Pátek 19. duben 2024 02:42
reklama
FTMO král
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
CapXmaster

Národní ekonomická rada vlády

img

Akcie Moderny vystoupaly na historický rekord. Ukázalo se totiž, že její vakcína zabírá na delta variantu onemocnění covid-19

30.06.2021 Akcie společnosti Moderna včera poskočily o 5,2 procenta na 234,46 dolaru, svůj dosavadní historický cenový rekord. Stalo se tak poté, co firma uvedla, že její vakcína produkuje protilátky, jež účinkují na delta variantu onemocnění covid-19. Tato nakažlivější podoba nového typu koronaviru, dříve označovaná jako „indická mutace“, se nyní šíří v Indii, v USA a na dalších místech světa. Vyvolává obavy z další rozsáhlé a závažné vlny koronavirové pandemie.
img

Češi v uplynulém půlroce uspořili rekordní část svého příjmu. Odkládali spotřebu i tvořili opatrnostní rezervy

29.06.2021 České domácnosti v letošním první čtvrtletí uspořily druhý nejvýraznější objem finančních prostředků v historii České republiky od roku 1993. Hrubá míra úspor domácností dosáhla neočištěně úrovně 25,4 procenta. Vyšší byla jen v posledním čtvrtletí roku 2020, kdy činila rovných 26 procent. To znamená, že tuzemské domácnosti v souhrnu ve čtvrtletním sledování nikdy v historii neušetřily tak velkou část svého čistého příjmu jako v uplynulých dvou čtvrtletích.
img

Tornádo jako terno pro pojišťovny? Teď je tornádo zatěžkávací zkouškou, dlouhodobě ale větší zájem Čechů o pojištění zvýší pojišťovnám ziskovost

29.06.2021 Progresivisté včetně pirátských poslanců začali po řádění tornáda na Moravě šířit blud, že jeho výskyt souvisí se změnou klimatu. Vylekali veřejnost, zato pojišťovny jim jistě zatleskají.
img

Moravské tornádo se zřejmě stane třetí nejnákladnější pojistnou událostí v historii ČR, po povodních 1997 a 2002

28.06.2021 V tuto chvíli se celkové škody, jež moravské tornádo napáchalo na Břeclavsku a Hodonínsku, odhadují na 15 miliard korun. S tím, že ještě porostou. Jedná se o kompletní škody, tedy jak na majetku kraje a obcí, tak na majetku lidí. Odhadem by tak celkové škody mohly finálně činit zhruba 20 miliard korun.
img

Světově význmaná ratingová agentura Fitch potvrzuje Česku rating. Rozvrat veřejných financí neočekává

27.06.2021 Světově významná ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni AA-. Naposledy tak učinila začátkem letošního roku.
img

Pojišťovny se letos i kvůli tornádu „prohnou“, na opakování katastrofálního roku 2013 to ale ještě nevypadá. Pokud by tornádo zasáhlo velké město, budou škody o dva řády vyšší

27.06.2021 Tuzemské pojišťovny sčítají škody čtvrtečního tornáda. Odhady zatím hovoří o stovkách milionů korun až jednotkách miliard. Zatímco loni byla klíčovou pojistnou událostí vichřice Sabine, letos to bude zcela jistě právě jihomoravské tornádo. Pokud však letos na žádné další závažnější živelní pohromy nedojde, bude rok 2021 stále zaostávat za nechvalně rekordním rokem 2013, jenž v posledním desetiletí vykazuje nejvyšší objem plnění pojišťoven souvisejícím s řáděním živlů.
img

Stát lidem, jejichž majetek zničilo tornádo, může pomoci nouzovou výplatou peněz, prominutím daní či dotací na opravu domu, jako při povodních 2013. Stavební materiály ale citelně zdražily

25.06.2021 Tornádo nebývalé síly, jež včera zasáhlo několik obcí jižní Moravy, způsobilo ztráty na životech a četná zranění, také však rozsáhlé majetkové škody. Ty budou vyčíslovat i pojišťovny.
img

Češi se stále více bojí inflace, nálada v tuzemském průmyslu je ale nejlepší za více než deset let

24.06.2021 V červnu se důvěra v tuzemskou ekonomiku dostala na nejvyšší úroveň od února 2019. Celková důvěra v ekonomiku vykazuje hodnotu 104 bodů. Nachází se tedy čtyři procenta nad dlouhodobým průměrem let 2003 až 2020. Z hlediska důvěry v ekonomika je tak pandemické zhoršení sentimentu definitivně překonáno.
img

Královně Alžbetě II. klesl dramaticky příjem, kvůli pandemii. Celkem zchudla o 600 milionů korun

24.06.2021 Britská královna Alžběta II. utrpěla v důsledku pandemie značné finanční ztráty. Pandemické uzavírky a omezení cestování způsobily 53procentní pokles jejího příjmu z turistického ruchu v Buckinghamském paláci a na hradě Windsor, stejně jako ve své skotské rezidenci a dalších místech. Tyto královské objekty jsou obyčejně turistům přístupné. Během pandemie tak klesly příslušné tržby Jejího Veličenstva z 20,2 milionu liber na 9,4 milionu liber.
img

Benzín a nafta zrychlují tempo svého zdražování. A bude hůře, cena ropy totiž včera vylétla nejvýše do října 2018

24.06.2021 Benzin i nafta Česku v uplynulém týdnu zrychlily v tempu svého zdražování. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 32,54 koruny, před týdnem byl o šestnáct haléřů levnější. Průměrná cena nafty činí 30,51 koruny za litr, o devatenáct haléřů více než před týdnem. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin nejdražší od začátku října 2019, nafta pak od poloviny loňského března. Nafta však zdražuje mírněji zejména kvůli letošnímu snížení spotřební daně z ní.
img

ČNB jako druhá významnější centrální banka světa zahajuje cyklus post-pandemického utahování měnových šroubů. Koruna posiluje, hypotéky zdraží

23.06.2021 Bankovní rada České národní banky dnes dle očekávání rozhodla o prvním zvýšení základní úrokové sazby od loňského propuknutí pandemie. Naposledy sazbu zvyšovala v únoru 2020. Bankovní radní od rozhodnutí zvýšit sazby nedoradila ani nová prognóza, kterou již před jednáním měli k dispozici. I tak lze předpokládat, že rozhodnutí nebylo zcela jednomyslné.
img

Poslanci dnes projednají extra navýšení důchodů o 300 korun, které mají zaplatit Facebook, Amazon, Apple. Zdanění technologických obrů ale stačit nebude, důchodový účet spadne do ještě většího deficitu

23.06.2021 Mimořádné navýšení důchodů nad rámec valorizace, které dnes odpoledne projednají poslanci, chce ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová financovat z digitální daně. Zejména američtí technologičtí obři jako Facebook, Amazon, Apple či Google (resp. jeho mateřská společnost Alphabet) by tak zaplatili navýšení penzí o 300 korun.
img

Bitcoin padá po skoro půlroce padá pod 30 tisíc dolarů. Kvůli Tesle, Pekingu a americké centrální bance

22.06.2021 Cena nejstarší kryptoměny, bitcoinu, se dnes poprvé od ledna propadla pod cenovou úroveň 30 tisíc dolarů za kus. Cena bitcoinu tak už není ani poloviční v porovnání s historickým maximem takřka 65 tisíc dolarů, jehož kryptoměna dosáhla letos v polovině dubna.
img

ČSSD chce po volbách lidi pokutovat za volné byty. Bude je pokutovat také třeba za vlastněné autoveterány, vždyť i ty zabírají místo v garážích, ač je nikdo v dopravě běžně neupotřebí?

22.06.2021 Dnes představené priority volebního programu ČSSD zřetelně dokumentují, že vládní strana po volbách bude usilovat o to, aby prudce rostoucí veřejný dluh spláceli zejména ti nejmajetnější. V tomto smyslu program naplňuje klasickou definici levicovosti. V některých případech však zachází na samou hranu, či dokonce za ni, toho, co je ještě v rozvinuté demokratické a svobodné společnosti běžně přijatelné.
img

Vznikne český „národní bankovní šampion“? Aktivistický fond Petrus je proti spojení banky Moneta se společnostmi PPF, namlsal se v Německu a iracionálním optimismem

22.06.2021 Dnes od 10:00 budou akcionáři Monety, čtvrté největší banky ČR dle počtu klientů, schvalovat její spojení s bankou šestou, Air Bank, a dalšími finančními firmami skupiny PPF. Spojení by dle managementu PPF mělo z Monety postupně udělat „národního bankovního šampiona.“
img

Babišův střet s Bruselem může vést ke zhoršení ratingu ČR. Agentura Fitch zatím varuje Polsko a Maďarsko, na Česko se může brzy zaměřit také

21.06.2021 Jedna ze tří světově nejvýznamnějších ratingových agentur, Fitch, ve své nové zprávě varuje, že otázky vlády práva a kvality institucí mohou v blízké budoucnosti hrát výraznější roli při hodnocení úvěruschopnosti jednotlivých zemí. Zvláště si všímá regionu střední a východní Evropy, zejména pak Maďarska a Polska. V případě těchto dvou zemí je podle ní na místě znepokojení z možného zhoršení jejich hodnocení.
img

Největší americká banka hodlá dále navýšit své investice do české koruny. Oslabení vůči dolaru je prý jen přechodné, pomůže i utahování měnových šroubů ČNB

20.06.2021 Největší americká banka, JPMorgan, vyhlíží růst celosvětové poptávky po české koruně, sama hodlá navýšit investice do ní. Věří i některým dalším měnám takzvaných rozvíjejících se trhů.
img

Zdraží letenky. Ať je na dluh

20.06.2021 Rodící se Národní plán obnovy ČR za více než 170 miliard korun financují takzvané evropské peníze, resp. evropský dluh. Splácet se bude tedy také celoevropsky. Řadu desetiletí. A na mnoho způsobů. Jedním z nich budou i dražší letenky.
img

Povinných pět týdnů dovolené je ekonomický nesmysl, může vést k růstu nezaměstnanosti

18.06.2021 Poslanci se dnes opět mají zabývat návrhem komunistů, aby zaměstnavatelé v ČR poskytovali svým zaměstnancům povinně pět týdnů dovolené. Komunisté chtějí ještě před volbami pořádně zabodovat u voličů.
img

Česko je bohatší než Itálie nebo Španělsko, Češi jsou spokojenější než Francouzi či Britové. Na uplynulých více než třicet let budování tržní ekonomiky si lze připít podobně jako na jubileum jeho klíčového hybatele

18.06.2021 Už od konce 50. let bylo mnoha tuzemským ekonomům zřejmé, že centrální plánování je citelně méně efektivní než tržní ekonomika. Existovaly proto pokusy, jak prvky tržní ekonomiky alespoň zčásti začlenit do socialistického hospodářství. Zprvu však snahy narazily na ideologický odpor, jehož vyvrcholením byl vstup vojsk Varšavské smlouvy roku 1968. Opětovně tyto pokusy začaly ožívat v 70., ale zejména 80. letech. V druhé polovině 80. let už bylo naprosto zřetelné ohromné ekonomické a celospolečenské zaostávání socialistického tábora, takže v rámci přestavby se režim sám snažil začleňovat tržní prvky do neefektivní, nedostatkové socialistické ekonomiky. Svědčí o tom i proslulý projev předsedy KSČ Milouše Jakeše z července 1989, který pronesl v Červeném Hrádku. Jakeš lidovou mluvou poměrně dobře vystihl klíčový problém tehdejší ekonomiky a nutnost její zásadní reformy ve směru uvedení některých tržních principů.
img

Primark zatím jen dohání Zaru či H&M, alespoň co se akcií týče. Pomůže mu v tom i otevření pražského obchodu

17.06.2021 Ve světě módy tomu může být jinak, ale ve světě akcií zatím Primark zaostává za konkurenty Zarou a H&M. Růst akcií majitele Primarku, společnosti Associated British Foods, je totiž v době post-pandemického zotavování pomalejší než v případě akcií Inditexu, tedy společnosti stojící za značkou Zara, i než v případě společnosti Hennes & Mauritz (viz graf níže).
img

Benzín i nafta dále zdražují – a budou dále. O prázdninách dají řidiči za litr benzínu 33 korun, za litr nafty 31 korun

17.06.2021 Benzin i nafta Česku v uplynulém týdnu opět zdražovaly. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 32,38 koruny, před týdnem byl o devět haléřů levnější. Průměrná cena nafty činí 30,32 koruny za litr, o devatenáct haléřů více než před týdnem. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin nejdražší od poloviny loňského ledna, tedy od doby ještě před propuknutím pandemie, nafta pak od poloviny loňského března. Nafta zdražuje mírněji zejména kvůli letošnímu snížení spotřební daně z ní.
img

Jediný Ronaldův úšklebek připravil Coca-Colu o 85 miliard korun hodnoty. Taková suma odpovídá veškerému majetku druhého nejbohatšího Čecha

16.06.2021 Osobnosti s celosvětovým virálním dosahem stále výrazněji hýbou miliardami na burzách. Naposledy to předvedla fotbalová megastar Ronaldo.
img

Hypotéky zdražují a dále zdraží. Česká národní banka totiž zvýší své úroky už zřejmě příští týden, těsnou většinou hlasů členů bankovní rady

16.06.2021 Bankovní rada České národní banky už za týden rozhodne o úrokových sazbách, ve hře je i první zvýšení úroků od loňského propuknutí pandemie. To by kromě jiného vytvořilo tlak na další růst hypotečních úroků. Průměrná sazba hypoték se podle dnešních dat Fincentrum Hypoindex vrátila už v květnu nad úroveň dvou procent, kde byla naposledy byla loni v říjnu. Doba ultralevných levných hypoték je definitivně pryč.
img

Čínská hrozba sjednocuje EU s USA, nyní i v letectví. Po 17 letech končí spor Airbus vs. Boeing

15.06.2021 Po sedmnácti letech ukončují USA a EU spor ohledně subvencí svým leteckým výrobcům, Boeingu a Airbusu. Evropská komise v noci na dnešek projednala finální znění dohody se zástupci členských států EU tak, aby úmluva byla připravena ještě před začátkem bruselského summitu obou stran, jehož se účastní i prezident USA Joe Biden.
img

Letošní březen byl nejsmrtelnějším měsícem v takřka třicetileté historii samostatné České republiky

14.06.2021 Letošní březen byl nejsmrtelnějším měsícem v historii České republiky počítané od jejího vzniku v roce 1993. V březnu zemřelo 16 657 lidí. Důvodem je pochopitelně pandemie onemocnění covid-19. Před propuknutím pandemie loni v březnu představoval nejsmrtelnější měsíc historie ČR prosinec 1995, kdy si svoji krutou daň vybrala tehdejší chřipková epidemie.
img

Lídři zemí skupiny G7 zesilují tlak na Čínu a Rusko, dokázali se přenést přes vzájemné rozpory. Z hlediska Česka je příznivé stanovení méně ambiciózního cíle v oblasti elektromobility

13.06.2021 Lídři skupiny G7, ustanovené jako skupina sedmi ekonomicky nejvyspělejších zemí světa, ve finálním prohlášení ze svého letošního anglického setkání zřetelně zesilují tlak na Čínu a Rusko. Je tak patrný jednotnější postup Západu vůči Pekingu i Moskvě, který souvisí zejména se změnou administrativy v USA.
img

Hračky podraží, kvůli astronomickým přepravním nákladům po pandemii. Hračkářský byznys čelí nejtěžší situaci za posledních minimálně 40 let, plyšáci z Číny se i přestávají dovážet

13.06.2021 Astronomický růst celosvětových přepravních nákladů se promítá a ještě promítne do cen hraček, a to i v Česku. Přeprava běžného kontejneru, v němž se vozí právě i hračky, na trase mezi Šanghají a Rotterdamem vyjde podle agentury Bloomberg na 10 522 dolarů. To je o 547 procent, než kolik činí průměr pro tuto část roku za uplynulých pět let.
img

Sekačky, zahradní traktory, vozy lamborghini. To vše lidé vykupují jako diví, dluh budou splácet jejich děti a vnuci, nůžky bohatství se rozevírají

13.06.2021 Zahradní technika či superluxusní vozy. A mnoho dalších věcí. Po tom všem se mohou lidé s odezníváním pandemie doslova „utlouct“. Lidé v ČR i v zahraničí totiž mají peníze. Během pandemie odkládali svoji spotřebu, přičemž centrální banky a vlády podpořily ekonomiku nevídanou injekcí miliard nových peněz.
img

Voda bude zdražovat i dále, až o deset procent. Šetrnější spotřebou a dalšími „vychytávkami“ lze ušetřit tisíce ročně

11.06.2021 Letos v lednu v některých oblastech ČR lidem voda, resp. tedy vodné a stočné, zdražila až takřka o deset procent. V podobném rozsahu zdraží i v příštím roce. Důvodem je pandemie, která hlavně turisticky exponovaným místům bere odběratele, a také již déle přetrvávající nutnost investovat do zastaralých vodovodních řadů.
img

Největší americká banka sází na českou korunu, ta zpevňuje na nejsilnější úroveň od propuknutí pandemie. V Turecku Čechům pivo díky sílící koruně zlevnilo z 50 na 35 korun

11.06.2021 Koruna od začátku dubna zpevnila vůči euru o zhruba tři procenta, z kursu 26,11 na včerejší svoji nejsilnější úroveň 25,34. Největší americká banka, JP Morgan Chase, přitom věří v další solidní výkonnost české měny. Ve své dnes zveřejněné analýze doporučuje korunu „nadvážit“, což znamená, že česká měna by v portfoliu měla zaujímat významnější postavení, než je běžné. Jedná se de facto o doporučení k nákupu.
img

Inflace je slabší, než se čekalo, zejména kvůli snížení cen potravin. Koruna v reakci oslabuje

10.06.2021 Tuzemská inflace v květnu vykázala slabší úroveň, než jaká se předpokládala. Hladina spotřebitelských cen stoupla meziročně pouze o 2,9 procenta, zatímco drtivá většina expertních odhadů počítala s růstem tříprocentním a vyšším. Některé odhady měly dokonce zato, že inflace vykáže míru 3,3 procenta.
img

Benzín i nafta dále zdražují – a budou dále. Cena ropy se včera dostala nejvýše za poslední více než dva roky. Cesta do Chorvatska a zpět letos řidiče vyjde dráž, než loni na 3400 korun

10.06.2021 Benzin i nafta Česku v uplynulém týdnu dály zdražovaly. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 32,29 koruny, před týdnem byl o třináct haléřů levnější. Průměrná cena nafty činí 30,13 koruny za litr. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin nejdražší od loňského ledna, tedy od doby ještě před propuknutím pandemie, nafta pak od loňského března. Nafta zdražuje mírněji zejména kvůli letošnímu snížení spotřební daně z ní.
img

Reakce bitcoinu na jeho uzákonění v Salvadoru je vlažná. Kryptoměna zpevnila jen o tři procenta – Salvador není Čína ani Musk

09.06.2021 Kryptoměna bitcoin dnes dopoledne středoevropského času vůči dolaru zhodnotila zhruba o tři procenta poté, co prezident Salvadoru, Nayib Bukele, tweetoval, že středoamerická země přijala bitcoin jako zákonné, právoplatné platidlo.
img

Konec boomu e-shopů v Česku. Maloobchodní tržby ale v dubnu zklamaly na více frontách, post-pandemický nákupní rauš, jež mělo podpořit i zrušení superhrubé mzdy, se zatím nakoná

08.06.2021 Maloobchodní tržby v ČR v dubnu zaostaly za očekáváním. Bez zahrnutí prodeje aut stouply meziročně reálně o 7,5 procenta. To je zpomalení růstového tempa v porovnání s březnem, kdy podle revidovaného výsledku stouply meziročně o 9,2 procenta. Analytici oslovení agenturou Bloomberg předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů dubnový růst tržeb bez aut meziročně o 10,4 procenta.
img

Ministryně Maláčová žádá dramatické zvýšení minimální mzdy, na 18 tisíc korun. Poškodilo by podnikatele, firmy, obce i kraje – velká daň za volební hlasy navíc

07.06.2021 Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová podle svých dnešních slov navrhne navýšení minimální mzdy ze stávajících 15 200 korun na rovných 18 tisíc korun, a to s účinností od ledna příštího roku.
img

Nejbohatší člověk planety ji opustí, Bezos se chystá do vesmíru. Letenka na cestu s ním se teď prodává za 62 milionů korun

07.06.2021 Nejbohatší člověk planety se ji chystá opustit. Mělo by se tak stát letos 20. července, v den 52. výročí prvních kroků člověka – Neila Armstronga – na Měsíci.
img

Stavebnictví klesá, postrádá pracovníky, byty proto zdraží. Stát přitom stále platí řadu pracovníků, kteří nepracují naplno

07.06.2021 Stavební produkce ČR byla sice v dubnu nadále meziročně nižší, stejně jako v předchozích třinácti měsících v řadě, ale dubnový pokles byl ještě celkem mírný, o necelá čtyři procenta. V případě stavebnictví přitom nelze příliš hovořit o zkreslujícím statistickém efektu ponížené základny meziročního srovnání, jelikož ve stavebnictví se kvůli značné setrvačnosti celého odvětví pandemická krize loni projevila se znatelným zpožděním za dalšími odvětvími, včetně průmyslu. Naopak v dubnu stavební produkci příliš nenahrávalo počasí, které bylo poměrně chladné, s relativně častými srážkami.
img

Průmysl letos roste nejrapidněji v historii ČR od roku 1993, v dubnu o 55 procent. Za krizi typu „V“ ale platíme enormním zadlužením

07.06.2021 Průmyslová výroba v ČR v dubnu rostla meziročně tempem 55,1 procenta. To je její nejvýraznější meziroční růst za celé období od vzniku České republiky v roce 1993. Jde o více než dvojnásobný růst v porovnání s dosavadním rekordem, dosaženým v červenci 1996, kdy průmysl meziročně přidal 24,5 procenta.
img

Země G7 dojednaly minimální podnikovou daň, cílí i na technologické obry. Globální dohoda však může být obtížná, země jako Irsko přijdou o velké peníze

06.06.2021 Ministři zemí skupiny G7 se na svém dvoudenním londýnském jednání, jež skončilo včera, přelomově dohodli na principu boje proti daňovým rájům a současně na principu boje za geograficky vyváženější zdanění velkých technologických firem, jako je Amazon nebo Google.
img

Země G7 dojednávají mezinárodní podnikovou daň, Česko může získat miliardy

06.06.2021 Ministři zemí skupiny G7 se na svém londýnském jednání, jež dnes pokračuje druhým dnem, blíží k přelomové dohodě. Již včera se rámcově dohodli, že podpoří zavedení minimální podnikové daně ve výší minimálně patnácti procent. Toto ujednání představuje základ pro širší mezinárodní dohodu, která by ukončila po několik desetiletí trvající „závod ke dnu“, kdy se jednotlivé země předhánějí v postupném snižování podnikové daně. Činí tak proto, aby na své území přilákaly nadnárodní firmy a investory.
img

Elektřina zdraží, přitom české domácnosti i v době pandemie platí za elektřinu suverénně nejvíce v celé Evropě. Bude teď hůř, takže se vyplatí fixace

04.06.2021 České domácnosti se musí připravit na razantní zdražení elektřiny, ale také zemního plynu. Cena energií přitom i během pandemie byla v ČR poměrně. Za elektřinu platí Češi vzhledem ke své kupní síly nejvyšší cenu v Evropě.
img

Rozevírají se české mzdové nůžky, je tu „krize typu písmene K“. Mzdy rostou pomalu, důchodci nebo zdravotníci si ale stěžovat nemohou, zato kuchaři, číšníci nebo recepční pláčou

04.06.2021 Růst mezd v ČR v letošním prvním čtvrtletí zaostal za očekáváním. Průměrná hrubá měsíční mzda totiž stoupla reálně meziročně o rovné jedno procento. Vzhledem k inflaci čítající 2,2 procenta to znamená, že nominálně průměrná mzda přidala 3,2 procenta. Trh přitom předpokládal růst reálné mzdy čítající 1,7 procenta.
img

Benzín dále zdražuje – a bude dále. Cena ropy se dnes dostala nejvýše za poslední více než dva roky. Cesta do Chorvatska a zpět letos řidiče vyjde dráž, než loni na 3400 korun

03.06.2021 Benzin Česku v uplynulém týdnu dále zdražoval, i když mírně. Nafta o haléř zlevnila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 32,16 koruny, před týdnem byl o čtyři haléřů levnější. Průměrná cena nafty činí 29,92 koruny za litr. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin nejdražší od začátku loňského února, tedy od doby ještě před propuknutím pandemie, nafta pak od loňského března. Nafta zdražuje mírněji zejména kvůli letošnímu snížení spotřební daně z ní.
img

Vznikne český „národní bankovní šampion“? Aktivistický fond Petrus je proti spojení banky Moneta se společnostmi PPF, namlsal se v Německu

02.06.2021 Za necelé tři týdny budou akcionáři Monety, čtvrté největší banky ČR dle počtu klientů, schvalovat její spojení s bankou šestou, Air Bank, a dalšími finančními firmami skupiny PPF. Spojení by dle managementu PPF mělo z Monety postupně udělat „národního bankovního šampiona.“
img

Letošnímu výkonu české ekonomiky svědčí vakcinace, zrušení superhrubé mzdy, ale i statistický efekt loňské nízké základny

01.06.2021 Český statistický úřad dnes potvrdil svá dřívější, předběžná čísla k výkonu české ekonomiky v letošním prvním čtvrtletí. Tuzemské hospodářství meziročně ztratilo 2,1 procenta svého výkonu, mezičtvrtletně pak 0,3 procenta.
img

Jak se připravit na inflaci? Investovat, i do whisky

01.06.2021 Pokud Češi nechtějí o své vydělané peníze do budoucna přicházet, kvůli nulovým, ba záporným úrokovým a citelné inflaci, musí investovat. Spoření nestačí. Post-pandemická doba bude v tomto ještě neúprosnější než časy předpandemické. Ekonomika na to již reaguje – nabízí nové možnosti investování, včetně toho do whisky.
img

Schodek 390 miliard korun, který navrhuje ministerstvo financí, je noční můrou, která ruší sen o udržitelnost veřejných financí. Vláda by měla co nejrychleji předložit plán konsolidace veřejných financí, který jediný noční můru postupně zažene

31.05.2021 Ministerstvo financí navrhlo na příští rok státní rozpočet se schodkem 390 miliard korun. Informovala o tom dnes Česká televize. Návrh podle vyjádření ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) po dnešním jednání vlády počítá už s dodatečným navýšením penzí o 300 korun měsíčně, které dnes schválil kabinet. Letos je schválen schodek 500 miliard korun a loni hospodaření státu ovlivněné dopady pandemie vykázalo deficit 367,4 miliardy korun.
img

Loni se v Česku vytěžilo rekordně dříví, dochází k drancování lesů. Cena dřeva spadla loni na dvé dno, nyní roste, takže lidé by se měli předzásobit

31.05.2021 V roce 2020 došlo k opětovnému nárůstu těžby dřeva, a to na historicky rekordní úroveň 35,8 milionu metrů krychlových dřeva bez kůry. Téměř veškeré vytěžené dříví, takřka 95 procent, přitom pocházelo z nahodilé těžby. Do ní spadá i likvidace kůrovcových kalamit. Z bezmála 97 procent je vytěžené dřevo z jehličnanů, vyplývá z dnes zveřejněných údajů ČSÚ.
img

V úterý je poslední termín pro podání elektronického daňového přiznání. Pokuty budou o dost vyšší, než je běžné

30.05.2021 Nejpozději v úterý 1. června musí lidé v ČR odevzdat své daňová přiznání, podávají-li je elektronickou cestou. Termín je kvůli pandemické situaci o měsíc posunut, nejde ovšem hned o mnohaměsíční odsunutí jako loni. Pozor tedy na to.
img

Češi pracují déle než obecně lidé v EU. Srovnání s Francouzi ale ukazuje, že kratší pracovní doba k růstu spokojenosti nevede – Češi jsou spokojenější než Francouzi

30.05.2021 Průměrná pracovní doba na plný úvazek se v Česku postupně zkracuje. Za posledních deset let to bylo téměř o hodinu týdně. Přesto lidé odpracují za týden v průměru 41,3 hodiny. Dělají tak o víc než půlhodinu déle než průměrný pracovník v EU. Vyplývá to z údajů Eurostatu.
img

Další zdražení nemovitostí i ještě nižší úroky na vkladech. K tomu povede programová priorita Pirátů a STAN, kterou je přijetí eura

28.05.2021 Cíle volebního programu Pirátů a STAN někteří přirovnávají k Marshallovu plánu. Což je pochopitelně nepatřičně nebetyčné zveličení, pokud tedy za světodějné nepokládáme třeba zdanění konopí. Program podle všeho nebude dláždit ani cestu k druhé transformaci české ekonomiky, což je další PR slogan, jenž kolem něj v médiích koluje. Představa další transformace je ostatně spíše děsivá. Základy české ekonomiky jsou totiž od 90. let položeny dobře, o čemž svědčí třeba to, že ČR vykazuje nejlepší souhrnný rating ze všech zemí bývalého východního bloku. Tedy ze zemí, které si transformací z centrálně plánované ekonomiky na tržní rovněž prošly. Tři světově nejvýznamnější ratingové agentury hodnotí Česko lépe i než Estonsko, Slovinsko či Slovensko, které přitom platí eurem.
img

Letenky citelně podraží, i Češi budou platit záchranu rozvrácené italské ekonomiky. Ministryně Schillerová přikývla zvýšení daně z leteckého paliva

27.05.2021 Ministři financí EU o víkendu na setkání v Lisabonu vyjádřili rámcovou podporu ukončení povinného osvobození leteckého benzínu od spotřební daně. Včera plánu vyjádřila na sociálních sítích podporu ministryně financí ČR Alena Schillerová. Z hlediska EU jde o jednu z cest, jež umožní splácet citelný dluh, který vznikl v souvislosti s pandemií a na ni reagujícím fondem obnovy. Ten byl zřízen zejména za účelem záchrany italské ekonomiky, která se dočká takřka třetiny prostředků z něj.
img

Extra navýšení důchodů o 300 korun mají zaplatit Facebook, Amazon, Apple. Zdanění technologických obrů ale stačit nebude, důchodový účet spadne do ještě většího deficitu

27.05.2021 Mimořádné navýšení důchodů nad rámec valorizace, na kterém se včera večer dohodla koaliční rada ANO a ČSSD, chce ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová financovat z digitální daně. Zejména američtí technologičtí obři jako Facebook, Amazon, Apple či Google (resp. jeho mateřská společnost Alphabet) by tak zaplatili navýšení penzí o 300 korun.
img

Pandemie letos zamíchala s výpočtem termínu dne daňové svobody. Podle Liberálního institutu nezvykle pracujeme na stát déle než podle Deloitte

26.05.2021 Pandemie a loňský daňový balíček zamíchaly také s výpočtem termínu dne daňové svobody. Jeho termín každoročně v ČR vypočítávají společnosti Deloitte a Liberální institut. Pro výpočet termínu, do něhož se v daném roce pracuje na stát, tedy na daňové odvody, však používají odlišnou metodiku. Před pandemií tak bývalo pravidlem, že podle metodiky Liberálního institutu nastával den daňové svobody dříve než podle metodiky Deloitte. Letos je to ale jinak (viz graf níže).
img

Maláčová chce v čase enormního zadlužování vytáhnout z peněz daňových poplatníků dalších skoro 9 miliard na důchody „navíc“, Babiš příliš nezaostává. Nesmysl

26.05.2021 Především otázky spojené se státním rozpočtem na příští rok by měla na dnešním jednání probírat koaliční rada ANO a ČSSD. Zabývat by se tak podle ministryně práce Jany Maláčové (ČSSD) měla mimo jiné navýšením důchodů v příštím roce, aby kabinet předpis schválil nejlépe na svém pátečním jednání.
img

Nový stavební zákon by zlepšil dostupnost bydlení, ale také zmírnil politickou polarizaci

26.05.2021 V Česku se staví zdlouhavě, to je známá věc. Z mezinárodně srovnatelných údajů Světové banky plyne, že proces povolování staveb je tu extrémně komplikovaný. Má to své neblahé ekonomické i sociální důsledky. Pomalá výstavba například způsobuje fatální nedostatek nových nemovitostí zejména ve vyhledávaných rezidenčních oblastech, což stupňuje tlak na růst cen bydlení. Ale nejen to.
img

Renata Kellnerová v čele PPF bude zárukou kontinuity. Mohla by se nyní ocitnout v první dvacítce světově nejbohatších žen dle agentury Bloomberg

25.05.2021 Fakt, že koncovým vlastníkem skupiny PPF se stala Renata Kellnerová, vdova po zesnulém Petru Kellnerovi, bude mezinárodní investorská komunita a současní i potenciální obchodní partneři skupiny, ale i široká veřejnost, vnímat jako logické vyústění nešťastné situace a přijme jej pozitivně z hlediska dosažení vysoké míry kontinuity v zajištění chodu celé skupiny.
img

Byznysmeni Křetínský s Tkáčem loni vstoupili do Royal Mail, její akcie od té doby zhodnotily o 260 %. Dnes by se měl potvrdit návrat Royal Mail do elitního indexu londýnské burzy

25.05.2021 Britská poštovní společnost Royal Mail se chystá na návrat do vybrané stovky firem, na základě jejichž akciového výkonu se průběžně vypočítává klíčový ukazatel londýnské burzy, FTSE 100. Návrat mezi londýnskou burzovní elitu stovky nejhodnotnějších britských firem je potvrzením úspěšného podnikání poštovní legendy v uplynulé době, které těší také česko-slovenské byznysmeny Daniela Křetínského a Patrika Tkáče. Ti prostřednictvím lucemburské investiční společnosti Vesa Equity Investment drží největší akcionářský podíl v Royal Mail, čítající 15,6 procenta (Graf 1 níže zachycuje, jak se vyvíjí počet a cena jimi držených akcií).
img

Ministerstvo financí chce koupit dámské vložky do rezerv. Stát by však měl mít nyní, když musí více šetřit, jiné priority

24.05.2021 Ministerstvo financí se snaží pokračovat ve svém boji s takzvanou menstruační chudobou. Dnes navrhne vládě, aby stát prostřednictvím Správy státních hmotných rezerv (SSHR) zařadil mezi komodity, které jsou udržovány ve skladech pro případ živelních, válečných či jiných katastrof a krizí, také dámské menstruační potřeby.
img

Důvěra v českou ekonomiku se v dubnu a květnu zlepšila nejvýrazněji v historii měření. V průmyslu mají nejlepší náladu dokonce od roku 2017, spotřebitelé se ale stále bojí výrazné inflace

24.05.2021 V květnu se všechny hlavní ukazatele důvěry v českou ekonomiku poprvé vrátily nad předpandemickou úroveň. Celková důvěra v ekonomiku vykazuje hodnotu 99,7 bodu. Nachází se tedy jen 0,3 procenta pod dlouhodobým průměrem let 2003 až 2020.
img

Nejúčinnější vakcínou je ta od Moderny, na mutace je dobré očkování látkou Pfizeru, zjistili američtí vědci. Tyto dvě vakcíny jsou ovšem také dražší než jiné

23.05.2021 S postupující vakcinací se i v Česku více a více lidí rozhoduje pro odklad svého vlastního očkování. Doufají, že si „vyčekají“ účinnější vakcínu, jež by se mohla objevit.
img

U voleb pozor na úspory. Program Pirátů a STAN šalamounsky obsahuje cestu ke zdanění úspor běžných střadatelů zavedením záporného úroku z nich

23.05.2021 Dvě klíčové vyzývatelské opoziční koalice už si odbyly představení svého volebního programu. V ekonomické oblasti volí realističtější přístup koalice Pirátů a STAN. Ta má v mnoha aspektech svůj ekonomický program rovněž sestavený šalamounsky, svým způsobem někdy až zrádně – například volič toužící po snížení dluhu Česka tak může skončit v pasti eura, i se zdaněním vlastních celoživotních úspor. Zato trojkoalice SPOLU sice na voliče žádnou osudovou past nelíčí, zase ale zjevně spoléhá na to, že drtivá většina voličů si program nepřečte, natož aby si udělala základní propočty slibovaných priorit.
img

ČEZ je po letech opět miláčkem investorů, jeho akcie po oznámení dividendy stouply na šestiletý rekord

21.05.2021 Společnost ČEZ se opět stává miláčkem investorů. Trh dnes pozitivně přijal dividendové záměry představenstva energetického podniku. To včera po ukončení obchodování na pražské burze navrhlo letos vyplácet dividendu ve výši 52 korun na akcii. Cena akcie dnes vystoupila až o zhruba dvě procenta na 632,50 koruny, tedy na nejvyšší úroveň za celé období od začátku června 2015. Z akcií ČEZ
img

Káva ve světě citelně zdražuje, oblíbený nápoj zdraží i v českých kavárnách

21.05.2021 Káva celosvětově citelně zdražuje. Navíc se zvyšuje cenový rozdíl mezi kávou typu arabica, kterou upřednostňují kavárenské řetězce typu Starbucks, před levnější variantou robusta. Tento rozdíl se nyní nachází na více než šestiletém maximu (viz graf níže).
img

ČEZ navrhl nejvyšší dividendu za více než deset let, trh ale přesto neoslnil. K celkovému hodnocení jeho dividendové velkorysosti je však třeba posoudit dividendu za letošek

20.05.2021 Vedení společnosti ČEZ dnes oznámilo svůj letošní návrh dividendy. Činí 52 korun na akcii. Pokud by návrh valná hromada firmy schválila, půjde o nejvyšší dividendu od roku 2010, kdy ČEZ vyplácel dividendu za rok 2009 ve výši 53 korun na akcii.
img

Benzín stojí prvně od loňské zimy přes 32 korun za litr, pohonné hmoty budou zdražovat i dále. Kvůli Íránu se řidiči zlevnění nedočkají

20.05.2021 Benzin i nafta v Česku v uplynulém týdnu opět zdražovaly. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 32,06 koruny, před týdnem byl o osmnáct haléřů levnější. Průměrná cena nafty stoupla o 14 haléřů, na 29,89 koruny za litr. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin nejdražší od loňského února, tedy od doby ještě před začátkem pandemie, nafta pak od loňského března. Nafta zdražuje mírněji zejména kvůli letošnímu snížení spotřební daně z ní.
img

Deset důvodů, proč si Češi rekordně berou hypotéky: Tak jak svět čekají citelný růst úroků v ČR v následujících dvanácti měsících, zároveň své hypotéky rekordně refinancují - tedy si je zlevňují

19.05.2021 Češi doslova šílí po hypotékách. V dubnu proto banky v ČR sjednaly hypotéky za více než 39 miliard korun, což je druhý nejvyšší objem v historii ČR, po letošním březnu.
img

Čechům tikají poslední chvíle na to, aby objednali levné zboží z čínského e-shopu. Poslanci dnes Brzy výrazně podraží, kvůli zavedení DPH

19.05.2021 Čechům odtikávají poslední dny, aby si bezpečně objednali drobné zboží z čínských e-shopů. To do Evropy, ke konečnému zákazníkovi často putuje až dva měsíce. Přitom letos 1. července končí osvobození levných a drobných čínských zásilek do 22 eur od DPH.
img

Pád bitcoinu nahrává zlatu. Drahý kov citelně zdražuje i kvůli obavám z inflace, slabému dolaru a šíření nákazy covid-19 v Asii

19.05.2021 Zlato od počátku letošního dubna zdražilo skoro o deset procent. Včera překročilo cenu 1875 dolarů za troyskou unci, takže je nejdražší od konce letošního ledna. Drahému kovu svědčí probíhající či vyhlížené citelné zrychlení inflace, k němuž dochází na řadě míst světa. Obchodníci s opčními a termínovými kontrakty dokonce sází na to, že cena drahého kovu by se v příštím roce mohla přehoupnout přes úroveň 2500 dolarů za unci.
img

K programu Pirátů a STAN: Bez realistického plánu rozpočtových škrtů přijde euro a daň z nemovitostí, v režii Pirátů a STAN

18.05.2021 Minulý týden zveřejněná jarní prognóza Evropské komise je pro Česko varovná z hlediska udržitelnosti veřejných financí. Bohužel, ani koalice SPOLU není s to toto varování reflektovat. Nelze tak vyloučit, že Česko pod taktovkou Pirátů a STAN nastoupí cestu k euru či k citelnému navýšení daně z nemovitostí, nakonec nejen těch komerčních.
img

Jak se připravit na inflaci: Utrácet a investovat

18.05.2021  Koruna nad očekávání posiluje. Když loni v květnu dělala Česká národní banka své pravidelné šetření mezi českými i zahraničními analytiky, shodli se, že v květnu 2021 bude jedno euro za 26,20 koruny. Ve skutečnosti se nyní prodává za méně než 25,50. Fanoušci eura si před rokem stěžovali, že slabá koruna je hlavním zdrojem na evropské poměry citelné inflace. A že s eurem by tuzemská inflace byla nižší. Dnes vidíme, že znatelná inflace přetrvává i po zpevnění tuzemské měny. Za rychlejší inflací v ČR, než jakou vykazuje eurozóna, je třeba předně hledat jiné příčiny. Např. to, že mzdový růst v Česku v předpandemických letech výrazně předčil mzdový růst v eurozóně.
img

Ceny v českém průmyslu rostou nejvýrazněji za skoro deset let, hrozí výrazná spotřebitelská inflace. Trh proto očekává pětinásobný růst sazeb ČNB v příštích dvanácti měsících

17.05.2021 Výrobní ceny v českém průmyslu vzrostly v dubnu meziročně o 4,6 procenta. Jedná se o jejich nejvýraznější meziroční nárůst od konce roku 2011. Nárůst překonal očekávání trhu, který ve střední hodnotě odhadů analytiků oslovených agenturou Bloomberg počítal se vzestupem 4,2 procenta.
img

Šéf Tesly Musk bitcoiny neprodal, jak nyní říká. Přesto se od nich evidentně odvrací, patrně aby si naklonil Bidenovu administrativu – výsledkem je enormní kolísání ceny bitcoinu

17.05.2021 Nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna bitcoin od včerejška masivně ztrácela až do dnešního rána středoevropského času. Její značnou rozkolísanost, nebývalou dokonce i na poměry bitcoinového prostředí, má ne svědomí Elon Musk, šéf automobilky Tesla a druhý nejbohatší člověk planety.
img

Česko míří do výrazné inflace. Největší chybou je nechat peníze v bance, ceny nemovitostí pravděpodobně dále porostou

16.05.2021 Inflace bude. Do nadcházejících let se na ni musí každý připravit. Prakticky každého tak či onak zabolí. Zatím ale není jasné, která podoba inflace bude dominovat; zda inflace cen aktiv, nebo inflace spotřebitelská.
img

Pandemie zdražuje kola i auta, zdražovat budou hospodští i kadeřnictví. Čechy po otevření ekonomiky čeká drahota, na kterou nejsou zvyklí

16.05.2021 Rok pandemie celkově přinesl poměrně značné zdražení. To však nemusí být nic proti tomu, co nás čeká v nadcházející době.
img

Proč Tesla zanevírá na bitcoiny? Ráda by čerpala dotace z programu podpory obnovitelným zdrojům, který Bidenova administrativa právě rozšiřuje

14.05.2021 Automobilka Tesla se přihlásila do mnohamiliardového dotačního programu podpory obnovitelných zdrojů, uvádějí zdroje agentury Reuters. Administrativa prezidenta Joea Bidena jej totiž nyní hodlá rozšířit nejvýraznějším způsobem od jeho vzniku za vlády administrativy prezidenta George Bushe mladšího. Mohla by tak do něj zahrnout právě i Teslu a další výrobce elektromobilů.
img

Koruna dnes zpevnila na nejsilnější úroveň vůči euru od začátku pandemie, pod 25,47 za euro. K nákupu ji doporučuje americká Citibank

13.05.2021 Koruna vůči euru dnes zpevnila pod úroveň 25,47 (viz graf). Ocitla se tak na nejsilnější hodnotě vůči jednotné evropské měně od začátku pandemie, konkrétně od 10. března 2020. Poprvé od té doby dnes trvaleji setrvává pod úrovní 25,50.
img

Litr benzínu už vyjde o více než šest korun dráže než před rokem. Ceny pohonných hmot budou dále zdražovat

13.05.2021 Benzin i nafta v Česku v uplynulém týdnu mírně zdražily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 31,88 koruny, před týdnem byl o třicet haléřů levnější. Průměrná cena nafty stoupla o 19 haléřů, na 29,75 koruny za litr. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 6,13 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 3,91 Kč na litru méně.
img

Elon Musk šokuje fanoušky bitcoinu, Tesla je nebude přijímat za svá auta. Cena bitcoinu se v reakci na překvapivý tweet propadla o 200 tisíc korun

13.05.2021 Elon Musk nepříjemně zaskočil fanoušky bitcoinu. V noci na dnešek středoevropského času na svém twitteru uvedl, že automobilka Tesla, kterou založil a kterou řídí, nebude už nejstarší a nejrozšířenější kryptoměnu přijímat při nákupu svých vozů.
img

Experty v USA zaskočila tamní inflace: vylétla třikrát výše, než čekali, na maximum od roku 1982. Bude mít dopady i na ČR, Babišově vládě zdraží financování dluhu

12.05.2021 Dubnová meziměsíční inflace Spojených států očištěná o kolísavé ceny potravin a energií vyskočila na 0,9 procenta, nejvýše od roku 1982. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů amerického Úřadu statistiky práce.
img

Evropská komise řadí ČR mezi pět zemí EU, které pandemii zvládají nejhůře z hlediska veřejných financí. ODS zrušením superhrubé mzdy poskytuje rivalům záminku k přijetí eura

12.05.2021 Dnes zveřejněná prognóza Evropské komise je pro Česko varovná z hlediska udržitelnosti veřejných financí. Prognóza totiž počítá s tím, že ČR letos vykáže schodek veřejných financí 8,5 procenta a v příštím roce pak 5,4 procenta. Průměrný schodek za oba roky tak má činit bezmála sedm procent. To je pátá nejvyšší hodnota v EU.
img

Koruna právě teď prvně od začátku pandemie prolomila hranici 25,50 za euro. Čechům zlevní dovolené

12.05.2021 Koruna vůči euru zpevnila v úterý před půlnocí středoevropského času pod úroveň 25,50 (viz graf). Ocitla se tak na nejsilnější hodnotě vůči jednotné evropské měně od začátku pandemie, konkrétně od 10. března 2020.
img

Koruna je nejsilnější od začátku pandemie, 25,50 za euro. Je to dobrá správa pro Čechy, jež se chystají na zahraniční dovolenou

11.05.2021 Koruna dnes vůči euru zpevnila až na 25,53, plyne z dat Bloombergu. Ocitla se tak na nejsilnější úrovni vůči jednotné evropské měně od začátku pandemie, konkrétně od 10. března 2020.
img

Inflace zase drtí Čechy, je vyšší, než se čekalo. Citelně zdražuje pivo, zelenina, benzín, alkohol, tabák i auta

11.05.2021 Inflace v České republice svým růstem překonává očekávání. Poprvé od loňského září se v dubnu dostala nad úroveň horní meze tolerančního pásma cílování inflace, které stanovuje Česká národní banka, když dosáhla úrovně 3,1 procenta. Jak trh, tak ČNB přitom předpokládaly, že inflace skončí pod úrovní tří procent.
img

Česko zmizelo z turistické mapy světa, počet turistů dramaticky klesá i v porovnání s loňskem. Hotely zachraňují delší pobyty, i tak třetině hrozí krach

10.05.2021 V prvním letošním čtvrtletí jakoby Česko zmizelo z turistické mapy světa. Počet hostů v tuzemských ubytovacích zařízeních klesl na 281 894, což je dramaticky nižší číslo dokonce i v porovnání s každým ze čtvrtletí loňského, již pandemického roku. Meziročně pokles představuje 91,1 procenta. Pravda je, že v loňském prvním čtvrtletí pandemie teprve propukala, Česko protipandemická opatření výrazněji pocítilo až v jeho poslední šestině.
img

Potraviny zdražují, lidé se bojí dalšího růstu. Výrobci proto raději potají zmenšují balení, jen aby nemuseli zdražovat

09.05.2021 Růst cen potravin a nealkoholických nápojů byl loni citelný. Zdražení činilo 4,5 procenta. Mezi Čechy nyní panují značné obavy z toho, že by se inflace mohla ještě dále roztočit. Čelní představitelé České národní banky proto podnikají mediální ofenzivu, v jejímž rámci veřejnost ujišťují, že by inflaci zkrotili.
img

Kurzarbeit otevírá Pandořinu skříňku novodobého socialismu

07.05.2021 Poslanecká sněmovna dnes schválila nová pravidla takzvaného kurzarbeitu. Projde-li příslušná legislativa Senátem, kurzarbeit by se mohl zavést už od července. Nahradí dosavadní program Antivirus, který zatím platí do konce května. Nevýhodou programu Antivirus je přílišná plošnost, která ovšem plyne z extrémní pandemické situace, při které byl loni na jaře spouštěn.
img

Česko si na dluh kupuje nízkou nezaměstnanost, ve stavebnictví přitom zoufale chybí lidi, takže budou chybět i byty

07.05.2021 Míra nezaměstnanosti v ČR v dubnu klesla z březnové úrovně 4,2 na 4,1 procenta. Počet uchazečů o zaměstnání opět klesl pod 300 tisíc a je nižší než prakticky za celé takřka devatenáctileté období od poloviny roku 1998 do poloviny roku 2017. Třetí měsíc v řadě se v dubnu zvyšoval převis volných pracovních míst, kterých bylo 343,4 tisíce, právě nad počtem uchazečů, jejichž počet činil 297,9 tisíce. Tento převis dosáhl 45,5 tisíce, a byl tak nejvyšší od loňského srpna. To svědčí o tom, že situace na trhu práce se v porovnání s loňskem stabilizuje, aniž přitom loni došlo k výraznějšímu propadu zaměstnanosti. Z dlouhodobého hlediska – čistě dle statistických údajů – je situace na trhu práce stále nadprůměrně příznivá, což lze vzhledem k pandemické situaci považovat za „malý zázrak“.
img

Stavebnictví klesá, i když mírněji, zoufale postrádá pracovníky. Stát přitom stále platí řadu pracovníků, kteří nepracují naplno

07.05.2021 Výkon tuzemského stavebnictví v březnu překonal očekávání analytiků, podobně jako výkon průmyslu. Stavební produkce byla sice meziročně nižší, ale celkem zanedbatelně, o zhruba tři procenta. V případě stavebnictví přitom nelze příliš hovořit o zkreslujícím statistickém efektu ponížené základny meziročního srovnání, jelikož ve stavebnictví se kvůli značné setrvačnosti celého odvětví pandemická krize loni projevila se znatelným zpožděním za dalšími odvětvími, včetně průmyslu. Letos v březnu ovšem stavební produkci nahrálo také zlepšení povětrnostních podmínek, jež se dostavilo, „jak to má být“, s koncem zimy a nástupem jara.
img

Akcie Monety dnes znatelně rostou. Trh pozitivně reaguje na rámcovou smlouvu se společnostmi skupiny PPF

07.05.2021 Akcie Monety dnes rostou, aktuálně přidávají 2,3 procenta, hned po otevření pražské burzy přitom přidávaly dokonce takřka čtyři procenta. Pozitivně reagují na včera večer oznámený podpis rámcové smlouvy Monety se společnostmi ze skupiny PPF ohledně akvizice Air Bank, českého a slovenského Home Creditu a společnosti Benxy. Akvizice je podmíněna souhlasem akcionářů banky na mimořádné valné hromadě, která se bude konat v červnu.
img

Český průmysl letos v březnu vzrostl nejvýrazněji za posledních více než dvacet let. Nezlomil jej ani nedostatek čipů

07.05.2021 Průmyslová výroba v ČR letos v březnu meziročně stoupla o 14,9 procenta v očištěném vyjádření, a dokonce o 18,2 procenta ve vyjádření neočištěném. V neočištěném vyjádření se jedná o nejvyšší nárůst od ledna 2001, v očištěném za ještě delší dobu. Jedná se o lepší výsledek, než jaký analytici předpokládali. Částečně je samozřejmě dán poníženou srovnávací základnou loňského března, kdy tuzemskou průmyslovou výrobu zasáhly první závažné projevy pandemie covid-19 a opatření zavádění za účelem jejího potlačení. Dařilo se například výrobě automobilů.
img

ČNB je výrazně pesimističtější než trh. V pomalejší vakcinaci vidí pětkrát větší problém

06.05.2021 Česká národní banka ladí poměrně ponurou notu ohledně letošního vývoje tuzemské ekonomiky. Podle dnes zveřejněné prognózy předpokládá růst pouze 1,2 procenta. Přitom ještě její prognóza zveřejněná začátkem února počítala s růstem 2,2 procenta.
img

Češi neutrácí tolik, jak se čekalo, přestože mají více peněz díky zrušení superhrubé mzdy

06.05.2021 Lidé v ČR sice v březnu meziročně navýšili své útraty v obchodech, jenže ne tolik, jak se čekalo. Zatím se tedy v jejich útratách neodráží to, že mají díky zrušení superhrubé mzdy více peněz. Zrušení superhrubé mzdy totiž způsobuje, že zaměstnancům zůstává po zdanění citelně více peněz než ještě loni. Ovšem tyto peníze, které mají „navíc“, zatím v míře vyšší než očekáváné dávají do úspor, místo aby je utráceli.
img

Benzín i nafta zdražují a zdražovat budou. Sezona dovolených by totiž letos mohla být v USA i mnohde v Evropě poměrně živá, navzdory skličující situaci v Indii

06.05.2021 Benzin i nafta v Česku v uplynulém týdnu mírně zdražily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 31,58 koruny, před týdnem byl o sedm haléřů levnější. Průměrná cena nafty stoupla o tři haléře, na 29,56 koruny za litr. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 5,42 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 3,21 Kč na litru méně.
img

Po pandemii v Česku udeří velká inflace, až desetiprocentní, varují experti mezinárodní poradenské společnosti. České restaurace chystají zdražení až o dvacet procent

05.05.2021 Češi si musí po pandemii připravit na tak rychlé znehodnocování svých úspor, na jaké absolutně nejsou zvyklí. Podle expertů poradenské společnosti PwC může spotřebitelská inflace v ČR vystoupat až na deset procent. Takové tempo růstu cen Češi naposledy pocítili v létě roku 1998. Celá jedna generace tak vůbec nemá s takovým růstem cen zkušenost.
img

Rozvod Gatesových bude nejdražší v dějinách. Dělit se bude částka 130 miliard dolarů neboli 2,8 bilionu korun – dva roční rozpočty ČR

04.05.2021 Rozvod Melindy a Billa Gatesových, který pár oznámil včera, bude velmi pravděpodobně nejdražším v historii. Rozdělovat by se při něm mohlo zhruba 130 miliard dolarů. To je suma odpovídající 2,8 bilionu korun. Přitom roční příjmy státního rozpočtu ČR jsou letos plánovány na 1,49 bilionu korun. Gatesovi tedy budou zhruba dělit peníze, jež vláda získává na dvouletý provoz České republiky.
img

Za čtyři měsíce roku je schodek státního rozpočtu na úrovni schodku za celý rok 2009, kdy vrcholila světová finanční krize. Vláda nepřichází se strategií ozdravení veřejných financí a ratingovým agenturám dochází trpělivost

03.05.2021 Státní rozpočet je po prvních čtyřech měsících roku v rekordním schodku 192 miliard korun. Loni deficit činil za měsíce leden až duben „pouze“ necelých 94 miliard. Letos je tedy schodek o takřka sto miliard hlubší než za stejné období loňského roku. Pandemickou situací ovšem loni na rozdíl od letoška prakticky nebyl dotčen vývoj státních financí v měsících lednu a únoru. I tak je letošní situace závažná.
img

Emisní povolenky EU jsou rekordně drahé, poprvé v historii stojí skoro 50 eur. Trh má za to, že podraží až nad 100 eur, což by znamenalo, že Liberty Ostrava je prodala poměrně nevýhodně

03.05.2021 Cena emisních povolenek Evropské unie dnes pokořila dosavadní historický rekord. Hodnota referenčního kontraktu, prosincového, vyskočila na úroveň 49,90 eura za ekvivalent tuny oxidu uhličitého vypuštěného do ovzduší. Jen v letošním roce tak emisní povolenky EU zdražily o více než padesát procent. Podle banky Berenberg se do konce letošního roku budou povolenky prodávat za zhruba 110 eur.
img

Stav českého průmyslu se zlepšuje jedním z nejrychlejších temp v historii. Příznivý výsledek je však zčásti statistickým zkreslením, neboť svět svírá mohutný výpadek subdodávek typu čipů

03.05.2021 Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se v dubnu meziměsíčně zlepšovaly jedním z nejvýraznějších temp v historii sledování od začátku milénia. Příslušný index, který sestavuje společnost Markit, vykázal hodnotu 58,9 bodu. Jakákoli hodnota nad úrovní padesáti bodů přitom dokládá meziměsíční zlepšování podmínek.
Související klíčová slova: Partneři | Offshore | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Stříbro | Akciový index | Fitch | Equity | Inflace | Deflace | OECD | Nasdaq | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | Grexit | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Private equity | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Důvěra investorů | Měnový trh | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Auditor | Transakce | BaFin | Bankovní rada | Behaviorální | Ben Bernanke | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Broker | Bund | Burza | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikát | Garance | Konsolidace | Devizový účet | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dluhopis | Dollar | ECB | ERM | ERM II | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Exekuce | Expanzivní politika | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Fúze | G7 | Grafy | Holubice | Index PX | Inflační cíl | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Kiwi | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | MMF | Maastrichtská kritéria | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nemovitostní fond | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | Open | P/E | Platební bilance | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Prémie | Rating | Ratingová agentura | Platina | Riziko | Ropa | Schodek rozpočtu | Sentiment | Stagflace | Státní dluhopis | Swap | Swiss | Termínový kontrakt | Tištění peněz | Trading | Trend | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Tvrdá měna | Ukazatel | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Trh s nemovitostmi | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Ropný trh | Spekulant | Dluhopisové trhy | Sázka | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Bohatství | Credit Suisse | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Investiční produkty | Obchodovat | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Akciový analytik | Stoxx 600 | Světová obchodní organizace | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Daňové ráje | Hedgeové fondy | Hedgeový fond | Výrobní ceny | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Portugalsko | Facebook | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Burzovní obchodníci | Akcie dnes | Akciové burzy | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Atlantik | Banka | Fio banka | Bankovní rada ČNB | Bankrot Řecka | Barel ropy | Brent | Broker Consulting | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy na světových trzích | Cena stříbra | Cena stříbra dnes | Cena zlata dnes | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Cyrrus | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Členské země Evropské unie | Daňové přiznání | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický růst | Ekonomika Německa | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Evropské burzy | Evropské měny | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fondy | Frank | Fyzické zlato | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hodnota zlata | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | Index Nasdaq | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční výdaje | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Irsko | Jádrová inflace | Jeden dolar | Jedno euro | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Koruna posiluje | Kurs koruny | Kurs koruny k euru | Kurs rublu | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Makléři | Management | Manuál | Market | Měnová krize | Meziroční inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | NewYorská burza | Nikkei 225 | Obchodní marže | Odborná literatura | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád měny | Pád rublu | PayPal | Polská měna | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Ratingové hodnocení | Reuters | Roboti | Ropy | Rubl | Ruská měna | Růst HDP | Řízení rizik | Sázky | Signály | Spekulace na pokles | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | Světové ceny ropy | SWIFT | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Turecká měna | Twitter | Unce zlata | Úrokový swap | Velká Británie | Volkswagen | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj inflace | WTI | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Změna času | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | ZEW | Mojmír Hampl | Benzín | Andrej Babiš | Bill Gates | Cenové rozpětí | Cílová cena | EBITDA | Elon Musk | Indie | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Nominální úrok | Obálka | Obchodní den | Petr Kellner | Prospekt | Redukce | ROCE | SPAD | Vláda ČR | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | Euromoney | Akciová společnost | Čekací doba | Konzervativní investor | Převis | Primární emise | Cenová hladina | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Bohatý | Paul Krugman | Komise | Kontrakt | Mezinárodní banky | Volby | Rozhovor | Know-how | Cukr | Retail | Vzdělání | Frustrace | Velcí hráči | Burze | Investment | Německá burza | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Sky News | BPI | KPMG | Institut ZEW | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | DIW | Guvernér centrální banky | Berenberg | Investing.com | Mitsubishi | NATO | Nová Čína | PwC | BBC | Washington Post | Oslabení eura | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Expanzivní měnová politika | Uložení peněz | Polská centrální banka | Brazílie | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Bavlna | Úspěch | Podnikatel | Růst cen akcií | Živnostník | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Wolfgang Schäuble | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Erste Bank | Index pražské burzy | Pokles akcií | Ministr financí | Panama papers | Hospodářské výsledky | Creditas | Globální trhy | Finančníci | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Cena kávy | Plodiny | Energie | Zlevnění ropy | Rada ČNB | PriceWaterhouseCoopers | Podnikatelé | Zkušení investoři | BlackRock | Znalost | Příprava | Přehled | Vytrvalost | Klid | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Ekonomické fórum | Volby v USA | Vrtulníkové peníze | Agentura Reuters | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Contango | City | Posilování koruny | Miliardáři | Německý ústavní soud | Forbes | Cena Brentu | Bezpečné investice | Americké firmy | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Aktuální vývoj | Mezinárodní ratingové agentury | Mezinárodní instituce | Kapitálové rezervy | Nárůst úroků | České firmy | Economist | Economic | Protiinflační tlaky | Inflační tlaky | Televize Sky News | Ekonomické dopady | Členství v EU | Na volné noze | Otřesy na finančních trzích | Globální finanční krize | Euro Stoxx 600 | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Realitní trh | Velké banky | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Pokles ceny akcií | Šok na trhu | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Rizikovější aktiva | Znehodnocování měn | Nervozita | Britský ministr financí | Růst akcií | Fitch Ratings | Summit EU | Americké burzy | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Dnes na trzích | Propad | Vystoupení z EU | Kryptoměny | Likérka Stock | Ropné společnosti | Sázkové kanceláře | Citi | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Guvernér | Agentura Fitch | Cena mědi | Bezpečné dluhopisy | Marže společností | Teroristický útok | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Finanční injekce | Pokles výnosů | Opatření centrálních bank | Evropský trh | Nejistota | Erste | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Zajištění | FTSE 100 | Dogecoin | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Nakupovat akcie | Rekordní minima | Britská vláda | Propad akcií | Chevron | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Dnešní zpráva | Opatřením na podporu ekonomiky | Makléřské společnosti | Akcie na burze | Ekonomická situace | Světový obchod | General Electric | Bankovní unie | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Technologický trh Nasdaq | Opatření na podporu ekonomiky | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Ministři financí EU | Výběr zisků | TTIP | Německé dluhopisy | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Měnové krize | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Investiční plány | Americké investiční banky | ARM Holdings | Institucionální investoři | Příjmy | Čistý příjem | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Dun & Bradstreet | Oslabování dolaru | Bisnode | ExxonMobil | Finanční domy | Alphabet | ČTK | Země G7 | Konsenzus | Investice v Číně | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Bilance Fedu | Akcie výrobce letadel Boeing | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Burzovně obchodovaný fond | iShares Silver Trust | Devizy | Morningstar | Bridgewater | Purple Trading | Ruské akcie | Skupina PPF | Vstup na burzu | Bridgewater Associates | Bitcoinový fond | Daňové změny | Investiční činnost | CoinDesk | Aleš Michl | Zlato.cz | Objem zlata | Coinbase | Protiruské sankce | Veřejně obchodované fondy | Cena hliníku | Akcie Tesly | Investiční firmy | Vladimír Pikora | Atraktivní nemovitosti | Obchodování na pražské burze | Devizoví obchodníci | Palladium | Podnikové dluhopisy | Investovat do Bitcoinu | Digitální zlato | Obchodování s termínovými kontrakty | Jerome Powell | Crown | Kontrakty na bitcoin | Investice do bitcoinu | Největší hedgeový fond | Ray Dalio | Výnosy tuzemských dluhopisů | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Paralelní polis | NEST | Oxfam | Robinhood | Těžba kryptoměn | Investice do kryptoměn | MSCI World Index | Bitcoinová bublina | Tržní očekávání | Asijské trhy | Drobní investoři | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Airbnb | Trhy dnes | Zvýšení těžby ropy | Obchodní války | Zonky | Twisto | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Slabší koruna | Kartel OPEC | Obchodní válka | Tržní hráči | Posilování dolaru | Podíl eura | Přijetí eura | Podniky | Asijské akciové trhy | Globální růst | Technologické akcie | Akcie Facebooku | FAANG | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Ostatní investice | Krize v Turecku | Pokles ceny | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Royal Dutch Shell | Obchodování akcií | Czech Fund | Baird | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Brookings Institution | Kompozitní index | Úrokový výnos | Brookings | Trh s ropou | Burzovní operátor | Mileniálové | Stavební spoření | Americké volby | Výsledek amerických voleb | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Roční výnos | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Daňové úlevy | Slabá koruna | Posilování české koruny | Jiné měny | Daňové reformy | Zvyšování úroků | Politika Fedu | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Základní úroková sazba | Obchodované fondy | Vstup do eurozóny | Veřejný dluh | Hodnota indexu | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Kryptoměna Bitcoin | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Nemovitostní trh | Oživení trhu | Sazby ČNB | Dolarová aktiva | Dluh vlád | Globální dluh | Podnikový dluh | Ceny zemního plynu | Akcie Boeingu | Mezinárodní investoři | Německé banky | Výsledky ČEZ | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Evropský regulátor | Rekordní růst | Obchodníci s kryptoměnami | Státní fond | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Profesor ekonomie | Dluh zemí eurozóny | Statistický úřad | Burzovní ukazatel | Ropovod | Inflační očekávání | Ekonomická stagnace | Růst americké ekonomiky | Splácení dluhu | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Hodnota firmy | Nezaměstnanost v ČR | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | Pokles sazeb | Ceny obilovin | Obiloviny | Bitcoin a další kryptoměny | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Akcie klesají | Vyšší mzdy | Brexit bez dohody | Boris Johnson | BrandZ | Prodej ropy | Finanční svět | Investice firem | Americké společnosti | Snížení sazeb | Ferrari | Volný čas | Biotechnologické akcie | Gazprom | NASDAQ 100 | Digitální daň | Capital Partners | Pokles úroků | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Akciový výprodej | Snížení úroků | Záporný úrok | Odvetná cla | Silný dolar | Britský premiér | Nové akcie | Bohatí | Oživení ekonomiky | Nejlidnatější země světa | Akcie podniku | Pohonné hmoty | Růst mezd | Cena žlutého kovu | Tisk peněz | SAB Finance | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | PPF | Majitel firmy | Vývoz do Číny | Vývoz do USA | Očekávání trhu | Italská vláda | Italská ekonomika | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Thomas Cook | Britské domácnosti | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Pohonné hmoty v Česku | Snížení daní | iShares | Klesající úrokové sazby | Tuzemské banky | Kurzarbeit | Čas jsou peníze | Islandská centrální banka | Banky pro mezinárodní platby | České nemovitosti | Tržby v maloobchodě | Čeští ekonomové | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Ochrana před inflací | Nobelova cena za ekonomii | Kakao | Vývoz ropy a plynu | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Hypotéky v Česku | Vyšší úrokové sazby | Nízké daně | Loterie | Cena akcie | Uvalení cel | Měnový systém | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Měny regionu | Hospodářské krize | Alipay | TikTok | Digitalizace | Průběh krize | Střadatelé | Rozpočtová politika | New Deal | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Emitent dluhopisu | Rozpočet | Hazard | Rozpočtový schodek | Celkové příjmy | Deficit | Prezident Donald Trump | Káva | Rozhodnutí americké centrální banky | Čerpání evropských peněz | Ceny benzínu | Německá vláda | Sílící koruna | Hongkong | Výdaje státního rozpočtu | Obchod s ropou | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Evropské firmy | Klíčová rizika | Rijád | Call centra | Bílý dům | Obchod | Zájem o investice | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Myšlenka | Hypotéza | Průměrná hodnota | Naprogramování | Statistické údaje | Inflace v říjnu | Proroctví | Hluboká recese | Nobelovy ceny za ekonomii | Včerejší obchodování | Přijmout euro | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Zdražování pohonných hmot | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | Hrubý domácí produkt České republiky | ČSÚ | Ekonomika ČR | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | Akcioví obchodníci | Firma | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | BAT | Pfizer | Objem čínských investic | USA a Čína | Obchodní záměr | Ceny v průmyslu | Růst cen | Royal Mail | Maďarská centrální banka | Studie | Bývalý ministr financí | Bilance | Ekonomický vývoj | Důchodový systém | Ekologie | Co bude | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Statistici | Negativní nálada | Čínský prezident | Česká měna dnes | Největší pokles | Dnešní růst | Ukrajina | Příliv investic | Si Ťin-pching | Volný obchod | Black Friday | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Fortune | Citadel | Nízké úrokové sazby | Nálada spotřebitelů | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Úrok | Louis Vuitton | Nejbohatší | Miliardy | Přeshraniční platby | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Průzkumy | Nálada podnikatelů | Američtí zákonodárci | Legislativa | Administrativa prezidenta | Domácí měny | Záhada | Vicepremiér | 5G | Chilské peso | Finanční rezervy | Dlužníci | Bankovní tituly | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Automobilový sektor | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | Poptávka po úvěrech | Globální trh | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | EET | Hospodaření státu | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Alza.cz | E-shopy | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | Mzdový nárůst | Společnost ČEZ | Rozpočet na rok 2020 | Poslanecká sněmovna | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Centrální banka USA | Vyšší poptávka | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Standard Oil | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Čínské zboží | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Další rozvoj | Rozvoj | Stavební produkce | Vlastní nemovitost | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Oslabuje dolar | Koruna dnes | Zdražování | Rostoucí mzdy | Sociální sítě | Klíčové problémy | Problémy | Kolísání ceny | Růstový impuls | NAFTA | Historie burzovního obchodování | Britové | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Tomáš Holub | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Počet živě narozených | Počet zemřelých | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Výsledek voleb | Půjčka | Plyn | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Yahoo | Moskva | EASA | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Události roku | Seznam.cz | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | Míra | Premiér Babiš | RegioJet | Pivovary Staropramen | Elektronická evidence tržeb (EET) | Jaderné elektrárny | Daniel Křetínský | Ohlédnutí | Levnější ropa | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Epidemie afrického moru | Epidemie afrického moru prasat | Americké výrobky | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Hypoteční trh | Smartwings | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Vánoce | Šperky | Kupní síla | Automobil | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Europoslanci | Italský premiér | MasterCard | AT&T | Rozpočtové politiky | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Boháči | Pojistka proti inflaci | Rychlý růst mezd | Bydlení | Vánoční svátky | Uber | Ipsos | Bezdůvodné vrácení zboží | Vrácení zboží e-shopu | Poskytnutí slevy | Ztráta | Úbytek | NERV | Počet investorů | SPD | Cena bavlny | Stratég | Giuseppe Conte | Citelné zdražování | Snižování stavů | Miliardy korun | Cena pšenice | KLDR | Demokratické strany | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Peking | Americký index | Wirecard | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Hospodaření | Dublin | Zbrojovky | Třetí světová válka | Světová válka | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Předpokládaný vývoj | Pracovní trh | Teherán | Američané | Eskalace napětí | Návratnost | Tržní kapitalizace Tesly | Odškodné | Inovace | List Financial Times | Výroba aut | Washington | Výprodeje akcií | Finální odhad | O2 | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Znehodnocení koruny | Budování tržní ekonomiky | Ministr zahraničí | Von der Leyenová | Míra nezaměstnanosti v ČR | Zahraniční obchod ČR | Budoucnost | Centrální vláda | Experti | Zemědělství | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Dohoda o brexitu | Ropa typu Brent | Německá společnost | Mzdová dynamika | Nedostatek zakázek | Míra inflace v ČR | Spotřební koš | Hospodaření ČNB | Nový rekord | Ministerstvo práce | Dow Jonesův akciový index | Současné trhy | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Zdražující bydlení | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Bloky | Růst cen potravin | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Ukazatele | Obchodní sankce | Přebytek bilance | Bankroty | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | SAP | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Zpevňování koruny | Americké akcie dnes | Meziroční růst spotřebitelských cen | Silné cenové tlaky | Cenové tlaky | Nová auta | Ceny v zemědělství | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Nájemné | Nájmy | Britské společnosti | Velké firmy | Ceny energií | Stravenky | Čerpání peněz z fondů EU | Čerpání peněz z fondů | Čerpání peněz | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Prognózy ČNB | Kancléřka Merkelová | Krach | Komunikace | Údaje o hrubém domácím produktu | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Fórum v Davosu | Prezident | Koronavirus | Pokles sazeb hypoték | Akcie výrobce letadel | Objem hypotečních úvěrů | Průměrná úroková sazba | NICE | Brand Finance | Hodnota značky | Google | WhatsApp | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Nákaza koronavirem | Trhy | Čínské úřady | Ursula von der Leyenová | WHO | Evropské ekonomiky | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Slabé měny | Koruna oslabuje | American Express | Ratingová agentura Fitch | Stabilní výhled | Impérium | Finanční regulátor | Virus | Vir | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Finance Group | Penzijní systém | Důchody | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Firmy v ČR | Mobilní operátor | Finanční ředitel | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Růst inflace | Závislost na dolaru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Boeing | Vstupy | Snížení těžby ropy | Lehká ropa WTI | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Růst v eurozóně | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Výpočet daně | Slevy na dani | Platit daně | Finanční úřad | Daň z příjmu | Průmyslníci | Pesimismus | Čínská vláda | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | Výrazné ztráty | BP | Důsledky epidemie | Prodeje aut | Maloobchodní tržby v ČR | Americká společnost | Vývoz do Německa | Warner Music | Ed Sheeran | Rozhodování | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Orkán Sabine | Průměrná cena | Palivové dříví | Propad průmyslu | Zdražování ropy | Prodávající | Nižší daně | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Tedros Adhanom | Lednová inflace | Americká inflace | Růst sazeb | Marek Mora | Státní dluh ČR | Politika centrálních bank | London School of Economics | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Kukuřice | Expanzivní fiskální politika | Deutsche Telekom | Slábnutí koruny | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Nemovitý majetek | Lídři zemí Evropské unie | Bez rizika | Ministerstvo financí ČR | Dodatečný kapitál | Ekonomické dopady koronaviru | Prudký propad | Dopad koronaviru | Noviny | Střední podniky | České banky | Šíření onemocnění | Ekonomické recese | Šíření koronavirové nákazy | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Čínské banky | Průměrná mzda v ČR | Průměrná mzda | Americký Fed | Situace na světovém trhu | Stabilita | Jižní Korea | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Nafta v ČR | Hospodářská politika | Nižší sazby | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Šok | Institut pro mezinárodní finance | Snížení těžby | Ceny nafty | Mzda v ČR | Průměrná hrubá měsíční mzda | Mzda | Mzdový růst | České mzdy | Mediánová mzda | Vládní opatření | Extrémní výkyvy | Výkyvy | Světový trh s ropou | Cenová válka | Překoupenost | Česká kina | Cenové války | Lídři EU | Sazby hypoték | Pomoc ekonomice | Premiér Giuseppe Conte | Italský premiér Giuseppe Conte | Těžební kapacity | Cílování inflace | Investovat do fondů | Nejrozšířenější kryptoměna | Poradci | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Nouzový stav | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Profitovat | Tencent | MSCI China | Opatření vlády | Solidarita | Vládní představitelé | Další vývoj | Těžaři ropy | Íránská ropa | Karanténní opatření | Mimořádné kroky | Stimuly | Oldřich Dědek | Evropské země | Brusel | Letectví | Fiskální politiky | Útlum ekonomiky | Odhady ekonomů | Kabinet | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Klíčový ukazatel | Největší propad | Vyšší úrok | Míra nejistoty | Historická zkušenost | Cenový vývoj | Pokles tuzemské ekonomiky | Silný pokles | Antivirové firmy | Akcie antivirové firmy | ČMZRB | TPCA | Kolínská automobilka | Dnešní čísla | New York Times | Index evropských akcií | Gazprombank | Světová ekonomická krize | Extrémně levné | Měnové podmínky | Propad poptávky | Akcie Monety | Viceprezident | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Zotavení ekonomiky | Výhled poptávky | Hyundai | Automobilka | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Historický pád cen | Bulharská měna | Dluhopisy řecké vlády | Mimořádná opatření | Značný pokles | Snížení základní úrokové sazby | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Loňský zisk | Dolar zpevňuje | Zásobníky | Texas | Investiční svět | Perpetuum mobile | Další pokles | Souhrnný čistý zisk | Valné hromady | Situace v Číně | Koronavirová krize | Unilever | Katar | MPO | MPSV | MF | Ošetřovné | Přiznání k dani z příjmu | Daňové povinnosti | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Kongres | Automobilka Volkswagen | Škoda | Lamborghini | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | NBC | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Iracionální | Výrobce letadel | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Fiskální balík | Zahraniční dluh | Vyspělé ekonomiky | Alena Schillerová | Ministryně financí | Babišova vláda | Úřad práce | Enormní zájem | Spoření | Sněmovna reprezentantů | Anomálie na trhu | Anomálie | mBank | Evropské velmoci | Prostor pro pokles | Pojišťovací společnosti | Další růst | Růst | Olympijské hry | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Americká banka | Státní rozpočty | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | The Economist | Boj s koronavirem | České vlády | Rozsáhlé propouštění | Allianz | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Ceny elektřiny | Karanténa | Viry | Živobytí | Šíření nákazy | Bulharsko | Březnová inflace | Izrael | Izraelská vláda | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Úder koronaviru | Podnikatelé a firmy | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | O2 eKasa | eKasa | Zhoršování situace | Italové | Slovensko | Války | EGAP | Jan Procházka | Petr Smejkal | Schodek | Březnová data | Michal Mejstřík | Petr Zahradník | Daňový poradce | Poradce | Organizace | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Poskytování hypoték | Hotelnictví | Invia | Mark Rutte | Nizozemský premiér | Premiér Mark Rutte | Nezaměstnanost v USA | Hrubý domácí produkt země | British Airways | Letecká společnost | Závislost | Sláva | Práce | Výraznější pokles | Rozvojová banka | Koronakrize | Společnost Unilever | Autoprůmysl | Podíl na trhu | Afrika | Africké země | Údaje | Americké ministerstvo zahraničí | Emise oxidu uhličitého | Týdenní nárůst | Dlužník | Hrozí krach | DPH | Mexiko | Omyl | Ropný průmysl | Úročení vkladů | Hluboké průmyslové recese | Eni | Pojišťovna | Obchodovat s cennými papíry | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Spotřebitelské úvěry | Radovan Vítek | Pavel Baudiš | Chudé země | Ruské podniky | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | Míra nezaměstnanosti v březnu | Velké americké banky | Pohonné hmoty v ČR | Menší poptávka | Cestovní omezení | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Propad cen nemovitostí | CBS | Ministři | Opětovný pokles | Ekonomické oživení | Nemovitosti v ČR | Ceny nemovitostí v ČR | Světoví těžaři | Jednání OPEC | Chřipka | Znárodnění | Italský dluh | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Nárůst nezaměstnanosti v USA | Prudký nárůst nezaměstnanosti | Velikonoce | Životní styl | Ropná cenová válka | Cena benzínu | CIA | NÚKIB | Tajné služby | Španělé | Nadprodukce | Pákistán | Snížení produkce | Růst cen v ČR | Přebytek běžného účtu | Celková inflace | Výpadky | Česká ekonomika letos | Massachusetts | Více peněz | Vedení ČEZ | Očištěný čistý zisk | Valná hromada ČEZ | Peníze z vrtulníku | Rozpočet EU | Nové dluhopisy | Země skupiny G20 | Majitel | Úspory | Prognóza Evropské komise | Otevírání ekonomiky | Ekonomika po koronaviru | Ekonomika padá | Statistiky | Remdesivir | Růst daní | Uzavření továren | Schodek 300 miliard | Plošné testování | Malé podniky | Hlubší schodek | Poradenské společnosti | Levná ropa | Madrid | Propad ceny | Současný propad | SSHR | Největší ekonomika eurozóny | Finanční pomoc | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Situace na trhu s ropou | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Průměrná sazba hypotečních úvěrů | Sazba hypotečních úvěrů | Sazba hypotečních úvěrů v ČR | Průměrná sazba hypotečních úvěrů v ČR | Ropné velmoci | Mimořádná situace | Poptávka po pohonných hmotách | Cena ropy v korunách | Reddit | Sociální síť | Debata | Tweety | Stroj na peníze | Zahrnutí inflace | Šíření nákazy COVID-19 | Air France | Posílení | Propad sentimentu | Náklady na obsluhu dluhu | Výrobce letadel Boeing | Nové zakázky | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Podpůrná opatření | Lucembursko | Chudší evropské méně | Branko Milanović | Srbsko-americký ekonom | Evropské méně | Zrušení daně z nabytí | Státní peníze | Cenový pokles | Cenový propad | Cestování | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | Ekonomické vztahy | Bitcoin dnes | Lék na COVID-19 | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pracovní síly | Ryanair | Volvo | Liberty Ostrava | Ostravská huť | Propad exportu | Shell | OPAP | Maloobchod | Finanční polštář | Zaměstnanci | Epidemiolog | Gilead | Biofarmaceutické společnosti | Americké biofarmaceutické společnosti | Účinný lék | Lék na onemocnění covid-19 | Společnost Gilead | Tweet | Řecký dluh | Letečtí dopravci | Letečtí dopravci v Evropě | Dopravci v Evropě | Dopravci | Akcie padají | Růst výnosů | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | Tržby maloobchodníků | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | Přeshraniční obchod | Stavebnictví v březnu | Turistika | Míra nezaměstnanosti v dubnu | MSCI World | Zdražení ropy | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Hospodářské dějiny | KfW | Skladování ropy | Hrubý provozní zisk | Hugo | Justice | Regulační orgány | Státy eurozóny | Zboží z čínských e-shopů | Historicky nejnižší | Deflační tlaky | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Soudní řízení | Politika centrální banky | Pokles dovozů | Propad průmyslové výroby | Turistický ruch v ČR | Turistický ruch v České republice | Zveřejněné údaje | Čeští miliardáři | Patrik Tkáč | Macy’s | Společnost Macy’s | Akcie společnosti Macy’s | Výnos desetiletých vládních dluhopisů | Úrok na českých dluhopisech | Dluhy | Oživení české ekonomiky | Dopad krize | Prognóza MMF | Členské státy | Míra inflace v dubnu | Ceny zeleniny a ovoce | Ceny zeleniny | Koronavirová nákaza | Omezení investic | Státní rozvojová banka | Členské země | ONE | Zlevňování benzínu | Rekordní propad | Hypoteční banka | T-Mobile | Auta | Ojetiny | Dnešní výsledky | Vývoj ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Protikoronavirová opatření | Záchrana Smartwings | Čeští centrální bankéři | Levné peníze | Vakcína | Sektor služeb | Dění na trhu | Velké peníze | Recyklace | Spekulovat | Moderna | Manažeři | Zájem o hypotéky | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Návrh dividendy | Nové studie | Koronavirová pandemie | Ruské ministerstvo financí | Těžba dřeva | Omezení produkce | Podnikatelské aktivity | Americká média | Canberra | Bohatí jedinci | Soukromé banky | Exim Tours | Fischer | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Roční zhodnocení | Investment management | Vládní pomoc | Tisknout peníze | Propad příjmů | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Globální ekonomické zotavení | Ekonomické zotavení | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | Ztráty zaměstnání | Pronájem nemovitosti | JDE | Unie | Setkání lídrů | ČR | Stravenkové firmy | Stravenkový paušál | Systém stravenek | Soběstačnost | Koronavirové pandemie | Alexej Mordašov | Vagit Alekperov | Lukoil | Andrej Babiš (ANO) | Spolkový sněm | Měsíční mzda v ČR | Měsíční mzda | Průměrná reálná měsíční mzda | Reálná měsíční mzda | Podíl českých potravin | Zrušení karenční doby | Základní příjem | Těžba kartelu OPEC | Václav Klaus | Bývalý prezident | Cena palivového dříví | Cena dříví v ČR | Cena dříví | Slabá poptávka | Státní kasa | Znovunastartování ekonomiky | Ajťáci | Kommersant | Ruský list | Špatné zprávy | Ruské úřady | Londýnské burzy | Dění kolem brexitu | Brigádníci | Nová prognóza | Manipulace trhu | Vedení společnosti | Eduard Kučera | CVC Capital | Antivirus | Čínská poptávka | Square | Rekordní nárůst | Předkrizové úrovně | Berlín | Býčí trend | České e-shopy | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Účast akcionářů | Nejlevnější hypotéky | Banka Creditas | Výkon českého průmyslu | Průmyslové recese | Tchaj-wan | Inflace v květnu | Fotbalové kluby | Národní rozpočtová rada | Místopředseda Evropské komise | Německé potraviny | Nižší DPH | Státní subvence | Subvence | Smartwings koronavirus | Globální poptávka | Arizona | Rozsáhlé investice | Hospodářský propad | Nestlé | Světová poptávka po ropě | Podpůrné programy | Agrofert | Splasknutí bubliny | Propad cen | Představitelé České národní banky | Proticyklické kapitálové rezervy | 100 procent HDP | Rostoucí trend | Otevření obchodu | Covid | Druhá vlna pandemie | Akciové bubliny | Americké technologické firmy | Technologické firmy | ZIL | Zahraniční kapitál | Banka JP Morgan | Vyšší daně | Společnost Wirecard | Snížení nákladů | Ukončení činnosti | Druhá vlna | Pomoc státu firmám | Útlum ekonomické aktivity | Dezinflační tendence | Propad české ekonomiky | IDEA | Státní pomoc | Státní pomoc aerolinkám | Pomoc aerolinkám Smartwings | Instinkt | Cla na zboží | Práce z domova | Krach Wirecardu | Pandemická pomoc | Živnostníci | Paušální daň | Odkup vlastních akcií | Nejlepší strategie | Skupina Smartwings | Letecký průmysl | Český stát | Dostupnost bydlení | Dostupnost bydlení v ČR | Bydlení v ČR | Online hry | Letošní úroda | Úroda | Úroda obilovin | Růst čínských akcií | Situace na trhu práce | Dopad pandemie | MAM | Červnová inflace | Fond obnovy | Plátcovství DPH | Zvýšení limitu plátcovství DPH | Nizozemská vláda | Výrazný propad | Chorvatsko | Nový trend | Steve Jobs | E.ON | Jachty | Riskování | Zbohatnutí | Zdroj příjmů | Členové kartelu OPEC | České zlaté rezervy | Ceny emisních povolenek | Ceny emisních povolenek v Evropské unii | Ceny kávy | Spotřeba kávy | Reputace | Oberbank | Zájem o investování | Investování do honorářů | Objem pomoci státu | Objem pomoci státu firmám | Americký výrobce letadel | Ekonomický náraz | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Chrysler | Růst tržeb | Eurodluhová unie | Evropská dluhová unie | Dluhová unie | Hospodaření firmy | Elektřina v ČR | Ceny | Praha | Kolaps | Dluh státu | Bezrealitky.cz | Celkové daňové příjmy | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Zakladatel Amazonu | Fond obnovy EU | CVVM | Čeští spotřebitelé | Životní úroveň | Nižší poptávka | Rekord v rychlosti bohatnutí | Progres | Run na zlato | Bohatí lidé | Předčasné splacení hypotéky | Pokuta za předčasné splacení hypotéky | Americké vládní dluhopisy | Záchranné programy | Insolvence | COVID III | OMV | Vepřové maso | Nikl | Propad ekonomiky | Důvěra | Padající dolar | Zdražuje zlato | Spotřebitelské ceny v Česku | Správci investičních fondů | Turistický ruch | Rekordní deficit | Hugo Boss | Obří exploze v Bejrútu | Exploze v Bejrútu | Tuzemský maloobchod | Indonésie | Slabý dolar | Vysoký přebytek | Ocelářství | Blue Origin | Společnost Blue Origin | Růst vývozu | Objem dovozu | Časový horizont | Výroba zmrzliny v ČR | Výroba zmrzliny | Slábnoucí dolar | Bruegel | Cenové hladiny | Letošní úroda obilovin | Turecký prezident | Podání daňového přiznání | Ekonomické zotavování | Růst cen v Česku | Obchodní centra | Podhodnocený | Produkční ceny | Produkční ceny v ČR | Pandemická situace | Online nakupování | Marks & Spencer | Hnojiva | Hypotéky v ČR | Úroky na hypotékách | Pokles tržeb | Vládní koalice | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Růst důvěry | Snížení DPH | Obchod Tchaj-wanu | Vesa Equity | Zajištění na stáří | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Zavedení rouškovného | Coca-Cola | Vládní koaliční partneři | Koaliční partneři | Zájem o stavební spoření | Ruská vláda | Hospodaření vlády | Výpadek příjmů | Holdingová společnost | Průměrné mzdy | Mzdy v ČR | Elektrická auta | Klimatické změny | Akcie Manchesteru United | Southwest Airlines | Měnová politika Evropské centrální banky | Ceny mědi | Odborníci | Ekonomické odhady | Transparentnost | Větší zdanění | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Nová prognóza Ministerstva financí | Prognóza Ministerstva financí | Prezidentské volby v USA | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Objem exportu | Zlevňování hypoték | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Efekt oslabující koruny | Rezidenční nemovitosti | Budoucí vývoj | Elektřina na pražské burze | Banky v ČR | Automobilový sektor v ČR | Ekonomické dopady pandemie | Ekonomické dopady pandemie koronaviru | ČSFR | Robusta | Cena kávy arabica | Arabica | Ropa dnes | Program Antivirus | Cena elektřiny se na pražské burze | Cena elektřiny | Šéf Tesly | Elektromobily | Politici | Epidemiologické situace | Účinné vakcíny | Jacinda Ardernová | Plynovody | Prezidentské kampaně | Čisté bohatství | Biden | USA Joe Biden | Čeští šéfové | Covidová vakcína | Renishaw | Fiskální pomoc | Tuzemští obchodníci | Pracovní místa | Tuzemské hospodářství | Digitální euro | Největší česká banka | Český veřejný dluh | Česká republika | Nejvýraznější růst | Koronavirová nejistota | Průmyslová výroba v ČR | Epidemická situace | Centrální banky světa | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Lockdown | Měnový fond | Akademie věd | Ceny v Česku | Nobelova cena | Paul Milgrom | Robert Wilson | Ceny bytů | Americké měny | Americký ekonom | Kompenzační programy | Jack Dorsey | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Embargo | Množství peněz | Nařízení | Intel | Elvira Nabiullinová | Bidenovo vítězství | Moneta | Technologické tituly | IT sektor | Dluh eurozóny | Zhoršování pandemické situace | Pandemie v Česku | JP Morgan Chase | UMA | Nepříznivý signál | Prezidentování Donalda Trumpa | Odklad splátek | Hospodaření skupiny PPF | Státy Evropské unie | Přebytek zahraničního obchodu | Provozní zisk společnosti | Tempo inflace | Covid Lázně | Vakcína Pfizer | Pfizer a BioNTech | Epidemie prasečího moru | Prasečí mor | Coloseum | Akciové investování | Zisky bank | Letecká doprava | Polská vláda | Pád cen | Šéf Tesly Musk | Cena bitcoinu dnes | Spotřební daň z nafty | Ropovod Družba | Česká televize | Elektronická evidence tržeb | Zavedení EET | Stock Spirits | SUSHI | Výše mezd | Výdělky | Růst průměrné mzdy | Daňový balíček | Ekonomické uzavírky | Riziko brexitu | Životní prostředí | Nio | Dluhopis Republiky | Tesco | GameStop | Spotřebitelské ceny v ČR | CELO | Vakcinace | TABAK | Investice státu | H&M | BIDU | Očkování | Představitelé ČNB | Příležitost ke snadnému zbohatnutí | Coinbase Global | Antigenní testování | Velké zadlužování | Zadlužování | Vesa Equity Investment | Kapitalizace Tesly | Veřejné emise akcií | Emise akcií | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | COMAC | Plný úvazek | Chytré peníze | Uzavírání ekonomiky | Růst průmyslové produkce | Voda | Boeing 737 Max | Nízké úroky | Emise dluhopisů | Emise dluhopisů vlády České republiky | Emise dluhopisů vlády | Počasí | Atraktivita zlata | Home office | Online prostředí | Růst ceny | Dobrý výsledek | Pomoc firmám | Zvýšení těžby | Modrá vlna | Jon Osnoff | Jak Mejstřík | Úmrtí Michala Mejstříka | Libertas | Film o bitcoinu | Zvýšení ceny | Růst průmyslu | Inženýrské stavitelství | Zdravotní péče | Dopad na akcie | Paušální daně | TUI | Cestovní kancelář | Zhoršení ratingu | Nemovitosti v Česku | Znehodnocení úspor | Evropské centrální banky | Konopí | MJ | Francouzský dluh | WU | Inaugurace amerického prezidenta | Inaugurace | Nezaměstnanost v lednu | Situace na trhu | Důvěra v ekonomiku ČR | Očkování proti covidu | WallStreetBets | Melvin | Nárůst ceny | Melvin Capital | Express | Akcie GameStopu | Válka o vakcínu | Světová válka o vakcínu | Golem Finance | Cenové výkyvy | Akvizice Air Bank | Německá koalice | Růst ceny Bitcoinu | Rozvolnění | Počet zahájených bytů | Automobilka Tesla | Cestovní ruch v ČR | Nákup bitcoinu | Kov | Spotify | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Elektroauta | Růst produktivity | Mrazy v USA | Světový dluh | Celkový světový dluh | Porušení zákona | Rozhodnutí vlády | Dnešní rozhodnutí vlády | Rumuni | Třetí vlna | Počet živnostníků | Živnostníci v Česku | Cena prasat | Cena prasat v ČR | Air | Světová poptávka | Investování do Bitcoinu | Posílení české měny | Ekonomický lockdown | Covidová krize | Covidová opatření | Trebitsch | Whisky Trebitsch | Akcie společnosti Moderna | Oživování ekonomiky | Silný růst | Jemenští povstalci | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Bidenův obří balík rozpočtových opatření | Bidenův obří balík | Balík rozpočtových opatření | Zesílení inflačních tlaků | Cena nemovitostí | Silná inflace | Řecká vláda | Vstup Coinbase na burzu | Liberty Steel | GFG Alliance Brita | GFG Alliance | ArcelorMittal Ostrava | Nová huť | Pandemická krize | Platební prostředek | Suezský průplav | Hrubý národní důchod | Trh s nemovitostmi v ČR | Poptávka po nemovitostech | Citelná inflace | Veřejný dluh ČR | Míra úspor domácností | Míra úspor | Umění | Státní komerční banka | Zdražující byty | Ark Investment | Ark | AA | Ceny surovin | Emise skleníkových plynů | Klimatický summit | Akcie Juventusu | Akcie fotbalového klubu | Zvýšit ziskovost | Nezaměstnanost mladých | Nejvíce peněz | Premiér Mario Draghi | Italský premiér Mario Draghi | Vysoká cena | ERA | Uran | Rostoucí ceny | Ministr práce | Výpadky v dodávkách čipů | Problém s nedostatkem čipů | Stav českého průmyslu | Emisní povolenky EU | Rozvod Gatesových | Cena emisních povolenek | Cena povolenek | Nárůst objemů | Akcionáři Avastu | Pandora | Panasonic | Inflace v České republice | Výrazná inflace | Dubnová meziměsíční inflace | Meziměsíční inflace | Inflace Spojených států | Plán obnovy | Enormní kolísání ceny | Kolísání ceny bitcoinu | Ceny v českém průmyslu | Pandemie COVID | Ceny realit | Pád bitcoinu | Výprodej bitcoinů | Obchodování s emisními povolenkami | Vedení společnosti ČEZ | Turów | Petrus Advisers | Fond Petrus Advisers | Těžaři kryptoměn | Těžaři | Byznysmeni | Akcie Royal Mail | Vesa | Renáta Kellnerová | Obavy z inflace | Oslabení | Navýšení důchodů | Zdražení nemovitostí | Zdanění komerčních nemovitostí | Růst úroků | Hypoteční sazby | Růst cen nemovitostí | Ceny dřeva | Dříví | Cena dřeva | Fond Petrus | Petrus | Guvernérka ruské centrální banky | Růst mezd v ČR | Tax Observatory | Studie EU Tax Observatory | Studie EU | EU Tax Observatory | Země OECD | Nejbohatší člověk | Nejbohatší člověk planety | Nayib Bukele | Prezident Salvadoru | Spotřeba domácností | Salvador | Reakce bitcoinu | Proinflační faktory | Největší americká banka | Superluxusní vozy | Superluxusní | Nůžky bohatství | Plány | Cíle | Příležitosti | Čínská hrozba | Dodávky plynu | Platidlo | Primark | Dekarbonizace | Zelená energetika | Konkurence | Prodej | Dolarový dluh | JPMorgan Asset Manageement | Investice do české koruny | Zhoršení ratingu ČR | Další kryptoměny | Zvyšování daní | Akcionáři Monety | Nové prognózy | Den daňové svobody | Hydroelektrárny | Moravské tornádo | Tornádo | Akcie Moderny | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Technologie | Protipandemická opatření | Schodek státních financí | Rekordní schodek | Odhad letošní sklizně | Sklizeň obilovin | Průměrný Čech | Sazby daně | Ropní vládci | Spojené arabské emiráty | Jednání kartelu OPEC | Největší banky v Česku | Hliník | Egypt | UST | Cenový rekord | Tempo zdražování | Evropská unie dnes | Soubor klimatických opatření | Zelený balíček | Český vývoz | Devizové rezervy ve zlatě | NortonLifeLock | AI | Ropní těžaři | Základní úrokové sazby ČNB | Výprodej bitcoinu dnes | Inflace cen | Odvětví | Divize | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Rekord | Cena ojetých aut | Průměrná cena ojetých aut | Káva na burze | Počasí v Brazílii | Covidová situace | Babišův bonus | Babišův bonus za očkování | Bonus za očkování | Strach z delta mutace | Delta mutace | Bilion | Náhoda | Daňový poplatník | Dřevo | Vnímání | Dodávky ruského plynu | Statistický klam | FC Barcelona | Barcelona | Messi | Olympiáda | Zajišťovny | CVC Capital Partners | CVC | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Makroekonomický význam | Aktuální prognózy | Převzetí Avastu | Avast dnes | WIG | Rozpočtové příjmy | Převzetí Plzeňského Prazdroje | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Pád Kábulu | Byty | Afghánská měna | Afghání | Adžmal Ahmádí | Guvernér afghánské centrální banky | Afghánská ekonomika | Čínské přístavy | Vyšší úroky | Afghánistán | Varšava | Tálibán | Afghánská měna afghání | Americká ministryně financí | Vlna pandemie | Běžné spoření | Společnosti | Manchester City | Opatření | Shrinkflation | Smrskflace | Cena emisních povolenek EU | Polská inflace | Prazdroj | Bitcoinové peněženky | Výkyvy počasí | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | Energetika | Ceny plynu | Los Angeles | Česká společnost | Bukele | Česká pošta | ČSSD | Eloktroauta | Eloktroauta v ČR | Sociální demokraté | Úročení | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Automotive | Pandora Papers | Nová vláda | Nobelovy ceny | Zdražování potravin | Češi | Bohemia Energy | Energetické krize | Příjmy z ropy | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Kolibřík Energie | Snížení schodku | ProShares | Spuštění fondu | Rozpočtové schodky | Obilí | Pozornost | Robert Habeck | Ruský prezident | Veřejné investice | Meta | OSN v Glasgow | Klima | Meta Platforms | Ceny kryptoměny | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | Společnost | Oživování globální ekonomiky | Zoufalství | Dopady inflace | Družba | TIM | Nová německá vláda | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Omikron | Dubajská burza | Blízkovýchodní akciové trhy | | Nepříznivé počasí | Varianty covidu | Zlotý | Arm | Zemědělci | Výkon průmyslu | Obavy z omikronu | Závazky vůči věřitelům | Inflační spirála | Problémy české ekonomiky | Základní sazba | Zvýšení slevy na poplatníka | Uniper | Ministr práce a sociálních věcí | Předpokládaný růst | Ruský plyn | Organizace spojených národů | Zdražování bytů | Uhelné elektrárny | Válka na Ukrajině | Digitální ekonomiky | Napětí na Ukrajině | Přerušení dodávek ruského plynu | Zemědělská půda | PGE | Polský podnik | Pokles akcií PGE | Majitel dolu Turów | Růst akcií PGE | Severní Korea | Aleš Zavoral | Ivo Lukačovič | Zakladatel e-shopu Alza.cz | Alza | Ondřej Tomek | Napětí kolem Ukrajiny | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Ukrajina a Rusko | Oligarchové | Moskevská burza | Banka Sberbank | Odstřižení od SWIFT | Boje na Ukrajině | Energiewende | Sberbank CZ | Odstřižení Ruska od SWIFT | Organizace SWIFT | Zamrazení rezerv ruské centrální banky | Banka Sberbank CZ | Radka Černá | Manažer banky | Klienti Sberbank CZ | Klienti Sberbank | Rusko a Ukrajina | Chelsea | Ruská aktiva | Situace na Ukrajině | Rheinmetall | Prima | Ruské finanční trhy | Sankce EU | Sankce EU proti Rusku | Invaze | Cena potravinářské pšenice | Ukončení války | Řetězec | Řetězce | Západní sankce | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Cizoměnový dluh | Potravinářská společnost | Švýcarská potravinářská společnost | Společnost Nestlé | Platby za plyn v rublech | Paris Saint-Germain | Platby za plyn | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Akcie společnosti MOL | MOL | Růst cen energií | Petr Fiala | Vlastnictví | Šeherezáda | Dovoz ruské ropy | Leonhard Birnbaum | Odpojení EU od ruského plynu | Platba za plyn | Platba za plyn v rublech | Plyn v rublech | Ratingový výhled | Výhled České republiky | Přijetí | Centrum | České předsednictví | Mobilní aplikace | Premiér Petr Fiala | Tučné zisky | Členství v ERM | Vysoké inflace | CZ | Comfort Finance | Varování | Jan Kubíček | Fungování NERV | Komise RIA | Václav Smolka | Comfort Finance Group | Termín pro přijetí eura | Ruský export | Reformy penzí a daní | Reformy penzí | Média | Ženy | Nespokojenost | Závazek | Spokojenost | Místní rozvoj | Daně z nemovitosti | Vice | Společnost Nasdaq | ARM | Ivan Bartoš | Aleš Rod | Jakub Holub | IBM Consulting | NCEE IBM Consulting | Lukáš Kintr | Katarina Kakalíková | ProCent | Nejvyšší přebytek zahraničního obchodu | Nejvyšší přebytek | STAN | Vstup do ERM II | Vstup do ERM | ČR do ERM II | ČR do ERM | Martin Dvořák | Martin Dvořák (STAN) | Ministr pro evropské záležitosti | Evropské záležitosti | Část zisků | Americký burzovní operátor | Burzovní operátor Nasdaq | USAID | Agentura pro mezinárodní rozvoj | Agentura pro mezinárodní rozvoj (USAID) | Cena akcií britské společnosti | Ministerstvo financí (MF)
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Náročnost technologií kryptoměn
Náročný proces
Náročný proces prognózovaní
Národní asociace blockchainového průmyslu
Národní banka Gruzie
Národní bezpečnost
Národní burzy
Národní burzy cenných papírů
Národní centrální banky
Národní dluh

Následující klíčová slova

Národní ekonomická rada vlády (NERV)
Národní finanční prokuratura
Národní finanční prokuratura (PNF)
Národní fond
Národní investiční plán
Národní kontrolní úřad
Národní kontrolní úřad (NAO)
Národní loterie
Národní měny
Národní pivovar
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
eTrader
FinFX broker
LYNX
reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít