Čtvrtek 09. květen 2024 13:25
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple trading AI
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster srovnani

Životní úroveň

img

Čeká nás stagflace a zamrzlý trh s byty, význam zlata poroste, říká Pavel Ryba

30.03.2022 Česko zřejmě čeká v dalším období zvyšování inflace, pokles hospodářského růstu, tedy takzvaná stagflace, a snížený zájem o nemovitosti v důsledku zvyšování úrokových sazeb. Trh s bydlením coby oblíbená oblast českých investorů tedy mírně zamrzne. Kvůli tomu dále poroste zájem o drahé kovy coby uchovatele hodnoty peněz, říká ve svém komentáři analytik Golden Gate CZ Pavel Ryba.
img

Přehled USD, EUR, GBP. V eurozóně se zvyšuje riziko stagflace

28.03.2022 Týdenní zpráva CAES naznačila několik trendů najednou, které budou pravděpodobně dominovat v krátkodobém výhledu. Za prvé, dolar přidal 4,6 miliardy do kumulativní dlouhé pozice. Za dva týdny byly výprodeje za 8 týdnů získány zpět a kurz dolaru je nyní nejvyšší od ledna.
C:\fakepath\trader-23032022-22-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.03.2022 1) Zítra se otevře moskevská burza i pro akcie. Stane se tak poprvé od 25. února, kdy došlo k uzavření parketu v důsledku ruské invaze na Ukrajinu a jejích ekonomických a sankčních dopadů. Takřka měsíční uzavření burzy kdekoli na světě je zcela ojedinělé. Například newyorská burza byla po útocích z 11. září, které se odehrály jen kousek od ní, zavřena pouze necelý týden.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Spotřebitelské ceny v Británii byly v únoru na novém 30letém maximu

23.03.2022 Spotřebitelské ceny v Británii v únoru podle očekávání dosáhly nového 30letého maxima. Míra Inflace vystoupila na 6,2 z únorových 5,5 procenta. Dnes to uvedl britský statistický úřad (ONS). Zvýšil se tak tlak na centrální banku a na vládu, aby ochránili spotřebitele před dopady vyšších cen na jejich životní úroveň.
img

Guvernér ČNB varuje před nejhlubším propadem životní úrovně lidí v ČR za třicet let. Spořící dluhopisy české vlády však letos i kvůli tomu vynesou až 12 procent ročně

20.03.2022 Guvernér České národní banky Jiří Rusnok dnes v Otázkách Václava Moravce uvedl, že letos očekává stagnaci české ekonomiky při propadu reálných mezd až o osm procent. Tato kombinace podle něj představuje mimořádný šok, jaký česká ekonomika v podstatě nezažila 30 let. V historii novodobé ČR těžko hledat rok, kdy by životní úroveň lidí poklesla tolik, jak má klesnout letos.
img

Fidelity International: Důsledkem konfliktu jsou stagflační tlaky a vyšší pravděpodobnost globální recese

04.03.2022 Oli Shakir-Khalil, investiční ředitel, Emerging Market Debt, Fidelity International: Události na Ukrajině otřásly světem a my myslíme na ty, kteří jsou postiženi probíhající humanitární krizí. Jaké jsou potenciální trvalé ekonomické, finanční a tržní dopady konfliktu a jejich důsledky pro trhy a portfolia dluhopisů rozvíjejících se trhů, případně co ale nedávný vývoj znamená pro globální ekonomiku a trhy s pevným výnosem? Dnes se budeme bavit o bezprostředních i potenciálně trvalých dopadech konfliktu ve sféře ekonomické, finanční i tržní nebo o důsledcích pro dluhopisové trhy a naše portfolia dluhopisů na rozvíjejících se trzích.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rubl je na rekordním minimu, Rusko zakazuje platby zahraničním investorům

02.03.2022 Ruský rubl dnes při obchodování v Moskvě klesl na rekordní minimum, dolar se tam prodával zhruba za 110 rublů. Akciový trh v Moskvě zůstává třetí den za sebou zavřený, finanční systém je pod tlakem západních sankcí uvalených na Moskvu za její invazi na Ukrajinu. Ruská centrální banka dnes navíc zakázala vyplatit kupony zahraničním investorům, kteří drží státní dluhopisy v rublech. Informovala o tom agentura Reuters.
img

Západ půjde po majetku ruských oligarchů. Sestaví zvláštní úderné týmy finančních specialistů, kteří se budou snažit zabavit jachty a paláce superboháčů, Putinových spojenců

27.02.2022 V tomto týdnu to ještě tak nevypadalo. Druhý nejbohatší Rus, Alexej Mordašov, jenž se momentálně plaví na jachtě za 11 miliard korun kolem Seychel, si soukromým tryskáčem bombardier odletěl „na skok“ do Moskvy. Na „koordinační schůzku“ ruského prezidenta Vladimira Putina s oligarchy. Do exotiky Indického oceánu se Mordašov vrátil ještě téhož dne. S tím však může být brzy konec.
C:\fakepath\trader-22022022-28-zm.jpeg

Analytička: Dopady sankcí na eurozónu se mohou blížit až jednomu procentu HDP

22.02.2022 Dopady sankcí vůči Rusku kvůli eskalaci krize na Ukrajině na ekonomiky eurozóny se mohou blížit až jednomu procentu HDP. Nejužší vazby s Ruskem mají, a tudíž nejohroženější země EU v tomto ohledu jsou Kypr a pobaltské státy. ČTK to řekla analytička Raiffeisenbank Helena Horská. Z pohledu sektorů jsou podle ní nejohroženější energeticky náročné sektory od hutí, po železárny, výrobu plastů a chemii.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská centrální banka podle očekávání zvýšila základní úrok na 9,5 procenta

11.02.2022 Ruská centrální banka dnes podle očekávání zvýšila svou základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 9,5 procenta. Ve svém oznámení také uvedla, že další zvýšení úroků může následovat. Náklady na úvěry se v Rusku zvyšují od loňského jara a jsou teď nejvyšší od března 2017.
img

Polovina Čechů, zhruba 4,5 milionu lidí, nemá dostatečné úspory. Během rekordní inflace letošního roku mohou velmi trpět, hrozí růst kriminality

16.01.2022 Celá polovina Čechů nemá dostatečné finanční úspory. Pokud by totiž přišli o svůj hlavní zdroj příjmu, vystačili by s úsporami pouze tři měsíce a méně. Což je nedostačující.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Miliony rodin v Británii čekají ekonomické potíže, varuje výzkumný ústav

29.12.2021 Miliony rodin v Británii čekají příští rok ekonomické potíže, které budou výsledkem vysokých plateb za energie, stagnace mezd a růstu daní. Ve své zprávě to dnes předpověděl analytický ústav Resolution Foundation, podle kterého lze v tomto smyslu hovořit o katastrofálním dopadu na životní úroveň. Ústav odhaduje, že v důsledku toho by se měly rodiny připravit na výpadek v příjmech v objemu 1200 liber (35.600 Kč) za rok.
img

Prezident Zeman střízlivě vyzdvihl klíčové problémy české ekonomiky, tedy zelenou agendu EU a nedostatečně stabilizované veřejné finance

26.12.2021 Prezident republiky Miloš Zeman hodnotil ve svém dnešním vánočním poselství ekonomické záležitosti střízlivě. Vyzdvižení takzvaného zeleného údělu jako klíčového nebezpečí letošního roku se sice může zdát přepjaté, nicméně celá zelená agenda EU skutečně má značný potenciál dlouhodobě podvázat výkon české ekonomiky a nepříznivě poznamenávat životní úroveň obyvatel ČR.
img

EU hazarduje, když chce s vytápěním budov plynem skoncovat už za necelých 20 let. Úporná snaha Bruselu o environmentální udržitelnost může Unii připravit o udržitelnost sociální

15.12.2021 Zemním plynem je v ČR plně či částečně vytápěno zhruba 1,6 milionu bytů. Rozšířenějším druhem energie k vytápění je již pouze teplo. V bytech rodinných domů pak plyn dominuje dokonce i nad teplem. Teplo se však vyrábí převážně opět z neobnovitelných zdrojů, jako je plyn a uhlí. Z plynu a z uhlí se vyrábí také podstatná část elektřiny, která s obnovitelnými zdroji energie a tuhými palivy představuje třetí až pátý nejrozšířenější druh energie k vytápění bytů v ČR.
img

Západu hrozí „druhý čínský šok“. Přesně před 20 lety Západ přijal Čínu do Světové obchodní organizace, a učinil tak svojí možná největší chybu vůbec

12.12.2021 Přesně před dvaceti lety učinil Západ podle mnohých možná svoji největší chybu vůbec. V čele s Washingtonem podpořil vstup Číny do Světové obchodní organizace (WTO). Členem se někdejší „dílna světa“ stala 11. prosince 2001. Vstup Západu způsobil šok, „čínský šok“, z něhož se dodnes nevzpamatoval.
C:\fakepath\trader-12112021-40-zm.jpg

Spotřebitelská důvěra v USA je nejnižší za deset let

12.11.2021 Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech počátkem listopadu klesla na nejnižší úroveň za deset let. Dnes to ukázal hojně sledovaný index Michiganské univerzity. Na vině je prudký nárůst spotřebitelských cen, který snižuje životní úroveň domácností. Ta je přitom prioritou amerického prezidenta Joea Bidena.
img

Češi si příští rok „utáhnou opasky“ dost možná nejvíce od 90. let. Více než šestiprocentní inflace zmírní zdražování realit, úrok na hypotékách totiž vylétne k úrovni pěti a více procent

09.11.2021 Proti polskému zlotému je koruna dnes nejsilnější v historii, i tak čeká Čechy ekonomicky jeden z nejobtížnějších roků novodobé historie. Jejich kupní síla bude klesat nebývalým tempem.
img

Dobře už bylo. Příští rok může kvůli vysoké inflaci znamenat největší náraz na peněženky Čechů od 90. let

07.11.2021 Vrcholné hospodářskopolitické instituce v ČR definitivně přestávají předpokládat, že nynější rapidní tuzemská inflace je pouze přechodnou záležitostí. Ministryně financí Alena Schillerová dnes uvedla, že v nové prognóze, kterou její úřad vydá v úterý, počítá pro příští rok s šestiprocentní průměrnou inflací.
img

Ministryně Schillerová: Tahle inflace nebude jen přechodná. V tom, že životní úroveň lidí v ČR půjde trvaleji dolů, se tentokrát shoduje s Českou národní bankou

07.11.2021 Vrcholné hospodářskopolitické instituce v ČR definitivně přestávají předpokládat, že nynější rapidní tuzemská inflace je pouze přechodnou záležitostí. Ministryně financí Alena Schillerová dnes uvedla, že v nové prognóze, kterou její úřad vydá v úterý, počítá pro příští rok s šestiprocentní průměrnou inflací.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská centrální banka výrazně zvýšila základní úrok - na 7,5 procenta

22.10.2021 Ruská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu o tři čtvrtě procentního bodu na 7,5 procenta. Je to více, než se očekávalo. Banka přistoupila ke zvýšení nákladů na úvěry v letošním roce už pošesté, a to kvůli trvale vysoké inflaci. Banka dnes v tiskové zprávě také naznačila, že by ve zvyšování úroků mohla pokračovat. Po překvapivě výrazném zvýšení základního úroku zpevnil i kurz ruského rublu.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí meziročně vzrostla o 10,5 procenta

12.09.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšil o 10,5 procenta, tedy nejprudším tempem od roku 2000. Uvedl to ruský statistický úřad ve své zpřesněné zprávě. Opravil tak svůj odhad z poloviny srpna, podle kterého růst činil 10,3 procenta.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka popáté v letošním roce zvýšila úrokové sazby

10.09.2021 Měnový výbor ruské centrální banky dnes zvýšil základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 6,75 procenta. Banka přistoupila ke zvýšení nákladů na úvěry v letošním roce již popáté kvůli trvale vysoké inflaci. V prohlášení zveřejněném na závěr zasedání výboru banka také naznačila, že by úroky mohly dále růst.
img

Investoři upínají pozornost na Varšavu. Jak se jí daří v porovnání s Prahou a Bratislavou?

19.08.2021 Varšava se v rámci metropolí zemí V4 stává čím dál zajímavější investiční lokalitou. Potvrzuje to i průzkum společnosti CBRE, podle kterého je právě hlavní město Polska nejpreferovanější volbou investorů zaměřujících se na realitní trh. Proč je tomu tak a proč se Varšava dostává v rámci zemí V4 do popředí investorského zájmu? V aktuální analýze se Eva Sadovská, analytička Wood & Company věnuje nejen ekonomické a životní úrovni, ale i vývoji na realitním trhu ve Varšavě, Praze, Bratislavě a Budapešti, tedy hlavních městech seskupení V4.
img

Afghánská ekonomika padá do propasti

17.08.2021 „Pravděpodobně budeme svědky umenšování západního vlivu na afghánskou ekonomiku. Prázdné místo zřejmě zaplní Čína a Rusko,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\forex-16082021-3.jpg

Co nám říkají klíčové makroekonomické ukazatele o stavu ekonomiky

16.08.2021 Jedním z přístupů k obchodování na Forexu je sledování makroekonomických ukazatelů. Jsou to reálná data vyhlašována v pravidelných intervalech a vypovídají o stavu ekonomiky. Tím pádem by také měli mít vypovídací hodnotu o síle/slabosti dané měny.
img

Česko je bohatší než Itálie nebo Španělsko, Češi jsou spokojenější než Francouzi či Britové. Na uplynulých více než třicet let budování tržní ekonomiky si lze připít podobně jako na jubileum jeho klíčového hybatele

18.06.2021 Už od konce 50. let bylo mnoha tuzemským ekonomům zřejmé, že centrální plánování je citelně méně efektivní než tržní ekonomika. Existovaly proto pokusy, jak prvky tržní ekonomiky alespoň zčásti začlenit do socialistického hospodářství. Zprvu však snahy narazily na ideologický odpor, jehož vyvrcholením byl vstup vojsk Varšavské smlouvy roku 1968. Opětovně tyto pokusy začaly ožívat v 70., ale zejména 80. letech. V druhé polovině 80. let už bylo naprosto zřetelné ohromné ekonomické a celospolečenské zaostávání socialistického tábora, takže v rámci přestavby se režim sám snažil začleňovat tržní prvky do neefektivní, nedostatkové socialistické ekonomiky. Svědčí o tom i proslulý projev předsedy KSČ Milouše Jakeše z července 1989, který pronesl v Červeném Hrádku. Jakeš lidovou mluvou poměrně dobře vystihl klíčový problém tehdejší ekonomiky a nutnost její zásadní reformy ve směru uvedení některých tržních principů.
C:\fakepath\r-19042021-lv.gif

Ruská ekonomika může podle ratingových agentur odolat i nejnovějším sankcím

19.04.2021 Ruská ekonomika je schopná odolat i nejnovějším ekonomickým sankcím. Otevřeny ale zůstávají dveře k uvalení dalších opatření týkajících se státního dluhu, což by mohlo přinést sankce s větším dopadem. Uvedly to dnes mezinárodní ratingové agentury.
img

Česko bude během tří lety ekonomicky výkonnější než Japonsko, prognózuje Mezinárodní měnový fond

18.04.2021 Už v roce 2024 by Česká republika měla být ekonomicky výkonnější než Japonsko. Vyplývá to z nejnovější, dubnové prognózy Mezinárodního měnového fondu. MMF počítá s tím, že za tři roky bude Česko vykazovat hrubý domácí produkt přepočtený ne jednoho obyvatele v paritě kupní síly měny celkem bezmála 44 389 dolarů. Japonsko v té době bude vykazovat hodnotu téhož ukazatele čítající jen necelých 43 912 dolarů (viz graf níže).
img

Proč by vyšší firemní daně v USA neměly investory příliš trápit

09.04.2021 V loňském supervolebním roce vyhráli v USA demokraté na plné čáře. Mají svého prezidenta v Bílém domě a ovládli rovněž Kongres. Demokraté jsou známí zastánci větších státních zásahů do ekonomiky, a proto také prezident Joe Biden nyní představil ambiciózní investiční plán ve výši dvou bilionů dolarů na zlepšení veřejné infrastruktury. Někdo to ale musí zaplatit. Peníze na investice chce současná administrativa získat i zvýšením firemních daní. Měli by se investoři obávat nižších zisků?
img

Praha bohatne mnohem rychleji než Bratislava, rozdíl je teď nejvyšší v tomto tisíciletí. Česká metropole je díky brexitu třetím nejbohatším místem EU

14.03.2021 Praha je třetím nejbohatším regionem Evropské unie. Vyplývá to z nejnovějších údajů Eurostatu, které úřad zveřejnil. Hrubý domácí produkt na obyvatele vyjádřený ve standardu kupní síly, který umožňuje mezinárodní srovnání, činil v české metropoli v roce 2019 celkem 205 procent průměru Evropské unie. Lépe už na tom bylo jen Lucembursko s 260 procenty průměru EU a jižní část Irska s 240 procenty. Praha se na třetím místě ocitá v oficiální statistice Eurostatu historicky poprvé, neboť ta už v důsledku loňského brexitu nezahrnuje oblast Londýna. Vnitřní část britské metropole se před brexitem pravidelně umisťovala před Prahou.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD: Vlády by při řešení koronavirové krize neměly zvyšovat daně

05.03.2021 Vlády by se při řešení koronavirové krize měly vyhýbat zvyšování daní. Uvedla to včera podle agentury Reuters Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Učinila tak den poté, co Británie ohlásila záměr zvýšit sazbu daně z příjmu právnických osob.
img

Eurostat: Praha je třetím nejbohatším regionem Evropské unie

04.03.2021 Praha je třetím nejbohatším regionem Evropské unie. Vyplývá to z nejnovějších údajů Eurostatu, které úřad zveřejnil včera. Hrubý domácí produkt na obyvatele vyjádřený ve standardu kupní síly, který umožňuje mezinárodní srovnání, činil v české metropoli v roce 2019 celkem 205 procent průměru Evropské unie. Lépe už na tom bylo jen Lucembursko s 260 procenty průměru EU a jižní část Irska s 240 procenty.
img

Visegrádská „čtyřka“ po 30 letech: posun od ekonomiky k politice

15.02.2021 Země Visegrádské trojky se hned po podpisu 15. února 1991 musely soustředit na podporu svých ekonomik, prioritu měly Polsko, Československo a Maďarsko stejnou: přiblížit se co nejrychleji životní úrovní k „západu“. Před 30 lety dosahovaly středoevropské ekonomiky pouze pětiny až třetiny úrovně západní Evropy. Tento cíl se všem čtyřem zemím podařilo docílit, jak ukazují srovnávací data ve studii CapitalPanda, když země ‚Visegrádu‘ dosahují přes 70–90 % úrovně průměru EU.
img

Potraviny v Česku zdražují nejrychleji za více než třináct let. Pro vládní politiky je to další špatná zpráva

12.02.2021 Kilogram vepřové pečeně zdražil mezi prosincem a lednem o 10,70 kč. Polotučné mléko o skoro korunu. Máslo v přepočtu na kilogram bylo oproti prosinci dražší o bezmála čtyři koruny. Výsledkem toho všeho je nejprudší meziměsíční cen potravin a nealkoholických nápojů za posledních více než třináct let. V lednu 2021 totiž potraviny a nealkoholické nápoje meziměsíčně zdražily o 3,1 procenta. V tomto miléniu zdražily výrazněji jen jednou, a to právě před více než třinácti lety, v listopadu 2007, kdy z měsíce na měsíc poskočily o rovná čtyři procenta.
img

Češi čelí nepříjemně vysokému růst cen i letos, a to potravin, zeleniny či brambor. Stoupají také ceny v průmyslu, roste pravděpodobnost, že ČNB zvýší úroky už letos

12.02.2021 Spotřebitelské ceny v lednu v ČR rostly výrazně více, než se čekalo. Meziroční inflace dosáhla úrovně 2,2 procenta, takže oproti prosinci zvolnila jen o desetinku procentního bodu. Česká národní banka přitom ve své aktuální prognóze počítá s inflací 1,7 procenta. Stejnou úroveň inflace předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů čeští i mezinárodní analytici oslovení agenturou Bloomberg. Klíčovým důvodem rychlejší než předpokládané inflace je poměrně výrazný růst cen potravin, zejména pak zeleniny, ale také alkoholu a tabáku. Ceny zeleniny a například i brambor vzrostly mezi prosincem 2020 a lednem 2021 o více než deset procent. O takřka deset procent byly meziměsíčně dražší také vajíčka. Lednový vývoj cen potravin v ČR zapadá do globálního vývoje jejich cen, neboť ty podle údajů Organizace OSN pro výživu a zemědělství v lednu rostly nejvýrazněji od července 2014. Ve světě zdražuje hlavně obilí, cukr a rostlinný olej. Za globálním růstem cen potravin stojí kombinace rapdině se zvyšující poptávky v zemích typu Číny, které se zotavují po loňském pandemickém šoku, a slabší úrody, například cukrovky v EU. V meziročním pohledu se pak specificky v ČR projevilo loňské poměrně citelné zvýšení spotřební daně na lihoviny a tabák. Takže alkohol a právě i tabák zdražovaly v lednu meziročně opět o bezmála deset procent.
img

Máme se lépe, než si myslíme

04.02.2021 „Z dlouhodobých trendů je zřejmé, že výrazně narůstá kvalita života drtivé většiny lidí na celém světě. Na tom nic nezmění ani pandemie koronaviru, která sice poškodila globální ekonomiku, ale její negativní projevy budou mít pouze dočasný charakter,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Inflace je pod kontrolou. Lidé si však připlatí za cigarety a benzín

13.01.2021 „V roce 2021 se Češi dočkají pomalejšího růstu cen než v loňském roce. Navíc díky nižšímu zdanění práce budou mít více peněz v peněženkách. Díky tomu bude v naší zemi narůstat životní úroveň lidí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Cena bitcoinu se přes víkend propadla o zhruba 200 tisíc korun, investoři vybírají zisky

11.01.2021 Nejrozšířenější kryptoměna světa, bitcoin, má za sebou dramatický cenový pokles. Ještě v pátek se prodávala až za takřka 900 tisíc korun. V pondělí ráno se však cena jednoho bitcoinu propadla až pod 700 tisíc korun, tedy o zhruba 200 tisíc korun oproti pátečnímu maximu.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

OECD: Předkrizové úrovně dosáhne ekonomika ČR na konci 2022

04.12.2020 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) očekává, že oživení české ekonomiky bude pomalé a ekonomika dosáhne předkrizové úrovně ke konci roku 2022. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl generální tajemník Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) Ángel Gurría v rámci představení pravidelného hodnocení české ekonomiky.
img

Anketu Českých 100 nejlepších i letos vyhrála Škoda Auto

27.11.2020 Soutěž Českých 100 nejlepších po jedenácté vyhrála společnost Škoda Auto. Na dalších dvou místech se stejně jako loni umístily energetická společnost ČEZ a pojišťovna Kooperativa. O výsledcích 25. ročníku soutěže dnes ČTK informovala společnost Comenius, která soutěž pořádá.
img

Turecká lira padá do propasti

06.11.2020 „Společnost Goldman Sachs odhadla, že Turecko v letošním roce utratilo 101 miliard dolarů na podporu své měny. Ani to však turecké měně nepomohlo. Turci přestávají své domácí měně věřit a raději nakupují zahraniční měny a zlato. V těchto aktivech již nashromáždili rekordních 221 miliard dolarů,“ říká hlavní ekonom Štěpán Křeček.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (26.10.2020)

26.10.2020 Minulý týden došlo na měnovém páru EUR/USD k úspěšnému obchodu, na který jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Eurodolar totiž prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž se vyplnil long obchod, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji ke slušnému zisku!
C:\fakepath\top-22102020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.10.2020 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo pod nulou. Mírně v plusu se udržel jenom trh v Hongkongu. Investoři vstřebávali zhoršení výhledu regionu ze strany Mezinárodního měnového fondu (MMF).
C:\fakepath\Německo2.jpg

Spotřebitelská důvěra v Německu klesla více, než se čekalo

22.10.2020 Spotřebitelská důvěra v Německu klesla kvůli druhé vlně koronaviru více, než se čekalo. Množící se případy nákazy přiměly Němce otevírat peněženky s větším rozmyslem, mnozí se obávají infekce nebo dopadů krize na svou životní úroveň. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů institutu GfK.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Berlín: Práce na jednotě Německa nekončí, zemi se ale daří

16.09.2020 Ani 30 let po znovusjednocení Německa není země tam, kde by chtěla být, východu se ale hospodářsky daří a překonává i řadu regionů ve Francii, Polsku nebo České republice. K vládní výroční zprávě o stavu německé jednoty to dnes prohlásil vládní zmocněnec pro nové spolkové země Marco Wanderwitz. Za rostoucí problém východu Německa označil pravicový extremismus, který vláda podle něj nebrala dost vážně.
img

Zaměstnanci se mají hůře. Reálná výše mezd poklesla

03.09.2020 „Zaměstnanci se bojí o práci a přestávají žádat zaměstnavatele o zvyšování mezd. Spotřebitelské ceny však rychle narůstají, což v konečném důsledku znamená, že si zaměstnanci mohou ze svých mezd koupit méně zboží a služeb,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

České domácnosti se stále více zadlužují

31.08.2020 „Vzdělávací systém by se měl více zaměřit na finanční gramotnost, tak aby nedocházelo k zadlužování mladých lidí skrze spotřebitelské úvěry s vysokými úrokovými sazbami. Negativní úlohu sehrávají sociální sítě, které v mladých lidech vyvolávají finančně nákladné touhy vedoucí k jejich zadlužování,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

„Sekera“ dalších minimálně 90 miliard korun do rozpočtu. To je výsledek dnes oznámeného zrušení superhrubé mzdy a zavedení jednorázového příspěvku pro důchodce

28.08.2020 Vláda se dnes rozhodla pro zrušení superhrubé mzdy a zavedení dvou sazeb daně z hrubé mzdy. Záměr ještě musí projít parlamentem. Pokud se tak stane, většina zaměstnanců si polepší. Například zaměstnanec, který pobírá průměrnou mzdu letošního prvního čtvrtletí, 34 077 korun, by po změně bral v čistém nikoli 25 559 korun měsíčně jako nyní, ale 27 280 korun. Za celý rok by si tak polepšil o 20 736 korun.
img

Zrušení superhrubé mzdy a zavedení rouškovného zřejmě bude vítězstvím vládních stran, prohrou ekonomiky jako celku a její budoucnosti

28.08.2020 Vláda dnes odpoledne podle všeho oznámí, jak změní daň z příjmu a v jaké podobě rozdělí důchodcům peníze v podobě takzvaného rouškovného.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD: Ekonomika členských zemí ve 2. čtvrtletí rekordně klesla

26.08.2020 Hrubý domácí produkt (HDP) v členských zemích Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) se v letošním druhém čtvrtletí v důsledku koronavirové krize propadl oproti předchozím třem měsícům o rekordních 9,8 procenta. Uvedla to dnes OECD na základě předběžných odhadů.
img

Ministryně Maláčová si „rouškovným“ nesystémově kupuje voliče, a s ní i celá vláda. Na důchodovou reformu, tedy systémové řešení, se raději nikdo ani neptejme

23.08.2020 Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová podle svých včerejších slov zítra předloží návrh na jednorázový bonus pro důchodce 6000 korun. O vládou zvažovaném jednorázovém příspěvku 5000 nebo 6000 korun pro důchodce v mluvil včera v tisku i premiér Andrej Babiš.
img

Nejlepší čínské akcie a ETF v roce 2020

05.08.2020 Při slovním spojení „investování v Číně“ stále mnoho investorů cítí mrazení v zádech. Obrovská země s obrovskou ekonomikou, která navzdory částečnému otevření ekonomiky svobodnému trhu, je stále matoucí, netransparentní a především kontrolovaná. Čínské firmy přitom nabízejí velmi zajímavé možnosti k investování.
img

Životní úroveň Rusů strmě klesá

24.07.2020 „Ruská ekonomika trpí kvůli výraznému meziročnímu snížení cen ropy a zemního plynu. Hodnota rublu se prudce propadla a ceny většiny zboží v ruských obchodech narůstají. V důsledku tohoto vývoje klesá životní úroveň většiny Rusů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Nejlepší čínské akcie a ETF v roce 2020

14.03.2020 Při slovním spojení „investování v Číně“ stále mnoho investorů cítí mrazení v zádech. Obrovská země s obrovskou ekonomikou, která navzdory částečnému otevření ekonomiky svobodnému trhu, je stále matoucí, netransparentní a především kontrolovaná.
usa 14122014-3.png

Produktivita práce v USA ve 3Q rostla

03.11.2016 Produktivita práce ve Spojených státech se ve třetím čtvrtletí zvýšila proti předchozím třem měsícům o 3,1 procenta, což je nejvyšší růst za poslední dva roky. V předchozích třech čtvrtletích se naopak snižovala. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo americké ministerstvo práce.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Money management | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Expert | Akciové indexy | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | GBP/JPY | Nasdaq | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní plán | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Spekulace | Ropa Brent | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Podílové fondy | Private equity | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnový trh | Investujeme | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Burza | CEO | CFD | CFTC | CME | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Nesoulad | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dolarový index | ECB | ERM | ERM II | Ekonomika | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Large Cap | Forex trader | Fundamentální zprávy | Futures | G7 | Gap | IFO index | IPO | ISIN | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční horizont | Investor | Investování | Kapitalový výnos | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | Kurzové riziko | Long | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Margin | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Fondy kvalifikovaných investorů | Platební bilance | Platforma | Podílový fond | Poplatek | Pozice | Produktivita práce | Prémie | Rally | Rating | Ratingová agentura | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Spread | Stagflace | Support | Swap | Swiss | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Maturity | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | Nomura | Goldman Sachs | Evropa | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Bank of America | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Singapurský dolar | Čínské akcie | Investoři | Fond | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | EU | Finanční sektor | Aukce | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Makroekonomická data | Zisk | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Dluhopisové trhy | Sázka | Kurz dolaru | Zkušenosti | Deprese | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | Credit Suisse | ČSOB | Deloitte | Golden Gate | Investiční produkty | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Daňové ráje | Hedgeové fondy | Makro | Index cen | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Conseq | Devizové intervence | LYNX | Akcenta | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Colosseum | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | GBPJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | BH Securities | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Capital Markets | Cena | Čínská měna | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Devizové kurzy | Devizové rezervy ČNB | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika aktuálně | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Ruska | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index PMI | Index S&P 500 | Instrument | Investice do drahých kovů | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční plán | Investing | Investování do akcií | Irsko | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak získat peníze | Jeden dolar | Jedno euro | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Kurz dolarů | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Manuál | Market | Markets | Měnová krize | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | NewYorská burza | Obchodníci s cennými papíry | Online obchodování | Oslabení koruny | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Ratingové hodnocení | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Signály | Spořící účet | Státní dluh | Státní dluhopisy | Shares | SWIFT | Švýcarské banky | Trh nemovitostí | Trh | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj inflace | Zahraniční měny | Země EU | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | ROIC | CNBC | DXY | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Akontace | Andrej Babiš | BIC | CEE | Čistý dluh | Indie | Měď | Ministerstvo financí | Průměrování | Redukce | ROCE | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | WSJ | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Paul Krugman | Investiční analytik | Zhodnocení kapitálu | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | Know-how | Cukr | Vzdělání | Frustrace | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Currency | Dividendové akcie | Investment | Markit | Unicredit | Rabobank | CNN | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Oxford Economics | CME Group | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | DIW | Investing.com | NATO | PwC | BBC | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Brazílie | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Finanční systém | Finanční gramotnost | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Ministr financí | Panama papers | Hospodářské výsledky | Creditas | Renminbi | Finanční centrum | Evropské banky | Velcí obchodníci | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | KBC | BlackRock | Znalost | Příprava | Přehled | Klid | Jádrový index | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Cena cukru | Bankovnictví | Referendum | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Golden Gate CZ | Německý ústavní soud | Forbes | Kolísání trhu | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Mezinárodní ratingové agentury | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Economist | Economic | Inflační tlaky | Akcie v USA | Členství v EU | Měnová autorita | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | Broker Trust | Realitní trh | Velké banky | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Die Welt | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Britský ministr financí | Fitch Ratings | Odchod z Evropské unie | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Alibaba | Propad | Bělorusko | Handelsblatt | Kryptoměny | TradingView | Citi | S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Makroekonomické analýzy | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení koruny | Dnešní údaje | Evropský trh | Nejistota | Unipetrol | Světové finanční krize | Zasedání Bank of England | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | CySEC | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Šéf společnosti | Baidu | Blockchain | Tesla | Nákupní signál | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Globální krize | Bankéři | Britská vláda | Americké akciové trhy | Mzdy | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Predikce | Ekonomická situace | Světový obchod | Hospodářská situace | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Zisky firem | Finanční ústav | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Výběr zisků | Výnosy | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Ekonomické údaje | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Čistý příjem | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ExxonMobil | Finanční domy | Údaje o inflaci | Alphabet | ČTK | Investice v Číně | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Rozjednané prodeje domů | Bilance Fedu | Členské země EU | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Ekonomická nálada | Devizy | MUFG | Generali Investments | Ruské akcie | Swiss Life Select | Inflace ve světě | BHS | Bancor | Breakout Trader | Obchodování ETF | Investiční firmy | Americký akciový trh | Vladimír Pikora | Dostupnější peníze | Technologie blockchain | Obchodování s termínovými kontrakty | Jerome Powell | MiFID II | LYNX Trading | Ray Dalio | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | NEST | ČSOB Bohatství | RoboMarkets | Lithium | Bitcoinová bublina | Jak fungují akcie | EUR/RUB | Conseq Investment Management | Kobalt | Wood & Company | Cena bitcoinu | Složené úročení | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Obchodní války | FinTech | Investování do ETF | Analytik Raiffeisenbank | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Spoření na důchod | Přijetí eura | Podniky | Silný americký dolar | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | Objem obchodování | CSI 300 | Turecké liry | Krize v Turecku | Volný kapitál | Ekonomické krize | Graf indexu | Kvalifikovaní investoři | Ether | Posílení rublu | Poptávka po dolaru | HKD | Výnosy USD | Nové peníze | Použití finanční páky | NIESR | Mileniálové | Stavební spoření | Americké volby | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Cena plynu | Brexitová dohoda | Long obchod | Předpovědi Saxo Bank | Růst úrokových sazeb | Daňové úlevy | Průzkum společnosti | Zvyšování úroků | Růst zisků | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Pohyby na trzích | Index spotřebitelské důvěry | Jednotná měna | Veřejný dluh | Nejbohatší lidé | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Cíl ČNB | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Majetek | The Wall Street Journal | Růst dolaru | Nemovitostní trh | Sazby ČNB | DBS | Obchodní rozhodnutí | Ceny zemního plynu | Mezinárodní investoři | Investiční platforma Portu | Zvýšení sazeb | Začínající obchodníci | Akcie herních vývojářů | MUFG Bank | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Harris Financial | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Pokles sazeb | Ceny pohonných hmot | Pokles kurzu | Tencent Holdings | Vyšší mzdy | Společná měna | Riziko recese | Token | Americké společnosti | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | Akcie a ETF | Biotechnologické akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | Pokles úroků | Výnosové křivky | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Bohatí | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Nejlidnatější země světa | Pohonné hmoty | Alan Greenspan | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Finanční situace | UCITS | Růst podnikatelské aktivity | Snížení daní | Dolarové likvidity | iShares | Tuzemské banky | ESG | Český HDP | Čas jsou peníze | Investujte do akcií | Akcie roku | Nízká nezaměstnanost | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Hypotéky v Česku | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Hospodářské krize | McKinsey | Digitalizace | New Deal | Automobilky | Analytik GfK | Čistý zisk | Investment Management | Rozpočet | Hazard | Deficit | Investiční skupina | Německá vláda | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Jakub Seidler | Medvědí signál | Objem | Evropské firmy | Dvojitý vrchol | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Nové kvantitativní uvolňování | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Statistické údaje | Nobelovy ceny za ekonomii | Vyšší volatilita | Přijmout euro | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Snižování úroků | Inflace v USA | ČSÚ | Ekonomika ČR | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Předseda představenstva | Firma | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Global Markets | BAT | Parlamentní volby | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | USA a Čína | Obchodní záměr | Týdenní zpráva | Ceny v průmyslu | Růst cen | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Důchodový systém | Ekologie | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Růst světové ekonomiky | Rozvoj umělé inteligence | Statistici | Čínský prezident | Největší pokles | ICU | Ukrajina | Clearstream | Příliv investic | Lagardeová | Si Ťin-pching | Labouristé | Amazon | Fixed income | Nízké úrokové sazby | Reálné zhodnocení | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Průzkumy | Legislativa | Blahobyt | Federální rezervní banka | Americká data | 5G | Finanční rezervy | Naše ekonomika | Růst české ekonomiky | Helena Horská | Ekonomka | Zveřejněná data | Financovat | SMA | Předpovědi | Šokující předpovědi | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Ceny výrobců | Průmysl | Mzdový nárůst | Radim Krejčí | Společnost ČEZ | Rozpočet na rok 2020 | Důchodové systémy | PLN | Na burze | Historické události | Propouštění | Dnešní data | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Rostoucí náklady | Ceny potravin | Důsledky krize | Rozvoj | Špatná nálada | Stavebnictví | Paul Volcker | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Rostoucí mzdy | Nízká inflace | Sociální sítě | Klíčové problémy | Problémy | Britové | Finanční ztráty | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Pojišťovny | Ekonomická recese | Nejnovější údaje o inflaci | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Konzervativní strana | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Výsledek voleb | Výsledek voleb ve Francii | Charles Michel | Plyn | Nálada | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Globální ekonomické zpomalení | Prohlášení | Moskva | Časopis Forbes | Nord Stream | Ústavní soud | Škoda Auto | Míra | Jaderné elektrárny | Ceny stavebních prací | Úroky | Investiční aktivity | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Hypoteční trh | Důchod | Předseda | Investujte | Modelový příklad | Nabídka a poptávka | Kupní síla | Automobil | Ředitelka | xStation5 | Tým RoboMarkets | Andrew Bailey | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Bydlení | Ipsos | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | EY | Ztráta | Úbytek | NERV | Počet investorů | Nejlepší akcie | SPD | Stratég | Miliardy korun | Cena pšenice | Zasedání měnového výboru | Peking | Investiční platformy | Investiční ředitel | Schodek státního rozpočtu | Obchodní podmínky | Investiční aktivita | Zvýšení inflace | Prodej automobilů | Američané | Hospodářské recese | Inovace | List Financial Times | Americké dolary | Miliardy eur | Budování tržní ekonomiky | Ekonomické sankce | Von der Leyenová | Sezónnost | Budoucnost | OX Capital Markets Ltd | Ifo | Experti | Zemědělství | Poradenství | Mzdová dynamika | Vliv na investice | Spotřební koš | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Tuzemská inflace | Proinflační | Tržby obchodníků | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Rozpočtový přebytek | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Zpevňování koruny | Kryptoměny bitcoin | Cenové tlaky | Inflace v Rusku | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Nájemné v Česku | Nájemné | Nájmy | Velké firmy | Ceny energií | Zamyšlení | Prognózy ČNB | Komunikace | HN | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Macron | Trump | Čínské indexy | Chudoba | Prezident | Nejnovější údaje | Obchodní vztahy | Trhy | Ursula von der Leyenová | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | Šíření koronaviru | Koruna oslabuje | Ratingová agentura Fitch | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Závislosti na Číně | Ukončení intervencí | České měny | Finance Group | Důchody | Nejvýraznější pokles | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Vstupy | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Akcie v roce 2020 | Akcie CK Hutchison | Geopolitické dění | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Platit daně | Daň z příjmu | Rosstat | Deník The Wall Street Journal | Čínská továrna | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Měnový výbor ruské centrální banky | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Spořicí produkty | Americké banky | Průměrná cena | Britský statistický úřad | Medvědi | Nejlepší biotechnologické akcie | Inflace v lednu | KBC Asset Management | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Největší švýcarské banky | Investiční portfolia | Prudký propad | Investice do realit | Střední podniky | Šíření koronavirové nákazy | Výhled růstu globální ekonomiky | Šéfka ECB | Průměrná mzda v ČR | Průměrná mzda | Stabilita | Jižní Korea | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Hospodářská politika | Nižší sazby | Šok | Michel Barnier | Mzda v ČR | Mzda | Mediánová mzda | Guru | Výkyvy | Současná cena | Aktuální Price Action | WP | Rishi Sunak | Technická recese | Nejrozšířenější kryptoměna | Měnový výbor ECB | Program nákupu aktiv | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Profitovat | Čínský růst | Zadlužení čínské ekonomiky | Řízení čínských společností | Čínští technologičtí giganti | Technologičtí giganti | Nejdůležitější čínské indexy | Shenzhen Composite | Akcie Beijing Capital International Airport | Beijing Capital International Airport | Akcie Tencent | Tencent | CK Hutchison | Akcie Dongfeng Motor | Dongfeng Motor | Akcie Kweichow Moutai | Kweichow Moutai | CSI China ETF | CSI China | MSCI China | MSCI China ETF | ishares China | ishares China ETF | China ETF | Vládní představitelé | Další vývoj | Armageddon | Restriktivní opatření | Mimořádné kroky | Stimuly | Brusel | Pokles HDP | Fiskální politiky | Kabinet | Moore Czech Republic | Zrychlení inflace | Klíčový ukazatel | Šíření viru | Dnešní čísla | Inflace v EU | Nákupy aktiv | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Výkon světové ekonomiky | Onemocnění | Bilion dolarů | Prodeje domů | Příležitosti k nákupu | Milton Friedman | Vyplácet dividendy | Algoritmy | Daňové povinnosti | Hlavní centrální banky | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Škoda | LinkedIn | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Posílení amerického dolaru | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Úřad práce | Zdraví ekonomiky | Spoření | Politická rozhodnutí | Graf dne | Pojišťovací společnosti | Další růst | Růst | Hospodářská činnost | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Signál | Index spotřebitelské nálady | Americká banka | Instituty | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | Ángel Gurría | Spotřebitelská důvěra v USA | České vlády | Výroba automobilů | Allianz | Ministryně financí Alena Schillerová | Ceny elektřiny | Živobytí | Bulharsko | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Riziko inflace | Ekonomiky | Dluhové potíže | Potenciál pro růst | Slovensko | Války | EGAP | Schodek | Poradce | Organizace | Tencent (700) | Akcie Tencent (700) | Realitní bubliny | Růst nezaměstnanosti | Futures na akcie | Deficit veřejných financí | Hrubý domácí produkt země | Závislost | Sláva | Práce | Zelené energie | Autoprůmysl | Podíl na trhu | Údaje | DPH | Pojišťovna | Spotřebitelské úvěry | Společnost Saxo Bank | Sociální nepokoje | Prezident Vladimir Putin | Nezaměstnanost v březnu | Ministři | Nemovitosti v ČR | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Životní styl | Jana Mücková | Celková inflace | Technické problémy | Výpadky | Emitenti | Česká ekonomika letos | Více peněz | US Bancorp | WELL | Majitel | Úspory | Ekonomika padá | Statistiky | Americké univerzity | Rozvíjející se země | Vládnoucí strana | Nejvyšší deficit | Zhodnocování peněz | Madrid | Analytik ČSOB | Současný propad | Finanční pomoc | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Selský rozum | Debata | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Investiční tituly | Posílení | Sociální napětí | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Joe Biden | Lucembursko | Americké státy | Data z trhu práce | Cenový pokles | Cenový propad | Cestování | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Ministerstvo hospodářství | Osobní výdaje | BCM | Energetická společnost | Finanční polštář | Zaměstnanci | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Růst výnosů | Soud | Karlsruhe | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Petrochemická společnost | Richard Siuda | Justice | Pokles ekonomické aktivity | Zadlužení | Bezpečnost | Rezervní měny | Ekonomické výhody | Šéfka EK | Zveřejněné údaje | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Oživení české ekonomiky | Dopad krize | Členské státy | Míra inflace v dubnu | Ceny zeleniny | Členské země | Technologický pokrok | RBI | T-Mobile | Auta | Vývoj ekonomiky | Velké ekonomiky | Konsorcium | Sektor služeb | CL | Zbytečné regulace | Zhodnotit své peníze | Důvěra spotřebitelů | Velikost fondu | Podnikatelské aktivity | Předsedkyně Evropské komise | Umělé inteligence | Investment management | Inflace v Turecku | Ztráty zaměstnání | JDE | Unie | ČR | Tempo růstu HDP | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Alexej Mordašov | iShares China Large Cap UCITS ETF | Nissan | Václav Klaus | Bývalý prezident | Plán Evropské komise | Ruské úřady | Nová prognóza | Vedení společnosti | Zvyšování mezd | Čínská poptávka | Kvalitní akcie | Rekordní nárůst | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Býčí trend | Tchaj-wan | Tempo poklesu | Rekordní pokles | Zpomalení inflace | Největší světová ekonomika | Michael Gove | Oklahoma | Investice do infrastruktury | Hospodářský propad | CapitalPanda | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | BCM Begin Capital Markets CY | OX Capital Markets | Jozo Perić | Agrofert | Splasknutí bubliny | Propad cen | Největší evropská ekonomika | Covid | Technologické firmy | Analytické společnosti | Banka JP Morgan | Vyšší daně | Práce z domova | Vlna koronaviru | Živnostníci | Sankce proti Rusku | ONS | Český stát | Dostupnost bydlení | Volodymyr Zelenskyj | Úroda | Situace na trhu práce | Růst cen domů | Prostor pro další růst | Výhled vývoje ekonomiky | Chorvatsko | Jachty | Zdroj příjmů | Podíl Evropy | Reputace | Úspěchy | Ocenění | Šance | Peugeot | Chrysler | Růst tržeb | Investice do robotiky | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Praha | Kolaps | Průměrný příjem | DPFO | Spotřební daně | Technologické společnosti | Reálná hodnota | Společnost XTB | CVVM | Životní úroveň Rusů | Bohatí lidé | Pár EUR/USD | Nikl | Propad ekonomiky | Důvěra | Výzkumy | Indonésie | WeCHat | Růst zaměstnanosti | Politické události | Časový horizont | Cenové hladiny | T-Mobile Czech Republic | Erdogan | Turecký prezident | Zalando | Čas na nákup | Online nakupování | Upozornění na rizika | Pokles tržeb | Vládní koalice | Zhodnocení prostředků | Světová rezervní měna | Snížení DPH | Zajištění na stáří | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Zavedení rouškovného | Unijní ministři | Unijní ministři zahraničí | Výpadek příjmů | Americký soud | Růst eura | Průměrné mzdy | Mzdy v ČR | Průměrné mzdy v ČR | Produktivita práce v USA | Přístup na burzu | Klimatické změny | Institut DIW | Kubánská vláda | Odborníci | Zdanění | Prognóza Fedu | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Výkon ekonomiky | Akcie NIO | Rezidenční nemovitosti | Budoucí vývoj | Americký podnik | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Politici | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Východní Asie | App Store | Berat Albayrak | Biden | Odklon od fosilních paliv | Pracovní místa | Pracovní místa v USA | Michal Valentík | Ranní okénko | Česká republika | Snižování nezaměstnanosti | Nejvýraznější růst | Fyzické akcie | Měnový fond | Ceny bytů | Americké měny | iPhone | Oživení německé ekonomiky | Významné riziko | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Investovat do vzdělání | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Embargo | Množství peněz | Dluhopisy EU | Nařízení | Elvira Nabiullinová | Reálný HDP | Poptávka a nabídka | Saxo Bank Steen Jakobsen | Veřejné finance ČR | JP Morgan Chase | Státy Evropské unie | Ruské společnosti | Recep Erdogan | Hospodářský vývoj | WIIW | Kritické myšlení | Soutěž Českých 100 | Českých 100 | Comenius | Společnost Comenius | Geco | Sportisimo | Česká televize | Mountfield | Mattoni | Politická stabilita | Spotřebitelská poptávka | Ekonomické nerovnosti | Výdělky | Růst průměrné mzdy | Proražení | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Životní prostředí | Nio | Siemens | Vakcinace | TABAK | Rozpočtové deficity | Zadlužování | Peníze navíc | Orbán | Cenné papíry a burzy | Počasí | Home office | Zvýšení ceny | Počet pracovních míst | Zdravotní péče | Nemovitosti v Česku | Znehodnocení úspor | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Nejlepší čínské akcie | SNY | CARA | Měsíční data | WU | Situace na trhu | Sociální média | Tržní ceny | Klíčové faktory | Dialog | Finanční výkonnost | Piper Sandler | Kov | Zajímavé akcie | Prezident Joe Biden | Elektroauta | Růst produktivity | V4 | Rizika a příležitosti | Rostoucí výnosy | Makroekonomický vývoj | Covidová krize | Siemens Energy | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | ING Groep | Japonský HDP | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Výrazný růst | Výprodej dluhopisů | Zvýšení základního úroku | Zpravodajské události | Tencent Music | Hrubý národní důchod | Bidenův plán | Realitní fondy | Umění | Daně v USA | Firemní daně | Vyšší firemní daně | Firemní daně v USA | Prudký růst cen | Kurz ruského rublu | Emise skleníkových plynů | LME | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | Emisní povolenky EU | Finanční produkt | Tempo ekonomického růstu | Nárůst objemů | Zpráva amerického ministerstva práce | Přeprodané oblasti | Vyšší zhodnocení | Meziroční růst cen | Pandemie COVID | Tuzemská měna | Malta | Riziko ztráty | Těžaři kryptoměn | Těžaři | Německé společnosti | Oslabení | Růst cen nemovitostí | Naše hospodářství | Ruský ministr | Ruský ministr hospodářství | Země OECD | Přehřátí ekonomiky | Zlevnění potravin | Údaje o nezaměstnanosti | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Tržní síly | Ruský HDP | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Gigafactory | Zelená energetika | Konkurence | Revolut | Prodej | Hodně peněz | Jednotné měny | BCM Begin Capital Markets | Zvyšování daní | Nové prognózy | Graf akcie | Cyklus zvyšování sazeb | Regulační úřad | Zvládání pandemie | Vyšší úroveň | Paradox | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Počet nezaměstnaných | Cenové stability | Technologie | Pomalejší inflace | Vývoj měnového páru USD/RUB | Sazby daně | Koncentrace | Český vývoz | Raiffeisenbank Helena Horská | Rada guvernérů | Čínský výrobce | FIXED | Základní úrokové sazby ČNB | Přidaná hodnota | Inflace cen | Odvětví | Pokles poptávky | Boom | Spotřebitelský sektor | Balkán | Rekord | Instant Research | Bilion | Růst v Číně | Dřevo | HICP | Chování | Vnímání | Interpretace | Dodávky ruského plynu | Projekce | Rekordní minimum | Sankce Spojených států | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Ceny v dopravě | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Ocelárny | Byty | Klíčové makroekonomické ukazatele | Saldo fiskálního rozpočtu | Úroveň dluhu | Afghánská ekonomika | Vyšší úroky | Afghánistán | Eva Sadovská | Analytička WOOD & Company | Výška investice | Varšava | Investor Intentions Survey | Investor Intentions Survey 2021 | CBRE | Společnost CBRE | Tokeny | Medián | Bonusy | Funkční období | Návyk | Dominion Energy | Společnosti | Národní měny | Opatření | Dna | Dlouhodobé strategie | Rychlý růst | Nájemní bydlení | Bydlení v Evropě | Hnutí ANO | ANO | EFE | Agentura EFE | Uhlí | NFT | Vysoká poptávka | Non-fungible token | Nezaměnitelný token | Energetika | Ceny plynu | Cyklus zvyšování úroků | Výrobní podniky | Utahování měnových podmínek | BNP | Německá automobilka Volkswagen | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Rizika vyšší inflace | Úročení | Agrárníci | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Globální inflace | Prudké zdražování | Změny daní | Sněmovní volby | Nejnovější zprávy | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Chování lidí | Zdražování potravin | Češi | Energetické krize | Vysoké ceny | Pravidla hry | Změny na trhu | Snížení schodku | Zdravotnictví | Pozornost | Global Payments | Euroclear | Zboží dlouhodobé spotřeby | Joseph Stiglitz | Ruský prezident | Klima | Vanguard | BankID | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | Výrobce elektroaut | Drahé energie | Velkoobchodní ceny plynu | Společnost | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Zoufalství | Obchodní ředitel | Spotřebitelské ceny v Británii | Družba | TIM | Ruský trh | Zahraniční politika | | Investiční produkt | Ekonomické teorie | Vietnam | Daňové zatížení | Tržní vývoj | Rozšíření | Developeři | Zemědělci | Prognózy inflace | Globální emise | Fundamentální analýzy | Spotřebitelské inflace | Obchodní tipy | Inflační spirála | Problémy české ekonomiky | Základní sazba | Banka HSBC | Výzkumný ústav | Resolution Foundation | Infografika | Nulové úroky | Hodnoty měny | Miliardy USD | Ocel | Cena práce | Gate | Úrokové sazby v roce 2022 | Průměrná míra inflace | Hry | Call of Duty | Dražší energie | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Instituce | Nový týden | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | OFZ | Útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | A-shares | Ping An Insurance | Ruské invaze na Ukrajinu | Čínský prezident Si Ťin-pching | Cenový index | Ruské hospodářství | Dění na Ukrajině | Sankce | Uznání nezávislosti | Ruský prezident Vladimir Putin | Oligarchové | Dopady sankcí na eurozónu | Konflikt na Ukrajině | Uvalené sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Moskevská burza | Cena plynu pro evropský trh | Green Deal | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Sankce Rusko | Energiewende | Přímé intervence | Porušování lidských práv | Motivace | Mezinárodní vztahy | Rusko a Ukrajina | MWh | Ruská aktiva | Situace na Ukrajině | Velkoobchodní cena plynu | Orsted | Rheinmetall | Zkapalněný zemní plyn | Turecký statistický úřad | Zahájení invaze | Invaze | Konflikt v Evropě | Tvrdé sankce | Mezinárodní sankce | Uzavření příměří | Změna režimu | Jan Večerka | Invaze ruských vojsk | Řetězce | Západní sankce | APP | Úrokové platby | Uvalení sankcí | Nord Stream 1 | Dopady války na Ukrajině | Akcie ZTE | ZTE | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Xtrackers CSI 300 Swap UCITS ETF 1C | Lyxor MSCI China UCITS ETF Acc | Lyxor MSCI China UCITS ETF | NIO Inc | Investování v Číně | Značné riziko | Geopolitické události | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | FIDESZ | Růst cen energií | Ruský majetek | Le Penová | Marine Le Penová | Online platformy | Patrik Novotný | Zákonodárci | Vlastnictví | Zelenskyj | Analýza transakcí | LOGeco | Kvantitativní zpřísňování | Index prosperity | Boj s inflací | Newsweek | Týdeník Newsweek | Hlavní investiční analytik | Raman Haloučanka | Rozdělení ČEZ | RIOT | Vedení ECB | Ostrovní země | ZEN | Přijetí | Maxim Rešetnikov | Snížení inflace | Obchodní instrument | Propuštění | Účet v bance | Znehodnocení | Inflační epizoda | Marketingová komunikace | Úsporný tarif | Centrum | Ondřej Holoubek | Index prosperity Česka | Sloučení | Rodinné rozpočty | Nominální růst | Prime | Daň z mimořádných zisků | Mimořádná daň | Překoupené oblasti | Výrobci automobilů | Prognóza vývoje | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Udržitelnost | Současná situace | Energetické podniky | David Moravec | Zestátnění | Zastropování cen | Fenomén | Zastropování cen energií | BrikkApp | ČSOB Premiéra | Objem majetku | Objem majetku v podílovém fondu | Znovusjednocení Německa | Marka | Cenové stropy | Cenové limity | Ruské ropy | Mobilizace | Mobilizace v Rusku | Zvýšení daně | Vyšší daň | Keir Starmer | NTV | Český statistický úřad (ČSÚ) | Jeremy Hunt | Obchodní partnerství | Monster Beverage | Marek Pokorný | Lukáš Raška | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Ekonomické důsledky | Otevření ekonomiky | Dominion Energy Inc | Komunistické strany | Daně z neočekávaných zisků | Novinky | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Bali | CZ | Ministr financí Jeremy Hunt | Polovodiče | Pověst | Line | Ekonomické prostředí | Národní bezpečnost | Západní země | Mzdy v Česku | Comfort Finance | Válečná ekonomika | Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2023 | iShares Listed Private Equity | iShares Listed Private Equity UCITS ETF | Varování | Crowdfundingové platformy | Mimořádné daně | Schodek veřejných financí | Střední třída | Bankovní rady ČNB | Comfort Finance Group | Právo | Rozdělení Československa | Výrobci elektroaut | Teplé počasí | Energetický regulační úřad | Petr Pavel | Globalizace | OCI | Prezident Pavel | Prezident Petr Pavel | Akciové tituly | Nejvyšší inflace | Polská národní banka | Vládní dluh | Nové příležitosti | Tom Kadeřábek | Nákup nemovitosti | Obnovitelné zdroje | Média | Zvýšení rizika | Ženy | Soupeření | Bancorp | Počet obyvatel | Válka | Interní systémy | Výhody tokenizace | Tokenizace nemovitostí | Technická recese v Česku | Recese v Česku | Údaje o vývoji inflace | Spojení | Vyšší ceny | Klesající inflace | Platba | Nespokojenost | Vysoké úrokové sazby | Ruské ministerstvo hospodářství | Největší zásoby niklu | Největší zásoby | Zásoby niklu | Největší zásoby niklu na světě | Baterie | Partnerství | Splácení hypotéky | Nezávislost | BYD | Martin Luňáček | Rychlost | Zakladatel | Ztráty peněz | Nedostatek financí | Konsolidační balíček | Rozvoj společnosti | Spořit a investovat | Pojišťovnictví | Tuzemský kapitálový trh | Vice | Regulace trhů | Mimořádná inflace roku 2022 | Mimořádná inflace | Mimořádná inflace roku | Inflace roku 2022 | Inflace roku | Úvěrování | Nedostatečné investice | Transparentní | Levice | Green Deal EU | Automatizace | Směřování | Příjmy ruského rozpočtu | Klíčový prvek | Zrušení sankcí | Mladší generace | Pojištění k důchodu | Úspory pro děti | Výdaje v důchodu | Plány na důchod | Důstojné stáří | Pokles životní úrovně | Michal Straka | Analytik agentury Ipsos | Petr Čížek | INVESTIKA | Spoření a investice | Spoření a investice na penzi | Investice na penzi | Oděvy | Vítězství nad inflací | Uhlíkové neutrality | Mzdově-inflační spirála | Reálné příjmy | Trh s bydlením | Monitorování | Zdroje energie | Nižší ceny | Ekonomické podmínky | Energetická bezpečnost | Londýn | Nákup nemovitostí | Obnovitelné energie | Martin Machala | Ownest | Plánování | Obnovitelné zdroje energie | Kupující | David Poes | YOUPLUS | Jak moc jsou Češi pojištěni | Životní pojištění | České životní pojištění | Mezinárodní tlak | Vstupu do EU | PiS | Kryštof Míšek | Odblokování polských miliard z fondů EU | Odblokování polských miliard | Struktura | Nové technologie | Otázky Václava Moravce | Dlouhodobý investiční produkt | DIP | Evropské fondy | Snížení cen | Různorodost názorů | Slevy | Pandemie covidu | Důvěryhodnost | Paul Samuelson | Jakub Matis | ProCent | Vysoká nezaměstnanost | Pohled do budoucnosti | Makroekonomické faktory | Politické změny | Embarga a sankce | Technologické inovace | Demografické změny | Regulační změny | Letadla | Náklady financování | Peníze na důchod | Důchod do DIP | Portu Marek Pokorný | Důchodové spořicí produkty | Firma Nike | Oblečení | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Dopad na centrální banku | Citát | Vývoz zbraní | Dopad na ekonomiku | Regulační mánie | Mánie | Úroveň služeb | Economic Affairs | Vliv na makroekonomický vývoj | Druhy nezaměstnanosti | Cyklická nezaměstnanost | Strukturální nezaměstnanost | Sezónní nezaměstnanost | Ohlašovaní | Základní ukazatele nezaměstnanosti | Ukazatele nezaměstnanosti | Non-Farm Employment Change | Unemployment Rate | Unemployment Claims | Jak to funguje v praxi? | Faktory ovlivňující nezaměstnanost | Nabídka a poptávka na trhu práce | Poptávka na trhu práce | Dovednosti a vzdělání | Změny v průmyslu a struktuře | Změny v průmyslu | Úroveň investic | Úrokové sazby a inflace | Migrace pracovní síly | Vliv úrokových sazeb na nezaměstnanost | Přizpůsobovat se | Výzvy a rizika | Sociální faktory | Kontrola inflace | Ekonomické trendy | Mezinárodní porovnání | Sledování ekonomických ukazatelů | Demografické trendy | Nakupovat | Demografie | Hospodářské podmínky | Silná ekonomika | Finanční trhy a instituce | Mezinárodní události | Politické nepokoje | Ukotvení | HDP na obyvatele | Udržení cenové stability | Ekonomické výkonnosti | Sledování makroekonomických ukazatelů | Kontext | Případové studie | Ceny akcie | Financial | Konflikty | Ekonomické faktory | Likvidity na trhu | Vlády | Analýza hospodářské politiky | Hospodářské politiky | Definování politiky | Hodnocení nástrojů | Dlouhodobé a krátkodobé důsledky | Vliv na makroekonomické ukazatele | USA a analýza hospodářské politiky | Vliv na globální ekonomiku | Nejistota a důvěryhodnost | Různé názory | Důležitá role centrální banky | Role centrální banky | Vliv na sociální a environmentální aspekty | Sociální a environmentální aspekty | Environmentální aspekty | Regulační opatření | Historické souvislosti | Politika pro ekonomický růst | Občané | Mezinárodní vliv | Mocenské struktury | Dopad na hospodářství | Migrace | Pracovní síla | Fungování | Amartya Sen | Aktéři | Dlouhodobé důsledky | Humanitární důsledky | Etnické rozdíly | Zahraniční intervence | Kdo řídí politické změny? | Co to ovlivňuje? | Na co si dát v dnešní době pozor? | Sociální hnutí a technologie | Sociální hnutí | Krize a konflikty | Politická ekonomika | Institucionální stabilita | Mezinárodní podpora | Souvislost s hospodářskými změnami | Faktory ovlivňující politické změny | Legitimita vlády | Mezinárodní kontext | Sociální nespokojenost | Média a veřejné mínění | Vliv politických změn na ekonomiku | Volby a demokratické procesy | Demokratické procesy | Sankce a embarga | Význam embarg a sankcí | Význam embarg | Politický nátlak | Bezpečnostní zájmy | Hospodářský vliv | Sankční opatření | Diplomatické sankce | Vojenské sankce | Individuální sankce | Embargo na palivo a potraviny | Embargo na palivo | Sankce v oblasti technologií a vědy | Sankce v oblasti technologií | Důsledky embarg a sankcí | Důsledky embarg | Dlouhodobý vliv | Politické důsledky | Důležité úvahy | Následná stabilita | Zneužívání sankcí | Legitimita a akceptace | Pravidla a provádění | Faktory ovlivňující embarga a sankce | Faktory ovlivňující embarga | Politické důvody | Bezpečnostní hrozby | Ekonomie a obchod | Humanitární ohledy | Geopolitické zájmy | Síla a možnosti země | Možnosti země | Historické kontexty | Dopad embarg a sankcí na hospodářství | Dopad embarg a sankcí | Dopad embarg | Blokování finančních prostředků | Omezení obchodu | Zrušení půjček a investic | Zrušení půjček | Výdaje velvyslanců | Zrušení dohod | Zbrojní embarga | Zakázané vstupy | Odmítání kulturní výměny | Kulturní a sportovní sankce | Sportovní sankce | Zákaz víz | Omezení dovozu | Omezení dovozu pohonných hmot | Omezení při přechodu | Spotřebitelské vzorce | Úroveň vzdělání | Služby | Co jsou demografické změny? | Podrobný pohled | Pokles populace | Věková struktura | Plodnost | Jak fungují demografické změny? | Ekonomické příležitosti | Přístup k antikoncepci | Kulturní faktory | Vliv demografických změn na ekonomiku | Kdo řídí demografické změny? | Kultura a hodnoty | Přístup ke zdravotní péči | Sociální politika | Demografické znalosti | Urbanizace | Starší populace | Stárnutí populace | Robert Fogel | Změny v porodnosti | Ekonomické systémy | Investice do služeb | Faktory ovlivňující demografické změny | Joseph Chamie | Demografické faktory | Úmrtnost | Kultura a náboženství | Kultura | Náboženství | Úloha žen ve společnosti | Sociální a hospodářská politika
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Životní cíle
Životní minimum
Životní náklady
Životní názory
Životní obchod
Životní pojištění
Životní pojišťovny
Životní potřeby
Životní prostředí
Životní styl

Následující klíčová slova

Životní úroveň Rusů
Životní úspory
Životní změny
Životopisná kniha
Život Rusů
Život s koronavirem
Život v Hongkongu
Život Warrena Buffetta
Živý dobytek
Živý dobytek (Live Cattle)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít