Americké ministerstvo financí

Rusko má plán, jak splácet zahraniční dluh, aby se vyhnulo bankrotu
30.05.2022 Rusko plánuje zavést mechanismus pro splácení dluhopisů, který má obejít americké sankce a zabránit tomu, že se země dostane do platební neschopnosti. Návrh je podobný systému pro placení za ruský plyn a má zahraničním investorům umožnit otevřít si v ruských bankách účty jak v rublech, tak v tvrdé měně. Investoři by měli mít k penězům přístup bez omezení. V rozhovoru s listem Vedomosti to dnes řekl ministr financí Anton Siluanov. O mechanismu ale zatím vláda jedná, investorům ho představí později.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
25.05.2022 1) Rusko podle všeho definitivně bankrotuje. Americké ministerstvo financí totiž dnes těsně po půlnoci newyorského času zakázalo přijímat americkým bankám a jednotlivcům splátky od ruské vlády. Dosud platila výjimka, takže američtí věřitelé Ruska mohli i po uvalení sankcí nadále přechodně přijímat ruské splátky. Dneškem ale tato výjimka končí, v souladu s plánem nastíněným v době uvádění sankcí letos v zimě, po únorové invazi Ruska na Ukrajinu.

Rusko definitivně bankrotuje, poprvé od nástupu Lenina v roce 1918. Místo dolarů totiž vyplatí věřitele v rublech
25.05.2022 Rusko podle všeho definitivně bankrotuje. Americké ministerstvo financí totiž dnes těsně po půlnoci newyorského času zakázalo přijímat americkým bankám a jednotlivcům splátky od ruské vlády. Dosud platila výjimka, takže američtí věřitelé Ruska mohli i po uvalení sankcí nadále přechodně přijímat ruské splátky. Dneškem ale tato výjimka končí, v souladu s plánem nastíněným v době uvádění sankcí letos v zimě, po únorové invazi Ruska na Ukrajinu.

Washington Rusku neprodloužil výjimku, která zemi umožnila splácet dluhopisy
25.05.2022 Spojené státy Rusku znemožnily další způsob, jak splácet závazky z mezinárodních dluhopisů, což by mohlo zemi přiblížit k platební neschopnosti. Americké ministerstvo financí oznámilo, že ukončí výjimku, která umožňovala americkým držitelům ruských dluhopisů přijímat platby. Rusko, které má jinak na splácení dluhů dostatek financí, už dalo najevo, že plánuje zpochybnit jakékoliv vyhlášení platební neschopnosti. Uvedla to agentura Reuters.

Nadešla hodina ruského bankrotu? Američané dneškem zakazují svým občanům a bankám přijímat ruské splátky
25.05.2022 Pravděpodobnost ruského bankrotu se dneškem citelně zvyšuje. Americké ministerstvo financí totiž dnes těsně po půlnoci newyorského času, tedy zhruba před půldruhou hodinou, zakázalo přijímat americkým bankám a jednotlivcům splátky od ruské vlády. Dosud platila výjimka, takže američtí věřitelé Ruska mohli i po uvalení sankcí nadále přechodně přijímat ruské splátky. Dneškem ale tato výjimka končí, v souladu s plánem nastíněným v době uvádění sankcí letos v zimě, po únorové invazi Ruska na Ukrajinu.

Rusko dnes předčasně splatilo dluh, aby se vyhnulo platební neschopnosti
20.05.2022 Rusko dnes poslalo peníze na zaplacení úroků ze dvou svých mezinárodních dluhopisů. Peníze poslalo předčasně ve snaze odvrátit platební neschopnost. Příští týden totiž vyprší platnost důležité americké licence, která takové převody umožňuje, a Spojené státy naznačily, že licenci již možná dále neprodlouží, uvedla agentura Reuters.

Rusko pohrozilo právními kroky, pokud se ho Západ pokusí dotlačit k bankrotu
11.04.2022 Rusko podnikne právní kroky, pokud se ho západní země pokusí dotlačit ke státnímu bankrotu. Uvedl to podle agentury Reuters ruský ministr financí Anton Siluanov v rozhovoru s listem Izvestija. Rusku nyní hrozí vyhlášení platební neschopnosti poté, co minulý týden uhradilo splátky dolarových dluhopisů v rublech. Země se kvůli útoku na Ukrajinu stala terčem rozsáhlých sankcí, které mimo jiné omezují její přístup ke globálnímu finančnímu systému.

Rusko uhradilo splátky u svých dolarových dluhopisů v rublech
06.04.2022 Ruská vláda musela uhradit závazky plynoucí z jejích dolarových dluhopisů v rublech. Zahraniční banka totiž odmítla zpracovat příkaz vyplatit držitelům těchto dluhopisů částku 649,2 milionu USD (zhruba 14,5 miliardy Kč) v dolarech. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo financí. Podle mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova bude Rusko dál splácet svůj vnější dluh v rublech, dokud budou jeho devizové rezervy blokovány západními sankcemi.

USA znemožnily ruské vládě uhradit splátky dluhopisů z rezerv u amerických bank
05.04.2022 Spojené státy v pondělí znemožnily ruské vládě uhradit splátky dluhopisů v hodnotě přes 600 milionů dolarů (více než 13 miliard Kč) z ruských rezerv držených u amerických bank. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na mluvčího amerického ministerstva financí. Washington se tak snaží zvýšit tlak na Moskvu a omezit množství dolarů, které má Rusko k dispozici.

Japonsko zakazuje vývoz zlata do Ruska, zpřísňuje režim sankcí
30.03.2022 Japonsko zakáže vývoz drahých kovů do Ruska, uvedlo ministerstvo financí, v rámci zpřísnění sakncí vůči Moskvě. Nová omezení, která vstoupí v platnost 5. dubna, zakazují vývoz zlata a dalšího luxusního zboží, jako jsou šperky, luxusní auta, likéry a kosmetika.

USA zakazují transakce se zlatem v Rusku
28.03.2022 Západní ekonomické sankce nadále způsobují zmatek v ruské ekonomice. Země nemůže využívat své obrovské zásoby zlata.

USA uvalily sankce na ruské oligarchy a politiky, včetně rodiny mluvčího Kremlu
13.03.2022 Spojené státy dnes v souvislosti s invazí na Ukrajinu uvalily sankce na ruské oligarchy a politiky. Je mezi nimi i rodina kremelského mluvčího Dmitrije Peskova, 12 poslanců ruské Státní dumy a deset členů správní rady ruské banky VTB. S odvoláním na americké ministerstvo financí to uvedla agentura Reuters.

Rozpočtový schodek USA v únoru klesl o 30 procent díky oživení ekonomiky
11.03.2022 Rozpočet vlády Spojených států vykázal za únor deficit 217 miliard USD (pět bilionů Kč). Ve srovnání se stejným obdobím loni se snížil o 30 procent, protože příjmy rostly a výdaje klesaly, zejména díky oživení ekonomiky po pandemii nemoci covid-19. Oznámilo to včera americké ministerstvo financí.

Kryptoměny pozitivně reagují na uniklou zprávu o chystané regulaci sektoru
09.03.2022 Trh s kryptoměnami reagoval euforicky na zprávy týkající se regulace tohoto odvětví v USA. S největší pravděpodobností včera omylem americké ministerstvo financí odhalilo obsah příkazu Joe Bidena o regulaci kryptoměn. Prováděcí nařízení mělo být vyvěšeno až dnes, tedy 9. března, a záznam byl ihned po zveřejnění odstraněn. Na internetu však nařízení neuniklo pozornosti investorů, zejména kryptosektoru, který již řadu měsíců požaduje jasné stanovisko úřadů k regulaci kryptoměn. Cena bitcoinu se rychle dostala nad 40 000 dolarů a vytáhla s sebou také kotace dalších kryptoměn.

Kryptoměny pozitivně reagují na uniklou chystanou regulaci sektoru
09.03.2022 Trh s kryptoměnami reagoval euforicky na zprávy týkající se regulace tohoto odvětví v USA. S největší pravděpodobností včera omylem americké ministerstvo financí odhalilo obsah příkazu Joe Bidena o regulaci kryptoměn. Prováděcí nařízení mělo být vyvěšeno až dnes, tedy 9. března, a záznam byl ihned po zveřejnění odstraněn. Na internetu však nařízení neuniklo pozornosti investorů, zejména kryptosektoru, který již řadu měsíců požaduje jasné stanovisko úřadů k regulaci kryptoměn. Cena bitcoinu se rychle dostala nad 40 000 dolarů a vytáhla s sebou také kotace dalších kryptoměn.

Graf dne: BITCOIN (09.03.2022)
09.03.2022 Na dnešním trhu s kryptoměnami lze zaznamenat silné nárůsty cen. Očekává se, že americký prezident Joe Biden dnes podepíše zákon o kryptoměnách, který může připravit cestu pro širší přijetí digitálních aktiv. Zatímco podrobnosti jsou zatím neznámé, americké ministerstvo financí málem oznámení zkazilo prohlášením, které již ze svých webových stránek smazalo. V prohlášení americké ministerstvo financí uvedlo, že zákon bude podporovat „odpovědné inovace, které by mohly mít za následek podstatné výhody pro národ, spotřebitele a podniky“.

Evropské akciové indexy v úterý klesly
02.03.2022 Evropské akciové indexy během včerejší seance výrazně klesaly. STOXX Europe 600 se uzavřel v záporném teritoriu se ztrátou 2,4 %. DAX se propadl o 3,85 %, CAC 40 se snížil o 3,94 %, FTSE 100 klesl o 1,72 %. Ve Španělsku ztratil IBEX 35 3,4 %, zatímco italský FTSE MIB se propadl o 4,1 %.

Washington uvalil sankce na ruskou centrální banku, odstřihl ji od aktiv v USA
28.02.2022 Americká vláda dnes uvedla do praxe avizované sankce proti ruské centrální bance. S okamžitou platností zakazuje Američanům veškeré transakce jak s ruskou centrální bankou, tak s ruským ministerstvem financí a s ruským státním investičním fondem. Kromě toho uvalilo sankce na Ruský fond přímých investic (RDIF). V tiskové zprávě to dnes oznámilo americké ministerstvo financí. Podle ministryně Janet Yellenové tato bezprecedentní opatření směřují na finanční prostředky, které Moskva potřebuje k financování války na Ukrajině.

Sankce v minulosti zasáhly kromě Ruska Irák, KLDR, Bělorusko nebo Barmu
27.02.2022 Výběr zemí, na které západní státy uvalily v uplynulých letech sankce (řazeno chronologicky).

Klienti ruských bank mohou mít problémy s platbami kartou v zahraničí
25.02.2022 Klienti některých ruských bank, na které se vztahují západní sankce, již nebudou moci používat své karty v zahraničí nebo v mobilních platebních systémech společností Apple a Google. Uvedla to ruská centrální banka, která současně zvýšila svoji podporu bankám.

Akcie Sberbank dnes rostou o 17 %, Putin jí pomůže a má z čeho. Lidé v Česku se o své úspory bát nemusí, je ale prozíravé si je převést do jiné banky, takové, jež není sankcionována
25.02.2022 Akcie ruské Sberbank dnes na burze v Moskvě posilují o bezmála 17 procent. Její akcie těží z toho, že sankce Západu vůči Rusku jsou nakonec slabší, než investoři po celém světě čekali. Lidé v ČR se nemusí obávat o své úspory v tuzemské divizi Sberbank. Do částky v přepočtu 100 tisíc eur jsou jejich úspory tak jako tak ze zákona pojištěny. Je ovšem krajně nepravděpodobné, že by lidé v ČR přicházeli o úspory, jestliže jich ve Sberbank mají i v přepočtu nad 100 tisíc eur.

Biden představil první sadu sankcí proti Rusku, jeho kroky má za začátek invaze
23.02.2022 Americký prezident Joe Biden včera podobně jako evropští lídři oznámil první sadu sankcí proti Rusku v reakci na kroky Moskvy, které označil za začátek ruské invaze na Ukrajinu. Postihy se týkají dvou ruských bank, obchodování se státním dluhem na západních trzích a také vybraných ruských elit. Podle šéfa Bílého domu Rusko zaplatí ještě vyšší cenu, pokud bude pokračovat v agresi, zároveň je prý ale stále možné odvrátit "nejčernější scénář".

Yellenová vyzve skupinu G20, aby rozvojovým zemím pomohla ukončit pandemii
17.02.2022 Americká ministryně financí Jannet Yellenová vyzve skupinu G20 ke spolupráci na ukončení pandemie covidu-19 v rozvojových zemích a zajištění zdrojů potřebných k jejich obnově, uvedlo americké Ministerstvo financí.

Hlavním zájmem eura a amerického dolaru je dosáhnout nových maxim
07.02.2022 Cenová maxima, kterých euro dosáhlo minulý pátek, pro něj nejsou hranicí. Jeho cílem je překonat nové překážky. Zároveň je podobně nastaven i americký dolar, který čeká na pomoc Fedu.

Představitelé Fedu zpřísňují rétoriku, zatímco se americký dolar chystá dále posilovat
13.01.2022 Lael Brainardová, která zvažuje svou kandidaturu na post místopředsedkyně Fedu, ve svém projevu před bankovním výborem Senátu uvedla následující: "Nejdůležitějším úkolem, který stojí před americkou centrální bankou, je přivést inflaci zpět na cílovou úroveň 2 %." Brainardová vidí cíl Fedu v omezení inflace a zároveň v podpoře hospodářského oživení.

Rozpočtový schodek USA byl v prosinci nejnižší za dva roky
13.01.2022 Rozpočtový schodek Spojených států se v prosinci meziročně snížil o 85 procent na 21 miliard dolarů (445,7 miliardy Kč). Jedná se o nejmenší měsíční schodek za poslední dva roky. Příjmy do státní kasy z daně z příjmu fyzických osob prudce vzrostly díky zvýšené zaměstnanosti. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnilo americké ministerstvo financí.

Paralyzovaný dolar dává euru falešné naděje
12.01.2022 Euru se nepodařilo vymanit z rozpětí, ačkoli důvodů k pohybu na trhu bylo dost. Měnový pár EUR/USD stál příliš dlouho na jednom místě a vzhledem k tomu, že novoroční svátky jsou za námi a před námi je mnoho zajímavých událostí, dlouho očekávaný průlom se blíží. Otázkou je kdy a jakým směrem.

Fidelity International: Výhled pro dluhopisy v roce 2022
04.01.2022 Centrální banky budou v roce 2022 na dvou frontách čelit hospodářské válce. Inflace je zpět, zatímco růst v post-covidovém oživení zpomaluje. Zatímco investoři mohou očekávat, že dojde k určitému zpřísnění, centrální banky nemohou kvůli vysokému celkovému zadlužení dopustit, aby reálné úrokové sazby šly příliš vysoko, a v případě potřeby zasáhnou. To by mělo zmírnit riziko poklesu cen dluhopisů způsobené rostoucími výnosy, což znamená, že dluhopisoví investoři by neměli zaujímat vůči duraci až tak medvědí postoj.

EUR/USD: Má cenu čekat na vánoční překvapení eura?
22.12.2021 Euro nevykazuje jasný směr a dál se obchoduje v zavedeném rozpětí 1,1200–1,1350. Takovou dynamiku nevykazuje jen dnes či včera, ale celý měsíc. Pohyby v rámci rozpětí nevyvolávají zprávy, cena kolísá především následkem nahodilých spekulativních pohybů. Jak dlouho to potrvá? Může euro dané rozpětí brzy opustit? A čím to může být způsobeno?

Akcie některých čínských firem kvůli riziku amerických sankcí prudce klesly
15.12.2021 Akcie čínských firem z odvětví zdravotní péče a vyspělých technologií dnes prudce klesly. Investoři tak zareagovali na zprávu britského listu Financial Times (FT), který s odkazem na své zdroje napsal, že Spojené státy chystají sankce na další čínské podniky. Týkat by se měly jak investic, tak exportu.

Akciový trh klesá kvůli výprodejům velkých technologických společností
06.12.2021 Uplynulý týden byl na finančních trzích ve znamení prudkých výkyvů. Jedním z příkladů byl výprodej velkých technologických společností minulý pátek, který způsobil masivní pokles akcií.

Ministryně financí USA varuje kongres před zvyšováním dluhového stropu
30.11.2021 Před pouhými dvěma měsíci byl celý svět svědkem toho, jak se mohly Spojené státy dostat do situace, kdy nebudou schopny splácet své dluhy, protože země dosáhla svého dluhového stropu. To znamenalo, že americké ministerstvo financí si nesmělo půjčovat ani vydávat dluhopisy nad limit. Když prostředky na účtech dojdou a již není možné získat nové, je automaticky oznámen technický bankrot.

Rozpočtový schodek USA na začátku nového fiskálního roku výrazně klesl
11.11.2021 Rozpočtový schodek Spojených států se v říjnu meziročně snížil o 42 procent na 165 miliard dolarů (3,6 bilionu Kč). Rozpočtové příjmy se díky vyššímu výběru daní od jednotlivců i podniků vyšplhaly na nejvyšší říjnovou úroveň v historii. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnilo americké ministerstvo financí. Říjen byl prvním měsícem nového fiskálního roku v USA.

Rozpočtový schodek USA v uplynulém fiskálním roce klesl
22.10.2021 Rozpočtový schodek Spojených států v uplynulém fiskálním roce dosáhl 2,77 bilionu dolarů (více než 61 bilionů Kč) a byl tak druhý nejvyšší v historii. Klesl však z rekordních 3,13 bilionu dolarů v předchozím roce. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo americké ministerstvo financí. Fiskální rok ve Spojených státech začíná v říjnu a končí v září.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
17.09.2021 1) Světová banka oznámila, že přestane vydávat význačnou výroční zprávu Doing Business o podnikatelském prostředí v jednotlivých zemích. Reaguje tím na výsledek vyšetřování, podle nějž nejvyšší činitelé Světové banky vyvíjeli tlak na své zaměstnance, aby manipulovali s daty, jež měla vliv na výsledné hodnocení Číny a některých dalších států. Za manipulacemi přitom údajně stála mimo jiné nynější šéfka Mezinárodního měnového fondu Kristalina Georgievová. Ta ve vyjádření informace ze zprávy popřela. Americké ministerstvo financí oznámilo, že zprávu prověřuje.

Světová banka nebude vydávat zprávu Doing Business kvůli podezření z manipulací
17.09.2021 Světová banka včera oznámila, že přestane vydávat význačnou výroční zprávu Doing Business o podnikatelském prostředí v jednotlivých zemích. Reaguje tím na výsledek vyšetřování, podle nějž nejvyšší činitelé Světové banky vyvíjeli tlak na své zaměstnance, aby manipulovali s daty, jež měla vliv na výsledné hodnocení Číny a některých dalších států. Za manipulacemi přitom údajně stála mimo jiné nynější šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová. Ta ve vyjádření informace ze zprávy popřela. Americké ministerstvo financí oznámilo, že zprávu prověřuje.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
14.09.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo smíšeně. Z makrodat se investoři zaměřili na finální červencová data o japonské průmyslové výrobě. Nyní trhy čekají na zprávu o americké inflaci, která vyjde odpoledne.

Deficit rozpočtu USA v srpnu klesl o 15 procent, pomohl růst daňových příjmů
14.09.2021 Deficit rozpočtu vlády Spojených států v srpnu meziročně klesl o 15 procent na 171 miliard dolarů (3,7 bilionu Kč). Daňové příjmy, k jejichž zvýšení pomohlo oživení ekonomiky, rostly rychleji než výdaje na programy zaměřené na překonání dopadů pandemie covidu-19. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnilo americké ministerstvo financí.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
12.08.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo většinou v minusu. Společnost Foxconn reportovala kvartální hospodářské výsledky, které překonaly očekávání trhu. Investoři nadále sledují i vývoj kolem pandemie covidu-19 - podle Světové zdravotnické organizace může počet nákaz koronavirem počátkem příštího roku překonat hranici 300 milionů.

Rozpočtový schodek USA stoupl v červenci na rekordních 302 miliardy USD
12.08.2021 Rozpočet vlády Spojených států vykázal za červenec deficit 302 miliardy USD (6,5 bilionu Kč), což je rekordní údaj pro tento měsíc. Mohou za to pokračující vysoké výdaje na programy pomoci, kterými se vláda snaží řešit dopady hospodářské krize způsobené pandemií nemoci covid-19, a pokles příjmů kvůli loňskému přesunu splatnosti daní. Loni v červenci rozpočtový deficit činil 63 miliard USD. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnilo americké ministerstvo financí.

Spojené státy zavádějí nové sankce vůči Lukašenkovu režimu, oznámil Biden
09.08.2021 Spojené státy zavádějí vůči režimu autoritářského běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka nové sankce. Oznámil to dnes americký prezident Joe Biden. Washington se tak rozhodl u příležitosti prvního výročí kontroverzních prezidentských voleb v Bělorusku, které podle západních zemí a běloruské opozice provázely rozsáhlé nesrovnalosti. Informuje o tom agentura AP.

Euro prožívá nervózní léto před německými volbami, dolaroví medvědi v nejistotě
14.07.2021 Ve 3. čtvrtletí se bude pozornost patrně čím dál víc upírat na riziko kocoviny po zastavení stimulů v USA. Díky utrácení spotřebitelských úspor je ale možné i v tomto kvartále dosáhnout rozumného, i když postupně klesajícího růstu. A tak čekáme na 26. září, kdy se konají v Německu všeobecné volby, které mají být makroekonomickou událostí roku; a zajímalo by nás, zda americká dolarová houpačka nevystřelí po slabém druhém kvartále dolar opět vzhůru, kde se pak bude zuby nehty držet. Metafora s houpačkou je vcelku případná, protože dolar se na samém počátku prvního čtvrtletí odrazil ode dna a celý kvartál posiloval. Většinu druhého čtvrtletí se jej však investoři zbavovali. Jestli se budou věci vyvíjet podle našich očekávání, je možné, že čeká americké dolarové medvědy do konce 3. čtvrtletí ještě těžká cesta. Mezitím budou růst očekávání ohledně nových stimulů, a to nejen v USA, ale hlavně v Evropě, kde se blíží německé volby a rozhodování o další budoucnosti EU.

Rozpočtový deficit USA klesl zhruba na pětinu díky růstu příjmů
14.07.2021 Rozpočtový deficit Spojených států v červnu prudce klesl na 174 miliard USD (3,8 bilionu Kč) z 864 miliard USD ve stejném měsíci loni. Mohl za to růst příjmů způsobený oživením na trhu práce a dřívějším termínem podání daňového přiznání a zaplacení daní. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnilo americké ministerstvo financí.

Výhled Saxo Bank na 3. čtvrtletí: Evropská revoluce
30.06.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 3. čtvrtletí 2021 na globálních trzích. Kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, obsahuje také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.

Energetika zažila silný týden, ceny ropy stoupají společně s inflací
16.06.2021 Ceny komodit už třetí týden rostou. Všeobecný vzestup energetiky a kovů více než vyvážil oslabení některých oblastí zemědělského sektoru. A tak se Bloomberg Commodity Spot Index, který sleduje výnosy za přední kontraktní měsíc hlavních komoditních futures, i ke konci minulého týdne nadále držel poblíž desetiletého maxima.

Co očekávat od dnešního zasedání Fedu❓
16.06.2021 Zasedání FOMC končí večerním (20:00) zveřejnění rozhodnutím o sazbách. Následná tisková konference začne o 30 minut později. Rozhodnutí bude zveřejněno včetně nových makroekonomických projekcí a tzv. tečkového grafu. Objeví se tedy spousta materiálů, na které se soustředí pozornost obchodníků. Sledujte naši sekci "Zprávy z trhů", kde budeme dnešní zasedání pokrývat.

Axios: Až půlka pandemických dávek USA pro nezaměstnané mohla skončit u zločinců
10.06.2021 Možná až polovina dávek pro nezaměstnané vyplacených Spojenými státy během posledního roku skončila podle některých odborníků v rukách zločinců. Napsal to dnes zpravodajský web Axios. Podvodníci vydávající se za legitimní žadatele o podporu si údajně mohli přijít na stovky miliard dolarů.

FT: Skupina G7 se blíží dohodě o zdanění nadnárodních společností
24.05.2021 Skupina nejvyspělejších zemí světa G7 se blíží dohodě o zdanění nadnárodních společností. Uvolnila by se tím cesta k zavedení globální daně pro obří firmy ještě v letošním roce, píše deník Financial Times (FT). Spojené státy navrhly, aby ve světě existovala minimální daň 15 procent ze zisků globálních firem. Francie, Německo a Itálie plán považují za dobrý základ pro mezinárodní dohodu, která by se mohla schválit do července.

Kam míří kryptoměny?
24.05.2021 Minulý týden dorazil velmi přísný test pro většinu kryptoměn, které se náhle ocitly pod silným prodejním tlakem. Už od začátku týdne přicházely na trh zprávy, které nebyly pro trh příliš pozitivní, ale důvěra investorů byla stále poměrně vysoká. Nakonec se korekce změnila v silný výprodej, který pokračoval ještě o víkendu, ale zároveň můžeme vidět náznaky stabilizace. Jaký bude další vývoj bitcoinu a dalších kryptoměn?

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
21.05.2021 1) Dnešní den nepřinesl na asijsko-pacifické trhy výraznější změny cen. Japonská meziroční jádrová deflace v dubnu zůstala na březnové hodnotě 0,1 %, zatímco analytici očekávali její růst na 0,2 %. Akcie čínského technologického obra Tencent poklesly o 3,37 %, ačkoli firma oznámila 65% nárůst čtvrtletního zisku.

Spojené státy navrhují minimální daň pro podniky na úrovni 15 procent
21.05.2021 Spojené státy navrhují, aby firmy ve světě platily daň ze zisku alespoň 15 procent, konečná daň by ale měla být ještě vyšší. Ve čtvrtek to oznámilo americké ministerstvo financí. To se snaží prosadit plány, které by zastavily mezi jednotlivými zeměmi soutěž o to, kdo bude mít nejnižší daně.

Očekávaný vývoj na měnových trzích: Slabší dolar je pro oddlužení globální ekonomiky nezbytný
20.04.2021 V našem výhledu na 1. čtvrtletí jsme řešili, proč podle nás americký dolar dlouhodoběji oslabí. Zároveň jsme však neopomněli zmínit, že mohou výrazně vyšší výnosy z amerických pokladničních poukázek a jejich strmější výnosová křivka v určitých okamžicích v očekávání obrovského přílivu stimulů vyhnat měnu výš, a zkřížit tak dolarovým medvědům plány. Ve výhledu na první kvartál jsme doslova uvedli: „Tím se dostáváme k okolnostem, které mohou pokles amerického dolaru navzdory výše uvedeným fundamentálním faktorům, jež hovoří ve prospěch dolarových medvědů, snadno zhatit. Konkrétně je to čím dál strmější výnosová křivka a další růst výnosů dlouhodobých amerických dluhopisů, které se již v prvním týdnu roku 2021 dostaly nad klíčové prahové hodnoty – jako je benchmark 10letých amerických pokladničních poukázek na hladině 1,00 %.“

Cena kryptoměny bitcoin prudce klesla, ale drží se nad 50.000 USD
18.04.2021 Cena nejznámější kryptoměny bitcoin v noci na dnešek prudce klesla - z více než 60.000 dolarů sestoupila až do blízkosti 52.000 dolarů. Později část ztrát smazala a krátce před 08:00 SELČ se pohybovala kolem 55.900 USD (zhruba 1,2 milionu Kč). Za posledních 24 hodin tak ztrácela přes deset procent. Vyplývá to z údajů specializovaného webu CoinDesk.

Washington: Švýcarsko a Vietnam s měnou nemanipulují, budou ale pod dohledem
16.04.2021 Americké ministerstvo financí vyřadilo Švýcarsko a Vietnam ze seznamu zemí, které považuje za měnové manipulátory. Zrušilo tak rozhodnutí, které teprve v prosinci přijala administrativa tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa. Obě země, a rovněž Tchaj-wan, ale budou pod dohledem, protože nesplňují část kritérií. Ministerstvo to dnes uvedlo ve zprávě o makroekonomické a devizové politice hlavních obchodních partnerů, kterou vydává dvakrát do roka a kterou předkládá Kongresu. Švýcarská centrální banka v reakci uvedla, že s kurzem své měny nemanipuluje.

Rychlé shrnutí
13.04.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. Index Dow Jones odepsal 0.16 %, Nasdaq klesl o 0.36 % a Russell 2000 klesl o 0.43 %.

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Světu už dochází úplně všechno
30.03.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
11.02.2021 1) Obchodování v Asii a Tichomoří bylo dnes omezeno kvůli svátku, na akciových trzích v Číně, Japonsku, Tchaj-wanu a Jižní Koreji se neobchodovalo. Z hlavních indexů v regionu uzavřel hongkongský index Hang Seng se ziskem 0,45 % na 30 173,57 bodu a australský ASX 200 oslabil o 0,10 % na 6 850,10 bodu.

Deficit rozpočtu USA v lednu stoupl na rekordních 163 miliard USD
11.02.2021 Deficit rozpočtu vlády Spojených států v lednu stoupl na 163 miliard USD (3,5 bilionu Kč), což je pro tento měsíc rekordní výše. Důvodem byly další přímé platby jednotlivcům v souvislosti s koronavirovou pomocí, uvedlo včera americké ministerstvo financí. Loni v lednu rozpočtový schodek činil 130 miliard USD.

Rozpočtový schodek USA byl za 3 měsíce rekordních 572,9 mld. USD
14.01.2021 Rozpočtový deficit Spojených států za první tři měsíce fiskálního roku dosáhl rekordních 572,9 miliardy dolarů (12,3 bilionu Kč). Meziročně narostl o 60,7 procenta. Oznámilo to včera americké ministerstvo financí. Nárůst schodku je důsledkem rozsáhlých vládních výdajů, které mají ekonomice pomoci překonat negativní dopady koronavirové krize.

Rychlé shrnutí
29.12.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci na vyšších úrovních. Dow Jones rostl o 0.7 %, S&P 500 přidal 0.9 % a Nasdaq rostl o 0.7 %.

Forex: ČNB bude pouze slovně reflektovat lepší data a vysokou nejistotu
17.12.2020 Brexit čeká už jen na dohodu „rybářů“. Na tuto dohodu bude čekat i Bank of England. Indikátory výrobní aktivity v USA se sníží na stále relativně příznivou úroveň a ukazatele ze stavebnictí ukáží pokračující expanzi. V USA se finalizuje fiskální balíček. V ČNB dnes k jakékoliv změně nastavení měnové politiky pravděpodobně nedojde. Na jedné straně zde vystupují relativně příznivá data z dosavadního vývoje ekonomiky, vidina vakcíny a fiskální expanze, ale také nejistota druhé a třetí vlny.

Forex: Náladu dnes podpořila rostoucí aktivita nákupních manažerů
16.12.2020 Ježíšek dnes v Evropě naděloval štědré výhledy na nejbližší období. Předběžné výsledky indexu nákupních manažerů v eurozóně ukázaly za prosinec zrychlující tempo expanze výrobního sektoru a oproti minulému měsíci výrazně nižší smršťování aktivity ve službách. Zde se všeobecně s ohledem na druhou vlnu pandemie čekala výrazně horší čísla. Na akciových trzích dnes převládl lehký optimismus, ačkoliv ne všechna data vyzněla pozitivně. Maloobchodní tržby v USA vykázaly v listopadu meziměsíční pokles o 1,1 %, zatímco trh počítal se snížením o 0,1 %, přičemž předchozí výsledek byl mírně revidován dolů. Index nákupních manažerů v USA nicméně úplným zklamáním nebyl, když ve složce výroby klesl v prosinci jen nepatrně a to na stále vysokou úroveň 56,5 bodu a v případě služeb trochu více na 55,3 bodu, což je ale stále jasně v pásmu expanze.

USA označily Švýcarsko a Vietnam za měnové manipulátory
16.12.2020 Amerického ministerstvo financí označilo Švýcarsko a Vietnam za země, které manipulují svou měnou. Naposledy Spojené státy označily za měnového manipulátora loni v srpnu Čínu. Washington také přidal tři nová jména na seznam zemí, kterým je potřeba věnovat zvláštní pozornost kvůli jejich měnovým praktikám. Vyplývá to z dnešního prohlášení ministerstva.

Rychlé shrnutí
14.12.2020 Akcie v Asii dnes ráno rostou. Nikkei přidává 0.3 %, ASX 200 roste o 0.26 % a daří se i indexům v Číně.

Nejdůležitější ekonomické události roku 2020
14.12.2020 Rok 2020 se zcela jistě zapíše do historie. Byl to neuvěřitelný rok plný šílených událostí a v podstatě vše se točilo kolem koronaviru. A jelikož se blíží konec roku, tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice v tomto roce.

Americký Kongres zvyšuje tlak na čínské firmy obchodované v USA
03.12.2020 Americký Kongres ve středu večer jednomyslně schválil zákon, který umožňuje stáhnout čínské firmy z obchodování na amerických akciových trzích, když nesplňují americké účetní standardy. Zákon také podnikům ukládá, aby zveřejnily, zda je vlastní nebo ovládá zahraniční vláda. Informují o tom tiskové agentury. Opatření také zvyšuje tlak Washingtonu na Peking v posledních týdnech vlády prezidenta Donalda Trumpa.

USA kvůli podhodnocení jüanu zavedou cla na vázací drátky z Číny
25.11.2020 Spojené státy zavedou clo na čínské vázací drátky, které se používají například k uzavření sáčků s pečivem či ke svazování kabelů. Čína tyto výrobky podle Washingtonu nespravedlivě subvencuje, a znevýhodňuje tak americké producenty. Subvencování se podle ministerstva obchodu uskutečňuje formou podhodnocování měny. Je to poprvé, kdy Spojené státy uvalí clo, aby snížily dopady slabé čínské měny. Případ by tak mohl vytvořit precedens, protože jde o neobvyklý krok, který bere v úvahu měnu, což je podle pravidel ministerstva povoleno od začátku letošního roku, uvedl server BBC.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 23.11.2020
23.11.2020 Rytmus trhům stále určuje vakcína. Pfizer již podal k FDA oficiální žádost ohledně schválení vakcíny. K prvnímu očkování v USA by tak mohlo dojít v půlce prosince. Ve střednědobém horizontu tak stále zůstává hlavním tématem rotace z hodnotových do růstových titulů. Respektive v případě tříd aktiv rotace z vládních dluhopisů do korporátních či akcií obecně. Krátkodobě však může dojít k taktické pauze – zejména pokud strmě porostou nové infekce covid-19.

Ekonomický kalendář: Trhy řeší neshody mezi Fedem a americkým ministerstvem financí
20.11.2020 Evropské trhy se krátce po otevření pohybovaly v černých číslech. DAX přidával dvě desetiny procenta a držel se nad úrovní 13 100 bodů. Ekonomický kalendář dnes toho mnoho nenabízí. Hvězdou programu jsou kanadské maloobchodní prodeje. Sentiment by se tak mohl zaměřit na nové zprávy a neshody mezi americkým ministerstvem financí a Fedem. Ministr financí Steven Mnuchin řekl, že úřad neprodlouží několik záchranných úvěrových programů, které byly vytvořeny s Fedem na podporu ekonomiky. Mnuchin také požaduje, aby Fed vrátil veškeré nevyužité fondy, které byly alokovány do programů do konce roku. Fed odpověděl vydáním vlastního prohlášení, že celý program by měl být zachován. Jedná se o první vážný příznak neshody mezi ministerstvem a Fedem, který znejistil trhy.

Rozpočtový schodek USA dosáhl rekordních 3,1 bilionu dolarů
16.10.2020 Rozpočtový deficit Spojených států v uplynulém fiskálním roce dosáhl rekordních 3,132 bilionu dolarů (téměř 73 bilionů Kč). To představuje více než dvojnásobek dosavadního maxima. Oproti předchozímu roku se schodek více než ztrojnásobil. Oznámilo to dnes americké ministerstvo financí. Nárůst schodku je důsledkem rozsáhlých vládních výdajů souvisejících s pandemií covidu-19.

Majetek 50 nejbohatších v USA je stejný jako 165 mil. nejchudších
09.10.2020 Majetek 50 nejbohatších Američanů je v současnosti tak velký, jako majetek 165 milionů nejchudších, protože pandemie nemoci covid-19 přetváří ekonomiku způsobem, který neúměrně odměňuje malou skupinu miliardářů. Nová data centrální banky USA (Fed), která přinášejí komplexní pohled na bohatství Američanů v první polovině letošního roku, upozorňují také na výrazné rozdíly v bohatství podle rasy, věku a třídy, upozornila agentura Bloomberg.

Bloomberg: Nejstabilnější měna světa chrání vývoz z Tchaj-wanu
17.09.2020 Země po celém světě se snaží ochránit své ekonomiky před dopady koronavirové pandemie, Tchaj-wan to nepotřebuje. Podle odhadu ekonomů oslovených agenturou Bloomberg by tchajwanská ekonomika měla letos vzrůst o jedno procento. To je druhý nejvyšší růst z velkých ekonomik po Číně, jejíž hrubý domácí produkt se má zvýšit o dvě procenta. Tchaj-wan těží z toho, že firmy přesouvají svoji výrobu zpět domů z Číny kvůli rostoucímu napětí mezi Pekingem a Washingtonem, a z růstu poptávky po jeho zboží z USA.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
14.09.2020 1) Akcie na burzách v Asii a Tichomoří dnes zpevnily. Výrazně zdražily cenné papíry japonské SoftBank Group po oznámení, že společnost prodá výrobce čipů pro mobilní telefony ARM Holdings americké firmě NVIDIA.

Rozpočtový schodek USA za 11 měsíců činil tři biliony dolarů
13.09.2020 Rozpočtový deficit Spojených států za prvních 11 měsíců fiskálního roku dosáhl rekordních tří bilionů dolarů (přes 67 bilionů Kč). Oznámilo to v pátek americké ministerstvo financí. Nárůst schodku je důsledkem rozsáhlých vládních výdajů, které mají ekonomice pomoci překonat negativní dopady koronavirové krize.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
17.08.2020 1) Americký prezident Donald Trump v pátek nařídil čínské společnosti ByteDance, aby do 90 dnů prodala svou americkou sekci aplikace TikTok, jinak ji Trump v USA zakáže. Zostření vztahů mezi dvěma největšími ekonomikami pokračuje, agentura Reuters o víkendu informovala, že plánovaná revize obchodní dohody mezi USA a Čínou, která byla stanovena na sobotu, neproběhla a nebyl ani stanoven nový termín. Trhy v Jižní Koreji zůstaly dnes uzavřeny.

Deficit rozpočtu je v USA kvůli dopadům koronaviru na rekordu
13.08.2020 Deficit rozpočtu Spojených států za prvních deset měsíců fiskálního roku do konce července vystoupil na rekordních 2,81 bilionu dolarů (63,3 bilionu Kč). Na vině jsou dopady nového koronaviru a s tím spojená opatření na podporu ekonomiky. Oznámilo to včera americké ministerstvo financí.

Peníze z vrtulníků už padají
07.07.2020 Úrokové sazby už jsou ve Spojených státech, eurozóně i v Japonsku na nule nebo i pod ní. Nákup aktiv v rámci kvantitativního uvolňování jede na plný výkon. Zdálo by se, že hlavním světovým centrálním bankám zbývá pro znovunastartování ekonomik už jen „shazovat peníze z vrtulníku“, tj. připisovat ničím nekryté nové peníze přímo na bankovní účty občanům, aby bylo za co utrácet.

Nové protiíránské sankce USA míří mimo jiné na ministra vnitra
20.05.2020 Spojené státy dnes zavedly nové protiíránské sankce, jejichž terčem je íránský ministr vnitra Abdolrezá Rahmání-Fazlí, osm dalších veřejných činitelů a státní konglomerát LEF Cooperative Foundation. Oznámilo to americké ministerstvo financí. Podle agentury Reuters jsou tímto krokem zmražena veškerá aktiva dotyčných subjektů v USA a Američané mají zakázáno s nimi jednat.

Česko, připrav se na „peníze z vrtulníku“
15.04.2020 Ministryně financí Alena Schillerová včera potvrdila, že stát zvažuje možnost „znárodňování“, tedy přechodného kapitálového vstupu do strategických podniků.

Ranní komentář: USA připravují fiskální balíček, Británie už obří stimul oznámila
18.03.2020 Akciové indexy včera dokázaly růst a likvidovat tak část svých vysokých ztrát ze začátku týdne. Pomohly hlavně zprávy o zavedení nové facility americké centrální banky, která se zaměřuje na dodávání krátkodobé likvidity amerických firmám, a to pomocí nezajištěných půjček, které částečně bude krýt americké ministerstvo financí. Náladu dokázaly zlepšit i informace o chystaném fiskálním balíčku, který by v USA mohl dosahovat až 1 bln. dolarů a jehož součástí by mohla být přímá pomoc americkým domácnostem ve výši 1 tis. USD + daňové úlevy a odložení daňové povinnosti. Americká vláda se také chystá pomoci nejvíce zasaženým odvětvím v čele s aerolinkami. Svůj vlastní fiskální balíček pak ve výši 400 mld. USD včera oznámila také Británie, která lidem mj. bude pomáhat se splátkami hypoték.

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (20.1.2020)
20.01.2020 Minulý týden na měnovém páru EUR/USD nedošlo k aktivaci žádného obchodu podle mého komentáře. Trh totiž neprolomil žádnou naplánovanou vstupní S/R zónu. Týden tedy bez obchodu na měnovém páru EUR/USD.

Rychlý přehled
17.01.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci výrazně v zelených číslech a navýšily historická maxima. S&P500 uzavřel růstem o 0,84 % poprvé v historii nad 3 300 USD. Čínská prosincová data příjemně překvapila. Průmyslová produkce rostla o 6,9 %, zatímco trh počítal s růstem o 5,9 %. Maloobchodní tržby rostly o 8 % (kons.: 7,9 %), investice do fixních aktiv rostly o 5,4 % (kons.: 5,2 %) a HDP rostlo podle očekávání o 6 %.

Forex: Kurz dolaru zůstává beze změny, japonský jen klesl na osmiměsíční minimum
14.01.2020 Kurz dolaru vůči koši předních světových měn se dnes téměř nemění. Čínský jüan dříve dosáhl vůči dolaru maxima od července a nyní klesá, zatímco japonský jen spadl na osmiměsíční minimum. Zástupci Spojených státy a Číny mají tento týden ve Washingtonu podepsat předběžnou obchodní dohodu.

Likvidita dolaru hlásí mračna na obzoru
07.10.2019 V tuto chvíli je důležitá pouze jedna jediná věc: globální likvidita USD. Fungujeme ve světě, kde je dolar zásadní. A proto jeho likvidita slouží jako hlavní motor globální ekonomiky a finančních trhů. Od roku 2014 se svět potýká se strukturálním problémem nedostatku dolaru. Ten je vyvolaný kvantitativním zpřísňováním politiky Fedu a nižšími cenami ropy, což vede k menšímu objemu petrodolarů v oběhu.

USA rozšířily sankce proti Íránu na subjekty obchodující s ropou
04.09.2019 Spojené státy zavedly nové sankce proti Íránu. Tentokrát postihují firmy, lodě i jednotlivce, kteří podle Američanů dodávali ropu Sýrii. Oznámilo to dnes americké ministerstvo financí. V úterý Washington vyhlásil sankce proti třem pracovištím íránského vesmírného programu za raketové testy.

Rozbřesk: Ustupující inflace ponechá ČNB v klidu
12.07.2019 Poslední červnová čísla naznačila, že inflace začíná v ČR pomalu ustupovat. Zatímco ještě v březnu a v květnu se pohybovala na samé horní hranici tolerančního intervalu ČNB, v červnu již poklesla na 2,7 %. Sice je stále tři desetiny procenta nad prognózou a výrazně nad cílem, přesto může ponechat centrální banku v klidovém stavu. Stojí za ní totiž především rostoucí náklady na bydlení, včetně energií, které spolu dohromady generují více než polovinu celkové inflace. Volatilní, o to hůře předvídatelné a ovlivnitelné ceny potravin se na inflaci podílejí půl procentním bodem. Spolu dohromady tyto dvě nejvýznamnější složky spotřebitelského koše tvoří téměř tři čtvrtiny aktuální inflace.

KLDR odsoudila americké sankce, blokádu označuje za válečný akt
26.02.2018 Severní Korea včera odsoudila nové sankce, vyhlášené proti Pchjongjangu Spojenými státy. USA se snaží podkopat zlepšování vnitrokorejských vztahů během zimních olympijských her, citovala prohlášení severokorejského ministerstva zahraničí státní média. Jakoukoli námořní blokádu ze strany USA bude Severní Korea považovat za válečný akt, uvedla státní tisková agentura KCNA.

Trump dnes oznámí nové sankce proti KLDR
23.02.2018 Americký prezident dnes oznámí nové sankce proti Severní Koreji, které mají postihnout její finanční zdroje a dodavatele paliv. Oznámili to činitelé Bílého domu. Donald Trump ohlásí "dosud nejrozsáhlejší balík sankcí" v projevu na výroční Konferenci konzervativní politické akce (CPAC).

Rozpočtový deficit USA vzrostl
20.10.2017 Rozpočtový deficit Spojených států v uplynulém fiskálním roce vzrostl na 666 miliard dolarů (14,5 bilionu Kč) z 586 miliard USD v předchozím roce. Oznámilo to dnes americké ministerstvo financí. Rozpočtové výdaje i příjmy ve fiskálním roce, který skončil 30. září, dosáhly přitom rekordu. Státní dluh Spojených států tak přesahuje 20 bilionů dolarů, informovala agentura Reuters.

Červencový rozpočtový deficit USA byl nižší, než se čekalo
11.08.2017 Rozpočet Spojených států skončil v červenci s nižším deficitem 43 miliard dolarů (958 miliard Kč) oproti 113 miliardám USD ve stejném období loňského roku. Na výsledku, který překonal očekávání, se podepsal zvýšený příjem z výběru daní a menší výdaje na zdravotnictví. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnilo americké ministerstvo financí.
Související klíčová slova:
CFR | Akcie regionálních bank | USDT | Kryptoměnový průmysl | Vývoz diamantů | Čínské technologické firmy | Dow Jones Industrial Average | Protiíránské sankce | Zbrojovka | Fibo | Rozpočtové deficity | Statistiky | Údaje z USA | Rozpočtový schodek Spojených států | Objednávky | Inflace v Evropské unii | Růst ropy | Developeři | Retracement | Jackson Hole | Vládní dluhopisy | Pokles sazeb | Značka Amazon | Mezinárodní měnový fond | Burza cenných papírů Praha (BCPP) | Tempo růstu | Výhody diverzifikace | Kontraktní měsíc | Kč/EUR | Akcie Erste | Průmyslová výroba v eurozóně | EUR | Vysoké valuace | Situace na Ukrajině | Silicon Valley Bank | Kolaterál | Prezident Biden | Alphabet | Futures kontrakt | Ropný gigant | Koronavirové krize | Americký státní dluh | Světové akcie | Chris Beauchamp | Obchodník | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Overbalance | Íránský ministr zahraničí | Konsorcium | Akciové trhy | Australská centrální banka | Ložiska | Elektromobily | Banka JPMorgan | Javier Milei | Sinopharm | Subvence | BTC | Phil Hogan | Eurasia | Vývoj inflace | Životní prostředí | Pfizer | Dávky v nezaměstnanosti | Cyklus zvyšování sazeb | Firemní sektor | Signature Bank | Delegace | Podnikové dluhopisy | Velké transakce | Agentura S&P | Postmates | Bank of Japan | Data centrální banky | Dow Jones Industrial | Informované zdroje | Závazky vůči věřitelům | Bezpečné útočiště | Futures na zemní plyn | MUFG | Japonské firmy | Londýnské akciové burzy | Aktiva | Sankce na ruskou ropu | GBPNZD | USD/PLN | Ekonomické vyhlídky | Citigroup | OTP | Náklady na dluh | Americké vládní dluhopisy | Korelace | Bankovní regulační orgány | Sazby daně | Letecké společnosti | Fungování trhů | Michal Stupavský | Index strachu | Hayden Hughes | Nikl | SP500 | Mince | Tim Ash | Trend | Indexy na Wall Street | Firmy obchodované v USA | Podhodnocení jüanu | Federální dluh | Automobilka Volkswagen | Energetika | Zveřejnění výsledků | Robert Wilson | Koruna zpevnila | Míra inflace v Argentině | Kolaps | Zasedání ECB | Obrovské investice | Krach americké banky | FTSE MIB | Výnosy dluhopisů | ISM ve službách | Reálná ekonomika | Ruské invaze na Ukrajinu | Agentura AFP | Rozpočet EU | Uptrend | BlueBay | Zvýšení sazeb Fedu | Portfolio dluhopisů | Podíl na trhu | Federální soudce | Komunita | Line | Kurz tchajwanské měny | Oživení poptávky | Výrobní PMI | Vývoz z Tchaj-wanu | Organizace zemí vyvážejících ropu | Výprodeje dluhopisů | Rozpočtový schodek USA | Ekonomické následky | Pokles indexu | Společnost Saxo Bank | Splátky dluhů | Příjmy ruského rozpočtu | Scott Bessent | Americký prezident Donald Trump | Větší podniky | Oběd zadarmo | Výkyvy | Lagardeová | RBK | Postoj FOMC | Server Meduza | Podnikatel | Soft-landing | Depozitní sazba | Spojení | Ekonomické sankce | Těžební společnost | Pravděpodobnost | Evropská komise | Goldman Sachs | Mezinárodní ratingová agentura | Obchod s Ruskem | Investment Management | Americké dluhopisy | Hertz Global Holding | Asijské trhy | Škoda Auto | Zdroj příjmů | Nifty 50 | Utahování měnové politiky | Berkshire Hathaway | Bloomberg Commodity Spot Index | Republikáni | DeFi | Znehodnocení | Tropická bouře | Trafigura Group | Politické spolupráce | Vliv na trh | Dovoz z USA | SoftBank Group | Finanční prostředí | Nejvyšší výnos | Cena OIL.WTI | Roberto Azevedo | Řízení výnosové křivky | Status nejvyšších výhod | Investing | Indexy S&P | Ukrajinska pravda | Burzovní hodnota | Rivian R1S | USD Coin (USDC) | Bidenova administrativa | Index PX | Zvýšení cel | Dolarový index | Ethereum | Geopolitické napětí | Administrativa prezidenta | Snížení cen | Omezení dovozu | Unilever | Ekonomika Spojených států | Společnost TotalEnergies | Bezprecedentní opatření | FDA | Ukrajinská centrální banka | Vývoj na trzích | Diverzifikace | Koncern Volkswagen | Expanze | Mezinárodní investiční banka | Růst zaměstnanosti | Údaje o inflaci | Investice do infrastruktury | Přerušení těžby | PLN | Makléřská společnost Robinhood | Index podnikatelské nálady ISM | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Americký akciový index | Sociální síť Threads | Údaje o maloobchodních tržbách | Deflace | Pokles dolaru | Ruský podnikatel | Harris Financial | Růst sazeb | Směrnice | Exchange | Výhled | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Reálné aktivum | Uvalení sankcí | Citibank | Nová historická maxima | Rating AAA | Měnové báze | WTO | TerraUSD (UST) | Heureka | Velké evropské banky | KLDR | OFAC | Obchodování s emisemi (ETS) | Rostoucí inflace | Online obchodování | Používání kryptoměn | Komise pro mezinárodní obchod | Prohlášení | Diamantový průmysl | Šéf Fedu Jerome Powell | Ruské ministerstvo financí | Cena zlata | Vzestup inflace | Rostoucí ceny | Udržitelnost amerického dluhu | Dluhové závazky | Burza | Stablecoin USDC | Všeobecné volby | Ukrajinský prezident | Kryptoburza | Americko-čínské vztahy | Peter Garnry | Německý DAX | Meziroční míra inflace v eurozóně | Přijetí | BCPP | Měna euro | Nizozemsko | New York | Záporné sazby | Druhé funkční období | Vývoz ruské ropy | Tržní cena | Deficit rozpočtu USA | Italský dluh | Dolar dnes | Finanční instrumenty | Strach | Sněmovna reprezentantů USA | Brexit | Analytický tým FXstreet.cz | Zaměstnanost | Diamanty | Quantitative tightening | Krátkodobý dluh | Akče | Letadla | Přerozdělení bohatství | Průměrná úroková sazba | Nová data | Veřejný dluh USA | Patová situace | Saúdská Arábie | Pověst | Dumping | Snížení úrokových sazeb | Peníze z vrtulníku | EIA | Ruská státní těžební společnost Alrosa | Růst cen | UPS | Burza cenných papírů Praha | Nord Stream | Sankce Spojených států | Toyota Motor | České vlády | 10leté bondy | Bankovní rada ČNB | Daňové škrty | Bluebay Asset Management | World Agriculture Supply and Demand | BH Securities | Vratislav Zámiš | Komise pro mezinárodní obchod (ITC) | Naše prognóza | Zhodnocení peněz | Observatory of Economic Complexity | Nakamoto | Vývoj aktiv Fedu | Objemy obchodů na akciovém trhu | Zasedání britské centrální banky | Capital Markets | Datum X | Igor Runěc | Oznámení | Dividendy | Americké výnosy | Zlato a stříbro | Ukrnafta | Náklady na obsluhu dluhu | Eurasia Group | Rafinerie | Silné oživení | Huawei Technologies | Obchodní seance | Omezení těžby | Platební neschopnosti USA | Cboe Europe | Financial Times | Uvolnění měnové politiky | Automobilový trh | Grayscale | Hrubý domácí produkt (HDP) | Kryptoměnové burzy | Propad cen | Dramatické dopady | Nejdůležitější ekonomické události | CHNComp | Rozhodnutí centrálních bank | Prima | Analýzy | ČSOB | Raiffeisen Bank International | Historie | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Ceny aktiv | Nezaměstnanost | Vládní činitel | Představitelé ECB | Vysoké riziko | Sebenaplňující proroctví | Dluhopisy Saxo | Výsledkové sezóny | Nové sankce proti Rusku | Federální úřady | Proražení | Člen bankovní rady České národní banky | Firmy z EU | Úvěrová událost | Evropský výrobce letecké techniky | Soukromé podniky | Ruský fond přímých investic (RDIF) | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC) | Příležitosti k nákupu | Hlavní události | Cla na dovoz z USA | BP | Zvyšování sazeb | Americký prezident | Příkaz | Americká inflace | Zajišťování | Vývoj cen akcií | Nový rekord | Kč/USD | Rada pro mezinárodní vztahy (CFR) | WSJ | Inflace v Maďarsku | HSBC | Praní špinavých peněz | Růst úroků | Míra úspor | Uber | FIDESZ | Výdaje japonských domácností | Irsko | Jeff Bezos | Vývoj měnového páru | Zvýšení úrokové sazby | Nejznámější kryptoměna | Ekonomické zotavení | Trumpová | Invesco | Maloobchod | Snížení cen ropy | Ceny elektřiny | Luxusní auta | IOER | FinCEN | Západní země | Washington | Analytik Saxo Bank | Lámání rekordů | Burzy cenných papírů | Daně z příjmů | Aktuální hodnoty měny | Akciový trh v USA | USD Coin | Šéfka MMF | Politické změny | Vicepremiér | Evropská měna | Předseda sněmovny | Výprodeje | Farmaceutická společnost | Bydlení | Společnost Alrosa | Globální problém | Dow Jonesův index | Vývoj ceny ropy WTI | Hyundai Motor (HYU.DE) | Slabý americký dolar | Strategy | Ruská invaze na Ukrajinu | Reserve Bank of Australia | Saxo | Vládní dluh | Ukrajinský parlament | Představitelé Fedu | Ruský plyn | Byznys | Vakcinace | Tier 1 | Zahraniční dluh | Kanadské maloobchodní prodeje | Vydávat akcie | Historické údaje | Clearstream | Charu Chanana | Výnosy z amerických dluhopisů | TD Securities | Náklady | Borsa Italiana | Úspěšné obchodování | Výsledky firem | Pomoc pro Ukrajinu | Nové sankce vůči Rusku | Ekonomiky | Trumpova agenda | Ministryně hospodářství | Zvýšení stropu pro zadlužení Spojených států | Kryptoměnová společnost | Dovoz z Číny | Čínský jüan | Česká měna | Volatilita | Marco Rubio | Nákupní tlak | Ben Luckock | Maďarsko | Covid | Akcie Hyundai | Ministerstvo práce | Letecká společnost Virgin Atlantic | Německá automobilka | Fixní výnos | CZK | Reálné výnosy | Indikátor | Výhled Saxo Bank | Vysoká inflace | Pandemie koronaviru | Průmyslová produkce | Index MSCI Europe | Kupónový výnos | Turecký statistický úřad | Očkování proti covidu-19 | Japonská vláda | Donald Trump | Nejstabilnější měna | Cenové hladiny | HDP Číny | Státní dluh | Commodities | Významné riziko | Inflace | Rozpočtový schodek USA v listopadu | Makléřská společnost | Peníze | Vývoz diamantů z Ruska | Vývoz ropy | Akcie Sberbank dnes | Obchodní deficit USA | Ministerstvo hospodářství | Odhodlání | Brent | Rada pro mezinárodní vztahy | ForexFactory | Rozpočtový přebytek | Sankce na ruské diamanty | Výnosy z 10letých dluhopisů | Prudký pokles | Politika | Stimul | Snížení zadlužení | Ceny pohonných hmot | Společnost Avast | Jüan | Očekávání | Daňové úlevy | Státy eurozóny | Autopůjčovna Hertz | Expert | Obří stimul | Výrobce letecké techniky | Ekonomika EU | Palladium | BAE Systems | Index cen domů | Světové finanční trhy | Ministr hospodářství | Porušování lidských práv | Inflační riziko | Investiční centrum | Ukončení obchodní války | Dolar roste | Alpha Impact | Vyšší výnosy | Posílení eura | Společnost Wirecard | Zvýšení sazeb | Akciový index Dow Jones | Fosilní paliva | Videokonference | Boom | Napadení Ukrajiny | Celní války | Aktivity v Rusku | Timeframe | MMF Kristalina Georgievová | Průmysl | Americké ministerstvo práce | Americký výrobce letadel | Separatisté | Britská letecká společnost | Invaze na Ukrajinu | Základní sazby | Majetek | Měnový fond | Ustupující inflace | Financovat | Chamtivost | Důvěryhodnost | Společnost Cineworld | Průmyslové podniky | List The Wall Street Journal | Býčí signál | Tiskové agentury | Alibaba | Blockchain | Vláda Spojených států | Washington Mutual | InstaForex | Zásoby ropy | Získávání peněz | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Rusal | Norwegian Air Shuttle | Globální ekonomiky | Situace na trzích | Vysoké ceny energií | Investment management | CZK/EUR | Růst | Kristalina Georgievová | Vývoj české ekonomiky | Polymetal International | Koruna | Fiat Chrysler (FCA) | AFP | Příležitosti | Itálie | Výpadky | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Zasedání FOMC | Program kvantitativního uvolňování | MiFID II | Prezidenti Turecka | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Super Bowl | UBS Group | Diskont | Americká společnost Apple | Tencent Holdings | Dnešní makroekonomické ukazatele | Coinbase | Nejnižší výnosy | PacWest | Sentiment na trhu | Zásoby zlata | Inflation Reduction Act (IRA) | Strop pro zadlužení | Vývoj reálných výdajů na výstavbu | Prognóza | Výnosová křivka | Zdroj příjmu | Data z USA | Tchajwanské měny | Islámský stát | Výrazný propad | Nálada investorů | Použití finanční páky | Asset management | Obligace | Trh práce | Německý Spolkový sněm | Federální rezervní banka | Změny cen | Venezuela | Britská centrální banka | Silicon Valley Bank (SVB) | Růst výnosů dluhopisů | Veřejný dluh | Ask | CBOE | Bankovní úvěry | Vývoj ceny ropy Brent | Nová data centrální banky | CL | Švédská Riksbank | Akvizice | Světové produkce | Raiffeisen | Euroclear | Růst amerického dolaru | Válka | Ratingová agentura S&P | Pochybnosti | Zpráva | Inflační trend | Reakce dolaru | Shazování peněz z vrtulníku | Americký podnik | Soud v Haagu | Ratingová agentura | Hyundai | Index agentury Bloomberg | Výroba v eurozóně | First Republic Bank | Objem obchodů | Dobrý výsledek | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Spolupráce | Evropské ekonomiky | Index podnikatelské nálady | Deglobalizace | Obrat trendu | George Soros | Kongres | IHS Markit | Technologické akcie | Ropný trh | Cena bitcoinu | Nike | Transparency International | Alrosa | Rozpočtový deficit USA | Nejvyšší soud | Chování | Kontrakty | Hospodářské krize | Silné momentum | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Evropská inflace | Německé tovární objednávky | Evergrande | Dostatek likvidity | Akciový trh Nasdaq | Graf | Oživování ekonomiky | Dolary | Národní ekonomická rada vlády | Fifth Third Bancorp | AUD | Česká firma | Krásný zákon | PSA Group | JOLTS | Geopolitická situace | Další funkce | ETS | Emise státních dluhopisů | S&P500 | Prodej dolaru | Changpeng Zhao | Nejznámější kryptoměny | Meziroční růst | Investiční analytik | Největší kryptoměnová burza | Zdravotní péče | Investujte zodpovědně | Trh s dluhopisy | OIL.WTI | AllianceBernstein | Trh | Barel ropy | Problémy Credit Suisse | Hodnota dolaru | Centrální banky | Deficit rozpočtu | Výnosy desetiletých dluhopisů | Amazon | Janet Yellenová | Karlsruhe | Financial Times (FT) | Digitální aktiva | Úvěrové podmínky | SAIC Motor | Podání daňového přiznání | MSCI | Friedrich Merz | EMU | Centrální banky USA (Fed) | Syntetické diamanty | Dluh Británie | Wall Street akcie | Vyjednávání o zvýšení stropu | Americká sněmovna reprezentantů | Ruský prezident | Open | Očekávání trhu | AA | Ekonom společnosti | Nálada na akciových trzích | Americké dolary | The Washington Post | Rozdílové smlouvy | Index | Události roku | Luxusní komodity | Studie | Reálné úrokové sazby | Vyšší náklady | Měď | Inflace spotřebitelských cen | Index nákupních manažerů | SaxoStrats | Rezervní měny | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Investiční firmy | Vyšší poptávka | Elektřina | Poměr rizika a výnosu | MMF | Burzy v Šanghaji | Vývoj reálných výdajů na výstavbu v průmyslu v USA | Nabídka | USA | Globální poptávka | Zvýšení limitu pro zadlužení | Zpřísnění měnové politiky | Zlaté rezervy | Poptávka po ropě v Číně | Eura | Dobré výsledky | Komise | Nejistoty | Snižování sazeb | Rovnováhy | Ruská státní těžební společnost | Tržní kapitalizace | Kryptoměnová burza | Giovanni Staunovo | Bílý dům | Počasí | Kapitál | Zvýšení dluhového stropu | Zvyšování mezd | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Posílení | PDVSA | Agentura Reuters | Platební neschopnost | Přebytek běžného účtu | Včerejší obchodování | Althea Spinozzi | Francouzská automobilka | Alstom | Akcionáři ČS | Úrokové sazby | TRUTH | Firma BitRiver | Klimatické změny | Prodej akcií | Česká zbrojovka | Dluhopisy Saxo Bank | Docomo | S&P | xStation | Big Tech | Americké ministerstvo obchodu | Agentura Kjódó | Unie | Trading | Airbus | Větší riziko | Volodymyr Zelenskyj | Hlavní ekonom | Výnosové křivky | Inflace ve Spojených státech | Ministerstvo obchodu | Data z ekonomiky | Důvěra investorů | HYU | Reakce trhu | Lukáš Kovanda | Sázky | Odhad vývoje HDP | USA a Ukrajina | Brad Setser | Rubl | Akciové indexy | Obchodní sankce | Vice | Míra inflace v Maďarsku | Oživit ekonomiku | American Airlines | Americký vládní činitel | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv | Komoditní index | Ekonomický kalendář | Kvantitativní zpřísňování | Tržní podmínky | Švýcarská centrální banka | Soukromý sektor | Střadatelé | Desetileté výnosy | Newell Brands Inc | Řetězec | NTT | Ministr zahraničí | Země EU | Pozornost | Obchodní napětí | Chesapeake Energy | Závazek | Wall Street Journal | Investiční nemovitosti | Americký návrh | Ocel | Souhrn finančních trhů | IEA | Přebytek bilance běžného účtu | Treasuries | Analytický tým | Raiffeisenbank a.s. | IRS | Reakce trhů | Bilion | Novozélandský dolar | Pojištění vkladů | CoinDesk | Michal Brožka | Sankce na ruské oligarchy | Opatření | Migrace | Deficit | Objem dluhopisů | Ruská ropa Urals | Asie | Komoditní index agentury Bloomberg | Rekordní hodnoty | Index Stoxx 600 | Zařízení | Ceny Bitcoinu | NYSE:MMM | Amsterodam | Proroctví | Americká měna | Akcie Sberbank | Další růst | Akcie na Wall Street | Kurz dolaru | Ceny domů | Budoucnost | Vysoká volatilita | The New York Times (NYT) | Pochybení v Binance | Durace | Emise dluhopisů | Pochybení | Inflace v eurozóně | VTB | Automobilka Renault | Fiskální politiky | Kakao | Snížení poptávky | Záporné reálné úrokové sazby | GEN | Index Hang Seng | Americká centrální banka | Prezident Trump | Zpráva o inflaci | Stephen Chiu | Czech Fund | Ministerstvo spravedlnosti | Redmond Wong | Vývoj výnosu amerického 10leté vládního dluhopisu | Regulační překážky | Společnosti | Futures | Wolfstreet | Pojistka proti inflaci | Globální ratingové agentury | IBEX 35 | BNP Paribas | NYSE:NKE | Výroba aut | Úřad pro energetické informace (EIA) | Firmy v ČR | Vstup do NATO | Izrael | Marathon | Riskovat na trzích | Wall Street Journal (WSJ) | Ropa | Američtí investoři | Twitter | Americké měny | Moudro | Data centrální banky USA | Nejvyšší objem | Cyklické tituly | Makroekonomická data | Ropa Brent | Opatření proti šíření koronaviru | Virus | G10 | Obchodní války | Chesapeake | Burzovní statistiky | Německý hospodářský institut | Meziroční míra inflace | HYU.DE | Devizové intervence | Finanční společnosti | Bohatství | Miliarda | Ifo | Stratégové | Akciový index | Tchajwanský dolar | Offshore | Kov | Symposium v Jackson Hole | Maturity | Momentum | Asijské indexy | Bidenova obchodní politika | Pandemie covidu | Dovoz z Evropské unie | Nové protiíránské sankce | Buy-and-Hold | Hike ECB | Zvýšení dluhového limitu | Opatřením na podporu ekonomiky | Evropský statistický úřad Eurostat | Domácnosti | Bankovky | Erste Group | LIBOR | Jaderný program | Cointelegraph | Bitcoin | Inflace v Argentině | Ministr obrany | Burza v Moskvě | Viceprezident | Americké státní dluhopisy | Burze | Globální ceny ropy | Hike | Dna | Nejziskovější | Hamás | Ekonomika Evropské unie | Tržní sentiment | Globální likvidita | Kartel OPEC | Koronavirová epidemie | Hlavní investiční analytik | Šíření nového koronaviru | Vojtěch Benda | Polská vláda | Eskalace | Letecká společnost | Stablecoin | Volatility | Moody's | NAFTA | Peníze z vrtulníků | Francouzská společnost | Ranní okénko | Ceny zemního plynu | Edward Gardner | Podnikatelé | Oleg Děripaska | Celková inflace | TLTRO | Bancorp | Tovární objednávky | Konglomerát | Americké indexy | Největší ekonomika | Server BBC | Dodávky ropy | Vývoj na měnových trzích | Přímé zahraniční investice | Diamantový průmysl v Evropě | Nákupy státních dluhopisů | Norsko | Kryptoměnový magnát | Futures kontrakty | Nižší produkce | Globální finanční krize | Džavád Zaríf | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Pandemie nemoci | Úrokové náklady | Platformy | Zisk společnosti | Zahraniční firmy | Prezident Donald Trump | LEF Cooperative Foundation | Nejstabilnější měna světa | Pár EUR/USD | Snižování úrokových sazeb | Analytici | Čistý zisk | Aukce | Kryptotrh | Nabídky akcií | Marketingová komunikace | Daň ze zisku | Stres | JPMorgan Chase | Závislost | Stříbro | Globální dluh | Maloobchodní tržby | Tlak na akcie | Poslanec | Příjmy z firemních daní | Pozornost obchodníků | Zájem o dolar | Výše amerického federálního dluhu | Moskva | Obchodovat | Nordstream 2 | EN+ Group | Cla na dovoz | Finanční instituce | Rozpočtový schodek | FRED | Pokles cen | Podnikání na kapitálovém trhu | Výhled pro bitcoin | Jeremy Allaire | G7 | Závislosti na Číně | Invaze | Vysoké inflace | Trh práce v USA | Tržní síly | Vyšší sazby | Finance | Bývalý prezident | Protiíránské sankce USA | Vazba stablecoinu | ETF | Hodnota majetku | Kapitálové trhy | Rekordní deficit | Capital Com | Platina | Dluhopisy | Analytika | Firma | Odvrácení platební neschopnosti | Andrij Sybiha | Obchodníci | Poptávka | Hang Seng | Zboží dlouhodobé spotřeby | Luxor Technologies | RBI | Následky pandemie | Obchodníci s ropou | Vakcíny proti COVID-19 | Výsledky makroekonomických statistik | Přední finanční instituce | Bankovní rada České národní banky | JCPOA | Prezident Javier Milei | West Texas Intermediate (WTI) | Nastavení měnové politiky | Riziko poklesu cen | Conference Board | Uzavření trhů | Akcie Hyundai Motor | Vývoz ruských diamantů | Cena kryptoměny | Trumpův plán | US Treasury | Členské státy | UBS | Americká pravidla | Zpomalení inflace | Finanční společnost | Trh se šperky | MIFID | Bankéři | Video | Monetární politika | Bitcoiny | Depozitní sazby | Vývoj sektorového bankovního akciového indexu S&P | Problémy | 3М | Rekordní schodek rozpočtu | Podnikání | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | USA a Čína | Množství peněz | Barclays | Statistický úřad | Participace | TRUTH social | Růst HDP | Odvetná opatření | Index PMI | Komerční banka | Ocelářství | Francouzská centrální banka | Bank of Canada | Dividendový výnos | Minimální sazby daně | Kryptoměnová společnost Circle | Conseq Investment Management | Sázka | Ropná společnost | Fáze obchodní dohody | Letecká doprava | Index volatility | Deutsche Bank | Úrovně rezistence | SWIFT | Alexandre de Juniac | Magnát | Zpomalení hospodářského růstu | Klesly akcie | Vylepšení teorie aukcí | Korporátní dluhopisy | Christine Lagarde | Boeing | Spojené státy | Kolaps dolaru | Mezinárodní dluhopisy | Kurz dolarů | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Finanční aktiva | Ole Hansen | Dlužníci | Úsilí | Šéfové firem | Indexy PMI | Společnost British Airways | Ekonomové | Christopher Dembik | Úroková sazba | Paul Krugman | Pokles nezaměstnanosti | Historický okamžik | BHS Timur Barotov | Šéfka fondu | BIS | Mezinárodní banky | Silicon Valley | Negativní hospodářské dopady | Německý parlament | Výkon dolaru | Demokraté a Republikáni | Růst poptávky po ropě | Rozpočtové schodky | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | TikTok | Agentura Fitch | Rizikové averze | BitRiver | Západní sankce | Konkurenceschopnost | Složitý spor | Další kryptoměny | Platforma | Japonská ekonomika | Evropský statistický úřad | Národní bezpečnost | Ruské diamanty | LATAM Airlines | Facebook | Americké akcie | Nový týden | Futures na americké akciové indexy | Ruská centrální banka | Automobilový koncern | Washington Post | Akciový stratég | Velmi volatilní | Avalanche | Erdogan | Rostoucí ceny ropy | RISK-ON | Krátkodobý výhled | Garret Graves | Růst spotřebitelských cen v Británii | Volatilní | Sankce | BCS | Zvyšování úrokových sazeb | Fiskální situace | Technologický index | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | IPO roku | Zahájení obchodování | Mediální společnosti | 20leté dluhopisy | OSN | Intervence | Rostoucí výnosy amerických dluhopisů | Světové obchodní organizace | Trh s kryptoměnami | Julija Svyrydenková | Veřejný dluh Británie | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | RDIF | Průměrný výnos | Pandemie | Spotřebitelská důvěra | Vstupní náklady | Volby | Další vývoj | MXN | West Texas Intermediate | Vydávání dluhopisů | Konsolidace | Běloruské dluhopisy | Makroekonomické strategie | Měnové politiky | G20 | Finanční služby | Summit EU | Bývalý ministr financí | CSI 300 | S&P/ASX 200 | Předstihový ukazatel | ITC | Dánové | Německé hospodářství | Elektrovozy | Gary Gensler | Stagnující měna | Obchodní dohody | Fiskální politika | Společnost Circle | Rostoucí úrokové sazby | Ropa Urals | Likvidita na trhu | Výdaje | Výnosy | Ministryně financí Alena Schillerová | Greg Carmichael | Člen bankovní rady | Pohyby na trzích | Sankce proti Íránu | Spojené státy a Čína | Bernstein | Pandemie covidu-19 | Ruský bankrot | BlueBay Asset Management | Italský premiér | Těžby bitcoinů | Hackeři | Index Russell | Gilead Sciences | Největší IPO roku | Dopady pandemie covidu-19 | Hongkongský index Hang Seng | KOSPI | Dow Jones | Kapitálové rezervy | Americká administrativa | Federální společnost pro pojištění vkladů | FCA | Čínské indexy | Milei | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Čínské firmy obchodované v USA | Investiční strategie | Pomerančový džus | IBEX | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | ARM Holdings | Fidesz | Ruský fond | Výrobce elektromobilů Tesla | Těžařské firmy | Paul Milgrom | Rozhodnutí centrální banky | Panika na finančních trzích | Odliv kapitálu | Obchodovat s cennými papíry | Christopher Waller | Nobelovy ceny | Miliardy dolarů | Šíření nákazy | ADP | AI | Burza cenných papírů | Joe Biden | Mluvčí Kremlu | Přeprodané zóny | Investiční doporučení | Nejvyšší rating | Likvidita dolaru | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | TradingView | Meduza | Nordstream | Prezidentské volby | Doing Business | Cenové pohyby | Miliardy korun | Volvo | LVMH | Tisková konference | Bankovní systém | Měny střední a východní Evropy | Omezení nákupů aktiv | Platební bilance | Růst mezd | Ministr financí Steven Mnuchin | Automobilka | Mladé generace | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Koronavirus | Odvětví | Belgie | Ford Motor | Expozice společnosti | Sazby | Dovoz ruských diamantů | Vítězství | Nové peníze | Invaze ruských vojsk | Případné sankce | Barma | Zvýšení likvidity | České koruny | Bělorusko | MF | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Umělá inteligence | Zvýšení produkce | Vývoj akciového indexu | Čínská poptávka | Británie | Úrok | Investovat | Hlavní kryptoměny | Komoditní | Rekordní maxima | Tržby v eurozóně | Ekonomické aktivity | Cena severomořské ropy Brent | MOEX | Steven Mnuchin | Federální společnost pro pojištění vkladů (FDIC) | Americké rafinerie | Schodek USA v listopadu | Růstový index | Generální ředitel | Mezinárodní agentura pro energii | Ether | Světové trhy | Hotovost | Investiční fondy | Regulátor | Vývoj nominální výše amerického federálního dluhu | Boj s inflací | Dluhopis | Renault | Průzkum | Firmy | Hertz Global | Dopady pandemie | Neuberger Berman | Lauren Linová | Budoucí vývoj | Stratég Saxo Bank | Američtí politici | Žebříček miliardářů | Eskalace obchodního napětí | Odliv peněz | HDP Německa | Vysoké rozpočtové schodky | Panika | Globální daň | Agentura Moody's | Zemědělství | Zajištění | Překážky | Celní politiky USA | Navýšení dluhového stropu | Obchodování na newyorské burze | Zájem investorů | Cena ropy brent | Partnerství | Zlatý standard | Manažeři | Phillips 66 | Euro dnes | Aramco | Threads | Credit Suisse Group AG | Ekonomické podmínky | Ruská ropa | Výhled růstu ekonomiky | Sankce vůči Rusku | Růst cen komodit | Provozní zisk | Klienti ruských bank | Nová cla | Globální ceny | Odhad růstu HDP | Výsledky společnosti | Argentina | Daňoví poplatníci | Investování | Přední světoví těžaři | Strategie ECB | Splacení dluhu | Fed | Euroskupina | Index spotřebitelské důvěry | Čistý dluh | Americká ministryně financí | Nově zahájené stavby domů | Rusko dnes | Dnešní fundamenty | Výrobce letadel Boeing | NASDAQ 100 | Historicky nejnižší výnosy | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Boris Johnson | Účastníci trhu | Kevin McCarthy | Ruský fond přímých investic | Celosvětová poptávka | Sillicon Valley | Poradenské společnosti | Jobs Plan | Hry | Dílčí index | Akcie bank | COIN | Primární nabídka | Společnost Meta | Si Ťin-pching | Trhy | Rivian | Akcie v USA | Paypal Holdings | Federální úřad pro letectví | Nornickel | Cena kryptoměny bitcoin | Monetizace | Fluktuace | NASDAQ:AMGN | Jiří Tyleček | Shrnutí vývoje | Eleanor Creagh | Aktuální stav | Ruské ropné společnosti | Refinancování dluhů | Mezinárodní investoři | FTSE | Mar-a-Lago | Náměstek ministra financí | Sektor kryptoměn | Oscilátor | Německá automobilka Volkswagen | Online obchodování a investice | Rizika | Rada ČNB | Eurozóna | Fond | Riziková prémie | Toky investic | USA inflace | ISM | Velký růst | Zvýšení volatility | Indexy pohyb | Globální trhy | Tchaj-pej | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Fitch | Pšenice | Coinbase na akciový trh | Sankce USA | Americké banky | Dluhopisový trh | Maloobchodní tržby v Británii | Úspory | Poslanecká sněmovna | Předvolební průzkumy | Agentura KCNA | Odvrácení platební neschopnosti USA | Futures na ropu | Bitcoin a další kryptoměny | Těžba kryptoměn v Rusku | Americký Federální úřad pro letectví | Raiffeisen Bank International (RBI) | Velcí hráči | MIB | Japonský Nikkei | Prodávající | Kyjev | Splácení svých závazků | Nominální růst | xStation 5 | Vysoké ceny | Společnost JPMorgan | Obnovení růstu | Boeing 737 Max | Zahraniční měny | Mateřská společnost | Riziková aktiva | Country Garden | Schodek rozpočtu | Britský FTSE | Úřad pro energetické informace | Stagflace | Ředitelka | Vojenská pomoc | Sankce na ruskou centrální banku | Nissan | NKE | TradingEconomics | UBI | Pohledávky | Paschal Donohoe | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Společnost S&P Global | Bilance | Federální vláda | Federální rezervy | Americké akciové indexy | CEE | Ondřej Hartman | Holubice | Americký kongres | Promsvjazbank | Vladimir Putin | Tesla | Záporné úrokové sazby | ONE | Regulační orgány | David Vagenknecht | Stabilita | Miliardář | Příjmy domácností | XTB Research | Mezinárodní obchod | Fiskální rok ve Spojených státech | Akcie Berkshire | Ekonomický růst | Ministři zahraničí | Bloomberg Barclays | Komodity | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Zlepšení nálady | KCNA | General Motors | CAD | Rostěch | Ceny zemního plynu v USA | Kryptoměnový systém | Smartwings | Peněžní trh | Včerejší seance | Na burze | Akcionáři | Společnost Walt Disney | Analytička | Společnost | Ruský rubl | The New York Times | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Advanced Micro Devices | Evropské trhy | Státní těžební společnost | Obchodování na trzích | Analytická společnost | Sázet | Meziroční růst HDP | Oživení americké ekonomiky | Hospodaření | Ztráta | Wells Fargo | Velké americké banky | Riksbank | Orbán | Severomořská ropa | Dluhové krize | ISDA | Institucionální investoři | FXstreet | Conseq | Měsíční report | Reporty | Finanční podmínky | Projevy centrálních bankéřů | Globalizace | Kukuřice | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Purple Trading | Tomáš Raputa | Negativní zprávy | Bilance Fedu | Obchodní přebytek | Narušené dodavatelské řetězce | Dmitrij Peskov | Ceny ropy Brent | Obchodování opcí | Volkswagen | Daně z mimořádných zisků | TCL | Spojené státy a Evropská unie | Průmyslová výroba v USA | Pracovní trh | Hospodářský pokles | Astrazeneca | Obchodník s komoditami | EK | Zahraniční forex | Zajištění proti inflaci | Riziko | Analytik | Emise | Německá finanční společnost | Trinity | Ant | Spotové ceny | ATH | Právo | Benchmarky | FIAT | JPY | Credit Suisse | Pražské burzy | Axios | Zasedání ČNB | FT | Open interest | Citi | Pokles výnosů | Binance | EBIT | Kurz rublu | MSCI World Index | Šéf společnosti | Bankovní skupina | RSI | Bank of America | Síť Threads | Cenový strop | Transakce | Virgin Atlantic | USDX | Údaje o HDP | Urals | Meta | Portfolio | Graf akcií | Nástroj | GBP | NATO | Buffett | Tether (USDT) | Plyn | ACT | NYT | Karty | Čína | Capital | Pokles akcií | Risk | Inovace | Úrovně supportu | Circle | CZK/USD | Kia | Ceny | ETH | FRS | Financování | Propad ekonomiky | Akcie Credit Suisse | FCF | Recese | Pokles | Gazprom | Akcie americké společnosti | Virtuální měny | Kompozitní index | Digitální převody peněz | FTSE 100 | Brand Finance | Ruské úřady | Foot Locker | Změna politiky | Války | Impuls | Ukrajina | Čínské měny | Zemědělské komodity | Raiffeisenbank | Bundesbank | Přebytek bilance | Data z trhu práce | Severní Korea | Centrální banka | BBC | Předpovědi | Prodeje ropy | Softbank | Největší světová ekonomika | VW | WTI | Berkshire | Infekce Covid | Silný americký dolar | Stavební povolení | Salesforce | Malajsie | Skupina Erste Group | The Kyiv Independent | Independent Advisor Alliance | Státy EU | Prodejní opce | Praxe | Největší ekonomika světa | Biliony | Divergence | Mizuho | SunPower | Evropské centrální banky | MACD | Libra | Truth Social | Fyzické zlato | FAA | Trump dnes | Souhrnný indikátor | Odborníci | Cena severomořské ropy | Investments | Dlužník | Zákonodárci | Překvapivý růst | Celní politiky | Stratég | Stablecoiny | Instituce | SXXP | Počáteční zisky | Biotechnologické společnosti | Burza Binance | Propuštění | Negativní korelace | Americký ministr financí | Credit Suisse Group | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Liz Trussová | EV | Commerzbank | Náklady na financování | Worldometers | Výnos | Donald Trump dnes | Výnosy z dluhopisů | České akcie | Měnový systém | Bankovní krize | Miliardáři | Pokles ekonomiky | ESG | Bloomberg Intelligence | Index DOW | IHNED | Trhy dnes | Frank | Kapitálové výdaje | Počet nakažených | Index Nasdaq | General Motors (GM) | INR | Benchmark | Americká internetová společnost | Algoritmy | Informace z trhu | Prostor pro růst | Defi | 256/2004 | Herbert Diess | Specialista na online obchodování | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Rozhovor | Nové sankce | Sankce proti Rusku | Výnos desetiletých dluhopisů | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Společnost Virgin Atlantic | Konkrétní cíle | Historická maxima | Rozhodnutí FOMC | Miliardy USD | Stoxx Europe 600 | ZAR | CO2 | Singapur | Forex trader | Vietnam | Osvobození | Ceny akcií | Ceny energií | FTX | Reálné hodnoty | Zvyšování daní | Nová pravidla | Cena akcií | GBP/USD | ASX | Oživení trhu | Ryanair | Mizuho Securities | Mezibankovní | RUB | Pravděpodobnost recese | Událostí ve světové ekonomice | Německý index IFO | Akcie společnosti Apple | Balík sankcí | Írán | Biliony dolarů | Očkování proti covidu | Next Generation | Jasný signál | Pracovní místa | Káva | Odvětví kryptoměn | Vlna poklesu | Tržní hodnota | Polymetal | BTCUSD | TerraUSD | Aktuální informace | Akcie společnosti Tesla | CRM | Funkční období | Ant Group | Zisk | Koronavirové pandemie | Commission | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Mimořádná opatření | EURUSD | Demokraté | Spekulovat | Nord Stream 2 | Swapy | Nominální růst HDP | Huawei | Makléři | CBO | Avast | Hospodářské dopady | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Nejbohatší | Tržní sazby | Zahraniční investoři | Zůstatek | Pozitivní zprávy | Ruské banky | Vklady | Progres | Obchodování | Gen Digital | Očekávaný vývoj | Posílení dolaru | Úroky | MSCI World | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Ropovod | Varovné signály | Růst inflace | Cena mědi | Finanční pomoc | Jednotné měny | Stellantis | Jednotná evropská měna | Podnikatelská aktivita v eurozóně | TRY | Prémie | Expanzivní politika | Poptávka po pohonných hmotách | Evropa | Pokles produkce | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Tiffany | Letecká přeprava | Rozpočtový úřad Kongresu | Zprávy | Ceny ropy | Lockdown | Nové regulace | Zprávy z trhů | Obchodování s ropou | Francie | Předpověď | Zelenskyj | XTB Jiří Tyleček | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Hlavní měny | Krize v eurozóně | Western Alliance Bancorp | Technologické společnosti | Dolarové sazby | Automobilky | Příjmy z prodeje ropy | Ekonomické události | List Financial Times | Eurodolar | Zájem o bitcoin | Biden | ADBE | Italská vláda | Finanční krize | Sberbank | DPA | Ukazatel inflace | Indikace | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | FXstreet.cz | Teherán | Obchody | Vláda ČR | Běžný účet | Těžby Bitcoinu | Snížení daní | Technologické firmy | Čínský vicepremiér Liou Che | Medián | Index CPI | xStation5 | Investiční nástroje | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Airbus Group | Čínská společnost | Deutsche Telekom | Omezení COVID | Finančnictví | Zvýšení těžby | Roční maximum | RBC | Portfólia | Haruhiko Kuroda | Společnost Meta Platforms | Japonsko | Primární nabídka akcií | Zemní plyn | Rakouská bankovní skupina | Marže | Americké sankce | Spotová cena | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Internetové firmy | Hospodářský institut Ifo | Aktivum | Bid | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Propad akcií | Finanční svět | CARA | BNP | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Google | Miliardy eur | Tržby | Stagnace | Finanční systém | Časový horizont | Obchod s ropou | Dluhy | Světové války | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Signály | Sazby beze změny | Investiční produkty | Obavy o poptávku | Guvernér | Trader | Dodavatelský řetězec | Sociální síť | Peking | New York Times | Ruský ministr | Ranní komentář | Spready | HDP | Načasování | Hlavní akciový index | Daňové zatížení | Ekonom | Norwegian Air | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Krizové situace | Dolar | Euro | Yield | Federální rezervní banky | Zkapalněný zemní plyn | Investování je rizikové | Obchodování s emisemi | LME | JP Morgan | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Zdanění | Etoro | Westpac | Pandemická situace | Politici | Obchodní bilance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Zadlužení Německa | Vyšší inflace | Brazílie | Russell 3000 | Ukrajinská vláda | Výprodej | Ekonomické zprávy | Míra inflace v eurozóně | JPMorgan | Měnové unie | Trans Adriatic Pipeline | EBRD | Přijetí kryptoměn | Domácí měny | ČTK | Lehman Brothers | Odhad letošního růstu | Hyundai Motor | Stimuly | Otevřenost | Ztráty | TotalEnergies | Snižování nezaměstnanosti | Rozpočtové příjmy | Dekarbonizace | Česká národní banka | Merkelová | Regulační rámec | Brazilský real | Obchodní nastavení | Kuba | Americké firmy | Spojené arabské emiráty | Datové centrum | Technický výhled | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | Akcie | Mississippi | Měnové podmínky | Kupci | Mzda | Skupina Volkswagen | Dramatický dopad | Hans Dieter Pötsch | Čínské podniky | Nákup aktiv | NERV | Nový Zéland | MUFG Bank | 5G | Návratnost | Lepší zítřky | John Hardy | Vzestupný trend | Železná ruda | Pražská burza | Základní úroková sazba | Zůstatek na účtu | Očkování | Podniky | Tether | Obchodní aplikace | Liou Che | Index spotřebitelských cen | Američtí zákonodárci | Štěstí | Saxo Group | Propad indexu | Zoom Video Communications | Zrychlení růstu | AAA | SPOT | Americký ministr zahraničí | ONS | Vývoj ceny | Býčí trend | Tvrdá data | Tým FXstreet.cz | Wealth Management | Dodavatelské řetězce | SPD | FDIC | Index cen | Kanceláře | Světová ekonomika | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | PEPP | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | USDJPY | Price Action | Vývoj ekonomiky | Index PPI | Prostor k růstu | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Technologie | Filantrop | Marlin | Největší propad | Koronakrize | Společnost Apple | Ekonomický výzkum | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Zvolení Joe Bidena | Akciové výnosy | Nexi | Airbnb | Kurz | MSCI Europe | Daně | DNO | Dnešní zpráva | Ministři | Spoluzakladatel | Negativní nálada | DXY | RBC Capital | Růst zisků | Jádrová inflace | Rusko-ukrajinský konflikt | Oscilátor Marlin | Barack Obama | Zvýšení těžby ropy | Pozornost investorů | Americká ekonomika | AMD | Americký prezident Joe Biden | Úspěchy | Intermediate | Index cen výrobců | Snížení těžby | Pokladniční poukázky | Jiné měny | Americká automobilka | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | BHS | Bolest | Aerolinky | Možnosti obchodování | Nasdaq-100 (US100) | Silnější dolar | Dopady koronavirové pandemie | Hospodářské soutěže | Napjatá situace | Bankovní rada | Uber Technologies | ByteDance | Gilead | Peněžní zásoba | Bear | Investice | USDC | Časopis Forbes | Evropské banky | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Skupina G7 | Návrh zákona | Platební společnost | Potenciál | Obchodování v Asii | Robinhood | Big tech | Rally | Odklad splátek | Investujte | Londýn | Konkurence | Vyhlídky dolaru | CoinShares | Přeshraniční platby | Kapitalizace | Komoditní stratég | Nezávislost | Komunikace | Pravidla hry | Oživení ekonomiky | Americké futures | Americká politika | Indie | Bod | Satoshi Nakamoto | Obchodování na akciových trzích | Vnímání | Rozsáhlé sankce | Fitch Ratings | Americký soud | Obchodování na burzách | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Výdaje na obranu | Růst ceny zlata | ESM | Makrodata | Ministr vnitra | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Index volatility CBOE | Zisky | Investiční stratég | Těžby kryptoměn | tradingeconomics.com | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Oddlužení | Deriváty | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Cyrrus | USMCA | Účet platební bilance | Fondy | USD za barel | Společnost Huawei | Walt Disney | Hospodářství | Timur Barotov | MSFT | Důvěra | WHO | Zakladatel firmy | Čistý příjem | Krátkodobé výnosy | Oslabení dolaru | Globální hospodářský růst | Kontrakce | CAC 40 | Americký akciový trh | Russell 2000 | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Index MSCI | Slabší dolar | Amgen | Obchodní politika | Měny | Profitovat | Dollar | DE30 | Předběžné výsledky | Dialog | Finanční sektor | Daňové příjmy | Burzy | Americké makro | Objem maloobchodních tržeb | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Kupní opce | Chaos | Dopravní subvence | Thomson Reuters | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | UST | Trh s ropou | Politico | Export | Milník | Světová zdravotnická organizace | Odškodné | Prezident Putin | Rusko | Poradce | Rafinérie | Vývoj ceny ropy | Signál | WASDE | Zahájení ruské invaze | Silvergate | České firmy | Unicredit | Řízení rizik | Partneři | Geely | Obchodování s kryptoměnami | Forbes | Letectví | Britská společnost Cineworld | Hospodářský institut | Euronext | Zhodnocení | Organizace | Index NASDAQ 100 | Nervozita | Akcie Erste Group | Brands | Reakce investorů | Federální rezervní systém (FED) | Stock Exchange | Interfax | Praha | Společnost IHS Markit | Jižní Korea | Média | Technologičtí giganti | Valuace | Výsledková sezóna | Air | Rozšíření | Paládium | Akcie čínských firem | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Plány | Nižší poptávka | Toyota | Administrativa | DOGE | Thomas Schäfer | Ropa dnes | COVID-19 | USD/oz | Tvůrce bitcoinu | CoinGecko | Největší IPO | Příliv investic | Spolkový sněm | Devizové rezervy | Kryptoaktivum | Nikkei | Model 3 | Ekonomika USA | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Příjmy Ruska | Elon Musk | Německé vládní strany | Myšlení | ZEW | Akcie na burzách | Zpomalující inflace | Advokátní kancelář | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Energie | Šéf Bílého domu | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Fiskální rok | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Znárodnění | Financial | Recep Tayyip Erdogan | Zasedání Fedu | Bloomberg | London Stock Exchange (LSE) | ADR | Kryptoměna vázaná na reálné aktivum | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Akcie v Asii | Evropská unie | Odezvy trhu | Vývoj ceny bitcoinu | Britský FTSE 100 | Obchodování a investice | Alena Schillerová | Americký PMI | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Mexiko | Vyhlídky | Aktuální inflace | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Equinor | Komoditní trhy | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | University of Michigan | Růst poptávky | Korekce | LNG | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Tržní ceny | Americký výrobce | Riziko recese | S&P Global Ratings | Asociace | HDP eurozóny | Vakcína | Výkonnost | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Televize CNBC | Kjódó | Downtrend | Index S&P 500 | Instrument | Německý výrobce | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Zvýšené riziko | Trumpova administrativa | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Inflation Reduction Act | Tomáš Pfeiler | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | Thomas Cook | Rostoucí trend | High | Sójové boby | Tým InstaForex | OECD | Technické problémy | CHF | Měnový trh | Nabídka akcií | Centrum | Spot | Supercyklus | Zvýšení úrokových sazeb | Boj proti inflaci | Růst výnosů | Akcie firem | Zakladatel | Příliv kapitálu | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Prezident Joe Biden | QE | MT4 | First Republic | Spojené království | Evropský regulátor | Japonský premiér | Světová banka | Cena | Maloobchodní prodeje | Očekávané výnosy | VDA | Německá vláda | Společnost Gilead | Německo | Bund | Makroekonomické ukazatele | Krach | CNN | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Obchodní partner | Celsius Network | Dluh USA | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Americký trh | Zahraniční společnosti | Arm | Splácení dluhů | Snížení sazeb | Prime | Impérium | BAT | Česká ekonomika | British Airways | Kurzy | IG | Finanční prostředky | Prudký růst cen | Partners | Ekonomické údaje | Nové rekordy | PX Pražské burzy | Ekonomická data | Fidelity International | Otevírání ekonomik | Drahé kovy | Bankovní vklady | Evropské akciové indexy | Etherea | Premiérka Liz Trussová | Hlavní akciový index S&P 500 | PacWest Bancorp | Nižší výdaje | Co bude | Medvědi | SAIC | Volby do Kongresu | DAX | Erste | Rezervy | Podnik | Fiskální balíček | Světová obchodní organizace | Hliník | Fibonacciho retracement | Debata | Reputace | Podhodnocený | Inverzní výnosová křivka | Akcie společnosti | Obchodní válka | Fiskální stimuly | Tempo růstu HDP | Báze | Jednotná měna | Zlato | Ekonomika | WEF | Evropské méně | Denní graf | CFA | SEC | Schodek | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Odvolací soud | Japonská společnost | Práce | Výnosnost | Úspěch | Banky pro mezinárodní platby | Centrální banky USA | Depozitní sazba ECB | Tightening | Kurz čínského jüanu | Likvidita | Jihokorejský Kospi | Internetová společnost | Cíle | ČNB dnes | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Inflační data | Bezpečnost | Britské firmy | Zásoby benzinu | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Terra | Banky | BlackRock | Buy | Daňové změny | Microsoft Corporation | Automotive | Vlády | Americká vláda | Širší trh | Kotace | Rychlost | Investiční společnosti | Malý prostor | Šance | Tržby společnosti | Biliony USD | Daně z příjmů právnických osob | Britská společnost | FIXED | Ruská vláda | Renaissance Capital | Fundamenty | Bankrot | Maloobchodní tržby v eurozóně | PMI v eurozóně | Fox | Čínské centrální banky | Netflix | Chrysler | Poptávka po ropě | Výplaty dividend | Jukos | GM | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Analýza | Data ze Spojených států | Ministr financí | Zlepšení | Irák | Sazby Fedu | ČR | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Ministerstvo financí dnes | Ropný průmysl | Uzavření dohody | Manažeři fondů | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Index amerických akcií | Intervenovat | Kvantitativní utahování | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Ratingové agentury | Snowflake | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Americké zásoby ropy | OCI | JP Morgan Chase | Demokratické strany | Světová zdravotnická organizace (WHO) | TTF | Dlouhé pozice | Platební neschopnosti | Chevron | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Komise pro cenné papíry a burzy | Petr Kellner | Vyšší volatilita | Foxconn | Silná poptávka | Slabší koruna | Market | Měnová autorita | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Technologický sektor | Oděvy | Cenné papíry | Henry Hub | Varianta delta | Dosažení dohody | Stoxx | Lídři | LSEG | Zdražování ropy | Support | Průměrná mzda | Dluhový strop | Hold | Americký Senát | Převody peněz | Transparentnost | Vláda USA | FX | Rozvíjející se trhy | Uznání nezávislosti | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Finanční ústav | Texas | Krypto burzy | Bilion dolarů | Deutsche Bundesbank | Česká zbrojovka Group | Inflační tlaky | Soud | Import | Mluvčí | Energetické trhy | Investiční banka | Londýnské burzy | Chuť riskovat | Služby | Fox Business | Staking | Citadel | Server Politico | Rizikovější aktiva | Německý automobilový koncern | OPEC | Úrokové platby | Ministryně financí | Energy Aspects | Zisk před zdaněním | Peněžní zásoby | Řetězce | Sentiment | Události ve světové ekonomice | Nízká volatilita | Evropská banka | Experti | NYSE | Investoři | Dění na trhu | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Jihokorejská centrální banka | IHS | Spotřebitelé | Německý statistický úřad | Anton Siluanov | Program nákupů dluhopisů | Výprodej akcií | Míra inflace v Evropské unii | Výkonný ředitel | Americký miliardář | Rheinmetall | Rostoucí výnosy | Fiskální impuls | Automobilka PSA | Force | Vzdělávání | Nákupní příležitosti | Embargo | FSB | Negativní data | Polsko | Ceny potravin | AUDUSD | NFT | Výnosy německých dluhopisů | Zvýšení produktivity | Rezistence | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | Dnes na světových trzích | ZEW index | Auta | Projekce | Centrální banka USA | Analytici společnosti | Saxo Bank | Zpravodajství | Česká zbrojovka Group SE | Kryptoměnová burza Binance | Státní ropná společnost | BofA Global Research | Nařízení | The Wall Street Journal | Salesforce.com | Bond | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Ben Laidler | RBA | Hertz | Struktura | IPO | Zvolený prezident | Ocenění akcií | Historicky nejnižší | Dnešní obchodování | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Škoda | Pokles poptávky | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Světoví těžaři | Americké ekonomiky | Wirecard | Jádrový index | Nárůst ceny | Únorová inflace | Úročení | Čínský výrobce | USD | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | Americká média | Cestování | Globální pandemie | Americký dolar dnes | Olympiáda | Pivovar | Contango | Zvýšení daní | Legislativa | Zprostředkovatelé | PayPal | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | D1 | Investing.com | Dluhopisy s vysokým výnosem | Warren Buffett | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Platby v kryptoměnách | Americké ministerstvo spravedlnosti | Silný dolar | BMW | 3M | Cestovní kanceláře | Nízké úrokové sazby | Posilování amerického dolaru | Tencent | Western Alliance | Cena ropy | Obavy z recese | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Britský statistický úřad | mmBtu | Island | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | CZ | YCC | Průraz | Výrobce letadel | Australský dolar | Zákaz dovozu | Inflace ve službách | Pokles HDP | Předseda dozorčí rady | Fiat Chrysler | Propad | Konec roku | Telegram | Bankovnictví | Dezinflace | Rakousko | Trh s futures | Zlomový okamžik | ANO | IATA | Emise skleníkových plynů | Prestiž | Hodnota primární veřejné nabídky | Objemy obchodů | Dogecoin | London Stock Exchange | Finanční ztráty | Americká společnost | Agentura AP | Dopady koronavirové krize | Economic | Růst eura | Nemovitosti | Ceny ropy WTI | Turecká centrální banka | Jihokorejský KOSPI | Markets | Zneužití tržní síly | Růst spotřebitelských cen v Německu | Index CSI 300 | Ministerstvo financí USA | PSA | Výroba aut v Německu | BlackBerry | Dluhopisoví investoři | Invest | Kanada | Ruská invaze | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Kryptoměna | Opce | Eurobondy | Nvidia | Investment | ING | Dlouhodobí investoři | Zahraniční investice | Česká republika | Ceny komodit | Fixed income | Indexy | Bilance běžného účtu | Takata | BofA | Státní dluhopisy | Americký dolar | Beiersdorf | Splácení dluhu | Společnost Chevron | 737 MAX | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | Švédsko | ECB | Institut | Stoxx 600 | Sazby ECB | Splatnost | Výkonnost akcií | HG měď | Prodej ropy | Těžaři | MAAE | Bankovky a mince | Růst ceny | Měnová politika | Asijské země | Alokace | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Rozpočtové politiky | Body | Růst produktivity | Krypto | Dreamliner | Charlie Munger | AMGN | ROCE | Spekulace | Měny regionu | Reálné příjmy | ABC | Lot | Kupón | Omikron | RBC Capital Markets | Zasedání amerického Fedu | Hodnoty měny | GOOGL | Politická opatření | Lockdowny | Soud v Karlsruhe | Zemní plyn (LNG) | Precedens | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Terra (LUNA) | Redukce | Miliardy | Zisk a tržby | PBOC | ASX 200 | Digitální daň | Pimco | Těžba kryptoměn | Americký dluh | MIC | Tržní ocenění | Výnosy 10letých dluhopisů | Globální trh | SVB | Marathon Petroleum | Čínský vicepremiér | Globální finanční trhy | Cestovní omezení | Poptávky po ropě | Tržní kapitalizace kryptoměn | Vedlejší účinky | Prodeje | Devizy | Výrobce elektromobilů | Fúze | Akciový trh | Uhlí | Rizikový apetit | Kauza | Vyšší cla | Krypto průmysl | USD/JPY | Šperky | Put | Sazba Fedu | Americké vlády | Trump 2.0 | Jerome Powell | Společnost Uber | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Korporace | Obchodování na burze | MMM | Kryptoměnový trh | Šíření koronaviru | Emitenti | Saudi Aramco | Banka | Produkce ropy | Primární veřejné nabídky akcií | Tchaj-wan | Vlastnictví | Výnos dluhopisů | Brent a WTI | Markit | Úřady | Američané | Graf dne | Nárůst rizikové averze | Globální akcie | CNBC | Protiruské sankce | SPX | Statistika | Koncern | Capital.com | Spotřebitelské ceny | Americký HDP | Tajné služby | COT | Cineworld | Indonésie | Soudce | Lael Brainardová | Disney | Ocenění | Chování spotřebitelů
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | 3М | Cena | Pivot