Neděle 21. července 2024 19:11
reklama
CapXmaster
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
FTMO férovost
reklama
FTMO férovost

Trader měsíce: Trading samurai Yusuke z Japonska

Napsal:   Sekce: Trader měsíce

Jak to vypadá, když japonský trader obchoduje s precizností, odhodláním a kázní samuraje? A v čem obchodují jinak Japonci od Čechů či Slováků? To si povíme v dnešním článku.


Prozatím jsme se ve Fintokei v rubrice trader měsíce věnovali pouze výkonům českých a slovenských obchodníků. Jenže velká část našich klientů pochází z Japonska a jsou to právě Japonci, kteří ve Fintokei dosahují na největší payouty. Proto se dneska podíváme na jednoho z nejúspěšnějších obchodníků ze země vycházejícího slunce a když už budem u toho, porovnáme i tradingové přístupy našinců s jejich japonskými kolegy. Data na to totiž máme.

Japonský obchodník, kterému věnujeme dnešní článek, se jmenuje Yusuke. U Fintokei obchoduje už 4 měsíce a patří k jedněm z nejaktivnějších obchodníků - stihl totiž úctyhodných 550 obchodů. Prozatím Yusuke stihl vybrat 11 payoutů o celkovém objemu přes 3 miliony yenů - tedy přibližně 500 tisíc korun. V porovnání s nejúspěšnějším scalperem v dosavadní historii Fintokei, o kterém jsme tu psali minule, se sice jedná o nižší částku, avšak kvalitu tradera nelze posuzovat pouze na základě výše jeho zisků.

V čem se liší japonští obchodníci od českých?

Než se však vrhneme na analýzu Yusukeho nejúspěšnějších obchodů, pojďme se na chvíli pozastavit nad rozdíly v přístupech českých a japonských obchodníků. Určité se totiž najdou.

Prvním znatelným rozdílem je frekvence obchodování - japonští tradeři jsou mnohem aktivnější a daleko více se věnují intraday tradingu a scalpingu. Stále však dodržují zásady money managementu a obchodují systematicky. Yusuke tak při své frekvenci 550 obchodů za 4 měsíce udržel svou úspěšnost na přibližně 65 % a přišel si na opravdu slušné částky.

Nejvýraznějším rozdílem jsou však nástroje, které oba tábory obchodují. Japonci se mnohem více orientují na domácí trh a vědí, jak z něj profitovat. Nejčastěji tak obchodují akciový index Nikkei a měnové páry s JPY. Čeští tradeři naopak preferují americké indexy, EUR/USD a samozřejmě zlato a ropu.

Nejúspěšnější obchod tradera Yusukeho

Obchodovaný instrument: Nikkei
Styl obchodování: Intraday
Zisk na obchodu: 1 milion yenů (cca 145 000 kč)

Tak jako se samurajové řídili svými principy a kodexem, řídil se i náš trader Yusuke u tohoto obchodu pravidly risk managementu, fundamentální a technické analýzy.

Jeho nejúspěšnější obchodem byla spekulace ve směru long na indexu Nikkei. Ta mu během 4 hodin vynesla přes 1 milion yenů. Jednalo se navíc o poměrně protitrendový obchod, to z toho důvodu, že Nikkei týden předtím dosáhl historického minima a následně několik dnů ustavičně padal. Za tyto pády mohly obavy investorů ze zasedání Bank of Japan a možného zvýšení úrokových sazeb. Jenže na trhu se začaly postupně objevovat signály možného obratu a Yusuke si jich všímal.

Prvním signálem bylo vyhlášení dat o producentské inflaci za únor. Ta dopadla dle očekávání, což vedlo ke krátkodobému uklidnění situace a nižší pravděpodobnosti zvýšení sazeb. JPY tak začal na páru s USD ihned oslabovat, čímž podpořil exportně orientované společnosti, potažmo růst indexu Nikkei. Druhým signálem, který naznačoval možný obrat, byla svíčka Doji.

Yusuke měl tedy jasno a dvě hodiny po vyhlášení dat k inflaci vstoupil do long pozice na indexu Nikkei.

Index Nikkei 225 na H1 grafu. Zdroj: MT4

Náš japonský obchodník však nezapomněl nastavit stop loss a take profit úrovně. Ty chytře určil podle úrovní, na kterých Nikkei konsolidoval na hodinovém grafu den předtím (rozmezí 38300 a 38800 bodů).

Pozice otevřena, stop loss a take profit úrovně nastaveny, nezbývalo než čekat, jak se trh bude vyvíjet. Netrvalo to dlouho a Yusuke měl důvod k radosti. Tím byl obrovský 300bodový pohyb kýženým směrem. Navíc díky brilantně nastaveným SP a TP úrovním se Yusukemu povedlo přečkat dvě červené svíčky a z pozice vystoupit až poblíž vrcholu předchozí seance, přesně podle plánu.

Zajímavostí může být fakt, že na zasedání 19.3. sice Bank of Japan skutečně úrokové sazby zvýšila, to už byl ale Yusuke dávno pryč ze své pozice. Index pak paradoxně i přesto stanovil nová historická maxima.

Obchod, který dokázal Yusukeho všestrannost

Obchodovaný instrument: USD/JPY
Styl obchodování: Swing
Zisk na obchodu: 600 000 yenů (cca 88 000 kč)

Přestože se Yusuke v drtivé většině případů věnuje intraday tradingu a scalpingu, jednou za čas nepohrdne ani swingovým obchodem. Což pouze svědčí o všestrannosti tohoto tradingového samuraje.

Opět se jednalo o obchod zaměřený na japonský trh - spekulaci na měnový pár USD/JPY. Tento obchod Yusuke držel několik dnů, čímž si díky úrokovému diferenciálu přičítal kladné swapy, které mu k zisku přidaly nějaké to procento.

Ty pro Yusukeho byly takovým lákadlem, že si kvůli nim dovolil poměrně hodně zariskovat a do pozice vstoupil v pátek, možným pondělním gapům navzdory.

Měnový pár USD/JPY na H1 grafu. Zdroj: MT4

Dalším lákadlem bylo také výrazné oslabení yenu, kterým si prošel jen o pár hodin dříve v pátek. Po datech k americkému trhu práce (kde byly podstatně vyšší non-farm payrolls a hodinové mzdy) dolar výrazně posílil. Následně část trhu začala vybírat zisky a krátkodobého propadu trader využil pro vstup do pozice v očekávání pokračování rostoucího trendu.

K tomu následně skutečně došlo a díky předem nastavenému stop lossu a profit targetu tak trader nemusel z pozice vystupovat až do středy do 13:00. Yusuke však bedlivě sleduje fundamenty a věděl, že ve středu ve 14:30 budou oznámena data k inflaci v USA. Trh tak očekával obrovskou volatilitu, která skutečně přišla. To už byl ale Yusuke z pozice venku s krásným ziskem.

Ve Fintokei hledáme další obchodníky jako Yusuke

Systematický přístup Yusukeho k obchodování je přesně tím, co chceme u našich obchodníků podporovat. Ve Fintokei stále hledáme talentované obchodníky a obchodnice, kteří dokážou konzistentním obchodním přístupem generovat stabilní zisky a udržet ztráty na uzdě. Těm jsme ochotní nabídnout kromě štědrých payoutů také profesionální spolupráci.

Pokud obchodujete podle jasně vymezené tradingové strategie a používání stop lossů a take profitů vám není cizí, pak možná právě vy můžete být naším dalším Yusukem. Tak proč nevyzkoušet Fintokei?


Využijte limitované letní 20% slevy na veškeré programy Fintokei!

OBCHODOVAT S FINTOKEI

Hodnocení článku:
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • TOP 6 Kryptomien na rok 2022 (časť I.)
  Kryptomeny slavili nedávno 13te narodeniny a každým rokom ich pribúda viacej. S príchodom metaverzu a NFTčiek kryptomeny len naberú na svojej sile a najbližšie roky nepochybujem o pokračovaní rastu ich ceny, popularity a využitia v našom svete. V tomto blogu by som sa rád pozrel na kryptomeny, ktoré sú zaujímavé nie len z pohľadu grafu ale aj ich popisu a využitia. Poďme na to.
 • TOP 6 Kryptomien na rok 2022 (časť II.)
  Kryptomeny už existujú viac ako 13 rokov a každým rokom ich pribúda viacej. S príchodom metaverzu a NFTčiek kryptomeny len naberú na svojej sile a najbližšie roky nepochybujem o pokračovaní rastu ich ceny, popularity a využitia v našom svete. V tomto blogu by som sa rád pozrel na kryptomeny, ktoré sú zaujímavé nie len z pohľadu grafu ale aj ich popisu a využitia. Poďme sa pozrieť na dYdX, Qredo a CumStar.
 • Toto aktivum přidalo za poslední 2 roky 500 %!
  Když slyším o nárůstech hodnoty v řádu několika stovek procent ročně, představím si většinou vysoce rizikové akcie malých start-up společností nebo třeba i komodity, jejichž nabídku zařízla nějaká nepředvídatelná událost. Jak pravidelný čtenář mých sloupků ví, fanouškem kryptoměn nejsem, takže ty si nepředstavuji.
 • Toužili jste někdy po zasažení SL?
  Ne, to není překlep a v tradingu se to stává!
 • Trade idea: AUD/NZD long
  Ak sa pozrieme na monthly alebo weekly timeframe, tak je jasné, že stále prevláda downtrend, ale ak sa detailnejšie pozrieme na daily timeframe, tak je tam vidno býči signál.
 • Trade idea: EUR/JPY long
  Ak sa pozrieme na monthly/weekly timeframe, tak nevidno jasný trend. Vždy prejde tento pár nejakým trendom a potom naspäť a stále dokola.
 • Trader a jeho zodpovědnost
  Zodpovědnost… tolik tíživá, nemilá, odmítaná, nepříjemná. Každého napadnou ještě desítky jiných přívlastků, které by mohla dostat. Prolíná se celým naším životem a nevyhýbá se ani tradingu, ve kterém je toho tolik v sázce, jako například peníze, ego nebo budoucnost.
 • Trader a 5 skúseností z histórie
  V nasledujúcom článku prenesiem z minulosti užitočné a účelné myšlienky pre obchodovanie. Niekoľko námetov na spestrenie, ale aj na úvahu pri našej každodennej činnosti. Všetko čo uvediem, má pôvod 2 tis. rokov dozadu, ale je súčasťou ako pri obchodovaní, tak aj v bežných životných situáciách.
 • Traderi, toto sú najväčšie chyby, ktoré robíme (1. časť)
  Dnes sa zameriam na základné chyby, ktoré sa u traderov v obchodovaní na burze vyskytujú veľmi často a vďaka nim sú dlhodobo v strate. Ak ich odstránite, môžete byť ziskoví.
 • Trader jako povolání v bance
  Před nedávnem odvysílala televize Seznam díl publicistického pořadu „Byznys“ s názvem „Je jí 27 let a dělá obchody za miliardy Lucie Zaoralová je jednou z mála žen na pozici tradera“. Pořad s takovým to názvem určitě zaujal každého, tradery nevyjímaje. Jak tomuto pořadu rozumíme my tradeři? Pojďme se na to podívat.
 • Tradeři se stále častěji soustředí na trh s kryptoměnami
  Každý den se více a více traderů obrací z akciového trhu na trh s kryptoměnami. Od začátku roku tak můžeme sledovat výrazný pokles obchodní aktivity a objemů na akciových trzích a naopak výrazný nárůst zobchodovaných objemů na kryptoměnách. Spekulativní aktiva začínají být stále populárnější hlavně díky vysokým výnosům, které nabízejí a důvěře, která je na trhu cítit.
 • Trading a emoce – Praktická ukázka toho, jak ovládnout své emoce
  Emoce nejsou ve své podstatně ani dobré ani špatné. Záleží na tom, jak na ně člověk reaguje. V tomto článku si popíšeme metody, jak získat nadvládu nad svými emocemi.
 • Trading a Money Management
  Pri čítaní príspevkov na tradingových blogoch som pomerne často narazil na: „Pro ně je ztráta jako noční můra, jelikož jejich jeden jediný ztrátový obchod může nakonec zlikvidovat celý účet.“
 • Trading analýza: Akcie, forex a komodity
  Akciové indexy v týdnu pokračovaly ve fundamentálně i technicky nepodložené Trump rally a vytvářely nová historická maxima. Včera se dostavila velmi lehoučká korekce a dnes se zatím obchoduje také lehce v mínusu. Index strachu VIX se nachází na dlouholetých minimech, tržní sentiment naopak na maximech. Nadále samozřejmě nenakupuji a nakupovat nebudu, naopak dále pomaličku akumuluji menší short pozice. Vše samozřejmě s korektním money-managementem a základními pravidly alokace a diverzifikace obchodního kapitálu.
 • Trading analýza akciového indexu S&P 500 a měnových párů EUR/USD a USD/JPY
  Povolební pozitivní sentiment na trzích přetrvává i nadále, nejdůležitější americké indexy (S&P 500 a Dow Jones) v týdnu navýšily svá historická maxima. Tržní volatilita zcela vymizela, obavy z rizik, kterých je kolem nás bezpočet také. V prosinci nás čeká několik zásadních událostí, které mohou (ale nemusí) trhy zastavit či obrátit. Zvýšení amerických úrokových sazeb přibližně v polovině prosince je skoro jasné. Na začátku prosince nás čeká italské referendum, které může způsobit velkou politickou nestabilitu v zemi s negativním vlivem na předlužený italský bankovní sektor a s možností vzniku další finanční evropské krize.
 • Trading analýza: Akciové indexy a forex
  Dobrá data z americké nezaměstnanosti a pozitivní komentář Fedu ke středečnímu zvýšení úrokových sazeb mírně akciové indexy povzbudily a zlepšily náladu na finančních trzích. Viditelné tlaky na pokles v posledních dnech polevily, nicméně k výraznějším poklesům stejně nakonec dojde.
 • Trading analýza - akciové indexy, EUR/USD a EUR/CZK
  Americké (ale i některé další) akciové indexy pokračují nadále zcela bez obav v růstech a vytváření nových maxim. Snaha připravit nějaké obchodní analýzy je v posledních měsících jen ztrátou času. Trhy jsou zcela deformovány politikou hlavních centrálních bank (QE, extrémně nízké úrokové sazby, nepřipuštění ani náznaku poklesu) a nikterak nereagují na dříve důležité market moving skutečnosti jako fundamentální a technické nadhodnocenosti a překoupenosti, tržní cykly, návraty k normálu, geopolitická rizika, teroristické útoky, apod…
 • Trading analýza: Akciové indexy, ropa a EUR/USD
  Po dlouhé sérii nepřerušených týdenních růstů může tento týden skončit první letošní týdenní červenou svící. Na finančních trzích stále sice nejsou vidět nějaké obavy a negativní sentiment, přestože nové geopolitické a jiné zprávy nejsou příliš povzbuzující.
 • Trading analýza akciových indexů, EUR/USD a USD/CAD
  Na amerických i dalších akciových indexech jsme v posledních dnech svědky menší korekce po skandálu Donalda Trumpa s FBI a Ruskem. Zatím nejde na trhu o nic velkého, úvodní náznak možného většího poklesu je prozatím odvrácen. Čekáme tedy dále, velký pokles stejně brzy přijde.
 • Trading analýza: Aktuální pohled na index S&P 500 a EUR/USD
  Chvíli to vypadalo, že tržní euforie z Donalda Trumpa jeho páteční inaugurací končí a akcie se již výše nedostanou (pátek a pondělí), nicméně úterní a středeční skokový pohyb výše potvrdil, že to indexy se svou snahou posunovat se výše a výše ještě nevzdávají.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO férovost