Ticker Tape by TradingView
Evropu ESG oslabuje, těží z toho americké akcie i banky
Evropské akcie se letos ocitly v historicky rekordní slevě vůči těm americkým. Vyplývá to ze srovnání poměrového ukazatele vyhlížené tržní ceny akcie a čistého zisku na akcii na horizontu dalších dvanácti měsíců. V potaz jsou přitom vzaty všechny klíčové akciové tituly jak ve Spojených státech, tak v Evropě.
Klíčovým důvodem je to, že Evropa nemá žádnou světově významnou technologickou společnost, dále vykazuje slabší vyhlížený ekonomický růst, slabší hospodářskou odolnost a konečně také na ni tíživěji dopadá současná geopolitická situace.
Evropu také poškozuje to, že do její ekonomiky už přespříliš promlouvá ideologie, zejména ta zelená, ztělesněná kritérii ESG. Mezinárodní investoři Evropě věří méně a méně; její ESG ideologie poškozuje životní úroveň zejména budoucích generací.
Akciové trhy varovný signál tedy už vysílají. Doplňuje jej například hojně citovaný článek Wall Street Journal ze začátku letošního roku.
Podle něj brzdí schopnost konkurovat Spojeným státům a Číně evropská regulační mánie. Evropská unie je podle listu jedničkou v jedné oblasti – v regulacích. Agresivní tvorbou pravidel, včetně těch ESG, si ale pod sebou řeže větev. Připravuje se o schopnost konkurovat Číně v oblasti elektromobility a Spojeným státům v umělé inteligenci.
Problém je patrný třeba i v bankovnictví.
Americké banky převážně středního, regionálního rozsahu totiž právě nyní profitují nejvíce ze zelených regulací EU. Zabírají totiž trh, kteří jejich evropští rivalové vyklízejí, aby dostáli závazkům v oblasti klimatických cílů a ESG. Tyto cíle stanovuje EU nejambiciózněji ze všech ekonomických celků světa.
Evropské banky se tak více než banky z jiných částí světa obávají dopadů, ba postihů pokračování, ba dokonce prohlubování úvěrování fosilní energetiky, takže se z tohoto trhu raději stahují. Uvolněný prostor zabírají právě ponejvíce středně velké banky z USA, jako jsou US Bancorp, Citizens Financial Group, BOK Financial Corp. nebo Truist Securities.
Jmenované americké banky mezi rokem 2022 a prvním čtvrtletím roku letošního dramaticky navýšily – v porovnání s obdobím let 2016 až 2021 – celkový počet sjednaných úvěrových smluv s klienty v oblasti fosilní energetiky, zjistila agentura Bloomberg. V souhrnu se jedná o nárůst o více než 70 procent.
Mezi banky EU, které trh s úvěry fosilní energetice vyklízejí, patří například největší evropská banka, francouzská BNP Paribas, nebo největší nizozemský finanční ústav, ING Groep. Obě tyto evropské banky se přesto nyní soudí s neziskovými organizacemi, jimž vadí, že nečiní dost pro ochranu klimatu.
Naopak, světově největšími financiéry fosilní energetiky zůstávají největší americká jména, banky z Wall Street, jak se říká. Čili ústavy jako Well Fargo, Bank of America nebo JP Morgan Chase. Jejich angažmá v oblasti financování fosilní energetiky je tak značné, že „kořist“ – trh uvolňovaný největšími evropskými bankami – si mohou dovolit přenechat právě americkým bankám středního, regionálního rozsahu.
Regionální banky v USA mohou stupňovat své úvěrování fosilní energetiky nezřídka i proto, že některé americké státy, jako je Oklahoma, už přijaly legislativu namířenou proti agendě ESG. Přitom v EU je agenda ESG stále „posvátnou krávou“, takže evropské banky jsou nuceny plnit nejrůznější zejména environmentální, ale také sociální kritéria, čímž právě ztrácí svoji konkurenceschopnost a vyklízejí trh.
Situace tak v lecčems připomíná například vývoj ve zmíněné oblasti autoprůmyslu, kde z tuhých evropských regulací těží také výrobci z jiných částí světa – například právě čínští a američtí výrobci elektroaut. Přitom pokud fosilní energetiku budou financovat místo evropských banky americké, z hlediska objemu jejího financování se nic nezmění, globálně emise skleníkových plynů zůstanou stejné, akorát se související úvěrový byznys a související pracovní místa a další obchodní příležitosti přesunou z EU do USA.
Původně přitom měly klimatické závazky a regulace typu těch ESG vést k tomu, že banky omezí, případně rovnou zdraží financování fosilní energetiky natolik, že ta přestane být konkurenceschopná tváří v tvář čisté, zelené energetice. Aby se tak stalo, musely by však své financování omezovat srovnatelným tempem a se srovnatelnou razancí jak banky evropské, tak americké. A úplně ideálně banky celého světa. Pokud však razantně postupují jen banky jednoho kontinentu, ba dokonce jen jednoho soustátí, tedy EU, daný byznys se prostě neomezí, jen se přesune jinam, přičemž náklady financování fosilní energetiky se nijak markantně nezvýší, takže se ani globální emise skleníkových plynů tímto vlivem nesníží.
Sečteno, podtrženo, písmena ESG jistý část mohla budit dojem zaručeného investičního terna. Nyní je třeba už být mnohem opatrnější. A vnímat to, že přílišný důraz na ESG může evropské firmy – a tedy ceny jejich akcií – spíše poškodit, tváří v tvář americké a asijské konkurenci, která naopak bude z přepjatosti evropské zelené ideologie těžit, a nejen v oblasti bankovnictví.
Lukáš Kovanda
Hlavní ekonom / Chief Economist, Trinity Bank
Klíčová slova: USA | Evropská unie | Evropské akcie | Americké akcie | Akciové trhy | Akcie | Bloomberg | Emise | Wall Street | Banky | Evropa | Bank of America | Investoři | EU | Ekonom | Byznys | BNP Paribas | Obchodní příležitosti | Regulace | Financování | Lukáš Kovanda | Wall Street Journal | Banka | Ekonomický růst | Evropská banka | JP Morgan | Trh | ING | Evropské banky | Bankovnictví | Firmy | Economist | Velké banky | Agentura Bloomberg | Finanční ústav | Hlavní ekonom | Mezinárodní investoři | ESG | Trinity Bank | Trinity | Evropské firmy | Konkurenceschopnost | Financovat | Geopolitická situace | Ukazatele | Trhy | Situace | Americké banky | Vývoj | Růst | Signál | Ekonomiky | US Bancorp | WELL | Americké státy | Unie | Oklahoma | Ceny | Životní úroveň | Pracovní místa | JP Morgan Chase | Tržní ceny | ING Groep | Emise skleníkových plynů | Cíle | Příležitosti | BNP | Společnost | Globální emise | Výrobci elektroaut | Akciové tituly | Bancorp | Vice | Úvěrování | ProCent | Náklady financování | Regulační mánie | Mánie | Ceny akcie | Financial |
Čtěte více
-
Evropský výrobní sektor pokračuje v expanzi, euro testuje hranici 1,15 EURUSD
První květnový týden začíná na finančních trzích podle očekávání ve velmi klidném duchu. Z významných trhů se dnes kvů... -
Evropský výrobní sektor zaostává a pokračuje v kontrakci
Evropské PMI ve výrobním sektoru dál zaostává. Dnes dopoledne byly zveřejněny čerstvé výsledky z Itálie a Španělska, kde tamní PMI za měsíc červenec dosahoval pouhých 48,5b. a 48,2b. Jedná se sice o podobný výsledek jako v červnu, dál ale zůstáváme pod hranicí 50b., což znamená, že si sektor prochází kontrakcí. -
Evropští centrální bankéři si hrají na politiky. Překračují pravomoci, stěžují si Američané, a tuší fatální ohrožení
Američtí centrální bankéři se v těchto dnech dostali do křížku s těmi evropskými. Jde o zásadní střet. A poměrně nebývalý. -
Evropští giganti tlačí na Brusel: Deregulujte a my investujeme miliardy
Evropská unie stojí na křižovatce. Osm set miliard eur ročně – tak velká je investiční mezera, kvůli níž Evropa zaostává za Spojenými státy i Čínou. Upozornila na ni už loni zpráva bývalého šéfa Evropské centrální banky Maria Draghiho. Nyní přichází odpověď byznysu: 28 největších evropských firem, mezi nimi Airbus, Siemens, Maersk, Novo Nordisk či SAP, se v Kodani zavázalo, že do roku 2030 zvýší své investice v Evropě v průměru o 50 %. Podmínkou jsou zásadní reformy na unijní úrovni. -
Evropští politici nevidí v bankovním systému žádný problém
Zatímco američtí politici řeší, "kdo je vinen a co dělat", několik evropských ekonomů a politiků zdůraznilo, že Evropa se z finanční krize poučila a je nyní v dostatečně dobré pozici, aby ustála další tlak na svůj bankovní systém. -
Evropští politici se nedohodli na vyřešení řecké otázky
Představitelé eurozóny konečně přiznali, že nedokázali nalézt žádné komplexní řešení řecké dluhové krize. -
Evropští regulátoři čistí trh. ESMA je za dveřmi
Evropský orgán pro cenné papíry a trhy ESMA vyhlásil boj s neseriózními brokery, kteří tomuto sektoru dlouhodobě kazí jméno. Od srpna bude konec vysokým prémiím na přilákání nezkušené klienty či telefonátem, které povzbuzují klienty k umělé aktivitě. ESMA připravila balíček opatření na ochranu retailových obchodníků. Klíčová opatření jsou následující: -
Evropští střadatelé zaseklí v hotovosti – New Financial a Fidelity International identifikuje příležitost uvolnit v příštím desetiletí až 4,8 bilionu eur
Nová analýza evropského think-tanku New Financial, vypracovaná ve spolupráci se společností Fidelity International, odhaluje odvážnou vizi, jak v příštích deseti letech změnit finanční prostředí EU a uvolnit až 4,8 bilionu eur v dlouhodobém kapitálu. -
Evropu čeká velmi obtížné desetiletí, kvůli drahým energiím a invazi čínských elektromobilů, varují experti. Motor evropské ekonomiky, Německo, se zadrhává, výrazně tam sílí Alternativa pro Německo
Evropu čeká velmi složitých deset let, kdy se její ekonomika bude muset utkat s povážlivou ztrátou konkurenceschopnosti. Starý kontinent totiž ve světě stále povážlivěji zaostává, zejména za USA, a kombinace drahých energií a přílivu čínských elektromobilů situaci může dále výrazně zhoršují. Varují tak experti, které cituje agentura Bloomberg. -
Evropu doslova zaplaví dotovaná ocel z Asie
Zavedení cel ve výši 25 % je velmi nepříjemné, ale doufáme, že ne likvidační. Mnohem větší obavy mají v celé Evropě oceláři z dovozů oceli, která se ve Spojených státech neprodá. Podle organizace Eurofer může jít nejméně o 13 milionů tun. Přímé dodávky oceli z ČR na americký trh mají hodnotu 200 milionů dolarů, což je asi 4,1 miliardy korun. Jsou to necelá 3 % hutního exportu. Jejich zatížení clem ve výši 25 % zavádí administrativa prezidenta Donalda Trumpa. V Evropě tak skončí výrobky, které se v USA neprodají. -
Evropu straší americká cla na dovoz automobilů, akcie i měny zatím drží páteční pozice
Pondělní seance zatím na finančních trzích probíhá podle očekávání bez větších změn. Akciové indexy si své pozice z ko... -
„Excelentní“, říká Trump. Průlom v obchodní válce je pozitivní zprávou i pro Česko
Excelentní. Taková podle amerického prezidenta Donalda Trumpa byla jeho dnešní schůzka s čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Oba státníci se na okraj summitu zemí skupiny G-20 v japonské Ósace rozhodli obnovit svá jednání stran smíru v obchodní válce, kterou dvě největší ekonomiky vedou. -
Ex-day Nvidia: Trhy čekají na klíčovou zprávu
Zpráva o hospodářských výsledcích Nvidia (NVDA.O), která bude zveřejněna příští týden, by mohla být klíčovým faktorem ovlivňujícím výkonnost amerického akciového trhu. Investoři pozorně sledují, zda rally poháněná umělou inteligencí po nedávném výprodeji, který vyvolal překvapivý krok čínského startupu DeepSeek, bude pokračovat. -
Ex-day: Walmart, Alibaba a Booking budou dnes reportovat. Čekají trh otřesy?
Futures na americké akcie otevřely poklesem, protože investoři analyzovali výsledky zasedání Federálního rezervního systému a nové celní hrozby Donalda Trumpa. Zápis ze zasedání potvrdil opatrný postoj Fedu ke snižování sazeb. -
Ex-ekonom ECB: Eurobondy a „banka EFSF“ zničí euro. Politika nesmí likvidovat roli trhů (+video)
Neodbytná myšlenka společných evropských dluhopisů, která vtláčí do rukou záchra... -
Ex-ekonom ECB: Eurobondy a „banka EFSF“ zničí euro. Politika nesmí likvidovat roli trhů (+video)
Neodbytná myšlenka společných evropských dluhopisů, která vtláčí do rukou záchra... -
Exekutivní příkazy přicházejí také pro kryptoměny
Donald Trump ve čtvrtek podepsal exekutivní příkaz, kterým splnil dva sliby kryptoměnové komunitě: zřídil pracovní skupinu, která má vytvořit jasná pravidla pro digitální aktiva, a zakázal vytváření digitálních měn centrálních bank (CBDC). -
Exekutivní příkazy přicházejí také pro ktyptoměny
Donald Trump ve čtvrtek podepsal exekutivní příkaz, kterým splnil dva sliby kryptoměnové komunitě: zřídil pracovní skupinu, která má vytvořit jasná pravidla pro digitální aktiva, a zakázal vytváření digitálních měn centrálních bank (CBDC). -
Exelon překonal odhady zisku díky vyšším cenám elektřiny a nižším nákladům na obnovu po bouřích
Americká energetická společnost Exelon oznámila za třetí čtvrtletí upravený zisk 0,86 USD na akcii, čímž překonala odhady analytiků (0,78 USD). Firma těžila zejména z vyšších regulovaných cen za distribuci a přenos elektřiny, nižších nákladů na obnovu po bouřích a daňových úlev u některých dceřiných společností. -
eXFi Review - Web3.0’s Decentralized Derivative Exchange
eXFi is a last-generation decentralized derivatives trading platform launched in 2022 that offers up to 100x leverage for all trading pairs. eXFi offers deep liquidity, simplistic user interface, multiple collaterals and advanced risk management for their users, while allowing for enhanced privacy.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Top strategie pro investory v roce 2026
Jak sestavit kvalitní trading plán? (40. díl)
ODHALUJEME! Zisková obchodní strategie AMD pro tradery
Země, která zrušila peníze. Kambodžský riel se zrodil po řádění Rudých Khmerů
Revoluce v nabídce Purple Trading: Přichází unikátní Clash CFDs, nové komodity i indexy
Eli Lilly, Novo Nordisk a Oscar Health: Proč mají tyto akcie tak rozdílné vyhlídky?
Válka ve Vietnamu vedla k dongu. Měna dnes patří mezi nejslabší na světě
Speciální AKCE: Získejte VIP zónu FXstreet.cz zdarma ke každému účtu RebelsFunding!
Kanadské akciové indexy: Trh, kde vládnou banky, ropa a komodity (10. díl)
Listopad 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Top strategie pro investory v roce 2026
Jak sestavit kvalitní trading plán? (40. díl)
ODHALUJEME! Zisková obchodní strategie AMD pro tradery
Země, která zrušila peníze. Kambodžský riel se zrodil po řádění Rudých Khmerů
Revoluce v nabídce Purple Trading: Přichází unikátní Clash CFDs, nové komodity i indexy
Eli Lilly, Novo Nordisk a Oscar Health: Proč mají tyto akcie tak rozdílné vyhlídky?
Válka ve Vietnamu vedla k dongu. Měna dnes patří mezi nejslabší na světě
Speciální AKCE: Získejte VIP zónu FXstreet.cz zdarma ke každému účtu RebelsFunding!
Kanadské akciové indexy: Trh, kde vládnou banky, ropa a komodity (10. díl)
Listopad 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Denní kalendář událostí
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
Na Novém Zélandu obchodní bilance
V USA dlouhodobé nákupy cenných papírů
V USA skladování zemního plynu
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA prodeje existujících domů
V Kanadě maloobchodní tržby
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku tisková konference BoJ
V Japonsku rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
Na Novém Zélandu obchodní bilance
V USA dlouhodobé nákupy cenných papírů
V USA skladování zemního plynu
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA prodeje existujících domů
V Kanadě maloobchodní tržby
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku tisková konference BoJ
V Japonsku rozhodnutí o úrokové sazbě
Tradingové analýzy a zprávy
Americké akcie posílily v čele s technologickými společnostmi
Libanon oznámil první návrh zákona pro vrácení vkladů po finančním krachu země
Forex: Nomura otevřela long na NZD/USD
Evropské akcie se vyšplhaly na nové rekordní maximum
Forex: Dolar se vůči euru drží bez větších změn, japonský jen výrazně oslabuje
Pražská burza v týdnu počtvrté v řadě posílila, index PX stoupl o 3,3 procenta
Pražská burza znovu vylepšila své historické maximum, pomohly banky a ČEZ
Komodity: Ropa dnes roste zhruba o půl procenta, může ale vykázat druhý ztrátový týden
Forex: Koruna v závěru týdne zpevnila k oběma hlavním světovým měnám
Swingové obchodování AUD/USD 19.12.2025
Americké akcie posílily v čele s technologickými společnostmi
Libanon oznámil první návrh zákona pro vrácení vkladů po finančním krachu země
Forex: Nomura otevřela long na NZD/USD
Evropské akcie se vyšplhaly na nové rekordní maximum
Forex: Dolar se vůči euru drží bez větších změn, japonský jen výrazně oslabuje
Pražská burza v týdnu počtvrté v řadě posílila, index PX stoupl o 3,3 procenta
Pražská burza znovu vylepšila své historické maximum, pomohly banky a ČEZ
Komodity: Ropa dnes roste zhruba o půl procenta, může ale vykázat druhý ztrátový týden
Forex: Koruna v závěru týdne zpevnila k oběma hlavním světovým měnám
Swingové obchodování AUD/USD 19.12.2025
Blogy uživatelů
Zlato, stříbro, platina pod stromeček
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (19. 12. 2025)
Praktické okénko: Ukázka swingového a intradenního obchodu na ropě a zlatě
Na konci roku: co si z tradingu skutečně odnášíme
Moje cesta prop tradingem: Rozjetý obchod na hlavním měnovém páru, který může být dlouhodobější
Měnový pár USD/JPY: Multitimeframe analýza (D1–H4–H1)
Clash CFDs: Nový způsob, jak obchodovat relativní výkon trhů
Analýza Dow Jones, NASDAQ, EUR/USD: Dow Jones na maximech, NASDAQ padá
Praktická ukázka: Jak jsem nevyužil pohyb trhu
Napětí s koncem roku na akciových trzích roste. Jak se k tomu postavit?
Zlato, stříbro, platina pod stromeček
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (19. 12. 2025)
Praktické okénko: Ukázka swingového a intradenního obchodu na ropě a zlatě
Na konci roku: co si z tradingu skutečně odnášíme
Moje cesta prop tradingem: Rozjetý obchod na hlavním měnovém páru, který může být dlouhodobější
Měnový pár USD/JPY: Multitimeframe analýza (D1–H4–H1)
Clash CFDs: Nový způsob, jak obchodovat relativní výkon trhů
Analýza Dow Jones, NASDAQ, EUR/USD: Dow Jones na maximech, NASDAQ padá
Praktická ukázka: Jak jsem nevyužil pohyb trhu
Napětí s koncem roku na akciových trzích roste. Jak se k tomu postavit?
Forexové online zpravodajství
Americké indexy uzavírají kladně
Německé výrobní ceny se snížily
Axios: Zástupci Tiktoku podepsali ujednání o prodeji amerických aktivit
Bankám za tři čtvrtletí stoupl čistý zisk o 9,4 miliardy na 100,4 mld. Kč
Výroba aut v ČR za 11 měsíců klesla o 1,2 procenta na 1,349 milionu vozů
Těžbě lithia na Cínovci podle studie nestojí nic v cestě, rozhodne Geomet
Přebytek možností nás vede k jednodušším řešením!
Americké indexy posilují
Zvyšujeme cílovou cenu na akcie Kofola ze 410 Kč na 484 Kč, potvrzujeme doporučení "držet"
Denní shrnutí: Wall Street roste díky vánoční náladě
Americké indexy uzavírají kladně
Německé výrobní ceny se snížily
Axios: Zástupci Tiktoku podepsali ujednání o prodeji amerických aktivit
Bankám za tři čtvrtletí stoupl čistý zisk o 9,4 miliardy na 100,4 mld. Kč
Výroba aut v ČR za 11 měsíců klesla o 1,2 procenta na 1,349 milionu vozů
Těžbě lithia na Cínovci podle studie nestojí nic v cestě, rozhodne Geomet
Přebytek možností nás vede k jednodušším řešením!
Americké indexy posilují
Zvyšujeme cílovou cenu na akcie Kofola ze 410 Kč na 484 Kč, potvrzujeme doporučení "držet"
Denní shrnutí: Wall Street roste díky vánoční náladě
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Maloobchodní tržby vzrostly
Volatility report: Březnu dominovala klesající volatilita, dubnový kontrakt na VIX klesl pod 16b.
Oživení průmyslové produkce i maloobchodních tržeb
Názor hlavního ekonoma: Po volbách s větším dluhem a vyššími sazbami?
Frankfurtská burza otevírá středeční seanci růstem
Fidelity International: Čína je odhodlaná růst a vydává dluhopisy v hodnotě bilionu jüanů
Český průmysl překonává očekávání, zejména díky oživení autoprůmyslu. Ten měl v březnu nejlepší měsíc za takřka 3,5 roku
Technická analýza páru EUR/USD na 4. dubna 2022
Večerné zhrnutie
GBPUSD
Maloobchodní tržby vzrostly
Volatility report: Březnu dominovala klesající volatilita, dubnový kontrakt na VIX klesl pod 16b.
Oživení průmyslové produkce i maloobchodních tržeb
Názor hlavního ekonoma: Po volbách s větším dluhem a vyššími sazbami?
Frankfurtská burza otevírá středeční seanci růstem
Fidelity International: Čína je odhodlaná růst a vydává dluhopisy v hodnotě bilionu jüanů
Český průmysl překonává očekávání, zejména díky oživení autoprůmyslu. Ten měl v březnu nejlepší měsíc za takřka 3,5 roku
Technická analýza páru EUR/USD na 4. dubna 2022
Večerné zhrnutie
GBPUSD
Blogy uživatelů
Recese je už za dveřmi?
Zrušenie štvrťročných správ firiem?
Analýza NASDAQ, DJ30, EUR/USD - Akciové indexy vstoupily do roku 2025 opatrně
Většina analytiků vidí finanční budoucnost černě
Akciové portfolio Tomáše Vranky: Nákup tech giganta s 30% slevou!
Praktické okénko: Střednědobý výhled na exotické měnové páry
Nvidia vs. Bitcoin! Kdo přinese vyšší zisk? | Investiční Memento
8 základných pravidiel, ktorými by sa mal obchodník riadiť (časť prvá)
Čaká altcoiny voči BTC solídny prepad? (1/2)
1. MQL4 - Úvod do automatizovaného obchodování
Recese je už za dveřmi?
Zrušenie štvrťročných správ firiem?
Analýza NASDAQ, DJ30, EUR/USD - Akciové indexy vstoupily do roku 2025 opatrně
Většina analytiků vidí finanční budoucnost černě
Akciové portfolio Tomáše Vranky: Nákup tech giganta s 30% slevou!
Praktické okénko: Střednědobý výhled na exotické měnové páry
Nvidia vs. Bitcoin! Kdo přinese vyšší zisk? | Investiční Memento
8 základných pravidiel, ktorými by sa mal obchodník riadiť (časť prvá)
Čaká altcoiny voči BTC solídny prepad? (1/2)
1. MQL4 - Úvod do automatizovaného obchodování
Vzdělávací články
6 způsobů výstupu z obchodu, které je třeba zvážit při každé strategii
Největší burzovní krach v dějinách nastal před 90 lety
Měsíční report finančních trhů (únor 2023)
Jak na obchodní plán v tradingu - proč a jak?
Měsíční report finančních trhů (říjen 2023)
Top strategie pro investory v roce 2026
Intradenní obchodníci V. (obchodní plán - systém a obchodní deník)
Alternace AB=CD a netopýří formace
Interactive Brokers snižuje komise u akcií a odstraňuje další poplatky
Seriál o ETF: Co jsou Assets Under Management a proč je to důležité (díl 4.)
6 způsobů výstupu z obchodu, které je třeba zvážit při každé strategii
Největší burzovní krach v dějinách nastal před 90 lety
Měsíční report finančních trhů (únor 2023)
Jak na obchodní plán v tradingu - proč a jak?
Měsíční report finančních trhů (říjen 2023)
Top strategie pro investory v roce 2026
Intradenní obchodníci V. (obchodní plán - systém a obchodní deník)
Alternace AB=CD a netopýří formace
Interactive Brokers snižuje komise u akcií a odstraňuje další poplatky
Seriál o ETF: Co jsou Assets Under Management a proč je to důležité (díl 4.)
Tradingové analýzy a zprávy
Analýza hlavních měnových párů 11.8.2020
Francie zvýší daně méně, než plánovala
Akcie i dolar prudce klesají kvůli vyhlídkám na Trumpův úspěch
Forex: Vítězové a poražení 23.10.2017
Míra nezaměstnanosti v Řecku v 1Q klesla
Stříbro - Intradenní výhled 28.4.2022
Pražská burza dál posílila, opět se dařilo akciím KB, získaly 4,5 procenta
Zlato - Intradenní výhled 23.11.2021
Forex: Technická analýza USD/CAD
Forex: Shrnutí obchodování 27.5.2020
Analýza hlavních měnových párů 11.8.2020
Francie zvýší daně méně, než plánovala
Akcie i dolar prudce klesají kvůli vyhlídkám na Trumpův úspěch
Forex: Vítězové a poražení 23.10.2017
Míra nezaměstnanosti v Řecku v 1Q klesla
Stříbro - Intradenní výhled 28.4.2022
Pražská burza dál posílila, opět se dařilo akciím KB, získaly 4,5 procenta
Zlato - Intradenní výhled 23.11.2021
Forex: Technická analýza USD/CAD
Forex: Shrnutí obchodování 27.5.2020
Témata v diskusním fóru
Jak efektivně řídit poměr výnosů k zisku
6 pravidiel pre efektívne riadenie rizika
EUR/USD
Býčí jízda pokračuje, index S&P 500 posunul rekord do blízkosti 5 000 bodů
Praktické okénko – 3x příprava obchodních levelů
Cronos Blockchain Ambassador Program od Cryptocom
Efektivní trend line systém
Čo robiť, ak ste na kryptomenách v strate
Může přijít americký „hike“ o 0,50 %?
Doktorát na FOREXU
Jak efektivně řídit poměr výnosů k zisku
6 pravidiel pre efektívne riadenie rizika
EUR/USD
Býčí jízda pokračuje, index S&P 500 posunul rekord do blízkosti 5 000 bodů
Praktické okénko – 3x příprava obchodních levelů
Cronos Blockchain Ambassador Program od Cryptocom
Efektivní trend line systém
Čo robiť, ak ste na kryptomenách v strate
Může přijít americký „hike“ o 0,50 %?
Doktorát na FOREXU
Odborná literatura
Krotitelé trhů - Inspirujte se příběhy George Sorose, Warrena Buffetta a Paula Volckera
Krotitelé trhů - Inspirujte se příběhy George Sorose, Warrena Buffetta a Paula Volckera
Odborné kurzy a semináře
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)




