Čtvrtek 13. června 2024 01:59
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple trading AI
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
CapXmaster

Základní strategie Prop Tradingu – jak získat velký účet

26.04.2024  Autor: Tým FXstreet.cz  Sekce: Prop Trading   Tisk


V minulé kapitole jsme si rozebrali to, jak se stát prop obchodníkem a s tím i jaké návyky dodržovat a na co při prop tradingu myslet. Pokud toto splňujete a máte správně nastavenou mysl, můžete se přesunout k dalšímu bodu, a to je nějaká základní strategie či postupy v prop tradingu. Celý článek pojmeme v bodech, kdy každý jednotlivý bod bude popisovat určitou část strategie či to, na co se strategicky zaměřit u prop tradingu v evaluačním procesu (plnění výzvy - challenge). Z těchto bodů si pak můžete vybrat hned několik a zkombinovat je do vaší obchodní strategie právě z důvodu pravidel prop firmy.

První krok se ale bude odvíjet od toho, jaký je váš počáteční kapitál, respektive kapitál, o který si můžete dovolit přijít, jelikož podle vašeho kapitálu se bude odvíjet další postup, a to v tom smyslu, zda budete agresivní nebo konzervativní. První postup je tedy znázorněn na obrázku níže.


Obrázek znázorňující agresivní a konzervativní přístup

Z předešlého obrázku vidíme, že pokud máte určitou rezervu a z této rezervy vyčleníte nějaké peníze na prop trading, tak je důležité, aby tato vyčlenění suma pokryla koupi alespoň pěti účtů stejné velikosti u jedné prop firmy. Díky tomu se můžete dobře rozhodnout, zda celý proces bude pro vás rychlejší a agresivnější nebo konzervativní a pomalý, protože pokud vyděláváte nebo máte našetřeno dost peněz, není důvod ztrácet čas a peníze nevýdělečnou činností, a to je právě proces evaluace.

Nyní si to můžeme rozebrat do detailu, první se podíváme na agresivní strategie či postupy, jak co nejrychleji bez zbytečných časových ztrát projít evaluačním procesem. Moc dobře víme, že prop firmy mají evaluační proces tvořen ve většině případů dvěma fázemi, kdy v první fázi je většinou požadovaný zisk 10 % nebo 8 % a ve druhé je to polovina, následně je zde ještě druhá skupina, a to jsou jednofázové výzvy nebo instant fundingy, které mají ale jednu nevýhodu, a to je profit share, který je velmi špatný.

1.     Mít více obchodních účtů

První strategie nebo přístup se bude týkat agresivního stylu obchodování, kdy budete muset mít v záloze hned několik prop trading účtů a budete muset počítat s tím, že o polovinu i více pravděpodobně přijdete. Tento způsob je vhodný jen pro ty, kteří nechtějí ztrácet čas dlouhým plněním výzev (challenge) a chtějí mít funding účet v co nejkratší době. Proto vaši obchodní strategii musíte pozměnit, a to konkrétně procentuální vstupy do pozic. Musíte si spočítat tyto hlavní body:

1.     Jaké máte průměrné RRR (risk reward ratio).
2.     Jaká je vaše úspěšnost.
3.     Za jaké procento vstupujete do obchodu.
4.     Do jakého DD (drawdown) se většinou maximálně dostanete.
5.     Kolik SL (stop-loss) chytíte maximálně v řadě a jak často.

Z těchto parametrů matematicky vyvodíte ideální procentuální vstup v závislosti na vaší strategii. Jako mantinely použijete pravidla prop firmy, tedy hlavně denní a celkový DD, který je ve většině případů nastaven na 5 % denně a 10 % celkově. Cílem bude to, abyste výzvu v jedné fázi splnili na ideálně 2 až 3 obchody, které vám dají dohromady daný požadovaný zisk pro první fázi, který je, jak jsme si řekli 8 % nebo 10 %. Důležité je mít právě vyčleněný dostatek peněz na 5 obchodních účtů, jelikož se vám to nemusí podařit na první pokus.

2.     Splnit výzvu pomocí AOS

Pokud patříte mezi ty obchodníky, kteří mají funkční obchodní strategii, ale vaše strategie je spíše konzervativní, pomalejší a prop účty držíte delší dobu, a přitom si chcete zvětšit portfolio účtů a s tím si přidat další kapitál, tak splnění výzvy skrze AOS (automatizovaný obchodní systém) může být pro vás dobrá volba. Avšak pozor na několik důležitých věcí. První se týká pravidel prop firmy, ačkoli spousta prop firem si hlídá konkrétní obchody jen ve finální fázi, kdy už máte účet, ze kterého jste vypláceni a na účty v evaluaci se moc nedívá a obchody nekontroluje, tedy pouze hodnotí hlavní pravidla, tak se vždy radši podívejte, zda můžete v evaluačních fázích obchodovat s AOS, protože prop firmy toto omezení postupně zavádí. Pokud vám ale prop firma AOS povoluje, tak máte dvě možnosti, buď máte vlastní AOS anebo nemáte, a proto budete potřebovat AOS cizí osoby. Pokud budete využívat AOS cizí osoby, byl bych velmi opatrný, jelikož na internetu působí spousta lidí, kteří nabízí splnění výzvy pomocí AOS za pár dní, což je sice reálné, jelikož tyto AOS na splnění výzev zadávají obchody každou sekundu za vysoké loty a zisky jsou okamžitě uzavírány, ale jak je obvyklé, těchto lidí, co to nabízí kvalitně, je velmi málo. Proto je velmi běžné, že pokud vám někdo nabídne splnění výzvy za určitý poplatek na sociálních sítích, tak jejich systém funguje tak, že 50 % lidem otevřou na účtu short a zbylé polovině long. Jedna skupina bude spokojená a druhá skupina ne. Nicméně oni dostanou zaplaceno od jedné skupiny, která je spokojena a druhé skupině přinejlepším vrátí peníze, za které si zakoupily jejich splnění výzvy, ale poplatek prop firmě vám už nikdo nevrátí. Proto buďte opatrní při hledání takových lidí, co AOS mají a nabízejí ho na splnění výzev. Jak říkám, splnit výzvu pomocí AOS za pár dní nebo dokonce za jeden den je běžné a cena se pohybuje od 200 do 700 euro za jedno splnění účtu, který má dvě fáze.

3.     Kombinace různých strategií dohromady

Tato strategie nebo přístup je ideální, pokud máte hodně času nebo pokud už máte nějaké účty, ať už osobní nebo od prop firmy a nevadí vám strávit klidně měsíc splnění jedné fáze výzvy. Jedná se o to, že velmi diverzifikujete obchodování na jednom účtu a to tak, že zkombinujete více strategií při obchodování na jednom prop účtu. Možná se to zdá jako velmi chaotický způsob obchodování až tak, že to nemůže fungovat, ale mnoha lidem se tento způsob plnění výzvy už osvědčil. Většinou to funguje tak, že zkombinujete 2 až 4 strategie, které se v různých aspektech doplňují či vyvažují. To znamená, že pokud jedna strategie na určitých tržních podmínkách úplně nefunguje a není tak výkonná, použijete druhou, pro kterou jsou tyto tržní podmínky ideální. Další pozitivní efekt to může mít v tom, že určité strategie jsou někdy lepší na trendový typ obchodu a někdy na range, tedy pokud máte více strategií, použijete v daný moment právě tu, která se vám bude nejvíce hodit a která vám právě nabídne možnost vstupu do obchodu. Taková kombinovaná strategie na prop výzvu může být poskládána například ze strategií jako obchodování v pásmu (takzvaná range trading strategy), trendových systémů, korelací nebo třeba i strategie carry trade. To vše můžete kombinovat i na různých instrumentech. Některé strategie se budou hodit na měnové páry a jiné na indexy, díky této diverzifikaci byste neměli mít křivku equity exponenciální či velmi strmou, jako například u AOS, ale měla by být lineární či pomalu rostoucí, přičemž s tím jde ruku v ruce i riziko, které bude taky o dost menší při kombinaci strategií než při AOS.


Obrázek porovnání rychlosti dosažení zisku u dvou nástrojů

Samozřejmě tato kombinace strategií funguje jen, když si spolu s tím upravíte i money management či risk management.

4.     Koupení evaluace a instant fundingu zároveň

Tato možnost je pro ty obchodníky, kteří potřebují nebo chtějí vydělávat peníze už od prvního dne a zároveň si vedle obchodování chtějí budovat i další účty, například taky od prop firem, proto je pro některé ideální si koupit jeden účet, na kterém budete muset splnit dvě fáze evaluace a k tomu si koupit rovnou další účet, ze kterého můžete mít nárok na výplatu rovnou od prvního dne. Proto neztrácíte čas obchodováním na účtu, ze kterého nemůžete nic dostat a rovnou přejdete na „fundovaný“ účet, který je sice obecně o dost dražší a s horším výplatním poměrem, ale můžete z něho už něco vydělat, tedy ten čas strávený obchodováním se nemusí nutně rovnat nule. Zároveň si vždy zkontrolujte pravidla dané prop firmy, zda můžete mít více než jeden účet a zda můžete obchody mezi těmito účty kopírovat.

5.     Splnit výzvu pomocí fundamentu

Jak všichni víme, fundament je velmi rychlá a důležitá zpráva, která určitým způsobem pohne s trhem. Taky víme, že spousta prop firem povoluje takzvaný news trading, tedy obchodování během fundamentálních zpráv, z toho vyplývá, že se nabízí výzvu splnit i pomocí news tradingu.

Jsou dvě možnosti, jak to udělat, buď pomocí market orderu neboli tržní realizace při spekulaci na jeden směr anebo druhým způsobem, a to je spekulací na dva směry při nastavení dvou čekajících objednávek, tomu se říká strategie straddle.

Tedy v prvním bodu dáte pár sekund před fundamentální zprávou obchod za vyšší procenta a buď trefíte směr nebo ne, pokud dokážete číst fundamenty či si dělat makroekonomickou nebo fundamentální analýzu a dokážete odhadnout směr daného fundamentu, tak máte velkou výhodu a můžete takto plnit obchodní výzvy velmi rychle.

Druhý způsob, jak to udělat je pomocí strategie, které se říká straddle. To znamená, že zadáte sell stop a buy stop objednávku pár sekund před zprávou a vyplní se jen jedna z nich, která bude aktivní ve vašem požadovaném směru, druhou objednávku následně zrušíte, problém je v tom, že abyste takto splnili výzvu musíte mít velmi silný a impulzivní fundament, ale při takovém fundamentu máte vysoký slippage, neboli skluz, to znamená, že cena se vám nevyplní (nezrealizuje) na vámi požadované ceně, ale vyplní (zrealizuje) se až později o pár sekund na úplně jiné ceně, než jste chtěli, což vám totálně mění vstupní cenu a s tím i zisk z obchodu, který nemá šanci pokrýt profit target dané prop firmy.

Další riziko je v trailing thresholdu neboli drawdownu (DD), což je pohyblivý DD, který se počítá z nejvyššího dosaženého zůstatku na vašem prop účtu, v praxi pokud už chytíte daný směr fundamentu, tak je zde velké riziko, že se fundament vrátí například do poloviny daného pohybu, což může znamenat více než 5 % z nejvyššího dosaženého zůstatku na účtu, kterým jste právě dosáhli fundamentem, ale jak víme, tento DD je pohyblivý a tato ani ne sekunda může udělat DD 5 a více procent, což je zase porušení podmínek.

Příklad trailing thresholdu si můžeme popsat následovně, představte si, že chytíte správný směr fundamentu, v první ani ne sekundě máte na účtu 100 000 dolarů nerealizovaný zisk 20 000 dolarů, tedy aktuální hodnota účtu je 120 000 dolarů, každopádně z důvodu skluzu a přirozené rychlosti člověka máte malou šanci zavřít tento obchod na tomto „vrcholu“ fundamentu, protože to jednoduše nestihnete a v mnoha případech se stává, že tento pohyb následně v další milisekundě klesne do 30 až 50 % pohybu daného fundamentu, což znamená, že ze 120 000 dolarů máte už jen 110 000 dolarů (při 50 % poklesu), každopádně pohyblivý trailing threshold (neboli pohyblivý drawdown) je většinou 5 % z nejvyššího dosaženého zůstatku na účtu, váš účet klesl v našem případě ze 120 000 dolarů na 110 000 dolarů, přičemž trailing threshold byl v tu chvíli při dovršení nejvyššího zůstatku na účtu 114 000 dolarů (120 000 - 5 % = 114 000), což je více než 5 % a to znamená, že jste porušili podmínku prop firmy a přicházíte o účet.

Tento trailing threshold je u většiny prop firem, kde je jen jedna fáze, aby bylo obtížné výzvu splnit fundamentem tímto způsobem, nicméně při správném nastavení a troše štěstí se to dá provést úspěšně. U dvoufázových výzev se tento trailing threshold v drtivé většině případů nevyskytuje, jelikož pokud byste výzvu splnili takovým stylem pomocí fundamentu, stále je před vámi ještě jedna fáze, což slouží jako pojistka či další filtr vysoce spekulativních obchodníků pro danou prop firmu. Samozřejmě můžete mít štěstí a tímto stylem splnit obě fáze, každopádně z důvodu předcházení riziku je pro prop firmu daleko bezpečnější a jistější nastavit u jednofázových výzev tento pohybující se DD neboli trailing threshold, protože je to pro obchodníky, kteří takto plní výzvy pomocí fundamentu, obtížnější. A zároveň nabízení jednofázových výzev je pro prop firmy marketingově lákavější, tedy ve finále nabídka jednofázových výzev ztíží trading podmínky pro spekulativní obchodníky s fundamenty, kteří hrají na „buď, anebo“, a k tomu si prop firma zvýší atraktivitu nabídky produktů.


Ukázka straddle strategie

Závěr

Jak už jste si asi spočítali, tak všechny tyto varianty jsou jednoznačně dražší (kromě kombinace strategií) než to, že si výzvu (evaluaci - challenge) jednoduše splníte sami podle vlastních pravidel. Jedná se především o to, jak ji s co nejmenší časovou zátěží splnit nebo o to, jak ji s co nejmenším rizikem splnit. Všechny tyto varianty jsou efektivní, pokud se použijí správně, a hlavně s rozumem. Vždy je důležité si zjistit, co vám prop firma povolí a co ne a pokud nenaleznete odpověď na vaši otázku na jejich webu, tak je jednoduše radši kontaktujte, protože to, že něco není napsáno na webu neznamená, že je to povoleno. Důležité je ale taky brát v potaz money management a risk management, to je hlavní bod prop tradingu, bez kterého nebude fungovat jakákoli strategie, a proto se tomuto bodu budeme věnovat v následující kapitole.

Radek Zalubil
Tým FXstreet.cz

Klíčová slova: FXstreet | Money management | Obchodní strategie | Peníze | Equity | Daně | Kapitál | AOS | Bod | Buy Stop | Carry trade | Drawdown | Euro | Long | Risk | Měnové páry | Nabídka | Nerealizovaný zisk | Obchodní systém | Poplatek | Portfolio | Profit Target | RRR | Riziko | Sell Stop | Short | Slippage | Stop-Loss | Trading | Obchodování | Indexy | Fundamenty | Zisk | News trading | Obchodovat | Cena | FXstreet.cz | Management | Market | Risk Management | Zpráva | Zisky | Buy | Range | Sell | Firmy | Počáteční kapitál | Vydělávat peníze | Velké riziko | Způsob obchodování | Strategie carry trade | Risk Reward Ratio | Tým FXstreet.cz | Obchod | Firma | PROP Trading | Vstupy | Obchody | Tržní podmínky | Fundament | Trade | JDE | Vstupy do pozic | Agresivní strategie | Skluz | Velký účet | Štěstí | Target | TIM | | Fundovaný účet | Obchodování v pásmu | Range Trading Strategy | Typ obchodu | CZ | Challenge | Prop firma | Vice | News | Prop firmy | Evaluace | ProCent | FUNDING | RRR (risk reward ratio) | Evaluační proces | Splnění výzev | Radek Zalubil | Splnění výzvy | Dosažení zisku | Rezervy | Návyky | Jak se stát prop obchodníkem | Pravidla prop firmy | Strategie prop tradingu | Jednofázové výzvy | Funding účet | Postupy v prop tradingu | Plnění výzvy | Plnění výzvy - challenge | Konzervativní přístup | Jak získat kapitál | Proces evaluace | Instant fundingy | Profit share | Požadovaný zisk | Funding účet v co nejkratší době | Procentuální vstupy | Průměrné RRR | Celkový DD | Zisk pro první fázi | Dostatek peněz | Splnit výzvu pomocí AOS | Více obchodních účtů | Portfolio účtů | Splnění výzvy skrze AOS | Hlavní pravidla | Obchodovat s AOS | AOS cizí osoby | Splnění výzvy pomocí AOS | Poplatek prop firmě | Splnění účtu | Splnění jedné fáze výzvy | Chaotický způsob obchodování | Trendový typ obchodu | Kombinovaná strategie | Strategie na prop výzvu | Range trading strategy | Trading strategy | Kombinace strategií | Kombinace různých strategií | Fáze evaluace | Dvě fáze evaluace | Pravidla dané prop firmy | Splnit výzvu pomocí fundamentu | Důležitá zpráva | Obchodování během fundamentálních zpráv | Tržní realizace | Straddle | Směr daného fundamentu | Plnit obchodní výzvy | Strategie straddle | Impulzivní fundament | Vysoký slippage | Zisk z obchodu | Trailing threshold | Profit target dané prop firmy | Pohyblivý DD | Směr fundamentu | Porušení podmínek | Správný směr fundamentu | Příklad trailing thresholdu | Pohyblivý trailing threshold | Pohyblivý drawdown | Předcházení riziku | Trading podmínky | Nabídka jednofázových výzev | Hlavní bod prop tradingu | Jak získat velký účet | Koupení evaluace | Ukázka straddle strategie | Ukázka straddle | Straddle strategie | DD (drawdown) | SL (stop-loss) | Účty v evaluaci |
Sdílení článku: 
   

 

Související články

  C:\fakepath\prop-trading-10042024-1.jpg
  Jak se stát prop obchodníkem?
  V minulé kapitole jsme si sepsali výhody a nevýhody prop tradingu, což jsou velmi důležité faktory ve volbě toho, zda se vůbec prop tradingem zabývat, což jak jsme si řekli, tak tato volba je pro každého tradera individuální a záleží na mnoha okolnostech. Pokud jste si zvolili ano, tak tato kapitola bude přímo pro vás, dnes si totiž řekneme, jak se stát prop obchodníkem a ideálně i tím ziskovým, co vše je potřeba dodržovat a jaká je hlavní cesta k úspěchu. Celou kapitolu pojmeme ve stylu jednotlivých bodů, které je dobré si uvědomit a následně po celou dobu dodržovat a aplikovat, jelikož i na těchto bodech je postaven budoucí úspěch vás jako prop obchodníka.
  C:\fakepath\1712682845-prop-trading-09042024-2.png
  Srovnání a hodnocení Prop Trading firem
  Prop firem jsou na trhu stovky, ale ne všechny jsou seriózní a vyplácí peníze. Tyto firmy přibývají velkou rychlostí a není jednoduché se v nich zorientovat, proto vám přinášíme srovnávací tabulku prop firem, která není nikde veřejně v tak detailní podobě připravena, jako na našem portálu. Tabulka prop firem bude zahrnovat domácí i zahraniční firmy, které nabízí různé podmínky a služby retail obchodníkům. V tabulce najdete detailně popsané podmínky každé firmy, abyste se nedostali do problémů a bezpečně získali obchodní kapitál. Pokud s prop obchodováním začínáte, najdete zde názory prop traderů, kteří mají praktické zkušenosti s různými prop firmami. Pokud už patříte ke zkušenějším, můžete pomoci těm, kteří chtějí být jednou jako vy. Vysvětlení pojmů v hlavičce tabulky najdete pod tabulkou a pokud kliknete na konkrétní název prop firmy, tak se vám ukážou další detailní informace. Pokud se nemůžete rozhodnout nebo si s výběrem prop firmy nevíte rady, tak nám napište dotaz na náš email info@fxstreet.cz a my vám rádi poradíme.
  C:\fakepath\prop-trading-29032024-uvod.jpg
  Výhody a nevýhody Prop Tradingu
  V minulé kapitole jsme si rozebrali to, jak prop firmy fungují, konkrétně jejich business model. V dnešním světě je prop trading velké téma a snad každý obchodník si četl minimálně jednu nabídku od jakékoli prop firmy, proto se v dnešní kapitole podíváme na to, jaké jsou vůbec výhody, a hlavně nevýhody obchodování pro prop firmy. Je to lepší než obchodovat takzvaně sám na sebe na svém účtu u brokera nebo jaká strana pomyslné váhy výhod a nevýhod převažuje nad druhou? Na tyto prvky se podíváme v dnešním článku a na závěr si je všechny zhodnotíme.
  C:\fakepath\prop-trading-22042024-1.png
  Jak fungují prop firmy?
  V minulé kapitole jsme se zaměřili na to, abychom pochopili, co je to prop trading a jak se rozděluje. Nyní pojďme naši pozornost více posunout k moderním prop firmám, a to konkrétně jak vůbec fungují, je vůbec legální poskytovat investiční kapitál lidem, bez ekonomického vzdělání a na čem vůbec vydělávají? Na to všechno se podíváme v dnešním článku včetně statistik úspěšnosti u daných prop firem, které své statistiky zveřejnily, lehce se budeme věnovat matematice, a nakonec si odhalíme business model těchto prop firem.
  C:\fakepath\prop-trading-08032024-1.png
  Co je to proprietární obchodování (prop trading)?
  Prop trading aktuálně zažívá nebývalý rozmach a vyvíjí se neskutečně rychlým tempem. Mezi tradery se stal prop trading doslova fenoménem. FXstreet.cz proto dnes zahajuje nový a rozsáhlý seriál, kde se budeme velmi detailně věnovat právě prop tradingu. Můžete se tedy těšit na opravdu detailní a propracované články, ve kterých se budeme velmi detailně věnovat tomuto novému tradingovému odvětví. Připravte se tedy na vzrušující pohled do světa prop tradingu.
  C:\fakepath\prop-trading-12022024-1.png
  Jak funguje Prop Trading?
  V posledních letech se prop trading stává stále výraznějším pojmem ve světě online obchodování. Tento fenomén nabírá na popularitě a přitahuje pozornost obchodníků po celém světě, kteří hledají nové cesty, jak více benefitovat ze svých obchodních dovedností a využít možnosti, které jim jejich klasické obchodní účty nemohou nabídnout. Prop trading tak přichází jako příležitost pro všechny obchodníky, kteří chtějí vstoupit do světa finančních trhů s takovým kapitálem, který překračuje běžné možnosti retailových obchodníků.
  C:\fakepath\top-13032024.jpg
  8 nejlepších obchodních strategií
  Nový seriál, kde si představíme 8 nejlepších obchodních strategií pro všechny tradery.
  C:\fakepath\prop-trading-03012024.png
  Prop trading společnosti (FTMO, Fintokei, atd.) - Jak získat milionový kapitál pro obchodování?
  V tomto vzdělávacím videu se budeme věnovat prop tradingu (neboli proprietary tradingu), který hlavně v posledních měsících zažívá obrovský boom. Představíme si prop trading se všemi jeho výhodami, ale i nevýhodami.
  C:\fakepath\tabulka_britanie.png
  Forex obchodování zpráv
  V této sekci najdete unikátní tabulku, která ukazuje detailní statistiky pohybu trhu (analýza reakce trhu) po zveřejnění ekonomických zpráv.
  News fx.jpg
  Forex: Obchodování zpráv - news trading
  V průběhu prosince se na serveru FXstreet.cz objevila řada příspěvků na téma obchodování zpráv. V tomto článku bych se chtěl podělit o několik zkušeností, poukázat na některá úskalí tohoto přístupu ke tradingu a vysvětlit proč zprávy většinou neobchoduji.

Čtěte více

 • Práce v FTMO? A proč ne?
  V prvním díle našeho miniseriálu o společnosti FTMO jsme si řekli něco o historii společnosti a o tom, jak důležití jsou pro zdravý vývoj Prop Trading firmy nejenom dobří tradeři, kteří pro ni obchodují, ale také kvalitní a loajální zaměstnanci. V dnešní druhé části se podíváme na dění ve společnosti FTMO očima jednoho z jejich nových kolegů.
 • Prop Trading nebo obchodování na vlastní účet u brokera?
  Moderní prop trading dnes mění svět obchodování na finančních trzích. Ještě před několika málo lety musel potenciální trader disponovat poměrně velkým objemem finančních prostředků, aby jeho obchodování dávalo alespoň nějaký smysl. Dnes je situace diametrálně odlišná, protože na trhu působí moderní prop tradingové firmy. Ty nabízí prakticky všem obchodníkům možnosti, o jakých se jim před pár lety ani nesnilo. To, co bylo dříve doménou investorů a obchodníků, kteří disponovali velkým objemem investičních prostředků, je dnes díky prop tradingu dostupné prakticky všem.
 • Prop Trading: Pouhý Trend, nebo Budoucnost Tradingu?
  Prop trading je všudypřítomný a v dnešní době asi už nemá smysl jej představovat. Obchodování na velkých účtech a pobírání odpovídajících zisků je opravdu lákavé, jenže jaká je vlastně realita? O tom si povíme na webináři s Ondřejem Hartmanem, který můžete sledovat přímo z tohoto článku.
 • Prop trading společnosti (FTMO, Fintokei, atd.) - Jak získat milionový kapitál pro obchodování?
  V tomto vzdělávacím videu se budeme věnovat prop tradingu (neboli proprietary tradingu), který hlavně v posledních měsících zažívá obrovský boom. Představíme si prop trading se všemi jeho výhodami, ale i nevýhodami.
 • Přichází éra Psychologie Prop tradingu?
  Obchodování na finančních trzích si vybírá stále více lidí v touze po finanční nezávislosti nebo prostě kvůli vzrušení z obchodu. A zatímco mnozí začínají s vlastními úsporami na osobních účtech, prop trading představuje zcela odlišnou cestu.
 • Psychologie v Prop Tradingu a jak moc se liší od klasického obchodování?
  V minulém článku jsme si rozebrali risk-management v prop tradingu včetně pravděpodobnosti neúspěchu v evaluační výzvě. V dnešním článku se podíváme na jeden ze základních aspektů tradingu a to na psychologii, konkrétně se zaměřením na prop trading, i když v dost případech je psychologie prop obchodování stejná jako při obchodování na vlastním účtu, tak jsou zde odlišnosti, které je potřeba brát v potaz, jelikož každý, kdo si zkusil obchodovat jak na vlastním účtu, tak i na účtu prop firmy ví, že hlava vám funguje malinko jinak a v dost případech ještě malinko hůře než při klasickém tradingu. Dnešní téma si rozdělíme na body a každý si popíšeme. První si ale řekneme, co to vůbec psychologie v tradingu je.
 • Recenze FTMO – průkopník ve světě Prop Tradingu
  FTMO je jedním z průkopníků proprietárního tradingu nejen na našem území, ale i ve světě. Tato česká technologická společnost působí na trhu již od roku 2014, dříve ještě pod názvem „Získejúčet“. Cílem společnosti je především vyhledávat šikovné obchodníky na finančních trzích a nabídnout jim kapitál, na jehož zhodnocení se následně obě strany podělí.
 • Risk-Management v Prop Tradingu
  V minulé kapitole jsme se podívali na základní strategie Prop Tradingu, konkrétně jsme si v ní popisovali to, jak jednoduše a rychle splnit obchodní výzvu (challenge - evaluace), což je právě to, co vás dělí od toho obchodovat na účtu, ze kterého už můžete mít reálně nárok na výplatu, nicméně na to, abyste této výplaty dosáhli, je i po splnění výzvy ještě dost dlouhá a obtížná cesta, což nám potvrzují i data. Každopádně hlavním kamenem, který vám může pomoci a taky pomůže v tom, abyste získali peníze právě z Prop Tradingu, je skvěle zvládnutý risk management či money management. V dnešní kapitole se proto podíváme na to, jak co nejlépe řídit risk, jaké faktory brát v potaz a jak se chovat v případě plnění výzvy nebo ve fázi získaného účtu.
 • Speciální AKCE: Získejte VIP zónu FXstreet.cz zcela ZDARMA od FTMO!
  Vážení obchodníci, FTMO, celosvětově úspěšná prop trading firma, ve spolupráci s FXstreet.cz, přináší exkluzivní a časově omezenou příležitost získat přístup do prémiové VIP zóny FXstreet.cz zcela ZDARMA, a to pro všechny nové i stávající klienty FTMO, kteří si zakoupí novou FTMO challenge v průběhu měsíce června!
 • Výhody a nevýhody Prop Tradingu
  V minulé kapitole jsme si rozebrali to, jak prop firmy fungují, konkrétně jejich business model. V dnešním světě je prop trading velké téma a snad každý obchodník si četl minimálně jednu nabídku od jakékoli prop firmy, proto se v dnešní kapitole podíváme na to, jaké jsou vůbec výhody, a hlavně nevýhody obchodování pro prop firmy. Je to lepší než obchodovat takzvaně sám na sebe na svém účtu u brokera nebo jaká strana pomyslné váhy výhod a nevýhod převažuje nad druhou? Na tyto prvky se podíváme v dnešním článku a na závěr si je všechny zhodnotíme.

 


Diskuse ke článku

Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI