Neděle 28. duben 2024 07:34
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei ProTrader

Embargo

C:\fakepath\Francie2.jpg

Francouzská centrální banka zhoršila hospodářský výhled

22.06.2022 Francouzská centrální banka včera snížila odhad letošního růstu francouzské ekonomiky na 2,3 procenta, zatímco v březnu jej odhadovala na 3,4 procenta. Odhad růstu na příští rok pak zhoršila na 1,2 procenta z dříve předpokládaných dvou procent. Předpověděla rovněž, že pokud by Evropská unie uvalila embargo na dovoz ruského plynu, činil by letošní růst pouze 1,5 procenta. Napřesrok by pak francouzská ekonomika v takovémto případě měla klesnout o 1,3 procenta, napsala agentura Reuters.
img

Fidelity International: Z centrálních bank se stávají nepřátelé – co dál?

21.06.2022 Na začátku roku 2022 jsme jako základní scénář předpokládali stagflaci, která potrvá přibližně 6 měsíců, než přenechá otěže buď mírnějšímu reflačnímu scénáři, nebo vážnějšímu poklesu. Po invazi na Ukrajinu jsme tuto krátkodobou pravděpodobnost stagflace zvýšili na 80 %, neboť jsme si uvědomili hluboce inflační povahu tohoto šoku, zejména pro Evropu.
img

Rubl a dolar, měnoví vítězové letošního roku

14.06.2022 Už ve čtvrtek minulý týden, 9. června, došlo k optickému „smazání“ efektu týden starého snížení spotřební daně v případě benzínu. Fialova vláda rozhodla s platností od 1. června o snížení daně z pohonných hmot o 1,50 koruny na litr. Předpokládala, že pohonné hmoty v důsledku opatření zlevní o 1,80 koruny na litr, neboť se bude platit i nižší DPH, která se vypočítává až po zohlednění právě spotřební daně.
C:\fakepath\benzin.jpg

CNN: Cena benzinu v USA poprvé dosáhla pět dolarů za americký galon

12.06.2022 Průměrná cena benzinu ve Spojených státech poprvé dosáhla pět dolarů (asi 118 korun) za americký galon (3,79 litru), což je v přepočtu zhruba 31,1 koruny za litr. Informovala o tom včera stanice CNN s odkazem na údaje americké asociace automobilistů AAA. Podle stanice není ale dosažení této hodnoty nikterak překvapivé, protože ceny pohonných hmot v USA rostou již osmým týdnem.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Orbán: Embargo EU na ruský plyn by zničilo evropskou ekonomiku

10.06.2022 Zavedení embarga Evropské unie na dovoz zemního plynu z Ruska by zničilo evropskou ekonomiku, která se už potýká s negativními dopady růstu inflace v důsledku vyšších cen energií. Řekl to dnes maďarský premiér Viktor Orbán.
img

Invesco: Analýza inflace – hlubší příčiny a důsledky

07.06.2022 Společnost Invesco v analýze zkoumá některé základní ekonomické koncepty a uvádí svůj názor na to, zda se inflace posune zpátky k hodnotám, na které jsme byli ještě nedávno zvyklí, nebo zda se nyní pohybuje k trvale vysoké úrovni, která spíše odpovídá zkušenostem ze 70. a 80. let minulého století.
img

Zprávy z ropného trhu: ceny komodit rostou a embargo zatím není přesvědčivé

07.06.2022 Ceny ropy v pondělí stoupaly v souvislosti s oslabením amerického dolaru vůči hlavním světovým měnám, růstem cen u největší ropné společnosti na světě Saudi Aramco a očekávaným růstem poptávky po ropných produktech.
img

Akcie firem jako ČEZ nebo MOL podle expertů ochrání úspory před inflací. Akcie ČEZ by měly podle některých z nich stoupnout o 40 % během následujících 12 měsíců

06.06.2022 Akcie firem z energetického odvětví patří historicky k těm aktivům, která porážejí i rapidní inflaci. Kromě právě energetických titulů budeme těžko hledat akciové tituly jakéhokoli jiného odvětví, které by v uplynulé zhruba stovce let tak spolehlivě zdolávaly právě i poměrně výraznou inflaci. Spolehlivější už je pak investice jen přímo do surovin či energií, třeba prostřednictvím termínových kontraktů na ropu či plyn. Zůstaneme-li však u akcií jako takových, těžko najdeme spolehlivější pojistku proti inflaci, než jsou právě ty energetické.
img

Uspěje Fialova vláda se snížením spotřební daně z paliv? Rozhodne se v Rijádu

02.06.2022 Uspěje Fialova vláda se snížení spotřební daně z pohonných hmot? Klíč ke trvalejšímu zlevnění pohonných hmot není ve Strakově akademii, ale v Rijádu. Pokud by zejména právě Saúdská Arábie výrazněji navýšila těžbu nad rámec objemu, na němž se měsíce dopředu shodl kartel OPEC a i další tradiční těžaři mimo něj, v čele s Ruskem, během června a července pohonné hmoty v ČR mohou zlevnit poměrně citelně. Fialova vláda pak bude moci tvrdit, že její snížení daně „zabralo“. Tuzemský řidič už nerozliší, zda tankuje levněji kvůli nižší dani, nebo kvůli tomu, že Saúdská Arábie těží více. Poděkoval by Fialovi. Bližší košile než kabát.
img

Čerpací stanice včera zlevnily jen o necelou korunu. Fialově vládě však může pomoci Rijád, jehož dnešní možné rozhodnutí může už v příštích dnech citelně snižovat cenu pohonných hmot i v ČR

02.06.2022 Čerpací stanice včera zlevnily benzín průměrně celorepublikově o 87 haléřů na litr a naftu o 97 haléřů na litr. Zatím se tak nenaplňují očekávání vlády, že čerpací stanice by v důsledku snížení spotřební daně o 1,50 koruny na litr, jež platí právě od včerejška, měly zlevnit zhruba až o 1,80 koruny na litr. Opatření se však do konečných cen na pumpách bude promítat postupně, během několika dní. Takže ještě i dnes je třeba počítat se zlevněním pohonných hmot z důvodu snížení daně, které však bude méně výrazné než zlevnění včerejší.
img

Ropa rostla šestý měsíc v řadě díky zákazu EU a opětovné otevření trhu v Číně

01.06.2022 Ropa zaznamenala nejdelší měsíční růst za více než deset let, jelikož představitelé Evropské unie souhlasili s pokračováním částečného zákazu dovážení ruské ropy, mezitím co Čína dále uvolnila antivirová omezení, čímž zajistila poptávku.
img

Ceny ropy rostou kvůli dohodě lídrů EU na částečném zákazu ruské ropy

01.06.2022 Lídři EU se dohodli, že do konce roku sníží dovoz ruské ropy o 90 %. Dohoda je již hotová, budou upřesněny pouze podrobnosti. Podle agentury Reuters je asi 65 % ruského vývozu ropy do Evropské unie dodáváno na kontinent tankery, zbytek připadá na ropovod Družba. Polsko a Německo se již zavázaly ukončit dovoz ruské ropy prostřednictvím ropovodu Družba do konce roku, čímž se pokrytí zákazu zvýšilo na přibližně 90 %. V první řadě embargo ovlivní provoz tankerů.
img

Ropa se pevně drží v pozitivním teritoriu už šest měsíců po sobě a prodlužuje svou rally do léta

01.06.2022 Globální ceny ropy ve středu po krátkém poklesu z předchozího dne plynule rostou. Úterní pokles cen ropy zapříčinily spekulace, že někteří producenti chtějí pozastavit účast Ruska na dohodě o produkci OPEC+, a nové sankce proti Rusku.
img

Rozbřesk: Jak ovlivní evropské embargo cenu ropy?

01.06.2022 Lídři členských zemí EU se včera dohodli na uvalení embarga na dovoz ruské ropy. Výsledná podoba je evidentně kompromisní – do konce roku by měla Evropa přestat nakupovat ruskou ropu dováženou po moři, která představuje přibližně tři čtvrtiny celkových dovozů. Skrze ropovod bude moci ruská ropa proudit dále, ovšem Německo a Polsko přislíbily zastavení dodávek prostřednictvím severní větve ropovodu Družba, díky čemuž by se mohly celkové dovozy ruské ropy do EU snížit až o 90 %.
img

Ranní okénko - Poptávka v Německu slábne

01.06.2022 Kromě údaje o vývoji státního rozpočtu dnes dorazí PMI pro český výrobní sektor. Očekáváme v souladu s konsensem trhu, že dojde k jeho snížení z 54,4 na 54,1 bodu. PMI pro odvětví výroby bude zveřejněn také v USA, jen od jiné instituce (ISM). Očekává se pokles z 55,4 na 54,5. V eurozóně vyjde dubnová míra nezaměstnanosti, která se měla udržet na 6,8 %, což je nejméně za poslední desítky let.
img

Komodity: Jak ovlivní evropské embargo cenu ropy?

01.06.2022 Lídři členských zemí EU se včera dohodli na uvalení embarga na dovoz ruské ropy. Výsledná podoba je evidentně kompromisní – do konce roku by měla Evropa přestat nakupovat ruskou ropu dováženou po moři, která představuje přibližně tři čtvrtiny celkových dovozů. Skrze ropovod bude moci ruská ropa proudit dále, ovšem Německo a Polsko přislíbily zastavení dodávek prostřednictvím severní větve ropovodu Družba, díky čemuž by se mohly celkové dovozy ruské ropy do EU snížit až o 90 %.
C:\fakepath\trader-31052022-31-zm.jpeg

Svaz německého průmyslu podpořil částečné embargo na ruskou ropu

31.05.2022 Svaz německého průmyslu (BDI) podpořil rozhodnutí Evropské unie zavést částečné embargo na ruskou ropu. Šéf svazu Siegfried Russwurm dnes prohlásil, že Rusko omezení dovozu ropy tvrdě zasáhne, neboť pro Moskvu je prodej ropy jedním z významných zdrojů příjmů. Summit EU se dohodl rozšířit sankce proti Rusku kvůli jeho invazi na Ukrajinu, embargo se ale kvůli odporu Maďarska dotkne jen ropy dovážené po moři, naopak pro transport ropovodem částečně platí výjimka.
img

🛢Ropa se blíží 💲120 po částečném embargo EU

31.05.2022 Evropská unie oznámila, že dosáhla dohody o ropném embargu. Znovu se zdá, že dohodnutá opatření jsou „papírovým embargem“, které neovlivňuje dostupnost komodity, ale zvyšuje nejistotu, která podporuje růst cen na trhu s ropou. Budou mít nová opatření EU skutečný negativní dopad na ruský ropný byznys? Nebo to povede jen k vyšším cenám?
img

Po schválení ropného embarga EU rostou akcie maďarského MOL a posiluje rubl

31.05.2022 Z dnešní dopolední reakce trhů se zdá, že mezinárodní investoři ještě včera čekali větší jednotu a rozhodnost zemí EU při uvádění ropného embarga. Citelně dnes totiž rostou akcie maďarské petrochemické společnosti MOL a posiluje rubl. Investoři tak evidentně „započítali“ embargo s méně výjimkami a možná i s dřívějším termínem zahájení.
img

Graf dne: OIL.WTI (31.05.2022)

31.05.2022 Embargo EU na ruskou ropu je dnes ráno největší story finančních trhů. Členové Evropské unie se konečně shodli na podobě embarga. EU rozhodla o zákazu ruského námořního dovozu ropy, který tvoří přibližně dvě třetiny celkového importu ruské ropy do EU. Byla udělena výjimka pro import ropy ropovody kvůli zamítavému postoji Maďarska. Zákaz dovozu ropy z Ruska po moři vstoupí v platnost do šesti měsíců a zákaz dovozu ropných derivátů po moři vstoupí v platnost do osmi měsíců. Přestože tok ropy ropovodem Družba byl osvobozen od embarga, tak Polsko a Německo, země napojené na severní větev ropovodu, se zavázaly snížit dovoz ruské ropy na nulu. To znamená, že by Evropská unie měla do konce roku snížit celkový dovoz ruské ropy a ropných derivátů o 90 %.
img

AKTUÁLNÍ předpověď pro GBP/USD na 31. 5. 2022

31.05.2022 Téměř měsíc se Evropská unie snaží přijmout šestý balíček sankcí proti Rusku. Hlavním kamenem úrazu byla otázka embarga na ruské energetické dodávky. A tak včera skoro až v noci, až když byly zavřeny všechny hlavní burzy, Evropská komise konečně oznámila své rozhodnutí o sankcích. Brusel uvalil částečné embargo na dodávky ruské ropy. Částečná je pouze proto, že dodávky potrubím byly ze zákazu vyňaty. Podle předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové byly zakázány téměř dvě třetiny vývozu ruské ropy do Evropy. Německo a Polsko zároveň oznámily úplné odmítnutí ruské ropy do konce letošního roku, takže export ropy z Ruska do Evropy by se měl snížit o 90 %.
img

Ekonomický kalendář: Dočkáme se indexů CPI z Evropy, ropa roste po uvalení embarga EU

31.05.2022 Evropské indexy otevřely do negativního teritoria. EU se během noci dohodla na embargu na ruskou ropu. Přestože se embargo zatím nebude týkat jižní větve ropovodu Družba, tak dle zpráv by se celkové importy ruské ropy do Evropy měly do konce roku snížit o 90 %. Ropa se dnes obchoduje v zisku. Včera v podvečer se objevily zprávy, že PPF nebude pokračovat v akvizici banky Moneta. Bezprostředně po otevření pražské burzy ztrácejí akcie banky 5 % a obchodují se na ceně mírně pod 75 korunami.
img

Embargo EU na ruskou ropu přichází pro Fialovu vládu v nejhorší čas, ropa prudce zdražuje v předvečer snížení spotřební daně z paliv. Putin kvůli embargu přijde o 230 miliard korun ročně, vítězem situace je Indie a Čína

31.05.2022 Lídři EU se včera pozdě večer v Bruselu dohodli na embargu na námořní dovoz ruské ropy a ropných produktů. Ropu budou embargovat do šesti měsíců od vstoupení opatření v platnost, ropné produkty do osmi měsíců. To znamená, že v období do začátku příštího roku se EU odstřihne od zhruba dvou třetin dodávek ruské ropy (Bulharsko má výjimku a delší čas na odstřižení se od ruské ropy, přepravované po moři; další výjimku má Chorvatsko). Takový krok právě teď citelně přispívá k růstu cen ropy na světových trzích.
img

Ranní shrnutí (31.05.2022)

31.05.2022 Indexy z Asie a Tichomoří se během dnešní seance obchodovaly smíšeně. Indexy z Austrálie a Japonska klesly, zatímco akcie z Jižní Koreje a Číny dokázaly růst. Wall Street včera zůstala zavřená.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ropa zdražuje po dohodě EU o omezení dovozu této suroviny z Ruska

31.05.2022 Ceny ropy se dnes zvyšují v reakci na dohodu Evropské unie o omezení dovozu této suroviny z Ruska. Cena severomořské ropy Brent kolem 08:00 SELČ vykazovala nárůst zhruba 1,5 procenta na 123,51 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala dokonce 3,3 procenta na 118,83 dolaru za barel.
img

Rosněfť i Gazprom vyplatí historicky rekordní dividendu, Putin přitom vypne plyn i Dánsku. Energetickým podnikům v rukou Kremlu citelně zvyšuje ziskovost fiasko EU s uvalováním embarga

30.05.2022 Ruské energetické podniky ovládané Kremlem, ropná Rosněfť a plynárenský Gazprom, vyplatí letos historicky rekordní dividendu. K vysokým ziskům jim pomáhá zejména EU, která hrozí embargem, čímž vyhání cenu ropy i plynu výše, ale nezavádí jej, takže Rusko prodává stále hodně, a navíc ještě draze.
img

Ranní shrnutí (30.05.2022)

30.05.2022 Rizikový sentiment bylo možné zaznamenat znovu dnes během asijské seance. Nikkei si připsal 2,3 %, S&P/ASX 200 se posunul o 1,3 % výše a Kospi přidal 1,2 %. Indexy z Číny se obchodovaly až o 2 % výše.
img

Fialova vláda si může oddechnout, Orbánův kabinet si totiž prosadil, že ruská ropa z Družby nebude podléhat embargu EU. Družbou proudí ruská ropa i do Česka

29.05.2022 Brusel vychází vstříc Maďarsku a Evropská komise tak už nenavrhuje embargovat ruskou ropu proudící ropovodem Družba. Vyplývá to z aktualizovaného návrhu šestého sankčního balíčku, který Evropská komise včera rozeslala členským vládám. Brusel v něm tedy navrhuje embargovat pouze tu ruskou ropu, jež je do EU přepravována tankery. Surovina proudící Družbou zatím embargována být nemá.
img

⛽ Ropa koriguje díky zpoždění embarga

27.05.2022 Ropa se po dnešních ranních ziscích dostává do záporu, před polednem si však sáhla na téměř 115 USD za benchmark WTI. Poslední zprávy naznačují, že celý proces uvalení embarga na ruskou ropu ze strany zemí EU se zpozdil. Kromě toho další zprávy hovoří o rekordních dodávkách ruské ropy do Číny. Cena ropy po negativních zprávách koriguje.
img

Ropa stoupá a trh zůstává nadále napjatý 

27.05.2022 V pátek ráno rostla v Asii ropa a udržela se na dvouměsíčním maximu. Ropa Brent je na dobré cestě k největšímu týdennímu skoku za jeden a půl měsíce, podpořenému vyhlídkou na zákaz ruské ropy ze strany Evropské unie (EU) a blížící se letní sezónou ve Spojených státech.
C:\fakepath\trader-26052022-22-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.05.2022 1) Ve zcela rozdílné pozici jsou před nadcházejícím mimořádným summitem Evropské unie dvě země, které řadu let spojoval spor jejich vlád s unijními institucemi o právní stát. Zatímco Maďarsko stále blokuje ostatními podporované embargo na dovoz ruské ropy a požadované peníze na ropnou infrastrukturu podle unijních činitelů patrně ještě dlouho neuvidí, polský premiér Mateusz Morawiecki se v Bruselu může dočkat odblokování mimořádných miliard pro svou zemi. Někteří diplomaté přitom soudí, že jedinou nadějí na rychlou shodu na ropném embargu je vyjít vstříc jinému maďarskému požadavku a vyjmout z něj ropu tekoucí potrubím.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Maďarské fondy na ropu jsou u ledu, Polsko vyhlíží odblokování svých miliard

26.05.2022 Ve zcela rozdílné pozici jsou před nadcházejícím mimořádným summitem Evropské unie dvě země, které řadu let spojoval spor jejich vlád s unijními institucemi o právní stát. Zatímco Maďarsko stále blokuje ostatními podporované embargo na dovoz ruské ropy a požadované peníze na ropnou infrastrukturu podle unijních činitelů patrně ještě dlouho neuvidí, polský premiér Mateusz Morawiecki se v Bruselu může dočkat odblokování mimořádných miliard pro svou zemi. Někteří diplomaté přitom soudí, že jedinou nadějí na rychlou shodu na ropném embargu je vyjít vstříc jinému maďarskému požadavku a vyjmout z něj ropu tekoucí potrubím.
img

Benzín v ČR je poprvé od začátku invaze dražší než nafta, řidiči červnové snížení spotřební daně ani nepoznají. Hrozí i proto, že Česko bude mít letos větší inflaci než Rusko

26.05.2022 Benzín stojí poprvé od začátku března, tedy od prvních dní ruské invaze na Ukrajinu, více než nafta. Včera se prodával ze 46,21 koruny za litr, zatímco nafta vyšla na 46,19 koruny za litr. Za uplynulé dva týdnu tak benzín zdražil o takřka dvě korun na litr.
C:\fakepath\trader-24052022-31-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy rostou, pomáhá jim napjatá nabídka a růst poptávky v USA

24.05.2022 Ceny ropy rostou, pomáhá jim napjatá globální nabídka a se začátkem motoristické sezony i růst poptávky po pohonných hmotách ve Spojených státech. Tyto vlivy přebily obavy z možné recese a čínských koronavirových uzávěr.
img

Benzín za posledních pět dní zdražil o více, než o kolik se od června snižuje spotřební daň z něj. Fialově vládě navíc do zlevnění pohonných hmot zřejmě „hodí vidle“ Orbán

22.05.2022 Cena benzínu u českých čerpacích stanic stoupla od pondělí do pátku tento týden o 1,53 koruny na litr. Včera se benzín Natural 95 prodával průměrně za 45,88 Kč/l, tedy nejdráže od poloviny března. V celé historii ČR se benzín prodával dráže než včera pouze v šesti dnech, a to právě v období před polovinou letošního března, kdy jeho cenu vyhnala k historickým rekordům panická situace vzniklá v důsledku ruské invaze na Ukrajinu a souvisejících sankcí.
img

Konec dodávek ruských energií? Bát by se mělo především Česko a naši sousedi

20.05.2022 Okamžité zastavení dodávek ruské ropy a plynu by českou ekonomiku poznamenalo prakticky nejvíce v Evropské unii. Vysoký stupeň závislosti především na plynu by se totiž mohl sekundárně promítnout i do míry nezaměstnanosti. Podle aktuální analýzy pojišťovny Allianz Trade by při tzv. black-outu bylo ohroženo více než 20 % pracovních míst v průmyslovém odvětví. I proto je podle analytiků důležité, aby se jednotlivé státy i EU jako celek začaly na tuto variantu systematicky připravovat.
img

Zotavení ropy po dvoudenním poklesu

19.05.2022 Ropa se zotavila po dvoudenním propadu způsobeném obavami z globálního hospodářského útlumu díky posilujícím výrobkovým trhům.
img

Aktuální předpověď pro GBP/USD na 16. 5. 2022

16.05.2022 Libra je tak překoupená, že je čas mluvit o nutnosti nejen odrazu, ale plnohodnotné korekce. Místo toho však britská měna v podstatě stojí na místě. Během evropské obchodní seance přitom dokonce klesala. I když rozsah poklesu byl mnohem mírnější než den předtím. Po zahájení americké seance bylo alespoň nějaké zdání oživení. Díky tomu se libra vrátila na hodnoty, na kterých byla na začátku obchodování. A to vše se stalo na pozadí zcela prázdného makroekonomického kalendáře.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Zelenskyj bude v Davosu hovořit o poválečné obnově Ukrajiny

16.05.2022 Obnova Ukrajiny po válce s Ruskem bude jedním z témat letošního Světového ekonomického fóra v Davosu, předpověděl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který má k účastníkům fóra příští týden promluvit. Ještě dnes má ukrajinský prezident debatovat s americkými a kanadskými vysokoškoláky.
C:\fakepath\trader-12052022-33-zm.PNG

Komodity: Ropa mírně zdražuje kvůli nejistotě ohledně dodávek a geopolitickému napětí

12.05.2022 Ceny ropy se dnes zvyšují kvůli nejistotě ohledně dodávek a geopolitickému napětí v Evropě. Jejich výraznějšímu růstu nicméně brání obavy o poptávku. Cena severomořské ropy Brent krátce před 18:00 SELČ vykazovala nárůst zhruba 0,3 procenta na 107,80 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala téměř 0,7 procenta na 106,42 dolaru za barel.
C:\fakepath\trader-11052022-23-zm.jpeg

Komodity: Ropa zdražuje o pět procent v reakci na pokles toku ruského plynu do Evropy

11.05.2022 Ropa dnes zdražuje o zhruba pět procent poté, co v předchozích dvou dnech ztratila téměř deset procent. Reaguje na pokles toku ruského plynu do Evropy a na snahy Evropské unie docílit shody ohledně embarga na dovoz ruské ropy.
img

Země G7 se zavázaly ukončit dovoz ropy z Ruska

10.05.2022 Členové skupiny G7 se o víkendu na virtuálním mítinku zavázali omezit své nákupy ruské ropy. Podle zprávy agentury AFP se k ukončení nákupů ruské ropy zavázaly USA, Francie, Kanada, Německo, Itálie, Japonsko a Velká Británie, neupřesnily ale, jak a kdy tak učiní. Někteří členové skupiny G7, například Velká Británie, USA a Kanada, už zákaz dovozu ruské ropy zavedli. Jde ale o velmi malé dovozce ruské ropy, takže tyto zákazy měly na příjmy Ruska z uhlovodíkového průmyslu, který se G7 snaží sankcemi přiškrtit, jen malý dopad. Naprosto odlišný je případ Japonska. Dosvědčuje to prohlášení ministra hospodářství, obchodu a průmyslu Koichiho Hagiudy z minulého týdne, že pro Japonsko bude omezení dovozu ruské ropy těžké. Japonský premiér Fumio Kišida po víkendovém zasedání G7 prohlásil, že země dovoz ruské ropy zakáže. Dodal, že pro zemi, která je silně závislá na dovozu energie, je takové rozhodnutí velmi obtížné. Nejdůležitější je ale soulad s G7. Ceny ropy se stále drží nad úrovní 100 USD:
C:\fakepath\trader-10052022-22-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.05.2022 1) Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku je nejvyšší od prosince 1993. Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta z březnových 12,7 procenta. Vliv na to měly zejména ceny bydlení, pohonných hmot a potravin. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici čekali pomalejší růst mírně nad 13 procenty. Meziměsíční růst spotřebitelských cen o 1,8 procenta byl dán zejména dražším bydlením a potravinami.
img

Graf dne: Ropa Brent (OIL) (10.05.2022)

10.05.2022 Riziková aktiva, jako jsou akcie, kryptoměny nebo ropa, se včera propadla kvůli širokému výprodeji na trzích. Zpřísnění měnové politiky a globální ekonomické zpomalení, částečně v důsledku přísných lockdownů v Číně, srazily ceny aktiv na nižší úrovně. Situace se dnes trochu uklidnila a na trzích pozorujeme pokles rizikové averze.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Reuters: Německo je na hraně zavádění sankcí, obává se zastavení plynu

10.05.2022 Německo se přiblížilo limitu v zavádění protiruských sankcí, další zpřísňování by roztočilo spirálu hospodářských problémů. Kritické by bylo obzvláště embargo na ruský plyn, na kterém je německé hospodářství prozatím kriticky závislé. Podle informací agentury Reuters se ale němečtí představitelé již připravují na náhlé zastavení dodávek ruského plynu včetně možného převzetí kontroly nad klíčovými společnostmi.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Sofia nepodpoří sankce EU, nedostane-li také výjimku z embarga na ruskou ropu

09.05.2022 Bulharsko nepodpoří nový balík sankcí Evropské unie vůči Rusku, pokud nedostane také výjimku na chystané embargo na dovoz ruské ropy. Podle agentury Reuters to řekl v neděli večer bulharský vicepremiér Asen Vasilev. O návrhu sankcí mají dnes či v úterý znovu jednat velvyslanci zemí EU, kteří se na něm podle nedělní informace serveru Politico zatím neshodli.
img

Tři trhy ke sledování v příštím týdnu (06.05.2022)

06.05.2022 Rozhodnutí FOMC je již za námi a poskytlo určité vyjasnění v budoucím směru měnové politiky v USA. Tato cesta by se však mohla měnit v závislosti na datech, zejména datech růstu cen. I proto budou obchodníci na zlatu bedlivě sledovat nadcházející zprávu amerického CPI za duben. Obchodníci v GBP se zaměří na zprávu HDP ze Spojeného království za 1. čtvrtletí, zatímco obchodníci s ropou budou sledovat diskuze o embargu EU na ruskou ropu. Příští týden určitě sledujte Zlato, GBPUSD a Ropu.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Ceny ropy se kvůli obavám o dodávky dál zvyšují, Brent vystoupil na 112 USD

06.05.2022 Ceny ropy dnes pokračovaly v růstu, zejména kvůli přetrvávajícím obavám z omezení dodávek suroviny na trh. Výraznějšímu zdražování ropy ale brání vyhlídky na zpomalování růstu světové ekonomiky. Cena severomořské ropy Brent se dostala až nad 113 dolarů za barel, než část zisků smazala.
img

Česko bude mít na odstřižení od ruské ropy více času, až do června 2024. Zatím na odstřižení není připraveno

06.05.2022 Evropská komise navrhuje kompletní odstřižení EU od ruské ropy už během šesti měsíců. Do konce letošního roku by se pak členské země zcela odstřihly také od dovozu ruských ropných produktů, jako je nafta. Výjimku mají mít Slovensko a Maďarsko, jimž Brusel vyhradí čas na odstřižení do konce roku 2024, nikoli tedy jen do konce roku 2023, jak zněl návrh původní. Dnes o tom informuje agentura Bloomberg. Delší lhůtu si nakonec podle téže agentury vyboxuje také Česko, čas bude mít do června 2024. Je to nutnost, alespoň ekonomicky.
img

JP Morgan: ropa může prudce stoupnout o dalších 18–35 USD

06.05.2022 Banka JP Morgan s odkazem na vysoké ceny snížila svou prognózu poptávky po ropě pro letošní rok o 1 milion barelů denně.
C:\fakepath\trader-05052022-30-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám o dodávky pokračují v růstu

05.05.2022 Ceny ropy dnes pokračují v růstu. Důvodem jsou obavy o dodávky poté, co Evropská unie představila plán nových sankcí proti Rusku, jehož součástí je i embargo na ruskou ropu. Skupina OPEC+ také opět odmítla výzvy předních konzumentů k výraznějšímu zvyšování těžby.
img

☕Ranní komentář s XTB: Fed bude pokračovať vo zvyšovaní sadzieb, Európska únia zaviedla embargo na dovoz ropy

05.05.2022 Fed včera podľa očakávaní zvýšil úrokové sadzby a naznačil, že bude pokračovať vo zvyšovaní sadzieb až k hladine 2,5, resp. 3 %. Šéf americkej centrálnej banky však uviedol, že v súčasnosti nevidí náznaky vzniku mzdovo inflačnej špirály, no v prípade zmeny ekonomických podmienok je Fed pripravený konať a zvýšiť úrokové sadzby nad uvedenú hladinu. Keďže trhy v súčasnosti nepočítajú s týmto scenárom, priestor na posilňovanie amerického dolára stále ostáva v otvorený.
img

Německo je připraveno podpořit zákaz EU na dovoz ruské ropy

04.05.2022 Výhled cen ropy zůstává optimistický v době, kdy se Evropa chystá uvalit embargo na ruskou energetiku. Německý ministr hospodářství Robert Habeck v pondělí řekl, že Německo bude připraveno podpořit okamžitý zákaz Evropské unie na dovoz ruské ropy.
img

Vývoj cen pohonných hmot: Přichází opětovné zdražení?

04.05.2022 Ceny ropy zaznamenali v priebehu minulého týždňa nárast a atakovali hladinu 110 dolárov za barel. Rast cien ropy bol do značnej miery zapríčinený najmä poklesom produkcie ropy v Líbyi, ktorá sa vďaka protestom proti súčasnému premiérovi znížila o viac ako polovicu denne. Pokles produkcie v Líbyi vyústil aj do nižších exportov ropy o 200 tisíc barelov denne, čo primárne zasiahlo najväčších dovozcov Líbyjskej ropy, medzi ktorých patrí Taliansko, Španielsko a Čína. Tento týždeň môže zaviesť európska komisia embargo na dovoz ropy z Ruska, čo môže vyvolať významné pohyby na trhu s ropou. Existuje šanca, že v takomto prípade sa tankovanie na čerpacích staniciach rapídne predraží.
img

Americký akciový trh 4. května 2022

04.05.2022 Fed dnes zvýší sazby. V úterý americké akcie rostly: Dow přidal 0,2 %, NASDAQ vzrostl o 0,2 % a S&P500 vzrostl o 0,5 %. S&P500 je na 4175 a zůstává v rozmezí 4140–4210. Trhy dnes večer čekají na rozhodnutí Fedu. Očekává se, že Fed zvýší sazby o +0,5 % a oznámí snížení peněžní zásoby (snížení bilance aktiv Fedu) ve výši přibližně 95 miliard USD/měsíc.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ceny ropy se zvyšují, Evropská komise navrhla zákaz dovozu ruské ropy do EU

04.05.2022 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují, k růstu přispěly zprávy, že Evropská komise (EK) navrhla do konce letošního roku úplně zakázat dovoz ruské ropy do Evropské unie. Cena severomořské ropy Brent krátce před 11:00 SELČ vykazovala nárůst o 3,7 procenta zhruba na 108,80 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala 3,8 procenta a prodávala se přibližně za 106,30 dolaru za barel.
img

Ropa roste po návrhu EU na embargo na ruských dodávek

04.05.2022 Ceny ropy se dnes po návrhu Evropské unie na podmíněné embargo na ruskou ropu a rafinované produkty obchodují o více než 2,5 procenta výše. Nejnovější sankce navržené EU mají během příštích šesti měsíců postupně vyřadit ruskou ropu.
img

Česko se odstřihne od ruské ropy asi ještě letos, přitom nemá náhradu. Problémy mohou nastat v podobě citelného zdražení pohonných hmot, ale i ohrožení dodávek okenních rámů, palubních desek či obalů na potraviny

04.05.2022 Evropská komise dnes navrhla kompletní odstřižení EU od ruské ropy už během šesti měsíců. Do konce letošního roku by se pak členské země zcela odstřihly také od dovozu ruských ropných produktů, jako je nafta. Výjimku mají mít Slovensko a Maďarsko, které mají mít čas na odstřižení do konce příštího roku. Česko podle zákulisních informací usilovalo o podobnou výjimku také, ale nakonec si ji zřejmě neprosadilo. O návrhu Evropské komise se může hlasovat už dnes. Maďarsko sice hrozilo vetováním, ale je otázka, zda tento postoj zachová.
img

Rubl od začátku invaze posílil ze všech měn světa suverénně nejvíce, proti koruně o 30 %. Trh s ním je ale znásilněný, vždyť od ruských energií už se odvrací i země jako Indie či Maďarsko

04.05.2022 Za období od předvečera ruské invaze na Ukrajinu, tedy od 23. února, do včerejška česká koruna oslabila vůči většině klíčových měn ve světě. Nejvýrazněji znehodnotila vůči ruskému rublu, a to o takřka 29 procent (viz tabulka Bloombergu níže). Zpevnila však alespoň vůči dalším měnám regionu střední a východní Evropy, forintu a zlotému.
C:\fakepath\trader-03052022-24-zm.jpg

Komodity: Ropa zlevňuje, přispívají k tomu obavy ohledně poptávky kvůli uzávěrám v Číně

03.05.2022 Ropa dnes zlevňuje. V náladě trhu převážily obavy z dopadu protipandemických uzávěr na poptávku Číny, která je největším světovým dovozcem ropy, nad vlivem možného embarga na ruskou ropu ze strany Evropské unie.
img

Česku hrozí, že nebude moct hned zcela nahradit ruskou ropu. Náhradní ropovod, který do Česka vede ropu přes Alpy, nemá dost kapacity

03.05.2022 Česká republika může mít problém s úplným zajištěním dodávek nahrazujících ruskou ropu. O embargu na ni v těchto dnech jednají státy EU. Pokud by došlo na plné embargo ze strany EU, Česko by se muselo obejít bez dodávek ruské ropy. Ta představuje zhruba polovinu veškeré ropy dovážené do ČR.
C:\fakepath\trader-02052022-29-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.05.2022 1) Ministři energetiky zemí Evropské unie budou dnes hledat způsob, jak zajistit plyn pro všechny spotřebitele ve svých zemích při omezených dodávkách z Ruska. Tématem mimořádné bruselské schůzky bude i strategie zaměřená na naplnění zásobníků před zimní topnou sezónou v době nejisté perspektivy energetických obchodů s Moskvou. Ministři by také měli vyjádřit názory svých vlád na možné ukončení odběru ruské ropy, které má být součástí dalšího balíku protiruských sankcí, žádné závazné rozhodnutí se však nečeká.
img

Embargo na ruskou ropu podpoří Němci, Maďaři jej vetují. Akcie maďarského MOL, druhého největšího provozovatele čerpaček v Česku, přesto padají

02.05.2022 Maďarsko bude v rámci EU vetovat jakýkoli návrh, který by vedl k omezení energetického dovozu z Ruska. Tedy jak dovozu ropy, tak i plynu nebo uhlí. Včera to uvedl ministr maďarské vlády Gergely Gulyás. O embargu na dovoz ruské ropy má EU rozhodovat už tento týden. Embargo má být součástí šestého sankčního balíčku EU a podpořit by jej mělo dokonce i Německo, jak v noci na dnešek uvedla německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

Ministři energetiky EU proberou, jak si poradit s omezením ruského plynu

02.05.2022 Ministři energetiky zemí Evropské unie budou dnes hledat způsob, jak zajistit plyn pro všechny spotřebitele ve svých zemích při omezených dodávkách z Ruska. Tématem mimořádné bruselské schůzky bude i strategie zaměřená na naplnění zásobníků před zimní topnou sezónou v době nejisté perspektivy energetických obchodů s Moskvou. Ministři by také měli vyjádřit názory svých vlád na možné ukončení odběru ruské ropy, které má být součástí dalšího balíku protiruských sankcí, žádné závazné rozhodnutí se však nečeká.
C:\fakepath\trader-29042022-23-zm.png

Komodity: Ropa zdražuje, obavy z výpadku ruských dodávek přebily strach z čínské uzávěry

29.04.2022 Ceny ropy rostou čtvrtým dnem po sobě. Obavy z výpadku ruských dodávek převážily nad strachem z uzávěr čínských měst kvůli šíření covidu-19.
img

Česká ekonomika – dobrý start do 2022...ale

29.04.2022 Český statistický úřad vydal předběžný odhad vývoje české ekonomiky v Q1´22. Výsledek je dobrý: +0,7 % k/k oproti mediánu odhadu +0,4 %. V meziročním srovnání se jedná o svižný růst o 4,6 %, ovšem zde výsledek pozdvihuje nízká srovnávací základna ze začátku loňského roku. Problém ale je, že dobře našlápnuté ekonomice už stojí v cestě negativní dopady spojené s válkou na Ukrajině, a takto vysoké HDP číslo letos pravděpodobně už neuvidíme.
img

Ranní shrnutí (29.04.2022)

29.04.2022 Americké indexy prošly včera zajímavou seancí i přes výpadek amerického HDP. S&P 500 si připsal 2,47 %, Dow Jones se posunul o 1,85 % výše a Nasdaq vzrostl o 3,06 %. Russell 2000 získal 1,80 %.
img

Rusko za války na Ukrajině zdvojnásobilo příjmy z vývozu paliv do EU

28.04.2022 Rusko od začátku války na Ukrajině zdvojnásobilo příjmy z prodeje plynu, ropy a uhlí do Evropské unie. S odvoláním na údaje finského střediska pro výzkum energií a ovzduší CREA to napsal ruský list Kommersant. Rusko vydělává na růstu cen fosilních paliv, přestože objem dodávek se kvůli embargu a sankcím snížil.
img

EUR/USD. Euro klesá uprostřed hrozící recese.

28.04.2022 Pád eura na pětileté minimum oživuje možnost, že měna dosáhne parity vůči dolaru poprvé za dvě desetiletí, protože obavy z recese eurozóny povzbuzují investory k medvědím obchodům. Ruské kroky k zastavení dodávek plynu Bulharsku a Polsku byly nejnovější ranou pro měnu, která je již nyní pod tlakem dvojitého protivětru rostoucího dolaru a rozsáhlých restrikcí v Číně, která je hlavním exportním trhem bloku. Německo a další evropské země by mohly být další v řadě na zavedení plynových omezení. Podle Kaspara Hense, senior manažera portfolia v Bluebay Asset Management v Londýně, by embargo na ruskou ropu a plyn mohlo poslat evropskou ekonomiku do recese dříve, než se očekávalo. Jednotná měna klesla na minimum 1,0514 USD vůči dolaru, což vedlo k dubnové ztrátě 4,5 %. Údaje o Německu, největší ekonomice eurozóny, ukázaly, že spotřebitelská důvěra je na historickém minimu a vláda prudce snížila své prognózy růstu pro 2022. Euro od roku 2008, kdy dosáhlo vrcholu na 1,6 dolaru, neustále klesá.
img

Růst ropy, omezení dodávek ruské ropy krizi eskaluje

27.04.2022 Ropa stoupla poté, co Rusko přestalo dodávat plyn do Polska a Bulharska, a vystupňovalo tak energetickou krizi v Evropě. Ropa WTI se prodávala nad 102 dolary za barel poté, co v úterý získala 3,2 %. Ceny zemního plynu se v Evropě vyšplhaly poté, co Rusko zastavilo dodávky do Polska a Bulharska, splnilo tak hrozbu přerušení dodávek do zemí, které nechtějí za pohonné hmoty platit v rublech.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Kvůli válce na Ukrajině poroste německá ekonomika pomaleji, zvýší se inflace

27.04.2022 Německá vláda dnes kvůli hospodářským dopadům války na Ukrajině zhoršila výhled růstu ekonomiky na 2,2 procenta, ještě na začátku roku očekávala růst o 3,6 procenta. Inflace vystoupí na 6,1 procenta. Po jednání vlády to na tiskové konferenci řekl německý ministr hospodářství Robert Habeck. Zdůraznil, že Německo sice nese následky za svou podporu Ukrajině, ale musí být připraveno takovou cenu nést, neboť Ukrajina čelí ruské invazi a bojuje i za svobodu a hodnoty Německa a celé Evropy.
img

Graf dne: NATGAS (27.04.2022)

27.04.2022 Ruský Gazprom informoval polské a bulharské plynárenské společnosti, že dodávky ruského plynu byly dnes ráno zastaveny a nebudou obnoveny, pokud Polsko a Bulharsko nebudou souhlasit s platbou za plyn v ruských rublech. To znamená, že by mohlo přijít velké finále sankcí. Rusko se rozhodlo odstavit Evropu od plynu, než stihla uvalit embargo. Je takřka jisté, že celá diskuse o embargu na ruský zemní plyn nyní nabere na tempu.
img

Pandemie, válka a pevný výnos

26.04.2022 Globální trhy opakovaně utrpěly různé rány. Po pandemii, obchodní válce, brexitu a velkým finančním krizím v USA a eurozóně je to nyní velký konflikt.
img

EU zvažuje další sankce proti Rusku

26.04.2022 Podle deníku The Times zvažuje Evropská unie uvalení "chytrých sankcí" na ruský ropný průmysl s cílem minimalizovat ekonomické škody v regionu a zároveň zvýšit tlak na Moskvu. S tímto prohlášením přišel výkonný místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis.
img

Graf dňa - OIL (26.04.2022)

26.04.2022 Ropa sa dnes obchoduje vyššie spolu s ďalšími rizikovými aktívami. Pauza v raste výnosov v USA umožnila akciám si trochu vydýchnuť a zlepšila sentiment voči energetickým komoditám a priemyselným kovom. Výhľad pre ropu však nie je ani zďaleka jasný, keďže existuje množstvo protichodných faktorov. Na jednej strane máme riziko úplného embarga na ruskú ropu zo strany Západu, čo by pravdepodobne vyvolalo tlak na rast cien. Na druhej strane pandemická situácia v Číne a reakcia krajiny na ňu vytvára riziko ekonomického spomalenia druhej najväčšej svetovej ekonomiky. Keďže Čína je významným spotrebiteľom a dovozcom ropy a priemyselných kovov, nižší dopyt z tejto krajiny by mohol mať viditeľný vplyv na ceny ropy. Veľké komerčné banky naďalej znižujú prognózy čínskeho HDP na rok 2022, pričom Morgan Stanley je poslednou, ktorá tak urobila (revízia zo 4,6 na 4,2 %). Tieto dva faktory – čínske spomalenie a embargo na Rusko – sú v súčasnosti hlavnými hnacími silami pohybov na ropných trhoch.
C:\fakepath\ropa2.jpg

The Times: EU připravuje takzvané chytré sankce na dovoz ruské ropy

25.04.2022 Evropská unie připravuje takzvané chytré sankce na dovoz ruské ropy, jejichž cílem by měla být minimalizace škod v evropské ekonomice. Uvedl to dnes britský deník The Times, který se odvolává na místopředsedu Evropské komise (EK) Valdise Dombrovskise. Příjmy z ropy představují pro Moskvu důležitý zdroj financování války na Ukrajině.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Ifo: Asi 40 procent německých podniků pociťuje dopady rostoucích cen energií

25.04.2022 Asi 40 procent německých podniků pociťuje dopady rostoucích cen energií a téměř polovina firem kvůli tomu hodlá omezit investice. Vyplývá to z výzkumu institutu Ifo, který dnes zveřejnil list Augsburger Allgemeine. Účty za plyn a elektřinu pro německé domácnosti, které uzavírají nové smlouvy, dosáhly minulý měsíc rekordní výše a rostoucí ceny zemního plynu a ropy po ruské invazi na Ukrajinu pomohly v březnu zvýšit meziroční inflaci v Německu na 40leté maximum.
C:\fakepath\trader-22042022-24-zm.png

Komodity: Ropa zlevňuje kvůli obavám o poptávku

22.04.2022 Ceny ropy dnes klesají kvůli obavám o poptávku, za kterými stojí vyhlídky na pomalejší růst světové ekonomiky a vyšší úrokové sazby i koronavirové uzávěry v Číně. Cena severomořské ropy Brent krátce po 18:15 SELČ vykazovala pokles o zhruba 1,7 procenta na 106,51 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela 1,6 procenta na 102,13 dolaru za barel.
C:\fakepath\trader-22042022-21-zm.jpg

Reuters: Německá vláda sníží odhad letošního růstu ekonomiky na 2,2 procenta

22.04.2022 Německá vláda sníží odhad letošního růstu německé ekonomiky na 2,2 procenta z 3,6 procenta předpovídaných v lednu. Agentuře Reuters to dnes řekl zdroj z německé vlády. Německo se nyní podobně jako další evropské země potýká s negativními důsledky války na Ukrajině, která mimo jiné tlačí vzhůru ceny komodit a prohlubuje potíže v dodavatelských řetězcích.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Bundesbank: Pokud válka eskaluje, klesne letos německá ekonomika o dvě procenta

22.04.2022 Pokud válka na Ukrajině eskaluje a vyústí v embargo na dovoz plynu, slabší poptávku a ve větší nejistotu, ocitne se německá ekonomika v recesi. Hrubý domácí produkt (HDP) by se tak v letošním roce snížil téměř o dvě procenta. Ve své pravidelné měsíční zprávě to dnes uvedla německá centrální banka (Bundesbank).
img

Rozbřesk: Pár inflačních lekcí ze sedmdesátek

22.04.2022 Absolventi ekonomických oborů si obzvláště v těchto dnech jistě často vzpomenou na příběh z úvodních kurzů makroekonomie, který se při přednáškách používá pro ilustraci tzv. nabídkového šoku - tedy na ropné krize 70. let minulého století. Až o něco později se dozví, že tento jednoduchý pohled na věc má háčky a že ropné embargo sice sehrálo důležitou roli, ale přičítat jemu samotnému stagflaci není úplně fér. V současnosti se tak ona - z pohledu blahobytu nemilá - historická epizoda interpretuje hlavně jako důsledek selhání hospodářských politik.
img

Pár inflačních lekcí ze sedmdesátek

22.04.2022 Absolventi ekonomických oborů si obzvláště v těchto dnech jistě často vzpomenou na příběh z úvodních kurzů makroekonomie, který se při přednáškách používá pro ilustraci tzv. nabídkového šoku - tedy na ropné krize 70. let minulého století. Až o něco později se dozví, že tento jednoduchý pohled na věc má háčky a že ropné embargo sice sehrálo důležitou roli, ale přičítat jemu samotnému stagflaci není úplně fér. V současnosti se tak ona - z pohledu blahobytu nemilá - historická epizoda interpretuje hlavně jako důsledek selhání hospodářských politik.
img

Náklady na výrobu stoupají

20.04.2022 Ceny českých průmyslových výrobců v březnu meziměsíčně zdražily 4,2 % po předchozích 2,2 %. Meziročně se jejich dynamika vyhoupla na 24,7 % z 21,3 %. Ještě silnější nárůst zaznamenaly ceny německých výrobců (+4,9 % m/m a 30,9 % r/r). V obou případech bylo meziměsíční zdražení výrazně nad mediánem odhadů. V případě německých výrobních cen se oproti únoru počítalo s nárůstem o 2,7 %, cen tuzemských výrobců o 1,9 %. Pozadu zůstal i náš odhad o 3,6 %.
img

E.ON: Pokud by přišlo embargo na ruský plyn, má Evropa velký problém

19.04.2022 Pokud by přišlo embargo na ruský plyn, má nejen Německo, ale celá Evropa velký problém. V sázce by mohla být i samotná existence Evropské unie. Hospodářskému deníku Handelsblatt to zopakoval šéf energetického koncernu E.ON Leonhard Birnbaum. Zároveň vyloučil návrat k jaderné energetice v Německu, nebrání se ale prodloužení životnosti německých uhelných elektráren.
img

Forex: Koruna drží hodnotu navzdory hrozbě embarga na ropu

19.04.2022 Předvelikonoční týden zvládla koruna takřka bez výkyvů a zůstala v hladině mezi 24,40-24,50 EUR/CZK. Aktivita na trzích byla ovlivněna svátky, a tak výraznější pohyb nezaznamenaly ani další měny v regionu, snad jen s výjimkou maďarského forintu, který posílil vůči euru o necelé procento. Po pondělní inflaci, která dopadla relativně v souladu s očekáváními, z Česka již po zbytek týdne důležitější ekonomická data nedorazila, a to stejné platí i o komentářích členů ČNB.
C:\fakepath\trader-19042022-25-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.04.2022 1) Zemní plyn ve Spojených státech je nejdražší za více než 13 let, jen od začátku letošního roku se jeho cena zvýšila o více než 100 procent, ukazují záznamy na newyorské obchodní burze NYMEX. K růstu přispívá zejména válka na Ukrajině, která v celém světě zhoršila dostupnost některých energetických zdrojů. Plyn v USA přesto zůstává citelně levnější než v Evropě.
C:\fakepath\trader-19042022-15-zm.jpg

EU připravuje embargo na dovoz ruské ropy, Macron ho podporuje, řekl Le Maire

19.04.2022 Evropská unie připravuje embargo na dovoz ropy z Ruska a Francie se snaží přesvědčit váhající země, aby jej podpořily. Rozhlasové stanici Europe 1 to dnes řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Podle něj je zastavení dodávek ruské ropy nutností, pokud Evropa myslí svou podporu Ukrajiny vážně a chce přiškrtit příjmy, z nichž Rusko financuje válku.
img

Kolik by každý dospělý Čech musel investovat, aby Rusko zbankrotovalo? 7600 korun

18.04.2022 Ministerstvo financí USA před čtrnácti dny ruské vládě znemožnilo uskutečňování plateb, které souvisejí s jejím dluhem. Tyto platby tak nelze uskutečňovat prostřednictvím amerických bank. Bidenova administrativa tak dále přitvrdila ekonomické sankce vůči Rusku, tentokrát v reakci na masakr v Buče.
img

Zlato začíná nový týden prudkým růstem ceny

18.04.2022 Cena zlatých slitků vykazuje v pondělí ráno jistý pozitivní trend. Poptávka po drahém kovu roste s rostoucími geopolitickými a inflačními riziky.
img

Akcie Kazatompromu (KAP.UK) na vzestupu díky růstu exportu

08.04.2022 Kazatomprom (KAP.UK) je největší světový producent uranu kótovaný na londýnské burze. V roce 2021 společnost stála za téměř 40 % celkových světových dodávek suroviny. Společnost má v poslední době problémy kvůli napjaté politické situaci v Kazachstánu, válce na Ukrajině a snaze o energetickou soběstačnost USA.
img

Pár EUR/USD: Trojí ohrožení eura

07.04.2022 Euro se propadlo na nejnižší úroveň posledního měsíce a do konce týdne mu hrozí ještě hlubší pokles. Pár EUR/USD zaznamenal krátkodobý pokles na úroveň 1,0873. Oznámené plány EU na uvalení sankcí proti Rusku nemohou být pro kurz eura pozitivní, opak je pravdou. Vyhlídka na jejich zavedení vyvíjí na kurz evropské měny tlak.
img

Ukrajinsko-ruský konflikt, den 43. Co se děje ve světě?

06.04.2022 Klíčové americké akciové indexy – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – skončily v úterý propadem. Americký dolar přitom vykazoval silný růst, a tak bylo nutné hledat příčiny tak silného pohybu. Jak jsme si již řekli v našich nedávných článcích, index obchodní aktivity ISM, který byl zveřejněn přesně v době, kdy na světových trzích začal silný pohyb, je jen těžko mohl vyprovokovat. Ukázalo se, že vše bylo mnohem jednodušší.
img

Dolar se stal spojencem Fedu a euru se nedaří

06.04.2022 Americká měna opět nabrala na síle a porazila tu evropskou. Pokusy eura demonstrovat vedení nad dolarem narážejí na sebevědomou sílu dolaru. Dolar se snaží posílit své pozice a tyto snahy jsou vcelku úspěšné.
img

Embargo na dovoz uhlí z Ruska českou ekonomiku nepoškodí. Pouze necelých 7 % dováženého černého uhlí je z Ruska, hnědé uhlí Česko prakticky nedováží

05.04.2022 Rusko představuje čtvrtého největšího dovozce černého uhlí do České republiky. Po Polsku, USA a Kanadě. Loni Česko z Ruské federace dovezlo přes 300 tisíc tun černého uhlí. Celkový dovoz přitom činil zhruba 4,5 milionu tun. Rusko se tak na dovozu černého uhlí do ČR podílí z necelých sedmi procent. Takový podíl lze poměrně snadno nahradit dodávkami z jiné země či zemí, než je Rusko.
img

Kolik by každý dospělý Čech musel zaplatit, aby Rusko zbankrotovalo? 7600 korun. V reakci na masakr v Buči totiž USA utahují Rusku finanční smyčku kolem krku

05.04.2022 Ministerstvo financí USA včera ruské vládě znemožnilo uskutečňování plateb, které souvisejí s jejím dluhem, prostřednictvím amerických bank. Bidenova administrativa tak dále přitvrzuje ekonomické sankce vůči Rusku, tentokrát v reakci na masakr v Buče.
img

Kompletní odpojení od ruských energií by každého dospělého Čecha stálo průměrně 7600 korun, celkem 66 miliard, uvádí analytický tým při francouzské vládě. Česko by tak vyšlo 6x levněji než loňský schodek

05.04.2022 V případě úplného embarga na dovoz ruských energií, zejména plynu a ropy, do zemí Evropské unie by Česko patřilo mezi ekonomicky vůbec nejvíce zasažené země. Embargo by však i tak bylo zvládnutelné, jelikož by českou ekonomiku připravilo o zhruba jedno procento jejího celkového ekonomického výkonu. Vyplývá to ze závěrů studie Rady pro ekonomické analýzy při francouzské vládě, která byla zveřejněna dnes.
img

Ukrajinsko-ruský konflikt, den 37. Ropa a americký akciový trh klesají, plyn roste.

01.04.2022 Klíčové americké akciové indexy – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – zakončily ve čtvrtek poklesem. Po nejsilnějším dvoutýdenním růstu tak klesají již druhý den. Z našeho pohledu je velmi důležité, že všechny tři indexy v posledních týdnech zkorigovaly na dřívější lokální maxima. Pokud tedy v jejich blízkosti přijde obrat dolů, můžeme předpokládat, že jsme právě byli svědky silného cyklu korekce proti korekci. Připomeňme, že současné fundamentální pozadí nepodporuje kupce akcií žádných společností. Všechno stále souvisí s toutéž politikou Fedu a geopolitickým konfliktem na Ukrajině. Fed se nevzdává plánů na několikero zvýšení základní úrokové sazby a v létě se chystá zahájit uvolňování své bilance. Z našeho pohledu může být započatý cyklus zpřísňování měnové politiky jedním z nejsilnějších za několik posledních dekád. A vidět růst akciového trhu v takových podmínkách je opravdu zvláštní.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Německý kancléř Scholz odmítá platby za ruský plyn v rublech

31.03.2022 Německý kancléř Olaf Scholz s rakouským kolegou Karlem Nehammerem odmítají platby za dodávky ruského plynu v rublech. Prohlásili to na dnešní tiskové konferenci v Berlíně. Scholz dodal, že to již v telefonickém rozhovoru ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi řekl a že nyní je na šéfovi Kremlu, jak se zachová. Oba kancléři shodně uvedli, že stávající smlouvy počítají s evropskou měnou euro.
C:\fakepath\trader-30032022-29-zm.jpeg

Komodity: Ropa zdražuje kvůli slabým dodávkám a vyhlídce na nové ruské sankce

30.03.2022 Ropa uprostřed týdne zdražuje o více než tři procenta. Pomáhají jí slabé dodávky a rostoucí vyhlídka na nové protiruské sankce, přestože Moskva a Kyjev vedou mírové rozhovory.
img

Morawiecki: Polsko přestane používat ruskou ropu do konce 2022 a uhlí do května

30.03.2022 Polsko plánuje přestat používat ruskou ropu do konce letošního roku. Nejpozději do konce května pak chce přestat dovážet ruské uhlí. Oznámil to dnes polský premiér Mateusz Morawiecki. Rozhodnutí souvisí s přerušením hospodářských vztahů s Moskvou kvůli jeho agresi vůči sousední Ukrajině. Morawiecki také vyzval EU ke zdanění dovozu ruské ropy, plynu a uhlí.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Intervence ČNB | Nový Zéland | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Fibonacci | Devizové rezervy | Brazilský real | Bezpečný přístav | Divergence | Pin Bar | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | CFDs | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Arbitráž | Asset management | Auditor | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Breakout | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | CBOT | CFD | CFTC | CME | Carry trade | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Channel | Konsolidace | DAX | Decline | Devalvace | Nesoulad | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dolarový index | Dow Jones Industrial | EBIT | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FRA | Fed | Fibonacci retracement | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Foreign Exchange | Forwardová cena | Futures | G7 | Gap | Grafy | High | IFO index | IPO | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | Leverage | Likvidita | Long | Low | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Makro data | Margin | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | P/E | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | RSI | Rally | Rating | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Inflační riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Split | Spot | Spread | Stagflace | Support | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Intervence na devizovém trhu | Arbitráže | Obchodní příležitosti | Hospodářský cyklus | IEA | Credit Suisse | RBNZ | Oanda | Intervenovat | ČSOB | Partners | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Praxe | EURUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | Raiffeisenbank | Global macro | Aktivum | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Hazardní hry | Akcie Google | Akcie O2 | Akcie ropy | Akcie Shell | Akcie Tesla | Aktuální ceny akcií | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena za barel ropy | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Co je komodita | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | Členské země Evropské unie | DJIA | Dolar | Dolar cena | Dolar vůči koruně | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomické analýzy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Etoro | Eura | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | HDP USA | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do komodit | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investing | Investování do komodit | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Kurs koruny | Kurs rublu | Kurz akcií | Kurz dolarů | Kurz měny | Kurzy | Libra | Londýnská burza | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měny v Evropě | Meziroční inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Moving Average | Nákup komodit | Nemovitosti | Nové trhy | Obchodníci s akciemi | Obchodování komodit | Obchodování s CFD | Obchodování s komoditami | Obchodujeme | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Pád měny | Pivot | Pokles eura | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pražská burza cenných papírů | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej komodit | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rates | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Řízení rizik | Sázky | SP500 | Státní rozpočet | Stoxx | Světové ceny ropy | Světové měny | SWIFT | Švýcarská banka | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | USD index | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Webináře | WTI | Zahraniční měny | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | ROIC | EUR/PLN | CNBC | EIA | ING | Benzín | Buffett | DMA | Komise pro cenné papíry | RBOB | Andrej Babiš | Current Ratio | Daniel Beneš | Diskont | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | EV | Hrubá marže | Indie | Intermediate | ISM indexy | Měď | Ministerstvo financí | Peněžní trhy | Protistrana | Provozní marže | Přeprodání | ROCE | ROE | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | CMC Markets | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | Převis | Běžná likvidita | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Paul Krugman | Casino | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Trader Workstation | Volby | S/R zóny | Rozhovor | E-mini | Know-how | Cukr | Retail | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Commodities | Investment | Aramco | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | DPA | Again Capital | The New York Times | Natixis | KPMG | RBC Capital Markets | CNN | Microsoft | Evercore ISI | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Home Credit | ANZ | DIW | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | Investing.com | JBC Energy | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | NATO | Ole Hansen | RBC Capital | Agentura AP | PVM | Barrick Gold | BBC | Destatis | Washington Post | Sója | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Thomson Reuters | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Finanční systém | Bavlna | Dovoz ropy | Firemní dluhopisy | XAG/USD | Magnát | Realitní magnát | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | BMW | Televize ARD | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zlaté slitky | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Diamanty | Investovaný kapitál | Renminbi | Čínský renminbi | Finanční centrum | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | Pro tradery | Obchodník s komoditami | Znalost | Příprava | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Ekonomické fórum | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Modrá pyramida | Sázet | Evropské trhy | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Posilování koruny | Investiční firma | Forbes | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Bezpečné investice | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Aktuální vývoj | Kapitálové rezervy | České firmy | Economic | Inflační tlaky | Glencore | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Objem investic | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Nervozita | AAA | Obchodování v Asii | Summit EU | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Propad | Bělorusko | Světové akciové trhy | Handelsblatt | Institut pro makroekonomii | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Index Nikkei | Země OPEC | Citi | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Výrobní aktivita | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Sinopec | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Unipetrol | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | CySEC | Zajištění | Obchodník s ropou | Vitol | Obilniny | Ethereum | Tesla | Prodejní signál | Odhodlání | Americké rafinerie | Kryptoměna | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Úroková sazba ECB | Francouzská ekonomika | Burzovní společnost | Poplatky | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Francouzský CAC 40 | Summit G20 | Summit G7 | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Hospodářská situace | Průzkum | Graf ropy | Krize | Investiční rozhodnutí | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Inflace v Česku | Měnová politika Fedu | Europe 1 | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Německé dluhopisy | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Akciové trhy v USA | Quantum | Turecká centrální banka | Indikátor důvěry | Zájem obchodníků | Příjmy | Oslabování dolaru | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | ExxonMobil | Údaje o inflaci | cTrader | Překoupený trh | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Skupina G7 | Guvernéři centrálních bank | Německý Ifo index | Konsenzus | Belgie | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Členské země EU | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Mercedes | Audi | Finanční podniky | Politico | Investec | IHS Markit | Devizy | Akcie firem | Purple Trading | Mitsubishi UFJ Financial Group | MUFG | Rystad Energy | Keystone XL | J.P. Morgan | Belviport Trading | Skupina PPF | Obchodování ropy | Silicon Valley Bank | Zahraniční forex | Vývoj ceny hliníku | Lipow Oil Associates | Index americké měny | Chicago Mercantile Exchange | ING Groep NV | Bloomberg Commodity Index | BlueBay Asset Management | Ceny pšenice | Aleš Michl | Breakout Trader | LBBW | Coinbase | Protiruské sankce | Ceny hliníku | Americký akciový trh | BlueBay | Obchodování s cizími měnami | Devizoví obchodníci | Kvantitativní utahování | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Palladium | Jak obchodovat komodity | Průmyslový index Dow Jones | Obchodování s termínovými kontrakty | Jerome Powell | MiFID II | Backwardation | Vývoj ceny pšenice | Invesco | Binance | NEST | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Lithium | Investiční skupiny | Asijské trhy | Kobalt | Země platící eurem | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Spotové obchodování | Trhy dnes | Zvýšení těžby ropy | Saxo | Finančník George Soros | Německá centrální banka | Wood Mackenzie | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Členové Evropské unie | Vývoj na finančních trzích | Podniky | Globální růst | Silný americký dolar | Long signál | Obchodní aktivita | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Portu | Japonský akciový index | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Šéf Fedu | Short signál | RDSA | Royal Dutch Shell | Posílení rublu | Poptávka po dolaru | Americký dolarový index | Pražský index PX | Zasedání OPEC | Měny v regionu | Spotřebitelská inflace | Expobank | Expobank CZ | Trhy v USA | Trh s ropou | Finanční skupina | Americké volby | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Slabost dolaru | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Výnosy z amerických dluhopisů | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | Daňové úlevy | Slabá koruna | Zvyšování úroků | Politika Fedu | EK | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Základní úroková sazba | François Villeroy de Galhau | Jednotná měna | Pojištění vkladů | Český miliardář | Financial Times (FT) | Refinitiv | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | WEF | Obchodovat s akciemi | Finanční operace | Obchodní operace | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Obchodovat komodity | Cena komodity | Mezinárodní investoři | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Ekonomický poradce | Zájem investorů | Inflace v ČR | MUFG Bank | Cena zemního plynu | Profesor ekonomie | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Ropovod | Technologický Nasdaq | Akciový stratég | Inflační očekávání | Micro futures | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Sójové boby | SPI Asset Management | Infineon | Příjmy Ruska | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Odhad růstu ekonomiky | Silnější euro | Vyšší mzdy | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | Prodej ropy | Americké společnosti | Fibo retracement | Dolarové sazby | Omezení dodávek ropy | Čínský trh | NATGAS | Prezidentka ECB | Akcie a ETF | Štěpení akcií | Ceny niklu | Ropné akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Capital Partners | Pokles dolaru | Výnosové křivky | Pokles cen | Akciový růst | Štěpán Křeček | Silný dolar | Britský premiér | Recese v USA | SIX | Obavy z recese | Americká cla | Ekonomické problémy | Cena niklu | Produkce zemního plynu | AMZN | WeWork | Sankce proti Íránu | Pohonné hmoty | CFD na komodity | Kristalina Georgievová | Růst mezd | KB | IMK | Pravděpodobnost recese | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Deutsche Welle | Televize CNBC | Vývoj ceny cukru | Dění na trzích | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | PPF | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Vývoz do Číny | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Dot plot | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Finanční situace | UCITS | Tamás Varga | The Washington Post | Pohonné hmoty v Česku | Centrální banka Nového Zélandu | Energetické firmy | Český HDP | Ceny palladia | Asijská finanční krize | Profesionální obchodníci | High risk | Zerohedge | Kakao | Vývoj ceny kakaa | Ceny kakaa | Vývoz ropy | Akcie Barrick Gold | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Obchodní restrikce | Loterie | Cena akcie | Největší ekonomika | FSB | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | NYBOT | ByteDance | TikTok | Papež František | Digitalizace | Střadatelé | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prohloubení schodku | Prezident Donald Trump | Káva | TV Nova | Majoritní akcionář | Ropná firma | Investiční skupina | Ropný gigant | Politická situace | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Kryptoměnová burza | Největší kryptoměnová burza | Investice do ropy | Ropné firmy | Trinity | LNG | Indigo | Objem | Data z USA | Rijád | Bílý dům | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | FRED | Recese světové ekonomiky | Skupina ČEZ | Server Politico | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Akcioví obchodníci | Recese v Evropě | Statistický úřad Eurostat | Firma | Období nejistoty | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Pokles průmyslové produkce | Technické analýzy | Global Markets | BAT | Aktuální obchodní příležitosti | Pfizer | TradingEconomics | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Royal Mail | Maďarská centrální banka | Studie | BDI | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Americký Senát | Ceny na čerpacích stanicích | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Jiří Šmejc | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Skupina OPEC+ | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Millennium | Indexy nákupních manažerů | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | LVMH | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Výměny akcií | Vicepremiér | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | AFP | Ceny americké ropy WTI | Dlužníci | Valdis Dombrovskis | FT | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Meziroční růst HDP | Zveřejněná data | Struktura HDP | Globální trh | Konkurenti | Financovat | EET | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Ed Yardeni | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Michal Šnobr | Společnost ČEZ | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Centrální banka USA | Propouštění | Impuls | Výrazný pokles | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Rozvoj | Stavební produkce | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Paul Volcker | TA3 | Lukáš Lipovský | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Výzkumný institut | NAFTA | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Pojišťovny | Total | Fed dnes | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Ranní komentář | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Penále | Plyn | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Globální ekonomické zpomalení | Prohlášení | Zavedení cel | Yahoo | Alstom | Amcor | Moskva | Prezident Světové banky | David Malpass | HDP Německa | PKN Orlen | Časopis Forbes | Americká ropná společnost | První den obchodování | Americká automobilka | Tata Steel | Farmaceutická společnost | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Federální obchodní komise | FTC | Nissan Motor | Ropná zařízení | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Události roku | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Sev.en Energy | Czech Media Invest | Seznam.cz | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Švýcarská společnost | RegioJet | Pivovary Staropramen | Energetický a průmyslový holding | Jaderné elektrárny | Tendr | Daniel Křetínský | Temelín | Levnější ropa | Úroky | Francouzská centrální banka | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Smartwings | Premiér Boris Johnson | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Kupní síla | Ředitelka | Fed index | Europoslanci | Eurokomisař | xStation5 | AAPL | AT&T | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Nejbližší support | Bydlení | COCOA | Ztráta | Úbytek | NERV | BREAKING | Stratég | Propad akciových trhů | ACEA | Miliardy korun | Inflace v Maďarsku | Cena pšenice | KLDR | Japonský akciový index Nikkei | Akciový index Nikkei | Koruna posílila | Průmyslové podniky | Peking | US100 | Americký index | Nálada na globálních trzích | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Obchodní podmínky | Ziskovost | Investiční aktivita | Hospodaření | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Saúdská ropná zařízení | Útok na saúdská ropná zařízení | Klesající trend | Krátkodobé obchodování | Dlouhodobí investoři | Eskalace konfliktu | Teherán | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Commodity index | Altria Group | Inovace | List Financial Times | Washington | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Hlavní rizika | O2 | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | Íránský ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Sodexo | Von der Leyenová | Asociace exportérů | Elektrické vozy | Budoucnost | Hodnota investic | Ifo | Experti | Dramatické dopady | Zemědělství | Předběžné výsledky | Nejbližší rezistence | Poradenství | Automobilka BMW | Mercedes-Benz | Německá společnost | Vliv na investice | Oslabení kurzu koruny | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Vývoz z Číny | Americké ministerstvo financí | SAP | Technologická společnost | Federální vláda | Výnos bondů | Růst německé ekonomiky | Ruský premiér | Meziroční růst spotřebitelských cen | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Nájemné | Nižší růst | Britské společnosti | Velké firmy | Ceny energií | Vyplácení dividend | HPQ | Cyklus růstu | Oživení globální ekonomiky | Ptačí chřipka | Barma | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Krach | Komunikace | Údaje o HDP | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Čínské indexy | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Belt and Road | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Průměrná úroková sazba | NICE | Firma Avast | Lepší zítřky | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Anglie | Trhy | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Americký miliardář | Filantrop | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Nejlepší ropné akcie | Upstream | Midstream | Downstream | Scorpio Tankers | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Enbridge | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | Impérium | Většinový podíl | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | BRIC | Zdražovat | České měny | Americký kongres | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland | IHNED | Certifikace | Vysoká inflace | Starbucks | Boeing | Aktuální technická analýza | Vstupy | L.F. Investment | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | Tvrdá práce | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Peníze na financování | Výdaje | Průmyslníci | Čínská vláda | Švýcarská banka UBS | BP | Dodávky na trh | Tescan | Prodeje aut | Korporátní výsledky | Americká společnost | Zrychlení růstu | Vývoz do Německa | Sazby beze změny | SEC | Rozhodování | Dnes ČNB | Recese ve Spojených státech | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Hodnota aktiv | Americké banky | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | London School of Economics | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Životní minimum | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | Zhejiang Huayou Cobalt | Údaje z USA | Globální indexy | Konjunkturální průzkum | Střední podniky | Ekonomické recese | Výhled růstu globální ekonomiky | Šířením nového typu koronaviru | Commonwealth Bank of Australia | Prohlášení G7 | Tržní úrokové sazby | Stabilita | Shortovat | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Nafta v ČR | Nová data | Šok | Snížení těžby | Mzda | Výkyvy | Současná cena | Světový trh s ropou | Výsledky HDP | Inflace v únoru | Ekonomika Evropské unie | WP | Cenové války | Lídři EU | Restrikce | Těžební kapacity | Objemy ropy | Zásoby ropy v USA | Negativní hospodářské dopady | Prudký pokles | Hlavní měny | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Olaf Scholz | Mince | Profitovat | Další vývoj | Íránská ropa | Stimuly | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Kabinet | Energetické společnosti | Generální ředitel ČEZ | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Největší propad | Výrazný vzestup | Společnost Saudi Aramco | Posílení ekonomiky | Pokles vývozu | New York Times | Obavy trhu | Odhad inflace | Vedlejší účinky | Měnové zasedání | Spotřebitelé | Výhled poptávky | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Pád cen ropy | Aktuální situace | Spiegel | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Rozkolísaný | Tiskové agentury | Pokles cen komodit | Americké ministerstvo energetiky | Zásobníky | Texas | Fed včera | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Milton Friedman | Další pokles | Souhrnný čistý zisk | Vyplácet dividendy | Guvernér francouzské centrální banky | Situace v Číně | Katar | Jordánsko | Salmán | MPO | MF | Hlavní centrální banky | Kalifornie | Kongres | Německá automobilka | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Průmyslové komodity | Posílení amerického dolaru | Výrobce letadel | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Extrémní volatilita | Tomáš Raputa | Německý index IFO | Politická rozhodnutí | Graf dne | Pojišťovací společnosti | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Počet nakažených koronavirem | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Americká banka | Ministr vnitra | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Banka JPMorgan | Biliony USD | Biliony | Poptávka po ropných produktech | Globální poptávka po ropě | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | České vlády | Allianz | Křetínský | Ceny elektřiny | Bulharsko | Unijní země | Izrael | Reálné mzdy | Air Bank | Sberbank | Klid před bouří | Ekonomiky | Nigérie | Angola | VW | Člen představenstva | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | EGAP | Schodek | Poradce | Organizace | Letecká společnost | Závislost | Práce | Změny sazeb | Údaje | Týdenní nárůst | Ekonomické škody | Skupina OPEC | DPH | Mexiko | Ropný průmysl | Oživení v Číně | Raketový útok | Eni | Cushing | Opatření proti šíření koronaviru | Sociální nepokoje | Radovan Vítek | Karel Komárek | Ministři EU | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | Devizové rezervy České národní banky | Propouštění zaměstnanců | Pohonné hmoty v ČR | Menší poptávka | Cestovní omezení | Ministři | Ministři energetiky | Chřipka | Ruský ministr energetiky | Alexandr Novak | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | NÚKIB | Tajné služby | Pákistán | Německé automobilky | Snížení produkce | Oživení cen ropy | Oživení cen | Nejvyšší soud | Čínský celní úřad | Celní úřad | Přebytek běžného účtu | Celková inflace | Technické problémy | Výpadky | Activision Blizzard | Delaware | Představitelé G7 | Více peněz | Očištěný čistý zisk | Valná hromada ČEZ | Short signál na akcie | Long signál na akcie | WisdomTree | Anglo American | Dodavatelské řetězce | Výhled poptávky po ropě | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | EP | Statistiky | Jeffrey Halley | Rozvíjející se země | Uzavření trhů | Malé podniky | Poradenské společnosti | Nákup ropy | USD za barel | Obchodovat ropu | CMC | Rizikové averze | Stephen Innes | Propad ceny ropy | Propad ceny | Trade | S&P500 | Nabídka ropy | Spotřeba ropy | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Producenti ropy | Plynárenský průmysl | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Situace na trhu s ropou | Zbyněk Stanjura | ODS | Cenové pohyby | Americký ropný institut | Ropný institut | Poptávka po pohonných hmotách | Debata | Surové ropy | PMI ve službách | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Air France | Posílení | Kristina Hooper | Nové zakázky | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Podpůrná opatření | Skandinávské aerolinky | Aerolinky SAS | SAS | Cestování | 3M | Ekonomické vztahy | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Liberty Ostrava | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Warren Patterson | Ropa roste | Výzkumná skupina | Maloobchod | Zaměstnanci | Denní pokles | Čistá ztráta | Blízký východ | Dopravci | Fondy obchodované na burze | HG měď | Růst výnosů | Federal Reserve | Soud | Greenpeace | Koncern Volkswagen | Euro klesá | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | Petrochemická společnost | Zdražení ropy | Velikost pozic | Skladování ropy | Rekordní zisk | Regulační orgány | Bilance aktiv | Historicky nejnižší | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Politická nestabilita | Politika centrální banky | Nedoplatky | Dluhy | Toyota Motor | Spotřebitelské ceny v USA | Členské státy | Průmyslové kovy | Členské země | Burza Binance | Technologický pokrok | ONE | RBI | Účet platební bilance | T-Mobile | Auta | JD.com | Oblasti rezistence | Vývoj ekonomiky | Velké ekonomiky | Konsorcium | De Beers | Alrosa | CL | Spekulovat | Spolková vláda | Státní podpora | Eli Lilly | Důvěra spotřebitelů | Velký růst | AMZN.US | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Sankce USA | Protiíránské sankce | Magazín Der Spiegel | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Předsedkyně Evropské komise | EasyJet | Cena ruské ropy | Cena ruské ropy Urals | Urals | Pokračování rally | Komunistická strana | Argentina | Investovat peníze | Propad příjmů | Společnost Lufthansa | OKD | JDE | Unie | ČR | Stravenkové firmy | Soběstačnost | Prezidenti a premiéři | Tempo růstu HDP | Salesforce | Koronavirové pandemie | Lukoil | Akcie Intel | Dlouhodobý výhled | Výhled cen | Nissan | Japonské maloobchodní tržby | Průraz | Nové úvěry | Reliance Industries | Bývalý prezident | Rozhodnutí FOMC | Chování trhu | Slabá poptávka | Výrobní PMI | Střední Evropa | Kommersant | Ruský list | Špatné zprávy | Nová prognóza | Čínská poptávka | Francouzský ministr | Berlín | Býčí trend | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Banka Creditas | Britská ropná společnost | Společnost BP | Pokračování růstu | Květnová inflace | Ropná krize | Národní rozpočtová rada | Místopředseda Evropské komise | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Nižší DPH | Subvence | Globální poptávka | Rozsáhlé investice | Novartis | Novo Nordisk | Český investor | Agrofert | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Analytické společnosti | Tiff Macklem | Changpeng Zhao | Banka JP Morgan | Představenstvo | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Koronavirová opatření | Firma ČEZ | Státní pomoc | Příjmy a výdaje | ARD | Živnostníci | Paušální daň | Výkyvy cen | Sankce proti Rusku | Ziskové marže | Český stát | Den obchodování | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Letošní úroda | Úroda | Ukrajinská vláda | Šéf banky | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | MAM | Prostor pro další růst | Sony | Fundamentální pozadí | Výhled vývoje ekonomiky | Výrazný propad | Chorvatsko | Trendové obchodování | E.ON | Tolerance rizika | Větší riziko | Emirates | Společnost Emirates | Ceny kávy | KLM | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | SAE | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Summit Evropské unie | Kolaps | Evropské investiční banky | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost Twitter | Růst poptávky po ropě | Noble Energy | Společnost Chevron | Společnost XTB | Cybertruck | Konjukturální průzkum | Životní úroveň | Ekonomické následky | Nižší poptávka | Index Ventures | Reliance | Porušení pravidel | Exchange Traded Commodity | Aerolinky Ryanair | Natland Group | Insolvence | John Kilduff | OMV | Plynárenské společnosti | Vepřové maso | Pár EUR/USD | Nikl | Čínská společnost | Odhad růstu HDP | Silné momentum | Odveta | Komplexní analýzy | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Margrethe Vestagerová | Výzkumy | Indonésie | Slabý dolar | Odhad vývoje ekonomiky | Objem dovozu | Zpomalující růst | Politické události | Významné události | Klesající tendence | Quantum Fund | Open Society Foundations | Hyundai Motor | Bruegel | NYT | Cenové hladiny | Výhled na příští rok | Ruská ropná společnost | Společnost Rosněfť | Oživení poptávky | Americké ministerstvo spravedlnosti | Počty nakažených | Czechoslovak Group | Analytik XTB | Pandemická situace | Hnojiva | Rystad | Vládní koalice | Goodyear | Výrobce pneumatik | PLUG | Největší naleziště zemního plynu | Vesa Equity | Unijní ministři | Ruská vláda | Výrobní sektor | Venezuela | DIA | Inflace spotřebitelských cen | Institut DIW | Ceny mědi | Kubánská vláda | Kuba | Odborníci | Rentabilita | Kombinace indikátorů | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Dolarové úrokové sazby | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Sazba hypoték | Vývoz do Spojených států | Nákupní centra | Budoucí vývoj | Společnost ByteDance | Slabší kurz | Arabica | Caroline Bainová | Vývoj ceny kávy | Ropa dnes | Dnes na světových trzích | Technický signál | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Šéf podniku | Politici | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Ropovody | Plynovody | PVM Tamas Varga | The New York Times (NYT) | Snížit emise | Biden | USA Joe Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Druhy ropy | Investovat do ropy | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | Ranní okénko | Česká republika | Cineworld | Cinema City | Poptávka po akciích | Ruské firmy | Odvolací soud | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Změna politiky | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | Libye | CPI v USA | Americké prezidentské volby | Americké měny | Jaroslaw Kaczyński | iPhone | Společnost Eli Lilly | Výrobce letecké techniky | Jihokorejské společnosti | Příjmy z prodeje ropy | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Hospodářské embargo | Raúl Castro | Obamův nástupce | Concho | Nařízení | Interfax | Newmont | Intel | Výrobce čipů | Thoma Bravo | Zásoby benzinu | Pokles indexu | Pokles indexu S&P 500 | Reálný HDP | Poptávka a nabídka | Futures na ropu | Moneta | Grains Index | Bloomberg Grains Index | Zhoršování pandemické situace | XOM | CVX | Státy Evropské unie | Ruské společnosti | Tempo inflace | Šéfové firem | Společnost Pfizer | Sazka Entertainment | Hospodářský vývoj | Polská vláda | COVAX | Pád cen | Spotřební daň z nafty | Transněfť | Ropovod Družba | Oživení poptávky po ropě | Ministerstvo energetiky | Proražení | AAPL.US | Zelené investice | Životní prostředí | Nio | Výběr akcií | Siemens | BASF | Swingový výhled | Proč investovat | Lego | Očkování | LEN | Zadlužování | PX Pražské burzy | NBP | CMI | Vesa Equity Investment | Maďarská vláda | Orbán | Ceny aktiv | Vývoj spreadu | Futures na ropu WTI | Cenné papíry a burzy | Voda | Third Bridge | Ceny americké ropy | Boeing 737 Max | Zlepšení ekonomického výhledu | Augsburger Allgemeine | Pokles zásob | Počasí | Růst ceny | Dobrý výsledek | Český výrobní sektor | PMI ve výrobě | Pomoc firmám | Zvýšení těžby | DOT | Zvýšení ceny | Společnost Tesla | Růst průmyslu | Rio Tinto | Dopad na akcie | TUI | TUI Group | JD | Tržby z prodeje | Rostoucí ceny ropy | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | Nejlepší čínské akcie | MJ | WU | Josep Borrell | Situace na trhu | Důvěra v ekonomiku ČR | Aligator | Polská společnost | Nárůst ceny | Návrh PPF | Obavy o poptávku | Tržní ceny | Cenové výkyvy | ROI | Vypuknutí pandemie | Dnešní seance | Rozvolnění | Brent (OIL) | Activision | Blizzard | Dynamický růst | Automobilka Tesla | Dialog | Mezinárodní investiční banka | MIB | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Poslanci Evropského parlamentu | Supercyklus | HAS | Maersk | Rostoucí úrokové sazby | Zinek | Kov | Colt | Zajímavé akcie | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Nedostatečné dodávky | Trojité dno | Růst produktivity | Hedgové fondy | CETIN | Negativní vývoj | WTI Crude Oil | Evropský výrobce letecké techniky | PMI indexy | Súdán | Air | Freeport-McMoRan | Akcie Boeing | Rohlik Group | Maďarská ekonomika | Akcie Phillips 66 | PSX | Siemens Energy | Intervenovat na devizovém trhu | Příznivé údaje | Silný růst | Jemenští povstalci | Pandemie covidu-19 | ČSA | Apple (AAPL.US) | Fidelity | Pandemická omezení | Velké ztráty | Výrazný růst | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Vysoké dividendy | Výhled růstu ekonomiky | Liberty Steel | Ropné futures | Síla amerického dolaru | Ministerstvo financí USA | Salesforce (CRM.US) | CRM | CRM.US | xStation 5 | Trinity Bank Lukáš Kovanda | CPI Property Group | CPI Property | Akcie Boeing (BA) | Reuters analytik | EDF | Prezident Světové banky (SB) | Analytické zprávy | Prudký růst cen | Klíčové centrální banky | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | LEAG | Ochrana proti inflaci | AA | Ceny ropy Brent | Emise skleníkových plynů | Prognóza České národní banky | Prognóza České národní banky (ČNB) | LME | Aktuality z komoditních trhů | Odhad letošního růstu ekonomiky | Vysoká cena | Uranium Energy | UEC | Energy Fuels | UUUU | Cameco | CCJ | Uran | Rostoucí ceny | Cenový pohyb | Objednávky | Ministr práce | Internetové společnosti | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Větší korekce | Nárůst objemů | Znalost trhu | Panasonic | Francouzská společnost | Eurokomisařka | Arca Investments | Arca | Meziroční růst cen | USDA | Pandemie COVID | Dovoz z USA | Royal Dutch Shell A | Malta | Turów | Zvýšené riziko | Riziko ztráty | Petrus Advisers | Těžaři | Podnikatelské klima | Vesa | Renáta Kellnerová | Obavy z inflace | API | Oslabení | Zisk před zdaněním | Růst cen nemovitostí | Prodejní ceny | Ceny benzínu v USA | Výhled růstu české ekonomiky | MNB | Petrus | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | ANZ Research | Ruský ministr | KOL | Firmy z EU | Evropské společnosti | Spotřeba domácností | IB | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň rezistence | Dodávky plynu | Penta | Zajišťování | Gigafactory | Wise | Konkurence | Prodej | Mali | Indikátor Alligator | Alligator | Čínský výrobce elektromobilů | Graf akcie | Regulační úřad | PPF Telco | ČD-Telematika | České dráhy | WISE | Dovoz ropných produktů | CO2 | Nordstream | Den daňové svobody | Obchodování na trhu | Solární panely | Obrovský potenciál | Největší světové kryptoměnové burzy | Akcionáři ČEZ | Energetická společnost ČEZ | Malajsie | Cenové stability | Technologie | Americký výrobce | Zvyšování těžby | Zemědělské suroviny | Sazby daně | Spojené arabské emiráty | Hliník | Koncentrace | Spotové ceny | UST | TSMC | Budějovický Budvar | Budvar | Pivovar | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | Tempo zdražování | USA inflace | Rada guvernérů | NortonLifeLock | Čínský výrobce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americký trh | AI | Ceny suroviny | Trh v rovnováze | Globální ceny | Přidaná hodnota | Odvětví | ACY Securities | ACY | Futures na kávu | BHP | Divize | Indické společnosti | Načasování | Boom | Otevřené pozice | Výrobce elektromobilů Tesla | Omezené dodávky | Dodávky suroviny | Omezené dodávky suroviny | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Společný podnik | Nasdaq v New Yorku | University of Michigan | Štěstí | Úřad pro ochranu osobních údajů | Ministerstvo spravedlnosti | Dřevo | Světová cena | Chování | Dodávky ruského plynu | Devon Energy | Phillips 66 | Albemarle | Projekce | TWS | Futures na železnou rudu | VIAC | Sankce Spojených států | Logistické problémy | Důležité zprávy | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Těžařská firma | Drahota | Červencová inflace | Vratislav Zámiš | RWE Gas | Pioneer Natural Resources | Ocelárny | Asijské země | Americké ceny | Zahraniční společnosti | První odhad | Dovoz oceli | Afghánistán | AvaTrade | Naeem Aslam | Americká Federální obchodní komise | Americká Federální obchodní komise (FTC) | SpaceX | Kansas City | Fitch Solutions | Americká ministryně financí | Funkční období | ASX | David Vagenknecht | Virgin Orbit | Jihoafrická republika | Ranní glosa | Salman Ahmed | Společnosti | Národní měny | Opatření | Rivian | Dna | The Times | Prazdroj | Telco | ANO | EFE | Agentura EFE | Latinskoamerické země | Uhlí | RBC | Vysoká poptávka | Chevron Corporation | Indexy amerického akciového trhu | Covidové restrikce | Energetika | Ruský rozpočet | Vodafone | Vodafone Group | Ceny plynu | Konfederace | Los Angeles | Mezinárodní skupina | Strojírenské firmy | Editis | Vydavatelství Editis | Americká firma | A321Neo | Omezení cestování | Česká pošta | Kompenzace | VanEck | Čepro | Potíže v dodavatelských řetězcích | Reorganizační plán | mmBtu | Zemní plyn (LNG) | TTF | Inflace ve Francii | BOOST | Cenový šok | Celkové riziko | Krize v Evropě | Jak diverzifikovat | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Kellnerová | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Hospodářské soutěže | Prudké zdražování | Organizovanost | Dosažení dohody | Trader Workstation (TWS) | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Adler | Chování lidí | Zdražování potravin | Německé aerolinky | Aerolinky Lufthansa | Češi | Bohemia Energy | Energetické krize | Zdražování energií | Nákup plynu | Dmitrij Peskov | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Ceny energie | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Pravidla hry | ITA | Alitalie | Poseidon | Vývoj ceny zinku | Ceny zinku | České Radiokomunikace | Americký podnikatel | Veolia | Bosch | Reakce ČNB | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Schlumberger | Vlastní sociální sítě | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Amazon (AMZN.US) | Ruská společnost | Retail Investor | Zboží dlouhodobé spotřeby | Joseph Stiglitz | Robert Habeck | Orlen Unipetrol | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Meta | Dceřiná firma | Klima | Stephen Brennock | Meta Platforms | Fialova vláda | Aktuální prognóza | Česká národní banka (ČNB) | Drahé energie | Globální dodavatelské řetězce | Gasoline inventories | Společnost | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Obchodní ředitel | Průmyslový sektor | Burzovní cena | Další růst sazeb | American Petroleum Institute | American Petroleum Institute (API) | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Ropný šok | Lockdowny | TIM | HPQ.US | Ruský trh | Antony Blinken | Innogy | Booking Holdings | Booking | Zahraniční politika | Omikron | Akcie Gazpromu | | Drahý plyn | Kazachstán | Vietnam | Zlotý | Největší švýcarská banka | Postavení na trhu | Předpověď počasí | Cykly | Rozšíření | Extension | Technický nástroj | Rostoucí inflace | Arm | Zemědělci | Výrobce čipů Intel | Mobileye | Ekonomické ztráty | Společnost SpaceX | Annalena Baerbocková | Fundamentální analýzy | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Trh se zlatem | Bidenova administrativa | Pyramida | Meziroční inflace v ČR | Elektromobilita | Jamal | Inflační spirála | Mluvčí Kremlu | Nejhorší krize | Základní sazba | MTI | Agentura MTI | Jiří Šimáně | LGES | LG Energy Solution | LG Energy Solution (LGES) | Rozšiřování kapacit | Hodnoty měny | Uniper | Miliardy USD | Těžař | Kartel OPEC+ | Akcie Kazatompromu | Kazatomprom | KAP.UK | Kazatomprom (KAP.UK) | Altria | IT skupina | Etnetera | Green:Code | Firma Meta Platforms | Firma Meta | Vladimír Dlouhý | Ministr práce a sociálních věcí | Tučné dividendy | Ocel | Tengiz | Ruský plyn | Instacart | Japonská automobilka Toyota | Automobilka Toyota Motor | Hypomonitor | Napětí mezi Moskvou a Západem | Míra inflace v Maďarsku | Realitní skupina CPI Property Group | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Uhelné elektrárny | Rady expertů | Húsíové | Hry | Allwyn | Allwyn Entertainment | Cohn Robbins Holdings Corp. | Cohn Robbins Holdings | Cohn Robbins | CRHC | Hodnota sloučené společnosti | Provozovatel loterií | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Dodávky plynu do Evropské Unie | Omezení dodávek | Analytik trhů | Shell Plc | Royal Dutch | Instituce | Společnost Allwyn | Teams | Napětí na Ukrajině | Nový týden | Základní úrok | Rostoucí ceny plynu | Snížení daně | Rusko dnes | Švédská společnost | Finanční rok | London Bullion Market Association | Belviport Trading Limited | Firma Belviport Trading | Cena transakce | Sev.en | Severní Korea | Björnar Tonhaugen | Spirit Airlines | Analýza indikátorů | Konsolidovaný čistý zisk | Ganfeng Lithium | Rollback | Banka Barclays | Rusko-ukrajinský konflikt | Politika ruské centrální banky | Škoda Transportation | Didier Pfleger | RTL | RTL Hrvatska | Luxusní zboží | Alexander De Croo | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Realitní společnost | Invaze na Ukrajinu | CITIC | Kupní cena | Plynárenské firmy | Ukrajinské síly | Separatisté | Evropský výrobce letadel | Výrobce letadel Airbus | Ruské invaze na Ukrajinu | TotalEnergies | Dění na Ukrajině | Sankce | Sankce vůči Rusku | Uznání nezávislosti | Dodávky ropy a plynu | Ruský prezident Vladimir Putin | Prudký růst ceny ropy | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Belviport | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ukrajinská krize | Ruské banky | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Nikolaj Šulginov | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ruská armáda | Lídři zemí EU | Sberbank CZ | Bluebay Asset Management | Jaderný program | Porušování lidských práv | Motivace | Licence Sberbank CZ | Licence Sberbank | Kyjev | Západní firmy | Mezinárodní vztahy | Uranium Energy Corp | UEC.US | Uranium Energy Corp (UEC.US) | KAZ.UK | Ruská vojska | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Válečné dluhopisy | Sedmadvacítka | Společnost TotalEnergies | Evropský blok | Situace na Ukrajině | Evropská komisařka | Emise CO2 | Akcie Schlumberger | Akcie Schlumberger (SLB) | Schlumberger (SLB) | Orsted | Zkapalněný zemní plyn | Sankce EU | Ruská krize | Ruská ropa Urals | Ropa Urals | Turecký statistický úřad | Zpřísnění sankcí | Petrohrad | Agentura TASS | Naftogaz | Jurij Vitrenko | Společnost Google | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Černobyl | Zahájení invaze | Invaze | Daniel Yergin | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Fronty u čerpacích stanic | Íránská revoluce | Nárůst cen zemního plynu | Analytici Bank of America | Producenti na Blízkém východě | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Narušení energetického trhu | Postoj k ruské ropě | Krize v zásobování | Logistická krize | Platební krize | Členové NATO | Konflikt v Evropě | Tvrdé sankce | Energetický kolos | Společnost Eni | Staropramen | Plzeňský Prazdroj | Cena potravinářské pšenice | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Mezinárodní sankce | Historický vývoj ceny ropy | Historický vývoj ceny ropy Brent | Pokles inflace | Ukončení války | Zákaz dovozu ruské ropy | Globální ceny ropy | Lawrence Freedman | Snížení spotřební daně | Růst cen surovin | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Vývoj ceny niklu | Tlak na Rusko | NICKEL | NIKL (NICKEL) | Řetězec | Řetězce | Aktivity v Rusku | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Zlevňování ropy | Štěpení | Hnědé uhlí | Import ruské ropy | Igor Kim | Ruský finančník | Signet Bank AS | Signet Bank | Západní sankce | Sankce Západu | Obchodní vztahy s Ruskem | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Nákup zlevněné ruské ropy | Tina Tengová | Analytička CMC Markets | Vývoz ruské ropy | Plynárenský gigant | Dodávky plynovodem | Tok ruského plynu | Uvalení sankcí | Nord Stream 1 | Balík sankcí | Ruské zboží | ČEZ Daniel Beneš | Automobilka Porsche | Výroby elektromobilů | Provoz britské národní loterie | Britské národní loterie | Národní loterie | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Dopady války na Ukrajině | Vývoj ceny akcií PKN Orlen | Ceny akcií PKN Orlen | Ceny akcií PKN | Opatření v Číně | Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen | Společnost Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen Group | Huayou Cobalt | Tsingshan Group | Akcie kybernetické bezpečnosti | Dietmar Woidke | Braniborský premiér | Americký výrobce elektromobilů | Aktivisté | Akcie BASF | Akcie BASF (BAS) | BASF (BAS) | Embargo na ruské zboží | Akcie Advanced Micro Devices | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Platby za plyn v rublech | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Uvolnění suroviny | Výkon ruské ekonomiky | Dodávky LNG | Zelená ekonomika | Těžba z břidlic | Historický vývoj ceny ropy Brent v EUR | Ceny ropy Brent v EUR | Vývoj ceny ropy Brent v USD | Podíl jednotlivých zemí na ruském vývozu ropy | Caspian Pipeline Consortium | Ropovod Caspian Pipeline Consortium | Caspian Pipeline Consortium (CPC) | CPC | Ropovod CPC | Geopolitické události | Andrew Lipow | Džidda | Požár zásobníku ropy | Jemenští šíitští povstalci | Karačaganak | Novorossijsk | Ruský vicepremiér | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Skupiny PPF | Vysoké ceny energií | Zajištění nezávislosti | Zajištění nezávislosti na ruském plynu | Dodávky zemního plynu | Společnost E.ON | Platby za plyn | Dovoz uhlí z Ruska | Allianz Trade | Tobin Gorey | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruský Gazprom | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | MOL | Vypuknutí válečného konfliktu | Ropa Brent (OIL) | Klaus Zellmer | Odpojení od ruských energií | Dovoz uhlí | Embargo na dovoz uhlí z Ruska | Embargo na dovoz uhlí | Růst cen energií | Státní distributor paliv | Jednociferná inflace | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Ruský bankrot | Rusko zbankrotovalo | Správa | GMT | Zákonodárci | Vlastnictví | Cena NATGAS | Ceny pohonných hmot v Česku | Bankrot Ruska | Vzestupný trend | Zelenskyj | Výhled globální ekonomiky | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Zemní plyn ve Spojených státech | Pokles produkce | Leonhard Birnbaum | Embargo na ruský plyn | Poradenská firma | Kryptoměnová burza Binance | Chytré sankce | Sankce na dovoz ruské ropy | Miliardář Elon Musk | Plyn v rublech | Ministři energetiky EU | Embargo na ruskou ropu | Akcie společnosti Adler | Šmejc | Stagflační trend | Závislosti na ruské ropě | Ropovod TAL | Iva Palusková | Převzetí firmy | Převzetí firmy Twitter | PIF | Reverzní formace | Maďarské fondy na ropu | Maďarské fondy | Indexy S&P | Embargo EU na ruskou ropu | Embargo EU | Společnost Invesco | Svaz německého průmyslu | Covid Zero | Borealis | Podíl Ruska | Jan Frait | Cena benzinu v USA | Mimořádné zasedání | Pepa Zeman | Vývoj cen pohonných hmot | Škoda Group | Práva ke značce | ZEN | Přijetí | Pochybení | Ředitel ČEZ | Nové sankce | Silné inflační tlaky | EdF | Těžební gigant | Cenu plynu | Evropské akciové indexy | Cenový strop | Ukrajinský podnik | Společnost EDF | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Zvýšení úroků v USA | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Úsporný tarif | Obchodování na Energetické burze | Zastavení poklesu | Vývoz plynu | Zastavení dodávek ruského plynu | Centrum | Negativní vývoj ekonomiky | Sloučení | Nárůst zásob | Cenový strop na ruskou ropu | Akcez | Prime | Poměr P/E | Neuspokojivé výsledky | Společnost Naftogaz | Ukrajinská firma | Česká antivirová firma | Výrobci automobilů | Výrobce čipů Nvidia | Červencová inflace v ČR | Zákaz dovozu ruského uhlí | Zákaz dovozu | Balík opatření | Pomoc Ukrajině | Premiér Fiala | Cineworld Group | Topné oleje | Investiční cíle | Dovoz z Ruska | PlayStation 5 | PlayStation | Pražský městský soud | Zestátnění | Zastropování cen | Nejvyšší kontrolní úřad | NKÚ | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Společnost S&P Global | Windfall tax | Státní plynárenská společnost | Ukrajinský Naftogaz | Zastropování cen ruské ropy | Vypnutí Nord Streamu | Vypnutí Nord Streamu 1 | GLEN | GLEN.UK | Glencore (GLEN.UK) | Akcie Glencore (GLEN.UK) | Akcie Glencore | Obilí z Ukrajiny | HCFB | Home Credit & Finance Bank | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | Finance Bank | Holding Agrofert | Retracementy | Vyspělé země | Úrokové náklady | Marka | Energetické komodity | Cenové stropy | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Typ ropy | Členské státy Evropské unie | Mobilizace | Putinova mobilizace | Zastropování cen elektřiny | Sloe | Paroplynové elektrárny | Energetický trh | The Moscow Times | Arménie | Řešení energetické krize | Krátkodobí obchodníci | Krátkodobé cenové pohyby | CFD (Rozdílové smlouvy) | Zajímavé příležitosti | Telekomunikační společnost | Hrozba globální recese | Mero.cz | Mero | Ropovodní síť Evropy | Ropovodní síť | Jaký je výhled? | Ruské embargo | Politické vztahy | Členské státy OPEC | Státy OPEC | Alžír | Rovníková Guinea | Konžská republika | Gabon | Kuwait | Sudán | Jižní Sudán | Omán | Brunei | Camelot | Americká ropa | Snížení produkce ropy | Evropský trh s plynem | Omezení COVID | EP Commodities | Aircraft Industries | Aircraft | Omnipol | WISE Air | Starwisata Air | Sulut Airways Indonesia | Sulut Airways | INDO Defence | Snižování počtu zaměstnanců | Shromáždění OSN | Valné shromáždění OSN | Valné shromáždění | Embarga vůči Kubě | Zrušení amerického embarga | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Ekonomické důsledky | Gen Digital | GEN | Matěj Široký | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Síkela | F-35 | Novinky | Novinky.cz | Války na Ukrajině | Konkurent | Ontario Teachers | Pension Plan | Ontario Teachers' Pension Plan | Výběry | Taiwan Semiconductor | Výrobci čipů | Průmyslové firmy | Výrobci elektřiny | Obchodní řetězce | CZ | Rafinerie | Budapešť | Britské loterie | Polovodiče | Akcie Taiwan Semiconductor | Dlouhodobá strategie | Zavedení cenového stropu | Strategie investování | Mitsubishi UFJ | ERÚ | Fiocchi Munizioni | Fiocchi | Krungsri Bank | Škoda JS | Strop na ruskou ropu | Line | Národní bezpečnost | Vývoj ceny bavlny | Spekulativní útok | Zrušení zastropování cen | Ropná společnost Exxon Mobil | Společnost Exxon Mobil | Varování | WTI a Brent | Ropa WTI a Brent | Daně z mimořádných zisků | Bankovní rady ČNB | Jiřina Lužová | Správkyně Sberbank CZ | Správkyně Sberbank | Další růst úrokových sazeb | Omezení cen plynu | Uniles | Camelot LS Group | Camelot LS | Dalibor Šafařík | Společnost Allwyn Entertainment | Carlyle | Tescan Orsay Holding | Tescan Orsay | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | USD za tunu | Omezení cen ropy | Společnost Seznam.cz | Společnost Seznam.cz média | Seznam.cz média | Borgis | Právo | Silky | Silky Zdeňka Porybného | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Uvolňování covidových restrikcí | Cena kukuřice | Otevření Číny | Ges Group | Společnost Rohlik Group | Společnost Rohlik | CV90 | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | One Ticket | Sberbank CZ Jiřina Lužová | IMG Bohemia | Společnost Lumius | Lumius | Sdružení výrobců automobilů | Belgická vláda | Nejdůležitější události | Cenový růst | Výprodeje | Vesmírná společnost | Vesmírná společnost SpaceX | Platby do Ruska | Zavedení embarga EU | Zavedení embarga | Federální rezervy | FDIC | Next | ChatGPT | OpenAI | Spotřeby plynu | Znovuotevření Číny | Evropský plyn | Omezené riziko | Federal Reserve Bank | Obchod EU | Obchod EU s Ruskem | Hodnota dovozu produktů | Hodnota dovozu produktů a surovin | Nejvyšší inflace | NXP | Invest | Vyšší náklady | Příjmy ruského rozpočtu z ropy | Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu | Embargo na ruský diesel | Newcrest Mining | Společnost Newmont | Bard | Euro 7 | NHTSA | Investorské kroky | Investorské kroky Warrena Buffetta | Vývoj cen Taiwan Semiconductor | Ceny akcií Taiwan Semiconductor | Strach z velké ztráty | Vliv Buffetta | Vliv Buffetta na kurz akcií | Obchodování s akciemi Taiwan Semiconductor | Menšinový podíl | Ajay Banga | Média | Daniel Obajtek | Polská rafinerská společnost | Společnost PKN Orlen | Ženy | SVB Financial | SVB | Bankovní regulační orgány | SVB Financial Group | Kalifornské bankovní regulační orgány | Krach SVB | Vklady | Turkish Airlines | First Republic | Stříbro (XAG/USD) | Miliardy švýcarských franků | First Republic Bank | Válka | First Citizens | Banka First Citizens | ITA Airways | Americké úřady | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) | Omezení spotřeby plynu | Soud v Německu | Americké sankce | Spojení | Vyšší ceny | Asie | Překážky | Dceřiné společnosti | Vývoz ropných produktů | Vývoz ropných produktů z Ruska | Vývoz paliva | Celková investice | Baterie | Dovoz ukrajinského obilí | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | BYD | Pravidla regulace | Klíčoví spojenci | Spojenci Ukrajiny | Úplný zákaz vývozu | Úplný zákaz vývozu do Ruska | Zákaz vývozu do Ruska | Členové G7 | Trade Data Monitor | Embargo na vývoz | Zákaz vývozu | Srbsko | Dekret | Zakladatel | Výrobce luxusních aut | Elektrotechnický koncern | Koncern Sony | Irské aerolinky | Irské aerolinky Ryanair | Společnost Ryanair | Nízkonákladová letecká společnost | Ruské diamanty | Oneok | Magellan Midstream Partners | Společnost Oneok | Vice | Pravidla regulace trhů | Regulace trhů | Regulace trhů s kryptoměnami | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Americký výrobce čipů | Sankce na export ruské ropy | Export ruské ropy | Tržní hodnota výrobce čipů Nvidia | Hodnota výrobce čipů Nvidia | Sam Altman | Ceny platiny | Americká technologická společnost | Technologická společnost Apple | Czech Media Invest (CMI) | Zrušení sankcí | OSF | Open Society Foundations (OSF) | Společnost Nasdaq | Adenza | ARM | Bunge | Viterra | Plovoucí LNG terminály | LNG terminály | Threads | Síť Threads | Podnikatel Elon Musk | Chatbot | Ekonomické podmínky | Linda Yaccarinová | Řetězec Casino | Nejhorší výsledek | Společnost Novo Nordisk | Novo | Tapestry | Americká společnost Tapestry | Společnost Tapestry | Capri Holdings | Capri | Michael Kors | Cla na dovoz | Americká obchodní seance | Dánská farmaceutická společnost | Výrobce luxusního zboží | iPhone 15 | Odhadovaná cena | Embargo na dovoz ruských diamantů | Dovoz ruských diamantů | Účely primární veřejné nabídky | Primární veřejné nabídky (IPO) | Odborový svaz | Mediální magnát | Mediální magnát Rupert Murdoch | Magnát Rupert Murdoch | Fox Corp | News Corp | Fox | News | NJJ Presse | NJJ | Společnost NJJ | Finansforbundet | Soukromé investiční společnosti | Vanda Insights | Hamás | Obchodovaných komodit | Konflikt na Blízkém východě | Claudia Goldinová | Hnutí Hamás | Izraelsko-palestinský konflikt | Konflikt mezi Izraelem | Americká pravidla | Mezinárodní tlak | Inverzní vztah | PiS | Kryštof Míšek | Argos Capital | Baterie do elektromobilů | Nové technologie | Americká energetická společnost | Skupina J&T | Mezinárodní standard | Vymáhání práva | Burza v Argentině | Akciová burza v Argentině | Milei | Továrny na čipy | Javier Milei | Prezident Javier Milei | Nezisková organizace | Snížení cen | Embargo na ruské diamanty | Alexander de Croo | Belgický premiér | Slevy | Dopravní subvence | Jakub Matis | Inventor Chemical Tankers | Norské společnosti | ProCent | Rok 2024 | Nuevo León | Zakladatel serveru FXstreet.cz | Paxlovid | Německá automobilka Porsche | Americký internetový obchod | ProLogium | Tchajwanská firma | Tower Semiconductor | IONWAY | Soud v Tokiu | Greg Kelly | Signa Holding | Politické změny | Embarga a sankce | Technologické inovace | Kansas | Capital | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Dopad na centrální banku | Portfólia | D1 | Vývoz zbraní | Dopad na ekonomiku | Financial Markets | Zemědělské plodiny | CFD kontraktu | Ekonomické trendy | Strategie obchodování | Ceny sóji | Vývoj ceny sóji | Co je komodita? | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Zlato - Vývoj ceny zlata | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | Platina - Vývoj ceny platiny | Palladium - Vývoj ceny palladia | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Měď - Vývoj ceny mědi | Ceny ropy WTI | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Nikl - Vývoj ceny niklu | Káva - Vývoj ceny kávy | Cukr - Vývoj ceny cukru | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Ceny bavlny | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | Sója - Vývoj ceny sóji | Zinek - Vývoj ceny zinku | Ropa WTI - Vývoj ceny | Ropa Brent - Vývoj ceny | Zemní plyn - Vývoj ceny | Zlato - Vývoj ceny | Stříbro - Vývoj ceny | Platina - Vývoj ceny | Palladium - Vývoj ceny | Hliník - Vývoj ceny | Měď - Vývoj ceny | Nikl - Vývoj ceny | Káva - Vývoj ceny | Cukr - Vývoj ceny | Kakao - Vývoj ceny | Pšenice - Vývoj ceny | Kukuřice - Vývoj ceny | Bavlna - Vývoj ceny | Sója - Vývoj ceny | Zinek - Vývoj ceny | Zotavení | Nakupovat | Kontrakty pro vyrovnání rozdílů | Hospodářská zvířata | Topný olej | Olej | ICE | Oves | Obchodujeme komodity | Typy komodit | CATTLE | Svět komodit | Živý dobytek | Komodity pro začátečníky | Jak diverzifikovat portfolio | Ochránit se před inflací | Úspěšný začátek | Kovové komodity | Maso a dobytek | Co jsou soft komodity? | Soft komodity | Co jsou hard komodity? | Hard komodity | Neenergetické komodity | Tropické zemědělské plodiny | Smlouvy o koupi | Smlouvy o koupi a prodeji komodity | Smlouvy o koupi a prodeji | Spekulovat na cenu komodity | Komodity bez jejího fyzického vlastnictví | ETF na komodity | Koš komodit | Profitovat z růstu cen komodit | Profitovat z růstu cen | Rizika obchodování s komoditami | Náklady na transakce | Geopolitické vlivy | Kontrakční obchodování | Období inflace | Komoditní supercykly | Supercykly | Politické nepokoje | Analýzy cen komodit | Metoda analýzy cen komodit | Metoda analýzy cen | Metoda analýzy | Historické cenové pohyby | Cenové pohyby a trendy | Pohyby a trendy | Aplikace na obchodování s komoditami | Aplikace na obchodování | Diverzifikovat portfolio | Nejčastější otázky začátečníků | Komodity - nejčastější otázky začátečníků | Suroviny | Proč investovat do komodit? | Jaké jsou příklady komodit? | Příklady komodit | Jaké jsou nejoblíbenější komodity? | Nejoblíbenější komodity | Jak se obchodují komodity? | Standardizovaný futures kontrakt | Standardizovaný futures | Obchodování komodit pomocí CFD kontraktů | Obchodování komodit pomocí CFD | Jak obchodovat komodity? | Komodity obchodované na světových trzích | Komodity obchodované | Ropa západotexaská | Ethanol | Heating Oil | Topný olej (Heating Oil) | Gulf Coast Gasoline | Gasoline | RBOB Gasoline | Propan | eCBOT | Zlato (eCBOT) | Stříbro (eCBOT) | Hrubozrnná rýže | Rýže | Sójové maso | Sójový olej | Káva C | Bavlna č.2 | Cukr č.11 | Cukr č.14 | Vepřové maso (lean hogs) | Maso | Lean hogs | Vepřové půlky mražené | Vepřové půlky | Živý dobytek (Live Cattle) | Live Cattle | Telata | Feeder Cattle | Telata (Feeder Cattle) | Skupina komodit | Komodity - nejčastější otázky | Otázky začátečníků | Hlavní burza | Obchodní jednotka | Zemědělské produkty | Jak obchodovat s komoditami | Obchodovat s komoditami | Nároky na kapitál | Udržení cenové stability | Kontext | Případové studie | Konflikty | Strategie obchodování s komoditami | Výkyvy v cenách | Vlády | Geopolitické konflikty | Dopad na hospodářství | Amartya Sen | Přístupy k obchodování | Dlouhodobé důsledky | Humanitární důsledky | Mezinárodní kontext | Investice proti inflaci | Různé typy komoditních trhů | Typy komoditních trhů | Významné výkyvy cen | Formování cenových trendů | Normalizace trhu | Průmyslové aktivity | Hledání bezpečných investic | Volatility akciových trhů | Zvýšené volatility | Období korekce | Zklidnění trhů | Očekávání inflace | Potravinové zásobování | Globální potravinové zásobování | Příležitosti pro obchodování | Faktory ovlivňující ceny komodit | Globální ekonomické trendy | Embargo na ropu | Rok 2020 | Ropné trhy | Zpracování komodit | Těžební technologie | Zpracovatelské metody | Inovace v zemědělství | Snížení cen komodit | Nárůst poptávky | XPT/USD | Platina (XPT/USD) | Graf platiny | Klíč k úspěchu | Volatilita cen komodit | Volatilita cen | Sezónní výkyvy v cenách | Sezónní výkyvy | Výkyvy v cenách zemědělských produktů | Čtení cenových patternů | Fundamentální vs. Technická analýza | Úspěšné obchodování s komoditami | Studium externích faktorů | Vstupní a výstupní body | Výstupní body | Graf Kakaa | Graf Kakaa (Cocoa) | Změny ve výrobních nákladech | Změny v regulačních politikách | Stanovení pevných stop-lossů | Hluboká znalost trhů | Graf ropy (CL) | Průzkum hlavních trhů | Podstata komodit | OPEC (Organizace zemí vyvážejících ropu) | Sankce a embarga | Význam embarg a sankcí | Význam embarg | Politický nátlak | Bezpečnostní zájmy | Hospodářský vliv | Sankční opatření | Diplomatické sankce | Vojenské sankce | Individuální sankce | Embargo na palivo a potraviny | Embargo na palivo | Sankce v oblasti technologií a vědy | Sankce v oblasti technologií | Důsledky embarg a sankcí | Důsledky embarg | Dlouhodobý vliv | Politické důsledky | Důležité úvahy | Následná stabilita | Zneužívání sankcí | Legitimita a akceptace | Pravidla a provádění | Faktory ovlivňující embarga a sankce | Faktory ovlivňující embarga | Politické důvody | Bezpečnostní hrozby | Ekonomie a obchod | Humanitární ohledy | Geopolitické zájmy | Síla a možnosti země | Možnosti země | Historické kontexty | Dopad embarg a sankcí na hospodářství | Dopad embarg a sankcí | Dopad embarg | Blokování finančních prostředků | Omezení obchodu | Zrušení půjček a investic | Zrušení půjček | Výdaje velvyslanců | Zrušení dohod | Zbrojní embarga | Zakázané vstupy | Odmítání kulturní výměny | Kulturní a sportovní sankce | Sportovní sankce | Zákaz víz | Omezení dovozu | Omezení dovozu pohonných hmot | Omezení při přechodu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

EMA data
Emad Mostaque
eMan
eMan Solutions
eMan Solutions LLC
eMarketer
eMarketsTrade
E-Markets Trade
Embarga a sankce
Embarga vůči Kubě

Následující klíčová slova

Embargo EU
Embargo EU na ruskou ropu
Embargo na dovoz ruské ropy
Embargo na dovoz ruských diamantů
Embargo na dovoz uhlí
Embargo na dovoz uhlí z Ruska
Embargo na palivo
Embargo na palivo a potraviny
Embargo na ropu
Embargo na ruské diamanty
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít