Bondy

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 14.6.2021
14.06.2021 V úterý a středu se uskuteční zasedání Fedu. Investoři věří, že na červnovém zasedání americká centrální banka debaty o taperingu spíše nezahájí. Jako reálnější termín se jeví spíše září. V takovém případě by redukce dluhopisových nákupů mohla začít na konci letošního roku. Fed taktéž zveřejní ekonomickou prognózu, včetně oficiální predikce sazeb, tzv. dot plot. Předpokládáme, že se centrální bankéři přikloní k prvnímu zvýšení úroků v roce 2023 – podle březnového dot plotu by měly zůstat sazby na současných úrovních až do konce roku 2023.

Rozbřesk: Česká inflace zpět pod trojkou. Koruna s dalšími zisky
11.06.2021 Nová data přicházející z české ekonomiky byla prozatím velmi slibná a naznačují, že oživení ve druhém čtvrtletí letošního roku nabírá na síle a přibližuje tak dobu, kdy bude ČNB moct zahájit nový cyklus zvyšování úrokových sazeb. Vzhledem k tomu, že ani tuzemské nebe není úplně bez mraků a z výroby přicházejí zprávy nejen o drahých vstupech a chybějících pracovnících, ale už i o omezování produkce v automobilovém průmyslu v důsledku nedostatku vstupů, není s ochlazováním ekonomiky nutné až tak pospíchat.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 31.5.2021
31.05.2021 V posledních dnech se nadále potvrzuje konkurenční vztah mezi kryptoměnami a akciemi skomírajících firem typu GameStop nebo AMC. Zatímco v předchozích měsících dezertovali retailoví investoři z tzv. meme akcií a mohutně investovali na kryptoburzách, nyní vidíme opačný trend. Ten souvisí s propadem kurzů virtuálních mincí, za kterým stojí obavy z tvrdší regulace. Například Jižní Korea minulý týden oznámila záměr přísněji regulovat kryptoburzy. Retailoví investoři v tuto chvíli nevnímají padající digitální měny jako perspektivní a jejich pozornost se tak opět přesouvá směrem k akciím některých problémových firem. GameStop během minulého týdne přidal 26 %, provozovatel kin AMC Entertainment dokonce 116 %. Tato dynamika může spustit záchvat volatility na širších akciových indexech (po výběru zisků). Jde vidět, že drobní spekulanti zůstávají na trhu přítomní a budoucna se může vyplácet jejich kroky bedlivě sledovat.

Rozbřesk: ČR už letos vydala bondy za více než čtvrt bilionu
28.05.2021 Ministerstvo financí úspěšně pokračuje v budování likviditního valu, který má sloužit ke krytí schodku státního rozpočtu a dluhové služby, když tento týden prodalo další tři dluhopisy v hodnotě necelých 15 mld. korun. Od začátku roku takto získalo na dluhopisovém trhu téměř 258 mld. korun a z toho zhruba 28 mld. jen v průběhu května. Dalších 26 mld. by chtělo MF získat v červnových aukcích především dlouhodobých dluhopisů se splatností deset a více let. I když částky, které stát získává na trhu, vypadají na první pohled impozantně, v loňském roce bylo tempo vydávání dluhopisů ještě rychlejší (ve stejné době loni jsme se již přibližovali hranici 400 mld.) a navíc se tehdy v důsledku recese peníze dařilo sehnat i podstatně levněji.

Rozbřesk: V německé ekonomice dál panuje optimismus
26.05.2021 V německé ekonomice nadále panuje velmi dobrá nálada. I když předběžný index nákupních manažerů v průmyslu (PMI) minulý týden poklesl, když začal reflektovat problémy se subdodávkami komplikujících výrobu v některých oborech, květnové Ifo dopadlo výborně. Celkový index se opět zvýšil, a to jak díky příznivějšímu hodnocení současné situace, tak i pozitivním očekáváním firem. Očekávání firem jsou dokonce na více než desetiletém maximu, což svědčí příznivých vyhlídkách německé ekonomiky v nadcházejících postkovidových časech.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 24.5.2021
24.05.2021 Na kryptoměnách jsme v uplynulých dnech byli svědky výrazných pohybů. Ty pravděpodobně přetrvají i v následujících dnech. Faktorem, který spustil otřesy na bitcoinu bylo rozhodnutí čínských autorit zakázat tamním finančním institucím podílet se na transakcích s kryptoměnami. Lokální vlády v Číně se také snaží podnikat kroky proti těžbě bitcoinů – Čína patří mezi velmoci v těžbě bitcoinů. Další ze série negativních zpráv pro virtuální mince je plán Bidenovy administrativy, aby transakce s kryptoměnami nad $10k byly součástí daňových přiznání. V posledních týdnech se také množí studie centrálních bank ohledně možnosti vývoje vlastních digitálních měn – tzv. central bank digital currency (CBDC). Lze očekávat, že CBDC by měly výraznější podporu ze strany vlád a proto by mohly vést k omezení zájmu o soukromé kryptoměny. Tj. vidíme více negativních faktorů, které promlouvají do propadů na trzích kryptoaktiv. Přestože kryptoměny stále představují poměrně okrajový trh, bylo patrné, že otřesy na této třídě aktiv promlouvaly do širšího negativního sentimentu na trzích.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 17.5.2021
17.05.2021 Bitcoin prudce padá. Bezprostřední rozbuškou pro pokles bylo oznámení Elona Muska. Tesla již neakceptuje platby v bitcoinech kvůli ekologické náročnosti těžby. To znamená, že rychlá akceptace nejznámější virtuální mince napříč korporátní sférou nenastane. Vyzdvihnutí nepříznivých ekologických aspektů může být v dnešní době zcela zásadní. Mladší investoři, kteří patří mezi velké podporovatele kryptoměn, kladou značný důraz na udržitelnost. Pokud převládne názor o devastujících účincích těžby na životní prostředí, může to otřást investiční tezí pro bitcoin.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 10.5.2021
10.05.2021 Výnosy desetiletých amerických vládních bondů na konci týdne zůstaly těsně pod hladinou 1,6 %. Prudce propadly reálné výnosy, které se aktuálně nachází na úrovni -0,93%, tedy nejhlouběji v záporném teritoriu od půlky února. Naproti tomu desetileté break-eveny vystřelily nad hodnotu 2,5 %, nachází se tedy nejvýše od začátku rok 2013. Kombinace klesajících reálných výnosů a rostoucích break-evenů značí, že trhy věří v pozdější utahování měnové politiky, než se očekávalo. Tuto tezi podpořila špatná data z US trhu práce. Nicméně se očekává, že v květnu budou vycházet velmi dobrá makrodata. Reálné výnosy by tak měly opět vzrůst.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 3.5.2021
03.05.2021 Výnosy desetiletých amerických vládních bondů se vyšplhaly nad úroveň 1,6 %. Mírně se zvedly i reálné výnosy. Desetileté break-eveny (inflace implikovaná z protiinflačních bondů) se poprvé za 8 let vyšplhaly nad úroveň 2,4 %. Mírný nárůst výnosů z minulého týdne souvisí s taktickými prodeji investorů, kteří se připravují na robustní makrodata za duben. Pokud dochází k významně pozitivním ekonomickým překvapením, mají dluhopisové výnosy tendenci zvyšovat se a jejich nárůst je tažen reálnými výnosy. Některé investiční banky předpovídají, že efekt ultra-pozitivních makrodat bude částečně kompenzovat nižší než očekávaná emisní aktivita amerického ministerstva financí. Nicméně snížení objemů v rámci pravidelných aukcí by reálně nastalo nejdříve ve 3Q. Proto očekáváme růst výnosů delších UST během května.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 26.4.2021
26.04.2021 Ve středu učiní Fed monetárně-politické rozhodnutí, změna nastavení politiky se neočekává. Dubnové zasedání bývá tradičně spíše nudné. Zásadnější informace může přinést nadcházející červnové setkání, na kterém americká centrální banka bude mít k dispozici aktualizovanou ekonomickou prognózu i nový dot plot. I tak budou ve středu investoři bedlivě sledovat komentáře guvernéra Powella. Od posledního zasedání totiž vyšla řada výrazně optimistických makrodat. Maloobchodní tržby v březnu expandovaly tempem mírně pod 10 %. Šéf Fedu prozatím upozornil, že předčasné utažení měnové politiky nepřipadá v úvahu. Aby zahájil debatu o taperingu (tedy postupném snižování tempa nakupovaných bondů), musela by americká ekonomika v několika po sobě jdoucích měsících vygenerovat přírůstek nových pracovních míst okolo jednoho milionu. Na druhou stranu lze očekávat, že v květnu začnou vycházet velmi silná makročísla. Diskuse o taperingu tak mohou být reálně zahájeny na červnovém zasedání.

Rozbřesk: Dluh zemí EU se přiblížil hranici 100 % HDP
23.04.2021 ECB podle očekávání ani na dubnovém zasedání nezařadila nižší rychlost v nákupech dluhopisů a hodlá tak pokračovat v tisku eur i nadále. Jen v případě nouzového pandemického programu PEPP s rámcem 1,9 bilionů hodlá pokračovat až do března příštího roku. Od loňského začátku až do poloviny letošního dubna jen v rámci tohoto nástroje již nakoupila papíry za téměř bilion eur, přičemž jen v březnu objem těchto nákupů překročil hodnotu 73 mld.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 19.4.2021
19.04.2021 Velké americké banky zaznamenaly excelentní kvartál. Reportované zisky překonaly prognózy o desítky procent. Za optimistickými čísly stálo především rozvolňování rezerv a silná aktivita v segmentu investičního bankovnictví. Jediným problematickém bodem se pro peněžní ústavy ukázal pomalejší růst poptávky po úvěrech. Za slabší růstem se skrývá určitá přetrvávající nejistota, které vede k neochotě se více zadlužovat. Roli hrají i fiskální stimuly americké vlády, které do jisté vytlačují například spotřebitelské úvěry. Tento týden budou investoři bedlivě vyhlížet výsledky Netflixu. Zajímavé bude, zda firma dokáže udržet pandemické trendy ve vývoji předplatitelů. Očekává se, že poskytovatel streamovacích služeb přidal v tomto kvartálu více než 6 milionů nových předplatitelů. Firmy, které v rámci S&P 500 reportovaly své výsledky (zatím pouze 8 % firem), překonaly konsensus trhu v průměru o 55 %. Meziročně se tak jejich profity zvedly o téměř 100 %.

Inflační historie se opakuje
12.04.2021 Prudký růst cen základních materiálů, inflace prostupující globálním dodavatelským řetězcem zotavujícím se z ekonomické krize a do toho extrémně uvolněná měnová politika ve Spojených státech. Tento ekonomický mix dneška byl realitou i přesně před 10 lety. Co si z této zkušenosti můžeme vzít?

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.4.2021
12.04.2021 Velké banky tento týden tradičně zahájí americkou výsledkovou sezónu za první kvartál. Ve středu reportují JP Morgan, Goldman Sachs a Wells Fargo. Ve čtvrtek Bank of America a Citigroup. Vše napovídá tomu, že americké finanční instituce zažily velmi úspěšný první kvartál. Vyšší prognózy ekonomického růstu znamenají, že peněžní ústavy mohly během 1Q přistoupit k významnému rozvolňování rezerv, což se propíše do lepších profitů. Horečnatá aktivita na kapitálovém trhu se promítne do pozitivního výsledku segmentu investičního bankovnictví. Pro celý index S&P 500 se předpokládá meziroční nárůst zisků o téměř 25 %. To představuje poměrně výraznou revizi směrem nahoru – ještě na konci roku se pro 1Q21 očekávalo meziroční zvýšení profitů o 16 %. Je však nutno dodat, že očekávání jsou velmi vysoká. Vzhledem k našponovaným valuacím může být jakékoliv klopýtnutí následováno značně negativní povýsledkovou reakcí.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.4.2021
06.04.2021 Fed ve středu zveřejní zápisky z březnového zasedání. Investory bude zajímat zejména postoj amerických centrálních bankéřů k rostoucím výnosům tamních vládních bondů. Klíčová desetiletá splatnost aktuálně nese 1,7 %. Guvernér Powell prozatím prohlásil, že nevidí důvod proti růstu výnosů intervenovat. Mnozí investoři se ze zápiskou budou snažit vyčíst úroveň výnosů, při které by Fed objemy dluhopisových nákupů zvýšil. Aktuálně výnosy tlačí nahoru velmi příznivá makrodata – např. ISM a trh práce. Na druhou stranu vyšší úroveň výnosů by již měla být dostatečná k přilákání velkých institucionálních hráčů (amerických i zahraničních). Vzhledem k tomu, že vyšší výnosy s lepšími makrodaty, nevyvolává jejich nárůst otřesy na akciových trzích.

Rozbřesk: Státní rozpočet ukázuje na další prohlubování schodku, dluh letos může překonat 2,5 bilionu korun
01.04.2021 Dnešní výsledky státního rozpočtu za březen potvrzují, že je Česko na cestě k nejhlubšímu schodku veřejných financí v historii – až 500 miliard korun. Na jedné straně čelíme výrazným výpadkům příjmů, které jsou jednak důsledkem pandemie, ale také současně daňových změn – zrušení superhrubé mzdy a zvýšení slevy na poplatníka vedou zatím k poklesu výběru daně z příjmu fyzických osob skoro o 30 %. Na druhé straně samozřejmě také rostou rychle výdaje, a to zejména kvůli proti-pandemickým opatřením jako jsou kompenzační bonusy nebo programy COVID-gastro.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 29.3.2021
29.03.2021 V posledních březnovém týdnu lze očekávat určitou rotaci investorů z akcií do dluhopisů. Na konci měsíců a kvartálů se totiž fondy snaží narovnávat na své plánované alokace. Předchozí pokles cen dluhopisů vede k významnému poklesu vah této třídy aktiv v portfoliích velkých institucionálních hráčů. Například cena desetiletých amerických vládních bondů se od začátku roku propadla o zhruba 6,5 %. Aby institucionální hráči toto odchýlení napravili, prodávají akcie a nakupují vládní bondy. Tato dynamika by měla přispět k dočasnému pozastavení růstu dluhopisových výnosů. Zároveň by měla způsobit určité oslabení akciových trhů. Prodeje akcií by se měly pohybovat v řádech stovek miliard dolarů. Samozřejmě nelze předpovídat načasování takových výprodejů, tradičně se jich však značná část odehraje právě v závěrečném týdnu měsíce.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 22.3.2021
22.03.2021 Fed současný nárůst dluhopisových výnosů toleruje. Výnos desetileté splatnosti tak vystřelil nad úroveň 1,7 %. Výrazný nárůst byl tažen nahoru i zvýšením reálných výnosů. Ty se aktuálně dostaly na hladinu -0,6 %. Rostoucí reálné výnosy odráží jednak akceleraci ekonomického růstu. Vysílají však také signál, že trhy věří dřívějšímu utahování měnové politiky, než aktuálně připouští Fed. Tento týden se značnou pravděpodobností staneme svědky dalšího nárůstu dluhopisových výnosů, ke kterému přispěje i zamítavý postoj Fedu k prodloužení výjimky pro výpočet kapitálové přiměřenosti amerických bank. V případě výrazného růstu dluhopisových výnosů mají tendenci ztrácet zejména technologické tituly.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.3.2021
15.03.2021 Ve středu zasedá americká centrální banka. Dluhopisové programy ani nastavení sazeb s nejvyšší pravděpodobností neupraví. Nicméně investoři budou detailně zkoumat komentáře Jeroma Powella ohledně tolerance vyšších výnosů ze strany Fed. Očekáváme, že nárůst výnosů prozatím nezpůsobil citelné utažení měnových podmínek, takže na něj představitelé Fedu nebudou příliš reagovat. Powell zřejmě upozorní, že měnová politika zůstane ještě dlouhou dobu uvolněná. Na druhou stranu americká centrální banka na březnovém zasedání tradičně updatuje své ekonomické prognózy, včetně predikce vývoje sazeb. Vzhledem ke schválení robustních fiskálních stimulů a výrazného progresu ve vakcinaci, očekáváme prudkou revizi očekávaného růstu směrem nahoru. Řada institucí nyní předpokládá, že Fed upraví svou oficiální prognózu sazeb (tzv. dot plot). Nová mediánová prognóza by měla signalizovat jedno zvýšení sazeb v roce 2023 (aktuální prognóza nenaznačuje žádné zvýšení). To by mohlo vyvolat další tlak na růst dluhopisových výnosů. V minulosti platilo, že jestřábí aktualizace dot plotu vedla ke zvýšení dluhopisových výnosů (takový růst táhly nahoru reálné výnosy).

RANNÍ SOUHRN AKCIOVÝCH TRHŮ PRO DEN 9.3.2021
09.03.2021 Hlavním faktorem, který o směřování rozhodl byly opět dluhopisové výnosy, ty se včera držely na úrovni 1,6 %.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 1.3.2021
01.03.2021 Hlavní téma, které rozhodne o dalším směřování trhů, je vývoj výnosů amerických vládních bondů. Desetiletá splatnost se nyní drží na úrovni okolo 1,4 %. Zvýšení souvisí především s citelným nárůstem reálných dluhopisových výnosů. Ty vystřelily až na -0,6 % a poté opět spadly o něco hlouběji do záporu. Současně dochází k propadu inflačních očekávání. Taková konstelace značí obavy, že se investoři navzdory rétorice Jeroma Powella obávají obratu v měnové politice. K růstu výnosů vedly i specifické faktory. Vzhledem k vyšším sazbám výrazně poklesl podíl refinancovaných hypoték a bankám tak vzrostla durace portfolií. Aby tento ukazatel opět stlačily, přistupovaly finanční domy k výprodejům delších vládních obligací. Nárůst výnosů vedl k poklesu cen rizikových aktiv. Cena zlata, která velmi citlivě reaguje na úroveň reálných výnosů, spadla na nejslabší úrovně od června. Výrazně ztrácely technologické tituly, které jsou jako tzv. long duration stocks nejcitlivější na změny dluhopisových sazeb. Očekáváme, že nákupy institucionálních investorů a americké centrální banky nezřízený nárůst výnosů opět utlumí.

Rozbřesk: Covid sráží korunu, nálada v české ekonomice ale pandemii navzdory roste...
25.02.2021 Zatímco pandemická čísla v ČR dál rychle narůstají a čeká se na rozhodnutí o dalším zpřísnění a prodloužení lockdownu, nálada v ekonomice se prozatím zlepšila. Tedy alespoň celkové číslo odrážející sentiment, za kterým se ovšem skrývá podstatně rozdílné trendy. V podnikatelském sektoru se dokonce důvěra dostala na nejvyšší hodnotu od loňského března, kdy ČR poprvé zavedla nouzový stav. V průmyslu se tento ukazatel dostal dokonce téměř na dvouleté maximum, takže tamní situace vypadá o poznání lépe než po většinu roku 2019, kdy se začalo mluvit o cyklickém zpomalování ekonomiky.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 22.2.2021
22.02.2021 Výnosy delších amerických vládních dluhopisů se vydaly prudce nahoru. Vzhledem k dolarocentrické povaze globálního finančního systému se vývoj na amerických vládních bondech propisuje do výnosů státních obligací po celém světě. Výnos desetileté splatnosti se aktuálně nachází těsně pod 1,4 %. Většina investičních bank v prosinci 2020 předpokládala, že se výnos desetiletého papíru vyšplhá na tuto úroveň až konci letošního roku. Nyní Wall Street cílovou úroveň výnosů reviduje směrem nahoru. Prognóza do konce roku činí 1,75 % - 2%. Návrat růstu a inflačních tlaků vládní dluhopisy s fixním kupónem znehodnocuje. Nárůst výnosů souvisí i se stimuly Bidenovy administrativy. Ta k jejich financování využívá emisí delších splatností. Z tohoto důvodu dochází k významnému steepeningu výnosové křivky. Rozdíl mezi výnosy desetileté a dvouleté splatnosti se aktuálně nachází na úrovni 1,27 procentního bodu, nejvýše od ledna 2017. Tento vývoj stojí i za poklesem akcií z posledních dní. Dlouhodobě platilo, že se konkurenční vztah mezi akciovými a dluhopisovými trhy projevoval až v momentě, kdy se výnosy 10Y US GB nacházely nad úrovní 3 %. Vzhledem k obrovskému nárůstu zadlužení však existují obavy, že i nárůst výnosů ke 2 % může být pro řadu firem nebezpečný.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.2.2021
15.02.2021 V očkování nastává určitý progres, celkově však proces stále pokulhává za původními plány. Vidíme, že v EU se stále očkuje výrazně pomaleji než v USA. Hrozbu představují nové mutace koronaviru. Vůči těm nejsou některé vakcíny efektivní. Pokud by se nové mutace rychle šířily, znamenalo by to delší trvání opatření společenského distancování. Obzvláště nebezpečná je tzv. jihoafrická mutace.

Rozbřesk: Dluh zemí eurozóny překonal 97 % HDP
22.01.2021 Pandemie koronaviru se výrazně podepsala na hospodaření zemí EU a vedla k dalšímu zadlužování. Není to vlastně nic překvapivého, nicméně teprve včera se trhy měly možnost seznámit s kompletními výsledky za třetí kvartál zveřejněnými Eurostatem. Na průběžných číslech je jasně vidět, jak silně se na hospodaření jednotlivých států podepsala jarní vlna i podzimní oživení. Ještě na začátku roku se schodek rozpočtů zemí eurozóny pohyboval pod hranicí tří procent, nicméně už ve druhém kvartále se zečtyřnásobil. S oživením ve třetím čtvrtletí přišlo i relativní zlepšení a zmenšení schodku na necelých 6 %. Tyto deficity se automaticky propisují i do vývoje dluhu, který se v případě eurozóny dostal na konci třetího kvartálu nad úroveň 93 % HDP.

Mutace viru vystrašila trhy. Akcie s ropou se prodávají, dolar a bondy rostou
21.12.2020 Nová mutace koronaviru v Británii a další vlna lockdownů a cestovních omezení otřásla akciemi po celém světě. V americkém indexu S&P 500 ztrátám vévodí energetické tituly, protože obavy o poptávku zamávaly také trhem s ropou. O více než 5 % padají akcie Tesly, která byla dnes do tohoto indexu formálně zařazena.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 30.11.2020
30.11.2020 Souhrnný globální index MSCI World má s aktuálním listopadovým zhodnocením 13,6% nakročeno ke druhé nejlepší měsíční výkonnosti v historii. Dominantním faktorem se stal hmatatelný progres ve vývoji vakcíny. V této fázi se již vakcíny několika farmaceutických firem nachází ve třetí fázi klinického testování. Zahájení očkování lze s vysokou pravděpodobností očekávat v polovině prosince. Pokrok na poli boje s covidem tak vede investory k očekávání rychlejšího návratu k normálu. V takovém prostředí nastává rotace investorů z růstových do hodnotových sektorů. Ty výrazněji zasáhla pandemie a jejich valuace se nyní stále nachází na zajímavých úrovních. Více hodnotové indexy, jako např. Stoxx Europe 600, v listopadu překonaly výkonnost růstových indexů, např S&P 500. Aktuální listopadová výkonnost Stoxx Europe 600 činí 14,9%, což značí nejlepší měsíční zhodnocení v historii. S&P 500 přidává 11,3%, což představuje méně než během letošního dubna. Růstové sektory totiž oživením prošly již ve dřívějších fázích covidové krize.

Ministerstvo financí se připravuje na zvýšené náklady spojené s druhou vlnou pandemie
21.10.2020 V dnešní aukci Ministerstvo financí prodalo státní dluhopisy v objemu 8 mld. Kč, zatímco investoři poptávali 25,1 mld. Kč. V nabídce byly bondy tři se splatností sedm, devět a dvacet let. To odpovídá aktuální strategii prodloužit průměrnou splatnost dluhu a rozložit budoucí splátky v čase. Již tradičně byl největší zájem investorů o kratší dluhopisy, poptávka ale zůstává i přes klesající tendenci vysoká, a to i v případě delších splatností.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.10.2020
12.10.2020 V následujících dnech investoři opět upnou svůj zrak k přicházejícím makrodatům. Netrpělivě očekávají zejména maloobchodní tržby v USA, které budou zveřejněny v pátek. Předpokládá se, že ty udrží rostoucí tempo a během září se zvětší o 0,8%. V eurozóně vyjde ve středu průmyslová produkce za srpen. V osmém měsíce by se měl tento indikátor meziměsíčně zvětšit o 0,7%. V obou regionech však rostou obavy, že se přibývající infekce covid-19. Hrozba těchto obav se naplno projevuje zejména v eurozóně, kde nové infekce přibývají rychlejším tempem. Na souhrnném indexu ekonomických překvapení v USA i EU jde vidět pokles – to signalizuje určité zpomalení probíhajícího hospodářského zotavení.

Rozbřesk: Český kurzarbeit na obzoru, Fed mění přístup k inflaci i nezaměstnanosti
28.08.2020 Firmy sice z programu Antivirus A a B čerpají stále méně peněz, avšak s nezaměstnaností v ČR to zatím vůbec nic nedělá. Z přehledu MPSV vyplývá, že boom čerpání „dotací“ na mzdy v rámci české obdoby kurzarbeitu již skončil. I když tyto programy mají fungovat ještě další dva měsíce, od dubna se čerpání peněz postupně snižuje.

Rychlé shrnutí
29.07.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci v červených číslech. S&P500 ztratil 0,7 %, Dow Jones 0,8 % a Nasdaq klesl o 1,3 %.

Proč by obchodníci neměli ignorovat postupy centrálních bank
09.07.2020 V dnešní době již neexistuje moderní stát, který by neměl centrální banku, jež se svými zásahy snaží zajistit měnovou stabilitu dané země tak, aby se v co největší míře zabránilo neočekávaným a velkým výkyvům cen. Nestabilní měna může mít negativní vliv nejen na import a export zboží, ale také na samotný trading, jelikož pokud není měna stabilní a její kurz se rychle mění sem a tam, pak je pro podniky i obchodníky velmi obtížné, správně stanovovat hodnotu, což se může velmi negativně promítnout v konečné obchodní a účetní bilanci. A právě proto centrální banky zveřejňují důležité informace, které mají podnikům i obchodníkům pomoci v jejich budoucím oceňování.

Rozbřesk: OPEC+ je připraven dále podpořit cenu ropy. Na jak dlouho?
26.06.2020 Ropa Brent se v posledních týdnech usadila poblíž úrovně 40 dolarů za barel, povzbuzena postupujícím rebalancováním ropného trhu. Ten sice nadále zůstává v poměrně citelném přebytku, oproti dubnovému kolapsu se však jedná o významný progres, který by měl v příštích měsících dále nabírat na síle. Zásluhu na tom bude mít jak oživení ropné poptávky v souvislosti s otevíráním ekonomik, tak rekordní omezování produkce členskými zeměmi OPEC+.

Rozhovor s Václavem Husníkem, členem Purple Trading Clubu
04.06.2020 Něco málo o Vaškovi - Pohybuje se na kapitálových trzích již od útlého mládí, kde se tehdy nejprve specializoval na denní futures komoditních trhů a až později přesedlal na Forex, kterému se nyní aktivně věnuje již více než 5 let.

Rozbřesk: To nejhorší za námi? Koruna dál těží ze zklidnění situace kolem záporných sazeb
26.05.2020 Vzhledem k tomu, s jakým zpožděním přicházejí z ekonomiky tvrdá data, nezbývá než – zvlášť v těchto dynamických časech – věnovat pozornost těm měkkým. Včera zveřejněná sada tuzemských indikátorů nálady ukázala, že i v květnu se důvěra v české ekonomice mírně zvýšila, i když se dál držela blízko svého dna. Zvlášť patrný byl kontrast mezi tím, jak situaci vnímala firemní sféra a spotřebitelé. Zatímco podniky zůstaly i po prvním „rozvolňování“ restriktivních opatření dál velmi skeptické, předchozí spotřebitelský pesimismus se výrazně zmírnil. Ale popořadě.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.5.2020
25.05.2020 Rozvolňování karantén se zatím daří bez opětovného nárůstu nových infekcí. Mnohé státy oznamují dřívější otevírání hranic. Přestože návrat k normálu ještě potrvá, lze pozorovat, že se ekonomická aktivita odrazila ode dna. Právě uvolňování karantén, které nedoprovází nárůst nových infekcí pomáhá představuje pro akciové indexy klíčovou podporu.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.4.2020
27.04.2020 Cena ropy zůstane značně volatilní. Skladovací kapacita v Cushingu v Oklahomě se zřejmě naplní během tří až čtyř týdnů. Nelze tedy vyloučit, že se v půlce květně na futures kontraktech zopakuje situace se zápornou cenou. V případě WTI nepomůže další omezování produkce kartelem OPEC, jelikož jde o regionální americký problém. Donald Trump nabídl, že těžaři mohou využít skladovací kapacitu strategických rezerv. Nemusí být ovšem tak jednoduché zde ropu přepravit.

Rozbřesk: EU řeší, zda půjčovat nebo rozdávat
24.04.2020 V Evropě i u nás se začínají stále více rozvolňovat restriktivní opatření a členské země EU diskutují nad podobou unijní podpory strádající ekonomice. Ve vzduchu poletují biliónová čísla, avšak to podstatné, zda půjde o půjčky nebo jen o rozdávání peněz jasné vůbec není.

Rychlé shrnutí
23.04.2020 Asijská seance se dnes rovněž nese ve spíše pozitivním duchu. Nikkei a Kospi přidávají 1.1 % a rostou i indexy v Číně. ASX na druhou stranu mírně zaostává a futures na indexy v Evropě jsou bez větší změny.

Rychlé shrnutí
22.04.2020 Sentiment v Asii je dnes mírně negativní. Nikkei klesá o 1.2 %, ASX o 0.25 % a Kospi zatím své pozice drží. Smíšená situace panuje také na čínských indexech, zatímco futures na DAX signalizují mírný býčí gap.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.3.2020
16.03.2020 Fed včera překvapivě srazil úroky dolů o 100 bps. Sazba se tak nyní nachází v pásmu 0 – 0,25%. Tato operace se opět uskutečnila před pravidelným zasedáním. Původně naplánovaný středeční meeting se již neuskuteční a centrální bankéři tak budou o úrocích znovu hlasovat až na konci dubna. Kromě snížení sazeb se americká centrální banka znovu pustí do nákupů vládních dluhopisů. V horizontu několika měsíců plánuje do svého portfolia zařadit americké vládní bondy v hodnotě $500 mld. Cílem je zabránit dislokacím na tomto klíčovém trhu, kde se v posledních dnech zhoršuje likvidita. Fed rovněž nakoupí dluhopisy kryté hypotékami v celkovém objemu $200 mld. Jde o reakci na rostoucí sazby hypotečních úvěrů. Tato akce může v konečném důsledku odvrátit zamrznutí amerického trhu rezidenčních nemovitostí. Guvernér Powell zmínil, že se centrální banka s úroky do záporu nevydá.

RANNÍ SOUHRN AKCIOVÝCH TRHŮ PRO DEN 13.3.2020
13.03.2020 Index S&P 500 odepsal 9,5% a vstoupil tak do medvědího trendu. Od 19.2. února ztratil hlavní americký akciový benchmark 27%. Investoři stále bojují se správným zaceněním ekonomických dopadů epidemie.

Trh počítá s dalším snížením amerických sazeb o 50bp. ještě tento měsíc
06.03.2020 Zatímco ještě zhruba před měsícem byly americké sazby na 1,75 % s minimální šancí na to, že je Fed na březnovém zazdání sníží. Dnes jsou na 1,25 % a trh počítá s dalším snížením o 50bp. na březnovém zasedání. Ano, čtete správně. Šance na snížení sazeb o dalších 50bp. na zasedání, které se bude konat za necelé dva týdny je podle úrokových futures 100 %, přičemž existuje ještě 20% šance na to, že Fed sníží sazby na stejném zasedání dokonce o 75 bazických bodů.

Co může zabrzdit dolarovou rally?
20.02.2020 Při poklesu HDP v Německu i Japonsku a řádění koronaviru v Číně se zdají být Spojené státy posledním velkým ostrovem stability, kde mohou investoři bez obav zaparkovat své peníze. Trumpova vláda navíc trh notně zásobuje novými bondy, takže je co kupovat, a akciové trhy trhají jeden rekord za druhým. Není se co divit, že americký dolar v poslední době posiluje. Může si ale momentum udržet? Není jeho kurz už příliš vysoko? Jak se k tomu postaví americká centrální banka (Fed)?

Rozbřesk: Automobilový trh EU na začátku roku propadl
18.02.2020 Letošní první čísla o registracích osobních automobilů v EU nedopadla rozhodně dobře. Úspěšný finiš loňského roku tak vystřídal propad o 7,5 %, který nelze svádět na vysoké srovnávací základy, protože ani loňský leden nepatřil pro prodejce mezi úspěšné měsíce. Jestli lze rychle najít nějaký důvod k mizerným lednovým číslům, tak to spíš bude až příliš svižný růst trhu v posledním čtvrtletí loňského roku, kdy se zájemci novými vozy „předzásobili“. Když se podíváme na pět největších evropských trhů, tak ani na jednom z nich se v lednu neprodalo více vozů než loni. Jen ve Francii se snížil počet nově registrovaných vozů o 13,4 %, v Německu o 7,3 % a v celé EU pak o necelých 90 tisíc. Tedy pokud v zájmu konzistentnosti časových řad započítáme i Británii, která už stojí mimo statistiky EU.

Situace jako před 20 lety
27.01.2020 Musíme si přiznat, že jak z pohledu na rekordně nízkou míru nezaměstnanosti, tak na maxima akciových trhů se nacházíme ve výjimečně dobrých časech. A to jak z pohledu České republiky, Spojených států i globálně. Můžeme najít hodně paralel se situací na přelomu tisíciletí, ale ne ve všem je doba podobná tehdejší internetové horečce. A v těchto rozdílech můžeme najít zajímavé obchodní příležitosti.

Zhodnocení německých dluhopisů bude letos nejlepší za pět let
17.12.2019 Zhodnocení německých dluhopisů by letos mohlo být nejlepší za pět let. Podle údajů společnosti Refinitiv může desetiletý dluhopis koupený začátkem roku vynést téměř šest procent. Bezpečné bondy vydané vládou největší evropské ekonomiky těžily podle agentury Reuters z nejistoty zapříčiněné dlouhou obchodní válkou, z obav z recese a z uvolněné měnové politiky centrálních bank.

Japonsko chce utratit deset bilionů jenů na podporu ekonomiky
01.12.2019 Japonská vláda zvažuje rozsáhlý program na podporu ekonomiky, jejíž zotavení brzdí americko-čínská obchodní válka. Utratit za něj podle sobotního vydání listu Nikkei hodlá přes deset bilionů jenů (2,1 bilionu Kč). Část stimulačního balíčku chce pokrýt vydáním dalších dluhopisů, které by měly pokrýt výpadky z daňových příjmů, citovala agentura Reuters japonský deník.

Debetní bublina se vymyká kontrole
05.11.2019 FED nemá možnost volit „správně“, musí se rozhodnout mezi rychlým a radikálním řezem, nebo oddálením řešení, s rizikem větších škod a neschopnosti řídit prasknutí debetní bubliny.

ZAR roste v reakci na rozhodnutí agentury Moody’s
04.11.2019 Jižní Afrika si dokázala udržet svůj investment-grade rating poté, co agentura Moody’s rozhodla o jeho ponechání beze změny. Agentura tak stále přiděluje jihoafrickým dluhopisům rating Baa3, i když rozhodla o snížení výhledu na "negativní", což naznačuje, že šance na změnu ratingu směrem dolů v horizontu 18 měsíců stále existuje. Agentura v doprovodném komentáři uvedla, že klíčovým faktorem pro její další rozhodování bude schopnost vlády doručit dostatečně věrohodný plán na udržení fiskální stability v rozpočtu na rok 2020. Připomeňme, že jihoafrická vláda snížila letošní výhled pro ekonomický růst na 0,5 %. Vládní dluh by se přitom měl zvýšit do roku 2023 na úrovně přesahující 70 % HDP. Obchodníci na FX rozhodnutí agentury uvítali a ZAR dnes přidává na páru s dolarem 1,6 %.

Ranní komentář: Americké akcie na historickém maximu, zlato a bondy ztrácejí
29.10.2019 Začátek týdne se na akciových trzích vydařil, a to dokonce tak, že americký S&P500 vystoupal na nová historická maxima. Pomohl mu k tomu tentokrát i komentář amerického prezidenta, který uvedl, že by podpis první fáze dohody s Čínou mohl přijít dříve, než se původně čekalo. Přestože neuvedl přesný termín, náladu na trzích svými komentáři dokázal zvednout. Chuť investorů nakupovat rizikovější aktiva pak byla vidět i na cenách bezpečných přístavů, které naopak začaly ztrácet. Platilo to jak pro drahé kovy, tak pro dluhopisové výnosy, které u amerických 10letých splatností zamířily dokonce zpět nad 1,8 %.

Ranní zpráva z akciového trhu 25.9.2019
25.09.2019 Americké akciové indexy uzavřely včerejší obchodování se ztrátami. Index Dow Jones klesl o 0,5 %, S&P 500 přišel o 0,8 % své hodnoty a technologický Nasdaq ztratil 1,5 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejhůře vedlo energetickým společnostem (-1,6 %). Na opačné straně se nejlépe umístila síťová odvětví (+1,1 %).

Rozbřesk: Auta udávají směr nejenom německé ekonomice
24.09.2019 Ani září, jak se zdá, nepřineslo žádoucí obrat ve vývoji německého hospodářství. Podle předběžného a tedy i neúplného indexu nákupních manažerů se situace ani nezačala stabilizovat a dále se zhoršuje. Už samotný výčet aktuálních hodnot PMI dává tušit, že německá recese je skutečností a náznak jejího konce vidět není. Pokles zaznamenal nejenom celkový PMI, ale i služby, a zvláště pak průmyslový index nákupních manažerů, který se dostal dokonce na více než desetileté minimum.

Co na trhu zůstává levné?
23.09.2019 Přichází další vlna masivní monetární stimulace ze strany centrálních bank napříč celým světem. Ceny akcií, dluhopisů i komodit proto dále rostou a je nyní mnohem těžší nacházet na finančních trzích podhodnocená aktiva.

Okénko trhu - Čína pozastaví některá cla na americký dovoz
11.09.2019 Čína s platností od 17. září pozastaví některá cla uvalená na americký dovoz. Celkem 16druhům zboží má Čína v úmyslu udělit výjimku a na jeden rok je zbavit celního zatížení. Jedná se o vstřícný krok před nadcházejícím dalším kolem vyjednávání s USA, ke kterému by mohlo dojít později tento měsíc. Ovšem pravdou je, že Čína výjimkuje především zboží, které sama potřebuje. Mezi vybrané produkty by proto měly patřit některá farmaceutika či chemikálie, které sama Čína neprodukuje a není možné je jednoduše nahradit z jiného zdroje. Naopak zemědělské produkty, na kterých si americký prezident D. Trump zakládá, začaly být do Číny dováženy ze zemí Jižní Ameriky a i nadále budou podléhat clu.

Ranní komentář: Dolar už proti euru kompletně vymazal ztráty z minulého týdne, dnes evropské CPI
30.08.2019 Včera akciové indexy zakončily seanci v zelených čísel napříč všemi regiony, když reagovaly pozitivně hlavně na zprávy z Číny, která prozatím nehodlá reagovat na poslední americká cla a hodlá se zaměřit na další jednání s USA. Pozitivní sentiment pak následně dostal pod tlak bezpečné přístavy (drahé kovy, JPY, bondy), i když v jejich případě byla korekce relativně mírná. Na FX se pak dařilo hlavně USD na páru s EUR, kterému pomohly výsledky HDP, zatímco euro zůstalo pod tlakem díky očekávanému uvolnění měnové politiky ze strany ECB. Nic na jeho oslabování přitom nezměnily ani komentáře Klaase Knota (Nizozemská CB), který se přidal k šéfovi Bundesbanky Weidmannovi a varoval před zbytečně agresivním uvolňováním měnové politiky.

Rozbřesk: Český průmysl ovládl pesimismus
28.08.2019 S předběžně odhadnutým růstem o 0,6 % si česká ekonomika ve druhém kvartále nevedla vůbec zle ve srovnání s tím zbytkem Evropy, který vůbec dokázal své HDP ve stejném čase odhadnout či vypočítat. Co přesně za tímto výsledkem stálo, se dozvíme sice až v pátek, ale už podle prvního komentáře statistického úřadu je zřejmé, že motorem ekonomického růstu tentokrát nebylo největší tuzemské odvětví – průmysl – ale některé služby. Navzdory (zřejmě) počínající německé recesi se ekonomice podařilo udržet si tempo nastavené už na začátku roku, se kterým sice nemůžeme soupeřit s Maďarskem nebo Polskem, avšak stále trojnásobným ve srovnání třeba s eurozónou.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 19.8.2019
19.08.2019 Deeskalaci obchodních tenzí opět vystřídaly mírné komplikace. Někteří představitelé Trumpovy administrativy by obchodní dohodu rádi podmínili uklidněním situace v Hong Kongu. Čína považuje dění na ostrově za vnitřní záležitost a je na podobné komentáře extrémně háklivá. Další olej do ohně přilévají slova Donalda Trumpa ohledně společnosti Huawei. Podle amerického prezidenta by neměla být prodloužena výjimka pro americké firmy, které čínské telekomunikační společnosti dodávají software a komponenty.

Na trzích díky novým clům roste averze k riziku
02.08.2019 Americký prezident se včera večer rozhodl zasáhnout Čínu novou vlnou celních opatření na zbylý bezcelní dovoz zboží v objemu 300 mld. dolarů. Malá (jak zmínil ve Tweetu) cla budou dosahovat 10 % a vstoupí v platnost už začátkem příštího měsíce. Důvodem k uvalení cel jsou pomalá jednání s Čínou a skutečnost, že Čína není schopna dodržet údajný slib, podle kterého se zavázala, že navýší objemy dovozu zemědělských produktů (hlavně sójových bobů) ze Spojených států. Jak Trump dále uvedl, "před třemi měsíci jsme si mysleli, že máme s Čínou dohodu. Ta se ale bohužel rozhodla ji krátce před podpisem začít měnit". Co se Trumpa týká, dočkali jsme se dnes ráno informací, podle kterých by měl dnes promluvit na téma obchodních vztahů s Evropskou unií. Projev by se měl ale týkat dohody o obchodu s hovězím masem, kterou obě strany nedávno uzavřely. I tak se ale může Trump rozmluvit více i o Číně a trhy by si na něj proto měly dát i dnes velký pozor.

Ranní komentář: Americký dolar si vydobyl zpět ztracené pozice, ve čtvrtek zasedá ECB
22.07.2019 Závěr minulého týdne se nesl spíše na negativní vlně, když ztráty na Wall Street sahaly k nejvyšším úrovním za poslední měsíc. Index S&P 500 klesl v pátek o 0,62 % na 2976,61 bodů a za celý týden dosáhl pokles na 1,23 %. V Evropě byla situace o něco lepší. Nejvyšší zisky předvedl DAX díky růstu o 0,26 % na 12 260,7 bodů. Výrazný pokles zaznamenaly italské akcie kvůli politickým vlivům. Hlavní milánský index FTSE MIB ztratil více než 2 % kvůli spekulacím o předčasných volbách. Nejvýraznější dopad zaznamenaly italské banky. Například Banco BMP ztratila přes 6 %.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 8.7.2019
08.07.2019 V pátek vyšla lepší než očekávaná data z amerického trhu práce: bylo vytvořeno 224 000 nových pracovních míst, zatímco trh očekával vytvoření pouze 160 000 pracovních míst. Data naznačují, že americký pracovní trh zůstává robustní a květnovou hodnotu (72 000) lze považovat spíše jednorázový výkyv, nikoliv změnu trendu. Nicméně na tento pozitivní údaj o americké ekonomice reagovaly trhy negativně. Důvodem je Fed.

Rozbřesk: Napětí na pracovním a realitním trhu dál přetrvává
30.05.2019 Česká ekonomika už v uplynulém roce zařadila nižší rychlostní stupeň, nicméně na situaci na dvou napjatějších trzích v ČR – pracovním a realitním – to zatím vidět nijak nebylo. Už příští týden nejspíše zaznamenáme další pokles nezaměstnanosti, tentokrát na nové květnové minimum, zatímco počet nabízených volných pracovních míst se bude dál držet v blízkosti svých maxim.

Forex: Shrnutí obchodování 30.5.2019
30.05.2019 Hlavní akciové indexy na americké burze včera opět oslabily kvůli trvajícím obavám o globální růst. Jejich ceny reagují na prohlubující se obavy z důsledků obchodní války mezi Čínou a Spojenými státy. Investoři se utíkají k bezpečnějším druhům aktiv, jako jsou vládní dluhopisy. Na forexovém trhu zpevňoval americký dolar.

Forex: Z obav o ekonomický růst těží bezpečné měny
29.05.2019 Z obav o vývoj světového obchodu a o globální ekonomický růst těží na forexových burzách japonský jen a švýcarský frank považované v dobách nejistoty za takzvané bezpečné měny a částečně i dolar, na který se nahlíží jako na rezervní měnu.

Investiční příležitost v námořní přepravě LNG – 1.díl
18.02.2019 Finanční krize, která začala před deseti lety, přinesla kromě jiného i jednu nečekanou věc – nastartovala změnu ve spotřebě energií. Své pozice začala vyklízet ropa a uhlí ve prospěch obnovitelných či zelenějších energií.

Rozbřesk: Země EU stále spoléhají na dluhy
22.01.2019 Dvanáct ku devíti. Tak to je skóre, které vyjadřuje poměr mezi zeměmi hospodařícími ve třetím čtvrtletí loňského roku s přebytkem veřejných rozpočtů vůči těm, které i nadále spoléhají na dluhové financování. Přestože ve skupině lépe hospodařících je nejenom ČR, ale především největší evropská ekonomika – Německo, za celou EU i eurozónu zůstaly rozpočty opět v červených číslech.

Trump znovu kritizuje Fed, akcie mezitím zahajují týden dalším propadem
17.12.2018 Pondělní seance je na nově příchozí makro chudá a o slovo se tak opět hlásí aktuální sentiment. Ten je, díky pátečnímu cloce S&P 500 pod hranicí 2 600 dolarů, spíše pesimistický a na ocenění akcií je to i dnes docela vidět. Evropské indexy ztrácejí téměř procento a po pátečním výplachu se v červených číslech drží také indexy v USA.

Ranní komentář: Powell pomohl americkým akciím i dluhopisům, na jeho slova doplatil hlavně dolar
29.11.2018 Včerejší seance přinesla důležitý projev šéfa americké centrální banky, který upozornil na to, že se americké sazby nacházejí na dosah své neutrální úrovně. To si většina obchodníků vyložila jako signál, že by sazby během příštího roku nemusely růst tak rychle, jak Fed původně signalizoval, což dostalo pod tlak hlavně americký dolar, zatímco se výrazného růstu dočkaly akcie, bondy, nebo drahé kovy. Na akciové trhy se tedy včera vrátil optimismus, i když obchodníci zůstávají stále opatrní, což dokazuje hlavně stále zvýšená úroveň implikované volatility, která překvapivě včera až tolik neklesala.

Akcie se vracejí do zelných čísel, pomohly zprávy z Itálie
26.11.2018 Po klidném konci minulého týdne na finančních trzích i dnes vládnou spíše podprůměrné objemy. Ty jsou nízké kvůli absenci důležitého makra a částečně také kvůli vyčkávání na to, co přinesou nadcházející dny, které nabídnou vystoupení několika centrálních bankéřů, nebo klíčovou schůzku mezi americkým a čínským prezidentem. Nízké objemy a vyčkávání dnes ale akciím stačí a ty se v Evropě i v USA vracejí zpět do zelených čísel.

Rozbřesk: Poslední letošní emise státních dluhopisů
21.11.2018 Dnes vstupuje Ministerstvo financí ČR s nabídkou nových státních dluhopisů na tuzemský kapitálový trh. Tentokrát půjde o bondy splatné za jedenáct a patnáct let v maximálním objemu pět miliard korun. Poté až do konce roku by podle dřívějších informací MF neměly na trh zamířit žádné další střednědobé nebo dlouhé státní bondy, pouze krátkodobé státní pokladní poukázky v objemu do deseti miliard korun, a to ještě v závislosti „na očekávaném výsledku hospodaření státního rozpočtu v roce 2018“.

Turecko: riziko stále vysoce nadprůměrné
16.11.2018 Turecká aktiva v čele s tureckou lirou letos prožívají jízdu jako na horské dráze. Důvodem je turecká měnová krize, jež byla způsobena přepáleným růstem HDP, velmi vysokým deficitem běžného účtu platební bilance, vysokou mírou inflace výrazně přestřelující 5% inflační cíl centrální banky a vysokou zadlužeností tureckého bankovního a korporátního sektoru v cizích měnách, zejména americkém dolaru.

Investice do zlata: Praktický průvodce & 5 důvodů proč si vybrat zlato
09.11.2018 Možná držíte nějaké akcie a nyní, když došlo k sérii propadů, uvažujete o širší diverzifikaci a dalším zajištění. Jedním ze způsobů, jak své portfolio diverzifikovat, je investice do zlata, protože zlato má zpravidla negativní korelaci k akciovým trhům.

Velký přehled zahraničních dluhopisů
25.10.2018 Společnost se může rozhodnout pro vstup a zahraniční trh, pokud se domnívá, že na něm získá atraktivní úrokové sazby nebo pokud potřebuje cizí měnu. Může tak učinit vydáváním zahraničních dluhopisů, které jsou denominované v měně zahraničního trhu. Jednoduše řečeno, zahraniční emitent vydá na domácím trhu zahraniční dluhopis v měně domácí země. Zahraniční dluhopisy se používají hlavně k tomu, aby poskytly emitentům přístup k jinému kapitálovému trhu.

Evropská komise poprvé v historii odmítla rozpočet členské země EU. Itálie se ocitá na šikmé ploše, dluhopisy zatím reagují mírně
23.10.2018 Evropská komise dnes na svém zasedání ve Štrasburku dle očekávání zamítla rozpočet italské vlády na příští rok. Porušuje totiž podle ní pravidla Paktu růstu a stability. Italský ministr financí Giovanni Tria již dříve připustil, že rozpočtový návrh pravidla porušuje, přesto jej Řím už dále upravovat nehodlá. Italský premiér Giuseppe Conte dnes uvedl, že vláda nemá žádný záložní plán a že příští rok hodlá hospodařit na základě právě toho rozpočtu, který dnes Evropská komise odmítla. Současný italský kabinet potřebuje financovat poměrné nákladné předvolební sliby, zahrnující daňové škrty, určitou formu univerzálního základního příjmu či reformu penzí.

Rozbřesk: Německo míří k maastrichtské dluhové hranici. Co koruna před ČNB?
23.10.2018 Konec kvantitativního uvolňování, respektive nákupů dluhopisů do portfolií ECB, se pomalu a jistě blíží ke svému konci a členské země eurozóny se tak budou muset opět plně spoléhat při svém zadlužování na „libovůli“ finančních trhů. ECB se za dobu trvání tohoto posledního programu podařilo nashromáždit dluhopisy za více než 2,1 bilionů eur a stala se tak vlastně největším věřitelem zemí EMU. Vlastní německé bondy za více než 509 mld. eur, francouzské za 414 mld., italské v objemu 360 mld. a tak bychom mohli pokračovat dále. Vzhledem k tomu, že průměrná splatnost těchto papírů dosahuje 7,5 let, tak nebude muset být ECB příliš aktivní ani při udržování svého portfolia.

Italské bondy zdražují, Moody's zemi nechala v investičním pásmu
22.10.2018 Ceny italských dluhopisů se dnes zvyšují, trh tím reaguje na páteční zprávu ratingové agentury Moody's ponechat hlavní rating Itálie v investičním pásmu, byť jej agentura snížila. Výnos klíčového desetiletého dluhopisu italské vlády dopoledne klesl na 3,39 procenta a zaznamenal nejhlubší denní propad od června. Dobrá zpráva pro Řím přichází v době, kdy investoři čekají na jeho vyjádření pro Brusel ohledně evropské kritiky plánů italských veřejných financí.

Jak si letos vedou akcie a další aktiva?
10.10.2018 Máme za sebou třetí čtvrtletí a pomalu se nám blíží konec roku 2018, tedy doba, kdy řada investorů bilancuje výsledky za letošní rok. Pojďme se podívat, kterým třídám aktiv a investicím se dařilo a které naopak způsobily investorům vrásky na čele.

Okénko finančního trhu 25.9.2018
25.09.2018 Americká ekonomika se dnes pochlubila překvapivě vysokou spotřebitelskou důvěrou. V září dosáhla až na 18letý rekord. Po předchozí revizi směrem nahoru k hodnotě 133,4 b. se očekávalo zpomalení, s čím ale spotřebitelé nesouhlasili a dali najevo, že zpomalení ekonomiky zatím nemusí být tak robustní. Důvěra tak vyskočila na vysokých 138,4 bodu. Za tímto výsledkem dotazníku stály obě jeho podčásti: zhodnocení současné situace se navýšilo o 0,3 b. na 173,1 a hodnota očekávání spotřebitelů poskočila o 6 b. na 115,3.

Vyhrocení vztahu USA - Japonsko může mít značné globální důsledky
05.09.2018 Pokud by USA kvůli Íránu oslabily své vztahy s Japonskem, zcela závislým na dovozu ropy, mohlo by to znamenat vážné důsledky nejen pro postavení Donalda Trumpa, ale i pro světové trhy, včetně obchodování s US bondy, nebo právě pro trh s ropou.

Veřejný dluh v USA má před sebou další raketový růst
30.07.2018 Steven Mnuchin, americký ministr financí, již brzy představí plán, jak řešit stále rostoucí deficit veřejných financí. Podle analytiků půjde o stěžejní dokument pro směřování výnosové křivky. Ta se velmi rychle zplošťuje (krátkodobé výnosy dohánějí ty dlouhodobé) a proměna v inverzní charakter na sebe pravděpodobně nedá dlouho čekat (krátkodobé výnosy předstihnou dlouhodobé).

Rozbřesk: Státní dluh narůstá… ekonomice navzdory
24.07.2018 Radost ze svižného růstu ekonomiky mohou mít nejenom úřady práce, kterým razantně ubylo klientů, ale i státní rozpočet. Díky rekordní zaměstnanosti a rychlejšímu růstu mezd se výrazně zvýšil výběr tzv. sociálního pojistného, jež je mimochodem nejenom největší příjmovou položkou, ale současně i tou, která v letošním roce přinesla už více než 32 mld. korun navíc. Shodou okolností je to polovina z celkově zvýšeného výběru daní. Teprve až druhá v pořadí je DPH s nárůstem o necelých 15 mld., což mimochodem zhruba jen odpovídá rostoucí (zdaněné) spotřebě v ekonomice.

Okurková sezóna podle Bank of America může dostat hořký nádech
04.07.2018 Vývoj na finančních trzích se nápadně podobá roku 1998. To si myslí investiční gigant Bank of America. Rozvojové trhy či tzv. emerging markets zažívají kvůli silnějšímu dolaru a vyšším sazbám v USA výprodej, zatímco v důsledku optimismu, který zachvátil americkou ekonomiku, technologické společnosti vystoupaly na nová maxima. To vše kopíruje scénář z doby před 20 lety.

Italské výnosy začínají znovu růst, euro přesto zpevňuje
21.06.2018 Akciové indexy v Evropě dnes znovu zamířily do červených čísel a i když úroveň rizikových přirážek zůstává poměrně nízká. I dnes je zatím zjevné, že nervozita z trhů zatím zcela nevymizela. V Německu se DAX propadá o procento a ztrácejí také ostatní indexy, na kterých dnech obchodování probíhá na podprůměrných objemech. Důvodů k nervozitě je přitom více, když se dnes obchodníkům připomněla také Itálie, kde se euroskeptici ujali klíčových funkcí v tamním parlamentu.

Ranní zpráva z finančního trhu: Euroskupina se dnes zaměří na Řecko
21.06.2018 Euroskupina bude dnes jednat o ukončení třetího záchranného programu Řecka. Napětí, které vzniklo kvůli zhoršující se situaci mezi USA a Čínou kvůli dovozním clům, postupně ustupuje. Polské maloobchodní tržby za květen opět vzrostou, pomůže jim k tomu fakt, že spotřebitelé měli více dnů na nákupy.

Rozbřesk: Další rok s deficitem. Ropa Brent u 75 dolarů
20.06.2018 Ačkoliv se české ekonomice velmi dobře daří a daňové příjmy narůstají, má státní rozpočet v letošním a stejně tak i v příštím roce hospodařit se schodkem 50 mld. korun. Alespoň s tím počítá návrh rozpočtu pro následující rok, který je postaven na více než tříprocentním růstu HDP, rekordně nízké nezaměstnanosti a solidním růstu mezd v ekonomice.

Itálii se podařilo bez větších problémů prodat 5 a 10leté bondy. Nervozita na trzích polevuje
30.05.2018 Po dvou dnech které dostaly riziková aktiva pod prodejní tlak se nálada na trzích zdá se začíná konečně uklidňovat. I nadále sice zůstává v centru všeho dění Itálie, tentokrát ale ze země přišly spíše dobré zprávy, když se ji podařilo bez větších komplikací upsat ve dvou aukcích dluhopisy se splatností na pět a deset let. Poptávka přitom byla poměrně robustní, což přispívá ke zmírnění nervozity ohledně rostoucích výnosů a schopnosti Itálie na financování svých pohledávek. Po úspěšné aukci dnes začaly italské výnosy klesat, když se v případě desetiletých splatností propadly o 20bp. až na 2,93 %. Snížení italských výnosů je přitom doprovázeno i pádem výnosů v Řecku, Španělsku a Portugalsku.

Rozbřesk: Nová vlna státních dluhopisů na obzoru
22.05.2018 Už zítra se opět Ministerstvo financí ČR (MF) vydá na finanční trhy půjčit si dalších šestnáct miliard korun. K mání budou tentokrát státní dluhopisy se splatností čtyři až dvanáct let, tedy spíše delší, přesně v souladu s cílem prodlužování splatnosti českého státního dluhu. Ta v prvním čtvrtletí letošního roku dosáhla 4,8 let, přičemž střednědobým cílem zůstává šest let. Tak „dlouhý“ byl ovšem státní dluh naposledy v roce 2010. Od té doby průměrná doba splatnosti státních bondů stále klesala s vyšší preferencí krátkodobějších výpůjček státu. A podobně ve směru prodlužování splatnosti státního dluhu hodlá pokračovat i v červnu, kdy na trhu budou k mání nové dluhopisy v hodnotě 35 mld. korun s průměrnou splatností cca 8 let.

Obchodování Futures: Průvodce & odpovědi na 10 zásadních otázek
11.05.2018 Když se řekne futures, ne každý si ihned vybaví, co to přesně znamená. Futures řadíme mezi burzovně obchodovatelné instrumenty, ale na popularitě se těší teprve několik posledních let. S obchodováním futures je spojena řada rozdílů oproti obchodování klasických akcií.

Ranní videokomentář: Dolar si své zisky na všech párech drží, dnes zasedá ECB
26.04.2018 Včerejší seance přinesla na americké akciové trhy zklidnění, díky kterému se indexy v USA znovu dostaly mírně do zelených čísel. Dění na indexech je ale v posledních dnech spíše vedlejší, když většina trhu dál sleduje především bondy a růst amerického dolaru, který se včera na páru s eurem dostal až na dosah klíčového supportu. Dnešek bude hlavně o euru a nepřímo také o dolaru, když nás v odpoledních hodinách čeká zasedání Evropské centrální banky. Ta bude rozhodovat o sazbách a trh čeká hlavně na to, jak se postaví k sérii slabších dat, která v poslední době z eurozóny přicházejí.

Rozbřesk: Další nadílka nových státních dluhopisů na obzoru
20.03.2018 Český dluhopisový trh čeká další solidní nadílka státních dluhopisů. MF včera zveřejnilo emisní kalendář, podle kterého v dubnu nabídne investorům dluhopisy za 24 mld. korun ve splatnosti od tří do patnácti let. Za celý kvartál by pak mělo jít o maximálně 60 mld., které chce ministerstvo z trhu získat. A vlastně by to nemusel být ani problém. Úvod roku byl sice slabší z pohledu zájmu i výsledků emisí, nicméně situace na bondovém trhu se docela změnila k lepšímu. Zájem o dluhopisy roste, i když zahraniční investoři z tohoto trhu úspěšně couvají. Ze statistik státního dluhu se dá vyvodit (vyspekulovat), že nerezidenti bondy ani tak nevyprodávají, ale spíše čekají do splatnosti. Získané koruny však už do dluhopisů zpátky většinou neinvestují. Trh tak znovu opanovaly domácí subjekty, jejichž podíl z necelých 50 % v září loňského roku vyšplhal na více než 62 %. A pondělní splátka padesátimiliardového dluhopisu nejspíše jejich podíl dále navýšila. Trh se pozvolna a vlastně i bezbolestně vrací do podmínek před koncem intervenčního režimu. Nakonec proč by investoři spekulující na posilování koruny měli mít eminentní zájem nakupovat dlouhé papíry s vidinou, že jejich ceny budou klesat s tím, jak bude chtít ČNB normalizovat úrokové podmínky v ČR.

Rozbřesk: Tři roky QE v Evropě a koruně se nechce bez jestřábů posilovat
14.03.2018 V klidné atmosféře mohla ECB „oslavit“ tříleté výročí zahájení tzv. kvantitativního uvolňování (QE), které mělo zvýšit likviditu na trhu a spolu s politikou záporných úrokových sazeb de facto zvýšit dostupnost peněz napříč eurozónou. Při pohledu na vývoj úrokových sazeb nebo výnosů státních dluhopisů lze říct, že se jí to nepochybně podařilo. ECB se ovšem díky této politice stala i velmi vlivným hráčem na bondovém trhu, neboť se jí už podařilo skoupit z trhu veřejné bondy v hodnotě téměř 2 bilionů eur. Stala se současně i největším věřitelem zemí eurozóny.

Ranní videokomentář: Powell pomohl dolaru, ale dostal pod tlak akcie a bondy, dnes evropská inflace
28.02.2018 Včerejší seance byla hlavně o projevu nového šéfa Fedu Powella, který ve svém optimistickém výhledu pro ekonomiku i další růst sazeb pomohl hlavně americkému dolaru, zatímco dostal pod tlak ceny akcií a dluhopisů. Obchodníci na akciových trzích tak dál bedlivě sledují jakýkoli růst dluhopisových výnosů a i včera na něj reagovali výprodejem akcií, které se v USA propadly o více než procento. Powell bude před senátory mluvit ještě zítra, ale reakce a trzích na tento projev už pravděpodobně bude mírnější. Dnes čekáme hlavně na evropskou inflaci a na revizi amerického HDP za 4Q.

Rozbřesk: Drill, baby, drill, aneb břidlicová revoluce v USA
08.02.2018 Když v roce 2008 zazněl na předvolebním shromáždění republikánů slogan podporující domácí těžbu ropy “Drill, baby, drill!“, asi jen málokdo čekal, jak moc si američtí producenti vezmou tato slova k srdci. Nejen že se jim v následujících letech podařilo více než zdvojnásobit domácí produkci, ale především obrátili celý ropný trh vzhůru nohama. Extra silný břidlicový boom můžeme čekat také v roce 2018.

Rozbřesk: Emerging markets opět na koni a další test poptávky po českých bondech
07.02.2018 Ty tam jsou časy, kdy novinovým titulkům dominovaly obavy z prudkého zpomalení čínské ekonomiky či vážných hospodářských problémů Ruska. Rozvíjející se ekonomiky dokázaly od té doby překonat past klesající růstové dynamiky – v níž ustrnuly během první pětiletky tohoto desetiletí – a vyšvihnout se k solidnímu růstu v roce 2017. Jaké jsou vyhlídky na rok letošní?

Rozbřesk: MF otestuje zájem o české bondy. Americké výnosy nejvýš za 4 roky a břidlicáři na vzestupu
05.02.2018 Po napínavém týdnu, ve kterém ČNB svojí prognózou nepřímo podpořila korunu, která pak zdolávala jedno post-exitové maximum za druhým, nás čeká týden bohatý na zprávy z ekonomiky. Hned v úvodu to je výsledek zahraničního obchodu za prosinec, kdy obchodní bilance skončila – jako už tradičně – v deficitu. V úterý by však data z tuzemské ekonomiky měla potvrdit, že i tak byla kondice českého hospodářství v závěru roku výborná. Zvlášť když to už napověděly ukazatele důvěry nebo indexy nákupních manažerů. Žádného překvapení bychom se tedy dočkat nemuseli. Pro tuzemský finanční trh však může být zajímavější středa, kdy ministerstvo financí nabídne další tři emise státních dluhopisů se splatností 4-12 let. Po nepříliš úspěšném lednu, kdy se nepodařilo prodat původně naplánované objemy papírů, půjde o další test poptávky na trhu po delších papírech v situaci o něco nižších výnosů. Další zajímavá data z Česka pak přijdou na řadu až příští týden, kdy se trh dozví, jak se naplňuje nejnovější prognóza inflace. A tak trochu i napoví, jak moc ladí nový holubičí tón centrální banky se současnou situací v ekonomice.

EUR/CHF
02.02.2018 Vzhledem k tomu, že americká Federální rezervní banka zvýšila úrokové sazby od roku 2015, několikrát, je švýcarská národní banka (SNB) pravděpodobně poslední velkou bankou, která by stáhla své měnové stimuly. Vzhledem k tomu, že švýcarské vládní bondy mají nejnižší výnos na světě kvůli velmi slabé inflaci, SNB by měla omezené možnosti, ale lze to očekávat, protože švýcarský frank zůstává nejvíce nadhodnocenou měnou (výpočty MMF) mezi zeměmi OECD.

Rozbřesk: ČNB připravuje trh na další zvýšení sazeb
23.01.2018 Po krátké přestávce se bankovní rada České národní banky nejspíše už na svém únorovém zasedání znovu rozhodne zvýšit svoji úrokovou sazbu. Alespoň tak to vyznívá z komentářů, které z ČNB přicházejí. Posledním, kdo na toto téma hovořil, byl guvernér, který mluvil o minimálně dvojím navýšení sazeb ještě v letošním roce a vysoké pravděpodobnosti tohoto kroku už na únorovém zasedání. Nakonec proč ne.

(Slovak) Americké akcie prudko rastú aj napriek zatvorenej vláde
22.01.2018 Americký dolár pokračuje v oslabovaní aj v pondelok a investori predávajú zelenú bankovku aj kvôli government shutdownu. Euro sa znova približuje k úrovni 1.23 a ak bude tento týždeň ECB jastrabia, mohli by sme vidieť rýchly posun až k 1.25. Otázne ale je, do akej miery bude Európska centrálna banka akceptovať silné euro, aj napriek robustnému ekonomickému rastu. Úrovne okolo 1.25 pre euro dolár už totiž začínajú znevýhodňovať európske exportne orientované firmy a to ešte ECB kvantitatívne uvoľňovanie neukončila a ani nezačala zvyšovať sadzby. Draghi tak bude mať pred sebou ťažkú úlohu, aby neposlal EURUSD naspäť k 1.40 pri utesňovaní monetárnej politiky.

Rozbřesk: Stát dnes znovu otestuje zájem investorů o nové dluhopisy, koruně pomáhá jestřábí ČNB
17.01.2018 Ministerstvo financí dnes bude mít letos už druhou šanci otestovat zájem investorů o nové státní dluhopisy. Tu první mělo už na začátku roku a z jejích výsledků se nedá říct, že by zájem o nové státní bondy byl nějak ohromující. Z nabízených bondů za 7 mld. se na trhu podařilo uplatnit zhruba šest miliard, přičemž o nejdelší papír splatný v roce 2036 nebyl téměř žádný zájem a ani v dalších dvou případech se nedá říct, že by se investoři o nové státní dluhopisy zrovna porvali.

Rozbřesk: Úspěšný start české ekonomiky, koruna ignoruje politiku
16.01.2018 Sice ještě nejsou zdaleka známa všechna data z české ekonomiky za loňský rok, ale už teď je možné říct, že byl velmi úspěšný. Ekonomika v závěru roku nejspíše rostla o přibližně pět procent, což v konečném součtu znamená za celý rok nárůst HDP o 4,4 %. Že byly poslední měsíce úspěšné, napovídala už říjnová a listopadová data z průmyslu, zahraničního obchodu a především pak ta prosincová z trhu práce, kde navzdory sezónnímu nárůstu nezaměstnanosti dál pokračoval trend zvyšování počtu volných pracovních míst. S tím, jak firmám chybí stále více zaměstnanců, jsme se dostali na další nový historický rekord. Vzhledem k tomu, že statistiky volných míst jsou vedle různých měkkých indikátorů docela dobrým a docela rychle dostupným ukazatelem indikujícím změny trendu ekonomiky, můžeme považovat i start nového roku pro české hospodářství za velmi příznivý. U většiny z desítky nejžádanějších pozic se počty hledaných zaměstnanců oproti situaci před měsícem dále zvýšily a mírně se vylepšila i nabídka mezd.
Související klíčová slova:
Výrobní PMI | Přikoupení | Vztah TLT s výnosy dluhopisů | Zerohedge | Fibo | Akcie včera | Český průmysl | Mezinárodní měnový fond | Ceny hliníku | Australská centrální banka | Helicopter money | Ekonomické problémy | Obchodování zlata | Vývoj míry nezaměstnanosti | Čínské technologické firmy | Asijské obchodování | Kontraktní měsíc | Investment Management | Patria Finance | Greenlight Capital | HSBC | Developeři | LYNX | Jackson Hole | Vládní dluhopisy | Vývoj výnosu 10letého amerického vládního dluhopisu | AMC | Řecko | Refinitiv | Dolarové dluhopisy | ETC | Tempo růstu | Silnější koruna | ChainLink | Signature Bank | Take Profit | Fiskální stimul | Oběd zadarmo | Deutsche Lufthansa | Fiskální programy | EUR | J&T | Margin call | Zkušenosti | Cenová hladina | Jack Ma | Stabilizační mechanismus | Nárůst objemů | Alphabet | Vývoj ceny akcie Ryanair Holdings | J&T ARCH INVESTMENTS | Bankovky | Vstupy | Ark | Index Bloomberg Barclays | Zpřísnění sankcí | EURIBOR | Silicon Valley Bank | Decentralizace | Očekávané výsledky | Primární emise | Royal Dutch | Rolování | Mark-to-Market | Obchodník | Člen rady guvernérů | LIBOR | Zakladatel Alibaby | Mince | Akciové trhy | Pokles sazeb | Marže společností | Pfizer | Kryptoburza Binance | Trend | Bank of Japan | Inflační čísla | Vývoj eurodolaru | Životní prostředí | Fungování trhů | Range (Rozpětí) | Long pozice | Státní dluhopis | Kroky Fedu | Statistiky | Investiční banky | Agentura S&P | Ranní zpráva z finančního trhu | Přehřáté ekonomiky | Výplata dividend | SP500 | Dow Jones Industrial | Vzestup inflace | Aktiva | USD/PLN | Citigroup | Energetika | EURJPY | Geopolitické riziko | Hlavní centrální banky | Americká inflace | Obchodování platiny | Berkshire Hathaway | Chování centrálních bank | Worldgovernmentbonds | Inflační hedge | Futures kontrakt | Korelace | Bankovní index | Americké zásoby zemního plynu | PLN | Střední Evropa | Evropská komise | Investing | Index strachu | Kolaps | Akcie Ryanair Holdings (RYA) | Covidová krize | Citibank | Graf ropy | Unce zlata | Utahování měnové politiky | Zlato a stříbro | Zveřejnění výsledků | Akcie provozovatelů kasin | Investičně-poradenské firmy | Investování do akcií | Federální dluh | 4GLD | Tvorba pracovních míst | Rozdávání peněz | Další snižování sazeb | Cenné kovy | Zasedání ECB | Obchodní systém | US CPI | Delta varianta | Diverzifikace | Line | FTSE MIB | Výnosy dluhopisů | Spouštěč korekce | Německá průmyslová produkce | Ruské invaze na Ukrajinu | Northern Rock | Predikce vývoje | Pravděpodobnost | Michala Moravcová | Bilanční suma | Sebenaplňující proroctví | Cenové stability | Optimismus investorů | Investor Relations | Největší banky | USD/BRL | Martin Šulhin | Zajímavé akcie | Lagardeová | Mladší investoři | La Repubblica | Byznys | TradeCZ | Dění na trzích | Ethereum | Růst sazeb | Deckers Outdoor Corp | Akcie Tesly | Britská libra | Rostoucí ceny | Reality | Poplatky | Cena pšenice | Ryanair Holdings (RYA) | Výkyvy | Britské akcie | Asijské akcie | Depozitní sazba | Sezónní vzorec | APP | Financial Times | NFP report | Investiční stratégové | Goldman Sachs | Western Digital | Deflace | Asijské trhy | Ekonomické aktivity | Axiory | Snížení ekonomické aktivity | Expanze | Německý DAX | Jednání euroskupiny | Zlato na burze | Platby v bitcoinech | DeFi | Důležité fundamenty | Akcie Deutsche Lufthansa | Geopolitické napětí | Saúdská Arábie | Snížení emisí | Velké ekonomiky | Uvedení na burzu | Šéf Fedu Powell | Pokles na trzích | Vývoj aktiv Fedu | Burze | Nová data | Čisté úrokové výnosy | ISM ve službách | Nejvyšší výnos | Řízení výnosové křivky | Trendová čára | E-shopy | Investiční účet | Propad cen | Situace na Ukrajině | Cenové výkyvy | Deeskalace napětí | Cena zlata | Deflační tlaky | Vývoj britského akciového indexu FTSE 100 | Směřování měnové politiky | Akcie dnes | Strach | Miroslav Plojhar | Bitcoin futures | Burza | Exchange | GDP | Akcie Ryanair Holdings | Covid panika | Vratislav Zámiš | Hlavní události | Americký akciový index | Altera | Newton Investment Management | TNOTE | Získávání peněz | Rostoucí inflace | Situace v Británii | Negativní výhled | Hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Vývoj míry nezaměstnanosti v USA | Výrazný vzestup | Směrnice | Silicon Valley | Gold | Sukuky | Sentiment na kryptoměnách | WTO | Finanční instrumenty | Analýzy | Goldmani | Aktuální cena pšenice | Vývoj veřejného zadlužení Francie | Vývoj těžby ropy | Work & Travel | ČNB ARAD | Velké varování | Break-Even | Evergrande dnes | Fed vs. ECB | Nejsilnější akcie S&P | Vysoké inflace | Nový investiční fond | Futures trhy | Vývoj na trzích | Graf EUR/USD | Proti trendu | Riziko měřené z minulé volatility | DZ Bank | Zadlužení Francie | Výsledkové sezóny | Akciový výhled | Vzorec chování | Americký prezident | Růst cen | Standard & Poor's 500 | Kryptoburza | Základní úrokové sazby | Panevropský index FTSEurofirst 300 | CZK | US dluhopisy | Ceny amerických akcií | Ekonomické zotavení | Rezervní měna | New York | Snížení úrokových sazeb | Euro-koruna | Dluhopisová složka | Nejznámější kryptoměna | BRIC | Sentiment na trzích | Hurikán Irma | Nástroje měnové politiky | Brexit | Vysoké riziko | Nová historická maxima | Hazardní hry | Obchodovat na burze | Globální finanční systém | Investiční příležitost | Konsensus analytiků | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Vývoj měnového páru | Refinancování firemních úvěrů | Větší objemy | Daňové škrty | PCE inflační index | Americké ministerstvo financí | Čínská makrodata | Výnosy z amerických dluhopisů | IMF | Vývoj amerického dolaru | Grayscale | EIA | Humana (HUM) | Xetra GOLD | Vývoj ceny akcie Deutsche Lufthansa | Nord Stream | Výnos do splatnosti | Sympozium | Řecká vláda | PMI ve službách v eurozóně | Trumpová | ISS | Gap | Hlavní ekonom | Základní měna | Analýza trhu | Italské dluhopisy | Jádrový PCE inflační index | Dell Technologies | Dolarový index | Transakce ČEZ | Česká měna | Růst nezaměstnanosti | Prima | Analytik eTrader | Problémy v Číně | Obavy investorů | Garance | Tržní reakce | Pozitivní sentiment | Nezaměstnanost | Dividendy | Americké výnosy | Algotrading | Vývoj kurzu USD | Představitelé ECB | Dosahovat zisku | Náklady na obsluhu dluhu | Vydání dluhopisů | Obchodní seance | Evropská měna | Nové emise | Podnikatelská důvěra | Treasury v České spořitelně | Newton | Očekávaný výnos | MF | Index volatility VIX | Bear market rally | Prodeje nových aut | Dislokace | EURCHF | Zadlužení v % HDP | ČSOB | Výsledky firem | Techy | Ceny emisních povolenek | Příkaz | Spike | Oslabování eura | Úroky snížit | Quantitative tightening | Modern Land | PrimStock | Ceny aktiv | BP | Snížení nákladů | AUV | Relief rally | Bossa.cz | Guvernér Fedu | Nejsilnější sektory | Výnosové prémium | Dluhopisy Saxo | Dobrý byznys | YTD | Scalping | PPF banka | Dow Jonesův index | Analytický tým FXstreet.cz | Výhled | Míra úspor | Analytika | Forward guidance | Vakcinace | Makrodata USA | Zvyšování sazeb | Zajišťování | Meziroční vývoj jádrové inflace v USA | Projev šéfa Fedu | WSJ | Ryanair Holdings | Nejslabší akcie | Dobré výsledky | Macron | Inflační swapy | USD index | Irsko | Intervenční režim | Podnikání | EFSF | Pandemie koronaviru | Růst úroků | Pokles amerických akcií | Fat finger | Implikovaná volatilita | Porovnání vývoje | Komoditní měny | Breakout | Initial Margin | Slabá čísla | Výkon | Maloobchod | SPDR Gold Shares (GLD) | Investice do čínských firem | Odkup akcií | Sankce | Market Makers | Ceny elektřiny | Dolary | RMB | Inflace a dluhopisy | Prognóza Evropské komise | 10leté bondy | Globální ekonomiky | Nabídka | Vývoj jádrové inflace v USA | Nastavení indikátorů | Aktuální hodnoty měny | Jestřábí Fed | Akciový trh v USA | Zasedání FOMC | Výsledky Apple | Alikvotní úrokový výnos | Reálné výnosy | Swingový trading | První obchody | Handelsblatt | Výnosy | Výprodeje | Samurajské dluhopisy | Bankéři | Fiskální politiky | Zvyšování mezd | Rabobank | UnitedHealth Group | CDS v regionu | Bidenův plán | Reserve Bank of Australia | Akciový index | Alibaba | CL | Barrick Gold (ABX) | Obchodní příležitost | Rating Itálie | Restricted Default | Lepší výsledky | Cyklus zvyšování sazeb | Ceny pohonných hmot | Americké státní dluhopisy | Retailový obchodník | Pohyb ceny | Rating USA | Rubl | Šéf nizozemské centrální banky | Úspěšné obchodování | Vysoké sazby | Polská centrální banka | Reakce trhu | Ekonomiky | Momentum trhu | Investiční instrument | Snižování úroků | Odhodlání | Pád burzy | Hedging strategie | Dnešní makroekonomické ukazatele | Donald Trump | China Evergrande | Ranní okénko | Kurz polské měny | Čínský jüan | PLN/EUR | Světové hospodářské krize | Zasedání FED | Volatilita | Nový trend | Maďarsko | Členové bankovní rady | První zvýšení sazeb | Vynucené transakce | TSMC | Jaroslav Brychta | Záchranný fond | Federální rezervní banka | Průmyslová produkce | Závislost | Vývoj reálných výdajů na výstavbu | Směřování trhu | Nastavení úrokových sazeb | Polské maloobchodní tržby | Vyplacení dividendy | Economist | Bulldog bonds | Rohlik.cz Finance | Uptrend | Finviz | HDP Číny | Cenové hladiny | CI Komodity | Index ISM ve službách | Státní dluh | Sazby v USA | Průmyslová produkce v eurozóně | Japonská vláda | Centrální banky | Inflace | P/E | Barel ropy Brent | Fungující diverzifikace | Peníze | Zveřejněné údaje | Forecasty | Automatický obchodní systém | Pozitivní očekávání | CySEC | HFT | Breakout Trader | Stratég finančních trhů | Brent | US Treasury | Březnová inflace | HUF | Prudký pokles | Politika | Expirace futures kontraktů | Exxon Mobil | HUF/EUR | Stimul | Vedení společnosti | Očekávání | Daňové úlevy | Další růst | Malé podniky | Státy eurozóny | Zpomalení čínské ekonomiky | Milánský FTSE MIB | Odhady PMI | Index cen domů | Plaza Accord | Coinmarketcap | Vybírání zisků | Inflační riziko | Obchodování s cennými papíry | Ratingová agentura | Koloběh zadlužení | Pohyby cen | NZDUSD | Vyšší výnosy | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Trump včera | Michal Dvořák | Svlečené dluhopisy | Podíl akcií | Prodeje akcií | Lukáš Němec | Aston Martin | Ozvěny trhu | Průmysl | Cena Brentu | Uzavření vzdušného prostoru | Obchodní týden | Invaze na Ukrajinu | Tržní prostředí | Rychlé zisky | Nakupovat akcie | Majetek | Základní sazby | Finance.cz | Měnový fond | Guvernér české národní banky | Evropské měny | Ekonomické výhledy | Financovat | Standard & Poor's | Poptávka po úvěrech | EUR/CAD | Hlavní úrokové sazby | Akciová burza | Zdražovat | Fio | Zásoby ropy | Kurz eurodolaru | Zasedání Evropské centrální banky | Americký dluh se splatností 20+ let | Inverze výnosové křivky | Situace na trzích | Saxo | Hedgeové fondy | Janet Yellenová | Glass Lewis | Martin Singer | Investment management | CZK/EUR | Nákupy | ISM pro sektor služeb | Růst | Manažeři | PMI pro sektor | GlaxoSmithKline | Historie | ETF TLT | Americký index | Thermo Fisher Scientific | Americké HDP | Příležitosti | Akcie a ETF | Itálie | Marek Odehnal | Snížit úrokové sazby | Výpadky | EUR/CZK | Zaměstnanost | Futures kontrakty | Program kvantitativního uvolňování | Opatření centrálních bank | MiFID II | Válka | Typ obchodu | ČSOB Finanční trhy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Uvolnění měnové politiky | Evergrande Group | Optimistické výsledky | Fundamentální analýza | Hodnoty investice | Ziskové marže | Německé firmy | Ochota investovat | Vakcína a covid | Sentiment na trhu | Inflation Reduction Act (IRA) | Prognóza | L.F. Investment | Výnosová křivka | Měnový pár USD/JPY | Dluh zemí eurozóny | Evropský stabilizační mechanismus | Asset management | Situace na Blízkém východě | Raiffeisenbank a.s. | Obligace | Trh práce | Upgrade | Swiss | Rekordní inflace | Mercedes | Spotřebitelské úvěry | Aktuální kurzy měn | Graf | Kongres | CBOE | Hrozba | Akvizice | Standard Chartered | Bydlení | American Airlines | Spotřebitel | Pochybnosti | Zpráva | Investiční svět | STOXX50 | Země EU | LIFFE | Býčí výhled | Fondy a ETF | Hyundai | CPI ve Španělsku | Vývoj britského akciového indexu FTSE | Hrubý domácí produkt (HDP) | Izrael | Objem obchodů | Ekonomické zpomalení | Velká Británie | Postupy centrálních bank | Lídři EU | Opatrný optimismus | Evropské ekonomiky | George Soros | Investovat do zlata | Sázka na jistotu | Rolls-Royce | Technologické akcie | Data z USA | Ropný trh | Cena bitcoinu | Volatility | Nike | Tempo růstu HDP v USA | Otřesy na trzích | Exekutivní příkaz | Vyzkoušet si trading | Current Yield | Americká měna | Ceny výrobců | Gram zlata | Long | Vývoj hlavní úrokové sazby | Výnosy italských dluhopisů | Ekonomika Německo | Chování | Snižování sazeb | Politická rozhodnutí | Kontrakty | Hospodářské krize | Fiskální stimul v USA | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Pozitivní zpráva | Floating | Německé tovární objednávky | Hospodaření státu | Evergrande | Lira | Koruna posílila | Novozélandský dolar | Orderflow | Moody's | LYNX Trading | Geopolitická rizika | Federální vlády | Společnost ByteDance | Burzovní regulátoři | Zasedání centrálních bank | Strach z druhé vlny | AUD | Eurozóna stimuly | DJIA | Inflace v eurozóně | Portál FXstreet.cz | Vývoj měnového páru GBP/USD | Kurz bitcoinu | Nominální hodnota | Oslabování koruny | S&P500 | FTSEurofirst 300 | Spotřeba ropy | Nejznámější kryptoměny | Opatření | Meziroční růst | Měnové stimuly | Vývoj kurzu USD/EUR | Tapering | Zdravotní péče | Zprávy a události | Covid | Oslabení eura | Zprávy z ekonomiky | Turecko | Vývoj kurzu | Sázky na pokles | Dnešní aukce | Baidu | Měny v regionu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Konsolidace | Trh | Barel ropy | Tezos | Melvin Capital | Lukáš Kovanda | Výhled snižování sazeb | Utility | Americké dolary | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Czech Fund | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Portfolio manažer | Analytik TopForex | MSCI | EMU | Cestovní ruch | Riziková averze | Čínský realitní sektor | Retailoví investoři | Coinbase | Kurzy akcií | Propad amerického akciového trhu | Rohlik.cz | Open | Due diligence | Italské bondy | Představitelé Fedu | Rétorika centrálních bank | Mutace omicron | Primární emise akcií | SICAV | Zájem o dluhopisy | Kapitálový trh | Dot plot | Bilance aktiv | Ant Financial | Index | Studie | Data z reálné ekonomiky | Futures | Maturity | Komentář amerického prezidenta | Měď | AUD/JPY | Transakce s kryptoměnami | Směnný kurz | Vládní podpory | Pochopení fungování trhů | Zpomalení v Číně | Tvůrce trhu | Elektřina | MMF | Vývoj reálných výdajů na výstavbu v průmyslu v USA | Pozice tradera | Eura | Penzijní fondy | Komise | Vývoj ceny akcie Deutsche Lufthansa (LHA) | Pojištění vkladů | Nejistoty | Objednávky | Kolísání směnných kurzů | Dnešní kalendář | Tržní kapitalizace | Obchodování na devizovém trhu | Videokonference | Kapitál | Jiří Rusnok | Posílení | Bill Gross | HSBC Global Asset Management | Vývoj na rozvíjejících se trzích | Petr Plecháč | Agentura Reuters | GBP/JPY | Zpřesněný odhad | Bank of Canada | Althea Spinozzi | Proroctví | Deckers Outdoor | Depreciace | Američtí centrální bankéři | Majitel | Shanghai Composite | Kupónový výnos | Řecké volby | Německé volby | S&P | Regulátoři | Společnosti | Market rally | Big Tech | Šéf centrální banky | Koruna | Plán na snížení emisí | Rok 2025 | Obrovský potenciál | Unie | Obchodování na finančních trzích | Výnosové křivky | Důvěra investorů | Historické maximum | Sázky | Akciové indexy | Ranní zpráva z akciového trhu | Momentum | Vice | Christine Lagardeová | Vyspělé technologie | Shell | Pokles valuací | Americké měny | Ekonomický kalendář | Kvantitativní zpřísňování | Bod zlomu | Soukromý sektor | Sell | Střadatelé | Fundamentální zprávy | Prezident Trump | Úroda | Dluhopisoví tradeři | Wall Street Journal | Přeprodaný trh | Problémy | Disciplína | Souhrn finančních trhů | IEA | Pomerančový džus | Podnikatelé | Short příležitost | Centene | Regulatorní riziko | Analytický tým | E-commerce | Investice do palladia | Order Flow | IRS | Cla na dovoz | Rozpočtová politika | High Yield | EUR/GBP | Vývoj inflačních očekávání | Asie | Očekávání analytiků | Akcie Nike | Znalost | Nová prognóza | Hladiny podpory | Patterny | Prodej dluhopisů | Deficit | Objem dluhopisů | Byznys plán | Negativní dopad | ČEZ Annual Report | Index Stoxx 600 | Fedspeak | Americké hospodářství | Aktivita retailových investorů | Technické analýzy | G7 | Burzy cenných papírů | Turecká měnová krize | Budoucnost | Inflační index | Tempo růstu CPI | Krize eurozóny | Pokles ceny | Cukr | Investiční plány | Rada guvernérů | Kakao | Inflace zpomaluje | KOL | Dluhopisy Saxo Bank | Týdenní makrokalendář | Kurz koruny | Pokladniční poukázka | Vysoká inflace | DECK | Míra inflace v květnu | Dovoz zboží z Číny | Xetra Gold | Americká centrální banka | AA | Intraday | Short měnových párů | Vývoj výnosu amerického 10leté vládního dluhopisu | Akcie Evergrande | Wolfstreet | Obchodování s českou korunou | Výroba aut | Krátkodobé obchody | Globální finanční krize | BNP Paribas | Časové omezení | Česká koruna | Brokers | G10 | Nord Stream 1 | Moneta | Daně z příjmů | Vysoká volatilita | Psychika | Cíl růstu HDP | Republikáni | TLT | Wall Street Journal (WSJ) | Decentralizované finance | Finanční společnosti | Akcie Evergrande dnes | Asijské indexy | Index Nasdaq Composite | Deutsche Lufthansa (LHA) | J.P. Morgan v Londýně | Ceny zemního plynu | Pozornost | Ropa Brent | Bezkupónový dluhopis | Euro dolar | Klesající trend | Švýcarská centrální banka | Obchodní války | Potíže s likviditou | Eskalace | Hodnotové akcie | Meziroční míra inflace | WFC | Range | Devizové intervence | Cangaroo bonds | Bohatství | Akcie ve Spojených státech | Miliarda | Stratégové | Ifo | Kurs USD | Royal Dutch Shell | Offshore | Margin cally | Obchodování komodit | Energetický sektor | Americká rozpočtová politika | Vývoj inflace | Polský zlotý | Conference Board | Optimistický signál | Margin | Pandemie covidu | TLTRO III | Proinflační rizika | Investice do stříbra | Index nákupních manažerů | Reálná úroková míra | Závislost na dolaru | Členské země eurozóny | Vývoj mezd | Diverzifikátor | Měna Bitcoin | Opatřením na podporu ekonomiky | Domácnosti | Dovoz zboží | Futures na americké indexy | Market making | Aberdeen Standard Investments | Bitcoin | Kanadský dolar | StopLoss | RRR | Poptávka | Kov | Vývoj reálného výnosu | Světové centrální banky | Lufthansa (LHA) | Christine Lagarde | Konjunkturální průzkum | Výsledky Amazonu | Maloobchodní tržby | Francouzský CAC 40 | Čínské fondy | Komoditní burzy | Obchodování na zámořských trzích | Antivirus | Vyšší úroky | Snižování úrokových sazeb | Nákup akcií | Odpor | Nastavení měnové politiky | TradeCentrum | Klaas Knot | Vývoj ceny cukru | Twitter | Nárůst zisků | Technologický index Nasdaq | Bull | Burzovně obchodované fondy | Marketingová komunikace | Metody analýzy trhu | Invaze | Sektory S&P | Investor George Soros | Videohry | Hang Seng | Tuzemská inflace | Očekávání trhu | Tovární objednávky | Směřování trhů | Sam Bankman-Fried | Obchodovat | Americké indexy | Historická minima | Nákup 30letého amerického bondu | Video | Extrémní volatilita | Hongkongská burza | Válka na Ukrajině | Nárůst výnosů | Equity premimum | Aktuální valuace | MIFID | Dluhopisy | Indikátor | Yankee dluhopisy | Systémové riziko | Vývoj ceny akcií Evergrande | Equity | Moskva | Index DXY | Korporátní dluhopisy | Pár EUR/USD | Uchovatel hodnoty | Investiční bankovnictví | Analytici | Čistý zisk | Aukce | Summit EU | Finance | Kurz kryptoměny | Speciální dluhopisy | Vývoj sektorového bankovního akciového indexu S&P | Platina | Intradenní výhled | Deutsche Bank | Stres | Stříbro | Ole Hansen | Pozornost trhu | Archegos | Oživení německé ekonomiky | TLTRO | Short měnového páru | Obchodníci | Zvýšení korporátní daně | Výše amerického federálního dluhu | Finanční instituce | Southwest | Futures trading | Drahé dovozy | Akcioví investoři | FRED | Vyšší sazby | Kryptotrh | EURGBP | Členové Rady guvernérů Fedu | Podílové fondy | Statistický úřad | Pokles cen | Vývoj britského akciového indexu | Vývoj americké fiskální bilance | Cenový graf | Monetární politika | Index PMI | Počasí | Pierre Moscovici | Přijetí eura | Short squeeze | ETF | BH Securities | Cenové patterny | RBI | Bollingerova pásma | Klouzavý průměr | HealthCare | Průmyslové komodity | Manažer Cyrrus | Ropa | Firma | Korekce na akciích | Omezení těžby | Španělský PMI | Investiční příběh | Axiory Europe | Spekulativní investice | Zasedání Bank of England | Investiční banka Goldman Sachs | Barclays | Výnos u desetiletých dluhopisů | HSBC Holdings | Josef Košťál | Německý index DAX | JPMorgan Chase | Politické napětí | Majors | Vývoj hodnoty | Problémové čínské firmy | Inflační výhled | Bank of New York Mellon | Short pozice | Pokračování trendu | Makroekonomická data | Italský PMI | Členské státy | UBS | Zpomalení inflace | FTSEurofirst | Nástroje peněžního trhu | ishares.com | Bitcoiny | Komerční banka | Debetní bublina | Pfizer/BioNTech | Bankman-Fried | Rozjednané prodeje domů v USA | JPM | Litecoin | Janet Yellen | Podnikání na kapitálovém trhu | USA | Ekonomové | Spojené státy | Ex-dividend | Růst HDP | Vynucené transakce ČEZ | Pandemie | Cena stříbra | Zlatý kov | Euro vůči dolaru | Přístup k inflaci | Nálada na trhu | 3М | Platforma | ČEZ Annual Report 2022 | Conseq Investment Management | Sázka | BIS | Kurzový zisk | Kmen koronaviru | Obchodování Bitcoin | Volby | Zvyšování úrokových sazeb | Růst akcií | Kanadská měna | Index volatility | Dow Jones | Spuštění hyperinflace | Vývoj hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Výrobní inflace | DaVita (DVA) | Čínské bondy | Boeing | Stabilní společnosti | Velmi volatilní | Indexy PMI | Režim devizových intervencí | Grayscale Bitcoin Trust | Japonská ekonomika | Trade Brokers | Vývoj | Graf pšenice | Výnosy amerických státních dluhopisů | Finanční aktiva | Americké burzy | Velké technologické firmy | Řecké akcie | Investice do zlata | AMC Entertainment | Úroková sazba | Windfall tax | Dluhová krize | Akciový index DAX | Záporný úrok | AUD/NZD | Shimao Group | Nastavení sazeb | Mimořádné zasedání ECB | Technologický index | Podnikatelská nálada | Růst těžby ropy | Investiční poradenství | Uvolňování karantén | Býčí divergence | TikTok | Agentura Fitch | Konkurenceschopnost | Dodávky amerického Boeingu | Dnešní ekonomický kalendář | Alipay | Akcie padají | Ceny drahých kovů | Facebook | Americké akcie | Obchodní dohody | Buldočí dluhopisy | Porovnání vývoje výnosů | Erdogan | Rostoucí ceny ropy | Snížení úrokové sazby | Palantir | Růst americké ekonomiky | Americký ISM pro sektor služeb | iShares | Chinese Estates Holdings | Utáhnout měnovou politiku | Pandemie covidu-19 | Volatilní | Islámské dluhopisy | Členské země EU | Německé hospodářství | Evropská rada | Fiskální situace | Úrokové sazby | EUR/USD | Vývoj spreadu | Výdaje | Varování | Situace kolem Ukrajiny | Zisky firem | Intervence | Konflikt na Ukrajině | LEN | Xetra GOLD (4GLD) | Sezonalita | LEND | Práce na sobě | Spotřebitelská důvěra | Pfizer a BioNTech | AWK | Další vývoj | Kryptoburzy | Online platformy | Vydávání dluhopisů | Dění ve světě | Carnival | Recesia | Měnové politiky | G20 | Cena kryptoměny ethereum | Země platící eurem | XTB.cz | Joe Biden | CSI 300 | Onemocnění | S&P/ASX 200 | Řecká ekonomika | Finanční domy | Akcie v Číně | Ceny nemovitostí | Aktuální situace | Durace | Šíření nákazy | Pandí dluhopisy | Fiskální politika | Odvětví | Investiční doporučení | Prohlášení | Americké žádostí o podporu | IBEX | Správce portfolia | Zlotý | VaR modely | Výdělky | TradingView | ZWN22 | Odhad HDP | Prezident Erdogan | Index Russell | Cenová válka | Čerpání peněz | Trading | Dna | Ceny akcie | Rozdělení společností | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Snížení úroků | ODEHNAL & PARTNEŘI | Centrální bankéři | CNY | Overnight | Fio banka, a.s. | KOSPI | Index FTSE 100 | FX Live | Americké vládní dluhopisy | Bilance ECB | Čínské indexy | UCITS | Kapitálové výnosy | Investiční strategie | Portfolio manažer Cyrrus | Bezpečný přístav | Obchodní příležitosti | Růstové tituly | Belgie | Burzovní index | Americké statistiky | Dollar General | Zhodnocení německých dluhopisů | Intradenní vývoj kurzu | Rozhodnutí centrální banky | Koronavirus | Odliv kapitálu | Christopher Waller | Pakt stability | Miliardy dolarů | Švýcarská měna | Cena kontraktu | ADP | AI | Long příležitost | Británie | Nesoulad | Cena zemního plynu | Kazachstán | Obilí | Prezidentské volby | Světové měny | Ochrana proti inflaci | Úvěrové linky | Royal Gold | PPF | Miliardy korun | Javorové dluhopisy | Světový obchod | Světové trhy | Platební bilance | Thermo Fisher | Růst mezd | Junk bonds | Kasina | Prezident ECB | Otevření účtu u brokera | Futures na indexy | Hike | Dolarový pár | US měna | Dluhopis | Reálné ekonomiky | Vývoj veřejného zadlužení | Posilování koruny | Ford Motor | Nákupy dluhopisů | Sazby | Jak investovat do zlata | Největší banky v Česku | GBP/EUR | Dopady pandemie | Zemědělství | Inflační situace | Daň z příjmu | Lufthansa | PMI ve výrobě | Patria | Vývoj ceny akcie Ryanair | Guidance | ČEZ Investor Presentation | České koruny | Makrodata EMU | Ignorace dluhopisového trhu | Růstové akcie | FSLR | Komise v přenesené pravomoci | Vývoj hodnoty investice | Vývoj akciového indexu | Sdílená ekonomika | Řízení cen | Nové peníze | Zasedání OPEC | Úrok | Investovat | Komoditní | Nálada v české ekonomice | First Solar | Investiční specialista | H-shares | Cílové ceny | Amazon | Generální ředitel | Ether | Průmyslové objednávky | Sektor služeb | Dluhopisy s kratší splatností | Dnešní asijské obchodování | Investiční fondy | Čínský HDP | Vývoj nominální výše amerického federálního dluhu | Poměr cen | Vysoká rizika | Boj s inflací | Průzkum | Firmy | Klidné obchodování | Obchodní model | Polská ekonomika | Agentura Moody's | Budoucí vývoj | Stratég Saxo Bank | Počet potvrzených případů | Růst cen ropy | Panika | Zajištění | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Zájem investorů | Cena ropy brent | Vývoj amerického dolarového indexu | Vyšší ceny | Market Makeři | Zlatý standard | Euro dnes | Aramco | Zasedání Bank of Canada | Zlaté ETF | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Hlavní burzovní indexy | Repo sazby | Swapová výnosová křivka | Provozní zisk | Oslabení měny | Zhodnocení kapitálu | Globální ceny | Odhad růstu HDP | Moje obchody | Komoditní spready | Vývoj hodnoty investice do ETF | Výsledky společnosti | Lend | Investování | Příliv krátkodobého kapitálu | Fed | Euroskupina | Flow z ekonomiky | M2 | Nejbližší support | Nově zahájené stavby domů | Zajištění proti kurzovému riziku | Maďarský forint | Dnešní fundamenty | NASDAQ 100 | Forwardy | Specifika kontraktu | Rozpočtový deficit | Boris Johnson | Euro k dolaru | Technologický Nasdaq | Automobilový průmysl | Česká vláda | Akcie bank | Zadluženost | Trhy | Trade | Peter Bukov | Nasdaq a S&P 500 | Akcie v USA | Polská měna | Emerging markets | Fluktuace | Růst akcií společností | Walmart | Dopady na euro | Revize strategie | FTSE | Růst české ekonomiky | Potravinářská společnost | Oscilátor | USD/MXN | Japonský deník | Rizika | Žlutý kov | Eurozóna | Kryptoměny vs. meme akcie | Portugalsko | První vlna inflace | Horší data | Ropné firmy | Investiční rozhodnutí | Fond | Výše úrokových sazeb | ISM | Restrukturalizace | Indexy pohyb | Globální trhy | Fitch | Pšenice | Americké banky | Dluhopisový trh | Analýzy trhu | Celkový výsledek | Měnová politika ECB | Oslabení čínské měny | Pokles cen akcií | Pandemie v Evropě | Nákupy Fedu | Klokaní dluhopisy | Fire Sales | Risk Reward Ratio | Konfluence | Cyklické sektory | Sláva | Kontrakty na sójové boby | Představitelé centrální banky | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | První obchod | Porovnání vývoje výnosu | Investment Banking | Veřejný dluh v USA | Riziková aktiva | Mnoho ziskových obchodů | Schodek rozpočtu | Růst ekonomiky | Stagflace | Renminbi | UnitedHealth | TradingEconomics | iShares Gold Trust (IAU) | Žádosti o podporu | Michal Lukáč | Přístup k obchodování | Proč investovat | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | CEE | Ondřej Hartman | Holubice | Tesla | ONE | Americký akciový index S&P 500 | Low | David Vagenknecht | Miliardář | Španělsko | XTB Research | Nárůst volatility | Ekonomický růst | Bloomberg Barclays | Globální ekonomický růst | Globální sentiment | RBNZ | Forexový trh | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | GS | USDCHF | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | General Motors | CAD | Investiční aktiva | Investice do ETF | Růst ekonomiky eurozóny | DPH v Německu | DaVita | Shares | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rozjednané prodeje domů | Měnová krize | Deeskalace | Situace na finančních trzích | Včerejší seance | Banka Goldman Sachs | Vstup na burzu | Na burze | Akcionáři | Analytička | Zvednutí sazeb | Společnost | Ruský rubl | Tisková konference ECB | Spotřebitelské ceny v USA | Zpřísňování měnové politiky | Ralph Lauren | Zadlužování | Evropská dluhová krize | Inverzní vztah TLT | Evropské trhy | Sázet | Měnové politiky centrálních bank | Matadoří dluhopisy | Květnová inflace | Nová mutace koronaviru | Hospodaření | Dnešní výsledky | Vývoj indexu volatility | Zahraniční obchod | Ztráta | Wells Fargo | Obchodní modely | Velké americké banky | Zastavení růstu | Dluhové krize | EUR/HUF | USDIDX | Zablokování Suezského průplavu | Institucionální investoři | Conseq | FXstreet | Maďarská centrální banka | EBITDA | Reporty | Finanční podmínky | Projevy centrálních bankéřů | Inflační historie | Reserve Bank of New Zealand | Inflační očekávání trhu | Kukuřice | Nálada na globálních trzích | Obchod | Purple Trading | Konsensus trhu | Pips | Tomáš Raputa | Prodeje existujících domů | Negativní zprávy | Bilance Fedu | Nejslabší sektory | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | AUD/USD | Objemy na kryptoburzách | Long Term | Pracovní trh | ZWH22 | OTC | Astrazeneca | Nižší volatilita | Vývoj na trhu | Bezpečná aktiva | Kobalt | Zahraniční forex | Riziko | Jan Frait | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | MAM | Ant | Benchmarky | SPX500 | FIAT | JPY | E-mini | Credit Suisse | Pražské burzy | Vývoj EUR/USD | Zasedání ČNB | Adidas | Citi | Pokles výnosů | Binance | EBIT | Ekosystém | RSI | Bank of America | Cigarety | AOS | Semináře | Transakce | USDX | Šok | Projev šéfa Fedu Powella | Finanční trh | Order | CashFlow | Meta | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | Nadšení | Santander | NATO | Plyn | ACT | Mali | Pokles cen ropy | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Know-how | Risk | J.P. Morgan | CZK/USD | Ceny | ETH | Kaisa | Financování | Významná rizika | Hrozba recese | Recese | Vyjádření představitelů | Pokles | Gazprom | Oslabení amerického dolaru | Jak fungují akcie | Záloha | FactSet | Americké CPI | FTSE 100 | Mírná korekce | Realitní společnosti | COT report | General Dynamics | Ben Bernanke | Války | Změna politiky | Impuls | Ukrajina | Čínské měny | Snižování stavů | Raiffeisenbank | Bundesbank | Data z trhu práce | Buy the dip | Proinflační | Korporátní výsledky | Centrální banka | BBC | LHA | Předpovědi | DPH | Predikce | Největší světová ekonomika | Jak investovat do akcií | ASML | WTI | Berkshire | USD/RUB | Infekce Covid | Silný americký dolar | Stavební povolení | Restriktivní opatření | Globální index | Státy EU | Divergence | Biliony | Uvolněné měnové | GameStop | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | EUR/JPY | Libra | Fyzické zlato | Burzovní indexy | Odborníci | Rozvolnění | Investments | Dopad na trhy | ServiceNow | Zákonodárci | Tradingový portál | USD/EUR | Sentix | Vývoj na finančních trzích | Stratég | Index FTSEurofirst 300 | Dobrá data | Broadcom | Kurzové riziko | Stablecoiny | Instituce | SXXP | USDCAD | Forint | Americký ministr financí | Obchodování se zlatem | Burzovní obchodování | Ceny zlata | Liz Trussová | Plodiny | Předseda představenstva | Blue-chip | Commerzbank | Inflační krize | Výnos | Výnosy z dluhopisů | Patrik Urban | Prodeje domů v USA | X-Trade Brokers | Růst cen energií | Index DOW | IHNED | Trhy dnes | ČEZ | Frank | Počet nakažených | Index Nasdaq | General Motors (GM) | CFD | Benchmark | Humana | Index strachu VIX | 256/2004 | Defi | Automatic Data Processing | Newmont Mining | VIX index | Dobrá zpráva | Rozhovor | Spotřeba domácností | Sankce proti Rusku | MNB | Slabší kurz | Dlouhodobý trend | Kalendář makroekonomických dat | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Konkrétní cíle | Podkladové aktivum | Historická maxima | Posílení koruny | Rozhodnutí FOMC | Dluhopisový index | Tržní riziko | Tradingový portál FXstreet.cz | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Money-Management | Rostoucí ceny energií | Společnost Rohlik | Švýcarské banky | Ceny akcií | Ceny energií | FTX | Zboží z Číny | Cena akcií | Utažení měnové politiky | Index CAC 40 | Energetická krize | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | ASX | Vzácné kovy | Bezpečné přístavy | Oživení trhu | Inflační cíl | Ryanair | VIX | Problémy s likviditou | RUB | Výběr zisků | Pravděpodobnost recese | BOSSA | Euforie | Írán | Zasedání MMF | Největší světové ekonomiky | Vývoj sazeb | Jasný signál | Akcionář | Čínské zboží | Káva | Bez rizika | Německé HDP | Funkční období | Vedení ECB | Zisk | Koronavirové pandemie | Xetra | ČNB | Bank of England | EURUSD | Pokles kurzu | Den D | Obchodované fondy | Demokraté | Swapy | Vývoj ceny akcií | Martin Varecha | CFD kontrakty | Středoevropské měny | Hospodářské dopady | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Rohlik Group | Aktuální kurzy | Nejbohatší | PLTR | Zahraniční investoři | Zůstatek | Venture Capital | Pozitivní zprávy | Krátká pozice | Vklady | Progres | Obchodování | Vzdělání | Očekávaný vývoj | Posílení dolaru | Úroky | MSCI World | Kosdaq | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Růst inflace | Obavy trhu | Jednotná evropská měna | TRY | Prémie | Vývoj indexu volatility VIX | Statistiky z trhu práce | Performance | Tržní rizika | Státní rozpočet | Evropa | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Inverzní vztah | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Lockdown | Bailout | Kupující | HUM | Francie | Předpověď | Barrick Gold | GBP/NZD | Údaje | Krize v eurozóně | Dodávky plynu | Technologické společnosti | Automobilky | Pojišťovny | CAD/JPY | Eurodolar | Biden | ADBE | Finanční krize | DPA | Indikace | FXstreet.cz | Investiční společnost | Německý PMI | Obchody | Růst amerického HDP | Běžný účet | ex | Nejslabší sektory S&P | Obchodování se CFD | Klesající tendence | Technologické firmy | Medián | Index CPI | xStation5 | ProCent | PRIBOR | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Značné riziko | Zasedání americké centrální banky | Index IBEX | Marže | Visa | X-Trade | Grafy | Aktivum | TopForex | Bid | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Finanční svět | Velcí institucionální investoři | Rohlík.cz | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Europe 600 | Google | Miliardy eur | Tržby | Stagnace | Index Russell 2000 | Finanční systém | Roční výnos | Konsensus | Dluhy | Verbální intervence | Hedge fondy | Euro STOXX | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Turecké liry | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Expirace | Cizí měny | Americké akciové trhy | Sociální síť | Dividenda | Peking | GfK | Ranní komentář | Spready | Úspěch v tradingu | HDP | Měnové kurzy | Technology | Devizový trh | Načasování | Ekonom | Orange | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | SVB a Signature | Demo účet | Čínské vlády | Ekonomka | Dolar | Binární opce | Euro | Yield | Klid | Akcie Netflix | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Ohlédnutí | NEST | Index euro | Čínská měna | Pandemická situace | Průměrná cena | USD/CAD | Obchodní bilance | Nedostatek zakázek | Vyšší inflace | Brazílie | Trhy v USA | Členské země | Nouzový stav | Poradenské firmy | Výprodej | Měnové páry | Vlastní akcie | Ekonomické zprávy | Tomáš Holub | AAPL | Slovensko | Microchip Technology | JPMorgan | Private equity | AMZN | Přirážka | EUR/CHF | Realitní sektor | ČTK | Investiční fond | Lehman Brothers | UNH | Holubičí Fed | Retail | Stimuly | Ztráty | Pozitivní trendy | Česká národní banka | Americký ISM | Česká inflace | VIAC | Americké firmy | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Vývoj české koruny | FOMC | Slabost dolaru | Akcie | Currency | Norská koruna | Grexit | Zvýšení ratingu | Turecká ekonomika | Obchodování na devizových trzích | Jestřábí ECB | Měnové podmínky | Kupci | Nervozita na trzích | KBW | Největší švýcarské banky | Vývoj jádrové inflace | NERV | Société Générale | Návratnost | Pražská burza | Target | Očkování | Aktuální kurz | Podniky | Tether | Američtí regulátoři | Index spotřebitelských cen | Předpokládaný vývoj | Američtí zákonodárci | Downgrade | AAA | SPOT | Motivace | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Dodavatelské řetězce | Akcie Facebook | FDIC | Index cen | Banco Santander | Světová ekonomika | Převis | ADP report | Obavy z inflace | Reuters | OPEC+ | PEPP | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | USDJPY | Index VIX | Úroková míra | Bear market | Nálada v průmyslu | Růst v eurozóně | Price Action | Flash Crash | Index PPI | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Technologie | Zásoby zemního plynu | Skupina PPF | Emmanuel Macron | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Ceny pšenice | Globální recese | Kurz | Daně | Velké finanční krize | DXY | Makrokalendář | Růst zisků | Globální růst | Jádrová inflace | Lenka Kalivodová | Barack Obama | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Panevropský index | Konkurenti | Nezaměstnanost v eurozóně | Měnová politika Fedu | Pokladniční poukázky | Jiné měny | Japonské akcie | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Komunikační služby | Míra inflace | Aerolinky | Růst trhu | Bankovní rada | ByteDance | Peněžní zásoba | Bear | Investice | Osobní příjmy | CBDC | Evropské banky | Microsoft | Business | Pro investory | Potenciál | Zdravotnictví | Robinhood | Big tech | Rally | Investujte | Sýrie | Konkurence | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Komoditní stratég | Obchodování akcií | Vládní bondy | Komunikace | Autochartist | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Zpráva z akciového trhu | Americké futures | Indie | Bod | Obchodování na akciových trzích | Vnímání | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Levice | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | ESM | Makrodata | GBTC | Zisky | Investiční stratég | Investiční prostředí | Conference Board index | Soukromá spotřeba | tradingeconomics.com | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Deriváty | Šéf Fedu | Tick | Diverzifikovat | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Účet platební bilance | Fondy | USD za barel | Kurz eura | Vývoj ceny akcie | Hospodářství | Turecká měna | MSFT | Důvěra | Risk Off | Výhled pro akcie | Oslabení dolaru | J&T Banka | Výplata | ZWK22 | Kontrakce | CAC 40 | Russell 2000 | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Reinvestice | Dlouhá pozice | Index MSCI | Měny | Profitovat | Dollar | Ropa WTI | Finanční sektor | Daňové příjmy | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | UST | Cash flow | Patria.cz | Investování do zlata | Export | UNA | Hyperinflace | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Poradce | Signál | Aktuální cena | Čínská firma | FANG | Silná inflace | Investovat do akcií | Úbytek | České firmy | Unicredit | GBPUSD | Partneři | Covidové pandemie | Geopolitická nejistota | Ukončení války | Kurzotvorné zprávy | Zvýšení úroků | Špatná data | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | 1 milion | Pro tradery | Reakce investorů | Ceny surovin | Nemovitostní trh | Česká spořitelna | Britská vláda | Eva Zamrazilová | Negativní sentiment | Jižní Korea | Valuace | Výsledková sezóna | Tranše | Rozšíření | Paládium | Nastavení indikátoru | Technická analýza | Akcie čínských firem | Stav ekonomiky | Plány | Smíšené výsledky | Celkové příjmy | Resistence | Administrativa | COVID-19 | Ranní zpráva | Propad HDP | Béžová kniha | Cenové tlaky | Snižování sazeb v USA | Dluhopisové výnosy | Rohlík | NFP | Hypotéky | Nikkei | Short selling | Ekonomika USA | Sázení | Data z amerického trhu práce | Blockchainové technologie | Asijská seance | Elon Musk | Úrokový výnos | ZEW | Prognóza Fedu | Vlna inflace | Evropské akcie | eTrader | Euro Stoxx 50 | Seeking Alpha | Americký trh práce | TIM | Futures na S&P 500 | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | EUR/AUD | Prodej | Zobchodované objemy | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Znárodnění | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | Guvernér centrální banky | Inflace v květnu | Admiral Markets | Akcie v Asii | Evropská unie | Halifax | Pákový efekt | Kurzarbeit | Půl milionu | Akcie v Evropě | Rozvoj | Hlavní indexy | Bezpečné investice | Finanční nástroje | Silný růst | Rutina | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Akcie S&P | Udržitelnost | Míra | Obchodovanie | Komoditní trhy | Hong Kong | Divize | Iberdrola | Vyšší mzdy | Růst poptávky | Korekce | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Tržní ceny | Firemní investice | Melvin | HDP eurozóny | Vakcína | Forward PE | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Carry trade | Intervence ČNB | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Obraty | Inflation Reduction Act | Short | Tomáš Pfeiler | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Investiční výzkum | Rostoucí trend | High | TIPS | Sójové boby | Měnové otázky | OECD | CHF | Obchodování ETF | Měnový trh | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | Spot | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | James Bullard | Akcie firem | Mutace viru | Turecký prezident | Příliv kapitálu | Nakoupit akcie | Nikkei225 | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Ministři financí | Maržový účet | QE | MT4 | First Republic | Růst tržeb | Světová banka | Cena | Maloobchodní prodeje | Očekávané výnosy | NYMEX | Německo | Prodeje domů | Bund | Makroekonomické ukazatele | Krach | Výsledky bank | Obchodní spory | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | Setkání centrálních bankéřů | Dluh USA | Evropské indexy | Arm | Dobrá nálada | Bristol-Myers | Snížení sazeb | DOT | CME Group | Close | Ceny kukuřice | Česká ekonomika | British Airways | Kurzy | IG | Finanční prostředky | Prudký růst cen | Risk Management | Ekonomická data | Situace na trhu | Přehled kurzů | Drahé kovy | Odvody | Názory analytiků | Newmont | Premiérka Liz Trussová | Solana | Upisování | Maďarská měna | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | DAX | Data z pracovního trhu | Erste | Rezervy | Volckerovo pravidlo | Fiskální balíček | EMA | Forexu | Emise akcií | Debata | Kurzy měn | EuroStoxx50 | Agentura DPA | Akcie společnosti | DG | Obchodní válka | Fiskální stimuly | Mercedes-Benz | Tempo růstu HDP | Báze | Oscilátory | Jednotná měna | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Evropské méně | Inflace v Německu | Geopolitika | Desetileté dluhopisy | Pozitivní výsledky | Denní graf | CFA | SEC | Schodek | Volume | Míra nejistoty | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Sankce na Rusko | Oslabení | Akciové futures | Finanční situace | Ekonomické krize | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Výnosnost | Úspěch | Portfolio manažeři | Jestřábí přístup | Chop | Banky pro mezinárodní platby | Intel | LTRO | Tightening | Likvidita | Cíle | Prognóza ECB | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Forex trading | Repo sazba | Bezpečnost | Inflační data | Likvidní | Banky | Předčasné volby | Buy | Daňové změny | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Automotive | Vlády | Americká vláda | INTC | CBOT | Širší trh | Kotace | Investiční společnosti | Šance | Biliony USD | Ark Invest | Ministři financí eurozóny | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | Úrokové výnosy | PMI v eurozóně | Netflix | Poptávka po ropě | Zisk na akcii | Černá labuť | GM | Správa | Wall Street | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Historie se opakuje | Analýza | Ministr financí | Dobrá čísla | Zlepšení | L.F. Investment Limited | Japonský index Nikkei | Omicron | Nejsilnější sektory S&P | ČR | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Asijské akciové trhy | Intervenovat | Zvyšování úroků | Německé státní dluhopisy | Kvantitativní utahování | Burzovní trhy | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Southwest Airlines | Současná situace | Portfolia | Silver | Americké zásoby ropy | Zájem obchodníků | Začínající tradeři | JP Morgan Chase | Demokratické strany | Nejslabší akcie S&P | Dlouhé pozice | Goldcorp | Inflační report | Platební neschopnosti | Chevron | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Dolarový index DXY | Vyšší volatilita | Hedge | Market | Cenné papíry | Henry Hub | PMI indexy | Royal Bank of Scotland | Stoxx | Lídři | Medvědí trh | Vývoj HDP | Support | Akcie Barrick Gold | Dluhový strop | Hold | Valná hromada | Cenný papír | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Brokeři | Scalper | Waste Management | Zajímavé výnosy | FX | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Finanční ústav | Tradingové firmy | Nové dluhopisy | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Načasování nákupu | Import | Investiční banka | Londýnské burzy | Kvartální výsledky | Služby | Meta Platforms Inc | Okénko finančního trhu | Zvýšená volatilita | Rizikovější aktiva | Tržní očekávání | OPEC | Ministryně financí | Broker | Řetězce | Fio banka | Sentiment | Jestřábí hlasy | SNB | Kurz ropy | Index ISM | Jaroslav Tupý | Alcoa | NYSE | Investoři | Nižší sazby | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Nejsilnější akcie | Futures a opce | Okénko trhu | Bohatý | Stop-Loss | Nákupy aktiv | Zlatá horečka | Spotřebitelé | Výstupy | Double bottom | Program nákupů dluhopisů | Vzdělávání | Regulatorní prostředí | Měnový pár GBP/USD | Politika Fedu | Slabá poptávka | Polsko | Meituan | Čínská vláda | Jeden dolar | Nikkei 225 | Omezení produkce | AUDUSD | Rezistence | Meziroční růst cen | Index Dow Jones | Měnové riziko | Březnová data | Projekce | Saxo Bank | Zpravodajství | Vyvážené portfolio | Velké banky | Obchodujte | Nařízení | Zavedení eura | The Wall Street Journal | Bond | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | Prudké pohyby | RBA | Hodnocení současné situace | Výrobní sektor | IPO | Meme akcie | Ocenění akcií | Dnešní obchodování | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Mimořádné zasedání | Škoda | Velké centrální banky | Bankroty | Hospodářské výsledky | Dostatek hotovosti | Emitent | Americké ekonomiky | Únorová inflace | Úročení | Karina Kubelková | Cenové stropy | USD | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | Energetické akcie | Rio Tinto | Viry | Tištění peněz | Cestování | Emoce | Zvýšení základní sazby | Hospodářský vývoj | Zvýšení daní | Legislativa | Půjčka | Technologické tituly | Loonie | Nejvolatilnější | Čínské úřady | Nasdaq a S&P | Der Spiegel | Under Armour | D1 | Investing.com | HDP v USA | SLR | Tržní podíl | Odhad inflace | Tencent | USDA | Cena ropy | Zpomalení ekonomického růstu | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Situace v průmyslu | Prognózy ČNB | mmBtu | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Rotace | CZ | Program nákupu aktiv | Digitální měny | Meziroční vývoj jádrové inflace | Australský dolar | Korporátní daně | Inflace ve službách | AVGO | Propad | Bankovnictví | Dezinflace | Lamb Weston | Zlomový okamžik | Zpomalování ekonomiky | ANO | Britské libry | First Solar (FSLR) | Dogecoin | Economic | Nemovitosti | Makro data | Turecká centrální banka | Evropský trh | Čínský akciový index | Markets | USD/CHF | Refinitiv Eikon | Index CSI 300 | Dluhopisoví investoři | Úspěšný trading | Rok 2024 | Další rozvoj | Aleš Michl | Kanada | CPI v USA | ISIN | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Den nezávislosti | Apreciace | Monetizovat | Německý Ifo index | Kryptoměna | Ekonomie | Opce | Eurobondy | Nvidia | Investment | ING | Dlouhodobí investoři | Dluhový trh | Federal Reserve | Swap | Ceny komodit | Indexy | Guvernér australské centrální banky | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Splácení dluhu | Kurz eura vůči dolaru | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Mutace koronaviru | Statut | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | Akcie JP Morgan | ECB | Stoxx 600 | NBP | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Těžaři | Hospodářská krize | Zlepšení ekonomického výhledu | Forward | Opatření vlády | Měnová politika | Asijské země | Alokace | Index euro stoxx 50 | Ziskovost | Doporučení | Objem fúzí a akvizic | Inflační očekávání | Body | Rozkolísanost trhu | Zvýšení inflace | Růst produktivity | Krypto | Evropské země | Payrolls | ROCE | Spekulace | Lot | Kupón | Evropské automobilky | MPSV | Referendum | Týdenní pokles | Vývoj indexu S&P 500 | Hodnoty měny | Palantir Technologies | Lockdowny | Hedging | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | ARM | PBOC | ASX 200 | Firemní dluhopisy | Silné euro | Politické riziko | Společná evropská měna | Americký dluh | Zpracovatelský průmysl | MIC | Live trading | Poradci | PMI ve službách | Spekulanti | MasterCard | SVB | Zrušení superhrubé mzdy | Bezpečné měny | Kraft Heinz | Jak investovat | PMI pro sektor služeb | Schodek veřejných financí | Pracovní síly | Akciový trh | Uhlí | Virtuální mince | Zasedání bankovní rady | Investovat peníze | Intradenní obchodník | Investor | Nákup dluhopisů | USD/JPY | Šperky | Doba splatnosti | Americké vlády | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Jestřáb | Obchodování na burze | Korporace | Šíření koronaviru | Strategy Research | Obchodování Futures | Saudi Aramco | Banka | Nižší likvidita | Produkce ropy | CPI v eurozóně | Země eurozóny | Markit | Počet zaměstnaných | Graf dne | Průmyslové kovy | Globální akcie | Pohyb dolaru | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | COT | Německá inflace | Finanční kapitál | Ocenění | Chování spotřebitelů | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Reuters | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | Cena | 3М | Pivot