Středa 08. květen 2024 23:06
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani

Obchodní podmínky

img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 22. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

22.02.2024 Pár EUR/USD vykázal volatilitu odpovídající 30 pipům. Obecně vzato jednoduše nebylo co analyzovat. Cena celý den zůstávala na jednom místě – a v posledních týdnech ne poprvé. Volatilita je nízká, což značně komplikuje obchodování i v nejmenších časových rámcích. To znamená rychlé otevírání a zavírání obchodů – během evropské i americké seance. Při takové volatilitě je ale téměř nemožné obchodovat, byť v rámci dne.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 22. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

22.02.2024 Pár GBP/USD se obchodoval s nízkou volatilitou a bez pohybů. Trh předchozího dne určitým způsobem zareagoval na projev Andrewa Baileyho z Bank of England. Ve středu neměl na co reagovat a začal znovu hibernovat. Z formálního hlediska máme aktuálně vzestupný trend, který znázorňuje příslušná trendová linie. Ve skutečnosti se ale o trend nejedná. Ve vyšších časových rámcích zřetelně vidíme flat a v nižších časových rámcích zmatené pohyby nebo krátkodobé trendy, což je při otevírání obchodů k ničemu.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 21. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

21.02.2024 Pár EUR/USD celé úterý pokračoval v korekčním pohybu, který začal před týdnem. I když prorazil klesající trendovou linii, považujeme současný rostoucí pohyb za "korekci". Euro v posledních týdnech vcelku výrazně klesá, což odpovídá našim očekáváním, ale je trochu předčasné si myslet, že klesající trend skončil. Korekční fáze může trvat ještě několik dní, nebo dokonce týdnů, pak ale stále očekáváme obnovení klesajícího trendu. Obecně jsou cíle eura kolem úrovní 1,00–1,02.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 21. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

21.02.2024 Pár GBP/USD zaznamenal v úterý pohyb nahoru. Britská měna měla na rozdíl od páru EUR/USD fundamentální pozadí, ale trh si ho vykládal vcelku zvláštně. Guvernér Bank of England Andrew Bailey přednesl projev, který byl jedinou významnou událostí dne. Můžeme předpokládat, že růst libry souvisel s Baileyho výroky, ale má to jedno "ale". Bailey mluvil spíš o vyhlídkách na snížení sazeb a také si všiml poklesu britské ekonomiky ve třetím čtvrtletí. Jinými slovy, trh měl reagovat spíš prodejem než nákupem libry.
img

Klíčové události 21. února: fundamentální analýza pro začátečníky

21.02.2024 Středeční nabídka makroekonomických událostí prakticky nulová a ani jedna událost klíčová. Nebudou zveřejněny ani zprávy sekundárního významu, takže se při obchodních rozhodnutích můžete spoléhat jen na technickou analýzu. V úterý byla volatilita obou párů poměrně dobrá, ale je třeba pamatovat na fakt, že vystoupil guvernér Bank of England Andrew Bailey. Trh sice reagoval poněkud zvláštně (z našeho pohledu), ale přesto měl v úterý k aktivnějšímu obchodování důvod. Ve středu už ho mít nebude.
img

Klíčové události 20. února: fundamentální analýza pro začátečníky

20.02.2024 Na úterý nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Nečekají nás ani žádné sekundární události, takže při rozhodování o obchodech se lze spoléhat jen na technickou analýzu. Volatilita ale může být velmi slabá. V pondělí byla slabá a nevidíme důvod, proč by v úterý měla prudce stoupnout.
img

Klíčové události 19. února: fundamentální analýza pro začátečníky

19.02.2024 Pondělní ekonomický kalendář je klidný. Během dne nás nečekají žádné události menšího významu, takže při rozhodování o obchodech se můžete spoléhat jen na technickou analýzu. Volatilita ale může být velmi nízká, jak tomu v pondělí často bývá, a za této situace bude makroekonomické pozadí úplně chybět.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 19. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

19.02.2024 Pár EUR/USD v pátek dál kolísal. Cena se snažila vzdálit od hladiny 1,0785, ale v druhé polovině dne se k této hranici vrátila a také otestovala trendovou linii. Současný klesající trend je tedy těsně před koncem. Pokud pár v pondělí nebo v úterý zkonsoliduje nad trendovou linií, mohlo by euro mírně posílit. Nečekáme ale, že by pár vykázal jistý růst, protože k němu nemá fundamentální a makroekonomické důvody.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 19. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

19.02.2024 I pár GBP/USD zaznamenal v pátek mírnou býčí korekci, ale ani býci, ani medvědi neměli výraznou převahu. Spojené království začalo den zveřejněním zprávy o maloobchodních tržbách, které vyšly nad očekávání. Trh ale z jakéhosi důvodu odmítl na tuto zprávu reagovat, ačkoli jsme právem očekávali růst britské libry. Smíšené pohyby ve druhé polovině dne byly vyvolány dvěma zprávami z USA (index cen výrobců a index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity). Z makroekonomického hlediska jsme byli svědky naprosto logických pohybů.
img

Klíčové události 16. února: fundamentální analýza pro začátečníky

16.02.2024 V pátek nás čeká velké množství makroekonomických událostí. Celý týden byl vcelku informativní, a zatímco některé instrumenty dokázaly vykázat logické pohyby odpovídající aktuálnímu makroekonomickému a fundamentálnímu pozadí, jiné ne. Mluvíme samozřejmě o euru a libře. Euro dál klesá, což naprosto odpovídá našim očekáváním, zatímco libra se dál pohybuje nevyzpytatelně v rámci omezeného cenového pásma.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 16. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

16.02.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek korigoval nahoru a začal s tím už den předtím. Celkově jsme pozorovali standardní ústup nahoru v rámci klesajícího trendu, jak ukazuje klesající trendová linie. Cena otestovala hladinu 1,0785, od které se v pátek může odrazit a může pokračovat v klesajícím pohybu. Očekáváme, že euro bude dál klesat.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 16. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

16.02.2024 I pár GBP/USD ve čtvrtek zaznamenal mírnou býčí korekci. V první polovině dne britská měna klesala, když vyšlo najevo, že zpráva o HDP Spojeného království za čtvrté čtvrtletí byla mnohem slabší, než se očekávalo. Pokud se v Británii zatím nemluví o recesi, je to jen čirá náhoda. Libra ale klesala jen krátce, protože během americké obchodní seance byly zveřejněny ještě slabší zprávy o průmyslové výrobě a maloobchodních tržbách. Dolar proto už ve druhé polovině dne klesal. Celkově jsme byli svědky naprosto logických a odůvodněných pohybů, jakými se pár GBP/USD nemůže chlubit vždycky.
img

Klíčové události 15. února: fundamentální analýza pro začátečníky

15.02.2024 Ve čtvrtek nás čeká jen málo makroekonomických událostí, ale některé z nich jsou důležité. Podle našeho názoru jsou dnes hlavním bodem dne údaje z Velké Británie, které budou zveřejněny dopoledne. Spojené království vydá zprávy o HDP za 4. čtvrtletí a průmyslové produkci. Půjde o první odhad za čtvrté čtvrtletí, který by se tedy mohl odlišovat od prognózy (-0,1 %). Obecně vzato je momentálně velmi těžké očekávat od britské ekonomiky pozitivní hodnotu, takže si nemyslíme, že by britská libra z této zprávy výrazně profitovala. Co se týká průmyslové produkce, hráči na trhu očekávají za prosinec pokles o 0,2–0,4 %. I tentokrát lze v této zprávě jen těžko očekávat pozitiva.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 15. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

15.02.2024 Pár EUR/USD vykazoval ve středu nízkou volatilitu a trh se jen velmi málo zajímal o obchodování. V předchozích článcích jsme vás upozorňovali, že euro není volatilní měna, takže ani při zřetelném trendu (jako je teď) bychom neměli očekávat, že pár bude klesat každý den. Praxe to potvrzuje. Jestliže v úterý trh zareagoval na zprávu o inflaci v USA, která je považována za důležitou a jejíž hodnota se ukázala být rezonující, pevným medvědím směrem, teď žádné důležité zprávy nepřišly. Pozorovali jsme tudíž volatilitu odpovídající 38 pipům.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 15. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

15.02.2024 Pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval směrem dolů. Jestliže v úterý byla důvodem k prodeji britské měny zpráva o inflaci v USA, pak ve středu to byla zpráva o inflaci ve Spojeném království. Lednový index spotřebitelských cen ve Velké Británii zůstal beze změny, ačkoli se očekával růst na 4,2 %. Jádrová inflace také zůstala beze změny, ačkoli se očekávalo zrychlení na 5,2 %. Výsledky tohoto reportu byly tedy nakonec víc holubičí, než se čekalo, a britská měna dál klesala.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 14. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

14.02.2024 Pár EUR/USD se v úterý propadl pod vlivem jediné události – zprávy o inflaci v USA. Už jsme upozornili, že se jedná o klíčovou zprávu, která by mohla vyvolat silnou reakci trhu. Pojďme se podívat na hodnoty, které ukázala, a na důvod tak výrazné reakce trhu.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 14. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

14.02.2024 Pár GBP/USD se v úterý snažil prodloužit růstový pohyb, ale po zprávě o inflaci v USA se propadl, stejně jako pár EUR/USD. Důvody takto prudkého a silného růstu dolaru jsme už rozebrali, takže se nebudeme opakovat. Řekněme jen, že z technického hlediska se naprosto nic nezměnilo. Pár teď může začít nové kolo poklesu, což by každopádně bylo logické a rozumné. Silně ale pochybujeme, že trh je připraven libru prodávat.
img

Klíčové události 14. února: fundamentální analýza pro začátečníky

14.02.2024 Ve středu nás čeká jen málo makroekonomických událostí, ale některé z nich budou důležité. Spojené království zveřejní zprávu o inflaci za leden, která může vyvolat stejně silnou reakci trhu jako zpráva o inflaci v USA. Prognózy hovoří o tom, že index spotřebitelských cen zrychlí na 4,1–4,2 %. Pokud zpráva překoná prognózy, může britská libra prudce posílit, protože to naznačí, že Bank of England bude sazbu držet na maximální hodnotě po delší dobu. Pokud bude skutečná hodnota nižší, může libra dál klesat, protože trh bude věřit, že Velká Británie začne se snižováním sazeb dřív, než se očekávalo.
img

Klíčové události 13. února: fundamentální analýza pro začátečníky

13.02.2024 Na úterý je naplánována celá řada makroekonomických událostí. Den začne zprávami o nezaměstnanosti a mzdách ve Velké Británii. Stojí za zmínku, že mzdy částečně podporují vysokou inflaci ve Spojeném království, takže jejich pokles vyvine tlak na libru, zatímco růst jí poskytne podporu. Pokud jde o nezaměstnanost, čím nižší bude, tím lépe pro britskou libru.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 13. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

13.02.2024 Pár GBP/USD v pondělí nevykázal žádné pozoruhodné pohyby. Volatilita činila pouhých 48 pipů, což ukazuje na absenci výrazných pohybů. Cena se už čtyři dny pohybuje kolem úrovně 1,2611 a podle všeho tím dráždí obchodníky. Připomeňme, že britská libra strávila jeden a půl měsíce v pásmu mezi úrovněmi 1,2611 a 1,2787. Během tohoto období se od úrovně 1,2611 odrazila asi šestkrát nebo sedmkrát. Nakonec prorazila pod tuto úroveň, udržela se tam jen dva dny, vrátila se do oblasti nad ní a teď se ji snaží překonat. Upřímně řečeno, celé to působí paradoxně.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 13. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

13.02.2024 Pár EUR/USD v pondělí pokračoval v pomalém pohybu nahoru, který odrážel stejný nevýrazný trend, jaký jsme pozorovali většinu předchozího týdne. Během dne nedošlo k žádným významným fundamentálním ani makroekonomickým událostem. Projev představitelů Evropské centrální banky Fabia Panetty a Philipa Lanea a zástupkyně Federálního rezervního systému Lael Brainardové sice stál za pozornost, ale jejich prohlášení nemusí mít velkou váhu, když se pár za den posune o méně než 50 pipů. Trh je očividně ve stavu čekání. Možná čeká, až hlavní hráči ukážou cestu vpřed, nebo čeká na údaje o inflaci. Aktuální pohyby jsou každopádně velmi slabé, takže se dost těžko obchoduje.
C:\fakepath\prop-trading-12022024-1.png

Jak funguje Prop Trading?

12.02.2024 V posledních letech se prop trading stává stále výraznějším pojmem ve světě online obchodování. Tento fenomén nabírá na popularitě a přitahuje pozornost obchodníků po celém světě, kteří hledají nové cesty, jak více benefitovat ze svých obchodních dovedností a využít možnosti, které jim jejich klasické obchodní účty nemohou nabídnout. Prop trading tak přichází jako příležitost pro všechny obchodníky, kteří chtějí vstoupit do světa finančních trhů s takovým kapitálem, který překračuje běžné možnosti retailových obchodníků.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 12. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

12.02.2024 Pár EUR/USD vykazoval nejslabší vzestupný pohyb. Během posledních čtyř dnů se obchodoval směrem nahoru a dokázal posílit o... 60 pipů. To je vše, co potřebujete vědět o současné volatilitě eura. Byla zveřejněna finální hodnota německého indexu spotřebitelských cen za leden. Tato zpráva nevyvolala na trhu žádné emoce, protože druhé odhady jsou vždy méně důležité než první.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 12. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

12.02.2024 Ani pár GBP/USD v pátek nevykázal žádné zajímavé pohyby. Volatilita byla pouhých 44 pipů, což ukazuje na absenci výraznějších pohybů. Situaci nemohla zachránit ani neplánovaná zpráva o inflaci v USA za prosinec v měsíčním vyjádření. Dolar se po této zprávě propadl o 20 pipů a denní pohyby tím skončily. Celkově britská libra po dvoudenním výrazném poklesu dál koriguje nahoru.
img

Klíčové události 12. února: fundamentální analýza pro začátečníky

12.02.2024 Ekonomický kalendář je v pondělí úplně prázdný. Po vcelku nezáživném týdnu můžeme očekávat další nudné pondělí. Ani jeden z obou měnových párů nevykázal výrazný pohyb, a to hlavně v důsledku klidného fundamentálního a makroekonomického pozadí. Nebyly zveřejněny téměř žádné významné zprávy. Promluvilo sice několik představitelů Evropské centrální banky a Federálního rezervního systému, ti ale trhu neposkytli žádné nové informace, což je patrné z výrazně slabých pohybů.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 9. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

09.02.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v pozvolné vzestupné korekci a znovu otestoval úroveň 1,0781. Odraz od ní by mohl oživit pohyb dolů, zvlášť proto, že je už druhý. Všimněte si, že downtrend je stále neporušený, jak ukazuje klesající trendová linie. Začátečníci tedy mohou očekávat pokles eura.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 9. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

09.02.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek pokusil zahájit nový downtrend, který začal minulý týden, ale cena se rychle vrátila nahoru. Hlavním negativním faktorem je naprosté ignorování úrovně 1,2611, která trhu dlouhodobě slouží jako spodní hranice bočního kanálu. Zdá se, že tato hladina teď nemá naprosto žádný význam a nenabízí obchodníkům rezistenci. Britská měna se propadla o 50 % kvůli zprávě o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. Tuto zprávu nelze považovat za významnou, ale vzhledem k absenci jiných událostí, které by hýbaly trhem, obchodníci reagovali i na tuto obyčejnou, druhořadou zprávu. Ve výsledku jsme zaznamenali poměrně chaotické pohyby. Pár po počátečním poklesu korigoval nahoru, což se očekávalo, ale teď těžko obnoví hlavní trend.
img

Klíčové události 9. února: fundamentální analýza pro začátečníky

09.02.2024 V pátek nás čeká méně makroekonomických událostí. Vyzdvihnout můžeme jen inflační zprávu z Německa za leden. Tato zpráva ale pravděpodobně nevyvolá žádnou reakci trhu, protože půjde o druhé hodnocení, které se nejspíš nebude lišit od prvního. Pátek tedy může přinést oběma měnovým párům zmatečné pohyby s nízkou volatilitou. Zároveň si všimněte, že oba páry mají rozvinutý klesající trend, takže pravděpodobnější je stále pokles.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 8. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.02.2024 Pár EUR/USD ve středu pokračoval v pozvolné vzestupné korekci a den zakončil poblíž úrovně 1,0781. Odraz od ní by mohl znovu vyvolat pokles – čistě z technických důvodů. Jak ukazuje klesající trendová linie, přetrvává klesající trend. Zkušení i začínající obchodníci tak mohou očekávat další pokles eura.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 8. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.02.2024 Pár GBP/USD pokračoval ve vzestupné korekci proti poklesu, kterého jsme byli svědky v pátek a v pondělí. V těch dnech měl pádné důvody k poklesu. V úterý a ve středu ale britská měna vykazovala čistě technický růst. Na takových pohybech není v podstatě nic špatného ani neobvyklého, ale je-li to korekce, měla by tento týden skončit. Pak očekáváme nový pokles.
img

Klíčové události 8. února: fundamentální analýza pro začátečníky

08.02.2024 Ve čtvrtek nás čeká jen velmi málo makroekonomických událostí. Vyzdvihnout můžeme jen zprávu o žádostech o podporu v nezaměstnanosti z USA. Kromě této druhořadé zprávy nebudou obchodníci věnovat velkou pozornost ničemu v USA, Velké Británii, Německu ani Evropské unii. Budeme tedy nejspíš svědky nízké volatility a velmi pomalého pohybu obou párů.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 7. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

07.02.2024 Pár EUR/USD vykazoval v úterý slabou volatilitu a celkově vypadal, že není ochoten se hýbat. Na začátku dne se jeho cena pokusila o vzestupnou korekci, ale pak se znovu odrazila dolů. Tento obchodní den tedy můžeme ignorovat. Klesající trend přetrvává a my stále věříme v další pokles eura. Je ale důležité si uvědomit, že pár se nemůže a nebude každý den pohybovat jen v jednom směru. V úterý jsme viděli, že si dal pauzu, a ve středu může pokračovat v poklesu.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 7. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

07.02.2024 GBP/USD zahájil korekční pohyb proti dvoudennímu poklesu. Stojí za zmínku, že pokles libry byl naprosto odůvodněný, protože trh v pátek dostal silné údaje o podnikatelské aktivitě, trhu práce a nezaměstnanosti v USA a předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell zveřejnil v pondělí dobré informace o plánech centrální banky na snížení úrokové sazby. V úterý ale žádné zprávy, které by byly pro dolar dobré, nepřišly a trh se oprávněně rozhodl, že je čas na menší korekci.
img

Klíčové události 7. února: fundamentální analýza pro začátečníky

07.02.2024 Ve středu nás čeká jen velmi málo makroekonomických událostí. Vyzdvihnout můžeme jen údaje o německé průmyslové produkci, které v žádném případě nelze považovat za důležité nebo silné. Proto nejspíš budeme svědky poměrně pomalého korekčního pohybu. Oba měnové páry mohou stoupat. Je ale důležité mít na paměti, že oba zformovaly klesající trend, takže preferujeme short pozice.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 6. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

06.02.2024 Pár EUR/USD na začátku obchodního týdne ztratil vůči dolaru půdu pod nohama. A začal s tím už v pátek. Nekorigoval, ani se neodrazil. Trh prostě dál prodával eura a kupoval dolary. Makroekonomické a fundamentální pozadí bylo v pondělí poměrně slabé, i když dvě události si i tak zasluhovaly pozornost. Za prvé, index nákupních manažerů (PMI) pro nevýrobní sektor Spojených států, konkrétně pro americký sektor služeb. Za druhé, projev předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella. ISM index nákupních manažerů (PMI) pro nevýrobní sektor výrazně překonal prognózy, což podpořilo růst dolaru ve druhé polovině dne, a Powell ve svém projevu zachoval jestřábí rétoriku. Konkrétně zopakoval, že v březnu úrokové sazby nejspíš sníženy nebudou.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 6. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

06.02.2024 Pár GBP/USD v pondělí prodloužil silný pokles. Zatímco v pátek měl konkrétní důvody obchodovat se směrem dolů, a to silné ekonomické zprávy z USA, teď kromě Powellova nočního projevu nelze rozpoznat žádné další faktory. Ano, byl tu také index nevýrobního sektoru ISM, ale ten byl zveřejněn večer, takže nejspíš nepodpořil sílu amerického dolaru během rána a celého dne. Co se týká předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella, ten jen zopakoval vše, co řekl po čtvrtečním zasedání FOMC. Klíčová byla hlavně věta, že březnové snížení sazeb není pravděpodobné. Toto prohlášení ve čtvrtek ohrozilo veškeré naděje dolarových skeptiků a v pondělí jim zasadilo poslední ránu.
img

Klíčové události 6. února: fundamentální analýza pro začátečníky

06.02.2024 V úterý nás čeká velmi málo makroekonomických událostí. V eurozóně bude zveřejněna zpráva o maloobchodních tržbách a ve Velké Británii index nákupních manažerů ve stavebnictví. Obě události jsou druhořadého významu a patrně nevyvolají pohyby silnější než o 20–30 pipů. Makroekonomické pozadí ale ztrácí na významu. Euro udržuje downtrend, zatímco libra právě jeden zahájila. Lze tedy očekávat pokles jak eura, tak libry, i když nepřijdou žádné nové zprávy.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 1. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

01.02.2024 Pár EUR/USD zaznamenal ve středu úspěch, ale důvod k radosti to není. Euro posílilo a dolar klesl kvůli zprávě americké ADP. Pro začátečníky uveďme, že tato zpráva je srovnatelná s nonfarm payrolls, ale druhá jmenovaná je považována za důležitější a spolehlivější. Několikrát se stalo, že zpráva ADP signalizovala růst, zatímco nonfarms ukazovaly pokles. Proto nedoporučujeme posuzovat trh práce na základě zprávy ADP.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 1. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

01.02.2024 Pár GBP/USD se ve středu držel v bočním kanálu 1,2611–1,2787, což nepřekvapí. I když britská měna během dne prudce rostla, stále to nebylo dost na to, aby pár opustil flat pásmo. Pár vzrostl po zprávě americké ADP, která ukázala méně vytvořených pracovních pozic v soukromém sektoru, než se očekávalo.
img

Klíčové události 1. února: fundamentální analýza pro začátečníky

01.02.2024 Na čtvrtek je naplánována celá řada makroekonomických událostí, ale pohyb obou měnových párů bude do značné míry závislý na fundamentálních událostech – zasedání Federálního rezervního systému a Bank of England. Začněme ale ekonomickými zprávami. Ve čtvrtek budou zveřejněny výrobní indexy PMI a údaje o inflaci, obojí pro eurozónu. Podobné indexy zveřejní i Německo a Velká Británie. Jsou druhořadého významu a budou nepochybně ve stínu významnějších událostí.
img

Klíčové události 31. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

31.01.2024 Ve středu se odehraje velké množství makroekonomických událostí, ale oba měnové páry momentálně vykazují pohybový pattern, který vyvolává pochyby o výrazném vlivu těchto zpráv. V centru pozornosti bude německá ekonomika. Je třeba vzít v úvahu údaje o inflaci, maloobchodních tržbách a nezaměstnanosti. Za nejdůležitější je samozřejmě považována zpráva o inflaci. Ve Spojeném království nic zajímavého nebude. Co se týká programu v USA, bude zveřejněna důležitá zpráva ADP (obdoba non-farm payrolls) a proběhne zasedání FOMC, kterému se budeme věnovat níže.
img

Klíčové události 30. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

30.01.2024 V úterý nás nečeká mnoho makroekonomických událostí, ale několik zajímavých zpráv ano. Bude zveřejněn hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny za 4. čtvrtletí. Očekává se pokles ekonomiky o dalších 0,1 %. Ačkoli je tento pokles malý a neznamená recesi, jde už o druhé záporné čtvrtletí v řadě. Evropská centrální banka se blíží přechodu na holubičí politiku, což by mohlo vyvíjet tlak na euro.
img

Klíčové události 29. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

29.01.2024 Ekonomický kalendář je v pondělí úplně prázdný. Očekáváme další "klidné pondělí". Zdá se, že euro ani libra neopustí flat. Přesněji řečeno, euro má jen malou naději na nový pokles (který pravděpodobně nebude silný), protože cena už dvakrát prorazila úroveň 1,0835. Oproti tomu šance libry, která je přímo uprostřed bočního kanálu, na jeho opuštění jsou prakticky nulové.
img

Klíčové události 26. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

26.01.2024 V pátek nás nečekají téměř žádné makroekonomické události. Ve Spojeném království, Německu a EU nejsou naplánovány žádné sekundární zprávy. Co se týká harmonogramu v USA, bude zveřejněn index cen výrobců a změny osobních příjmů a výdajů amerických spotřebitelů. Upřímně, ve čtvrtek nedokázaly důležité zprávy a události dostat euro a libru ani z bočních kanálů. Proto je málo pravděpodobné, že v pátek flat trend skončí.
img

Klíčové události 25. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

25.01.2024 Ve čtvrtek nás čeká jen málo makroekonomických událostí, ale některé budou klíčové. Alespoň doufáme, že pokud předčí očekávání, poskytnou americkému dolaru podporu. Bohužel vidíme, že trh se zdráhá nakupovat dolary, i když má k nákupu důvody. Ve čtvrtek bude v centru pozornosti bleskové tempo růstu HDP za 4. čtvrtletí spolu s objednávkami zboží dlouhodobé spotřeby. Prognózy pro oboje jsou poměrně nízké a reálné hodnoty by mohly být vyšší.
img

Klíčové události 24. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

24.01.2024 Ve středu nás čeká několik makroekonomických událostí. EU, Německo, Spojené království a USA zveřejní lednové statistiky podnikatelské aktivity v sektoru služeb a zpracovatelském průmyslu. Nejedná se o klíčové zprávy, ale případná výrazná odchylka reálné hodnoty od prognózy může vyvolat pohyby o 50–60 pipů. Podobné události nejsou běžné, ale určitě jsou možné.
img

Klíčové události 23. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

23.01.2024 Na úterý nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Proto se během dne pravděpodobné nedočkáme silných trendů. Britská libra nejspíš zůstane v bočním kanálu a bude se pozvolna pohybovat k jeho horní hranici. Euro poslední dobou vězí mezi úrovněmi 1,0835 a 1,0904 a zůstane nejspíš v bočním kanálu.
img

Klíčové události 22. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

22.01.2024 Na pondělí nejsou v plánu žádné ekonomické události, tudíž se pravděpodobně nedočkáme výrazných trendových pohybů. Britská libra zůstane nejspíš v bočním kanálu a možná se ho ani nepokusí prorazit. Euro poslední dobou vězí mezi úrovněmi 1,0835 a 1,0904 a nejspíš také zůstane v bočním kanálu.
img

Klíčové události 19. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

19.01.2024 V pátek nás čeká několik makroekonomických událostí, ale žádná nebude zvlášť důležitá. Spojené království zveřejní zprávu o maloobchodních tržbách, Evropská unie nevydá nic významného a USA zveřejní zprávy o prodejích nových domů a index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Jak vidíme, všechny tři reporty jsou očividně druhořadé povahy. Reakce trhu na ně proto může být velmi slabá, nebo dokonce vůbec žádná.
img

Klíčové události 18. ledna: Fundamentální analýza pro začátečníky

18.01.2024 Ve čtvrtek nás čeká několik makroekonomických událostí a žádná z nich nebude zásadního významu. Kalendář makroekonomických a fundamentálních událostí ve Spojeném království je prázdný. Evropská unie nezveřejní ve čtvrtek žádné informace. Obchodníci proto budou moci věnovat pozornost jen třem sekundárním zprávám v USA: žádostem o podporu v nezaměstnanosti, počtu stavebních povolení a prodeji nových domů. Tyto zprávy mohou vyvolat určitou reakci, ale pravděpodobně ne silnou.
img

Klíčové události 17. ledna: Fundamentální analýza pro začátečníky

17.01.2024 Ve středu nás čeká celá řada makroekonomických událostí. Ve Spojeném království bude jako první zveřejněna zpráva o inflaci za prosinec. Všimněte si, že inflace v Británii je zveřejňována v jediném, finálním hodnocení, takže reakce trhu by mohla být vcelku silná. Čím vyšší bude inflace oproti prognóze, tím větší bude naděje na nový růst libry od spodní hranice bočního kanálu 1,2611.
img

Klíčové události 11. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

11.01.2024 Na čtvrtek jsou naplánovány jen dvě makroekonomické události. Spojené státy zveřejní zprávy o prosincové inflaci a žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Druhá zpráva je druhořadá, zatímco první je poměrně zásadní. Prognózy očekávají zrychlení prosincové inflace na 3,2 %. Pokud inflace skutečně zrychlí, odsune podle nás první snížení sazeb Federálního rezervního systému na pozdější dobu. To by pak mělo poskytnout podporu americkému dolaru.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 10. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky

10.01.2024 Pár EUR/USD v úterý znovu vykazoval slabou volatilitu a boční pohyb. Zmínili jsme, že se cena poslední čtyři dny obchoduje v bočním kanálu 1,0904–1,0971. Jelikož se v pondělí večer odrazila od horní hranice tohoto kanálu, bylo rozumné očekávat pohyb ke spodní hranici. A právě ten jsme viděli.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 10. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky

10.01.2024 Pár GBP/USD v úterý večer klesl. Příčinou nebyly fundamentální ani makroekonomické faktory. Pár se tedy už několik týdnů pohybuje v širokém bočním kanálu (jasně patrném v časovém rámci 4H), ale v grafu 1H se tyto pohyby jeví jako malé trendy. Aktuálně cena už několik dní vykazuje spíš býčí tendenci, ale v příštích dnech by mohla znovu zamířit k úrovni 1,2613.
img

Klíčové události 10. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

10.01.2024 Na středu nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. V průběhu dne nebudou mít obchodníci příliš čemu věnovat pozornost. Jelikož je euro očividně ve flatu, je vysoce pravděpodobné, že se cena udrží mezi úrovněmi 1,0904 a 1,0971. Situace libry je složitější, protože tam je flat mnohem širší. Vše bude záviset na krátkodobé vzestupné trendové linii. Pokud ji cena překoná, očekávejte pokles. Pokud se od ní odrazí, očekávejte další růst.
img

Klíčové události 9. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

09.01.2024 Na úterý, stejně jako na celý tento týden, je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí a žádná z nich není považována za důležitou. Ve skutečnosti nemáme významné události, které bychom mohli zmínit. V úterý můžeme poukázat na zprávy o průmyslové produkci v Německu a míře nezaměstnanosti v Evropské unii. Žádná z nich ale nejspíš nevyvolá výraznou reakci trhu. Pondělní obchodování bylo slabé, ale trh může být stále pod vlivem pátečních údajů. Nevidíme důvod, proč by se oba páry měly v úterý aktivně obchodovat a vytvořit trend. Euro zůstane pravděpodobně v bočním kanálu, zatímco libra může dál kolísat nahoru a dolů a zůstávat poblíž 5měsíčních maxim.
img

Klíčové události 8. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

08.01.2024 V pondělí nás čeká méně makroekonomických událostí a žádná z nich nebude klíčová. V podstatě bude zveřejněna jen zpráva o maloobchodních tržbách v eurozóně. Report má podle očekávání znovu vykázat negativní hodnotu, což nepřekvapí. Nebylo by divu, kdyby nevyvinul žádný tlak na euro. V pátek jsme byli svědky toho, jak ani silné zprávy neposkytly podporu dolaru, i když měly pracovat v jeho prospěch. Euro v posledních týdnech prochází určitou korekcí, ale tento pohyb je stále příliš slabý na to, aby se dal považovat za trend. Co se týká britské libry, ta vlastně vůbec nekoriguje. Ve Spojeném království a v USA nejsou naplánovány žádné zajímavé zprávy.
C:\fakepath\fa-05012024-2.jpg

Úvod do fundamentální analýzy - hlavní pilíře fundamentu (2. díl)

05.01.2024 Ve druhém článku pokračuji ve zkoumání světa fundamentální analýzy (FA) a prohlubuji naše chápání jeho klíčových aspektů. V předchozím článku jsme se seznámili se základy této důležité metody analýzy trhů a pochopili, proč hraje v investování nezastupitelnou roli. Nyní však přejdeme k hlavním pilířům FA, které nám umožňují lépe pochopit a předvídat pohyb trhů.
img

Klíčové události 5. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

05.01.2024 V pátek nás čeká den plný makroekonomických událostí jak sekundárního, tak primárního významu. "Slabší" zprávy přijdou z Německa, které zveřejní maloobchodní tržby a index podnikatelské aktivity v sektoru stavebnictví. Jedná se o sekundární data, která nejspíš nevyvolají reakci trhu.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 5. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky

05.01.2024 Pár EUR/USD prošel ve čtvrtek menší korekcí. Ve středu otestoval úroveň 1,0904 a jeho cena následně korigovala k úrovni 1,0971. Z technického hlediska byly oba pohyby téměř dokonalé. Volatilita páru ale činila zhruba 60 pipů, což je relativně málo. To znamená, že k výraznému pohybu nebo silné korekci nedošlo. 60 pipů je u eura v podstatě normální volatilita. Pár čtyři dny klesal a mírně korigoval a vše jde podle očekávání.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 5. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky

05.01.2024 Pár GBP/USD vykázal ke čtvrtečnímu večeru poměrně slušný růst. To nám sice neumožňuje dělat odvážné závěry například o návratu uptrendu, ale britská libra očividně už nemohla klesnout níž. Podruhé se odrazila od úrovně 1,2611 a výrazně stoupla. Aktuální hodnocení tedy říká: nic kromě průrazu vzestupné trendové linie nenasvědčuje ukončení downtrendu. Pár jednoduše prošel mírnou medvědí korekcí, která stačila k průrazu trendové linie. Uptrend ale neskončil, jen si dělá přestávku.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 4. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky

04.01.2024 Pár EUR/USD se v průběhu středy dál obchodoval směrem dolů a den zakončil poblíž úrovně 1,0904. V podstatě jsme se po třídenním poklesu nedočkali ani menší korekce, ale nic hrozného se neděje. Opakovaně jsme zmiňovali, že euro je překoupené, a pokles jsme očekávali už před několika týdny. Jenže z různých důvodů nezačal – někdy se do cesty postavily makroekonomické podmínky, někdy fundamentální pozadí a někdy trh prostě odmítl pár prodávat, i když tomu nahrávaly téměř všechny faktory. Ani euro ale nemohlo růst donekonečna. Cena se nakonec usadila pod trendovou linií a viděli jsme první známky obratu trendu. Ten se aktuálně stále formuje a nikdo neřekl, že pokles má být pozvolný a slabý.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 4. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky

04.01.2024 Z technického hlediska byl uptrend přerušen. Cena prorazila trendovou linii, ale bohužel nedokázala překonat klíčovou úroveň 1,2611, která je důležitá pro budoucí vyhlídky dolaru. Dokud cena tuto úroveň nepřekoná, neměli bychom očekávat stabilní pohyb dolů.
img

Klíčové události 4. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

04.01.2024 Ve čtvrtek nás čeká nás den plný makroekonomických událostí, začínat se bude těmi méně významnými. Během dne budou zveřejněny prosincové údaje o indexu podnikatelské aktivity v odvětví služeb v Německu, Velké Británii, EU a USA. Jde o vcelku marginální data, která mohou vyvolat tržní reakci jen v případě významné odchylky reálné hodnoty od předpovědi. Tyto situace jsou ale extrémně vzácné, takže významnou reakci trhu nečekáme.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 3. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky

03.01.2024 Pár EUR/USD se během prvního obchodního dne nového roku dál obchodoval na nižších úrovních, se kterými začal už v uplynulém roce. V posledních dnech roku 2023 byl nicméně jeho pohyb velmi slabý, i když včera znatelně zesílil. Pár prorazil vzestupnou trendovou linii a naznačil tak downtrend. Včerejší pokles byl tudíž naprosto očekávaný.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 3. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky

03.01.2024 Pár GBP/USD vykázal na konci prvního obchodního dne týdne výrazný pokles. Především prorazil vzestupnou trendovou linii, která kupce podporovala zhruba dva měsíce. Teď už tato trendová linie není relevantní. Chceme ale vyzdvihnout odraz od úrovně 1,2611, který opakovaně zabránil páru klesnout. V závěru loňského roku se britská libra od této úrovně také odrazila a pak jsme byli svědky nové fáze vzestupného trendu.
img

Klíčové události 3. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

03.01.2024 Na středu je naplánováno několik makroekonomických událostí. V první řadě je třeba upozornit na zprávy z USA, protože některé jsou pro trh a dolar poměrně důležité. Index nákupních manažerů ISM (PMI) ve zpracovatelském průmyslu je důležitější než S&P PMI a často vyvolává reakci trhu. Jeho hodnota za prosinec pravděpodobně nevykáže výrazný nárůst, ale i malý nárůst může posílit dolar. Překonání prognózované hodnoty 47,1 pomůže dolaru k dalšímu růstu.
C:\fakepath\trader-02012024.jpg

To nejhorší, co můžete na začátku obchodního roku udělat

02.01.2024 Klíč k úspěchu je aktivní řízení kapitálu. Co tedy do nového roku rozhodně nedělat? To se dočtete v tomto článku.
img

Klíčové události 21. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky

21.12.2023 Na čtvrtek je naplánováno jen málo makroekonomických událostí. Obecně platí, že zájem investorů budou přitahovat zprávy z USA, protože ekonomické kalendáře ve Spojeném království, Německu a eurozóně jsou prázdné. První zprávou je finální odhad amerického HDP za 3. čtvrtletí a druhou pravidelná zpráva o prvotních žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Zpráva o HDP má "zvučný" titulek, ale často nedokáže vyvolat reakci trhu. Je to proto, že je zveřejňována ve třech odhadech, přičemž každý se od těch ostatních výrazně liší jen málokdy. Prognózy předpokládají hodnotu 5,2 %, ale trh může ignorovat i odchylku od tohoto údaje.
img

Klíčové události 20. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky

20.12.2023 Nabídka makroekonomických událostí na středu je prakticky nulová. Obecně vzato budou v centru pozornosti údaje o inflaci ve Spojeném království za listopad. Základní inflace je pro Bank of England důležitým indikátorem a v Británii klesá velmi pomalu.
img

Klíčové události 19. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky

19.12.2023 Na úterý je naplánováno jen několik makroekonomických událostí. Bude zveřejněn druhý odhad indexu spotřebitelských cen v eurozóně za listopad. Jde o významnou zprávu, která přímo ovlivňuje měnovou politiku Evropské centrální banky, ale málokdy se liší od prvního. V tom případě trh na tento typ údajů téměř nereaguje. Za současných okolností, kdy ECB už nehodlá zvyšovat základní úrokovou sazbu, se inflace stává průměrným indikátorem. Neměli bychom od ní očekávat výrazné změny a ty slabé rozhodně neovlivní měnovou politiku ECB.
C:\fakepath\broker-18122023.jpg

Jak poznat problémového brokera?

18.12.2023 Tento článek je pokračováním série, která se věnuje tématu ochrany práv spotřebitelů před nekalými obchodními praktikami neseriózních obchodníků s cennými papíry (dále jen „OCP“ nebo „broker“). Z minulých článků již víme, kdo to broker je, proč se mezi OCP v posledních několika letech vyrojilo tolik tzv. „šmejdů“ a jaké praktiky tito neseriózní brokeři dovedně využívají k tomu, aby maximalizovali své zisky na úkor retailových investorů (spotřebitelů, domácností). Rovněž jsme si pověděli, co dělat, pokud jste nátlaku nepoctivého brokera podlehli a na základě jeho „rad a doporučení“ neúspěšně proinvestovali vaše pracně vydělané peníze.
img

Klíčové události 18. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky

18.12.2023 Pondělí je v ekonomickém kalendáři naprosto prázdné. Jelikož v pátek oba měnové páry zahájily sestupnou korekci, v pondělí ji nejspíš prodlouží. Volatilita může samozřejmě oproti pátku, čtvrtku a středě výrazně klesnout. Pár by dokonce mohl celý den přešlapovat na místě. Pořád ale věříme, že si udrží pokles.
img

Klíčové události 14. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky

14.12.2023 Na dnešní den jsou naplánovány dvě fundamentální události, které je ale možné rozdělit na mnohem větší počet. Obě centrální banky oznámí výsledky svých zasedání. Dále vystoupí prezidentka ECB Christine Lagardeová a možná i guvernér BoE Andrew Bailey. Ve čtvrtek nás tedy čeká mnoho důležitých událostí, které se budou překrývat. Doporučujeme opatrnost a nezapomínat na stop loss, protože směr pohybu se může rychle a často měnit.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 13. prosince. Jednoduché tipy pro začátečníky

13.12.2023 Pár GBP/USD dokázal v úterý znovu stoupat i klesat. Britská měna měla jen malou podporu, ačkoli bylo zveřejněno dostatečné množství makroekonomických informací. Zprávy z Británie byly bohužel (nebo naštěstí) příliš nevýrazné na to, aby trh vykázal zřetelný pohyb. Míra nezaměstnanosti se nezměnila a počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti odpovídal prognóze. Rezonovala jen zpráva o mzdách, která ukázala větší zpomalení, než se očekávalo. Tato zpráva sama o sobě ale na silný pohyb očividně nestačila.
img

Klíčové události 13. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky

13.12.2023 Na středu je naplánována celá řada makroekonomických událostí. Spojené království zveřejní dvě zprávy o průmyslové výrobě a HDP. Průmyslová výroba není zrovna klíčová a reakce trhu je možná jen při výrazné odchylce skutečné hodnoty od hodnoty prognózované (–0,1 %). Totéž platí pro měsíční HDP. Trh na čtvrtletní zprávy nereaguje pokaždé a tyto zprávy většinou "smetou ze stolu" měsíční zprávy.
img

Klíčové události 12. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky

12.12.2023 Na úterý je naplánována celá řada makroekonomických událostí a téměř všechny si zaslouží pozornost. Zaprvé, Spojené království zveřejní zprávu o míře nezaměstnanosti, počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti a změnách průměrné mzdy. Domníváme se, že největší váhu bude mít druhá a třetí zpráva. Pohyb britské libry mohou tyto zprávy ovlivnit jen v případě výrazné odchylky reálné hodnoty od hodnoty prognózované.
img

Klíčové události 11. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky

11.12.2023 Na pondělí nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Očekáváme klidné pohyby bez výraznějších změn kurzu na obou měnových párech. Všechny zajímavé události ve Velké Británii, USA i eurozóně jsou naplánovány na další dny v týdnu. Pokud tedy trh zůstane klidný, není třeba spěchat se vstupem na něj. Flat trh je vysoce pravděpodobný.
img

Klíčové události 8. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky

08.12.2023 Na pátek je naplánováno mnoho makroekonomických událostí, přičemž ty nejdůležitější se odehrají ve Spojených státech. Mimo USA bude zveřejněna jen jedna ekonomická zpráva, a to v Německu – finální hodnocení inflace za listopad. Tato zpráva má druhořadý význam a finální hodnocení se málokdy liší od prvního. Trh se proto zaměří na zprávy z USA.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2024: Konečná

05.12.2023 Společnost Saxo, specialista na online obchodování a investice, vydává každoroční Šokující předpovědi pro rok 2024. Ty se zaměřují na řadu nepravděpodobných, ale přitom ne zcela doceňovaných událostí, které by v případě, že by k nim opravdu došlo, mohly pořádně rozvířit finanční trhy.
img

BREAKING: Důvěra konferenčního výboru mírně nad očekávání 📌

28.11.2023 V listopadu 2023 index spotřebitelské důvěry Conference Board vzrostl na 102,0, čímž zastavil tři měsíce po sobě jdoucí pokles. Navzdory tomuto nárůstu zůstává Index očekávání, který odráží krátkodobý výhled spotřebitelů, na úrovni historicky spojené s blížící se recesí. Přibližně dvě třetiny spotřebitelů stále věří, že recese v příštím roce je pravděpodobná.
C:\fakepath\strategie-trader-28112023.jpg

Je vážně obchodní strategie v tradingu to nejdůležitější?

28.11.2023 Jaké může mít obchodní strategie dodatečné rozměry a jakým směrem se mohou vydat obchodníci stojící na místě? To si povíme v tomto článku.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 27. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky

27.11.2023 Pár EUR/USD v pátek vykázal volatilitu 55 pipů. Nízkou volatilitu zaznamenal dva dny po sobě, takže jeho obchodování bylo extrémně náročné. Rádi bychom připomněli, že čím nižší volatilita, tím vyšší pravděpodobnost flatu, falešných signálů a nulového zisku. I kdyby při dobrém signálu bylo možné otevřít obchod, cena by se nedokázala dostat na cílovou úroveň. Proto je nízká volatilita hlavním nepřítelem obchodníka. V pátek pár pokračoval v pozvolném růstu, který nebyl ničím podložen. Z makroekonomických událostí můžeme vyzdvihnout jen indexy podnikatelské aktivity v USA a HDP v Německu. Obchodníci všechny čtyři údaje o PMI smetli ze stolu, takže reakce na ně byla minimální, pokud vůbec nějaká. V tuto chvíli přetrvává vzestupný trend, takže je jedno, jestli je současný pohyb nahoru logický, nebo ne. Pokračuje každopádně.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 27. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky

27.11.2023 Analýza pátečních obchodů:GBP/USD v grafu 30MPár GBP/USD se v pátek dál obchodoval směrem nahoru. Několikrát jsme se z...
img

Klíčové události 27. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

27.11.2023 V pondělí nás nečekají téměř žádné makroekonomické události. Vyzdvihnout lze jen zprávu o prodeji nových domů ve Spojených státech. Ta může vyvolat reakci trhu kolem 20 pipů, ale ne větší. V USA, EU, Velké Británii ani Německu už nic zajímavého nebude. Takže nás pravděpodobně čeká další "nudné pondělí".
img

Klíčové události 24. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

24.11.2023 V pátek nás čekají čtyři makroekonomické události. Spojené státy zveřejní údaje o indexech nákupních manažerů (PMI) a Německo zveřejní finální odhad zprávy o HDP za 3. čtvrtletí. Připomeňme, že nás zajímají kompozitní indexy, přičemž velmi významné jsou i PMI ve službách a zpracovatelském průmyslu. Potíž je ale v tom, že USA zveřejní také indexy podnikatelské aktivity podle ISM, které jsou považovány za důležitější a významnější. Trh obvykle přehlíží indexy S&P. Co se týká zprávy o HDP v Německu, trh prakticky ignoruje údaje o HDP v USA i EU, takže téměř není šance na reakci trhu na zprávu z Německa.
img

Klíčové události 23. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

23.11.2023 Ve čtvrtek nás čeká celkem devět makroekonomických událostí. Německo, Spojené království a Evropská unie zveřejní indexy PMI. Zajímají nás kompozitní indexy a zvlášť důležité jsou indexy ze sektoru služeb a zpracovatelského průmyslu. Začátečníci by tedy měli věnovat pozornost šesti zprávám, přičemž všechny budou zveřejněny dopoledne. Podle prognóz má všech šest PMI za listopad znovu klesnout. Pokud se tyto prognózy potvrdí, mohou se euro i libra znovu dostat pod tlak. Spojené státy žádné zajímavé zprávy nemají.
img

Klíčové události 21. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

21.11.2023 Úterní nabídka makroekonomických událostí je prakticky nulová. Vyzdvihnout můžeme jen počet prodejů existujících domů v USA, ale tato data nejsou ani sekundární, spíše jsou terciární. V USA, EU, Velké Británii ani v Německu nejsou naplánovány žádné důležitější zprávy. Kalendář je v podstatě prázdný a obchodní instrumenty pravděpodobně projdou obdobím nízké volatility, ale euro a libra pak budou znovu pokračovat v růstu. To je ten nelogický vývoj, o kterém jsme se zmiňovali v předchozích článcích.
img

Klíčové události 20. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

20.11.2023 Pondělní nabídka makroekonomických událostí je prakticky nulová. Vyzdvihnout můžeme jen index cen výrobců v Německu, který nemá šanci ovlivnit tržní sentiment. Předstírejme tedy, že nedojde k vůbec žádným makroekonomickým událostem.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 17. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky

17.11.2023 Pár EUR/USD se ve čtvrtek nedokázal usadit pod úrovní 1,0835. Od úterní rally po zveřejnění inflační zprávy z USA tak uplynuly dva dny, během kterých ani nezačal korigovat. Vytvořil vzestupnou trendovou linii, která je spíše formální povahy, protože druhý extrém není ani trochu extrémem. Je jen bodem vhodným k zakreslení trendové linie. Máme tedy uptrend, ale samotná trendová linie neslouží ceně jako silný support.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 17. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky

17.11.2023 Pár GBP/USD se ve čtvrtek pokusil zahájit korekční pohyb, ale nedokázal překonat nejbližší úroveň a odrazil se. Významnou roli při tom sehrály zprávy z USA. Dvě důležité zprávy z USA vyšly pod očekávání a dolar během americké seance klesl. Jak už jsme dříve zmínili, několik zpráv z USA bylo zklamáním, což oba hlavní měnové páry tlačilo nahoru. Vytvořila se také nová vzestupná trendová linie, která jasně naznačuje krátkodobý uptrend. V současnosti nevidíme signály oživení střednědobého downtrendu, ale právě na to čekáme.
img

Klíčové události 17. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

17.11.2023 V pátek nás čeká jen málo makroekonomických událostí a jen málo z nich bude mít nějaký význam. Začněme údaji o maloobchodních tržbách ve Spojeném království, po kterých bude následovat druhý odhad inflace v eurozóně za říjen. Spojené státy zveřejní zprávu o počtu vydaných stavebních povolení. Co se týká údajů o inflaci, neměli bychom očekávat překvapivé hodnoty, protože druhý odhad se od prvního liší jen výjimečně. Zajímavá by mohla být zpráva o maloobchodních tržbách ve Velké Británii, ale reakce trhu bude možná jen při výrazné odchylce od prognózy. Totéž platí pro zprávu ze Spojených států.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 16. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky

16.11.2023 Pár EUR/USD se po prudkém růstu, kterým prošel v úterý, pokusil zahájit korekci, ale bez úspěchu. První překážka v podobě úrovně 1,0835 pokles zastavila a ukázalo se, že euro kleslo jen o 40 pipů. Korekce o 40 pipů vypadala po růstu o 200 pipů během několika hodin zanedbatelně. Ve středu bylo zveřejněno několik zajímavých zpráv, které vyvolaly podobně neadekvátní reakci trhu jako předchozí den. Zpráva o průmyslové produkci v EU byla horší než už tak chmurné prognózy. Trh ale zareagoval poklesem o 10 bodů. Index cen výrobců v USA, který byl v říjnu záporný, měl stejný význam jako zpráva o inflaci, ale trh zareagoval drobnými nákupy dolarů. Maloobchodní tržby v USA v říjnu klesly o 0,1 % a i tentokrát se objevily malé nákupy dolarů. To vše na pozadí silné potřeby medvědí korekce.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 16. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky

16.11.2023 Pár GBP/USD ve středu ustupoval, ale urazil dvakrát delší cestu než pár EUR/USD. Pád britské libry má ale svůj důvod. Ráno byla zveřejněna zpráva o inflaci ve Velké Británii, která ukázala zpomalení z 6,7 % na 4,6 %. Experti předpovídali pokles na 4,8 %, takže poslední hodnota předčila prognózu a inflace zpomalila o 2,1 %. Oceňujeme trh, který obchodoval konzistentně. Jestliže dolar spadl kvůli údajům o inflaci v USA, pak libra ve středu spadla kvůli zprávě o inflaci ve Velké Británii. Má to tedy logiku.
img

Klíčové události 16. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

16.11.2023 Ve čtvrtek nás nečekají téměř žádné makroekonomické události. Upozorníme jen na zprávy z USA o průmyslové výrobě a žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Pokud se výrazně odchýlí od prognóz, můžeme se dočkat reakce trhu. Ve Spojeném království a v EU nejsou na programu žádné důležité zprávy. Vzhledem k tomu, že aktuální vzestupný pohyb obou párů je součástí korekční fáze, domníváme se, že dolar by měl ve čtvrtek dál posilovat bez ohledu na makroekonomické pozadí.
img

Klíčové události 15. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

15.11.2023 Ve středu nás čeká málo makroekonomických událostí, ale v některých případech půjde o důležité zprávy a události. Začít bychom měli údaji o inflaci ve Spojeném království za říjen. Uvážíme-li pohyb, který vyvolaly údaje o inflaci v USA, lze něco podobného očekávat i od inflace britské. Jak ale věříme, ve středu nebudeme svědky podobných pohybů. Pokles dolaru vypadá naprosto neadekvátně. Reakce trhu byla přehnaná. Evropská unie zveřejní zprávu o průmyslové produkci, která má druhořadý význam. Spojené státy zveřejní údaje o maloobchodních tržbách a cenách výrobců, které mohou vyvolat reakci trhu, ale pravděpodobně ne silnou. Ve středu se dozvíme, zda byl pohyb z předchozího dne náhodný. Pokud dojde k prudkému poklesu, pak trh jednoduše splatí dolaru svůj dluh.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 14. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky

14.11.2023 Pár EUR/USD se v pondělí opět obchodoval s velmi nízkou volatilitou. Jediným výraznějším pohybem byl odraz ceny od úrovně 1,0668, čímž se zachovala korekční fáze. Vzhledem k pohybu v posledních pěti dnech se udržel flat pattern. Pár se čtyřikrát pokusil překonat úroveň 1,0668, ale pokaždé selhal. Tato úroveň momentálně brání euru v dalším poklesu, který očekáváme.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 14. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky

14.11.2023 V pondělí se pár GBP/USD obchodoval o něco aktivněji a pouze jedním směrem – nahoru. Nedá se říct, že by příčinou takového chování trhu bylo jedinečné fundamentální nebo makroekonomické pozadí, ale v posledním týdnu nebo dvou se libra obchodovala trochu jinak než euro. Jednotná měna je už týden bez trendu. Libra se oproti tomu opravdu hýbe a po pětidenním poklesu se začala odrážet. Věříme, že tento odraz brzy skončí a pak se oba páry vydají dolů. Nevidíme podstatný důvod, proč by libra měla dál stoupat. Během posledního měsíce a půl vcelku výrazně korigovala, takže je připravena zahájit stabilní pokles.
img

Klíčové události 10. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

14.11.2023 Na úterý je naplánováno několik makroekonomických událostí. Začněme Spojeným královstvím, odkud přijdou dvě zprávy, které nejsou klíčové, mají ale aspoň druhořadý význam. Míra nezaměstnanosti může být bohužel přehlédnuta, ale výše mezd může britskou libru ovlivnit, protože na ní závisí inflace, která přímo ovlivňuje měnovou politiku Bank of England. Dále, v Německu bude zveřejněn index ekonomického sentimentu ZEW. To je také zajímavá zpráva, ale silnou reakci nečekáme.
img

Klíčové události 13. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

13.11.2023 Pondělní ekonomický kalendář zpráv je úplně prázdný. Není v něm ani jedna zpráva, a to ani druhořadého významu. Dnes tedy očekáváme pokles volatility a slabé pohyby. Může se objevit něco výjimečného, ale i zde je pravděpodobnost nízká.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Obchodní systémy | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Intradenní obchodování | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Disciplína | VIP zóna | Expert | Akciový index | Pullback | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | Evropská unie | HDP | Obchodní plán | Programování | Divergence | Pin Bar | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Apple | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | AUD/JPY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Objemy obchodů | Spready | Forex strategie | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | AOS | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | BRICS | Transakce | BaFin | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Burza | Burza cenných papírů | Béžová kniha | CFD | CFTC | CME | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Dealing Desk | Demo účet | Denní obchodování | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Downtrend | Drawdown | ECB | ECN | ERM | ERM II | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | Expert Advisors | FOMC | FX | Fed | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Flat | Floor | Forex trader | Fundamentální zprávy | Futures | G7 | Grafy | HFT | Hedging | Hedge | High | IPO | ISIN | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intraday | Intradenní obchodník | Introducing broker | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kotace | Krátká pozice | Kurz | LIBOR | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Makro data | Margin | Obchodní příkazy | Market Maker | Market Makeři | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Oscilátor | P/E | Pip | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Profit Target | Provize | Příkaz | Příkaz Stop | RRR | Rally | Reserve Bank of Australia | Resistence | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Reálný účet | Platina | Riziko | Ropa | STP | Saldo běžného účtu | Scalping | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Slippage | Směnný kurz | Spot | Spotový trh | Spread | Stop-Loss | Support | Swap | Swing | Swing Trading | Take Profit | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Tvůrce trhu | Ukazatel | Uptrend | VaR | Volatilita | Výkonnost | Performance | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Jihokorejský won | Shanghai Composite | Finanční krize | Cena zlata | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Axiory | Indexy | Úroková sazba | Indonéská rupie | Čínské akcie | Investoři | Psychologie tradingu | Fundamenty | Fond | EU | Finanční sektor | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Mezibankovní trh | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Ziskový obchod | Obchodní instrumenty | Breakout strategie | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Jaroslav Tupý | Futures kontrakt | Break-Even | Sázka | Kurz dolaru | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Forex broker | Obchodování na páku | Intervence na devizovém trhu | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | Hospodářský cyklus | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Partners | Jak obchodovat | Forex Factory | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Contracts for difference | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Zprávy z trhů | Money Manager | Regulace | Axiory Europe | Kopírování obchodů | Mimoburzovní | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Algo trading | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Time-Frame | Dukascopy | Penzijní fondy | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | EURUSD | AUDUSD | NZDUSD | USDCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Forex robot | Index | Investiční strategie | Křiž smrti | Likvidní | Podpora | Průlom | Uzavření pozice | Volatilní | Hazardní hry | AdmiralMarkets | Akcie O2 | Aktuální ceny akcií | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Automatické obchodní systémy | Automatický obchodní systém | Banka | Bankovní rada ČNB | Bohatý táta, chudý táta | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Brokerská společnost | Brokerské společnosti | Brokeři | Capital Markets | Cena | Cena akcií | CFD kontrakt | CFD kontrakty | Čínská ekonomika | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Členové eurozóny | Direct market | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Ekonomická krize | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | EURGBP | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Fondy | Forex kalendář | Forex Street | Forex Zone | Forex zpravodajství | Forexové obchodování | Forexové strategie | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP USA | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index inflace | Index PMI | Indikátor MACD | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční poradce | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční služby | ISM | J&T | Jádrová inflace | EBay | Jak vydělat | Jak vydělat peníze | Jedno euro | JP Morgan | Koupit akcie | Kurs koruny | Kurz dolarů | Kurz libry | Kurz NZD | Kurzy | Libra | Libra šterlinků | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | MetaTrader4 | Meziroční inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup dolaru | Nejlepší broker | Nejnovější zprávy ze světa | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodní software | Obchodníci s cennými papíry | Obchodování s CFD | Obchodujeme | Online broker | Online grafy | Online obchodování | Oslabování koruny | OTC trh | Paládium | PayPal | Pips | Pivot | Pokles eura | Portfolia | Pražská burza cenných papírů | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej eura | Prognóza | Recenze | Reuters | Risk Management | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Sázky | Seminář | Signály | Směnný kurz dolaru | Srovnání brokerů | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Strategie řízení | Světové měny | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výběr brokera | Vydělat peníze | Výprodej | Vývoj inflace | Webináře | WTI | Založení účtu | Zavedení eura | Země BRICS | Země EU | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | BreakEven | Obchodní pravidla | ZEW | EIA | Benzín | Buffett | DMA | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Buy | Daniel Beneš | Elon Musk | Indie | Ministerstvo financí | Obchodní den | Omega | Protistrana | Průměrování | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Spojené státy | Trading Room | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Automatizované obchodní systémy | Miliardář | Bohatý | Investiční analytik | Tržní sentiment | Commission | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Intraday trading | Full-service broker | Volby | Pivot Pointy | S/R zóny | Rozhovor | Úspěšný obchodník | Know-how | Mentoring | Vzdělání | Velcí hráči | Burze | Commodities | Forex funds | Forex obchodník | Investment | Slušný zisk | Jim Rogers | TD Securities | The New York Times | Jackson Hole | RBC Capital Markets | RBS | Česká bankovní asociace | Home Credit | ANZ | Mitsubishi | RBC Capital | Agentura AP | Technické indikátory | Forex asistent | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | S/R zóna | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Obchodníci na forexu | Technický výhled | Uložení peněz | Short squeeze | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Firemní dluhopisy | Magnát | Realitní magnát | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Creditas | Finanční aktiva | Rizikový kapitál | Finanční centrum | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | Pro tradery | Podnikatelská důvěra | Obchodník na forexu | Implikovaná volatilita | Znalost | Přehled | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Modrá pyramida | Sázet | Obchodní signály | Evropské trhy | Bankovnictví | Obchodování CFD | Swapy | Ekonomická aktivita | City | Posilování koruny | Miliardáři | Obchodní styl | Investiční firma | Forbes | Fundamentální faktory | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Kapitálové rezervy | České firmy | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | Velké banky | Objem investic | Zprávy a analýzy | Algoritmus | Pokles libry | S&P Global | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Rizikovější aktiva | Obchodní partner | Uvolňování měnové politiky | Alibaba | Dnes na trzích | Propad | Kryptoměny | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Guvernér | Makroekonomické analýzy | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Posílení koruny | Ekonomická data | Americké indexy | Unipetrol | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Baidu | Digitální měny | Ripple | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Nízká volatilita | Poskytovatelé likvidity | Nákupní signál | Prodejní signál | Odhodlání | Skrill | Neteller | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Depozitní sazba | Depozitní sazba ECB | Poplatky | Držení akcií | Počáteční kapitál | Britská vláda | Payrolls | Mzdy | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Obchodní proces | Britská ekonomika | Americký trh práce | Poplatky za obchodování | Světová obchodní organizace (WTO) | Bankovní unie | Průzkum | Začínající obchodník | Data z amerického trhu práce | Obchodní cíle | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Makroekonomika | FCA | Zprávy a události | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Americká vláda | Ekonomické údaje | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Zájem obchodníků | Příjmy | Oslabování dolaru | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | ČTK | Země G7 | Mikro loty | Monopoly | Obchodování forexu | Zvýšení volatility | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | HDP v eurozóně | Purple Trading | Mitsubishi UFJ Financial Group | MUFG | Nejvyšší výnosy | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Belviport Trading | Skupina PPF | Andrea Unger | Makroekonomické zprávy | Vydělávat peníze | Paul Tudor Jones | LBMA | Coinbase | Investiční firmy | Obchodování s cizími měnami | Devizoví obchodníci | Cena platiny | BTC/USD | Digitální zlato | Úspěšní obchodníci | Jerome Powell | MiFID II | LYNX Trading | Burzovní trhy | Mimoburzovní trhy | Ray Dalio | Růst hodnoty bitcoinu | Kodak | Binance | NEST | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) | ESMA | Robinhood | RoboMarkets | Investiční skupiny | Otevření účtu u brokera | Dlouhodobé investování | CopyFX | Obchodování na trzích | Investorský sentiment | CNMV | Obchodování Futures | Burzovní trh | Geopolitická rizika | Zákon o podnikání na kapitálovém trhu | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Investování do ETF | Očekávání investorů | Krypto | Bitcoiny | Purple Trading Club | Obchodní týden | OPEC+ | Situace kryptoměn | Obchodní válka | Posilování dolaru | Rozvojové ekonomiky | Vysoké standardy | Výsledky obchodování | Přijetí eura | Podniky | CONSOB | Index nákupních manažerů (PMI) | Full-time trader | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Investiční platforma | Obchodní analýza | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Šéf Fedu | LYNX Pro | Fond kvalifikovaných investorů | Czech Fund | USMCA | Spotřebitelská inflace | Použití finanční páky | Poskytování investičních služeb | FKI | Expobank | Expobank CZ | Pipy | Finanční skupina | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Obchodní signál | Cyprus Securities and Exchange Commission | Předpovědi Saxo Bank | Obchodování se CFD | Regulační orgán | Posilování české koruny | Aktivita na trhu | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | François Villeroy de Galhau | Jednotná měna | Veřejný dluh | Český miliardář | Hodnota indexu | Silnější americký dolar | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Majetek | Ukončení obchodní války | Růst dolaru | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Makléřská společnost | Vysoké zisky | DBS | Jak se obchoduje | Velké riziko | Super obchod | Obchodní operace | Skalpování | Nakoupit akcie | Obchodní rozhodnutí | Pozornost trhu | MetaTrader Supreme Edition | Zvýšení sazeb | Obchodování GBP | Začínající obchodníci | Zájem investorů | MUFG Bank | Plánované obchody | Rozdílové smlouvy | Beyond Meat | Ropovod | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Investiční rady | Zákaznická podpora | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Obchodní plány | Ceny pohonných hmot | Odhad růstu ekonomiky | Riziko recese | Začít obchodovat | Token | Stablecoin | Americké společnosti | Nové digitální měny | Snížení sazeb | Ferrari | NATGAS | Prezidentka ECB | Základy obchodování | AOS trading | Medvědí výhled | Gazprom | Capital Partners | Maržové obchodování | Pokles dolaru | Ziskové obchody | Výnosové křivky | Pokles cen | Thajský baht | Snížení úroků | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Začít vydělávat | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Zprávy z Německa | Investiční kapitál | Ekonomické problémy | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | ISM index | Kapitálové výdaje | Broker Consulting Index | Dealing | Nové měny | Sazby ECB | PPF | Denní graf | Vývoz do Číny | Očekávání trhu | Finanční situace | Data z Německa | Pohonné hmoty v Česku | Pohyb měnových párů | Snížení daní | Vyzkoušet si trading | Český index nákupních manažerů | Obchodování EUR/USD | Banky pro mezinárodní platby | Nižší volatilita | Očekávaný růst | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Tradingové strategie | Demo účty | Snižování rizika | SMMT | Loterie | Cena akcie | Obchodujte | Série ztrát | Tým FXstreet.cz | Mnoho ziskových obchodů | Alipay | Ant Financial | ByteDance | Digitalizace | Automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | TV Nova | Majoritní akcionář | Rozhodnutí americké centrální banky | Investiční skupina | Politická situace | HDP v USA | Hongkong | Snížení úrokové sazby | Algo | Obchodování s reálnými penězi | LNG | Objem | Data z USA | Obchod | Jak vybrat nejlepšího brokera | Zpomalování ekonomiky | Trh práce | Obchodní dohody | Myšlenka | Průměrná hodnota | Histogram | Inflace v říjnu | Skupina ČEZ | Obchodní nástroje | Supreme Edition | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Akcie Alibaby | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Luis De Guindos | Firma | Hlavní události | Technické analýzy | BAT | Růst cen | Royal Mail | Zůstatek | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Jiří Šmejc | Generální ředitel | ECB Luis De Guindos | Ukrajina | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | PROP Trading | Vyhlídky | Trendová linie | Rostoucí trendová linie | Rozdělení zisku | Vicepremiér | Kalendář událostí | Americká data | Pozornost obchodníků | Dlužníci | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Swingové maximum | Financovat | Agresivní obchodování | EET | Deficit hospodaření státu | Hospodaření státu | Statistika | Předpovědi | Šokující předpovědi | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Společnost ČEZ | PLN | Mario Centeno | Na burze | Deficit zahraničního obchodu | Gabriel Štefaňák | Propouštění | CBDC | Digitální měny centrálních bank | Impuls | ICBC | Výrazný pokles | Čínské zboží | Africký mor prasat | Africký mor | Position sizing | Další rozvoj | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Copy trading | Hlavní trend | Viceprezident ECB | TA3 | Koruna dnes | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Kolísání ceny | Růstový impuls | NAFTA | Britové | Finanční ztráty | Breaking | Pojišťovny | Zasedání FOMC | Prognózy | Státy EU | Nebezpečné pohyby | Vybírat zisky | Válka mezi USA a Čínou | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Obchodní smlouvy | Celkový zisk | Penále | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Alstom | Amcor | HDP Německa | PKN Orlen | Časopis Forbes | Nord Stream | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Sev.en Energy | Seznam.cz | Státní veterinární správa | KKCG | Škoda Auto | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | RegioJet | Pivovary Staropramen | Energetický a průmyslový holding | Jaderné elektrárny | Tendr | Daniel Křetínský | Temelín | Ohlédnutí | Úroky | Bilance běžného účtu | Míra nezaměstnanosti v Británii | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Smartwings | Důchod | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Libra klesá | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Protesty v Hongkongu | Ředitelka | Europoslanci | xStation5 | Akcie v roce 2019 | Tým RoboMarkets | Andrew Bailey | Bydlení | Americké objednávky | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Broker Consulting Martin Novák | První obchod | Ztráta | Počet investorů | BREAKING | Citelné zdražování | Miliardy korun | Inflace v Maďarsku | Výnosy státních dluhopisů | WIG20 | Peking | Americký index | Hospodářský růst v Německu | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Napětí na Blízkém východě | Funkce CopyFX | Druhy účtů | Hodnocení obchodníků | Cross copying | Partnerský program obchodníka | Partnerský program | Ziskovost | Doba obchodování | Maximální propad | Současný kapitál | Počet napojených investorů | Počet uzavřených obchodů | Odebírání signálů na Forexu | Odebírání signálů | Platforma CopyFX | Automatické kopírování obchodů | Systém CopyFX | Investiční aktivita | Hospodaření | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Silný support | Teherán | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Návratnost | Inovace | Americké dolary | Výroba aut | Washington | Finální odhad | Analýza společnosti | O2 | Aktualizované údaje | Miliardy eur | Oslabení kurzu | Ekonomické sankce | Ekonomické sankce vůči Teheránu | Sodexo | RBA | Asociace exportérů | Elektrické vozy | Budoucnost | OX Capital Markets Ltd | Ifo | Experti | Zemědělství | Poradenství | Německá společnost | Oslabení kurzu koruny | Nový rekord | Zpráva o trhu práce | Iniciativa | Podnik | Tržní trendy | Proinflační | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Josef Zeman | Adam Dulovec | Snížit úrokové sazby | Veřejné finance | Ukazatele | Technologická společnost | Zpomalení býčího akciového trhu | Investování do ETF portfolií | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Václav Husník | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nájemné | Velké firmy | Ceny energií | Cyklus růstu | Ptačí chřipka | Denní volatilita | Volatilita je nízká | Komunikace | Prezidentka Christine Lagardeová | Údaje o HDP | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Google | Instagram | Obchodní vztahy | Trhy | Čínské úřady | WHO | Souhrnný indikátor | Pražské burzy | Většinový podíl | Financial Conduct Authority | Ziskový obchodní systém | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Provozní zisk | Meziroční růst | Vít Hradil | Pandemie | Natland | IHNED | Vysoká inflace | Vstupy | Výstupy | L.F. Investment | Japonský jen (JPY) | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Reálné peníze | Vstupní signály | Pravidla obchodního systému | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Píle | BABA | Růst v eurozóně | OCP | Zdanění bohatých | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | Hlavní úrokové sazby | Tescan | Americký ISM | Americká společnost | Sazby beze změny | SEC | Rozhodování | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Falešný signál | Tradingové schopnosti | Průměrná cena | Analýza BTC | Technická analýza BTC | Medvědi | Prodávající | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Britské měny | Posílení libry | Životní minimum | Bez rizika | Nové obchodní příležitosti | PMI ze sektoru služeb | Údaje z USA | Akcie Hypoport | Spekulativní pozice | Obchodní myšlenky | Index nákupních manažerů ve výrobě | Výhled růstu globální ekonomiky | Fungování finančních trhů | Šéfka ECB | Technická analýza BTC/USD | Stabilita | Shortovat | Jižní Korea | Sestupný trend | Vývoj | Šok | Mzda | Guru | Výkyvy | Varovné signály | Změny trendu | Aktuální Price Action | Čínské exporty | Makroekonomické údaje | Restrikce | Vysoká rizika | Prudký pokles | Poradci | Tržní podmínky | Profitovat | Tencent | Medvědí trend | Další vývoj | Dopad na finanční trhy | Americká seance | Poskytovat investiční služby | Evropské země | Brusel | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Generální ředitel ČEZ | Zrychlení inflace | Klíčový ukazatel | Výrazný vzestup | Silný pokles | Tudor | Likvidní měny | New York Times | Inflace v EU | Odhad inflace | Viceprezident | Spotřebitelé | Automobilka | Pomoc od vlády | Směr trendů | Historie se opakuje | Historie | Čerpací stanice | Žádosti o podporu | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Prudký pokles cen | Zásobníky | Internetový obchod | Příležitosti k nákupu | Další pokles | Souhrnný čistý zisk | MPO | MF | Pravidla EU | Kroky centrálních bank | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Páka | Posílení amerického dolaru | Výrobce letadel | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Dramatický dopad | Vyspělé ekonomiky | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Hodinový graf | Index podnikatelské aktivity | Dávky v nezaměstnanosti | Pojišťovací společnosti | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Poslanci | Signál | Ministr vnitra | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | KNF | České vlády | Křetínský | Ceny elektřiny | Bulharsko | Air Bank | Sberbank | Ekonomiky | VW | Vzdělávací materiály | Slovensko | Války | EGAP | Schodek | Poradce | Organizace | Potenciál poklesu | Americké žádostí o podporu | Saúdové | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Vláda USA | Údaje | DPH | Signály oživení | Sociální nepokoje | Radovan Vítek | Karel Komárek | Propouštění zaměstnanců | Ministři | Chřipka | Hlavní měnové páry | Soustředit na obchodování | NÚKIB | Technické problémy | Výpadky | Activision Blizzard | Více peněz | Inflace v březnu | Valná hromada ČEZ | Maloobchodní tržby v USA | Majitel | Úspory | AMC | EP | Statistiky | Uzavření trhů | Poskytovatelé signálů | ZEW index ekonomického sentimentu | USD za barel | Trade | Tlak medvědů | Průměrný výnos | Zbyněk Stanjura | ODS | MFF | Vstoupit do obchodu | Reddit | PMI ve službách | Evropské indexy | Posílení | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Spotřebitelský sentiment | Seznam brokerů | Pracovní síly | Prudké pohyby | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Rozhodnutí o sazbách | BCM | Energetická společnost | Série zisků | Zaměstnanci | Proprietary Trading | Aktivní obchodování | ISM pro sektor služeb | Soud | Greenpeace | Koncern Volkswagen | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Petrochemická společnost | Maximalizovat zisky | Dosáhnout zisku | Pozitivní očekávání | Generovat zisk | Pád akciových trhů | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Členské země | ONE | RBI | T-Mobile | JD.com | Hlavní trendy | Vývoj ekonomiky | Konsorcium | Sektor služeb | Medvědí scénář | Vstup do obchodu | Velké peníze | Záporné ceny | CL | Spekulovat | Silná rally | Potenciální zisk | Státní podpora | Důvěra spotřebitelů | Kupci | Podnikatelské aktivity | Společnost Facebook | Falešný průraz | Klesající trendová linie | Investovat peníze | Proti trendu | OKD | JDE | Nezkušení investoři | Unie | ČR | Stravenkové firmy | Tempo růstu HDP | Výhled cen | Index spotřebitelských úvěrů | Průraz | Václav Klaus | Chování trhu | Obchodovaný objem | Počet nových žádostí o podporu | Americké statistiky | Býčí trend | Banka Creditas | Mário Centeno | Zpomalení inflace | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Globální poptávka | CapitalPanda | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | BCM Begin Capital Markets CY | OX Capital Markets | Jozo Perić | Agrofert | Proticyklické kapitálové rezervy | Výplata | Rostoucí trend | HDP EU | Otevření obchodu | Sentiment na trhu | Covid | Představenstvo | Snížení nákladů | Ukončení činnosti | Výrobci aut v Británii | Výrobci aut | Svaz výrobců a prodejců automobilů | Podnikatelské aktivity v USA | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Živnostníci | Paušální daň | Nastavení Stop-Lossu | Podmínky ve výrobě | Německá nezaměstnanost | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Jasný signál | Exporty | Australian Securities and Investments Commission | Klientská podpora | MAM | Ant | Fundamentální pozadí | Chorvatsko | E.ON | Potenciální zisky | Rychlé zbohatnutí | Zbohatnutí | Zdroj příjmů | Úspěchy | Šance | Ceny | Krátkodobé trendy | Praha | Evropské investiční banky | Kolísání cen | Sledovat tržní trendy | Tržní šum | Trendové pohyby | Spotřební daně | The World Cup Trading Championships | Šampion v tradingu | Reálná hodnota | Společnost XTB | Korekční fáze | Životní úroveň | Index Ventures | Celkový výsledek | Mírná korekce | Odhady HDP | Natland Group | OMV | Pár EUR/USD | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nikl | Odhad růstu HDP | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Buy signály | Zkušený obchodník | Přístup k tradingu | Caixin | Margrethe Vestagerová | Philip Lane | Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů | Indonésie | Odhad vývoje ekonomiky | Růst zaměstnanosti | Významné události | Časový horizont | Cenové hladiny | Zprávy z USA | Czechoslovak Group | Podhodnocený | Upozornění na rizika | Vládní koalice | Goodyear | Výrobce pneumatik | Trh s futures | Světová rezervní měna | Vesa Equity | Coca-Cola | Výrobní sektor | Výrobní index | FTMO Challenge | FTMO | Růst eura | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | DIA | Přístup na burzu | Typ obchodování | Manchester United | Odborníci | Výrazný pokles libry | Transparentnost | Zdanění | Prognóza Ministerstva financí | Sazba hypoték | Změny v ekonomice | Velké množství obchodů | Technický signál | Cena elektřiny | Objemy peněz | Ropovody | Východní Asie | Snížit emise | App Store | Biden | Internetová společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Ziskové cíle | Česká republika | Zápis z posledního zasedání Fedu | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Agresivní strategie | Fyzické akcie | Energetický sektor | Měnový fond | Ceny v Česku | Americké prezidentské volby | Americké měny | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Embargo | Příležitosti k obchodování | Nařízení | Pokles indexu | První obchodní den | Geopolitické faktory | Moneta | Přivýdělek | Tempo inflace | Nové zprávy | Sazka Entertainment | Číst grafy | Riziko obchodování | Odhad amerického HDP | Výše mezd | Proražení | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Zelené investice | Životní prostředí | Nio | GME | GameStop | Změny úrokových sazeb | Očkování | Rozpočtové deficity | PX Pražské burzy | ECI | Vesa Equity Investment | Lael Brainardová | Nákup libry | Plný úvazek | Cenné papíry a burzy | Voda | Přístup na finanční trhy | Analýza BTC/USD | Lenovo | Paralýza | Denní rutiny | Vývoz LNG | Počasí | PMI ve výrobě | Pomoc firmám | Počet pracovních míst | JD | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Makroekonomická analýza | Nejlepší čínské akcie | Držení pozice | MJ | Covid-krize | Larry Fink | Situace na trhu | Důvěra v ekonomiku ČR | Pravidla obchodování | Akcie Gamestop | Trustly | WallStreetBets | Akcie GME | Intradenní pohyby | Návrh PPF | Výrobní aktivity | Retailoví investoři | Investoři z Redditu | Obchodní deficit USA | Mezinárodní investiční banka | MIB | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Poslanci Evropského parlamentu | Zinek | Kov | Colt | Spotify | Vklady a výběry | Trendové linie | Růstový trend | James Bullard | CETIN | V4 | FOMC minutes | HYQ | Negativní vývoj | Rozhodnutí vlády | Manufacturing PMI | Platby kryptoměnami | Falešné signály | Skluz | Air | Junior Trader | Filip Kaczmarzyk | Trading oddělení | CFH Makrets | Noble Securities | Obchodování OTC | Obchodování OTC instrumentů | Rohlik Group | Nárůst výnosů | Admirals | Intervenovat na devizovém trhu | Pohyb trhu | Výrazný zisk | Výrazný pohyb | Silný růst | ČSA | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | Liberty Steel | Týdenní shrnutí | Platební prostředek | Tržní pohyb | Ziskovost klientských účtů | Zveřejňování ztrátovosti klientských účtů | miniFX | miniFX strategie | Obchodování strategií profesionálů | Klienti Purple Trading | Srovnání míry ziskovosti klientských účtů | Srovnání míry ziskovosti | CPI Property Group | CPI Property | Velikosti pozice | ISM ve službách | EDF | Uzavřít všechny pozice | Analytické zprávy | Data o inflaci | Používání kryptoměn | Dostupná data | Krok za krokem | Krypto trh | Emise skleníkových plynů | Provozní výsledky | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | Ministr práce | Objem transakcí | Náklady na obchod | DOGE | Dluhový strop | Trading.com | Nárůst objemů | Boční trend | Hodnocení současné situace | Panasonic | Francouzská společnost | Arca Investments | Arca | Cenové úrovně | Růstové sektory | Diverzifikace investičního portfolia | Turów | Cenové trendy | Zvýšené riziko | Riziko ztráty | Petrus Advisers | Vesa | Renáta Kellnerová | Oslabení | Prodejní ceny | Retailový obchodník | Brokerská značka | Výhled růstu české ekonomiky | Petrus | Martin Klass | Evropské společnosti | Údaje o nezaměstnanosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Nástroje řízení rizik | Trend klesající | Penta | OK POINT | Zajišťování | Gigafactory | Wise | Konkurence | Prodej | Mali | BCM Begin Capital Markets | Cyklus zvyšování sazeb | Regulační úřad | Nový cyklus | PPF Telco | ČD-Telematika | České dráhy | Dolar dnes | WISE | Den daňové svobody | Významné zprávy | Obchodní výsledky | Obchodní dovednosti | Deficit nabídky | Energetická společnost ČEZ | Report ADP | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Cenové stability | Technologie | Tržní analýzy | Makroekonomické indikátory | Obchodníci dnes | Odraz ceny | Pohyb dolaru | Hliník | Chování spotřebitelů | Prodej zboží | Obchodní rizika | Budějovický Budvar | Budvar | Pivovar | NortonLifeLock | Americký trh | AI | Současný trend | Odvětví | Otevřené pozice | Rekord | Společný podnik | HDP ve Spojených státech | Štěstí | Náhoda | Konzistentně ziskový | Investiční činnosti | Chování | Pocity | Ovlivňování | Obchodní úspěch | Důležité zprávy | Těžařská firma | RWE Gas | Ocelárny | Společnost Admirals | První odhad | SPOT | Začátečník | Funkční období | Školení | Sympozium | Sympozium v Jackson Hole | Inflace ve Velké Británii | Jihoafrická republika | Společnosti | Národní měny | Náklady na obchodování | Neúspěch | Opatření | Dna | Prazdroj | Telco | Katastrofy | Růst trhu | Rychlý růst | ANO | Uhlí | RBC | Začít vydělávat peníze | Energetika | Výhod copy-tradingu | Union Pay | AstroPay | Ceny plynu | Konfederace | Mezinárodní skupina | Nákupy luxusního zboží | Strojírenské firmy | Litecoiny | Řízení kapitálu | Noční obchodování | Americká firma | Obchodní účty | Dodržování pravidel | Pracovní den | Výsledek zasedání Fedu | Česká pošta | Kompenzace | Arrows | Advokátní kancelář | Advokátní kancelář Arrows | Jáchym Petřík | Forex brokeři | Čepro | Reorganizační plán | Zemní plyn (LNG) | TTF | Klíčový údaj | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Nejnovější zprávy | Minulá výkonnost | Optimalizace obchodní strategie | Zdražování potravin | Energetické krize | Nákup plynu | Vysoké ceny | Pravidla hry | Změny na trhu | České Radiokomunikace | Digitální jüan | Zdravotnictví | Trading firmy | Prop Trading firmy | Pozornost | Ruská společnost | Zprostředkovatelé | Zboží dlouhodobé spotřeby | Orlen Unipetrol | Meta | Klima | Meta Platforms | Drahé energie | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Obchodní ředitel | Reálné výnosy | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | MAST | Obchodní výhled | Raketový růst | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Target | Družba | Finanční úspěch | TIM | Svět tradingu | Ruský trh | Innogy | Trh s platinou | Booking | Zprávy z krypto | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Sazby centrální banky | Zveřejnění zprávy | Zprávy z krypto průmyslu | Zavedení digitální měny | Euro (EUR) | Švýcarský frank (CHF) | | Drahý plyn | Powellovy komentáře | Vietnam | Postavení na trhu | Situace ve Spojených státech | Cykly | Časové období | Rozšíření | Rostoucí inflace | Jestřábí Fed | Zemědělci | Participace | Prognózy inflace | Liz Trussová | Fundamentální analýzy | Oscilátor Marlin | Marlin | Pyramida | Obchodní tipy | Technická rezistence | Krátkodobý výhled | Základní sazba | Hráči na trhu | Jiří Šimáně | Dlouhodobé trendy | Celkový sentiment | Miliardy USD | IT skupina | Etnetera | Green:Code | Společnost PayPal | Vladimír Dlouhý | Ruský plyn | Hypomonitor | Míra inflace v Maďarsku | Ceny domů | Realitní skupina CPI Property Group | Hry | Allwyn | Allwyn Entertainment | Cohn Robbins Holdings Corp. | Cohn Robbins Holdings | Cohn Robbins | CRHC | Hodnota sloučené společnosti | Provozovatel loterií | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Instituce | Společnost Allwyn | Spotřební zboží | Nový týden | Rostoucí ceny plynu | Cenová akce | Belviport Trading Limited | Firma Belviport Trading | Cena transakce | Sev.en | Pozice přes noc | Škoda Transportation | Didier Pfleger | RTL | RTL Hrvatska | Invaze na Ukrajinu | Poradenské služby | Kupní cena | Ruské invaze na Ukrajinu | Index PCE | Cenový index | Dění na Ukrajině | Sankce | Směr trhu | Belviport | Německá energetická společnost | Sberbank CZ | Dlouhodobý úspěch | Licence Sberbank CZ | Licence Sberbank | Mezinárodní vztahy | Růst kryptoměn | MWh | EUR/MWh | Gala | Zkapalněný zemní plyn | Invaze | Obchod s Ruskem | Staropramen | Plzeňský Prazdroj | Pokles inflace | Nákupy dolaru | Snížení spotřební daně | Tlak na Rusko | Řetězce | Aktivity v Rusku | Igor Kim | Ruský finančník | Signet Bank AS | Signet Bank | Světové produkce | APP | Silné trendy | ČEZ Daniel Beneš | Provoz britské národní loterie | Britské národní loterie | Národní loterie | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Dopady války na Ukrajině | Antimonopolní pravidla | Aktivisté | Těžba z břidlic | Nízké poplatky | Geopolitické události | Skupiny PPF | Jestřábí politika | Vysoké ceny energií | Společnost E.ON | Ruský Gazprom | Celkový trend | Technické korekce | Klaus Zellmer | Ruští zákonodárci | Státní distributor paliv | Pohyby trhu | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Správa | Zákonodárci | Ceny pohonných hmot v Česku | Vzestupný trend | Tipy pro začínající obchodníky | Rizikovost | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Technický výhled trhu | Korekční pohyb | Šmejc | Konsolidace ceny | Ropovod TAL | Hlavní investiční analytik | Huw Pill | Oblasti supportu | Indexy S&P | Akcie menších společností | Christopher Waller | PLATINUM | Borealis | Šéfové | Web3 | Jan Frait | Licence brokera | Mimořádné zasedání | Pepa Zeman | Peter Kažimír | Škoda Group | Práva ke značce | Přijetí | Pochybení | Ředitel ČEZ | Fundovaný účet | Business model | Velmi volatilní | EdF | Kroky Fedu | Znehodnocení | Cenový strop | Společnost EDF | Marketingová komunikace | Míra inflace ve Spojených státech | Úsporný tarif | Obchodování na Energetické burze | Zastavení poklesu | Obchodní rozpětí | Stav hospodářství | Centrum | Negativní vývoj ekonomiky | Sloučení | Akcez | Prime | Česká antivirová firma | Filip Žižka | Rizika investování | Novodobá rizika investování | Podvodní obchodníci | Šmejdi | Zajištění na důchod | Vysoká ztráta | Rizikovější nabídky | Podstata CFD | Investování úspor | Obchody s CFD kontrakty | Držení stabilních akcií | Držení otevřených pozic | Vymáhání škody | Obchod s využitím finanční páky | Investování prostřednictvím CFD | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Zpráva o inflaci | Upozornění | Udržitelnost | Pomoc Ukrajině | Počet uživatelů | Neel Kashkari | Pohyby na trhu | Pohyby ceny | Thomas Barkin | Premiér Fiala | Investiční cíle | Ceny plynu TTF | Pražský městský soud | Zestátnění | Zastropování cen | Nejvyšší kontrolní úřad | NKÚ | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Společnost S&P Global | Windfall tax | Britská premiérka | Premiérka Liz Trussová | Britská premiérka Liz Trussová | EU a USA | HCFB | Home Credit & Finance Bank | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | Finance Bank | Holding Agrofert | Béžová kniha Fedu | Zveřejnění zpráv | Fenomén | Retracementy | Obraty | Odrazy | Úrokové náklady | Marka | Ruské ropy | Zvýšení daně | Zastropování cen elektřiny | Sloe | Paroplynové elektrárny | Řešení energetické krize | Mary Dalyová | Velikost páky | Patrick Harker | Metody analýzy trhu | Analýzy trhu | Pokles cen nemovitostí | Camelot | AFM | EP Commodities | Aircraft Industries | Aircraft | Omnipol | WISE Air | Starwisata Air | Sulut Airways Indonesia | Sulut Airways | INDO Defence | ZPKT | Zahraniční obchodník s cennými papíry | Právní řád | Nepoctivý obchodníci | Vymáhání náhrady škody | Vymáhání náhrady | Povinnosti OCP | Penzum informací | Rady ohledně investičního nástroje | Poskytnutí rady | Provedení obchodu | Poskytnutí investiční služby | Nepoctivý OCP | KCP/14/2005 | Zjišťování investičního profilu | Nabízení rozdílových smluv | Generální klauzule | Jednání OCP se zákazníky | Jednání OCP | Jednání ve střetu zájmů | Cíle zákazníka | Investiční cíle zákazníka | Ustanovení zákona | Ustanovení zákona o podnikání | Doporučování investičního nástroje | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | 2017/565 | Zákonodárce | Zákon o finančním arbitrovi | 229/2002 | Finanční arbitr | Zahájení řízení | Ekonomické důsledky | Záznamy telefonických hovorů | Porušení povinnosti uchovávat záznamy | Nepříjemné situace | Jednání obchodníka s cennými papíry | Jednání obchodníka s cennými papíry s investory | Právní poradce | Vymáhání nároku | Gen Digital | GEN | Pravidla Evropské unie | Rozvojové země | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Síkela | F-35 | Novinky | Novinky.cz | Války na Ukrajině | Konkurent | Ontario Teachers | Pension Plan | Ontario Teachers' Pension Plan | Výběry | Ekosystém | Výrobci elektřiny | Obchodní řetězce | CZ | Britské loterie | Mitsubishi UFJ | ERÚ | Fiocchi Munizioni | Fiocchi | Krungsri Bank | Škoda JS | Důležité zprávy z USA | Pověst | Line | Národní bezpečnost | Index cen výrobců | Aktivity v USA | Daně z mimořádných zisků | Vládní politika | Bankovní rady ČNB | FED sazby | Jiřina Lužová | Správkyně Sberbank CZ | Správkyně Sberbank | Direct market access | Omezení cen plynu | Edukační materiály | Uniles | Camelot LS Group | Camelot LS | Dalibor Šafařík | Společnost Allwyn Entertainment | Inflace v Evropě | Carlyle | Tescan Orsay Holding | Tescan Orsay | Státní duma | USD za tunu | Společnost Seznam.cz | Společnost Seznam.cz média | Seznam.cz média | Borgis | Právo | Silky | Silky Zdeňka Porybného | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Ges Group | Společnost Rohlik Group | Společnost Rohlik | CV90 | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | One Ticket | Sberbank CZ Jiřina Lužová | IMG Bohemia | Společnost Lumius | Lumius | Nejdůležitější události | Další posilování | Mezinárodní dohody | Vyhlídky dolaru | Evropský plyn | Globalizace | OCI | Výhled trhů | Invest | Vyšší náklady | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Nové obchody | Znovuotevření čínské ekonomiky | Raphael Bostic | Zajímavé pohyby | Optimalizace | Zprávy o trhu | Pevné nervy | Nástroje a indikátory | Dobré obchodní signály | Vklady | Broker Tickmill | Tickmill | Hedvábné stezky | Seznamy regulovaných a registrovaných subjektů | Spojení | Asie | Maximalizovat zisk | Platba | JOLTS | Challenge | Prop firma | Proprietární obchodování | Zprávy z kryptoprůmyslu | Technické faktory | Regulace AI | Skryté poplatky | Závazek | Roční maximum | Náklady na půjčky | Spokojenost | Obchodní schopnosti | Partnerství | Evropská unie a Spojené státy | Inflace ve Spojeném království | Rychlost | Cenový index výdajů | Index výdajů | Index výdajů na osobní spotřebu | Začínající obchodníci na Forexu | Tipy a triky | Základy obchodování na Forexu | Tipy pro začínající | Riziko ztráty peněz | Ztráty peněz | Řešení inflace | Pozitivní signál | Časové rámce | Zvýšení dluhového stropu | Výše poplatků | Michelle Bowmanová | Třetí pilíř | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Typ brokera | Kvalita zákaznické podpory | Transparentní | Cesta k úspěchu | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Silná data | Směřování | Současný klesající trend | Americká technologická společnost | Technologická společnost Apple | Bankovní účet | První fáze | Výsledek obchodu | Měny centrálních bank | Potenciální ztráty | Příležitosti a rizika | Ekonom ECB | Hlavní ekonom ECB | Ekonom Evropské centrální banky | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | Investiční podmínky | MetaTrader 5 (MT5) | Nesprávné informace | Generativní AI | Skupina firem | Ekonomické podmínky | Řízení výnosové křivky | Situace v USA | Holubičí postoj | Tržní pohyby | PayPal USD | PYUSD | Hlavní zprávy | John Williams | Prezident newyorského Fedu | Výrobce luxusního zboží | Epidemie | Signál k nákupu | Kupující | Akcie LVMH | Procentuální zisk | Tudor Jones | Normální volatilita | Úroveň volatility | Fintokei | Společnost Fintokei | SwiftTrader | Nadšení | Struktura | Communication | Růst libry | Přecenění | Nové technologie | Různé obchodní strategie | Tržní příležitosti | Živé obchodování | Michael Barr | Typ investora | BRANO | Podvody | Oznámení výsledků | Rozhodnutí EU | ProTrader | Instant funding | Prop firmy | Celkový drawdown | Evaluační fáze | ProTrader program | Nejlepší rozhodnutí | Prop tradingová firma | Slevy | Co je to prop trading? | Moderní prop trading | Ondřej Cicvárek | Vydělané peníze | Povolení k činnosti | Důvěryhodnost | Licence udělená Českou národní bankou | Hlavní investiční služby | ZKPT | Zákon o kapitálovém trhu | Spolupráce s brokerem | Dodržování povinností | Ověření licence brokera | Ověření licence brokera u ČNB | Licence brokera u ČNB | Finanční prostředky v bezpečí | Broker licencí od ČNB | Broker licencí | Stránky ČNB | Zahraniční obchodníci s cennými papíry | Zahraniční obchodníci | Licenční řízení | Uznávání licencí | Broker se zahraniční licencí | OCP pravidla | Zahraniční brokeři | Služby OCP | Vydělané úspory | Poplatky za uskutečnění transakce | Uskutečnění transakce | Vyřizování stížností | Pojištění vašich vkladů | Zahraniční OCP | Zkušenosti ostatních investorů | Marketingové materiály | Řešení problémů | Vyhodnocování recenzí | Čtení recenzí | Negativní recenze | Ověřená hodnocení | Pozitivní recenze | Diversifikace investic | Potenciální rizika | Promyšlená rozhodnutí | Špatné investiční rozhodnutí | Rychlý způsob zbohatnutí | Způsob zbohatnutí | Neseriózní brokeři | Peníze na obchodní účet | Systém vzájemného uznávání licencí | Udělené licence | Jakub Matis | ProCent | Podporované platformy | Možný hedging | Obchodování GBP/USD | Maximální ztráty | Strategie řízení rizik | Pohled do budoucnosti | Společenské změny | Makroekonomické faktory | Inflace a deflace | Hospodářské cykly | Mezinárodní ekonomika | Rozpočtové deficity a přebytky | Deficity a přebytky | Analýza hospodářských politik | Ekonomické modely | Ekonomické modely a prognózy | Komplexní rámec | Mezinárodní konflikty | Politické změny | Embarga a sankce | Energetické zdroje | Ekologické události | Technologické inovace | Demografické změny | Měnové trendy | Regulační změny | Trendy v chování spotřebitelů | Údaje ISM | Metody analýzy | Ekonomická zpráva | Výsledek zasedání | FUNDING | Platforms | Uzavření obchodu | Platforma MetaTrader | Reálné hodnoty | Zdroje příjmů | Vysoké poplatky | Austan Goolsbee | Platformy | Instant Funding | Portfólia | Analýza makroekonomických zpráv | Základní pravidla systému obchodování | Základní pravidla | Pravidla systému obchodování | Jak číst grafy | Klíčové události | Fundamentální analýza pro začátečníky | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Dosahování zisků | Možnost obchodovat | My Forex Funds | Forex Funds | CapXmaster | Dopad na ekonomiku | Velikost účtu | Program SwiftTrader | Poplatky za challenge | Isabel Schnabelová | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Jednoduché tipy pro začátečníky | Jednoduché tipy | Tipy pro začátečníky | Základní pravidla obchodování | Co je to prop trading | Úrovně supportu | Analýza fundamentálních událostí | Snížení úrokových sazeb v USA | Úvod do světa Prop Tradingu | Moderní prop trading firmy | Funded Trader | The Funded Trader | Objemy kapitálu | Tradiční Proprietary Trading | Kapitálové zdroje | Omezení prop tradingu | Systémová rizika | Tradiční prop trading | Jak funguje moderní Prop Trading? | Nový model | Dosažení Profit Targetu | Omezený čas | Evaluační proces | Výzva | Limit na drawdown | Kapitál firmy | Challenge/Výzva | Profit Goal | Stanovený procentuální zisk | Maximální ztráta | Omezení celkové ztráty | Celkové ztráty | Maximální denní ztráta | Denní ztráta | Limit pro ztrátu | Minimální počet obchodních dní | Počet obchodních dní | Časový limit | Stanovené cíle | Verifikace | Fáze 2 | Fáze 1 | Fáze verifikace | Dokončení první fáze | Potvrzení vaší schopnosti obchodovat | Obchodovat konzistentně | Obchodovat konzistentně a ziskově | Dodržovat pravidla | Pravidla risk managementu | Konzistentní obchodní chování | Obchodní chování | Obchodování s fundovaným účtem | Přístup k fundovanému obchodnímu účtu | Obchodovat s větším objemem | Výplaty zisků z fundovaného účtu | Podíl na ziscích | Dokončení evaluační fáze | Část zisků | Poměr rozdělení zisků | Rozdělení zisků | Možnosti navyšování kapitálu | Navyšování kapitálu | Možnost postupného navyšování kapitálu | Další vzdělávání | Další vzdělávání a podpora | Vzdělávání a podpora | Úspěch v evaluační fázi | Osobní konzultace | Konzultace s profesionálními obchodníky | Rozvoj vašich dovedností | Zlepšování obchodních výsledků | Omezení Prop Trading | Projití evaluační fáze | Úspěšné projití evaluační fáze | Obchodování s kapitálem prop trading firmy | Obchodování s kapitálem prop trading | Obchodování s kapitálem | Technické dovednosti | Zodpovědný přístup | Dodržování pravidel risk managementu | Limity pro maximální ztráty | Nesplnění evaluační fáze | Propadnutí poplatku za výzvu | Propadnutí poplatku | Uzavření fundovaného účtu | Specifické obchodní podmínky | Držení pozic přes víkend | Výběr obchodních nástrojů | Podmínky jednotlivých Prop firem | Psychologické aspekty | Tlak na výkon | Strach z chyby | Strach z chyby nebo ztráty | Výkon | Paralýza rozhodování | Zvládnutí emocí | Udržení chladné hlavy | Chladné hlavy | Alternativa k evaluačním programům | Akce bez čekání | Přístup k obchodnímu kapitálu | Jaká úskalí či omezení Prop Trading přináší? | Úskalí či omezení Prop Trading | Obchodování s vyšším kapitálem | Příležitosti k obchodování s vyšším kapitálem | Zdokonalování obchodních dovedností | Bariéry kapitálu | Dveře k novým finančním horizontům | Účet s významným obchodním kapitálem | Získat účet | Za poplatek ihned získat účet | Ihned získat účet | Dvoufázový evaluační proces | Talent | Talent a dovednosti | Obchodovat s větším kapitálem | Možnost obchodovat s větším kapitálem | Vyšší časové rámce | Automatizované obchodní systémy (AOS) | Fiskální udržitelnost | Ekonomické trendy | Plán obchodování | Plán obchodování EUR/USD | Nákupy | Prodeje | Pohyby směrem dolů | Politické reakce | Dobrý nápad | Nakupovat | Nápad | Výběr správného brokera | Výborné vyhlídky | Jestřábí postoj | Radek Zalubil | Hlavní pilíře fundamentu | Pilíře fundamentu | Důležité informace | Technické signály | Události v eurozóně | Profitabilní | Dosažení zisku | Jak fungují prop firmy | Přírodní katastrofy | Výhody | Splnění challenge | Velké srovnání prop trading platforem | Srovnání prop trading platforem | Srovnání prop trading | Typy účtů | Ověřovací proces | Kapitál a podíl zisku | Podíl zisku | Řízení rizik a poplatky | Další funkce a podpora | Další funkce | Dvoufázový proces ověření | Proces ověření | Dovednosti obchodníků | Škálovatelné programy | Značný kapitál | Velké srovnání prop trading | Tým CapXmaster | StrategyTrader | Oznámení | Nastavení stop lossů | Výhody a nevýhody | 256/2004 | Zákon č. 256/2004 Sb. | Simulované obchodování | Analytické nástroje | Výkon obchodní platformy | Obrázek schématu fungování prop firem | Fungování prop firem | Kopírováním vašich obchodů | Kopírování úspěšných obchodníků | Příjmy z poplatků | Čisté příjmy | Pravidlo maximální ztráty | Průchodnost výzev | Míra neúspěšnosti | Refundable | Vrácené poplatky | Příjmy prop firmy | Čisté příjmy prop firmy | Pověst firmy | Počet nákupů výzev | Příjmy v dlouhodobém horizontu | Miliony měsíčně | Vydělávají miliony | Zlepšit v tradingu | Obchody obchodníků | Účet prop firmy | Reálný účet prop firmy | Financovaný obchodník | Hybridní model | A-booking | B-booking | B-book | A-book | A-booking (A-book) | B-booking (B-book) | Co je to A-booking | A-booking a B-booking | Rizikový tým | Jak funguje A-booking | A-booking kopírování | Poměr kopírování | Čerpání účtu | Maximální čerpání účtu | Nároky na likviditu | Jak funguje B-booking | B-booking kopírování | Kapitál prop firmy | My Forex Funds (MFF) | Bývalé prop firmy | B-bookování | A-bookování | B-bookování obchodníků | Vyplacení výplaty | Náklady na potencionální ztrátu kapitálu | Náklady na potencionální ztrátu | Mimořádně úspěšný obchodník | Dodatečné zisky | Riziko prop firmy | Rozdělení zisku u financovaného obchodníka | Náklady na B-booking | B-booking obchodníků | Systém prop firmy | Prodej challenge | Příjmy z poplatků za prodej challengí | Prodej challengí | Oslabení zájmu o prop trading | Oslabení zájmu | Špatný marketing | Funding Talent | Ziskové společnosti | Vysoce ziskové společnosti | Statistiky prop trading firem | Statistiky prop trading | Projít ověřovacím procesem | Podmínky výzvy | Výhody a nevýhody prop tradingu | Nevýhody prop tradingu | Úspěšnosti jednotlivých strategií | Obtížná výzva | Dlouhodobé držení | Reakce trhů | Ochrany kapitálu | MetaTrader 4 (MT4) | Zprávy o nezaměstnanosti | Materiály | Příklad výpočtu | Jak si vybrat toho pravého brokera | Co je to broker | Různé typy aktiv | Důvěryhodnost a bezpečnost | Váš kapitál | Záruky pro ochranu | Vedení účtu | Poplatky za neaktivitu | Nástroje a obchodní platformy | Dobrý broker | Pokročilé obchodní platformy | Efektivní trading | Nástroje pro efektivní trading | Expert Advisors (EA) | Spektrum trhů | Pokročilé nástroje | Použití automatizovaných obchodních systémů | Trading a investice | Software (aplikace) | Support oddělení | Správný výběr brokera | Kritéria při výběru brokera | Kritéria pro výběr brokera | Regulace a bezpečnost | Potenciální podvody | Absence ochrany kapitálu | Poplatky a náklady | Náklady na spread | Příklad výpočtu tradingových nákladů | Držení pozice přes noc | Nabídka investičních nástrojů | Využití různých tržních situací | Uživatelská přívětivost | Technická podpora | Intuitivní obchodní platforma | Kvalitní technická podpora | Edukativní zdroje | Lépe rozumět trhům | Jak testovat a vybírat brokera | Testování na demu | Realita obchodování | Recenze a zkušenosti ostatních traderů | Zkušenosti ostatních traderů | Zkušeností jiných obchodníků | Informace o spolehlivosti brokera | FXstreet srovnávač brokerů | Srovnávač brokerů | Google recenze | Diskusní skupiny | Stránky s hodnocením | Problémy s výběrem peněz | Porovnání a výběr | Struktura poplatků | Nabízené obchodní platformy | Aktivní obchodování forexu | Diverzifikace svých financí | Brokeři pro skalpování | Skalpování a intraday trading | Nízké spready | Broker poskytující nízké spready | Spready a komise | Nízké spready a komise | Brokeři pro swing trading | Dlouhodobé držení akcií | Držení akcií a ETF | Výběr investičních nástrojů | Dobré analytické nástroje | Swing tradeři | Přístup k různorodým trhům | Speciální požadavky | Typy Brokerů | STP/ECN | STP/ECN vs. Market Maker | Straight Through Processing | Electronic Communication Network | STP/ECN Brokeři | ECN Brokeři | No Dealing Desk | Systém brokera | Obchodní systém brokera | Konflikt zájmů | Ziskovost tradera | Market Maker (Dealing Desk) | Market Maker brokeři | Protistrana vašeho obchodu | Stálost cen | Nižší poplatky | Potenciální konflikt zájmů | Možné zásahy ze strany brokera | Zásahy ze strany brokera | Ovlivňování pohybů trhů | Ovlivňování ziskovosti traderů | Ovlivňování ziskovosti | Ziskovosti traderů | Výběr mezi STP/ECN a Market Makerem | Výběr mezi STP/ECN | Výhody a rizika | Nalezení brokera | Budoucí obchodní úspěch | Srovnávací nástroje | Různé typy poplatků | Typy poplatků | Důležitá zpráva
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Obchodní platforma
Obchodní platforma ActTrader
Obchodní platforma E-Trade
Obchodní platforma Geneva Option
Obchodní platforma MetaTrader
Obchodní platforma pro akcie
Obchodní platformy
Obchodní platformy IG
Obchodní platformy Metatrader
Obchodní platformy u RoboMarkets

Následující klíčová slova

Obchodní pokyny
Obchodní pokyny na Forexu
Obchodní politika
Obchodní poradce
Obchodní poradce Bílého domu
Obchodní postřehy
Obchodní postřehy pro býky
Obchodní postřehy pro býky a medvědy
Obchodní pověst
Obchodní pozice
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít