Neděle 14. července 2024 12:21
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei Payout
reklama
Fintokei Payout
reklama
InstaForex ETF

Národní ekonomická rada vlády (NERV)

img

Problém s nedostatkem čipů bude trvat několik let, varuje šéf Intelu. Mezi poškozené patří Škoda, Apple a vlastně celý svět

03.05.2021 Celosvětové výpadky v dodávkách čipů, které omezují výrobu i v tuzemských automobilkách, budou trvat léta. Americké televizi CBS to řekl nový šéf Intelu Pat Gelsinger.
img

Uhlí i dřevo k vytápění podraží. Právě teď je nejlepší čas se předzásobit, ušetřit lze tisíce

02.05.2021 Květen je měsícem levného uhlí i dříví. Právě teď je tak nejlepší čas se předzásobit na příští topnou sezónu. Letos to platí dvojnásob. Uhlí i palivové dříví citelně podraží.
img

V pondělí je poslední termín pro podání daňového přiznání. Pokuty budou o dost vyšší, než je běžné

01.05.2021 Nejpozději v pondělí 3. května musí lidé v ČR odevzdat své daňová přiznání. Termín je kvůli pandemické situaci o měsíc posunut, nejde ovšem hned o několikaměsíční odsunutí jako loni. Pozor tedy na to.
img

Koalice Spolu slibuje pro rok 2025 třikrát nižší schodek, než s jakým počítá MMF. Politici Spolu ovšem dostatečně nevysvětlují, jak ambiciózního cíle dosáhnou

30.04.2021 Volební program koalice Spolu, který byl zveřejněn dnes, představuje v ekonomické oblasti středovou koncepci. Ze tří stran koalice se tedy zejména ODS v této oblasti odklání od svého dlouhodobého směřování. Program obsahuje celou řadu návrhů odpovídajících svojí povahou rysům pečovatelského státu, které nejsou v převažující míře kompenzovány pravicovými koncepty. Výsledkem je tak právě středová poloha.
img

Česká ekonomika letos jede lépe, než se čekalo. Neskolil ji ani celosvětový výpadek v dodávkách čipů

30.04.2021 V letošním prvním čtvrtletí se tuzemské ekonomice dařilo nad očekávání dobře. Hrubý domácí produkt České republiky klesl meziročně reálně o 2,1 procenta, ačkoli se obecně čekal spíše propad o přibližně tři procenta. Důvodem poklesu je to, že letošní první tři měsíce roku byly dopady pandemie poznamenány zcela, zatímco období ledna až března roku loňského v zásadě jen ze zhruba jedné šestiny. Zmíněný údaj za letošním první kvartál je předběžný a vzhledem k velké míře nejistoty, dané pandemickou situací, se může ještě výrazněji, než je běžné, měnit oběma směry v rámci dalších jeho zpřesnění ze strany ČSÚ. Tudíž je třeba jej brát s větší než obvyklou rezervou. I tak však ale ukazuje na příznivější než předpokládaný vývoj.
img

Covid obrací lidi k přírodě více než Gréta: roste poptávka po kempech, zahrádkách, chalupách i po dřevu

30.04.2021 Pandemie Čechy vrací blíže k přírodě. Do kempů, zahrádek, na chaty a chalupy. Civilizovaný svět obecně v sobě znovuobjevuje náklonnost k přírodním materiálům, jako je dřevo. Utrácet za zeleň a chvilky v ní je zkrátka „in“, dokonce ani nebylo třeba apelu Grety Thunbergové, kterou média v době pandemie odsunula do pozadí, za vir.
img

Cena mědi je nejvýše za deset let, blízko historického rekordu. Chilští komunisté se snaží využít situace a zvednout poplatky za těžbu

29.04.2021 Cena mědi dnes na burze v Londýně překročila cenovou úroveň 10 tisíc dolarů za metrickou tunu (1,1 tuny), a to poprvé od začátku roku 2011. V únoru roku 2011 dosáhla cena mědi své historicky rekordní výše, když činila 10 190 dolarů za metrickou tunu. Překonání absolutního cenového rekordu je velmi pravděpodobně jen otázkou času, neboť podmínky na světovém trhu jsou dalšímu růstu ceny mědi a dalších kovů nakloněny.
img

Bude to o ekonomice, blbečku. Babišovi & spol. může ještě volby vyhrát probíhající rapidní růst důvěry obyvatel ČR v ekonomiku, zejména pokud jej doprovodí třeba dalším rouškovným

29.04.2021 Je tomu již přes třicet let od skončení bojových operací války v Zálivu. Tehdejší americký prezident George Bush starší se po spojeneckém vítězství stal miláčkem amerického lidu. V březnu 1991 jeho práci v úřadu kladně hodnotilo 90 procent Američanů. Zdálo se, že vítězství pro druhé volební období má "v kapse".
img

Benzín zdraží o další dvě koruny na litr, americká banka Goldman Sachs předpovídá skokový nárůst cen ropy

29.04.2021 Benzin v Česku v uplynulém týdnu mírně zdražil, cena nafty stagnovala. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 31,51 koruny, před týdnem byl o tři haléře levnější. Průměrná cena nafty zůstala na 29,53 koruny za litr. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 5,35 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 3,18 Kč na litru méně.
img

Lidé mají poslední dny na podání daňového přiznání. Pokuty budou vyšší, než je běžné

28.04.2021 Nejpozději v pondělí 3. května musí lidé v ČR odevzdat své daňová přiznání. Termín je kvůli pandemické situaci o měsíc posunut, nejde ovšem hned o několikaměsíční odsunutí jako loni. Pozor tedy na to.
img

Tesla dále hodlá investovat do bitcoinu, ten se díky tomu zotavil z propadu

27.04.2021 Automobilka Tesla se ještě v prvním čtvrtletí letošního roku zbavila deseti procent té části svého majetku, kterou drží ve formě bitcoinů. Její představitelé to uvedli při konferenčním hovoru k hospodářským výsledkům za první kvartál, který se konal v noci na dnešek středoevropského času.
img

Česko může v souvislosti s auditem firem kolem Agrofertu přijít až o desítky miliard korun evropských peněz. Nad rámec těch, jež potenciálně bude na základě auditu Bruselu vracet

26.04.2021 Evropská komise by měla vůči Česku vůbec poprvé použít nové pravidlo spojující čerpání společných peněz s dodržováním principů právního státu a zastavit zemi vyplácení dotací. V souvislosti s ukončeným auditem firem okolo holdingu Agrofert to dnes navrhli europoslanci Evropské lidové strany. České úřady jsou podle nejsilnější frakce Evropského parlamentu ve věci střetu zájmů premiéra Andreje Babiše nečinné, čímž porušují unijní právo.
img

Rusko zvažuje zákaz dovozu českého piva. Dotkne se to jednotlivých českých firem, ne však české ekonomiky jako celku, tu by zasáhlo například omezení vývozu plynu a ropy z Ruska

25.04.2021 Moskva v reakci na vyhoštění velkého počtu svých diplomatů z Prahy zvažuje podle listu Kommersant možnosti ekonomických sankcí proti České republice. Ruské úřady mohou omezit dovoz českého zboží, například piva, píše ruský list s odvoláním na dva zdroje z vládních kruhů, které jsou obeznámeny s diskuzí ohledně eventuálních postihů vůči Česku. Podle deníku je to jedna z variant ruské odpovědi na diplomatickou roztržku. Moskva se „možná bude muset“ uchýlit k ekonomickým sankcím, protože „bezprecedentní agresivní jednání Prahy nemůže zůstat bez odpovědi“ sdělil listu jeden z jeho zdrojů s tím, že Rusko nemůže reagovat „čistě zrcadlově“.
img

Pandemie rapidně zvyšuje nezaměstnanost mladých do 24 let, hůře dopadá na ženy než na muže

25.04.2021 Počet nezaměstnaných lidí do čtyřiadvaceti let meziročně stoupá o třicet procent, vyplývá z dat pracovního portálu Profesia.cz. Mladí lidé tak v tomto ohledu patří mezi nejvíce zasažené skupiny obyvatelstva. Mladí lidí společně se ženami tak patří k „poraženým“ pandemické situace, přičemž šrámy si mohou nést ještě řadu let po jejím skončení.
img

České firmy se v Rusku mohou dočkat třeba „úřední šikany“, Kreml však kvůli vyostření vztahů s ČR nejspíše nezavře kohoutky s plynem či ropou

23.04.2021 Na předvčerejší tradiční poselství prezidenta Vladimira Putina ruskému lidu reagoval rubl posílením, byť mírným. To lze vyložit jedině tak, že investoři po celém světě – lidé, kteří dění v Rusku sledují velice bedlivě –, čekali od vládce Kremlu větší útočnost. Ne že by po ní dychtili. Naopak. Obávali se toho, že Putin bude ve světle posledního vývoje, včetně kauz kolem opozičního politika Alexeje Navalného a vrbětických explozí, militantnější. S úlevou proto přijali, že rivaly ani konkrétně nejmenoval, hovořil pouze o „organizátorech provokací“.
img

Převis slovenského dluhu na českým je nejvyšší od roku 2001. Převis slovenských úroků z něj nad těmi z dluhu českého je ovšem v porovnání s tehdejší dobou jen sedminový

22.04.2021 Převis slovenského veřejného dluhu nad českým byl v roce 2020 nejvyšší od roku 2001. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Eurostat. V případě Slovenska činil loni veřejný dluh v poměru k hrubému domácímu produktu rekordních 60,6 procenta (viz Graf 1 níže). Dosud Slovensko vykázalo nejvyšší dluh ve své novodobé historii v roce 2013, a sice 54,7 procenta. Český veřejný dluh v poměru k HDP loni dosáhl úrovně 38,1 procenta.
img

Česká vláda loni hospodařila s nejmenším schodkem v rámci Visegrádu. Veřejné kase ČR zajistilo na úrovni EU nižší než průměrný schodek citelně přebytkové hospodaření krajů a obcí

22.04.2021 Veřejné rozpočty ČR skončily v roce 2020 ve schodku odpovídajícím 6,2 procenta hrubého domácího produktu, v absolutním vyjádření necelých 348 miliard korun. Uvedený procentuální údaj je na poměry EU podprůměrně nízký, neboť EU jako celek vykazuje za loňský rok deficit čítající 6,9 procenta HDP, jak plyne z dnes zveřejněných údajů Eurostatu. ČR také společně se Slovenskem dopadla nejlépe mezi zeměmi Visegrádské skupiny. Slovensko vykazuje stejný deficit v poměru k HDP jako ČR, Polsko hospodařilo s veřejným schodkem sedmi procent HDP a Maďarsko dokonce 8,1 procenta HDP.
img

Benzín zdražuje, nafta zlevňuje. Kreml však kvůli Vrběticím kohoutky nejspíše nezavře, byl by sám proti sobě, takže řidiči v ČR se kvůli tomu zdražování bát nemusí

22.04.2021 Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 31,48 koruny, o tři haléře dráž než minulý týden ve středu. Nafta naopak o dva haléře zlevnila, za litr teď řidiči dají průměrně 29,53 koruny. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin v současnosti zhruba o 4,80 koruny dražší než před rokem. Za naftu tehdy motoristé platili o 2,62 koruny na litru méně.
img

Akcie Juventusu se prudce propadají, kvůli krachu fotbalové Superligy. Její tvůrci podcenili komunikaci s veřejností, jakoby „válku vyhlašovali na teleshoppingovém kanálu“

21.04.2021 Akcie fotbalového klubu Juventus Turín dnes prudce propadají, aktuálně o 12,7 procenta. To představuje jejich nejvýraznější propad od loňského 12. března, kdy je stahovala dolů rapidně propukající pandemie onemocnění covid-19, která sever Itálie ve své první vlně zasáhla obzvláště těžce.
img

Povinných pět týdnů dovolené je ekonomický nesmysl, může vést k růstu nezaměstnanosti. Ať si firmy samy určují, kolik týdnů dovolené vypíší

21.04.2021 Poslanci se dnes zabývají návrhem komunistů, aby zaměstnavatelé v ČR poskytovali svým zaměstnancům povinně pět týdnů dovolené. Komunisté chtějí ještě před volbami pořádně zabodovat u voličů. Kvůli návrhu svolali mimořádnou schůzi Sněmovny.
img

10 důvodů, proč si Češi rekordně berou hypotéky

21.04.2021 Češi doslova šílí po hypotékách. V březnu proto banky v ČR poskytly hypotéky za naprosto rekordních 44,7 miliardy korun. To je o skoro 50 procent více, než kolik činil dosavadní rekord. Ten z letošního února, kdy banky „udaly“ hypotéky za 29,9 miliardy korun.
img

Nové „covidové“ programy, včetně kompenzačního bonusu za 1000 korun, jsou fiaskem. Podnikatelé na ně nedosáhnou, navíc programy trestají jejich akceschopnost a flexibilitu

19.04.2021 Podnikatelé mohou od těchto chvil, přesněji od dnešní deváté hodiny ranní, žádat o podporu v rámci programu COVID Nepokryté náklady. Nárok na dotaci mají ti z nich, kteří za leden až březen zaznamenali propad tržeb alespoň o 50 procent ve srovnání se stejným obdobím loňského nebo předloňského roku.
img

Česko bude během tří lety ekonomicky výkonnější než Japonsko, prognózuje Mezinárodní měnový fond

18.04.2021 Už v roce 2024 by Česká republika měla být ekonomicky výkonnější než Japonsko. Vyplývá to z nejnovější, dubnové prognózy Mezinárodního měnového fondu. MMF počítá s tím, že za tři roky bude Česko vykazovat hrubý domácí produkt přepočtený ne jednoho obyvatele v paritě kupní síly měny celkem bezmála 44 389 dolarů. Japonsko v té době bude vykazovat hodnotu téhož ukazatele čítající jen necelých 43 912 dolarů (viz graf níže).
img

Podezření ze zapojení Ruska do výbuchu ve Vrběticích patrně zhorší i ekonomické vztahy Česka s ním. Loni poprvé mělo Česko kladnou bilanci obchodu s Ruskem

18.04.2021 V souvislosti s důvodným podezřením ze zapojení příslušníků ruské tajné služby do výbuchu skladu munice ve Vrběticích, k němuž došlo před sedmi lety, lze očekávat zhoršení nejen politických, ale také ekonomických vztahů ČR a Ruska. Míra dalšího zhoršení ekonomických vztahů však bude tlumena tím, že ČR je závislá na ruském dovozu ekonomicky prakticky nezbytných surovin ropy a zemního plynu.
img

Druhá a třetí vlna pandemie bere práci citelně rychleji ženám než mužům, hloubí příkopy napříč společností

17.04.2021 Pandemie, zejména její druhá a probíhající třetí vlna, dopadá hůře ne ženy než na muže. Hloubí ovšem příkopy nerovnosti napříč celou českou společností.
img

Princ Philip a peníze: 16 Čechů je bohatších než britská královna, která byla 16krát bohatší než princ Philip. Každého Brita stojí královská rodina v přepočtu ani ne 20 korun ročně

16.04.2021 Hovořil-li zesnulý princ Philip o financích, srdce veřejnosti si v řadě případů tak úplně nezískal. V roce 1969 jej například v pořadu americké televize NBC Meet the Press konfrontovali s dobovou zprávou britského tisku, dle níž náklady královské rodiny představují 1,1 milionu dolarů ročně. (Z důvodu inflačního vývoje taková suma dnes odpovídá 7,9 milionu dolarů, což je v přepočtu zhruba 171 milionů korun.) Při dotazu, zda tak vysoké náklady nevytváří pnutí v královském rozpočtu, princ souhlasně přikývl, přičemž pnutí dokumentoval tím, že jeho choť, královna Alžběta II., už musela prodat svoji menší jachtu. Britská veřejnost se tehdy tak úplně neztotožnila s princovým pohledem, že zrovna prodej jachty ilustruje opravdové finanční těžkosti.
img

České domácnosti v době pandemie platí za elektřinu suverénně nejvíce v celé Evropě. O 37 procent více než domácnosti v Německu

16.04.2021 Obyvatelé České republiky platí v době pandemie suverénně nejvyšší cenu za elektřinu v celé Evropě. Vyplývá to z nových mezinárodně srovnatelných údajů Eurostatu. České domácnosti, které spotřebovávají 1000 až 2500 kilowatthodin elektřiny ročně, platily loni průměrně 4,66 koruny za kilowatthodinu. Po přepočtu dle parity kupní síly měny, který umožňuje mezinárodní srovnání, jde o suverénně nejvyšší cenu v celé Evropě. Jedná se o skoro pětinu vyšší cenu, než jaké čelí po přepočtu dle parity kupní síly měny domácnosti v zemi s druhou nejvyšší cenou elektřiny v EU.
img

Benzín a nafta v příštím týdnu zlevní. Japonští politici poprvé připouštějí možnost zrušení i letošní olympiády

15.04.2021 Ceny pohonných hmot se drží na nejvyšších úrovních od loňského března. Benzin v uplynulém týdnu dál zdražil, nafta nepatrně zlevnila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 31,45 koruny, před týdnem byl o 11 haléřů levnější. Nafta zlevnila o dva haléře, za litr teď řidiči dají průměrně 29,55 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Ministerstvo financí ve své nové prognóze přiznává, že zrušení superhrubé mzdy se letos moc neprojeví

14.04.2021 Ministerstvo financí zlepšilo výhled vývoje tuzemské ekonomiky v letošním a příštím roce. Letos české hospodářství vzroste podle nové, dnes zveřejněné prognózy o 3,1 procenta, stejně jako podle prognózy lednové. Ovšem v roce příštím by si mělo polepšit o 3,7 procenta, zatímco podle lednové prognózy to mělo být jen o 3,4 procenta.
img

Proč česká vláda platí (skoro) nejvyšší úrok v EU... Vyšší než Bulhaři, Řekové, Chorvati, Slováci...

14.04.2021 Česká vláda nyní čelí jednomu z nejvyšších úročení svého dluhu mezi všemi zeměmi EU. Za to, aby poskytli desetiletou půjčku, žádají mezinárodní investoři vyšší úrok už jen od vlády maďarské a rumunské (viz Obrázek 1 pod textem). V posledním zhruba měsíci se navíc Česko ocitá v historicky nebývalé situaci, kdy za svůj desetiletý dluh platí o více než dva procentní body než Slovensko (viz Obrázek 2 pod textem). Český desetiletý vládní dluh je tak úročen nejméně výhodně v porovnání s desetiletým dluhem slovenské vlády za celé období od rozdělení společné federace před skoro třiceti lety.
img

Britská vláda dává ruce pryč od záchrany majitele ostravských hutí, který je na pokraji krachu. Johnsonův kabinet označuje jeho finance za „velmi, velmi neprůhledné“

13.04.2021 Britská vláda dává ruce pryč od záchrany skupiny GFG Alliance Brita indického původu Sandžíva Gupty. Do jejího majetku patří také společnost Liberty Ostrava, tedy někdejší Nová huť (Klementa Gottwalda), později ArcelorMittal Ostrava. Ostravské hutě zaměstnávají přes šest tisíc lidí.
img

České domácnosti v době pandemie platí za elektřinu suverénně nejvíce v celé Evropě. O 37 procent více než domácnosti v Německu

13.04.2021 Obyvatelé České republiky platí v době pandemie suverénně nejvyšší cenu za elektřinu v celé Evropě. Vyplývá to z nových mezinárodně srovnatelných údajů Eurostatu. České domácnosti, které spotřebovávají 1000 až 2500 kilowatthodin elektřiny ročně, platily loni průměrně 4,66 koruny za kilowatthodinu. Po přepočtu dle parity kupní síly měny, který umožňuje mezinárodní srovnání, jde o suverénně nejvyšší cenu v celé Evropě. Jedná se o skoro pětinu vyšší cenu, než jaké čelí po přepočtu dle parity kupní síly měny domácnosti v zemi s druhou nejvyšší cenou elektřiny v EU.
img

Bitcoin se teď dostal na nový historický cenový rekord, vyjde až na 1,36 milionu korun. Zítra totiž vstupuje na burzu provozovatel největšího online tržiště s kryptoměnami v USA, Coinbase, což kryptoměny dále popularizuje

13.04.2021 Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny bitcoinu dnes dopoledne pokořila své historické maximum. Tohoto maxima dosáhla před přesně měsícem, 13. března, kdy se bitcoin prodával až za 61 742 dolarů. Aktuálně se bitcoin prodává za více než 62 tisíc dolarů za kus. V korunách jen cena bitcoinu za svým březnovým historickým rekordem jen o několik málo tisíc, když se kryptoměna dnes dopoledne prodávala až za více než 1 360 000 korun.
img

Růst cen pohonných hmot žene inflaci nad odhad České národní banky, koruna však i tak oslabuje. Zlevňují brambory, vepřové, plyn i elektřina

13.04.2021 Koruna v reakci na dnešní informaci Českého statistického úřadu o výši březnové inflace oslabila zpět nad úroveň 26,00 za euro. Inflace je totiž mírně slabší, než trh předpokládal. Analytici oslovení agenturou Bloomberg ve střední hodnotě svých odhadů počítali s inflací čítající 2,4 procenta. Ta ale nakonec v březnu dosáhla meziročního růstu jen ve výši 2,3 procenta. Mírnější inflace v očích trhu může poněkud oddálit první zvýšení základní úrokové sazby České národní banky po pandemii, což snižuje atraktivitu české měny. Žádné výraznější oslabení koruny ale z tohoto důvodu čekat nelze.
img

Zdražující byty i zelenina ženou Čechy do zahrádkářských kolonií. Ceny zahrádkářských chatek proto dramaticky rostou, některé stojí bez pozemku i milion korun

13.04.2021 Ceny chatek umístěných v zahrádkářských koloniích v ČR v poslední době dramaticky rostou. Stejně tak jejich roční podnájemné. Například v pražské kolonii Na Balkáně je aktuálně v nabídce zahrádkářská chata za takřka milion korun. Ještě před několika málo lety by přitom její cena byla násobně nižší. A zatímco podnájemné před deseti lety běžně činilo dva tisíce korun ročně, dnes představuje i více než dvakrát tolik, až pět tisíc korun.
img

Bitcoin atakuje cenový rekord, dnes vyšel i na 1,34 milionu korun. Pozítří totiž vstupuje na burzu provozovatel největšího online tržiště s kryptoměnami v USA, Coinbase, což kryptoměny dále popularizuje

12.04.2021 Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny bitcoinu se dnes dopoledne přiblížila ke svému historickému maximu. Tohoto maxima dosáhla před takřka měsícem, 13. března, kdy se bitcoin prodával až za 61 742 dolarů. Dnes se dostal až na cenu 61 229 dolarů za kus. V korunách zaostala cena bitcoinu za svým březnovým historickým rekordem jen o několik málo tisíc, když se dnes dopoledne prodávala až za více než 1 340 000 korun.
img

Česká vláda platí za svůj dluh nejvyšší úrok v porovnání s vládou slovenskou od rozdělení federace v roce 1993. V EU platí za dluh více než Češi už jenom Maďaři a Rumuni

11.04.2021 Česká vláda platí jeden z nejvyšších úroků z dluhu v celé EU. Úrok na desetileté půjčce vlády ČR činí nyní 1,94 procenta ročně. Vyšší úrok v celé EU už platí pouze vláda maďarská a vláda rumunská (viz tabulka níže).
img

Češi během roku pandemie nastřádali 230 miliard korun úspor, spořili více než čtyřikrát rychleji, než je běžné. Obchodníci budou mít po otevření obchodů „žně“

09.04.2021 Lidem v České republice v posledním roce rekordně narostly úspory. Vzhledem k tomu, že se v pondělí otevírá část dosud otevřených obchodů a provozoven, mohou jejich provozovatelé očekávat „žně“. Češi totiž začnou nastřádané peníze „pouštět“ do ekonomiky.
img

Státní komerční banka na přání komunistů je ekonomický nesmysl, smysl může mít jen banka rozvojová. Předpokládané citelné ztráty státní komerční banky by platili obyčejní lidé z daní

08.04.2021 Komunisté už delší dobu volají po zřízení státní komerční banky. S blížícími se volbami svůj tlak v této věci stupňují, hmatatelné kroky vedoucí k vytvoření banky představují jednu z podmínek jejich další tolerance současné vlády hnutí ANO a ČSSD. Předseda komunistů Vojtěch Filip nyní aktivněji než kdy jindy veřejně požaduje vznik „banky komerčního typu v rukou státu“. Podle Filipa je pro ekonomiku ČR „důležité, aby stát vytvořil banku, kterou může ovládat a která by tlačila konkurenčním způsobem na zahraniční vlastníky bank, kteří v České republice operují“.
img

Zahraniční obchod v únoru lehce zklamal, nepříznivě na něj dolehly zádrhely v dodávkách ze světa, brexit i silnější koruna

08.04.2021 Zahraniční obchod ČR se zbožím v únoru mírně zklamal. Přebytek dosáhl hodnoty 22,5 miliardy korun, avšak trh předpokládal přebytek 26,2 miliardy. Navzdory mírného zklamání jde o relativně dobrý výsledek, přebytek je meziročně vyšší o 2,2 miliardy.
img

Český průmysl padá více, než se čekalo. Stahuje jej propad autoprůmyslu, jenž nastává kvůli výpadkům v dodávkách ze světa

08.04.2021 Českému průmyslu se letos nedaří. Statistici revidovali lednový údaj, kdy podle nynějších dat průmyslová výroba oslabila meziročně o pět procent, tedy nejvíce od loňského srpna. Propad pokračoval v únoru, jak ukazují dnes zveřejněná čísla. Průmysl se meziročně propadl o 2,6 procenta.
img

Benzín i nafta stále zdražují. Růst cen však končí, trh se obává, že těžaři ropy jsou až příliš optimističtí

08.04.2021 Ceny pohonných hmot v uplynulém týdnu opět vzrostly, avšak už jen velmi mírně. Jejich letošní zdražování, které v březnu vykazovalo i nejrychlejší tempo za posledních více než deset let, prozatím končí. V příštím týdnu mohou řidiči v ČR očekávat jejich zlevnění, a to v rozsahu do deseti haléřů na litr. Benzín i nafta jsou nyní nejdražší od loňského března, když se prodávají za 31,34, resp. 29,57 koruny za litr.
img

Český stát poprvé v historii prodává bitcoin, aukce začala před malou chvílí. Stát nabízí kryptoměnu zhruba o 20 tisíc korun nad tržní cenou

07.04.2021 Český stát poprvé v historii prodává kryptoměnu bitcoin. Dnes v 15:00 zahajuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových aukci 0,42337268 jednotky bitcoinu (detail aukce viz zde). Aukce potrvá do zítřejší třetí hodiny odpolední.
img

Nezaměstnanost zůstává nízko, měla by i ve zbytku roku. Ministryně Maláčová by však mohla upustit od neprofesionální praxe zveřejňování míry nezaměstnanosti na svém twitteru

07.04.2021 Míra nezaměstnanosti v březnu klesla na 4,2 procenta, jak uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová na svém twitteru. Opakované zveřejňování takto zásadního, potenciálně kurzotvorného údaje „polooficiálně“, na twitterovém účtu ministryně, nesvědčí o nejvyšší možné míře profesionality resortu.
img

Otevírání obchodů se blíží, Češi v nich v nákupním boomu utratí až 200 miliard. Dosud své nákupy musely odkládat, tržby proto citelně klesají hlavně kamenným prodejcům, částečně nevratně

07.04.2021 Únorový propad maloobchodních tržeb v ČR byl nižší, než se čekalo. Meziročně se tržby propadly o 5,8 procenta neočištěně, po očištění dokonce jenom o rovná tři procenta. Analytici oslovení agenturou Bloomberg přitom ve střední hodnotě svých odhadů počítali s osmiprocentním poklesem neočištěných tržeb.
img

Spojené státy chystají novou obchodní válku, tentokrát tu proti daňovým rájům. Budou však ochotny jít i proti vojenským spojencům typu Irska?

06.04.2021 Snad z důvodu poklidu Velikonočního pondělí si česká média výrazněji nepovšimla slov americké ministryně financí Janet Yellenové. Ta oznámila záměr americké administrativy prosadit celosvětově závaznou spodní hranici podnikové daně. Pokud by se jí to podařilo, značí to malou revoluci ve světovém finančním pořádku. Spodní hranice podnikové daně, patrně výrazně nad nulovou úrovní, by totiž v takovém případě znamenala zánik daňových rájů, jak je dnes známe. Ve své podstatě tak včera Yellenová vyhlásila „obchodní válku“. Nikoli Číně jako předchozí Trumpova administrativa, ale právě daňovým rájům. Svým významem pro svět jde o plně srovnatelná válčení.
img

Mezinárodní měnový fond prognózuje nejrychlejší růst světové ekonomiky za minimálně 40 let, ohledně české ekonomiky je optimističtější než naše ministerstvo financí i než Česká národní banka

06.04.2021 Mezinárodní měnový fond ve své dnes zveřejněné prognóze předpokládá, česká ekonomika letos poroste o 4,2 procenta, v roce 2022 pak o 4,3 procenta. Přitom neočekává žádný výrazný nárůst míry nezaměstnanosti. Ta by v Česku měla letos dosáhnout průměrné úrovně 3,4 procenta, v příštím roce by pak měla klesnout na 3,2 procenta. Míra nezaměstnanosti v ČR by tak měla letos i příští rok zůstat nejníže nejen v EU, ale v celé Evropě. Měla by tedy zůstat níže než ve Švýcarsku, v Maďarsku, v Německu i než v Norsku, což jsou další evropské země s relativně velmi nízkou mírou nezaměstnanosti.
img

Utrácí se za jiné věci než covid, chátrají mosty, miliardy na digitalizaci nejsou vidět. Nejvyšší kontrolní úřad tepe vládu a stát, někde je však jeho kritika sporná

06.04.2021 Nejvyšší kontrolní úřad ve své výroční zprávě za rok 2020 nekompromisně účtuje se státem a vládou. Kritice podrobuje celou řadu oblastí státní správy, v některých aspektech je ale jeho kritika sporná.
img

Češi si v rekordní míře „zlevňují“ hypotéku. Přecházení ke konkurenci připravuje banky o miliardy, klientům se vyplatí nenechat si nic líbit

04.04.2021 V historicky nevídané míře si Češi v těchto dnech takzvaně „zlevňují“ hypotéku. Činí tak přechodem ke konkurenci, od banky k bance. Objem refinancovaných hypoték totiž raketově narůstá, jak zachycuje graf České národní banky níže. Podle nejnovějších údajů – únorových – překonal poprvé v historii měření měsíční objem hypotečního refinancování sumu sedmi miliard korun. Konkrétně dosáhl 7,4 miliardy korun. Ještě loni v únoru to přitom byly jen necelé tři miliardy.
img

Veřejný dluh ČR loni rostl nejdramatičtěji v historii země, přesto však pomaleji než v dalších zemích Visegrádu. Hrozí zhoršení ratingu a dluhová spirála

01.04.2021 Veřejný dluh ČR stoupl loni v poměru k hrubému domácímu produktu nejvýše od roku 2016, když podle dnes zveřejněných údajů ČSÚ dosáhl úrovně 38,1 procenta. Oproti roku 2019 tak narostl poměrně dramaticky, totiž z úrovně 30,2 procenta, tedy o bezmála osm procentních bodů. Jedná se o nejvýraznější meziroční nárůst dluhu v poměru k HDP v historii ČR. Nárůst odpovídající 7,9 procentního bodu předčí jak dosavadní rekordní nárůst z roku 2001, o 5,7 procentního bodu, tak i ten z roku 2009, kdy vrcholila světová finanční krize – tehdy nárůst odpovídal 5,3 procentního bodu.
img

Zdražování pohonných hmot ztrácí na síle, zablokovaný Suez českým řidičům pohonné hmoty nezdraží. V dubnu lze čekat zlevňování, a to kvůli pomalé vakcinaci zejména v EU

01.04.2021 Ceny pohonných hmot v Česku znovu vzrostly, ale už znatelně pomaleji než v minulých týdnech. Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil od minulé středy o deset haléřů na průměrných 31,27 Kč/l. Litr nafty se prodává v průměru za 29,55 koruny, což je o sedm haléřů více než před týdnem. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Biden napumpuje do ekonomiky USA další 2,25 bilionů dolarů, celkově přes pět bilionů. Hrozí citelná inflace

31.03.2021 Americký prezident Joe Biden překvapuje razancí své fiskálně-expanzivní politiky. Dnes v Pittsburghu představí nový balík rozpočtových opatření, v objemu 2,25 bilionu dolarů. Balík sestává zejména z infrastrukturních výdajů, které podle americké administrativy mají být nerozsáhlejší od doby těch souvisejících s vesmírným programem 60. let a s programem mezistátní dálniční sítě 50. let.
img

Nemovitosti v ČR budou nejspíše dále trendově zdražovat. Pokud se však dostaví výraznější inflace, vývoj je nejednoznačný

31.03.2021 Trh s nemovitostmi v ČR zůstává jako celek nečekaně odolný vůči dopadům probíhající koronavirové situace. Ceny nemovitostí v souhrnu dále rostly i v roce 2020 a v růstu pokračují i letos. Cenový pokles zaznamenaly jen jisté segmenty trhu s nájemním bydlením. Kvůli odlivu poptávky zahraničních turistů po krátkodobých pronájmech zejména klesla loni cena nájmů v historickém jádru Prahy.
img

Další osud tisíců zaměstnanců ostravských hutí má teď v rukou britská vláda. Majitel hutí ji žádá o záchranné peníze 5,2 miliardy korun

28.03.2021 Tonoucí ocelářské a hliníkárenské impérium Sandžíva Gupty, do nějž patří i ostravské hutě, se snaží chytit pomyslného stébla. Skupina GFG Alliance, která zastřešuje i Liberty Ostrava, podle včerejších večerních informací televize Sky News požádala britskou vládu premiéra Borise Johnsona o zajištění nouzového financování v objemu 170 milionů liber, což odpovídá zhruba 5,2 miliardy korun.
img

Záchranný úvěr Smartwings je principálně správný, ilustruje však úskalí státní pandemické pomoci ekonomice a riziko její „zombiefikace“

26.03.2021 Takřka dvoumiliardový záchranný úvěr dopravci Smartwings ilustruje úskalí stání pomoci v době pandemie. Za společnou půjčku čtyř bank, které skupinu Smartwings úvěrují dlouhodoběji, se z 80 procent zaručí stát. Takže když dopravce nebude schopný úvěr v příštích letech splácet, bankám drtivou většinu dlužné částky uhradí místo něj daňový poplatník. Úvěrující banky si tak pomohly: zatímco dosud jejich úvěry Smartwings nebyly takto zajištěny daňovým poplatníkem, nyní jsou.
img

Blokace Suezu potrvá déle, než se čekalo, Čechům může zdražit kávu i benzín. Každá další hodina blokace stojí devět miliard korun

26.03.2021 Vyproštění obřího kontejnerového plavidla, které po najetí na mělčinu již čtvrtým dnem blokuje Suezský průplav, si vyžádá minimálně dalších pět dní. Podle agentury Bloomberg to uvádějí zdroje obeznámené se situací. To znamená, že 400 metrů dlouhá a 220 tisíc tun vážící loď bude v úzkém hrdle průplavu zaklíněná alespoň do středy. Ztěžuje se tak přeprava například energetických surovin či zemědělské produkce.
img

Zablokovaný Suez může dále zdražit pohonné hmoty v ČR, ty letí vzhůru i tak

25.03.2021 Ceny pohonných hmot letí vzhůru. V polovině března například benzín Natural 95 zdražoval tempem přes 80 haléřů na litr za jediný týden. Takto citelně jeho cena naposledy rostla v prosinci 2010. V uplynulém týdnu sice zdražování zmírnilo, nicméně i tak benzín podražil o dalších 38 haléřů na cenu 31,17 koruny za litr. Nafta je dražší o 26 haléřů než před sedmi dny, když stojí 29,48 koruny. Jak benzín, tak nafta jsou tedy nyní nejdražší za poslední více než rok. Důvodem je hlavně růst cen ropy na světových trzích. Ta nejnověji zdražuje kvůli situaci v Suezském průplavu, jejž za písečné bouře najetím na mělčinu zablokoval obří tchaj-wanský supertanker.
img

Centrální banka může trvale ulevovat vládě od dluhu i v ČR, dnes totiž prošla novela zákona o ČNB. Je to dobře, ekonomika s národní měnou vyžaduje silnou národní banku

24.03.2021 Přelomovou povahu některých dějů leckdy odhalí až časový odstup. Dějiny. Až se budou psát dějiny českého centrálního bankovnictví, nepochybným milníkem bude dnešek. Ode dneška se Česká národní banka (ČNB) trvale řadí mezi centrální banky, jež mohou takzvaně kvantitativně uvolňovat. Tedy tisknout a vytvářet nové peníze, aby za ně bez výraznějšího omezení nakupovaly vládní dluh. Poslanecká sněmovna totiž dnes dopoledne schválila příslušnou novelu zákona o ČNB.
img

Češi letos kvůli pandemii utratí za velikonoční cukrovinky o skoro 200 milionů korun méně, obchodníci musí s cenou dolů. Naopak masivně porostou prodeje piva

24.03.2021 Lidé v Česku prožijí podruhé Velikonoce v lockdownu. Jejich nákupní chování se proto bude podobat tomu loňskému, přičemž se zároveň bude lišit od toho z doby před pandemií. V praxi to znamená, že s nižšími tržbami, než na jaké byli před pandemií zvyklí, musí počítat například výrobci a prodejci cukrovinek či vína. Naopak výrobci a prodejci piva, zeleniny nebo masa se dočkají tržeb vyšších.
img

Babišův apel k ČNB je nešťastný, trh však dnes nechává chladným. Centrální banka je ve skutečnosti ztrátová, zisk je spíše výjimkou potvrzující pravidlo

23.03.2021 Trh dnes výrazněji nereaguje na včerejší večerní slova premiéra Andreje Babiše, který nezvykle apeloval na Českou národní banku, aby zatím nezvyšovala základní úrokové sazby. Měnoví obchodníci i po premiérově prohlášení stále sázejí na to, že ČNB zvýší základní sazbu čtyřikrát během nadcházejícího půldruhého roku. Očekávání tak citelného nárůstu základních úroků během období osmnácti měsíců měli naposledy před takřka deseti lety, v červnu 2011.
img

Střídaní času je zabijácké. Kvůli úspoře 50 haléřů z 60 tisíc korun kvůli němu v ČR každoročně umírají desítky lidí, více než kolik zemře kvůli klíšťatům

23.03.2021 O nadcházejícím víkendu se opět odehraje změna času, jež měla být poslední. Měla. Evropští poslanci už před dvěma lety podpořili plán na zrušení povinného střídání standardního a letního času právě v roce letošním. Jenže kvůli pandemii koronaviru se rušení střídání času odkládá.
img

Turecká lira se dnes prudce propadá, zemi hrozí měnová krize. Čechům to výrazně zlevní dovolenou v Turecku

22.03.2021 Turecká měna a tamní akciové a dluhopisové trhy se dnes prudce propadají. Důvodem je zásah prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, který o víkendu odvolal šéfa centrální banky Naciho Agbala. Místo něj dosadil Sahapa Kavcioglua, univerzitního profesora Marmarské univerzity, ovšem také sloupkaře provládního listu Yeni Safak.
img

Smrtící rok 2020: v Česku zemřelo nejvíce lidí v historii země. Česká republika vymírala nejrychleji za uplynulé čtvrtstoletí, právě kvůli rekordnímu počtu úmrtí

22.03.2021 Loňský rok se do dějin novodobé České republiky zapíše temně. Zemřelo totiž nejvíce lidí v její historii, píšící se od roku 1993. Počet zemřelých činil v roce 2020 celkem 129,3 tisíce osob. Meziročně zamřelo o patnáct procent lidí více. Zvláště závažná byla nadúmrtnost na přelomu měsíců října a listopadu 2020, ovšem negativně se do statistiky úmrtnosti zapsalo celé loňské poslední čtvrtletí. Důvodem je pochopitelně podzimní vlna pandemie onemocnění covid-19.
img

Pandemická krize dopade i na důchodce, penze porostou výrazně pomaluji. Může za to i zrušení superhrubé mzdy

21.03.2021 Pandemie v příštím roce zřejmě dopadne i na starobní důchodce. Dočkají se totiž výrazně slabšího růstu důchodu, než jakého se dočkávali po čtyři léta, v období 2018 až 2021. V porovnání s nárůstem z let 2019 až 2021 by měl být nárůst příští rok jen ani ne poloviční, jak zachycuje tabulka níže.
img

Vládní dluh ČR je vůči dluhu vlády řecké úročen nejhůře za posledních 16 let. Vláda by měla přijít s plánem konsolidace, navázat nyní také na Kalouskův odkaz

21.03.2021 Úrok na českém desetiletém vládním dluhu v tomto týdnu poprvé od května 2019 překonal hladinu dvou procent. Tuzemské vládě se tak zvyšují náklady financování, což představuje vzhledem k enormně rostoucímu veřejnému zadlužení ČR stále závažnější výzvu. Je třeba, aby ministerstvo financí předložilo plán konsolidace veřejných financí, tedy toho, jak je po enormním nárůstu zadlužení dostane na udržitelnou dráhu dalšího vývoje. Vláda by nyní měla navázat na odkaz někdejšího ministra financí Miroslava Kalouska, který obezřetnou fiskální politikou při minulé krizi a tvorbou rezerv pomohl připravit půdu letům prosperity 2014 až 2019.
img

Majitel ostravských hutí je na pokraji krachu, britská vláda už má plán jeho nouzového znárodnění, uvádějí Financial Times. Pro Babišovu vládu jde o další bolehlav

21.03.2021 Britská vláda pracuje na plánu záchrany společnosti Liberty Steel, majitele ostravských hutí. Na pokraji zhroucení se totiž ocitá skupina GFG Alliance Brita indického původu Sandžíva Gupty. Do této skupiny, která zastřešuje jeho ocelářský, hliníkárenský a energetický byznys, spadá právě i Liberty Steel, a tedy rovněž ostravské hutě.
img

Pětina Čechů si nemůže finančně dovolit ani týdenní dovolenou jednou ročně

19.03.2021 Týdenní dovolenou si v Česku nemůže finančně dovolit 18,7 procenta lidí. Vyplývá to z údajů, které za loňský rok nově zveřejnil Český statistický úřad. Na první poslech je pětina osob, co nemají ani na týdenní dovolenou, vysoké číslo. Ovšem příznivý je nepochybně alespoň trend. A také mezinárodní srovnání.
img

Další Babišův bolehlav: majitel ostravských hutí je na pokraji krachu, v Británii se mluví o nouzovém znárodnění

18.03.2021 Britská vláda by podle dnešních slov Eda Millibanda, exministra a někdejšího šéfa labouristické strany, měla zvážit nouzové znárodnění společnosti Liberty Steel. Do ní patří i ostravské hutě, tedy někdejší Nova huť (Klementa Gotwalda), později ArcelorMittal Ostrava. Majitel společnosti Liberty Steel, Brit indického původu Sandžív Gupta, bojuje o finanční přežití.
img

Benzín tento týden zdražuje nejrychleji od srpna 2012, na mohutná týdenní zdražování z „nultých let“, i o více než 3,50 Kč na litr, to však ani vzdáleně nestačí

18.03.2021 Cena benzínu v tomto týdnu rostla nejvýrazněji od srpna 2012. Týdenní nárůsty v tomto týdnu ve středu a předtím také v pondělí překonaly úroveň 80 haléřů na litr, když vykázaly hodnotu 81, resp. 83 haléřů (viz tabulka níže).
img

Ceny pohonných hmot letí nahoru. Pláčou hlavně řidiči benzínových vozů, naopak nafta je v ČR po snížení spotřební daně levnější než v Polsku, stejně drahá jako v Rumunsku

18.03.2021 Pohonné hmoty v ČR v uplynulém týdnu dramaticky zdražily. Benzín o 81 haléřů na cenu 30,79 koruny za litr, nafta o šedesátník na cenu 29,22 koruny za litr. Benzín je nyní nejdražší za více než jeden rok, nafta pak nejdražší za období skoro jednoho roku. Ceny pohonných hmot jsou v zásadě tam, kdy byly v době propuknutí pandemie loni v březnu.
img

Úrok českých desetiletých vládních dluhopisů přeskočil úroveň dvou procent. Tuzemské vládě strmě zdražuje financování

17.03.2021 Úrok na českém desetiletém vládním dluhu dnes poprvé od května 2019 překonal hladinu dvou procent. Tuzemské vládě se tak zvyšují náklady financování, což představuje vzhledem k enormně rostoucímu veřejnému zadlužení ČR stále závažnější výzvu.
img

Řecká dluhová krize dneškem definitivně končí, Atény po třinácti letech vydávají 30letý dluhopis. Řecko si nyní půjčuje za polovinu toho, zač Česko

17.03.2021 Řecká vláda si jde na trh půjčit si na třicet let. Poprvé od roku 2008 proto vydává svůj dluhopis s nejdelší dobou splatnosti. Představuje to symbolickou tečku za řeckou dluhovou krizí. Ta ekonomicky vrcholila v letech 2009 až 2012, politicky pak v roce 2015, kdy vážně hrozil takzvaný grexit, tedy vystoupení Řecka z eurozóny, ba dokonce z EU (právně není možné opustit eurozónu, jedinou možností, jak se vrátit k národní měně, je vystoupit z EU).
img

Češi berou hypotéční banky útokem, i díky zrušení superhrubé mzdy, ty tak poskytují rekordní objem hypoték v historii. Úroky půjdou nahoru, což nápor Čechů umocňuje

17.03.2021 Tuzemské banky se ocitají pod dosud nikdy nezaznamenaným náporem Čechů dychtících po hypotéce. Těží i z toho, že Češi se „cítí bohatší“ díky zrušené superhrubé mzdy a kvůli nemožnosti realizovat své výdaje v době pandmie jinde. V únoru tak banky poskytly největší měsíční objem hypoték v historii, a to za 29,9 miliardy korun. Letošní únor je tak první v historii ČR, kdy průměrný denní objem poskytnutých hypoték překročil jednu miliardu korun.
img

Na výsledky ČEZ reagují jeho akcie vlažně, navzdory příslibu vyšší dividendy. Státu letos ČEZ vyplatí nejspíše 15 miliard korun, svědčí mu probíhající i vyhlížené zdražování elektřiny

16.03.2021 Hospodářské výsledky energetické společnosti ČEZ za loňský rok i poslední loňské čtvrtletí naplnily, až mírně překonaly očekávání trhu. Hrubý provozní zisk společnosti za rok 2020 – EBITDA – činí 64,8 miliardy korun, zatímco analytici oslovení agenturou Bloomberg v konsensu předpokládali 64,3 miliardy. Očištěný čistý zisk odpovídá 22,8 miliardy korun, kdežto trh očekával 22,2 miliardy. Hrubý zisk za čtvrté čtvrtletí 2020 představuje 13,9 miliardy, zatímco trh počítal s 13,5 miliardy.
img

Vláda Čechům snížila daně, ti ale neutrácejí. Peníze hromadí na účtech i v obavě ze zdražování, třeba elektřiny, zatímco Česká národní banka vyhlíží nákupní mánii po odeznění pandemie

15.03.2021 Lednový lockdown odradil Čechy od utrácení ještě více, než se čekalo. Tržby v maloobchodě poklesly meziročně o devět procent, což je historicky druhý nejvýraznější pokles. Výrazněji se propadly už jen loni v dubnu, kdy vrcholil jarní lockdown roku 2020. Stejně jako tehdy i nyní v lednu byla důvodem dramatického propadu tržeb uzavírka podstatné části tuzemského maloobchodu a služeb, jež nastala po rozvolnění ze sklonku loňska. Češi omezili své výdaje výrazněji, než se čekalo, neboť analytici oslovení agenturou Bloomberg předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů propad čítající 5,8 procenta. Své výdaje omezili nejvíce za oděvy a obuv, za které utratili o 74,1 procenta méně než loni. Klesaly ale výdaje také za domácí potřeby, kosmetiku, počítače, mobily i elektroniku či za lékárenské zboží.
img

Praha bohatne mnohem rychleji než Bratislava, rozdíl je teď nejvyšší v tomto tisíciletí. Česká metropole je díky brexitu třetím nejbohatším místem EU

14.03.2021 Praha je třetím nejbohatším regionem Evropské unie. Vyplývá to z nejnovějších údajů Eurostatu, které úřad zveřejnil. Hrubý domácí produkt na obyvatele vyjádřený ve standardu kupní síly, který umožňuje mezinárodní srovnání, činil v české metropoli v roce 2019 celkem 205 procent průměru Evropské unie. Lépe už na tom bylo jen Lucembursko s 260 procenty průměru EU a jižní část Irska s 240 procenty. Praha se na třetím místě ocitá v oficiální statistice Eurostatu historicky poprvé, neboť ta už v důsledku loňského brexitu nezahrnuje oblast Londýna. Vnitřní část britské metropole se před brexitem pravidelně umisťovala před Prahou.
img

Biden pomohl bitcoinu k dalšímu rekordu. Kryptoměna prvně v historii atakuje metu 60 tisíc dolarů za kus, v korunách vyjde na více než 1,3 milionu

14.03.2021 Bitcoin, nejstarší a nejrozšířenější světová kryptoměna, dnes překonal svůj dosavadní cenový rekord. Prodává se nyní za více než 59 500 dolarů za kus. Dosavadní rekord, dosažený letos 21. února, přitom činil zhruba 59 350 dolarů. Rekordní cenu má bitcoin také v korunách. Poprvé se dnes prodává za více než 1,3 milionu korun. Na to, aby se člověk mohl počítat mezi korunové milionáře, tedy dnes už postačí to, když jeho majetek sestává výhradně jen ze zhruba 0,75 bitcoinu.
img

Po pandemii Čechy zachvátí nevídaná nákupní mánie, utratí až 200 miliard korun, odhaduje centrální banka. Hrozí tedy také silná inflace

14.03.2021 Češi už rok, od propuknutí pandemie a uzavření ekonomiky, hromadí na svých účtech velké peníze. Střední třída v ČR má podle odhadu České národní banky nyní v úsporách o zhruba o 120 miliard korun více, než by měla za situace bez covidové pandemie.
img

Je jen otázkou času, kdy čeští politici umožní České národní bance kvantitativní uvolňování trvale. Je v jejich zájmu, provozují jej Polsko, Maďarsko či Rumunsko a je to v dnešním světě bohužel nutnost

12.03.2021 Poslanecká sněmovna dnes projednává zavedení trvalé možnosti provádění takzvaného kvantitativního uvolňování Českou národní bankou. Pokud by příslušný návrh prošel, měla by ČNB tuto možnost i za horizontem letošního roku. Dosud totiž jí disponuje pouze dočasně, právě do konce letošního roku, a to na základě nouzového kroku z loňského jara, z doby vrcholící koronavirové krize.
img

V době pandemie se staví o desetinu méně bytů, bydlení proto výhledově dále zdraží

12.03.2021 Pandemická situace výrazně snížila objem nové bytové výstavby. Počet zahájených bytů klesl v období od loňského února do letošního ledna meziročně o 10,1 procenta.
img

Průmysl letos dopadá nejhůře za poslední měsíce. Škodí mu výpadky v dodávkách z Asie, brexit, posílení koruny i hrozba pandemické uzavírky

12.03.2021 Tuzemská průmyslová výroba se v lednu v neočištěném vyjádření propadla nejvýrazněji od loňského srpna. Meziroční pokles čítající 4,4 procenta je ještě horší, než se čekalo. Trh ve střední hodnotě odhadů analytiků oslovených agenturou Bloomberg předpokládal pokles o 4,3 procenta.
img

Benzín stojí po roce opět 30 korun za litr, za týden zdražil o více než padesátník. Pohonné hmoty budou citelně zdražovat i nadále

11.03.2021 Cena ropy pokračuje ve své letošní jízdě vzhůru a pohonné hmoty v Česku proto dále citelně zdražují. Průměrná cena benzínu Natural 95 poprvé za takřka rok atakuje cenu 30 korun za litr. V průměru totiž podle nejnovějších – včerejších – údajů vyšel litr benzínu na 29,98 koruny za litr. Vzhledem k cenové dynamice posledních dní lze předpokládat, že právě dnes již průměrná cena benzínu hranici 30 korun za litr překoná. Poprvé od loňského 18. března. Zdražuje také nafta, byť z důvodu letošního snížení spotřební daně z ní pomaleji než benzín. Litr nafty vyjde na 28,62 korun, což je její nejvyšší cena od loňského 24. března.
img

Americký Kongres právě teď schválil Bidenův obří balík rozpočtových opatření, hrozí citelná inflace. I proto by to mělo zajímat třeba i Česko a českou vládu

10.03.2021 V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát něčeho, na co už takřka zapomněl: obří inflace. A strach by měla mít i česká vláda.
img

Elon Musk během včerejška zbohatl o 550 miliard korun, o třetinu českého rozpočtu. Historie ale naznačuje, že může jít o předzvěst hlubokého pádu Tesly

10.03.2021 Elon Musk, zakladatel, šéf a hlavní akcionář automobilky Tesla, včera zbohatl během jediného dne o 25,1 miliardy dolarů, v přepočtu o zhruba 550 miliard korun. Taková suma odpovídá zhruba třetině plánovaných výdajů letošního státního rozpočtu České republiky. Musk včera bohatl průměrně tempem 23 miliard korun každou jednu hodinu, a to díky enormnímu nárůstu tržní kapitalizace Tesly. Ta během dne narostla o 107 miliard dolarů. Zřejmě žádný jednotlivec v moderních dějinách ještě nebohatl tak závratným tempem jako právě včera Musk.
img

Ceny v Česku rostou nejpomaleji od roku 2018, mohou však opět vystřelit

10.03.2021 Růst cen v Česku zvolňuje. V únoru vykázala inflace své nejpomalejší meziroční tempo od roku 2018. Činila 2,1 procenta. Trh ve střední hodnotě odhadů analytiků oslovených agenturou Bloomberg očekával setrvání míry inflace na lednové úrovni 2,2 procenta. Česká národní banka však ve své aktuální prognóze předpokládá pro únor inflaci dokonce výrazně nižší, na úrovni 1,7 procenta.
img

Home office stojí pracujícího Čecha průměrně skoro 1400 korun měsíčně. Na dojíždění ušetří jen část pracovníků

09.03.2021 V současné době se intenzivně diskutuje větší zapojení Čechů do home officu, tedy do práce z domova. V Česku může být na práci z domova převedena zhruba třetina všech pracovních míst, z tohoto počtu je však home office nyní uplatněn jen zhruba na polovině. Existuje tedy značná rezerva pro přechod dalších pracovníků na práci z domova, což by snížilo celkovou mobilitu obyvatelstva, a přispělo tak ke stlačení intenzity šíření nákazy onemocněním covid-19.
img

Zahraniční obchod v lednu zklamal, nepříznivě na něj dolehly zádrhely v subdodávkách z Asie, brexit i silnější koruna

09.03.2021 Zahraniční obchod ČR se zbožím v lednu mírně zklamal. Přebytek byl sice meziročně o 7,3 miliardy korun vyšší, když dosáhl hodnoty 24,6 miliardy korun, avšak trh předpokládal přebytek nad úrovní třiceti miliard korun.
img

Češi v průměru berou už skoro 40 tisíc, růst mezd loni ve čtvrtém čtvrtletí „vyrazil dech“. Propouštění jsou hlavně pracovníci s nízkým příjmem

08.03.2021 Průměrná mzda se loni ve čtvrtém čtvrtletí poprvé v historii České republiky přiblížila k úrovni 40 tisíc korun. Dosáhla úrovně 38 525 korun. Její meziroční nárůst, v porovnání s posledním čtvrtletím roku 2019, výrazně překonal očekávání analytiků. Ti, které oslovila agentura Bloomberg, předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů reálný růst mezd o jedno procento. Ve skutečnosti si mzdy polepšily o 3,8 procenta. To znamená, že průměrná mzda byla ve čtvrtém čtvrtletí 2020 o zhruba 2000 korun vyšší, než experti předpokládali. To ilustruje značnou míru nejistoty, kterou jsou z důvodu pandemické situace odhady makroekonomických veličin zatíženy. Nutno však doplnit, že na průměrnou mzdu dosáhne pouze přibližně třetina pracovníků, zatímco zbylé dvě třetiny mají mzdu nižší.
img

Ropa dnes po útoku v Saúdské Arábii prudce zdražuje, citelně poroste i cena pohonných hmot v ČR

08.03.2021 Ropa Brent, jejíž cena je určující pro cenu pohonných hmot v ČR, při zahájení dnešního obchodování vyskočila nad úroveň 70 dolarů za barel, na své čtrnáctiměsíční maximum. Barel se prodával až za 71,16 dolaru. Stalo se tak v důsledku dronového útoku na ropný zásobník v přístavu Ras Tanura, jenž je jeden z největších svého druhu na světě.
img

Země s ženami v politice často zvládají covid lépe, v Česku je jich ale skoro nejméně v EU. Ani s ženami v managementu to v ČR není žádná sláva

07.03.2021 Ženy obsazují v EU přesně třetinu křesel v jednotlivých národních parlamentech členských zemí. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Eurostat. V manažerských pozicích firem a podniků pak obsazují 34 míst.
img

Vláda chystá nový covidový program pro podnikatele, konečně by měl vycházet z propadu tržeb. Kompenzace však znevýhodní ty podnikatele, co s pandemií důmyslně bojují

07.03.2021 Vláda chystá nový kompenzační program pro podnikatele - jak firmy, tak OSVČ. Má se jmenovat Covid Nepokryté náklady. Dosáhnou na něj ti podnikatelé, jejichž obrat v době pandemie poklesl o 40 a více procent v porovnání se stejným obdobím posledního předpandemického roku, tedy 2019.
img

Ropa je nejdražší od zabití Sulejmáního, čeští řidiči se musí připravit na citelné zdražení benzínu i nafty. Inflační tlaky tak dále zesílí, což je starostí pro ČNB i vládu

05.03.2021 Ceny ropy typu Brent letí vzhůru. Dnes ráno středoevropského času atakovala úroveň 68 dolarů za barel. Důvodem je výsledek včerejšího jednání kartelu OPEC a jeho spojenců v čele s Ruskem. Čeští řidiči se musí připravit na další výrazné zdražování benzínu i nafty.
img

Eurostat: Praha je třetím nejbohatším regionem Evropské unie

04.03.2021 Praha je třetím nejbohatším regionem Evropské unie. Vyplývá to z nejnovějších údajů Eurostatu, které úřad zveřejnil včera. Hrubý domácí produkt na obyvatele vyjádřený ve standardu kupní síly, který umožňuje mezinárodní srovnání, činil v české metropoli v roce 2019 celkem 205 procent průměru Evropské unie. Lépe už na tom bylo jen Lucembursko s 260 procenty průměru EU a jižní část Irska s 240 procenty.
img

Pohonné hmoty prudce zdražují, svět se totiž boji, že ropy bude málo. Moskva tlačí na zvýšení těžby, Rijád je zdrženlivější

04.03.2021 Pohonné hmoty v ČR v minulém týdnu prudce zrychlily tempo svého zdražování. Zároveň se dále rozevírají cenové nůžky mezi benzínem a naftou. Řidiči vozů na benzínový pohon tak jsou v rostoucí míře znevýhodněni v porovnání s těmi, kteří svůj automobil napájejí motorovou naftou.
img

Doba ultralevných hypoték končí, jejich největší český poskytovatel chystá zdražení

03.03.2021 Od pondělí 8. března zdraží své hypotéky jejich největší poskytovatel v České republice, skupina ČSOB. Symbolicky tím končí takřka roční období zlevňování hypoték. Češi se teď musí připravit na jejich zdražování, které může trvat i léta. Zejména, pokud se v nadcházející době projeví inflace citelně, půjdou poměrně rychle nahoru také úrokové sazby, včetně těch hypotečních. Forwardoví obchodníci nyní sázejí na to, že Česká národní banka zvýší svoji základní sazbu hned čtyřikrát během následujícího půldruhého roku. Takový vývoj by se projevil také právě znatelným zdražením hypoték.
img

Ještě horší, než se čekalo: únorové hospodaření vlády dopadá nejhůře v historii, Maláčová přitom žádá vyšší nemocenskou. Schodek bude letos zřejmě hlubší než loni, hlubší než 400 miliard

01.03.2021 Únorové plnění státního rozpočtu vykazuje schodek 86,1 miliardy korun a je tedy ještě horší, než se čekalo. Jedná se o nejhorší únorový výsledek v historii ČR. Dosud byl nejhorším únorovým výsledkem ten loňský, ještě předpandemický, kdy schodek činil 27,4 miliardy korun. Třetím nejhorším únorovým výsledkem je ten z roku 2011, kdy deficit po dvou měsících roku činil 22,8 miliardy korun. Tehdy se tuzemské veřejné financi ovšem stále potýkaly s dopady globální finanční krize, resp. probíhající evropské dluhové krize.
img

Český průmysl zažívá vzmach, jako ten německý i světový. Když nyní vláda ten český vypne, svět tuzemskému průmyslu uteče, což způsobí nedozírné škody

01.03.2021 Výrobní podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu se letos v únoru citelně zlepšovaly, ačkoli ne až tak výrazně, jak se předpokládalo. Příslušný index společnosti Markit vykázal v únoru hodnotu 56,5 bodu. Tato hodnota zachycuje vývoj podmínek v průmyslu. Pokud je vyšší než padesát bodů, dochází z měsíce na měsíc ke zlepšení. Hodnota dosahuje více než padesáti bodů nepřetržitě od loňského září.
img

Nezavírejme průmysl, virus to úplně nezastaví, raději testujme

01.03.2021 Dynamika šíření nákazy onemocněním covid-19 rozhodně není příznivá a v příštích dnech se bude dále zhoršovat. Na pořadu dne tak jistě nepřetržitě bude otázka totálního ekonomického lockdownu, tj. zavření průmyslu a velkých firem.
img

Návrh předsedy Senátu Vystrčila nebezpečně podsouvá, že Češi nejsou solidární. Přitom už nyní nadmíru solidárně pomáhají pandemií poškozeným spoluobčanům, zaměstnancům i živnostníkům

01.03.2021 Předseda Senátu Miloš Vystrčil dnes vyzval ke sdílené solidaritě mez lidmi. V televizním vystoupení navrhl, aby část platu lidí, kteří pracují z domova, většinou úředníků, šla jiným.
img

Covidová opatření hloubí mezi Čechy propast. Zvýhodnění jsou obyvatelé měst či zaměstnanci placení z veřejných peněz

28.02.2021 Covidová krize, jejíž roční výročí vychází právě na nynější dny, stále více rozděluje českou společnost. Toto rozdělování tuzemské veřejnosti umocňují vládní opatření. Ta na jedné straně nahrávají například zaměstnancům placeným z veřejných rozpočtů či obyvatelům měst, na straně druhé znevýhodňují živnostníky, resp. OSVČ či obyvatele zejména malých obcí.
Související klíčová slova: Italský premiér Giuseppe Conte | Čekací doba | Protiinflační tlaky | Propad ekonomiky | Zpomalení čínské ekonomiky | Růst čínských akcií | Růst v eurozóně | Objem pomoci státu | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Dluh vlád | Fond obnovy EU | Obchodování s emisními povolenkami | Výnosy dluhopisů | Zonky | Války | Snižování stavů | Opětovný pokles | Daně z nemovitosti | Spuštění fondu | Klíčový ukazatel | Vývoj | Státní dluhopis | Češi | Podstoupení rizika | Allianz | Zveřejněné údaje | Ceny zeleniny a ovoce | Bezdůvodné vrácení zboží | Německé potraviny | Zelený balíček | Bonus za očkování | Globální růst | Hospodářské dějiny | Ceny bytů | Vládní pomoc | Česká ekonomika letos | Veřejné emise akcií | Ministerstvo financí (MF) | Hospodaření firmy | Akcie Royal Mail | Zdražovat | DPH | Burzovní operátor | EUR | Klíčové problémy | Spotřebitelské výdaje | Nové studie | Přijmout euro | Paul Krugman | Pandemická krize | Spotřební koš | Levné peníze | Bydlení v ČR | Václav Klaus | O2 eKasa | Automobilový sektor | JP Morgan Chase | Žebříček nejbohatších | Výkyvy | Itálie | Eurodluhová unie | Stoxx | Stavební produkce | Daň z nabytí nemovitosti | Epidemická situace | Texas | Akcie firmy | Dolar zpevňuje | Daňové povinnosti | Rozpočet EU | Očekávání | Vyhlášení nouzového stavu | Finanční injekce | Zdražující bydlení | Cena žlutého kovu | Evropské centrální banky | Daňové ráje | Poslanci | Státy eurozóny | T-Mobile | Nikl | EU Tax Observatory | Finanční úřad | Sankce EU proti Rusku | Produkční ceny | České hospodářství | Výpadek příjmů | Světové ceny potravin | Brand Finance | Odhad letošní sklizně | Alternativní investice | Londýnské burzy | Stavebnictví v březnu | Zasedání ČNB | Základní příjem | Veřejné finance | Schodek státního rozpočtu | USAID | Odvetná cla | Ark | Ruské invaze na Ukrajinu | Průměrná sazba hypoték | Ceny v českém průmyslu | Na volné noze | Čeští ekonomové | Trh práce | Evropská komise | Klienti Sberbank CZ | Pro investory | Plynovod Nord Stream 2 | Průmyslové podniky | Oživení ekonomiky | iShares | Tvrdá měna | Swiss | Investice | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | Stravenkové firmy | Geopolitické riziko | Potenciál | Zahraniční obchod ČR | TPCA | Diverzifikace | Míra nezaměstnanosti v ČR | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Lednová inflace | Dopad na akcie | Ekonomické dopady koronaviru | Česká měna dnes | Dluh státu | Hluboká recese | Škoda Auto | Dubajská burza | Index NASDAQ 100 | Miliony dolarů | Investiční svět | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Navýšení důchodů | Islandská centrální banka | ČNB Jiří Rusnok | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Intervence | Výkon ekonomiky | E.ON | Slabá koruna | BrandZ | Odklad splátek | Ark Investment | Experti | Rekord | Nižší sazby | Přeshraniční platby | Raiffeisenbank | Zpevňování koruny | Nižší daně | Evropské záležitosti | Biotechnologické akcie | Bitcoiny | Madrid | Návrh zákona | Země skupiny G20 | Evropské měny | Hnojiva | Creditas | Objem ropy | Společnost Apple | Výhled poptávky | Asijské trhy | ČMZRB | Český statistický úřad | Impuls | Bruegel | General Electric | Nálada v průmyslu | Administrativa prezidenta | Prezident Salvadoru | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Český průmysl | Cena bitcoinu | Akcie společnosti | Solidarita | Tuzemské hospodářství | Francouzský dluh | Anomálie na trhu | Důvěra v ekonomiku | Aktuální vývoj | Cena pšenice | Italský dluh | Druhá největší ekonomika | Průměrné mzdy | Sankce EU | Cenné papíry | Čistý příjem | Petr Zahradník | Zboží z čínských e-shopů | Výnos | Elektromobily | Oxfam | Zahrnutí inflace | Soudní dvůr EU | Ocelářství | 100 miliard dolarů | Brent | Výše mezd | Měnový systém | Výkon průmyslu | Tisk peněz | IHNED | Delta | Dlužník | Vývoj na trzích | Převzetí Avastu | Vzdělávání | Šéf Fedu | Slabá poptávka | GFG Alliance Brita | Růst sazeb | Dopravci | Úroky na hypotékách | Cena emisních povolenek | Reddit | IDEA | Exploze v Bejrútu | Jiné měny | Pronájem nemovitosti | Import | Bankrot Řecka | Maloobchodní tržby v ČR | Akcie Facebooku | Centrální banky světa | KLDR | Státní dluh | Zamrazení rezerv ruské centrální banky | Hluboké recese | Babišův bonus | Turecká měna | Kontrakty | SUSHI | Strach | Jeden dolar | Ceny dřeva | Výsledky ČEZ | Eloktroauta | Covidová situace | Peníze z vrtulníku | Propad cen | Akciové investování | Akcionáři | Kancléřka Merkelová | Údaje o hrubém domácím produktu | The Economist | Online obchodování | Škoda | Praxe | Reálné ekonomiky | Platební neschopnosti | Labouristé | Kryptoměna Bitcoin | Cena Brentu | Pád měny | H&M | Premiér Mario Draghi | Vedení společnosti ČEZ | Roční zhodnocení | NICE | Nejvýraznější růst | Počet živě narozených | Posílení české měny | AI | Klienti Sberbank | Fórum v Davosu | Posilování dolaru | Očištěný čistý zisk | Německá společnost | STAN | O2 | Jaguar Land Rover | Tržní hodnota | Budoucnost | Peníze | Čas jsou peníze | Pandemie COVID-19 | Robert Habeck | Ukazatel | Suezský průplav | Hrubý provozní zisk | Kapitalizace Tesly | Posílení | Vagit Alekperov | Pokles sazeb hypoték | Hospodaření skupiny PPF | Nakupovat akcie | Předčasné splacení hypotéky | Elektronická evidence tržeb | Americká lehká ropa WTI | Nestlé | Rozhodnutí americké centrální banky | Obavy z inflace | Situace na světovém trhu | Prognóza | FTSE 100 | Evropské firmy | Služby | Dodávky ruského plynu | Zisky bank | Podnikatelé a firmy | Investovat | Pokles ceny ropy | Unie | Rekordní deficit | Předpověď | Čerpání peněz | Cena bitcoinu dnes | Paris Saint-Germain | Tuzemská ekonomika | Barel ropy | Ruská ropa | Hlubší schodek | Palladium | Americký Fed | NBC | Nová německá vláda | Státní subvence | Ropa WTI | Organizace SWIFT | Výsledek hospodaření | Boháči | Akcie společnosti Moderna | Bankovní rada ČNB | Šíření onemocnění | Provozní zisk společnosti | Měnová krize | Ekonomické dopady pandemie | Ekonomiky | Představitelé ČNB | Brexit | Zesílení inflačních tlaků | Evropské burzy | Valná hromada | Koaliční partneři | Pozornost investorů | Burzy | WallStreetBets | Hugo | Německý ministr hospodářství | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | Český trh práce | Americký prezident Joe Biden | Robinhood | Cestování | Broker | Prodeje aut | Posílení koruny | USD | Rijád | Pesimismus | Česká pošta | Export | Ceny Bitcoinu | Banka Goldman Sachs | Odškodné | Tornádo | Oberbank | Otřesy na finančních trzích | Britové | Hyperinflace | Česká kina | Posilování koruny | Trh s nemovitostmi | Gilead | Čeští centrální bankéři | Southwest Airlines | Americká média | Více peněz | Plány | Vládní opatření | Na burze | Manchester City | Šéf Bílého domu | Šok | ČSOB | Hongkong | Inflace v České republice | Italský premiér | Atraktivita zlata | Akcie Avastu | Zavedení eura | Trh s ropou | Zlevňování benzínu | Fialova vláda | Regulace | Home office | Katar | Polský podnik | Maďarsko | Třetí vlna | Makléři | Bridgewater | Garance | Noviny | Měnový fond | Exekuce | Moderna | Úroková sazba | Velké peníze | Inflační spirála | Petrus Advisers | Ceny emisních povolenek | Kabinet | Klimatické změny | Konopí | Obchody | Hypotéky v Česku | UniCredit Bank | Spekulovat | Fitch Ratings | Nord Stream 2 | Tempo zdražování | Cenové tlaky | Sociální sítě | Ruský prezident | Podpůrné programy | Giuseppe Conte | Kapitálový trh | Prezidentské kampaně | Minimální mzda | Oživení trhu | Avast | Zvýšení sazeb | Radovan Vítek | Spolkový sněm | Vládní výdaje | Rekordní nárůst | Dovednosti | Janet Yellenová | Nervozita | Dovoz | Automobilka Tesla | Blízkovýchodní akciové trhy | Akciové burzy | Sazby hypoték | Dluhové krize | Viry | Nejbohatší | Nová prognóza | Hyundai | Nikkei | Zhoršování situace | Uhelné elektrárny | Bankroty | Gigant Gazprom | Zdravotní péče | Výrobní ceny | Fincentrum | Čínské úřady | Marek Mora | Majitel dolu Turów | Světová finanční krize | Inflace v květnu | Světový obchod | Zajišťovny | Vývoj akcií | Pokles ceny akcií | Progres | Vybírání zisků | Válka na Ukrajině | Evropské trhy | Elon Musk | Euforie | Podání daňového přiznání | Valná hromada ČEZ | Investoři | Akcie Manchesteru United | Investing.com | Portfolio | Britský ministr financí | Spoření | Kolibřík Energie | Covid | Vládní představitelé | Online nakupování | Podnikové dluhopisy | Globální ekonomiky | Nejistoty | Důvěra investorů | Americký prezident | BaFin | Očkování proti covidu | Globální dluh | Coca-Cola | Paušální daně | Jeff Bezos | Média | Analytici | Účinný lék | Vyšší úrokové sazby | Severní Korea | Společnost Wirecard | Euro Stoxx 50 | AA | Přiznání k dani z příjmu | Západní sankce | Bez rizika | Zisk | Superluxusní vozy | Zpřísňování měnové politiky | Run na zlato | ČSSD | Rekordní minima | Část zisků | Finanční instituce | Akcie výrobce letadel Boeing | Airbnb | Společnost Nasdaq | Těžba kartelu OPEC | Britský premiér | Uložení peněz | Daniel Křetínský | Roboti | Reálné mzdy | Prezident | AT&T | Řecká vláda | Obchodování s termínovými kontrakty | Boom | Biofarmaceutické společnosti | Hluboké průmyslové recese | Mimořádná opatření | BP | Cíl ČNB | Bohatí | SSHR | NCEE IBM Consulting | Akcie společnosti Macy’s | Kurs koruny | Nižší poptávka | KDU-ČSL | Vrtulníkové peníze | Cena mědi | Pandemická pomoc | Ropné společnosti | Čínské banky | Pomoc státu firmám | Kapitálové rezervy | Snížení nákladů | Cestovní kanceláře | Elektrická auta | Analýzy | Základní úrokové sazby ČNB | Finanční pomoc | Světové burzy | Investiční | Průzkum | Růst ceny Bitcoinu | ExxonMobil | Americký ekonom | Morningstar | Berlín | Demokraté | Ministr práce | Brusel | Pavel Baudiš | Technologické společnosti | Tržní podíl | Mezinárodní instituce | Uber | Ekonomický vývoj | Česká společnost | Chřipka | Program Antivirus | Úrok | Banka Sberbank | Evropské ekonomiky | České koruny | MPO | Insolvence | Agentura Reuters | Cena prasat v ČR | Půjčka | Nobelovy ceny za ekonomii | Sázka | Agrofert | Pokles tuzemské ekonomiky | Prodej | Znárodnění | České zlaté rezervy | P/E | Zpráva | Cestovní ruch | Česká televize | Bohatý | Aktuální prognózy | Technologické tituly | Prémie | Události roku | Platba za plyn v rublech | Tržní kapitalizace | Švýcarská banka | Ekonomické dopady | Poskytnutí slevy | Rozpočtová politika | Jan Kubíček | Tencent | Nejvyšší přebytek zahraničního obchodu | Emoce | Emise dluhopisů vlády České republiky | Státní pomoc | Dluhopisové výnosy | Finanční ředitel | Automobilka Škoda | Rozpočet na rok 2020 | Oslabování dolaru | Cena barelu ropy | Expanzivní politika | Skupina PPF | Česká měna | Vzdělání | Den daňové svobody | Obchodování | Zvýšení daní | Výrazné ztráty | Legislativa | Vesa | Brexit bez dohody | Obří exploze v Bejrútu | Plynovody | Ajťáci | Automobilka | Meta | Oldřich Dědek | Nabídka | Pokles ceny | Management | Posilování eura | Cena ropy na světových trzích | Zhoršení ratingu ČR | ZEW | Bitcoin | Ropovod | Automobilky | Centrální banky | Zahraniční investoři | České firmy | Pandemie COVID | Japonská vláda | Účast akcionářů | Digitální ekonomiky | Pivovary Staropramen | Eurostat | Uran | Majitel | Zprávy | Ruský rubl | Deflace | Daňový poplatník | Investiční aktivita | Dolary | Moskevská burza | Vysoký přebytek | IBM Consulting | Růst inflace | Petr Fiala | Nezaměstnanost v USA | Dopady koronavirové krize | Cena povolenek | Turecká lira | Ekonomický náraz | Obchodování na pražské burze | Cílování inflace | Alena Schillerová | Německé firmy | Plošné testování | Akciový analytik | Tesco | Prognózy ČNB | Zajištění na stáří | PwC | Novela zákona o ČNB | Bitcoinové peněženky | Praha | Ceny ropy | Recyklace | Evropský parlament | Zvýšení těžby | Dnešní výsledky | Silné cenové tlaky | Distribuce | Pokles tržeb | Byty | Oblečení | Evropské akcie | Tržní úrokové sazby | Silný růst | Novela zákona | Bezpečné investice | Airbus | Oživování ekonomiky | Dnešní data | Volný čas | České banky | Vyhlídky | Firmy | Snížení DPH | CZ | NATO | Strach z delta mutace | Kolínská automobilka | Zadlužování | Ratingové hodnocení | Cena ropy brent | Práce z domova | Čínské zboží | Růst zadlužení | Akciové bubliny | Enormní zájem | Investiční společnost | Míra | Investment management | Kryptoměnové burzy | Počet investorů | Nástroj | Rekordní ceny | Ukrajina a Rusko | Výsledky | Ekonomické oživení | Covidová opatření | Slabý dolar | Hospodaření státu | Zdražování pohonných hmot | Inflace v Česku | Hedgeové fondy | Národní rozpočtová rada | Trebitsch | Nio | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Typ koronaviru | TUI | Bank of America | Alexej Mordašov | Úroda | Smartwings koronavirus | TIM | Záchrana Smartwings | Výrobce letadel | Zvyšování daní | Vakcína | Silný dolar | Zpřesněný odhad | Finanční domy | Cena zlata dnes | Ondřej Tomek | Koruna | Cukr | Finanční služby | Vládní koalice | Americký burzovní operátor | Perpetuum mobile | Ekonomický propad | Vyšší poptávka | Koruna dnes | American Airlines | Paralelní polis | Fiat Chrysler | Bidenův obří balík | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Hypoteční trh | Shell | Včerejší obchodování | Čeští šéfové | Hospodářská politika | Francie | Americké biofarmaceutické společnosti | Onemocnění | Objem exportu | Sazby ČNB | Dopady koronaviru | Šéf Tesly | Objem | Propad | Platit daně | Ipsos | Asociace | Spekulant | ČR do ERM | Hypotéza | Výkonnost | Stagnace | Pandemie koronaviru | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Oslabení měny | Údaje | Agentura pro mezinárodní rozvoj | Klima | Politika centrální banky | Banka Sberbank CZ | Propad průmyslu | Skladování ropy | Veřejný dluh ČR | Investovat do Bitcoinu | Americká banka | Investice do kryptoměn | Očekávání analytiků | Dluhová unie | Alibaba | Světové ceny ropy | Poptávka po pohonných hmotách | Sebastian Kurz | Subvence | Regulátor | Průzkumy | CVC Capital | Státní rozpočet | Barack Obama | Hospodaření státního rozpočtu | Chudší evropské méně | Digitální zlato | Průmyslová výroba | Bilion | Důchod | Antivirus | Poptávka po úvěrech | Ekonomika Německa | Pfizer | Tržby | Obchodování s akciemi | Studie | Offshore | Emise skleníkových plynů | Viceprezident | Likérka Stock | Stravenky | Tempo růstu spotřebitelských cen | Ceny zemního plynu | Slabší koruna | Cena plynu | Premiér Andrej Babiš | Deficit | Americké technologické firmy | Výroba zmrzliny | Graf | Polsko | Kolaps | Ratingová agentura | Reakce trhu | Hodnota firmy | Plyn | Švýcarská potravinářská společnost | Investiční firmy | Cenová hladina | Bankéř | Ropa Brent | Výnosové křivky | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Lukáš Kovanda | Nájmy | Ministryně práce a sociálních věcí | Přijetí | Čeští miliardáři | Evropa | Nárůst cen ropy | Česká spořitelna | Proinflační faktory | Blue Origin | Vesa Equity | Bohatí lidé | OPEC | Ukrajina | Stabilní výhled | Bitcoin dnes | Ropovod Družba | Delta mutace | Egypt | Ceny zemědělských výrobců | Zájem o investice | Investice do nemovitostí | Poptávka po nemovitostech | Bezpečné útočiště | Čínský dovoz | Americký dolar | Sazba hypotečních úvěrů | Maloobchod | Lamborghini | Vepřové maso | CVC | Zveřejněná data | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Maastrichtská kritéria | MJ | Trump | Stavebnictví | Hospodářský propad | Italská vláda | Předpokládaný růst | Dnešní růst | Vir | London School of Economics | Dow Jonesův index | Kurzarbeit | Současné trhy | Rezidenční nemovitosti | Chudé země | Křetínský | Thomas Cook | Jachty | Zahraniční dluh | Odpor | Mexiko | Čisté bohatství | Rostoucí trend | Finanční krize | Patrik Tkáč | Ekonomická situace | Euro dnes | Vstupy | Platby za plyn v rublech | E-commerce | Odpojení EU od ruského plynu | Vysoká cena | Rakousko | Česká republika | Stříbro | Švédsko | Cena ojetých aut | Platby za plyn | Česká koruna | Turecko | Loňský zisk | Kakao | Dogecoin | Dopady inflace | Roční výnos | OECD | OPAP | Ekonomika ČR | FAANG | Klíčová rizika | Chelsea | Inflace v říjnu | JPMorgan Asset Manageement | Odstřižení od SWIFT | Investiční plány | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | Napětí na Ukrajině | Měnový trh | BBC | Český veřejný dluh | Státní dluh ČR | Czech Fund | Standard Oil | Dopad pandemie | Tuzemské banky | Kongres | Hrubý domácí produkt České republiky | Výdělky | Sankce uvalené na Rusko | Polská vláda | Divize | Melvin | Hrozí krach | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | Drahý kov | Náhoda | Brigádníci | Dezinflační tendence | Evropská ekonomika | Nárůst nezaměstnanosti v USA | Šíření koronavirové nákazy | Míra úspor domácností | Royal Dutch Shell | Reálná měsíční mzda | Apple | Nové akcie | Zvýšení sazeb ČNB | Afghánská měna | Rozhodnutí ČNB | Růst výnosů | Obchodníci s ropou | Trh | Nejvyšší přebytek | Snížení daní | Čínské přístavy | Snížení těžby | Komise | Grafy | Pád rublu | Turistický ruch v ČR | List Financial Times | Crown | Technologické firmy | Volby v USA | Ruský plyn | Erste Bank | Afghání | Nová Čína | Dluhopisoví investoři | Dopravci v Evropě | Světové ekonomické fórum | Aukce | Maďarský forint | Fed | Frustrace | Ekonomie | Zahraniční obchod | Velké americké banky | Lídři EU | Korekce | Klesající trend | Vývoz ropy | Rubl | Drahota | Premiér Petr Fiala | Pozornost | Sazby daně | Země EU | Finanční společnosti | Hnutí ANO | Vývoj ekonomiky | Václav Smolka | Equa Bank | Jednání OPEC | Ceny kryptoměny | Zdražování potravin | Pražské burzy | Nájemné | Česká bankovní asociace | Další rozvoj | Prezident Emmanuel Macron | Konkurenceschopnost | Royal Mail | Dubnová meziměsíční inflace | Ostravská huť | Automobilový průmysl | Kov | Platební prostředek | Yahoo | Kanada | Oživení české ekonomiky | Vývoz do Číny | Ruské úřady | JDE | Ztráty zaměstnání | Posílení dolaru | ANO | Stock | Snižování úrokových sazeb | Zemní plyn | Růst spotřebitelských cen | Devizové rezervy ve zlatě | ProCent | Energetický sektor | Air France | Ministři financí | WIG | Trumpova administrativa | Rating | Behaviorální | Nayib Bukele | Kartel OPEC | Cena ropy dnes | Cena bavlny | Exim Tours | Znalost | Prezident Joe Biden | Koronavirová pandemie | Velké banky | Manažer banky | Microsoft | Budoucí vývoj | Příležitosti | Otevření obchodu | Letecká skupina | Americké trhy | Polská inflace | Vládní dluhopisy | Nejistota | Daňové úlevy | Majitel firmy | Alza.cz | Růst tržeb | Inflační vývoj | CME | Úspory | Spotřebitelská inflace | Pokles cen ropy | Ceny v průmyslu | Demokratické strany | Akciový výprodej | NAFTA | Finanční rezervy | Obchodování akcií | Broker Consulting | Národní ekonomická rada vlády | Důvěra | Pravděpodobnost | Akcie Monety | Světová banka | Index Nasdaq | Akcie fotbalového klubu | Jaguar | Unce zlata | Cena hliníku | Příjmy z ropy | Rizikovější aktiva | Růst české ekonomiky | Ministryně práce | Hlavy států | Historie burzovního obchodování | Pokles úrokových sazeb | Paušální daň | Výpadky | FIAT | Podpůrná opatření | Japonsko | Fincentrum Hypoindex | FC Barcelona | Nová prognóza Ministerstva financí | Gazprom | Centrální banka | Počet živnostníků | Mobilní aplikace | Hypotéky v ČR | Los Angeles | Hazard | Světová poptávka | Životní prostředí | Jemenští povstalci | Ekonomický lockdown | Splácení dluhu | Chytré peníze | Polský zlotý | Německá vláda | Arm | Překoupenost | Kurzový závazek | Situace | Zakladatel e-shopu Alza.cz | Mario Draghi | Investice do české koruny | Bund | Červnová inflace | Donald Trump | Ostatní investice | Standard & Poor’s 500 | Čistý zisk | Jádrová inflace | Twitter | Rozsáhlé investice | Měsíční mzda v ČR | Fluktuace | Krach | Zasedání americké centrální banky | Centrum | Portugalsko | Ekonomické vztahy | Společnosti | Další růst | Nejvýraznější pokles | Premiér Mark Rutte | Dříví | Řetězec | Spoluzakladatel | Bankovní tituly | Shrinkflation | Očekávaný růst | Shazování peněz z vrtulníku | Nárůst objemů | Zvýšení těžby ropy | Březnová inflace | Světové centrální banky | Euromoney | Eurozóna | Firmy v ČR | Růst akcií PGE | Spotřební daň z nafty | Reuters | Přebytek zahraničního obchodu | Unilever | New Deal | Hrubý národní důchod | Vesa Equity Investment | Situace na Ukrajině | Epidemie afrického moru | Olympiáda | Chevron | Růst produktivity | Levná ropa | Kompozitní index | Primark | Zpracovatelský průmysl | Růst mezd v ČR | Martin Dvořák | Depozitní sazba | Dluhy | Vlna pandemie | Prezidentské volby v USA | ERM II | Primární emise | Předseda | Měnová politika Evropské centrální banky | Rekord v rychlosti bohatnutí | Těžaři | Utahování měnové politiky | Vrácení zboží e-shopu | Správci investičních fondů | Růstový impuls | Tištění peněz | Dluhopisy | Boeing | Vstup na burzu | Průměrná sazba hypotečních úvěrů v ČR | Kontrakty na bitcoin | Hydroelektrárny | Invaze | Růst HDP | Ženy | Koronavirová krize | Rozpočtový schodek | Opatření centrálních bank | Zvýšení základní úrokové sazby | Pád bitcoinu | Ztráty peněz | Vláda ČR | Smrskflace | Obchodníci | Nová data | Evropská unie | Státní komerční banka | Open | Emise dluhopisů vlády | Cena akcie | Růst ceny zlata | Online prostředí | Covidová krize | Zvýšení základní sazby | Pomoc ekonomice | Financovat | Závazek | Příprava | Epidemie prasečího moru | Řecko | Rostoucí náklady | Louis Vuitton | Platební bilance | Cena elektřiny se na pražské burze | Hospodaření vlády | Bulharsko | Angela Merkelová | Covidová vakcína | Zdražení nemovitostí | Objem zlata | Nový rekord | Úroky | Nová mutace koronaviru | Dopady pandemie | Plodiny | Komerční banka | Problémy české ekonomiky | Cena | Vladimir Putin | Investiční banky | Dodavatelský řetězec | Vedení ČEZ | Air | Akcie dnes | Káva | Economic | Hypoteční banka | Ztráta | Inflační očekávání | Mimořádné kroky | Ceny akcií | Izrael | Záporný úrok | Rozpočet | TABAK | Zájem o hypotéky | E-shopy | Mezinárodní investoři | Dividenda | Životní úroveň | Dolar | Vakcína proti koronaviru | Čínská ekonomika | Ázerbájdžán | Spotřebitelské ceny v Česku | Amazon | Ceny | Pokles úroků | Vyšší úroky | NERV | Koronakrize | Technologie | Opce | Energetická krize | Hypoteční sazby | Soběstačnost | Finální odhad | ČNB | Devizoví obchodníci | Nobelovy ceny | Hodnota majetku | NÚKIB | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Obchod Tchaj-wanu | Pokles | Pokles akcií PGE | Contango | Zahraniční investice | Proroctví | Výběr zisků | Fiskální politika | Velikonoce | Varšava | Polská ekonomika | Podíl českých potravin | Pandora Papers | Finance Group | Americké společnosti | Finančnictví | Objem pomoci státu firmám | Švýcarská centrální banka | Poplatek | Zemědělci | Zemědělství | Devizový účet | Pokles dovozů | Euro vůči dolaru | Barclays | FTSE | Tržní očekávání | Tuzemský maloobchod | Americká ekonomika | Čeští spotřebitelé | Automobilový sektor v ČR | Americký výrobce letadel | Obchodník | Portfolio manažer | Odhady ekonomů | 737 MAX | Snížení těžby ropy | Tomáš Holub | COVID-19 | Negativní dopad | Ceny obilovin | Google | Bitcoin a další kryptoměny | Růst mezd | Vytrvalost | Veřejné investice | Remdesivir | Fortune | Evropská centrální banka | Manažeři | Salvador | Index PX | Čínská vláda | 5G | Vánoce | Daně | Růst americké ekonomiky | Mitsubishi | Lídři | Moneta | Vyšší úrok | Ivan Bartoš | Instinkt | Turistika | Investment Management | Mutace koronaviru | Rizika | ECB | Kryptoměna | Růst cen v Česku | Impérium | Rozvojová banka | Epidemiologické situace | Růst cen nemovitostí | BAT | Pracovní trh | Soubor klimatických opatření | Vývoj inflace | Český stát | Coinbase | Česká ekonomika | Institucionální investoři | Daně z příjmů | British Airways | Pšenice | Fond | Německá kancléřka | Konsorcium | Příležitost ke snadnému zbohatnutí | Finanční prostředky | Čína | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Emisní povolenky EU | Partners | Spekulace na pokles | Sázkové kanceláře | Konsensus | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Návrh dividendy | Index tokijské burzy | Epidemiolog | Konsenzus | Historické rekordy | Akcie Boeingu | Obchod s ropou | Bývalý prezident | Trh s nemovitostmi v ČR | Swap | Miliardy eur | Anomálie | Míra inflace v ČR | Cena prasat | Výnos desetiletých dluhopisů | Růst ceny | Úroda obilovin | Ministr zahraničí | Voda | Situace na trhu práce | Starbucks | Toyota | Tuzemská inflace | Prodej ropy | Air Bank | Ratingové agentury | Manuál | Vládní koaliční partneři | Investování do Bitcoinu | Vývoj cen ropy | Cena zlata | Bukele | SPAD | Světové obchodní organizace | Množství peněz | Historický pád cen | Opatření vlády | Zvýšení ceny | Marks & Spencer | Organizace zemí vyvážejících ropu | Euro STOXX | Dolarová aktiva | Trinity Bank | Zlepšení nálady | Turecký prezident | Online hry | Alza | Růst cen | Drahé kovy | Vyšší sazby | Zdravotní pojištění | Moskva | Vysoké inflace | Měnová politika | Rheinmetall | ERA | MSCI World | Nedostatek zakázek | Pád cen | Francouzský prezident | Dnes na trzích | Statistici | Financování | Index pražské burzy | ČSÚ | Inflace v ČR | Nejrozšířenější kryptoměna | Organizace spojených národů | Ursula von der Leyenová | Fitch | Globální trhy | Finance | Otevírání ekonomiky | Stres | Očekávání trhu | Nová huť | Prodávající | Nálada spotřebitelů | Prostor pro pokles | Stavební spoření | Guvernér | Hotelnictví | Růst světové ekonomiky | Americká lehká ropa | Babišova vláda | Afghánistán | Úder koronaviru | Pokles ekonomiky | Růst úroků | Investice do bitcoinu | Obchodovat s cennými papíry | Republikáni | Globální poptávka | Cenový propad | Tempo inflace | Poptávka | Úrok na českých dluhopisech | Express | Prezidentování Donalda Trumpa | EGAP | UMA | Americké banky | Premiér Babiš | Adžmal Ahmádí | Rozpočtové politiky | Průměrná hodnota | Objem čínských investic | Petrus | CIA | Krypto | Burzovní ukazatel | Jedno euro | Investor | CVVM | Maďarská měna | Soudní řízení | Průměrná mzda | Komise RIA | Malé podniky | Obchodovat | Dnešní čísla | Spotřebitel | Pokles akcií | Hospodářský růst | Kapitálové trhy | Bankovní rada České národní banky | Největší americká banka | Elvira Nabiullinová | Sociální síť | Odhodlání | Dluhová krize | WTI | Bod | Fotbalové kluby | Stavební výroba | Miliardy korun | Počasí | Průměrná reálná měsíční mzda | Pákistán | Zisk společnosti | Silnější koruna | Redukce | Federální úřad pro letectví | Co bude | Záhada | Pfizer a BioNTech | NEST | Vydávání dluhopisů | Znehodnocení úspor | Turistický ruch | Fiskální balík | Vyšší daně | Americká měna | Akcie GameStopu | Uchovatel hodnoty | Nord Stream | Investiční výdaje | Tweet | Saúdská Arábie | ArcelorMittal Ostrava | Elektřina v ČR | Ziskovost | Bankéři | Poslanecká sněmovna | Sázet | Podnikání | Měny regionu | Cena ropy | Porušení zákona | Česká inflace | Jaderné elektrárny | Inflace | Problémy | Zdražování bytů | Drobní investoři | Marže | Využití kapacit | ROCE | Státy EU | HDP | Jack Dorsey | Koruna zpevnila | Předběžné výsledky | Uzavření továren | Bill Gates | Cena stříbra dnes | Alphabet | Ekonomické zotavování | Vedení společnosti | Členské státy | Úmrtí Michala Mejstříka | Zkušenosti | Oslabení | Orkán Sabine | Emmanuel Macron | Firma | Zbrojovky | Signály | Omikron | Debata | Spotřební daně | Katarina Kakalíková | Tweety | Klimatický summit | Lira | Seznam.cz | Byznys | Tržní hráči | Počet zahájených bytů | Citelné zdražování | Erste | USA a Čína | USA | Ropa | Ekonomické recese | Statistiky | Vývoz do Německa | TTIP | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Růst průmyslu | Monetární politika | SAP | Dluhopisové trhy | Oslabuje dolar | Zrušení karenční doby | Ben Bernanke | Ekonom | Dekarbonizace | Steve Jobs | Ceny zeleniny | Pojistka proti inflaci | Nový typ koronaviru | Akvizice Air Bank | MPSV | Pohonné hmoty v ČR | Američané | Kurz | Změna času | Market | Výpočet daně | Nezaměstnanost mladých | Unicredit | Růst akcií | Ropa a Plyn | Měsíční mzda | Světová válka | Valné hromady | Andrej Babiš (ANO) | Pokles výnosů | Akcie padají | Hugo Boss | Dostupnost bydlení | Objem dovozu | Polská měna | UST | Pomoc aerolinkám Smartwings | Optimismus | Propad sentimentu | Coinbase Global | Menší poptávka | Rozhodování | Facebook | Předkrizové úrovně | Hliník | Investování do honorářů | Liberty Steel | Finančníci | Dolarový dluh | Akcie podniku | Světová obchodní organizace | Nouzový stav | Vývoz ropy a plynu | Brookings | Kukuřice | NortonLifeLock | Deficit státního rozpočtu | KfW | Washington Post | Zvýšení slevy na poplatníka | Investujte | Ceny emisních povolenek v Evropské unii | Prezident USA | Měď | Nezaměstnanost v ČR | Záporné nominální úročení | Proinflační | Mezinárodní ratingové agentury | Stock Spirits | Fiskální stimuly | Boj s koronavirem | Inflace cen | Bezpečné dluhopisy | Euro | Průměrná sazba hypotečních úvěrů | Reputace | Pokuta za předčasné splacení hypotéky | Průměrná cena ojetých aut | Podhodnocený | Německá průmyslová výroba | Úsilí | Přerušení dodávek ruského plynu | Risk | Nejbohatší člověk | Plynárenský gigant | Íránská ropa | Rozpočtové schodky | Nejlidnatější země světa | Prima | Úřad práce | Ekonomické dopady pandemie koronaviru | Kypr | Zahraniční kapitál | Citigroup | Hospodářství | Stagflace | Lék na onemocnění covid-19 | Africké země | Odkup vlastních akcií | Souhrnný čistý zisk | Poskytování hypoték | Coloseum | Převzetí Plzeňského Prazdroje | EBITDA | Ohlédnutí | Zastavení dodávek | JP Morgan | Obchod | Zpomalení růstu | Mezinárodní banky | Státní rozvojová banka | Růst ekonomiky | Ruský list | Banka JP Morgan | Automobilka Škoda Auto | Uniper | Ceny pohonných hmot v ČR | Nárůst nezaměstnanosti | Kommersant | EU | Ekonomická krize | Cenové stability | Michal Mejstřík | Základní úroková sazba | Credit Suisse | Portfolia | Prazdroj | Růst důvěry | Převis | Zavedení EET | Holdingová společnost | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Vývoz | Automotive | Světové finanční krize | Členské státy EU | Televize Sky News | Recese | Zoufalství | Celosvětový růst | Emisní povolenky | Mzdový růst | Výsledek amerických voleb | Jon Osnoff | Capital Partners | Fond Petrus Advisers | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | Situace na Blízkém východě | Akcie Applu | Nižší DPH | Největší propad | Deflační tlaky | Zbohatnutí | Miliardy | Spekulace | Petr Kellner | Meziměsíční inflace | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Nominální mzda | Ekonomický výzkum | Fosilní paliva | Americké burzy | Ministři financí EU | Hodnota indexu | Daňové reformy | Know-how | Mobilní operátor | Ochrana před inflací | Frank | Ministři | Prudký propad | ERM | Negativní nálada | EASA | Atraktivní nemovitosti | Olympijské hry | Dnešní zpráva | ARM | Centrální banka USA | Dlužníci | Automobilka Volkswagen | Vystoupení z EU | Celkový světový dluh | Živnostníci v Česku | Výnos desetiletých vládních dluhopisů | Bankovní unie | KPMG | Lufthansa | Ceny energií | Celkové daňové příjmy | Profesor ekonomie | Washington | Snížení produkce | Ceny potravin | Rychlý růst mezd | Srbsko-americký ekonom | Dluhopis | Přebytek bilance | Japonský jen | Index důvěry | Daňové přiznání | Základní sazby | Inaugurace amerického prezidenta | Kiwi | Volkswagen | Další kryptoměny | Nejbohatší člověk planety | Atlantik | Prezident Donald Trump | Kancléřka Angela Merkelová | Předpokládaný vývoj | Čínská poptávka | OSN | Soud | Eskalace napětí | Saudi Aramco | Společnost ČEZ | Komunita | Růst cen v ČR | Studie EU Tax Observatory | Nákaza koronavirem | Boje na Ukrajině | Cena elektřiny | Agentura Fitch | Zájem o stavební spoření | Předpovědi | Turistický ruch v České republice | Ceny kávy | Skupina Smartwings | Dodatečný kapitál | Izraelská vláda | Americké volby | Evropské méně | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Benzín | Rostoucí ceny | Živnostníci | Trend | Palivové dříví | Mark Rutte | Cenová válka | Střadatelé | Pokles sazeb | Dění na trhu | Řecký dluh | Automobil | Akcie na burze | Střední podniky | Ivo Lukačovič | Míra inflace | Fyzické zlato | Letecká doprava | Zdražování ropy | Energetika | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Spotify | Státní rozpočty | Finanční situace | Snížení emisí | Nařízení | Prospekt | Ray Dalio | Míra nejistoty | SWIFT | Sazba hypoték | Ceny benzínu | Radka Černá | Nemovitostní trh | Schodek | Ekonomika po koronaviru | Farmaceutické společnosti | Bankovní sektor | Nový Zéland | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Obchodní bilance | Hospodářské krize | Zpřísnění měnové politiky | Mileniálové | Finanční polštář | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Zhoršení ratingu | Akciová společnost | Technologický trh Nasdaq | Guvernér centrální banky | Podíl eura | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Výrobce elektromobilů Tesla | Ropní těžaři | Nizozemský premiér | Lehká ropa WTI | Bridgewater Associates | Comfort Finance Group | Emise akcií | Prasečí mor | Tempo růstu | Marže společností | Nadprodukce | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podnikatel | Sazba hypotečních úvěrů v ČR | Odstřižení Ruska od SWIFT | Bankovnictví | NewYorská burza | Aerolinky | Pohonné hmoty | Americké dluhopisy | Francouzská ekonomika | Nadhodnocení | Zrušení daně z nabytí | Ministerstvo dopravy | Biliony | Zelená energetika | ETF | Výhled České republiky | Nové dluhopisy | Plán obnovy | Ropná cenová válka | Akcie klesají | Akciové trhy | Výprodeje akcií | Loterie | Omezení těžby | Silná inflace | Index evropských akcií | Myšlenka | Europoslanci | Moneta Money Bank | Centrální bankéři | Varování | Vánoční svátky | Družba | Obavy z omikronu | Obchodní aktivity | Živnostník | Těžba kryptoměn | Investování do akcií | Bankovní rada | Pojišťovna | Euro Stoxx 600 | Macron | Výrazný propad | Pandemie | Důchodový systém | Členství v EU | Spokojenost | Fischer | Největší hedgeový fond | Klid | Balík rozpočtových opatření | Aktiva | Air France-KLM | Ekonomické krize | Ceny v zemědělství | Ministerstvo financí | Výprodej | České měny | Tuzemský průmysl | Švýcarská banka UBS | Business | Enormní kolísání ceny | Vladimír Pikora | Podíl na trhu | Emise oxidu uhličitého | Arizona | Prognóza Ministerstva financí | Růst cen akcií | Slábnoucí dolar | Zdanění | Pokles cen | TikTok | Citadel | Bezrealitky.cz | Reformy penzí a daní | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Cena stříbra | Jan Procházka | Americký Federální úřad pro letectví | Průměrný Čech | Eloktroauta v ČR | Finanční regulátor | Nový stavební zákon | ARM Holdings | Španělé | Tržní kapitalizace Tesly | Fiskální politiky | Inovace | Konsolidace | MSCI World Index | Energetické krize | Plynovod Nord Stream | Akcie Tesly | Výnosnost | Spekulanti | Čínské akcie | Kolísání ceny | Ministryně financí | Spojené arabské emiráty | Opatřením na podporu ekonomiky | Brazílie | Ratingová agentura Fitch | Trhy dnes | Sklizeň obilovin | | Smartwings | Pochybnosti | Výsledek voleb | Mrazy v USA | Nemovitosti v Česku | Členské země | Pandemická situace | Burzovně obchodovaný fond | COMAC | Trinity | Stratég | Cena dříví v ČR | Špatné zprávy | Splasknutí bubliny | Leonhard Birnbaum | Dluhopisy řecké vlády | Vstup Coinbase na burzu | Fond obnovy | Majetek | Ekonomika eurozóny | Evropská dluhová unie | Členské země Evropské unie | Sky News | Růst průměrné mzdy | Purple Trading | Fio banka | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Bulharská měna | Bývalý ministr financí | Lucembursko | Stoxx Europe 600 | Růst úrokových sazeb | Ruská aktiva | Akcionáři Avastu | Berenberg | Politika | Konkurence | Běžné spoření | Letecké společnosti | Jakub Holub | Kapitalizace | Tisknout peníze | Míra nezaměstnanosti | Whisky Trebitsch | Komunikace | Světová válka o vakcínu | Akcie společnosti MOL | iShares Silver Trust | Čínský prezident | OMV | Nespokojenost | MAM | SAB Finance | Deutsche Telekom | Poplatky | Forint | Nálada podnikatelů | Americké akcie dnes | Velká Británie | Německý průmysl | Koronavirová nejistota | Další vývoj | Citibank | Si Ťin-pching | Pomoc firmám | Rekordní propad | Plátcovství DPH | Cena pohonných hmot | Úrokový výnos | Napětí kolem Ukrajiny | PriceWaterhouseCoopers | Odborná literatura | Energiewende | Nálada | Investování | Emise dluhopisů | Letectví | Indie | Technologické akcie | ProShares | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Výrazná inflace | Vnímání | Intel | Bidenův obří balík rozpočtových opatření | Společnost Gilead | Koncern Volkswagen | Ekonomika | Živobytí | Šíření nákazy | Růst vývozu | Investiční společnosti | Letošní úroda obilovin | Výprodej bitcoinu dnes | Statistický klam | Elektřina | CBS | WTO | Politika centrálních bank | Těžaři kryptoměn | Dohoda o brexitu | Hospodářské noviny | Karanténa | Zlevnění ropy | Sankce | Commerzbank | Společnost Macy’s | Zhodnocení | Spořící účty | Šance | Poradenské společnosti | Budování tržní ekonomiky | Americký kongres | Ceny zlata | Vývoj trhu | Výhled | Zbyněk Stanjura | Prodejní cena | Fond Petrus | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Průměrná nominální mzda | Summit EU | Ethereum | Vysoké ceny | Embargo | Bilance Fedu | Nemovitosti v ČR | Economist | Superluxusní | Digitální daň | Letecká společnost | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | Německá koalice | Americké vládní dluhopisy | Propouštění | Private equity | Zaměstnanci | PayPal | Agentura pro mezinárodní rozvoj (USAID) | Politika Fedu | Čerpací stanice | Evropský trh | Finanční trhy | Miliardáři | Banka Creditas | Schodek rozpočtu | Nízké ceny ropy | Česká národní banka | Británie | Zlaté rezervy | Těžaři ropy | Cyrrus | Dobrý výsledek | Afghánská měna afghání | Cenové rozpětí | Expanze | Klesající úrokové sazby | Zasedání bankovní rady | Největší ekonomika | Růst cen energií | Petr Smejkal | Zdražující byty | General Motors | Fondy | Akcie Juventusu | Ruské ministerstvo financí | Místopředseda Evropské komise | Český vývoz | Comfort Finance | Investiční společnost CVC | Akcie | Bílý dům | OSVČ | Situace v Číně | ČEZ | Austrálie | Cenové hladiny | Členové kartelu OPEC | Evropské velmoci | Růst průmyslové produkce | Financial Times | Reformy penzí | Nikkei 225 | Poptávky po ropě | Počet nakažených | Nákup bitcoinu | New York | Místní rozvoj | Grexit | Dřevo | Krize | Fundamenty | Průměrná úroková sazba | Životní styl | ČNB dnes | Podnikový dluh | Zotavení ekonomiky | Nákup dluhopisů | Protipandemická opatření | České e-shopy | Konzervativní investor | Massachusetts | Omezení produkce | Světový trh s ropou | Káva na burze | G20 | Bitcoinový fond | Rekordní schodek | Panasonic | Oslabení dolaru | Elektronická evidence tržeb (EET) | Prezidentské volby | Válka o vakcínu | Dollar | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Úročení vkladů | Globální trh | Poradci | Zrušení superhrubé mzdy | Sazby | ODS | Ředitelka | Generální ředitel | Společnost CVC | Devizové rezervy | České vlády | Cíle | Burza | Šeherezáda | Ceny dluhopisů | Guvernér Rusnok | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Rozvoj | Investovat do akcií | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Americká administrativa | Teherán | Rozhovor | Spotřeba domácností | Lukáš Kintr | Transakce | Březnová data | Slabší dolar | Devizy | Marian Jurečka | Měny | Elektřina na pražské burze | eKasa | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | MasterCard | Třetí světová válka | Druhá vlna | Bezpečnost | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | Hedgeový fond | Irsko | Ekologie | Lukoil | Pád Kábulu | Energie | Justice | Macy’s | Pohonné hmoty v Česku | Výpadky v dodávkách čipů | Chrysler | Značný pokles | Nezaměstnanosti v Německu | Inaugurace | Dividendy | Měna | Dodávky plynu | Trading | Daňové příjmy | Oslabení eura | Kotace | Ropa dnes | Silný pokles | Německé banky | Renáta Kellnerová | Situace na trhu s ropou | Teroristický útok | Guvernér afghánské centrální banky | MSCI | Karanténní opatření | Emitent dluhopisu | Stav českého průmyslu | Výnosy | Paul Milgrom | Ekonomické zotavení | Miliardy dolarů | Ceny realit | Termín pro přijetí eura | Bidenovo vítězství | Hypoindex | Finanční trh | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Nový trend | Robert Wilson | JPMorgan | Nová vláda | Uhlí | Eni | Nové prognózy | Bloky | Dostupnost bydlení v ČR | Vyspělé ekonomiky | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Náklady na obsluhu dluhu | GFG Alliance | Tržní cena | Zlotý | Protikoronavirová opatření | Sberbank CZ | Partneři | Prudký nárůst nezaměstnanosti | Rusko | Ceny výrobců | Iracionální | Akcionář | Poradce | Vicepremiér | Mojmír Hampl | Obchodní den | Zkušenost | Renishaw | Signál | Úrokové sazby ČNB | Inflace Spojených států | Írán | Jerome Powell | Zdražování | Afrika | Zkušení investoři | Americké vlády | Nejvíce peněz | Britská vláda | Cena dříví | Square | Hodnota zlata | Gazprombank | Přijetí eura | Biliony dolarů | Kupní síla | Úbytek | Joe Biden | Termínový kontrakt | Ropy | Historie | Investice firem | Úspěšné obchodování | Platba za plyn | EET | Dow Jonesův akciový index | Řízení rizik | Šperky | Míra úspor | Základní sazba | Pracovní síly | Obiloviny | Druhá vlna pandemie | Výdaje | Guvernér české národní banky | Zavedení rouškovného | Ekonomický dopad | Společnost | Italská ekonomika | Důchody | Stimuly | Sázky | Ministr hospodářství | Mezinárodní obchod | Forbes | Obchodované fondy | Burzovní operátor Nasdaq | Akcionáři Monety | Studie EU | Historicky nejnižší | BlackRock | Ukončení války | Německá burza | BMW | Cena akcií | Guvernér ČNB | Dopad koronaviru | Příliv investic | Cena ropy v korunách | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Rozpočtové příjmy | Daňový balíček | ČR do ERM II | Umělé inteligence | Burze | Eura | Turów | Libertas | Ztráty | Lehman Brothers | Inflační cíl | Nizozemsko | Šéf Tesly Musk | Bankovní systém | Organizace | Průmyslová výroba v ČR | Alipay | Americká centrální banka FED | Ryanair | Obilí | DIW | Letecký průmysl | Ceny stavebních prací | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Americké firmy | Ruská měna | Premiér Boris Johnson | Dnešní rozhodnutí vlády | Růst | OSN v Glasgow | Ceny surovin | RegioJet | Polská centrální banka | Akcie ČEZ | Pojišťovací společnosti | Komodity | Příjmy | Rusko a Ukrajina | Hospodářské výsledky | Odhad letošního růstu | Světoví těžaři | Propad ceny | Volvo | Poptávka po ropě | Emitent | WU | Zajištění | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad poptávky | Domácí měny | Stravenkový paušál | Propad cen ropy | Potravinářská společnost | BIDU | Film o bitcoinu | Fúze | Kompenzační programy | Růst průmyslové výroby | Index | Důvěra v českou ekonomiku | Wall Street Journal | Nižší úrokové sazby | Cenový pokles | Lockdown | Wirecard | Merkelová | Expanzivní měnová politika | Ruská vláda | Bohatství | Nemovitostní fond | Průmyslová produkce | Úročení | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Jižní Korea | Warner Music | Dluh eurozóny | Aleš Rod | Útlum ekonomiky | Měnové politiky centrálních bank | Ceny nemovitostí | ČTK | Zdražuje zlato | Autoprůmysl | Cena potravinářské pšenice | Prohlášení | Šíření koronaviru | Mzda | Vlády | Tesla | Letečtí dopravci | Problém s nedostatkem čipů | Současný propad | Pandora | Penzijní systém | Podstoupit riziko | Zadlužení České republiky | Aleš Zavoral | City | Nejlepší strategie | Jacinda Ardernová | GameStop | Růst daní | Průlom | Cena palivového dříví | Auditor | Míra nezaměstnanosti v březnu | CVC Capital Partners | Babišův bonus za očkování | Dluhopis Republiky | Extrémní výkyvy | Varianta covidu | Čerpací stanice v ČR | Slevy na dani | Obchodní záměr | Deloitte | Největší banky | Růst cen ropy | MOL | Ruské finanční trhy | Koronavirová nákaza | Ropní vládci | Ministerstvo financí ČR | Vlastnictví | Historická zkušenost | Ruský export | Velké zadlužování | Ferrari | Ministr financí | Čerpání evropských peněz | Dopad krize | Umění | Citelná inflace | Znehodnocování měn | Zájem o investování | Akcie Moderny | Schodek 300 miliard | Větší zdanění | Průmyslové recese | Měnové krize | Vakcína Pfizer | Počet zemřelých | Přenos | Veřejně obchodované fondy | Equity | Soukromé banky | Bitcoinová bublina | Plyn v rublech | Elektroauta | České nemovitosti | Cena emisních povolenek EU | Regulační orgány | Odvětví | Čínská hrozba | Slábnutí koruny | Panika | Nárůst ceny | PPF | Nobelova cena za ekonomii | Mediánová mzda | Počasí v Brazílii | Tržby maloobchodníků | PGE | Pracovní místa | Pražská burza | Vakcinace | Varianty covidu | Hospodaření ČNB | Přebytek běžného účtu | Tučné zisky | Cenové války | Daňový poradce | Aramco | Spotřeba kávy | Banky v ČR | Znovunastartování ekonomiky | České předsednictví | Rekordní růst | Mzdový nárůst | Trpělivost | Chilské peso | Institut pro mezinárodní finance | Objem hypotečních úvěrů | Sociální demokraté | Analýza | Investiční činnost | Vstup do eurozóny | Norsko | Certifikát | Expanzivní fiskální politika | Růst ceny ropy | Obchodní centra | Šíření nákazy COVID-19 | IT sektor | Americký index | Bisnode | Velké firmy | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Nízké úrokové sazby | Americké centrální banky | Akcioví obchodníci | Ošetřovné | Barcelona | Průběh krize | Znehodnocení koruny | Bloomberg | Platební neschopnost | Onemocnění COVID-19 | Jana Maláčová | Kurs rublu | Podpora | Snížení úroků | Ceny stříbra | UBS | Žebříček nejbohatších Čechů | Nepříznivý signál | Martin Dvořák (STAN) | Ropný průmysl | Bydlení | Hodnota značky | Rumuni | Zdanění komerčních nemovitostí | Vyšší mzdy | Investice státu | Rada ČNB | Členství v ERM | Hlavní ekonom | Akademie věd | Prognóza MMF | Ratingový výhled | Zhoršování pandemické situace | Canberra | Nominální úročení | Výkyvy počasí | Ministr pro evropské záležitosti | Nepříznivé počasí | Institut ZEW | Obchodní války | Protiruské sankce | Propad české ekonomiky | Snižování sazeb | Propad exportu | Spotřebitelské ceny | Pojišťovny | Obchodníci s kryptoměnami | Zpřísňováním měnové politiky | Propad akcií | Obchodní sankce | Mzda v ČR | Globální ekonomické zotavení | Země OECD | Cla na zboží | Zdražení ropy | COVID III | Biden | Padající dolar | Hospodaření | Invia | Tuzemští obchodníci | Dublin | Americká společnost | Andrej Babiš | Asijské akciové trhy | Nemovitosti | Nominální úrok | Boris Johnson | Posilování české koruny | Antigenní testování | Snížení sazeb | Dovoz ruské ropy | EK | Výrobce letadel Boeing | Prezident Trump | Americké měny | Kolísání ceny bitcoinu | Akciový index | Ropné velmoci | Zakladatel Amazonu | Přehled | Domácí poptávka | Nízké úroky | Krach Wirecardu | Bohemia Energy | Mzdová dynamika | Ojetiny | Do čeho investovat | Finanční ztráty | Zvyšování úroků | Dluh zemí eurozóny | Nizozemská vláda | Cizoměnový dluh | Soudní dvůr | Sílící koruna | Bavlna | Maloobchodní tržby | Sektor služeb | Cenové výkyvy | Plný úvazek | Ruské akcie | Mzdy v ČR | USA Joe Biden | Meta Platforms | Akcie antivirové firmy | Statistické údaje | Hotovost | Německo | Americké výrobky | Aleš Michl | Modrá vlna | CELO | Výroba zmrzliny v ČR | Koruna posiluje | Kontrakt | Výnosy tuzemských dluhopisů | SPD | Průměrná hrubá měsíční mzda | Ropa typu Brent | Vice | Walmart | Šok na trhu | Ed Sheeran | Uzavírání ekonomiky | Visa | Nafta v ČR | Indonésie | Zadlužení | Pandemie v Česku | Lék na COVID-19 | Útlum ekonomické aktivity | Ceny nemovitostí v ČR | Chorvatsko | ČSFR | Cena kávy arabica | Aktivum | Moravské tornádo | Domácnosti | Premiér Giuseppe Conte | Finanční svět | Analytik | Extrémně levné | Další pokles | Nové zakázky | Nové peníze | Státní dluhopisy | Průměrná mzda v ČR | Vstup do ERM | Bohatí jedinci | Letecká skupina Smartwings | Riskování | Provozní zisk | Fiskální pomoc | Ruská centrální banka | Zdroj příjmů | Inženýrské stavitelství | Americká ministryně financí | Vysoká inflace | Black Friday | Efekt oslabující koruny | Tajné služby | Investiční produkty | Pozice | Land Rover | Veřejný sektor | Statistika | Jak Mejstřík | Termínové kontrakty | Britské společnosti | Záchranné programy | Liberty Ostrava | Ekonomika padá | Výdaje státního rozpočtu | Bankovní asociace | Tax Observatory | Brookings Institution | Závazky vůči věřitelům | Tržby v maloobchodě | Riziko | Platina | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Závislost | Dluhopisový trh | Nárůst úroků | Nezaměstnanost v lednu | Stabilita | Velcí hráči | Oslabování koruny | Výkon českého průmyslu | WHO | Schodek státních financí | Lídři zemí Evropské unie | Mimořádná situace | Zlevňování hypoték | Snížení schodku | Investing | Země eurozóny | Koncern | Produkční ceny v ČR | Holubice | CoinDesk | Těžební kapacity | Americké investiční banky | Oživování globální ekonomiky | Průmyslníci | Měnověpolitické zasedání | Býčí trend | Antivirové firmy | ONE | Ekonomické uzavírky | Arabica | Evropský regulátor | Oligarchové | Rozsáhlé propouštění | New York Times | Virus | Týdenní nárůst | Italský premiér Mario Draghi | Daňové změny | Obálka | Dun & Bradstreet | Výnos dluhopisů | Účinné vakcíny | Panama papers | Podnikatelé | Časový horizont | Nízké daně | Španělsko | Propad příjmů | Finanční systém | Cílová cena | Česká vláda | Cena zemního plynu | Prognóza Evropské komise | ZIL | Meziroční inflace | Zemědělská půda | Ceny nafty | Banky | Nová varianta covidu | Ekonomická stagnace | Intervenovat | Důsledky epidemie | Cena benzínu | NASDAQ 100 | Peking | Výraznější pokles | Vývoz do USA | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Naprogramování | Největší pokles | Banka | Doporučení | Fungování NERV | Astrazeneca | Zvýšit ziskovost | Německé dluhopisy | Závislost na dolaru | Makléřské společnosti | Státní kasa | Tálibán | Evropská unie dnes | České mzdy | Rozvod Gatesových | Video | Státní pomoc aerolinkám | Ocenění | Cestovní kancelář | Vstup do ERM II | Celková inflace | Americké ministerstvo zahraničí | Ruské podniky | Opatření | Sláva | Výprodej bitcoinů | Dnešní zprávy | Společnost Nestlé | Ukončení činnosti | Baird | Úroková míra | MSCI China | Levnější ropa | Digitální euro | Guvernérka ruské centrální banky | Retail | Úrokové sazby | Žlutý kov | Obchodní válka | Nůžky bohatství | Twisto | Italové | Vývoj ceny | Daň z příjmu | Ceny v Česku | Afghánská ekonomika | Ekonomický růst | Světový dluh | Nasdaq | Jednání kartelu OPEC | Nobelova cena | Země G7 | Průměrná cena | Výsledky hospodaření | Cena kávy | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Britské domácnosti | Obchodní marže | Cenový vývoj | Melvin Capital | Burzovní obchodníci | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Čerpání peněz z fondů EU | Vlastní nemovitost | Vyšší inflace | Práce | Omyl | Výroba aut | Golem Finance | Evropské země | Důvěra v ekonomiku ČR | Zvýšení limitu plátcovství DPH | Ministr práce a sociálních věcí | Investment | Krize v Turecku | Představitelé České národní banky | Investovat do fondů | Maďarská centrální banka | Cestovní omezení | 100 procent HDP | Avast dnes | Největší ekonomika eurozóny | Zlato.cz | Spojené státy | Riziko brexitu | Cenový rekord | Míra inflace v dubnu | Cena akcií britské společnosti | Letečtí dopravci v Evropě | Tedros Adhanom | Čerpání peněz z fondů | Letošní úroda | Nejlevnější hypotéky | Manipulace trhu | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Centrální vláda | Kryptoměny | KKCG | Banky pro mezinárodní platby | Koš | Podnik | MF | Reakce bitcoinu | Největší česká banka | Boeing 737 Max | mBank | Kurs koruny k euru | Úvěr | Situace na trhu | Úrokový swap | Úspěch | Rozhodnutí bankovní rady | Ekonomové | Volný obchod | G7 | Call centra | Volby | Statistický úřad | Státní peníze | Ukazatele | Zlepšení | Makroekonomický význam | Messi | Američtí zákonodárci | Výrobce elektromobilů | Cena dřeva | Investice v Číně | Nemovitý majetek | Rakouský kancléř | Fio | Americká vláda | WhatsApp | Uvalení cel | Cena nemovitostí | Záporné úrokové sazby | Ceny mědi | Propad cen nemovitostí | Daň z nabytí | Koronavirus | Státní fond | Zásobníky | Dánsko | Rostoucí mzdy | Belgie | Dění kolem brexitu | ČR | Podniky | Hrubý domácí produkt země | Stroj na peníze | Vyšetřování | Ekonomické odhady | Světová poptávka po ropě | Ekonomické aktivity | Společnost Blue Origin | Bilance | Politici | Nová auta | Černá labuť | Očkování | Zlato | Mzdy | Světové trhy | Robusta | Platidlo | Tchaj-wan | Těžba dřeva | Bankrot | Společnost Unilever | Měnové podmínky | Spotřebitelské ceny v ČR | Přeshraniční obchod | Světová ekonomická krize | Produkce ropy | Bilance zahraničního obchodu | Wall Street | Akcie výrobce letadel | Markit | Cestovní ruch v ČR | BPI | Omezení investic | American Express | Epidemie afrického moru prasat | Nesoulad | Emise | Koruna oslabuje | Propad průmyslové výroby | Olaf Scholz | Setkání lídrů | Eduard Kučera | Stavební zákon | Byznysmeni | Největší banky v Česku | Návratnost | Covid Lázně | Systém stravenek | Branko Milanović | Napětí mezi USA a Čínou | Vojtěch Benda | Banka UBS | Inflace v USA
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Národní asociace blockchainového průmyslu
Národní asociace obchodníků s cennými papíry
Národní asociace obchodníků s cennými papíry (NASD)
Národní banka Gruzie
Národní bezpečnost
Národní burzy
Národní burzy cenných papírů
Národní centrální banky
Národní dluh
Národní ekonomická rada vlády

Následující klíčová slova

Národní finanční prokuratura
Národní finanční prokuratura (PNF)
Národní fond
Národní investiční plán
Národní kontrolní úřad
Národní kontrolní úřad (NAO)
Národní loterie
Národní měny
Národní pivovar
Národní platidlo
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít