Čtvrtek 25. duben 2024 13:39
reklama
Purple trading AI
reklama
FTMO férovost
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
CapXmaster

Ropný trh

img

Obrázky dňa: Recesia má prísť až v roku 2020

11.05.2018 Wall Street Journal robil prieskum medzi ekonómami ohľadom toho, že kedy čakajú v USA recesiu. Väčšina odpovedí bola, že v roku 2020. Je to podľa mňa také tipovanie, keďže na viac ako rok dopredu sa tieto veci predpovedať nedajú. Každopádne je to dobrá správa pre akcie a trhy z toho pohľadu, že pre najbližší povedzme rok, dokedy sa plus/mínus dá niečo s určitou presnosťou predpovedať, čaká recesiu menej ako 10% ekonómov. A keďže do roku 2020 nikto nevidí, tak pokojne sa tento termín môže pri ďalšom prieskume posunúť do budúcna (@BenLeubsdorf):
img

Jak nyní hrát ropnou kartu?

10.05.2018 Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa včera odstoupila od íránské jaderné dohody mezi mocnostmi. Ropný trh proto začíná být nervózní a volatilita se zvyšuje. Právě tato dohoda totiž umožnila návrat Íránu na mezinárodní trh s ropou a způsobila záplavu trhu v roce 2016, kdy ropa vyklesala až na 26 USD za barel.
img

Rozbřesk: Česko je definitivně napřed...

10.05.2018 Dnešní česká čísla opět centrální bance dokreslují obrázek ekonomiky, která se pomalu ale jistě přehřívá a kde je zapotřebí postupně utahovat měnové kohouty. Nezaměstnanost v dubnu měla klesnout na nová historická minima (3,1 %), skutečností je pokles na 3,2 procenta z 3,5 procenta. Inflace měla lehce zrychlit k 1,8 procenta, skutečností je 1,9 procenta.
img

Rozbřesk: Česko hlásí kombinaci super-nízké nezaměstnanosti a “normální” inflace

10.05.2018 Dnešní česká čísla opět centrální bance dokresllila obrázek ekonomiky, která se pomalu ale jistě přehřívá a kde je zapotřebí postupně utahovat měnové kohouty. Nezaměstnanost v dubnu měla klesla na nová historická minima (3,2 %) a inflace lehce zrychlila k 1,9 %. Jádrová inflace (očištěná zejména o potraviny a pohonné hmoty), která odráží lépe inflační tlaky z domácí ekonomiky, může růst ještě o desetinku rychleji.
img

Rozbřesk: USA odstupují od jaderné dohody s Íránem, co čekat dále?

09.05.2018 O čtyři dny dříve než bylo původně plánováno, došlo k rozuzlení zásadní mezinárodně-bezpečnostní otázky posledních měsíců. Americký prezident Trump včera večer oznámil, že USA s okamžitou platností odstupují od „nejhorší dohody všech dob“ – íránské jaderné smlouvy z roku 2015. Dle Trumpa by její další existence pouze podpořila ambice íránského režimu získat jadernou zbraň, což by uvrhlo celý blízkovýchodní region na pokraj války.
img

Z amerického ropného trhu dorazili zlé čísla. Ropa to však nerieši, hlavným market-moverom ostáva Irán

02.05.2018 Ústrednou témou na rope je aktuálne Irán a s veľkou pravdepodobnosťou ňou ostane do 12. mája, dokedy majú USA čas na to, aby predĺžili platnosť nukleárnej dohody s Iránom (prípadne keď ju predĺžia skôr, tak sa situácia môže upokojiť ešte predtým). Ostatné fundamenty dovtedy zrejme veľa vody nenamútia a ropa sa bude držať vyššie. A to ani dnešné dáta z amerického ropného trhu.
img

Rozbřesk: MMF se opřel do Donalda Trumpa

19.04.2018 Mezinárodní měnový fond kritizuje Spojené státy za plánovanou rozpočtovou injekci. Podle šéfa rozpočtového oddělení MMF Vitora Gaspara není zapotřebí v tuto chvíli podporovat globální ekonomiku novými rozpočtovými impulsy. Doporučení budovat “rezervy na horší časy” se ostatně týká většiny vyspělého světa. Celkový globální dluh podle MMF v roce 2016 dosáhl nových historických maxim a přesáhl 164 bilionu dolarů - 225 % globálního HDP.
img

Čísla z ropného trhu boli mierne pozitívne. Brent vzrástol nad 72 USD za barel.

18.04.2018 Dnešné dáta z amerického ropného trhu priniesli pre ropu mierne pozitívne dáta. Po prvé, zásoby klesli o 1,1 mil. barelov, čakal sa pritom pokles o 0,5 mil., čiže konsenzus bol mierne podstrelený o 0,6 mil. Po minulotýždňovom nečakane silnom raste zásob je teda situácia späť v normále a medziročný pokles zásob pokračuje mimoriadne silným tempom 19,7%.
img

Rozbřesk: Sýrie zaměstnává ropný trh, ale ne na dlouho

17.04.2018 Na první pohled neintuitivní uvolnění napětí přinesl na ropný trh víkendový úder proti Sýrii, který byl reakcí Spojených států, Francie a Velké Británie na údajný chemický útok ve městě Dúma. Poté, co se jen v minulém týdnu zvýšila cena ropy Brent o více než 8 % až nad 72 USD/barel, vnímají totiž trhy tento raketový útok jako jednorázovou akci, tj. bez větších ambic zúčastněných zemí pouštět se do nákladného tažení proti režimu Bašára Asada, mocně podporovaného Ruskem a Íránem. A to samozřejmě tlumí napětí v celém – pro ropu klíčovém – regionu Blízkého východu.
img

Rozbřesk: Poslední čísla z eurozóny ubírají z optimismu

16.04.2018 Poslední čísla z eurozóny jakoby úplně nezapadala do našeho optimistického výhledu pro tento rok. Zvlášť únorový výsledek průmyslu po slabém lednu přinesl překvapivě další pokles produkce - již třetí v řadě, a meziroční dynamika průmyslu tak postupně klesla z okolí 5 % pod 3 %. Není sice důvod bít na poplach, naše odhady pro první kvartál ale asi budeme muset přepsat lehce dolů a není vyloučené, že za celý rok tak růst nakonec nepřekoná 2,5 %.
img

Proč je americká ropa tak levná?

12.04.2018 Ceny ropy v rámci včerejší obchodní seance vyskočily na nejvyšší úrovně od konce roku 2014. Kromě rychle zvyšující se poptávky po ropě v Asii jsou důvodem také obavy o eskalaci konfliktu v Sýrii, kde se znovu řinčí raketami. V aktuálním převisu poptávku nad nabídkou je ropný trh na jakákoliv rizika omezení dodávek citlivý a volatilita v nejbližších dnech a týdnech proto může dále růst.
img

Rozbřesk: Růst napětí na Blízkém východě žene ceny ropy vzhůru

12.04.2018 Růst cen bytů v ČR v závěru loňského roku mírně zpomalil, přesto byly nemovitosti podle Eurostatu meziročně dražší v průměru o 8,4 % a jejich ceny se tak dostaly na novou rekordní úroveň. Oproti maximu dosaženému v minulém cyklu v roce 2008 jsou jejich ceny vyšší skoro o pětinu. Pro zajímavost, nejlevnější byly v roce 2012, kdy se jejich ceny nacházely oproti současnosti o 28 % níže.
img

Rozbřesk: Inflace se vzdaluje od prognózy ČNB

10.04.2018 Česká ekonomika prochází od začátku roku obdobím desinflace. Zatímco po celý minulý rok se inflace nacházela bezpečně nad cílem centrální banky, od začátku roku začal růst spotřebitelských cen výrazně zpomalovat. Dokonce mnohem rychleji, než předpokládala ČNB i finanční trhy a inflace se dostala dokonce pod cílovou hodnotu dvou procent. Březnová data, která přijdou na řadu dnes, tento trend nejspíše opět potvrdí a odchylka od poslední prognózy ČNB se může zvýšit dokonce na půl procentního bodu.
img

Rozbřesk: Zajištěnost exportérů na maximu

06.04.2018 Zatímco mezi USA a Čínou se schyluje k dalšímu kolu celních odvet, Evropa řeší, jaké důsledky to bude mít pro její průmysl. Právě pro toto odvětví, byť není ve většině zemí EU dominantní, může být probuzený obchodní protekcionismus velmi nepříjemnou brzdou. Ostatně už poslední indexy nákupních manažerů (PMI), které vlastně ani nemohly zohlednit nové celní kolečko, naznačují, že expanze evropského průmyslu začíná ubírat na tempu.
img

OPEC a Rusko prinášajú dobrú správu pre ropu. Tá neúspešne atakovala hranicu 70 USD za barel

28.03.2018 Pozitívnych gepolitických správ pre ropu pribúda. Po minulotýždňových náznakoch, že kvóty na ťažbu by mohli byť predĺžené aj do roku 2019 dorazila včera správa, že Rusko a OPEC diskutujú o možnosti dlhodobej spolupráce, hovorí sa o 10-20 rokoch. V takom prípade by zhruba 50% aktuálnej ponuky na trhu s ropou bolo dlhodobo koordinovaných s cieľom dosiahnuť vyššie ceny ropy. Zmysel to dáva z hľadiska výziev, ktorým budú producenti ropy čeliť – ťažba z amerických bridlíc, rozvoj elektromobilov a zdieľanej ekonomiky.
img

Rozbřesk: Týden ve znamení ČNB

26.03.2018 Zkrácený velikonoční týden bude především ve znamení březnového zasedání ČNB. Tentokrát ovšem žádnou revoluci neočekáváme a centrální bankéři pravděpodobně přibrzdí v utahování měnových kohoutů. V posledních týdnech to naznačila řada centrálních bankéřů včetně guvernéra, který explicitně hovořil o tom, že další růst sazeb přijde na pořad dne v druhé polovině roku a možná až na jeho konci. V podobném duchu se podle nás ponesou komentáře i po březnovém zasedání ČNB, které i proto korunu asi nijak zvlášť nepotěší.
img

Zásoby ropy prudko klesli, ropa rastie

21.03.2018 Máme za sebou ďalší report z amerického ropného trhu a tak prišiel čas updatovať tabuľku hlavných faktorov, ktoré hýbu ropou.
img

Komoditní výhled: Zlatí býci sbírají síly, inflace v centru pozornosti

21.03.2018 Zlato má díky geopolitické nejistotě a zvýšené hrozbě korekce u rizikovějších aktiv potenciál pro skutečné dlouhodobé posílení. Všechny komodity nyní v podstatě využívají pozornosti, která se upírá k inflaci s tím, jak současný expanzivní cyklus směřuje ke své závěrečné fázi a roste tlak na ceny. Investoři tlačí komoditní indexy na několikaměsíční maxima.
img

Rozbřesk: Další nadílka nových státních dluhopisů na obzoru

20.03.2018 Český dluhopisový trh čeká další solidní nadílka státních dluhopisů. MF včera zveřejnilo emisní kalendář, podle kterého v dubnu nabídne investorům dluhopisy za 24 mld. korun ve splatnosti od tří do patnácti let. Za celý kvartál by pak mělo jít o maximálně 60 mld., které chce ministerstvo z trhu získat. A vlastně by to nemusel být ani problém. Úvod roku byl sice slabší z pohledu zájmu i výsledků emisí, nicméně situace na bondovém trhu se docela změnila k lepšímu. Zájem o dluhopisy roste, i když zahraniční investoři z tohoto trhu úspěšně couvají. Ze statistik státního dluhu se dá vyvodit (vyspekulovat), že nerezidenti bondy ani tak nevyprodávají, ale spíše čekají do splatnosti. Získané koruny však už do dluhopisů zpátky většinou neinvestují. Trh tak znovu opanovaly domácí subjekty, jejichž podíl z necelých 50 % v září loňského roku vyšplhal na více než 62 %. A pondělní splátka padesátimiliardového dluhopisu nejspíše jejich podíl dále navýšila. Trh se pozvolna a vlastně i bezbolestně vrací do podmínek před koncem intervenčního režimu. Nakonec proč by investoři spekulující na posilování koruny měli mít eminentní zájem nakupovat dlouhé papíry s vidinou, že jejich ceny budou klesat s tím, jak bude chtít ČNB normalizovat úrokové podmínky v ČR.
img

Rozbřesk: Ruská ekonomika verze Putin 6.0, trh s ropou žije geopolitikou

19.03.2018 Vladimir Vladimirovič Putin bude už po šesté ruským prezidentem. Pamatuje tak už celkem čtyři americké prezidenty přes Billa Clintona až po Donalda Trumpa. Jeho drtivé vítězství pravděpodobně přes sliby velkých reforem nepřinese Rusku zásadní změnu v hospodářské politice. Stačí si připomenout rok 2012, kdy Vladimir Putin sliboval padesátiprocentní nárůst produktivity práce. Realita je taková, že za posledních pět let se ruská produktivita prakticky nepohnula z místa a HDP na hlavu v dolarovém vyjádření naopak výrazně propadlo (o necelých 30 %).
img

Rozbřesk: Další ústup zahraničních investorů z českého dluhopisového trhu

16.03.2018 Ještě ve středu guvernér ČNB mluvil o tom, jak česká ekonomika roste nad potenciálem, a už ve čtvrtek nová várka dat z průmyslu, stavebnictví či maloobchodu potvrdila, že se na tomto směru nic nemění ani v úvodu letošního roku. Lednová čísla dopadla velmi příznivě pro všechny tyto oblasti. Průmysl si meziročně připsal dalších 5,5 % (opět především díky automobilkám), stavebnictví dokonce díky příjemnému počasí dokonce necelých 34 % a tržby obchodníkům se reálně zvýšily dokonce o více než 8 %. Ekonomika tedy na první pohled nepolevuje ve svém růstu ani na začátku letošního roku, kdy se stále více prohlubuje nedostatek pracovníků takřka ve všech odvětvích a oborech. A ne náhodou všude panuje pozitivní nálada podporovaná rostoucími zakázkami, respektive stále menšími obavami z blízké budoucnosti. Nakonec to byly právě tzv. měkké ukazatele sentimentu, které v předstihu naznačily, že se na dosavadním trendu tuzemské ekonomiky zatím nic nemění.
img

Rozbřesk: Praha patří k nejrychleji zdražujícím se místům na světě

15.03.2018 Nejdražším městem na světě je podle čerstvě sestaveného žebříčku týdeníku The Economist Singapur, následovaný Paříží a Curychem. Nejlevněji je naopak v Damašku a Caracasu. To má samozřejmě své důvody a Damašek kvůli tomu rozhodně nebude populárnějším místem k životu. Jinak tomu může být u relativně drahých měst, která v poslední době viditelněji zlevnila - z první desítky například kvůli slabšímu dolaru vypadla všechna americká města včetně New Yorku. A pozornost si zaslouží také města, která naopak v posledních 12 měsících nejvíce zdražila. Do této skupiny patří i Praha, která poskočila dopředu o třináct příček a je osmdesátým druhým nejdražším místem na světě - cenová úroveň podle The Economist dosahuje 67 % úrovně New Yorku a Praha je tak dražší než Moskva nebo Petrohrad.
img

Rozbřesk: Praha patří k nejrychleji zdražujícím místům na světě

15.03.2018 Nejdražším městem na světě je podle čerstvě sestaveného žebříčku týdeníku The Economist Singapur, následovaný Paříží a Curychem. Nejlevněji je naopak v Damašku a Caracasu. To má samozřejmě své důvody a Damašek kvůli tomu rozhodně nebude populárnějším místem k životu. Jinak tomu může být u relativně drahých měst, která v poslední době viditelněji zlevnila - z první desítky například kvůli slabšímu dolaru vypadla všechna americká města včetně New Yorku. A pozornost si zaslouží také města, která naopak v posledních 12 měsících nejvíce zdražila. Do této skupiny patří i Praha, která poskočila dopředu o třináct příček a je osmdesátým druhým nejdražším místem na světě - cenová úroveň podle The Economist dosahuje 67 % úrovně New Yorku a Praha je tak dražší než Moskva nebo Petrohrad.
img

Rozbřesk: Tři roky QE v Evropě a koruně se nechce bez jestřábů posilovat

14.03.2018 V klidné atmosféře mohla ECB „oslavit“ tříleté výročí zahájení tzv. kvantitativního uvolňování (QE), které mělo zvýšit likviditu na trhu a spolu s politikou záporných úrokových sazeb de facto zvýšit dostupnost peněz napříč eurozónou. Při pohledu na vývoj úrokových sazeb nebo výnosů státních dluhopisů lze říct, že se jí to nepochybně podařilo. ECB se ovšem díky této politice stala i velmi vlivným hráčem na bondovém trhu, neboť se jí už podařilo skoupit z trhu veřejné bondy v hodnotě téměř 2 bilionů eur. Stala se současně i největším věřitelem zemí eurozóny.
img

Rozbřesk: Koruna pod tlakem. Hrozí jí od ČNB další nebezpečí?

12.03.2018 Česká koruna se po slabší páteční inflaci dostala pod tlak a pokouší se atakovat 25,50 EURCZK. Ztráty nejsou zatím nijak výrazné, ale česká měna se i tak obchoduje na nejslabších úrovních od začátku ledna. A tentokrát nejsou na vině výprodeje na globálních trzích ani rostoucí strach z utahování měnové politiky v USA, tak jako v polovině února - to koruna reagovala negativně na nárůst indexu strachu VIX (implikovaná volatilita na S&P 500). Korunový výprodej je dnes čistě domácí výroby a má původ v nízké inflaci. Ta zaostala o celé 4 desetiny procentního bodu za poslední prognózou ČNB. I když za to mohou do značné míry levnější potraviny, nedá se nad tím jednoduše mávnout rukou. Na vině byly nakonec skoro všechny složky spotřebitelského koše, včetně jádrové inflace - ta setrvává na 1,7 %, což jsou nejnižší úrovně za poslední dva roky.
img

Rozbřesk: Dolar slábne v obavách z Trumpova protekcionismu

07.03.2018 Dnes jsou trhy v eurozóně znervózněné výsledky italských parlamentních voleb a zároveň zklidněné vznikem velké koalice v Německu budou mít možnost seznámit, jak na tom evropská ekonomika skutečně byla v závěru loňského roku. Prozatím totiž měly k dispozici pouze předběžný odhad sestavený na základě neúplných dat, navíc bez jakýchkoliv podrobností. I ten ovšem vyzníval na evropské podmínky velmi povzbudivě. Mezičtvrtletní růst o 0,6 % se řadí mezi ty velmi solidní, stejně jako aktuální meziroční tempo 2,7 %. Dá se předpokládat, že k ekonomickému růst eurozóny – podobně jako v předchozím období – přispěla jak spotřeba, tak investice i se zahraničním obchodem. Na straně nabídky si největší zásluhu zřejmě opět připíše zpracovatelský průmysl, který budou v závěsu následovat některé služby. Konkrétně doprava, obchod a IT služby.
img

Rozbřesk: Trumpovo clo ohrožuje plány amerických těžařů, důvod k radosti však nemusí mít ani OPEC

06.03.2018 Plány Donalda Trumpa na ochranu vybraných domácích odvětví nabírají konkrétních obrysů. Proti „nefér“ konkurenci ze zahraničí hodlají Spojené státy zavést cla ve výši 25 % na dovoz ocele a 10 % na dovoz hliníku. Hlasy o rozpoutání obchodní války amerického prezidenta nejenže netrápí, ale dle jeho slov jsou dokonce obchodní války „dobré“ a „dají se snadno vyhrát“. Ať již Trump myslí výhrou cokoli, těžit z těchto opatření s jistotou nebude – spolu s mnoha jinými odvětvími – americký ropný průmysl.
img

Rozbřesk: ECB se bude snažit dál brnkat na holubičí strunu

05.03.2018 V tomto týdnu velkou část pozornosti přitáhne zasedání ECB. I přes sílící politické napětí zůstávají díky měnové expanzi ECB rizikové přirážky na dluhopisech jižních zemí eurozóny velice nízké. S blížícím se koncem politiky QE (pumpování likvidity na trhy) však bude pro ECB složité vyladit komunikaci tak, aby nenastartovala “panickou protireakci” - výprodej dluhopisů spojený s nárůstem rizikových marží v slabších koutech eurozóny.
img

Rozbřesk: Italské volby, nízká inflace a referendum o německé koalici

26.02.2018 Tento týden euro pravděpodobně nebude “úplně ve své kůži”…, čeká nás únorová inflace v eurozóně, a především na konci týdne italské volby. Oboje přidělává ECB vrásky na čele a i euru to spíše vezme vítr z plachet, než aby se jednalo o záminku k novému útoku na silnější úrovně.
img

Rozbřesk: MF znovu otestuje poptávku na dluhopisovém trhu

21.02.2018 Zatímco včera jsme se mohli dozvědět, že spotřebitelská nálada v zemích EU symbolicky poklesla, nicméně i tak nadále zůstává velmi dobrá, dnes přijdou na řadu manažeři v průmyslu. Konkrétně půjde o první výsledky průzkumů v Německu, Francii a eurozóně. S tím, jak výborně dopadaly indexy nákupních manažerů (PMI) v posledních měsících, jsou optimisticky nastavena i očekávání dnešních výsledků. Poslední – finální data za leden – sice potvrdila další mírný ústup z mnoholetých maxim v Německu i v eurozóně, avšak stále jde o velmi silné hodnoty v blízkosti hranice 60. A to rozhodně samo o sobě zdaleka nemůže vyvolávat obavy z ochlazování výkonu průmyslu v Evropě nebo nějakých dalších ekonomických obtíží tohoto silného odvětví.
img

Rozbřesk: Růst inflačních očekávání, jako rukavice hozená nastupujícímu šéfovi Fedu

14.02.2018 Stále probíhající výplach na trzích dluhopisů a s tím souvisejí růst úrokových sazeb je skloňován s různými přívlastky - jeden z nich si však rozhodně nezaslouží: překvapivý. Makroekonomických signálů o tom, že by tržní úrokové sazby v USA a v Evropě měly být posazeny výše, bylo totiž v posledních týdnech a měsících tolik, že jen skutečný greenhorn na finančních trzích je mohl přehlédnout.
img

Rozbřesk: Drill, baby, drill, aneb břidlicová revoluce v USA

08.02.2018 Když v roce 2008 zazněl na předvolebním shromáždění republikánů slogan podporující domácí těžbu ropy “Drill, baby, drill!“, asi jen málokdo čekal, jak moc si američtí producenti vezmou tato slova k srdci. Nejen že se jim v následujících letech podařilo více než zdvojnásobit domácí produkci, ale především obrátili celý ropný trh vzhůru nohama. Extra silný břidlicový boom můžeme čekat také v roce 2018.
img

Rozbřesk: Emerging markets opět na koni a další test poptávky po českých bondech

07.02.2018 Ty tam jsou časy, kdy novinovým titulkům dominovaly obavy z prudkého zpomalení čínské ekonomiky či vážných hospodářských problémů Ruska. Rozvíjející se ekonomiky dokázaly od té doby překonat past klesající růstové dynamiky – v níž ustrnuly během první pětiletky tohoto desetiletí – a vyšvihnout se k solidnímu růstu v roce 2017. Jaké jsou vyhlídky na rok letošní?
img

Rozbřesk: MF otestuje zájem o české bondy. Americké výnosy nejvýš za 4 roky a břidlicáři na vzestupu

05.02.2018 Po napínavém týdnu, ve kterém ČNB svojí prognózou nepřímo podpořila korunu, která pak zdolávala jedno post-exitové maximum za druhým, nás čeká týden bohatý na zprávy z ekonomiky. Hned v úvodu to je výsledek zahraničního obchodu za prosinec, kdy obchodní bilance skončila – jako už tradičně – v deficitu. V úterý by však data z tuzemské ekonomiky měla potvrdit, že i tak byla kondice českého hospodářství v závěru roku výborná. Zvlášť když to už napověděly ukazatele důvěry nebo indexy nákupních manažerů. Žádného překvapení bychom se tedy dočkat nemuseli. Pro tuzemský finanční trh však může být zajímavější středa, kdy ministerstvo financí nabídne další tři emise státních dluhopisů se splatností 4-12 let. Po nepříliš úspěšném lednu, kdy se nepodařilo prodat původně naplánované objemy papírů, půjde o další test poptávky na trhu po delších papírech v situaci o něco nižších výnosů. Další zajímavá data z Česka pak přijdou na řadu až příští týden, kdy se trh dozví, jak se naplňuje nejnovější prognóza inflace. A tak trochu i napoví, jak moc ladí nový holubičí tón centrální banky se současnou situací v ekonomice.
C:\fakepath\TOP5-02022018-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.02.2018 1) Největší německá bankovní společnost Deutsche Bank je už třetím rokem v červených číslech, za loňský rok vykázala ztrátu 497 milionů eur. K hlavním příčinám se vedle náročné situace na trzích řadí pokles investičních výnosů a daňová reforma ve Spojených státech.
img

Rozbřesk: Eurozóna roste nejrychleji za posledních deset let

31.01.2018 Jak naznačil včera zveřejněný bleskový odhad HDP, výsledky eurozóny nejspíše opět překonaly již tak optimistickou prognózu ECB. HDP eurozóny totiž vzrostl podle odhadu Eurostatu mezičtvrtletně o 0,6 %, což v meziročním vyjádření znamenalo přírůstek 2,7 %. Navíc statistický úřad zrevidoval i předchozí číslo, takže šlo vlastně o nejrychlejší růst za posledních deset let. Jde samozřejmě o první čísla, která projdou řadou dalších zpřesnění, nicméně i tak se dá říct, že se kondice eurozóny stále zlepšuje. Nakonec už minulý týden první letošní PMI potvrdily, že i start do nového roku byl z pohledu evropských firem velmi příznivý. Proto by se dále měla zlepšovat i situace na trhu práce většiny zemí eurozóny. Ostatně nezaměstnanost klesá už čtyři roky za sebou a loni na podzim se už dostala pod hranici devíti procent, zatímco ještě v roce 2013 přesáhla 12% úroveň. I dnešní čísla o nezaměstnanosti v EMU by už s ohledem na rychlý růst ekonomiky měla vyznít pozitivně.
img

Rozbřesk: Koruna na novém maximu od intervencí. Volby důvodem nejsou

29.01.2018 Koruna víceméně ignorovala české prezidentské volby a pozornost se pomalu ale jistě stáčí k zasedání ČNB v tomto týdnu ve čtvrtek. I proto koruna začala na začátku týdne posilovat a hned zpočátku označkovala nová “post-intervenční” maxima. Věříme, že svižný růst ekonomiky a rostoucí domácí inflační tlaky přimějou centrální banku znovu k akci, a ta tak zvýší základní sazbu o dalších 25 bps na 0.75 %.
img

Rozbřesk: ECB se nelíbí silné euro, těžko ho ale dokáže zastavit…

18.01.2018 Evropští centrální bankéři bijí na poplach. Prudké zisky eura se jim přestávají líbit. Ekonomika eurozóny sice jede na plný plyn, ale inflace zatím rozhodně nepředvádí žádné zázraky - aktuálně se pohybuje na 1,4 % a podle poslední prognózy ECB se k 2% cíli nevrátí ani do roku 2020. Poslední prosincová prognóza ECB přitom navíc staví svůj odhad inflace na kurzu 1,17 EUR/USD - dnešní kurz eura je přitom o více než 5 % silnější! I proto řada centrálních bankéřů z ECB včetně viceprezidenta Constancia v posledních dnech silné euro kritizovala. Otázkou je, zda ECB dokáže v boji proti silnému euru nabídnout něco jiného než “pouhé” slovní intervence…, tomu popravdě moc nevěříme.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Cena ropy dnes mírně klesá

16.01.2018 Cena ropy dnes mírně klesá. Poptávka však podle analytiků zůstává silná a cena ropy Brent se stále drží blízko 70 dolarů za barel, nejvýše od roku 2014. Kolem 17:40 SEČ cena severomořské ropy Brent klesla o 1,2 procenta na 69,41 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zlevnila o 0,5 procenta na 63,96 dolaru za barel.
img

Rozbřesk: Úspěšný start české ekonomiky, koruna ignoruje politiku

16.01.2018 Sice ještě nejsou zdaleka známa všechna data z české ekonomiky za loňský rok, ale už teď je možné říct, že byl velmi úspěšný. Ekonomika v závěru roku nejspíše rostla o přibližně pět procent, což v konečném součtu znamená za celý rok nárůst HDP o 4,4 %. Že byly poslední měsíce úspěšné, napovídala už říjnová a listopadová data z průmyslu, zahraničního obchodu a především pak ta prosincová z trhu práce, kde navzdory sezónnímu nárůstu nezaměstnanosti dál pokračoval trend zvyšování počtu volných pracovních míst. S tím, jak firmám chybí stále více zaměstnanců, jsme se dostali na další nový historický rekord. Vzhledem k tomu, že statistiky volných míst jsou vedle různých měkkých indikátorů docela dobrým a docela rychle dostupným ukazatelem indikujícím změny trendu ekonomiky, můžeme považovat i start nového roku pro české hospodářství za velmi příznivý. U většiny z desítky nejžádanějších pozic se počty hledaných zaměstnanců oproti situaci před měsícem dále zvýšily a mírně se vylepšila i nabídka mezd.
img

Rozbřesk: Potvrdí koruna politickou nezávislost a bude ignorovat hlasování o důvěře i prezidentské volby?

08.01.2018 Máme za sebou první obchodní týden nového roku, který podpořil převažující dojem z globální ekonomiky z konce roku minulého - tedy, že globální ekonomika šlape a zřejmě nás čeká další velmi silný kvartál. Na tomto pocitu přitom nic nezměnily ani v pátek zveřejněná americká data (ISM ve službách a payrolls), která byla o něco slabší, než se očekávalo.
img

Rozbřesk: Rok, kdy se kvantitativní uvolňování změní v utahování

02.01.2018 Svým způsobem velmi nudný rok 2017, kdy globální tržní volatilita byla zcela zanedbatelná, je pryč, a je třeba se ptát, jaký bude pro finanční trh rok 2018. Samozřejmě, že leckde již kolují vyšperkované seznamy hlavních rizikových událostí, které by měly otřást finančními trhy v tomto roce. I my bychom jistě mohli dát dohromady několik faktorů, na které bude třeba si dát pozor - nicméně spíše než zopakujeme to hlavní riziko, kterým se straší sice již několik let, ale v tomto roce může být konečně relevantnější.
img

Rozbřesk: Koruna na houpačce, brent končí rok poblíž dvouapůlletých maxim

29.12.2017 Necelé dva dny zbývají do završení roku, který byl pro českou ekonomiku jedním z nejúspěšnějších. Na výčet všech pozitiv, které rok 2017 přinesl, zde nicméně není místo – navíc si jej lze v podstatě přečíst v téměř každých dnešních novinách, a tak se podívejme jen na některé z nich. Tím hlavním je asi akcelerace české ekonomiky, za níž stojí především tažení průmyslových firem na evropských trzích. Dokonce až tak úspěšné, že vyluxovalo tuzemský trh práce a stlačilo nezaměstnanost na historická minima. ČR se tak stala i zemí s nejnižší nezaměstnaností v EU a současně i s nejvyšší nabídkou volných pracovních míst.
img

Rozbřesk: Jak napjatý bude trh s ropou v roce 2018?

18.12.2017 V minulém týdnu vydaly dvě hlavní „ropné“ organizace – IEA a OPEC – své měsíční zprávy, první od listopadového prodloužení dohody států OPEC+ na pokračujícím omezení produkce. Historicky se jedná o organizace, které představují jistou protiváhu – IEA vzniká jako reakce západních zemí na ropné embargo států OPEC. Z tohoto důvodu se i jejich zprávy o stavu trhu s ropou, respektive jeho dalším směřování mnohdy významně rozcházejí.
img

(Slovak) Ropa rastie na dva a pol ročné maximá po odstavení ropovodu

12.12.2017 Cena ropy sa v utorok vyštverala až na viac než dvojročné maximá po tom, čo bol odstavený ropovod v Severnom Mori. To znamenalo výrazný výpadok v ponuke ropy už v aj tak rebalansujúcom sa trhu.
C:\fakepath\brent-ropa.png

Ropa zdražuje v reakci na útok v New Yorku

11.12.2017 Ceny ropy na začátku týdne vyrovnaly předchozí ztráty a začaly růst v reakci na dnešní explozi v newyorském metru. Před útokem se ropa dostala pod tlak, protože vyšla zpráva o dalším zvýšení počtu amerických ropných vrtů.
img

Technologické akcie sílí. Ropa je na dvouletých maximech

24.11.2017 Začátek zkráceného obchodního týdne se nesl ve znamení zisků. Všechny hlavní americké akciové indexy přidávaly na síle a vytvořily nová rekordní maxima.
C:\fakepath\TOP5-13112017-LV-26.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.11.2017 1) Britská libra během dnešního obchodování výrazně oslabuje. Dolu ji tlačí zhoršující se pozice britské premiérky Theresy Mayové. Roste totiž pravděpodobnost zpochybnění jejího předsednictví, neboť už 40 konzervativních poslanců vyslovilo Mayové nedůvěru. Hrozba tak visí i nad pokračováním vyjednávání s Evropskou unií.
img

Ropa jako utržená ze řetězu

09.11.2017 Americká ropa WTI od léta výrazně zdražila. Kdo ji nakoupil na začátku července, už může počítat 30 % zisky. Ani rezistence na 55 dolarech za barel nezabránila aktuálnímu býčímu trendu. Situace na Blízkém východě se znovu stává rizikovější. Jsou na místě obavy z dalšího růstu cen benzínu?
brent-27072017.png

Ceny ropy se po zprávě o zásobách v USA zvyšují

27.07.2017 Ceny ropy smazaly počáteční ztráty způsobené silnějším dolarem a začaly se zvyšovat. K oživení trhu přispěla zpráva o hlubším poklesu zásob ropy ve Spojených státech. Krátce po 19:30 SELČ cena severomořské ropy Brent vykazovala růst o 0,6 procenta na téměř 51,30 USD za barel, americká lehká ropa WTI přidávala asi 0,2 procenta na 48,85 dolaru za barel.
brent-26072017.png

Ceny ropy po zprávě o zásobách v USA rostou

26.07.2017 Ceny ropy dnes posilují a dostaly se až na nejvyšší hodnotu za osm týdnů. Přispěla k tomu zpráva o poklesu zásob ropy v USA, která posílila očekávání, že se ropný trh, na kterém již dlouhou dobu převyšuje nabídka poptávku, blíží k rovnováze.
brent-21072017.png

Komodity: Ceny ropy dnes pokračují v poklesu

21.07.2017 Ceny ropy na světových trzích dnes pokračují v poklesu a ztratily všechny zisky dosažené během týdne. Ropný trh reagoval na odhad, podle něhož Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v červenci zvýšila těžbu, přestože se dohodla, že ji bude držet na snížené úrovni. Zpráva posílila obavy ze zahlcení světového trhu přebytečnými dodávkami.
img

Ropa atakuje hranici $42/barel. Začíná medvědí trh?

23.06.2017 I přes všechnu snahu se členům kartelu OPEC vůbec nedaří oživit ropný trh. Před několika týdny se zástupci zemí sešli ve Vídni a dohodli se na prodloužení těžebních limitů, které měly stimulovat padající ceny černého zlata. Dohoda byla prodloužena o 9 měsíců do března roku 2018, těžební limity zůstaly stejné, na kterých se členové dohodli loni v listopadu (snížení o 1,8 milionů barelů denně).
brent-19062017.png

Ropný trh po čtyřech týdnech poklesu nabírá dech

19.06.2017 Ceny ropy na světových trzích zahájily nový týden bez větších změn. Trh nabírá dech po čtyřech týdnech poklesu, vyvolaného přetlakem nabídky nad poptávkou navzdory snaze Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) o omezení těžby a zásob. Cena severomořské ropy Brent kolem 17:40 SELČ ztrácela proti pátečnímu závěru 0,1 procenta na 47,32 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI byla ve stejnou dobu se ztrátou 0,2 procenta kolem 44,65 USD.
wti-15062017-10.png

Komodity: Ceny ropy klesly na šestitýdenní minima

15.06.2017 Ceny ropy během dnešního obchodování sestoupily na šestitýdenní minima. Dolů je tlačí pochybnosti o tom, že se Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) podaří odstranit nadbytek suroviny na trhu, píše agentura Reuters.
img

Dubnové resumé pro komodity: Zlato a ropa drží svou podporu

02.05.2017 Komodity ukončily měsíc duben téměř beze změny, celkově však už druhý po sobě jdoucí měsíc o něco níž – i když jen o 1 %. Po oznámení výsledků prvního kola francouzských prezidentských voleb oslabilo zlato se snížením politických rizik, ale i tak statečně bojovalo proti řadě nepříznivých vlivů v čele se slabším japonským jenem zvyšujícím akcie a výnosy obligací.
brent-01052017.png

Komodity: Ceny ropy klesají, oslabuje je růst těžby v USA

01.05.2017 Světové ceny ropy dnes klesají a severomořský Brent sestoupil zpět pod 52 dolarů za barel. Vliv záměru kartelu OPEC a jeho partnerů prodloužit omezení těžby dál podkopává růst produkce ve Spojených státech.
brent-10042017.png

Komodity: Ceny ropy dnes dál vzrostly

10.04.2017 Ceny ropy na světových trzích dnes dál vzrostly, severomořská ropa Brent se pohybuje v blízkosti měsíčního maxima mírně nad 56 dolary. Ropný trh podporuje další uzavření velkého ropného pole v Libyi, napětí kolem Sýrie a signály, že dohoda o globálním omezení těžby v rámci kartelu OPEC vede ke snižování globálního přebytku zásob.
brent-24032017.png

Ceny ropy za poslední týden znovu ztratily

24.03.2017 Ceny ropy na světových trzích v závěru týdne mírně stouply v naději na to, že omezení těžby v zemích OPEC začne na trh vracet rovnováhu. Za celý týden ale ceny vlivem přetrvávajících obav z přebytku suroviny dál ztratily.
brent-15032017.png

Ceny ropy na světových trzích dnes oživily z propadu

15.03.2017 Ceny ropy na světových trzích dnes oživily z propadu, v němž v minulých dnech sestoupily na minima za více než tři měsíce. Ropný trh podpořil překvapivý pokles zásob na americkém trhu a předpověď Mezinárodní agentury pro energii (IEA), podle níž by omezování těžby ropy v rámci OPEC mohlo brzy smazat globální přebytek dodávek a vést ke vzniku deficitu vůči poptávce.
brent-14032017-5.png

Ceny ropy klesly na nová minima za tři a půl měsíce

14.03.2017 Ceny ropy na světových trzích dnes sestoupily na nová minima za tři a půl měsíce a navázaly na propad z minulého týdne. Ropný trh oslabila zpráva Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), podle níž světové zásoby navzdory omezování těžby dál rostou a Saúdská Arábie v únoru nečekaně zvýšila produkci.
brent-13032017-10.png

Ceny ropy zůstávají na tříměsíčních minimech

13.03.2017 Ceny ropy po propadu z minulého týdne zůstaly na počátku nového týdne kolem tříměsíčních minim. Ropný trh podkopává růst zásob a vrtné aktivity ve Spojených státech, což v posledních dnech převážilo nad snižováním těžby ropného kartelu OPEC.
brent-14022017.png

Komodity: Ceny ropy po pondělním poklesu oživily

14.02.2017 Ceny ropy na světových trzích dnes po pondělním poklesu oživily, drží se ale dál v úzkém rozpětí. Ropný trh nyní podporuje úsilí ropného kartelu OPEC o snižování těžby, ve výraznějším růstu mu však brání nárůst produkce ve Spojených státech.
brent-27012017-10.png

Komodity: Ceny ropy v závěru týdne klesají

27.01.2017 Ceny ropy v závěru týdne výrazně oslabily a smazaly čtvrteční i celotýdenní zisky. Ropný trh svou pozornost přesměroval z plnění dohody o snižování těžby kartelu OPEC na trend růstu produkce ve Spojených státech.
brent-18012017-10.png

Ceny ropy sestoupily na týdenní minima

18.01.2017 Světové ceny ropy dnes oslabují a sestoupily na týdenní minima. Ropný trh předpokládá, že nedávný růst cen povede k oživování ropné produkce ve Spojených státech v době, kdy ostatní těžaři v čele s kartelem OPEC budou usilovat o snížení přebytků na trhu.
wti-10012017.png

Ceny ropy dál klesají kvůli pochybám o snižování těžby

10.01.2017 Světové ceny ropy dnes končily výrazným poklesem a navázaly na pondělní čtyřprocentní ztráty. Ropný trh oslabuje silnější kurz dolaru a pochybnosti o realizaci globální dohody o omezení těžby.
brent-05012017.png

Komodity: Ceny ropy dnes smazaly počáteční zisky

05.01.2017 Světové ceny ropy dnes smazaly počáteční zisky, dosažené díky zprávám o snižování saúdskoarabského vývozu. Ropný trh odpoledne oslabil překvapivě výrazný nárůst zásob ropných produktů na americkém trhu.
img

Ropa silně promluví do inflace

05.01.2017 Cena ropy se stále udržuje v rostoucím trendu, když silnou podporou je jí překvapivě silná dohoda členů i nečlenů kartelu OPEC o omezení produkce. Další zisky brzdí stále zhodnocující se americký dolar. Ten dál prodražuje dovozy ropy pro ostatní země mimo USA a zvyšuje tak inflační tlaky.
img

Nová ropná dohoda je jiná, mění situaci na trhu i na Blízkém východě

21.12.2016 Rusko a další země mimo kartel OPEC souhlasí s omezením těžby ropy. Podpoří tak rozhodnutí zemí OPEC snížit v prvních šesti měsících roku 2017 těžbu o 1,2 milionu barelů za den. Tento vývoj ukazuje na významné geopolitické změny, které se projeví na trhu s ropou i v celém regionu Blízkého východu.
brent-20122016-10.png

Ceny ropy na světových trzích dnes posílily

20.12.2016 Ceny ropy na světových trzích dnes posílily a severomořská ropa Brent vystoupila na týdenní maximum k 56 dolarům. Ropný trh podporují předpovědi silného poklesu zásob na americkém trhu.
brent-19122016.png

Komodity: Ceny ropy beze změn

19.12.2016 Ceny ropy na světových trzích zůstaly na počátku týdne bez větších změn. Ropný trh po dohodě na omezení produkce mezi kartelem OPEC a dalšími těžařskými zeměmi sleduje vývoj těžby ve Spojených státech.
brent-12122016.png

Ceny ropy díky dohodě na omezení těžby vzrostly o pět procent

12.12.2016 Ropný trh zareagoval na víkendovou dohodu o snížení těžby mezi kartelem OPEC a dalšími těžařskými zeměmi výrazným vzestupem. Ceny ropy vystoupily na počátku dnešního globálního obchodování o více než pět procent na maxima od léta 2015.
brent-08122016-10.png

Komodity: Ceny ropy dnes mírně oživily

08.12.2016 Ceny ropy na světových trzích dnes po dvou dnech sestupu ze 17měsíčních maxim mírně oživily. Ropný trh se nyní zaměřuje na víkendovou schůzku zástupců ropného kartelu OPEC a nečlenských zemí o podrobnostech dohody na omezení těžby.
img

Ropa nadále sází na další úpravy pozic

06.12.2016 Ropný trh i nadále stoupá v reakci na dohodu Opecu a zemí mimo Opec o snížení produkce z minulého týdne. Kombinace trhu, který se do rovnováhy vrátil dřív, než se čekalo, a lepších technických vyhlídek, způsobila, že poptávka roste i čtvrtý den.
img

Technická analýza - Euro dnes na páru s dolarem může hledat cestu k pondělním high

30.11.2016 EURUSD: Měnový pár se pohybuje nad denním pivotem. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v neutrální oblasti. Aktuálně při 52 bodech. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje downtrend.
brent-10112016-10.png

Komodity: Ceny ropy dnes po středečním oživení oslabují

10.11.2016 Ceny ropy na světových trzích dnes po středečním oživení oslabují. Ropný trh se po strávení nečekaného vítězství...
img

US trhy i přes vydařené earnings ztrácí. Dohoda OPEC nejistá

31.10.2016 Nálada na amerických akciových trzích je poznamenaná pokračující výsledkovou sezónou a vrcholící předvolební atmosférou. Technologicky zaměřený index Nasdaq musel strávit poměrně neuspokojivé výsledky jednoho z tahounů – firmy Apple, jejíž akcie po zveřejní výsledků z třetího kvartálu poklesly přes více než o 2,2 %. Investorům se nelíbily projekce výnosů na další kvartál ani neschopnost Applu více využít trable svého největšího korejského rivala – společnosti Samsung. Středeční seanci předvedly akcie Apple poměrně volatilní výkyvy, cena nejprve prudce vzrostla, aby nakonec zamířila dolů i po zbytek celého týdne.
brent-24102016-6.png

Ceny ropy zahájily nový týden poklesem

24.10.2016 Ceny ropy na světových trzích zahájily nový týden mírným poklesem. Ropný trh reagoval na prohlášení Iráku, který dal najevo...
brent-07102016-6.png

Komodity: Ceny ropy na konci týdne klesly

07.10.2016 Světové ceny ropy dnes po celodenním kolísání klesly pod tlakem vybírání zisků z předešlých dní růstu, za týden ale...
img

Jaké komodity se vyplatí sledovat do konce roku?

07.10.2016 Komodity stále směřují v celoroční bilanci k zeleným číslům, což by bylo poprvé od roku 2010, ale určité obavy zůstávají. Zejména surová ropa a zlato čelí různým rizikovým událostem, které by mohly před začátkem roku 2017 poslat ceny dolů.
brent-15092016-6.png

Ceny ropy po dnech ztrát výrazně oživily

15.09.2016 Ceny ropy dnes po sérii ztrát výrazně oživily a stouply až o dvě procenta. Ropný trh ovlivnilo zvýšení burzovních cen...
img

Zprávy z Opec a IEA naznačují pokračování nízkých cen ropy

13.09.2016 Opec a Mezinárodní agentura pro energii (IEA) v uplynulých 24 hodinách vydaly své měsíční zprávy. Shodují se, že přebytek nabídky zřejmě potrvá i v roce 2017, a to díky kombinaci odolné produkce zemí mimo Opec a zpomalení růstu poptávky. Díky tomu zřejmě ropný trh setrvá déle v rozmezí a šance na růst bude omezená.
brent-06092016.png

Ropný trh přestává věřit v omezení těžby

06.09.2016 Ceny ropy na světových trzích se dnes vrátily k poklesu, a neudržely se tak na zhruba týdenním maximu, kam vystoupily...
wti-30082016-7.png

Ceny ropy kvůli silnému dolaru dál klesají

30.08.2016 Světové ceny ropy dnes pokračují v mírném poklesu. Ropný trh nadále oslabuje silný růst kurzu dolaru. V hlubších...
brent-18082016-7.png

Ropa Brent dnes vystoupila nad 50 USD

18.08.2016 Světové ceny ropy dnes dál rostou a severomořská ropa Brent se poprvé po šesti týdnech vyhoupla nad 50 dolarů za barel....
img

Zápisnica z FOMC odpovede nepriniesla - denný výhľad

17.08.2016 Napriek komentárom člena FOMC Dudleyho, o možnom navršovaní sadzieb v USA už na septembrovom zasadaní, trh ani po stredajšej zápisnici FOMC nemá v názoroch jasno. Záspisnica, odhaľujúca nejednotnosť voliacich členov FOMC v otázke načasovania rastu sadzieb, očakávaný jastrabí signál nepriniesla. USD sa tak na krátko dostal pod výpredajný tlak.
brent-27072016-6.png

Komodity: Světové ceny ropy se dnes propadly o 2 %

27.07.2016 Světové ceny ropy se dnes propadly o více než dvě procenta. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI)...
brent-23062016-6.png

Ceny ropy v nadějích na setrvání Británie v EU rostou

23.06.2016 Světové ceny ropy dnes díky vzestupu akciových trhů rostou a odpoledne získávaly více než jedno procento. Globální finanční trhy povzbudily poslední průzkumy mínění v den britského referenda o členství v Evropské unii.
brent-20062016-6.png

Ceny ropy rostou druhý den po sobě

20.06.2016 Světové ceny ropy pokračují dnes druhý den v oživování z šestidenního poklesu a severomořská ropa Brent se...
img

Ozvěny trhu - Ropa na vzestupu

17.06.2016 Ceny ropy od svého lednového minima vzrostly již o téměř 80 %. Ropa Brent se tak na trzích v posledních dnech obchoduje poblíž 50 USD za barel, zatímco v polovině ledna se nacházela pod hranicí 30 USD. Zdá se tak, že se pomalu dostavuje dlouho očekávané narovnávání ropného trhu. Zatímco globální zásoby ropy a jejích derivátů zůstávají nadále velmi vysoké, je patrný pokles produkce nečlenů OPEC, zejména pak ve Spojených státech.
brent-07062015-7.png

Ceny ropy vystoupily na maxima za 8 měsíců

07.06.2016 Světové ceny ropy dnes vystoupily na maxima za osm měsíců, severomořská ropa Brent se vyhoupla nad 51 dolarů...
brent-06062016-6.png

Ceny ropy vzrostly na nová 7měsíční maxima

06.06.2016 Světové ceny ropy dnes vzrostly na nová sedmiměsíční maxima a severomořská ropa Brent se znovu vyhoupla...
img

Technická analýza - OPEC opět potvrdil svoji nejednotnost, i přesto se WTI drží nad 48 USD za barel

02.06.2016 USOil: Americká lehká ropa WTI drží pozice nad týdenní hladinou S1. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v nižší ...
img

Dnešní jednání OPEC ve Vídni pravděpodobně nepřinese žádné novinky

02.06.2016 Vzhledem k tomu, že jde o první jednání, kde bude přítomen nový saúdskoarabský ministr pro energetiku Chálid al-Falih, je zde vysoké očekávání, že se OPEC bude snažit vystupovat jednotně. Předchozí jednání OPEC a dubnové jednání v Doha skončila neúspěchem a odhalila neshody zejména mezi Iránem a Saudskou Arábií.
brent-27052016-6.png

Ropa sestoupila ze sedmiměsíčních maxim

27.05.2016 Světové ceny ropy dnes sestoupily ze čtvrtečních sedmiměsíčních maxim nad 50 dolary za barel. Obchodníci...
AUDUSD-17052016-LV-5.png

AUD po zveřejněném zápisu RBA posiluje

17.05.2016 Australský dolar dnes posiluje oproti svému americkému protějšku poté, co australská centrální banka...
WTI-16052016-LV-11.png

Cena ropy je nejvýše od loňského listopadu

16.05.2016 Cena ropy během dnešního obchodování zatím roste a to na nejvyšší úrovně od listopadu loňského roku...
brent-11052016-7.png

Komodity: Ceny ropy dál výrazně rostou

11.05.2016 Světové ceny ropy dnes vymazaly počáteční ztráty a obnovily růst. Posílily je odpolední údaje o překvapivém poklesu ropných zásob na americkém trhu. Ropný trh nadále podporují pokračující hluboké výpadky produkce v Kanadě a Nigérii.
brent-06052016-6.png

Ceny ropy po zprávě z USA oživily ze ztrát

06.05.2016 Světové ceny ropy dnes smazaly počáteční ztráty, severomořská ropa Brent se vrátila na 45 dolarů za barel...
wti-26042016-7.png

Komodity: Ceny ropy dnes obnovily růst

26.04.2016 Světové ceny ropy dnes obnovily růst a severomořská ropa Brent se vrátila nad 45 dolarů za barel. Ropný trh povzbuzují očekávání, že poptávka rychle poroste a vymaže dosavadní přebytek nabídky. Růst cen ale brzdily obavy z boje o trh mezi Saúdskou Arábií a Íránem.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Novozélandský dolar | Disciplína | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | SSI | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Pin Bar | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | USD/CNH | SPX500 | Maloobchodní tržby | USD/SEK | USD/BRL | USD/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Měnové trhy | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CEO | CFD | CME | Call opce | Carry trade | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Certifikáty | Chop | Konsolidace | DAX | Denní minima | Devalvace | Devizový trh | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Downtrend | ECB | EMA | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Euroval | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Hedge fondy | Komoditní fondy | Foreign Exchange | Forward | Futures | Fúze | G7 | Gap | Grafy | Hedge | High | Holubice | IFO index | IPO | ISIN | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MFE | MIFID | MMF | MT4 | Makro data | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Oficiální úroková sazba | Opce | Oscilátor | Overnight | P/E | PRIBOR | PTR | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Politické riziko | Portfolio | Pozice | Prémie | Průmyslové objednávky | Put opce | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Restriktivní politika | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Inflační riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Splatnost | Split | Spot | Spotová cena | Spread | Statut | Stop-Loss | Support | Swing | Termínový kontrakt | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Maturity | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Indonéská rupie | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Swapová křivka | Kurzový závazek | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Carry obchody | Makroekonomická data | John Hardy | Zisk | Finanční instrumenty | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | Recesia | IEA | Credit Suisse | Vývoj dolaru | Oanda | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Finanční analytici | Index cen | Výrobní ceny | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | EUR/HUF | Facebook | Riziková averze | LYNX | Index strachu | Akcenta | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Trim Broker | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | EURCZK | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Kupní opce | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Kasina | Akcie a trhy | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Facebook | Akcie Google | Akcie GoPro | Akcie Mastercard | Akcie Micron | Akcie ropy | Akcie Shell | Akcie Tesla | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální cena ropy brent | Aktuální ceny ropy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | BH Securities | Brent | Britské libry | Brokers | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena komodit | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy klesá | Cena ropy výhled | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena za barel ropy | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Conference Board | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České koruny | Členské země eurozóny | Členské země Evropské unie | Devalvace měny | Devizové trhy | Devizový kurz | DJIA | Dnešní kurz | Dnešní kurz eura | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomické analýzy | Ekonomické zprávy | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | Eura | Euro dnes | EURRUB | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Expirace | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční centrum | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Investování do akcií | Investování do zlata | Investovat do zlata | Irsko | Islámský stát | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | EBay | Japonská ekonomika | Jeden dolar | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komoditní | Komoditní grafy | Komoditní index | Komoditní obchodování | Komodity grafy | Komodity obchodování | Konfluence | Krize eurozóny | Kurz akcie | Kurz amerického dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz čínského jüanu | Kurz dolarů | Kurz dolaru dnes | Kurz ropy | Kurzy | Kurzy akcií | E15 | Libra | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Měna euro | Měnový kurz | Měny v Evropě | MetaTrader 4 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Největší ekonomika světa | Největší producenti ropy | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Obchodní platformy | Obchodování s CFD | Obchodování s komoditami | Online obchodování | Oslabení koruny | Paládium | Patria Finance | Patria Online | Pivot | Polská měna | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Psychologie trhu | Pšenice | Reuters | Risk Management | Ropa Brend | Ropa Brent graf | Ropa Brent online | Ropa burza | Ropa cena | Ropa graf | Ropa informace | Ropa online | Ropa v USA | Ropa.cz | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | SP500 | Spekulace na růst | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Surová ropa | Švédská koruna | Světové burzy | Světové ceny ropy | SWIFT | Švýcarská banka | Těžba ropy v USA | Těžba ropy z břidlic | TopForex | Trade Brokers | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen komodit | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj inflace | Vývoj mezd | Vývoj ropy | Webinář | Webináře | WTI | WTI ropa | X-Trade | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | ROIC | EUR/PLN | CNBC | BreakEven | Obchodní pravidla | ZEW | EIA | VTB Capital | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Buffett | DMA | Komise pro cenné papíry | Put | Andrej Babiš | Buy | Call option | Cenové rozpětí | Current Ratio | Diskont | Doba splatnosti | EBITDA | Ekonomika EU | Ekonomika Německo | Elon Musk | Ex-dividend | Hrubá marže | Indie | Intermediate | IRS | Kupní opce (call option) | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | Obchodní den | P.A. | Prospekt | Protistrana | Provozní marže | Redukce | ROA | ROCE | ROE | Sell | SPAD | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | CMC Markets | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | Akciová společnost | Převis | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | eBook | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Trendový indikátor | Volby | Fundamentální data | Rozhovor | E-mini | Futures trhy | Genesis | Cukr | Vzdělání | Velcí hráči | 1 milion | Burze | Investment | Průvodce obchodováním komodit | Americké obchodování | Aramco | Moody's Investors Service | Markit | Raymond James | Danske Bank | Deutsche Bundesbank | DPA | Jefferies | PrimStock | Bank of America Merrill Lynch | Bernstein | Tradition Energy | Macquarie Capital | PVM Oil Associates | Natixis | Caprock Risk Management | Phillip Futures | Jackson Hole | Global Risk Management | Price Futures Group | Energy Aspects | Jefferies Bache | KBC Energy Economics | CNOOC | RBC Capital Markets | CNN | United Icap | Tower Bridge Advisors | Worldwide Markets | Cabot Money Management | Gelber & Associates | Petromatrix | Reason Foundation | Julius Bär | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Energy Management Institute | ABN Amro | ICAP | CME Group | Burzovní společnosti | Caterpillar | ANZ | Tyche Capital Advisors | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | Investing.com | JBC Energy | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | TLTRO | Mitsubishi | Global Insight | NATO | Ole Hansen | Standard Chartered | RBC Capital | PVM | BBC | Oslabení eura | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Riksbank | Ceny nemovitostí | Phillipsova křivka | Růst ekonomiky eurozóny | Fundamentální výhled | Fundamentální pohled | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Porovnání vývoje cen ropy | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Výnosy německých dluhopisů | MarketWatch | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Averze k riziku | USOil | Pokles akcií | Ministr financí | Komodity trading | Jak investovat do komodit | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Investovaný kapitál | Finanční centrum | Velcí obchodníci | Tržní volatilita | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Oscilátor RSI | Podnikatelé | SEB | Globální akciové trhy | KBC | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Obchodník s komoditami | Londýn - ICE | New York - Nymex | Implikovaná volatilita | Příprava | Přehled | Klid | Hillary Clintonová | Kč/EUR | Kč/USD | Polská ekonomika | Rosněfť | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Agentura Reuters | Politické napětí | Averze vůči riziku | Sázet | Cena cukru | Cena kontraktu | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | Referendum | Ekonomická aktivita | Strategie komodit | City | Posilování koruny | Německý ústavní soud | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Nejistota na finančních trzích | Americké firmy | Pozornost investorů | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Economist | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Ekonomické dopady | Forwardy | Akcie v Asii | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Cenné kovy | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Akce centrálních bank | Die Welt | Globální ekonomický růst | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Víkendové parlamentní volby | Odchod z EU | Hlavní indexy | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | Černé pondělí | Summit EU | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Dnes na trzích | Propad | Vystoupení z EU | Bělorusko | Světové akciové trhy | Akcie v Británii | Kryptoměny | Poměr zlata a stříbra | Britské ropné společnosti | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Index Nikkei | TradingView | Země OPEC | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Index podnikatelské nálady ISM | Vývoj na akciových trzích | Teroristický útok | Benchmarky | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Nálada na trhu | PetroChina | Sinopec | Finanční injekce | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | CySEC | Zajištění | Vitol Group | Největší obchodník s ropou | Obchodník s ropou | Vitol | Obchodník s ropou Vitol | Komoditní sektor | Komoditní index DJ-USB | Rozdíl mezi WTI a Brentem | Obilniny | Reporty Amerického ministerstva zemědělství | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | Úvěrové krize | FTSE 100 | Šéf společnosti | Blockchain | Genscape | Tesla | Dluhové krize | Vývoj meziroční jádrové inflace | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Odhodlání | Americké rafinerie | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Hlavní úroková sazba | Francouzská ekonomika | Burzovní společnost | Bankéři | Poplatky | Výnosy bezpečných dluhopisů | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Silné euro | Ceny futures kontraktů | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Makléřské společnosti | Akcie na burze | Odhady trhu | Predikce | Summit G20 | Ekonomická situace | Světový obchod | U.S. Bank | Záchranný fond | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Odliv zahraničního kapitálu | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Ochota investovat | Theresa Mayová | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Firemní zisky | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Nadbytek ropy | Přebytek ropy | Německé dluhopisy | Kurz japonského jenu | Výnosy | Institut API | Měnové stimulace | Měnový pár EUR/USD | Rizikové investice | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Měnové krize | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | TRY | Index cen domů v USA | Index cen domů | Odliv kapitálu | Softbank | ARM Holdings | Čínský statistický úřad | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Indexy PMI | ExxonMobil | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Bankovní společnost | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Silný kurz dolaru | Slabý kurz dolaru | Středoevropské devizové trhy | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Odhad cen ropy | Odhad cen | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance ECB | Bilance Fedu | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Výhled ekonomiky | Zobchodované objemy | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Setkání G20 | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | Burzovně obchodovaný fond | HDP v eurozóně | Kontraindikátor SSI | Index spekulativního sentimentu | Mercedes | Globtrex | Investec | IHS Markit | SaxoTraderGO | InfraCap MLP | ex | Purple Trading | Oslabování měny | Makléřské firmy | Rystad Energy | U.S. Bank Private Client Group | Petro-Logistics | Ruské akcie | Obchodování ropy | Manpower | Výkyvy kurzu koruny | Sázkaři | Zahraniční forex | Lipow Oil Associates | Bloomberg Commodity Index | Cena palladia | Investoři na trzích | Pohyby na burze | Global Gas Analytics | Inflace ve světě | Goldenburg Group | Sladká ropa | BHS | Globtrex.com | Breakout Trader | LBBW | Výhled pro zlato | Anadarko Petroleum | Interfax Energy's Global Gas Analytics | Coinbase | Ekonomické výhledy | Akcie Tesly | Investiční firmy | Obchodování s cizími měnami | Kvantitativní utahování | Cena platiny | Palladium | Obchodování s termínovými kontrakty | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | Backwardation | LYNX Trading | xPartners | ETC | European Energy Exchange (EEX) | NEST | Masivní výprodeje | Oxfam | Štěpán Hájek | Estee Lauder | Těžba kryptoměn | RoboMarkets | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Dlouhodobé investování | Výhled eura | Tržní očekávání | Kurz eurodolaru | Investování s LYNX | Země platící eurem | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Zvýšení těžby ropy | Saxo | Výprodeje na akciových trzích | Obchodní války | Výkonnost indexů | LYNX webinář | Analytik finančních trhů | Slabší koruna | Akcie Amazonu | Kryptoburza | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Vývoj na finančních trzích | Obchodní bariéry | Podniky | Evropské akciové trhy | Globální růst | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Silný americký dolar | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Akcie Facebooku | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Slabý jüan | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Forint | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Nákup zlata | Domácí měna | Tyche Capital | Geopolitika | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | RDSA | Royal Dutch Shell | Hlavní akciový index | Czech Fund | Zasedání OPEC | Měny v regionu | Nové peníze | Ropná rally | Vývoj těžby ropy | World Economic Outlook | Spotřebitelská inflace | Akcie na burzách | Akcie v Evropě | I-Trader | Globální investoři | Kompozitní index | Julius Baer | Trh s ropou | Výsledek amerických voleb | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Zisky rafinérií | Pozice velkých fondů | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | Roční výnos | Marihuanové akcie | Největší kryptoměna | Intercontinental Exchange | Výnosy z amerických dluhopisů | Next Generation | Růst úrokových sazeb | Nervozita na trzích | Oslabování akcií | Emirates NBD | Daňové úlevy | Zvyšování úroků | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Základní úroková sazba | Šéf ECB | Zpomalování světové ekonomiky | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Odhady analytiků | Web Trader | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Dění na akciových trzích | Sazby Fedu | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Zpomalení světové ekonomiky | Obchodování na burzách | PDVSA | Makléřská společnost | Vysoké zisky | Obchodní jednání | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Akcie Boeingu | Palladiové akcie | Obchodovat komodity | Německé banky | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Primární nabídky akcií | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Investice do konopí | Konopné akcie | Investice do marihuany | Zájem investorů | Obchodujte ropu | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Výsledky amerických společností | Podnikatelská nálada | Ropovod | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Akciový stratég | Inflační očekávání | Ruská firma | Cena pohonných hmot | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Slabší dolar | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | České HDP | Sázky na pokles | Pokles sazeb | GDPNow | AMS | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Tweety Donalda Trumpa | Silnější euro | Brexit bez dohody | Ztráty dolaru | Propad ropy | Boris Johnson | Budoucnost ropy | Finanční svět | Snížení sazeb | Dolarové sazby | Pohyb kurzu | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Akcie a ETF | Cena železné rudy | Ropné akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | Pokles dolaru | Nálada na akciových trzích | Napětí na trzích | Americká výnosová křivka | Uranové akcie | Růst ceny zlata | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Německé HDP | Akcie automobilky | Snížení úroků | Vanadiové akcie | Vanad | Výkonný ředitel | XTB Research | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Britský premiér | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Obavy z recese | Velcí spekulanti | Konglomerát | Nové akcie | Akcie týdne | Zprávy z Německa | Indická ekonomika | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Růst mezd | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | Pozornost finančních trhů | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Enverus | Deutsche Welle | Televize CNBC | Výpadek ropy | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Finanční situace | Tamás Varga | Nejlepší vanadiové akcie | iShares | Kurzarbeit | Ceny palladia | Předstihové indikátory | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | Jak se stát lepším investorem | Společnost Deutsche Börse | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Projevy centrálních bankéřů | Vyšší úrokové sazby | Loterie | Cena akcie | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Hospodářské krize | Střadatelé | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Celkové příjmy | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Ropný gigant | Politická situace | Ceny benzínu | Německá vláda | Kryptoměnová burza | Investice do ropy | Trinity | LNG | Býčí signál | Medvědí signál | Objem | Data z USA | Ropný kartel OPEC | Rijád | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Zelená politika | Čínský export | Německý průmysl | Obchodní dohody | Těžba v USA | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Mohammed Barkindo | OPEC Mohammed Barkindo | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | Konkurenceschopnost | Konkurenceschopnost Číny | Měnový pár USD/CNY | List The Wall Street Journal | Slušné zisky | Statistický úřad Eurostat | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Data ze Spojených států | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Hlavní události | Technické analýzy | BAT | Tesla Elon Musk | Aktuální obchodní příležitosti | Pfizer | Výrobce léků | Poradce Bílého domu | USA a Čína | TradingEconomics | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Tomáš Vlk | Bilance | Zavedená cla | Index DOW | Americký Senát | Ceny na čerpacích stanicích | Negativní sentiment | Co bude | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | GM | Skupina OPEC+ | Statistici | Čínský prezident | Česká měna dnes | Dnešní růst | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Black Friday | Vyšetřování | Labouristická strana | Amazon | Ekonomiky v eurozóně | Reverze k průměru | Úrok | LVMH | Arnault | Bernard Arnault | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Domácí měny | Vicepremiér | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banky | Kalendář událostí | Americká data | Čínský průmysl | AFP | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | Švýcarská ekonomika | Odvětví české ekonomiky | Meziroční růst HDP | Ekonomka | České dluhopisy | Zveřejněná data | Data o HDP | Globální trh | Financovat | EET | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Cla na dovoz hliníku | Dynamika mezd | Průmysl | Předvolební průzkumy | ADP | Investovat v roce 2020 | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Centrální banka USA | Propouštění | Impuls | Rostoucí náklady | SoftBank Group | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Data z průmyslu | Špatná nálada | Stavebnictví | TA3 | Lukáš Lipovský | Koruna dnes | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Britové | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Total | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Evropský průmysl | Největší producent ropy | ECB Christine Lagardeová | Soukromý sektor | GBP/EUR | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Prohlášení | Zavedení cel | Yahoo | Moskva | David Malpass | PKN Orlen | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | AbbVie | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Ropná zařízení | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Události roku | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | Míra | RWE | Jaderné elektrárny | Tendr | InterContinental | Jaderná elektrárna | Inflační výhled | Úroky | Konec roku | Akcie opatrně | Edward Moya | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bloomberg Commodity Spot Index | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Vojtěch Benda | Automobil | Regulátoři | Švédská Riksbank | Záporné úrokové sazby | Europoslanci | FedEx | xStation5 | MasterCard | AT&T | Tým RoboMarkets | Rozpočtové politiky | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Údaje americké vlády | Americké vlády | Bydlení | Vývoj výstavby nových bytů | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Stratég | Hlavní akciové indexy | ACEA | Miliardy korun | Cena pšenice | Severokorejský vůdce | Výnosy státních dluhopisů | Čínská centrální banka (PBOC) | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Peking | Evropské PMI | US100 | Wirecard | Pozitivní zpráva | Nálada na globálních trzích | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Hospodaření | Hospodářská katastrofa | Zvýšení inflace | Zvýšení inflačního cíle | Zotavení v Německu | Skutečný brexit | Růst měnového páru | Růst měnového páru GBP/USD | Ekonomika Velké Británie | Sjednocení Irska | Očekávaný růst poptávky | Růst poptávky | Výrazný růst cen ropy | Saúdská ropná zařízení | Útok na saúdská ropná zařízení | Černé labutě | Americká WTI ropa | Kontrariánské pozice | Akciový býčí trh | Elizabeth Warrenová | Bernie Sanders | Trumpova opce | Nakoupit ve výprodeji | Místní centrální banka | Nízké ceny ropy | Dokončený brexit | Nakupovat švédskou korunu | Klesající trend | Trend USD/SEK | Vývoj měnového páru USD/SEK | Krátkodobé obchodování | Příležitosti pro krátkodobé obchodování | Dlouhodobé pozice | Úrokový rozdíl | Jestřábí hlasy | Dlouhodobí investoři | Dlouhé pozice v koruně | Pozice v koruně | Pohyb kurzu EUR/CZK | Tlak na zvyšování sazeb | Předpokládaný vývoj | Přezásobený ropný trh | Reakce eura | Pracovní trh | Akciová maxima | Minima eurodolaru | Guyana | OPEC & Friends | Silný support | Akciové ceny | Příměří v obchodních válkách | Teherán | Američané | IKEA | Netflix | Inovace | Americké dolary | Washington | Daimler | Uzavření Hormuzského průlivu | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Apache | Hlavní rizika | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Íránský útok | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | Zpomalující ekonomika | Budoucnost | Ifo | Dramatické dopady | Hormuzský průliv | Solidní výnosy | Zemědělství | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Nejbližší rezistence | Ropa typu Brent | Příjmy domácností | Poradenství | Mercedes-Benz | Německá společnost | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Česká inflace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Tržní sazby | Týden na trhu | Bloky | Analytička | Eleanor Creagh | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Technologická společnost | Výroba v eurozóně | Nová auta | Ceny v zemědělství | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Pozitivní komentáře | Ceny energií | Zamyšlení | Akcie HP | Angela Merkelová | Prognózy ČNB | Kancléřka Merkelová | Krach | Komunikace | Stabilita sazeb | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Google | WhatsApp | Instagram | Všeobecné volby | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Světová zdravotnická organizace | Americké hospodářství | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Midstream | Íránský konflikt | ConocoPhillips | Banka UBS | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Změny cen | Zvýšení účinnosti | Čínský koronavirus | Virus | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Coronavirus | Americký kongres | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Coronavirus řádící v Asii | Obavy z koronaviru | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Výnosy firmy | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland | IHNED | Boeing | L.F. Investment | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | FIAT | Akceptovat ztráty | Pochybnosti | Zlepšení | Dovoz z Číny | Úsilí | Akcie v roce 2020 | Obchody | Výdaje | Strach z koronaviru | Čínská vláda | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | Výrazné ztráty | BP | Dodávky na trh | Vysokofrekvenční tradeři | Aktivity v Číně | Americká společnost | Vývoj české inflace | Sazby beze změny | SEC | Francouzský statistický úřad | Rozhodování | Velmi bohatý | Zisky dolaru | Recese ve Spojených státech | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Britský statistický úřad | Propad průmyslu | Zdražování ropy | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Akcie AbbVie | Americká inflace | Růst sazeb | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Kukuřice | Německý HDP | Indexy aktivity | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Prudký propad | Craig Erlam | Šíření koronavirové nákazy | Slabá čísla | Výhled růstu globální ekonomiky | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Americký Fed | Stabilita | Sestupný trend | Cestovní ruch | Vývoj | Nižší sazby | Nová data | Šok | Snížení těžby | České mzdy | Výkyvy | Světový trh s ropou | Společnost IHS Markit | Těžba břidličných producentů ropy | Ropné království | Schůzka skupiny OPEC+ | Schůzka skupiny OPEC | Cenová válka | Kolaps cen | Kolaps cen ropy | Snížení průmyslové aktivity | Důsledky koronaviru | Nástroje měnové politiky | WP | Cenové války | Videokonference | Rishi Sunak | Pomoc ekonomice | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Průmysl a stavebnictví | Rozhodnutí centrální banky | Aerolinky | Lufthansa | Nouzový stav | Euro včera | Program nákupu aktiv | Asijské akcie dnes | Royal Dutch Shell (RDSA) | Stav nouze | Prudké výkyvy | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | MSCI China | Medvědí trend | Další vývoj | Těžaři ropy | Íránská ropa | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Nízká cena ropy | Evropské země | Letectví | Pokles HDP | Fiskální politiky | Zásoby hotovosti | Kabinet | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Klíčový ukazatel | Historická zkušenost | Cenový vývoj | Situace kolem koronaviru | TPCA | Šíření viru | Stimul | Dnešní čísla | Index evropských akcií | Obavy trhu | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Propad poptávky | Mike Pence | Viceprezident | Viceprezident Mike Pence | Spotřebitelé | Výhled poptávky | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Nový výhled | Žádosti o podporu | Refinancování dluhů | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Americké ministerstvo energetiky | Zásobníky | Texas | Louisiana | Fed včera | Internetový obchod | Obchod Amazon | Investiční svět | Další pokles | Norská vláda | Situace v Číně | Katar | Salmán | MF | Kalifornie | Kongres | Škoda | Index ISM | Republikáni | Demokraté | NBC | Návrh zákona | Domácnosti | Posílení amerického dolaru | Přikoupení | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Ministryně financí | Extrémní volatilita | Fond ESM | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Anomálie na trhu | Anomálie | Tomáš Raputa | Americké ropné zásoby | Bezprecedentní propad | Další růst | Růst | United Airlines | American Airlines | Balík na podporu ekonomiky | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Počet žádostí o podporu | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Fatih Birol | Potenciál | Evropský parlament | Platební neschopnosti | Výroba automobilů | Automobilový trh | Německý statistický úřad | Ceny elektřiny | Karanténa | Výkonnost indexu | Bulharsko | Nejlepší palladiové akcie | NILSY | Anglo American Platinum | Izrael | Krizový fond | Reálné mzdy | Sberbank | Klid před bouří | Ekonomiky | Nigérie | VW | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Války | Schodek | Český rozpočet | Poradce | Organizace | Analytik Saxo Bank | Letecká společnost | Saúdové | Závislost | Práce | Koronakrize | Afrika | FAO | Údaje | Skupina OPEC | DPH | Ropný průmysl | Signály oživení | Raketový útok | Pojišťovna | Nakupovat státní dluhopisy | Globální trh s ropou | Cushing | Opatření proti šíření koronaviru | Společnost Saxo Bank | Prezident Vladimir Putin | Pohonné hmoty v ČR | Jednání skupiny OPEC | Jednání skupiny OPEC+ | Dopady koronavirové krize | Přední těžaři | Koronavirová epidemie | Ministři | Pomalé oživení | Ekonomické oživení | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Ministři energetiky | Alexandr Novak | Italský dluh | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Německé automobilky | Snížení produkce | Oživení cen ropy | Oživení cen | Čínské oživení | Výpadky | Activision Blizzard | Trh dluhopisů | Delaware | Více peněz | GB00B03MLX29 | WisdomTree | Anglo American | Nové dluhopisy | Data z americké ekonomiky | Výhled poptávky po ropě | Letošní výhled poptávky po ropě | Majitel | Hospodářské oživení | Restart ekonomiky | Televize Netflix | EP | Statistiky | Jeffrey Halley | Vzrušení | Nákup ropy | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Američtí těžaři | Květnový kontrakt | Kontrakt na WTI | CMC | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | USO | Červnový kontrakt | Propad ceny | Americké produkce | Trade | S&P500 | Nabídka ropy | Globální spotřeba ropy | Spotřeba ropy | Doba na nákup ropy | Nákup ropy do rezerv | Současný propad cen ropy | Současný propad | Současný propad cen | SSHR | Producenti ropy | Ázerbájdžán | Oilprice | Oilprice.com | Situace na trhu s ropou | Cenové pohyby | Expirace kontraktu | Americký ropný institut | Ropný institut | Ropný institut API | Poptávka po pohonných hmotách | Uvolňování karanténních opatření | Celosvětová poptávka po ropě | Sociální síť | Debata | Tweety | Cena surové ropy | Surové ropy | PMI ve službách | Evropská data | Břidlicové ropy | Posílení | Omezení pohybu | WEI | Náklady na obsluhu dluhu | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Nové zakázky | Joe Biden | Větší pokles | Data z trhu práce | Úřad INSEE | Cenový propad | Americký HDP | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Zájem zahraničních investorů | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Warren Patterson | ING Warren Patterson | Ropa roste | Maloobchod | Epidemiolog | Americký ropný průmysl | Nastavení celní politiky | Celní politiky | Celní politiky USA | Nastavení celní politiky USA | Blízký východ | Tweet Donalda Trumpa | Trump a jeho tweety | Tweet | Mohamed bin Salmán | Poválečné recese | Nejhlubší poválečné recese | Zvyšováním těžby | Navýšení cel | Navýšení cel pro dovoz z Číny | Růst výnosů | Soud | Herbert Diess | Karlsruhe | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | Petrochemická společnost | UNWTO | Mezinárodní turistika | Turistika | ETN | Rekordní zisk | Státy eurozóny | Deflační tlaky | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Politická nestabilita | Kontrakce | Macy’s | Dluhy | Oživení české ekonomiky | Členské státy | Koronavirová nákaza | Členské země | Rekordní propad | Auta | Dopad na cenu | Vývoj ekonomiky | Prodej elektromobilů | Vakcína | CL | Spekulovat | Bundesbanka | Moderna | Prezident SB | Rozpočtový úřad Kongresu | GTAI | Vliv černého zlata | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Velikost fondu | Omezení produkce | Kupci | Urals | Renault | Canberra | Komunistická strana | Investovat peníze | Společnost Lufthansa | JDE | Unie | Setkání lídrů | ČR | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Koronavirové pandemie | Lukoil | Norilsk Nickel | Akcie Intel | Dlouhodobý výhled | Výhled cen | Projev Trumpa | Automobilka Renault | Průraz | Počet nemocných | Záchranný balík | Tržní situace | Dluh USA | Prodloužení těžebních škrtů | Nová prognóza | Vedení společnosti | Antivirus | Rekordní nárůst | Berlín | Americké statistiky | Býčí trend | Statistiky z trhu práce | Oracle | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Britská ropná společnost | Společnost BP | Saúdskoarabský ministr energetiky | Tempo poklesu | Rally na ropě | ProSiebenSat.1 Media | Rozpočty zemí | Strach z druhé vlny | Největší světová ekonomika | Oklahoma | Nevada | Guvernér švýcarské centrální banky | Propad cen | Rostoucí trend | HDP EU | Covid | Nárůst nově nakažených | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Analytické společnosti | Infekce Covid | Druhá vlna | Počty nových případů | Mississippi | Velké investice | Merkelová a Macron | Nákupní apetit | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Akcie Coca-Cola | Jasný signál | Exporty | Prostor pro další růst | Nárůst počtu nově nakažených | Červnová inflace | Sony | Mladé generace | Johnson & Johnson | Větší riziko | Koronavirová situace | Členové kartelu OPEC | Členové kartelu OPEC+ | Vývoj objemu ropy v tankerech | Vývoj objemu ropy | Skladovací prostor | Francouzský statistický úřad INSEE | Slabý americký dolar | Americký výrobce letadel | Šance | Ceny | Summit Evropské unie | Kolaps | Výplach | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Růst poptávky po ropě | Společnost Amazon | Společnost Chevron | Společnost XTB | Akcie těžařů | Wheaton Precious Metals | SSR Mining | Exchange Traded Commodity | Celkový výsledek | Americké vládní dluhopisy | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Agnico-Eagle Mines | Anglogold Ashanti | Barick Gold | Franco Nevada | Gold Fields | Kirkland Lake Gold | Royal Gold | Sibanye Stillwater | Nikl | Prognóza ceny zlata | Prognóza ceny stříbra | Prognóza ceny platiny | Prognóza ceny palladia | Prognóza ceny ropy | Komodity s LYNX | Akcie u LYNX | Komoditní akcie | Petroleo Brasileiro | Odhad růstu HDP | Silné momentum | Odveta | Caixin | Známky oživení | Philip Lane | Výzkumy | Ocelářství | Časový horizont | Hyundai Motor | Cenové hladiny | Oživení poptávky | Rostoucí počty nakažených | Počty nakažených | Rystad | Pokles tržeb | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Akcie Airbus | Coca-Cola | Analýza ceny | Kolaps těžby v USA | Kolaps těžby | Vývoj těžby surové ropy | Klimatické změny | Ceny mědi | Odborníci | Kroger | Rentabilita | Inspirace | Zdanění | Trafigura Group | Ben Luckock | Obchodování s ropou | Výhled globální poptávky po ropě | Nová prognóza Fedu | Prognóza Fedu | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Qualcomm | Čínské technologické firmy | Snížení emisí | Slabší kurz | Ropa dnes | Cena elektřiny | Elektromobily | Politici | Epidemiologické situace | Diverzifikovat | Ropovody | Snížit emise | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Co je to ropa? | Druhy ropy | Vliv členů OPEC | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Nepokoje na Blízkém východě | American oil future | Cena American oil future | Ropný trend | Aktuální cena ropy (graf) | Graf ceny ropy | Dlouhodobý graf ceny ropy | Investovat do ropy | Jak můžete investovat do ropy? | Turbo certifikáty | Investování do ropných akcií | Prognózy na cenu ropy | Marathon | Frakování | Lockdown | Měnový fond | Libye | iPhone | Americký ekonom | Významné riziko | Příjmy z prodeje ropy | Koncern | Epidemiologická situace | Embargo | Nařízení | Intel | Zásoby benzinu | Čínská aktiva | Futures na ropu | XOM | Pavel Molchanov | Zynga | Soudní spor | Ruské společnosti | Výrobce videoher | Společnost Pfizer | Inflace v Číně | China Mobile | Růst ekonomiky EU | Růst amerického HDP | Tranzit ruské ropy | Praktické tipy | Oživení poptávky po ropě | Diem | Ministerstvo energetiky | Přebytek obchodní bilance | Ceny PHM | Zelené investice | Tesco | Diem Association | Siemens | Munich Re | Deutsche Boerse | Munich | Continental | Carsten Fritsch | Analytik Commerzbank | Očkování | LEN | Burza Coinbase | Kryptoměnová burza Coinbase | NBP | Vývoj spreadu | Futures na ropu WTI | Cenné papíry a burzy | Voda | Ceny americké ropy | Refinitiv Eikon | Boeing 737 Max | Stimulační balíček | Svět kryptoměn | Pokles zásob | Vývoz LNG | Počasí | Utažení měnové politiky | Online prostředí | Růst ceny | Dobrý výsledek | Zvýšení těžby | DOT | Ycharts | Zvýšení ceny | Společnost Tesla | Dopad na akcie | Tržby z prodeje | Německá bankovní společnost | ProSiebenSat.1 | VMware | Rostoucí ceny ropy | Zásoby ropy ve Spojených státech | Situace na trhu | Philips | Obavy o poptávku | J&J | Giovanni Staunovo | UBS Giovanni Staunovo | Rozvolnění | Activision | Blizzard | Automobilka Tesla | Zisky akcií | Poslanci Evropského parlamentu | Piper Sandler | FTX | Obchodování s emisemi | ETS | Colt | Zajímavé akcie | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Rizika a příležitosti | Rostoucí výnosy | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Air | Celosvětová poptávka | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Obchodování s emisemi (ETS) | Siemens Energy | Riziková prémie | Jemenští povstalci | Pandemie covidu-19 | Výrazný růst | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Těžby kryptoměn | Index RUS50 | RUS50 | SLR | Zvolení Joe Bidena | Louise Dicksonová | Suezský průplav | Zablokování Suezského průplavu | Discovery | Výhled Saxo Bank | Sýrie | Jobs Plan | Reuters analytik | Umění | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Prudký růst cen | Používání kryptoměn | Krok za krokem | Ceny ropy Brent | Cigarety | Island | Emise skleníkových plynů | Nezaměstnanost mladých | Odhad letošního růstu ekonomiky | ERA | Internetové společnosti | Situace v eurozóně | Colonial Pipeline | Rafinerie v USA | Galveston Bay | Garyville | Otevření ekonomik | EEX | Analytické fórum | Zvýšené riziko | Riziko ztráty | Phil Flynn | Těžaři | Německé společnosti | API | Oslabení | Průměrné ceny benzínu | MNB | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Ruský ministr | Plány | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Dekarbonizace | Konkurence | Prodej | Mali | Rozhodnutí Číny | Graf akcie | CO2 | Nordstream 2 | Nordstream | Významné zprávy | Varianty koronaviru | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Technologie | Americký výrobce | Zvyšování těžby | Očekávaná data | Spojené arabské emiráty | Nvidia akcie | Zvýšení produkce | Rada guvernérů | Úřad pro hospodářskou soutěž | Americký trh | AI | Zotavování světové ekonomiky | Odvětví | Pokles poptávky | Varianta delta | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Příjmy z reklamy | Společný podnik | Bilion | Štěstí | Mateřská společnost | Vnější prostředí | Chování | Ovlivňování | Take-Two Interactive | Devon Energy | Phillips 66 | Continental Resources | Základní sazby | BioNTech | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Regulatorní prostředí | Prostor pro růst | Proočkovanost | Ranní glosa | Společnosti | Opatření | Dna | Hurikán Ida | Polská inflace | Rychlý růst | Platební síť | ANO | Uhlí | RBC | Puma | Plány na podporu ekonomiky | Ceny plynu | Rezervy ropy | Státní rezervy ropy | OANDA Edward Moya | Reakce centrální banky | Společnost AT&T | WarnerMedia | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Cenový šok | Energetická krize | Americký vládní Úřad pro energetické informace | České sazby | Automotive | Minulá výkonnost | Energetické krize | Zdražování energií | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Vysoké ceny | Statoil | Giphy | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Cena termínového kontraktu | Obilí | Pozornost | Ruská společnost | Zprostředkovatelé | Robert Habeck | Ruský prezident | Meta | Stephen Brennock | Meta Platforms | Společnost | Průmyslový sektor | Společnost JPMorgan | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Ropný šok | Lockdowny | TIM | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Omikron | Omicron | COVID-19 omikron | Varianta omikron | Broadcom | | CMA | Zlotý | Největší švýcarská banka | Rozšíření | Rostoucí inflace | Jestřábí Fed | Larry Summers | Názory na měnovou politiku | Jamal | Společnost China Mobile | PGNiG | Druhá největší světová ekonomika | Základní sazba | Vliv na ceny | Uniper | Čínská telekomunikační společnost | Miliardy USD | Kartel OPEC+ | Petr Lajsek | Facebook Ireland | Srí Lanka | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Diamant | Húsíové | Hry | Cena akcií společnosti | Allwyn | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Internetová televize | Royal Dutch | Objem prostředků | Společnost Allwyn | Napětí na Ukrajině | Spotřební zboží | Nový týden | Základní úrok | Rusko dnes | Silvergate Capital | Společnost Silvergate Capital | Björnar Tonhaugen | Období zvýšené inflace | Invaze na Ukrajinu | Ukrajinské síly | Separatisté | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Uvalené sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Lídři zemí EU | Boje na Ukrajině | Motivace | MWh | EUR/MWh | Velkoobchodní cena plynu | Zkapalněný zemní plyn | Internetová společnost Google | Společnost Google | MAAE | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Záporožská jaderná elektrárna | Invaze | Daniel Yergin | Narušení dodávek | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Společnost ExxonMobil | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Exxon Mobil (XOM) | Akcie Exxon Mobil (XOM) | Zákaz dovozu ruské ropy | Tlak na Rusko | Řetězec | Zlevňování ropy | Štěpení | Západní sankce | Světové produkce | Vývoz ruské ropy | Nákup ruské ropy | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Nord Stream 1 | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Vývoj ceny akcií PKN Orlen | Ceny akcií PKN Orlen | Ceny akcií PKN | Opatření v Číně | Verbální intervence | Závod na elektromobily | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Dodávky LNG | Ruský vicepremiér | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Utahování měnových politik | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Vyhlášení bankrotu | Zákonodárci | Zelenskyj | Dovoz ruské ropy | Miliardář Elon Musk | Embargo na ruskou ropu | Realitní sektor | Vedení ECB | Ruská federace | Cenu plynu | Cenový strop | Stav energetické nouze | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | European Energy Exchange | Centrum | Růžový diamant | Lulo Rose | Drahokam | Cenový strop na ruskou ropu | 787 Dreamliner | Dreamliner | Upozornění | Zákaz dovozu | Zpráva IEA | Současná situace | iPhone 14 | Odhad poptávky po ropě dle OPEC | Odhad poptávky po ropě | Ruské exporty | Rizikový faktor | Globální ropný trh | Těžba skupiny OPEC | Poptávková strana | Růst hlavních ekonomik | Klesající reálné příjmy | Reálné příjmy domácností | Klesající reálné příjmy domácností | Nástup elektromobility | Spalování ropy | Kapacita elektráren | Topné oleje | Inkaso deviz | OPEC Monthly Report | Investiční cíle | Společnost Sony | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Dovozce ruského plynu | Státní plynárenská společnost | Zasedání Rady guvernérů | Monarchie | Energetické komodity | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Daňové škrty | Baltic Pipe | Plynovod Baltic Pipe | Energetický trh | Arménie | Oliver Blume | Kryptoměnová burza FTX | Burza FTX | Douglas Diamond | Philip Dybvig | CFD (Rozdílové smlouvy) | Zajímavé příležitosti | Telekomunikační společnost | Globální energetická krize | Jaký je výhled? | Camelot | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Otevření ekonomiky | Událost roku | Motor Sič | Ukrnafta | Ukrtatnafta | Sam Bankman-Fried | Bankman-Fried | Powerball | Jackpot | Vysoké inflace | Konkurent | Ontario Teachers | Pension Plan | BlockFi | Ontario Teachers' Pension Plan | Výběry | Bali | Výrobci čipů | Společnost Genesis | Americká makléřská společnost | Makléřská společnost Genesis | CZ | Rafinerie | Strop na ruskou ropu | Půjčovna kryptoměn | Americká půjčovna kryptoměn | Půjčovna kryptoměn BlockFi | ReGas | Deutsche ReGas | Společnost Deutsche ReGas | Plovoucí terminál | Německý koncern | Koncern RWE | Výrobce sportovních vozů | TC Energy | Společnost TC Energy | Další růst úrokových sazeb | Zdanění mimořádných zisků | Omezení cen plynu | Gazprom Germania | Camelot LS Group | Camelot LS | Ruský export | Mega Millions | Produktovod | IKL | Produktovod IKL | Zásobování trhu s ropou | Zásobování trhu | Gazprom Export | Cena kukuřice | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Bulgargaz | Black Knight | Haísám Ghais | Odborník na ropný trh | Světová turistická organizace | Světová turistická organizace (UNWTO) | Šéf automobilky Tesla | Sony Interactive Entertainment | Sony Interactive | Sony Group | Bungie | Sdružení výrobců automobilů | Německá zajišťovna | Zajišťovna | Lídři zemí | Pojišťovna Generali | Belgická vláda | Grünheide | OneWeb | Eutelsat | Jackpot loterie | Ukrtransnafta | Global Blood Therapeutics | Americká sociální síť | Sociální síť Instagram | Albertsons | Zastropování ceny | Zastropování ceny plynu | Estée Lauder | Americká kosmetická společnost | Kosmetická společnost | Skupina Colt CZ | Skupina Colt | Skupina Colt CZ Group SE | Skupina Colt CZ Group | N7 Holding | N7 Holding Ltd. | Nejdůležitější události | Zakladatel FXstreet.cz | Zakladatel FXstreet | Dodávky ruské ropy | Media for Europe | Společnost Media for Europe | Media for Europe (MFE) | Výprodeje | Investiční inspirace | Inspirace pro rok 2023 | Prezident Biden | Cenoví hybatelé | Nejvýznamnější hybatelé cen | Hybatelé cen | Potenciální zhodnocení | Dlouhodobé vývoje | Velikost pohybů na ropě | Velikost pohybů | Aktuální průměrná velikost pohybů | Průměrná velikost pohybů | Důležití cenoví hybatelé | Investování do akcií v roce 2023 | Mezinárodní dohody | ChatGPT | Evropský plyn | Očekávaná recese | Válka | Očekávání pro rok | Světové poptávky | Vysoké úrokové sazby | Nižší produkce | Price Futures | Embargo na vývoz | Společnost Boeing | Velké problémy | Vice | Výhledy | Plovoucí LNG terminály | LNG terminály | Nižší ceny | DNO | Generativní AI | Aliance | Cena akcií společnosti Boeing | Hamás | Konflikt na Blízkém východě | Izraelský konflikt | Izraelsko-palestinský konflikt | Ozbrojený konflikt | Ozbrojený konflikt mezi Izraelem | Konflikt mezi Izraelem | Alexander Novak | Kryštof Míšek | Argos Capital | Nadšení | Skepse | Mimořádné situace | Eskalace | Shell a BP | Snížení cen | Možný scénář | Možnost poklesu | Dohody OPEC | Dohody OPEC+ | Dohoda OPEC | Dohoda OPEC+ | Soren Otto Simonsen | Inventor Chemical Tankers | Norské společnosti | ProCent | Rafinérie | Energetické zdroje | Boeing 737 | Letadla | Zpomalení globálního růstu | Capital | Zotavení | Řešení sporů | Sucha | Aktéři
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Ropný gigant Lukoil
Ropný institut
Ropný institut API
Ropný kartel
Ropný kartel OPEC
Ropný magnát
Ropný průmysl
Ropný šok
Ropný tanker
Ropný trend

Následující klíčová slova

Ropný zlom
Ropo
Ropovod
Ropovod Caspian Pipeline Consorcium
Ropovod Caspian Pipeline Consortium
Ropovod CPC
Ropovod Družba
Ropovodní síť
Ropovodní síť Evropy
Ropovod TAL
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít