Sobota 20. duben 2024 13:21
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace

Koronavirové pandemie

img

Stavebnictví se i nadále nachází ve výrazném meziročním poklesu

07.10.2020 Stavební produkce v srpnu poklesla meziměsíčně o 1,4 % a ve srovnání s loňským rokem tak byla i nadále o zhruba 10 % nižší. Oproti většině ostatních odvětví ekonomiky tak ve stavebnictví prozatím nedochází k významnějšímu obnovení produkce k předkrizovým úrovním. To se týká jak pozemního (meziroční pokles o 11,2 %), tak i inženýrského stavitelství (pokles o 6,2 %). Pokračující útlum stavební produkce pravděpodobně souvisí se stále vysokou mírou nejistoty ohledně dalšího vývoje koronavirové pandemie, především pak s ohledem na další možné uzavření ekonomiky. Neustálé přerušování stavebních projektů je totiž pro firmy poměrně nákladné a s blížícím se zimním obdobím důležitost tohoto omezení ještě vzroste. Ve stavebnictví navíc stále chybí pracovníci ze zahraničí, což se odráží v poklesu zaměstnanosti v tomto odvětví o přibližně 2 %.
img

Stavebnictví svírá koronavirová nejistota, která si svoji daň výhledově vybere i v podobě dražšího bydlení

07.10.2020 Tuzemské stavebnictví se ani v srpnu nevzpamatovalo tak, jak se to po jarním úderu koronaviru podařilo většině jiných odvětví. Meziročně byla stavební produkce stále o zhruba desetinu níže.
img

Ranní okénko - Americký prezident znervózňuje trh

07.10.2020 Dnes český statistický úřad zveřejní, jak si v srpnu vedla průmyslová výroba a zahraniční obchod. Očekáváme, že zotavování českého průmyslu z karanténního propadu v srpnu zpomalilo. Konkrétně počítáme s meziročním poklesem o 6,2 % oproti předchozím červencovým meziročním ztrátám ve výši 5,0 %. Na druhé straně předpokládáme, že si bilance zahraničního obchodu v srpnu oproti červenci polepšila o necelé čtyři miliardy na celkových 17,3 miliard korun.
img

Zotavování průmyslu se v srpnu zadrhlo. Letos se propadne o deset procent

07.10.2020 Tuzemský průmysl v srpnu zklamal. Propadal se v meziročním pohledu výrazněji než v červenci. Obecně se čekal slabší srpnový propad, než k jakému došlo. Ovšem tento vývoj jde ruku v ruce s vývojem průmyslové výroby v okolních zemích, která například v Německu v srpnu rovněž zklamala.
img

Ekonomice se prozatím daří, rizikem je však druhá vlna koronaviru

02.10.2020 Tuzemské hospodářství podle finálního odhadu Českého statistického úřadu pokleslo v druhém čtvrtletí mezičtvrtletně o 8,7 %, v porovnání s loňským rokem pak odepsalo 10,9 %. Ve srovnání s předchozím odhadem ze začátku září došlo tudíž k jen nepatrné revizi meziročního poklesu z původních 11,0 %, mezičtvrtletní tempo zůstalo beze změny. Nadále tak platí, že pokles české ekonomiky byl v druhém čtvrtletí historicky nejhlubší. Důsledky koronavirové pandemie se podepsaly na téměř všech složkách HDP a téměř všech odvětvích. Dna ekonomika dosáhla v dubnu, poté však již docházelo k jejímu oživení s tím, jak se postupně rozvolňovala restriktivní vládní opatření.
img

Míra nezaměstnanosti se ještě drží na 3,8 %

02.10.2020 Míra nezaměstnanosti v ČR zůstala v září beze změny na 3,8 %. To je v souladu s naším i tržním očekáváním. Loni v září dosahovala 2,7 %. Řady nezaměstnaných poklesly o 2 063 osob na celkových 277 015, v případě dosažitelných nezaměstnaných na 257 355. V porovnání s loňským zářím je počet registrovaných nezaměstnaných vyšší o 75 108 osob. Hodnoty jsou srovnatelné s vývojem v letních měsících, kdy počet nezaměstnaných přesahoval 279 tisíc.
img

Ekonomice se prozatím daří, rizikem je však druhá vlna koronaviru

02.10.2020 Tuzemské hospodářství podle finálního odhadu Českého statistického úřadu pokleslo v druhém čtvrtletí o 8,7 %, v porovnání s loňským rokem pak odepsalo 10,9 %. Ve srovnání s předchozím odhadem ze začátku září došlo tudíž k jen nepatrné revizi meziročního poklesu z původních 11 %, ten mezičtvrtletní zůstal beze změny. Nadále tak platí, že pokles české ekonomiky byl v druhém čtvrtletí historicky nejhlubší. Důsledky koronavirové pandemie se podepsaly na téměř všech složkách HDP a téměř všech odvětvích. Dna ekonomika dosáhla v dubnu, poté však již docházelo k jejímu oživení s tím, jak se postupně rozvolňovala restriktivní vládní opatření.
img

Debata Trump-Biden nechala trhy v klidu. Více je zajímá, zda americký prezident bude vládnout rozdělenému Kongresu, či ne, a zejména to, zda se brzy objeví covidová vakcína

30.09.2020 První předvolební debata amerického prezidenta Donalda Trumpa a někdejšího viceprezidenta Joea Bidena, jeho vyzyvatele pro nadcházející čtyřleté období, je za námi. Stejně tak ji vstřebaly také světové trhy. Pokud si z klání – často spíše z „překřikované“ – něco odnesly, pak to, že pokud už vůbec něco změnilo, tak to, že Biden upevnil svůj dosavadní preferenční náskok před Trumpem. Nebo jinak: Trump nedokázal Bidenův náskok stáhnout ani o píď. Což však zároveň neznamená, že se mu to ještě nemůže podařit ve dvou dalších debatách, které budou následovat během října. Včerejší šanci ale promarnil.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu v září klesla na 6,3 procenta

30.09.2020 V Německu dál ubývá lidí bez práce, v září statistiky opustilo podle sezonně přepočtených údajů dalších zhruba 8000 lidí a celkem jich bylo 2,907 milionu. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil spolkový úřad práce. Míra nezaměstnanosti klesla o desetinu bodu na 6,3 procenta. Počet nezaměstnaných klesá už třetí měsíc, za vysokým nárůstem na jaře byly dopady koronaviru.
img

Kurzarbeit otevírá Pandořinu skříňku novodobého socialismu

25.09.2020 Vláda dnes schválila nová pravidla kurzarbeitu. Ten by se tak mohl zavést už od listopadu a plynule tudíž navázat na dosavadní program Antivirus. Nevýhodou programu Antivirus je přílišná plošnost, která ovšem plyne z extrémní pandemické situace, při které byl letos na jaře spouštěn.
C:\fakepath\Sap500-1.PNG

Akciové indexy DAX a S&P 500, aneb kam se jejich cena může dále vyvinout?

24.09.2020 S akciovými indexy je to v letošním roce doslova jako na horské dráze. Když už se zdá, že se tyto jedinečné ukazatele sloužící k měření výkonnosti světových ekonomik a jejich sektorů konečně navrací k normálu, tak se záhy otočí a upalují zase nazpět. Existuje mnoho akciových indexů, které jsou denně pod drobnohledem největších bank, investičních společností a obchodníků, ovšem o dvou z nich se dá do jisté míry tvrdit, že jsou ukazatel výkonnosti moderního světa. Nejspíše už tušíte, o které dva se jedná, a ano, jsou jimi americký index S&P500 a německý index DAX. I když se může zdát, že DAX je pouhým ukazatelem výkonnosti německé ekonomiky, je třeba říci, že je to právě německá ekonomika, která má obvykle velký vliv na celý Starý kontinent, což z něj také činí po americkém S&P500 další ukazatel výkonnosti ekonomiky moderního světa.
C:\fakepath\top-23092020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.09.2020 1) Hlavní ekonomický poradce prezidenta Donalda Trumpa Larry Kudlow včera uvedl, že ekonomické oživení ve tvaru V není závislé na další fiskální stimulaci a pomoci. Ekonomika oživuje pěkně. Na pořadu dne by ale mohly být menší a cílenější podpůrné zásahy. Podle Kudlowa je ekonomika jako celek zhruba v polovině kýženého oživení ze vzniklé recese. Některé sektory nicméně stále čelí negativním vlivům koronavirové pandemie.
img

Rozbřesk: Koruna se bojí jestřába Prymuly a dalšího lockdownu

22.09.2020 Česká koruna se v průběhu včerejšího obchodování dostala pod silný tlak a bez větších problémů prolomila úroveň 27,0 EURCZK. Oproti euru tak česká měna jen včera odepsala 1,5 procenta, vůči dolaru dokonce ještě o půl procentního bodu více. Od září táhne korunu ke slabším úrovním narůstající averze k riziku na globální (akciových) trzích, nyní však do hry vstupuje také domácí faktor v podobě zhoršující se epidemiologické situaci v Česku.
C:\fakepath\Švédsko.jpg

Švédsko napřesrok plánuje rozsáhlé výdaje na podporu ekonomiky

21.09.2020 Švédská vláda hodlá příští rok vynaložit 105 miliard švédských korun (přes 270 miliard Kč) na podporu ekonomiky zasažené pandemií nemoci covid-19. Rozpočtový plán, který dnes vláda představila, předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) Švédska letos klesne o zhruba 4,6 procenta. Hospodářský propad by tak měl být mírnější než v řadě jiných evropských zemí, napsala agentura Reuters.
img

Banky v ČR ruší své pobočky nejrychlejším tempem minimálně za posledních více než deset let, je jich nejméně za posledních minimálně dvanáct let. Důvodem je covid a pád zisků

18.09.2020 Bankám a spořitelnám v Česku v letošním prvním pololetí klesl souhrnný čistý zisk meziročně o 19 miliard Kč na 26,57 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která dnes zveřejnila Česká národní banka.
C:\fakepath\Tchajwan.jpg

Bloomberg: Nejstabilnější měna světa chrání vývoz z Tchaj-wanu

17.09.2020 Země po celém světě se snaží ochránit své ekonomiky před dopady koronavirové pandemie, Tchaj-wan to nepotřebuje. Podle odhadu ekonomů oslovených agenturou Bloomberg by tchajwanská ekonomika měla letos vzrůst o jedno procento. To je druhý nejvyšší růst z velkých ekonomik po Číně, jejíž hrubý domácí produkt se má zvýšit o dvě procenta. Tchaj-wan těží z toho, že firmy přesouvají svoji výrobu zpět domů z Číny kvůli rostoucímu napětí mezi Pekingem a Washingtonem, a z růstu poptávky po jeho zboží z USA.
img

Zlevňování hypoték dochází dech. Přesto nelze vyloučit, že dále znatelně zlevní, a to zejména v případě závažnějšího průběhu druhé vlny pandemie

16.09.2020 Několikaměsíčnímu zlevňování hypoték v ČR dochází dech. Letos v srpnu sice hypotéky nadále zlevňovaly, ale nejpomalejším tempem za posledního takřka půl roku. Znamená to, že prostor pro zlevňování, jejž vytvořila první vlna šíření koronavirové krize a opatření pro boj s ním, se pro tuto chvílí uzavírá.
img

Rozbřesk: Recese ničí pracovní místa pomalu, covid rekordy korunu rychle

16.09.2020 Nebývá to příliš často, kdy se ČR umístí na čele nějakého pozitivního žebříčku v rámci EU, avšak pokud jde o míru volných pracovních, je to už téměř pravidlo. I ve druhém čtvrtletí, které bylo ve znamení masivního propadu ekonomiky, byla česká míra volných pracovních míst v Unii opět nejvyšší.
img

Rozbřesk: Evropský průmysl ukazuje na silný třetí kvartál, druhá vlna pandemie ale může Evropu zchladit

15.09.2020 Evropský průmysl se v červenci dál zotavoval z masivního propadu v druhém kvartále. Zejména ve Španělsku a v Itálii šla výroba skutečně prudce vzhůru (9,4 a7,4%), ale i v průmyslovém srdci Evropy - v Německu a střední Evropě - výroba dál zrychlovala. Dosavadní čísla tak zatím ukazují na relativně svižný růst ekonomiky eurozóny ve 3Q - když je dáme dohromady s dobrým maloobchodem, tak až na plus 9 % mezikvartálně.
img

Vláda dala, vláda vezme. Za zrušení superhrubé mzdy zaplatí Češi dražším tabákem, dražím vínem, dražší naftou či dražšími nemovitostmi

14.09.2020 Srpnové plnění státního rozpočtu je nejhorší v dějinách, když schodek představuje více než 230 miliard korun. Výše deficitu překonává dosavadní rekord z července letošního roku. Přesto lze předpokládat, že letošní celkový schodek bude nižší než plánovaných 500 miliard korun. Hlavně proto, že za necelé čtyři měsíce už se nejspíše „nestihne“ tak výrazně deficit prohloubit. Schodek tudíž pravděpodobně skončí v pásmu od 400 do 450 miliard korun, může být však i ještě nižší. V příštím roce ovšem může činit až 300 miliard korun. Záleží ovšem také na tom, jak závažná bude druhá, případně dokonce třetí vlna koronavirové pandemie.
img

Guvernérka ECB: Evropská ekonomika zažívá silnou obnovu. HDP eurozóny propadlo v Q2 „pouze“ o 17,7 %

11.09.2020 V pondělí byly burzy ve Spojených státech i Kanadě zavřené kvůli svátku práce. Tedy jsme se ani nedočkali nějakých významných fundamentálních zpráv. Za zmínku však určitě stojí zveřejnění obchodní bilance z Číny, ze které vyplynulo, že v srpnu čínský vývoz vzrostl meziročně o 9,5 %. U dovozu však došlo opět k poklesu, a to o 2,1 %. Přebytek obchodní bilance se z červencových 62,33 mld. USD snížil na 58,93 mld. USD.
img

Nákupy v zemědělství nabývají na obrátkách

10.09.2020 Zatím poslední COT (Commitments of Traders) report řeší komoditní pozice držené a změny prováděné manažery investičních fondů v týdnu do 1. září. V tomto týdnu posílil Bloomberg Commodity Index o 2,1 % a hedgové fondy zvýšily své čisté dlouhé pozice na 24 významných trzích s futures až na maximum od roku 2018. Největší objemy nákupů zaznamenaly sojové boby, kukuřice a pšenice, zatímco většina prodejů probíhala v oblasti energií, kde došlo k největšímu propadu ropy, benzínu a nafty.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Srpnová inflace byla o 0,1 bodu vyšší, než odhadovala ČNB

10.09.2020 Srpnová meziroční inflace byla o 0,1 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v prognóze. Uvedl to dnes ředitele sekce měnové ČNB Petr Král. Rychleji, než prognóza předpovídala, rostla jádrová inflace. Ta nezahrnuje sezonní vlivy. Meziroční inflace v srpnu podle dnešních údajů Českého statistického úřadu klesla na 3,3 procenta.
img

Průmyslová produkce pokračuje ve svižném meziměsíčním růstu

07.09.2020 Oživení české ekonomiky pokračovalo také v červenci. To potvrzují dnešní data průmyslové produkce, která vzrostla oproti červnu o 5,7 %, ve srovnání s loňským rokem však byla stále o 5 % nižší. Výsledek byl tak o necelé dva procentní body lepší, než trh čekal a ve směru nižšího poklesu byl revidován i červnový výsledek. Ačkoliv výroba v průmyslu za loňskem i nadále zaostává, je zjevné, že pokoronavirový propad produkce výrobní sektor postupně odmazává, a to rychleji než se čekalo. K tomu mu pomáhá především nárůst poptávky ze zahraničí s tím, jak k oživení dochází také v ostatních ekonomikách. Výrazně se situace zlepšila také v automobilovém průmyslu, kde již produkce klesala meziročně jen o 0,7 %. Dobrou zprávou je i nárůst hodnoty tamních nových zakázek, která se zvýšila o necelých 10 %. Celkově se však hodnota nových zakázek v průmyslu snížila o 3,6 %, zejména vlivem strojírenského a chemického průmyslu, který se stále nachází ve výrazném poklesu.
C:\fakepath\eurusd-04092020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 4.9.2020

04.09.2020 Americké akcie včerejší obchodování uzavřely nejhlubším propadem za několik měsíců. Investoři se zbavovali technologických titulů. Statistiky amerického hospodářství vyvolávají pochybnosti o oživení tamní ekonomiky. Index technologického trhu Nasdaq odepsal bezmála pět procent.
C:\\fakepath\\EURUSDH1.png

Forex: Dolar po poklesu vůči euru v tomto týdnu posiluje

03.09.2020 Americký dolar dnes posiluje ke koši předních světových měn. Své zisky si udržel i po příznivých údajích z trhu práce, které oslabují přitažlivost dolaru jako bezpečné investice v době nejistot. Podle analytiků samotná data nebyla tak silná, aby si u obchodníků dolar zasloužil takový rizikový pohyb. Euro k dolaru ztrácí, protože investoři se obávají, že jeho růst byl v poslední době příliš rychlý a silný.
C:\fakepath\usa ekonomika.jpg

Žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA citelně ubylo

03.09.2020 Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech se minulý týden snížil výrazněji, než se čekalo. Klesl na 881.000 z více než jednoho milionu v předchozím týdnu. Oznámilo to dnes americké ministerstvo práce. Analytici v anketě agentury Reuters čekali, že počet žádostí klesne pouze na 950.000. O podporu však stále žádá mnohem více lidí než před vypuknutím koronavirové pandemie.
img

Akcie Alphabet – 5 neuvěřitelných faktů o Googlu

02.09.2020 Společnost Alphabet (GOOGL) není jen hlavním hráčem na poli internetu, má ve svých plánech mnoho dalších vysoce zajímavých projektů. Stále více lidí používá internet a Google je jednoznačným vítězem mezi vyhledávači. Společnosti se daří vydělávat spoustu peněz prodejem reklamy. Mimo jiné.
C:\\fakepath\\ceskakoruna.jpg

Pokles ekonomiky ve 2. čtvrtletí je mírnější, než odhadovala ČNB

01.09.2020 Pokles české ekonomiky ve druhém čtvrtletí byl o jeden procentní bod mírnější, než očekávala ČNB v aktuální prognóze. Uvedl to dnes ředitel sekce měnové centrální banky Petr Král. Meziroční pokles české ekonomiky ve druhém čtvrtletí podle zpřesněných údajů Českého statistického úřadu činil 11 procent. V mezičtvrtletním vyjádření ekonomická aktivita klesla o 8,7 procenta.
img

Hospodaření vlády bylo v opět nejhorší v historii, pád pokračuje. Vláda už se začíná vážně zabývat zvyšováním daní, které by bez koronaviru nenastalo

01.09.2020 Srpnové plnění státního rozpočtu je nejhorší v dějinách, když schodek představuje více než 230 miliard korun. Výše deficitu překonává dosavadní rekord z července letošního roku. Přesto lze předpokládat, že letošní celkový schodek bude nižší než plánovaných 500 miliard korun. Hlavně proto, že za čtyři měsíce už se nejspíše „nestihne“ tak výrazně deficit prohloubit. Schodek tak pravděpodobně skončí v pásmu od 400 do 450 miliard korun. V příštím roce ovšem může činit až 300 miliard korun. Záleží ovšem také na tom, jak závažná bude druhá, případně dokonce třetí vlna koronavirové pandemie.
img

Analýza makroindikátorů: Pokles ekonomiky v druhém čtvrtletí podle zpřesněného odhadu činil 11 %

01.09.2020 Tuzemská ekonomika poklesla podle zpřesněného odhadu ČSÚ v průběhu druhého kvartálu mezičtvrtletně o 8,7 %. Ve srovnání s loňským rokem se hrubý domácí produkt snížil o 11,0 %. Pokles českého hospodářství byl tak nakonec mírně horší, než jak ukazoval předběžný odhad HDP z konce července. K revizi vývoje tuzemské ekonomiky tak došlo v opačném směru než v případě Německa, jehož mezičtvrtletní pokles HDP byl nakonec o čtyři desetiny nižší, než ukázal předběžný odhad. V mezinárodním srovnání patří Česká republika i nadále mezi státy, jejichž ekonomika byla v druhém čtvrtletí zasažena koronavirem relativně nejméně.
img

Podmínky v poptávce jsou nadále složité

01.09.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě si v srpnu nadále polepšil. Již podruhé v řadě přidal oproti předešlému měsíci 2,1 bodu a činí tak 49,1. To je o trochu pesimističtější výsledek než jsme očekávali my i trh. Důvodem jsou trvající náročné podmínky v poptávce a pouze mírný optimismus podnikatelů ohledně budoucího vývoje. Nadále firmy snížily počet zaměstnanců, avšak nižším tempem než v minulých měsících. Ceny výstupů zůstaly nízké z důvodu konkurenčních tlaků. Na druhé straně došlo k nejrychlejšímu zvýšení objemů výroby od října 2018. Současně však poklesl příjem nových zakázek. Vyšší výstup byl tak často hnán rozjezdem provozů, namísto lepšící se situace v poptávce. Ta zůstává složitá v tuzemsku i zahraničí. V dané situaci je podnikatelská důvěra historicky slabá. Zůstává zatížena především obavami z negativního dopadu možného dalšího šíření koronavirové pandemie.
img

Pokles ekonomiky v druhém čtvrtletí podle zpřesněného odhadu činil 11 %

01.09.2020 Tuzemská ekonomika poklesla podle dnes zveřejněného zpřesněného odhadu ČSÚ v průběhu druhého kvartálu mezičtvrtletně o 8,7 %.Ve srovnání s loňským rokem se hrubý domácí produkt snížil o 11 %. Pokles českého hospodářství byl tak nakonec mírně horší, než jak ukazoval předběžný odhad HDP z konce července.
img

Marks & Spencer propustí sedm tisíc lidí, prodejci oděvů vyklízejí i tuzemská obchodní centra – bojí se podzimní vlny koronavirové pandemie. I Češi se přesouvají k online nakupování

18.08.2020 Britská maloobchodní síť Marks & Spencer, jež se soustředí zejména na prodej oděvů, propustí sedm tisíc svých zaměstnanců. Jde o nejnovější oběti ekonomických dopadů koronavirové nákazy, která na kamenné prodejny s oděvy udeřila obzvláště ničivě. Marks & Spencer sníží stavy svých zaměstnanců v příštích třech měsících. Minulý měsíc už přitom oznámil propuštění takřka tisícovky lidí.
img

Rozbřesk: Vydrží podnikům červencový optimismus i při rostoucím počtu nakažených?

17.08.2020 Rostoucí počty nakažených napříč Evropou a strach z druhé vlny pandemie je realitou – denní přírůstky nakažených v Německu i Francii jsou nejvyšší od konce dubna a v Česku je situace podobná. V tomto týdnu se ukáže, zda to má dopad na náladu mezi podniky. Řada zemí (Česko zatím ne) zveřejní první odhady podnikatelských nálad (PMI).
img

Zatímco americký dolar oslabuje, drahé kovy rostou…

14.08.2020 Zdá se, že v důsledku koronakrize ztrácí americký dolar pomalu ale jistě svou sílu. Jeho „poškozená hodnota“ ale nahrává ve prospěch investicí do komodit v podobě drahých kovů. Tak jako v běžném životě i v tomto případě platí staré známé „kde jeden vyhrává, druhý prohrává“.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Červencová inflace 3,4 procenta byla v souladu s prognózou ČNB

13.08.2020 Červencová meziroční inflace byla v souladu s prognózou České národní banky (ČNB). Uvedl to dnes náměstek ředitele sekce měnové ČNB Luboš Komárek. Rychleji, než prognóza předpovídala, rostla jádrová inflace. Ta nezahrnuje sezonní vlivy. Meziroční inflace v červenci podle dnešních údajů Českého statistického úřadu stoupla na 3,4 procenta.
img

IPO Airbnb bude pravděpodobně přece jen ještě v roce 2020

13.08.2020  IPO Airbnb mělo být nejžhavější veřejnou nabídkou roku 2020. Místo toho gigant krátkodobých pronájmů ubytování propustil 25 % svých zaměstnanců a očekává, že příjmy budou letos o polovinu menší než v roce 2019. Přesto to vypadá, že plány na IPO Airbnb nakonec ještě v letošním roce uskuteční.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Ifo: Německé firmy čekají, že se k normálu vrátí až za 11 měsíců

13.08.2020 Německé firmy v průměru očekávají, že se jejich podnikání nevrátí k normálu dříve než za 11 měsíců. Ve svém červencovém průzkumu to zjistil německý hospodářský institut Ifo. Obzvlášť nepříznivě dopadla koronavirová krize na podniky ve službách, které doufají v návrat normálních časů až za 11,7 měsíce, uvedl dnes institut.
img

Rozbřesk: Evropský průmysl se odrazil ode dna

13.08.2020 Červnové výsledky evropského průmyslu sice nepřekonaly optimistická očekávání trhů, nicméně více než devítiprocentní růst ve srovnání s květnem znamená další umazání alespoň části předchozích ztrát výstupu, jak to ostatně již naznačoval index nákupních manažerů PMI. V dubnu, kdy v eurozóně vrcholily odstávky se zpracovatelský průmysl oproti únoru propadl o 30 %. Nyní na únorovou hodnotu ztrácí už jen 12 %. Základní otázkou však zůstává, nakolik jde o nový business či zda tento „návrat“ probíhá pouze na vrub zásoby starších objednávek, zatímco průmysl stejně jako služby dál čelí poptávkovému šoku.
img

Zlato dosáhlo úrovně 2 000 dolarů - další zisky ve výhledu

12.08.2020 Minulý týden zlato posilovalo a poprvé uzavřelo nad úrovní 2 000 dolarů. Mimo úterní výprodej, který činil 5%, neboli ztrátu 100 USD za unci, což je největší denní pokles na zlatě od roku 2013, však nevidíme žádný důvod, proč by drahý kov nemohl pokračovat v dosavadním uptrendu.
img

Akcie ČEZ po oznámení pololetních výsledků rostou, trh je však hodnotí smíšeně

11.08.2020 Akcie ČEZ zareagovaly na dnešní oznámení pololetních výsledků energetické společnosti růstem. Aktuálně si dnes polepšují o 1,5 procenta. Za uplynulý měsíc jsou však přesto níže, a to zhruba o jedno procento. Takový vývoj dobře vystihuje, jak trh dnešní výsledky hodnotí: ani pozitivně, ani negativně, tedy smíšeně. Celkový verdikt trhu je střídmý a střízlivý, bez toho či onoho výrazného hodnotícího znaménka.
C:\fakepath\top-10082020-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.08.2020 1) Trhy v Asii a Tichomoří zakončily dnešní seanci smíšeně. Investoři jsou stále opatrní kvůli zvýšenému napětí mezi USA a Čínou. To minulý týden opět eskaloval Donald Trump, který zakázal americkým společnostem obchodovat s firmami provozujícími aplikace WeChat a TikTok. Opatření má platit od poloviny září. V Japonsku a Singapuru se neobchodovalo. V Číně vyšla v noci na dnešek zpráva o inflaci - ta byla v červenci vyšší, než se čekalo.
C:\fakepath\euro3.jpg

Bloomberg: Pandemie tlačí miliony Evropanů do dluhové krize

10.08.2020 Evropu čekají další hospodářské otřesy, protože plány na ukončování bezprecedentní podpory zaměstnanců zavedené během koronavirové pandemie by mohly uvrhnout miliony domácností do dluhové pasti. Píše o tom agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Itálie.jpeg

Růst HDP Itálie by se prý ve 3. kvartálu mohl blížit 15 procentům

10.08.2020 Italská ekonomika ve třetím čtvrtletí výrazně oživí a tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP) se bude blížit 15 procentům. Předpověděl to italský ministr hospodářství Roberto Gualtieri v rozhovoru s listem La Repubblica. Uvedl rovněž, že vláda v příštím roce plánuje snížení daně z příjmů fyzických osob.
img

Druhé čtvrtletí bylo katastrofou pro tuzemský cestovní ruch. Třeba Prahu navštívilo meziročně zhruba 40krát méně zahraničních turistů, ztráta se vyšplhá na 80 miliard korun

07.08.2020 Ve druhém letošním čtvrtletí se dramaticky propadl počet hostů v tuzemských hromadných ubytovacích zařízeních. Poprvé minimálně od roku 2012 nedosáhl tento počet ani jednoho milionu hostů, když těsně přesáhl 988 tisíc osob. Drtivou většinu z nich, více než 860 tisíc, navíc tvořili občané České republiky, resp. její rezidenti. Zahraničních hostů se ubytovalo jen mírně přes 127 tisíc. To je více než desetkrát nižší údaj než dosud nejnižší příslušný údaj za celé období od roku 2012. To svědčí o naprosto mimořádném propadu v turistické návštěvnosti České republiky, zejména pak právě ze strany zahraničních hostů.
C:\\fakepath\\eurusd-05082020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 5.8.2020

05.08.2020 Americké akcie včera posílily díky nadějím na dohodu politiků ohledně dalších stimulačních opatření, která by ekonomice Spojených států pomohla čelit negativním dopadům šíření koronaviru. K růstu akciového trhu velkou měrou přispěly energetické společnosti, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar stagnuje, pozornost se soustředí na jednání o stimulech

04.08.2020 Americký dolar se dnes drží bez výraznějších změn vůči koši předních měn. Pozornost investorů se soustředí na jednání zákonodárců o dalších stimulačních opatřeních, která by ekonomice Spojených států pomohla čelit dopadům šíření koronaviru. Euro si kolem 17:45 SELČ vůči dolaru připisovalo necelou desetinu procenta na 1,1770 EUR/USD.
img

Lukašenko vyčetl Rusku ztrátu miliard, slíbil dvojnásobné platy

04.08.2020 Bělorusko vinou sporů s Ruskem o dodávky ropy přišlo o 1,5 miliardy běloruských rublů (asi 13,5 miliardy Kč), prohlásil dnes běloruský prezident Alexandr Lukašenko. Vyzval také Rusko, aby "přestalo lhát" ohledně skupiny zadržených Rusů, kteří jsou podle běloruských vyšetřovatelů podezřelí, že se jako žoldnéři chystali destabilizovat zemi. Lukašenko ve svém poselství adresovaném parlamentu a lidu a předneseném pět dnů před nedělními prezidentskými volbami slíbil mimo jiné, že během příštích pěti let se průměrná mzda v Bělorusku zdvojnásobí.
img

Okénko trhu - Američané se dál hádají o podpoře ekonomiky

03.08.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě si v červenci nadále polepšil. Oproti červnu přidal 2,1 bodu a činí tak 47,0. To je o trochu pesimističtější výsledek než jsme očekávali my i trh. Důvodem jsou přetrvávající špatné provozní podmínky ve zpracovatelském sektoru. Příjem zakázek nadále klesal – avšak nové zakázky zpomalily tempo poklesu, a to jak v tuzemsku, tak i ze zahraničí. K tomu přispělo první (i když nepatrné) zvýšení výroby od listopadu 2018, které firmy připisují stabilizaci zákaznické poptávky a oživění v automobilovém průmyslu. Avšak podmínky v poptávce jsou nadále náročné, což reflektuje neustupující nejistota ohledně koronavirové pandemie.
img

Nálada zpracovatelů se pozvolna

03.08.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě si v červenci nadále polepšil. Oproti červnu přidal 2,1 bodu a činí tak 47,0. To je o trochu pesimističtější výsledek než jsme očekávali my i trh. Důvodem jsou přetrvávající špatné provozní podmínky ve zpracovatelském sektoru. Příjem zakázek nadále klesal – avšak nové zakázky zpomalily tempo poklesu, a to jak v tuzemsku, tak i ze zahraničí. K tomu přispělo první (i když nepatrné) zvýšení výroby od listopadu 2018, které firmy připisují stabilizaci zákaznické poptávky a oživění v automobilovém průmyslu. Avšak podmínky v poptávce jsou nadále náročné, což reflektuje neustupující nejistota ohledně koronavirové pandemie. Nadbytečné kapacity nadále přiměly výrobce k propouštění. Jeho tempo však zvolnilo. Stejnou dynamiku jako v minulém průzkumu lze pozorovat i ve vývoji cen. Ceny vstupů vzrostly, nicméně v rámci udržení a získání zakázek výrobci opět snížili ceny výstupů. To vede firmy ke spoření, což se projevuje v omezení personálních výdajů a snižování nákupů.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

Apple je největší firmou na světě podle tržní kapitalizace

02.08.2020 Akcie americké společnosti Apple v pátek díky příznivým čtvrtletním výsledkům hospodaření posílily o více než deset procent na nový rekord. Výrobce iPhonů tak překonal saúdskoarabskou ropnou firmu Saudi Aramco a stal se největší firmou na světě podle tržní kapitalizace, uvedla agentura Reuters.
img

Forex: Americký Fed dnes sazby nezmění

29.07.2020 Jelikož kalendář makroekonomických dat toho dnes moc nenabídne, bude nesledovanější událostí zasedání amerického Fedu. To však také nejspíše nepřekvapí a sazby s největší pravděpodobností zůstanou beze změny. V těch mimo jiné píšeme, že česká ekonomika podle nás za celý letošní rok poklesne o 5 %. Oproti minulé prognóze jsme tak mírně optimističtější, a to především díky pozitivnímu vývoji v průběhu druhého čtvrtletí.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

ECB prodloužila zákaz výplaty dividend a úlevy pro banky

28.07.2020 Evropská centrální banka prodloužila zákaz výplaty dividend a zmírnění požadavku na výši kapitálu pro banky v eurozóně. Opatření mají bankám pomoci se lépe vyrovnat z dopady koronavirové pandemie, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Akcie v eurozóně jsou po dohodě lídrů EU na maximu od března

21.07.2020 Evropské akcie dnes zpevňují, nejvíce v eurozóně, kde vystoupily na maximum od začátku března, tedy ještě před propadem trhů v důsledku šíření koronaviru. Po dnešní dohodě lídrů Evropské unie ohledně toho, jak bude vypadat finanční pomoc ekonomikám zasaženým koronavirovou krizí, si index akcií v eurozóně Euro STOXX 50 před polednem připisoval 1,7 procenta na 3446 bodů.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

EU se shodla na fondu obnovy, ČR z něj dostane 230 miliard Kč

21.07.2020 Lídři Evropské unie dnes ráno po maratonském jednání trvajícím čtyři dny a noci dospěli k dohodě ohledně toho, jak bude vypadat finanční pomoc ekonomikám zasaženým koronavirovou krizí. Z fondu obnovy budou moci státy už od ledna začít čerpat 750 miliard eur (asi 20 bilionů korun), přičemž 390 miliard eur z této částky budou tvořit granty a zbytek půjčky. Česko na dotacích z nového fondu získá 8,7 miliardy (přes 230 miliard korun), což premiér Andrej Babiš považuje za úspěch.
C:\fakepath\udalosti-20072020-lv-1.jpg

Očekávané události pro tento týden

20.07.2020 Tento týden bude na fundamenty poměrně slabší, a tak se investoři budou pravděpodobně nejvíce soustředit na další novinky ohledně koronavirové pandemie, ale také na pokračující výsledkovou sezónu ve Spojených státech. Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?
C:\fakepath\CNB1.jpg

Červnová inflace byla o 0,4 bodu vyšší, než odhadovala ČNB

10.07.2020 Červnová meziroční inflace byla o 0,4 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v prognóze. Uvedl to dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Důvodem rozdílu byla vyšší než očekávaná jádrová inflace, která je očištěná o sezonní vlivy, změny regulovaných cen, daňové úpravy a jiná administrativní opatření. Meziroční inflace v červnu podle dnešních údajů Českého statistického úřadu stoupla na 3,3 procenta.
C:\fakepath\top-09072020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.07.2020 1) Asijské indexy během dnešního obchodování navázaly na růsty v USA a posilovaly. Investoři sází zejména na technologické akcie a tomu podobné od kterých očekávají, že ze současné krize vyjdou silnější. Rostoucí optimismus z otevírání americké ekonomiky se promítá na akciových trzích a přebíjí skutečnost, že počet nově nakažených koronavirem na jihu a západu Spojených států stoupá.
img

Rozbřesk: Svět po koronaviru - jak se vypořádat s monstrózními dluhy?

09.07.2020 Zatímco další vývoj koronavirové pandemie zůstává nadále zatížen významnou nejistotou, již nyní je zřejmé, že jedním z jejích makroekonomických důsledků bude prudký nárůst státního zadlužení. To se přitom bude týkat nejen fiskálně zodpovědných jako například Německa, které si to s dluhem 60 % HDP může dovolit, ale také Itálie a spol., u nichž dluhové břemeno významně přesahuje hranici 100 % HDP.
C:\fakepath\udalosti-07072020-lv-1.jpg

Očekávané události pro tento týden

07.07.2020 Tento týden bude na fundamenty poměrně chudý, a tak se investoři zaměří pravděpodobně nejvíce na novinky ohledně koronavirové pandemie, ale také například na data z kanadského pracovního trhu. Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?
img

Forex: Hrozba opětovného uzavření americké ekonomiky

07.07.2020 Ačkoli poslední série dat z Evropy a USA pozitivně překvapila, rostoucí počty nakažených na druhé straně Atlantiku budí obavy z opětovného uzavření ekonomiky nebo opatrnějšího uvolňování současných opatření. To by se negativně promítlo do očekávaného oživení, což znervózňuje finanční trhy. Hlavním tématem tohoto týdne tak bude i nadále politika. Zítra se setkají lídři Evropské unie před plánovaným summitem. Hlavním tématem zůstává záchranný fond na podporu ekonomiky. Průmyslová produkce v České republice podle nás v květnu ožila a polepšil si i zahraniční obchod. Míra nezaměstnanosti i nadále jen zanedbatelné roste a na vyšších úrovních zůstává i spotřebitelská inflace.
img

Rozbřesk: Jak se ekonomika vzpamatovává z karantény

07.07.2020 Tento týden bude ve znamení nových reálných dat z ekonomiky, která ukážou, v jakém stavu se nacházely největší odvětví po začátku uvolňování restriktivních opatření zaměřených na boj s koronavirem, a to nejenom u nás, ale i v blízkém okolí. Už včera se trhy měly možnost podívat na vývoj nových zakázek v německém průmyslu, který byl v důsledku své exportní orientace koronakrizí zasažen extrémně silně. Květnová data naznačují, že z nejhoršího je německý průmysl už venku, avšak k předkrizové úrovni zakázek má stále ještě velmi daleko. Proto lze více než desetiprocentní meziměsíční nárůst objednávek jistě uvítat, avšak současně se nedá přehlédnout, že jsou stále o téměř 30 % pod úrovní loňského května nebo o 31 % pod únorovou hodnotou. V případě automobilového průmyslu, jehož dodavatelské řetězce sahají i do ČR, byly květnové zakázky v podstatě jen poloviční.
img

Forex: Koruna koriguje část svých nedávných zisků

03.07.2020 Záznam z posledního jednání ČNB příliš nového neukázal. Členové bankovní rady se shodovali, že současné uvolnění měnových podmínek je dostatečné a další kroky by připadaly v úvahu pouze v případě hrozby deflace. Podle centrálních bankéřů zůstávají inflační očekávání i nyní ukotvena poblíž dvouprocentního cíle, k čemuž podle nich přispívá i aktuální inflace, která stále setrvává blízko 3 %. Překvapivě ale bankovní rada nediskutovala, resp. nezmínila v záznamu z jednání další možnosti v případě potřeby dále uvolnit měnové podmínky. V okamžiku, kdy již úrokové sazby nemají kam klesat, může nejasnost ohledně dalších kroků měnové politiky spolu s nejistým hospodářským vývojem, u kterého se rizika koncentrují spíše ve směru nižšího růstu, vyústit do podstřelení inflačního cíle. Náš základní scénář prognózy počítá se stabilitou úrokových sazeb na současné úrovni až do konce příštího roku. V případě potřeby dalšího výraznějšího uvolnění měnové politiky bude muset ČNB sáhnout po nekonvenčních nástrojích. K tomu by podle našeho názoru mohlo dojít ve chvíli déletrvajícího útlumu globální ekonomiky, který může souviset i s rizikem druhé vlny koronavirové pandemie. Jako nejpravděpodobnější nástroj mimo úrokové sazby považujeme kurzový závazek.
img

ČNB na posledním jednání nekonvenční nástroje nediskutovala

03.07.2020 Česká národní banka ponechala minulou středu úrokové sazby beze změny, dvoutýdenní repo sazba tak zůstala na 0,25 %. Pro toto rozhodnutí hlasovali všichni členové bankovní rady. Dnes centrální banka zveřejnila podrobný zápis z posledního jednání.
img

Důvěra ve zpracovatelském průmyslu vzrostla, nadále však převládá pesimismus

01.07.2020 Dnes zveřejněný index nákupních manažerů (PMI) za červen vzrostl na 44,9 b. z květnových 39,6 b. To bylo mírně pod naší prognózou, avšak v souladu s očekáváním trhu. Důvěra ve zpracovatelském průmyslu se tak zvýšila, a to především v důsledku uvolnění restriktivních vládních opatření. Většina průmyslových podniků již sice obnovila produkci, řada z nich však stále využívá jen část své výrobní kapacity. Někteří producenti tak začali propouštět. To jsou však prozatím spíše výjimečné případy, když míra nezaměstnanosti podle MPSV i v červnu zůstala pod 3,7 %. Vyšší míre propouštění nyní pravděpodobně brání vládní opatření v rámci programu Antivirus, který spočívá v proplacení části mezd zaměstnanců, v případě prokazatelného poklesu poptávky po produktech zaměstnavatele. Tento program však koncem srpna skončí a zatím nejsou dostupné informace o jeho možném prodloužení. Míra nezaměstnanosti může tudíž v druhé půli letošního roku skokově vzrůst.
img

Rozbřesk: Evropské vlády mluví o “New deal”, realita je však zcela jiná

01.07.2020 Potřebujeme nový “Marshallův plán” nebo Rooseveltův “New deal” - z krize se musíme proinvestovat. To jsou častá zvolání nejen českých politiků, avšak mezi rétorikou a realitou se vytvořila ohromná propast. Rozpočtová pomoc zatím na rozdíl od té měnově-politické vypadá jako chudý příbuzný, mělo by tomu přitom být naopak.
img

Analýza makroindikátorů: Ziskové marže klesají, domácnosti neutrácejí

30.06.2020 Česká ekonomika v prvním čtvrtletí v důsledku koronavirové pandemie poklesla o 3,4 % mezičvrtletně, tedy o jednu desetinu více, než s čím počítal původní odhad. V meziročním srovnání se výsledek nezměnil a ekonomika poklesla o 2 %. V mezičtvrtletním srovnání se na poklesu HDP nejvíce podílely fixní investice následované spotřebou domácností. Mezičtvrtletní pokles ekonomiky pak jen částečně kompenzovala vyšší spotřeba vlády a také vyšší čisté exporty.
img

Ziskové marže klesají, domácnosti neutrácejí

30.06.2020 Česká ekonomika v prvním čtvrtletí v důsledku koronavirové pandemie poklesla o 3,4 % mezičvrtletně, tedy o jednu desetinu více, než s čím počítal původní odhad. V meziročním srovnání se odhad nezměnil a ekonomika poklesla o 2 %. V mezičtvrtletním srovnání se na poklesu HDP nejvíce podílely fixní investice následované spotřebou domácností. Mezičtvrtletní pokles ekonomiky pak jen částečně kompenzovala vyšší spotřeba vlády a také vyšší čisté exporty.
C:\fakepath\trader-fxstreet.jpg

Čtyři nejčastější chyby v umísťování Stop-Lossů

29.06.2020 V dnešním vzdělávacím článku se podíváme na čtyři nejčastější chyby traderů ohledně umísťování Stop-Lossů (SL). Chybná umístění tohoto obchodního příkazu totiž mohou v dlouhodobém horizontu poměrně dost negativně ovlivnit výsledky obchodování, neboť hrozí zbytečné ztráty.
img

Forex: Finanční trhy straší druhá vlna koronavirové epidemie

26.06.2020 Česká koruna dnes ztrácela a proti euru se vyhoupla až nad 26,80 CZK/EUR. K oslabení došlo i vůči americkému dolaru, který se obchodoval za necelých 23,90 CZK/USD. Negativní sentiment nicméně pokračoval i ve zbytku středoevropského regionu, když oslabil jak maďarský forint, tak polský zlotý. Důvodem oslabujících regionálních měn je aktuálně především vyšší riziková averze na finančních trzích, která souvisí s opětovným nárůstem denního počtu nakažených nemocí covid-19 v některých státech. Na trzích tak stále více rezonují obavy z možného výskytu druhé vlny epidemie. Ty vedly v minulých dnech i k posílení amerického dolaru, který je stále považován z hlediska devizového trhu za bezpečný přístav. Dnes však již k dalšímu posílení nedošlo a kurz eura k dolaru zhruba setrval na hodnotách ze závěru předchozího dne. Akciové trhy se během dneška pohybovaly v zelených číslech, když částečně korigovaly pokles z první poloviny týdne. Dozvuky koronavirové pandemie a hrozba výskytu její druhé vlny drží cenu ropy na stále relativně nízkých úrovních. Ropa Brent se tak i nadále obchoduje kolem 40 USD/barel.
img

Rozbřesk: OPEC+ je připraven dále podpořit cenu ropy. Na jak dlouho?

26.06.2020 Ropa Brent se v posledních týdnech usadila poblíž úrovně 40 dolarů za barel, povzbuzena postupujícím rebalancováním ropného trhu. Ten sice nadále zůstává v poměrně citelném přebytku, oproti dubnovému kolapsu se však jedná o významný progres, který by měl v příštích měsících dále nabírat na síle. Zásluhu na tom bude mít jak oživení ropné poptávky v souvislosti s otevíráním ekonomik, tak rekordní omezování produkce členskými zeměmi OPEC+.
img

Rozbřesk: ČNB se na nekonvenční politiku zatím nechystá

25.06.2020 Včerejší zasedání bankovní rady ČNB nepřineslo podle očekávání žádnou změnu úrokových sazeb a vlastně ani žádné novinky v oblasti nekonvenční měnové politiky. ČNB je vlastně spokojena s tím, jak se naplňuje její prognóza, a považuje svůj díl práce v tuto chvíli za splněný. Nejenom že letos snížila sazby o 200 základních bodů, ale rovněž zavedla nástroje na podporu likvidity finančního sektoru, uvolnila pravidla pro poskytování hypoték a výrazně snížila proticyklickou kapitálovou rezervu bank.
img

ČNB dnes úroky nezměnila. Nechce destabilizovat banky a bere na zřetel riziko druhé vlny pandemie

24.06.2020 Česká národní banka na dnešním měnověpolitickém zasedání ponechala své základní úrokové sazby na stávající úrovni. V poslední době se tři členové bankovní ČNB, včetně guvernéra Jiřího Rusnoka, vyslovili pro ponechání sazeb tam, kde jsou, aby byla možnost vyhodnotit dopad dosavadních měnověpolitických kroků a také samotný ekonomický vývoj v letních měsících. Zároveň poukazují na to, že v posledních měsících ČNB již sazby snížila dostatečně razantně.
C:\fakepath\Madarsko.png

Maďarská centrální banka nečekaně snížila základní úrok

23.06.2020 Maďarská centrální banka dnes nečekaně snížila základní úrokovou sazbu o 0,15 procentního bodu na 0,75 procenta. Zpráva poslala maďarský forint na nejnižší hodnotu k euru za poslední měsíc, protože analytici očekávali, že banka základní úrok nezmění. Jednodenní depozitní sazba zůstala na minus 0,05 procenta.
img

Rozbřesk: Německo versus Slovensko - čí poptávka pomáhá Česku nejvíce

22.06.2020 Investoři na trzích věří, že vlády dělají pro restart ekonomiky velké věci. A mají částečně pravdu. Deficity veřejných financí v největších evropských ekonomikách, podobně jako v Česku, se mohou letos pohybovat okolo 10 % HDP. Problém je, že za velkou částí deficitů bude stát čistě propad daňových příjmů nebo opatření udržující dočasně “nezaměstnané zaměstnance” v práci - chytřejší dávky v nezaměstnanosti.
C:\fakepath\ceska_narodni_banka.jpg

Rada ČNB nechá podle analytiků ve středu sazby beze změny

21.06.2020 Bankovní rada České národní banky na svém středečním zasedání nechá úrokové sazby beze změny. Vyplývá to z odhadů analytiků oslovených ČTK. Důvodem je mimo jiné to, že podle dosavadních dat se vyvíjí ekonomika relativně v souladu s květnovou prognózou ČNB. Sazby by měly podle analytiků zůstat na současných úrovních minimálně několik měsíců.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Ruská centrální banka snížila úrokovou sazbu na rekordní minimum

19.06.2020 Ruská centrální banka dnes snížila svou klíčovou úrokovou sazbu o jeden procentní bod na rekordní minimum 4,5 procenta. Snaží se tak podpořit domácí ekonomiku, která se potýká s negativními dopady šíření koronaviru.
img

ČNB příští týden úroky nezmění. Nechce destabilizovat banky a bere na zřetel riziko druhé vlny pandemie

19.06.2020 Česká národní banka na měnověpolitickém zasedání příští týden ve středu, 24. června, ponechá své základní úrokové sazby na stávající úrovni. V poslední době se tři členové bankovní ČNB, včetně guvernéra Jiřího Rusnoka, vyslovili pro ponechání sazeb tam, kde jsou, aby byla možnost vyhodnotit dopad dosavadních měnověpolitických kroků a také samotný ekonomický vývoj v letních měsících. Zároveň poukazují na to, že v posledních měsících ČNB již sazby snížila dostatečně razantně.
img

Okénko trhu - Philadelphia Fed index raketově roste

18.06.2020 Dnes vydala Evropská centrální banka ekonomický bulletin, který zevrubně analyzuje aktuální ekonomický vývoj a shrnuje důvody pro měnové rozhodnutí přijaté radou guvernérů na posledním zasedání 4. června. Zpráva potvrzuje, že hospodářství eurozóny se nachází uprostřed nebývalého poklesu, kdy v důsledku koronavirové pandemie a karanténních opatření proti jejímu šíření došlo k prudkému propadu hospodářské aktivity. I přesto, že výsledky průzkumů a předstihové ukazatele naznačují odražení ode dna, zlepšení je zatím slabé v porovnání s razancí, s níž ukazatele klesaly v březnu a dubnu. Pro druhé čtvrtletí se proto očekává nebývalý pokles HDP. Ten bude následován jen pozvolným oživením ve druhém pololetí za přispění fiskální i měnové politiky. Cenové tlaky by měly zůstat slabé v důsledku prudkého poklesu ekonomické aktivity. Za této situace pak Rada guvernérů rozhodla o zvýšení a prodloužení krytí v rámci nouzového pandemického programu nákupu aktiv (PEPP). Zároveň bude ECB pokračovat v programu nákupu aktiv (APP), základní úrokové sazby se nezměnily.
C:\fakepath\euro star.jpg

Lídry EU čeká první jednání o pokrizovém fondu

18.06.2020 První velký střet nad bezprecedentním balíkem podpory evropských ekonomik čeká v pátek prezidenty a premiéry zemí Evropské unie. Během zřejmě posledního ze série videosummitů budou sondovat terén pro možné kompromisy v zatím velmi odlišných postojích k fondu, který chce Evropská komise naplnit vypůjčeným tři čtvrtě bilionem eur (přes 20 bilionů korun).
C:\fakepath\top-17062020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.06.2020 1) Asijsko-pacifický region uprostřed týdne zcela nenásledoval úterní růstovou seanci na Wall Street a obchodoval se smíšeně. Zatímco hongkongský Hang Seng, jihokorejský Kospi či australský S&P/ASX 200 posílily, čínský Shangai Composite uzavřel na červené nule. Výrazněji pak oslabil japonský Nikkei, a to na pozadí příchozích dat o tamním exportu, který v květnu v meziročním vyjádření poklesl o 28,3 %. Jedná se o výrazně větší pokles objemu vývozu oproti konsensuálnímu analytickému odhadu, jenž byl posazen na 17,9% pokles. Import poklesl o 26,2 %.
C:\fakepath\top-16062020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.06.2020 1) Dluhopisové trhy po celém světě začaly růst poté, co americká centrální banka (Fed) včera uvedla, že začne nakupovat jednotlivé korporátní dluhopisy v rámci svého programu mimořádných půjček (SMCCF). Zatím skrze něj nakupovala pouze burzovně obchodované fondy (ETF). Investorům tak zlepšila náladu.
C:\fakepath\n-15062020-lv.gif

Německu hrozí bezprecedentní vlna insolvencí

15.06.2020 Německu hrozí bezprecedentní vlna insolvencí v případě, že se jeho ekonomika rychle nezotaví z propadu způsobeného koronavirovou krizí. Uvedla to dnes podle agentury DPA společnost Creditreform, která se zabývá mimo jiné prověřováním solventnosti podniků.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německé ministerstvo: Ekonomika se bude zotavovat jen pomalu

15.06.2020 Pokles německé ekonomiky ve druhém čtvrtletí výrazně zrychlí a následné zotavování z hospodářského útlumu způsobeného šířením koronaviru bude jen pomalé. V měsíční zprávě o vývoji ekonomiky to dnes uvedlo německé ministerstvo hospodářství. Německo je největší ekonomikou v Evropě a zároveň největším obchodním partnerem České republiky.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Akcie v Asii i v Evropě kvůli koronaviru zahájily týden poklesem

15.06.2020 Akciové trhy zahájily týden výrazným poklesem, za kterým jsou podle analytiků zejména obavy z druhé vlny koronavirové pandemie. V Asii oslabovaly trhy od Japonska až po Hongkong, ztráty mají v úvodu obchodování také evropské burzy. Zájem je naopak o investice, které jsou považovány za bezpečné v dobách nejistoty. To jsou například státní dluhopisy, hlavně ty německé.
img

Rozbřesk: Co dále čekat na ropném trhu?

12.06.2020 Akciové trhy v průběhu včerejška prudce obrátily směr, a pod silný tlak se tak společně s nimi dostala většina rizikových aktiv. Výjimkou nebyla ani ropa Brent, která v posledních týdnech profitovala z poklesu globální averze k riziku a zakotvila u hranice 40 dolarů za barel. Primárním motorem vyšších cen ropy, které se od dubnových minim zdvojnásobily, je však zlepšující se fundamentální obrázek, jenž by měl limitovat prostor pro cenovou korekci směrem dolů.
img

Nikola Corporation po úspěšném IPO. Bude šlapat Tesle na paty?

12.06.2020 Zdá se, že navzdory všem dobře známým negativním dopadům koronavirové pandemie můžeme najít i jeden pozitivní "paradox". Firmy, které se rozhodly neodkládat vstup na burzu v tomto období navzdory zjevným rizikům, dostávají odměnu v podobě úspěšného IPO. Po Warner Music slaví úspěšnou primární emisi akcií na burze Nasdaq i Nikola Corporation, která představuje konkurenci slavnější Tesly.
C:\fakepath\Obrazek.jpg

Jak se vypořádat s divokým obdobím na finančních trzích

08.06.2020 Pokud jste aktivní obchodník na finančních trzích, pravděpodobně jste neustále „bombardováni“ novými informacemi, ať už se jedná o ekonomická data, zprávy z finančních trhů nebo projevy představitelů vlád či centrálních bank. V současné době vychází také denně nespočet informací kolem koronavirové pandemie a jejího dopadu na finanční trhy.
img

Pokles ekonomiky v 1. čtvrtletí odpovídal odhadům ČNB

02.06.2020 Pokles ekonomiky v prvním čtvrtletí byl zcela v souladu s odhady České národní banky v její aktuální prognóze. Uvedl to dnes ředitel sekce měnové centrální banky Petr Král. Meziroční pokles české ekonomiky v 1. čtvrtletí podle zpřesněných údajů Českého statistického úřadu činil dvě procenta. V mezičtvrtletním vyjádření ekonomická aktivita klesla o 3,3 procenta.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Mišustin: Dvouletá obnova ekonomiky Rusko vyjde na pět bil. rublů

02.06.2020 Dvouletý plán obnovy ruské ekonomiky po pandemii vyjde Moskvu podle premiéra Michaila Mišustina na pět bilionů rublů (1,74 bilionu korun). Mišustin to dnes během telekonference, kterou přenášela i televize, řekl ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Plán má odstartovat na počátku července, napsal dnes ruský list Kommersant.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Zveřejněn bude zpřesněný odhad vývoje českého HDP za první čtvrtletí

01.06.2020 Tento týden budou zveřejněny indikátory podnikatelského sentimentu, zahrnující PMI z evropských ekonomik (včetně té české) a z USA pak indexy ISM. Jejich květnové hodnoty by již měly ukázat na zlepšení nálady podnikatelů ve většině ekonomik světa, a to vlivem uvolňování protiepidemických opatření. Z Německa a USA dále dorazí nová data z trhu práce hovořící o dalším nárůstu nezaměstnanosti. Tento týden zasedá i ECB, změna úrokových sazeb se však nečeká. Zítra ČSÚ oznámí zpřesněné odhady vývoje českého HDP v prvním čtvrtletí, ve čtvrtek pak čísla o vývoji mezd. Jejich růst pravděpodobně výrazně zpomalil. Kalendář domácích událostí uzavřou páteční maloobchodní tržby, které byly v dubnu podle odhadů zhruba o třetinu nižší než před rokem.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Koronavirus ovlivní přes třetinu evropských zahraničních investic

28.05.2020 Více než třetina evropských projektů přímých zahraničních investic oznámených v loňském roce bude buď zpožděna, nebo přímo zrušena z důvodu koronavirové pandemie. Vyplývá to z průzkumu konzultační společnosti EY.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Devizové rezervy | Brazilský real | Bezpečný přístav | Monetární politika | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | SPX500 | Maloobchodní tržby | USD/BRL | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnové trhy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Valná hromada | Beta | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bull | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | CEO | CFD | CME | Call opce | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Certifikáty | DAX | Demo účet | Devizový trh | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | EBIT | ECB | ERM | ERM II | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Expanzivní politika | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Forex trader | Forward | Futures | Fúze | Grafy | Hedging | High | Holubice | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indexový fond | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Initial Public Offering | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Momentum | Monetizovat | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | P/E | Pakt stability | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Realizace zisku | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | Inflační riziko | Ropa | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Spot | Spread | Standard & Poor's 500 | Stop-Loss | Support | Swap | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Stimulační opatření | EU | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | BitStock | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Makroekonomická data | Zisk | Ziskový obchod | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Ropný trh | Dluhopisové trhy | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Deprese | Euforie | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | Euronext | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Golden Gate | Investiční produkty | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investiční bankovnictví | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Over-The-Counter | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Devizové intervence | EUR/HUF | Facebook | Riziková averze | LYNX | Akcenta | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Time-Frame | Colosseum | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | EURCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Podpora | Průlom | Volatilní | Kasina | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Lufthansa | Akcie Microsoft | Akcie Netflix | Akcie O2 | Akcie online | Akcie SAP | Akcie Shell | Akcie Tesla | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Fio banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Brent | Broker Consulting | Capital Markets | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Cena stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Devizové trhy | DJIA | Dolar | Dolary | Kurzy.cz | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika Německa | Elektřina | ETF fondy | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční investice | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forex kalendář | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hodnota zlata | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční plán | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční výdaje | Zlaťáky | Investing | Investování do nemovitostí | Investovat do zlata | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Jak vydělávat peníze | Japonská ekonomika | Jeden dolar | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Koupit akcie | Kurs koruny | Kurz amerického dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz CZK | Kurz dolarů | Kurz eura k dolaru | Kurzy | Volná pracovní místa | Libra | London metal exchange | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Neuronové sítě | Obchodní platformy | Obchodníci s cennými papíry | Obchodování s dluhopisy | Obchodujeme | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Pád akcií | Patria Online | Patria.cz | PayPal | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prodej dluhopisů | Prodej dolaru | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Risk Off | Risk On | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | Směnárny | Société Générale | SPX | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Těžba bitcoinů | TopForex | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Úrokový swap | Volatility | Volkswagen | Vydělávání peněz | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Webináře | WTI | Zlataky.cz | Zavedení eura | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | Rozkolísanost trhu | ZEW | EIA | ING | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Accumulate | Andrej Babiš | Buy | CEE | Cílová cena | EBITDA | Elon Musk | Indie | Intermediate | ISM indexy | Jeff Bezos | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Petr Kellner | Průměrování | ROCE | ROE | Sekundární trh | Tovární objednávky | Tranše | Vláda ČR | Využití kapacit | CTA | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Outperform | Směrodatná odchylka | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Bohatý | eBook | Bailout | Investiční analytik | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | S/R zóny | Retail | Vzdělání | COT | 1 milion | Burze | Cena eura | Podvědomí | Investment | Traders | Asijské obchodování | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | Western Union Business Solutions | Rabobank | DPA | Intesa Sanpaolo | Jackson Hole | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | ABN Amro | UniCredit Bank | Home Credit | Caterpillar | DIW | Sentix | Institut nákupních manažerů (ISM) | Guvernér centrální banky | David Marek | Institut Ifo | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | NATO | Norinchukin Research Institute | Ole Hansen | Next Finance | Agentura AP | BBC | Agentura DPA | Sója | Oslabení eura | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Short squeeze | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Finanční gramotnost | MarketWatch | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Erste Bank | Averze k riziku | Kurz české měny | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Creditas | Stock Exchange | Londýnská akciová burza (LSE) | Velcí investoři | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Linie podpory | Podnikatelé | Globální akciové trhy | KBC | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Volby v USA | Rosněfť | Státní úřad pro hospodářské záležitosti (SECO) | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Úspěšný obchod | Sázet | Bankovnictví | Obchodování CFD | Futures kontrakty | La Repubblica | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Investiční firma | Forbes | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Bezpečné investice | Kolísání trhu | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | České firmy | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Broker Trust | Daňové příjmy | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Algoritmus | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Britské banky | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Dostatek hotovosti | Nervozita | Globální finanční trhy | Akcie v Japonsku | Dnešní ekonomický kalendář | Setkání centrálních bankéřů | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Halliburton | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Bělorusko | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Index AEX | Index Nikkei | FactSet | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Vývoj na akciových trzích | Německý DAX | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Ekonomická data | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Erste | VIG | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Největší banky | Cenné papíry Komerční banky | Stagnace | Tempo růstu | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Šéf společnosti | Digitální měny | Ripple | Ethereum | Zájem o akcie | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Akciový index DAX | Francouzská ekonomika | NYSE Euronext | Bankéři | Poplatky | Propad akcií | Exxon | Chevron | Konec kurzového závazku | Stav devizových rezerv ČNB | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Americký trh práce | Poplatky za obchodování | Francouzský CAC 40 | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | Záchranný fond | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Investovat do akcií | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | S&P Global Ratings | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | ISTAT | Akciové trhy v USA | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Čínský statistický úřad | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Indexy PMI | Makléř Fio banky | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Skupina G20 | Rada MMF | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | Burzovně obchodované fondy | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Bitfinex | Politico | IHS Markit | Devizy | Morningstar | Bridgewater | Obchodování s devizami | TPG Capital | ex | Akcie firem | Purple Trading | Rystad Energy | Tržní kapitalizace společnosti | Okénko trhu | Skupina PPF | Vstup na burzu | Bridgewater Associates | Výkyvy kurzu koruny | Zahraniční forex | ING Groep NV | Bloomberg Commodity Index | Investoři na trzích | Finanční ředitelé | Vydělávat peníze | Aleš Michl | Breakout Trader | Fyzický trh s ropou | Ekonomické výhledy | Protiruské sankce | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Markéta Šichtařová | Spekulativní investice | Obchodování s kryptoměnami | Psychologický deník | Václav Pech | Kalendář makroekonomických dat | Digitální zlato | Jerome Powell | MiFID II | LYNX Trading | Monero | Ray Dalio | Creditreform | Dealogic | European Energy Exchange (EEX) | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Index Topix | Panevropský index STOXX 600 | NEST | Bitcoinová horečka | Jak fungují akcie | Tržní očekávání | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Země platící eurem | Cena bitcoinu | Složené úročení | Airbnb | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Bitcoinmaty | FinTech | Bitcoiny | Německá centrální banka | Slabší koruna | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Obchodní bariéry | Výsledky obchodování | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Long signál | Index nákupních manažerů (PMI) | Graf vývoje | Technologické akcie | Obchodní aktivita | FAANG akcie | FAANG | Prosperující akcie | Vývoj koruny | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Objem obchodování | CSI 300 | Geopolitické napětí | Forint | Pokles ceny | EY Global IPO Trends | Global IPO Trends | Výplaty dividend | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Posílení kurzu | Graf indexu | Tržní hodnota Amazonu | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | IPO kalendář | Trh Start | Czech Fund | Živit se obchodováním | Korunový trh | Profesionální obchodník | Měny v regionu | Spotřebitelská inflace | VIX index | I-Trader | Přímé zahraniční investice | Úrokový výnos | Trhy v USA | Trh s ropou | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Roční výnos | Růst úrokových sazeb | Konzultační společnosti | Nejznámější kryptoměna | Nervozita na trzích | Primární nabídka | Daňové úlevy | Obchodování se CFD | Slabá koruna | Regulační orgán | Posilování české koruny | Aktivita na trhu | Průzkum společnosti | EMEIA | Jiné měny | FTSE/MIB | Zvýšení úrokové sazby | EK | Prezident Trump | Nezávislost centrální banky | Evropská komise | Americké podniky | Základní úroková sazba | Obchodované fondy | Denní objem obchodů | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Financial Times (FT) | Zadluženost | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Cíl ČNB | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Výsledková sezóna v USA | Nemovitostní trh | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Sazby ČNB | Dopad brexitu | Vysoké zisky | Jak se obchoduje | Globální dluh | Obchodní rozhodnutí | Pozornost trhu | Volatilní období | Ceny zemního plynu | Akcie Boeingu | Primární nabídka akcií | Mezinárodní investoři | Zvýšení sazeb | IPO Uber | Nejvýznamnější burza | Rekordní růst | Ekonomický poradce | Státní fond | Norská centrální banka | Zájem investorů | IPO Airbnb | IPO Instacart | Uber Technologies | Plánované obchody | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Riziková měna | Český průmysl | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Akcie Uberu | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Sójové boby | Obiloviny | Obchodní plány | Infineon | Infineon Technologies | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Akcie čínských firem | Sharpe ratio | Brexit bez dohody | Společná měna | Boris Johnson | NVDA | Nabídka akcií | Americké společnosti | Dolarové sazby | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Akcie a ETF | Vývoj na devizovém trhu | Akcie Netflixu | Gazprom | Defenzivní akcie | Pokles úroků | Ztrátový obchod | Pokles cen | Akcie automobilky | Výkonný ředitel | CIPD | Silný dolar | Tomáš Pfeiler | Poskytování úvěrů | Velcí spekulanti | Likvidita na trhu | Nové akcie | Akcie týdne | Indická ekonomika | Kurz české koruny | Oživení ekonomiky | AMZN | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Čeští investoři | Růst mezd | Kótování | SAB Finance | Prosus | Saudi Aramco | Televize CNBC | MT5 Supreme Edition | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Italská ekonomika | Nastavení úrokových sazeb | LPR | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Obchodník na finančních trzích | Úpis akcií | Finanční situace | Data z Německa | Růst podnikatelské aktivity | Jakub Petruška | Korunové sazby | Snížení daní | Tuzemské banky | Kurzarbeit | Oslabení české koruny | Vyzkoušet si trading | Český index nákupních manažerů | GOOGL | Akcie Skyworks Solutions | Internet of Things | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Banky pro mezinárodní platby | Tržby v maloobchodě | Odhady ČNB | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Bilance zahraničního obchodu | RISK-ON | Hypotéky v Česku | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Měny regionu | Hospodářské krize | Mnoho ziskových obchodů | Alipay | TikTok | Huawei | Digitalizace | TOPIX | New Deal | Automobilky | Analytik GfK | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Hazard | Rozpočtový schodek | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Čerpání evropských peněz | Propad ceny akcií | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | IOT | Hongkong | Strategické partnerství | Celer | Výdaje státního rozpočtu | Larry Kudlow | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Nová prognóza ČNB | Výkon amerického dolaru | Býčí signál | Objem | Data z USA | Index milánské burzy | František Táborský | Bílý dům | MSFT | Obchod | Zájem o investice | Státní investiční fond | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Standardní odchylka | Průměrná hodnota | Praktická ukázka | Inflace v říjnu | Vyšší volatilita | Skupina ČEZ | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Supreme Edition | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Zdražování pohonných hmot | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Vyšší riziko | Primární nabídky | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Záznam ČNB | Pokles průmyslové produkce | Technické analýzy | Risk-off | Olívia Lacenová | UnitedHealth | Pfizer | IIF | Lukáš Voženílek | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Borsa Italiana | Server BBC | Maďarská centrální banka | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | IPO Saudi Aramco | Skupina OPEC+ | Statistici | Negativní nálada | Čínský prezident | Dnešní růst | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Lagardeová | Si Ťin-pching | Black Friday | Vyšetřování | Amazon | Fixed income | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Den díkůvzdání | Philip Lowe | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | All Time High | Důvěra v ekonomiku | Admiral Markets Forex Kalendář | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Výměny akcií | Nálada podnikatelů | Měny rozvíjejících se trhů | Legislativa | Blahobyt | Domácí měny | Americká data | Walt Disney | Disney+ | 5G | AFP | Švýcarská ekonomika | Oblast rezistence | Oblast supportu | SECO | Hospodářské záležitosti | Finanční rezervy | Dlužníci | FT | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Počet nezaměstnaných v Německu | Struktura HDP | Poptávka po úvěrech | Globální trh | Martin Stránský | Konkurenti | Financovat | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Akcie Saudi Aramco | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Eva Miklášová | Poslanecká sněmovna | Zakázky německého průmyslu | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Tržní kapitalizace firmy | Vyšší poptávka | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Průmyslová výroba v Německu | Hospodářský výsledek | Rostoucí náklady | Visa | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Čínský vývoz | Dovoz do Číny | Velikost pozice | Další rozvoj | Rozvoj | Stavební produkce | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Koruna dnes | Zdražování | Nízká inflace | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | Výzkumný institut | NAFTA | Britové | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | ČNB Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Total | Fed dnes | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Cena za akcii | Evropský průmysl | Vývoj hodnoty akcií | Válka mezi USA a Čínou | Rostoucí klín | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Půjčka | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Moskva | Prezident Světové banky | David Malpass | HDP Německa | EASA | Internetový gigant | Ford Motor | Americká automobilka | United Technologies | Federální obchodní komise | Centrální banky USA | Apple TV+ | Airbus | Kalendář tento týden | NN Group | Seznam.cz | Míra | RWE | Vivendi | General Atlantic | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Německý PMI | Bilance běžného účtu | Francouzská centrální banka | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Důchod | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Vánoce | Kupní síla | Zlepšení sentimentu | Automobil | AXA | Regulátoři | Ředitelka | Philadelphia Fed index | Fed index | Záporné úrokové sazby | Paolo Gentiloni | Europoslanci | Eurokomisař | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | Disney | Rozpočtové politiky | TASS | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Next Finance Markéta Šichtařová | Ministr spravedlnosti | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bydlení | Vánoční svátky | Americké objednávky | Uber | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Česká zbrojovka | EY | Důvěra domácností | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | Stratég | Hlavní akciové indexy | Roční růst | Snižování stavů | Miliardy korun | Předsevzetí | Vývoj jádrové inflace | Tripadvisor | Širší index Topix | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Josef Dudek | Koruna posílila | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Peking | Americký index | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Růst akciových trhů | Stabilní společnosti | Hospodaření | Analytik Cyrrusu | Zvýšení inflačního cíle | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Vyšší ceny ropy | Společnost Sentix | Londýnské společnosti | Američané | Návratnost | Commodity index | Hospodářské recese | Netflix | Inovace | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Americké dolary | Evropská inflace | CRIF | Výroba aut | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Finální odhad | O2 | FAA | Miliardy eur | Oslabení kurzu | T. Rowe Price | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Míra nezaměstnanosti v ČR | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Experti | Krátké (short) pozice | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Hospodaření za loňský rok | Tchajwanský dolar | ASML | ASML Holding NV | Příjmy domácností | Poradenství | Spotřební koš | Oslabení kurzu koruny | Nový rekord | Ministerstvo práce | Podnik | Tuzemská inflace | Proinflační | Maloobchodní tržby v listopadu | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Přebytek bilance | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | SAP | Technologická společnost | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | ČNB Vojtěch Benda | Růst německé ekonomiky | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Hospodářský růst v Číně | Zájem o dolar | Nižší růst | Hodnota Amazonu | Velké firmy | Apple Inc. | Ceny energií | Celková průmyslová výroba | Čerpání peněz | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Hladiny podpory | Prognózy ČNB | Zajímavé zisky | Měnový pár EUR/CZK | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Davos | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Pokles sazeb hypoték | Průměrná úroková sazba | Vlastní digitální měny | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | Obchodní vztahy | Trhy | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Filantrop | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Španělská chřipka | American Express | Ratingová agentura Fitch | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Globální sentiment | Zdražovat | České měny | Klaus Wohlrabe | Ifo Klaus Wohlrabe | Důchody | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Počet zákazníků | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Burza v Hongkongu | Očekávané události | Ceny Bitcoinu | Burzy v Hongkongu | Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | L.F. Investment | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Přijmout ztrátu | Pochybnosti | Zlepšení | Nedostatek disciplíny | Úsilí | Tempo růstu hrubého domácího produktu | BABA | Růst v eurozóně | Akcie Alphabet | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Průmyslníci | Pesimismus | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Akcie automobilky Tesla | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | Výrazné ztráty | BP | Americký ADP report | Americký ADP | Prodeje aut | Fresenius Medical | Dinár | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Vývoz do Německa | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | Capital Group | Warner Music | SEC | NFP | Rozhodování | Dnes ČNB | Wish | Americké ekonomiky | Hodnota aktiv | Americké banky | Průměrná cena | Britský statistický úřad | Propad průmyslu | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Galapagos | Hospodářství Evropské unie | Americká inflace | Dopady koronaviru na ekonomiku | Růst sazeb | Marek Mora | Záznam z posledního jednání ČNB | Politika centrálních bank | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Kukuřice | Ceny kukuřice | Německý HDP | Akcie společnosti Apple | Deutsche Telekom | Slábnutí koruny | Ekonomické aktivity | Bez rizika | PMI ze sektoru služeb | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Noviny | Střední podniky | České banky | Šíření onemocnění | Ekonomické recese | Šíření koronavirové nákazy | Index aktivity | Slabá čísla | Největší ztráty | Roberto Gualtieri | Italský ministr hospodářství | Index nákupních manažerů ve výrobě | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Cyklické akcie | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Nafta v ČR | Hospodářská politika | Nová data | Šok | Institut pro mezinárodní finance | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Martin Gürtler | Mzda | Guru | Vládní opatření | Výkyvy | Současná cena | Aktuální Price Action | Index čínských akcií | Výsledek zahraničního obchodu | Londýnský index | Londýnský index FTSE 100 | Příležitost k nákupu | Výsledky HDP | Nástroje měnové politiky | Ekonomika Evropské unie | Extrémní růst | WP | Videokonference | Sazby hypoték | Pomoc ekonomice | Premiér Conte | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Poradci | Aerolinky | Lufthansa | Akcie včera | Stav nouze | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Tržní podmínky | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | Solidarita | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Oldřich Dědek | Průmyslové ceny | Evropské země | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Masivní propad | Fiskální politiky | Kabinet | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Výrazný vzestup | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Důvěra v německou ekonomiku | Pokles české ekonomiky | Hlavní ekonom ING | Pokles tuzemské ekonomiky | Chod ekonomiky | Situace kolem koronaviru | Index frankfurtské burzy | Šíření viru | Stimul | Dnešní čísla | Růst cen v eurozóně | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Prostor k růstu | Obnova ekonomiky | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Viceprezident | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Šíření nového typu koronaviru | Výhled poptávky | Automobilka | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Aktuální situace | Nový výhled | Nejslabší růst | Německý hospodářský institut | Značný pokles | Žádosti o podporu | Dopady krize | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Volatilita akciových trhů | Člen bankovní rady Aleš Michl | Rozkolísaný | Prudký pokles cen | Zásobníky | Texas | Fed včera | Internetový obchod | Bilion dolarů | Přísná opatření | Další pokles | Souhrnný čistý zisk | Norská vláda | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Akcie Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | MPSV | MF | Kalifornie | OSVČ | Kongres | Index ISM | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Posílení amerického dolaru | Stop-Lossy | Výrobce letadel | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Alena Schillerová | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Úřad práce | Cenové vývoje | Enormní zájem | Spoření | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | mBank | Peněžní zásoby | Záchranný balíček | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Index spotřebitelské nálady | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Ratingová agentura S&P | Dlouhé (long) pozice | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Americké příjmy | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Boj s koronavirem | České vlády | Výroba automobilů | Automobilový trh | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Americký investor | Farmaceutické firmy | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Bulharsko | Reálné mzdy | Úder koronaviru | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | MALL | Ekonomiky | Nigérie | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Zhoršování situace | Vzdělávací webináře | Slovensko | České PMI | Solidní růst | Války | Petr Smejkal | Schodek | Poradce | Organizace | Alphabet (GOOGL) | Švédská vláda | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Poskytování hypoték | Mark Rutte | Nizozemský premiér | Premiér Mark Rutte | Růst nezaměstnanosti | Umělá inteligence | Nvidia Corp | Akcie Nvidia | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Koronakrize | Autoprůmysl | Podíl na trhu | Afrika | Model Y | Údaje | Emise oxidu uhličitého | Výhled ratingu | Dlužník | Ekonomické škody | Skupina OPEC | DPH | Strach ze ztráty | Ztrátové obchody | Marshallův plán | Pedro Sánchez | Španělský premiér | Úvěrová pojišťovna | Eni | Pojišťovna | Německá průmyslová produkce | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Masové propouštění | Stav devizových rezerv | Devizové rezervy České národní banky | Propouštění zaměstnanců | UnitedHealth Group | Pohonné hmoty v ČR | Cestovní omezení | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | CDC | Opětovný pokles | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Chřipka | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Cena benzínu | Oživení cen ropy | Oživení cen | Čínský celní úřad | Celní úřad | Čínské oživení | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | Akcie Activision Blizzard | Akcie Activision Blizzard (ATVI) | ATVI | Activision Blizzard (ATVI) | Activision Blizzard | Více peněz | Vedení ČEZ | Long signál na akcie | Microsoft Corp | Rozpočet EU | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Výhled poptávky po ropě | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Restart ekonomiky | Joe Manimbo | Analytik Joe Manimbo | Otevírání ekonomik | AMC | Procter & Gamble | EP | Statistiky | Americké univerzity | Program pomoci | Chuť riskovat | Nejvyšší deficit | Demokraté a Republikáni | Nákup ropy | USD za barel | Cena americké ropy | Rizikové averze | Propad ceny | Americké produkce | S&P500 | ESPN | Guvernér australské centrální banky | Dílčí index | Spotřeba ropy | Ropný a plynárenský průmysl | Dluhové poradce | Plynárenský průmysl | Finanční pomoc | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Premiér Andrej Babiš | Vstoupit do obchodu | Reddit | Sociální síť | Debata | Tweety | Americké zásoby zemního plynu | Surové ropy | Spotřebitelská nálada v Německu | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Soukromá spotřeba | Břidlicové ropy | Institut GfK | Posílení | Omezení pohybu | Amazon Jeff Bezos | Indikátory ekonomického sentimentu | Dnešní statistika | Výkon dolaru | Nové zakázky | Joe Biden | Větší pokles | Data z trhu práce | Ekonomika oživuje | Průzkum ČSÚ | Důvěra francouzských spotřebitelů | Zrušení daně z nabytí | Očekávané výsledky | Odhad vývoje HDP | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Automobilka Ford Motor | Ekonomické vztahy | Bitcoin dnes | 737 MAX | Tržby Boeingu | Tempo růstu spotřebitelských cen | Rušení pracovních míst | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Hodnota společnosti na burze | Dubnová inflace | BCM | Tomáš Kolomazník | Shell | Maloobchod | Obchodní kapitál | Zaměstnanci | Denní pokles | Epidemiolog | Čistá ztráta | Intervenovat na forexovém trhu | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Blízký východ | Tweet | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Americká obchodní bilance | Růst výnosů | Otevírání americké ekonomiky | Insolvence 2008 | Latinská Amerika | PEPSICO | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Richard Siuda | Zdražení ropy | Dosáhnout zisku | Pozitivní očekávání | Generovat zisk | Hugo | Regulační orgány | Historicky nejnižší | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Politická nestabilita | Kontrakce | Propad průmyslové výroby | Výsledky maloobchodních tržeb | Dluhy | Oživení české ekonomiky | Členské státy | Koronavirová nákaza | COT (Commitments of Traders) | Členské země | Analýza makroindikátorů | ONE | Merck KGaA | Merck | RBI | Světové hospodářství | Propad daňových příjmů | T-Mobile | Nejbohatší Čech | Auta | JD.com | Royal Caribbean | Xiaomi | Společnost Xiaomi | Dnešní výsledky | Vývoj ekonomiky | Opce na VIX | Velké ekonomiky | Prodej elektromobilů | Vakcína | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Moderna | Fiskální stimul | Více riskovat | Oživení globální poptávky | Marek Brávník | Předseda dozorčí rady | Manažeři | Zájem o hypotéky | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Nekonvenční měnové politiky | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Omezení produkce | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Falešný průraz | Aktivity společnosti | Odražení ode dna | Pomoc lidem | PMI v eurozóně | Canberra | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Investment management | Proti trendu | Vládní pomoc | Propad příjmů | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Ekonomické zotavení | Předstihové ukazatele | Ztráty zaměstnání | Pronájem nemovitosti | JDE | Index akcií | Unijní činitelé | Unie | Setkání lídrů | ČR | Záchranný program | Negativní výhled ratingu | Počty nových žádostí o podporu | Salesforce | Hospodářský institut | Hospodářský institut Ifo | Akcie Intel | Dlouhodobý výhled | Spolkový sněm | Průraz | Bývalý prezident | Tržní situace | Prime Market | Zbrojovka | Slabá poptávka | Pozitivní sentiment na trzích | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Britské firmy | Střední Evropa | Plán obnovy ruské ekonomiky | Mišustin | Kommersant | Ruský list | Špatné zprávy | Nová prognóza | Vedení společnosti | Antivirus | Waymo | Akcie AMD | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Americké statistiky | Statistiky z trhu práce | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Oracle | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Nejlevnější hypotéky | Banka Creditas | Zprávy z finančních trhů | Projevy představitelů vlád | Plánování obchodů | Vytvořené obchodní plány | Neočekávaná událost | Zbytečné ztrátové obchody | Vrcholení koronavirové krize | Období neočekávaných událostí | Zbytečné ztráty | Aktivní obchodník | Divoká období | Tchaj-wan | Vývoz z Německa | Tempo poklesu | Americké úrokové sazby | Nikola | VectoIQ | Banky v eurozóně | Hlavní index frankfurtské burzy | Index Nasdaq Composite | Zpomalení inflace | Strach z druhé vlny | Nikola Corporation | Největší světová ekonomika | Korporátní zprávy | HDP Itálie | Index Nikkei 225 | Pokles německé ekonomiky | Energetický gigant | Vlna insolvencí | Plán investic | Státní úřad pro hospodářské záležitosti | Hospodářský propad | Sanofi | SMCCF | Světová poptávka po ropě | Stimulační balík | Inflace v Evropské unii | Roční míra inflace | Míra inflace v Evropské unii | Prodeje automobilů | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | BCM Begin Capital Markets CY | Kyperská investiční společnost | Splasknutí bubliny | Propad cen | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Negativní výhled | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Otevření obchodu | Sentiment na trhu | Bezpečná měna | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Druhá vlna pandemie | Americké technologické firmy | Technologické firmy | Dodávání likvidity | Pozice ČNB | Vyšší daně | Výhled hospodaření | Snížení nákladů | Druhá vlna | Počty nových případů | György Matolcsy | Dezinflační tendence | Nízké sazby | Nové žádosti o podporu | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Práce z domova | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | Druhá vlna koronavirové epidemie | Koronavirové epidemie | Výkyvy cen | Google Pay | Umístění Stop-Lossu | Široké Stop-Lossy | Umísťování Stop-Lossů | Nastavení Stop-Lossu | Nejlepší strategie | ONS | Míra zisku | Příchod krize | Ziskové marže | Letecký průmysl | Český stát | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Akcie Coca-Cola | Ukrajinský parlament | Objem zakázek | Hlavní index Nikkei 225 | Signál k prodeji | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Dopad pandemie | Ekonomická předpověď | Setkání ministrů financí eurozóny | MAM | Ant | Vývoz z Německa v květnu | Tempo růstu PPI | Červnová inflace | Sony | Výrazný propad | Střední kurz | Chorvatsko | Generace Z | Steve Jobs | E.ON | Johnson & Johnson | Větší riziko | Koronavirová situace | Členové kartelu OPEC | BBC prezident | Dodávky letadel | Akcie farmaceutické firmy | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Americký maloobchod | Růst tržeb | Pohyb koruny | Hospodaření firmy | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Kolaps | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Verizon Communications | Malé ztráty | Průměrný příjem | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Akcie v eurozóně | Společnost XTB | Cybertruck | Semi | Model 3 | Akcie těžařů | Silvercorp Metals | Životní úroveň | Následky pandemie | Nižší poptávka | Celkový výsledek | Mírná korekce | Forward guidance | Zlatá horečka | Insolvence | Pár EUR/USD | Čínská společnost | Propad ekonomiky | Důvěra | Akcie firmy Aramco | Sesazení firmy Aramco | Zákaz výplaty dividend | Úlevy pro banky | Obnovení růstu | Zkušený obchodník | Nálada zpracovatelů | Data z tuzemské ekonomiky | Oživení v automobilovém průmyslu | Hugo Boss | Alexandr Lukašenko | Běloruský prezident | IPO Ant Group | Ant Group | Jednání o stimulech | Piotr Matys | Postoj k dolaru | Známky oživení | Výzkumy | Indonésie | Slabý dolar | Produkce v průmyslu | WeCHat | Růst vývozu | Objem dovozu | Zpomalující růst | Zpomalující růst zaměstnanosti | Růst zaměstnanosti | Růst HDP Itálie | Inflace v červenci | Hospodářské otřesy | Bruegel | European Consumer Debt Network | Problémy domácností s dluhy | Chartered Institute of Personnel Development | Lepší výsledky | Americké počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Deutsche Lufthansa | Oživení poptávky | Obchodní centra | Prezidentské volby USA | Pokračování expanze | Indikátory sentimentu | Rostoucí počty nakažených | Počty nakažených | eMan | Pandemická situace | Online nakupování | Marks & Spencer | Rystad | Zápis ze zasedání FOMC | Export v červenci | Úroky na hypotékách | Bitstock.com | Pokles tržeb | Vládní koalice | Virgin Galactic | Investice do vodíku | Air Liquide | Adyen | Odhady PMI | Počet akcií | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Globální pandemie | Zajištění na stáří | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Hospodaření vlády | Výpadek příjmů | Výrobní sektor | Atradius | SPAC | Společnost eMan | Seznam Zprávy | Big Tech | Delta Airlines | Ceny mědi | Kubánská vláda | Odborníci | Rentabilita | Transparentnost | Inspirace | Zasedání amerického Fedu | Větší zdanění | Zdanění | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Objem exportu | Zlevňování hypoték | Jošihide Suga | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Zasedání FED | Akcie NIO | Nejstabilnější měna | Nejstabilnější měna světa | Vývoz z Tchaj-wanu | Tchajwanské měny | Kurz tchajwanské měny | Rada pro mezinárodní vztahy | Rada pro mezinárodní vztahy (CFR) | CFR | Brad Setser | Bloomberg Intelligence | Stephen Chiu | Stagnující měna | Tchaj-pej | Budoucí vývoj | Banky v ČR | Slabší kurz | Výdaje na podporu ekonomiky | Program Antivirus | Britský zákon | Zákon o vnitřním trhu | Kontroverzní britský zákon | Britský zákon o vnitřním trhu | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Šéf podniku | Očekávání ČNB | Politici | Vývoj ceny akcie | Zakladatel firmy | Diverzifikovat | Grubhub | Nárůst HDP | Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | Covidová vakcína | Internetová společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Tuzemští obchodníci | Pracovní místa | Druhá vlna koronaviru | Tuzemské hospodářství | Pokles spotřebitelských cen | Michal Valentík | Ranní okénko | Česká republika | Koronavirová nejistota | Průmyslová výroba v ČR | Stavební produkce v srpnu | Epidemická situace | Centrální banky USA (Fed) | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | AEX | Naspers | Ceny bytů | Americké prezidentské volby | Americké měny | iPhone | Výrobce letecké techniky | Oživení německé ekonomiky | Globální veřejný dluh | Africký stát | Zambie | Norský státní investiční fond | První peníze | Příjmy z prodeje ropy | Akciové portfolio | Akcie Sony | Embargo | Pohádkové jmění | Množství peněz | Nástup druhé vlny koronaviru | Vítězství Joe Bidena | Dluhopisy EU | Speciální dluhopisy | Volby USA | Volby USA 2020 | Protiepidemická opatření | Nařízení | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | TPG | Intel | Výrobce čipů | Zásoby benzinu | Investice do solární energie | Solární energie | Akcie First Solar | FSLR | First Solar | GS | Pokles indexu | Čínská aktiva | Reálný HDP | Moneta | Vlny koronaviru | SAP AG | Akcie SAP AG (SAP) | Akcie SAP AG | Kit Juckes | Přebytek zahraničního obchodu | T-Mobile US | Zájem o ropu | Pfizer a BioNTech | Zájem o riziko | Bull run | Pinduoduo | Akcie čínských technologických gigantů | Růst ekonomiky EU | Zisky bank | Letecká doprava | Polská vláda | Aktivita v čínských továrnách | Praktické tipy | Oživení poptávky po ropě | Vývoj koronavirové pandemie | Dopady prezidentských voleb | Nastavení trhů | Myšlenky během tradingu | Vzorce chování | Pocity z obchodování | Zapisování obchodních statistik | Rozhodování v tradingu | Přebytek obchodní bilance | Ekonomické uzavírky | Produkce ve stavebnictví | Životní prostředí | Nio | Investice do vody | GME | GameStop | Akcie Airbnb | Akcie společnosti Walt Disney | ABNB | Vakcinace | Očkování | Rozpočtové deficity | Velké zadlužování | Zadlužování | NBP | GS.US | Růst průmyslové produkce | Cenné papíry a burzy | Voda | Boeing 737 Max | Měnový pár EUR/PLN | Carnival | Emise dluhopisů | Svět kryptoměn | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Home office | Růst ceny | Pandemie v Německu | Zvýšení těžby | Německá inflace | Modrá vlna | Silné oživení | Bloomberg Markets | Zdravotní péče | Akcie Prosus | JD | Prodeje potravin | Shopify | Zoom Video | Firma Boeing | Znehodnocení úspor | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | MJ | Měsíční data | Futures na bitcoin | Strategic Income Opportunities | BlackRock Strategic Income Opportunities | Bitcoinové deriváty | BlackRock Global Allocation Fund | Global Allocation Fund | Situace na trhu | Řízení globální ekonomiky | AMC Entertainment | SPCE | Akcie Gamestop | KFC | Marriott | Streamovací služby | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Nárůst ceny | Velké investiční fondy | SWKS | Skyworks Solutions | Obchodování na asijských akciových trzích | Londýnská akciová burza | Vypuknutí pandemie | Rozvolnění protipandemických opatření | Rozvolnění | Počet primárních emisí | Počet primárních emisí ve světě | Activision | Blizzard | Automobilka Tesla | Zisky akcií | Poslanci Evropského parlamentu | Investice do kryptoměnových fondů | Rostoucí úrokové sazby | Zinek | Kov | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Akcie Amazon.com | Akcie Carnival | Akcie Just Eat Takeaway | Just Eat Takeaway | Tyson Foods | Akcie Tyson Foods | Dynatrace | Akcie Dynatrace | Akcie Euronext / Nasdaq | Akcie Euronext | Euronext / Nasdaq | Flow Traders | Akcie Flow Traders | Akcie Silvercorp Metals | Spotify | Akcie Spotify | Nové rekordy | Sales Associate Director | Celosvětové zadlužení | V4 | Mrazy v USA | Rumuni | Air | Světová poptávka | Celosvětová poptávka | Akcie Boeing | Akcie společnosti Moderna | Uvolnění rozpočtových pravidel | Dollar Tree | Půjčky od MMF | Oživení americké ekonomiky | Technologické podniky | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Výrazný růst | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Reakce amerického dolaru | Týdenní shrnutí | Louise Dicksonová | PPF Group | Klienti Purple Trading | Akcie Boeing (BA) | Reuters analytik | Obchodovat CFD | Prezident Světové banky (SB) | Umění | Těžba bitcoinů v Číně | Prodej kryptoměn | HoReCa | Prudký růst cen | Zdražující byty | AMD | Průmyslová produkce v eurozóně | Xilinx | Goldman Sachs (GS.US) | Cathie Wood | Pomoc MMF | Ceny ropy Brent | Emise skleníkových plynů | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Prognóza České národní banky | Prognóza České národní banky (ČNB) | Plán firmy | Rostoucí ceny | Objednávky | Kapitálové zisky | Cena emisních povolenek | Cena povolenek | Oživení na americkém trhu práce | Nárůst objemů | Kellogg | Benxy | Hodnocení současné situace | Francouzská společnost | Výrazná inflace | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Hrozba deflace | EEX | Pandemie COVID 19 | Pandemie COVID | Cyrus Vance | Trump Organization | Tuzemská měna | Riziko ztráty | Obavy z inflace | Oslabení | Zisk před zdaněním | Růst úroků | První zvýšení sazeb | MNB | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Spotřeba domácností | Plány | Cíle | Příležitosti | Freedom Finance | Freedom Finance Europe | Plán prodeje dluhopisů | Prodeje dluhopisů | Gigafactory | Konkurence | Prodej | Cíl Evropské centrální banky | Shortování | BCM Begin Capital Markets | Nové prognózy | Graf akcie | Dolar dnes | Rating Číny | CO2 | Pozitivní vliv | Podcast | Paradox | Varianty koronaviru | Třinecké železárny | Třinecké železárny (TŽ) | | Akcie Moderny | Cena Virgin Galactic akcie | Cena Virgin Galactic | Virgin Galactic akcie | Počet nezaměstnaných | Cenové stability | Protipandemická opatření | Nabídky akcií | Zvyšování těžby | ČNB minutes | Růst cen stavebních materiálů | Mluvčí společnosti | Američtí centrální bankéři | Chování spotřebitelů | Rozvolnění restrikcí | Míra inflace v USA | Čínský výrobce | Smartphony | Americký trh | AI | FIXED | Recese ekonomiky | Odvětví | Jednání ECB | Přístup k měnové politice | Divize | Šíření mutace | Načasování | Boom | Pinpoint Asset Management | Výrobce elektromobilů Tesla | Omezené dodávky | Rekord | Bilion | Růst v Číně | University of Michigan | Štěstí | Úrokové výnosy | Dvojité recese | Chování | Vnímání | Marriott International | SWDA | Projekce | Účetní období | Rekordní minimum | Obchodní úspěch | Páteční NFP | Páteční NFP report | BioNTech | Aktuální prognózy | Dnešní kalendář | Psychologie investování | Byty | První odhad | Investiční služba | David Kostin | David Solomon | Medián | Výrobní inflace | Návyk | Nordstrom | Ranní glosa | Růstové tituly | Mediální společnost | Společnosti | Opatření | Rivian | Dna | Digitální platby | Evergrande | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Ceny plynu | Pracovní den | Program podpory bydlení | Bydlení pro mladé | Akcie Evergrande | Problémy v dodavatelských řetězcích | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Kvartální účetní období | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Apple Pay | Automotive | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Minulá výkonnost | Češi | Růst vývozu z Číny | Energetické krize | Polský zlotý a maďarský forint | Morgan Stanley (MS.US) | MS.US | Bank of America (BAC.US) | BAC.US | Prodeje ropy | Vysoké ceny | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Nová historická maxima | Pozornost | CFD Futures | Návrh rozpočtu | Dodávky z Ruska | Meta | Metaverse | Meta Platforms | Avis | Avis Budget | Objem poskytnutých úvěrů | Maxim Manturov | Royal Caribbean Cruises | Podmínky na trhu | Společnost | Dopady inflace | Target | CEEC Research | Ropný šok | TIM | Booking Holdings | Booking | Nové mutace | Omikron | Zveřejnění zprávy | | Zlotý | BofA | Tržní vývoj | Rozšíření | Akcie výrobce čipů | Tržní hodnota americké společnosti | Výkon průmyslu | Úrokové sazby v USA | Vánoční rally | Základní sazba | Šíření varianty omikron | Odbyt elektromobilů | Dobývání vesmíru | Prodej elektromobilů Tesla | Roadster | Vstoupit na burzu | Miliardy USD | Klarna | Hypomonitor | Big tech | Válka na Ukrajině | Instituce | Základní úrok | Rodinné domy | Invaze na Ukrajinu | Poradenské služby | Podnikatelský sektor | Ruské invaze na Ukrajinu | Počet soukromých bankrotů | Počet soukromých bankrotů v Německu | Sankce | Sankce vůči Rusku | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruské banky | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | MWh | Politický tlak | Polská centrální banka (NBP) | Harmonizovaná inflace | Velkoobchodní cena plynu | Zahájení invaze | Invaze | Zdravé firmy | Nákupy dolaru | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Řetězec | Řetězce | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Zotavování německé ekonomiky | Dopady války na Ukrajině | Tomáš Vahalík | Lubor Lacina | Dominik Moser | Plynárenská společnost | Růst cen energií | GoTo | Gojek | Tokopedia | GMT | Patrik Novotný | Zákonodárci | Vlastnictví | Šéf Světové banky | Rostoucí ceny energií | Dow Jones Industrial Average | Snížení inflace | Propuštění | Účet v bance | Znehodnocení | Obchodování CFD akcií | Marketingová komunikace | European Energy Exchange | Skokové posílení | Fáze expanze | Jak obchodovat cyklické akcie | Necyklické akcie | Jak obchodovat necyklické akcie | Proticyklické akcie | Jak obchodovat proticyklické akcie | Kevin Tran Nguyen | Prime | CFD na index VIX | Hedging pomocí zlata | Zpomalování americké ekonomiky | Akcie společnosti Disney | Akcie společnosti Delta Airlines | Cykličnost | Akcie společnosti AirBnB | Současná situace | Plyn pro evropský trh | Německé ekonomiky | Propad trhů | Investiční cíle | Fenomén | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Matěj Široký | Expertní komise | Walt Disney Co | Majitel Facebooku | Novinky | Administrativa | Vysoké inflace | Walt Disney Company (DIS) | Hodnocení akcií | Analýza XTB | Zhoršení platební morálky | Barometr platební morálky | Markéta Stržínková | S&P 500 (SPX) | Výsledky Morgan Stanley | Společnost Disney | Média | Největší banky v USA | Vklady | Sport | Účetní rok | Snižování nákladů | Základní potraviny | Spojení | Vyšší ceny | Překážky | JOLTS | Srovnávací základna | Objem hypoték | Vlastní bydlení | Pojišťovnictví | Vice | NEMO Report | Segment stavebnictví | Přehnaná reakce | Správy majetku | Rok 2024 | Portfólia | Magické slůvko | Solidní čtvrtletní výsledky | Výrobce počítačové techniky | Stolní počítače | Nákup nových počítačů | Výrobce počítačů Dell | Vývoj akcií Dell | Vývoj akcií Dell od začátku roku | Vývoj akcií Dell od začátku roku 2024 | Výrobce počítačové techniky Dell | Orientace Dellu | Orientace Dellu na umělou inteligenci | Akcie Dell | Přehnaná reakce trhu | Živá voda | Výrobce počítačů a serverů Dell | Výrobce počítačů a serverů | Výrobce počítačů
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Koronavirové dění ve světě
Koronavirové epidemie
Koronavirové krize
Koronavirové křivky
Koronavirové lockdowny
Koronavirové lockdowny v Číně
Koronavirové mutace
Koronavirové mutace delta
Koronavirové ohrožení
Koronavirové opatření

Následující klíčová slova

Koronavirové restrikce
Koronavirové záchranné programy
Koronavirový fond
Koronavirový plán
Koronavirový plán G20
Koronavirový program
Koronavirový propad
Koronavirus
Koronavirus a finanční trhy
Koronavirus dopady
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
Potvrďte prosím... Zavřít