Pondělí 23. listopad 2020 17:13
reklama
Capital.com
reklama
Capital.com
reklama
Capital.com

Na co potřebujeme VPS? A jak ho nastavit pro trading

Napsal:   Sekce: Trading

Někteří obchodníci čelí potřebě zahájit a otestovat nový Expert Advisor (EA). Měnový trh funguje 24 hodin denně, 5 dní v týdnu. Testování EA však může být problematické, pokud je hlavní počítač obsazený nebo není možné jej nechat dlouhodobě spuštěný.

Někteří řeší problém se spouštěním nových EA, nebo vytvořeného automatického obchodního systému na samostatných počítačích nebo noteboocích zakoupených pro tento účel. Tato varianta není k dispozici všem, protože s sebou nese další výdaje, které nejsou vždy opodstatněné.

Existuje spousta okamžiků, které mohou komplikovat práci a testování, od poruchy internetu až po výpadky elektrického proudu. Internetové připojení lze zdvojit prostřednictvím různých typů připojení. Lze také použít ochranu napájení.

Technologie každopádně nabízí mnohem jednodušší a pohodlnější způsob řešení problému - virtuální privátní server (VPS).


Co je VPS

VPS je v podstatě vzdálená plocha. Jinými slovy se jedná o počítač, který umožňuje instalovat potřebný obchodní software bez ohledu na hlavní počítač. Virtuální server má procesor, disk, RAM, i když je umístěn “na dálku” od uživatele ve speciálních datových centrech.

K VPS má uživatel přístup z jakéhokoli místa na světě a prostřednictvím jakéhokoli zařízení s připojením k internetu. Obchodník bude potřebovat jen jakýkoli zařízení s obrazovkou a zadáváním textu.

Datové centrum se zavazuje zajistit stabilní napájení virtuálního serveru a veškerou nezbytnou údržbu. Má v záloze alternativní zdroje elektrické energie a připojení k internet pro případ zásahu vyšší moci. To je proto, aby VPS fungoval hladce 24 hodin denně.


Typy VPS

V současné době jsou v nabídce placené i bezplatné verze VPS. Každá verze má své nevýhody a výhody. VPS lze použít ke spuštění několika obchodních terminálů a EA pro testování obchodů. Na server lze přistupovat z libovolného zařízení připojeného k internetu.

Za zmínku stojí, že pro přístup na server není vždy nutný počítač nebo notebook. Stejně dobře poslouží i smartphone nebo tablet. K provedení všech plánovaných akcí se stačí přihlásit na virtuální server. Po dokončení manipulací se obchodník může obrátit k jiným aktivitám.

VPS bude pracovat nezávisle tak dlouho, jak je to požadováno. Obchodník se může kdykoli přihlásit a ovládat spuštěné procesy.


Výhody VPS

Obchodník si může vybrat jednu z několika variant VPS. Různí obchodníci potřebují jinou velikost disku a RAM. Stabilita vašeho internetového připojení je irelevantní, protože samotné připojení serveru je stabilní. VPS se také vyznačuje vysokou rychlostí připojení k internetu, což je bezpochyby důležité pro fungování EA.

VPS je chráněn před výpadky elektřiny, což je také důležité, protože v případě výpadku napájení musí být mnoho procesů spuštěno od nuly. K serveru se přistupuje vzdáleně, což je výhodné, protože obchodník není omezen ani místem, ani časem. Spuštěný software a roboti mohou nezávisle pracovat ve dne i v noci, zatímco osobní počítač obchodníka je připraven k dalšímu použití, nebo může být dokonce vypnutý.

Server je navržen pro aktivní práci a umožňuje simultánní spuštění terminálu pod jedním přihlášením na VPS i osobním počítači trader, stejně jako práci s různými obchodními účty.

Jakmile najdete poskytovatele VPS, který odpovídá Vašim představám o ceně a o výkonu VPS, tak se stačí zaregistrovat a zaplatit. Brzy nato obdržíte:

 • přihlašovací údaje správce
 • heslo správce
 • RDP

Tyto údaje Vám umožní přihlásit se na Váš VPS a začít na něm pracovat dle potřeby. Mohou vypadat například takto:Jak připojit VPS k Windows

V této sekci Vám ukážeme, jak zprovoznit a připojit se k VPS v operačním systému Windows 10.

1. Vyberte Start - Programy - Standardní - Připojení ke vzdálené ploše. Bude pohodlné vytvořit si ikonu na ploše.


2. Spusťte vzdálenou plochu a zvolte Parametry. Vyplňte všechna pole v záložce “General”. Budete potřebovat některá data od svého poskytovatele VPS. Zadejte RDP do pole “Computer” a Přihlašovací jméno do pole “User Name”.


3. V záložce “Display” můžete nastavit barevné schéma a optimální velikost okna.


4. V záložce “Local Resources” nastavíte jak bude VPS používat zdroje a zařízení Vašeho osobního PC. Za normálních okolností můžete odstranit zaškrtnutí z pole Tiskárny. Naopak zaškrtněte políčko Schránka. Poté klikněte na “More…”


5. Pak byste měli zvolit místní disk používaný společně s VPS. Může to být pevný disk nebo připojitelné paměťové zařízení (např. flash pamět nebo přenosný HDD).


6. Záložka “Experience” umožňuje zvolit optimální rychlost připojení k internetu.


7. Poslední záložka “Advanced” vám ušetří čas později. U Ověření serveru můžete zaškrtnout Připojit a nevarovat mě.


8. Po kliknutí na tlačítko “Connect” budete muset zadat heslo správce (to jste obdrželi od Vašeho poskytovatele VPS).


9. Systém začne připojovat váš počítač k VPS. Na obrazovce se zobrazí připojovací okno.


10. Pokud jste systému během nastavení přikázali pamatovat si data účtu, pro další připojení bude stačit kliknout na Připojit (tj. nebudete znovu vyzváni k zadání hesla).

11. Ikonu VPS najdete v “Můj počítač”.

Tým RoboMarkets
info@robomarkets.cz
+420 800 088 482
https://www.robomarkets.cz/

Upozornění na rizika:

1.     Tento materiál a informace v něm obsažené slouží pouze pro informační účely a v žádném případě by neměly být považovány za poskytování investičního poradenství pro účely zákona o investičních společnostech 87 (I) 2017 Kyperské republiky, nebo jakoukoli jinou formu osobního poradenství nebo doporučení, která se týká určitých typů transakcí s určitými druhy finančních nástrojů.

2.     Minulá výkonnost není spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků nebo budoucího výkonu.

Hodnocení článku:
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Mýtus jménem demo účet
  Pročítám si různá fóra, různé články. Poslouchám, co kdo říká, čtu, co kdo píše a opakuje se to zas a znova. Znovu a znovu se dozvídám, že nejlepší způsob, jak se stát dobrým traderem je, zapnout si demo účet a na něm se všechno naučit. Je to prý nejlepší způsob, jak dosáhnout svého cíle.
 • Mýtus jménem spread
  Obchodování na finančních trzích obsahuje desítky, možná stovky nejrůznějších více, či méně důležitých součástí. Některé jsou docela neškodné, některé mohou být docela nebezpečné (jako třeba gapy) a u některých zbytečně přeceňujeme jejich důležitost a vliv na naše výsledky. A dokonce se občas stává, že právě jen je viníme z toho, že se nám nedaří. Jednou z takových věcí je spread.
 • Mýtus jménem superpočítač
  Abychom v jakékoliv činnosti lidského snažení mohli uspět, potřebujeme být dobře vybavení nejen intelektuálně, ale i technicky. Nejinak je tomu i v tradingu. Co je tedy pro úspěch v tom našem obchodování nutné, respektive dostatečné?
 • Mýtus o FOREXu jménem matematika
  Pamatuji si na to, když jsem se poprvé podíval na graf a viděl jsem, jak celý jeho pohyb je orámován čísly. Větší, menší, krátké, dlouhé, prostě všude číslovky. První, co mě tenkrát napadlo, byla matematika. Můj odvěký nepřítel, díky kterému jsem měl jako dítě mnoho problémů a starostí. Myslím, že za celou moji školní kariéru jsem dostal jen jednu jedničku z tohoto předmětu a to bylo za Pythagorovu větu. Pro všechny, kdo by si mohli myslet, že to bylo tím, že jsem se jen naučil její text, musím dodat - její obsah jsem skutečně i pochopil, takže ta jednička byla udělena zcela oprávněně.
 • Mýty a fakta o technické analýze
  O technické analýze se často mluví jako o sebenaplňujícím se proroctví. Nic přitom nemůže být vzdálenější od pravdy. Žijeme ve světě, který je založený na maximalizaci efektivity a snižování cen. Robotizace pracovních procesů, znovupoužitelné rakety či opouštění hotovosti. Jak to souvisí s technickou analýzou? Některé moderní vzorce a postupy jsou navzdory rychle se měnícímu světu stále s námi. Zřejmě na nich tedy něco bude!
 • M1 vstupy
  Tento blog je písany na žiadosť použivateľa Avatar ktorému sa budem snažiť plne vyhovieť v jeho požiadavke. Žiadal odo mňa aby som detailne popísal vstupy do trhu miesto "omáčky" ktorú pravidelne píšem a ktorá je dá sa povedať "nepodstatná". Teda z pohadu komentujúcich. Pre mńa práve psychológia a teória money- managmentu je najpodstatnejšou zložkou tradingu. Ak ale ostatný majú vstupy a výstupy z trhu za najpodstatnejšie tak detailne popíšem to ako som vstupoval a vystupoval v obchodoch z blogu minútové EUR/USD (čo si myslím bolo zjavne z ukážok obchodov). Dúfam že plne vyhoviem požiadavke pána Avatara.
 • Na americký dolar přichází korekce
  Více faktorů nám ukazuje, že dolarová hegemonie by si na chvíli mohla dát pauzu a byť nepřichází nějaká prudká změna trendu, je vidět, že dolaroví býci částečně vybírají tučně zisky z konce loňského roku.
 • Nabídka ropy je na historických maximech
  Ropa se prozatím drží na zvýšených úrovních, ale má zaděláno na výraznější korekci. Lze tak usuzovat z měsíčního reportu Mezinárodní energetické agentury (IEA), který poukázal na výrazný nárůst nabídky ropy na globálním trhu, která se dostala na rekordních 100 milionů barelů za den. Vyšší produkci zaznamenal především ropný kartel OPEC, kterému se podařilo více než vyrovnat sezonní propady od nečlenů kartelu. To vše uprostřed zhoršujícího se výhledu pro růst poptávky po ropě kvůli potencionálnímu zpomalení Indie a Číny.
 • Na co nezapomenout v těžkém období
  To, co se v současné době děje na finančních, komoditních i akciových trzích, je tak překotné a nepředvídatelné, že to leckoho může pohltit a částečně nebo i zcela mu zatemnit mozek. Adrenalin a překotnost událostí může kohokoliv z nás vykolejit ze zaběhnutého rytmu a přimět ho ke ztrátě sebekontroly. Nicméně to je v tradingu zničující. A tak se pokusím připomenout, jak důležité je mít nadhled sám nad sebou a jak je důležité uvědomit si několik věcí.
 • Na co potřebujeme brokery?
  V první řadě existuje standardní definice, která říká, že zprostředkovatel nebo třetí strana transakce dostává odměnu za poskytnuté služby. Odměna má obvykle podobu provize.
 • Na co se také dívám v historii grafů
  Obchodování na FOREXu má, jako jednu ze svých velkých výhod to, že je možné konfrontovat svoje myšlenky na budoucnost s tím, co se stalo v minulosti. Historické grafy jsou dobrým vodítkem pro budoucnost, i když samy o sobě nejsou zárukou očekávaného úspěchu. Všichni je používáme k backtestům, ale dá se v nich hledat i vodítko pro jednu konkrétní situaci.
 • Na čo myslieť pri obchodovaní kryptomien?
  Kryptomeny získavajú na trhu stále významnejšie postavenie a to aj napriek obrovskému pádu v roku 2018, z ktorého sa stále nezotavili, nevôli politikov a bankárov, mnohým ďalším problémom a z toho prameniacej všeobecnej nedôvere v kryptomeny. O svojej vlastnej digitálnej mene uvažuje stále viac veľkých firiem alebo štátov, nahradia niekedy kryptomeny peniaze ako ich poznáme dnes?
 • Na čo sa zamerať pri obchodovaní dát z amerického trhu práce?
  Prvé tri dni tohoto týždňa americký dolár agresívne posilňoval. Tento krátkodobý trend bol poháňaný pozitívnymi ekonomickými dátami, miernejším slovníkom americkej administratívy v súvislosti s provokáciami Severnej Kórei a očakávaním, že Trump môže prejavom o daňovej reforme prekvapiť. Vo štvrtok však Trump nepovedal nič prelomové a boli zverejnené slabšie výsledky FEDom preferovaného indikátora inflácie PCE, čo malo za následok ďalší výpredaj amerického doláru.
 • Naděje na podporu ekonomiky poslaly americké akcie prudce vzhůru
  Americký akciový trh má za sebou další extrémní týden, který díky prudkému posílení od úterý do čtvrtka (nejvýraznější třídenní rally od roku 1931) zajistil indexu S&P 500 růst o 10,21 %. To je nejlepší týdenní výsledek od března 2009 (Dow zaznamenal nejlepší týden dokonce od června 1938).
 • Nadcházející obchodní příležitosti na měnových párech EUR/USD a USD/JPY
  Růst měnového páru EUR/USD ukončilo pásmo rezistence a klesající trendová čára. USD/JPY tlačí na rezistenci nejvyššího časového rámce. Moje obchodní nastavení najdete v tomto blogu.
 • Nadcházející týden přinese fundamenty spíše druhé kategorie
  Zatímco v Evropě akciové indexy v minulém týdnu ztrácely, ve Spojených státech si i nadále drží své zisky, když Dow Jones balancuje na dosah svého historického maxima, ke kterému se pozvolna přibližuje také S&P500.
 • Nadišiel čas ísť s trendom
  V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.
 • Nad švédskou korunou se zatahuje
  Ke švédské koruně se v kontextu dluhové krize začali investoři stahovat jako k bezpečnému přístavu, protože byla z hlediska švédského vládního dluhu i potřeb financování považována za vysoce stabilní.
 • Nadvláda býků pokračuje, americké akcie jsou na rekordech
  Americký akciový index S&P 500 během uplynulého týdne několikrát posunul historické maximum, na denní bázi ale posiloval spíše mírně. Čtvrteční pokles tak způsobil, že si za rekordy ozdobený týden index připsal jen 0,08 %.
 • Na EUR/JPY sa buduje uptrend a iné obchodné príležitosti
  V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets webinare