Středa 08. květen 2024 12:00
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace
reklama
FTMO férovost
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
Fintokei ProTrader

Údaje o HDP

img

Ekonomický kalendář: Údaje o inflaci z Evropy a USA

28.07.2023 Futures na evropské indexy naznačují mírně nižší nebo stabilní otevření dnešní hotovostní obchodní seance na starém kontinentu. Futures na Eurostoxx se před otevřením obchodují přibližně o 0,1-0,2 % níže. Děje se tak po včerejším nevýrazném obchodování na Wall Street a také po smíšené asijské seanci na začátku dneška. Japonský jen má za sebou volatilní seanci po záhadném rozhodnutí Bank of Japan. BoJ sice ponechala úrokové sazby a kontrolní pásmo výnosové křivky beze změny, banka však uvedla, že umožní větší flexibilitu, pokud jde o cílový výnos.
img

BREAKING: EUR po španělských údajích stoupá

28.07.2023 Dnes ráno v 9:00 byly zveřejněny dva klíčové údaje ze španělské ekonomiky - zpráva o HDP za 2. čtvrtletí 2023 a zpráva o inflaci CPI za červenec. Zatímco údaje o HDP byly v souladu s odhady a vykázaly mezičtvrtletní expanzi o 0,4 %, údaje o CPI se ukázaly být překvapením. Zatímco se očekávalo zpomalení celkového španělského CPI z 1,9 % na 1,6 % r/r, místo toho zrychlil na 2,3 % r/r.
img

Graf dne - EURUSD (27.07.2023)

27.07.2023 FOMC včera oznámil zvýšení úrokových sazeb o 25 bazických bodů po přerušení zvyšování sazeb na červnovém zasedání. Takové rozhodnutí bylo všeobecně očekáváno a obchodníci s napětím očekávali, zda během tiskové konference nabídne Fed Char Powell nějaké další náznaky ohledně budoucích kroků. Žádné takové náznaky však nebyly nabídnuty a Powell byl opatrný a žádné pokyny do budoucna neposkytl.
img

🔼 DE30 na jednoměsíčním maximu před ECB

27.07.2023 Dnes je druhý den maratonu centrálních bank v tomto týdnu. Obchodníci se dnes ve 13:15 SEČ dozvědí informace od ECB, která oznámí své další měnověpolitické rozhodnutí, a ve 13:45 SEČ bude následovat tisková konference prezidentky ECB Lagardeové. Očekává se, že rozhodnutí bude stejné jako v případě včerejšího zasedání FOMC - zvýšení sazeb o 25 bazických bodů. Tím by se depozitní sazba dostala na 3,75 %. Otázkou však je, co bude následovat? Naznačí ECB žádnou změnu ve své cestě a naznačí další zvýšení sazeb v září? Nebo půjde ve stopách Fedu a zdůrazní, že rozhodnutí bude záviset na příchozích datech? Pokud má být rozhodnutí závislé na datech, může být pro ECB těžké odůvodnit další zvýšení sazeb.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí ECB o sazbách, zpráva o HDP USA za Q2

27.07.2023 Futures na evropské indexy ukazují na vyšší otevření dnešní seance na starém kontinentu. Výsledek včerejšího zasedání FOMC nebyl překvapivý - sazby ve Spojených státech byly podle očekávání zvýšeny o 25 bazických bodů a Powell byl opatrný a neposkytl žádné jasné forward guidance. Dnes se investoři dozvědí informace od další významné centrální banky - ve 14:15 oznámí rozhodnutí o sazbách Evropská centrální banka. Očekávání pro dnešní rozhodnutí ECB jsou stejná jako pro včerejší rozhodnutí FOMC - zvýšení sazeb o 25 bazických bodů a důraz na závislost budoucího rozhodnutí na datech.
img

Ropa ztrácí 1,5 %, protože čínský růst zklamal

17.07.2023 Růst čínského HDP zaostal za očekáváním trhu! Při pohledu na očekávání z průzkumu agentury Bloomberg pouze jeden ekonom předpovídal, že by růst země mohl být na tak „nízké úrovni”. Při pohledu na dynamiku se ovšem růst na úrovni 6,3 % r/r nezdá slabý, i když se očekávalo více (růst na úrovni 7,1 % r/r). V prvním čtvrtletí byl růst na úrovni 4,5 % r/r. Je třeba připomenout, že ve druhém čtvrtletí loňského roku Čína zavedla velmi restriktivní opatření v oblasti kovů, a to i v oblasti Šanghaje, která pak výrazně omezila hospodářský růst. Trh proto očekával, že ekonomika poroste mnohem výrazněji.
img

Invesco: Měsíční přehled vývoje na trzích za červen 2023

12.07.2023 Červen byl pro globální akciové trhy převážně pozitivním měsícem, protože ve všech hlavních regionech se trhy odrazily od květnových ztrát. Inflace v Evropě a USA se zmírňuje, přičemž v USA bylo po posledním zasedání Federálního rezervního systému pozastaveno zvyšování úrokových sazeb. Evropská centrální banka a Bank of England budou ve zvyšování sazeb prozatím pokračovat. V Číně přetrvávají obavy kolem post-covidové ekonomiky, ale nezabránily jejím ziskům. Dařilo se i Austrálii, Japonsku a Indii. Trhy s pevným výnosem zůstaly pod tlakem kvůli dalšímu zvyšování úrokových sazeb ze strany některých centrálních bank.
img

Rally na Čínskych indexoch, Qiang dáva nádej na stimuly? 📈 HK Comp o 1,5 % vyššie

27.06.2023 V čínskom meste Tchien-ťan sa dnes začal trojdňový samit organizovaný Svetovým hospodárskym fórom (World Economic Forum). Dnes na ňom vystúpil čínsky premiér Li Čchiang. Jeho poznámky o podpore ekonomiky podporili náladu na čínskych indexoch. Investori dospeli k presvedčeniu, že širší stimulačný program je stále na stole a mohol by prísť už v júli. Čchiangove vyjadrenia na túto tému prišli po tom, ako ratingová agentúra S&P Global znížila svoju prognózu hospodárskeho rastu Číny z predchádzajúcich 5,5 % na 5,2 %. Začiatkom tohto roka premiér vyzval globálny kapitál, aby investoval v Číne, ale geopolitické otázky a oslabenie ekonomiky investorov odrádzajú. Obráti Peking aspoň jednu z týchto kariet? Zisky dnes dosiahli kontrakty na CHNComp, ako aj HKComp, ktorý dnes pridal takmer 1,5 % a blíži sa ku kľúčovej zóne rezistencie
img

ČNB – rozhodnutí bankovní rady, 21. června 2023

21.06.2023 Bankovní rada na svém červnovém zasedání ponechala úrokové sazby beze změny: v souladu s očekáváním finančního trhu.
img

Evropská centrální banka zvýšila úrokové sazby, bude s tím pokračovat i v létě

15.06.2023 Evropská centrální banka (ECB) dnes zvýšila svoji základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na 4 %. V rámci aktuálního cyklu zpřísňování měnové politiky jde teprve o druhé standardní zvýšení sazeb. Od července minulého roku až do letošního března totiž ECB sazby zvyšovala vždy o 50 nebo 75 bazických bodů. Dnešní rozhodnutí ECB bylo poměrně předvídatelné a široce očekávatelné. Mimo jiné právě proto, že centrální banka snížila tempo zpřísňování měnové politiky už na svém květnovém zasedání, po kterém ale zároveň dala jasně najevo, že ve zvyšování sazeb bude nadále pokračovat.
img

Fundamentální analýza pro začátečníky na 14. června 2023

14.06.2023 Ve středu bude zveřejněno mnoho makroekonomických zpráv. Eurozóna zveřejnění statistiky průmyslové výroby za duben, které vyjdou pravděpodobně hůř, než se očekávalo. Spojené království zveřejní údaje o HDP a průmyslové výrobě. HDP jen stěží přitáhne pozornost trhu, protože půjde o měsíční zprávu. Průmyslová výroba by mohla vyvolat silnou reakci trhu. Jelikož Spojené království zveřejní mnoho údajů, mohly by společně ovlivňovat britskou libru.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Japonská ekonomika po revizi rostla ve čtvrtletí mnohem rychleji

08.06.2023 Japonská ekonomika v prvním čtvrtletí rostla mnohem rychleji, že se původně uvádělo. Podle revidovaných údajů se hrubý domácí produkt třetí největší ekonomiky světa za leden až březen zvýšil o 2,7 procenta. Původní údaj počítal s růstem ekonomiky jen o 1,6 procenta. Vyšší růst způsobila revize výdajů firem, která ukázala, že domácí poptávka oživuje. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila vláda.
img

BREAKING: EURUSD klesá po revizi HDP USA za 1. čtvrtletí

25.05.2023 Dnes ve 14:30 byly zveřejněny revizní údaje o HDP USA za 1. čtvrtletí 2023. Revize přinesla pozitivní překvapení, když anualizovaný růst za 1. čtvrtletí dosáhl 1,3 % oproti 1,1 %, které bylo signalizováno v bleskovém zveřejnění. Jádrový PCE byl revidován výše z 4,9 % na 5,0 % mezičtvrtletně. Současně zveřejněné údaje o žádostech o podporu v nezaměstnanosti ukázaly mnohem nižší počáteční žádosti, než se očekávalo. Celkově zpráva ukázala lepší obraz americké ekonomiky a poskytla podporu americkému dolaru. To lze považovat za "jestřábí" reakci, protože akciové trhy se posunuly níže. Zlato se propadlo pod oblast 1 950 USD za unci.
img

Ekonomický kalendář : US HDP and žádosti o podporu❗

25.05.2023 Dnes indexy otevírají o něco výše. To však lze přičíst výrazné korekci na včerejších trzích po nedostatečném pokroku jednání o stropu amerického dluhu. O problému dluhového limitu se hovořilo také v zápisu Fedu. Fed během květnového zasedání viděl velkou nejistotu ohledně dalšího zvyšování sazeb a naznačil, že potenciální riziko bankrotu USA by mohlo výrazně zpřísnit úvěrové podmínky, takže další zvyšování sazeb bude méně nutné.
img

Ekonomický kalendář: projevy bankéřů ECB v centru pozornosti

17.05.2023 Očekává se, že středeční seance na akciových trzích v Evropě rozšíří smíšené nálady z předchozí seance. Dolar vůči hlavním měnám mírně posiluje, podpořen pozitivními údaji z USA, zejména v oblasti maloobchodních tržeb. Včerejší komentáře členů Fedu zdůraznily prioritu boje proti inflaci.
img

Ekonomický kalendář: USA maloobchod a projevy centrálních bankéřů

16.05.2023 Futures trhy na začátku seance v Evropě naznačujína nižší otevření. Slabší sentiment lze přičíst propadům v asijsko-pacifickém regionu po zveřejnění makroekonomických dat.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Analytici: Údaje o HDP ukazují, že recese v Česku skončila

02.05.2023 Údaje o vývoji hrubého domácího produktu (HDP) ukazují, že recese v Česku skončila. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK, podle kterých se česká ekonomika ukázala být odolná. Podle předběžného odhadu, který dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ), v prvním čtvrtletí HDP mezičtvrtletně vzrostl o 0,1 procenta, meziročně klesl o 0,2 procenta. Analytici očekávají za celý rok hospodářský růst do jednoho procenta.
img

💲 USD roste před daty PCE

28.04.2023 Americký dolar je nejvýkonnější měnou G10 brzy odpoledne. Americký dolar zůstává na vzestupu poté, co včerejší údaje o HDP ukázaly, že cenové tlaky v americké ekonomice přetrvávají v 1. čtvrtletí 2023. Zatímco americké výnosy se dnes trochu stahují zpět, přičemž 10letý výnos klesl přibližně o 5 bazických bodů na 3,47 %, dolar nadále roste.
img

Ekonomický kalendár: HDP USA za 1. štvrťrok, rozhodnutie o sadzbách CBRT

27.04.2023 Futures trhy dnes poukazujú na mierne nižšie otvorenie európskej seansy. Americké indexové futures sa obchodujú nad včerajšou uzatváracou cenou po tom, čo Meta zverejnila výsledky za 1. štvrťrok, ktoré boli lepšie, ako sa očakávalo, a v obchodovaní po skončení pracovného času vzrástli o viac ako 11 %. Mierne rizikové nálady možno zaznamenať na devízovom trhu, pričom antipodské meny vedú v ziskoch, zatiaľ čo bezpečné meny ako JPY, USD a CHF klesajú.
img

Rozhodnutí BoJ o úrokových sazbách: Dojde k nějakým překvapením?

26.04.2023 Po zbytek týdne bude klíčové rozhodnutí o úrokových sazbách japonské centrální banky (BoJ) a předběžné údaje o HDP z U...
img

Rozhodnutí BoJ o úrokových sazbách: Dojde k nějakým překvapením?

26.04.2023 Po zbytek týdne bude klíčové rozhodnutí o úrokových sazbách japonské centrální banky (BoJ) a předběžné údaje o HDP z USA a eurozóny. Australský dolar se dostal na šestitýdenní minimum poté, co RBA v 1. čtvrtletí 2023 snížila průměrný index spotřebitelských cen, který nenaplnil očekávání a dosáhl 6,6 % v meziročním srovnání.
img

Dolar: Stručné shrnutí a vyhlídky v blízké budoucnosti

25.04.2023 Pokusy o růst, které dolar učinil minulý týden, v pondělí výrazně narazily. Dolarový index (DXY), který během včerejší asijské obchodní seance posílil, do konce obchodního dne opět prudce klesl a testoval hranici 101,00.
img

Ekonomický kalendář: Průzkumy z Evropy a Spojených států

24.04.2023 Futures na evropské indexy se před otevřením hotovostní seance obchodují mírně níže. To přichází po poměrně nevýrazné asijské seanci, během níž indexy z Jižní Koreje a Číny silně poklesly a ostatní regionální indexy se obchodovaly beze změny. USD byl v průběhu asijského obchodování jedním z nejvýkonnějších indexů G10, ale s blížícím se začátkem evropské seance začal zisky vracet. To umožnilo drahým kovům nabrat dech a zlatu vystoupat zpět nad hranici 1 980 USD.
img

Graf dne - US100 (24.04.2023)

24.04.2023 V tomto týdnu vyjde mnoho zajímavých makroekonomických údajů, zejména v jeho druhé polovině. Obchodníkům budou nabídnuty údaje o HDP za 1. čtvrtletí ze Spojených států a Německa a dále rozhodnutí Bank of Japan a bleskové údaje o CPI za duben z Evropy. Obchodníci s akciemi budou mít také spoustu informací ke zpracování, protože výsledková sezóna na Wall Street je v plném proudu. Tento týden může být v pohybu technologický index Nasdaq-100 (US100), protože jsou naplánovány výsledky hospodaření 4 amerických mega-technologických společností:
img

Ranní okénko - Tento týden dorazí údaje o HDP z USA a eurozóny

24.04.2023 Zatímco minulý týden nabídl skrze předstihové ukazatele pohled do blízké budoucnosti, tento týden bude především ve znamení ohlédnutí se do minulosti. Zásadní budou první data z USA a eurozóny ohledně vývoje HDP v prvním čtvrtletí letošního roku. Před květnovým zasedáním ECB pak evropské trhy může rozhýbat i německá inflace. V obou případech ale jde o čísla, která budou vycházet až v samém závěru tohoto týdne.
img

Index amerického dolaru: Stručné výsledky a výhled do blízké budoucnosti

17.04.2023 Nový týden začíná pro americký dolar v kladném teritoriu. V době psaní tohoto článku se futures na dolarový index (DXY) obchodovaly poblíž 101,40, tedy téměř 100 bodů nad místním 12měsíčním minimem 100,42 z minulého pátku. Dolar se od něj stále dokázal odtlačit, a to i přes pokračující tlak.
img

Co sledovat příští týden? (14.04.2023)

14.04.2023 Výsledková sezóna na Wall Street za 1. čtvrtletí 2023 byla tento týden zahájena velkými americkými bankami. Od příštího týdne bude tok reportů pestřejší, neboť je naplánováno reportování některých technologických společností zvučných jmen, včetně společnosti Tesla. Kromě výsledků hospodaření se investoři zaměří také na bleskové indexy PMI z Evropy a údaje o HDP za 1. čtvrtletí z Číny. V nadcházejícím týdnu určitě sledujte DE30, AUD/JPY a US100!
img

Nové údaje o HDP nepřekvapily. Recese v ekonomice přetrvává

31.03.2023 HDP ve 4. čtvrtletí 2022 mezičtvrtletně klesl o 0,4 % a meziročně stoupl o 0,3 %. HDP v roce 2022 stoupl o 2,5 %. Tyto zveřejněné údaje nelze považovat za výraznou změnu proti původnímu odhadu. Data nepřinesla do diskuse o směřování české ekonomiky nic nového. Za recesí v ekonomice stojí především strach domácností z vysokých cen. Lidé zkrátka neutrácejí a poptávka je slabá.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 30. 3. 2023

30.03.2023 Na tom, že se trh zastavil, není nic překvapivého, protože makroekonomický kalendář byl včera úplně prázdný. V podstatě byla situace stejná jako dnes. Jistě, údaje o žádostech o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech budou zveřejněny, ale změny by měly být čistě symbolické. O 3000 by se měl zvýšit zejména počet nových i pokračujících žádostí. Jedná se o extrémně nevýznamný růst, který nemůže situaci ovlivnit. Totéž v podstatě platí i pro údaje o HDP za Spojené státy, které by měly jen potvrdit předchozí předběžné odhady, které ukázaly zpomalení ekonomického růstu z 1,9 % na 0,9 %. Tento fakt ale trh již dávno zohlednil. Trh se tedy pravděpodobně zkonsoliduje v očekávání údajů o inflaci v eurozóně zítra, což je nejdůležitější událost týdne.
img

Trhy se soustředí na zprávy o HDP v USA a Velké Británii

29.03.2023 Pozornost investorů a obchodníků přitahují zprávy o HDP USA a Spojeného království za čtvrté čtvrtletí roku 2022. V Japonsku odstupující guvernér BoJ Haruhiko Kuroda uvedl, že "ekonomika je blíže než dříve k udržitelnému dosažení 2% inflačního cíle".
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 10. 3. 2023

10.03.2023 Na první pohled nepřekvapí, že libra včera dokázala vykázat celkem dobrý růst, protože údaje o žádostech na podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech byly nejen horší, než se očekávalo, ale také poukázaly na jasné zhoršení situace na trhu práce. Například počet nových žádostí vzrostl o 21 000 místo očekávaných 2 000. Počet nových žádostí, u kterých se očekával pokles o 5 000, vyskočil o 69 000. Ukazuje se, že data jen potvrdila platnost tohoto růstu. Zatímco jeho hlavním důvodem bylo, že libra byla přeprodaná. Nejdůležitější je, že všechna data z trhu práce vycházejí různými směry a je zcela zřejmé, že obsah zprávy, kterou dnes zveřejní ministerstvo práce USA, se bude od prognóz velmi lišit. Jen není jasné, jakým směrem se bude ubírat.
img

EUR/USD: obchodní plán na evropskou seanci 8. března. COT report. Euro dosáhlo nového měsíčního minima

08.03.2023 Obchodníci včera dostali několik signálů ke vstupu na trh. Podívejme se na pětiminutový graf a uvidíme, k čemu došlo. V minulosti jsem vás žádal, abyste se při rozhodování o době vstupu na trh soustředili na úroveň 1,0690. Růst a falešný průraz této úrovně přinesly signál k prodeji. Pár se ve výsledku propadl o více než 30 pipů. Průraz a usazení pod úrovní 1,0667 vygenerovaly v druhé části dne další signál k prodeji, což vyvolalo pokles o 60 pipů. Býkům se nepodařilo ubránit úroveň 1,0595 a její průraz a test směrem nahoru přinesly další short signál, který aktivoval pokles o 50 pipů.
img

HDP ČR, zpřesněné údaje, 4Q 2022

03.03.2023 Zpřesněné údaje o výkonu HDP za loňské závěrečné čtvrtletí hlásí o něco výraznější mezičtvrtletní pokles české ekonomiky, než signalizoval předběžný odhad prezentovaný koncem ledna.
img

Pár EUR/USD: obchodní plán na evropskou seanci 24. února. COT report. Euro po zveřejnění zápisu ze zasedání FOMC klesá

24.02.2023 Obchodníci včera dostali několik signálů ke vstupu na trh. Podívejme se na pětiminutový graf a uvidíme, k čemu došlo. Předtím jsem vás žádal, abyste věnovali pozornost úrovni 1,0615 a pak se rozhodli, kdy vstoupit na trh. Pár tuto úroveň překonal, ale neotestoval ji směrem dolů. Obchodníci následně nezískali vstupní bod. V druhé části dne se pár několikrát neúspěšně pokusil o návrat k úrovni 1,0615, což vyústilo ve falešný průraz a kvalitní short signál. To pak vedlo k výprodeji a poklesu k úrovni supportu 1,0576 a umožnilo investorům získat 30 pipů.
img

Co očekávat na finančních trzích dnes a v průběhu tohoto týdne? GBP/USD mírně poroste a USD/JPY bude klesat.

22.02.2023 Nedávná ekonomická data z USA prokázala odolnost americké ekonomiky a zpomalení meziroční inflace. Tyto údaje zvýšily obavy, že Federální rezervní systém bude pokračovat v agresivním zvyšování sazeb. Z tohoto důvodu americké benchmarkové akciové indexy v úterý klesly, zatímco výnosy amerických státních dluhopisů vzrostly. Kupodivu americký dolar mírně posílil vůči koši svých konkurenčních měn.
img

Ekonomové očekávají v roce 2023 minimálně další dvě zvýšení sazeb Fedu

15.02.2023 V únoru byly zveřejněny hodnoty dvou vysoce významných ekonomických ukazatelů pro USA. Skládají se ze dvou složek: inflace a stavu trhu práce (nonfarm payrolls). V lednu se mzdy zvýšily o 534 tisíc a inflace klesla o 0,1 %. Co tato data naznačují a co můžeme očekávat, že Fed udělá na svých nadcházejících zasedáních?
img

Graf dne: GBPJPY (10.02.2023)

10.02.2023 Pár GBP/JPY zažil ráno hodně volatility, když obchodníci strávili nejnovější britská data a spekulace ohledně nástupce BoJ Kurod.y Údaje o HDP ukázaly, že ekonomika Spojeného království se v posledním čtvrtletí roku 2022 zastavila, přičemž životní úroveň byla potlačena prudkým nárůstem inflace, což bylo v souladu s varováními Bank of England, že Británie pravděpodobně vstoupí do mělké, ale dlouhé recese počínaje prvním čtvrtletím letošního roku a trvající déle než rok. Yen zároveň silně ocenil zprávu, že příštím guvernérem BOJ se může stát Kazuo Ueda. O jeho současných názorech na měnovou politiku je málo známo, nicméně v roce 2016 nebyl příliš nadšený z Abenomics a programu nákupu dluhopisů BOJ. Zpočátku zprávy týkající se nominace Uedy posílily jen, ale nálada se obrátila poté, co stanice NTV ohlásila, že současná měnová politika BoJ je přiměřená a centrální banka musí pokračovat v uvolněné politice.
img

Reserve Bank of Australia rozhodne o úrokových sazbách

06.02.2023 Jednou z hlavních ekonomických událostí tohoto týdne bude rozhodnutí Reserve Bank of Australia (RBA) o úrokových sazbá...
img

Reserve Bank of Australia rozhodne o úrokových sazbách

06.02.2023 Jednou z hlavních ekonomických událostí tohoto týdne bude rozhodnutí Reserve Bank of Australia (RBA) o úrokových sazbách. Někteří tržní analytici předpokládají, že RBA zvýší výpůjční náklady po vzoru amerického Federálního rezervního systému (Fed), Evropské centrální banky (ECB) a Bank of England (BoE).
img

Optimismus MMF a údaje o HDP eurozóny vzbuzují pozornost

31.01.2023 Mezinárodní měnový fond (IMF) zvýšil svou prognózu globálního růstu na letošní rok, přičemž uvedl větší odolnost ekonomik po celém světě, než se očekávalo, a zvolil pozitivnější tón než ve svých zprávách z předchozího roku. MMF předpokládá, že globální růst dosáhne 2,3 %, což je o 0,2 % více než jeho předchozí prognóza. Analytici MMF předpovídají, že Spojené království bude jedinou ekonomikou skupiny G7, která se v roce 2023 dostane do záporného růstu.
img

Forex: Německo flirtuje s technickou recesí

31.01.2023 Averze k riziku roste s blížícím se zasedáním Fedu a ECB, což se projevuje i na eurodolaru, který klesá. Připomeňme, že k náladě nepřispěly i údaje o HDP za čtvrtý kvartál v Německu. Ekonomika našeho souseda nakonec nepatrně poklesla, což v jistém smyslu i předznamenává výsledek za celou eurozónu, který bude zveřejněn dnes dopoledne.
img

Akcie na pražské burze pošesté v řadě posílily, index PX stoupl o 3,94 procenta

27.01.2023 Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu pošesté v řadě posílily. Index PX stoupl o 3,94 procenta na 1331 bodů. Nejrychleji rostly akcie skupiny ČEZ. Největší pokles naopak postihl akcie Photon Energy. Vyplývá to z internetových stránek burzy. V předchozím týdnu pražská burza přidala 0,8 procenta.
img

Ekonomický kalendář: Údaje o HDP za 4. čtvrtletí v USA v centru pozornosti!

26.01.2023 Trhy s futures naznačují vyšší otevření evropské hotovostní obchodní seance. Ekonomický kalendář pro dopolední evropské obchodování je prázdný a nejsou naplánovány žádné významné události. Zajímavější to však bude odpoledne, kdy je na 14:30 naplánováno zveřejnění řady amerických makroekonomických údajů. Největší pozornost vzbudí blesková zpráva o HDP za 4. čtvrtletí 2022, která by měla ukázat zpomalení anualizovaného tempa růstu na 2,6 %. Obchodníci s energiemi se zaměří na zprávu EIA v 16:30, protože může vyvolat určitou větší volatilitu na trhu se zemním plynem. V neposlední řadě dnes bude zveřejňovat hospodářské výsledky řada amerických společností, mezi nimiž vynikají společnosti Intel, Visa a Mastercard.
img

Zraky se upírají na rozhodnutí BoC o úrokových sazbách a údaje o HDP v USA

25.01.2023 Později dnes bude v centru pozornosti rozhodnutí o úrokových sazbách Bank of Canada (BoC), zatímco investoři a obchodníci se těší na předběžnou zprávu o HDP USA za 4. čtvrtletí 2022, která bude zveřejněna zítra.
img

Ceny zlata se přibližují k 9měsíčnímu maximu, protože trhy mají strach z recese v USA

24.01.2023 Ceny zlata v pondělí lehce stouply a obchodovaly se poblíž 9měsíčního maxima, jelikož trhy očekávaly další údaje z USA z tohoto týdne k posouzení, jestli největší světové ekonomice hrozí letos potenciální recese.
img

Co sledovat příští týden? (20.01.2023)

20.01.2023 Příští týden je nabitý nejočekávanějšími údaji. Investoři budou mít k dispozici bleskovou zprávu o HDP za 4. čtvrtletí v USA, údaje o PCE v USA za prosinec nebo bleskové PMI za leden z Evropy. Kromě toho se ve středu očekává zvýšení úrokových sazeb o 25 bb od Bank of Canada. V neposlední řadě jsou hlavními body výsledkového kalendáře příštího týdne zprávy společností Tesla, Intel a Microsoft. Nezapomeňte příští týden sledovat USDCAD, US100 a DE30!!
img

Graf dne - EURGBP (13.01.2023)

13.01.2023 Dnes již byly zveřejněny 2 důležité fundamenty. Údaje o HDP ze Spojeného království a Německa se ukázaly jako pozitivní překvapení, protože růst byl lepší, než se očekávalo. HDP Spojeného království se v listopadu zvýšil o 0,1 % meziměsíčně, zatímco trh očekával pokles o 0,2 % meziměsíčně. Zároveň německý HDP rostl tempem 1,9 % v roce 2022, tedy rychleji než očekávaných 1,8 %, ale pomaleji než 2,6 % uváděných pro rok 2021.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Statistický úřad zveřejní další zpřesněné údaje o HDP za třetí čtvrtletí

09.01.2023 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní další zpřesněné údaje o hospodářském vývoji ve třetím čtvrtletí loňského roku. Podle posledních údajů z prosince česká ekonomika ve třetím čtvrtletí loni meziročně vzrostla o 1,7 procenta, proti předchozímu kvartálu ale poklesla o 0,2 procenta. Zpřesněný prosincový odhad ukázal na lepší ekonomický výkon, než statistici předpokládali v listopadu. Tehdy uváděli meziroční růst hrubého domácího produktu (HDP) o 1,6 procenta a mezičtvrtletní pokles o 0,4 procenta.
img

Nejdůležitější ekonomické události týdne 02.01.2023 - 08.01.2023

02.01.2023 Poslední obchodní týden roku 2022 skončil. V neděli 1. ledna začal nový rok 2023. Investoři se stále snaží být optimističtí i přes stávající epidemiologickou situaci v různých regionech světa (kvůli koronaviru), turbulentní geopolitickou situaci a válku na Ukrajině, nejistotu a nerovnováhu na energetickém trhu, vysokou inflaci. Přestože investoři zakončili minulý rok 2022 negativně: světové akciové indexy byly na konci roku většinou nižší. Vítězem se stal dolar. Index DXY ke konci roku vzrostl o zhruba 15 %. Mohlo to být více, kdyby po listopadovém zasedání Federálního rezervního systému nezačal klesat. Tehdy se začaly objevovat pochybnosti, že by americká centrální banka mohla udržet stejně vysoké sazby zpřísňování měnové politiky, když úroková sazba (v červnu, červenci, září, listopadu) vzrostla o 0,75 %.
img

Silný americký HDP může zvýšit tržní sentiment

22.12.2022 Akciové trhy ve středu pokračovaly v růstu po silném poklesu v posledních dnech, který byl způsoben zasedáními Fedu, ECB a Bank of England. Dvoudenní rally lze vysvětlit jako oživení po velmi silných výprodejích, které byly výsledkem špatných zpráv nebo ekonomických dat. Jakmile negativní pozadí odeznělo, tlak ustal.
img

Evropské indexy dnes opět klesaly, tuzemské banky prohloubily ztráty

07.12.2022 Během dnešní seance byly zveřejněny revidované údaje o HDP za 3Q v eurozóně. Dnešní zveřejnění bylo revidováno směrem nahoru z původních 2,1 % na 2,3 % meziročně. V České republice byla doručena data o průmyslové výrobě, která v říjnu meziročně vzrostla o 3,1 %.
img

BREAKING: USD posiluje po pozitivních údajích o HDP USA

30.11.2022 Údaje o HDP USA za 3. čtvrtletí 2022 byly revidovány výše na 2,9 % z původních 2,6 % , nad konsensem trhu 2,7 %.
img

Ekonomický kalendář: ADP report zaměstnanosti, projev šéfa Fedu Powella

30.11.2022 Ekonomický kalendář na den dopředu je nabitý zajímavými zprávami. Zatímco údaje o HDP z Evropy a USA, které mají být zveřejněny, budou revizemi, jiné zprávy mohou vyvolat určité pohyby na trhu. Evropské hodnoty CPI budou zveřejněny v 11:00 a očekává se, že budou vykazovat zpomalení. Všimněte si, že hlavní evropské ekonomiky zaznamenaly v listopadu zpomalení růstu cen, takže existuje prostor pro překvapení směrem dolů. Kromě toho budou obchodníci bedlivě sledovat report ADP za listopad (14:15), protože to bude poslední náznak před pátečním vydáním NFP. V neposlední řadě má dnes na 19:30 vystoupit předseda Fedu Powell s tématem projevu „Ekonomický výhled, inflace a trh práce“.
img

Invesco: Globální trhy – co sledovat v listopadu?

04.11.2022 Ekonomika eurozóny vykazuje známky dalšího oslabování a Čína oznámila data, která odhalila složitou cestu k hospodářskému oživení.
img

Ekonomický kalendár: Všetky oči na Fed!

02.11.2022 Akciové trhy v Európe sú dnes pripravené na vyššie otvorenie, keďže obchodníci sa pripravujú na veľmi očakávané zasadnutie FEDu. Americká centrálna banka oznámi rozhodnutie o menovej politike o 19:00, po ktorom bude o 19:30 nasledovať tlačová konferencia predsedu Powella. Zatiaľ čo sa všeobecne očakáva, že Fed zvýši úrokové sadzby o ďalších 75 bázických bodov, investori sa zamerajú na jeho budúce usmernenia v rámci nedávnych špekulácií, že by mohol čoskoro spomaliť tempo zvyšovania sadzieb. Na druhej strane, solídne údaje o HDP, robustné údaje o pracovných miestach v USA, silná jadrová PCE inflácia a aktivita v továrňach v USA signalizovali, že predchádzajúce zvýšenia sadzieb ešte musia stlmiť ekonomickú dynamiku a udržať Federálny rezervný systém v kurze, aby zostal agresívny. Okrem Fedu môžu správy ADP o 13:15 a údaje o zásobách ropy DOE o 15:30 vyvolať určitú volatilitu na USD a rope.
img

Ekonomický kalendár: HDP a CPI z Nemecka, inflácia PCE z USA

28.10.2022 Dnes bude zverejnených viacero zaujímavých makro údajov. Ráno budú zverejnené dáta HDP za 3. štvrťrok a údaje o októbrovej inflácii z Európy. Už boli zverejnené francúzske údaje, ktoré ukazujú, že rast HDP zodpovedá očakávaniam a inflácia bude horšia, ako sa očakávalo.
img

Ranní shrnutí (24.10.2022)

24.10.2022 Indexy z Asie a Tichomoří se během první seance týdne obchodovaly smíšeně. Zatímco indexy z Austrálie, Japonska a Jižní Koreje se obchodovaly o 0,5-1,5 % výše, indexy z Číny se propadly přes 1 %.
img

Nejdůležitější ekonomické události v týdnu 24.10.2022 – 30.10.2022

24.10.2022 Makrodata zveřejněná minulý týden ukázala, že inflace ve světě, včetně jeho ekonomicky nejrozvinutějších regionů, nadále roste. Podle předložených údajů tak roční spotřebitelská inflace ve Spojeném království dosáhla nového víceletého maxima 10,1 %, v eurozóně - 9,9 %, v Kanadě - 6,9 %. Index spotřebitelských cen CPI pro Spojené státy, zveřejněný o týden dříve, rovněž naznačoval vysokou míru inflace ve výši 8,2 % (v ročním vyjádření).
img

Trhy se zaměřily na zprávu o HDP, která má být vydána 27. října 2022

19.10.2022 Ve čtvrtek 27. října americká vláda zveřejní nejnovější údaje o HDP za 3. čtvrtletí a státním dluhu USA. Ekonomové a investoři vyhodnotí, jak hluboko se ekonomika mezi Q2 a Q3 propadla. Americká centrální banka agresivně zvyšuje úrokové sazby s konečným cílem dosáhnout ekonomické kontrakce při řešení inflace.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská ekonomika v roce 2020 klesla o rekordních 11 procent

22.08.2022 Britská ekonomika v roce 2020, kdy se potýkala s hlavním náporem pandemie nemoci covid-19, zaznamenala největší pokles za posledních více než 300 let a také větší pokles než kterákoliv jiná velká ekonomika. Podle aktualizovaných oficiálních údajů statistického úřadu se hrubý domácí produkt (HDP) snížil o 11 procent místo doposud uváděných 9,3 procenta.
img

Vágní ekonomický výhled a nedávné chování Fedu vyvolaly větší volatilitu trhů (očekávejte oživení v USD/JPY a EUR/JPY)

19.08.2022 Obchodování bylo minulý týden poměrně volatilní kvůli zveřejněným ekonomickým statistikám a zápisu z červencového zasedání Fedu. Je zřejmé, že na trhu dominuje nejistota, zejména proto, že globální ekonomice hrozí přechod do úplné recese a Fed pravděpodobně zesílí svou agresivitu po pauze ve zvyšování sazeb v září.
img

Nadcházející ekonomická data budou mít významný dopad na trhy (očekávejte pokračující pokles EUR / USD a růst USD / CAD)

15.08.2022 Tento týden je naplněn důležitými ekonomickými daty, která budou mít významný dopad na investory a celkovou dynamiku globálních finančních trhů.
img

Graf dne: EURGBP (12.08.2022)

12.08.2022 Britská libra v pátek posílila vůči euru poté, co investoři strávili údaje o HDP. Britská ekonomika se ve druhém čtvrtletí propadla o 0,1 % a pouze v červnu o 0,6 %, obě hodnoty předčily polovinutržních prognóz. Dnešní data nebyla tak špatná, jako se očekávalo, nicméně stále upozorňují na to, že britská ekonomika může čelit zpomalení. Mezitím ECB uvažuje, že na zářijovém zasedání zvýší úrokové sazby o dalších 50 bp. Na starém kontinentu nadále panují obavy o pád evropské ekonomiky do recese, když inflace prozatím nedosáhla vrcholu a energetická krize není odvrácena, což vytváří tlak na euro. Během dnešní seace se pár EUR/GBP odrazil od hlavní rezistence na 0,8470, která je označena předchozími cenovými reakcemi a 50% Fibo retracementem vzestupné vlny zahájené v březnu letošního roku. Pokud by aktuální sentiment převládl, mohl by být spuštěný další sestupný impuls k supportu na 0,8410.
img

Předpověď pro pár EUR/USD na 29. července 2022

29.07.2022 Včerejší úsilí prorazit supportu na úrovni 1,0150 skončil neúspěchem. Po poklesu o 83 bodů byla cena sražena a den zakončila na otevírací úrovni. Signální linie oscilátoru Marlin v tuto chvíli dosáhla hranice s oblastí rostoucího trendou a podle hlavního scénáře se na ní může nyní obrátit dolů, což ceně pomůže překonat support 1,0150. Následovat bude pokles k úrovni 1,0020.
img

FED říká „recese“ a zvyšuje sazby o 0,75 procentního bodu

28.07.2022 Úrokové sazby v USA se zvyšují o 0,75 p.b. Zároveň FED pomalu mění rétoriku a začíná věnovat větší pozornost zpomalení ekonomiky. V srpnu nás čekají prázdniny od zvyšování sazeb, které se k nám vrátí v září.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD 28. července

28.07.2022 Pár GBP/USD testoval úroveň 1,2045. V té době se linie MACD začínala pohybovat pod nulou, což bylo dobrým prodejním signálem. Kotace se však nesnížila, ale dosáhla bodu zvratu. Těsně před vydáním rozhodnutí Fedu následovalo několik dalších testů úrovní, ale všechny se neshodovaly s potřebnými parametry na linii MACD.
img

Ranní okénko - Aktualizovaný výhled na ECB, Fed přidá znovu 75bb, vyhnul se HDP v Q2 poklesu?

25.07.2022 Týden odstartuje německý IFO index a tuzemský konjunkturální průzkum. Očekáváme, že stejně jako PMI indexy budou signalizovat kontrakci ekonomiky během druhého pololetí. Jak si ekonomika vedla v tom prvním, se dozvíme v pátek ráno, kdy dorazí předběžný odhad HDP za Q2´22. Odhady analytiků jsou podstatně v neshodě, kdy některé počítají s mezikvartálním poklesem přesahujícím 1 %, jiné zase s mírným růstem do 0,6 %. Náš odhad se řadí k těm optimistickým. Výkon HDP za Q2´22 bude zveřejněn také v řadě evropských zemí včetně Německa (pátek) a USA (čtvrtek). Před tím dorazí další důležitá data.
img

Rozbřesk: ECB si dříve nebo později projde “italským” testem

25.07.2022 ECB představila uplynulý týden štít, který má chránit strukturálně slabší ekonomiky před vyššími úrokovými sazbami - v případě spuštění se ECB v “neomezených objemech” postaví na obranu národních dluhopisových trhů.
img

Forex: Eurodolar na úrovni 1,0200

25.07.2022 Eurodolar se po překvapivém zvýšení sazeb ECB o 50bps minulý čtvrtek usadil na úrovni 1,0200 a startuje týden, který bude opravdu hodně hektický. Kromě toho, že ve středu Fed zvýší sazby o 75bps, tak přijdou na řadu i velmi důležitá inflační čísla z eurozóny a také údaje o HDP za druhý kvartál jak pro USA (čtvrtek), tak pro eurozónu (pátek). Týden nicméně odstartuje dnes výsledek německého indexu Ifo, který zřejmě bude věštit technickou recesi (viz velmi slabá PMI minulý pátek). Kromě toho euro mohou čím dál více trápit rozšiřující se rizikové marže u italského vládního dluhu.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD 13. července

13.07.2022 Pár GBP/USD v úterý testoval úroveň 1,1836. V té době byla linie MACD daleko od nuly, takže sestupný potenciál byl omezený. O něco později pár testoval úroveň 1,1885, ale i v té době byla linie MACD daleko od nuly. V důsledku toho byl potenciál růstu omezený. Druhý test úrovně 1,1885 byl rovněž neúspěšný. Po zbytek dne se neobjevil žádný další signál.
img

📢Smerujeme ku globálnej kríze❓

30.06.2022 „Myslím, že teraz už lepšie chápeme, ako málo rozumieme inflácii,“ povedal Jerome Powell na konferencii organizovanej ECB. V zásade by tieto slová nemali vyžadovať komentár, na druhej strane však ukazujú, že centrálne banky sa pravdepodobne pohnú. V tomto článku sa pokúsime ukázať, či skutočne máme čo do činenia so strašiakom globálnej recesie a ako na to môžu reagovať veľké globálne trhy.
img

Pár EUR/USD: plán pro obchodování v USA na 29. června. Kupující brání hladinu 1,0498 a očekávají další růst eura

29.06.2022 Dříve jsem vás žádal o pozornost pro hladinu 1,0497, na které se rozhodnete, kdy vstoupit na trh. Podívejme se na pětiminutový graf, abychom si ujasnili situaci na trhu. Většina fundamentálních údajů druhořadého významu pomohla kupujícím ubránit hladinu 1,0497. Její falešný průraz přinesl nákupní signál a umožnil obchodníkům získat zhruba 30 pipů. Ve druhé části dne se technický obrázek trochu změnil, ale strategie zůstala stejná.
img

XAU/USD: Vlastnosti a doporučení

02.06.2022 Pár XAU/USD odráží hodnotu trojské unce zlata v amerických dolarech. U některých brokerů je označení ceny zlata vyjádřeno jako GOLD (místo XAU/USD). Jedna trojská unce se rovná 31,1034768 gramům (často zaokrouhleno na 31,1035 gramů).
img

Nejdůležitější ekonomické události týdne 30.05.2022 – 05.06.2022

30.05.2022 Minulý pátek skončil poslední úplný obchodní týden v květnu. Příští obchodní týden (30. května až 3. června) bude přechodným týdnem mezi těmito dvěma měsíci. Jeho hlavní událostí snad bude páteční zveřejnění měsíční zprávy amerického ministerstva práce s údaji o stavu trhu práce v USA. Tato zpráva je jako obvykle zveřejňována první pátek v měsíci a je velmi zajímavá pro účastníky trhu z hlediska hodnocení vyhlídek měnové politiky Fedu, která má naopak obrovský dopad na dynamiku dolaru, americké akciové indexy a celý globální finanční trh jako celek.
img

Ekonomický kalendář: Data HDP za 1Q z Evropy

29.04.2022 Futures trhy naznačují na vyšší otevření evropské seance po včerejší hvězdné seanci na Wall Street a dnešním optimistickém obchodování v Asii. Futtuers na DAX se v tuto chvíli obchodují přibližně 150 bodů nad včerejším close.
img

Ranní shrnutí (29.04.2022)

29.04.2022 Americké indexy prošly včera zajímavou seancí i přes výpadek amerického HDP. S&P 500 si připsal 2,47 %, Dow Jones se posunul o 1,85 % výše a Nasdaq vzrostl o 3,06 %. Russell 2000 získal 1,80 %.
img

Nelítostný kolaps jenu, parita eura. Trhy čekaly na korekci, ale dolar má jiné plány.

29.04.2022 Na devizovém trhu je divoká nálada, velké měnové páry s dolarem přitahují pozornost, protože dosáhly dalších důležitých úrovní. Zároveň dolar nevyčerpal svůj potenciál k růstu. Nabízí se otázka: co bude dál s eurem, jenem, australským dolarem a dalšími renomovanými měnami?
img

EUR/GBP - v oblasti silné rezistence

25.04.2022 Navzdory mírně uklidněné vnitropolitické situaci v Evropě po znovuzvolení Macrona prezidentem Francie na 2. funkční období, pokračuje euro na začátku dnešního obchodního dne v poklesu vůči dolaru a dosáhlo 2letého minima poblíž 1,0710.
img

Ranní okénko - HDP data za Q1 ještě solidní, inflace v Německu snad již za vrcholem

25.04.2022 Finanční trhy mají za sebou náročný závěr týdne. Na pozadí narůstajících očekávání ohledně zvyšování amerických sazeb se nedařilo akciovým ani dluhopisovým trhům. Tento týden by si trh mohl trochu oddychnout. Zaprvé E. Macron vyhrál ve francouzských prezidentských volbách a čeká ho další pětiletý mandát. Za druhé důležité údaje o HDP za Q1 22 by měly vyznít pozitivně. Jedná se sice o pohled zpět, ovšem solidní výkon na začátku roku by znamenal, že by průměrné HDP za celý rok nemuselo být špatné navzdory očekávaným potížím v příštích kvartálech. V neposlední řadě se od dubnové inflace v eurozóně čeká stagnace, v Německu snížení o 0,1 procentního bodu.
img

Analýza USD/CAD - Kanadský dolar na rozcestí

01.04.2022 Ve středu se pár CAD/USD přiblížil víceměsíčnímu minimu 1,2430. Naposledy byl pár na takových minimech v listopadu 2021. Poté se pár pokusil prorazit formace 22 a 23. Ukázalo se však, že pohyb dolů byl krátkodobý. Po sestupu na roční minimum se CAD odrazil do rozmezí 1,2470-1,2530. Nyní se pohybuje v tomto rozmezí. Aby obchodníci upevnili medvědí předpojatost, potřebují fundamentální faktory. V současné době jsou velmi rozporuplné. Účastníci trhu jsou proto nyní nuceni zaujmout obezřetný přístup. To je tedy hlavní důvod, proč se pár nyní obchoduje beze změny, vytvořený v rozmezí 60 pipů.
img

Ani pozitivní americký HDP ani údaje o mzdách společnosti ADP nedokázaly investory povzbudit

30.03.2022 Dnes byly zveřejněny údaje o HDP USA za 4. čtvrtletí 2021. Americká ekonomika vzrostla o 6,9 %, z 2,3 % v předchozím čtvrtletí a o 7,1 % méně, než se očekávalo. Tato data však ukazují na silné ekonomické oživení v postpandemickém období, což by mohlo v dlouhodobém horizontu významně podpořit akciový trh.
img

Asijsko-pacifické akciové trhy obecně klesají

02.03.2022 K 7:39 GMT + 2 klesl index Shanghai Composite o 0,41 % na 3 474,45 bodů, index Shenzhen Composite Exchange o 0,84 % na 2 306,81 bodů a hongkongský index Hang Seng o 1,1 % na 22 511 bodů. Australský index S&P/ASX 200 vzrostl o 0,14 % na 7 106,2 bodů. Japonský Nikkei 225 klesl o 1,87 % na 26 347,5 bodů. Jihokorejský index KOSPI stoupl o 0,24 % na 2 705,61 bodů.
img

Fed svou politiku v době rusko-ukrajinské krize nezmění

25.02.2022 Včera zaznělo poměrně dost projevů představitelů Federálního rezervního systému, kteří jednomyslně poukázali na potřebu zvýšit úrokové sazby v boji proti inflačním tlakům, a to i navzdory tomu, co se děje na Ukrajině, což by mohlo plány Fedu na zpřísnění měnové politiky zhatit. Ze včerejšího projevu je zřejmé, že představitelé Federálního rezervního systému zůstali věrni svému odhodlání zvýšit příští měsíc úrokové sazby navzdory nejistotě způsobené ruskou invazí na Ukrajinu. Uvědomujíce si rizika spojená s konfliktem, který vyvolal jednu z nejhorších bezpečnostních krizí v Evropě od druhé světové války a způsobil prudký nárůst cen ropy, američtí centrální bankéři zdůraznili potřebu čelit nejvyšší inflaci v USA za posledních 40 let.
img

Geopolitická rizika doléhají na pár EUR/USD

16.02.2022 Trhy jsou stále volatilní. Po úterním výprodeji vyvolaném geopolitickými faktory se sentiment výrazně zlepšil a ochota riskovat vzrostla. Bylo oznámeno, že Moskva a Washington budou usilovat o diplomatické řešení konfliktu.
img

Pár EUR/USD je medvědí kvůli jestřábímu Fedu a výsledkům HDP USA za 4. čtvrtletí

28.01.2022 Pár euro/dolar aktualizoval své dvacetiměsíční minimum na pozadí všeobecného posilování amerického dolaru. Této hranice se cena dříve dotkla na konci jara 2020. Zdá se, že medvědi jsou odhodláni prodloužit klesající trend.
img

Ranní okénko - Fed by mohl na zasedání signalizovat březnové zvýšení sazeb

24.01.2022 Výsledky německého a amerického HDP za poslední loňské čtvrtletí, PMI indexy, konjunkturální průzkum, prezidentské volby v Itálii, a především pak zasedání Fedu – tento týden nás čeká mnoho důležitých dat a událostí.
img

EUR/USD: Má cenu čekat na vánoční překvapení eura?

22.12.2021 Euro nevykazuje jasný směr a dál se obchoduje v zavedeném rozpětí 1,1200–1,1350. Takovou dynamiku nevykazuje jen dnes či včera, ale celý měsíc. Pohyby v rámci rozpětí nevyvolávají zprávy, cena kolísá především následkem nahodilých spekulativních pohybů. Jak dlouho to potrvá? Může euro dané rozpětí brzy opustit? A čím to může být způsobeno?
img

Mírný optimismus dává euru a komoditním měnám šanci na korekci směrem nahoru. Přehled USD, NZD a AUD

21.12.2021 Trhy se po poměrně aktivních pondělních výprodejích snaží o korekci. Akciové indexy zemí ATP uzavřely obchodní seanci v zelené zóně. Globální výnosy zároveň rostou také po prudkém poklesu kvůli rostoucím obavám z rychlého šíření omikronu a odporu Kongresu USA k Bidenovu stimulačnímu balíčku.
img

Evropské akcie uzavřely níž

14.12.2021 Britský FTSE 100 ztratil 0,8 %, německý DAX 0,01 %, francouzský CAC 40 0,7 %, španělský IBEX 35 0,5 % a italský FTSE MIB 0,6 %.
img

Ranní okénko - Inflaci v eurozóně dále navýší energie

29.11.2021 Co měl být poklidný den na finančních trzích během svátků v USA se zvrtl do výprodejů. Akciové indexy v pátek klesaly, cena ropy spadla nejníže od září a výnosy státních dluhopisů se snížily s přesunem kapitálu do bezpečných přístavů. Na domácí půdě zvýšené riziko způsobené obavami z šíření nové mutace koronaviru reflektovala koruna, která oproti euru oslabila až k 25,70.
img

Dolar má větší růstový potenciál než euro

25.11.2021 Dalším důvodem byla holubičí prohlášení člena výkonné rady ECB Fabia Panetty, která naznačovala, že centrální banka může v dohledné době udržovat super měkkou měnovou politiku. Panetta zdůraznil, že 80 % současné celkové inflace odráží šok ze zahraničí, protože eurozóna je čistým dovozcem energetických zdrojů a zboží. Poznamenal také, že inflační rizika jsou přehnaná, protože region zaostává za globálním oživením poptávky.
img

Ranní okénko - Pozitivní data z americké ekonomiky

25.11.2021 V USA je dnes Den díkuvzdání a obchodování na finančním trhu by tak mělo být spíše poklidné. Ještě před tím ale z americké ekonomiky včera odpoledne stihly dorazit povzbudivé zprávy. Růst HDP v Q3 21 byl revidován mírně nahoru z 2 na 2,1 %. Osobní příjmy vzrostly více, než se čekalo, a to i po odpadnutí některých fiskálních podpůrných opatření. A také osobní výdaje rostly nad očekávání navzdory svižné inflaci. Týdenní počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti zaznamenaly pouze nízký přírůstek, dokonce mírně pod hodnotami obvyklými pro předpandemické období. Nicméně za nečekaným výsledkem mohly stát sezónní faktory, jako právě zmíněný blížící se Den díkuvzdání.
img

Ranní okénko - Fed pravděpodobně oznámí snižování nákupu aktiv a ČNB dodá další hike

01.11.2021 Údaje o HDP ze závěru minulého týdne byly ohlédnutím zpět do třetího kvartálu, ve kterém zůstaneme i tento týden, kdy dorazí měsíční data z reálné ekonomiky za září. V tuzemsku vyjde maloobchod, v Německu se k němu přidá i průmysl. Aktuálnější informace přinese PMI ze zpracovatelského sektoru za měsíc říjen. Pozornost investorů upoutají především centrální banky. Ve středu zasedá Fed. Ve čtvrtek je na řadě ČNB. Ta navíc představí novou makroekonomickou prognózu, ve které téměř jistě navýší odhad inflace a sníží predikovaný růst HDP.
img

Ekonomický kalendár: správy o HDP z Európy, hospodárske výsledky

29.10.2021 Európske indexové futures poukazujú na nižšie otvorenie obchodnej seansy na starom kontinente. Slabé zisky od Apple a Amazonu ovplyvňujú sentiment. Na dnes je však naplánovaných veľa zverejnení, ktoré môžu rozjasniť obraz. Správy o HDP za 3. štvrťrok z krajín EMU budú zverejnené počas dopoludnia, pričom najsledovanejšie bude nemecké dáta (10:00). Údaje z Francúzska zo začiatku dnešného dňa ukázali oveľa vyšší rast, ako sa očakávalo (3,0 % medzikvartálne vs. 2,1 % medzikvartálne sa očakávalo), takže prekvapenia môžeme vidieť aj v iných správach. USD sa môže stať o niečo volatilnejším v skorých popoludňajších hodinách, keď budú zverejnené mesačné základné údaje PCE. Medzi dnešnými reportérmi ziskov investori nájdu veľké ropné spoločnosti v USA – ExxonMobil, Chevron a Phillips 66.
img

Ranní okénko - Na řadě jsou údaje o HDP v Evropě

29.10.2021 Dnes vyjdou údaje o HDP z několika evropských ekonomik včetně české. S chybějícími komponenty do výroby se obecně počítá s tím, že průmysl potáhne ekonomiky dolů, zatímco spotřeba (především v sektoru služeb) tento negativní dopad vykompenzuje. Riziko proto existuje především pro průmyslově orientované ekonomiky, jako například Česko. Po včerejším zveřejnění v USA, kde HDP skončilo pod odhady, dnešní den odstartovala Francie na pozitivní vlně. Oproti 2. čtvrtletí ekonomika rostla namísto očekávaných 2,2 % o 3 %.
img

Ranní okénko - Jak se dařilo ekonomice USA, eurozóny a ČR v Q3

25.10.2021 Čeká nás nabitý týden: HDP za třetí kvartál, inflace v eurozóně a zasedání ECB. Navíc dorazí důležité měkké indikátory v čele s německým Ifo indexem a českým konjunkturálním průzkumem. Údaje o HDP pro eurozónu i její členské země by dle očekávání trhu měly být vesměs povzbudivé, poblíž 2% mezikvartálně. Zvýšené riziko platí především pro ekonomiky popoháněné průmyslem, kam kromě například Německa či Slovenska spadá i Česko. Je otázkou, do jaké míry letní oživení poptávky, především ve službách, vykompenzuje nižší aktivitu v průmyslu kvůli komplikacím na straně nabídky. Inflace v eurozóně měla vzrůst z 3,4 % na 3,7 % z titulu dražších energií a vyšších cen u čerpacích stanic. Od ECB nečekáme změnu rétoriky.
img

Vysoká výrobní aktivita v ČR slábne jen pomalu

01.09.2021 Index nákupních manažerů v srpnu mírně klesl na hodnotu 61,0 bodů z předchozích 62,0 bodů. To je stále velmi vysoko nad padesátibodovou hranicí, která odděluje expanzi sektoru od kontrakce. S ohledem na snižující se PMI indexy v dalších evropských zemích jsme počítali s prakticky totožným snížením na 60,8 bodů a ani průměrné očekávání trhu na 60,5 b. nebylo daleko.
img

HDP Česká republika, 2Q 2021 - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

30.07.2021 Česká ekonomika se ve druhém čtvrtletí vrátila k mezikvartálnímu růstu HDP a k rekordnímu růstu v meziročním vyjádření, výsledek nicméně zaostal za očekáváním trhu.
img

Tri zaujímavé trhy na tento týždeň

26.07.2021 Budúci týždeň vyzerá na finančných trhoch veľmi zaujímavo. Nielen Federálny rezervný systém bude investorom ponúkať čerstvé informácie, ale taktiež si v 2. štvrťroku 2021 môžu pozrieť predbežné údaje o americkom a nemeckom raste HDP. Okrem toho zverejní hospodárske výsledky 6 amerických mega-cap spoločností. Nezabudnite sa pozrieť na ZLATO, DE30 a US100!
img

Ranní okénko - HDP, inflace a Fed…nadcházející týden je nabitý

26.07.2021 K nejdůležitějším událostem nastávajícího týdne patří údaje o HDP za druhé čtvrtletí, inflace a zasedání Fedu, které by mohlo zvýšit volatilitu na trhu s dluhopisy. Navíc dorazí důležité indikátory sentimentu včetně německého Ifo indexu.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Nový Zéland | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Korelace | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | HDP | Obchodní plán | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Take-Profit | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Dluhopisový trh | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | XAU/USD | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | USD/CNH | Maloobchodní tržby | USD/HKD | AUD/JPY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Komoditní burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Měnový trh | Objemy obchodů | Svíčkové formace | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Aussie | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bundesbank | Burza | CCI | CFD | CFTC | CME | COT report | Cap | Carry trade | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Close | Konsolidace | DAX | Dealer | Devizový trh | Dezinflace | Dlouhá pozice | Dolarový index | Dow Jones Industrial | EBIT | ECB | EMA | ESM | Ekonomický indikátor | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Flat | Forward | Futures | G10 | G7 | Grafy | High | Hlava a ramena | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intraday | Investice | Japonský jen | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | Long | Long pozice | Loonie | Lot | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Makro data | Risk | Marže | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | Oscilátor | Osobní příjem | P/E | Parita | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Pozice | Prémie | Průmyslové objednávky | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Restriktivní politika | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Spotová cena | Stagflace | Support | Swiss | Swiss National Bank | Take Profit | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | XTB | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Trh s nemovitostmi | EU | Klouzavé průměry | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Kurz dolaru | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Recesia | Credit Suisse | Vývoj dolaru | Japonská měna | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Deloitte | Gold | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Makrokalendář | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Forexové intervence | Facebook | Akcenta | Australská centrální banka | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Dukascopy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Semináře | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | GBPUSD | USDCAD | GBPJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Erste | Akcie Komerční banky | Akcie Philip Morris | Akcie VIG | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Atlantik | AUDJPY | Banka | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Brent | Britské libry | CAC40 | Cena | Cena akcií | Cena libry | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | DAX 30 | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Španělska | Ekonomika USA | Engulfing | Etoro | Eura | EURGBP | Euro posiluje | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční služby | Fondy | Forexové obchody | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GDP | GfK | Graf | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Francie | HDP Rakousko | HDP USA | HDP v ČR | HDP v Evropě | Hrubý domácí produkt | Ichimoku | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor CCI | Indikátor MACD | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do podnikání | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční výdaje | Investiční záměry | Investing | ISM | Jádrová inflace | EBay | Japonská ekonomika | JP Morgan | Kanadská měna | Komoditní | Kurz amerického dolaru | Kurz dolarů | Kurz jüanu | Kurz měny | Kurzy | Libra | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Míra inflace | Moving Average | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodníci s akciemi | Patria Finance | PayPal | Pivot | Pokles eura | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | SPX | SP500 | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stochastický | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Španělská ekonomika | Trh | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj inflace | Webináře | WTI | Zahraniční měny | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | CNBC | BreakEven | ZEW | DXY | EIA | ING | Buffett | DMA | Buy | CEE | EBITDA | Ekonomika Francie | EV | Christine Lagarde | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Overweight | Provozní marže | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | WSJ | Hrubý domácí produkt (HDP) | Investice ve stavebnictví | Institute for Supply Management (ISM) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Session | Volby | Futures trhy | Retail | COT | Velcí hráči | Burze | Evropské obchodování | U.S. Bank Wealth Management | Markit | Unicredit | Rabobank | LPL Financial | Scotiabank | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Westpac | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Caterpillar | CSI300 | ANZ | Sentix | Institut Ifo | DIHK | Investing.com | Mitsubishi | NATO | BNY Mellon | PwC | Standard Chartered | BBC | Destatis | Technické indikátory | Oslabení eura | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Důležité fundamenty | Bezpečné měny | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | XAG/USD | Úspěch | Podnikání | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Index pražské burzy | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Creditas | Globální trhy | Fixní kurz | Renminbi | Čínský renminbi | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Energie | Sentiment trhu | Globální akciové trhy | BlackRock | Ekonomický sentiment | Přehled | Klid | Jádrový index | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Evropské trhy | Americké trhy | Kurzotvorné informace | Index amerického dolaru | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | City | Investiční firma | Fundamentální faktory | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Akcie energetických společností | Britské akcie | Economic | Inflační tlaky | Akcie v Asii | IHS | IBEX | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Americké akciové indexy | Globální ekonomický růst | Pokles libry | S&P Global | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Index IBEX | Hlavní indexy | Nervozita | Britský ministr financí | Růst akcií | Obchodní partner | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | DAX30 | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Výrobní aktivita | Německý DAX | Akcie na pražské burze | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Nálada na trhu | Opatření centrálních bank | Dnešní údaje | Ekonomická data | Ekonomická data z USA | Americké indexy | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Největší banky | Rozpočtová pravidla | Stagnace | Tempo růstu | Obchodování na devizovém trhu | Libra vůči dolaru | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | FTSE 100 | Dogecoin | Ethereum | Zájem o akcie | Tesla | Vysoká volatilita | Nákupní signál | Prodejní signál | Odhodlání | Credit Suisse Group | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Úroková sazba ECB | Bankéři | Bankéř | Rekordní maxima | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Odhady trhu | Ekonomická situace | General Electric | U.S. Bank | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Dolar vůči jenu | Firemní výsledky | Inflace v Německu | FTSE MIB | Snížení úrokových sazeb | Kurz japonského jenu | Výnosy | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Americká vláda | Česká vláda | Ekonomické údaje | Akciové trhy v USA | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Čínský statistický úřad | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování libry | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | ExxonMobil | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Obchodování na měnovém trhu | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Švédsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Index ekonomické nálady | HDP v eurozóně | JPMorgan Chase & Co. | CME FedWatch | IHS Markit | Index KOSPI | Jihokorejské akcie | Aleš Sosnovský | ex | Mizuho | Chicago Mercantile Exchange (CME) | Generali Investments | Akcie Kofoly | Ranní nadhoz | Zahraniční forex | Chicago Mercantile Exchange | Makroekonomické zprávy | Inflace ve světě | René Remšík | Výhled pro zlato | Coinbase | Americký akciový trh | Vladimír Pikora | Jerome Powell | MiFID II | Invesco | Index S&P/ASX 200 | Binance | Masivní výprodeje | Robinhood | Estee Lauder | Mitsubishi UFJ Research | Tržní očekávání | Drobní investoři | Výnosy desetiletých dluhopisů | Wood & Company | Mitsubishi UFJ Research and Consulting | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Výprodeje na akciových trzích | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Podniky | Evropské akciové trhy | Projev Jeroma Powella | Globální růst | Silný americký dolar | Long signál | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Geopolitické napětí | Akciový trh v USA | Pokles ceny | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Indikátor Ichimoku | Cenový kanál | Short signál | Index Stoxx 600 | Americký dolarový index | Hongkongský dolar | HKD | Zasedání OPEC | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | Ropná rally | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Kompozitní index | Trhy v USA | Banka Mizuho | Americké volby | Reakce trhu | Růst amerického dolaru | Pokles cen ropy | Růst úrokových sazeb | Globální akciový index | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | Prezident Trump | Pohyby na trzích | Index spotřebitelské důvěry | Denní objem obchodů | Šéf ECB | Španělský IBEX | Zpomalení ekonomického růstu | Odhady analytiků | Čínské firmy | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Sazby Fedu | The Wall Street Journal | Růst dolaru | Výsledky bank | Oživení trhu | Sazby ČNB | Poptávka po americkém dolaru | Podnikové investice | Makroekonomické statistiky | Obchodní rozhodnutí | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Silný trh | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Začínající obchodníci | Akciové zisky | Strategie carry trade | Statistický úřad | Americké HDP | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Vyjádření analytiků | Nasdaq100 | Český průmysl | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | GDPNow | Německé firmy | Vyšší mzdy | Oživení světové ekonomiky | Stav americké ekonomiky | Ztráty dolaru | Boris Johnson | Riziko recese | Investice firem | DE30 | Snížení sazeb | Wealth Management | Prezidentka ECB | Banky na Wall Street | Rozhodnutí centrálních bank | Býčí výhled | Medvědí výhled | Gazprom | FedWatch Tool | Pokles dolaru | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Ministerstvo obchodu | Recese v USA | Poskytování úvěrů | Zprávy z Německa | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | AMZN | Pohonné hmoty | Výnosy amerických státních dluhopisů | FRS | Růst mezd | KB | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | US500 | Deficit rozpočtu | Nárůst cen ropy | Sazby ECB | Kjódó | Agentura Kjódó | Denní graf | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Akcie Microsoftu | Ekonomika nového Zélandu | Novozélandská centrální banka | Růst ceny ropy | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Korunové sazby | Tuzemské banky | Kurzarbeit | Český HDP | GOOGL | Předstihové indikátory | Očekávaný růst | Projevy centrálních bankéřů | Bilance zahraničního obchodu | RISK-ON | Stav trhu práce | Vyšší úrokové sazby | Růst čínského HDP | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Nálada na finančních trzích | Světové akciové indexy | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Celkové příjmy | Deficit | Jednání o brexitu | WIFO | Rozhodnutí americké centrální banky | HDP v USA | Německá vláda | Hongkong | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Nová prognóza ČNB | Býčí signál | Medvědí signál | Objem | Data z USA | MSFT | Obchod | Trh práce | Čínský export | Německý průmysl | Hypotéza | Histogram | Obrat trendu | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Luis De Guindos | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | BAT | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Růst cen | Server BBC | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Statistici | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Den díkůvzdání | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Hongkongské akcie | Trendová linie | INTC | Americká data | Čínský průmysl | EUR Index | Technická analýza GBP/USD | Oblast rezistence | Ekonomická důvěra | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Tvorba fixního kapitálu | Meziroční růst HDP | CHNComp | HKComp | Struktura HDP | Zpřesněná data o HDP | Data o HDP | Nákupní manažeři | EET | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Mario Centeno | Na burze | Drahý kov | Gabriel Štefaňák | Propouštění | Dnešní data | Impuls | McLaren | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zasedání RBA | USDIDX | Visa | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Další rozvoj | Rozvoj | Saldo zahraničního obchodu | Stavebnictví | Globální vývoj | Koruna dnes | Listopadová inflace | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Nízká inflace | Německý ZEW index | Problémy | Přeprodané podmínky | Vládní výdaje | Breaking | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Konzervativci | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Kanadské burzy | Moskva | HDP Německa | Ford Motor | AbbVie | Amgen | Nissan Motor | Nejdůležitější ekonomické události | Kalendář tento týden | Škoda Auto | Míra | PMI z Německa | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Předseda | Americké centrální banky | Libra klesá | Nabídka a poptávka | Fed index | xStation5 | AAPL | MasterCard | Andrew Bailey | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bydlení | Oživení inflace | Česká zbrojovka | Údaje z Číny | Ztráta | BREAKING | Hlavní ekonomické události | Stratég | Výnosy státních dluhopisů | Průmyslové podniky | Peking | Singapurská ekonomika | Ministerstvo obchodu a průmyslu | US100 | Index US100 | Americký index | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Růst akciových trhů | Hospodaření | Vladimír Vávra | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Klesající trend | Silný support | Objem objednávek | Návratnost | Netflix | NFLX | Míra inflace v eurozóně | Dobrá data | Washington | Daimler | Finální odhad | O2 | Letecké společnosti | Aktualizované údaje | Miliardy eur | Čínský HDP | Sezónnost | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | Měnové politiky centrální banky | Ifo | Experti | Krátké (short) pozice | Zemědělství | Rekordní maximum | Spolkový statistický úřad | Výsledky hospodaření | Nejbližší rezistence | Příjmy domácností | Poradenství | Zpřesněná data | Ministerstvo práce | Posílení USD/JPY | Iniciativa | Proinflační | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | SAP | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Růst německé ekonomiky | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Ceny v zemědělství | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Dobrá čísla | Nájemné | Nižší růst | Velké firmy | Ceny energií | Zamyšlení | Cyklus růstu | Německá kancléřka | Komunikace | Prezidentka Christine Lagardeová | Údaje o hrubém domácím produktu | Stabilita sazeb | Macron | Trump | Čínské indexy | Prezident | Výsledkové sezóny | AMGN | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Google | Obchodní vztahy | Nálada v Evropě | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Změny cen | Virus | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Blue-chip | Finance Group | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Finanční ředitel | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | IHNED | SPA35 | Vysoká inflace | Starbucks | Vývoj měnového páru USD/CNH | Hongkongský dolar (HKD) | Japonský jen (JPY) | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Pravidla obchodního systému | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | SBUX | Akcie Alphabet | Růst akciových indexů | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Čínská vláda | PMI za leden | Hlavní úrokové sazby | BP | PMI pro sektor | Zvýšení sazeb v Polsku | Prodeje aut | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Zisky dolaru | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Tuzemská nezaměstnanost | Americké banky | Obchodovanie | Oživení britské ekonomiky | Zveřejňování výsledků | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Lednová inflace | Indikátor RSI | Technický indikátor | Inflace v lednu | COVID-19 | Britské měny | Posílení libry | Zemědělské komodity | Německý HDP | Pokračování poklesu | Akcie společnosti Apple | Ekonomické aktivity | Údaje z USA | Globální indexy | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | FedWatch | Spekulativní pozice | Slabá čísla | Největší ztráty | Průmysl a zahraniční obchod | Zpřesněný odhad | Stabilita | Shortovat | Pokračování klesajícího trendu | Jižní Korea | Německé maloobchodní tržby | Sestupný trend | Cestovní ruch | Kanadská centrální banka | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Tovární objednávky v USA | Šok | Martin Gürtler | Společnost IHS Markit | Varovné signály | Překoupenost | Výsledky HDP | Nástroje měnové politiky | Únorová inflace | Rishi Sunak | Restrikce | Cílování inflace | Americké výnosy | Technická recese | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Hlavní měny | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Air France-KLM | Program nákupu aktiv | Profitovat | Čínský růst | Technologičtí giganti | Shenzhen Composite | Medvědí trend | Další vývoj | Restriktivní opatření | Stimuly | Index výrobní aktivity | Americká seance | Evropské země | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Odhady ekonomů | Euro roste | Guvernér Rusnok | Tržby společnosti | Zrychlení inflace | Špatné výsledky | Pokles české ekonomiky | Hlavní ekonom ING | Pokles tuzemské ekonomiky | Silný pokles | Situace kolem koronaviru | Stimul | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Akcie Monety | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Ekonomický rozvoj | Nemoc COVID-19 | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci | Rozhodnutí bankovní rady | Pokles cen komodit | PYPL | Prodeje domů | Další pokles | Katar | Kongres | Škoda | Index ISM | Index ISM ve službách | Manufacturing | Komerční banky | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Futures v Evropě | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Ministryně financí | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Index podnikatelské aktivity | Zdraví ekonomiky | Ukazatel zdraví | Dávky v nezaměstnanosti | Graf dne | Peněžní zásoby | Propad indexu | Bezprecedentní propad | Další růst | Růst | American Airlines | Koronavirové krize | Signál | Index spotřebitelské nálady | Ratingová agentura S&P | Dlouhé (long) pozice | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Potenciál | Americké příjmy | Bankovní asociace | Platební neschopnost | Německý statistický úřad | Propad HDP | Ekonomické ukazatele | Abbott Laboratories | Reálné mzdy | Sberbank | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Zhoršování situace | Slovensko | Slovenská vláda | Solidní růst | Index DXY | Války | Schodek | Březnová data | Poradce | Organizace | Potenciál poklesu | Americké žádostí o podporu | Letecká společnost | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Změny sazeb | Africké země | Údaje | DPH | Sentix indikátor | Opatření proti šíření koronaviru | Veřejný sektor | Velké americké banky | UnitedHealth Group | Gernot Blümel | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Nejsilnější růst | JPM.US | WFC.US | Celková inflace | Výpadky | IMF | Vývoj HDP | Index US500 | Credit Suisse Group AG | Microsoft Corp | Maloobchodní tržby v USA | Podnikatelské investice | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | Postupné otevírání ekonomiky | Statistiky | Uzavření trhů | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Obnovení rovnováhy na trhu | Trade | S&P500 | Dílčí index | Analytik ČSOB | Největší ekonomika eurozóny | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | BFM | CBRT | Uvolňování karanténních opatření | Debata | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Air France | Posílení | Omezení pohybu | Slabé makro | Kristina Hooper | Kapitálové zboží | Nové zakázky | Joe Biden | Větší pokles | Poklesy HDP | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Důvěra amerických spotřebitelů | Čtvrtletní výsledky | 3M | Americký HDP | Bitcoin dnes | Pracovní síly | Propad exportu | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Q1 HDP | Rozhodnutí o sazbách | HDP report | Dubnová inflace | Maloobchod | ATH | Zaměstnanci | Čistá ztráta | Intervenovat na forexovém trhu | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Růst výnosů | Maloobchodní tržby v eurozóně | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | Pozitivní očekávání | Regulační orgány | Státy eurozóny | Australská ekonomika | Pokles ekonomické aktivity | Zadlužení | Expanze | Rezervní měny | Kontrakce | Zveřejněné údaje | Oživení české ekonomiky | Prognóza MMF | Členské státy | Členské země | Merck | RBI | Vývoj ekonomiky | Velké ekonomiky | Dno propadu ekonomiky | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Němečtí investoři | Manažeři | AMZN.US | Prolomení pod support | Kupci | Podnikatelské aktivity | Falešný průraz | Americká média | Renault | Proti trendu | Předstihové ukazatele | Otevřít obchodní účet | JDE | Unie | ČR | Tempo růstu HDP | Počty nových žádostí o podporu | Nissan | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Průraz | CZG | Rozhodnutí FOMC | Tržní situace | Zbrojovka | Výrobní PMI | Dluh USA | PEPP | Střední Evropa | Londýnské burzy | Nová prognóza | Rozhodnutí ECB o sazbách | Vedení společnosti | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Býčí trend | Banka Creditas | Tchaj-wan | Rekordní pokles | Americké úrokové sazby | Mário Centeno | Poptávka po zlatě | Index Nasdaq Composite | Zpomalení inflace | Novo Nordisk | Členové Fedu | Prodeje automobilů | Podpůrné programy | Projev šéfa Fedu | Úvěrové podmínky | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | HDP EU | Sentiment na trhu | Covid | Tiff Macklem | Zahraniční kapitál | Banka JP Morgan | Druhá vlna | Makléř Wood & Company | Wood & Company Vladimír Vávra | Propad české ekonomiky | IDEA | Nové žádosti o podporu | Příjmy a výdaje | Velké investice | ONS | Míra zisku | Německá nezaměstnanost | Signál k prodeji | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | PPI v USA | E.ON | Johnson & Johnson | Větší riziko | KLM | HDP Singapuru | Vysoké ocenění | Ocenění | Tisková konference Bank of Canada | Šance | Růst tržeb | Ceny | Kolaps | Výplach | Trendové pohyby | Nadějné zprávy | Spotřební daně | Technologické společnosti | Společnost XTB | Korekční fáze | Konjukturální průzkum | Životní úroveň | Progres | Mírná korekce | Forward guidance | HDP za Q2 | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Německá míra nezaměstnanosti | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Sibanye Stillwater | Obchodní divize | Propad ekonomiky | Odhad růstu HDP | Komplexní analýzy | Důvěra | Obnovení růstu | Caixin | Index výroby | Tuzemský maloobchod | Růst vývozu | Politické události | Významné události | Zpomalování inflace | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Oživení poptávky | Zprávy z USA | Indikátory sentimentu | Pandemická situace | Pokles tržeb | Trh s futures | Snížení DPH v Německu | Snížení DPH | DPH v Německu | VisualCapitalist | Kanadská ekonomika | Coca-Cola | Rekordní pokles HDP | Výrobní sektor | Výrobní index | Růst eura | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | Statistika z amerického trhu práce | Inflace spotřebitelských cen | Ceny mědi | Kuba | Odborníci | Kyriakos Mitsotakis | Zasedání amerického Fedu | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Qualcomm | Pokles exportu | Výkon ekonomiky | Zasedání FED | Budoucí vývoj | Projev šéfa Fedu Powella | NAHB | Zhoršení pandemie | Ropa dnes | Politici | Nárůst HDP | Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | PMI ve zpracovatelském průmyslu | PMI indikátor | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | Údaje o výkonu HDP | Ranní okénko | Česká republika | Tržby v eurozóně | Zápis z posledního zasedání Fedu | Energetický sektor | Měnový fond | F.US | MicroStrategy | Embargo | Dílčí indexy | CZKCASH | Nařízení | Newmont | Intel | Zásoby benzinu | JPM | Pokles indexu | Akcie Pilulky | Obchodování s futures | Futures na ropu | Moneta | SAP AG | XOM | CVX | PFE | MMM | ABT | JNJ | ABBV | Zveřejnění výsledků | RBAG | Oslabování amerického dolaru | MCD | MCD.US | PFE.US | CEZ1 | Oživení čínské ekonomiky | Průmysl v eurozóně | Číst grafy | WASDE | Zpráva WASDE | Letecká doprava | QCOM | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Spotřebitelská poptávka | Výdělky | Růst průměrné mzdy | Proražení | Přebytek obchodní bilance | INTC.US | AAPL.US | BASF | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | RBAG.CZ | KOMB | KOMB.CZ | Očkování | LEN | NBP | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | US2000 | AAL | AAL.US | Index DE30 | Pokles zásob | Počasí | Růst ceny | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Německá inflace | Komentář Radomíra Jáče | DOT | Společnost Tesla | Růst průmyslu | HDP Česká republika | Počet pracovních míst | Rio Tinto | Tržby z prodeje | Rostoucí ceny ropy | Předběžný údaj o HDP | Údaj o HDP | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | MRK | CARA | Měsíční data | WU | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | MONET.CZ | MONET | VTB | Aligator | Pravidla obchodování | UPS | Etsy | ETSY.US | DAX (DE30) | Nárůst ceny | Problémy s likviditou | ADP report zaměstnanosti | Dnešní seance | QCOM.US | Rozvolnění | Finanční výsledky | Oživení evropské ekonomiky | MIB | Sektor služeb v ČR | UNH | Rostoucí úrokové sazby | ABBV.US | Kov | MSFT.US | Microsoft (MSFT.US) | Colt | Futures na stříbro | Trendové linie | Růstový trend | James Bullard | Akcie Air France-KLM | WFC | Robinhood Markets | PMI indexy | Zásoby plynu | Manufacturing PMI | Hrubý domácí produkt Tchaj-wanu | Ekonomika Tchaj-wanu | Air | Sentiment investorů | Current Market Valuation | Investoři a obchodníci | Míra inflace v Německu | PSX | XOM.US | Akcie společnosti Microsoft | Výrazný pohyb | Silný růst | Apple (AAPL.US) | Výrazný růst | COMP | CEZ1.CZ | ČEZ (CEZ1.CZ) | Holubičí tón | V.US | Ministerstvo financí USA | Zablokování Suezského průplavu | xStation 5 | Data z reálné ekonomiky | PMI index | ISM ve službách | Klíčové centrální banky | Advanced Micro Devices | AMD | Dostupná data | Ceny ropy Brent | Akcie MicroStrategy | Kent | Intel (INTC.US) | LME | Alphabet (GOOGL.US) | Amgen (AMGN.US) | Starbucks (SBUX.US) | Visa (V.US) | AMD.US | GOOGL.US | AMGN.US | SBUX.US | UPS.US | Rostoucí ceny | Objednávky | CVX.US | Chevron (CVX.US) | Události tohoto týdne | Verizon | Comcast | Dluhový strop | Produkce zlata | Boční trend | Přeprodané oblasti | Akcie Intelu | Otevření ekonomik | Hlavní indikátor | Hladiny supportu | Zvýšené riziko | Ochota riskovat | Německé společnosti | Podnikatelské klima | Dopad na finanční trh | Obavy z inflace | Sentiment spotřebitelů | API | Zpřesněné údaje | Oslabení | PCE index | První zvýšení sazeb | Výrobní aktivita v ČR | Impulzy | Spotřeba domácností | Salvador | Údaje o nezaměstnanosti | HDP Austrálie | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Snižování nákupu aktiv | Platidlo | Prodej | Jednotné měny | Mali | Alligator | McDonald's | Výbor FOMC | Cyklus zvyšování sazeb | Pozitivní vliv | Vliv na trh | Významné zprávy | Obchodování na trhu | Trh dnes | Etsy (ETSY.US) | Thajsko | Report ADP | Inflace v eurozóně v červnu | Cenové stability | Obchodování v Evropě | Údaje Eurostatu | Očekávaná data | Odraz ceny | Prodejní příležitost | Spojené arabské emiráty | Američtí centrální bankéři | Analytici JPMorgan | Chování spotřebitelů | Rozvolnění restrikcí | Očekávání zisku | Spotové ceny | UST | Včerejší seance | Rada guvernérů ECB | Rada guvernérů | Americký trh | CMCSA | Comcast Corporation | VZ | AI | CAT | KO | Coca-Cola Company | Recese americké ekonomiky | Odvětví | Pokles poptávky | Jednání ECB | Divize | HOOD | CNN Business | Načasování | Nasdaq-100 (US100) | Boom | Azure | Měnověpolitické zasedání Fedu | HDP ve Spojených státech | Robinhood Markets (HOOD.US) | HOOD.US | Guidance | University of Michigan | HICP | Chování | Růst výrobních cen | Phillips 66 | PSX.US | Phillips 66 (PSX.US) | Postoj USA | Projekce | VIAC | Paramount | CMCSA.US | Kulaté číslo | Důležité zprávy | Ebay (EBAY.US) | EBAY.US | Sekce měnové | Náměstek ředitele | Vratislav Zámiš | Dnešní kalendář | Německý výrobce | Velké instituce | Medián | Podíl firem | Výrobní inflace | Kansas City | Analytici banky | Funkční období | ASX | Inflace ve Velké Británii | David Vagenknecht | Pfizer (PFE.US) | Společnosti | Národní měny | Aktualizovaný výhled | Opatření | Rivian | Vrcholy | Dna | Lenka Kalivodová | ANO | Uhlí | Honeywell International | Evropský index | Analytici Goldman Sachs | Ceny kovů | UK100 | American Airlines (AAL.US) | Plány Fedu | Palau | Problémy v dodavatelských řetězcích | Cenový šok | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Posilování amerického dolaru | Automotive | Zákonné platidlo | Nejnovější zprávy | Minulá výkonnost | Citigroup (C.US) | C.US | Bank of America (BAC.US) | BAC.US | Prodeje ropy | Změny na trhu | Bristol-Myers | Abbott | Zdravotnictví | HON.US | Honeywell International (HON.US) | Snap | Obilí | Rumunsko | Nová historická maxima | Pozornost | Amazon (AMZN.US) | Coca-Cola (KO.US) | McDonald's (MCD.US) | Caterpillar (CAT.US) | Cenový cíl | Ford Motor (F.US) | Zboží dlouhodobé spotřeby | Mastercard (MA.US) | AbbVie (ABBV.US) | Colgate-Palmolive | Colgate-Palmolive (CL.US) | Meta | Klima | Meta Platforms | ROKU.US | Qualcomm (QCOM.US) | Zvýšení sazeb v eurozóně | Aktuální prognóza | Česká národní banka (ČNB) | PYPL.US | Akcie skupiny | Oil inventories | Gasoline inventories | Distillate inventories | Daimler Truck | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Obchodní ředitel | Tým InstaForex | Reálné úrokové sazby | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Guvernér BoE | Lockdowny | TIM | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Bezpečná aktiva | Nové mutace | Nová mutace | Omikron | Omicron | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zveřejnění zprávy | Euro (EUR) | Švýcarský frank (CHF) | | Honeywell | Fibonacciho retracement | Rozšíření | Rostoucí inflace | Čísla o inflaci | Participace | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Trh se zlatem | Oscilátor Marlin | Marlin | Obchodní tipy | Technická rezistence | Joachim Nagel | Krátkodobý výhled | Hráči na trhu | Konvergence | Celkový sentiment | Hodnoty měny | Miliardy USD | CME FedWatch Tool | Rozvahy Fedu | Jestřábí komentáře | Pokles zlata | Růst inflace v USA | Snap (SNAP.US) | SNAP.US | Philadelphia Fed | Instituce | Nový týden | Přerušení dodávek ruského plynu | Akcie Intelu (INTC.US) | Murray | Pár USD/CAD | HDP z Kanady | Ebury | Tomáš Kudla | Severní Korea | Analýza indikátorů | Under Armour | Futures na americké akciové indexy | Napětí kolem Ukrajiny | Marathon Oil | MRO | MRO.US | Marathon Oil (MRO.US) | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Roku (ROKU.US) | Podnikatelský sektor | Vojenský konflikt | Index PCE | Cenový index | Cenový index PCE | Směr trhu | Konflikt na Ukrajině | Ruský útok | Švýcarská národní banka | Úřad pro ekonomickou analýzu | Čínské trhy | Japonský Nikkei 225 | Prima | Pokles inflace | Řetězce | Světové produkce | APP | Úrokové platby | Společnost E.ON | Správa | GMT | BlackRock (BLK.US) | BLK.US | Normalizace měnové politiky | Unitedhealth Group (UNH.US) | UNH.US | Vzestupný trend | Analýza transakcí | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Spoluředitel | Alaska Air Group (ALK.US) | Alaska Air Group | ALK.US | Dow (DOW.US) | DOW.US | Newmont Corporation (NEM.US) | Newmont Corporation | NEM.US | Boj s inflací | Dow Jones Industrial Average | Indexy S&P | Christopher Waller | Vedení ECB | Peter Kažimír | Přijetí | Životní náklady | Propuštění | Znehodnocení | Evropské akciové indexy | Akcie Alphabet Inc | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Obchodování v pásmu | Centrum | Poměr P/E | Neuspokojivé výsledky | Překoupené oblasti | Britský regulátor | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Zpráva o inflaci | Upozornění | Udržitelnost | Pohyby na trhu | Současná situace | Paramount Global | Německé ekonomiky | Reálné příjmy domácností | Výsledek HDP | Oslabení USD | Photon Energy | Marka | NTV | PX (CZKCASH) | Index pražské burzy PX (CZKCASH) | ERSTE (RBAG.CZ) | Komerční banka (KOMB.CZ) | Český statistický úřad (ČSÚ) | Jeremy Hunt | Obchodování páru EUR/USD | Ruské embargo | Americká ropa | Index IBEX 35 | Index IBEX 35 (SPA35) | IBEX 35 (SPA35) | Korporace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Války na Ukrajině | CZ | Ministr financí Jeremy Hunt | Dynamika růstu | Důvody k nákupu | Mitsubishi UFJ | Vytvoření fondu | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Pověst | Graf akcií | Index cen výrobců | Comfort Finance | Akcie Photon Energy | Hospodářský pokles | Další regulace | Přetrvávající vysoká inflace | Dolarový index (DXY) | LSEG | Bankovní rady ČNB | FED sazby | Růstový potenciál | Akcie Colt | Comfort Finance Group | Vysoké sazby | Inflace v Evropě | Carlyle | Globální akciový index MSCI | Estée Lauder | Kosmetická společnost | Další posilování | Výprodeje | Zvyšování úrokových sazeb v USA | ChatGPT | OpenAI | Společnost OpenAI | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Býčí sentiment | OCI | Společnost Caterpillar | Boris Vujčić | Kazuo Ueda | Marshallovy ostrovy | Obnovitelné zdroje | Kanadský statistický úřad | Fulbright Securities | PCE inflace v USA | PCE inflace | Jádrová PCE inflace | Proinflační faktor | Optimistický sentiment | Obchodování s měnovými páry | Recese v Česku | Recese v ekonomice | Asie a Tichomoří | Tichomoří | Asie | Překážky | JOLTS | Jobless Claims | Nerozhodnost | Zveřejnění hospodářských výsledků | Inflace ve Spojeném království | Dallas index | MRK.US | Merck & Co (MRK.US) | Merck & Co | Ministerstvo obchodu USA | Soustředění | Výsledky společnosti Apple | Čtvrtletní výsledky společnosti | PayPal (PYPL.US) | Konsolidační balíček | Pojišťovnictví | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Průmyslové zboží | Zvýšení sazeb Fedu | Směřování | Velké objemy | Nákupní tlak | Inflace v Austrálii | Vývoj měnového páru AUD/USD | Společnost Binance | SMCI | SMCI.US | Guvernér BOJ | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | BOJ Kazuo Ueda | Obsluha státního dluhu | Reálné příjmy | Zdroje energie | Restriktivní politiky | Největší ekonomiky | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Varovné znamení | Finanční podmínky | YCC | Ekonomické podmínky | Situace v USA | Tržní pohyby | John Williams | Novo | Rostoucí ekonomické problémy | Společnosti z indexu | Hlavní ukazatele | Londýn | Luca de Meo | Ředitel Renaultu | Generální ředitel Renaultu | Ampere | Oblasti forexového obchodování | Odhadovaná cena | Zimbabwe | News | Rebalanční toky | Index US 500 | Kupující | Konflikt na Blízkém východě | Nadšení | Services | Společnost Alphabet | DDOG | DDOG.US | Datadog (DDOG.US) | Ukončení stávky | Amazon Web Services | Uvolněné měnové | Nové údaje | Možnost poklesu | Panama | Rok 2024 | Velké změny | Údaje ISM | Analýza sentimentu | Výsledek zasedání | Kansas | Měkké přistání | Platforms | Capital | Zdroje příjmů | Další zdroje příjmů | Spojené státy americké | LPL | Platformy | Jádrový CPI | Investments | Analýza makroekonomických zpráv | Základní pravidla systému obchodování | Základní pravidla | Pravidla systému obchodování | Jak číst grafy | Klíčové události | Fundamentální analýza pro začátečníky | 1D | D1 | Aktuální předpověď | Úrovně supportu | Úrovně rezistence | Analýza fundamentálních událostí | Analýza volatility | Hodnota měny | Kontrola inflace | Prodeje | Support a rezistence | Zotavení | Nakupovat | Jádrový index spotřebitelských cen | Long/short | Výrobce chytrých telefonů | Kurz pro začátečníky | InstaForex Kurz pro začátečníky | InstaForex Kurz | Jestřábí postoj | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Silná ekonomika | Vlnový pattern | Potenciální obchodníci | Ekonomické dominance | Americký hrubý domácí produkt | Americký hrubý domácí produkt (HDP) | Dolarový standard | Měnové rezervy | Zásoby cizích měn | Významné finanční instituce | Pevný směnný kurz | Stabilní fixace | Velké devizové rezervy | Stanovený směnný kurz | Mikronésie | Východní Timor | Politika americké centrální banky | FED - Federální rezervní systém | Rizika spojená s konverzí měn | Hospodářský růst zemí EU | Hospodářský růst zemí | Používání jednotné měny | Drastický hospodářský pokles | Eura na forexu | Americký dolar (USD) | Vliv na hodnotu eura | Ekonomické události v eurozóně | Události v eurozóně | Vztahy s Evropou | Hardware | Nejvyšší HDP na světě | Nejvyšší HDP | Bank of Japan (Japonská centrální banka) | Extrémně nízké úrokové sazby | Nízká úroková sazba | Nízká úroková sazba japonského jenu | Úroková sazba japonského jenu | Sazba japonského jenu | Profitovat z úrokových diferenciálů | Vlastní forexové obchody | Forexové obchody (intervence) | Obchody (intervence) | Fixace měny | Úplná fixace měny | Dirty float | Špinavý plovák | Podpora exportu | Zasedání Bank of Japan | Průmyslová výroba v zemi | Ropy ze Středního východu | Geopolitická nestabilita | Dopad na japonskou ekonomiku | Bank of England (Britská centrální banka) | Velká finanční instituce | Stav britské libry | Používané rezervní měny | Britská libra (GBP) | Čínský renminbi (CNH) | Renminbi (CNH) | Hospodářské zpomalení v Číně | Hospodářské zpomalení | Fixní kurz měny | Australský dolar (AUD) | Dolar (AUD) | Dolar (USD) | Průměrný denní objem obchodů | Průměrný denní objem | Denní objem | Reserve Bank of Australia - RBA | Posílení australského dolaru | Kanadský dolar (CAD) | Dolar (CAD) | Bank of Canada (Kanadská centrální banka) | Udržení cenové stability | Ekonomické podmínky ve Spojených státech | Frank (CHF) | Stabilní měny | Bezpečný přístav pro obchodníky | Oblíbený bezpečný přístav | SNB - Swiss National Bank | Uzavřený bankovní systém | Hodnota franku | Globální ekonomické nestability | Ekonomické nestability | Ekonomické výkonnosti eura | Ekonomické výkonnosti | Výkonnosti eura | Dolar (HKD) | Hongkongský měnový úřad | HKMA | Hongkongský měnový úřad (HKMA) | Autorizované banky | Hospodářského zpomalení v Číně | Ochrany devizových rezerv | Vývoj měnového páru USD/HKD | Novozélandský dolar (NZD) | Dolar (NZD) | Nejobchodovanější měna | Reserve Bank of New Zealand - RBNZ | Komoditní měna | Masné výrobky | Motorová vozidla | Hodnota NZD | Menší země | Vliv na americký dolar | Vlnová analýza | Financial | Tvůrci trhu | Vlády | 256/2004 | Služby | Odpovědnost
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Údaje ministerstva práce
Údaje MMF
Údaje o akciovém trhu
Údaje o americké ekonomice
Údaje o covidu
Údaje o dubnovém vývoji inflace
Údaje od výzkumné společnosti
Údaje o ekonomice
Údaje o ekonomice eurozóny
Údaje o ekonomice USA

Následující klíčová slova

Údaje o hrubém domácím produktu
Údaje o indexu spotřebitelských cen
Údaje o inflaci
Údaje o Jobless Claims
Údaje o maloobchodních tržbách
Údaje o nezaměstnanosti
Údaje o obchodu
Údaje o prodejích
Údaje o průmyslové výrobě
Údaje o rozpočtových výdajích
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít