Zahraniční forex

Rozbřesk: To nejzajímavější z české ekonomiky teprve přijde
07.04.2020 Česká ekonomika sice už nejspíše prochází obdobím recese, nicméně stále ještě dobíhají data z doby před korona-krizové. Těmi posledními jsou zatím výsledky průmyslu, stavebnictví a zahraničního obchodu, které byly zveřejněny teprve včera. Vyplývá z nich, to co už vlastně naznačovaly dřívější soft ukazatele, a sice že průmysl byl v utlumeném módu už před vypuknutím současné pandemie. Jeho výsledky nebyly nijak zlé a vlastně na ně nějaký čas budeme vzpomínat jako na vynikající.

Rozbřesk: Masivní destrukce sektoru služeb v Itálii ukazuje, na co se má připravit Španělsko
06.04.2020 Taková destrukce sektoru služeb, jakou v pátek ukázala čísla z Itálie, nemá v poválečném období paralelu. Index PMI ve službách spadl v Itálii na neuvěřitelných 17,4 bodu - extrémně pod hranici 50 bodů oddělujících expanzi od kontrakce. I když přes víkend zpomalil přírůstek počtu nových případů v Itálii (i ve Španělsku), vyhráno zdaleka není. Poslední zprávy z Číny ukazují, že se začínají objevovat nové případy koronaviru a některá restriktivní opatření se tak znovu vracejí do hry i tam.

Rozbřesk: Cena ropy raketově vystřelila. Končí cenová válka?
03.04.2020 Jízda ropy na horské dráze nabírá na obrátkách. Zatímco v březnu zkolabovala cena o více než polovinu, včerejší tweet Donalda Trumpa, dle něhož se Saúdská Arábie a Rusko dohodnou na bezprecedentním omezení produkce, následoval rekordní 46% cenový růst. Ten ropa nyní z větší části koriguje návratem pod hranici 30 dolarů za barel, což odráží fakt, že v tuto chvíli není vůbec jisté, kdy, v jakém rozsahu a zda vůbec ke koordinovanému omezení těžby dojde.

Rozbřesk: Aktivita v průmyslu jako pohled z útesu a Saúdové drtí trh s ropou
02.04.2020 Včerejší den byl doslova nabytý domácími ekonomickými událostmi. Ranní indexy nákupních manažerů v průmyslu (PMI) ukázaly, v jak se tuzemské firmy cítily těsně po zavedení nouzového režimu. Index propadl na 41,3 (z předchozích 46,5), což na první pohled nevypadalo až tak strašně. Zvlášť když si vzpomeneme na situaci po pádu banky Lehman Brothers, kdy se PMI dotklo dokonce třicítky. Na druhou stranu šlo teprve o začátek současné koronavirové krize, kdy teprve automobilky začaly oznamovat krátkodobé odstávky, které už některé z nich začaly prodlužovat.

Rozbřesk: Kurzarbeit v novém kabátě - jednodušší a snad i rychlejší…
01.04.2020 Včera česká vláda schválila další sadu opatření na boj s ekonomickými dopady epidemie COVID-19. Dobrou zprávou je, že definitivní pravidla pro kurzarbeit byla ve finále zjednodušena - k dispozici jsou dva typy podpor. První pro uzavřené provozy a zaměstnance v karanténě (80 % náhrady mzdy do 39 000 CZK) a druhá pro širší paletu podniků v případě výpadku surovin či poptávky (60 % náhrady mzdy a to do 29 000 CZK). Podle našeho průzkumu mezi podniky bude mít právě o druhý typ “plošnějšího” kurzarbeitu zájem velký počet podniků. Klíčové proto je, jak rychle nakonec bude MPSV schopné administrovat elektronické žádosti a zda skutečně peníze od podání žádosti podniky dostanou v řádu několika dní (více informací na https://www.mpsv.cz/web/cz/antivirus).

Rozbřesk: Start největší státní podpory v dějinách ČR
31.03.2020 Už od 12. března platí na území ČR nouzový stav a ještě (minimálně) do 11. dubna platit bude. Nástup restrikcí spolu s propadem domácí i zahraniční poptávky tvrdě zasáhl tuzemský podnikatelský sektor, který dnes bude s napětím vyčkávat na rozhodnutí o asi nejvýznamnějších vládních opatřeních na jeho podporu.

Rozbřesk: Dojdou v tomto týdnu trhům pozitivní stimuly?
30.03.2020 Akciové trhy zaznamenaly nejlepší týden od roku 2009 - index S&P 500 si připsal přes 10 %. Problém je, že vše přichází po týdenním propadu, který dosáhl skoro 15 % a navíc na konci uplynulého týdne už rozhodně nebylo na trzích tak veselo jako na začátku. Zisky v uplynulém týdnu byly reakcí na bezprecedentní stimuly centrálních bank a vlád, jejichž výdajové programy většinou přesahují 10 % HDP. Problém je, že v nejbližších týdnech už nedostaneme asi na této frontě nové pozitivní zprávy - již není mnoho “nového” na oznámení. Navíc platí, že stimulační balíky začnou efektivně podporovat ekonomiku až ve chvíli, kdy budou odstraněna karanténní opatření. V tuto chvíli dokáží pouze zabránit nejhorší ekonomické nákaze.

Rozbřesk: ČNB znovu a nejspíše ne naposledy snižuje sazby
27.03.2020 ČNB už podruhé během posledních dvou týdnů snížila svoji hlavní úrokovou sazbu, tentokrát o tři čtvrtiny procentního bodu na 1 %. Repo sazba se tedy vrací na úroveň, kde byla naposledy v létě 2018, nicméně je pravděpodobné, že na této úrovni dlouho nezůstane. Bankovní rada se totiž rozhodovala na základě aktualizované prognózy předpokládající útlum ekonomiky v rozsahu, který zde byl po roce 2008.

Rozbřesk: ČNB znovu a nejspíše ne naposledy snižuje sazby
27.03.2020 ČNB už podruhé během posledních dvou týdnů snížila svoji hlavní úrokovou sazbu, tentokrát o tři čtvrtiny procentního b...

Rozbřesk: Co dnes čekat od České národní banky?
26.03.2020 ČNB dnes bude opět řešit, jak co nejlépe pomoci v boji s ekonomickými důsledky koronaviru. Po mimořádném snížení sazeb o 50 bps pravděpodobně přijde další snížení o stejnou dávku na 1,25 %. Pro trhy a korunu to však nebude velké překvapení - očekávání většiny investorů jsou ještě agresivnější a počítají s tím, že úrokové sazby do tří měsíců klesnou až na 0,5 %. Podle našeho názoru ČNB nemusí být nutně tak agresivní s dalším snižováním úrokových sazeb. Rychlé pohyby mohou nastartovat na málo likvidních českých trzích novou volatilitu a zrychlit odliv kapitálu do zahraničí. A je otázka, zda nižší sazby nutně musí vždy převážit náklady spojené s vysokou volatilitou. I proto čekáme, že například na rozdíl od amerického Fedu, může být další snižování sazeb v Česku spíše postupné.

Rozbřesk: Koronakrize a svižné hospodářské oživení v nedohlednu
25.03.2020 Zatímco napříč světem pokračují jednotlivé státy v přijímání tvrdých karanténních opatření, situace v ohniscích koronavirové nákazy zůstává vážná. Jak v případě Itálie, tak zejména Španělska nadále strmě roste křivka počtu nově nakažených i mrtvých. Data z druhé strany Atlantiku naznačují, že se novým epicentrem pandemie stávají také Spojené státy. Virus navíc stále není pod kontrolou ani v Číně, odkud se rozšířil do zbytku světa. Optimistické scénáře ohledně sníženého post-koronavirového oživení, které kalkulovaly s relativně rychlým odezněním nákazy, tak dostávají významné trhliny.

Rozbřesk: Evropský PMI odkryje náladu firem na začátku koronavirové krize
24.03.2020 Čísla, která budou ještě nějaký čas chodit z ekonomiky – a samozřejmě nejen té naší – budou sice zajímavá, avšak vlastně budou v podstatě nic neříkající. O to více se trhy budou muset spoléhat na měkké ukazatele, které sice nejsou přesnými přehledy výsledků podnikového účetnictví, ale o to jsou zase rychlejší.

Rozbřesk: Panika má ke konci daleko, co sledovat v tomto týdnu?
23.03.2020 Těžko si představit v nejbližších dnech konec tržní paniky. Přes víkend narazil záchranný balíček Donalda Trumpa v celkovém objemu 2 biliony dolarů na odpor demokratických senátorů, nové případy rostou exponenciálně jako houby po dešti (dosáhly necelých 340 tisíc), Angela Merkelová je po kontaktu s nakaženým doktorem v karanténě a jako třešinka na dortu vystoupil James Bullard z amerického Fedu s odhadem 50 procentního propadu amerického HDP ve druhém kvartále a nárůstu americké nezaměstnanosti až na 30 %. Těžko si představit horší koktejl zpráv.

Rozbřesk: Česká vláda chce pomoci s udržením pracovních míst
20.03.2020 Česká vláda dál ladí balík ekonomické pomoci. Stát uhradí ze 100 % zaměstnavatelům výdaje na náhrady mezd a platů pracovníků v karanténě (zaměstnanci dostávají v takovém případě 60 % své mzdy). Pokud někdo z důvodu nařízení vlády musí provozovnu kvůli epidemii uzavřít, vláda uhradí podnikům 80 procent z náhrady mzdy (která v takovém případě dosahuje 100 % předešlé mzdy). Podrobně zde.

Rozbřesk: Bude český záchranný balík stačit?
19.03.2020 Reakce vlád a centrálních bank na prohlubující se ekonomické propady spojené s koronavirem neberou konce. Včera česká vláda oznámila dlouho očekávaný rozpočtový balík na boj s koronavirem. Celkový objem balíku (až 1 bilion korun) konečně odpovídá vážnosti situace. Je však otázka, zda přímá finanční pomoc (plánovaná na 100 miliard korun) nakonec nebude muset být vyšší.

Rozbřesk: Automobilový průmysl přepisuje výhled české ekonomiky
18.03.2020 Podle nejnovějších výsledků se automobilový trh v zemích EU v prvních dvou měsících roku – a tedy před rozvinutím koronavirové nákazy – meziročně propadl o 7,4 %. Poptávka na pěti největších národních trzích v rámci EU stejně jako na britském klesá, a tak zvýšený zájem o nové vozy na několika málo nejmenších tento trend nemohlo nijak citelně ovlivnit. Nejvíce tento útlum zatím pocítily francouzské a italské automobilky, nicméně je jen otázkou krátkého času, kdy pokles zájmu zaznamenají asi všichni. Poté, co někteří výrobci začali mít problém s dodávkami komponent z Číny, se tak rýsuje problém úplně jiný a mnohem zásadnější.

Rozbřesk: ČNB mimořádně zasahuje, ropa pod 30 USD/barel
17.03.2020 Bankovní rada ČNB na včerejším mimořádném zasedání snížila úrokové sazby o půl procentního bodu. Umazala tak nejenom překvapivé únorové navýšení repo sazby, ale dokonce ji vrátila na úroveň před loňským květnem. Vzhledem k tomu, že tento krok udělala zcela mimo svůj harmonogram a navíc i v době korunového výprodeje, je evidentní, že ČNB odstavila kurz na druhou kolej, byť sám o sobě uvolňuje měnové podmínky, a navíc je připravena dál jednat.

Rozbřesk: Fed sráží úroky na nulu a rozjíždí kvantitativní uvolňování
16.03.2020 Nejrychleji během víkendu přibývali nakažení ve Španělsku. Ovšem nejen tam, a tak sada opatření přijatých přes víkend pravděpodobně na přelomu prvního a druhého kvartálu do značné míry paralyzuje ekonomiku eurozóny. Španělsko podobně jako Itálie vstoupilo do úplné karantény, Francie k tomu má velice blízko a Německo zavřelo své hranice s Francií Švýcarskem a Rakouskem. A k tomu samozřejmě přišlo o víkendu také úplné vyhlášení karantény v Česku. Naše poslední revize odhadů na růst v eurozóně se pohybují okolo -0,7 % pro rok 2020 (Evropská komise odhaduje -1 %), ale s hloubkou a délkou dopadů epidemie se mohou odhady spíše dále zhoršovat. V Česku v tuto chvíli odhadujeme možnost snížení českých sazeb o 100 bps na nejbližším zasedání.

Rozbřesk: ECB nenadchla, koruna pokořila hranici 26 EUR/CZK
13.03.2020 Nadějný příběh, který „rozehrála“ evropská ekonomika na začátku roku, je pryč, i když jej budou ještě chvíli podporovat dobíhající měsíc dva stará data. S rozšířením koronaviru přichází reakce, které mění hospodářskou politiku i chování firem a spotřebitelů. Jestli ještě před několika málo týdny firmy uvažovaly, jak překlenou výpadek dodávek komponent z Asie, nyní už stojí před domácími (evropskými) důsledky v podobě komplikací v logistice, karantén zaměstnanců a někde i zavřených obchodů.

Rozbřesk: Jaké nástroje zbyly ECB pro boj s koronavirem?
12.03.2020 Christine Lagardeová má dnes nezávidění hodnou roli. Měla by investorům nabídnout lék na tržní paniku, ale má už prakticky vybraný zbrojní arzenál. Epidemie koronaviru zastihla ECB se sazbami v hlubokém záporu (-0,5 %) a s rozjetou politikou kvantitativního uvolňování. Přesto pravděpodobně nebude chtít stát se založenýma rukama. Zvlášť, když panika po mimořádných opatřeních Donalda Trumpa zastavující jakékoliv cesty z Evropy do USA pravděpodobně paniku ještě přiživí. Co tedy ECB dnes může nabídnout?

Rozbřesk: Bank of England nečekaně a mimo zasedání snižuje úrokové sazby
11.03.2020 Ekonomická data dál zůstávají ve stínu koronaviru. Ne proto, že by nebyla důležitá, ale především proto, že přicházejí se zpožděním a novou „realitu“ v podstatě ještě nestihla zachytit. Týká se to vlastně i české únorové inflace, která se sice znovu vzdálila cílové hodnotě centrální banky, nicméně pravděpodobně rozhodně ne na dlouho.

Rozbřesk: Nejhorší výprodeje od roku 2008, trhy čekají na reakce politiků a centrálních bankéřů
10.03.2020 Akciové trhy zažily nejhorší výprodej od roku 2008. Americké trhy musely být několik minut po otevření na 15 minut uzavřeny, protože ztráty rychle překročily povolených 7 %. I když se v pozdějším obchodování po znovu-otevření snažily trhy nalézt pevnou půdu pod nohama, nepovedlo se. Konečné ztráty tak překročily 7,5 %. Masivní výprodeje akcií reagující na extrémní nejistotu spojenou s koronavirem a padající ropou dostávají pod velký tlak vlády a centrální banky.

Rozbřesk: Kolaps jednání OPEC+: Saúdové startují cenovou válku, přichází éra super-levné ropy
09.03.2020 Páteční kolaps jednání členských států aliance OPEC+ otřásl globálním ropným trhem a víkendové dění situaci rozhodně nezklidnilo. Naopak, ne-dohodu na hlubších těžebních škrtech následuje faktické vyhlášení cenové války a zřejmě i navýšení těžby ze strany Saúdské Arábie. Po pátečním desetiprocentním propadu tak dnes ropa Brent pokračuje ve volném pádu. Ihned po otevření trhů spadla její cena o více než 30 % (nejvíce od války v Perském zálivu), aktuálně pak ropa odepisuje přibližně 25 % a obchoduje se až pod hranicí 35 dolarů za barel, kde byla naposledy v roce 2016.

Rozbřesk: Mzdy nepotvrdily optimismus ČNB, OPEC chce prudce omezit produkci a čeká na souhlas Ruska
06.03.2020 Zatímco finanční trhy se nyní zabývají spíše oceňováním důsledků šířícího se koronaviru a odhadují, kam až v rámci preventivní paniky zajde Fed a ECB, ČNB se dnes nepodařilo naplnit svou optimistickou prognózu, na jejímž základě v únoru překvapivě zvýšila své úrokové sazby.

Rozbřesk: Ropa nad propastí. Zachrání ji kartel OPEC?
05.03.2020 Zatímco americký Fed bojuje s negativními dopady nového koronaviru překvapivým snížením úrokových sazeb, kartel OPEC+ bude dnes a zítra jednat ve Vídni o hlubších těžebních škrtech. A jednání to rozhodně nebudou jednoduchá. Přestože cena ropy Brent propadla od počátku roku o více než 20 % až k hranici 50 dolarů za barel, mezi členskými státy nepanuje shoda, jak na koronavirový šok vlastně reagovat.

Rozbřesk: Fed vyráží do boje s koronavirem a snižuje sazby o 50 bps
04.03.2020 Včerejšek nám ukázal, že boj s koronavirem má různé podoby. Americký Fed sice neumí vyvinout vakcínu na očkování, zato však stále ještě dokáže nečekaně snížit úroky o 50 bazických bodů, jak se stalo včera. Otázkou je, zdali je taková reakce americké centrální banky přiměřená a žádoucí?

Rozbřesk: Po masivních propadech přichází rekordní akciový zisk
03.03.2020 Jízdu na hodně divoké horské dráze připomínají pohyby akciových indexů. Po největším týdenním propadu od pádu Lehman Brothers přichází naopak nejsilnější denní zisk za poslední dekádu. Index Dow Jones si připsal během včerejšího divokého obchodování přes 5 %. Velkou vzpruhu trhům dodala zpráva o chystané telekonferenci skupiny ministrů financí G7, které se účastní i centrální bankéři. Trhy věří, že dostanou koordinovaný stimulační balíček, který pomůže globální ekonomice se zotavením z propadu způsobeného epidemií.

Rozbřesk: Jak (ne)mohou centrální banky pomoci v boji s koronavirem
02.03.2020 Trhy se budou snažit na počátku týdne vzpamatovat z nejhoršího akciového masakru od pádu investiční banky Lehman Brothers. Americký index S&P 500 ztratil za uplynulý týden 11 %. A zdá se, že nové zprávy přes víkend nenabízí moc čerstvého optimismu. Přírůstky případů mimo Čínu dál zrychlují, zatímco čínské PMI spadly na historicky nejnižší úrovně vůbec, stejně tak jako výnos desetiletého amerického dluhopisu.

Rozbřesk: Nejhorší masakr od dob finanční krize, na volání po nižších sazbách centrální banky zatím neslyší
28.02.2020 Zatímco od nás i z dalších evropských zemí přicházejí povzbudivé zprávy o tom, jak jsou firmy optimistické pro následující měsíce, ať už to bylo lepší PMI, Ifo nebo včera důvěra v zemích EU, finanční trhy zdá se zajímá úplně něco jiného. A tím jsou zprávy o šíření koronaviru a jeho potenciálních důsledcích pro světovou ekonomiku. Zcela jasně je to vidět na vývoji úrokových či výnosových křivek, z nichž vyplývá, že trhy aktuálně „sází“ na velké uvolňování měnové politiky nejenom v USA, ale nyní už dokonce u nás. Investoři se vrací zpět k bezpečným aktivům – bez ohledu na jejich výnos – a zanechávají za sebou mj. oslabující měny, padající výnosy dluhopisů, akcie i komodity.

Rozbřesk: Trhy se zatím nedokáží vzpamatovat z korona-šoku
27.02.2020 Snaha Donalda Trumpa zastavit nervozitu spojenou s koronavirem vyšla včera naprázdno. Americké akcie po masivních propadech v pondělí a v úterý nakonec ani ve středu nebyly schopné zaznamenat pozitivní korekci. Zvolání Donalda Trumpa “nepanikařte, vše máme pod kontrolou”, se akorát trefila do zprávy o tom, že Kalifornie hlásí první případ koronaviru nejasného původu (tedy bez jasné vazby na původ nákazy), což ukazuje na pravděpodobné šíření epidemie napříč lokální komunitou.

Rozbřesk: Extrémní nejistota spojená s koronavirem vyhání investory z akcií
26.02.2020 Nejistota spojená s nástupem koronaviru zůstává extrémní. I když přírůstky infikovaných v Číně zpomalují, alarmující je rychlý nárůst nakažených ve zbytku světa, kde přírůstky nakažených zrychlují a jejich celkový počet přesáhl 2000. Vzhledem k dlouhé inkubační době je navíc pravděpodobné, že počet nakažených dál poroste.

Rozbřesk: Možná až příliš optimistická očekávání německého a českého průmyslu
25.02.2020 Německé soft ukazatele po pátečním relativně příznivém výsledku indexu nákupních manažerů v průmyslu zatím nepřestávají překvapovat. Docela dobře totiž dopadlo i včerejší Ifo, podle kterého firmy sice svoji současnou situaci hodnotí hůře, nicméně do budoucna hledí opět optimisticky. A zvlášť to platí pro průmysl, kde jsou očekávání firem nejvyšší za posledních třináct měsíců.

Rozbřesk: Šíření koronaviru v Evropě vrací na trhy strach
24.02.2020 První odhad indexu nákupních manažerů za měsíc únor ukázal na nečekané vylepšení podnikatelské nálady v průmyslu a odolnost sektoru služeb. Celkový index PMI tak vyskočil na šestiměsíční maxima. Zásadní problém ovšem je, že data byla sbírána na začátku měsíce, kdy rozsah problému koronavirus nebyl tak velký. Zdálo se, že zasáhne pouze čínský sektor služeb. Poslední zprávy o šíření koronaviru napříč světem staví tedy i únorové PMI z eurozóny do jiného světla a dělají z nich de facto stará čísla. Alarmující je zejména rozšíření koronaviru v Itálii, která zatím potvrdila 157 případů a 3 úmrtí. Dopad do hospodářství je prakticky okamžitý - z řady měst v Lombardii se nedá vycestovat bez speciálního povolení, ruší se fotbalové zápasy, karneval v Benátkách a Rakousko zastavilo veškerou vlakovou dopravu s Itálií.

Rozbřesk: Prodej aut v Číně propadá o hrozivých 92 %. ECB reviduje, nakupuje a reinvestuje...
21.02.2020 Zatímco ČNB letos v únoru, kdy se rozhodla úrokové sazby „jemně“ doladit a zároveň ve své prognóze zase nastínila jejich brzký pokles, potenciál ECB překvapovat je už téměř vyčerpaný. ECB se totiž pod novým managementem rozhodla letošní rok věnovat inventarizaci či revizi (jak chcete) měnově politických nástrojů, a to jak z pohledu plnění inflačního cíle, tak třeba i z ohledu na životní prostředí. Jak to celé dopadlo, a především jaké to bude mít vůbec implikace pro měnovou politiku této instituce, se uvidí nejdříve v listopadu.

Rozbřesk: Koronavirus - jak tvrdý úder dostává čínská ekonomika?
20.02.2020 Globálním finančním trhům dominuje již více než měsíc téma nového koronaviru, který zachvátil čínskou ekonomiku. Prudký cenový propad, jenž zprvu zasáhl především riziková aktiva s úzkou vazbu na čínský hospodářský cyklus, však v posledních dnech vystřídal opatrný nárůst optimismu. Ten pramení, jak ze snižujícího se počtu nově nakažených, tak z přesvědčení trhů, že virová nákaza bude mít sice významný, leč pouze krátkodobý negativní dopad na čínskou ekonomiku.

Rozbřesk: Česká koruna, aneb startuje období rychlejších zisků?
19.02.2020 Česká koruna v posledních dnech kvůli vyšším obavám z koronaviru zařadila zpětný chod a vrátila se do blízkosti 25,00 EUR/CZK. Jenom se potvrzuje, jak moc je dnes závislá právě na globálním sentimentu. Je však třeba rozlišit, zda jsou globální kapitálové toky pouze hybatelem volatility nebo dokáží korunu ovlivňovat trvale.

Rozbřesk: Automobilový trh EU na začátku roku propadl
18.02.2020 Letošní první čísla o registracích osobních automobilů v EU nedopadla rozhodně dobře. Úspěšný finiš loňského roku tak vystřídal propad o 7,5 %, který nelze svádět na vysoké srovnávací základy, protože ani loňský leden nepatřil pro prodejce mezi úspěšné měsíce. Jestli lze rychle najít nějaký důvod k mizerným lednovým číslům, tak to spíš bude až příliš svižný růst trhu v posledním čtvrtletí loňského roku, kdy se zájemci novými vozy „předzásobili“. Když se podíváme na pět největších evropských trhů, tak ani na jednom z nich se v lednu neprodalo více vozů než loni. Jen ve Francii se snížil počet nově registrovaných vozů o 13,4 %, v Německu o 7,3 % a v celé EU pak o necelých 90 tisíc. Tedy pokud v zájmu konzistentnosti časových řad započítáme i Británii, která už stojí mimo statistiky EU.

Rozbřesk: Německý HDP stagnuje. Takže teď indexy aktivity
17.02.2020 Německý HDP podle očekávání skončil hůř, než statistici původně očekávali. Na konci roku stagnoval. Je to především důsledek hlubokého propadu průmyslu ke konci roku 2019. Jeho pád byl nejrychlejší za posledních deset let, a to ještě před tím než se na scénu dostal koronavirus. Slabý výkon Německa ve čtvrtém kvartále ovšem do jisté míry souvisí s vyprcháváním jednorázových pozitivních impulsů z podzimu 2019, kdy se řada britských firem předzásobovala kvůli strachu z divokého brexitu a pomáhala tak dočasně průmyslu ke stabilizaci. To ostatně potvrzují i komentáře německých statistiků, které ukazují na negativní příspěvek zahraničního obchodu.

Rozbřesk: Na pořadu dne horší čísla z české ekonomiky
14.02.2020 Podle prvních výsledků platební bilance za celý rok 2019 skončil běžný účet ČR v červených číslech. To znamená, že na běžných transakcích odchází z ČR více peněz, než sem přichází. Přitom posledních pět let byl běžný účet platební bilance díky velmi dobrým výsledkům zahraničního obchodu a bilance služeb přebytkový.

Rozbřesk: Čína hlásí prudký nárůst počtu nových nakažených koronavirem
13.02.2020 Čínská provincie Hubei nahlásila prudký nárůst nových případů koronaviru (14840) i počtu mrtvých (242). Současně čínská vláda odvolala v postižené provincii šéfa tamní komunistické strany. Ukazuje se, že čínské úřady nemají situaci zatím pod kontrolou a paralýza čínské ekonomiky na začátku roku může být výraznější.

Rozbřesk: Dopady koronaviru na střední Evropu mohou být vážné, pokud bude paralyzován čínský průmysl
12.02.2020 Dopady koronaviru na globální ekonomiku i střední Evropu zůstávají nejisté. Naše analýzy nicméně ukazují, že hodně záleží na tom, zda epidemie výrazněji naruší i fungování čínského průmyslu nebo primárně zasáhne pouze sektor služeb. Pak by zejména dopad na Německo zkoušené skoro dva roky průmyslovou recesí byl výrazný a i dozvuky v Česku by byly jasnější.

Rozbřesk: Napětí na českém trhu práce zatím jen symbolicky polevuje
11.02.2020 Napětí na českém trhu nepolevuje, i když nezaměstnanost v posledních měsících narůstá. Tedy alespoň podle údajů z úřadů práce, podle kterých se v lednu zvýšila na 3,1 %, zatímco ještě před dvěma měsíci byla o půl procentního bodu níže. S přelomem roku nicméně přichází pravidelné zvyšování počtu nezaměstnaných v důsledku vypršení úvazků na dobu určitou, sezónních prací nebo optimalizace zaměstnanosti ve firmách. Není to nic nového, překvapivého a vlastně ani veskrze dramatického. Stále totiž byla lednová nezaměstnanost nejnižší minimálně od roku 2005 (dřívější data jsou počítána odlišným způsobem, a tak jsou nesrovnatelná) a pokud ji očistíme o sezónnost, tak je stále pod hranicí tří procent. Když k tomu připočteme další nárůst volných pracovních míst, kterých je stále více než nezaměstnaných – v některých okresech dokonce desetinásobně – vypadá to, že na českém trhu práce zůstává vše při starém.

Rozbřesk: Koronavirus hýbe dál trhy, eurodolar pod 1,10
10.02.2020 Koronavirus opět bude hýbat obchodováním na začátku týdne. Situace stále zůstává vážná, a proto velká část podniků v řadě čínských provincií pokračuje ve vynucených odstávkách produkce. To vše přes zjevný tlak centrálních autorit na to, aby se lidé co nejrychleji vrátili do práce.

Rozbřesk: ČNB po dlouhé době překvapila
07.02.2020 Už dlouho se nepodařilo ČNB tak otřást trhem jako včera, kdy překvapivě zvýšila své úrokové sazby. Ale popořadě. Nikdo na českém trhu s navýšením repo sazby nepočítal a vlastně ani komentáře samotných centrálních bankéřů nenaznačovaly, že se zrodila většina hlasujících pro další zpřísnění měnové politiky. Ranní čísla navíc ukázala, že kondice české ekonomiky není rozhodně nejlepší, neboť průmysl dál zůstává v útlumu a slabé zakázky, stejně jako už dříve i PMI naznačily, že lepší nebude situace ani v nejbližších měsících. Přesto se už tentokrát našla v bankovní radě těsná většina, která prosadila zvýšení sazeb ČNB v souladu s novou prognózou o čtvrt procentního bodu.

Rozbřesk: ČNB sazby nezmění, ale ponechá ve hře jejich růst
06.02.2020 Na dnešním zasedání ČNB budou centrální bankéři hodnotit dvě protichůdné tendence. Na jedné straně česká ekonomika viditelně zpomaluje, na druhé stále generuje relativně vysoké inflační tlaky. Banka oznámení měnově-politického rozhnudtí posunula o hodinu, tedy na 14:00. O hodinu je posunutá i následná tisková konference, která začíná v 15:15.

Rozbřesk: ČNB sazby nezmění, ale ponechá ve hře jejich růst
06.02.2020 Na dnešním zasedání ČNB budou centrální bankéři hodnotit dvě protichůdné tendence. Na jedné straně česká ekonomika viditelně zpomaluje, na druhé stále generuje relativně vysoké inflační tlaky.

Rozbřesk: Na trhy se vrací volatilita. Je strach z koronaviru u konce?
05.02.2020 Americké akcie si včera připsaly 1,4 % a index Nasdaq uzavřel na nových maximech. Na trhy se vrací volatilita. Včera to bylo počtvrté za posledních sedm seancí, kdy americké akcie zaznamenaly pohyb výraznější než 1 %. To vše přichází po období relativně bezprecedentního klidu z konce roku 2019.

Rozbřesk: Obrat průmyslu zůstává dál nejistý
04.02.2020 Tento týden nás čeká nejen první letošní rozhodnutí bankovní rady ČNB o nastavení úrokových sazeb, ale je to rovněž týden bohatý na čísla z české ekonomiky. A některá už máme dokonce za sebou. Tím prvním byl nepochybně index nákupních manažerů (PMI) v průmyslu, který dopadl o něco málo lépe než v prosinci (45,2 oproti 43,6), ale jeho hlavní poselství se tím vlastně vůbec nemění. Nachází se stále hluboko pod hranicí 50, takže průmysl dál podle PMI setrvává i na začátku roku ve fázi útlumu. Trpí nedostatkem zakázek, klesá produkce, firmy dál propouštějí a jsou nuceny i zlevňovat své výrobky. Se zpožděním tak na naše největší odvětví doléhá to, co pociťuje průmysl v Německu již delší dobu. I tam se v posledním měsíci PMI zvýšil (dokonce na jedenáctiměsíční maximum), nicméně fakticky dopadl téměř stejně jako v ČR, a tak podle tohoto průzkumu dál klesají objednávky, výroba i zaměstnanost. Jediný rozdíl je v tom, že německé firmy jsou ohledně budoucnosti optimističtější než ty české. Je otázkou, jak dlouho jim to vydrží, když jedním z důvodů má být oživení poptávky v Číně, která se v posledních týdnech potýká s šířícím se koronavirem.

Rozbřesk: Čínské akcie otevřely nejhůře za posledních 13 let
03.02.2020 Náladu v tomto týdnu bude dál určovat především strach z koronaviru. Silný propad čínských akcií dnes po ránu dokázala jen lehce zmírnit svými opatřeními čínská centrální banka. Ta napumpovala do finančního systému dodatečnou likviditu v celkovém objemu přes 170 miliard dolarů. I když v minulosti se dopady epidemií na globální ekonomiku ukázaly být zpravidla jako dočasné, je těžké říci, kdy panika nakonec dosáhne svého vrcholu. Trhy pravděpodobně potřebují vidět jistou kombinaci stabilizace nákazy a současně vidinu výraznějšího čínského rozpočtového stimulu. Tak jako tak se čínská ekonomika zkoušená obchodními válkami a slabým finančním systémem nevyhne výraznému zpomalení růstu. Otázkou pouze je, jak rychlé a výrazné nakonec bude post-epidemické oživení.

Rozbřesk: Nezaměstnanost v EU na minimu
31.01.2020 Výkon evropské ekonomiky sice nebyl v předchozím roce nijak obdivuhodný – ostatně potvrdí to nejspíš i dnes očekávaný předběžný bleskový odhad HDP za čtvrtý kvartál loňského roku – nicméně i tak stačil, aby nezaměstnanost v EU poklesla na úplné dno. Radost nad touto zprávou snad trochu zmírnit fakt, že časová řada nezaměstnanosti za evropskou osmadvacítku je docela krátká, protože začíná až v roce 2000. Dlouhodobě stále platí, že míru nezaměstnanosti v EU sráží dolů země mimo eurozónu (platí to už vlastně 13 let), kde na konci roku činila 6,2 %, zatímco v zemích platících eurem 7,4 %. Ale i tam nezaměstnanost klesá a už jen jedna desetina procentního bodu ji dělí od minima dosahovaného před velkou recesí. Pokud opustíme pohled relativních čísel a podíváme se na ta absolutní, je aktuálně v eurozóně bez práce 11,5 mil. a v celé EU 15,5 mil. lidí, z čehož více než milion „pochází“ z Velké Británie, která dnes o půlnoci EU formálně opouští. Takže podle nových statistik bude situace na evropském trhu práce vypadat mnohem lépe, i když lepší samozřejmě sama o sobě nebude.

Rozbřesk: Fed vyčkává, IKEA, Starbucks a Apple zavírají své prodejny v Číně kvůli koronaviru
30.01.2020 Tisková konference šéfa Fedu J. Powella po zasedání FOMC se tentokrát nesla v poněkud jiném duchu než obvykle. Tradiční salonní debata o bilanci makroekonomických rizik či připravované revizi měnové strategie Fedu byla totiž tentokrát vystřídána daleko techničtějším povídáním o tom, jak optimálně nastavit úroveň bankovních rezerv v systému. Něco, co nikdo přesně neví, ale co má velmi důležité implikace pro finanční trhy, neboť je velký rozdíl jestli Fed (například nákupy aktiv) zajistí nadbytek či naopak nedostatek bankovních rezerv.

Rozbřesk: České firmy si loni udržovaly solidní ziskovost
29.01.2020 Zatímco trhy se už v pátek dozví, jak si asi vedla eurozóna v posledním kvartále loňského roku, na první české předběžné odhady si budeme muset počkat ještě do poloviny února. Centrální banka tak nebude mít k dispozici jedno z nejvýznamnějších a pozornosti nejvíce dostávající číslo, nicméně už na začátku únorového zasedání se alespoň dozví, jak si vedlo největší tuzemské odvětví – průmysl – v závěru roku. Stěží se dá čekat, že to bude výborný nebo alespoň dobrý výsledek, a tak se nedá asi předpokládat, že by se většina v bankovní radě hned chtěla přiklonit ke zvýšení úrokových sazeb. V každém případě mají centrální bankéři už jen jeden den na to, aby své aktuální naladění odkryli prostřednictvím komentářů a možná alespoň naznačili, jakým směrem se ubírá nová prognóza ČNB, která bude zveřejněna až po zasedání.

Rozbřesk: Koronavirus a ropný trh: černá labuť roku 2020?
28.01.2020 Jen co odeznělo bezprostřední napětí spojené s americko-íránským konfliktem, se globální trhy dostávají znovu pod tlak, tentokrát v souvislosti s rostoucí obavou z šíření čínského koronaviru. Ten přináší ztráty napříč rizikovými aktivy, přičemž ušetřeny nezůstaly ani měny ve středoevropském regionu. Ještě dramatičtější je pak propad v případě ropy Brent, která jen za poslední týden odepsala téměř 10 procent a sesunula se až pod hranici 60 dolarů za barel, nejníže od října minulého roku.

Rozbřesk: Potvrdí se lepší kondice německé ekonomiky?
27.01.2020 První zasedání jedné z nejvýznamnějších centrálních bank na světě je za námi a další je na řadě už tento týden. Ale popořadě. V minulém týdnu trhy zaznamenaly spokojenost, s jakou hodnotí současnou situaci ECB, která současně oznámila velkou revizi své měnové politiky. Její výsledky se dozvíme sice nejdříve až v listopadu, nicméně budou nepochybně zajímavé už proto, že ECB chce svoji politiku vyhodnocovat hodně ze široka, včetně environmentálního pohledu. A než se centrální banka dopracuje k výsledkům této velké inventury, nebude nejspíše chtít nic měnit. Ať už půjde o sazby nebo rozsah kvantitativního uvolňování. Ekonomický vývoj eurozóny jde totiž správným směrem, ale stále ne dost rychle, a tak se na podpůrné politice dál nic měnit nemusí. Nakonec ani v pátek zveřejněné předběžné lednové indexy nákupních manažerů nenaznačují výrazné oživení ekonomické aktivity v eurozóně, byť některé pozitivní signály v jednotlivých subindexech PMI můžeme vidět – zejména v případě Německa. Zda jde skutečně o nový a především přesvědčivý trend, může napovědět už dnešní Ifo, od kterého se očekává další mírné zlepšení, a to jak v případě hodnocení současnosti, tak i očekávání německých firem pro další měsíce.

Rozbřesk: ECB zahájila revizi své politiky
24.01.2020 Včerejší zasedání ECB nepřineslo žádnou změnu měnové politiky této centrální banky, a tak úrokové sazby zůstávají tam, kde byly. Kvantitativní uvolňování (QE) odstartované teprve v listopadu pokračuje v nezměněném rozsahu. QE chce ECB ukončit jen těsně před tím, než začne zvyšovat úrokové sazby.

Rozbřesk: ECB startuje velkou revizi měnové politiky, co čekat?
23.01.2020 ECB dnes oficiálně nastartuje velkou revizi měnové politiky, která pravděpodobně bude trvat až do konce roku 2020. Dnes bude ovšem trhy zajímat především celkový záběr chystané revize. Podle našeho názoru bude mít skutečně široký záběr a bude řešit hned několik velkých otázek.

Rozbřesk: Koruna testuje nová maxima, nad trhy hrozí čínský koronavirus
22.01.2020 Na dluhopisový trh eurozóny už třetím měsícem míří příval nových eur v podobě restartovaného kvantitativního uvolňování ECB, které spolu s jejími reinvestičními nákupy představuje, spolu formuje poptávku a deformuje výnosy. ECB se může pochlubit dalším rozšířením portfolia dluhopisů zúčastněných, jehož hodnota na konci prosince dosáhla necelých 2,6 biliónů eur. V takové konstelaci se pak stávají čísla o hospodaření veřejných financí nebo dluhové statistiky dočasně druhořadými, nicméně stále jde o zajímavé čtení, třeba s ohledem na dlouhodobě stanovená pravidla Unie.

Rozbřesk: MMF zhoršuje globální výhled, startuje setkání v Davosu
21.01.2020 Mezinárodní měnový fond zhoršil výhled pro tento i příští rok a současně snížil odhad růstu za rok 2019. Globální ekonomika v roce 2019 rostla podle odhadů MMF nejslabším tempem od roku 2009, a to pouze o 2,9 %. A ani plánované oživení růstu není nijak silné - v následujících dvou letech má globální ekonomika zrychlit na 3,3 a 3,4 %.

Rozbřesk: ECB bude vysvětlovat strategickou revizi, ČNB se připravuje na pomalejší růst
20.01.2020 Tento týden by měl být ve znamení setkání v Davosu a zasedání ECB. Ve Švýcarsku hlavní debaty sice začínají až v úterý, ale již dnes pro ně MMF připraví půdu novým globálním výhledem. Ten by mohl být vzhledem k nižšímu obchodnímu napětí a jasnější brexitové trajektorii lehce příznivější. Žádný velký optimismus ale čekat nelze - světová ekonomika rostla v uplynulém roce nejslabším tempem od roku 2009, řada ekonomik teprve hledá dno průmyslové recese a jednání o obchodní dohodě mezi EU a Velkou Británií rozhodně nebude procházkou růžovým sadem.

Rozbřesk: Čína roste nejpomaleji za 29 let a těžko nabere rychle novou sílu
17.01.2020 I když včera americké akcie podporovány úlevou okolo obchodních válek a solidními zisky lámaly nová maxima, Čína jako by zvedala varovný prst. HDP v roce 2019 rostlo nejpomaleji za posledních dvacet devět let s tím, že výsledek za poslední kvartál ještě lehce zaostal za očekáváním trhů. Pohled na čínská čísla, i když jim nemusíte stoprocentně věřit, ukazuje na prohlubující se strukturální problémy světové ekonomické dvojky. Přeinvestovanost řady odvětví, slabý finanční systém a stárnoucí populace jsou problémy, které tu byly před obchodní válkou s USA a zůstanou tady i po středečním uzavření dočasného příměří.

Rozbřesk: Zájem o nová auta nepolevuje, koruna nejvýš za 7 let a ruský rubl v klidu
16.01.2020 Nakonec to nebyl až tak špatný rok, budou si moci říct nad dnešními čísly o registracích osobních automobilů v EU některé automobilky. Sice se čekal symbolický útlum evropských prodejů, avšak ty se ve finále zvýšily o 1,2 %, hlavně díky vývoji v Německu, kde se loni registrovalo o 5 % více nových vozů než v roce 2018. Na celkovém nárůstu se pak tento samotný trh podílel z 95 %. Z pěti největších trhů v EU rostly tři, výjimkou byla pouze Velká Británie, kde v době brexitové nejistoty docházelo ke konsolidaci trhu po předchozím boomu, a Španělsko.

Rozbřesk: Českou korunu posiluje vyšší inflace a optimismus. Co čekat dál?
15.01.2020 Česká koruna včera vyrazila vstříc novým ziskům a dostala se až do okolí 25,15 EUR/CZK. Od nového roku si tak připsala skoro jeden a půl procenta (optikou posledních let nebývale prudký zisk) a je na dostřel od post-intervenčních maxim. Co stojí za poslední vlnou optimismu a má šanci vydržet?

Rozbřesk: Česká inflace ještě výše nad cílem
14.01.2020 Česká inflace se v prosinci opět vzdálila od prognózy centrální banky i od horní hranice jejího tolerančního intervalu. Odchylka v prvním případě odpovídá třem desetinám procentního bodu, ve druhém pak dvěma. Na první pohled je tedy ideálním důvodem k tomu, aby centrální bankéři znovu sáhli na úrokové sazby a posunuli je směrem k vytoužené neutrální úrovni. Takto by mohlo být rozhodování velmi snadné, nicméně museli by zároveň zcela odhlédnout od všeho ostatního. Od politiky ECB, stejně jako od faktu, že naše ekonomika teprve se zpožděním následuje západní Evropu a zpomaluje.

Rozbřesk: Česká inflace zůstává vysoko nad cílem, co na to ČNB?
13.01.2020 Inflace v celé střední Evropě míří vzhůru. Již v listopadu se česká, stejně tak jako maďarská, inflace vyšplhala nad 3 %. V sousedním Polsku přinesla prosincová čísla další šokující nárůst až k 3,4 %, a tak byla velice ostře sledovaná dnešní česká čísla za prosinec. Zítra budou i ta maďarská.

Rozbřesk: Jakože nízká inflace? To si asi děláte…
10.01.2020 Chodíte do obchodů? Jako normálně nakupovat? A máte pocit, že by ceny rostly v posledních letech v průměru jen o 2 % ročně? Já, když ráno vytáhnu peněženku, abych si zaplatil snídani, mám tíživý pocit, že tomu tak není. Centrální bankéři nás přitom neustále přesvědčují o tom, že inflace je proklatě nízko, ve světě plno rizik a proto je třeba stále přilévat olej do ohně (čti držet úroky blízko nuly a tisknout masivní objemy peněz). Přitom, když už se inflace ocitne viditelně nad inflačním cílem, tak centrální bankéři spustí oblíbenou písničku o tom, že vysoká inflace je způsobena faktory mimo jejich kontrolu. K tomu obvykle dodají, že centrální banka vlastně cílí na úplně něco jiného, než je růst agregovaného spotřebitelské koše, s nímž je konfrontována normální domácnost, která potřebuje nakrmit své děti, svítit a občas jezdit autem. K tomu dvě hezké historky z poslední dnů…

Rozbřesk: Německo vyhlíží konec průmyslové recese
09.01.2020 Listopadový výsledek německého průmyslu ukázal, že konec roku byl ve znamení hledání dna průmyslové recese. Po mizerném říjnovém propadu přinesl listopad uklidnění a návrat k úrovním výroby z konce třetího kvartálu. Možná se tedy začíná blýskat na lepší časy, což ostatně velice opatrně naznačují také poslední průzkumy mezi německými podnikateli (indexy Ifo a PMI).

Rozbřesk: Írán vrací úder a útočí na americké základny. Ropa a zlato zdražují
08.01.2020 Bezpečnostní situace na Blízkém východě se v průběhu včerejší noci opět výrazně zhoršila v reakci na íránský raketový útok proti americkým vojenským základnám v Iráku. Ten přišel jako odplata za zabití elitního generála Sulejmáního a na globálních trzích se okamžitě projevil nárůstem nejistoty a útěkem do bezpečných přístavů (cena zlata je tak například nejvýše od roku 2013). Prudkým růstem o více než pět procent reagovala na útok také ropa, aby dnes ráno část zisků odmazala a vrátila se zpět pod 70 USD/barel.

Rozbřesk: Akciové trhy i středoevropská měny odclonily blízko-východní napětí, euro by mohlo rozšířit zisky
07.01.2020 Česká koruna se díky příznivému globálnímu sentimentu posunula až pod úroveň 25,30 EUR/CZK, což jsou nejsilnější hodnoty od dubna 2018 (25,23). Právě tyto úrovně by měly fungovat jako další přirozená technická bariéra, kterou se investoři mohou v nejbližších týdnech pokusit otestovat.

Rozbřesk: Eskalace napětí mezi USA a Íránem může zbrzdit riziková aktiva…
06.01.2020 Eskalace napětí mezi Íránem a USA bude dál hlavním motorem tržních pohybů. Akciové trhy a riziková aktiva obecně zakončila rok 2019 na optimistické vlně a i díky tomu se například česká koruna posunula v posledních dnech na nejsilnější úrovně od dubna 2018. Optimismus trhů může být ovšem podle mnoha měřítek přehnaný. Například podíváme-li se na americký trh. Investoři velice optimisticky počítají s růstem zisků skoro o 10 %, a to ve chvíli, kdy většina analytiků včetně nás nepočítá s tím, že by americká ekonomika letos jako celek měla růst rychleji než o 2 %.

Rozbřesk: Pohádkový start středoevropských měn do roku 2020
03.01.2020 Pohádkový čas, do kterého nás tlačily všechny domácí televizní kanály posledních čtrnáct dní, si včera mohli užít i globální investoři, neboť s příchodem nového obchodní roku začala zpevňovat prakticky všechna aktiva - počínaje akciemi, přes dluhopisy až po komodity. Unisono se také dařilo středoevropským měnám, když si česká koruna dokonce sáhla na nejsilnější hodnoty od dubna 2018.

Rozbřesk: Ekonomické trendy nastupující dekády, aneb na co se připravit?
02.01.2020 Posledním dnem roku 2019 uzavřela svou kapitolu také minulá dekáda, jejíž začátek poznamenaly následky velké hospodářské krize, zatímco jejímu konci dominovaly obavy z blížící se recese. Ty se sice prozatím nenaplnily, nicméně vše nasvědčuje tomu, že nejistota ohledně vývoje světové ekonomiky přetrvá i v tomto roce. Co dalšího nám minulá dekáda může napovědět o hlavních trendech pro nastupující dvacátá léta?

Rozbřesk: Vyvedený rok 2019
31.12.2019 Rok 2019 je už téměř za námi, a tak přichází jako již tradičně na řadu bilancování. Nebyl to vůbec špatný rok a dokonce se obešel bez velkých překvapení. Naše ekonomika vstoupila podle očekávání do fáze cyklického zpomalení, nicméně celkově si nevedla vůbec zle. Růst zůstal nad dvěma procenty, nezaměstnanost rekordně nízká, závěr roku trochu poznamenala neočekávaně vyšší inflace.

Rozbřesk: Udrží si koruna optimismus v příštím roce?
30.12.2019 Česká koruna si ke konci roku udržuje až podezřele dobrou náladu. Kombinace optimismu okolo brexitu a obchodních válek s první várkou lepších podnikatelských nálad z Německa hraje celému regionu do karet. Koruna je tak po delší době silnější, než jí předpovídá ČNB, a je pro centrální bankéře trochu netradičně argumentem, proč sazby nezvyšovat. Udrží si však česká měna svoji dobrou náladu i v příštím roce?

Rozbřesk: Nadílka nových státních dluhopisů bude příští rok výrazně menší
27.12.2019 Výrazně méně nových státních dluhopisů slibuje pro rok 2020 nová Strategie financování a řízení státního dluhu, kterou vydalo Ministerstvo financí ČR. Zatímco ještě v tom letošním MF potřebovalo pro financování splatného dluhu a schodku rozpočtu cca 329 mld. korun, které mělo podle svých záměrů (aktuální strategie) na trhu vypůjčit, v příštím roce je o poznání skromnější. Na pokrytí starých dluhů a naplánovaný rozpočtový deficit bude potřebovat vydat papíry jen za 271 mld. A ve svém výhledu navíc počítá, že v následujících dvou letech bude nabídka nových papírů ještě chudší, tedy pokud se letos nepřikloní více na kratší konec křivky.

Rozbřesk: Co stálo za růstem akcií v roce 2019…
23.12.2019 Akciové indexy dál zdolávají nová maxima a jejich letošní výkon se zdá být až trochu neskutečný. Máme za sebou rok, který byl ve znamení výrazného nárůstu napětí v globálním obchodě - ten poprvé za posledních deset let reálně padal a globální růst byl i proto nejpomalejší od pádu investiční banky Lehman Brothers (činil pravděpodobně pouze 3 %). I kvůli tomu rostly zisky amerických podniků v roce 2019 (index S&P 500) podle dosavadních odhadů pouze o 1 %. To je velkých sešup z více níže 20% dynamiky růstu zisků v roce 2018. Proč si tedy nakonec americké akcie připsaly právě letos více než 20% zisky?

Rozbřesk: Dolar a bezpečné přístavy - budou ve 2020 pod tlakem?
20.12.2019 Americký dolar zažil podařený rok. Globální nejistota mu hrála do karet a v říjnu na okamžik dostala nejostřeji sledovaný měnový pár dokonce pod 1,10 dolaru za euro. Strach z rozjezdu obchodních válek a neřízeného brexitu hnal tou dobou investory do “bezpečného” dolaru nehledě na skutečnost, že americký Fed hned třikrát snížil úrokové sazby. Role dolaru jako “bezpečného přístavu” se tedy opět potvrdila i bez toho, že ji holubičí Fed trochu mírnil.

Rozbřesk: Zvýšení sazeb ČNB přijde na řadu až s vyšším růstem v eurozóně
19.12.2019 Bankovní rada ČNB se rozhodla i v prosinci nepřekvapovat a ponechala úrokové sazby beze změny. Stejně jako v září a v listopadu pro toto rozhodnutí hlasovalo pět centrálních bankéřů, zatímco dva další preferovali zvýšení sazeb o čtvrt procentního bodu. Nezměnil se výsledek ani argumenty, které za ním stojí. Opět převážily důvody o přetrvávajících zahraničních rizicích a nejistotách, které nezměnil ani nadcházející brexit, a tak argumenty o vyšších domácích inflačních tlacích ani tentokrát nepřevážily. Na první pohled tedy zůstalo vše při starém, nicméně něco se přece jen změnilo, nebo lépe řečeno vyjasnilo.

Rozbřesk: Letos poslední zasedání ČNB nebude nezajímavé
18.12.2019 Poslední zasedání ČNB v tomto roce nebude zase tak nezajímavé. I když centrální banka nemá ve zvyku nic zásadního měnit na prosincových zasedáních, toto může patřit k těm zajímavějším.

Rozbřesk: Nepřesvědčivé výsledky PMI v eurozóně, koruna před ČNB sílí
17.12.2019 Už jen den zbývá do posledního letošního zasedání ČNB, kde budou centrální bankéři opět řešit otázku, zda zvýšit či nezvýšit úrokové sazby. A znovu bude na stole nejenom otázka naplňování aktuální prognózy, ale také vyhodnocení dalších nových čísel z domácí a zahraniční ekonomiky, která více méně postrádají důvod k optimismu. Příkladem budiž včera zveřejněný předběžný PMI za eurozónu, Německo a Francii, který sice na první pohled nevypadal nijak zle (v Německu se dokonce symbolicky zvýšil), nicméně zas až taková hitparáda to nebyla.

Rozbřesk: Akcie opatrně dobývají nové rekordy
16.12.2019 Konec týdne byl ve znamení velké úlevy z klesajícího geopolitického napětí. Jasný mandát pro Borise Johnsona výrazně snižuje nejistotu spojenou s brexitem alespoň pro nejbližší měsíce. A současně s tím světlo světa spatřila první fáze americko-čínské obchodní dohody. Ve zkratce je o tom, že se Čína zavázala nakupovat ve velkém americké výrobky.

Rozbřesk: Britští konzervativci drtivě vítězí, libra i euro posilují
13.12.2019 Akcie zažívají příjemné časy. Geopolitická nejistota, která je sužovala po většinu tohoto roku jako by v jeho závěru pomalu vyklidila pole. Spojené státy a Čína se podle posledních zpráv mílovými kroky blíží první fázi obchodní dohody a včerejší volby v Británii mají jasného vítěze - a tím pádem i jasně narýsovanou brexitovou trajektorii pro nejbližší měsíce.

Rozbřesk: Britské volby centrem dění na libře i euru, ECB zřejmě lehce sníží inflační výhled
12.12.2019 Řada Britů věří, že dnešní volby přinesou konečně trochu jasno do otázky brexitu. I proto si také v průzkumech udržoval v posledních týdnech náskok Boris Johnson, jehož plán je při porovnání s opozicí přece jen trochu přímočařejší - odejít z Evropské unie na konci ledna, a to podle poslední s Bruselem předjednané dohody. Pokud dnes konzervativci získají ve sněmovně většinu, nechá Johnson pravděpodobně ještě před Vánocemi hlasovat právě o této výstupní dohodě a libra může ještě mírně posílit. Trhy však do značné míry na tento scénář sází a výraznější prostor pro posílení libry už před sebou nevidíme - také kvůli přetrvávající vnější nerovnováze Británie (deficit běžného účtu opět přesahuje 3,5 % HDP) a současně kvůli tomu, že rozvodová dohoda s EU teprve nastartuje novou složitou kapitolu vyjednávání obchodní dohody Británie s EU.

Rozbřesk: Inflace oživí debatu o zvýšení úrokových sazeb
11.12.2019 Na jedné straně zpomalující ekonomika a přetrvávající vnější rizika a nejistoty, na straně druhé nejvyšší inflace za posledních sedm let. Asi tak se dají shrnout hlavní vstupy do debaty, v rámci které bude bankovní rada ČNB už příští čtvrtek rozhodovat o úrokových sazbách. Opět se bude muset postavit čelem k vlastní prognóze předpokládající v krátkém čase dvojí zvýšení sazeb a následně jejich téměř trojí pokles, a rozhodnout se tak pro aktivismus, či pokračování stability.

Rozbřesk: Další argumenty pro stabilitu českých sazeb
10.12.2019 Říjnová data z české ekonomiky zcela zapadají do scénáře zpomalování české ekonomiky, a proto svědčí pro stabilitu úrokových sazeb centrální banky. Produkce zpracovatelského průmyslu očištěná o sezónní a kalendářní vlivy sice jen mírně poklesla (-0,3 %), avšak pokles vykázal i nejvýznamnější tuzemský obor – výroba automobilů – i nové zakázky. Když si k tomu přičteme už avizované omezení výroby ve druhé největší automobilce, tak na průmysl jako na motor ekonomiky nelze ani ve čtvrtém čtvrtletí spoléhat.

Rozbřesk: Týden ve znamení britských voleb, zasedání Fedu a ECB
09.12.2019 Čeká nás jeden z posledních předvánočních týdnů, který ještě může investory nadzvednout ze židle a rozpohybovat obchody. Na programu je totiž kromě klíčových britských voleb i zasedání Fedu a ECB. To vše ve chvíli, kdy poslední čísla z Německa ukazují, že průmysl v Evropě si ještě ke konci roku 2019 bude muset najít své dno.

Rozbřesk: Zasedání OPEC předvánočním překvapením na ropě?
05.12.2019 Producentské státy kartelu OPEC a partnerské země vedené Ruskem budou dnes a zítra jednat ve Vídni o podobě těžebních škrtů pro příští rok. Přestože v rámci ropné aliance existuje principiální shoda na potřebě prodloužení těžebního závazku platného již od konce roku 2016, konkrétní podoba zůstává nejasná. Na trhu se tato nejistota aktuálně odráží ve zvýšené volatilitě cen ropy, které se v posledních týdnech – navzdory geopolitickým šokům – držely v relativně úzkém pásmu poblíž 60 USD/barel.

Rozbřesk: Donald Trump na dohodu s Čínou nespěchá a posílá tak akcie dolů
04.12.2019 Jakou sílu mají obchodní války pohnout tržním sentimentem, včera opět ukázal Donald Trump. Prozradil, že nemá žádný pevný termín, do kdy by chtěl uzavřít první fázi dohody s Čínou. A navíc dodal, že by možná osobně preferoval, kdyby se uzavřela až po amerických volbách - tedy ne dříve než za rok.

Rozbřesk: Špatné zprávy z domácí ekonomiky nahrávají stabilitě sazeb ČNB
03.12.2019 Dvě a rozhodně ne dobré zprávy přišly včera z české ekonomiky. Tou první byl poslední výsledek indexu nákupních manažerů (PMI), který se po krátkém zlepšení propadl na čtyřměsíční minimum (43,5 bodu). Znamená to, že situaci v průmyslu nelze zdaleka ještě považovat za stabilizovanou, neboť padají jak nové zakázky, tak aktuálně i výroba a zaměstnanost.

Rozbřesk: Slabší česká spotřeba nahrává stabilním sazbám
02.12.2019 České HDP ve třetím kvartále bylo nakonec přepsané o desetinku výše a potkalo se ve finále s naším původním odhadem (0,4% mezikvartální a 2,5% meziroční růst). Zůstává ovšem za očekáváním ČNB, a to o 0,2 procentního bodu proti čerstvé listopadové prognóze. To jako by dávalo za pravdu těm členům bankovní rady, kteří kvůli obavám z většího zpomalení ekonomiky nechtěli na posledním zasedání poslechnout doporučení prognózy dál zvyšovat úrokové sazby.

Rozbřesk: Evropské akcie mohou mít z krachu obchodních jednání větší strach než americké
29.11.2019 Pokud by došlo na krach obchodních jednání mezi Čínou a USA, bude to na prvním místě eurozóna, která bude sklízet hořké plody v podobě přepisování růstových výhledů směrem dolů. Jsou to tedy možná poněkud paradoxně evropské akcie, které mohou mít z případného krachu americko-čínských obchodních jednání větší strach.

Rozbřesk: Tři oříšky pro českou ekonomiku
28.11.2019 Do konce roku čekají českou ekonomiku ještě tři významná rozhodnutí, která ovlivní její trend v blízké budoucnosti. Jedním z nich, kterému budeme na tomto místě věnovat největší pozornost, bude verdikt ČNB o úrokových sazbách necelý týden před Vánocemi. Prozatím nic nenasvědčuje tomu, že by se centrální banka měla rozhodnout jinak, než se rozhodla v září nebo v listopadu, nicméně diskusi centrálních bankéřů ještě ovlivní nová sada dat z české ekonomiky a zpráv ze zahraničí. Nepředpokládáme, že by byly natolik optimistické, aby mohly současný obrázek přemalovat sytě na růžovo a pozici ČNB zásadně změnit. Další důležitá rozhodnutí už budou padat ve vládě a v parlamentu.

Rozbřesk: Růst trhů se opírá o optimismus USA - Čína
27.11.2019 Klíčovým motorem tržní dynamiky dál zůstávají čínsko-americká jednání. Růst akciových trhů jde do značné míry právě za rostoucími šancemi na uzavření první fáze obchodní dohody. Po včerejším telefonátu hlavního čínského vyjednavače se svými protějšky, zněla čínská strana nebývale optimisticky. V podobném duchu vyzněly i výroky Donalda Trumpa, který potvrdil, že “obchodní jednání jsou v poslední fázi”. I proto si akciové trhy sahají, tedy alespoň v USA, na nová maxima. Dál ovšem platí, že akcie zůstávají relativně drahé a prostor pro další zisky v případě uzavření dohody je rozhodně menší než prostor pro ztráty v případě krachu jednání.

Rozbřesk: Nálada v české ekonomice znovu klesá
26.11.2019 Zatímco v německé ekonomice je největší vlna pesimismu snad už pomalu na ústupu, v české se zatím nic nemění a důvěra v ekonomiku dál slábne. A to jak v podnikatelském sektoru, tak mezi spotřebiteli. Listopadový konjunkturální průzkum totiž opět potvrdil zhoršování důvěry především v největším tuzemském odvětví – v průmyslu, kde důvěra poklesla až na šestileté minimum.

Rozbřesk: Potvrdí se Lagardeové stabilnější vyhlídky eurozóny?
25.11.2019 Christine Lagardeová by měla v nové roli tento týden dostat kompletní předvánoční obrázek ekonomiky eurozóny. Potvrdí se, že Německo a s ním i eurozóna jsou z nejhoršího venku? V uplynulém týdnu listopadové podnikatelské nálady PMI potvrdily určitou stabilizaci ekonomiky eurozóny s blížícím se koncem roku. V klíčové německé ekonomice podruhé v řadě vzrostla podnikatelská nálada v průmyslu. I když velice mírně z extrémně nízkých úrovní a současně se dál zhoršoval sentiment v sektoru služeb - i tak je čísla třeba vnímat spíše pozitivně. Mírní strach z toho, že stabilizace průmyslu ke konci třetího kvartálu byla jen důsledkem předzásobení se v rámci příprav na chaotický brexit. Zdá se, že ne úplně.

Rozbřesk: Anatomie strachu z krachu americko-čínských jednání
22.11.2019 Akciové trhy zaznamenaly třetí ztrátu v řadě. Hlavním důvodem je pokračující nejistota ohledně výsledku americko-čínských jednání. Pozitivní vývoj na trzích v posledních týdnech totiž do značné míry souvisel právě se sázkami na brzké uzavření čínsko-americké dohody. Poslední výsledková sezóna by sama o sobě takový důvod k optimismu a dobývání nových historických maxim nevyvolala - zisky sice zhruba v 80 % překvapily pozitivně, ovšem tržby jenom v 60 % a značná část podniků opět nakonec přepisovala své výhledy na příští rok směrem dolů. Slábnoucí globální růst se tak na výhledu na příští rok začíná víc a víc podepisovat. Kombinace slabších odhadovaných zisků a vyšších cen akcií se podepisuje na napjatých valuacích - akcie v USA začínají být viditelně drahé. Odchylka poměru ceny a očekávaných zisků (PE) od dlouhodobého průměru přesahuje dlouhodobý průměr o více než dvě směrodatné odchylky. Není tedy divu, že jsou akcie z případného krachu americko-čínských rozhovorů nervózní.

Rozbřesk: Trhy se bojí nových cel, koruna ale přilepena na 25,50 k euru
21.11.2019 Na akciových trzích se pomalu ale jistě kazí dobré počasí. Narůstají obavy z krachu obchodních jednání mezi USA a Čínou - a byly to právě sázky na úspěšné dotažení fáze jedna obchodní dohody, které pomáhaly v posledních týdnech rizikovým aktivům dál vzhůru. Včera ovšem agentura Reuters přinesla zprávy, že první fáze dohody nemusí být do konce roku hotova. A je otázka, jak se při neústupnosti Číňanů zachová po vypršení prosincového ultimáta Donald Trump. Investoři se budou bát, aby 15.12. Donald Trump nespustil novou vlnu cel zasahujících hračky, chytré telefony a elektroniku a tím nezasadil ránu americkému spotřebiteli.

Rozbřesk: Střední Evropa odolává německému zpomalení
20.11.2019 Zatímco hospodářský růst v eurozóně zaostává v tomto roce za očekáváním, region střední Evropy se může chlubit solidní růstovou dynamikou. Ta vyniká především v porovnání se slabým výkonem německé ekonomiky, která se ve třetím čtvrtletí jen těsně vyhnula (technické) recesi. Navzdory silné obchodní provázanosti největší evropské ekonomiky s ekonomikami visegrádské čtyřky tak nadále platí, že region jako celek zůstává relativně odolný vůči německé nákaze.

Rozbřesk: V říjnu byl největší zájem o nová auta v EU za 10 let
19.11.2019 Evropský automobilový trh se konečně vzmáhá. Tak jednoduše by se daly hodnotit říjnové výsledky registrací nových osobních aut v jednotlivých zemích EU zveřejněné dnes ráno. Podle těchto statistik se počet nově registrovaných aut v EU tentokrát zvýšil o 8,7 % na téměř 1,2 milionů. Vysoký nárůst je nepochybně dobrou zprávou pro automobilový průmysl, nicméně přehlédnout nelze, z jak nízkého základu je tento nárůst počítán. Ještě loni v říjnu totiž stále dozníval efekt nových emisních pravidel a celý trh tehdy padal o více než 7 %. Za nejnovějším výsledkem stojí především srovnávací základ. Nelze však nepřehlédnout i určité první náznaky zlepšování situace na evropském trhu (konvenčních) automobilů.

Rozbřesk: Je Německo definitivně venku z recese? Tento týden se ukáže
18.11.2019 Německá ekonomika v uplynulém kvartále jen těsně unikla technické recesi. Podle čísel zveřejněných v uplynulém týdnu vykřesala růst o 0,1 % (mezikvartálně). Zda je však z nejhoršího venku, má tento týden potvrdit listopadová průmyslová nálada.

Rozbřesk: Česko ztrácí tempo, americká ropa na ceně
15.11.2019 Podle předběžného odhadu se HDP ve třetím čtvrtletí mezikvartálně zvýšil jen o 0,3 % - tedy na necelou polovinu předchozího výsledku – a v meziročním vyjádření se jeho tempo snížilo na 2,5 %. Bez podrobnějších čísel můžeme jen spekulovat, co přesně výkon českého hospodářství ovlivnilo, ale dvě základní hypotézy nepochybně vyřknout lze.
Související klíčová slova:
Vývoj na trzích | Setkání G20 | Analytici z Wall Street | Český průmysl | Akcie včera | Dění v USA | Nárůst výdajů na obranu | Finanční tituly | Počet nakažených koronavirem | Stimulační balíček | Jackson Hole | Do čeho investovat | Deficit veřejných financí | Futures kontrakt | Vládní dluhopisy | Výdaje | Oživení cen | AMC | Silnější koruna | Bankéř | Zvyšování sazeb ČNB | Sekce měnové | Inverze americké výnosové křivky | Fiskální stimul | Peugeot | Nákupy přes internet | EUR | Egypt | Maďarská inflace | Veřejné finance | Tržby ve službách | Výsledek hospodaření | Zkušenosti | Čínský průmysl | Cenová hladina | Volby v Georgii | Řecko | Tempo růstu | Alphabet | Vstupy | Viktor Orbán | Ark | Church & Dwight | Sílící euro | EURIBOR | Koronavirové krize | Exporty | Akciové trhy | Měnový kurz | Primární emise | Deflace | Pozitivní vliv | Amazon | Obchodník | Opětovný pokles | Uvolnění ekonomiky | Las Vegas Sands | Republikánský prezident | Weibo | Nová data | Dolarová výnosová křivka | Hlavní ekonom | Labor Day | Prohloubení schodku | Pfizer | Trend | Akcie Apple | Inflační čísla | Finanční injekce | Macau | Marshallův plán | Dávky v nezaměstnanosti | Rafal Sura | Mezinárodní měnový fond | Situace v eurozóně | Dnešní kurz eura | Deficit hospodaření státu | Cyklus zvyšování sazeb | Pozitivní komentáře | Podnikatel | Guvernér polské centrální banky | Průmyslová výroba v eurozóně | Nejhorší výprodej | Podíl na trhu | Backwardation | Přehřáté ekonomiky | Hluboká recese | MUFG | Agentura S&P | Rolování | Racionalizace | Statistiky | Bank of Japan | Měnový pár EUR/CZK | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Průmysl a zahraniční obchod | Bezpečné útočiště | ISM ve službách | Ekonomické následky | Virgin Galactic | Diverzifikace | Ukončení kvantitativního uvolňování | Aktiva | Citigroup | Výrobní inflace | Geopolitické riziko | Moderna | Očekávané výsledky | Proočkování populace | Investiční banky | Tuzemský maloobchod | Korelace | Výhled centrální banky | Cenové stability | Letecké společnosti | Střední Evropa | Státy OPEC | Index strachu | Německý rozpočet | Schodek státního rozpočtu | Unce zlata | Měnové zasedání | SP500 | Indexy na Wall Street | Pravděpodobnost | Překvapení trhu | Ekonomika aktuálně | Úřad práce | Zveřejnění výsledků | Forwardový kurz | Kolaps | Zasedání ECB | Zprávy z USA | Delta varianta | Výnosy dluhopisů | Velikost fondu | Ruské invaze na Ukrajinu | Rozpočet EU | Walgreens | Evropská komise | PDD | Albemarle | Strach | CZK | Nájemní bydlení | Šéf Fedu Powell | Evropské společnosti | Dnešní údaje | Růst akcií | Vládní opatření | Patria Finance | Tweety Donalda Trumpa | Italské dluhopisy | Imperial College | Index ekonomické nálady | Pumpování likvidity | Akcie Tesly | Cíl hospodářského růstu | Nárůst počtu nově nakažených | Utahování měnové politiky | Britská libra | Dodávky čipů | Americká obchodní bilance | Středoevropské devizové trhy | Globální dění | Výkyvy | Lagardeová | Intervenovat proti vlastní měně | Chování trhu | Tuzemský průmysl | Saúdská ropná zařízení | Fond obnovy | Výroba průmyslu | Tropická bouře | Depozitní sazba | Regionální měny | Subdodávky | Goldman Sachs | Americké dluhopisy | Podpora ekonomice | Asijské trhy | Škoda Auto | Strach z Brexitu | Měnové zasedání bankovní rady | Země platící eurem | Výsledek zasedání Fedu | Berkshire Hathaway | Přísná opatření | Udržení inflace | Geopolitické napětí | Debata prezidentských kandidátů | Vysoká volatilita | Turecká krize | Polská intervence | PFE | Měnový pár EUR/HUF | Ceny amerických akcií | Český statistický úřad | Saúdská Arábie | Ekonomika Německa | Raketové útoky | Nálada v eurozóně | Aktuální prognózy | Ruská invaze na Ukrajinu | Vysoké ceny bytů | Dolarový index | Ethereum | Znehodnocení | Špatná nálada | Desinflační trend | FDA | Vlna omikronu | Expanze | Epidemie SARS | Údaje o inflaci | Čínský prezident | Investice do infrastruktury | PLN | Index podnikatelské nálady ISM | Americký akciový index | Měny emerging markets | Růst sazeb | Výhled | Dluhopisy s kratší splatností | Analýzy | Gold | Příjmy a výdaje domácností | Jednání OPEC+ | WTO | E-shopy | Hurikán Irma | Ruský trh | Pokles hospodářství | Produkční ceny | Výsledek britských voleb | Proti-inflační riziko | Rostoucí inflace | Posilování domácí měny | Pandemie COVID 19 | Data z Německa | Plán EU | Ruská ekonomika | Cena zlata | Šéf Fedu Jerome Powell | Nadějné zprávy | Výhled eura | Výkon českého průmyslu | Stavební boom | Výhled ekonomiky | Rostoucí ceny | Britové | Burza | Úrokové sazby | Pokračování expanze | Akcie na Wall Street | Základní úrokové sazby | Inflace v prosinci | COMP | Podpůrné programy | Německý DAX | Květnová průmyslová produkce | Rezervní měna | New York | Záporné sazby | Kurz PLN | Pandemie COVID-19 | Tržní volatilita | Brexit | Propad cen | Nejvyšší nezaměstnanost | Vývoj likvidity | S&P 500 Insurance | Ekonomiky v eurozóně | Vývoj na akciích | Americké ministerstvo financí | App Store | Casper | Vypořádání kontraktu | Klouzavé průměry | Obavy investorů | Ceny ve výrobě | Jednání centrálních bankéřů | Prodeje nových aut | Snížení úrokových sazeb | EIA | Růst cen | Finanční krize 2008 | Obchodní příměří | Nord Stream | Deflační tlaky | Makroekonomické zprávy | Akcie Alibaba Group | Obavy z varianty omikron | Overnight | Bankovní rada ČNB | Pozitivní sentiment | Tuzemská ekonomika | Digitální měna | Trpělivost | Koronavir | Zhodnocení peněz | Představitelé Fedu | Koronavirová nákaza | Bydlení | Akcie Gamestop | Cíl ČNB | Akcie Novavax | Tržní reakce | Dividendy | Dramatické dopady | Ministři energetiky | Americké výnosy | Raymond James | Měny v Evropě | Tržby obchodníků | Náklady na obsluhu dluhu | Silné oživení | Klid před bouří | Obchodní seance | Propad cen ropy | Tulipány | Financial Times | Posilování dolaru | Lámání rekordů | Sentiment na trzích | BIDU | Uvolnění měnové politiky | Automobilový trh | Index volatility VIX | Oldřich Dědek | Výsledková sezóna v USA | BP | Produkce v průmyslu | Zdražování cen | Prodloužení těžebních škrtů | Vakcinační strategie | ČSOB | ČSÚ | Oslabování eura | Akcie opatrně | Polská NBP | Nezaměstnanost | Představitelé ECB | Členské země eurozóny | Dnešní PMI | Nová varianta covidu | Institut API | Silný frank | Čínský trh | Parlamentní volby | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Výsledkové sezóny | Širší index S&P 500 | Proražení | Růst cen ve výrobě | Vývoj české inflace | Vývoj koronavirové pandemie | TLTRO | Příležitosti k nákupu | Hlavní události | Forward guidance | Zvyšování sazeb | Situace okolo koronaviru | Nástroje měnové politiky | Americký prezident | Americká inflace | Republikáni | Nový rekord | Dnešní statistiky | Dlouhodobější dopady | První odhady HDP | Dluh státu | Praní špinavých peněz | Tempo hospodářského růstu | Růst úroků | Míra úspor | Vývoj polské zlotého | Dnes ČNB | Útlum ekonomiky | Uber | Irsko | iPhone 12 | Třetí vlna | Vývoj měnového páru | Zvýšení úrokové sazby | Výprodej na globálních akciových trzích | Drahé komodity | Sociální sítě | Invesco | Maloobchod | Napětí mezi Íránem a USA | Akcie Evergrande | Ceny elektřiny | Globální výhled | Výdaje státního rozpočtu | Ursula von der Leyen | Zaměstnanost | Průmyslové podniky | Varianta covidu | Průmyslové recese | Washington | Výrazný růst | Americké rafinerie | Daně z příjmů | Jestřábí Fed | Byznys | Šéfka MMF | Tisková konference šéfa Fedu Powella | Dnešní zprávy | Evropská měna | Farmaceutická společnost | Burze | Abbott Labs | Negativní hodnoty | Vybírání zisků | Volby v Turecku | Viceguvernér ČNB | Zásoby hotovosti | Reserve Bank of Australia | Karanténní opatření | Medvědí signál | EUR/MWh | Gap | Vakcinace | SIX | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Zahraniční dluh | Otevírání americké ekonomiky | Akce centrálních bank | Růst eurozóny | Alibaba | Dílčí indexy | American Eagle | Garance | Silné akcie | Britské volby | Polská centrální banka | Rychlý růst mezd | Projev šéfa Fedu | Ekonomiky | Úrokové swapy | České banky | Politická situace | Rostoucí počty nakažených | Kurz polské měny | Čínský jüan | Česká měna | Oslabení liry | Philip Morris | Volatilita | Rozdávání peněz | DZ Bank | Nový trend | Maďarsko | Covid | Výsledky firem | Akcie ConocoPhillips | Členové bankovní rady | První zvýšení sazeb | Český trh práce | Záchranný fond | Průmyslová produkce | Macron | Pandemie koronaviru | Pokles ceny | Šířící se koronavirus | Economist | Zápis z posledního zasedání Fedu | Donald Trump | Vývoj na dluhopisovém trhu | CISCO | Oslabení jüanu | Státní dluh | Index ISM ve službách | Inflace | Výpadek příjmů | Více peněz | Indexy aktivity | Zveřejněné údaje | Peníze | Pozitivní očekávání | Odhodlání | Akcie Micron | Brent | Březnová inflace | Soudní instance | Epidemická situace | Prudký pokles | Politika | Stimul | Ceny pohonných hmot | Indikátor | Sektor služeb | Senátní volby v Georgii | Jüan | Očekávání | Daňové úlevy | Státy eurozóny | Odvetná cla | Koruna sílí | Kurz EUR/CZK | Jednání o brexitové dohodě | Odchod z EU | Přebytky zahraničního obchodu | Zpomalení čínské ekonomiky | Uzavírání pozic | Sympozium | Světové finanční trhy | Státní pomoc | Inflační riziko | Dění na finančních trzích | Norská centrální banka | Nejistota na trzích | Theresa Mayová | Vyšší výnosy | První odhad HDP | Posílení eura | Jednání o státním rozpočtu | Zvýšení sazeb | Uvolňování karanténních opatření | Videokonference | Reakce trhu | Boom | ViacomCBS | Průmysl | Události tohoto týdne | Cena Brentu | Návrat volatility | Globální spotřeba ropy | Deprese | Americký S&P 500 | Obchodní týden | Invaze na Ukrajinu | Rychlé zisky | Základní sazby | Majetek | Výsledek jednání ČNB | Vývoj na akciových trzích | Měnový fond | Ustupující inflace | Evropské měny | Bankovní regulace | Nová prognóza ČNB | Ekonomické výhledy | Financovat | Býčí signál | Hlavní úrokové sazby | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdražovat | Denní pokles | Cena elektřiny | Obchod Amazon | Zásoby ropy | Snižování úroků | Americké volby | Kurz eurodolaru | Hlavní události tohoto týdne | Ochota investovat | Globální ekonomiky | Politická nejistota | Fed Funds Rate | Situace na trzích | Výprodeje na akciových trzích | Německé průmyslové podniky | CZK/EUR | Listopadová inflace | čnBlog | Růst | Vývoj české ekonomiky | Obavy z brexitu | Koruna | Pomalé oživení | Nová varianta omikron | Americké HDP | Příležitosti | Cenový šok | Trh dluhopisů | Itálie | Podvědomí | Snížit úrokové sazby | Výpadky | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Hospodaření státu | Zasedání FOMC | Program kvantitativního uvolňování | Hýbat trhy | Světové finanční krize | Lepší výsledky | Koaliční partneři | BreakEven | Merkelová a Macron | Rubikon | Snižování cen | Německé firmy | Kurz koruny ČNB | Jednání FOMC | Nižší daně | Výnosy italských dluhopisů | Sentiment na trhu | Charles Schwab | Prognóza | Výnosová křivka | EURRUB | Data z USA | Souhrnný index | Zasedání vlády | Výrazný propad | Roční míra inflace | Trh práce | Prezident Fedu | Venezuela | Dnešní seance | Britská centrální banka | Růst výnosů dluhopisů | Veřejný dluh | Volby v Británii | Swapová křivka | Středoevropské trhy | Tempo poklesu | Negativní dopad | Měnový pár EUR/PLN | Akcie GoPro | Akvizice | ČSOB Finanční trhy | Ministři energetiky EU | České HDP | Spotřebitel | Rovnovážný kurz | Průmyslové zakázky | Pochybnosti | Geopolitická situace | Nastavení úrokových sazeb | Zpráva | Omezení dodávek | Reakce dolaru | Micron | Pomoc ekonomice | Zápis ze zasedání Fedu | Shazování peněz z vrtulníku | Hyundai | Výroba v eurozóně | Globální obchod | Moderna Inc. | Fyzický trh s ropou | Objem obchodů | Dobrý výsledek | Koronavirová krize | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Vývoj na burze | Evropské ekonomiky | Index podnikatelské nálady | Obrat trendu | Dopad pandemie | Kongres | Surové ropy | Technologické akcie | Kritický týden | JPMorgan Chase | Ropný trh | Cena bitcoinu | Nike | Výnos desetiletého dluhopisu | Ceny výrobců | Dodávky ropy a plynu | Ministr energetiky | ČNB kurz | Nejvyšší soud | Chování | Tržní úrokové sazby | Cyklus růstu | Kontrakty | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Očkování v USA | Znovuzavedení šrotovného | Zadlužení země | Evergrande | Očekávání trhu | Rozhodnutí soudu | Americký index | Lira | EUR/PLN | Akcie Boeingu | Koruna posílila | Graf | E15 | Nigérie | Geopolitická rizika | Dolary | Kauza brexitu | Zasedání centrálních bank | Strach z druhé vlny | AUD | Dřevo | Nákupy vládních dluhopisů | Marka | Index SPX | Dobrá zpráva pro dolar | Caterpillar | Kurz bitcoinu | Oslabování koruny | Perpetuum mobile | EURCZK | Exxon Mobil | S&P500 | Problémy české ekonomiky | Expanzivní měnová politika | Raketový útok | Spotřeba ropy | Nejznámější kryptoměny | Meziroční růst | Akcie Discovery | BIC | První obchodní den | Tapering | Zdravotní péče | Trh s dluhopisy | Oslabení eura | Denní minima | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Sázky na pokles | Drahé energie | Měny v regionu | Růst světového obchodu | Trh | Barel ropy | Sezónnost | Centrální banky | Deficit rozpočtu | Názory na měnovou politiku | Ceny PHM | Janet Yellenová | Karlsruhe | Kov | Rostoucí ceny komodit | Zkušenost | Makroekonomické události | MSCI | EMU | Argentinské peso | Cestovní ruch | HoReCa | Šéfka ECB | Brexit bez dohody | Vývoji vakcín | Silné cenové tlaky | Fond ESM | Účinné vakcíny | Holubičí názor | Oživení české ekonomiky | Nové restrikce | Napětí na akciových trzích | Britské hospodářství | Zahraniční FX | Měnové manipulace | Průměrné mzdy | Emise dluhopisů | Ruský prezident | Bridgewater | Nálada v české ekonomice | Rekordní schodek | ČNB úrokové sazby | Akcie Mastercard | Letní obchodování | Poměr cen | Ceny plynu | Turecko | Naplnění prognózy | Nálada na akciových trzích | Výkon evropské ekonomiky | Počáteční kapitál | Kapitálový trh | Index | IKEA | Český rozpočet | Studie | Data z reálné ekonomiky | Futures | Reálné úrokové sazby | Nálada na trhu | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Proočkovanost | Komentář amerického prezidenta | Měď | HUF | Vakcína proti koronaviru | Vládní podpory | Zveřejněná data | Trading | Varianty covidu | Tvrdý lockdown | Rezervní měny | Vyšší poptávka | Velké zisky | Elektřina | Polský premiér | MMF | Důsledky koronaviru | Nabídka | USA | Výrobní ceny | Skupování aktiv | Zpřísnění měnové politiky | Zlaté rezervy | Jednání ČNB | Eura | Dobré výsledky | Český index nákupních manažerů | Závazek | Komise | Nejistoty | Snižování sazeb | Výhled cen | Ekonomika Německo | Dnešní kalendář | Tržní kapitalizace | Fiskální stimul v USA | ROE | Dolarové likvidity | Bílý dům | Počasí | Kapitál | Index asijsko-pacifických akcií | Norwegian Cruise Line | Jiří Rusnok | Posílení | Devalvace | Úroková sazba v USA | Období nejistoty | Spotřebitelská nálada v USA | Agentura Reuters | Intervence polské centrální banky | Platební neschopnost | Rubl | Přebytek běžného účtu | Včerejší obchodování | Chuť investovat | Makroekonomická data | Depreciace | Američtí centrální bankéři | Inflace v eurozóně | Společnost Moderna | EBay | TLTRO3 | Rekordní ceny | Oslabení kurzu | Předstihové indikátory | Americké investiční banky | S&P | Regulátoři | Zámořské indexy | Akciové trhy v Evropě | Big Tech | Šéf centrální banky | Unie | E-commerce | Výnosové křivky | Hedgeové fondy | Ministerstvo obchodu | Data z ekonomiky | Zpřesněný odhad | Restriktivní politika | Sázky | Zvýšení inflačního cíle | DJIA | Implikovaná volatilita | Akciové indexy | Investoři na trzích | Očekávání úrokových sazeb | Výrazné ztráty | Vice | Investiční plány | České PMI | Christine Lagardeová | Změny ve strategii | American Airlines | Komoditní index | Švýcarská centrální banka | Soukromý sektor | Durace | Prohlášení politiků | Střadatelé | Globální finanční krize | Pozornost | Ropa | Britský premiér | Ministr zahraničí | Fundamentální zprávy | Akcie finančního sektoru | Země EU | Sentiment na akciových trzích | Disciplína | Obchodování na Wall Street | Obchodní napětí | Kurz liry | Wall Street Journal | Úroda | Bezprecedentní propad | Červnová inflace | Krizový fond | Devizové trhy | Maturity | IEA | Ekonomický vývoj | Anglie | IRS | Rozpočtová politika | Aktuální ceny ropy | Novozélandský dolar | Varšava | Komoditní měny | EUR/GBP | Očekávání analytiků | Ropný kartel | Akcie Nike | Zahraniční firmy | Nová šéfka MMF | Nová prognóza | Leva | Prodej dluhopisů | Opatření | Deficit | Pandemie COVID | Volatility | PLUG | Výsledky průzkumu | Shell | Zesílení inflačních tlaků | Varianty koronaviru | Americká měna | Angela Merkelová | Další růst | LIBOR | Lídři EU | Kurz dolaru | Budoucnost | Centrální bankéři z Fedu | Virus | Odliv dividend | Senátní volby | Spotřební daně | Posilování měn | Společná měna | Akciový výprodej | Fiskální politiky | Americká banka | Měsíční data | Polská inflace | Izrael | Globální měny | Guvernér Glapinski | Americká centrální banka | Prezident Trump | Tržní kapitalizace bitcoinu | Zakázky německého průmyslu | Společnosti | Ekologie | Hlavní akciové indexy | Americké měny | Cena zemního plynu | Vir | Vývoj kolem brexitu | Hospodářská politika | Vakcína proti covidu-19 | Zprávy z ekonomiky | Česká koruna | Výroba aut | Boj s drahými energiemi | Nord Stream 1 | Benzín | Marathon | Prudké oslabení | Forexové trhy | Twitter | Zpráva pro dolar | Návrat Řecka na trh dluhopisů | NCLH | Prudký propad | Index Nasdaq Composite | Severokorejský vůdce | Letecká doprava | Akciové zisky | Rychlé zhodnocení | Volná pracovní místa | Ropa Brent | Zvýšení sazeb ČNB | Termínové kontrakty | Obchodní války | Mediánová mzda | Meziroční míra inflace | Vládní koalice | Devizové intervence | ECB dnes | Finanční společnosti | Bohatství | Propad průmyslu | Ministerstvo financí ČR | Americké úrokové sazby | Epidemiologická situace | Ifo | Akciový index | Dění na Ukrajině | Fundamentální pohled | Vývoj eura | Celková inflace | Symposium v Jackson Hole | Euro včera | Internetové prodeje | Momentum | Výprodej na Wall Street | Podnikání | Ekonomické vyhlídky | Novela zákona o ČNB | Index nákupních manažerů | Kurz české měny | Koronavirová pandemie | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Vývoj mezd | Vývoj výstavby nových bytů | Měna Bitcoin | Australská vláda | Domácnosti | Ruský plyn | Latinská Amerika | Bitcoin | Polský zlotý | Freeport-McMoRan | Viceprezident | NAFTA | Cena plynu | Guvernér Fedu | Ceny zemního plynu | Závislost | Dna | Pandemický program | Výsledky HDP eurozóny | Série příznivých zpráv | Tržní sentiment | Šíření viru | Snižování úrokových sazeb | Kartel OPEC | Vysoká inflace | Futures kontrakty | Ústup pandemie | Aukce státních dluhopisů | Rozhodnutí ČNB | Světové centrální banky | Kurz koruny | Úvěrové podmínky | Šíření nového koronaviru | Nastavení intervenčního režimu | Burza s kryptoměnami | Kryptoměny aktuálně | Kurz české koruny | Data o inflaci | Moody's | Čínský koronavirus | Výnosy dvouletých dluhopisů | Elektromobily | Nárůst sazeb | Energetický sektor | Guvernér NBP | Pozitivní zpráva | Technologický index Nasdaq | Americké produkce | Bydlení v Evropě | Podnikatelé | Zpomalení globální ekonomiky | Silnější euro | Vývoj inflace | Horší americká data | Volby | Americké indexy | Digitální zlato | Dow Jones Industrial Average | Počet žádostí o podporu | Dodávky ropy | Největší ztráty | Válka na Ukrajině | Zátěžový test | Epidemiolog | Nákupy státních dluhopisů | Norsko | Jednání ECB | Měkké komodity | COVID-19 omikron | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | ERA | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Konjunkturální průzkum | Maloobchodní tržby | Vývoj cen ropy | Odvětví české ekonomiky | New Deal | Analytici | Čistý zisk | Americké vládní dluhopisy | Trumpův tweet | Aukce | Cena barelu ropy | Analytika | Historická minima | Brexitová sága | Větší pokles | Největší evropská ekonomika | Invaze | Kapitálové trhy | Oslabení forintu | Stres | Stimulační balík | Stříbro | Globální dluh | Moskva | Manažerka | Schvalování vakcín | Obchodovat | Finanční instituce | Tuzemská inflace | Rozpočtový schodek | Antivirus | FRED | G7 | Pokles cen | Vyšší sazby | Finance | Obchodní aktivita | Pozornost trhu | Akciové indexy v USA | Vývoj oficiálních úrokových sazeb | Přijetí eura | Christine Lagardová | Zvyšování sazeb Fedu | ETF | Pohyby akciových trhů | Klouzavý průměr | Banka Morgan Stanley | Rekordní deficit | Akcie HP | Dluhopisy | Firma | Polský centrální bankéř | Obchodníci | Poptávka | Zasedání Bank of England | Barclays | Hang Seng | Investiční aktivita | Bulharsko | Odpor | Červnový kontrakt | Obchodníci s ropou | Nový šéf Fedu | Německý index DAX | Rozpočtová pravidla | Majors | Snížení úroků | Politické napětí | Nastavení měnové politiky | Technologická společnost | Conference Board | Navýšení úrokových sazeb | Omezení těžby | Helicopter money | Oživení eurozóny | Nárůst výnosů | Statistici | Obavy z koronaviru | Členské státy | Úsilí | UBS | Pfizer/BioNTech | Zpomalení inflace | Měnové zajištění | Bankéři | Video | Ceny nových aut | Bitcoiny | Depozitní sazby | Dnešní zasedání ČNB | Problémy | 3М | Ztráty dolaru | USA a Čína | Rakouský lockdown | Kanadský dolar | Zpomalení světové ekonomiky | Statistický úřad | Battery Day | Nezaměstnanost v EU | ECB Christine Lagardeová | Růst HDP | Blizzard | Index PMI | Inflační výhled | Měnová politika ČNB | Oživení na americkém trhu práce | Průzkum statistického úřadu | Důvěra v českou ekonomiku | Přebytek obchodu | Bank of Canada | Kalendář událostí | Sílící dolar | Nálada na dluhopisových trzích | Hospodaření státního rozpočtu | PMI index | Napětí mezi USA a Íránem | Sázka | Investiční banka Goldman Sachs | Největší obchod | Vítězství Donalda Trumpa | Bank of New York Mellon | Fáze obchodní dohody | Bezpečné dluhopisy | Poskytování úvěrů | Poskytování hypoték | Index volatility | Ekonomové | Japonská ekonomika | SWIFT | Kurz USD | Zpomalení hospodářského růstu | Korporátní dluhopisy | Členové kartelu OPEC | Boeing | Zisky dolaru | Qualcomm | Vývoj nezaměstnanosti | Spojené státy | Americká data | Jestřábí komentáře | Kurz dolarů | Ruská agrese | Vývoj | Nejistota na finančních trzích | Rychlé očkování | Dlužníci | Výkon ekonomiky | Indexy PMI | Euro posiluje | AMC Entertainment | Problémy se subdodávkami | Dluh Itálie | Úroková sazba | Důležitý support | Český stát | Rekordní propad | Dluhová krize | Dnešní kurz | Investiční záměry | BIS | Kalifornie | Tržní hráči | Masivní propad | Americké státy | Zavedení záporných úrokových sazeb | Bidenovo vítězství | Přístup k inflaci | Podnikatelská nálada | Ceny benzínu | Intervence centrální banky | TikTok | Agentura Fitch | Nadhodnocení | České mzdy | Labouristická strana | Platforma | Ropná zařízení | Zvyšování úrokových sazeb | Americké akcie | Facebook | Průmysl a stavebnictví | Ruská centrální banka | Snížení základní úrokové sazby | Odkup vlastních akcií | Devizové rezervy ČNB | Erdogan | Dnešní zasedání Fedu | Velké trhy | Rostoucí ceny ropy | Oslabování libry | Pohonné hmoty | Odliv zahraničního kapitálu | Akcie Applu | Financování vlády | České měny | Růst americké ekonomiky | Objednávky | Ministr zdravotnictví | Investice do nemovitostí | Iniciativa | Data z průmyslu | Odkup akcií | Utáhnout měnovou politiku | Activision Blizzard | Ceny v zemědělství | Volatilní | Sankce | Členské země EU | Akcie AbbVie | Technologický index | Fiskální situace | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Přelom roku | Cyklus utahování měnové politiky | Přístup ČNB | Kurz libry | Bankovní unie | Růst průmyslových cen | OSN | Zisky firem | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Světové obchodní organizace | Intervence NBP | Slabá čísla | Pandemie | Spotřebitelská důvěra | Pfizer a BioNTech | Konsolidace | Další vývoj | První odhad | Vydávání dluhopisů | Strach z inflace | Historie | Carnival | Měnové politiky | G20 | Finanční služby | Summit EU | Bývalý ministr financí | Propad daňových příjmů | Onemocnění | Kapitalizace bitcoinu | Řízení měnového rizika | Řecká ekonomika | Akcie Amazonu | Finanční domy | Sazby ČNB | Rusko a Ukrajina | Ceny nemovitostí | Politická rozhodnutí | Vakcíny J&J | Německé hospodářství | Člen bankovní rady | Evropská rada | Nekonvenční měnové politiky | Slabé akcie | Obchodní dohody | Fiskální politika | Rostoucí úrokové sazby | Výnosy | Znovuotevření ekonomiky | Měnový výbor | Peněžní trhy | Zlotý | Spojené státy a Čína | Důsledky epidemie | Nové peníze | Sazby centrální banky | Gilead Sciences | Uvolnit měnovou politiku | Vojtěch Benda | Americké statistiky | Ekonomická situace | Odhad HDP | Poradce Bílého domu | Prezident Erdogan | Ekonomický sentiment | Slabý jüan | Cenová válka | Čerpání peněz | KOSPI | Dluhopis | Dow Jones | Napětí mezi Ruskem a Západem | Zprávy o Brexitu | Kapitálové rezervy | Americká administrativa | Obchodní jednání | Italský průmysl | FCA | Bilance ECB | Phillipsova křivka | Investiční strategie | Automobilka Škoda Auto | Bezpečný přístav | Růstové tituly | Šíření nákazy | CNY | Centrální bankéři | Průmysl v březnu | Rozhodnutí centrální banky | Odliv kapitálu | Poptávka po státních dluhopisech | Joe Biden | Kalendář ekonomických dat | Ropný šok | Žádosti o podporu v USA | Investorský sentiment | Miliardy dolarů | ADP | Ceteris paribus | Podíl firem | Druhá vlna pandemie | Jaroslav Povšík | Cena komodity | Dlouhodobé dluhopisy | Prezidentské volby | Američtí politici | Propad ceny | Miliardy korun | Světový obchod | Tisková konference | Pandemie v Česku | Bankovní systém | Brexitové dohody | Klíčové zasedání | Platební bilance | Thermo Fisher | Růst mezd | Kasina | Prezident ECB | Automobilka | Kurzy libry | Mladé generace | Reálné ekonomiky | Koronavirus | Odvětví | Růst cen nemovitostí | Belgie | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Sazby | Výnosy bezpečných dluhopisů | Deloitte | Daň z příjmu | Patria | Británie | Ekonomické aktivity | Strategie řízení | Roboti | Cenový skok | Americký index S&P 500 | Americké automobilky | České koruny | Objem zakázek | The Economist | MF | Prohlášení | Zvýšení produkce | Hlavní akciové indexy v USA | Obchodování s dluhopisy | Zasedání OPEC | Úrok | Investovat | Hlavní kryptoměny | Komoditní | Rekordní maxima | Manpower | Cena severomořské ropy Brent | Nesoulad | Světové trhy | Tesla Elon Musk | Data o HDP | Vývoj cen komodit | Evropská data | Zpráva Evropské komise | Ekonomické oživení | Hotovost | Průmyslové objednávky | Výhled pro rok 2021 | Ekonomické sankce | BNTX | Regulátor | Cathie Wood | Čeští centrální bankéři | Akceptovat ztráty | Přerušení výroby | Obchodní dohoda | Setkání v Jackson Hole | Nárůst nově nakažených | Průzkum | Jednání mezi EU a Británií | Firmy | Program Antivirus | Dividendová sezóna | Emerging market měny | Extrémní volatilita | MRNA | Polská ekonomika | Jednání OPEC | Ceny nových bytů | Silnější americký dolar | Dopady pandemie | Inflace v Česku | Kroger | Ropné vrty | Tvrdý brexit | Masivní výprodeje | Český státní rozpočet | HDP Německa | Růst cen ropy | Panika | Agentura Moody's | Reálné mzdy | Zajištění | Zemědělství | Opatření vlád | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Silný propad | Akcie Moderny | Nezávislost centrální banky | Aktivita v průmyslu | Zájem investorů | Víkendové parlamentní volby | Cena ropy brent | Podnikatelská nálada v eurozóně | Zlatý standard | Manažeři | Euro dnes | Aramco | Smíšené obchodování | Pohyb koruny | Ruská ropa | Růst cen komodit | Repo sazby | Ekonomický propad | Dlouhodobé investice | Ceny kovů | Evropské indexy nákupních manažerů | První fáze | Odhad růstu HDP | Výsledky společnosti | Argentina | Investování | Didi | Distribuce | Fed | Euroskupina | Spotřebitelské výdaje v USA | Výsledkové sezóny v USA | Maďarský forint | Globální rizika | Výrobce letadel Boeing | Výkon průmyslu v Česku | NASDAQ 100 | Forwardy | Rozpočtový deficit | Delta Airlines | JNJ | Boris Johnson | Volatilní obchodování | Genscape | Technologický Nasdaq | Oficiální úroková sazba | Automobilový průmysl | Česká vláda | Hry | Akcie bank | Zadluženost | Trhy | Akcie v USA | Sada dat | Federální úřad pro letectví | Projev šéfky ECB | Polská měna | Emerging markets | Kurzový závazek | Fluktuace | Plynová krize | Počet nakažených koronavirem ve Spojených státech | Walmart | Období zvýšené inflace | DPH u elektřiny | Nárůst výdajů | Dubnová inflace | Růst české ekonomiky | Mark Zuckerberg | Německý ústavní soud | Důvěra v eurozóně | Akcie Visa | Zelená politika | Rizika | Index pojišťoven | Vánoce | Rada ČNB | Žlutý kov | Eurozóna | Portugalsko | Horší data | Investiční rozhodnutí | Fond | Riziková prémie | ISM | Sdružení automobilového průmyslu | Aktuální nálada | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Záchranný program | Měkké přistání | Fitch | Pšenice | WirtschaftsWoche | Americké banky | Dluhopisový trh | Ropa a Plyn | Celkový výsledek | Úspory | Poslanecká sněmovna | Fond EU | Měnová politika ECB | Pohyb kurzu libry | Kalendář ekonomických událostí | Turecká vláda | Pandemie v Evropě | Předkrizové úrovně | Začít intervenovat | Dánsko | Velcí hráči | Prodávající | Otevírání ekonomiky | Energetické společnosti | Hodnota akcií | Nová makrodata | Zasedání centrální banky | Apple Inc. | Vysoké ceny | Výprodeje akcií | Mateřská společnost | Riziková aktiva | Akciové obchody | Schodek rozpočtu | Zdražování bytů | Růst ekonomiky | Ropný kartel OPEC | Etsy | UnitedHealth | Cenový vývoj | Institucionální obchodníci | Odhady HDP | Žádosti o podporu | Restart ekonomiky | Černý pátek | Mojmír Hampl | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Bilance | Sentiment v eurozóně | Americké akciové indexy | Holubice | Volby v Německu | Americký kongres | Vladimir Putin | Tesla | Záporné úrokové sazby | ONE | Zájem o nová auta | Stabilita | Miliardář | Hodnocení ekonomiky | Španělsko | Státní rozpočty | Solidní růst | Balík na podporu ekonomiky | Nárůst volatility | Týdenní nárůst | Zhoršování pandemické situace | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Globální sentiment | Forexový trh | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | St. Louis | Nálada na finančních trzích | Druhá vlna | Mzdy | MSCI Emerging Markets | Royal Caribbean | Zlepšení nálady | Evropský průmysl | General Motors | CAD | Cenové války | Odhady analytiků | Růst ekonomiky eurozóny | Sentiment trhu | HDP EU | Investiční aktivity | Makroekonomická prognóza | Peněžní trh | Americká ropa WTI | Signály oživení | Banka Goldman Sachs | Na burze | Akcionáři | Automobilka Tesla | Společnost | Ruský rubl | Spotřebitelské ceny v USA | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Inflační překvapení | Velké firmy | Evropské trhy | Obchodování na trzích | Sázet | Politika centrální banky | Meziroční růst HDP | Květnová inflace | Oživení americké ekonomiky | Hospodaření | Dnešní výsledky | Zahraniční obchod | Ztráta | Wells Fargo | Velké americké banky | Orbán | Severomořská ropa | Dluhové krize | EUR/HUF | Ekonomické výsledky | Situace na trhu práce | Měsíční report | Maďarská centrální banka | Velké riziko | Reporty | Projevy centrálních bankéřů | Kukuřice | Nálada na globálních trzích | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Likvidita trhu | Tripadvisor | Negativní zprávy | Bilance Fedu | Tradeři | Ceny ropy Brent | Kurz koruny vůči euru | Inflace v české ekonomice | Volkswagen | Ruská měna | Nová auta | Pracovní trh | Chudoba | Astrazeneca | Nižší volatilita | EK | Riziko | Jan Frait | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | Nájemné | Benchmarky | SPX500 | FIAT | JPY | Nákup ropy | Zasedání ČNB | Citi | Pokles výnosů | SARS | Kurz rublu | MSCI World Index | Slabá koruna | Šéf společnosti | Bankovní skupina | Bank of America | Úroková sazba ECB | Cigarety | Semináře | Transakce | Údaje o HDP | Šok | Úvěrová aktivita | Projev šéfa Fedu Powella | Volatilita trhů | LTV | Finanční trh | Urals | Meta | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Kurz měny | Nástroj | United Airlines | GBP | NATO | Plyn | Veřejný sektor | Pokles cen ropy | BioNTech | INSEE | Spekulativní pozice | Nálada v USA | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Akcie aerolinek | Inovace | SPX 500 | Pocity | Migrační krize | USD/CNY | Ceny | Tisk peněz | Spotový kurz | Čekací doba | Financování | Propad ekonomiky | Recese | Zahraniční kapitál | Pokles | Kompozitní index | Záloha | Realitní trh | Války | Impuls | Ukrajina | Čínské měny | Dopravci | Bundesbank | Míra nezaměstnanosti v USA | Břidlicové ropy | Data z trhu práce | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Ranní glosa | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Predikce | Italové | USD/TRY | VW | ASML | WTI | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Surová ropa | Restriktivní opatření | Mileniálové | Praxe | Vyhlášení nouzového stavu | Divergence | Biliony | GameStop | Cla na čínské zboží | CFTC | Libra | FAA | Rozvolnění | Cena severomořské ropy | TPCA | Dopad na trhy | Slábnoucí dolar | Sentix | Vývoj na finančních trzích | Výsledek voleb | Prodeje automobilů | Dobrá data | Současná cena | Instituce | Počáteční zisky | Forint | Anomálie | Novavax | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Francouzská ekonomika | Cena cukru | Ceny zlata | Říjnová inflace | Commerzbank | Výnos | Růst důvěry | Počty nakažených | Pokles ekonomiky | Insider | Index DOW | IHNED | Trhy dnes | ČEZ | Frank | Philips | Počet nakažených | Index Nasdaq | Nájmy | Akcie ropných společností | Pasiva | Oživení cen ropy | Ekonomická krize | Prostor pro růst | Discovery | CEO | Zdravý rozum | Dobrá zpráva | Šéf ECB | Úrokové sazby ECB | Rozhovor | Spotřeba domácností | Vývoj koruny | Sankce proti Rusku | MNB | Slabší kurz | Přístup k měnové politice | Přebytek ropy | Vlna pandemie | Austrálie | Silný pokles | Summit G20 | Snap | Hasbro | Měnové krize | Zastropování cen | Historická maxima | Posílení koruny | Rozhodnutí FOMC | Obchodní den | Situace na komoditních trzích | Louisiana | Hongkong | Ceny akcií | Ceny energií | Cílování inflace | Utažení měnové politiky | Energetická krize | GBP/USD | Bezpečné přístavy | Zotavení ekonomiky | Oživení trhu | Inflační cíl | Akcie Bank of America | VIX | Akcie Tesla | RUB | Výběr zisků | Dopad koronaviru | Německý index IFO | Akcie společnosti Apple | Propad poptávky | Euforie | Írán | Zasedání MMF | Nejnovější výsledky | Největší světové ekonomiky | Rychlý růst cen | Biliony dolarů | Primární trh | Vyjednávání o brexitu | Vyhlídky eurozóny | McKinsey | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Švýcarská centrální banka (SNB) | Dynamika mezd | Pracovní místa | Dlouhodobý výhled | ACEA | Káva | Německé HDP | FRA | Akciové trhy v USA | Evropské PMI | Vedení ECB | Zisk | AT&T | Koronavirové pandemie | Total | ČNB | Bank of England | Mimořádná opatření | Oživení hospodářství | PCE index | EURUSD | FedEx | Den D | Nová bankovní rada | Bundesbanka | Demokraté | Spekulovat | Nord Stream 2 | Swapy | Jan Kubíček | Středoevropské měny | Hospodářské dopady | Rizikovější měny | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Tržní sazby | Zahraniční investoři | Pozitivní zprávy | Progres | Obchodování | Vzdělání | Nové prognózy | Dnešní data | Posílení dolaru | Larry Kudlow | Úroky | MSCI World | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Rekordní minima | Ropovod | Růst inflace | Obavy trhu | Patrie | Finanční pomoc | TRY | Prémie | Oslabování dolaru | Expanzivní politika | Statistiky z trhu práce | Státní rozpočet | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Inverzní vztah | Trump | Letecká přeprava | Ceny realit | Zprávy | Dow Jones index | Ceny ropy | Byty | Lockdown | Zprávy z trhů | Nový výhled | Bailout | Akcie Facebooku | Francie | Předpověď | Barrick Gold | Epidemické situace | Den díkůvzdání | Údaje | Dodávky plynu | Akcie Twitter | Dolarové sazby | Automobilky | Pojišťovny | Ekonomické události | Inflační vývoj | Omezení pohybu | Eurodolar | Biden | Růst zlata | Italská vláda | Finanční krize | EGAP | Zisky akcií | Indikace | Akcie farmaceutických společností | Německý PMI | Obchody | Britská měna | Růst amerického HDP | Běžný účet | Pokles české ekonomiky | Drahý kov | ex | Inflace v Polsku | Naše ekonomika | Snížení daní | Španělská ekonomika | Obchodní konflikt | Electronic Arts | Růst spotřebitelských cen | Zvýšení těžby | PRIBOR | Vyspělé ekonomiky | Japonsko | TD Ameritrade | Vývoj úrokových sazeb | Výkyvy kurzu koruny | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | BIIB | Zasedání americké centrální banky | Marže | Výhled pro rok | Arbitráž | ConocoPhillips | Visa | Panické výprodeje | Nový koronavirus | Inflace v říjnu | Grafy | Aktivum | Zemědělci | Japonská centrální banka | Přenos | Propad akcií | Dohoda o brexitu | Ursula von der Leyenová | Výroba automobilů | Dobré zprávy | Situace | Mario Draghi | Šíření koronavirové nákazy | Nové zakázky | Epidemiologické situace | Google | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Vyplácet dividendy | Impeachment | Konsensus | Pozitivní výsledek | Dluhy | Verbální intervence | Prodej aut | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Turecké liry | Signály | Inflace v ČR | Cenový propad | Sazby beze změny | Guvernér | Expirace | Cizí měny | Americké akciové trhy | Sociální síť | Peking | Záhada | Investiční výdaje | Pokles zásob | Hospodářské noviny | Spready | HDP | Devizový trh | Načasování | Hospodářské vyhlídky | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Čínské vlády | Ekonomka | Dolar | Euro | Zkapalněný zemní plyn | Klid | Akcie Netflix | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Zdanění | NEST | Otevření ekonomik | Eskalace napětí | Čínská měna | Pandemická situace | Globální investoři | Objem investic | Politici | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Nedostatek zakázek | Vyšší inflace | Brazílie | Prudké výkyvy | Trhy v USA | Členské země | Index DJIA | Nouzový stav | Hospodářský cyklus | Známky oživení | Politika ČNB | Výprodej | Měnové páry | Průmyslové ceny | Ekonomické zprávy | Bonusy | Tomáš Holub | Členové OPEC | AAPL | Slovensko | Glapinski | JPMorgan | Měnové unie | EUR/CHF | Premiér Boris Johnson | Domácí měny | ČTK | Lehman Brothers | Holubičí Fed | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Osobní výdaje | Zásobníky | Česká národní banka | Merkelová | Epidemie koronaviru | Česká inflace | Brazilský real | Zprávy z Německa | Nákupní doporučení | Americké firmy | Záchranný balík | Philip Lane | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Úrokové sazby ČNB | FOMC | Mylan | Slabost dolaru | Akcie | Currency | Norská koruna | Fundamentální výhled | Investice firem | Turecká ekonomika | Průmyslníci | Měnové podmínky | Mzda | Nervozita na trzích | Výsledek amerických voleb | Nižší úrokové sazby | Daňový balíček | Vývoj jádrové inflace | Nákup aktiv | Nový Zéland | Ekonomický cyklus | Kurz GBP | Pražská burza | Očkování | Aktuální kurz | Podniky | Index spotřebitelských cen | ZIL | Štěstí | Američtí zákonodárci | City | Ropné měny | Propad indexu | Downgrade | AbbVie | Napětí na trzích | Státní podpora | Automobilka Hyundai | Black Friday | Český HDP | Velkoobchodní ceny elektřiny | Motivace | Vývoj ceny | Býčí trend | Mzdová dynamika | Dodavatelské řetězce | Akcie Facebook | Inflační šok | SPD | Světová ekonomika | Finanční rezervy | Češi | Alternativní investice | Převis | ADP report | Obavy z inflace | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | OPEC+ | PEPP | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | Index VIX | Zoufalství | Nálada v průmyslu | Růst v eurozóně | Logistika | Vývoj ekonomiky | Vývoj pandemie | Ekonomické škody | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Technologie | Zásoby zemního plynu | Nižší DPH | Největší propad | Výplach | Emmanuel Macron | Koronakrize | Společnost Apple | Ekonomický výzkum | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Ceny pšenice | Globální recese | Airbnb | Kurz | DNO | Daně | Ministři | Dnešní zpráva | Negativní nálada | Globální růst | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Atlantik | AMD | Posílení dnes | Sázkaři | Ceny bytů | Snížení těžby | Měnová politika Fedu | Pokladniční poukázky | Jiné měny | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Míra inflace | Nedostatek čipů | Aerolinky | Norwegian Cruise Line Holdings | Zdražování energií | Měnový výbor Fedu | Saúdové | Biogen | Silnější dolar | Rychlý růst | Norwegian Cruise | Vlna výprodejů | Bankovní rada | Uber Technologies | Gilead | Investice | Osobní příjmy | Microsoft | Business | Pro investory | Návrh zákona | Varianta omikron | Plug Power | Potenciál | Zdravotnictví | Špatné zprávy | Big tech | Společnost Cisco | Rally | Výsledek zasedání | Sýrie | Kapitalizace | Komunikace | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Devon Energy | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Obchodování na akciových trzích | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | ESM | Makrodata | Zisky | Výkon průmyslu | Delta | Masivní nákupy | Regulace | Zaměstnanci | Oddlužení | Deriváty | Šéf Fedu | Dluhopisové trhy | Účet platební bilance | Fondy | USD za barel | Kurz eura | Walt Disney | Hospodářství | Turecká měna | MSFT | Důvěra | České dluhopisy | Kancléřka Merkelová | WHO | Úročení vkladů | Oslabení dolaru | Výrazný růst cen ropy | Očekávání ČNB | Nikola | Sekundární trh | HN | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Reinvestice | Index MSCI | Slabší dolar | Evropské firmy | Měny | Profitovat | Dollar | Silné měny | Inaugurace | Předběžné výsledky | Nezaměstnanosti v Německu | Varianta koronaviru | Ropa WTI | Finanční sektor | Daňové příjmy | Akcie GE | Burzy | Americké makro | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | UST | Výraznější impuls | Trh s ropou | YouGov | Patria.cz | Export | Diskontní sazba | Rusko | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Aktuální cena | Silná inflace | Nové žádosti o podporu | Úbytek | České firmy | Petr Dufek | Partneři | TABAK | Čtvrtletní výsledky | Letectví | Mark Carney | Zvýšení úroků | Zhodnocení | Organizace | Index NASDAQ 100 | Nervozita | Fundamentální data | Ceny stavebních prací | 1 milion | Ceny surovin | Výsledky HDP | Praha | Britská vláda | Negativní sentiment | Technologičtí giganti | Globální akciové trhy | Valuace | Prodeje aut | Výsledková sezóna | Tranše | Lednový efekt | Air | Rozšíření | BABA | Technická analýza | Akcie čínských firem | Dvoutýdenní repo sazby | Nové mutace | Plány | Smíšené výsledky | Toyota | Odložení brexitu | Fed včera | Home office | COVID-19 | Propad HDP | Béžová kniha | Cenové tlaky | ATVI | Cena ropy WTI | Korunový trh | Brusel | Dluhopisové výnosy | Rekordní nárůst | Devizové rezervy | Hypotéky | Rekordní růst | Ekonomika USA | Akcie Alibaba | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Elon Musk | Myšlení | Úrokový výnos | ZEW | Prognóza Fedu | Společnost Pfizer | Zpomalující inflace | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Pozornost finančních trhů | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Insolvence | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Zobchodované objemy | Podnikatelská nálada v Německu | Zasedání Fedu | Bloomberg | Eli Lilly | KB | Guvernér centrální banky | ADR | J&J | Evropská unie | Odezvy trhu | Guru | Růst amerických výnosů | Kurzarbeit | Ústavní soud | Inflace v červenci | Rozvoj | Hlavní indexy | Silný růst | Vyhlídky | Aktuální inflace | Vojenský konflikt | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Slabý dolar | Komoditní trhy | Pokles tržeb | Vyšší mzdy | Růst poptávky | Korekce | Odhady trhu | LNG | Špatné výsledky | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Tržní ceny | Obchodování s korunou | DMA | Rosněfť | Firemní investice | HDP eurozóny | Vakcína | Výkonnost | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Kurz koruny k euru | Intervence ČNB | Index S&P 500 | Instrument | GDPNow | Akcie Walmart | Trumpova administrativa | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Zelené investice | Short | Nakupovat státní dluhopisy | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Koronavirová situace | Investiční výzkum | High | CVS | Beta | Rezervy bank | Novela zákona | OECD | Odvaha | Technické problémy | CHF | Napětí na Ukrajině | Oslabení koruny | Zprávy o vakcíně | Nízká nezaměstnanost | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Odhad amerického HDP | Inflace v únoru | Německý HDP | James Bullard | Těžba ropy | Frustrace | Turecký prezident | Nákupní příležitost | Volby v USA | Index nákupních manažerů (PMI) | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Ministři financí | Ceny zboží | MWh | Prognóza ČNB | QE | Růst tržeb | Důvěra v průmyslu | Světová banka | Mexické peso | Cena | Skluz | Vystoupení z EU | Apache | Německá vláda | Německo | Digitalizace | Bund | Krach | MJ | CNN | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | Setkání centrálních bankéřů | Dluh USA | Evropské indexy | Ekonomické aktivity v eurozóně | Čeští spotřebitelé | Americký trh | Interpretace | Dobrá nálada | Snížení sazeb | Nižší růst | DOT | Close | BAT | Ceny kukuřice | TSLA | Česká ekonomika | Kurzy | Slabší euro | Zpomalující růst | Nové rekordy | Ekonomická data | Situace na trhu | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Zastavení výroby | Rozhodnutí bankovní rady | Newmont | Jefferies | Propad ropy | Maďarská měna | DSTI | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Emisní povolenky | Technologický index Nasdaq Composite | DAX | Tweety | Podnik | Zavedení cel | Fiskální balíček | Světová obchodní organizace | Forexu | Hliník | Merck | Debata | Kurzy měn | Inverzní výnosová křivka | Akcie společnosti | Obchodní válka | Kypr | Fiskální stimuly | Zastavení dodávek | Dolarové úrokové sazby | Zlato | Boj s koronavirem | Ekonomika | Devizový kurz | Počty nových případů | Evropské méně | Slabé euro | Inflace v Německu | Geopolitika | Akcie Alibaby | Hlavní rizika | Barel WTI | SEC | Letošní úroda | Impulzy | Střední podniky | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Jan Procházka | Verizon | Oslabení | Akciové futures | Finanční situace | Energetické krize | Strach z koronaviru | Šéfka Fedu | Práce | Schwab | Úspěch | Intel | Depozitní sazba ECB | LTRO | Navyšování cen | Likvidita | Cíle | ČNB dnes | Prognóza ECB | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Akcie Intelu | Repo sazba | EET | Inflační data | Odhady růstu | Likvidní | Cena americké ropy WTI | Banky | Buy | Česká průmyslová výroba | Daňové změny | Produktivita práce | Automotive | FDX | Americká vláda | INTC | Adam Glapiński | Kotace | Setkání lídrů | Malý prostor | Šance | Ruská vláda | Ministři financí EU | Ministři financí eurozóny | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | PMI v eurozóně | Netflix | Poptávka po ropě | Výplaty dividend | Černá labuť | Zisk na akcii | Tisková konference šéfa Fedu | GM | Ray Dalio | Wall Street | Halliburton | Průlom | Instrumenty | Prodeje potravin | Analýza | Velké ztráty | Data ze Spojených států | Ministr financí | Kurz EUR | Dobrá čísla | Zlepšení | Omicron | Irák | Sazby Fedu | ČR | Vyšší ceny ropy | Výsledek hlasování | Kontrakt | Meta Platforms | Ropný průmysl | Intervenovat | Zvyšování úroků | Kvantitativní utahování | Solidní výsledky | Lithium | Zastavení poklesu | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | API | Ratingové agentury | Pozice | Euro proti dolaru | Čínská ekonomika | Southwest Airlines | Portfolia | Oxfam | Aktivity v eurozóně | Demokratické strany | Příprava | LES | TTF | Dlouhé pozice | Platební neschopnosti | Chevron | Švýcarský frank | Změna sazeb | Vyšší volatilita | Slabší koruna | Market | Technologický sektor | Nákupu státních dluhopisů | Cenné papíry | Varianta delta | Las Vegas | Theresa May | Lídři | Medvědí trh | Bankéři z Fedu | Americká lehká ropa WTI | Vývoj HDP | Zdražování ropy | Support | General Electric | Průměrná mzda | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | XOM | Kurz forintu | FX | Rozvíjející se trhy | Texas | Poslanci | Nové dluhopisy | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Pokračování růstu | Import | Cenové indexy | Investiční banka | Kvartální výsledky | Lednová inflace | Volný čas | Marek Mora | CVS Health | Algoritmus | Zvýšená volatilita | Rizikovější aktiva | Dnešní růst | Tržní očekávání | Měnové války | OPEC | Ministryně financí | Úroková sazba Fedu | Nemovitosti v Česku | Peněžní zásoby | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Zhoršení pandemie | Jestřábí hlasy | SNB | Index ISM | Nízká volatilita | Alcoa | Investoři | Dění na trhu | Nižší sazby | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Alibaba Group | Bohatý | Největší pokles | Nákupy aktiv | Průměrná hodnota | IHS | Politická krize | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Centrální bankéř | Výstupy | Automobilka Škoda | Program nákupů dluhopisů | Výprodej akcií | Vývoj měnové politiky | Karanténa | Rostoucí výnosy | Německé automobilky | Vzdělávání | Optimistická očekávání | Embargo | Indexy nákupních manažerů | Politika Fedu | Slabá poptávka | Polsko | Čínská vláda | Reddit | Jeden dolar | Ceny potravin | Omezení produkce | Výnosy německých dluhopisů | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | Index Dow Jones | Březnová data | Auta | Projekce | Beyond Meat | Výhled poptávky | Komoditní trh | Spotřebitelská poptávka | Vakcíny proti koronaviru | Velké banky | Nová vláda | Akcie Nvidia | Nařízení | Zavedení eura | Noviny | Bond | Další růst sazeb | České sazby | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | Makroekonomická situace | Korelační koeficient | Hodnocení současné situace | IPO | Historicky nejnižší | Dnešní obchodování | Očekávaná inflace | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Výsledek HDP | Škoda | Generace Z | Hospodářské výsledky | Pohyby kurzu | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Zájem zahraničních investorů | Měnové stimulace | Jádrový index | Únorová inflace | Obchodní vztahy | Úročení | Inflace v lednu | Deficit státního rozpočtu | USD | Logistické problémy | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Volatilita na trzích | Cena americké ropy | Cestování | Macy’s | Ekonomický dopad | Forexové intervence | Růst aktivity | Contango | Kabinet | Zvýšení základní sazby | České předsednictví | Turbulence na finančních trzích | Zvýšení daní | Legislativa | Kurz jüanu | Půjčka | Technologické tituly | PayPal | Čínské úřady | HDP v USA | Růst zadlužení | Obchodování s komoditami | Vyšší úrokové sazby | Zdražování pohonných hmot | Silný dolar | BMW | 3M | Cestovní kanceláře | Nízké úrokové sazby | Tržní podíl | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | Dnešní čísla | iPhone | USDA | Posilování eura | Vývoj akcií | Cena ropy | Zpomalení ekonomického růstu | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Index bank | Situace v průmyslu | Americký maloobchod | Přebytek obchodní bilance | Prognózy ČNB | Ekonomická teorie | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Kupní síla | CZ | Program nákupu aktiv | Digitální měny | Výrobce letadel | Australský dolar | Vysoké ceny ropy | Pokles investic | Pokles HDP | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | Dezinflace | Rakousko | Zpomalování ekonomiky | ANO | Britské libry | Úvěrové pojišťovny | Objemy obchodů | Hlavní akciové trhy | Hospodářské oživení | Výhled na příští rok | Nemovitosti | Makro data | Turecká centrální banka | Evropský trh | Data z americké ekonomiky | Markets | Počet úmrtí | Úrokové sazby Fedu | Repo operace | PSA | Carl Icahn | Cyklus zvyšování úroků | Dluhopisoví investoři | Tempo očkování | Další rozvoj | Aleš Michl | Kanada | Ruská invaze | Nejistota | HDP v eurozóně | CVX | Apreciace | Kryptoměna | Activision | Makroekonomický kalendář | Eurobondy | Nvidia | Český maloobchod | Swap | Ceny komodit | Indexy | Aphria | Státní dluhopisy | Americký dolar | Kurz švýcarského franku | Splácení dluhu | Zamyšlení | Blue chips | 737 MAX | Nízké ceny ropy | Ceny v eurozóně | Makro | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Ceny v průmyslu | Slušné zisky | Mutace koronaviru | Statut | Starbucks | Švédsko | Koruna dnes | Prezidentské volby v USA | ECB | HICP | NBP | Sazby ECB | Voda | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Těžaři | Stabilita sazeb | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Oslabuje dolar | Nastavení trhů | Rozpočtové politiky | Rozkolísanost trhu | Zvýšení inflace | Evropské země | Fiskální balík | Revize výhledu | Payrolls | ROCE | Spekulace | Vzrušení | Vysoké zisky | Averze vůči riziku | Omikron | MPSV | Referendum | Raketový růst | Americká cla | Zasedání amerického Fedu | Negativní vývoj | Americká výnosová křivka | Vánoční svátky | GOOGL | Konzervativci | Lockdowny | Precedens | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Akcie PayPal | FX strategie | Černé zlato | KBC | Dostupnost bydlení | Silné euro | Politické riziko | Společná evropská měna | Digitální daň | Zpracovatelský průmysl | MIC | PMI ve službách | Spekulanti | MasterCard | Globální trh | Globální finanční trhy | Zrušení superhrubé mzdy | Poptávky po ropě | Bezpečné měny | Applied Materials | Nejistoty na trzích | Vedlejší účinky | Devizy | Základní sazba | Pracovní síly | Akciový trh | Uhlí | Setrvání Británie v EU | Kolaps cen | Zasedání bankovní rady | Investor | Nákup dluhopisů | Doba splatnosti | Americké vlády | Jerome Powell | Ukazatele | American Express | Jestřáb | Měnový pár | Americké obchodování | Šíření koronaviru | Průmyslový index Dow Jones | Obchodování Futures | Banka | Produkce ropy | Výprodej dluhopisů | Země eurozóny | Autoprůmysl | Makro zprávy | Růst cen průmyslových výrobců | Markit | Američané | Počet zaměstnaných | Účinnosti vakcín | Čínské investice | Nízká inflace | Baker Hughes | Globální akcie | Olaf Scholz | CNBC | Akcie Uberu | Oživení ekonomik | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Americký HDP | Tajné služby | Hospodářský výhled | Jihoafrický rand | Německá inflace | Lael Brainardová | Disney | Ocenění | Chování spotřebitelů | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | 3М | Cena | Pivot