z jedného účtu!
Nejlepší knihy o tradingu pro začátečníky: 10 lekcí, které by měl znát každý prop trader
Růst o 177 % za jediný den: Spekulanti na pád Moderny přišli o miliardy dolarů
Daří se vám? Právě teď můžete začít dělat největší chyby
Jak je spojen Spider-Man se světem investování?
RebelsFunding spouští slevu 33 % na všechny programy!
Forexové online zpravodajství
Denní shrnutí: Nvidia táhne Nasdaq 100 vzhůru o 1,3 % (27. 8. 2026)
Frankfurtská burza zakončila čtvrteční obchodování v zelených číslech
USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v srpnu vzrostl na 10 b. dle očekávaní
Pražská burza klesala
USA: Zásoby plynu podle EIA k 21. srpnu vzrostly o 15 mld. kubických stop
Wall Street v úvodu posiluje, technologické tituly podpořil výhled Nvidie
Americké futures kontrakty se obchodují smíšeně
USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 22. srpnu na 203 tis. při očekávání 208 tis.
USA: Velkoobchodní zásoby v červenci podle předběžných dat meziměsíčně vzrostly o 1,3 %
CrowdStrike překonal odhady za 2Q a zvýšil celoroční výhled
Denní shrnutí: Nvidia táhne Nasdaq 100 vzhůru o 1,3 % (27. 8. 2026)
Frankfurtská burza zakončila čtvrteční obchodování v zelených číslech
USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v srpnu vzrostl na 10 b. dle očekávaní
Pražská burza klesala
USA: Zásoby plynu podle EIA k 21. srpnu vzrostly o 15 mld. kubických stop
Wall Street v úvodu posiluje, technologické tituly podpořil výhled Nvidie
Americké futures kontrakty se obchodují smíšeně
USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 22. srpnu na 203 tis. při očekávání 208 tis.
USA: Velkoobchodní zásoby v červenci podle předběžných dat meziměsíčně vzrostly o 1,3 %
CrowdStrike překonal odhady za 2Q a zvýšil celoroční výhled
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Německo: Index PPI v září meziročně klesl o 1,7 % při očekávání poklesu o 1,5 %
Crypto zprávy: Bitcoin klesá pod 70 000 USD 📉 Spadne trh s kryptoměnami znovu?
Tržby v eurozóně vzrostly
Japonské tituly posilují, v Číně byl reportován index PMI ve výrobě
Predaje nových domov v USA sa prepadli. Vyberá si vyššie úročenie svoju daň?
Obchodní válka se stále prohlubuje a trhy na to reagují poklesem
US Open: Nvidia prolomila prokletí – 7% růst táhne Nasdaq! (27. 8. 2026)
Eurodolar pokračuje směrem dolů, koruna zastavila růst a zůstává u 24,20
Obchodní signály pro ZLATO na 25.–27. února 2026: nákup nad 5 143 USD (21 SMA – 8/8 Murray)
Analýza ceny Tron (TRX): býci usilují o průlom ceny
Německo: Index PPI v září meziročně klesl o 1,7 % při očekávání poklesu o 1,5 %
Crypto zprávy: Bitcoin klesá pod 70 000 USD 📉 Spadne trh s kryptoměnami znovu?
Tržby v eurozóně vzrostly
Japonské tituly posilují, v Číně byl reportován index PMI ve výrobě
Predaje nových domov v USA sa prepadli. Vyberá si vyššie úročenie svoju daň?
Obchodní válka se stále prohlubuje a trhy na to reagují poklesem
US Open: Nvidia prolomila prokletí – 7% růst táhne Nasdaq! (27. 8. 2026)
Eurodolar pokračuje směrem dolů, koruna zastavila růst a zůstává u 24,20
Obchodní signály pro ZLATO na 25.–27. února 2026: nákup nad 5 143 USD (21 SMA – 8/8 Murray)
Analýza ceny Tron (TRX): býci usilují o průlom ceny
Blogy uživatelů
Jak to dopadlo s ATR
Teorie aukce – Order Flow
Euro bude slábnout pod taktovkou Draghiho
Bitcoin opět nabírá sílu. Proč jeho cena vzrostla o 22 %?
FX ranný výhľad 27.9.2017
Kĺzavé priemery na MT4 a MT5
Akciová analýza: Coca-Cola na historických maximech
Praktické okénko: V hlavní roli komodity
Big tech akcie: Jsou Apple, Meta a další firmy příliš drahé, nebo je čas k nákupu?
Proč jsem začal obchodovat?
Jak to dopadlo s ATR
Teorie aukce – Order Flow
Euro bude slábnout pod taktovkou Draghiho
Bitcoin opět nabírá sílu. Proč jeho cena vzrostla o 22 %?
FX ranný výhľad 27.9.2017
Kĺzavé priemery na MT4 a MT5
Akciová analýza: Coca-Cola na historických maximech
Praktické okénko: V hlavní roli komodity
Big tech akcie: Jsou Apple, Meta a další firmy příliš drahé, nebo je čas k nákupu?
Proč jsem začal obchodovat?
Vzdělávací články
Prop Trading: Co byste měli umět, než se pustíte do obchodní výzvy?
Jižní Korea jede na páku. Po burzovním výplachu se retail znovu zadlužuje
XTB: Recenze, poplatky a hodnocení
Ako profitovať z Fibonacciho? (1/2)
Purple Strike Indikátor
Smart Money: EOTP – Efficiency Of The Pullback (14. díl)
Smart Money trading: Načasování v konceptech likvidity (8. díl)
Kvantitativní uvolňování
Měsíční report finančních trhů (srpen 2023)
CFD krypto trading
Prop Trading: Co byste měli umět, než se pustíte do obchodní výzvy?
Jižní Korea jede na páku. Po burzovním výplachu se retail znovu zadlužuje
XTB: Recenze, poplatky a hodnocení
Ako profitovať z Fibonacciho? (1/2)
Purple Strike Indikátor
Smart Money: EOTP – Efficiency Of The Pullback (14. díl)
Smart Money trading: Načasování v konceptech likvidity (8. díl)
Kvantitativní uvolňování
Měsíční report finančních trhů (srpen 2023)
CFD krypto trading
Tradingové analýzy a zprávy
FCA varuje před Markets Trading
Analýza hlavních měnových párů 24.5.2019
Trump kvůli dohodě s Čínou pohrozil Kanadě
Komodity: Cena ropy Brent poprvé od července klesla pod 80 dolarů za barel
Forex: Koruna oslabila k euru na 24,12 EUR/CZK a vůči dolaru na 20,72 USD/CZK
Live trading: Silná poptávka na AUD/USD
Ropa prudce zlevňuje, Brent sestoupil k 73 dolarům za dolar
Ropa WTI - Intradenní výhled 17.12.2025
Live trading: Výběr zisků dle institucí
Technický pohled na komoditní dolary
FCA varuje před Markets Trading
Analýza hlavních měnových párů 24.5.2019
Trump kvůli dohodě s Čínou pohrozil Kanadě
Komodity: Cena ropy Brent poprvé od července klesla pod 80 dolarů za barel
Forex: Koruna oslabila k euru na 24,12 EUR/CZK a vůči dolaru na 20,72 USD/CZK
Live trading: Silná poptávka na AUD/USD
Ropa prudce zlevňuje, Brent sestoupil k 73 dolarům za dolar
Ropa WTI - Intradenní výhled 17.12.2025
Live trading: Výběr zisků dle institucí
Technický pohled na komoditní dolary
Témata v diskusním fóru
EUR/USD
PIN BARS
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 3.12.2012
Týden na trzích podle burzovních grafů: Zelená denní, týdenní i měsíční svíčka, i když to byly nervy
132 týdnů praktických ukázek: Bilance
FOREX trading
MetaTrader 5
SOLANA
VIP zóna FXstreet.cz: Výsledky obchodování za květen
Diskuse k blogům
EUR/USD
PIN BARS
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 3.12.2012
Týden na trzích podle burzovních grafů: Zelená denní, týdenní i měsíční svíčka, i když to byly nervy
132 týdnů praktických ukázek: Bilance
FOREX trading
MetaTrader 5
SOLANA
VIP zóna FXstreet.cz: Výsledky obchodování za květen
Diskuse k blogům


