Úterý 16. duben 2024 07:14
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace

Co příští týden čeká libru?

02.04.2024 08:23  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

analytics660958d9c6248.jpg

Libra šterlinků se může spoléhat jen na zpravodajské pozadí z USA. Pár GBP/USD se už dlouho obchoduje do strany, takže bude potřeba velmi silné zpravodajské pozadí, aby se trh z této "šlamastyky" dostal. Amerika poskytne všechny potřebné údaje ke zvýšení aktivity na trhu, ale jestli se dočkáme dlouho očekávané vlny 3, nebo opět jen bočního pohybu, rozhodne síla nadcházejících zpráv.

Ve Velké Británii budou zveřejněny údaje o indexech podnikatelské aktivity ve službách, zpracovatelském průmyslu a stavebnictví. Neočekáváme, že by tyto zprávy probraly trh z dřímoty. Hlavně proto, že se nebude jednat o prvotní odhady březnových indexů, ale o ty konečné, které účastníky trhu překvapí jen zřídka. Domnívám se, že britské zpravodajské pozadí nebude mít na pohyb páru GBP/USD žádný vliv. Americkým zprávám se budeme věnovat v příslušném přehledu.

analytics660958e569719.jpg

Pro libru je teď podle mého názoru nesmírně důležité nikoli pouhé zpravodajské pozadí, jako spíš tržní sentiment. V posledních čtyřech měsících se konala nejméně dvě zasedání Bank of England, dvě zasedání Federálního rezervního systému, byly zveřejněny čtyři sady zpráv o počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor, HDP, nezaměstnanosti a inflaci. Jak vidíme, ani všechny tyto údaje nedokázaly ukončit boční pohyb páru. Nadcházející sada zpráv má také malou šanci dostat libru z horizontálního pohybu.

Chtěl bych také připomenout, že pravděpodobnost snížení sazeb Federálního rezervního systému v posledních čtyřech měsících výrazně klesla. Už teď je jasné, že v březnu k žádnému uvolnění měnové politiky nedojde, protože centrální banka už zasedala. Teď trh sází na červen, ale i současná úroveň americké inflace tento termín vážně ohrožuje. Termín prvního snížení sazeb Fedu se v důsledku toho stále oddaluje a počet očekávaných kol snižování se snižuje. O celém tomto procesu se mluví jako o udržování jestřábího postoje Fedu místo toho, aby se stal holubičím, což by mělo zvýšit poptávku po dolaru. Tento vzorec funguje u instrumentu EUR/USD, ale ne u páru GBP/USD. Bez ohledu na zpravodajské pozadí je tedy pro libru podstatné, aby trh přestal ignorovat zjevné faktory.

Vlnová analýza pro pár EUR/USD:

Na základě provedené analýzy páru EUR/USD jsem dospěl k závěru, že se vytváří medvědí vlnový pattern. Vlny 2 nebo B a 2 v 3 nebo C jsou kompletní, takže v blízké budoucnosti očekávám vytvoření impulzivní klesající vlny 3 v 3 nebo C s výrazným poklesem instrumentu. Zvažuji short pozice s cíli kolem úrovně 1,0462, která odpovídá Fibonacciho hladině 127,2 %.

analytics660958f0a0332.jpg

Vlnová analýza pro pár GBP/USD:

Vlnový pattern na instrumentu GBP/USD naznačuje pokles. Zvažuji prodej instrumentu s cíli pod úrovní 1,2039, protože věřím, že dřív či později začne vlna 3 neboli C. Dokud ale nebudeme moct potvrdit konec vlny 2 neboli B, může instrument stále stoupat k úrovni 1,3140, která odpovídá Fibonacciho hladině 100,0 %. Kotace se příliš nevzdálily od vrcholů, takže nemůžeme potvrdit začátek vlny 3 neboli C.

Klíčové principy mé analýzy:

Vlnové struktury by měly být jednoduché a srozumitelné. Se složitými strukturami se pracuje těžko a často přinášejí změny.

Pokud si nejste jisti pohybem trhu, raději na něj nevstupujte.

Nemůžeme zaručit směr pohybu. Nezapomínejte na příkazy stop loss.

Vlnovou analýzu lze kombinovat s dalšími typy analýz a obchodních strategií.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Co přineslo zasedání Fedu, kolik utratila ČNB za intervence? Analýza AUD/NZD, USD/CAD, BOSSA USD
  Americký dolar včera po zveřejnění zápisu ze zasedání americké centrální banky (Fed) neoslabil, ani když se komen...
 • Co přinesl rok 2021 pro naše peněženky?
  Rok 2021 byl, stejně jako ten loňský, poznamenaný probíhající globální pandemií onemocnění Covid-19. Od roušek jsme se posunuli k vakcínám a počáteční paniku vystřídala spíše únava z čekání na definitivní konec. I přesto, že ten je stále v nedohlednu, vypadá to, že svět může a bude fungovat dál. „Důkazem je globální ekonomika, která je sice v různých svých částech vychýlena či poškozena, ale minimálně pokud jde o tempo růstu, je již nyní na předpandemických hodnotách,“ řekl Jan Macek, vedoucí analytického oddělení, Fincentrum & Swiss Life Select.
 • Co příští týden britskou libru čeká?
  Ve Spojeném království se toho příští týden moc dít nebude. V průběhu posledních pěti obchodních dní zveřejnilo Spojené království jen jednu zprávu, která nejdřív nevyvolala žádný zájem trhu. Trh se zdráhá obchodovat s librou, ale měna má stále potenciál klesat. Otázkou je, jakým způsobem a na jakém základě.
 • Co příští týden čeká americký dolar?
  V Americe dojde k mnoha dalším zajímavým a potenciálně významným událostem. V úterý bude zveřejněna zpráva o inflaci za leden. Připomínám, že americké reporty o inflaci přicházejí v jediném odhadu a následně nejsou revidovány ani upravovány. Index spotřebitelských cen může v meziročním srovnání zpomalit na 3 %. Jádrová inflace může meziročně klesnout na 3,7–3,8 %. Je toto zpomalení významné? Je dostatečně silné na to, aby trochu zmírnilo jestřábí sentiment tvůrců politiky Federálního rezervního systému?
 • Co příští týden čeká dolar?
  Dolar propásl spoustu příležitostí k růstu vůči euru a libře. Naštěstí bude mít příští týden další šanci. Spojené státy zveřejní ve středu zprávu o inflaci za březen, která by s velkou pravděpodobností mohla být pro dolar pozitivní. Vše bude bohužel záležet na trhu. Pokud investoři nebudou této zprávě přikládat velký význam, pak dolar nemusí stoupat. Důvody k tomu ale rozhodně mít bude.
 • Co příští týden čeká dolar?
  Dispozice amerického dolaru jsou poměrně dobré vůči euru a slabé vůči libře. Trh od libry stále očekává růst, zatímco zpravodajské pozadí a vlnová analýza naznačují klesající trend. Celkově máme pohyb do strany. Nadcházející americké zprávy ale budou poměrně silné, takže je velká šance, že na páru EUR/USD bude pokračovat klesající trend a na páru GBP/USD začne dlouho očekávaná vlna 3.
 • Co příští týden čeká euro?
  První dubnový týden slibuje být pro měnové páry docela zajímavý. Začněme ale eurem, které se poslední dobou docela vleče, ale stále se drží současného vlnového patternu, který naznačuje vytvoření klesající vlny. Aby vše zůstalo při starém, potřebuje trh dostat silné zprávy z USA a slabé z Evropské unie.
 • Co příští týden čeká euro?
  Právě jsme viděli silné americké údaje a velmi slabou reakci trhu. Chtěl bych zdůraznit, že poptávka po americké měně měla stoupnout mnohem výrazněji, ale trh se celý týden soustředil spíš na prodej dolaru než na jeho nákup. V důsledku toho není aktuální zpravodajské pozadí pro účastníky trhu příliš zajímavé, takže má menší význam než obvykle.
 • Co příští týden čeká libru?
  Libra zůstává v horizontální části trendu, který vlastně není trendem. Rád bych připomněl, že aktuálně se stále vytváří set klesající vlny, pravděpodobně vlna 2 nebo B, která by se ale mohla i prodloužit. Právě v rámci této vlny už několik měsíců pozorujeme horizontální segment. Vlnová analýza nicméně stále naznačuje, že libra bude klesat přinejmenším k úrovni 1,20.
 • Co příští týden čeká libru?
  V nadcházejícím týdnu čekají libru poměrně důležité události. Trh se teprve začal zbavovat bariéry strachu z prodeje britské měny a zpravodajské pozadí teď hlavně nesmí ovlivnit chuť trhu prodávat libru a kupovat dolar. K tomu je, jak asi tušíte, potřeba slabé zpravodajské pozadí ze Spojeného království a silné ze Spojených států.
 • Co příští týden čekat od amerického dolaru?
  Poptávka po americkém dolaru napříč trhem plošně klesá a v tuto chvíli je velmi těžké určit, co dolar dokáže zachránit před hlubším pádem do propasti. Vlnový pattern pro oba instrumenty naznačuje, že se vytvoří medvědí vlny. Ceny obou instrumentů dosáhly důležitých úrovní, v jejichž blízkosti může tvorba býčích vln skončit. Kromě vlnového patternu a technických známek konce poklesu dolaru ale musí mít trh sám touhu zvýšit poptávku po americké měně. Současné zpravodajské pozadí tento pohled příliš nepodporuje.
 • Co příští týden čekat od britské libry?
  Libra udělala velmi důležitý krok. Vynechávám nepochopitelné důvody jejího růstu, ale aktualizované rozložení vln naznačuje, že libra může zahájit novou etapu vzestupného pohybu. Už dříve jsem zmínil, že každá vlnová formace může mít složitou strukturu bez ohledu na okolnosti. Obvykle nám zpravodajské pozadí pomáhá pochopit, co můžeme od daného instrumentu podle vlnového patternu čekat. Tady je ale trochu jiná situace. Domnívám se, že poptávka po libře v posledních týdnech stoupala naprosto nezávisle na zpravodajském pozadí. Teď očekávám vytvoření vlny C v 2, resp. B. Zpravodajské pozadí proto právě teď nepředstavuje pro účastníky trhu důležitý faktor. Podívejme se nicméně na kalendář událostí na příští týden.
 • Co příští týden čekat od dolaru?
  Zasedání Federálního rezervního systému. To je vše, co je třeba říct. Zasedání americké centrální banky bylo, je a bude klíčovou událostí pro dolar i celý měnový trh. Jistě, ne každé zasedání Fedu vede ke změnám měnové politiky, které trh prostě nemůže ignorovat. Každé zasedání je ale příležitostí vidět a slyšet důležité informace, které ovlivní osud dolaru na několik příštích týdnů.
 • Co příští týden čekat od eura?
  Euro v posledních pěti dnech rostlo. Jak jsem už zmínil, od pondělí do čtvrtka tomu neodpovídalo žádné zpravodajské pozadí. Trh interpretoval všechny informace ve prospěch eura. Pokles amerického dolaru naznačilo jen páteční zpravodajské pozadí, ale americká měna ten den dokonce vzrostla! Jak vidíme, je velmi těžké zdůvodnit počínání trhu v uplynulém týdnu.
 • Co příští týden čekat od eura?
  Americký dolar zakončil týden s opatrným optimismem. Dolar posílil vůči euru i libře, což ale nezakládá solidní důvod k tomu, abychom potvrdili další klesající vlny pro oba instrumenty. Samozřejmě věřím, že hlavním scénářem je další posilování amerického dolaru. Věřím, že jak zpravodajské pozadí zpráv, tak vlnový pattern naznačují růst dolaru. Trh ne vždy obchoduje v souladu s vlnovým patternem a zpravodajským pozadím, ale já se při tvorbě prognóz opírám o tyto dva typy analýz.
 • Co příští týden čekat od libry?
  Nadcházející týden bude pro britskou libru velmi důležitý. Zatímco v Evropské unii se příliš mnoho významných událostí neodehraje, můžeme se těšit na zasedání Bank of England a zprávu o inflaci za únor. Začněme zprávou o inflaci, která poslouží jako základ pro rozhodnutí BoE. Do konce druhého měsíce roku 2024 by index spotřebitelských cen mohl zpomalit na 3,6 % (současná hodnota je 4,0 %). Toto jsou podle mého názoru dobré úrovně, takže je nepravděpodobné, že by BoE hned druhý den změnila postoj. Inflace ale může vykázat jinou hodnotu.
 • Co příští týden čekat pro britskou libru?
  Ve Spojeném království se toho příští týden moc dít nebude. V průběhu posledních pěti obchodních dní zveřejnilo Spojené království jen jednu zprávu, která nejdřív nevyvolala žádný zájem trhu. Trh se zdráhá obchodovat s librou, ale měna má stále potenciál klesat. Otázkou je, jakým způsobem a na jakém základě.
 • Co příští týden čekat pro dolar?
  Americký dolar v posledních týdnech vykazuje odolnost a celkově napříč trhem posiluje. Nás ale zajímá hlavně jeho "vztah" s eurem a librou. A tady není situace tak jasná, jak bychom doufali. Poptávka po americkém dolaru sice roste, ale nijak rychle – jako by si byl trh svým počínáním permanentně nejistý. Důvody k pochybnostem skutečně může mít, protože měnová politika není o přesném načasování a prognózách. Názorným příkladem je Federální rezervní systém. Trh očekával první snížení sazeb v březnu, ale nakonec k němu nedojde možná ani v červnu.
 • COP27 je na dně, ale není mimo hru
  KLIMA: 27. dvoutýdenní konference OSN o klimatu začíná 6. listopadu v Egyptě s drobným očekáváním. Politici se potýkají s velkými rozptylujícími faktory, jako je válka na Ukrajině, obavy o energetickou bezpečnost, geopolitické napětí a oslabující ekonomiky. Letošní rok se zaměří spíše na urychlení implementace, než na nové velké závazky a nedávné extrémní počasí a hostitelství Afriky udá změnu tónu směrem k adaptaci na klimatickou změnu stejně jako k jejímu zmírňování. Změna klimatu však stále stoupá v zájmu veřejnosti a investice do obnovitelných zdrojů energie zaznamenávají silný růst.
 • Corbyn na mítinku u skladu Amazonu kritizoval nadnárodní firmy
  Britská opoziční Labouristická strana dnes uspořádala manifestaci před jedním ze skladů společnosti Amazon v severoanglickém Sheffieldu. Lídr strany Jeremy Corbyn v projevu kritizoval nadnárodní společnosti, ve kterých podle něj panuje kultura daňových úniků a odírání zaměstnanců na platech. Informovaly o tom dnes agentury Reuters a AFP.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI