Sobota 04. květen 2024 04:44
reklama
InstaForex Autochartist_
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Fintokei ProTrader

Analytik XTB

img

Čo bolo, čo bude... na finančných trhoch

19.04.2021 Maloobchodné tržby v USA zaznamenali v marci 2021 medzimesačný nárast o 9,8%, po revidovanom poklese o 2,7% z predchádzajúceho mesiaca. Nárast tržieb prekonal priemerné odhady analytikov, ktorí očakávali prírastok vo výške 4,7%. Ide o najväčší mesačný nárast predajov od mája minulého roka. Za týmto nárastom stojí viacero faktorov, medzi ktoré patrí postupné otváranie ekonomiky, zavedenie fiškálnych stimulov vo forme zasielania šekov obyvateľom vo výške 1400 dolárov mesačne, či zlepšenie počasia po neobvykle nízkych teplotách a zimných búrkach v Texase a niektorých ďalších častiach južného regiónu. Medzi odvetvia, ktoré zaznamenali najväčší nárast tržieb, patria: športové potreby (23,5%), odevy (18,3%), motorové vozidlá (15,1%), stravovacie služby a pitie (13,4%), stavebné materiály (12,1%), benzínové pumpy ( 10,9%), elektronika a spotrebiče (10,5%). Zisky boli zaznamenané aj u rôznych maloobchodov (9%), obchodov so zmiešaným tovarom (9%), nábytku (5,9%), zdravotníctva a osobnej starostlivosti (5,7%) a potravín a nápojov (0,7%) . Lepšie údaje boli viditeľné aj na trhu práce, kde došlo k silnému nárastu počtu pracovných miest a výraznejšiemu ako očakávanému poklesu žiadostí o podporu. Je však potrebne poznamenať, že trh práce je ešte stále pomerne krehký, nakoľko až 16,9 milióna Američanov stále poberá istú formu dávok.
img

Čo bolo, čo bude... na finančných trhoch

12.04.2021 Inflačné tlaky naďalej pretrvávajú. Inflácia čínskych tovární vzrástla na najvyššiu úroveň od júla 2018. Dokonca správa dáta z USA ukázala, že ceny výrobcov vzrástli o 1%, čo nasledovalo po februárovom náraste o 0,5%. Ceny tovarov vzrástli o 1,7%, čo predstavuje najvyšší nárast, aký kedy bol zaznamenaný, a bol spôsobený hlavne rastom cien energií o 5,9%. Viac ako štvrtinu zvýšenia cien tovarov možno pripísať 8,8% zvýšeniu cien benzínu. Vyššie sa pohybovali aj ceny nafty, elektrickej energie pre domácnosti, priemyselných chemikálií, výrobkov z oceliarní a spracovanej hydiny. Taktiež náklady na služby stúpli o 0,7%, čo predstavuje tretí po sebe nasledujúci nárast, a to hlavne v dôsledku rastu marží. Jadrový index, ktorý vylučuje potraviny a energiu, sa zvýšil o 0,7%, čo bolo tiež vysoko nad projekciou trhu na úrovni 0,2%. Ceny výrobcov celkovo medziročne vzrástli o 4,2%, čo predstavuje najväčší nárast od septembra 2011.
img

Tři trhy, které se vyplatí sledovat v tomto týdnu

12.04.2021 Máme za sebou poklidný týden, který byl na některých trzích zkrácen o Velikonoční pondělí. Makrodat bylo zveřejněno pomálu a tomu odpovídaly nevýrazné pohyby mnoha instrumentů. Globální indexy se držely na vysokých úrovních, často v blízkosti historických maxim. Index S&P 500 už dokonce na počátku nového týdne překonal 4 100 bodů a rekordy jsou v jeho případě na denním pořádku.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (29.3.2021)

29.03.2021 Obchodní týden bude tentokrát o něco kratší, protože většina rozvinutých trhů bude v pátek zavřená, a to včetně USA, Německa či Austrálie. Přesto by se obchodníci nudit neměli. Na počátku týdne se řeší výprodej aktiv fondu Archegos Capital Management, který v pátek nuceně prodal čínské a americké akcie za 20 mld. dolarů. Krach společnosti a výprodej aktiv způsobil otřesy v investičních bankách jako Credit Suisse a Nomura, které Archegosu poskytovaly brokerské služby. A letošní zisk těchto bank může být výrazně negativně ovlivněn. Trh zároveň doufá, že výprodeje nespustí lavinu problémů dalších hedgeových (často napákovaným) fondů.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (22.3.2021)

22.03.2021 Finanční trhy se sžívají s vyššími výnosy, ale neděje se tak bez obětí. Americký index S&P 500 v minulém týdnu klesl a stejně na tom byly také další hlavní indexy na Wall Street. Výnosy z desetiletých amerických dluhopisů se v minulém týdnu dostaly až čtrnáctiměsíční maximum na 1,75 %. Nejhůře je snášení technologické akcie, které během pandemie výrazně vzrostly.
img

Čo bolo, čo bude... na finančných trhoch

22.03.2021 Počas minulého týždňa sa konalo zasadanie FOMC, pričom americká centrálna banka ponechala úrokové sadzby nezmenené a nepristúpila k výraznejším zmenám v rámci monetárnej politiky. Šéf Fedu, Jerome Powell naznačil, že centrálna banka bude udržiavať úrokové sadzby nezmenené, pokým sa nepotvrdí reálny nárast inflácie. Na jednej strane síce centrálna banka naznačila, že zatiaľ nemá v pláne zvyšovať úrokové sadzby no na druhej strane oznámila ukončenie rozvoľňovania pravidiel pre výpočet Supplementary Leverage Ratio do konca marca. Rozvoľnenie SLR umožňuje bankám zahrnúť depozita a dlhopisy do výpočtu Supplementary Leverage Ratio. Teraz bude na depozity a dlhopisy opäť prihliadané ako na aktíva. Oznámenie je negatívne hlavne pre banky. Na toto oznámenie reagovali americké, ako aj európske akciové indexy poklesom, pričom výnosy na 10-ročných amerických dlhopisoch zaznamenali nárast a priblížili sa k hranici 1,8 percenta.
C:\fakepath\2021-Trading-Konference-Cover.PNG

Učte se obchodování na trzích od těch nejlepších v rámci Online trading konference 2021

22.03.2021 Nová doba definovaná globální pandemií proměnila i pořádání tradičně prezenčních konferencí a seminářů. Ve snaze omezit sociální kontakty na minimum se podobné oborové a vzdělávací akce přesouvají do online prostředí. Nejinak tomu bude u plánované investiční konference zaštítěné předním brokerem XTB, která se zaměří na vše, co potřebuje každý investor a trader vědět o obchodování na trzích v roce 2021. Koná se už 27. března a účast je na základě e-mailové registrace zdarma.
img

Čo bolo, čo bude... na finančných trhoch

15.03.2021 Novozvolený americký prezident Joe Biden podpísal počas minulého týždňa stimulačný zákon vo výške 1,9 bilióna dolárov, ktorý zahŕňa mimo iného aj priame platby obyvateľom, ktorých príjem je nižší ako 75 tisíc dolárov. Až 85 percent ľudí teda dostane jeden z 1400 dolárových šekov v celkovej hodnote presahujúcej 270 miliárd dolárov. Aký to však bude mať dopad na trhy? Podľa maloobchodného prieskumu, ktorý uskutočnila Deutsche Bank, obchodníci plánujú investovať takmer 40 percent týchto zdrojov do akcií, pričom mladí investori sú ochotní minúť viac ako starší. Jedná sa teda o veľké množstvo dodatočných zdrojov, ktoré sa dostanú na trhy, pričom veľké množstvo týchto zdrojov sa môže práve dostať do kryptomien, prípadne do technologických akcií.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (15.3.2021)

15.03.2021 Situace na finančních trzích vypadá stále poklidně. Ke snížení rizikové averze přispěly v minulém týdnu 2 důležité události. Evropská centrální banka se rozhodla urychlit nákupy aktiv prostřednictvím krizového programu PEPP. Tento krok by měl přispět k nižší úrovni výnosů, které se v minulých týdnech staly hrozbou rally na akciích. Druhou událostí je schválení stimulačního balíčku v USA ve výši $1,9 bilionu, který mimo jiné znamená, že většina Američanů dostane šek ve výši až $1400. A část z této podpory jistě skončí na finančních trzích.
img

Čo bolo, čo bude ...na finančných trhoch

08.03.2021 Nálada na finančných trhoch sa behom minulého týždňa zhoršila, pričom akciové trhy pokračovali v poklese. Najvýraznejší pokles zaznamenali akcie technologických firiem, ktorých ocenenie bolo v posledných mesiacoch nafúknuté.
img

Čo bolo, čo bude ...na finančných trhoch

01.03.2021 Osobné príjmy v januári v USA vzrástli o desať percent najmä vďaka stimulačným platbám vo výške 600 dolárov týždenne. Išlo o najvýraznejší nárast príjmov od apríla 2020, čo taktiež ovplyvnilo rast osobných výdavkov na úrovni 2,4%. Ide o najprudší nárast spotrebiteľských výdavkov od júna, mierne sa však dostal pod trhové očakávania vo výške 2,5%. Aj keď tieto dáta vrhajú istú dávku optimizmu na zotavujúcu sa najväčšiu ekonomiku sveta, nie je tomu úplne tak. Piatkové dáta totiž ukazujú, ako závislí sú občania USA od vládnych stimulov. Osobné príjmy sa zvýšili z 3,8 biliónov dolárov v decembri na 5,781 biliónov dolárov v januári a v súčasnosti sú o 2 bilióny dolárov nad predpandemickým trendom, keď príjmy predstavovali približne 3,2 bilióna dolárov. Ak ignorujeme ročný nárast vládnych výdavkov o 2 bilióny dolárov, potom osobný príjem bez štátnych dotácií v skutočnosti poklesol o 22,3 miliárd dolárov, čo nie je dobré znamenie pre zotavujúcu sa ekonomiku.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (22.2.2021)

22.02.2021 Růst amerických výnosů zůstává událostí, na kterou se na finančních trzích soustředí největší pozornost. Existují pochyby, zda může v době prudkého růstu úroků pokračovat akciová rally. Je pravdou, že se akciové indexy za poslední týden příliš nepohnuly, ale není právě tato stagnace vyjádřením „novodobé“ korekce?
img

Čo bolo, čo bude ...na finančných trhoch

16.02.2021 Zlato sa obchodovalo od druhej polovice roka 2018 do druhej polovice minulého roka v rastovom trende. Za nárastom cien zlata stála primárne neistota týkajúca sa pandémie koronavírusu spolu s akomodatívnou politikou centrálnych bánk, čo viedlo k oslabovaniu mien. Od druhej polovice minulého roka sa však rast cien zlata zastavil, a to najmä vďaka tomu, že sa začalo hovoriť o vakcinácii, ktorá by mala podporiť hospodárske oživenie vo svete, čo by viedlo k poklesu dopytu po bezpečných prístavoch, akým je aj zlato.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (8.2.2021)

08.02.2021 Akciové trhy se v minulém týdnu vzpamatovaly z lehké korekce a opět úspěšně sahaly po rekordech. Obchodníci spoléhají na schválení rekordního stimulačního balíčku v USA. Kromě prezidenta Joe Bidena se za jeho schválení staví také ministryně financí Janet Yellenová. A nesmělým podporovatelem vyšších fiskálních výdajů je také guvernér Fedu Jerome Powell. Zatím vše směřuje ke schválení balíčku, i když to vypadá, že pro jeho podporu budou v Kongresu hlasovat pouze demokraté.
img

Čo bolo, čo bude... na finančných trhoch

08.02.2021 Akciové trhy behom minulého týždňa pokračovali v raste, pričom optimizmus podporovali primárne pozitívne správy týkajúce sa výroby a distribúcie vakcín, nakoľko spoločnosti Pfizer-BioNtech dodajú do konca roka až dve miliardy vakcín oproti pôvodným 1,3 miliardám. To by malo viesť k rýchlejšiemu hospodárskemu oživeniu. Pozitívnu náladu na trhoch podporovala aj výsledková sezóna keďže už viac ako polovica spoločnosti zaradených v akciovom indexe S&P 500 reportovala v priemere lepšie hospodárske výsledky, ako sa pôvodne očakávalo. Optimizmus na trhoch koncom týždňa schladili slabé dáta z trhu práce z USA, ktoré predstavovali sklamanie a poukázali na pomalšiu tvorbu nových pracovných miest v najväčšej ekonomike sveta, ako sa pôvodne očakávalo.
img

Bublina na akciových trhoch?

01.02.2021 Súčasné ocenenie na akciových trhoch je výrazne vysoké, nakoľko americký akciový index S&P 500 sa obchoduje za takmer 30 násobok priemerných ročných ziskov. Toto ocenenie je však najvyššie od dotcom bubliny, ktorá sa udiala na začiatku milénia. Súčasné ocenenie akciových trhov vyvoláva dojem bubliny. Ocenenie totižto nekorešponduje so súčasných stavom ekonomiky a hospodárením firiem, ale skôr zodpovedá budúcoročným očakávaným ziskom. Ocenenie trhov postavené na očakávaniach je však veľmi nestabilné a môže viesť k výraznému nárastu volatility.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (včetně hype na stříbru)

01.02.2021 Retailoví investoři z Redditu pokračovali v minulém týdnu v hrátkách s akciemi některých malých amerických společností. Důsledky však zasáhly globální akciový trh a finanční média se tématu věnují velmi pozorně. Další „obětí“ se stává stříbro, které už na sklonku minulého týdne solidně rostlo. To však nebylo nic oproti masivnímu skoku, jaký kov předvedl na počátku pondělní seance. Kov tak zničehonic dobyl osmiletá maxima v blízkosti 30 dolarů za unci a vypadá to, že příběh ještě nekončí. A čeho se dále dočkáme? Z pohledu makrodat se jedná o velmi zajímavý týden. Navíc pokračuje výsledková sezóna, i když finančních reportů známých společností postupně ubývá.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (včetně MONETY)

25.01.2021 Joe Biden byl v minulém týdnu zvolen 46. prezidentem Spojených států. Předání moci proběhlo v poklidu, i když byl tradiční ceremoniál poznamenán zvýšenými bezpečnostními opatřeními v souvislosti s nedávnými nepokoji v Kapitolu i pandemií koronaviru. Na trhu se začaly projevovat určité snahy o korekci vysokého růstu z posledních týdnů, ale ani inaugurace amerického prezidenta ZATÍM nevedla k výraznějšímu výběru zisků.
img

Turbulentný rok 2020 je za nami. Čaká nás v novom roku viac kľudu?

22.01.2021 Uplynulý rok 2020 bol v mnohých ohľadoch extrémny. Svetové ekonomiky sa pohybovali na kraji zrútenia a na trhoch vládla panika, akú svet pamätal naposledy v roku 2008. Bola to však prirodzená reakcia na prvú vlnu pandémie koronavírusu a hoci teraz nemožno ekonomiku považovať za uzdraveniú, celá situácia mala aj niekoľko pozitívnych dopadov. Aké dopady to boli a čo nás čaká v novom roku?
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (18.1.2021)

18.01.2021 Začíná důležitý týden pro Spojené státy a důvodem není pondělní státní svátek, který v tento den omezí obchodování na trzích. Ve středu proběhne inaugurace Joe Bidena, který se stane 46. prezidentem Spojených států. Bezpečnostní služba je ve střehu s cílem zamezit podobnému chaosu, jakého jsme byli svědky 6. ledna při útoku na Kapitol. V tomto týdnu nebude zveřejněno velké množství důležitých fundamentů. Větší pozornosti investorů by se mohlo dostat výsledkové sezóně v USA a důležité by měly být také novinové titulky v souvislosti s předáváním moci nové americké administrativě.
img

Čo bolo, čo bude... na finančních trzích

11.01.2021 Akciové trhy sa behom minulého týždňa viezli na modrej vlne. Optimizmus bol na trhoch vyvolaný najmä tým, že Kongres v USA získali demokrati. Nový demokratický prezident Joe Biden bude mať teda jednoduchšie vládnutie, a teda dokáže lepšie plniť predvolebné sľuby. Biden totiž tvrdil, že ekonomiku USA chce naštartovať navýšením výdavkov na infraštruktúru. Vláda by teda mala viac investovať do infraštruktúry, na čo reagovali pozitívne akcie najmä stavebných spoločností v USA. Pozitívna nálada sa však tiahla naprieč celým akciovým trhom. Akcie spoločnosti Caterpillar v stredu atakovali historické maximá.
img

Čo bolo, čo bude ...na finančných trhoch

21.12.2020 Globálna ekonomika si v tomto roku prešla ťažkými časmi, čo sa prejavilo výrazným hospodárskym útlmom vďaka pandémii koronavírusu. Dá sa povedať, že všetky rizikové aktíva vrátane akcií, komodít, či mien rozvojových krajín pokračovali minulý týždeň v raste. Postupné zavádzanie vakcinácie vo svete zlepšuje ekonomické vyhliadky. Vo všeobecnosti sa očakáva, že v druhej polovici budúceho roka by malo vďaka vakcinácii dôjsť ku globálnemu hospodárskemu oživeniu. Ako je však zvykom, vývoj cien na burzách reaguje na takéto udalosti v predstihu, a preto už teraz je oživenie do istej miery (najmä v cenách komodít) započítané. Dôkazom toho je aj vývoj cien kovov využívaných v priemysle ako je meď, ktorého cena zaznamenala z marcových miním nárast o viac ako 80 percent. Ešte lepšie sa však darilo rope. Cena ropy Brent zaznamenala z aprílových miním nárast až o viac ako 220 percent. Dopyt po komoditách, a teda aj vývoj ich cien, sú priamo závislé od vývoja ekonomiky.
img

Čo bolo, čo bude... na finančných trhoch

14.12.2020 Globálna ekonomika si v tomto roku prešla ťažkými časmi, čo sa prejavilo výrazným hospodárskym útlmom vďaka pandémii koronavírusu. Aj keď reálna ekonomika sa ešte stále nespamätala z výrazného poklesu, vyhliadky sú pozitívne, čo odráža aj vývoj na burzách. Dá sa povedať, že všetky rizikové aktíva vrátane akcií, komodít, či mien rozvojových krajín pokračujú v raste. Vývoj na burzách však v súčasnosti neodráža stav reálnej ekonomiky, a to najmä preto, že vlády a centrálne banky sa snažili využiť takmer všetky možnosti na to, aby eliminovali negatívne dopady hospodárskeho poklesu formou extra uvoľnených fiškálno-monetárnych politík. V praxi to znamená, že centrálne banky zmiernili úverové podmienky, čo na jednej strane podporilo agregátnu spotrebu, pričom na strane druhej klesli aj pre vlády náklady na obstaranie dlhu. Vlády teda využili lacné zdroje na stimuláciu ekonomík formou stimulov. Avšak zásadnú možnosť na túto extra-uvoľnenú symbiózu politík vytvorili nízke inflačné očakávania. Nízka inflácia bola mimo iného ovplyvnená aj nízkymi cenami energií. Avšak súčasne pozitívne vyhliadky hospodárskeho oživenia podporili aj trh s energiami, čo sa najviac prejavilo na trhu s ropou. Cena severomorskej ropy Brent zaznamenala od začiatku novembra nárast o viac ako 40 percent.
img

Čo bolo, čo bude ...na finančných trhoch

07.12.2020 Akciové trhy pokračovali behom minulého týždňa v raste, pričom americký akciový indexy S&P 500 sa v piatok dostal na nové historické maximá. Pozitívna nálada na trhoch by sa mohla udržať aj v nasledujúcich týždňoch, a teda nie je vylúčené, že akciové trhy budú naďalej rozširovať zisky. Kladný sentiment na trhoch podporujú najmä správy týkajúce sa vakcíny, pričom počas tohto týždňa by sa mala vakcína spoločností Pfizer-BioNTech začať používať v Británii. V záverečnej fáze testovania vakcín je viacero kandidátov, ktorí môžu oznámiť v nasledujúcich týždňoch výsledky a požiadať o schválenie používania. To podporuje ekonomické vyhliadky, nakoľko sa očakáva, že úspešná vakcinácia by mala viesť k hospodárskemu oživeniu v Európe a v USA už v druhej polovici budúceho roka. Najviac z týchto pozitívnych správ profitujú akcie spoločností ťažiacich ropu, bánk, dopravy či spoločnosti pôsobiace v cestovnom ruchu, pretože práve tieto sektory boli najviac zasiahnuté pandémiou. Pozitívna nálada sa však odráža tiež na komoditných trhoch, čo sa ukázalo najmä na cenách ropy. Cena severomorskej ropy Brent zaznamenala od novembra nárast o takmer 40 percent, pričom v piatok atakovala najvyššie úrovne od začiatku pandémie. Nárast cien ropy nezastavili ani správy o tom, že spoločenstvo krajín OPEC+ pristúpi k navýšeniu produkcie ropy od januára o 500 tisíc barelov denne.
img

Čo bolo, čo bude ...na finančných trhoch

30.11.2020 V posledných týždňoch zaplavila finančné trhy vlna pozitívnych správ (najmä však o predbežných výsledkoch niektorých z testovaných vakcín). To viedlo k zmene sentimentu na trhoch, pričom investori na základe toho boli ochotní viac riskovať, čo sa preukázalo aj na náraste akciových trhov. V priebehu posledného mesiaca sa najviac darilo práve tým aktívam, ktoré boli najhoršie zasiahnuté pandémiou koronavírusu a dosiahli najvýraznejší pokles. Medzi tieto aktíva patria napríklad akcie ropných, či leteckých spoločností a akcie bánk. Ceny ropy boli vďaka pozitívnym správam taktiež podporované, pričom cena ropy Brent zaznamenala behom posledných štyroch týždňov nárast o viac ako 34 percent. Bezpečné prístavy však naopak zaznamenali pokles.
img

Čo bolo, čo bude ... na finančných trhoch

23.11.2020 V posledných týždňoch zaplavila finančné trhy vlna pozitívnych správ (najmä však o predbežných výsledkoch niektorých z testovaných vakcín). To viedlo k zmene sentimentu na trhoch, pričom investori na základe toho boli ochotní viac riskovať, čo sa preukázalo aj na náraste akciových trhov. V priebehu posledného mesiaca sa najviac darilo práve tým aktívam, ktoré boli najhoršie zasiahnuté pandémiou koronavírusu a dosiahli najvýraznejší pokles. Medzi tieto aktíva patria napríklad akcie ropných, či leteckých spoločností a akcie bánk.
img

Čo bolo, čo bude ...na finančních trzích

16.11.2020 Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa ďalší nárast, pričom od začiatku novembra vzrástla cena ropy Brent o viac ako 15 percent. Za nárastom cien ropy stáli primárne dva faktory, ktoré krátkodobo zatienili riziká vedúce k nadmernej ponuky ropy na trhu, akým je napríklad navyšovanie produkcie čierneho zlata v Líbyi, alebo pokračujúce šírenie pandémie, ktoré vedie k zavádzaniu prísnejším blokovacích opatrení v Európe a v USA.
img

Čo bolo, čo bude ...na finančních trhoch

09.11.2020 Joe Biden sa stal definitívne americkým prezidentom po tom, čo boli zamietnuté žaloby, ktoré podal bývali prezident Trump v poltucte sporných štátov. Ako na tento výsledok reagujú trhy?
img

Čo bolo, čo bude... na finančných trhoch

02.11.2020 Akciové indexy v Európe a v USA zaznamenali počas minulého týždňa výrazné poklesy. Za zhoršením nálady na finančných trhoch behom minulého týždňa stáli najmä dva dôvody. Prvý súvisí s pokračujúcim šírením koronavírusu, vďaka ktorému muselo pristúpiť mnoho (najmä európskych krajín) k uzatváraniu ekonomík, čo vytvorilo obavy súvisiace s hospodárskym poklesom.
img

Čo bolo, čo bude... na finančných trhoch

26.10.2020 Akciové trhy zaznamenali počas minulého týždňa pokles, pretože šírenie pandémie koronavírusu naďalej pokračuje pomerne rýchlim tempom. Jednania v USA ohľadom fiškálnych stimulov sa počas víkendu nikde zásadne neposunuli, čo taktiež neprospieva sentimentu na trhoch. Ceny ropy pokračovali počas minulého týždňa aj naďalej v poklese, pretože ťažba ropy v Líbyi sa aj naďalej zvyšuje. To nie je dobrá správa pre skupinu OPEC, ktorá chce od začiatku budúceho roka pomerne drasticky znížiť produkčné škrty (produkcia sa má znížiť o 2 milióny barelov denne). JP Morgan predpovedá, že produkcia v Líbyi sa môže od marca budúceho roka vrátiť nad úroveň 1 milión barelov. V prípade, ak by sa tak stalo, ceny ropy môžu byť pod tlakom.
img

Čo bolo, čo bude... na finančných trhoch

19.10.2020 Ceny zlata podporuje uvoľnená menová politika väčšiny centrálnych bánk. Zdá sa nepravdepodobné, že sa situácia v blízkej budúcnosti zmení, a teda záplava lacných peňazí bude udržiavať ceny drahých kovov na vysokej úrovni. To je samozrejme skvelá správa pre ťažiarov zlata. Aj po odrazení sa z historicky najvyšších úrovní sa zlato naďalej obchoduje na vysokých úrovniach, na ktorých sú všetky zlaté bane ziskové. Pretože náklady na ťažbu zlata nie sú citlivé na zmenu ceny, vysoké ceny sa priamo premietajú do vyšších ziskov. Nehovoriac o tom, že pokračujúce navyšovanie amerického dlhu môže vyvíjať tlak na USD.
img

Čo bolo, čo bude... na finančných trhoch

12.10.2020 V závere minulého obchodného týždňa sa na trhy vrátila pozitívna nálada, pretože sa opäť obnovila šanca, že demokrati a republikáni dosiahnu dohodu týkajúcu sa fiškálneho stimulu. Po stredajšiom Tweete amerického prezidenta Donalda Trumpa, v ktorom sa vyjadril, že pozastaví rokovania s republikánmi ohľadom fiškálnych stimulov zaznamenali svetové akciové trhy pokles. No v piatok Trump požiadal ministra financií – Stevena Mnuchina, aby obnovil rokovania s demokratmi. Ukazuje sa, že demokrati nechcú ustúpiť od svojho pôvodného návrhu, ktorý počíta s fiškálnymi stimulmi v objeme 2,2 bilióna dolárov. Republikáni pôvodne navrhovali stimuly vo výške 1,6 bilióna dolárov. Ukazuje sa teda, že obe strany sú presvedčené o nutnosti zavedenia dodatočných fiškálnych stimulov, len sa zatiaľ nedohodli na konečnom objeme. V každom prípade sa jedná pre finančné trhy o pozitívne správy, vďaka ktorým v závere týždňa zaznamenali nárast svetové akciové indexy, pričom darilo sa taktiež aj komoditám. V súčasnej svetovej hospodárskej situácii sú práve stimuly kľúčové pre akciové trhy, keďže takmer celé oživenie na kapitálových trhoch bolo ťahané práve masívnymi stimulmi a nie reálnym ekonomickým oživením.
img

Čo bolo, čo bude... na finančných trhoch

05.10.2020 Šírenie vírusu v mnohých systémovo dôležitých krajinách naberá na obrátkach, pričom čím ďalej, tým viac rastie potreba zavádzať tvrdšie opatrenia s cieľom spomaliť šírenie vírusu, čo ohrozuje hospodárske oživenie. Počas posledných týždňov sme boli svedkami poklesu na akciových trhoch, avšak ešte horšie sa darilo niektorým komoditám. Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa pokles na najnižšie úrovne od júna, pričom od augustových maxím sa jedná o pokles o takmer 17 percent. Vďaka zhoršujúcim sa vyhliadkam týkajúcim sa oživenia ekonomiky sa zhoršujú aj vyhliadky spotreby ropy (najmä v nasledujúcich mesiacoch), čo vedie k poklesu cien čierneho zlata. Počas posledných dvoch mesiacov agentúra EIA revidovala prognózy dopytu po rope nadol, čo prispelo k výpredajom na trhu s ropou.
img

Čo bolo, čo bude... na finančných trhoch

28.09.2020 Pokračujúce sa šírenie počtu nových prípadov koronavírusu v mnohých krajinách môže ohroziť prebiehajúce hospodárske oživenie. Početné krajiny (najmä v západnej Európe) museli pristúpiť k obnoveniu určitých opatrení s cieľom spomaliť šírenie nákazy, čo vyvolalo v niektorých metropolách vrátane Londýna protesty. No zatiaľ sa jedná skôr o opatrenia čiastkové, ktoré majú len obmedzený negatívny dopad na hospodárske oživenie.
img

Čo bolo, čo bude ... na finančných trhoch

21.09.2020 Na trhoch sme za uplynulý týždeň mohli pozorovať nedôveru v pozitíve ekonomického zotavenia, čo sa prejavilo ďalším uzatvorením obchodného týždňa v červených číslach na amerických trhoch. Najväčší pokles zaznamenali technologické spoločnosti v indexe Nasdaq, ktorý uzatvoril týždeň viac ako 11% v strate, zatiaľ čo index S&P 500 približne 7% pod svojimi historickými maximami.
img

Čo bolo, čo bude ... na finančných trhoch

14.09.2020 Ceny ropy klesajú už druhý týždeň v rade, pričom od konca augusta už klesli o 15%. Za týmto vývojom stoji viacero faktorov. Aj v súvislosti s pokračujúcim šírením koronavírusu dochádza v mnohých krajinách k spomaleniu hospodárskeho oživenia, čo vedie k nižšej spotrebe ropy. Najnovšie údaje z Číny poukázali na pokles dovozu ropy už druhý mesiac v rade, pričom Čína patrí medzi najväčších spotrebiteľov ropy na svete. Ďalším dôležitým faktorom je aj to, že toto obdobie je z historického hľadiska charakteristické samo o sebe nižšou spotrebou ropy, nakoľko končí motoristická sezóna.
img

Čo bolo, čo bude... na finančných trhoch

07.09.2020 Akciové indexy zaznamenali behom posledného týždňa výrazný pokles, ktorý bol primárne ťahaný poklesom technologických akcií, ktoré boli výrazne nadhodnotené. Americký akciový index Nasdaq, ktorý je charakteristický technologickými spoločnosťami, zaznamenal z marcových miním nárast o viac ako 80%. Tento prudký nárast viedol k výraznému nadhodnoteniu amerických technologických spoločností.
img

Čo bolo, čo bude... na finančných trhoch

31.08.2020 Na minulotýždňovom sympóziu v Jackson Hole, signalizoval šéf americkej centrálnej banky, Jerome Powell, zmenu inflačného cieľa Fedu. Americká centrálna banka bude po novom tolerovať aj vyššiu infláciu ako sú 2%, s cieľom dosahovať nie aktuálnu, priemernú infláciu na úrovni 2%. K tomuto kroku pristúpil Fed najmä preto, lebo od roku 2012 (odkedy prijala centrálna banka cieľ dosahovať infláciu na úrovni 2%) bola priemerná úroveň inflácie len na hladine 1,4%. Nízka inflácia v kombinácií s nízkymi úrokovými sadzbami a slabou úrovňou hospodárskeho rastu však viedla k tomu, že centrálna banka nedokázala efektívne plniť jednu zo svojich hlavných úloh, ktorou je zmierňovanie ekonomických šokov. V praxi teda dôjde k tomu, že Fed bude udržiavať nulové úrokové sadzby dlhší čas a aj v časoch expanzie, kedy inflácia presiahne hladinu 2%.
img

Čo bolo, čo bude... na finančných trhoch

24.08.2020 Akciové indexy v USA zaznamenali počas minulého týždňa nárast, pričom európske akciové indexy sa obchodovali zmiešane.
img

Čo bolo, čo bude... na finančných trhoch

17.08.2020 Akciové indexy síce zaznamenali počas minulého týždňa nárast, no nálada na finančných trhoch sa do istej miery zhoršila, pretože klesajú šance na schválenie dodatočných fiškálnych stimulov v USA v objeme 1 bilióna dolárov v auguste. Ukazuje sa, že dodatočné stimuly, na ktoré investori netrpezlivo čakajú, môžu byť schválené až v septembri, čo vyvoláva nárast nervozity na trhoch. Táto skutočnosť taktiež viedla k nárastu reálnych úrokových sadzieb v USA a posilnenia amerického dolára, čo sa pretavilo do pomerne prudkého poklesu cien drahých kovov.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Intervence ČNB | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Maďarský forint | Koruna | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Behaviorální | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Broker | Burza | Burza cenných papírů | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Dezinflace | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | ERM | ERM II | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FINMA | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Floating | Futures | G10 | Grafy | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Leverage | Likvidita | Long | MIFID | MT4 | Maastrichtská kritéria | Makléř | Risk | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodník | P/E | PPI index | Parita | Portfolio | Pozice | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Restriktivní politika | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Standard & Poor's 500 | Support | Teorie efektivního trhu | Termínový kontrakt | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Dluhopisy | JPY | NZD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Nomura | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Spekulanti | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Měnový výbor | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Makroekonomická data | Zisk | Investiční instrumenty | Berkshire Hathaway | Jaroslav Tupý | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | IEA | Credit Suisse | Japonská měna | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | CAC 40 | Online trading | Deutsche Bank | Zprávy z trhů | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Forexové intervence | Devizové intervence | Facebook | Riziková averze | Index strachu | Akcenta | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Žlutý kov | Tomáš Vobořil | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | GBPJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Burzovně obchodované produkty | Carry trades | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Podpora | Přenos | Volatilní | Daniel Gladiš | Zlatý důl | Akcie BMW | Akcie ČEZu | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie KB | Akcie Komerční banky | Akcie Microsoft | Akcie ve světě | Akcie VIG | Akciové burzy | Aktuální ceny akcií | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | BH Securities | Brent | Brokerská společnost | Brokerské společnosti | Brokeři | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Cena elektřiny na burze | Cena ropy brent | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České akcie | České koruny | Členové eurozóny | ČNB intervence | ČNB kurz | Daňové přiznání | DAX 30 | Devizové rezervy ČNB | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Kurzy.cz | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Emisní povolenky | ETF fond | Eura | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | GE money | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | HangSeng | HDP v EU | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční portfolio | Investing | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jedno euro | Jaroslav Brychta | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Komoditní burzy | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Koupit akcie | Kurz dolarů | Kurz koruny k euru | Kurz měny | Kurzy | Kurzy akcií | E15 | Libra | Lira | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Měna Bitcoin | Měna euro | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování komodit | Obchody na burze | Ocenění akcií | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Pád akcií | Patria Finance | Patria Online | Portfolia | Pražská burza cenných papírů | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Risk Management | Ropy | Rubl | Růst HDP | Signály | Société Générale | Spořící účty | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Termínované vklady | Trh | Tržní hodnota | Ukrajinská hřivna | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen akcií | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny plynu | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny uhlí | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj zlata | WTI | XM | Zahraniční měny | Země EU | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | Buffett | Báze | Čistá úroková marže | EBITDA | Elon Musk | Hodnota dluhopisu | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | PX index | Redukce | ROCE | Upisování akcií | Úvěry klientům | Ronald Ižip | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | WGC | Hlavní trh | Investiční instrument | Kmenové akcie | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Boháč | eBook | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Volby | Cukr | 1 milion | Burze | Dividendové akcie | Investment | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | DPA | Jackson Hole | LPL Financial | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | UniCredit Bank | Home Credit | GE Money Bank | Caterpillar | Sentix | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | David Marek | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | NATO | City Index | PwC | Next Finance | Agentura DPA | Bloomberg Terminal | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Dění na finančních trzích | Technický pohled | Polská centrální banka | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Světová rada pro zlato (WGC) | Vývoj na komoditních trzích | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | BMW | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Creditas | Globální trhy | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Cena kávy | Yahoo Finance | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Sentiment trhu | Pro tradery | Panevropský akciový index | Index německých akcií DAX | BlackRock | Ekonomické indikátory | Příprava | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Cena cukru | Cena kontraktu | Bankovnictví | Futures kontrakty | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Rozdávání peněz | Brokerské domy | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Britské akcie | České firmy | Inflační tlaky | Akcie ve Spojených státech | Akcie bank | Ekonomické dopady | Japonský index Nikkei | Členství v EU | IHS | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | JPMorgan Chase | Velké banky | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Bezpečnější investice | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Akcie v Japonsku | Růst akcií | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Propad | Německý index DAX | Kurz domácí měny | Světové akciové trhy | Úvěrový rating | Kryptoměny | Analytik Fio banky | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Index Nikkei | Představitelé centrální banky | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Cena mědi | Bezpečné dluhopisy | Marže společností | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Posílení koruny | Nálada na trhu | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Ekonomický přínos | FTSE 100 | Šéf společnosti | Digitální měny | Blockchain | Ethereum | Finance Magnates | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Akciový index DAX | Bankéři | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Americké akciové trhy | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Britská ekonomika | Americký trh práce | Opatřením na podporu ekonomiky | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | Bankovní domy | Začínající trader | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Měnové otázky | Makroekonomika | Historické rekordy | Inflace v Česku | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výběr zisků | Výnosy | Rizikové investice | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Hřivna | Turecká centrální banka | Odliv kapitálu | Institucionální investoři | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování eura | Finanční domy | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | ČTK | Obchodování forexu | Bankovní společnost | Aktuální cena | Konsenzus | Sillicon Valley | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Zasedání americké centrální banky | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Bilance ECB | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Mercedes | IHS Markit | Obchody s akciemi | Purple Trading | Mitsubishi UFJ Financial Group | MUFG | Zklamání investorů | Spekulativní investoři | Obchodovat na forexu | Generali Investments | Investiční aktiva | Nejvyšší zhodnocení | Finlord | Keystone XL | Ruské akcie | Skupina PPF | Silicon Valley Bank | Vývoj ceny hliníku | CoinDesk | Cena palladia | Ceny pšenice | Aleš Michl | Vývoj na světových trzích | Akciové společnosti | Coinbase | Cena hliníku | Ceny hliníku | Akcie Tesly | Roklen24 | Markéta Šichtařová | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Cena platiny | Palladium | Obchodování indexů | Tomáš Mirzajev | Martin Stibor | Obchodování kryptoměn | Jerome Powell | Trh kryptoměn | MiFID II | Investiční nástroj | Capitalinked | Radim Dohnal | Vývoj ceny pšenice | Dominik Stroukal | Coinmate | Binance | Charles Hoskinson | Štěpán Hájek | Krypto burzy | Krypto burza | Dlouhodobé investování | Patrik Klempár | FundStrat | Obchodování na trzích | Index MOEX | Úspěšný trading | Conseq Investment Management | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Index Russell 2000 | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální akcie | Saxo | Výprodeje na akciových trzích | FinTech | Zonky | Výkonnost indexů | Očekávání investorů | Krypto | Bitcoiny | Boris Tomčiak | Analytik finančních trhů | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Posilování dolaru | Vývoj na finančních trzích | Capitalinked.com | Profesionální investoři | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Regionální měny | Technologické akcie | Evropský akciový trh | Vývoj koruny | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Geopolitické napětí | Akciový trh v USA | Forint | Index RTS | Turecké liry | Pokles ceny | Výplaty dividend | Geopolitika | Šéf Fedu | Posílení kurzu | Hlavní akciový index | Trh Start | Zasedání OPEC | Profesionální obchodník | Růst amerických výnosů | Akcie v Evropě | Úrokový výnos | Trh s ropou | Výsledky firem | NIESR | Finanční skupina | Reakce trhu | Akcie společnosti ČEZ | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Pomerančový džus | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Roční výnos | Výnosy z amerických dluhopisů | Růst úrokových sazeb | Slabá koruna | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Zvyšování úroků | Výkonnost akcií | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Pohyby na trzích | Základní úroková sazba | François Villeroy de Galhau | Vstup do eurozóny | Veřejný dluh | Česká firma | Výnosy českých státních dluhopisů | Úročení spořicích účtů | Zpomalení ekonomického růstu | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Akciová rally | Úrokové sazby ČNB | Úvěrové portfolio | Vývoj kurzu koruny | Výsledková sezóna v USA | Sazby ČNB | Obchodování na burzách | Vysoké zisky | Dolarová aktiva | Velké riziko | Profesionální trader | Poptávka po zlatu | Petr Plecháč | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Akcie Boeingu | Vysoký výnos | Zvýšení sazeb | Zájem investorů | Inflace v ČR | MUFG Bank | Makroekonomická situace | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Ropovod | Nedůvěra investorů | Inflační očekávání | Splácení dluhu | GoldenPocket | Reakce koruny | GOLDEN POCKET | Český průmysl | Optimismus na akciových trzích | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Zahraniční investoři | Pokles sazeb | Ceny obilovin | Sójové boby | Obiloviny | Marek Vaňha | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Tipy pro investory | Hodnota na burze | Akcie firmy | Pokles kurzu | NVDA | Finanční svět | Nabídka akcií | Token | Stablecoin | Americké společnosti | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Čínský trh | Pohyb kurzu | Prezidentka ECB | Akcie a ETF | Cena železné rudy | Komoditní výhled | Ceny niklu | Gazprom | NASDAQ 100 | Pokles úroků | Coffee | Pokles cen | Globální akciové indexy | Snížení úroků | XTB Research | Štěpán Křeček | Silný dolar | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Konglomerát | Nové akcie | Raiffeisen Bank International | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Cena niklu | Akcie podniku | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Čeští investoři | Upisování | KB | US500 | Deficit rozpočtu | Saudi Aramco | Vývoj ceny cukru | Dění na trzích | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Akcie Microsoftu | Povídání o trzích | Novozélandská centrální banka | Obchodník na finančních trzích | Úpis akcií | Finanční situace | Oživení ekonomiky eurozóny | Pohonné hmoty v Česku | Bublina na trhu | Bublina na trhu s nemovitostmi | Energetické firmy | Ceny palladia | Makroekonomický výhled | Ochrana před inflací | Zkušený trader | Cena kakaa | Kakao | Vývoj ceny kakaa | Ceny kakaa | Vývoz ropy | Analýza měnových párů | RISK-ON | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Nálada na finančních trzích | ByteDance | TikTok | Světové akciové indexy | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Obchodní model | Deficit | Prohloubení schodku | Káva | Oznámení převzetí | Ceny benzínu | Snížení úrokové sazby | Trinity | Jakub Seidler | LNG | Výkon amerického dolaru | Objem | Data z USA | MSFT | Obchod | Státní investiční fond | Trh práce | Vyšší sazby | Myšlenka | Hypotéza | Říjnová inflace | Skupina ČEZ | Provozní zisk před odpisy | Růst spotřebitelských cen | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Zpomalení české ekonomiky | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Trader 2.0 | Vyšší riziko | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | USDC | BAT | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | Pfizer | Výrobce léků | Růst cen | Maďarská centrální banka | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Index DOW | Jakub Kraľovanský | Ekonomický vývoj | Ceny na čerpacích stanicích | Vladimír Holovka | Co bude | Avast | Jiří Šmejc | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Skupina OPEC+ | Statistici | Česká měna dnes | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Klesly akcie | Amazon | Citadel | Millennium | Indexy nákupních manažerů | Úrok | LVMH | Miliardy | Technologie blockchainu | Vyhlídky | Blahobyt | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Administrativa prezidenta | Domácí měny | Vicepremiér | Americká data | Walt Disney | Disney+ | AFP | Bankovní tituly | České hospodářství | Domácí poptávka | Automobilový sektor | Otto Daněk | Zveřejněná data | CHNComp | Globální trh | Martin Stránský | Financovat | SMA | Omezení těžby | Predikce vývoje | Technologický sektor | Petr Dufek | Průmysl | Společnost ČEZ | PLN | Na burze | Drahý kov | Impuls | Zasedání RBA | General Motors | Výrazný pokles | Ceny potravin | Africký mor | Rozvoj | Stavebnictví | Poptávka centrálních bank | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Lukáš Lipovský | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Nízká inflace | Běžný investor | Sociální sítě | Problémy | Růstový impuls | NAFTA | Tomáš Holub | Pojišťovny | Zbývající akcie | Total | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Ranní zpráva | Evropský průmysl | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Philip Morris ČR | Předseda Evropské rady | Výhled do budoucna | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Yahoo | Moskva | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Centrální banky USA | Nord Stream | Nord Stream 2 | Společnost Microsoft | Události roku | Zahájení obchodování | Míra | Fed úroky | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Předseda | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Dolar roste | ČNB dnes | Specifika obchodování | Kupní síla | Regulátoři | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Meziroční míra inflace v eurozóně | Obchodované akcie | Optimismus investorů | xStation5 | Nejziskovější | Disney | Káva Arabica | Americké vlády | Nákupy centrálních bank | Bydlení | SUGAR | Oživení inflace | Údaje z Číny | Ztráta | NERV | Cena bavlny | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Hlavní akciové indexy v USA | Roční růst | Miliardy korun | Cena pšenice | Akciový index Nikkei | Koruna posílila | SSE Composite | WIG20 | Peking | Investiční platformy | US100 | Index US100 | Americký index | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Halving | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Hospodaření | Zbrojovky | Vladimír Vávra | Analytik Cyrrusu | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Klesající trend | Krátkodobé obchodování | Zvýšené geopolitické napětí | Jan Berka | Návratnost | Netflix | Míra inflace v eurozóně | Washington | Jiří Cihlář | Dividendová politika | O2 | Miliardy eur | Írán | Čeští exportéři | Oslabení kurzu | T. Rowe Price | Sezónnost | RBA | Asociace exportérů | Budoucnost | Ifo | Experti | Kapitálová přiměřenost | Rekordní maximum | Výsledky hospodaření | Poradenství | Mercedes-Benz | Německá společnost | Nový rekord | Geopolitická situace | Podnik | Česká inflace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Snížit úrokové sazby | Analytička | Ukazatele | Bankroty | SAP | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Solidní výsledky | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Nájemné | Nájmy | Ceny energií | Úspěšný týden | Akciový index MOEX | MOEX | Vyplácení dividend | Německá kancléřka | Prognózy ČNB | Krach | Komunikace | Stabilita sazeb | Trump | Čínské indexy | Prezident | Pokračování výsledkové sezóny | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Firma Avast | Google | WhatsApp | Instagram | Trhy | Čínské úřady | Pražské burzy | Koruna oslabuje | American Express | Finanční regulátor | Reakce investorů | Negativní dopad | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Zdražovat | Ukončení intervencí | České měny | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland | Analytik skupiny | IHNED | DISH | Jednatel | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | Snížení těžby ropy | Lehká ropa WTI | FIAT | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | BABA | Obchody | DRFG | Výdaje | Pesimismus | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Optimismus na trzích | Americká společnost | Rekordní hodnoty | Vývoz do Německa | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Palantir | Americké ekonomiky | Americké banky | Průměrná cena | Obchodovanie | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Půlení bitcoinu | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Expanzivní fiskální politika | Akcie společnosti Apple | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | Globální indexy | Noviny | Střední podniky | České banky | Index Standard & Poor's | Největší ztráty | Šéfka ECB | Index varšavské burzy | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Stabilita | Jižní Korea | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Nižší sazby | Nová data | Snížení těžby | Ceny nafty | Martin Gürtler | Mzdový růst | Vládní opatření | Výkyvy | Světový trh s ropou | Varovné signály | Akcie na světových trzích | Změna sazeb | Restrikce | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Vysoké ztráty | Indické akcie | Nifty 50 | Index strachu VIX | Mince | Profitovat | Tencent | CSI China | Dostatek likvidity | Další vývoj | Stimuly | Oldřich Dědek | Pokles HDP | Kabinet | Vlastnit akcie | Nízká likvidita | Velmi nízká likvidita | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Provozní zisk před odpisy (EBITDA) | Zisk společnosti | Propad koruny | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Stimul | Burzy cenných papírů | Index evropských akcií | ECB dnes | Nákupy aktiv | Propad poptávky | Akcie Monety | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Britská centrální banka dnes | Dopady krize | Snížení základní úrokové sazby | Rozhodnutí bankovní rady | Mluvčí ČNB | Rozkolísaný | Levnější půjčky | Rating vyšší | Zásobníky | Texas | Český ekonom | Další pokles | Čistý zisk bank | Zisk bank | Souhrnný čistý zisk | Zisk z finanční a provozní činnosti | Valné hromady | Souhrnný čistý zisk bank | Zisk bank a spořitelen | Čistý zisk bank a spořitelen | Guvernér francouzské centrální banky | Situace v Číně | Koronavirová krize | Hlavní centrální banky | Kongres | Automobilka Volkswagen | Škoda | LinkedIn | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Průmyslové komodity | Fundament | Akciové indexy v Asii | Výrobce letadel | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Spotřebitelská nálada | Japonský ministr financí | Ministryně financí | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Úřad práce | Francouzský akciový index | Německý akciový index | Anomálie | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Tisková konference | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | České vlády | Ceny elektřiny | Snižování sazeb ČNB | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Inflace zpomaluje | Reálné mzdy | Air Bank | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Ekonomický propad | Nigérie | Angola | Akciový index S&P 500 | Slovensko | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Růst nezaměstnanosti | Nezaměstnanost v USA | Saúdové | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Zelené energie | Změny sazeb | Podíl na trhu | FAO | Údaje | Dlužník | Ekonomické škody | Skupina OPEC | Mexiko | Úročení vkladů | Oživení v Číně | Spotřebitelské úvěry | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | Velké americké banky | Hluboké recese | Ministři | Carsten Brzeski | Vývoz komodit | Bank Millennium | Cena benzínu | Snížení produkce | Petr Král | ČNB Petr Král | Technické problémy | Výpadky | ATVI | Activision Blizzard | Emitenti | Mluvčí EK | Více peněz | Index US500 | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | AMC | Procter & Gamble | Statistiky | Obchodovat na trzích | Uzavření trhů | ZEW index ekonomického sentimentu | USD za barel | Rizikové averze | Trade | Producenti ropy | Finanční pomoc | Zbyněk Stanjura | ODS | Vyjádření ekonomů | Cenové pohyby | CBRT | Debata | Evropské indexy | Posílení | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Legendární investor | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Odhady výsledků | Cestování | Čtvrtletní výsledky | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Rozhodnutí o sazbách | Počet lidí bez práce | Počet lidí bez práce v Německu | Náklady na financování | Energetická společnost | Intervenovat na forexovém trhu | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Tweet | PMI z výroby | Dopravci | Akcie padají | Fondy obchodované na burze | Pasivní investice | Rozhodnutí australské centrální banky | Růst výnosů | Rally na akciích | Čtvrtletní zisk | Snížení odměny | Dovoz | Vývoz | MSCI World | Dosáhnout zisku | Australská ekonomika | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Pokles dovozů | Zveřejněné údaje | Jan Raška | Bitcoin halving | Dluhy | Průmyslové kovy | Členské země | Link | ONE | Indexy v Asii | Vývoj ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Konsorcium | Vakcína | Velké peníze | Vyjádření ČNB | CL | Spekulovat | Moderna | Eli Lilly | Omezení produkce | Odražení ode dna | Akcie v Hongkongu | Umělé inteligence | Investment management | Inflace v Turecku | Mondelez | JDE | Index akcií | Unie | ČR | Agentura IEA | Salesforce | Novatek | Lukoil | Jiří Kovařík | CZG | Slabá poptávka | Reálná ekonomika | Pozitivní sentiment | PEPP | Ruské úřady | Londýnské burzy | Předkrizové úrovně | Statistiky z trhu práce | Oracle | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Aktivní obchodník | Pokračování růstu | David Marášek | Nikola | Index Nasdaq Composite | Zpomalení inflace | Národní rozpočtová rada | Vysoké valuace | Francouzský index CAC 40 | Světové indexy | Index Nikkei 225 | Globální poptávka | Energetický gigant | Nestlé | Novo Nordisk | Roční míra inflace | Prodeje automobilů | Foxconn | Propad cen | Covid | Technologické firmy | Investiční aplikace | Správce aktiv | ZIL | Cardano | Banka JP Morgan | Podmínky půjčky | Finanční ústavy | Snížení nákladů | Počty nových případů | Makléř Wood & Company | Wood & Company Vladimír Vávra | Analytik Purple Trading | Index německých akcií | Nákupní apetit | Boom na trhu | Úroda | Hlavní index Hang Seng | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Prostor pro další růst | Sony | Nizozemská vláda | Výrazný propad | Johnson & Johnson | Ceny emisních povolenek | Ceny kávy | Reputace | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Stellantis | Opel | Peugeot | Citroën | Jeep | Alfa Romeo | Růst tržeb | Hospodaření firmy | Ceny | Praha | Kolaps | Technologické společnosti | Společnost Chevron | Reálná hodnota | Ředitel XTB | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Nižší poptávka | HDP za Q2 | OMV | Plynárenské společnosti | Konkurenční společnosti | DeFi | Nikl | Čínská společnost | Světové rezervní měny | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Zkušený obchodník | Indonésie | Cenové hladiny | Napětí mezi Čínou a USA | Lepší výsledky | Vyšší dividenda | Erdogan | Turecký prezident | Czechoslovak Group | Pokles tržeb | Očekávaná korekce | Adyen | Kryptoměnový trh | Finlord Boris Tomčiak | Měnová politika v USA | Přístup k inflaci | Investor Warren Buffett | Coca-Cola | Ruská vláda | Venezuela | Decentralizované finance | Big Tech | Výhled ekonomiky eurozóny | Ceny mědi | Odborníci | Zdanění | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Akcie společnosti Nvidia | VOW3 | Zlevňování hypoték | Sequoia | Snížení emisí | Slabší kurz | Poptávka po korunách | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Cena kávy arabica | Arabica | Vývoj ceny kávy | Cena elektřiny | Očekávání ČNB | Politici | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Plynovody | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Biden | Odklon od fosilních paliv | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Pracovní místa | Posílení indexu | Česká republika | Zápis z posledního zasedání Fedu | Poptávka po akciích | Centrální banky USA (Fed) | Energetický sektor | Lockdown | Ceny v Česku | CPI v USA | Americké prezidentské volby | Akcie Johnson & Johnson | Americké měny | iPhone | Norský státní investiční fond | Akciové portfolio | Embargo | Mluvčí Bílého domu | Defi | Bidenova politika | Nařízení | Newmont | Intel | Výrobce čipů | Akcie Pilulky | První obchodní den | Moneta | Banka Moneta | Zveřejnění výsledků | Tržní výhled | Očekávané výnosy | SolarEdge | Ruské společnosti | Tempo inflace | Pfizer/BioNTech | Akcie Pfizeru | Pfizer a BioNTech | Indické úřady | Kurz liry | Online investiční konference | Záznam konference | Odhad amerického HDP | Akcie spoločnosti | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Nio | Enphase Energy | GameStop | Akcie americké společnosti | Jindřich Pokora | Martin Babocký | Norbert Nepela | Akcie společnosti Walt Disney | Index DAX 30 | Siemens | Bayer | Největší IPO | BIDU.US | BIDU | Očkování | LEN | Lennar | Burza Coinbase | Vývoj akciového indexu Nasdaq 100 | Ceny aktiv | Kryptoburzy | Banky v EU | Lukáš Novotný | Nálada investorů | Svět kryptoměn | Výhled na rok | Vývoz LNG | Počasí | Online prostředí | Růst ceny | Dobrý výsledek | Společnost Tesla | Zdravotní péče | Dopad na akcie | Výrobce obuvi | Německá bankovní společnost | Znehodnocení úspor | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | CBC | MJ | Indexy na Wall Street | Inaugurace amerického prezidenta | Inaugurace | Situace na trhu | MONET.CZ | MONET | VTB | Streamovací služby | Express | Tržní reakce | Bilanční suma | Velké fondy | Jestřábí přístup | Retailoví investoři | Investoři z Redditu | Retailoví investoři z Redditu | Hype na stříbru | Nasdaq (US100) | Dnešní seance | Akcie společnosti Alphabet | Růst ceny Bitcoinu | Activision | ATVI.US | Blizzard | Finanční výsledky | Mateřské firmy | Maersk | Rostoucí úrokové sazby | FTX | Kov | Obchodování s emisemi | Evropský systém obchodování | Evropský systém | Obchodování s emisemi ETS | ETS | MSFT.US | Microsoft (MSFT.US) | Colt | Nastavení sazeb | Zajímavé akcie | Spotify | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Vývoz z EU | Historické mince | Negativní vývoj | Rostoucí výnosy | Makroekonomický vývoj | Air | Index Nasdaq (US100) | Posílení české měny | Systémové riziko | Terra | Akcie společnosti Moderna | Siemens Energy | Silný růst | Pandemie covidu-19 | ČSA | Fidelity | Výrazný růst | Průmyslové společnosti | Vývoj ceny akcií | Risk-on sentiment | VOW3.DE | Výhled růstu ekonomiky | Supplementary Leverage Ratio | SLR | Síla amerického dolaru | Online trading konference | Trading konference | Prezident Erdogan | Archegos Capital | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Vývoj hodnoty | Míra úspor | EDF | Realitní fondy | Umění | BABA.US | Alibaba (BABA.US) | AMD | Akcie kryptoměnové burzy | Cathie Wood | Optimistická očekávání | IMC Exploration Group | IMC Exploration Group (IMC) | IMC | Mineral Ventures Invest | Ceny ropy Brent | Ceny surovin | Zvýšení ratingu | LME | Rostoucí ceny | Objednávky | Události tohoto týdne | Cena povolenek | Benxy | Inflace v České republice | Japonský akciový trh | Index hongkongských akcií | Systém obchodování | Ceny producentů | Cenové úrovně | EEX | Pandemie COVID | Analytické fórum | Tuzemská měna | Těžaři | Akcie německé společnosti | Německé společnosti | Oslabení | Prudké oslabení | Meme akcie | Jan Drahota | Ceny dřeva | Cena dřeva | Bit.plus | Spotřeba domácností | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Výprodejní tlak | Dodávky plynu | Konkurence | Prodej | Mali | Další kryptoměny | Vývoj akciového indexu Dow Jones | McDonald's | Akcionáři Monety | Nové prognózy | Čínský výrobce elektromobilů | Cyklus zvyšování sazeb | Regulační úřad | CO2 | Pozitivní vliv | Největší kryptoměnové burzy | Nejnovější prognóza | Dividendy ČEZ | Thajsko | Cenové stability | Technologie | Americký výrobce | Hliník | Egypt | První obchody | UST | Tempo zdražování | Evropská automobilka Volkswagen | Rada guvernérů | Čínský výrobce | Sentiment University of Michigan | Americký trh | AI | Ceny suroviny | Mutace delta | Roger | Bit.plus Martin Stránský | Odvětví | Pokles poptávky | Firma Starbucks | Divize | Šíření mutace delta | Šíření mutace | Načasování | Čínský CHNComp | Boom | Společnost Golden Gate | Dodávky suroviny | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Zisk Microsoftu | Azure | Xbox | Rekord | Příjmy z reklamy | Počasí v Brazílii | Klimatická politika | Finanční skupina PPF | Stanovená cena | Nasdaq v New Yorku | Bilion | Polovodičové společnosti | Zisk Monety | Zisk Monety Money Bank | Dobré načasování | Čisté úrokové výnosy | Úrokové výnosy | Provozní náklady | Objem vkladů | Česká a slovenská UniCredit Bank | Slovenská UniCredit Bank | Mateřská společnost | Chování | Vnímání | Dodávky ruského plynu | Activision Blizzard (ATVI.US) | Occidental Petroleum | OXY.US | OXY | Occidental Petroleum (OXY.US) | Projekce | Stabilní kryptoměny | Analytik České bankovní asociace | Zisk skupiny ČSOB | Čistý zisk skupiny ČSOB | VIAC | Aplikace TikTok | Andreessen Horowitz | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Rozpočtové příjmy | Index Russell | Vývoj akciového indexu DAX | Německý výrobce | Byty | Výnosy na spořicích účtech | Bonusy | Rozbor | Americká ministryně financí | Sympozium | Proočkovanost | Proočkovanost obyvatelstva | Vlna pandemie | David Vagenknecht | Dominion Energy | Finanční web | Společnosti | Národní měny | Produkce cukru | Neúspěch | Opatření | Dna | Dlouhodobé strategie | Evergrande | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Vysoká poptávka | Energetika | Společnost Siemens | Ceny surových diamantů | Ceny plynu | Cyklus zvyšování úroků | Solana | Evropský index | Tradingové konference | Finanční ředitelka | Česká společnost | Index CHNComp | Čínský index | Čínský index CHNComp | Vyšší hodnoty | Ztrátové pozice | Problémy Evergrande | Růst sazeb ČNB | Kompenzace | Dopad vysokých cen energií | Pokračování trendu | Dominika | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Gamble | Energetická krize | Jak diverzifikovat | Posilování amerického dolaru | Akcie Palantir | Prudké zdražování | Minulá výkonnost | Správci majetku | Chování lidí | Akcie zbrojovky | Češi | Energetické krize | Zdražování energií | Polský zlotý a maďarský forint | Dmitrij Peskov | Ceny energie | Vysoké ceny | Vývoje kurzu | Situace na finančních trzích | Složení portfolia | Investiční možnosti | Zdravotnictví | Juraj Karpiš | Rozpočtové schodky | Vysoké rozpočtové schodky | Obilí | Nová historická maxima | Pozornost | Zprostředkovatelé | Bankovní společnosti | Návrh rozpočtu | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Meta | Metaverse | Meta Platforms | Akcie společnosti Pfizer | Francouzský index | CFIG | Martin Chovanec | Dominion Energy (D.US) | D.US | Česká národní banka (ČNB) | Tisková zpráva | Poskytování likvidity | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Tomáš Vranka | Poradce XTB | Obchodní ředitel | Průmyslový sektor | Raketový růst | Další růst sazeb | Družba | Regulační úřady | Lockdowny | TIM | RTS | Index technologického trhu | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | | Výhled české ekonomiky | Vojtěch Boháč | Nepříznivé počasí | Špatné počasí | Zlotý | Tržby v Maďarsku | Míra inflace v Turecku | Časové období | Rozšíření | Arm | Akcie výrobce čipů | Terra Luna | Bidenova administrativa | Sequoia Capital | Bundesnetzagentur | Benxy (Zonky) | Jean-Pascal Duvieusart | Tomáš Spurný | Jaromír Gec | Mluvčí Kremlu | Základní sazba | Purple Trading Jaroslav Tupý | Kritéria konvergence | Konvergence | Vstoupit na burzu | Miliardy USD | Apple Music | Grafické karty | Petr Lajsek | Ocel | Ruský plyn | Instacart | Gate | Big tech | XTB Online Trading | Hry | Call of Duty | Candy Crush | Upravený zisk | Reality | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Instituce | Základní úrok | Daňová sazba | Pozitivní výsledky | Ebury | Tomáš Kudla | Akcie společnosti Alibaba | Rusko-ukrajinský konflikt | Kabelky | NVDA.US | Nvidia (NVDA.US) | Roblox | Invaze na Ukrajinu | Zmírnění obav | Separatisté | Ruské invaze na Ukrajinu | Hlavní index německých akcií | Francouzský akciový index CAC 40 | Akciový index CAC 40 | XTB Jiří Tyleček | Vývoj ceny kávy COFFEE | Ozbrojené složky | Sankce | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Doněcké lidové republiky | Luhanské lidové republiky | Capitalinked.com Radim Dohnal | Konflikt na Ukrajině | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Oznámení ruské invaze | Motivace | Bankovní licence | Rusko a Ukrajina | Růst kryptoměn | MWh | EUR/MWh | Filip Louženský | BAL | Velkoobchodní cena plynu | Zkapalněný zemní plyn | Turecký statistický úřad | Intervence České národní banky | Společnost Google | Raiffeisen | Invaze | Managed floating | XTB Štěpán Hájek | Pokles inflace | Kurzy akcií českých bank | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Vývoj ceny niklu | Řetězce | Sellier & Bellot | Výrobce munice | Společnost Sellier & Bellot | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Politika ČNB | Panelové diskuze | Zúčtování plateb | Margot | Investování v Číně | Akcie Nvidie | Ruská burza | Ondřej Koběrský | Skupiny PPF | Vysoké ceny energií | Dodávky zemního plynu | Zastavení dodávek | Úroky vkladů | Rekordní zisky | Petr Fiala | Aktuální inflace | Výsledek inflace | Francouzská Société Générale | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Inflační data | Online platformy | Waves | Vlastnictví | Skupina Stellantis | Výrazné cenové pohyby | Šmejc | Boj s inflací | Akcie Roblox | Occidental | finGOOD | Vít Endler | Sazba Evropské centrální banky | Kicom | Dow Jones Industrial Average | Poptávková inflace | Realitní sektor | Jan Frait | Karina Kubelková | Ceny plynu a elektřiny | Přijetí | Pochybení | Business model | Velmi volatilní | Úrokové sazby v eurozóně | EdF | Kroky Fedu | Prudký růst inflace | Znehodnocení | Evropské akciové indexy | Nord Stream AG | Cenový strop | Purple Trading Petr Lajsek | Společnost EDF | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Posílení kurzu amerického dolaru | Úsporný tarif | Negativní vývoj ekonomiky | Sloučení | Výsledky Apple | Vývoj ceny akcií ČEZ | Prime | Jan Bureš | Snížení zisku | Daň z mimořádných zisků | Mimořádná daň | Ceny komodit na světových trzích | Zisk Komerční banky | Britský regulátor | Výrobce čipů Nvidia | Společnost Palantir | Formy zdanění | Dividendový potenciál | Analytik Fio | Vysoké zisky ČEZ | Zisky ČEZ | Hospodaření ČEZ | Sociální transfery | Krytí vyšších nákladů | Krytí vyšších nákladů na energie | Speciální daně | Uvalení speciální daně | Nezasloužené zisky | Příjmy do státní pokladny | Predikce celoročního zisku | Aktuální predikce | Stanovení dividendy | Provozní výnosy | Čína a Spojené státy | Pohyby na trhu | Jaroslav Šura | Mobilní aplikace | Premiér Petr Fiala | Německé ekonomiky | Akcie banky | Společnost Sony | PlayStation | 2bminer | Zestátnění | Zastropování cen | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Bolest | Portu Filip Louženský | Windfall tax | Ceny energetických komodit | Plyn kótovaný na nizozemské burze | Vzácné a průmyslové kovy | Gold.plus | Gold.plus Martin Stránský | Kontrakt na burze | EU a USA | HCFB | Home Credit & Finance Bank | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | Finance Bank | Tomáš Prouza | Fenomén | Photon Energy | Jonas Gahr Störe | Evropské akcie dnes | Marka | Energetické komodity | Cenové stropy | Cenové limity | Akcionáři ČEZu | Typ ropy | Mobilizace | Vyhlášení mobilizace | Vyhlášení mobilizace v Rusku | Mobilizace v Rusku | Ekonom společnosti | Zvýšení zadlužení | Arménie | Doba vysoké inflace | Energetická krize 2022 | Dividendové tituly | Stabilní dividendová politika | Šuniči Suzuki | Obrovské pohyby | Kurz japonské měny | Windfall daně | Vývoj českých akcií | Výsledky Monety | Zisk Mety | Implikace | Výsledky Applu | Pozitivní nálada | Monetizace | Marek Pokorný | Lukáš Raška | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Událost roku | Stíhačky | Majitel Facebooku | Zavedení daně z neočekávaných zisků | Daně z neočekávaných zisků | Jan Juchelka | Živé vysílání | Administrativa | Game changer | Války na Ukrajině | Petra Krmelová | ČNB Petra Krmelová | Vysoké inflace | Širší index | Výběry | Kryptoburzy FTX | Pokles inflace v USA | Britský akciový trh | Ranní zpráva pro tradery | Zpráva pro tradery | Co se děje na finančních trzích | CZ | Cyrrus Vít Hradil | Mitsubishi UFJ | Panelová diskuze | Aktuální informace | Pokles trhů | Krungsri Bank | Finanční vypořádání | David Monoszon | Diverzifikované portfolio | Sazba ČNB | Vývoj ceny bavlny | Technická korekce | Akcie Photon Energy | Bankovní rady ČNB | Celkové objemy | Vývoj geopolitické situace | Růstový potenciál | BIST 100 | Index BIST 100 | Zboží každodenní spotřeby | Akcie v obranném sektoru | Akcie producentů mědi | Modernizace přenosových sítí | Vysoké sazby | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Konference XTB | Vyjádření představitelů | Právo | Globální akciový index MSCI | Marek Malina | Portu Marek Malina | Čínský index SSE Composite | Index SSE Composite | Index SSE | Farmacie | Cena kukuřice | Společnost Rohlik | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Skupina Colt CZ | Skupina Colt | Skupina Colt CZ Group SE | Skupina Colt CZ Group | Nejdůležitější události | Cenový růst | Výprodeje | Apple Watch | Silvergate | ChatGPT | OpenAI | Bing | Silná koruna | První ETF | Mzdové požadavky | SatoshiLabs | Výhled trhů | Invest | Pokračující pokles | Tomáš Cverna | XTB Tomáš Cverna | Newcrest Mining | Společnost Newmont | Akcie Googlu | Kazuo Ueda | Alphabet (Google) | Akcie NVDA | Média | Výročí války na Ukrajině | Viceguvernérka České národní banky | Viceguvernérka | Pozastavení růstu | Fingood | Internetové bankovnictví | Seniorní analytik | SVB | Signature Bank | Odeznívání inflace | Circle | Společnost Circle | Krach SVB | Vklady | Silicon Valley Bank (SVB) | SVB a Signature | First Republic | Banka First Republic | Nástrahy tradingu | Práce s grafy | Makroekonomika a sentiment trhu | Makro pohled | Trading konference 2023 | Online trading konference 2023 | Hlavní událost roku | Hlavní událost roku pro tradery | Událost roku pro tradery | Tradingové konference XTB | Rady pro začínající | Obchodní ředitel XTB | Jednotlivé akcie | Americké úřady | Makroprostředí | Aktuální makroprostředí | Bonusové materiály | Jakub Kraľovanský (Trader 2.0) | Marek Vaňha (Golden pocket) | Ondřej Hartman (FXstreet.cz) | ČNB Aleš Michl | Práce v Německu | Snižování nákladů | Europe 600 | Herní segment | Vývoj ceny akcií Nvidia | Ceny akcií Nvidia | Objem akciových obchodů | Objem akciových obchodů na pražské burze | Novodobé obchodování | Veřejná nabídka akcií | Veřejná nabídka akcií (IPO) | První veřejná nabídka akcií | První veřejná nabídka akcií (IPO) | České inovativní firmy | Inovativní firmy | Spojení | Vyšší ceny | Asie | Překážky | Klesající inflace | Další drahé kovy | Ředitel banky | Vysoké úroky | Vysoké úrokové sazby | Ropný benchmark WTI | Ropný benchmark | Surový cukr | Cukr na světových trzích | Surový cukr na světových trzích | All India Sugar Trade Association (AISTA) | All India Sugar Trade Association | AISTA | Obchodní sdružení | Nižší produkce | Vyhlídky v Brazílii | Nejvyšší produkce v historii | Nejvyšší produkce | Závazek | Velké technologické společnosti | Mluvčí banky | Akcionáři KB | Investor Warren | Americký akciový index S&P 500 | Byznys model | Zvyšování nákladů | Zuzana Filipová | Společnost Benxy (Zonky) | Spojení Monety | Zisk Moneta Money Bank | Čistý zisk Moneta Money Bank | Zakladatel | Poptávka v Číně | Největší bankovní domy | Akcie First Republic | Analytik investiční společnosti | Golden Gate Pavel Ryba | Index agentury Bloomberg | Celkový počet klientů | Počet klientů | KCM Trade | Tim Waterer | BRKB.US | BRKB | Berkshire Hathaway (BRKB.US) | Zvýšení dluhového stropu | Tomáš Jícha | Velké problémy | Pojišťovnictví | Vice | Místopředseda představenstva | Americký výrobce čipů | Vývoj akciového indexu Nikkei | Pokles rizika | Zhoršení výhledu | 4Trans | Jaroslav Ton | Společnost Nvidia | Vývoje umělé inteligence | Rohlík | Barbie | Vývoj tržeb | Letní měsíce | Ceny platiny | Silná data | Směřování | APTV | GasNet | ARM | Vrchol inflace | Největší ekonomiky | Threads | DNO | Generativní umělá inteligence | Generativní AI | Marek Nemky | Čtvrtletní zisk Microsoftu | Aliance | Čokoláda | Letní výsledková sezóna | Výsledky technologických gigantů | Výsledky automobilového sektoru | Krize v americkém bankovním sektoru | Mluvčí ČNB Petra Krmelová | Intervenční režim | Intervenční režim na podporu koruny | Společnost Novo Nordisk | Kvartální výsledky Big tech firem | Kvartální výsledky Big tech | Výsledky Big tech firem | Výsledky Big tech | Novo | Country Garden | Hodnota trhu | Marsh & McLennan | Vitesse Energy | McKesson Corp | McKesson | Celanesse Corp | Celanesse | Globe Life | Capital One Financial | DR Horton | Nvr Inc | Lennar Corp | Nvr | Tokio | Zisková firma | Sezónnost akciových indexů | Hubnutí | Ozempic | Společnost Instacart | Zrušení úročení rezerv bank u ČNB | Úročení rezerv bank u ČNB | Úročení rezerv bank | Úročení rezerv | Birkenstock | Epidemie | Živá vysílání | Big tech akcie | Tech akcie | Segmenty podnikání | Big Tech společnosti | Ocenění a rizika | Technický pohled na jednotlivé akcie | Pohled na jednotlivé akcie | Investování do Big Tech společností | Investování do Big Tech | Společnost Birkenstock | Margot Robbie | Ceny paliv | Úvěrová portfolia | Obchodovaných komodit | Pavel Ryba | Birkenstock IPO | Polské akcie | Polské akcie dnes | Vývoj konfliktu | Financování dluhu | Investiční legenda | Malina | Vstupu do EU | Kryštof Míšek | Argos Capital | Tržby Mety | Čistý zisk Monety Money Bank | Bitcoinové fondy | Nadšení | Skepse | Akcie několika společností | Návrat inflace | Krize na Blízkém východě | Přecenění | MVI David Marášek | Jednatel MVI | Zpětné převzetí | Irská IMC | Karaberd | Zlatý důl Karaberd | Karaberd v Arménii | Geologické expertizy | CSA Global | Důl Karaberd | MVI | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Tržní příležitosti | Vývoj indexu VIX | Akcie ve Spojených státech včera | Uvolněné měnové | Liberty Media | Liberty Media Corp | Sirius XM | Sirius | Atlanta Braves Holdings | Atlanta Braves | Velké transakce | Portfolio společnosti Berkshire Hathaway | Portfolio společnosti | Současné portfolio společnosti | Snižování inflace | Akvizice společnosti | REITs | Zajímavé firmy | Petr Horáček | XTB Marek Nemky | Skryté příležitosti | Příležitosti na akciových trzích | Aleš Vávra | Elitní investoři | Makroekonomický výhled trhů | Turecký akciový index | Akciový index BIST 100 | Turecký akciový index BIST 100 | Ceny komodit na trzích | Texaská ropa | Texaská ropa WTI | Investiční cyklus | ETF na bitcoin | Slevy | Nifty | Index MSCI World | XTB Česká republika | Quincy Krosbyová | ATRIS | Historické maximum | Akcie Coltu | Akcie Coltu na pražské burze | ProCent | Snížení ratingu | Možné riziko | Růst cen kakaa | Komoditní index agentury Bloomberg | Kroky k přijetí eura | Proinflační rizika | ETF na spotový bitcoin | STAN | Dnes ČTK | Guvernér ČNB Aleš Michl | Roman Valihrach | Zvýšený zájem | Platforms | Japonský index | Sazby v eurozóně | Capital | Trades | Současná hodnota | Portu Marek Pokorný | Magnificent 7 | Magnificent | Portfólia | Investments | Rada guvernérů Evropské centrální banky | Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) | D1 | Roundup | Umělé inteligence (AI) | Vstup do ERM II | Vstup do ERM | ČR do ERM II | ČR do ERM | Pobřeží slonoviny | Klimatický jev | Část zisků | Vývoj akciového indexu Nikkei 225 | Odvětví vyspělých technologií | Ceny sóji | Vývoj ceny sóji | Ceny ropy WTI | Ceny bavlny | Nákupy | Prodeje | Výsledky Nvidie | Dobrý nápad | Nápad | Výsledky společnosti Nvidia | Rozložení rizika | Fondy obchodované na burze (ETF) | Jak diverzifikovat portfolio | Diverzifikovat portfolio | Suroviny | Půlení | Rezervy | Krypto budoucnost | Krypto výhled | Vít Horák | Jiné kryptoměny | Výrobci kakaových produktů | Martin Hug | Lindt & Sprüngli | Lindt | Sprüngli | Švýcarské čokoládovny | Čokoládovny | Oznámení
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Analytik Stephen Massocca
Analytik Tim Ghriskey
Analytik Timo Emden
Analytik TopForex
Analytik trhů
Analytik trhu komodit
Analytik trhu s kryptoměnami
Analytik trhů s kryptoměnami
Analytik Trinity Bank
Analytik Wood and Company

Následující klíčová slova

Analytik Yung-Yu Ma
Analýza
Analýza akcie
Analýza akcií
Analýza akcií Blue Owl
Analýza akcií Blue Owl Capital
Analýza akcií Civitas Resources
Analýza akcií Companhia Siderúrgica Nacional
Analýza akcií DRDGold
Analýza akcií DRDGold Limited
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít