Ticker Tape by TradingView
Hypotéky zdražují a dále zdraží. Česká národní banka totiž zvýší své úroky už zřejmě příští týden, těsnou většinou hlasů členů bankovní rady
Bankovní rada České národní banky už za týden rozhodne o úrokových sazbách, ve hře je i první zvýšení úroků od loňského propuknutí pandemie. To by kromě jiného vytvořilo tlak na další růst hypotečních úroků. Průměrná sazba hypoték se podle dnešních dat Fincentrum Hypoindex vrátila už v květnu nad úroveň dvou procent, kde byla naposledy byla loni v říjnu. Doba ultralevných levných hypoték je definitivně pryč.
Po dlouhé době půjde příští týden o „napínavé“ měnověpolitické zasedání, neboť jeho klíčový výsledek není předem dán. Někteří bankovní radní přitom využili poslední dny před dnes začínajícím obdobím pravidelně ordinované mediální mlčenlivosti, aby ozřejmili svůj postoj.
Pro zvýšení sazeb se včera vyslovil viceguvernér Marek Mora. Radní Tomáš Holub také zvedne ruku pro, neboť se jako Mora obává, že současný růst cen v dodavatelských řetězcích se promítne do inflačních očekávání. Hlasovat pro by mohl i Vojtěch Benda. Naopak proti zpřísnění bude podle svých včerejších slov Oldřich Dědek. Finální verdikt tak může mít nejtěsnější možnou většinu, vzhledem k dalším vyjádřením ostatních členů bankovní rady lze s největší pravděpodobností předpokládat hlasování 4:3 ve prospěch zvýšení základní sazby z 0,25 na 0,5 procenta.
Pokud ČNB sazby zvýší, půjde o krok, který jde v nejlepší tradici centrálního bankovnictví. Vždyť centrální banky jsou tu především od toho, aby krotily inflaci, a tedy aby také ukotvovaly inflační očekávání. I ČNB má ze zákona zejména pečovat o cenovou stabilitu.
Světově významné centrální banky v čele s americkým Fedem ovšem během pandemie poněkud mění dosavadní zaběhlý kurs. Lze tak předpokládat, že budou ochotny alespoň přechodně tolerovat inflaci, která je i výrazně nad cílovanou hodnotou. Loni v létě právě Fed přelomově oznámil, že bude cílovat inflaci v průměrné výši dvou procent. Fakt, že nově připojil adjektivum „průměrné“, je zásadní. V praxi totiž znamená právě to, že v případě „podstřelení“ dvouprocentního inflačního cíle bude Fed tolerovat i jeho výraznější „přestřelování“ tak, aby po zprůměrování třeba za období několika let inflace odpovídala výsledné hodnotě dvouprocentního cíle.
V praxi svolnost k „přestřelení“ cíle znamená to, že Fed svoji současnou extrémně expanzivní měnovou politiku – takzvané tištění miliard a bilionů nových dolarů – začne zpřísňovat spíše později než dříve. To podněcuje euforii akciových trhů, které jsou zaplavovány novými dolary v takové míře, že dochází k vzniku potenciálních bublin nebo třeba ke gamifikaci investování a k rozmachu investování do takzvaných memových akcií.
Drobní investoři si prostřednictvím aplikací na akciovém trhu opravdu doslova hrají. K investování má toto jejich hraní ovšem asi tak daleko jako střelba vzduchovkou po růži pouťové střelnice ke střelbě válečné. Memové akcie, fenomén dneška, představují tituly, které jsou často na odpis, protože příslušná firma se potácí na hraně bankrotu. Drobní investoři si pak hrají tím, že se skrze sociální sítě jako Reddit „virálně“ spolčí a danou odepisovanou akcii davovým investováním „zachrání“. Takže akcie krachující firmy náhle dramaticky rostou, jako by prožívala svoji nejlepší hodinu. Drobní investoři ji „zachraňují“ vlastně čistě z plezíru, prostřednictvím bezpoplatkových investičních mobilních aplikací jako Robinhood.
Z důvodu přílivu peněz z centrálních bank tak už o úspěchu té či oné akcie nerozhoduje tolik jako za „starých časů“ vyhlídka budoucí ziskovosti či ztrátovosti, ale prostě jen to, zda je akcie dostatečně „sexy“, aby se z ní stal virální fenomén. K tomu postačí třeba to, že o ní pochvalně tweetuje Elon Musk, zakladatel a šéf automobilky Tesla, jehož jednotlivý subjektivní názor tak hýbe třeba desítkami, možná stovkami miliard dolarů. Bez mobilních technologií a aplikací by takovéto prostředí, které narušuje samotnou podstatu kapitalismu, jen tak nevzniklo. Ovšem bez levných peněz tištěných centrální bankami určitě také ne. Pokud do budoucna budou na burzách masivně přežívat bankrotující nebo předlužené firmy, takzvané zombie firmy, jenom proto, že se zalíbí davů amatérů z Redditu nebo jedné konkrétní osobnosti typu Muska, burzy tím přijdou o svoji zásadní roli, kterou při rozvoji kapitalismu a tržních ekonomik historicky hrály. Právě burzy totiž historicky rozhodovaly o rozdělovaní kapitálu na základě obecněji vyhlížené ziskovosti nebo naopak ztrátovosti. Když nyní budou kapitál výrazněji rozdělovat na základě jiných kritérií, třeba na základě virálního dosahu či na základě toho, „jak se vyspí Musk“ , v krajním případě může dojít k fatálnímu zbrzdění celkového ekonomického rozvoje.
Bubliny se ovšem v důsledku extrémně expanzivní politiky centrálních bank, tak nebývale tolerantní k inflaci, budou nafukovat nejen na trzích akciových, nýbrž třeba i těch nemovitostních. Klíčovým důvodem, proč se ceny realit během pandemie v Česku nepropadly, ani moc nezpomalily svůj růst, je právě expanzivní měnová politika naší i zahraničních centrálních bank. Zajímavé proto je, že levicoví politici nebo ekonomové či sociologové, kteří nabízejí nejrůznější podivuhodné recepty, jak zlepšit dostupnost bydlení, včetně výstavby sociálního bydlení nebo zmrazení cen nájemného, prakticky nekritizují podstatu problému. Tou kromě nedostatečné výstavby a její přeregulovanosti je také právě extrémně expanzivní měnová politika centrálních bank. Zde je nutno zopakovat, že v této souvislosti zejména zahraničních centrálních bank, neboť ta česká, zdá se, nebude inflaci tolerovat tak shovívavě. Pokud ČNB nezvýší sazby teď v červnu, takřka jistě tak učiní v srpnu.
Ruku v ruce s tím pak právě získá impuls zdražování hypoték, které ještě zrychlí v příštím roce, což by tuzemský trh s nemovitostmi přece jenom mohlo poněkud zchladit.
Lukáš Kovanda
Národní ekonomická rada vlády (NERV)
Hlavní ekonom, Trinity Bank
Klíčová slova: Inflace | Měnová politika | Politika | Ekonomové | Kapitál | Sazby | Akcie | Bankovní rada | Centrální banky | Fed | Investování | ČNB | Česká národní banka | Banky | Investoři | Trh s nemovitostmi | Ekonom | Lukáš Kovanda | Burzy | Banka | Dolary | Trh | Elon Musk | ROCE | Expanzivní měnová politika | Bankovnictví | Firmy | Tesla | Hlavní ekonom | Očekávání | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Robinhood | Drobní investoři | Zvýšení sazeb | Inflační očekávání | Měnověpolitické zasedání | Trinity Bank | Automobilky | Trinity | Firma | Růst cen | Impuls | Zdražování | Sociální sítě | Tomáš Holub | Úroky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Vojtěch Benda | Bydlení | NERV | Pandemie | Marek Mora | Politika centrálních bank | Oldřich Dědek | Další růst | Růst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Reddit | ONE | JDE | Dostupnost bydlení | Ceny | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Politici | Pandemie v Česku | Ceny realit | Cíle |
Čtěte více
-
Hypotéky v Česku dále zlevňují. ČNB přitom zítra základní sazbu nezvýší, takže hypotéky v dohledné době nezdraží
S hypotékami v Česku je to momentálně nadále jako s lehce prošlým jogurtem. Banky je zlevňují, přesto o ně mezi Čechy není kdovíjaký zájem. Bankéři by rádi půjčovali víc, protože hypotéka je pro ně zlatý důl, avšak naráží na neochotu Čechů kupovat drahé, dost možná předražené a cenově nafouknuté nemovitosti. A naráží také na regulace České národní banky, které jim znemožňují půjčovat rizikovější klientele. -
Hypotéky v Česku jsou jako prošlý jogurt. Výrazně zlevňují – nejvíce za osm let –, ale není o ně zájem
S hypotékami v Česku je to momentálně jako s lehce prošlým jogurtem. Banky je zlevňují, seč mohou, přesto o ně mezi Čechy není kdovíjaký zájem. Bankéři by rádi půjčovali víc, protože hypotéka je pro ně zlatý důl, avšak naráží na neochotu Čechů kupovat drahé, dost možná předražené a cenově nafouknuté nemovitosti. A naráží také na regulace České národní banky, které jim znemožňují půjčovat rizikovější klientele. -
Hypotéky v Česku rapidně zdraží, česká vláda čelí nejvyššímu úroku na svém dluhu od roku 2012
Hypotéky v Česku zdražují nejvýraznějším tempem od konce roku 2018. V září jejich průměrná úroková sazba stoupla z 2,32 na 2,43 procenta, vyplývá z dnes zveřejněných údajů Fincentrum Hypoindex. Z měsíce na měsíc tak průměrná sazba poskočila hned o 0,11 procentního bodu. Rapidněji meziměsíčně stoupala naposledy v prosinci 2018. Jde však stále jen o „zahřívací kolo“. Hypotéky budou dále a ještě rychleji zdražovat v příštích měsících. Kdo tedy potřebuje v nejbližším roce až dvou letech hypotéku, neměl by otálet a vyčkávat, ale naopak si ji okamžitě sjednat. -
Hypotéky v Česku rekordně zlevní, u nemovitostí zlevnění nečekejme
To, že hypotéky budou v ČR rekordně levné, už je „ložené“. Kdo pochybuje, zřejmě nesleduje, co v posledních týdnech činí světově významné centrální banky v čele s tou americkou. -
Hypotéky v Česku zdražují nejrychleji v historii, nejdražší budou příští rok. Lidem se proto vyplatí počkat do roku 2024, hypotéky pak budou levnější dokonce než dnes
Průměrná sazba hypoték v ČR stoupla v listopadu na 3,75 procenta, a to z říjnové hodnoty 3,1 procenta. Jedná se o nejvýraznější meziměsíční zdražení hypoték v historii, jak vyplývá ze statistik společnosti Golem Finance. -
Hypotéky v ČR budou dále zlevňovat. Tak levné jako na Slovensku ale jen tak nebudou
Hypotéky nezlevní, to spíše zdraží. V době jarní koronavirové uzavírky ekonomiky se taková prognóza médii linula takřka jednohlasně. Realitní makléři ji pronášeli v obavě z trvalejšího zamrznutí hypotečního trhu. Strachovali se, že lidé začnou vyčkávat na nižší sazby, takže raději přispěchali s tvrzením, že k něčemu takovému rozhodně nedojde. Někteří ekonomové pak – už podloženěji – argumentovali, že hypotéky nezlevní, neboť banky budou přičítat vyšší rizikovou marži. -
Hypotéky v ČR mohou být až za 10 %, jak ukazuje historie. Guvernér ČNB Rusnok totiž varuje před dalším citelným růstem úroků
Úrokové sazby v Česku podle všeho dále citelně porostou. Guvernér České národní banky Jiří Rusnok dnes naznačil, že centrální banka může ještě v červnu zvýšit svoji základní úrokovou sazbu ze současných 5,75 nad úroveň šesti procent, tedy nejspíše na 6,25, nebo dokonce na 6,5 procenta. Začala by se tak plnit například prognóza největší francouzské banky, BNP Paribas, která počítá s tím, že růst základní sazby se v Česku letos zastaví až na úrovni sedmi procent. -
Hypotéky v ČR zdražují nejrychleji v historii. Nemovitosti však kvůli tomu nezlevní
Průměrná sazba hypoték v ČR stoupla v prosinci na 2,99 procenta, a to z listopadové úrovně 2,7 procenta. Nárůst o 0,29 procentního bodu představuje nejvýraznější meziměsíční vzestup v celé historii sledování od roku 2003, vyplývá z dat Fincentrum Hypoindex. -
Hypotéky začaly plošně zlevňovat a budou i nadále. Kdo nemovitost nutně nepotřebuje hned teď, dočká se celkem brzy nejen levnějších hypoték, ale i nemovitostí
Poprvé od loňského září lze v těchto dnech hovořit o opravdu plošném zlevňování hypoték. Od 1. června citelně snížila své hypoteční sazby Komerční banka. Připojuje se tak k dalším velkým bankám, které podobný krok v poslední době učinily. -
Hypotéky za 10 % i hladomor. Centrální banky v uplynulém desetiletí roztočily kolotoč inflace a spekulace, který teď nemohou zastavit
Dvě zdánlivě nesouvisející zprávy z minulého týdne. Německá ministryně pro rozvoj varuje před největším světovým hladomorem od druhé světové války. A guvernér České národní banky upozorňuje, že ještě v červnu tuzemská centrální banka zřejmě zvedne svoji základní úrokovou sazbu nad úroveň šesti procent. -
Hypotéky 2021. Sazby letos porostou, banky jsou ostražité, poslanci řeší změny
Brzy to bude rok, co se součástí našich životů stala pandemie onemocnění covid-19. Při odhadování jejích ekonomických dopadů mnozí ekonomové předpovídali i pokles cen nemovitostí. Ten ale nenastal, ceny stejně jako v předchozích letech rostly, loni o necelých deset procent. V kombinaci se stále velmi nízkými úrokovými sazbami hypoték lze předpokládat, že se řada zájemců o nové bydlení rozhodne na začátku letošního roku nákup nemovitosti dále neodkládat. Co je čeká? -
Hypotéky 2024. Po většinu roku uvidíme sazby začínající čtyřkou
V roce 2023 se objem poskytnutých hypoték odrazil ode dna a stoupá. V roce 2024 odhadujeme nárůst přibližně o 20 procent na cca 165 miliard korun. Z pohledu klientů a dostupnosti hypoték bude hrát zásadní roli vývoj úrokových sazeb úvěrů, ty by se měly po většinu roku pohybovat nad 4 procenty. -
Hyundai a Kia čelí v Německu vyšetřování kvůli podezření na manipulaci s emisemi
Německé úřady provedly neohlášené inspekce v jihokorejských automobilkách Hyundai a Kia. Důvodem je podezření, že firmy vybavily přes 210.000 naftových vozů nezákonnými systémy, které umožňují manipulovat s emisemi. Oznámila to frankfurtská prokuratura. -
Hyundai a Posco spojí síly při výstavbě ocelárny v USA za miliardy dolarů
Jihokorejské společnosti Hyundai Motor Group a Posco Holdings podepsaly memorandum o porozumění ohledně spolupráce na výstavbě nové ocelárny v americké Louisianě. Projekt je součástí širší expanze Hyundai v USA, kde chce do roku 2029 výrazně posílit svou výrobní a dodavatelskou infrastrukturu. -
Hyundai loni téměř ztrojnásobil čistý zisk, i přes pokles v závěru roku
Jihokorejská automobilka Hyundai Motor v loňském roce téměř ztrojnásobila čistý zisk na 5,7 bilionu wonů (přes 100 miliard Kč). V samotném čtvrtém čtvrtletí však zisk meziročně klesl o více než 40 procent na 701,4 miliardy wonů, oznámila dnes firma v tiskové zprávě. Hyundai se v poslední době podobně jako další výrobci automobilů potýká s nedostatkem součástek a růstem cen surovin. -
Hyundai Motor Co.
Čistý zisk jihokorejské automobilky ve čtvrtém čtvrtletí klesl o 39 procent na jeden bilion wonů (21,6 miliardy korun) a byl nejnižší za sedm let. K poklesu přispěly stávky, které zvýšily náklady firmy, a nižší prodej na domácím trhu. Zisk se snížil již 12. čtvrtletí za sebou. Provozní zisk se snížil o 33 procent na jeden bilion wonů. Prodej aut na jihokorejském trhu se propadl o 18 procent. -
Hyundai Motor Group zvýší investici v USA na 26 miliard dolarů
Hyundai Motor Group oznámila, že navýší svou investici v Spojených státech na 26 miliard USD (mezi lety 2025–2028). To představuje o 5 miliard USD více, než původně plánovaných 21 miliard. -
Hyundai Motor investuje rekordních 86 miliard dolarů v Jižní Koreji – reaguje na novou obchodní dohodu s USA
Hyundai Motor Group oznámila plánovanou investici ve výši 125,2 bilionu wonů (cca 86,5 miliardy USD) v Jižní Koreji na období 2026–2030. Tato zpráva přichází krátce poté, co Jižní Korea uzavřela obchodní dohodu se Spojenými státy, která snižuje americká cla na jihokorejské automobily z 25 % na 15 %. -
Hyundai se pravděpodobně nevrátí do Ruska – možnost zpětného odkupu továrny končí
Jihokorejská automobilka Hyundai se pravděpodobně nezapojí do zpětného odkupu své bývalé továrny v Rusku, kterou prodala v roce 2024 místnímu podniku AGR Automotive Group. Podle zdroje agentury Reuters není firma v pozici, kdy by mohla možnost odkupu využít, a to především kvůli pokračující válce na Ukrajině a přetrvávajícím sankcím ze strany Západu. -
Hyundai vstupuje do závodu o hromadnou výrobu humanoidních robotů a soupeří s Teslou
Na CES 2026 v Las Vegas představila Hyundai Motor Group ambiciózní strategii v oblasti humanoidních robotů, čímž vstupuje do přímé konkurence s firmami jako Tesla, Xpeng či dalšími technologickými lídry v robotice. Automobilový gigant chce transformovat vývoj robotů z laboratorních experimentů do masové výroby a průmyslového nasazení ve svých továrnách již od roku 2028.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
🚀 FXstreet.cz a eToro spouštějí prémiovou akci: Získejte 6 měsíců ve VIP zóně ZDARMA a posuňte své obchodování na vyšší úroveň
Někteří lidi nevěří, že na Jamajce platí svým dolarem. Libra už je tady pasé
České akciové indexy: Malý, koncentrovaný, ale vysoce výkonný trh (17. díl)
Členové VIP zóny FXstreet.cz v dubnu 2026 sklízeli stabilní zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (duben 2026)
RebelsFunding slaví 3 roky: Spouští 33% slevu na všechny prop trading výzvy
VIDEO: Toto jsou kandidáti na cenový růst 🚀
Měna, kterou si domů neodvezete. Tuniský dinár se zrodil už v dávném Kartágu
Prop trading výzva trvající hodiny? Je to budoucnost?
Nvidia versus Oracle: Jak vytěžit maximum z rozdílného výkonu akcií
🚀 FXstreet.cz a eToro spouštějí prémiovou akci: Získejte 6 měsíců ve VIP zóně ZDARMA a posuňte své obchodování na vyšší úroveň
Někteří lidi nevěří, že na Jamajce platí svým dolarem. Libra už je tady pasé
České akciové indexy: Malý, koncentrovaný, ale vysoce výkonný trh (17. díl)
Členové VIP zóny FXstreet.cz v dubnu 2026 sklízeli stabilní zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (duben 2026)
RebelsFunding slaví 3 roky: Spouští 33% slevu na všechny prop trading výzvy
VIDEO: Toto jsou kandidáti na cenový růst 🚀
Měna, kterou si domů neodvezete. Tuniský dinár se zrodil už v dávném Kartágu
Prop trading výzva trvající hodiny? Je to budoucnost?
Nvidia versus Oracle: Jak vytěžit maximum z rozdílného výkonu akcií
Denní kalendář událostí
V USA průmyslová produkce
V USA míra využití kapacit
V USA newyorský výrobní index
V Kanadě počet zahájených staveb
V Japonsku index PPI
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA maloobchodní tržby
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
V Německu státní svátek
Ve Francii státní svátek
V USA průmyslová produkce
V USA míra využití kapacit
V USA newyorský výrobní index
V Kanadě počet zahájených staveb
V Japonsku index PPI
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA maloobchodní tržby
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
V Německu státní svátek
Ve Francii státní svátek
Tradingové analýzy a zprávy
Forex sentiment 11.5.2026
Intradenní Price Action patterny na Nasdaqu 11.5.2026
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Swingové obchodování bitcoinu 11.5.2026
Swingové obchodování GBP/USD 11.5.2026
Swingové obchodování GBP/JPY 11.5.2026
Intradenní Price Action patterny na EUR/USD 11.5.2026
EU rozhodla o obnovení Dohody o spolupráci mezi EU a Sýrií
Intradenní Price Action patterny na GBP/USD 11.5.2026
FCA varuje před brokerem Gesera Trades
Forex sentiment 11.5.2026
Intradenní Price Action patterny na Nasdaqu 11.5.2026
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Swingové obchodování bitcoinu 11.5.2026
Swingové obchodování GBP/USD 11.5.2026
Swingové obchodování GBP/JPY 11.5.2026
Intradenní Price Action patterny na EUR/USD 11.5.2026
EU rozhodla o obnovení Dohody o spolupráci mezi EU a Sýrií
Intradenní Price Action patterny na GBP/USD 11.5.2026
FCA varuje před brokerem Gesera Trades
Blogy uživatelů
INVESTIČNÍ GLOSA: Nejšílenější index současnosti. Jihokorejský KOSPI posílil už o 80 %
Past utopených nákladů: Proč neumíme opustit potápějící se loď?
Futures vs. Forex prop firmy: Která je pro začátečníka lepší?
Extrémní růst indexu S&P 500 pokračuje, je tohle ještě normální nebo je to bublina?
Nuda na EUR/USD
Nedělní příprava: Fundament a příležitosti na USD/CHF a USD/CAD
Forex update – které měny letos držet?
Unikátny program bez denného drawdownu!
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (8.5.2026)
Praktické okénko: Intervence na JPY a situace na dolaru
INVESTIČNÍ GLOSA: Nejšílenější index současnosti. Jihokorejský KOSPI posílil už o 80 %
Past utopených nákladů: Proč neumíme opustit potápějící se loď?
Futures vs. Forex prop firmy: Která je pro začátečníka lepší?
Extrémní růst indexu S&P 500 pokračuje, je tohle ještě normální nebo je to bublina?
Nuda na EUR/USD
Nedělní příprava: Fundament a příležitosti na USD/CHF a USD/CAD
Forex update – které měny letos držet?
Unikátny program bez denného drawdownu!
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (8.5.2026)
Praktické okénko: Intervence na JPY a situace na dolaru
Forexové online zpravodajství
Pomůže OpenAI firmám se zaváděním AI?
Target Hospitality: Vyplácí se pivot do AI?
☕Rekordní úroda brazilské kávy tlačí ceny na víceměsíční minima📉
Paměťové firmy se stávají jedním z hlavních vítězů AI boomu 📈💾
USA: Prodeje existujících domů v dubnu vzrostly o 0,2 % na 4,02 mil. při očekávání růstu o 2 %
Wall Street otevírá mírným růstem
Makroekonomický výhled na tento týden: Index CPI (ČR, Německo, USA), index PPI (USA)
Erste: Oddo BHF zvyšuje cílovou cenu akcií na 110,26 EUR a zachovává doporučení na „Neutral“
Forex: Koruna na úvod pouze nepatrně slabší
Průměrnému Čechovi klesne příjem v důchodu o více než 17 tisíc korun. Většina lidí přesto stále nespoří
Pomůže OpenAI firmám se zaváděním AI?
Target Hospitality: Vyplácí se pivot do AI?
☕Rekordní úroda brazilské kávy tlačí ceny na víceměsíční minima📉
Paměťové firmy se stávají jedním z hlavních vítězů AI boomu 📈💾
USA: Prodeje existujících domů v dubnu vzrostly o 0,2 % na 4,02 mil. při očekávání růstu o 2 %
Wall Street otevírá mírným růstem
Makroekonomický výhled na tento týden: Index CPI (ČR, Německo, USA), index PPI (USA)
Erste: Oddo BHF zvyšuje cílovou cenu akcií na 110,26 EUR a zachovává doporučení na „Neutral“
Forex: Koruna na úvod pouze nepatrně slabší
Průměrnému Čechovi klesne příjem v důchodu o více než 17 tisíc korun. Většina lidí přesto stále nespoří
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Kocherlakota (prezident Mineapoliského FEDu a voliaci člen FOMC v roku 2011)
Datum sloučení ETH bylo stanoveno na 8.června
BREAKING: GBP klesá po správe od agentúry Bloomberg
Červencová inflace překvapila pomalejším růstem
Asia’s currency weakens, real-time inflation data show, and the dollar holding steady ahead of GDP
Co sledovat příští týden? (30.12.2022)
Praha hlásí vyprodáno i přes rekordní ceny. Střední třída dosáhne jen na pronájmy
Invesco: Investiční výhled na rok 2024 v oblasti nemovitostí
USD/CAD: Přehled a analýza
Prognóza pro pár GBP/USD na 20. září 2024
Kocherlakota (prezident Mineapoliského FEDu a voliaci člen FOMC v roku 2011)
Datum sloučení ETH bylo stanoveno na 8.června
BREAKING: GBP klesá po správe od agentúry Bloomberg
Červencová inflace překvapila pomalejším růstem
Asia’s currency weakens, real-time inflation data show, and the dollar holding steady ahead of GDP
Co sledovat příští týden? (30.12.2022)
Praha hlásí vyprodáno i přes rekordní ceny. Střední třída dosáhne jen na pronájmy
Invesco: Investiční výhled na rok 2024 v oblasti nemovitostí
USD/CAD: Přehled a analýza
Prognóza pro pár GBP/USD na 20. září 2024
Blogy uživatelů
F1 2019
Štyri základné grafy, ktoré musíte na kryptomenách sledovať
Co dělat, když strategie negeneruje obchodní signály?
Akciové portfolio podle Warrena Buffetta? Přihoďte si do něj akcie pojišťoven
Krypto šeptanda (15.3.2025)
Je již EUR/USD přeprodaný?
Purple Strike indikátor – výhody a použití
Realita tradingu 7: Trading je dnes náročnější, za to má menší zhodnocení
Analýza S&P 500, DAX a EUR/USD - vystavila horká americká inflace stopku býkům?
Kdo vydělává na drahé elektřině?
F1 2019
Štyri základné grafy, ktoré musíte na kryptomenách sledovať
Co dělat, když strategie negeneruje obchodní signály?
Akciové portfolio podle Warrena Buffetta? Přihoďte si do něj akcie pojišťoven
Krypto šeptanda (15.3.2025)
Je již EUR/USD přeprodaný?
Purple Strike indikátor – výhody a použití
Realita tradingu 7: Trading je dnes náročnější, za to má menší zhodnocení
Analýza S&P 500, DAX a EUR/USD - vystavila horká americká inflace stopku býkům?
Kdo vydělává na drahé elektřině?
Vzdělávací články
Jste připraveni na full-time trading?
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Jednoduché obchodní systémy (část 2.)
Jednoduchý příklad obchodního systému
Jak obchodovat „Price Action“ (7. díl)
VIP zóna: Kompletní přehled obchodních příležitostí za leden
Největší burzovní krach v dějinách nastal před 90 lety
Jáchymovský tolar inspiroval i balkánského lva. Jaká je historie bulharské měny?
Touto měnou platí čtvrt miliardy lidí. Pákistánská rupie si nese dědictví britských kolonistů
Získejte 30% slevu na programy RebelsFunding a objevte platformu RF-Trader
Jste připraveni na full-time trading?
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Jednoduché obchodní systémy (část 2.)
Jednoduchý příklad obchodního systému
Jak obchodovat „Price Action“ (7. díl)
VIP zóna: Kompletní přehled obchodních příležitostí za leden
Největší burzovní krach v dějinách nastal před 90 lety
Jáchymovský tolar inspiroval i balkánského lva. Jaká je historie bulharské měny?
Touto měnou platí čtvrt miliardy lidí. Pákistánská rupie si nese dědictví britských kolonistů
Získejte 30% slevu na programy RebelsFunding a objevte platformu RF-Trader
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Dolar dnes reaguje na Trumpova slova k daním
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex: Dolar díky naději na růst úroků v USA posiluje
USD/JPY - Intradenní výhled 12.9.2024
Šéfka MMF uvítala slova řeckého ministra
Spotřebitelské ceny v USA zrychlily růst na 0,4 procenta
Komodity: Ceny ropy dnes pokračují v oslabování
S&P 500 - Intradenní výhled 19.11.2018
EUR/GBP - Intradenní výhled 1.10.2018
USD/CAD - Intradenní výhled 29.2.2016
Forex: Dolar dnes reaguje na Trumpova slova k daním
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex: Dolar díky naději na růst úroků v USA posiluje
USD/JPY - Intradenní výhled 12.9.2024
Šéfka MMF uvítala slova řeckého ministra
Spotřebitelské ceny v USA zrychlily růst na 0,4 procenta
Komodity: Ceny ropy dnes pokračují v oslabování
S&P 500 - Intradenní výhled 19.11.2018
EUR/GBP - Intradenní výhled 1.10.2018
USD/CAD - Intradenní výhled 29.2.2016
Témata v diskusním fóru
Admiral Markets
Výkonnostní koučink: kdy funguje a kdy ne?
EUR/USD
Moje PA
Trpíte sebedestruktivním chováním?
Genetic Builder
Volná diskuze
Korekce do trendu
Best 5 MA TDI - Trading Made Simple
Ropě dochází dech i skladovací prostor
Admiral Markets
Výkonnostní koučink: kdy funguje a kdy ne?
EUR/USD
Moje PA
Trpíte sebedestruktivním chováním?
Genetic Builder
Volná diskuze
Korekce do trendu
Best 5 MA TDI - Trading Made Simple
Ropě dochází dech i skladovací prostor




