Úterý 16. duben 2024 18:02
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO král

Zahraniční investice

img

Ekonomika v USA na konci roku pokračuje v solidním růstu. Rusko ztratilo zájem o G7

20.12.2019 Guvernér Švýcarské národní banky (SNB) v pondělí oznámil, že zatím není zapotřebí více snižovat sazby od záporu, ale pokud si to fundamenty vyžádají, tak SNB bude připravena více uvolni svoji monetární politiku. Turecký prezident Erdogan pohrozil Spojeným státům, že zavře americkou leteckou základnu Incirlik, pokud vstoupí v účinnost sankce namířené na Turecko.
img

Euforii na trzích přiživily britské volby, na tahu je nyní Čína

13.12.2019 Včerejší zprávy o americkém návrhu na dohodu s Čínou nakoply zájem investorů o riziko, a tedy i ceny akcií či komodit. Naopak dluhopisy se celkově dostaly pod tlak. Dnes ráno euforie pokračuje poté, co parlamentní volby v Británii vyhráli konzervativci, kteří navíc s absolutní většinou budou moci uplatnit dohodu s EU a vyvést zemi z Unie na konci ledna. Žádné komplikace v podobě malé převahy v parlamentu se tedy nekonají.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

Reuters: Německo plánuje přísnější kontrolu zahraničních investic

29.11.2019 Německo plánuje důkladněji prověřovat mimoevropské investory, kteří hodlají vstoupit do německých firem podnikajících v oblasti špičkových technologií, jako jsou robotika a umělá inteligence. Informovala o tom včera agentura Reuters, která se odvolává na vládní dokument ohledně nové průmyslové strategie.
img

Kvůli vyšetřování opouští více zahraničních firem dohody v USA

24.11.2019 Od nástupu Donalda Trumpa do funkce amerického prezidenta upouští více zahraničních firem od investičních plánů ve Spojených státech, když je kvůli obavám o národní bezpečnost začnou vyšetřovat americké úřady. Uvádí to zpráva, kterou zveřejnil Výbor pro zahraniční investice ve Spojených státech (CFIUS). Ukazuje, že z investic, které výbor vyšetřuje kvůli obavě o národní bezpečnost, jich firmy v roce 2017 opustily zhruba 14 procent. O rok později to bylo asi 11 procent.
img

Fed pravděpodobně do konce roku ponechá úrokovou sazbu beze změny. U RBA analytici očekávají cut v únoru příštího roku

22.11.2019 Bundesbanka v pondělí informovala, že zpomalení německé ekonomiky bude trvat i ve 4Q. Podle německé centrální banky však není důvod se domnívat, že ekonomika upadne do recese.
C:\\fakepath\\euro3.png

HSBC: Evropa je nejatraktivnějším regionem pro budoucí podnikání

19.11.2019 Na pozadí rostoucí vlny protekcionismu a geopolitické nejistoty se Evropa stane ještě atraktivnější obchodní destinací pro podniky po celém světě. Podle nové zprávy HSBC Navigator plánují dvě pětiny firem v příštích třech až pěti letech do Evropy expandovat a více než polovina evropských firem se chystá v regionu zvýšit svou podnikatelskou aktivitu. Průzkum zahrnuje přes 9100 společností ve 35 zemích a teritoriích.
img

Celosvětový boom čínských investic zmírňuje

17.11.2019 Čínské zahraniční investice v uplynulých letech vykázaly impresivní vzmach, korunovaný vznikem Iniciativy jednoho pásma a jedné cesty. V nadcházejících letech však nelze očekávat podobně dravý růst. Zejména kvůli nárůstu ochranářství a stárnutí čínské populace.
img

Evropa je nejatraktivnějším regionem pro budoucí podnikání, ukazuje nová zpráva HSBC

05.11.2019 Na pozadí rostoucí vlny protekcionismu a geopolitické nejistoty se Evropa stane ještě atraktivnější obchodní destinací pro podniky po celém světě. Podle nové zprávy HSBC Navigator plánují dvě pětiny z nich v příštích 3–5 letech do Evropy expandovat a více než polovina evropských firem se chystá v rámci regionu zvýšit svou podnikatelskou aktivitu.
img

Fed snížil úrokovou sazbu, ale do konce roku by k další změně dojít nemělo. Británie se dočká dalších předčasných voleb

01.11.2019 Členské státy EU v pondělí schválily odklad brexitu do konce ledna 2020. Předseda Evropské rady pak na svém twitterovém účtu uvedl, že pokud Británie schválí výstupní dohodu před uplynutím nové lhůty, tak může opustit EU i dříve. Čínští vyjednávači oznámili, že část obchodní dohody se Spojenými státy je již připravena, ale stále se podle nich objevují nové překážky. Čína počítá s tím, že by první fáze dohody mohla být podepsána již v polovině listopadu.
img

Společnosti překonávají očekávání Wall Street. Odklad brexitu je téměř nevyhnutelný

25.10.2019 Čínská média v pondělí informovala, že podle zdrojů obeznámeních se situací, Čína požaduje další rozhovory, než dojde k uzavření první fáze dohody. Pozměňovací návrh bývalého premiéra konzervativců Letwina byl v pondělí schválen většinou, tedy 322 ku 306 hlasů a Boris Johnson byl tak donucen poslat žádost o odložení Brexitu. Premiér Johnson doposud říkal, že odklad vyjednávat nebude. Nicméně po tomto hlasování mu nic jiného nezbývá.
img

Hlasy odpůrců monetární politky ECB sílí. Brexit na dosah ruky, dohodu musí schválit britský parlament

18.10.2019 Čínská média v pondělí informovala, že podle zdrojů obeznámeních se situací, Čína požaduje další rozhovory, než dojde k uzavření první fáze dohody. Vývoz z Číny v září klesl meziročně o 3,2 %, zatímco analytici očekávali pokles jen o 3 %. Dovoz se pak propadl o 8,5 % a snížil se tak pátý měsíc za sebou. Podle agentury Reuters zřejmě bude zapotřebí další stimulace zpomalující čínské ekonomiky.
img

Naděje na hladký brexit a uzavření obchodní dohody mezi US a Čínou vedly k „risk on“ sentimentu

11.10.2019 Americký prezident Donald Trump v pondělí pohrozil Turecku zničením tamní ekonomiky, pokud Ankara podnikne v Sýrii něco, co bude pokládat za nepřípustné. Americká armáda začala v pondělí s odsunem svých pozic v severní Sýrii kvůli plánované turecké ofenzívě.
img

USA nejspíše zavedou cla na evropská letadla, průmyslové a zemědělské zboží. RBA snížila úrokovou sazbu na historické minimum

04.10.2019 V pondělí byla zveřejněná výroční zpráva RBNZ, ve které bylo uvedeno, že novozélandská ekonomika se prokázala odolnost vůči oslabování světové ekonomiky a zvýšené globální nejistotě. Prezident ECB Mario Draghi konstatoval, že riziko pro evropskou ekonomiku pocházejí zvenčí, tedy mimo eurozónu. Podle Draghiho jsou vedlejší efekty z extrémně uvolněné politiky ECB (záporné sazby a znovuzavedení QE) čím dál viditelnější.
img

Akciové trhy opět pod tlakem

30.09.2019 Americký index S&P 500 završil uplynulý týden dalšími ztrátami. V pátek ztratil půl procenta a v celém týdnu tak celkově spadl o 1,1 %. Týden byl opět plný politických témat zejména s ohledem na obchodní válku mezi USA a Čínou. Dalším čerstvým zářezem je, že americká administrativa zvažuje, jakým způsobem ovlivnit kapitálové toky do Číny. Diskutovanými opatřeními je například delisting čínských akcií na amerických burzách nebo omezení expozice amerických subjektů na čínském trhu prostřednictvím vládních penzijních fondů. To je v kontrastu s tím, že Čína naopak postupně odstraňuje limity pro zahraniční investice na svých trzích. To opětovně přilévá olej do ohně.
img

Na Příkopě 28 ponechali 2T repo sazbu na 2 %. Obchodní dohoda Japonska s USA nebude obsahovat dodatečná cla na dovoz automobilů

27.09.2019 Saudská Arábie v pondělí oznámila, že produkce ropy po útoku rebelů na ropná zařízení bude plně obnovená na konci měsíce. Evropský vyjednávač pro brexit Barnier konstatoval, že Johnsonovi návrhy ohledně irských hranic jsou stále nepřijatelné. James Bullard, který je momentálně největší holubicí ve Fedu, se domnívá, že inverzní výnosová křivka poukazuje na to, že základní úroková sazba Fedu by se měla nacházet níže. Podle Bullarda může FOMC na každém další zasedání rozhodnout o dalším snížení sazeb.
img

Týden ve znamení centrálních bank. Cena ropy po útoku na ropná zařízení v Saudské Arábii posílila

20.09.2019 O víkendu došlo k útoku húsíjských rebelů na dvě ropná zařízení na východě Saúdské Arábie. Podle prohlášení tamního ministerstva vnitra k útoku došlo prostřednictvím střel z dronu. Cena lehké americké ropy WTI v pondělí posílila o více než 14 %. Později vyšlo najevo, že škody nejsou tak velké a že k plné obnově produkce by mělo dojít do konce roku a cena ropy v průběhu týdne korigovala zisky. Spojené státy také oznámily, že pokud by na trhu bylo nedostatek ropy po uspokojení poptávky, jsou připravené uvolnit svoje strategické rezervy.
img

RBA i BoC ponechaly základní sazbu beze změny. Boris Johnson utrpěl v parlamentu porážku

06.09.2019 Podle údajů zveřejněných v pondělí tureckým statistickým úřadem, tamní ekonomika zaznamenala ve druhém čtvrtletí meziroční pokles 1,5 %, což bylo méně než analytici očekávali. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím se hrubý domácí produkt už podruhé za sebou dokonce zvýšil.
img

Nejlidnatější země světa mají ekonomické problémy

02.09.2019 V Indii žije 17,5 procenta světové populace, což představuje přibližně 1,352 miliardy obyvatel. To je pouze o zhruba 47 milionů lidí méně než v nejlidnatější Číně. Dohromady v obou zemích žije 35,6 procenta lidské populace. Z toho je patrné, že obě nejlidnatější země mají klíčovou roli pro budoucí vývoj na naší planetě.
img

USA a Francie se dohodli na kompromisu ohledně digitální daně. Trump vítá ochotu Číny řešit obchodní konflikt v poklidu

30.08.2019 Japonská vláda v pondělí informovala, že je blízko podepsání obchodní dohody s USA. Dohoda by neměla zahrnovat nová cla na japonské automobily. Čínský vicepremiér Liou Che v pondělí uvedl, že Čína je ochotna řešit obchodní konflikt se Spojenými státy prostřednictvím klidných rozhovorů. Americký prezident Donald Trump tuto ochotu uvítal a dodal, že doufá, že rozhovory začnou v brzké době.
C:\fakepath\cina-usa.jpg

Rhodium: Investice amerických podniků v Číně v pololetí vzrostly

28.08.2019 Investice amerických podniků v Číně se v letošním prvním pololetí zvýšily navzdory obchodnímu konfliktu mezi Washingtonem a Pekingem. Informoval o tom list Financial Times s odvoláním na údaje poradenské společnosti Rhodium Group.
img

Členové FOMC jsou nejednotní ohledně dalšího směřování úrokových sazeb. Brexit bez dohody je čím dal více pravděpodobnější

23.08.2019 V pondělí německý ministr financí Olaf Scholze oznámil, že v případě potřeby je odhodlaný vynaložit stimulační balíček o velikosti 50 miliard EUR. Bundesbanka informovala, že má obavy o německou ekonomiku, aby nespadla do recese. Podle banky ekonomika roste ve třetím čtvrtletí utlumeným tempem. Prezident bostonského Fedu Eric Rosengren chce být opatrný při snižování sazeb, aby nedošlo k jejich přílišnému snížení, když se současná ekonomika nepotýká s jasnými problémy.
img

Čínský jüan na nejnižší úrovních do finanční krize. RBNZ snížila úrokovou sazbu o 50 bp

09.08.2019 Nový jmenovaný japonský ministr financí Yoshiki Takeuchi v pondělí konstatoval, že po nedávném posílení japonské měny, kvůli risk-off módů (averze k riziku), který na trzích nyní panuje, bude pozorně sledovat budoucí pohyby na jenu.
img

FED poprvé od roku 2008 snížil základní úrokovou sazbu. Trump zavádí nová cla vůči Číně

02.08.2019 Britský premiér Boris Johnson při pondělní návštěvě Skotska prohlásil, že bude usilovat o novou dohodu s Evropskou unií s tím, že dohodu, kterou vyjednala Theresa Mayová je „mrtvá“. Johnson se také setkal s se skotskou první ministryní Nicolou Sturgeonovou a šéfkou skotských konzervativců Ruth Davidsonovou a obě političky důrazně naznačili novému premiérovi, že jsou proti no-deal.
img

Johnson přebírá žezlo po Mayové. ECB frustrovaná z dlouhodobě přetrvávající nízké inflace

26.07.2019 Kandidátka do vedení Fedu Judy Sheltonová v pondělí oznámila, že by chtěla aby americká centrální banka na svém dalším zasedáním, které se koná koncem června snížila sazby o 50 bazických bodů.
img

Holubičí komentáře Powella a Williamse poslaly USD dolů. V případě potřeby je RBA připravena zasáhnout.

19.07.2019 Po propuštění guvernéra turecké centrální banky oznámil v pondělí turecký prezident Erdogan, že dojde ze strany CBRT k razantnímu snížení sazeb. Dal tak najevo, kdo je opravdový šéf tamní centrální banky.
img

Americké indexy překonaly historická maxima; BoC ponechala úrokové sazby beze změny

12.07.2019 V pondělí klesly objednávky strojů v Kanadě za květen o 7,8 %. Průmyslová produkce za květen v Německu vzrostla o 0,4 %, přestože se očekával 0,3% pokles. V úterý vzrostla míra nezaměstnanosti ve Švýcarsku o 2,3 %. Maloobchodní tržby za květen v Itálii klesly o 0,7 %, přestože se očekával 0,7% nárůst.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čína uspíší konec limitů pro zahraniční investory

02.07.2019 Peking ukončí limity pro zahraniční investory v čínském finančním sektoru už v příštím roce, což je o rok dříve, než se plánovalo. Oznámil to dnes čínský premiér Li Kche-čchiang. Čína bude podle něj také pokračovat v otevírání svého zpracovatelského sektoru, včetně automobilového průmyslu.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čína zmírňuje omezení pro zahraniční investice

01.07.2019 Čína se rozhodla snížit počet odvětví, ve kterých platí restrikce pro zahraniční investice. Oznámila to včera Národní rozvojová a reformní komise (NDRC). Peking tak pokračuje v naplňování svého slibu, že bude dál otevírat přístup na čínský trh. Ke zmírnění omezení v oblasti zahraničních investic dochází poté, co se v sobotu americký prezident Donald Trump se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem dohodl na obnovení obchodních rozhovorů.
img

RBNZ ponechala úrokové sazby beze změny. HDP v USA a Velké Británii roste.

28.06.2019 V pondělí byl zveřejněno obchodní klima v Německu červen ve výši 97,4. V úterý bylo zveřejněna obchodní bilance na Novém Zélandě za květen ve výši $264 milionů. Jedná se o špatný výsledek, jelikož odhadovaná výše byla $971 milionů. Index cen domů v USA za duben vzrostl o 0,4 %, namísto očekávaných 0,2 %. Ve středu rozhodla ZBNZ, že pondechá úrokové sazby na stejné výši 1,5 %.
img

Měnové války díky FOMC a Draghimu i nadále na pořadu dne. Zlato se dostalo nad psychologickou hranici 1400 USD.

21.06.2019 Člen výkonné rady ECB Coure v pondělí sdělil, že centrální banka má dostatek nástrojů, které nebude váhat použít při zhoršení ekonomiky. Podle průzkumu britské obchodní komory jsou firemní investice v Británii na nejnižších úrovních za deset let. I samotná BoE již dlouhodobě upozorňuje na neuspokojivý vývoj investic, který je poznamenaný nejistotou spojenou s brexitem.
img

Ropa zažila volatilní týden. SNB ponechala sazby beze změny a v případě potřeb je připravena intervenovat.

14.06.2019 V neděli oznámil americký prezident Donald Trump, že pozastaví cla na dovoz mexického zboží do USA. Mexiko se totiž zavázalo, že zvýší svůj boj s ilegální imigrací a pašeráky. Do akce má být nasazena i národní garda.
C:\fakepath\global economy.jpg

UNCTAD: Globální přímé zahraniční investice vloni opět klesly

13.06.2019 Objem přímých zahraničních investic loni ve světě klesl o 13 procent na 1,3 bilionu dolarů (zhruba 29,5 bilionu Kč). Pokles tak vykázal už třetí rok za sebou. Uvedla to včera Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD). Za poklesem podle UNCTAD stály vládní zásahy, nejistota kolem připravovaného odchodu Británie z Evropské unie a daňová i obchodní politika amerického prezidenta Donalda Trumpa.
img

ECB posunula případné zvýšení úrokových sazeb do první poloviny příštího roku

07.06.2019 Saudský ministr pro ropu Khalid A Al-Falíh v pondělí konstatoval, že věří v prodloužení dohody OPEC+ za červen letošního roku. Bullard z Fedu se domnívá, že budoucí snížení sazeb by mohlo být odůvodněno vzrůstajícím obchodním a inflačním rizikům. Inverzní křivka podle Bullarda signalizuje, že je zapotřebí snížit sazby, jelikož trh tím naznačuje, že jsou sazby na příliš vysokých úrovních. Také se zmínil, že plán ohledně rozvahy Fedu je dobrý a není potřeba se jim zabývat.
C:\fakepath\meny 14122014-4.png

Počet zahraničních investic v Evropě loni poprvé od r. 2012 klesl

05.06.2019 Počet dokončený projektů přímých zahraničních investic loni v Evropě klesl o čtyři procenta, a zaznamenal tak první pokles od roku 2012. Přispěla k tomu nejistota způsobená odchodem Británie z Evropské unie. Vyplývá to z průzkumu konzultační společnosti Ernst & Young.
img

BoC ponechala úrokové sazby beze změny; HDP v USA a Kanadě mírně roste

31.05.2019 V pondělí byl v Japonsku zveřejněn hlavní ekonomický index za březen ve výši 95,9. Předpokládaná hodnota byla 96,3. V úterý překonal hrubý domácí produkt ve Švýcarsku. Gfk průzkum ekonomického sentimentu v Německu skončil na hodnotě 10,1, což je o 0,3 méně, než bylo očekáváno.
C:\fakepath\Japonsko.jpg

Japonsko loni bylo opět největším věřitelem

24.05.2019 Japonsko loni zůstalo už 28. rokem za sebou největším věřitelem na světě. Objem čistých zahraničních aktiv Japonska se zvýšil o 3,7 procenta na 342 bilionů jenů (72,1 bilionu Kč), což byla druhá nejvyšší hodnota v historii sledování. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo japonské ministerstvo financí.
img

RBA ponechalo úrokové sazby beze změny; HDP ve Velké Británii vzrostl podle očekávání

10.05.2019 V pondělí vzrostly maloobchodní prodeje v EU za březen o 1,9 %. Kompozitní index nákupních manažerů v EU za duben byl 51.5. V úterý ponechala RBA úrokové sazby v Austrálii beze změny na 1,5% hladině. Objednávky strojů v Německu se zvýšila o 0,6 %, přičemž očekávaný nárůst byl 1,5 %. GDT index cen na Novém Zélandu oproti předpokládanému poklesu o 1,1 % vzrostl o 0,4 %
img

RBA i nadále očekává tlumené inflační tlaky. HDP v Číně na vzestupu

18.04.2019 V pondělí ratingová agentura Moodys ponechala úvěrový rating ČR na A1. Důvodem “pozitivního” hodnocení je klesající zadlužení státu a obezřetná fiskální politika vlády.
img

ECB ponechá úrokové sazby beze změny

12.04.2019 V pondělí byla zveřejněna obchodní bilance v Německu, která oproti očekávaným 17 miliardám EUR skončila ve výši 18,7 miliard EUR. Objednávky strojů v USA za únor klesly o 0,5 %. Původně se předpokládal pokles o 0,6 %.
C:\fakepath\brexit2.jpg

AP: Při odložení brexitu bude hospodářství dál vězněm nejistoty

09.04.2019 Odchod Británie z Evropské unie by mohl být tento týden opět odložen, možná dokonce až o rok. Britské hospodářství by tak ale zůstalo vězněm nejistoty, která podrývá důvěru v něj, napsala agentura AP. Zatímco o přínosu brexitu se během brexitové politické krize, která rozdělila společnost, různé tábory vytrvale přely, nikdo nepopírá, že nejasnost panující kolem odchodu z EU hospodářství poškodila. Loni rostla britská ekonomika nejpomaleji od roku 2012, jen o 1,4 procenta.
img

ECB nejspíše odloží zvyšování sazeb na první čtvrtletí příštího roku.

05.04.2019 Minulou neděli člen bankovní rady ECB Klaas Knot se vyjádřil ve smyslu, že očekává zlepšení ekonomiky eurozóny ve druhem pololetí letošního roku.
img

RBNZ je připravena snižovat úrokové sazby. ČNB je naopak zdrženlivá

29.03.2019 Olli Rehn z ECB v pondělí konstatoval, že zpomalení ekonomiky se zdá, bude trvat déle než se předpokládalo. Podle bankéře by se záporné sazby neměly stát novým normálem. Dále se Rehn zmínil, že o podrobnostech TLTRO by mělo být rozhodnuto ještě před začátkem září. Za největší krátkodobé riziko pro eurozónu bankéř považuje neřízený brexit (brexit bez dohody).
img

Průvodce typologie tradera 4. část: fundamentální obchodník

29.03.2019 Fundamentální obchodníci jsou typicky velice metodičtí a disponují velmi dobrou znalostí konkrétního aktiva. Jejich fundamentální analýza vyžaduje dlouhodobé porozumění cenám a vstupům, které lze následně aplikovat na krátkodobé události.
img

Fed úrokové sazby letos nezvýší; BoE vyčkává s normalizací monetární politiky na výsledek brexitu

22.03.2019 V pondělí byla zveřejněná obchodní bilance v Japonsku za únor, která činila 339 miliard jenů. Export však v únoru poklesl meziročně o 1,2 % a import dokonce o 6,7 %.
img

Britský parlament odložil brexit; Německo na cestě k recesi?

15.03.2019 V sobotu byl v Číně zveřejněn index spotřebitelských cen za únor, který vzrostl podle očekávání o 1,5 %. pondělí byly zveřejněny maloobchodní tržby za leden v USA ve výši 1,5 %, což předčilo předpokládanou hodnotu o 0,5 %.
C:\fakepath\cina 21072013.png

Čína schválila nový zákon o investicích

15.03.2019 Čínská vláda dnes schválila nový zákon o zahraničních investicích. Krok je všeobecně vnímán jako snaha pomoci čínsko-americkým obchodním rozhovorům, záměrem zákona je nastolit rovnější podmínky pro podnikání domácích i zahraničních firem. Někteří kritici těchto opatření ale tvrdí, že nová pravidla zcela neřeší problémy, se kterými se zahraniční podniky v Číně potýkají, napsal zpravodajský server BBC.
img

Ze zasedání ECB vyplynulo, že letos nedojde k hiku, EUR/USD zareagoval poklesem

08.03.2019 V pondělí Trump opět kritizoval Fed ohledně zvyšování sazeb, když na svém twitterovém účtu uvedl, že zvyšování sazeb vede k silnému dolaru, což škodí americké ekonomice. Tato slovní intervence ze strany amerického prezidenta však neměla vliv na USD, a tak se zdá, že obchodníci přestávají brát prezidentovi slova na váhu.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čínské investice v EU klesly o 40 procent

06.03.2019 Přímé zahraniční investice Číny v zemích Evropské unie se loni snížily o 40 procent na 17,3 miliardy eur (442,3 miliardy Kč), což byla nejnižší hodnota za čtyři roky. Přísnější pravidla EU zřejmě sníží zájem o fúze a akvizice čínských firem v regionu i letos. Vyplývá to z průzkumu německého institutu pro čínská studia MERICS a newyorské výzkumné společnosti Rhodium Group (RHG), o které informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\DSC_4047.jpg

EU začne prověřovat zahraniční investice

05.03.2019 Evropská unie v rámci prvního společného mechanismu začne od dubna prověřovat přímé zahraniční investice do 28 členských zemí, aby zajistila bezpečnost, veřejný pořádek a strategické zájmy Evropy. Uvedla to dnes Evropská komise (EK). Opatření, které komise představila v roce 2017, dnes byla schválena na ministerské úrovni.
img

Trump kritizoval OPEC kvůli vysokým cenám ropy; dohoda mezi USA a Čínou v nedohlednu

01.03.2019 V neděli byly zveřejněny maloobchodní tržby z Nového Zélandu, které ve čtvrtém čtvrtletí vzrostly o 1,7 %, což byl nejvyšší nárůst od února minulého roku.
img

FOMC: k ukončení kvantitativního utahování by mohlo dojít ještě letos

22.02.2019 Z EBC jsme se dočkali vystoupení několika členů bankovní rady. Olli Rehn konstatoval, že o novém programu TLTRO (poskytování bankám dlouhodobé úvěry) se nejspíše bude diskutovat na dalším zasedání centrální banky. Dále zmínil, že pokud růst v eurozóně ještě více zpomalí, tak ECB nebude váhat použít všechny nástroje, které má k dispozici.
img

Jaký typ tradera jste?

15.02.2019 Správná volba obchodního stylu, který nejvíce vyhovuje vaší osobnosti, pomůže omezit emocionální obtíže, s nimiž se obchodníci často setkávají. Pochopení těchto strategií vám pomůže najít takovou, které nejlépe odpovídá vaší osobnosti, časovým a finančním možnostem. V tradingu využívají obchodníci řadu strategií, které pomáhají posilovat jejich postavení na trhu. Každý obchodník má však svůj vlastní obchodní styl, který je determinován chováním, znalostí trhu a zkušenostmi, instinkty, povědomím o makroekonomických událostech a technické analýze. To a další aspekty obchodování jsou propojené v jeden celek a tvoří váš specifický styl přístupu k trhu. Projděte si Bossa průvodce typologie tradera a začněte obchodovat způsobem, který vám nejvíce sedí.
img

Novozélandská centrální banka neuvažuje o snížení sazeb, NZD/USD posílil o 1 %

15.02.2019 V pondělí šéf euroskupiny Mario Centeno oznámil, že i přes nedávný pokles jsou fundamenty eurozóny stále příznivé a ekonomická data jsou silnější než před krizí.
C:\fakepath\brexit2.jpg

Nizozemí láká britské firmy k přesunu

10.02.2019 Nizozemská vláda jedná s 250 firmami o přestěhování z Británie do Nizozemska kvůli brexitu, který je plánovaný na letošní 29. březen. Už loni bylo takto z Británie do Nizozemska přesunuto téměř 2000 pracovních míst, uvedlo včera nizozemské ministerstvo hospodářství.
img

Zasedání ČNB bez překvapení. Banka se rozhodla vyčkat. AUD/USD se po zasedání RBA propadl pod 0,72

08.02.2019 V pondělí index cen výrobců v eurozóně zaznamenal v prosinci meziroční růst 3 %, trh ale očekával růst o 3,2 %. Člen bankovní rady ECB Nowotny sdělil, že neočekává v blízké době recesi v eurozóně a podle jeho slov by jádrová inflace v následující měsících měla stoupat, což je v rozporu s prohlášením ECB z posledního zasedání, kde banka sdělila, že spíše očekává její zpomalení.
C:\fakepath\global economy.jpg

Přímé zahraniční investice loni klesly

21.01.2019 Globální přímé zahraniční investice se v loňském roce propadly o 19 procent na 1,2 bilionu dolarů (zhruba 27 bilionů Kč). Byly tak nejnižší od roku 2009, a to zejména v důsledku daňové reformy amerického prezidenta Donalda Trumpa. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Německo zpřísňuje zákon o zahraničních investicích

17.12.2018 Německá vláda se po dlouhých debatách shodla na návrhu zpřísnění podmínek pro zahraniční investice do bezpečnostně citlivých hospodářských sektorů německé ekonomiky. Návrh, který má podle včerejší zprávy listu Handellsblatt ve středu projednat kabinet, výrazně zvyšuje vládní kontrolu nad zahraničními investicemi. Berlín by napříště mohl kontrolovat a vetovat obchody, které zahrnují nákup nejméně deseti procent kapitálu německé společnosti subjektem z nečlenské země EU. Dosud činí tato hranice 25 procent.
C:\fakepath\eu 14122014-3.png

Státy EU podpořily systém kontroly zahraničních investic

06.12.2018 Státy Evropské unie včera podpořily dalekosáhlý systém koordinace kontroly zahraničních investic v Evropě, zejména z Číny. Představitelé Evropského parlamentu (EP) a 28 členských států uzavřeli dohodu minulý měsíc, tehdy ale ještě nebylo jasné, zda ji podpoří dostatečný počet unijních zemí. V opozici byly zejména Kypr, Řecko, Lucembursko, Malta a Portugalsko. Včera ale vyjádřily výhrady jen Itálie a Británie, uvedla agentura Reuters.
img

Schůzka Trump-Xi investorům udělala radost

03.12.2018 Akciové trhy ve Spojených státech zakončily páteční obchodování v ziscích. Všechny hlavní indexy, a to Dow Jones, S&P 500 a Nasdaq si shodně polepšily o 0,8 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se dařilo téměř všem sektorům s výjimkou energetických společností (-0,2 %). Nejlépe se umístila síťová odvětví se zhodnocením 1,5 %, následovaná trojicí odvětví zdravotní péče, technologií a průmyslu, která si připsala zisky ve výši 1,1 %.
C:\fakepath\brexit.png

Studie: Brexit přijde Británii až na 1100 liber na osobu ročně

26.11.2018 Dohoda o odchodu Británie z Evropské unie, kterou vyjednala premiérka Theresa Mayová, bude Británii dlouhodobě stát 700 až 1100 liber (20.500 až 32.300 Kč) na osobu ročně. Do roku 2030 může země každoročně přijít o 100 miliard liber (2,9 bilionu Kč), a to je ekvivalent ztráty hospodářského výkonu Walesu. Tvrdí to britský institut pro ekonomický a sociální výzkum NIESR.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Čína své neférové obchodní praktiky nezměnila, tvrdí Washington

21.11.2018 Čína své nespravedlivé obchodní praktiky víceméně nezměnila. Na základě aktualizace březnové zprávy na toto téma to v úterý uvedl americký obchodní zmocněnec Robert Lighthizer. Spojené státy a další země Peking za jeho obchodní politiku dlouhodobě kritizují. Tyto nejnovější výroky ze strany USA dále zvyšují napětí před setkáním lídrů obou největších ekonomik Donalda Trumpa a Si Ťin-pchinga koncem tohoto měsíce v Argentině na summitu G20, napsal zpravodajský server BBC.
img

Fed ani volby v USA trhy nepřekvapily. Cena ropy (WTI) klesla pod 60 USD.

09.11.2018 Tento týden byl opět nabitý makroekonomickými událostmi. Bank of Japan (BoJ) vydala svůj zápis (Minutes) ze svého posledního zasedání. V Americe proběhly volby do Kongresu. WTI klesla na více než šestileté minimum.
C:\fakepath\global economy.jpg

Globální přímé zahraniční investice v pololetí prudce klesly

15.10.2018 Globální přímé zahraniční investice se v letošním prvním pololetí propadly o 41 procent na 470 miliard dolarů (zhruba 10,5 bilionu Kč). Dostaly se tak na nejnižší úroveň od roku 2005. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD). Hlavní příčinou tohoto poklesu je podle UNCTAD daňová reforma ve Spojených státech, v jejímž důsledku americké podniky stahovaly do USA nahromaděné zisky svých zahraničních divizí.
img

Výprodeje akcií odpoledne nabírají na obrátkách. Mezi měnami trpí dolar i koruna

10.10.2018 Úvod dnešního dne negativně ovlivnila Itálie. Oba vicepremiéři zchladili naděje, že by mohlo dojít k revizi rozpočtových plánů, a to poslalo dluhopisy dolů. Spolu s nimi pak trpěly i evropské akcie. Odpoledne je situace na trzích jiná, ale také negativní, a zejména pro akcie výrazně.
img

Nová naděje pro mezinárodní obchod? USA a Čína mají znovu jednat

15.09.2018 Pokračující napětí z obchodních válek se může zmírnit, americká administrativa aktuálně naznačila ochotu jednat s představiteli Číny a zmírnit tak mezinárodní napětí. Nová série obchodních rozhovorů by měla osmělit vztahy mezi největšími ekonomikami poté, co prezident Trump pohrozil, že uvalí další tarify na dovážené čínské zboží.
img

Nová naděje pro mezinárodní obchod? USA a Čína mají znovu jednat

14.09.2018  Pokračující napětí z obchodních válek se může zmírnit, americká administrativa aktuálně naznačila ochotu jedn...
img

Špatný týden pro technologické akcie. Netflix -6%

07.09.2018 Minulý týden, zkrácený o pondělní Svátek práce v USA a Kanadě, nám konečně přinesl trochu volatility a vzruchu na akciové trhy. Naplní se historická pověst září, jako měsíce nepřátelského k akciím?
C:\fakepath\nemecko 08012014-2.png

Německo chce omezit zahraniční investice

07.08.2018 Německá vláda se chystá zvýšit své pravomoci nad zahraničními investicemi, zásadně chce snížit minimální hodnotu obchodů, které mohou být předmětem ministerského veta. V rozhovoru pro list Die Welt to uvedl ministr hospodářství Peter Altmaier.
C:\fakepath\usa 14122014-4.png

OECD: Tok investic se v USA propadl

29.07.2018 Daňová reforma amerického prezidenta Donalda Trumpa způsobila velké narušení globálního toku investic. Spojené státy v prvním čtvrtletí poprvé od roku 2005 přinesly více peněz domů, než kolik poslaly ven. Vyplývá to ze studie Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\1.jpg

Zahraniční investice v Británii loni rostly nejpomaleji za 8 let

23.07.2018 Hodnota zahraničních investic v Británii loni, v prvním celém roce od hlasování o odchodu země z Evropské unie, vzrostla, tempo růstu však bylo nejnižší za osm let. Britský statistický úřad dnes oznámil, že dlouhodobé investice zahraničních podnikatelů a jednotlivců stouply o 0,8 procenta na 1,564 bilionu liber (45,2 bilionu Kč).
C:\fakepath\cina 21072013.png

Studie: Čína investuje výrazně více v Evropě než v USA

18.07.2018 Čína nyní směřuje své přímé zahraniční investice (FDI) mnohem více do Evropy než do Severní Ameriky: v Evropě investuje asi devětkrát více. Uvádí to zpráva nadnárodní právnické společnosti Baker Mackenzie. Nově oznámené čínské fúze a akvizice v Evropě činily v prvním pololetí letošního roku 22 miliard USD (488 miliard Kč), zatímco v Severní Americe jen 2,5 miliardy USD.
C:\fakepath\14_Italy---goosh_0.jpg

Zahraniční investice v EU loni klesly o téměř 90 procent

13.07.2018 Přímé zahraniční investice v Evropské unii (EU) loni klesly o 89,2 procenta na 36,7 miliardy eur (951 miliard Kč). Snížily se již druhý rok za sebou. Největší podíl na loňském výsledku mají Spojené státy. V roce 2017 z unie stáhly více než 274 miliard eur, vyplývá z dnes zveřejněných údajů statistického úřadu Eurostat.
C:\fakepath\US-Economics.jpg

Zahraniční investice v USA loni klesly o 32 procent

12.07.2018 Objem nových přímých zahraničních investic ve Spojených státech loni navzdory snahám amerického prezidenta Donalda Trumpa po jeho inauguraci klesl. Podle údajů Úřadu pro ekonomickou analýzu (BEA) výdaje zahraničních investorů za nákup, zřízení nebo expanzi podnikání v USA loni klesl o 32 procent na 259,6 miliardy USD (5,8 bilionu Kč).
img

Euro na Slovensku slaví 10 let. Co to znamená pro nás?

08.07.2018 Od zafixování kurzu slovenské koruny k euru je to dnes 8. července přesně 10 let. Jednou z podmínek přijetí eura je totiž stabilní kurz dané měny k euru. Slovensko, které bylo do eurozóny formálně přijato 1. ledna 2009, k zafixování s tímto předstihem přistoupilo, aby zamezilo kurzovým spekulacím. Do 16. ledna pak bylo možné používat v hotovostním platebním styku ještě i slovenské koruny. Obdobný postup by v případě přijímání eura čekal i Česko.
img

Britská ekonomika se začíná vzpamatovávat

04.07.2018 Britská ekonomika se i navzdory předpovědím různých agentur začíná rozjíždět a výhled se najednou začíná zlepšovat. Britská obchodní komora ještě koncem června odhadovala nejpomalejší růst od roku 2009. Na zlepšující se fundament poukazují čísla zveřejněná od začátku aktuálního týdne a především pak dnešní PMI za sektor služeb. Právě sektor služeb je dominantním v britské ekonomice a rostl nejrychlejším tempem za posledních 8 měsíců. Především to s dalšími pozitivními výsledky za sektor stavebnictví a výroby zvyšuje pravděpodobnost, že by mohla Bank of England na zasedání již příští měsíc zvýšit úrokové sazby.
img

Čína a EU přinášejí trhům úlevu. Investoři se vracejí do rizika, ale korunu poptávka míjí

29.06.2018 Pátek konečně přináší trhům podstatnou úlevu, která se projevuje zřetelným přesunem investorů z bezpečí do rizika za potenciálně větším výnosem. Akcie v Asii a nyní i Evropě slušně rostou a peníze se naopak stahují z bezpečných dluhopisů. Euro koriguje ztráty z průběhu týdne a roste vůči dolaru na 1,1650. Pod tlakem se nachází japonský jen.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Čína zmírňuje investiční bariéry

29.06.2018 Americké trhy zakončily včerejší obchodní seanci v ziscích. Na trzích chyběly negativní zprávy o opětovném uvalování dovozních cel či jiných obchodních bariér. Index Dow Jones vzrostl o 0,4 %, S&P 500 posílil o 0,6 % a technologický Nasdaq získal 0,8 %. Nejlépe se dařilo telekomunikačním firmám, které posílily o 2,3 %. S odstupem je následovaly technologické firmy (+1,1 %) a finanční instituce (+0,9 %). Nedařilo se jen dvěma sektorům, a to energetickému (-0,1 %) a utilitám, které zakončily obchodování ztrátou dvou setin procenta.
C:\fakepath\eurusd-28062018-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 28.6.2018

28.06.2018 Americké akcie včera v důsledku obnovení nejistoty v mezinárodním obchodě odevzdaly své úterní zisky. Dolů jim pomohla nejistota kolem postoje Spojených států k čínským investicím do amerických technologických firem. Americký dolar zpevňoval.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Čínské investice v USA od začátku roku klesly o 92 procent

21.06.2018 Čínské investice ve Spojených státech se kvůli rostoucímu napětí mezi oběma zeměmi za prvních pět měsíců letošního roku snížily meziročně o 92 procent na 1,8 miliardy dolarů (40,1 miliardy Kč). To je nejnižší hodnota za sedm let, vyplývá ze studie poradenské společnosti Rhodium Group.
C:\fakepath\meny 05092013.png

Pokles zahraničních investic ve světě loni předčil očekávání

07.06.2018 Přímé zahraniční investice (FDI) v celém světě se v loňském roce snížily o 23 procent na 1,43 bilionu dolarů (31,2 bilionu Kč). Přitom další vývoj ohrožují rizika, jako jsou obchodní války a zadlužení. Vyplývá to ze zprávy, kterou včera zveřejnila Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD). Původně odhadovala pokles o 16 procent.
C:\fakepath\2018-04-09t075715z_1_180506-164918_rez.jpg

AFP: Jaderná dohoda není zklamáním jen pro Trumpa

08.05.2018 Mezinárodní dohoda uzavřená s Íránem v roce 2015 není nepřijatelná jen pro amerického prezidenta Donalda Trumpa. Je velkým zklamáním i pro Íránce, kteří od ní očekávali příliv potřebných zahraničních investic. Ty ale hodně zaostaly za očekáváním. Pokud by USA od dohody odstoupily a obnovily související sankce, Írán by to samozřejmě poškodilo, ale ekonomika země i tak hodně trpí, napsala dnes agentura AFP.
C:\fakepath\global economy.jpg

Globální přímé zahraniční investice klesly

29.04.2018 Tok přímých zahraničních investic (FDI) loni celosvětově klesl o 18 procent na 1,41 bilionu USD (29,7 bilionu Kč), což představuje zhruba 1,8 procenta globálního hrubého domácího produktu. Částečně k poklesu přispěl výhled daňové reformy v USA, který snížil motivaci pro finanční a firemní restrukturalizace. Vyplývá to ze zprávy, kterou v pátek zveřejnila Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Studie: Čínské investice v USA loni prudce klesly

10.04.2018 Čínské investice ve Spojených státech v loňském roce prudce klesly kvůli zvyšujícímu se napětí mezi oběma zeměmi. Hodnota dohod oznámených v roce 2017 se snížila o více než 90 procent. Vyplývá to ze společné studie Národního výboru pro vztahy mezi USA a Čínou a poradenské a konzultační firmy Rhodium Group.
img

Si k ústupu nevelí, trhy však oceňují jeho smířlivý tón

10.04.2018 Projev čínského prezidenta naplánovaný na dnešní ráno našeho času potěšil tím, že dál nestupňoval napětí v obchodních vztazích s USA, ale naopak ukázal smířlivější tvář. Podle Si Ťin-pchinga se má ekonomika dál otevírat, dovozní cla na automobily klesat, přístup zahraničních firem na čínský trh zlepšovat. Cizí investoři by měli mít možnost vlastnit větší podíl společností působících ve výrobě dopravních prostředků a k tomu se má dál otevírat finanční sektor. Si také mluvil o zlepšení boje proti porušování duševního vlastnictví. K řadě změn by přitom mělo dojít ještě letos.
C:\fakepath\cina 21072013.png

Čína hodlá pokračovat v otevírání trhu a změní daně

26.03.2018 Čína hodlá pokračovat v otevírání svého trhu a reformách, včetně fiskálních reforem, jejichž součástí bude změna daní. Země se také bude stejně chovat k domácím i zahraničním firmám a chránit právo na duševní vlastnictví. Ve svých prvních veřejných projevech od svého jmenování na čínském rozvojovém fóru to slíbili nový vicepremiér Chan Čeng a ministr financí Liou Kchun.
img

Donald Trump demonstruje, že drží otěže mezinárodního obchodu ve svých rukou

23.03.2018 „Prezident Trump ukázal svou lepší tvář a udělil výjimky z cel. Demonstruje, že nad ostatními obchodními partnery má převahu. Tu bude chtít využít k dojednání dlouhodobě výhodných dohod pro USA. Evropská unie slaví drobné vítězství, místo toho by se však měla připravit na tvrdá vyjednávání,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
img

USD/CAD

17.03.2018 USD/CAD podpora na úrovni 1.3000 a v americké fázi pátečního obchodování uzavřel na úrovni 1.30856. Parita dosáhla intradenního maxima 1.3096 a nejnižší ceny na úrovni 1.3045. Kanadský dolar se v pátek dotkl osmiměsíčního minima (na grafu USD/CAD reversní hodnota) proti dolaru, neboť trh pokračoval v hodnocení, jak rychleji se zvyší úrokové sazby ve Spojených státech.
C:\fakepath\eurusd-07032018-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 7.3.2018

07.03.2018 Americké akcie uzavřely včerejší obchodování po několika výkyvech dolů s mírnými zisky. Investoři s obavami sledují, zda americký prezident Donald Trump stáhne svůj návrh na zavedení cel na dovoz hliníku a oceli, a vyhne se tak rozpoutání obchodní války. Akcie výrobce polovodičů Qualcomm oslabily po oznámení, že výbor USA pro zahraniční investice mimořádně prověří nabídku singapurského Broadcomu na jeho převzetí.
C:\fakepath\usa 14122014.png

USA zablokovaly prodej chicagské burzy

16.02.2018 Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) zablokovala plánovaný prodej chicagské burzovní společnosti Chicago Stock Exchange (CHX) konsorciu vedenému čínskými podniky. Komise uvedla, že nedostatek informací o kupcích představuje hrozbu pro řádnou kontrolu této burzy po dokončení transakce.
C:\fakepath\forex 14122014-3.png

Zahraniční investice loni klesly, hlavně v USA a Británii

23.01.2018 Přímé zahraniční investice (FDI) v celém světě se loni překvapivě snížily, a to o 16 procent na 1,52 bilionu dolarů (31,5 bilionu Kč). Pokles byl citelný zejména v Británii a ve Spojených státech. Vyplývá to ze právy, kterou včera zveřejnila Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).
img

Běžný účet stále v mírném přebytku

15.01.2018 Běžný účet platební bilance v ČR v listopadu vykázal mírný přebytek ve výši 0,04 mld. korun. Medián trhu očekával přebytek ve výši 1,0 mld. Kč, náš tým odhadoval deficit 0,8 mld. V meziročním srovnání se jedná o zlepšení o 13,9 mld. Kč. Nicméně v porovnání s říjnem se deficit běžného účtu zhoršil o 14,9 mld. Kč. Odliv dividend do zahraničí byl v listopadu výraznější, ale přebytek běžného účtu udržela stále pozitivní bilance zahraničního obchodu.
C:\fakepath\usa 14122014-2.png

BBC: V USA rostou obavy z dopadů brexitu

12.12.2017 Téměř všechny možné obchodní vztahy mezi Británií a Evropskou unií po odchodu Británie z EU, tzv. brexitu, budou méně příznivé, než kdyby Británie zůstala v EU. Napsala to server BBC s odvoláním na studii vlivného amerického institutu The Rand Corporation. Podle studie je nejhorší možností žádná dohoda, při které by britská ekonomika byla do roku 2029 chudší o 4,9 procenta.
C:\fakepath\britska libra 17022014.jpg

Přímé zahraniční investice v Británii byly loni rekordní

01.12.2017 Čistý příliv přímých zahraničních investic do Británie v loňském roce, kdy se uskutečnilo referendum o vystoupení země z Evropské unie, vzrostl na rekordních 145,6 miliardy liber (4,2 bilionu Kč). Oznámil to dnes britský statistický úřad. Částku zvýšila hlavně velká převzetí, o rok dříve objem investic činil 25,3 miliardy liber.
img

Část IV: Diverzifikace aktiv

06.11.2017 Asi nejčastější chybu, kterou začínající investoři dělají, je nesprávná diverzifikace investic. Držet portfolio o jedné, nebo dvou akciích, znamená, že i sebemenší pokles sníží hodnotu Vašeho portfolia značně. Na druhou stranu, pokud bude portfolio rozloženo mezi velké množství aktiv rovnoměrně, bude Vaše pozice chráněna i v případě, kdy jedna z akcií zrovna ztratí na hodnotě.
img

IPO Loma Negra Compania Industrial Argentina S.A.

28.10.2017 IPO Loma Negra Compania Industrial Argentina S.A. (LOMA) 31(10(2017 NYSE   Loma Negra Cia Industrial Argentina SA...
img

Status pozorovatele v eurozóně by byl signál, že se s námi počítá

10.10.2017 Vláda ČR chce na závěr svého mandátu prosadit Česku status pozorovatele v eurozóně. Na jednání ministrů financí eurozóny by tak ráda měla i svého zástupce. Jedná se o pragmatické řešení, pokud nechceme ztratit kontakt s vývojem a máme zájem ukázat, že s námi Unie může počítat. Před volbami tím navíc naznačujeme, že dosud spíše skeptický přístup české vlády k přijetí eura se nyní mění.
juncker-17062015.jpg

Juncker navrhl jednání o smlouvách EU

13.09.2017 Pro posílení evropského obchodu se dnes v projevu před europarlamentem vyslovil šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker. Navrhl zahájit transparentní jednání o nových obchodních smlouvách s Austrálií a Novým Zélandem tak, aby mohly být dokončeny v roce 2019. Navrhl ale také, aby Evropská komise měla možnost prověřovat zahraniční investice do strategických oblastí v EU.
TOP5-21082017-LV-22.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.08.2017 1) Emisní skandál, který se týká německých výrobců automobilů, je rizikem pro největší evropskou ekonomiku. Zatím je však obtížné vyčíslit jeho dopad. Dnes to uvedlo německé ministerstvo financí ve své pravidelné měsíční zprávě.
meny 05092013.png

Zahraniční investice v Evropě byly rekordní

21.08.2017 Přímé zahraniční investice v Evropě překonaly v roce 2016 další rekord. Zahraniční investoři zahájili nejvíce projektů a vytvořili čtvrt milionu nových pracovních míst. V Česku díky přímým investičním projektům vzniklo přes 14.000 nových pracovních míst, což je meziroční nárůst o 53 procent. Vyplývá to z průzkumu atraktivnosti Evropy pro zahraniční investory společnosti EY.
cina 21072013.png

Čína omezuje investice domácích firem

18.08.2017 Čínská vláda hodlá zpřísnit pravidla pro investice domácích firem v zahraničí, zejména do nemovitostí, sportu a zábavy, s cílem omezit "iracionální" akvizice, zabránit korupci a dalšímu zadlužování firem. Uvádí to dokument Státní rady, z něhož čerpala agentura Reuters.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Obchodní systémy | Korelace měn | Offshore | Kathy Lien | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Market Profile | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | USD/CNH | Maloobchodní tržby | EUR/SEK | USD/EGP | USD/CZK | EUR/CZK | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnový trh | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | AOS | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Analýza cenných papírů | Anualizovaná volatilita | Zhodnocení | Arbitráž | Asset management | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Benchmark | Valná hromada | Beta | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bonita | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CAPEX | CEO | CFD | CME | Cable | Cap | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikát | Close | Konsolidace | DAX | Depreciace | Devalvace | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | ECB | ECOFIN | ERM | ERM II | ESM | Ekonomický indikátor | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | Exotická měna | Expanzivní politika | FOMC | FX | Fair Value | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Foreign Exchange | Forex trader | Forward | Futures | Fúze | G7 | Gap | Grafy | Hedge | High | IFO index | IPO | Index PX | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | LES | LTRO | Likvidita | Long | Loonie | Lot | Low | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Obchodování s měnami | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | Open | Osobní příjem | P/E | Parabolic SAR | Parita | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prémie | Průmyslové objednávky | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistance | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Short pozice | Spread | Standard & Poor's 500 | Sterling | Stop-Loss | Support | Swingový obchodník | Swiss | Pokladniční poukázky | Ticker | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Jihokorejský won | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Měnové války | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Mezibankovní trh | Makroekonomická data | Makroekonomické data | Zisk | Obchodní instrumenty | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Sázka | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Intervence na forexovém trhu | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Vývoj dolaru | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Partners | Obchodovat | Kurzové výkyvy | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Devizové intervence | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Index strachu | Swingové obchodování | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | FX trh | Rozvíjející se trhy | Time-Frame | Zásoby ropy | Dukascopy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | EURUSD | USDCAD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Likvidita trhu | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Facebook | Akcie Microsoft | Akcie Netflix | Akcie Volkswagen | Akciové burzy | Aktuality ekonomika | Aktuality z ekonomiky | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Automatické obchodní systémy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bollinger Bands | Brent | Britské libry | Brokerská společnost | Brokerské společnosti | Brokeři | Burzovní zpravodajství | CAD USD | Cena | Cena akcií | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České akcie | České koruny | Čínská burza | Čínské investice | Členské země eurozóny | Členské země Evropské unie | Degiro | DJIA | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Egyptská libra | Egyptská měna | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Ekonomika ve světě | Elektřina | ETF fondy | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropské měny | Exchange | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fitch rating | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Graf EURUSD | Graf nabídky | Graf nabídky a poptávky | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | HDP Francie | Hodnota akcií | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Intuice | Investice do akcií | Investice do nemovitostí | Investice peněz | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Safina | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak na akcie | EBay | Jak vydělat | Jak vydělat peníze | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní trh | Korporátní dluhopisy | Krátkodobé investice | Kursy valut exotické měny | Kurz akcií | Kurz měny | Kurz PLN | Kurzu měn | Kurzy | Kurzy exotických měn | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Moving Average | Nákup akcií | Nejlepší investice | Nejlepší investice peněz | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Odkup akcií | Online obchodování | Oslabení měny | PayPal | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Risk On | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | Slovník pojmů | Směnné kurzy | Société Générale | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | Světové burzy | Světové ceny ropy | Swingy | Španělská ekonomika | TopForex | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | US dolar | USD index | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj kurzu | Vývoj ropy | Webinář | Webináře | WTI | XM | Zahraniční měny | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | Finanční nástroj | EUR/PLN | CNBC | Obchodní pravidla | ZEW | ING | Buffett | Komise pro cenné papíry | Put | Andrej Babiš | Buy | CEPS | Current Ratio | Čistý dluh | Diskont | Dluhové trhy | Ekonomika Číny | Ekonomika EU | Elon Musk | EV | Ex-dividend | Free float | Hold | Hrubá marže | Christine Lagarde | Indie | Janet Yellen | Jeff Bezos | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | Petr Kellner | Range | Redukce | ROCE | Sell | Small caps | SPAD | Tovární objednávky | Vláda ČR | Výroční zpráva | Využití kapacit | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | Černé zlato | WSJ | WGC | Kmenové akcie | Převis | Primární emise | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Směrodatná odchylka | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Bohatý | Paul Krugman | Casino | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | S/R zóny | Know-how | Cukr | Retail | 1 milion | Burze | Dividendové akcie | Forex ziskové intradenní a swingové obchodní strategie | Investment | Traders | Asijské obchodování | Americké obchodování | Aramco | The National Investor | Rhodium | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Ernst & Young | Bank of New York Mellon | Royal Bank of Scotland | DPA | Intesa Sanpaolo | Natixis | Institut ZEW | Heritage Foundation | CNN | Wells Fargo | RBS | Microsoft | MSCI | ABN Amro | Westpac | Burzovní společnosti | Caterpillar | Sentix | DIHK | Berenberg | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | NATO | Nová Čína | Cantor Fitzgerald | BNY Mellon | Agentura AP | BBC | Agentura DPA | Reporty | Motejlek.com | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Růst ekonomiky eurozóny | Důležité fundamenty | Short squeeze | HUF/EUR | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Světová rada pro zlato (WGC) | MarketWatch | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | DZ Bank | Rolls-Royce | BMW | Wolfgang Schäuble | Televize ARD | Automobilový průmysl | Mark Carney | Averze k riziku | Ministr financí | Měnové riziko | Globální trhy | Fixní kurz | Stock Exchange | Renminbi | Evropské banky | Tržní volatilita | eFXnews | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Otočení trendu | Dlouhé pozice | Fundamentální ukazatele | Výnosová křivka | Energie | Dividendová sezóna | Rada ČNB | PriceWaterhouseCoopers | Earnings | Podnikatelé | Panevropský akciový index | KBC | BlackRock | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Ekonomické fórum | Volby v USA | Firemní investice | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Agentura Reuters | Politické napětí | Kybernetické měny | Averze vůči riziku | Sázet | Americké trhy | David Cameron | Bankovnictví | Obchodování CFD | Futures kontrakty | Referendum | Časová pásma | Ekonomická aktivita | Helicopter money | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Obchodní styl | Forbes | Prezident ECB | Americké firmy | Zpravodajský server | Index důvěry | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj dolarového indexu | Investice do technologií | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | Britské akcie | Nárůst úroků | Economic | Protiinflační tlaky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie v USA | Akcie bank | Ekonomické dopady | Forwardy | Akcie v Asii | Členství v EU | IHS | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Obchodování měnových párů | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Investiční bankéř | Program nákupu dluhopisů | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Styl obchodování | Britské hospodářství | Die Welt | Pokles libry | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Oslabení japonského jenu | Odchod z EU | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Britský ministr financí | Růst akcií | Odchod z Evropské unie | AAA | Rating AAA | Americké burzy | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Vystoupení z EU | Úvěrový rating | Kryptoměny | Les Echos | Ropné společnosti | Index Nikkei | FactSet | TradingView | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Šéf britské centrální banky | Cena mědi | Bezpečné dluhopisy | Teroristický útok | Regulace finančního sektoru | Britská banka Barclays | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Posílení eura | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | Akciové trhy ve Spojených státech | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Obchodování na forexovém trhu | Zajištění | Čínské devizové rezervy | Investice na devizových trzích | MES Advisers | Výnosy amerických dluhopisů | Výrobní index PMI | Investiční divize | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Tesla | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | Obchodování s finančními deriváty | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Úroková sazba Fedu | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Prodávat akcie | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Organizace ADP | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Silné euro | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Opatřením na podporu ekonomiky | Hlavní evropské indexy | Odhady trhu | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Mezinárodní investice | Ministr obchodu | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Firemní výsledky | Opatření na podporu ekonomiky | Oslabení jüanu | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Finanční ústav | Světové trhy | Ochota investovat | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Firemní zisky | Index amerických akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | TTIP | Kurz japonského jenu | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů v USA | Index cen domů | Odliv kapitálu | Investiční plány | Americké investiční banky | Softbank | ARM Holdings | Čínský statistický úřad | Měnové stimuly | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování eura | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Finanční domy | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Investice v Číně | Jihokorejský KOSPI | Sillicon Valley | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Obchodní pozice | Investování v zahraničí | Změna kurzu měny | Členské země EU | Tisková konference ECB | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Setkání G20 | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Tempo růstu ekonomiky | Mercedes | Pantheon Macroeconomics | ABN AMRO Bank | IHS Markit | Index KOSPI | German Industry UK | ex | Purple Trading | Oslabování měny | Rhodium Group | Kurzové zisky | J.P. Morgan | Fúze a akvizice | BBVA | Sázkaři | JPMorgan Asset Management | Credit Agricole SA | UniCredit SpA | ING Groep NV | Obchodování na zámořských trzích | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Bureau of Economic Analysis | Goldenburg Group | BHS | Aleš Michl | Breakout Trader | Návratnost investic | Protiruské sankce | Americký akciový trh | Margin trading | Kvantitativní utahování | Pavel Drahotský | Jerome Powell | Nejvýkonnější akcie | Akcie z portfolia | Mezinárodní obchodování | Diverzifikace investic | Diverzifikace aktiv | MiFID II | ETH | Invesco | Hodnota fúzí a akvizic | Index S&P/ASX 200 | Binance | Štěpán Hájek | Crypto | Krypto aktiva | Chicago Stock Exchange | Chicago Stock Exchange (CHX) | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Obchodování na trzích | John Maynard Keynes | Inverzní výnosová křivka | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Íránský riál | Airbnb | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Zvýšení těžby ropy | Obchodní války | LYNX webinář | Krypto | Peter Bukov | Analytik TopForex | Bitcoiny | Virtuální měny | Raytheon | Lockheed Martin | Analytik finančních trhů | Německá centrální banka | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Obchodní bariéry | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Renaissance Capital | Čínské měny | Globální růst | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Tok investic | Toky investic | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Čínský akciový trh | Geopolitické napětí | Nákup zlata | Domácí měna | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | RDSA | Royal Dutch Shell | Ether | Index Stoxx 600 | IPO kalendář | Americký dolarový index | Czech Fund | Obchodní rozhovory | Ríjál | USMCA | Akcie na burzách | Přímé zahraniční investice | Obchodní přebytky | Kompozitní index | Trh s ropou | NIESR | Burzovní operátor | Finanční skupina | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Obchodní investice | Dodávky ropy | Propad cen ropy | Long obchod | Konzultační společnosti | LYNX WhatsApp | Primární nabídka | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | BinckBank | Daňové reformy | Zvyšování úroků | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | M5S | Napětí na finančních trzích | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Pohyby na trzích | Steven Mnuchin | Fungování trhů | Americké podniky | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | Fiskální pakt | Veřejný dluh | Česká firma | Systém bitcoinu | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Sazby Fedu | Majetek | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | NDRC | WEF | Obchodovat s akciemi | Zpomalení světové ekonomiky | Obchodování na burzách | Makléřská společnost | Vysoké zisky | Finanční operace | Volatilita na měnovém páru | Irská pojistka | Obchodní jednání | Technický obchodník | Denní obchodník | Fundamentální obchodník | Dlouhodobý obchodník | Globální dluh | Velké riziko | Odložení brexitu | Obchodní operace | Pozornost trhu | Akciové burzy v USA | Palladiové akcie | Primární nabídka akcií | Mt. Gox | Mezinárodní investoři | Německé banky | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Ekonomický poradce | Zájem investorů | USTR | Makroekonomická situace | Obchodujte ropu | Akcie Lyft | Lyft (LYFT) | Uber Technologies | Plánované obchody | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Český průmysl | Zahraniční investoři | CNY | Nejznámější kryptoměny | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Německé firmy | Akcie firmy | Moje obchody | Oživení světové ekonomiky | Brexit bez dohody | Boris Johnson | BrandZ | NVDA | Nabídka akcií | iFX | Investice firem | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | South China Morning Post | Čínský trh | NATGAS | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Akcie a ETF | Ropné akcie | Obchodní pásmo | Blackstone | Pokles úroků | Coffee | Uranové akcie | Obchodní konflikt | Farmaceutické akcie | Pokles cen | Snížení úroků | Vanadiové akcie | Vanad | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Odvetná cla | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Britský premiér | Tomáš Pfeiler | Investice amerických podniků | Obavy z recese | Indická ekonomika | Investiční kapitál | Ekonomické problémy | Nejlidnatější země světa | AMZN | Volby v Británii | Sankce proti Íránu | Alan Greenspan | Thyssenkrupp | Čeští investoři | Růst mezd | Prosus | US500 | Deficit rozpočtu USA | Deficit rozpočtu | Saudi Aramco | Televize CNBC | Kjódó | Agentura Kjódó | Denní graf | Očekávání trhu | Italská vláda | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Novozélandská centrální banka | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Thomas Cook | Finanční situace | EMIR | Bublina na trhu | Snížení daní | Nejlepší vanadiové akcie | Energetické firmy | MetLife | ESG | GOOGL | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Předstihové indikátory | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | Jak se stát lepším investorem | Tržby v maloobchodě | Nejlepší výsledky | Geopolitické riziko | Obchodní dohoda | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Očekávané Earnings | Obchodní spory | Obchodujte | Styly obchodování | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Hospodářské krize | Platební společnost | ByteDance | TikTok | Huawei | Digitalizace | Světové akciové indexy | TOPIX | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Čínská média | Rozpočtový schodek | Deficit | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Institut WIFO | WIFO | Zpomalení německé ekonomiky | Ropný gigant | Politická situace | Německá vláda | IOT | Snížení úrokové sazby | Strategické partnerství | Investice do ropy | Larry Kudlow | Trinity | Obchodní příměří | Objem | Zpráva HSBC | Budoucí podnikání | Evropské firmy | Čínské podniky | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Hospodářský růst v Evropě | Trh práce | Vyšší sazby | Čínský export | Německý průmysl | Obchodní dohody | Inflace v říjnu | FRED | Vyšší volatilita | Alibaba Group | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | ČSÚ | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Luis De Guindos | Statistický úřad Eurostat | Tadawul | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | BAT | Parlamentní volby | Tesla Elon Musk | Aktuální obchodní příležitosti | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Ekonomický poradce Bílého domu | Poradce Bílého domu | IIF | Boom čínských investic | Objem čínských investic | Čínské zahraniční investice | USA a Čína | Růst cen | Borsa Italiana | Server BBC | CBI | Studie | BDI | IW | Server CNBC | HSBC Navigator | Bilance | Přebytek obchodu | Index DOW | Americký Senát | Co bude | Erste Group | Avast | Generální ředitel | PSA | GM | IPO Saudi Aramco | Čínský prezident | Hodnota kybernetické měny | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Příliv investic | Lagardeová | Si Ťin-pching | Výbor pro zahraniční investice | CFIUS | Vyšetřování | FIRRMA | Amazon | Axe Capital | Nálada spotřebitelů | Philip Lowe | Úrok | Louis Vuitton | Tiffany | LVMH | Arnault | Bernard Arnault | Miliardy | Technologie blockchainu | Přeshraniční platby | Global Times | Vyhlídky | EBRD | Američtí zákonodárci | Legislativa | Administrativa prezidenta | Domácí měny | INTC | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banky | Walt Disney | 5G | AFP | Valdis Dombrovskis | Inflační cíle | Naše ekonomika | Meziroční růst HDP | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Otto Daněk | Financovat | Omezení těžby | Předpovědi | Predikce vývoje | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | ADP | Vyhlašování zpráv | Inflace ve Švédsku | Jan Vejmělek | HUF | PLN | Na burze | Gabriel Štefaňák | Propouštění | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Firma Apple | USDIDX | Hospodářský výsledek | SoftBank Group | Visa | General Motors | NTT | Docomo | Enel | Výrazný pokles | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Čínský vývoz | Šinzó Abe | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Stavebnictví | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Phil Hogan | Problémy | NAFTA | Vládní výdaje | Tomáš Holub | ČNB Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Total | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Počet zemřelých | Konzervativní strana | Aramco na burze | Klesající klín | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Protekcionismus | Zrušení plánovaných cel | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Výsledek voleb | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Alstom | Moskva | PSA Group | HDP Německa | Časopis Forbes | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | United Technologies | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Mylan | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | Škoda Auto | Míra | RWE | Vivendi | Jaderné elektrárny | Accor | Daniel Křetínský | Britské volby | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Nižší úrokové sazby | Míra inflace v Británii | Premiér Boris Johnson | Předseda | Americké centrální banky | Dolar roste | Vojtěch Benda | Nabídka a poptávka | Skupina AXA | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Meziroční míra inflace v eurozóně | Eurokomisař | FedEx | FDX | xStation5 | Nejziskovější | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Sergej Rjabkov | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Lámání rekordů | Bydlení | Dovozní cla | Uber | Česká zbrojovka | EY | Odchod Británie z Evropské unie | Ztráta | NERV | Giuseppe Conte | Roční růst | ANSA | Miliardy korun | TRIPS | Kraft Heinz | Peter Navarro | Peking | Investiční ředitel | US100 | Wirecard | Šéfové amerických podniků | Růst hrubého domácího produktu | Ceny dluhopisů | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Američtí vojáci | ETF roku 2020 | Hospodaření | Paschal Donohoe | Placení daní | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Americké dovozy | Odškodné | IKEA | Altria Group | Netflix | NFLX | Inovace | General Motors (GM) | Míra inflace v eurozóně | Americké dolary | Výroba aut | Výroba aut v Německu | Washington | Daimler | VDA | Schodek zahraničního obchodu | Micron Technology | Microchip Technology | Objem průmyslových zakázek | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Prudké posilování koruny | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Sodexo | Von der Leyenová | Zpomalující ekonomika | RBA | Asociace exportérů | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Předběžné výsledky | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Nový rekord | Ministerstvo práce | Wall Street Journal (WSJ) | Čínský vicepremiér Liou Che | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Hodnota primární veřejné nabídky | Podnik | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Snížit úrokové sazby | Inflace v prosinci | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Vývoz z Číny | Počet bankrotů firem | Počet bankrotů firem v Japonsku | Počet bankrotů | Americké ministerstvo financí | SAP | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | ČNB Vojtěch Benda | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Meziroční růst spotřebitelských cen | Americké ministerstvo | Komisař pro obchod | Americké ministerstvo obchodu | Alibaba Group Holding | Ceny energií | Britské podniky | Banka Morgan Stanley | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Choose France | Zvolte Francii | Astrazeneca | General Electric (GE) | Kapitalismus | Globální přímé zahraniční investice | Trump | Davos | Čínské indexy | Zahraniční investice v Číně | Investice čínských firem | Belt and Road | Plán Číny | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Paypal Holdings | Brand Finance | Značka Amazon | Hodnota značky | Google | Samsung | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Midstream | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Většinový podíl | Negativní dopad | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Ukončení intervencí | České měny | Penzijní systém | Důchody | Americký kongres | Provozní zisk | Meziroční růst | SARS | Pandemie koronaviru | Pandemie | Motherboard | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Burzy v Šanghaji | Starbucks | Boeing | Vstupy | FIAT | Mexická ekonomika | INEGI | López Obrador | CCE Carlos Salazar | Carlos Salazar | Analytici Capital Economics | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Výdaje | Platit daně | Pesimismus | Čínská vláda | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Prodeje aut | Íránský ríjál | Převody peněz | Aktivity v Číně | Americká společnost | Sazby beze změny | Capital Group | Čínské strany | SEC | NFP | Rozhodování | Postmates | Snowflake | Zisky dolaru | Čínské ministerstvo | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Britský statistický úřad | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Dolarové měnové páry | Růst sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | NFIA | Růst na palladiu | Deutsche Telekom | Gilead Sciences | Prudký propad | Střední podniky | Akcie Novavax | Výroba v Číně | Šéfka ECB | Tržní úrokové sazby | China Merchants Bank | Čínské banky | Stabilita | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Hospodářská politika | Institut pro mezinárodní finance | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Snížení těžby | Výkyvy | Světový trh s ropou | Aktuální Price Action | Příležitost k nákupu | Ekonomika Evropské unie | WP | Videokonference | Rishi Sunak | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Technická recese | Prudký pokles | Aerolinky | Panevropský akciový index STOXX 600 | Olaf Scholz | Charlie Munger | Prudké výkyvy | Shenzhen Composite | Akcie Tencent | Tencent | Průmyslová výroba v Číně | Vládní představitelé | Další vývoj | Stimuly | Evropské země | Letectví | Velmi vysoká volatilita | Kabinet | Energetické společnosti | Největší propad | Vyšší úrok | Asijská seance | Stimul | Pokles vývozu | Burzy cenných papírů | Nákupy aktiv | Spotřebitelé | Šíření nového typu koronaviru | Automobilka | Dopady pandemie | Historie | Počet nakažených | Žádosti o podporu | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Mluvčí ČNB | Dnešní posílení | Pokles cen komodit | Ekologické organizace | Prodeje domů | Milton Friedman | Další pokles | Koronavirová krize | Unilever | Katar | Král Salmán | Salmán | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Keynes | Výrobce letadel | Hotovost | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Spoření | Sněmovna reprezentantů | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Graf dne | Další růst | Růst | Německý parlament | Roberto Azevedo | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Americká banka | Ratingová agentura S&P | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony | Hospodářský institut IW | Institut IW | Potenciál | Sněmovna reprezentantů USA | Německý statistický úřad | Křetínský | Šíření nákazy | Fiat Chrysler | Ekonomiky | Společnost Walt Disney | Akciový index S&P 500 | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Schodek | Poradce | Organizace | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Vláda Spojených států | Model Y | Údaje | IATA | Ekonomické škody | Ropný průmysl | Oživení v Číně | Obchodovat s cennými papíry | Sociální nepokoje | Prezident Vladimir Putin | Možnosti obchodování | Propouštění zaměstnanců | Dopady koronavirové krize | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Snížení produkce | Abdalazíz bin Salmán | Nejvyšší soud | Přebytek běžného účtu | Více peněz | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | EP | Statistiky | Vzrušení | USD za barel | Trade | S&P500 | Chesapeake Energy | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | BFM | Ministr pro energetiku | Reddit | Sociální síť | Debata | Posílení | Amundi | Kristina Hooper | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Lucembursko | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Norwegian Air | Ryanair | Volvo | Propad exportu | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Osobní výdaje | Maloobchod | Gilead | Společnost Gilead | Fondy obchodované na burze | Soud | Ekonomická poradkyně | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | PEPSICO | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Přeshraniční obchod | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Generovat zisk | Státy eurozóny | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Vládní deficit | Investice v zahraničí | Dluhy | Toyota Motor | Společnost Avast | Členské státy | Průmyslová výroba v Evropské unii | Členské země | Technologický pokrok | ONE | Účet platební bilance | Auta | Indexy v Asii | JD.com | NetEase | Xiaomi | Konsorcium | Vakcína | CL | Silná rally | Zboží z Číny | Jukos | Spolková vláda | Fiskální stimul | Fiskální a měnové stimuly | Hans Dieter Pötsch | Předseda dozorčí rady | Manažeři | GTAI | Contemporary Amperex Technology | Klíčové oblasti | Eli Lilly | GSK | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Omezení produkce | Čínské hospodářství | Renault | Canberra | Komunistická strana | Umělé inteligence | Investment management | Kia | JDE | Unie | ČR | Pokles investic | Salesforce | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Hertz | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Výrobce aut | Nissan | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | Rozhodnutí FOMC | Tržní situace | Zbrojovka | Hospodářská odvětví | Kommersant | Londýnské burzy | Německé vládní strany | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Tchaj-wan | Portugalský ministr financí | Hertz Global Holding | Hertz Global | Rozpočtový deficit USA | Největší světová ekonomika | EPH | Subvence | Index Nikkei 225 | Globální poptávka | Nestlé | Novo Nordisk | Český investor | Agrofert | Dluh Británie | Covid | Technologické firmy | Zahraniční kapitál | Vyspělé technologie | Společnost Rhodium | Guoxuan High-tech | Anhui Jianghuai Automobile Group | JAC Motors | Be & Cheery | Banka JP Morgan | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Představenstvo | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Koronavirová opatření | Nízké sazby | Výkyvy cen | Chesapeake | ONS | Úřad ONS | Míra zisku | Akcie Coca-Cola | Ukrajinská vláda | Společnost Uber | Situace na trhu práce | Setkání ministrů financí eurozóny | Novavax | Ant | Japonská společnost | Leva | Americký výrobce letadel | Silicon Valley | Ocenění | Inflace v Británii v červnu | Americká společnost Apple | Šance | SAE | Stellantis | Chrysler | Kyrylo Ševčenko | Růst tržeb | Ceny | Praha | Kolaps | Kolísání cen | Daňové příjmy státu | Technologické společnosti | Společnost XTB | Republikánští senátoři | Salesforce.com | Burzovní hodnota | Následky pandemie | Nikl | Čínská společnost | Největší firmy | Odveta | Důvěra | Ant Group | Známky oživení | Výzkumy | Indonésie | Růst vývozu | Slábnoucí dolar | Účetní normy | Lepší výsledky | Sputnik V | Ceny dováženého zboží | Letecká přeprava | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Americké ministerstvo spravedlnosti | Worldometers | Vládní koalice | Veřejný dluh Británie | Airbus Group | Slábnoucí americký dolar | Coca-Cola | Ruská vláda | Příliv kapitálu | Výrobní index | Americký soud | Elektrická auta | Kubánská vláda | Kuba | Transparentnost | Zdanění | Automobilka PSA | Fiat Chrysler (FCA) | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Vývoz do Spojených států | Čínské technologické firmy | Přímé investice | Investice amerických firem | Akcie NIO | Sílící dolar | Zadlužení Německa | Americký podnik | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Politici | Vývoj ceny akcie | Diverzifikovat | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Biden | Pracovní místa | Česká republika | Cineworld | Společnost Cineworld | Zápis z posledního zasedání Fedu | Odvolací soud | Měnový fond | Paul Milgrom | Robert Wilson | Výrobce letecké techniky | Jihokorejské společnosti | Koncern | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Embargo | Množství peněz | Digitální převody peněz | Nařízení | Reebok | Intel | Výrobce čipů | Poptávka a nabídka | Odklad splátek | Společnost Pfizer | Hospodářský vývoj | Exekutivní příkaz | Zisky bank | Íránská ekonomika | Rovnováha na trhu | Proražení | Zelené investice | Životní prostředí | Nio | Li Auto | Akcie americké společnosti | Norwegian Air Shuttle | Futures na DAX | Siemens | Bayer | BASF | LATAM Airlines | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Prezidenti Turecka | TCL | Trans Adriatic Pipeline | Alexandre de Juniac | Virgin Atlantic | Výsledky makroekonomických statistik | Úrokové sazby v Číně | Sazby v Číně | Očkování | Zadlužování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | EP Equity Investment | Lael Brainardová | Boeing 737 Max | Nálada investorů | Lenovo | Elektronické databáze | Počasí | Zvýšení těžby | Autopůjčovna Hertz | Ycharts | Počet pracovních míst | Samsung Electronics | Akcie Rio Tinto | Rio Tinto | Zhoršení ratingu | JD | ET7 | Evropské centrální banky | SNY | CARA | MJ | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | Philips | Čínské značky | BlackBerry | Obchodní bilance v USA | Obchodní deficit USA | Obchodní omezení | Rekordní rok | Mateřské firmy | Technologie společnosti | Nákup bitcoinu | Rostoucí úrokové sazby | Zajímavé akcie | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Negativní vývoj | Evropský výrobce letecké techniky | Rozhodnutí vlády | Air | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Graf US500 | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy | Covidová opatření | Terra | Admirals | Britská společnost | Pandemie covidu-19 | Investice společnosti | Dlouhodobý investor | Holubičí tón | Týdenní shrnutí | Platební prostředek | Tržní pohyb | xStation 5 | Vývoj hodnoty | Míra úspor domácností | Míra úspor | Bitcoinové transakce | Používání kryptoměn | Typologie tradera | Rostoucí ceny | Objednávky | Kapitálové zisky | Internetové společnosti | U.S. Steel | Francouzská společnost | Japonský akciový trh | Cenové úrovně | Hospodářské stimuly | Těžaři | Německé společnosti | Oslabení | Deník N | Zisk před zdaněním | První zvýšení sazeb | Ruský Davos | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum | SPIEF | Roscongress | Čínský vývoz a dovoz | Firmy z EU | Nayib Bukele | Prezident Salvadoru | Spotřeba domácností | Salvador | FAST | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Zneužití tržní síly | Tržní síly | Platidlo | Zajišťování | Gigafactory | Konkurence | XPeng | Prodej | Příliv přímých zahraničních investic | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Navýšení kapitálu | Graf akcie | Didi | Rating Číny | Obchodování na trhu | Elektrovozy | Programátor | Představenstvo ČEZ | Thajsko | Technologie | Americký výrobce | Protipandemická opatření | Nabídky akcií | Nákupní příležitost | Spojené arabské emiráty | Chování spotřebitelů | UST | Pivovar | Didi Global | Rada guvernérů | Podíl Číny | Taiwan Semiconductor Manufacturing | TSM | TSM.US | Americký trh | Odborník na kryptoměny | Odvětví | BHP | Divize | Načasování | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Uzavření obchodování | Rekord | Společný podnik | Bilion | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | University of Michigan | Náhoda | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Thomas Schäfer | Ministerstvo spravedlnosti | Daňový poplatník | Chování | Takata | Letecká společnost Virgin Atlantic | Společnost Virgin Atlantic | Rozpočtové příjmy | Britská společnost Cineworld | Dnešní kalendář | Německý výrobce | Zahraniční společnosti | Maynard Keynes | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | Jim Cramer | Varšava | Tokeny | Základní pojmy | Americká ministryně financí | Školení | ASX | Nedostatek čipů | Společnosti | Bitcoin jako národní platidlo | Národní platidlo | Chivo | Carlos Acevedo | Prezident Nayib Bukele | Salvadorci | Vydávané tokeny | Decentralizovaný systém | Athena Bitcoin Global | Prudké výkyvy cen | Salvadorská centrální banka | Rating dluhu Salvadoru | Měnové unie | Národní měny | Popularita kryptoměn | Erich García | Opatření | Dna | Evergrande | Nákladová inflace | Hnutí ANO | ANO | EFE | Agentura EFE | Uhlí | Financial Sector Conduct Authority | FSCA | Spojené arabské emiráty (SAE) | Plány na podporu ekonomiky | Salvadorský prezident | Přijetí kryptoměny | Vyšší hodnoty | Bukele | Etherea | Nio akcie | Kompenzace | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Německá automobilka Volkswagen | Úročení | Jün-nan | Gamble | Společnost Evergrande | Energetická krize | Hospodářské soutěže | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Vylepšení teorie aukcí | Lenovo Group | Minulá výkonnost | Příjmy z ropy | Vysoké ceny | Obilí | Pozornost | Zprostředkovatelé | Zboží dlouhodobé spotřeby | Adam Tooze | Ruský prezident | Klima | Lídři G20 | Česká národní banka (ČNB) | Soud v Haagu | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Průmyslový sektor | Další růst sazeb | Čínská Národní rozvojová a reformní komise | Nexi | Spotřebitelské ceny v Británii | TIM | Ruský trh | Změny klimatu | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Investice do projektů | | Zlotý | Fibonacciho retracement | Cykly | Rozšíření | Arm | Prognózy inflace | Liz Trussová | Fundamentální analýzy | Jaromír Gec | Druhá největší světová ekonomika | Cloudflare | Vstup na zahraniční burzy | Zahraniční burzy | Vlastnictví výroby | Výroby osobních automobilů | Vliv na ceny | Uniper | Miliardy USD | Tranzit ruského plynu | Těžař | Kartel OPEC+ | Petr Lajsek | Inflace v zemích Evropské Unie | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Hry | Cena akcií společnosti | Reality | Válka na Ukrajině | Akcie BHP | Švédská společnost | Závislost na Číně | Luxusní zboží | Invaze na Ukrajinu | Bezpečnostní situace | Ruské invaze na Ukrajinu | Čínský prezident Si Ťin-pching | Index PCE | Cenový index | Cenový index PCE | Sankce | Ruská armáda | Kyjev | Západní firmy | Mezinárodní vztahy | Ruská vojska | Ukrajinské ministerstvo financí | Elysejský palác | Vzdušný prostor | Japonský Nikkei 225 | Rheinmetall | Carlsberg | Raiffeisen | Invaze | Konflikt v Evropě | XTB Štěpán Hájek | Ukrajinský premiér | Denys Šmyhal | Řetězec | Řetězce | Aktivity v Rusku | Odchod z Ruska | Světové produkce | Čínští investoři | Ekonomický růst Číny | Stahování akcií | Vysoké ceny energií | Kapitálové kontroly | Kancléř Olaf Scholz | Měsíční report | Růst cen energií | Železárny | Zákonodárci | Vlastnictví | Normalizace měnové politiky | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Premiér Denys Šmyhal | Vzestupný trend | Zelenskyj | Tradingové webináře | Miliardář Elon Musk | Čínské investice v Evropě | Čínské přímé zahraniční investice | Čínské přímé zahraniční investice v Evropě | Ratingový výhled | ArcelorMittal | Nové daně | Prudká inflace | Christopher Waller | Nadnárodní firmy | ZEN | Přijetí | Snížení inflace | Marketingová komunikace | Plán restrukturalizace | Státní energetické společnosti | Zvýšení úroků | Míra inflace ve Spojených státech | Společnost GSK | Farmaceutická společnost GSK | Centrum | Prime | Daň z mimořádných zisků | Úvahy o dodatečném zdanění | Ukrajinská státní společnost | Zákon o snížení inflace | Upozornění | Firemní klienti | Německé ekonomiky | Dovoz z Ruska | Nidec | Pavel Heřmanský | Holding Agrofert | ACER | Monarchie | Fortum | Zvýšení daně | Daň z mimořádných zisků bank | Analýzy trhu | Nadnárodní korporace | Korporace | Shromáždění OSN | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Novinky | Administrativa | Války na Ukrajině | Taiwan Semiconductor | Výrobci čipů | Konec války na Ukrajině | Potenciál dalšího růstu | CZ | Vstupní S/R zóny | Ekonomické prostředí | Americký zákon o snížení inflace | Americký zákon o snížení inflace (IRA) | Zákon o snížení inflace (IRA) | Národní bezpečnost | Hang Seng (HSI) | HSI | Dolarové zisky | Zisky společnosti | Šéf automobilky Tesla | Nejdůležitější události | Cenový růst | Výprodeje | Semafor | Globalizace | Výbor chilské vlády | Chilská vláda | Matías Walker | Dominga | Ekologové | Andes Iron | Společnost Andes Iron | Silná koruna | Mzdové požadavky | Invest | Nové příležitosti | Heineken | Média | Vklady | Invesco Ltd. | Válka | Auchan | Prohlášení Bílého domu | Hedvábné stezky | Asie a Tichomoří | Tichomoří | Asie | Překážky | Dceřiné společnosti | Vysoké úrokové sazby | Závazek | Krize v oblasti nemovitostí | Náklady na půjčky | Snížená důvěra | Baterie | Partnerství | BYD | Nové investice | Spojenci Ukrajiny | Výrobní závody | Duševní vlastnictví | Společnost Casino | Dekret | Zhoršení ratingu Francie | Rozpoutání války | Omezení zahraničních investic | Omezení zahraničních investic v Číně | Litva | Versailles | Zvolte si Francii | Choose France (Zvolte si Francii) | Oneok | Magellan Midstream Partners | Společnost Oneok | Vice Media | Společnost Vice Media | Vice | Americký výrobce čipů | Zhoršení výhledu | Zahraniční investice v Německu | Robert Hermann | GTAI Robert Hermann | Germany Trade and Invest | Germany Trade and Invest (GTAI) | Milník | Státní svátek | Historický milník | Zahraniční fondy | Výhledy | Hodnocení rizik | Společnost Nasdaq | Zpomalující ekonomika Číny | Monitorování | Největší ekonomiky | Ukroboronprom | Schopnost Německa přilákat investice | Schopnost Německa | Přilákat investice | Německý ekonomický institut | Německý ekonomický institut (GEI) | GEI | Investiční podmínky v Německu | Investiční podmínky | Podmínky v Německu | Christian Rusche | GEI Christian Rusche | Ekonom GEI | Odliv investic z Německa | Odliv investic | Uvolněná měnová politika | Fimalac | Hospodářský model | Politické faktory | Novo | Paříž | Správy majetku | Odborový svaz | Sríttcha Tchavisin | Thajský premiér | Miliardové investice | Investice Tesly | Investice Tesly, Googlu a Microsoftu | Mnozí investoři | CHN.cash | Zavedení digitálního eura | Globální kalendář | Investice ve Spojených státech | Německý Rheinmetall | Nové technologie | Státní zástupce | Zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech | Posílení japonského jenu | Uvolněné měnové | Řízení společnosti | Snížení cen | Pandemie covidu | Historické maximum | Jakub Matis | Nippon Steel | ProCent | Makroekonomické faktory | Hospodářské cykly | Mezinárodní ekonomika | Demografické změny | Investice do čínských akcií | Obchody pro EUR/USD | Plánované obchody pro EUR/USD | Skupina Casino | Francouzský řetězec | Auchan Retail | Les Mousquetaires | Akcionáři a věřitelé | Julija Svyrydenková | Setkání ministrů financí EU | Setkání ministrů financí | Čínský premiér | Li Čchiang | Binance Pay | Trustee Plus | Trustee | FDI | Globální toky přímých zahraničních investic | Toky přímých zahraničních investic | Úřad Eurostat | Dotace | Velké hospodářské krize | BNY Mellon Investment Management | Aninda Mitraová | Li Čiang | Premiér Li Čiang | Obnovení důvěry | Obnovení důvěry investorů | Knight | Portfólia | D1 | W1 | Mluvčí | Prosperity | Jakub Holas | ČNB Jakub Holas | Vstup na trh | Americký burzovní operátor | Místopředsedkyně ukrajinské vlády | Ukrajinské vlády | Ed Knight | Nasdaq Ed Knight | Výkonný místopředseda | Regulace veřejně obchodovaných společností | Rozvoj ukrajinských kapitálových trhů | Burzovní operátor Nasdaq | USAID | Agentura pro mezinárodní rozvoj | Agentura pro mezinárodní rozvoj (USAID) | Budoucnost ukrajinské ekonomiky | Německé investice v Číně | Německé investice | Investice Německa | Investice Německa v Číně | Přímé zahraniční investice Německa | Akcie Heineken | Ekonomické trendy | Nákupy | Prodeje | Mezinárodní ekonomie | Co je to obchod | Centre William Rappard | Řešení sporů | Pravidla a dohody | MFN | Zásada nejvyššího zvýhodnění národa | Kolo jednání | Specializované dohody | Vliv na vývoz a dovoz | Přímý zahraniční investiční kapitál | Ekonomie a globální bezpečnost | Rozvojová pomoc | Kontroverze a výzvy | Budoucnost mezinárodního obchodu | Faktory ovlivňující obchod | Faktory ovlivňující obchod a mezinárodní ekonomii | Mezinárodní konkurenceschopnost | Technologický rozvoj | Regulace a právní normy | Právní normy | Globalizace a dodavatelské řetězce | Demografie | Světové hospodářské podmínky | Hospodářské podmínky | Jak funguje nabídka a poptávka? | Vliv obchodu | Vliv obchodu a mezinárodní ekonomie | Štempl | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Obchod a mezinárodní ekonomie | Obchod a mezinárodní ekonomika | Vlády | Investice v Německu | 256/2004 | Celý svět
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Zahraniční dluh
Zahraniční dluh ČR
Zahraniční dluh Ruska
Zahraniční držba dluhopisů
Zahraniční ekonomická aktivita
Zahraniční firmy
Zahraniční fondy
Zahraniční forex
Zahraniční FX
Zahraniční intervence

Následující klíčová slova

Zahraniční investice v Číně
Zahraniční investice v Německu
Zahraniční investoři
Zahraniční kapitál
Zahraniční měny
Zahraniční obchod
Zahraniční obchod České republiky
Zahraniční obchod ČR
Zahraniční obchodníci
Zahraniční obchodníci s cennými papíry
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít