Čtvrtek 09. květen 2024 13:25
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster

Investment management

C:\fakepath\eurusd-24102021.png

Shrnutí pátečního obchodování: Akcie v USA uzavřely smíšeně, dolar klesl

24.10.2021 Americké akciové indexy na závěr týdne uzavřely smíšeně. Dow Jones sice stoupl na nový rekord, neuspokojivé čtvrtletní hospodářské výsledky firem Snap a Intel však stáhly dolů sektory komunikací a technologií. Investory také znervóznilo vyjádření šéfa centrální banky USA (Fed) Jeroma Powella.
img

Česká inflace: tentokrát je to jiné

07.10.2021 Léta vypadala inflace dokonale mrtvá. Abyste si jakožto Američan pamatovali takovou jádrovou inflaci, jakou mají Spojené státy nyní, musí vám být 50 let; abyste si pamatovali takovou, jakou máme nyní v ČR, musí vám být aspoň 30. Všichni na inflaci zapomněli, a to z dobrých důvodů. Nejen že od počátku 90. let minulého století ve vyspělém světě jen klesala, nevzrostla ale ani poté, co se západní centrální banky vydaly v šlépějích japonské centrální banky a začaly po Velké finanční krizi v letech 2008-9 provádět psí kusy v podobě kvantitativního uvolňování. Strukturální faktory (globalizace, internet, zapojení Číny do světové ekonomiky) a inertnost inflace vůči bezprecedentní politice centrálních bank přesvědčily všechny - centrální banky, politiky i obyvatelstvo - že inflace je mrtvá a pohřbená. Připočtěme k tomu reálnou konvergenci české ekonomiky, která přinesla konvergenci nominální, ergo posilování koruny a tudíž tlumení už beztak slabých inflačních tlaků zvenčí, a je jasné, proč jsme i v ČR nabyli dojmu, že inflace je prostě věcí minulosti.
img

Globální dluh na novém historickém maximu

16.09.2021 Institut mezinárodních financí (Institute of International Finance) včera zveřejnil pravidelnou kvartální analýzu, která se věnuje celkové globální zadluženosti, tedy zadluženosti všech ekonomických subjektů – vlády, podniků a domácností. V průběhu letošního druhého čtvrtletí celkový globální dluh vzrostl o 5 bilionů dolarů na nový rekord 296 bilionů dolarů. Podíl celkového globálního dluhu na globálním HDP přitom díky silnému oživení světové ekonomiky ve druhém čtvrtletí mírně poklesl na 353 %, nicméně i tak se tento poměr pohyboval poblíž historického maxima. Celkově se tak jednoznačně potvrdil již poměrně známý fakt, že objem celkového dluhu ve světové ekonomice nebyl nikdy větší.
img

High-yield dluhopisy poprvé se záporným reálným inflačně očištěným výnosem

14.09.2021 Agentura Bloomberg minulý týden informovala, že průměrný reálný inflačně očištěný výnos do doby splatnosti na indexu vysoce úročených spekulativních korporátních dluhopisů (high-yield), denominovaných v euru, se poprvé v historii dostal do záporu. Jak ukazuje graf níže, průměrný nominální výnos do doby splatnosti těchto nejrizikovějších korporátních dluhopisů (po očištění o aktuální míru inflace v eurozóně, která byla v srpnu 3,0 % meziročně) se nyní pohybuje kolem -0,7 %.
img

Akcie Robinhood po IPO spíše nestálé

19.08.2021 29. července 2021 měla společnost Robinhood Markets Inc. IPO. Přestože akcie startovaly velmi obtížně, když ceny krátce klesly pod cenu IPO (asi 38 USD za akcii), uzavírací cena 9. srpna byla 56,83 USD za akcii.
img

Investiční výhled Michala Stupavského

18.08.2021 Globálním akciovým trhům se zatím letos daří celkově na výbornou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž od začátku letošního roku připisuje zisk přibližně 14 % a momentálně se pohybuje na historickém maximu. Taktéž na historickém maximu se pohybuje pravděpodobně vůbec nejsledovanější akciový index, index amerických akcií S&P 500, který zatím letos připisuje zisk 19 %. Nám dělá především radost fakt, že se nadprůměrně daří středoevropskému regionu. Index středoevropských akcií CECEEUR totiž zatím v letošním roce připisuje zisk 20 %. Na druhou stranu nám nedělají radost čínské akcie - index čínských akcií CSI 300 totiž od začátku roku ztrácí výrazných 7 %.
img

Inflace na pořadu dne

10.08.2021 Léto je v plném proudu a většina lidí si užívá svou vytouženou a často odkládanou dovolenou z minulého roku. Může se zdát, že se na finančních trzích nic moc neděje, ale opak je pravdou. Pojďme si shrnout hlavní události, které hýbaly investorským světem za poslední měsíce.
img

Euforie v sektoru fondů soukromého kapitálu

17.06.2021 Podle dat poradenské společnosti McKinsey momentálně připomíná sektor fondů soukromého kapitálu (private equity – PE) doslova euforii. Celosvětový objem transakcí (nákupy/prodeje podniků) od začátku letošního roku dosahuje půl bilionu dolarů. Pokud bude toto tempo pokračovat i po zbytek roku, za celý rok 2021 se dostaneme přes úroveň jednoho bilionu dolarů, což by představovalo jednoznačný historický rekord.
img

Globální akciová valuace mírně poklesla

18.05.2021 Valuační proměnná Z-Score je definována jako aktuální hodnota zvoleného valuačního indikátoru mínus průměr a tento rozdíl je poté vydělen směrodatnou odchylkou. Moje globální akciová valuace Z-Score je přitom definována jako průměrné Z-Score za čtyři základní valuační indikátory – P/E, P/B, P/S a EV/EBITDA.
img

Elon Musk šokuje fanoušky bitcoinu, Tesla je nebude přijímat za svá auta. Cena bitcoinu se v reakci na překvapivý tweet propadla o 200 tisíc korun

13.05.2021 Elon Musk nepříjemně zaskočil fanoušky bitcoinu. V noci na dnešek středoevropského času na svém twitteru uvedl, že automobilka Tesla, kterou založil a kterou řídí, nebude už nejstarší a nejrozšířenější kryptoměnu přijímat při nákupu svých vozů.
img

Očekávané zhodnocení amerických akciích do příštích let je extrémně slabé

04.05.2021 Valuace neboli ocenění hlavního amerického akciového indexu S&P 500 je momentálně na historickém rekordu. Valuace jsou dokonce vyšší než při technologické bublině v roce 2000. Valuační indikátor P/S – poměr ceny akcie k tržbám na akcií (price-to-sales ratio) – je aktuálně na novém rekordu na úrovni 3,0.
img

Rok 2021 je zatím rokem komodit

23.04.2021 Rok 2021 je zatím rokem komodit. Globální komoditní index S&P GSCI totiž zatím připisuje zisk 18 %, přičemž barel severomořského Brentu je dokonce o 29 % dražší. Drahým kovům se nicméně vůbec nedaří. Zlato je slabší o 8 % a stříbro o 3 %.
C:\fakepath\eurusd-23042021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 23.4.2021

23.04.2021 Americké akcie včera oslabily. Prudce propadly po zprávě agentury Bloomberg, že americký prezident Joe Biden plánuje téměř zdvojnásobit daň z kapitálových výnosů.
img

Očekávané zhodnocení amerických akcií je extrémně slabé

22.04.2021 Na základě mého regresního modelu jsem došel k závěru, že očekávané zhodnocení amerických akcií v rámci indexu S&P 500 ve střednědobém horizontu příštích pěti let je extrémně slabé. Můj základní scénář počítá s akciovým poklesem, v lepším případě by se výkonnost amerických akcií měla pohybovat kolem nuly.
img

Ocenění private equity transakcí indikuje rekordní valuační násobky

19.04.2021 Jak ukazuje graf, nejen veřejné akciové trhy, ale také ocenění private equity transakcí z poslední doby indikuje rekordní valuační násobky. Z globálního pohledu platí, že zatímco v roce 2010 mělo klíčový valuační násobek EV/EBITDA nad hodnotou 16 přibližně pouze 10 % transakcí, v roce 2020 už tento podíl tvořil přibližně 35 %. Přitom se obvykle udává, že neutrální hodnota valuačního indikátoru EV/EBITDA se pohybuje kolem 8, a hodnoty výrazně nad 10 mohou indikovat výrazně nadhodnocenou valuaci akvizičního cíle.
img

Klíčové centrální banky tisknou peníze jako o závod

12.04.2021 Jak názorně ukazuje graf, klíčové centrální banky tisknou nové peníze od začátku pandemie jako o závod. Celkový objem bilanční sumy Evropské centrální banky nyní činí 8,9 bilionu dolarů, amerického Fedu 7,6 bilionu dolarů, japonské centrální banky (BOJ) 6,8 bilionu dolarů a čínské centrální banky (PBOC) 5,9 bilionu. Na grafu je taky dobře vidět, jakým zásadním způsobem tištění peněz zrychlilo při začátku globální pandemie na začátku loňského roku.
img

Debut desetiletí? Ani náhodou. Vstup Deliveroo na burzu nenaplnil očekávání.

09.04.2021 Zdá se, že alespoň prozatím bublina kolem vstupu společnosti Deliveroo na burzu splaskla. Zatímco těsně před prvním obchodováním akcií odhady hovořily, že hodnota společnosti by mohla vzrůst až na 10,5 miliardy USD, po středečním IPO je jasné, že očekávání se nenaplnila. Navzdory úspěchu, který během primárního úpisu akcií v minulém roce přes pandemii zaznamenala většina firem, cena akcií Deliveroo se při debutu propadla o 30 procent.
img

Přichází opět čas aktivně spravovaných fondů?

07.04.2021 V poslední dekádě převládá velký přesun investorů do pasivně řízených fondů, nejčastěji tzv. ETF (Exchange traded funds). Pasivně řízené fondy investují do indexu, jako je například SP500, přičemž nakupují automaticky všechny akcie, a to v poměru, v jakém se tyto cenné papíry podílí na ocenění daného indexu. Aktivní fond naopak může nakoupit jakoukoliv akcii, která mu přijde zajímavá. Atraktivita se velmi často odvíjí od ceny akcie, ale může jít i o jiné parametry.
img

Měsíčník finančních trhů – Březen 2021

07.04.2021 Mezi klíčové události uplynulého měsíce patřily zasedání Evropské centrální banky a amerického Fedu. ECB zasedala 9. března a klíčovým výstupem bylo, že se evropská měnová autorita rozhodla výrazně akcelerovat nákupy vládních dluhopisů v příštích třech měsících tak, aby byly udrženy požadované výnosy do doby splatnosti vládních dluhopisů na historických minimech. Podle vyjádření představitelů ECB je cílem udržet co nejvíce uvolněné měnové podmínky, aby nebylo ohroženo křehké ekonomické oživení.
img

Conseq se stal depozitářem

23.03.2021 Česká národní banka zapsala společnost Conseq Investment Management, a. s., do seznamu depozitářů investičního fondu. V České republice je Conseq sedmou společností s povolením k této činnosti, zároveň však prvním nebankovním obchodníkem s cennými papíry, který může vykonávat činnost depozitáře jak pro standardní fondy, tak pro speciální fondy i fondy kvalifikovaných investorů.
img

Tři investiční tipy pro rok 2021

16.03.2021 Říkáte, že je po posledním růstu cen finančních aktiv všechno drahé? Akciové indexy na historických maximech, tři čtvrtiny všech světových dluhopisů nesou výnos nižší než jedno procento ročně… Částečně s tím lze souhlasit, přesto pro letošek vidíme na trhu investiční příležitosti, které stojí za pozornost. Které to jsou?
img

Dluhopisová korekce ještě pravděpodobně zdaleka neskončila

12.03.2021 Výnos do doby splatnosti vůbec nejsledovanějšího dluhopisu – amerického vládního dluhopisu s 10letou splatností (10-year US Treasury Bond) – dosáhl historického minima na úrovni 0,5 % v srpnu loňského roku. Vzhledem k tomu, že tržní ceny dluhopisů a dluhopisové výnosy do doby splatnosti se pohybují protisměrně (když jedno roste, druhé klesá a naopak) v srpnu loňského roku dosáhla tržní cena tohoto dluhopisu historického maxima. Od tohoto okamžiku začal výnos do doby splatnosti poměrně strmě růst. Na konci loňského roku byl na úrovni 0,9 %. Na začátku letošního roku růst tohoto výnosu do doby splatnosti pokračoval. Zatím vzrostl o 0,64 procentního bodu a jeho aktuální úroveň činí 1,55 %.
img

Inflační tlaky mají proč růst

09.03.2021 Jak ukazuje graf výkonnosti hlavních tříd aktiv od začátku roku, inflační tlaky mají nyní skutečně proč růst. Ceny komodit totiž od začátku roku velice prudce rostou. Globální komoditní index S&P GSCI aktuálně od začátku roku o 15 % výše. Z konkrétních komodit vyrostla především ropa, když cena jednoho barelu severomořského Brentu je od začátku roku o 22 % výše. Přitom výrazně posilují i ceny dalších komodit. Měď přidává 19 %, zemní plyn 13 % a hliník 11 %.
img

Také korporátní dluhopisy s neinvestičním ratingem – high-yield – jsou nyní poměrně drahé

02.03.2021 Atraktivita korporátních dluhopisů se měří pomocí tzv. kreditních marží neboli kreditních spreadů, které udávají výnosovou prémii korporátních dluhopisů nad výnosy relativně bezrizikových vládních dluhopisů, případně nad sazby úrokových swapů.
img

Měsíčník finančních trhů – Únor 2021

01.03.2021 V únoru jsme zaznamenali poměrně výraznou korekci na globálních dluhopisových trzích. Důvodem byl silný nárůst inflačních očekávání kvůli silnému předpokládanému globálnímu ekonomickému růstu v průběhu letošního roku. Globální ekonomický růst by měl být podpořen jednak rychlou vakcinací populace, a jednak stále bezprecedentně uvolněnou měnovou politikou klíčových centrálních bank a velice uvolněnými fiskálními politikami. To by mělo ve výsledku výrazně podpořit právě inflaci. Ve výsledku nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond odepsal 1,7 %. Na druhou stranu akciovým trhům se dařilo poměrně dobře, když nejširší globální dluhopisový index MSCI All Country World připsal zisk 2,2 %.
img

Korekce na dluhopisových trzích je zatím zanedbatelná

24.02.2021 Globální dluhopisové trhy v letošním roce korigují extrémně silné zisky z loňského roku. Nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond zatím v letošním roce odepisuje 1,9 %. Důvodem jsou velice pravděpodobně pokračující obavy z rostoucích inflačních očekávání, které jsou v USA i eurozóně nejvyšší za posledních deset let.
img

Pasivním fondům se loni dařilo přilákat nový kapitál

23.02.2021 V posledních letech můžeme v investičním světě sledovat výrazný posun směrem k pasivním fondům a zároveň odklon od aktivních fondů. Tento trend pokračoval také v loňském roce.
img

ORBIT Capital prostřednictvím podfondu Conseq Venture Debt poprvé financuje zahraniční firmu

18.02.2021 ORBIT Capital prostřednictvím svého podfondu Conseq Venture Debt realizuje další transakci. Poté, co v loňském roce poskytl dluhové financování hvězdám domácí fintechové a e-commerce scény, společnostem Twisto a rohlik.cz, tentokráte se neomezil hranicemi a posílá 2,5 mil. EUR do předního evropského technologického hráče LetsBuild.
img

Investoři spojují své síly, aby pomohli zastavit krizi námořní dopravy

09.02.2021 85 investorů s aktivy v kumulativní hodnotě přes 2 biliony dolarů, spravovanými společností Fidelity International, spojilo své síly, aby naléhavě řešili rozvíjející se humanitární krizi na moři a zachovali tak udržitelnost globálních dodavatelských řetězců.
img

Za akciovým růstem hledejte především tištění peněz

08.02.2021 Investoři často diskutují faktory, které stojí za aktuálními historickými rekordy akciových trhů. Konec konců celková globální akciová tržní kapitalizace je aktuálně na historickém maximu na úrovni 107 bilionů dolarů. Ne, není to dynamika HDP, inflace, úrokové sazby, ani korporátní fundamenty jako tržby, zisky či cash flow. Ukazuje se, že klíčovým faktorem silného růstu globálních akciových trhů v posledních 11 letech je bezprecedentní růst objemu globální peněžní zásoby.
C:\fakepath\eurusd-05022021.png

Forex: Shrnutí obchodování 5.2.2021

05.02.2021 Americké akcie včera výrazně posílily díky příznivým firemním výsledkům a údajům o vývoji ekonomiky Spojených států. Jejich indexy S&P 500 a Nasdaq tak uzavřely na rekordních maximech. K růstu akciového trhu přispívají rovněž naděje na další opatření ke zmírnění hospodářských dopadů pandemie covidu-19.
img

Rozvíjející se trhy nám zatím letos dělají radost

29.01.2021 Naší hlavní akciové sázce se zatím letos daří výborně. Rozvíjející se trhy totiž dle indexu MSCI Emerging Markets zatím letos připisují zisk 7,9 %, zatímco rozvinuté trhy dle indexu MSCI World připisují zisk „pouze“ 2,4 %. Rozvíjející se trhy tak zatím trhy rozvinuté outperformují o 5,5 %.
img

Akcie i dluhopisy jsou drahé

25.01.2021 Pro posouzení relativní atraktivnosti akcií vůči dluhopisům používáme indikátor EB faktor. Ten je definován jako rozdíl mezi převrácenou hodnotou globálního akciového P/E a průměrného globálního dluhopisového výnosu do doby splatnosti. Tento indikátor tedy indikuje aktuální výnosovou prémii globálního akciového trhu nad globálním dluhopisovým trhem. Čím vyšší hodnota tohoto indikátoru, tím jsou akcie na relativní bázi vůči dluhopisům atraktivnější. A naopak, čím nižší hodnota tohoto indikátoru, tím jsou akcie na relativní bázi vůči dluhopisům méně atraktivní.
img

Racionální bublina

24.01.2021 V posledních dnech se v médiích čím dál více objevuje názor, že aktuální situace na globálních akciových trzích by se dala označit za „racionální bublinu“. Označení „bublina“ kvůli tomu, že aktuální valuace neboli ocenění globální akciových trhů je extrémně vysoké, blízko historických maxim. Například podle našeho proprietárního valuačního modelu, jenž je založen na ukazatelích P/E, P/B a P/S, je momentálně nejširší globální akciový index MSCI All Country World nadhodnocen o přibližně 50 %. Konec konců aktuální hodnota globálního P/E činí extrémních 33. Podle klasických valuačních indikátorů jsou tedy globální akciové trhy velice drahé, tzn. jde o „bublinu“.
img

Startující valuace jsou pro očekávané akciové výnosy zásadní

19.01.2021 Jak ukazují pondělní grafy investiční společnosti J.P.Morgan Asset Management, startující valuace jsou pro akciové výnosy – ve střednědobém horizontu pěti let – naprosto zásadní.
img

Šest důvodů proč investovat do realitních fondů

18.01.2021 Realitní fondy představují zajímavou alternativu ke klasickým fondů, které spravují finanční aktiva. V současné době je investování do těchto fondů velmi populární a i proto vznikají na trhu stále nové. Důvodů proč do nich investovat je více. V poslední době se ukazovala zejména relativně vysoká odolnost proti možným výkyvům trhu a vyšší míra jistoty dlouhodobého výnosu. Důvodů pro tyto skutečnosti vidím několik:
img

Dluhopisové výnosy do doby splatnosti jsou rekordně nízké

18.01.2021 Z celkového globálního pohledu jsou dluhopisové výnosy do doby splatnosti rekordně nízké. Jak ukazuje tento graf, 30 % všech globálně emitovaných dluhopisů nese záporný výnos do doby splatnosti. Záporný dluhopisový výnos do doby splatnosti znamená, že pokud si investor takový dluhopis koupí a bude ho držet až do jeho splatnosti, s jistotou realizuje ztrátu.
img

Kvantitativní uvolňování vyhnalo finanční trhy v roce 2020 na historické maximum

15.01.2021 Reakce centrálních bank na globální pandemii byla v loňském roce skutečně bezprecedentní. Centrální banky v loňském roce natiskly 9,2 bilionu dolarů, což je trojnásobek oproti roku 2008 při globální finanční krizi.
img

Akcie možná nejsou zase až tak drahé

14.01.2021 Podle klasických valuačních ukazatelů jako P/E jsou globální akciové trhy extrémně předražené. Pokud ovšem přihlédneme k masivnímu růstu globální peněžní zásoby vlivem bezprecedentního kvantitativního uvolňování klíčových centrálních bank, ocenění globálních akciových trhů zase až tak draze vypadat nemusí.
img

Výkonnost globálních finančních trhů byla i přes pandemii fenomenální

08.01.2021 Pokud odhlédneme od pozitivních zpráv z konce roku ohledně vakcín proti koronaviru, fundamentální zprávy ovlivňující globální finanční trhy byly v loňském roce vesměs extrémně negativní. Měli bychom zmínit zejména následující:
img

Podle valuačního modelu investiční společnosti Crescat jsou americké akcie nejdražší v historii

07.01.2021 Podle valuačního modelu investiční společnosti Crescat jsou americké akcie nejdražší v historii. Valuační proměnné modelu jsou zobrazeny v následující tabulce. Prakticky všechny valuační proměnné jsou na nebo blízko úrovně 100. percentilu neboli nejvyšší historické úrovně.
img

Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2020

06.01.2021 Globální akciové trhy pokračovaly v prosinci v růstu s tím, jak se po světě pomalu začaly v masovém měřítku aplikovat vakcíny proti koronaviru. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 4,5 %. Dařilo se také globálním dluhopisovým trhů, které dle nejširšího globálního dluhopisového indexu Bloomberg Barclays připsaly zisk 1,3 %. Celý uplynulý rok 2020 byl pro globální finanční trhy velice úspěšný a to především díky bezprecedentnímu objemu kvantitativního uvolňování centrálních bank. Celkový objem nově natištěných peněz centrálními bankami v roce 2020 činil bezprecedentních 9,2 bilionu dolarů, což je trojnásobek ve srovnání s krizovým rokem 2008. Ve výsledku za celý rok 2020 připsaly globální akciové trhy zhodnocení 14,3 % a globální dluhopisové trhy 9,2 %.
img

Daně podle Jana Barty a Pirátů

15.12.2020 V posledních dnech dominují stránkám novin daně, resp. zmatek kolem schválení rozsáhlých daňových změn koncem listopadu. Zrušení superhrubé mzdy, zvýšení slevy na poplatníka apod. jsou dobře známé návrhy zasekávající dodatečnou stotřicetimiliardovou sekeru do našeho rozpočtu. V celém chaosu trochu zanikl nápad pirátských poslanců Ferjenčíka a Lipavského danit přijetí příjmu z prodeje cenných papírů přesahující 20 mil. korun. Ještě že aspoň Senát na svém posledním zasedání schválil pozměňovací návrh, jímž mj. tuto novou úpravu zdanění navrhuje odsranit.
img

Objem dluhopisů se záporným výnosem na novém historickém maximu

10.12.2020 Globální objem dluhopisů se záporným výnosem do doby splatnosti se dostal na nové historické maximum, které momentálně činí 17,8 bilionu dolarů. Zároveň platí, že těchto 17,8 bilionu dolarů činí více než 20 % všech globálně emitovaných dluhopisů. Tudíž více než pětina všech dluhopisů na globálních finančních trzích nese záporný výnos do doby splatnosti.
img

Výnos portugalského 10letého vládního dluhopisu se poprvé dostal do záporu

09.12.2020 Výnos do doby splatnosti portugalského 10letého vládního dluhopisu se poprvé dostal do záporu a aktuálně se pohybuje na úrovni -0,006 %. Záporný dluhopisový výnos do doby splatnosti přitom znamená, že investor, který si dluhopis za tento výnos koupí a bude ho držet až do jeho splatnosti, s jistotou realizuje ztrátu.
img

Měsíčník finančních trhů – Listopad 2020

01.12.2020 Globální akciové trhy zažily v listopadu jeden z nejlepších měsíců v historii. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž připsal fenomenální zisk 12,2 %. Tržní optimismus byl hnán především pozitivními zprávami o úspěšných testech vakcín proti koronaviru od společností Pfizer, Moderna a AstraZeneca. Investoři také ocenili poměrně jasný výsledek amerických prezidentských voleb a indikace, že předání moci proběhne v USA relativně v poklidu. Rovněž globální dluhopisové trhy zažily vynikající měsíc, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal zisk 1,8 %.
img

Globální investiční výhled – Investoři se budou muset spokojit s podprůměrnými výnosy

27.11.2020 Naše původní očekávání pro rok 2020 byla masivním rozšířením pandemie koronaviru po celém světě výrazně upravena. Vzhledem k tomu, že globální akciové trhy jsou momentálně od začátku roku pouze mírně v plusu, je vysoce nepravděpodobné, že dosáhnou za celý rok výraznějšího kladného zhodnocení.
img

Akciové valuace indikují silně podprůměrné očekávané výnosy

19.11.2020 Pokud přihlédneme k faktu, že se momentálně světová ekonomika nachází v nejhlubší hospodářské recesi od 2. světové války, přičemž globální HDP by mělo podle poslední prognózy Mezinárodního měnového fondu z října letos poklesnout o 4,4 %, výkonnost globálních akciových trhů od začátku letošního roku je mimořádně příznivá. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World zatím totiž připisuje zisk 6 %.
img

Monetizace vládních dluhů je bezprecedentní

10.11.2020 Graf níže ukazuje rozvahu klíčových centrálních bank (FED, ECB, Bank of England, Bank of Japan) jako podíl na nominálním HDP. Můžeme vidět, že před 25 lety byl objem cenných papírů v bilancích těchto centrálních bank zanedbatelný.
img

Finanční represe na rozvinutých trzích

09.11.2020 Finanční represe je termín, který popisuje skutečnost, že na mnoha rozvinutých trzích jsou reálné dluhopisové výnosy do doby splatnosti, tedy nominální výnosy snížené o inflaci, záporné. Důsledkem tohoto faktu je, že držitelé vládních dluhopisů v reálném vyjádření dosahují záporných výnosů a držbou těchto dluhopisů reálná hodnota jejich kapitálu, resp. úspor v čase klesá.
img

Měsíčník finančních trhů – Říjen 2020

02.11.2020 Globální akciové trhy v říjnu pokračovaly v propadu, který se koncentroval především do posledního týdne v měsíci, a to v důsledku prudce rostoucích čísel nově nakažených na obou stranách Atlantiku a nových protikrizových opatřeních ve spoustě zemí Evropy, které budou mít na HDP v letošním posledním čtvrtletí opět silně negativní dopad. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 2,5 %. Globální dluhopisové trhy dokázaly vykompenzovat akciové ztráty pouze omezeně, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays připsal nepatrný zisk 0,1 %.
img

Akciové valuace indikují podprůměrné očekávané výnosy

02.11.2020 Přestože se světová ekonomika momentálně nachází v nejhlubší hospodářské recesi od 2. světové války a korporátní zisky celosvětově meziročně klesají v průměru o téměř 30 %, akciové trhy jsou na tom díky masivním monetárním stimulům klíčových centrálních bank relativně dobře: nejširší globální akciový index MSCI All Country World je od začátku roku v pěkném plusu 2,9 %.
img

Globální P/E na nejvyšší úrovni v tomto tržním cyklu

26.10.2020 Přestože se světová ekonomika momentálně nachází v nejhlubší hospodářské recesi od 2. světové války a korporátní zisky celosvětově meziročně klesají v průměru o téměř 30 %, akciové trhy jsou na tom díky masivním monetárním stimulům klíčových centrálních bank relativně dobře. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World je od začátku roku v pěkném plusu 2,4 %.
img

„Skoro lockdown“ a těžké časy před námi

14.10.2020 V Česku znatelně přituhuje. Ne, počasí je zatím relativně v pořádku, takový standardní podzim, ale epidemiologicky přišla v posledních týdnech plnohodnotná arktická zima.
img

Americký trh práce je na tom stále velmi špatně

14.10.2020 Před vypuknutím globální pandemie se týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA pohybovaly kolem historického minima na úrovni 200 tisíc. Na konci března dosáhly týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti stěží uvěřitelného nového historického maxima na úrovni téměř 7 milionů.
img

Dluhopisy jsou jako globální třída aktiv nejdražší v historii

08.10.2020 Globální dluhopisové trhy zatím v letošním roce zaznamenaly mimořádně úspěšné období, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays od začátku roku připisuje zisk 5,8 %. Dluhopisy tak v průběhu globální pandemie Covid-19 jednoznačně prokázaly své diverzifikační benefity.
img

Měsíčník finančních trhů – Září 2020

06.10.2020 Globální akciové trhy v září korigovaly enormně silné zisky z předchozích pěti měsíců, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 3,4 %. Přitom jsme nebyly svědky žádného významného katalyzátoru, který by měl výprodeje spustit. Jednalo se tak pravděpodobně o prosté vybírání předchozích zisků. Přitom od začátku roku je index MSCI All Country přesně na nule. Příliš se v září nedařilo ani globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays odepsal 0,4 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 5,7 %.
img

Evropské korporátní dluhopisy investičního stupně již nejsou levné

25.09.2020 Přes globální pandemii Covid-19 a nejhlubší hospodářskou recesi od Velké deprese 30. let minulého století zatím v letošním roce zaznamenaly evropské korporátní dluhopisy investičního stupně velmi dobrou výkonnost, když je jejich index od začátku roku v plusu 0,9 %.
img

Globální dluh, japonský scénář, zombifikace ekonomiky a akciové výnosy

21.09.2020 Japonský scénář je pro Evropskou unii i USA vysoce pravděpodobný. Fed na svém posledním zasedání potvrdil, že bude udržovat základní úrokové sazby na nule minimálně do roku 2023. ECB se bude chovat stejně.
img

Globální akciové a dluhopisové trhy nejdražší v historii

16.09.2020 Deutsche Bank vytvořila vynikající graf, který znázorňuje kombinovanou globální akciovou a dluhopisovou valuaci neboli ocenění za posledních 160 let od roku 1860. Výsledek pravděpodobně téměř nikoho nepřekvapí. Kombinovaná globální akciová a dluhopisová valuace je momentálně nejvyšší v historii.
img

Korporátní dluhopisy neinvestičního spekulativního stupně jsou stále atraktivní

15.09.2020 Atraktivitu korporátních dluhopisů hodnotíme podle kreditních marží neboli kreditních spreadů, které udávají výnosovou prémii nad bezrizikové úrokové sazby. V případě evropských korporátních dluhopisů s neinvestičním spekulativním ratingem (high-yield) se jejich index průměrných kreditních marží na přelomu roku pohyboval kolem historických minim na úrovni 200 bazických bodů neboli 2 %.
img

Akciové valuace jsou i po korekci velmi vysoké

10.09.2020 Akciové trhy od minulého týdne bez zjevného katalyzátoru mírně korigují své předchozí ohromné zisky. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World je tak zatím v září v mínusu 1,8 %. Od začátku roku je nicméně stále v plusu 1,6 %.
img

Americké akcie jsou nadhodnocené o 50 %

03.09.2020 Hlavní americký akciový index S&P 500 si od začátku roku připisuje vysoce nadstandardní zhodnocení +8 %. Domníváme se ovšem, že jsou momentálně americké akcie velice silně nadhodnocené. Na základě našeho valuačního modelu, který je postaven na datech od roku 2002, jsme dospěli k závěru, že jsou aktuálně americké akcie nadhodnocené o přibližně 50 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Srpen 2020

01.09.2020 Na globálních akciových trzích se v srpnu bez zásadních nových kurzotvorných zpráv udržela velice pozitivní nálada z července, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 6,0 %. Přitom od začátku roku je tento index již v plusu 3,5 %. Na druhou stranu se tentokrát příliš nedařilo globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal nepatrnou ztrátu -0,2 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 6,1 %.
img

Globální akciová tržní kapitalizace na novém rekordu 90,1 bilionu dolarů

01.09.2020 Celková globální akciová tržní kapitalizace neboli celková tržní hodnota všech burzovně obchodovaných korporací na celém světě dosáhla nového historického rekordu 90,1 bilionu dolarů. Tomu také odpovídá hodnota naší globální kompozitní proprietární akciové valuace, která momentálně dosahuje +33 % a je tak na nejvyšší úrovni od poloviny roku 2002.
img

Konec dluhopisové domobrany

26.08.2020 V 90. letech poradce bývalého amerického prezidenta Billa Clintona James Carville prohlásil: „Kdysi jsem si myslel, že bych se, existovala-li by reinkarnace, chtěl propříště narodit jako prezident nebo papež nebo basebalový pálkař s průměrem na pálce 0,400. Teď bych se ale raději chtěl narodit jako dluhopisový trh – můžete totiž kohokoliv zastrašovat“. S čerstvou zkušeností s tzv. Velkého dluhopisového masakru roku 1994, během něhož za rok vyrostly americké desetileté výnosy z 5,5 % na 8 %, tak trefně shrnul, že v těchto dobách dluhopisové trhy ještě vesměs fungovaly (i) jako jakési tržní výbory bdělosti, které svazovaly ruce vládám, které chtěly zcela sejít z cesty rozpočtové rozumnosti. V případě růstu rozhazovačnosti totiž vystavovaly růstem výnosů stopku expanzivním fiskálním plánům.
img

Globální pandemie Covid-19 aneb návrat do roku 1993

24.08.2020 Bank of America vytvořila vynikající graf, který ukazuje, kolik kvartálů růstu HDP bylo ztraceno kvůli recesi způsobené globální pandemií Covid-19. V některých případech jsou poklesy reálného ekonomického výstupu stěží uvěřitelné. Například Itálie ztratila téměř 120 kvartálů růstu HDP a úroveň ekonomické aktivity se tak v letošním druhém kvartálu dostala na úroveň třetího kvartálu roku 1993!
img

Střední Evropa – sázka na růst

12.08.2020 Hlavní akciové trhy se zotavily z krize extrémně rychle. Investoři, kterým rally unikla, a věřte, že takových je většina, zoufale pátrají po aktivech, která mají stále vysoký potenciál růstu. Češi mohou být klidní, protože nyní platí přísloví, že „pod svícnem je největší tma“. Právě v našem regionu se totiž zdají být akcie i dluhopisy poměrně levné.
img

Měsíčník finančních trhů – Červenec 2020

04.08.2020 Přestože to minimálně v USA momentálně vypadá na druhou velkou vlnu pandemie koronaviru a dynamika globálního ekonomického oživení na začátku třetího kvartálu zpomaluje, na globálních finančních trzích se udržela velice pozitivní nálada. Hlavní příčinou jsou pravděpodobně pokračující masivní monetární stimuly klíčových centrálních bank v čele s americkým Fedem a Evropskou centrální bankou. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 5,1 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již pouze 2,4 %. Výrazně se dařilo také globálním dluhopisovým trhům, jejichž nejširší index Bloomberg Barclays zaznamenal zhodnocení 3,2 %. Od začátku roku přitom globální dluhopisové trhy připisují zhodnocení již 6,3 %.
C:\fakepath\Cina.jpg

Čínský akciový trh STAR Market si vede lépe než americký Nasdaq

23.07.2020 Čínský akciový trh STAR Market, který vznikl před rokem, vykázal od začátku letošního roku zhruba dvojnásobný růst ve srovnání se svým americkým rivalem, trhem Nasdaq. Ukázal to index STAR 50, který začala burza používat ode dneška. Trh vznikl na žádost čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a Peking doufá, že s pomocí nového akciového trhu bude možné snáze financovat začínající technologické firmy z pevninské Číny i Hongkongu, aby Čína snížila inovativní náskok Spojených států.
img

Zlatu se letos daří

14.07.2020 Zlato je v letošním roce se ziskem 20 % jednoznačně nejlépe performujícím aktivem. V úterý se poprvé od roku 2011 přehouplo přes hranici 1800 dolarů za trojskou unci a aktuálně se obchoduje na úrovni 1823 dolarů. Historický rekord přitom činí 1890 dolarů z 22. srpna 2011. Do tohoto rekordu tak už zlatu zbývají pouze 4 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Červen 2020

03.07.2020 Díky pokračujícím masivním monetárním stimulům klíčových centrálních bank a postupnému otevírání ekonomik pokračovala na globálních finančních trzích pozitivní nálada. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 3,0 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již „pouze“ 7,1 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Květen 2020

03.06.2020 Díky pokračujícím masivním monetárním stimulům klíčových centrálních bank a postupnému otevírání ekonomik pokračovala na globálních finančních trzích pozitivní nálada. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 4,1 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již „pouze“ přibližně 10 %.
C:\fakepath\fondy.jpg

Kolik lze dlouhodobě vydělávat na finančních trzích (část 2.)

25.05.2020 Dnešním článkem budeme pokračovat v novém seriálu o tom, kolik lze realisticky dlouhodobě vydělávat na finančních trzích. Ve druhém dílu se společně podíváme na investiční fondy.
C:\fakepath\fxstreet-ing-krpata-1.JPG

FXstreet.cz přináší rozhovor se stratégem londýnské ING Petrem Krpatou

17.02.2020 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další zajímavý rozhovor. Tentokrát nám na naše dotazy odpovídal zkušený investiční bankéř Petr Krpata, který pracuje jako ředitel strategie pro měny a úrokové sazby v londýnské ING Bank. Zeptali jsme se ho například, jaké bylo nastoupit do světa tohoto byznysu přesně v období, kdy vypukla globální finanční krize. Nechybí samozřejmě také predikce některých měnových párů pro letošní rok.
img

Zajistěte si investici proti měnovému riziku

10.12.2019 Běžný investor hodnotí výkonnost svých investic primárně v domácí měně. Pokud se rozhodneme pro nákup cizoměnových aktiv, je nezbytné zajímat se rovněž o vývoj měnových kurzů, nikoli pouze o cenu samotného instrumentu. Kromě tržního rizika (spojeného s nejistotou budoucí tržní ceny aktiva) a jiných se totiž vystavujeme také riziku kurzovému (představující nejistotou ohledně vývoje budoucího tržního kurzu).
img

Pražská burza sníží minimální investici na trhu Start

17.09.2018 Pražská burza zvýší na svém neregulovaném trhu Start od příštího roku počet obchodních dnů z nynějších čtyř na 12. Současně sníží minimální investici na 100.000 Kč. Této možnosti budou moci využít zejména menší firmy, které na trh míří pro nižší desítky milionů korun. BCPP o tom dnes informovala ČTK.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | HDP | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Monetární politika | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Evropské akcie | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Elliott | Měnové trhy | CFDs | Ekonomické prognózy | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový fond | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Behaviorální | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Broker | Burza | Béžová kniha | CBOE | CEO | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Devalvace | Devizový trh | Distribuce | Nesoulad | Dividendový výnos | Dluhopis | Dluhopisový fond | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Drawdown | Durace | EBIT | ECB | Easing | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FX | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Fondy peněžního trhu | Fundamentální zprávy | Futures | G10 | Grafy | Hedging | Hedge | High | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční fond | Investiční riziko | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitalový výnos | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzové riziko | Kótování akcií | Leverage | Likvidita | Long | MIFID | MMF | MT4 | Management Fee | Margin | Risk | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Neckline | Nákupní cena | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Open | Fondy kvalifikovaných investorů | P/E | Penzijní fond | Peněžní zásoba | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SICAV | Sentiment | Short | Splatnost | Spot | Spotová cena | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Sterling | Support | Swiss | Ticker | Tightening | Tištění peněz | Trading | Trend | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Yield | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Exchange Traded Funds | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Program nákupů dluhopisů | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Komise pro cenné papíry a burzy | Dluhopisové trhy | Sázka | Ceny komodit | Kurz eura | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | Shanghai Stock Exchange | Japonská měna | Investiční fórum | Intervenovat | Partners | Investiční odborníci | Investiční produkty | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Investment Banking | Investiční bankovnictví | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Analytický tým | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index CPI | Český statistický úřad | Conseq | Devizové intervence | Facebook | Index strachu | BTC | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | EURCZK | USDCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Zlatý důl | Akcie Amazon | Akcie dnes | Akcie online | Akciové burzy | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | DAX 30 | Dolar | Dolary | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | ETF fondy | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Exchange | Finanční investice | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GDP | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | Hedging strategie | Hodnota akcií | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do fondů | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investiční plán | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investing | Investování do fondů | Investování do nemovitostí | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat peníze | Jiří Rusnok | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Kurz amerického dolaru | Kurz GBP | Kurz USD | Kurzy | Libra | Maďarsko | Management | Market | Markets | Měnový kurz | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování opcí | Ocenění akcií | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Pád akcií | Pivot | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej EUR | Prognóza | Pšenice | Rates | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | Smíšené fondy | SPX | SP500 | Spekulace na pokles | Spořící účet | Spořící účty | Státní dluhopisy | Stoxx | Tapering | TopForex | Trh | Tržní hodnota | Twitter | USD index | Volatility | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj amerického dolaru | Vývoj cen akcií | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj podílových fondů | WTI | Zahraniční měny | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | Fed Funds Rate | CNBC | DXY | EIA | ING | Mojmír Hampl | Komise pro cenné papíry | Báze | CEE | CEPS | Čistý dluh | Diskont | Dluhopisový index | Durace portfolia | EBITDA | Elon Musk | EV | Hold | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | IRS | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | P/S | PX index | Range | Redukce | ROCE | Tovární objednávky | Využití kapacit | CTA | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | Báze indexu | Konzervativní investor | Regulovaný trh | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Účetní hodnota na akcii | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Zhodnocení kapitálu | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Session | Volby | Rozhovor | Blog | Retail | Vzdělání | Frustrace | 1 milion | Burze | Commodity trading | Currencies | Head and Shoulders | Investment | Slušný zisk | Traders | U.S. Bank Wealth Management | Markit | Dow Jonesův index | Ernst & Young | Jefferies | Natixis | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Oxford Economics | CME Group | Caterpillar | Institut Ifo | Investing.com | Macquarie | NATO | City Index | Nová Čína | BNY Mellon | Goldman Sachs Asset Management | BBC | Propad na finančních trzích | WACC | Oslabení eura | Petr Koblic | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Daily FX | Dění na finančních trzích | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Finanční gramotnost | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | Tomáš Kadeřávek | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční aktiva | Globální trhy | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Cizí měny | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Precedens | Energie | Finanční stabilita | Rada ČNB | Earnings | Investiční stratégové | Pro tradery | Globální akciové trhy | KBC | BlackRock | Příprava | Přehled | Klid | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Americké trhy | Bankovnictví | Swapy | City | Rozdávání peněz | Fidelity International | Posilování koruny | Obchodní styl | FX Global | Úřad pro energetické informace (EIA) | Pozornost investorů | Index důvěry | Chance | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Náklady na zajištění | České firmy | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Forwardy | Měnová autorita | IBEX | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Investiční bankéř | Dollar Index | Program nákupu dluhopisů | Známý investor | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Globální ekonomický růst | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Globální finanční trhy | Růst akcií | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | Nejprudší jednodenní pokles | Ropné společnosti | Index Nikkei | Citi | S&P | Guvernér | Marže společností | Vývoj na akciových trzích | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Posílení koruny | Čínské akciové trhy | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Nejistota | Erste | Saúdská Arábie | Největší banky | Tempo růstu | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Zajištění | Standard Life | FTSE 100 | Šéf společnosti | Ethereum | Zájem o akcie | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Nízká volatilita | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Úroková sazba ECB | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Prodávat akcie | Nakupovat akcie | Americké akciové trhy | Propad akcií | Chevron | Konsensus | Mzdy | ING Bank | Dnešní zprávy | Americký trh práce | Predikce | Světový obchod | U.S. Bank | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Opatření na podporu ekonomiky | FCA | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Firemní zisky | Index amerických akcií | Výnosy | Měnový pár GBP/USD | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Americké investiční banky | Institucionální investoři | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Indexy PMI | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | ČTK | Aktuální cena | Konsenzus | Růst ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Obchodování v New Yorku | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | Burzovně obchodované fondy (ETF) | CME FedWatch | Morningstar | Bill Gross | Obchodování s českou korunou | ex | Dluhopisový král | Akcie firem | Generali Investments | Nejvyšší zhodnocení | Forwardový kurz | Spotový kurz | J.P. Morgan | Swiss Life Select | Alokace aktiv | Cryptocompare | CoinDesk | Pohyby na finančních trzích | Makroekonomické zprávy | Aleš Michl | Návratnost investic | Coinbase | Ceny hliníku | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Index volatility CBOE | Zajímavé výnosy | Spekulativní investice | Kvantitativní utahování | Ziskové akcie | Průmyslový index Dow Jones | Akcie v Indii | Měnové zajištění | Jerome Powell | Nejvýkonnější akcie | MiFID II | Crown | Invesco | Legal & General Investment Management | Věštec z Omahy | NEST | Masivní výprodeje | Štěpán Hájek | Robinhood | Crypto | RoboMarkets | Krypto burzy | Investiční skupiny | Výkonnost fondů | Asijské trhy | Conseq Investment Management | Hospodářské výsledky firem | Výnosy desetiletých dluhopisů | Wedbush Securities | Price-to-earnings ratio | Price-to-sales ratio | Poměr ceny akcie k tržbám | Globální akciové valuace | Akciové valuace | Akciové výnosy | Cena bitcoinu | Portfolio manažeři | Airbnb | Začít investovat | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Active Invest | Erste Asset Management | FinTech | Twisto | Asociace pro kapitálový trh ČR | Krypto | Bitcoiny | Růstové akcie | OPEC+ | Obchodní válka | Spoření na důchod | FX Options | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Profesionální investoři | Podniky | Evropské akciové trhy | Financial Conduct Authority (FCA) | Globální růst | Globální hospodářský růst | Technologické akcie | Schwab | FAANG | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | Čínský akciový trh | CSI 300 | Geopolitické napětí | Pokles ceny | Volný kapitál | Geopolitika | Šéf Fedu | Správci kapitálu | Měny rozvíjejících se ekonomik | Index Stoxx 600 | Asociace pro kapitálové trhy | Start Days | Trh Start | Americký dolarový index | Norges Bank | Akcie GE | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Globální investoři | Kompozitní index | Úrokový výnos | Výsledky firem | Akciový výhled | Macquarie Group | Stavební spoření | Vývoj ceny bitcoinu | Vývoj české koruny | Roční výnos | Next Generation | Růst úrokových sazeb | Zvýšení mezd | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Průzkum společnosti | Zvyšování úroků | Akcie na rozvíjejících se trzích | Výkonnost akcií | Výkonnost dluhopisů | Růst zisků | Pokles valuací | Evropská komise | Základní úroková sazba | Úroková sazba v USA | Obchodované fondy | Vývoj finančních trhů | Česká firma | Ceny kryptoměn | Globální index | Zadluženost | Hodnota indexu | Refinitiv | Michal Stupavský | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Analytici společnosti | Nemovitostní trh | Sazby ČNB | Vysoké zisky | Dolarová aktiva | Řízené fondy | Celkový globální dluh | Globální dluh | Mezinárodní investoři | Investiční platforma Portu | Zvýšení sazeb | Přední ekonomové | Norský fond | Státní fond | Norská centrální banka | Zájem investorů | Inflace v ČR | Makroekonomická situace | Mzdy v Británii | Statistický úřad | Americké HDP | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Zpětný odkup akcií | Růst cen ropy | Nejznámější kryptoměny | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Tencent Holdings | Sortino ratio | Globální HDP | Oživení světové ekonomiky | Stav americké ekonomiky | NVDA | Finanční svět | Token | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Omezení dodávek ropy | Čínský trh | Wealth Management | Prezidentka ECB | Akciová portfolia | Zhodnocení finančních prostředků | Čínský trh STAR | STAR | Nový akciový trh | NASDAQ 100 | Blackstone | Capital Partners | Asset alokace | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Akciový růst | Globální akciové indexy | Snížení úroků | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Lykke | SIX | Ekonomické problémy | Akciové alokace | AMZN | WeWork | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Růst mezd | Upisování | Kótování | KB | US500 | Dění na trzích | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Očekávání trhu | Finanční situace | AKAT | Asociace pro kapitálový trh | iShares | Energetické firmy | ESG | Měsíčník finančních trhů | Spotová cena zlata | Makroekonomický výhled | Nižší volatilita | Očekávaný růst | High risk | Vývoz ropy | Vyšší úrokové sazby | Měnový systém | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Investice do fondu | McKinsey | Investorka | Světové akciové indexy | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Obchodní model | AKAT ČR | Jana Brodani | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Investiční skupina | Začínající tradeři | Zombifikace | Ceny benzínu | Trinity | Výkon amerického dolaru | Objem | Akcie rozvinutých trhů | Klíčová rizika | Obchod | Státní investiční fond | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Průměrná hodnota | Recese světové ekonomiky | Nositel Nobelovy ceny | Nobelovy ceny za ekonomii | Robert Shiller | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Příliv zahraničního kapitálu | Předseda představenstva | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Dynamika HDP | Ekonomiky eurozóny | Hlavní události | Top pick | Index MSCI Emerging Markets | Olívia Lacenová | Pfizer | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Server BBC | Globální dluhopisové trhy | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Index DOW | Celkový objem obchodů | Co bude | Erste Group | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Růst světové ekonomiky | Poskytovatelé úvěrů | Čínský prezident | Největší pokles | Ukrajina | Příliv investic | Lagardeová | Akcie společnosti Tesla | Klesly akcie | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Nálada spotřebitelů | Nadhodnocení | Úrok | LVMH | Implikované volatility | Miliardy | Vyhlídky | Domácí měny | Americká data | Walt Disney | Macquarie Asset Management | 5G | Premarket | Finanční rezervy | FT | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | Globální trh | Financovat | Konsenzus ekonomů | Předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | Jak úspěšně investovat | Společnost ČEZ | BNP Paribas Asset Management | Portfoliomanažer | PLN | Na burze | Propouštění | Impuls | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Celebrity | Dolar vůči japonskému jenu | Zdražování | Běžný investor | Dopad kurzového pohybu | Ceteris paribus | Úrokový diferenciál měn | Nákup cizoměnového aktiva | Problémy | Člen bankovní rady | Breaking | Globální ekonomická recese | Ekonomická recese | Podíl akcií | Zbývající akcie | Total | Americké ministerstvo práce | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ranní zpráva | Vývoj hodnoty akcií | Plyn | Nálada | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Yahoo | Moskva | Centrální banky USA | Míra | RWE | Inflační výhled | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hypotéky | Důchod | Martin Řezáč | Předseda | Americké centrální banky | Metalurgie | Výkonná ředitelka | Ředitelka | FedEx | xStation5 | Disney | Tým RoboMarkets | TASS | Americké vlády | Nike | Nákupy centrálních bank | Bydlení | Oživení inflace | Ipsos | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Ztráta | NERV | BREAKING | Stratég | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Koruna posílila | Průmyslové podniky | Peking | Investiční ředitel | US100 | Americký index | Organizace Conference Board | Řecké banky | Halving | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Lombard Odier | Tuzemská ekonomika | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Hospodaření | Zvýšení inflace | Výrazný růst cen ropy | Vyšší ceny ropy | CFA | Návratnost | Netflix | Inovace | List Financial Times | Microchip Technology | Stabilní hospodaření | Analýza společnosti | Miliardy eur | Ministr energetiky | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Experti | Výsledky hospodaření | Poradenství | Nový rekord | Ministerstvo práce | Podnik | Česká inflace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Bloky | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Technologická společnost | Valuace akcií | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Tesla Inc. | Alibaba Group Holding | Amazon.com Inc. | Ceny energií | Allianz Global Investors | Akcie Morgan Stanley | Banka Morgan Stanley | Hewlett Packard Enterprise | Hewlett Packard | Komunikace | HN | Francouzská vláda | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Mezinárodní organizace práce | Prezident | Výsledkové sezóny | Výsledky průzkumu | Michal Stupavský, CFA | Cena akcií společnosti Tesla | Samsung | 100 miliard dolarů | Hospodářské noviny (HN) | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Evropské ekonomiky | ConocoPhillips | Pražské burzy | American Express | Velcí institucionální investoři | Většinový podíl | Financial Conduct Authority | Finanční regulátor | Britský finanční regulátor | Virus | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Ředitel investic | Pravidelné investice | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Treasuries | Zisk EBITDA | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Očekávané události | Ceny Bitcoinu | Las Vegas Sands | Las Vegas | Starbucks | Úřad pro energetické informace | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Martin Cakl | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Akcie v Číně | Alokace investičních portfolií | Vývoj ceny akcií Tesly | Americká společnost | Sazby beze změny | SEC | Rozhodování | Palantir | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Britský statistický úřad | Mezinárodní finanční instituce | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Lednová inflace | Americká inflace | Conseq Funds investiční společnost | Conseq Funds | Růst sazeb | Modelové portfolio | Petr Krpata | Chartered Financial Analyst | Meritokracie | Institucionální trading | Mispricing | Mispricing na trzích | Dislokovaný trh | Top trade | Rovnovážné hodnoty | Směrovost | Monetární politika centrálních bank | Politika centrálních bank | Valuace | Stav běžného účtu | London School of Economics | Barclays Wealth and Investment Management | Strategii pro měny | KBC Asset Management | Navýšení úrokových sazeb | Stabilita koruny | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Britské měny | Fundamenty britské měny | Posílení libry | Chování EUR/USD | Chartered Financial Analyst (CFA) | Taktický long | Strategie pro měny | Týden na finančních trzích | ChiNext | Pád rovnovážné hodnoty | Ekvilibria | Expanzivní fiskální politika | Kingsview Investment Management | Paul Nolte | Ekonomické aktivity | Investiční portfolia | Správci aktiv | Index CSI 300 | Globální indexy | Konjunkturální průzkum | FedWatch | Noviny | Střední podniky | Index Standard & Poor's | Ekonomické recese | Největší ztráty | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Jižní Korea | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Pokles prodeje | HSCEI | Šok | Výkyvy | Současná cena | Akcie na světových trzích | Hlavní index čínských akcií | Index čínských akcií | Nástroje měnové politiky | Restrikce | Prudký pokles | Vysoké ztráty | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Indické akcie | Spekulace na pokles cen | Masivní nákupy | Index strachu VIX | Mince | Tržní podmínky | Shenzhen Composite | Tencent | MSCI China | Solidarita | Další vývoj | Nákupy akcií | Stimuly | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Euro-koruna | Fiskální politiky | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Strach a panika | Historická zkušenost | Třída aktiv | Situace kolem koronaviru | Fiskální balíček | Burzy cenných papírů | Nákupy aktiv | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Člen bankovní rady Aleš Michl | Texas | Hlavní americké indexy | Fed včera | Prodeje domů | Trhy nadhodnocené | Další pokles | MPO | OSVČ | Škoda | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Přikoupení | Neomezené kvantitativní uvolňování | Hotovost | Japonský ministr financí | Počet potvrzených případů | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Středoevropské trhy | Prodejní tlak | Spoření | Sněmovna reprezentantů | Největší zisk | Graf dne | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Objem dluhopisů | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Biliony | Potenciál | Sněmovna reprezentantů USA | České vlády | Allianz | Americký investor | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Karanténa | Inflace zpomaluje | Izrael | E-commerce | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Ekonomický propad | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Solidní růst | Globální dluhopisový index | Index vládních dluhopisů | Globální index vládních dluhopisů | Index DXY | Výkonnost dolaru | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Války | Schodek | Český rozpočet | CECEEUR | index CECEEUR | Poradce | Organizace | LTV | Dluhopisové emise | Umělá inteligence | Akcie Nvidia | Závislost | Práce | Jednání ČNB | Podíl na trhu | Afrika | Model Y | Akcie výrobce elektromobilů | Údaje | DPH | Omyl | Pojišťovna | Prezident Vladimir Putin | Cigna | Ekonomické oživení | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Inflace v české ekonomice | FANG | Massachusetts | Více peněz | Peníze z vrtulníku | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Dodavatelské řetězce | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomik | AMC | Procter & Gamble | EP | Statistiky | Indikace | Růst daní | Investiční manažer | Commodity trading advisor | Commodity Trading Advisor (CTA) | Vydělávat na finančních trzích | Dlouhodobě vydělávat | Malé podniky | Poradenské společnosti | USD za barel | Cena americké ropy | Rizikové averze | Propad ceny | Trade | S&P500 | Dílčí index | Sociální síť | Debata | PMI ve službách | Evropské indexy | Posílení | Největší propady | Amundi | General Investment Management | Výkon dolaru | Joe Biden | Větší pokles | Podpůrná opatření | Cenový pokles | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Zasedání Evropské centrální banky | Energetická společnost | Ekonomická realita | Halving bitcoinu | Zaměstnanci | FDA | Čistá ztráta | Zisk firmy | Tweet | Fondy obchodované na burze | Růst výnosů | Latinská Amerika | Čtvrtletní zisk | FOMO | Vývoz | Spořit na důchod | Richard Siuda | Dlouhodobý trend | MSCI World | Generovat zisk | Rekordní zisk | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Kontrakce | Quantitative Easing | Akcie a dluhopisy | Společnost Avast | Akcie Nike | ONE | Merck | Světové hospodářství | Výzkumné společnosti | Auta | Dopad na cenu akcií | Dopad na cenu | Xiaomi | Konsorcium | Sektor služeb | Manažerka | CL | Spekulovat | Moderna | Stratég firmy | Zhodnotit své peníze | Manažeři | Nekonvenční měnové politiky | Eli Lilly | LLY | Aktivity společnosti | PMI v eurozóně | Akcie v Hongkongu | Umělé inteligence | Provoz fondu | Historie fondů | Historie fondů BlackRock | Investovat peníze | Finanční prospěch | Prostředky pro investování | Výše kapitálu | Minimální výše kapitálu | Kapitálové zázemí | Analytické týmy | Roční zhodnocení | Průměrné roční zhodnocení | Roční zhodnocení kapitálu | Investment management společnost | Silné kapitálové zázemí | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | Tomáš Kálal | Kia | JDE | Index akcií | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Koronavirové pandemie | Bohumil Trampota | Prabos plus | Prime Market | PEPP | Fondy soukromého kapitálu | Střední Evropa | Nová prognóza | Vedení společnosti | CVC Capital | Square | Počet nových žádostí o podporu | Býčí trend | Oracle | Pokračování růstu | Index Nasdaq Composite | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Vysoké valuace | Finanční krize 2008 | Novo Nordisk | CapitalPanda | Jozo Perić | Propad cen | Covid | Technologické firmy | Analytické společnosti | Roční výkonnost | Představenstvo | Restrukturalizace | Nízké sazby | DSTI | Příjmy a výdaje | Sankce proti Rusku | Stimulační program | Ziskové marže | Český stát | Jasný signál | Peníze z vrtulníků | Situace na trhu práce | Dopad pandemie | Novavax | MAM | Ant | Červnová inflace | Fond obnovy | Nový trend | E.ON | Úspěchy | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | SAE | Růst tržeb | Hospodaření firmy | Ceny | Praha | Kolaps | Technologické společnosti | Dlouhodobé výsledky | Výsledky a úspěšnost | Reálná hodnota | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | STAR Market | STAR 50 | Čínský trh STAR Market | Nový indikátor | Index STAR 50 | Šanghajský trh | Shanghai Changer Investment Management Consulting | Akciový trh STAR Market | Životní úroveň | Pár EUR/USD | Světové rezervní měny | Strach a chamtivost | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Významné události | Časový horizont | Cenové hladiny | Sázka na růst | Hlavní akciové trhy | Vývoj léků | BHP Group | Analytik XTB | Wedbush | Online nakupování | Upozornění na rizika | Fear and Greed Index | Počet akcií | Fear and Greed | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Zrušení superhrubé mzdy | Analýza ceny | Akciová tržní kapitalizace | IT společnosti | Seznam Zprávy | Odborníci | Rentabilita | Price-to-Earnings | Transparentnost | Zdanění | Forwardové body | TSLA | Nvidia | Akcie společnosti Nvidia | PX START | Budoucí vývoj | Japonský scénář | Zombifikace ekonomiky | Propad cen akcií | Rozdělení akcií | Cena elektřiny | Šéf Tesly | Elektromobily | Politici | Evropské korporátní dluhopisy | Zakladatel firmy | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Výhled na EUR/USD | Biden | Rozhodnutí FED | Vinci | Česká republika | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Centrální banky USA (Fed) | Změna politiky | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | Americké měny | Americký ekonom | Jack Dorsey | MicroStrategy | Norský státní investiční fond | Éra fosilních paliv | Státní penzijní fond | Koncern | Množství peněz | Nařízení | Intel | Výrobce čipů | První obchodní den | Futures na ropu | Technologické tituly | CVX | Podvážení | Akciové podvážení | Ocenění globálních akciových trhů | Očekávané výnosy | Finanční represe | Německá výnosová křivka | Apollo | Apollo Global Management | Hospodářský vývoj | FutureFX | Poptávka po bitcoinech | Palantir Technologies | NFIB | Fear of Missing Out | Zelené dluhopisy | PLTR.US | PLTR | Proražení | Životní prostředí | Enphase Energy | GameStop | Fresenius | Největší IPO | Proč investovat | Očkování | Coinbase Global | Coinbase Global Inc. | Rozpočtové deficity | Zadlužování | PX Pražské burzy | Měnový impuls | Rychle zbohatnout | Emise akcií | Ceny aktiv | Peloton | Index ChiNext | Cenné papíry a burzy | Ceny americké ropy | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Zvýšení ceny | Ceny akcií Tesly | Globální pandemie koronaviru | Samsung Electronics | Fiskální situace | Zdravotní péče | Rio Tinto | Dopad na akcie | Výrobce obuvi | Tržby z prodeje | Shopify | Znehodnocení úspor | Evropské centrální banky | SNY | MJ | Vladan Kubovec | Oddělení alternativních investic | Futures na indexy | WU | Situace na trhu | AMC Entertainment | Etsy | Deliveroo | Prudký růst akcií | BlackBerry | Ceny akcií Tesla | Express | Norský státní fond | Mean-reversion | Tržní ceny | Vypuknutí pandemie | Justin Onuekwusi | Legal & General | Rozvolnění | Finanční výsledky | Automobilka Tesla | Ethos Foundation | Vincent Kaufmann | Corey Klemmer | Domini Impact Investments | Brian Grieves | Pat Zerega | Shareholder Advocacy | Mercy Investment Services | Achmea Investment Management | ACTIAM | Lombard Odier Investment Management | MFS Investment Management | General Motors (GM.US) | GM.US | Supercyklus | HAS | Nákup bitcoinu | Ark Invest | Objem akcií | Akcie Amazon.com | Spotify | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Růst produktivity | Kering | ORBIT Capital | Conseq Venture Debt | LetsBuild | Robinhood Markets | Makroekonomický vývoj | Nový kapitál | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Světová poptávka | Korekce na dluhopisových trzích | Riziková prémie | Výrazný zisk | Silný růst | Fidelity | Akcie Teradyne | TER | Výrazný růst | Vývoj ceny akcií | David Kufa | FIL | Čínské akcie dnes | Hlavní index CSI 300 | Hodnotové akcie | Společnost Procter & Gamble | Out of Money | Platební prostředek | xStation 5 | Vývoj hodnoty | EDF | Adam Erler | Výnosy z investic | Vstup Deliveroo na burzu | Data o inflaci | Klíčové centrální banky | Richard Bechník | AMD | COIN | Akcie Coinbase | Ark Investment | Cathie Woodová | Ark | Cathie Wood | Ceny ropy Brent | Zhodnocení amerických akcií | Očekávané zhodnocení | Plán firmy | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | Objem transakcí | Události tohoto týdne | Finanční produkt | Zhodnocení amerických akciích | Futures na americké indexy | Akcie Intelu | Vývoj ceny elektřiny | Hospodářské stimuly | Pandemie COVID | Wall Street akcie | Těžaři | Německé společnosti | Obavy z inflace | Oslabení | Retailový obchodník | První zvýšení sazeb | Akcie BlackBerry | Evropské společnosti | Proinflační faktory | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Trend klesající | Průměrný roční výnos | Úroveň supportu | Softwarové firmy | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Luděk Palata | Versute Investments | Zajišťování | Akcie technologických firem | Konkurence | Prodej | Tržní prostředí | Shortování | Zdanění firem | Nové prognózy | Regulační úřad | České dráhy | Společnost SAB | CO2 | Pozitivní vliv | Vyšší úroveň | Podcast | Zajímavý rozhovor | Obrovský potenciál | Energetická společnost ČEZ | Akcie Moderny | Technologie | Růst společnosti | Zkušení obchodníci | Spojené arabské emiráty | Největší banky v Česku | Pohyb dolaru | Američtí centrální bankéři | Iberdrola | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | Akcie výrobců vakcín | Akcie výrobců vakcín proti Covid-19 | Cyklické sektory | Americký trh | AI | Procter & Gamble Company | Intel Corporation | Přidaná hodnota | Odvětví | BHP | CNN Business | Boom | Americké technologické společnosti | Rekord | Reposazba | Bilion | EG.D | Akcie Robinhood | University of Michigan | Úrokové výnosy | HICP | Chování | Atlantic Equities | ARK Fintech Innovation | Projekce | Rekordní minimum | CVC | Palantir (PLTR.US) | Richard Clarida | Místopředseda Fedu | BioNTech | Lukáš Maxa | Relationship Manager | Náměstek ředitele | Transgas | Palantir Technologies (PLTR.US) | Psychologie investování | Výrobce sportovního oblečení | Byty | Jim Cramer | Jim Cramer z CNBC | Mad Money | ARK Fintech Innovation ETF | ARK Innovation ETF | ARK Innovation | John Heagerty | Tokeny | Medián | Zájem Čechů | SPOT | Esther Georgeová | ASX | Janus Henderson | Nedostatek čipů | Regulované firmy | Klon regulované firmy | Společnosti | Bill Northey | Depozitní úroková sazba | Opatření | Dna | Růst trhu | ANO | CSRC | 3M Company | Energetika | Evropský index | Los Angeles | High-yield | High-yield dluhopisy | Marika Čupa | Gucci | Luxusní značky | Vyšší hodnoty | Catherine Yeung | Etherea | Pracovní den | Růst sazeb ČNB | Kompenzace | Advokátní kancelář | BNP | Pokračování trendu | Podcasty | Blackstone (BX.US) | BX.US | BX | Kryptoanalytik | Ministryně financí Schillerová | Gamble | Energetická krize | Jak diverzifikovat | Zvýšení základní úrokové sazby | Těžby Bitcoinu | Charter Communications | Nová vláda | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Napjatá situace | Češi | Morgan Stanley (MS.US) | MS.US | Bank of America (BAC.US) | BAC.US | Prodeje ropy | Situace na finančních trzích | Ukončení kvantitativního uvolňování | Zdravotnictví | Snap | Thornburg Investment Management | Sean Sun | Pozornost | Cenový cíl | Retail Investor | Zprostředkovatelé | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ruský prezident | Vývoj měnových kurzů | Meta | Klima | Peněžní prostředky | Vanguard | MANA | Meta Platforms | Meteor Trade Investment Management Ltd | Meteor Trade Investment Management | Meteor Trade | Meteor Investment Management Ltd | Meteor Investment Management | Meteor Investment | Meteor Asset Management Limited | Meteor Asset Management | Meteor | Fialova vláda | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Průmyslový sektor | Raketový růst | Další růst sazeb | Dopady inflace | Futures na americký dolarový index | TIM | Index technologického trhu | Omikron | Aktuální ekonomické údaje | Očekávání úrokových sazeb | | Kazachstán | BofA | Rozšíření | Krypto analytik | Jestřábí Fed | Akcie výrobce čipů | Participace | Relativní stabilita | Fundamentální analýzy | Obavy z omikronu | Úpis nových akcií | Krátkodobý výhled | Nárůst počtu nakažených | Miliardy USD | Účastnický fond | Průměrná míra inflace | Těžby bitcoinů | BCA Research | Cena akcií společnosti | Upravený zisk | Reality | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Instituce | Ředitel Patria | Časový plán | Pozitivní výsledky | Výrobce domácích spotřebičů | Akcie společnosti Meta Platforms | Obor podnikání | Chipotle Mexican Grill | Affirm Holdings | Invaze na Ukrajinu | Akcie společnosti Palantir | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Konflikt na Ukrajině | Erste Group Bank | Kyjev | Filip Louženský | Emise CO2 | Agentura TASS | Invaze | XTB Štěpán Hájek | Nadměrné výkyvy | Bojkot | Řetězce | Investoři do bitcoinu | Důsledky konfliktu na Ukrajině | Důsledky konfliktu | SaaS | Čínští investoři | Představenstvo společnosti | Dodávky zemního plynu | Coininvestor.co.uk | Coininvestor | Momentum Global Investment Management Limited | Momentum Global Investment Management | 24FOREX TRADE STOCKS | FXMS | FX MARKETS | FXMS (FX MARKETS) | CAPITALFX EXCHANGE | INFXCOINKAPITA | Margin FX Options Group Limited | Margin FX Options Group | Maximum FX Asset Ltd | Maximum FX Asset | Bullishfxtrade Ltd | Bullishfxtrade | Cryptolia Limited | Cryptolia | 7dayscrypto Inc | 7dayscrypto | Inflační data | Vlastnictví | ARKK | Ark Innovation | Jack Janasiewicz | Krátkodobé obchody | Sociální síť Twitter | NET4GAS | Zdeněk Tůma | Dow Jones Industrial Average | Komoditní supercyklus | Indexy S&P | GEVORKYAN | Borealis | Nárůst zisků | Index HSCEI | Jan Frait | Karina Kubelková | Akcie společnosti Oracle (ORCL.US) | ORCL | ORCL.US | Oracle (ORCL.US) | Mimořádné zasedání | Znárodnění ČEZ | ZEN | Snížení inflace | Akcie společnosti Gevorkyan | Obchodní instrument | EdF | Propuštění | Znehodnocení | Evropské akciové indexy | Akcie Alphabet Inc | Investorky | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Zvedání úrokových sazeb | Centrum | Sloučení | Obrat tržního akciového trendu | Hike | Prime | Snížení zisku | Poměr P/E | Rizika investování | Výrobce čipů Nvidia | Akcie výrobce čipů Nvidia | Společnost Palantir | Investiční ředitel společnosti | Upozornění | Současná situace | Práce na sobě | Investiční cíle | Společnost GEVORKYAN | Akcie banky | Akcie společnosti Amazon.com | Akcie společnosti Amazon | Fenomén | Cenové stropy | Změny ve vedení | Plaza Accord | Newton | Newton Investment Management | Miroslav Plojhar | VaR modely | Riziko měřené z minulé volatility | Tradingový portál FXstreet.cz | Work & Travel | Inflační swapy | CDS v regionu | Forecasty | Fondy a ETF | Covid panika | Northern Rock | Relief rally | Fed vs. ECB | Flow z ekonomiky | Treasury v České spořitelně | J.P. Morgan v Londýně | Velké finanční krize | Drahé dovozy | Výhled snižování sazeb | Stratég finančních trhů | Pozice tradera | Metody analýzy trhu | Analýzy trhu | Vlna inflace | První vlna inflace | Velké centrální banky | Inflační hedge | Implikace | Pozitivní nálada | Korporace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Matěj Široký | Kyber | Novinky | Širší index | Ranní zpráva pro tradery | Zpráva pro tradery | Co se děje na finančních trzích | CZ | Michael James | Obranný průmysl | Ekonomické prostředí | Pozice Tesly | Graf akcií | Inflační krize | Německý koncern RWE | Německý koncern | Koncern RWE | BCPP Petr Koblic | Velké varování | Varování | Komerční nemovitosti. | LSEG | Farmaceutická firma | ETFs | Pokles likvidity | Středoevropský region | Brian Klimke | Cetera Investment Management | Akciové trhy jako celek | Právo | Německé podniky | Globální akciový index MSCI | AXS Investments | Greg Bassuk | Výprodeje | Next | Provozovatel českých plynovodů | Ark Investment Management | ARK Inovation | Nákup Tesly | Vývoj akcií ARK Inovation | Výrobci elektroaut | Společnost Ark Investment Management | Společnost Ark Investment | Energetický regulační úřad | Produkce ropy a plynu | Ryan Cohen | Globalizace | Hindenburg Research | Hindenburg | OCI | Whirlpool | WHR.US | WHR | Whirlpool (WHR.US) | Invest | Výsledky Morgan Stanley | Dobré obchody | Tom Kadeřábek | Analýza investic Elona Muska | Analýza investic | Investice do akcií Tesly | Muskovy investice | Muskovy investice do akcií | Muskovy investice do akcií Tesly | Akcie Tesly a Cathie Wood | Obchody ARK Investment Management | Graf nákupů a prodejů akcií | Graf nákupů a prodejů akcií Tesly | Cenový graf akcií Tesla | Cenový graf akcií | Generální ředitel Tesly | Ředitel Tesly | Akcie Nvidia Corporation | Nvidia Corporation | Očekávaná recese | Ženy | Zprávy o trhu | Pevné nervy | opPORTUnity | Igor Pauer | First Republic | Bancorp | Layoffs | Válka | FXT | Mnichovský ekonomický institut Ifo | KBW | Ceny akcií Nvidia | Úrokové politiky | Vyšší ceny | Překážky | JOLTS | Investiční ředitelka | Fidelity Funds | Franklin Technology | Capital Management | Krize v oblasti nemovitostí | Snížená důvěra | Splácení hypotéky | J&T Investiční společnost | Green Street | Zakladatel | Index výdajů | Index výdajů na osobní spotřebu | Ztráty peněz | Oblasti konsolidace | Akcie regionálních bank | Pozitivní signál | Nedostatek financí | Konsolidační balíček | Nálady na trhu | Penzijní společnost | Spořit a investovat | Vice | Všechny akcie | Pavel Cyrani | ČEZ Pavel Cyrani | Místopředseda představenstva | Průmyslové zboží | Aktuální stav | Faktor úspěchu | New York Community | Transparentní | Miláček investorů | Raketový růst akcií | Raketový růst akcií Nvidia | Růst akcií Nvidia | Fondy zaměřené na ESG | Zahraniční fondy | Uplynulý rok | Směřování | Burzovní komise | Earnings per Share | AXS | GasNet | Společnost GasNet | Největší distributor plynu | Distributor plynu | Největší distributor plynu v Česku | Distributor plynu v Česku | Macquarie Asset Management (MAM) | Finanční budoucnost | Capital Finance | SMCI | SMCI.US | Technologické bubliny | Pojištění k důchodu | Úspory pro děti | Výdaje v důchodu | Plány na důchod | Důstojné stáří | Pokles životní úrovně | Michal Straka | Analytik agentury Ipsos | Petr Čížek | INVESTIKA | Spoření a investice | Spoření a investice na penzi | Investice na penzi | Zdravotní pojišťovna | ACCET MINING | CRYSTAEARN | Perfect Coin X | Perfect-coinx.com | Perfect-coinx | SilverFx Investment | Howardequityholdings.com | Howardequityholdings | INFINITY MINERS | INFINITE PRIME | OCTUSGLOBALLTD.COM | OCTUSGLOBALLTD | TrojanTraders | CAPITAL FINANCE AND INVESTMENT MANAGEMENT LIMITED | CAPITAL FINANCE AND INVESTMENT MANAGEMENT | Karel Šulc | Immediate Connect | Sundell Limited | Sundell | Polus Investment Management Limited | Polus Investment Management | Polus Capital Management Limited | Polus Capital Management | Global Active FXT | Globalactive FxTrade | CRYPTO24-ALPHA | MobaTrade | Vanguard and Associates | Vanguardassocllc.com | Vanguardassocllc | Crypto Network Expert | Cit-investments.com | Cit-investments | STARLIGHTCAPITAL.IO | STARLIGHTCAPITAL | Matt Miskin | John Hancock Investment Management | Kurz jenu | Generativní umělé inteligence | Akcie společnosti Kering | YCC | Politické faktory | Výkyvy jenu | Quantitative tightening | Wegovy | Novo | Firma Novo | Bitcoinového ETF | ETF na burzu | Apple Podcasts | Tokio | Správy majetku | Teradyne | Efekt investic | NASDAQ: NVDA | NASDAQ: TER | Teradyne Inc. | Teradyne Inc. (NASDAQ: TER) | NVIDIA Corporation (NASDAQ: NVDA) | Investice Cathie Wood | Volatilní poptávka | Analýza ceny akcií | Analýza ceny akcií společnosti | Analýza ceny akcií společnosti NVIDIA | Analýza investice | Akcie Teradyne Inc. | Příjmy společnosti | Příjmy společnosti NVIDIA | ARK Investment Management LLC | Obnovitelné energie | Hubnutí | Mnozí investoři | CHN.cash | Magnificent Seven | Akcie třiceti předních amerických podniků | Technology | Services | Marika Čupa a Ondřej Hartman | Geopolitická nejistota | Přecenění | Ellen Hazenová | F.L.Putnam Investment Management | F.L.Putnam | ROUACRYPTOTRADES | VERTEXFINWORTH | ROBOXFX | Garrison Investment | garrisoninvestmentgrouplp.com | NERDWALLETFX INVESTMENT MANAGEMENT INC | NERDWALLETFX INVESTMENT MANAGEMENT | Elite FX Global Ltd | Elite FX Global | Exchangecapitalfx.com Limited | Exchangecapitalfx.com | stockage-invest.ltd | tradeoptionltd.com | trustedinsured.com | PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ | BRANO | PX Start | PX-TR | Cyber Monday | Adobe Analytics | Napjatá situace na trhu práce | Napjatá situace na trhu | Przemysław Kwiecień | Hlavní ekonom XTB | Ekonom XTB | Paul Jackson | Craig Cameron | Franklin Templeton Investment Management | Igor Fait | Naše ČESKO | Kamil Staněk | Ivana Birtová | Martin Jaroš | SuperFrank | sterlinghubinvestments.com | Sterling Investment Management Limited | Sterling Investment Management | Freewallet | Wallet Services Limited | Wallet Services | freewallet.org | TRADE DAILY FX | TRADING COIN FX | FUTUREFX TRADEZ | FUTUREFXTRADEZ.COM | LYKKE | CoinDeal | The Trading Environment | TRADELINKFX | CAPITALFX.LTD | CAPITALFX | Zástupci firem | ProCent | Ekonomické statistiky | Rok 2024 | Trh Prime | Měkké přistání | Investors | CNN Fear and Greed | Platforms | Capital | Magnificent | BNY Mellon Investment Management | Aninda Mitraová | Li Čiang | Premiér Li Čiang | Obnovení důvěry | Obnovení důvěry investorů | Portfólia | Investments | D1 | 1M | NYCB | Wealth | Předběžné finanční výsledky | Wu Čching | Řezník makléřů | Tržní cena akcií | Nanjing Jing Heng Investment Management | Nanjing Jing Heng Investment | Nanjing Jing Heng | Výkon | Odvětví vyspělých technologií | Nákupy | Prodeje | Pokles akcie | Martin Wasyliw | Žebříček nejúspěšnějších fondů | J&T Opportunity | Amundi CR Balancovaný | Amundi CR | Conseq Invest Konzervativní | Conseq Invest | Global Technology | Investice roku 2023 | Investice roku | Swiss Life Select Investice roku 2023 | Swiss Life Select Investice roku | Swiss Life Select Investice | Generální ředitel Swiss Life Select | Ředitel Swiss Life Select | Vítězné fondy | Vítězné fondy Swiss Life Select | Kategorie Trend | Technologický fond | Kategorie Akciové fondy | Kategorie Smíšené fondy | Progresivní dluhopisové fondy | Kategorie Progresivní dluhopisové fondy | Konzervativní fondy | Kategorie Konzervativní fondy | METODIKA SWISS LIFE SELECT | BNP Paribas Disruptive Technology | Franklin Technology Fund | FIL Investment Management | Franklin Templeton International Services | Conseq Invest Akcie Nové Evropy | Conseq Invest Akcie | Goldman Sachs Romania Equity | J&T investiční společnost | Active Invest Vyvážený | Allianz Multi Asset Sustainability Balanced | Allianz Global | Amundi Czech Republic Asset Management | Amundi Czech Republic | Conseq korporátních dluhopisů | BNP Paribas Flexi I ABS Opportunities | BNP Paribas Flexi | J&T MONEY OPF | Generali Prémiový konzervativní fond | Prémiový konzervativní fond | Generali Fond konzervativní | Absolutní výkonnost | Information ratio | Fed funds | Cena nejznámější kryptoměny | Nasdaq a S&P 500 | Nasdaq a S&P | Geopolitická nestabilita | Price-to-Earnings Ratio | Financial | Vlády | Gene Goldmanze | Blackwell B200 | Blackwell | B200 | Současné čipy | Směřování ekonomiky | Equinix | Oznámení | 256/2004 | Skvělé obchodní příležitosti | Klíčový faktor úspěchu | Základní emoce na trhu | Emoce na trhu | Behaviorální ekonomie | Hodnoty CNN Fear and Greed Indexu | Zbrklé investování | Frustration of Missed Opportunity | Psychologická nástraha | Nástraha při investování | Trading blues | Miláček Wall Street | Propad portfolia | Velká ztráta | Velký stres | Univerzální rada | Propady portfolia | Ztráty a drawdowny | Styl investování | Prostor ke zlepšení | Urputnost | Informace o výkonu akciových indexů | Výkon amerických akciových indexů | Nádherné profity | Odpovědnost
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Investment
Investment and Trading Capital
Investment and Trading Capital Limited
Investment Banking
INVESTMENTCEX
Investment Counsel
Investment Funds Direct
Investment Funds Direct Limited
Investment grade
Investment Institute

Následující klíčová slova

Investment management společnost
Investment Managers
INVESTMENT MASTERY FX
Investment Objective
Investment Quality Trends
Investment & Retirement Solutions
Investment & Retirement Solutions Ltd
Investments
Investment Services
Investment Society
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít