Ticker Tape by TradingView
Klíčové události 15. července: fundamentální analýza pro začátečníky
Analýza makroekonomických zpráv:

Na pondělí je naplánováno jen málo makroekonomických událostí. Můžeme zmínit zprávu o průmyslové produkci v eurozóně, jenže každý ví, že je pouze sekundárního významu. Dokáže vyvolat mírnou reakci trhu a měnový pár může mírně klesnout ke spodní hranici rostoucího kanálu. Zatím ale nevidíme důvod, proč by měl uptrend v pondělí skončit. Uvědomte si, že kanál je pouze vodítkem pro pohyb páru a pár není povinen se v něm stále pohybovat.
Analýza fundamentálních událostí:

Z fundamentálních událostí můžeme zmínit projev předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella. Okamžitou reakci trhu na nový proslov nečekáme, ale pokud v něm trh objeví třeba i jen sebemenší náznak možného snížení sazeb "někdy v budoucnu", bude to stačit na další pokles dolaru. Obecně stále věříme, že měnové politiky Evropské centrální banky a Bank of England (a jejich vyhlídky) podporují spíše pokles eura a libry. Trh je ale momentálně jiného názoru nebo možná oba páry žene nahoru, aby je mohl prodávat za lepší cenu.
Obecné závěry:
Reakci trhu mohou v pondělí vyvolat teoreticky dvě události. Od zprávy o průmyslové produkci v eurozóně příliš nečekáme, ale Powellův projev překvapit může. A i když nebude obsahovat žádné významné teze, trh si je může "domyslet", takže dolar může v pondělí klesnout.
Základní pravidla systému obchodování:
1) Síla signálu závisí na době, za kterou se vytvořil (odraz nebo průraz úrovně). Kratší doba formace znamená silnější signál.
2) Pokud byly po falešných signálech otevřeny na určité úrovni minimálně dva obchody, pak by měly být všechny následné signály poblíž této úrovně ignorovány.
3) Na plochém trhu může jakýkoli měnový pár vygenerovat mnoho falešných signálů nebo také nevygenerovat žádné. Plochý trend každopádně nenabízí nejlepší obchodní podmínky.
4) Obchody se otevírají v době mezi začátkem evropské seance a polovinou americké seance, kdy by měly být všechny obchody manuálně uzavřeny.
5) V časovém rámci 30M jsou obchody založené na signálech MACD vhodné jen při značné volatilitě a zřetelném trendu, který je potvrzen buď trendovou linií, nebo trendovým kanálem.
6) Pokud leží dvě úrovně těsně u sebe (v rozmezí 5 až 15 pipů), měly by být považovány za zónu supportu nebo rezistence.
Jak číst grafy:
Úrovně supportu a rezistence mohou sloužit jako cíle nákupu nebo prodeje páru. Do jejich blízkosti lze umístit take profit.
Červené linie jsou kanály nebo trendové linie, které ukazují aktuální trend a preferovaný směr obchodování.
Indikátor MACD (14, 22, 3), který zahrnuje histogram i signální linii, funguje jako pomocný nástroj a může být použit i jako zdroj signálu.
Důležité projevy a zprávy (vždy zaznamenány v ekonomickém kalendáři) mohou významným způsobem ovlivnit pohyb měnového páru. Obchodování v době jejich zveřejnění proto vyžaduje zvýšenou opatrnost. Může být rozumné trh opustit a vyvarovat se tak náhlých cenových zvratů proti převládajícímu trendu.
Začátečníci by si měli vždy pamatovat, že každý obchod nemůže být ziskový. Základním kamenem trvalého obchodního úspěchu je stanovení jasné strategie spolu s rozumným řízením peněz.
Klíčová slova: Fundamentální analýza | Analýza | Bank of England | Centrální banky | Grafy | Indikátor | MACD | Měnový pár | Nástroj | Rezistence | Take Profit | Trend | Uptrend | Banky | Obchodování | Dolar | Eura | Indikátor MACD | Pokles eura | Signály | Trh | Zprávy | Snížení sazeb | Pokles dolaru | Obchod | Histogram | Vyhlídky | Měnové politiky | Obchodní podmínky | Pokles | Obchody | Další pokles | Signál | Průraz | Číst grafy | Evropské centrální banky | Trendové linie | Cíle | 3М | Analýza makroekonomických zpráv | Základní pravidla systému obchodování | Základní pravidla | Pravidla systému obchodování | Jak číst grafy | Klíčové události | Fundamentální analýza pro začátečníky | Úrovně supportu | Analýza fundamentálních událostí | Prodeje |
Čtěte více
-
Klíčové události 13. března: fundamentální analýza pro začátečníky
Na středu je naplánováno několik makroekonomických událostí, všechny jsou ale považovány za sekundární. Upozorníme jen na údaje o průmyslové produkci eurozóny a Spojeného království a na zprávu o HDP Spojeného království za leden. Pamatujte, měsíční údaje o HDP jsou méně významné než čtvrtletní nebo roční. Pokud jde o zprávy o HDP, jen zřídkakdy vyvolají silné reakce obchodníků. -
Klíčové události 13. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky
Pondělní ekonomický kalendář zpráv je úplně prázdný. Není v něm ani jedna zpráva, a to ani druhořadého významu. Dnes tedy očekáváme pokles volatility a slabé pohyby. Může se objevit něco výjimečného, ale i zde je pravděpodobnost nízká. -
Klíčové události 13. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky
Na středu je naplánována celá řada makroekonomických událostí. Spojené království zveřejní dvě zprávy o průmyslové výrobě a HDP. Průmyslová výroba není zrovna klíčová a reakce trhu je možná jen při výrazné odchylce skutečné hodnoty od hodnoty prognózované (–0,1 %). Totéž platí pro měsíční HDP. Trh na čtvrtletní zprávy nereaguje pokaždé a tyto zprávy většinou "smetou ze stolu" měsíční zprávy. -
Klíčové události 13. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky
Na úterý je naplánováno více makroekonomických událostí než na pondělí. Je to proto, že jakékoli kladné číslo je větší než nula. Začínající obchodníci se dnes mohou zaměřit na různé makroekonomické zprávy. Žádná z nich není zásadní, ale všechny by mohly vyvolat mírnou reakci trhu. V průběhu dne by tedy oba měnové páry mohly vykázat několik obratů. -
Klíčové události 13. února: fundamentální analýza pro začátečníky
Na úterý je naplánována celá řada makroekonomických událostí. Den začne zprávami o nezaměstnanosti a mzdách ve Velké Británii. Stojí za zmínku, že mzdy částečně podporují vysokou inflaci ve Spojeném království, takže jejich pokles vyvine tlak na libru, zatímco růst jí poskytne podporu. Pokud jde o nezaměstnanost, čím nižší bude, tím lépe pro britskou libru. -
Klíčové události 14. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky
Na dnešní den jsou naplánovány dvě fundamentální události, které je ale možné rozdělit na mnohem větší počet. Obě centrální banky oznámí výsledky svých zasedání. Dále vystoupí prezidentka ECB Christine Lagardeová a možná i guvernér BoE Andrew Bailey. Ve čtvrtek nás tedy čeká mnoho důležitých událostí, které se budou překrývat. Doporučujeme opatrnost a nezapomínat na stop loss, protože směr pohybu se může rychle a často měnit. -
Klíčové události 14. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky
Na středu je naplánováno jen pár makroekonomických událostí, ale všechny jsou mimořádně důležité. Začínající obchodníci by se měli zaměřit výhradně na zprávy o inflaci ze Spojeného království a Spojených států, což je poměrně jednoduché. Vzhledem ke sklonu trhu prodávat dolar by jakýkoli pokles inflace v USA, který by byl hlubší, než se předpokládalo, mohl vyvolat nový propad dolaru. Naopak jakýkoli údaj o inflaci ve Velké Británii, který by byl lepší, než se očekávalo, by mohl podpořit libru, protože by oddálil druhé snížení sazeb ze strany Bank of England. -
Klíčové události 14. února: fundamentální analýza pro začátečníky
Ve středu nás čeká jen málo makroekonomických událostí, ale některé z nich budou důležité. Spojené království zveřejní zprávu o inflaci za leden, která může vyvolat stejně silnou reakci trhu jako zpráva o inflaci v USA. Prognózy hovoří o tom, že index spotřebitelských cen zrychlí na 4,1–4,2 %. Pokud zpráva překoná prognózy, může britská libra prudce posílit, protože to naznačí, že Bank of England bude sazbu držet na maximální hodnotě po delší dobu. Pokud bude skutečná hodnota nižší, může libra dál klesat, protože trh bude věřit, že Velká Británie začne se snižováním sazeb dřív, než se očekávalo. -
Klíčové události 14. září: fundamentální analýza pro začátečníky
Čtvrtek nabídne vyvážený soubor makroekonomických událostí. Hlavním bodem bude zasedání Evropské centrální banky, konkrétně případné úpravy hlavní úrokové sazby. Názory na tuto událost se různí. Přibližně polovina odborníků předpokládá zvýšení sazby o 0,25 %, které by bylo vnímáno jako "jestřábí" krok. Druhá polovina předpokládá, že sazba zůstane beze změny, což by bylo vnímáno jako "holubičí" postoj. V prvním případě bychom mohli být svědky růstu eura a v druhém případě svědky poklesu. Začínajícím obchodníkům ale důrazně doporučujeme nepokoušet se předjímat zítřejší rozhodnutí ECB a pohyb měnového páru.Spojené státy zveřejní tři sekundární zprávy: maloobchodní tržby, žádosti o podporu v nezaměstnanosti a index cen výrobců. Trh je může všechny přehlédnout, zvlášť pokud budou údaje v nich obsažené úzce korespondovat s prognózami. Německo ani Spojené království neplánují na čtvrtek žádné významné zprávy. -
Klíčové události 15. března: fundamentální analýza pro začátečníky
V pátek nás čeká méně makroekonomických událostí a žádná z nich nebude podstatná. Upozorníme jen na americké zprávy o průmyslové výrobě za únor a index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity za březen. Obě zprávy mohou vyvolat reakci trhu jen v případě výrazné odchylky skutečné hodnoty od prognózy. Podle nás je hlavní, aby nevykázaly neuspokojivé hodnoty, protože toto by mohlo zbrzdit právě započatý vzestupný pohyb dolaru. -
Klíčové události 15. května: fundamentální analýza pro začátečníky
Na středu je naplánována celá řada makroekonomických událostí, které je třeba brát vážně. EU zveřejní zprávy o druhém odhadu HDP za první čtvrtletí a o průmyslové výrobě. Druhý odhad je objektivně ze všech tří nejméně důležitý, takže na tuto konkrétní zprávu nečekáme žádnou reakci trhu. O něco větší šanci ovlivnit pohyb má průmyslová výroba, pokud se její poslední hodnota odchýlí od prognózy. -
Klíčové události 15. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky
Ve středu nás čeká málo makroekonomických událostí, ale v některých případech půjde o důležité zprávy a události. Začít bychom měli údaji o inflaci ve Spojeném království za říjen. Uvážíme-li pohyb, který vyvolaly údaje o inflaci v USA, lze něco podobného očekávat i od inflace britské. Jak ale věříme, ve středu nebudeme svědky podobných pohybů. Pokles dolaru vypadá naprosto neadekvátně. Reakce trhu byla přehnaná. Evropská unie zveřejní zprávu o průmyslové produkci, která má druhořadý význam. Spojené státy zveřejní údaje o maloobchodních tržbách a cenách výrobců, které mohou vyvolat reakci trhu, ale pravděpodobně ne silnou. Ve středu se dozvíme, zda byl pohyb z předchozího dne náhodný. Pokud dojde k prudkému poklesu, pak trh jednoduše splatí dolaru svůj dluh. -
Klíčové události 15. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky
Na čtvrtek je naplánováno poměrně hodně makroekonomických událostí. Ekonomický kalendář eurozóny je prázdný, ale za zmínku stojí zprávy ze Spojeného království a USA. Ve Spojeném království dnes budou zveřejněny údaje o HDP a průmyslové výrobě. Tyto zprávy sice nepovažujeme za klíčové, protože trh je často ignoruje, přesto bychom mohli být svědky mírné reakce, pokud se skutečné hodnoty budou od prognóz lišit. -
Klíčové události 15. února: fundamentální analýza pro začátečníky
Ve čtvrtek nás čeká jen málo makroekonomických událostí, ale některé z nich jsou důležité. Podle našeho názoru jsou dnes hlavním bodem dne údaje z Velké Británie, které budou zveřejněny dopoledne. Spojené království vydá zprávy o HDP za 4. čtvrtletí a průmyslové produkci. Půjde o první odhad za čtvrté čtvrtletí, který by se tedy mohl odlišovat od prognózy (-0,1 %). Obecně vzato je momentálně velmi těžké očekávat od britské ekonomiky pozitivní hodnotu, takže si nemyslíme, že by britská libra z této zprávy výrazně profitovala. Co se týká průmyslové produkce, hráči na trhu očekávají za prosinec pokles o 0,2–0,4 %. I tentokrát lze v této zprávě jen těžko očekávat pozitiva. -
Klíčové události 16. července: fundamentální analýza pro začátečníky
Na úterý je naplánováno jen málo makroekonomických událostí. Vyzdvihnout můžeme jen zprávy o ekonomickém očekávání z institutu ZEW pro Německo a Evropskou unii a údaje o maloobchodních tržbách v USA. Upřímně řečeno, zprávy z Evropy jsou druhořadé, zatímco zpráva z USA je trochu významnější. Ekonomické údaje (zvlášť tyto zprávy) ale v poslední době nejsou schopny ovlivnit náladu na trhu. Trh dál interpretuje téměř všechny údaje v neprospěch amerického dolaru. Abychom byli spravedliví, musíme zmínit, že USA v posledních měsících přinesly jen málo dobrých zpráv, které ale zároveň nijak nepovzbudily dolar. -
Klíčové události 16. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky
Na úterý je naplánováno poměrně mnoho makro událostí, ale důležitých dat bude jen málo. V Evropské unii mohou obchodníkům poskytnout podněty indexy ekonomického sentimentu institutu ZEW pro eurozónu a Německo. I když jsou tyto zprávy považovány za důležité, trh na ně reaguje buď slabě nebo je úplně ignoruje. Spojené království zveřejní zprávy o nezaměstnanosti, žádostech o podporu v nezaměstnanosti a mzdách. Nejedná se o zásadní ukazatele a mohou vyvolat jen lokální reakci trhu. A konečně, Spojené státy zveřejní údaje o stavebních povoleních, prodeji nových domů a průmyslové výrobě. Všechny tři reporty jsou také druhořadého významu. -
Klíčové události 16. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky
Ve čtvrtek nás nečekají téměř žádné makroekonomické události. Upozorníme jen na zprávy z USA o průmyslové výrobě a žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Pokud se výrazně odchýlí od prognóz, můžeme se dočkat reakce trhu. Ve Spojeném království a v EU nejsou na programu žádné důležité zprávy. Vzhledem k tomu, že aktuální vzestupný pohyb obou párů je součástí korekční fáze, domníváme se, že dolar by měl ve čtvrtek dál posilovat bez ohledu na makroekonomické pozadí. -
Klíčové události 16. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky
Na pátek je naplánováno několik makroekonomických událostí. V první řadě by obchodníci měli věnovat pozornost americkým údajům, protože ty zůstávají pro trh nejvýznamnější. Dnes budou ve Spojených státech zveřejněny zprávy o spotřebitelském sentimentu Michiganské univerzity a o počtu schválených stavebních povolení. Jedná se o zprávy středního významu, které by však mohly vyvolat reakci trhu. Ve Spojeném království bude zveřejněna zpráva o maloobchodních tržbách, která má stejnou váhu jako americké zprávy. Obecně dnes můžeme od obou měnových párů očekávat pokles. Euro by mohlo znovu otestovat trendovou linii, a pokud se neudrží nad maximy ze čtvrtka a úterý, může směrem dolů ustoupit i britská libra. -
Klíčové události 16. února: fundamentální analýza pro začátečníky
V pátek nás čeká velké množství makroekonomických událostí. Celý týden byl vcelku informativní, a zatímco některé instrumenty dokázaly vykázat logické pohyby odpovídající aktuálnímu makroekonomickému a fundamentálnímu pozadí, jiné ne. Mluvíme samozřejmě o euru a libře. Euro dál klesá, což naprosto odpovídá našim očekáváním, zatímco libra se dál pohybuje nevyzpytatelně v rámci omezeného cenového pásma. -
Klíčové události 17. července: fundamentální analýza pro začátečníky
Na středu je naplánováno jen málo makroekonomických událostí. Trh může na dnešní zprávy reagovat velmi slabě. Vezměme si například zprávu o inflaci v Evropské unii za červen. Půjde o druhé hodnocení indikátoru, které se pravděpodobně nebude lišit od prvního. A navíc, inflace bývala důležitá z hlediska pochopení budoucích kroků Evropské centrální banky. A odpověď na tuto otázku je teď jasná.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Tři obchody, tři strategie: Jak Fintokei tradeři v únoru vydělali tisíce na Nasdaq a zlatě
Chevron vs. Boeing: Jak využít rozdílný vývoj firem pomocí Clash CFD
RebelsFunding přidává do klientské zóny Trader Consistency Score i AI asistenci
Švýcarské akciové indexy: Globální firmy se stoletou historií (15. díl)
Měna, která zastavila šílenou hyperinflaci. Na Tchaj-wanu platí navzdory Číně vlastním dolarem
Platformy a datové feedy v prop tradingu (proč někdy mění výsledek?)
10× větší zisky díky této trading strategii! Likvidita + Supply/Demand zóny + Gann Box
Smart Money Trading: Fraktály (44. díl)
FXstreet.cz a eToro spouštějí společnou akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně zdarma
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (únor 2026)
Tři obchody, tři strategie: Jak Fintokei tradeři v únoru vydělali tisíce na Nasdaq a zlatě
Chevron vs. Boeing: Jak využít rozdílný vývoj firem pomocí Clash CFD
RebelsFunding přidává do klientské zóny Trader Consistency Score i AI asistenci
Švýcarské akciové indexy: Globální firmy se stoletou historií (15. díl)
Měna, která zastavila šílenou hyperinflaci. Na Tchaj-wanu platí navzdory Číně vlastním dolarem
Platformy a datové feedy v prop tradingu (proč někdy mění výsledek?)
10× větší zisky díky této trading strategii! Likvidita + Supply/Demand zóny + Gann Box
Smart Money Trading: Fraktály (44. díl)
FXstreet.cz a eToro spouštějí společnou akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně zdarma
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (únor 2026)
Denní kalendář událostí
V Evropě změna zimního času na letní
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
Setkání ministrů financí eurozóny – Euroskupina
Ve Španělsku index CPI
V Británii maloobchodní tržby
V USA zásoby zemního plynu
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V Německu spotřebitelská důvěra GfK
V Japonsku index CPI
V Evropě změna zimního času na letní
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
Setkání ministrů financí eurozóny – Euroskupina
Ve Španělsku index CPI
V Británii maloobchodní tržby
V USA zásoby zemního plynu
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V Německu spotřebitelská důvěra GfK
V Japonsku index CPI
Tradingové analýzy a zprávy
Trump hrozí Íránu zničením elektráren, když neotevře Hormuzský průliv
Spojené státy dočasně povolily nákup již naložené sankcionované íránské ropy
USA zvažují zmírnění operací na Blízkém východě
Průzkum: Růst cen benzinu už má negativní dopady na domácnosti v USA
Nagel: ECB musí už příště zvážit zvýšení sazeb
Finanční trhy se obávají konfliktu na Blízkém východě, akcie klesají
Evropské akcie dál klesají, německý index DAX je nejníže za téměř rok
Forex: Dolar sílí, trhy posuzují vliv konfliktu na Blízkém východě na měnovou politiku
Pražská burza po třech týdnech poklesů posílila, index PX stoupl o procento
Pražská burza oslabila, PX táhly dolů Erste, Moneta či VIG, naopak ČEZ rostl
Trump hrozí Íránu zničením elektráren, když neotevře Hormuzský průliv
Spojené státy dočasně povolily nákup již naložené sankcionované íránské ropy
USA zvažují zmírnění operací na Blízkém východě
Průzkum: Růst cen benzinu už má negativní dopady na domácnosti v USA
Nagel: ECB musí už příště zvážit zvýšení sazeb
Finanční trhy se obávají konfliktu na Blízkém východě, akcie klesají
Evropské akcie dál klesají, německý index DAX je nejníže za téměř rok
Forex: Dolar sílí, trhy posuzují vliv konfliktu na Blízkém východě na měnovou politiku
Pražská burza po třech týdnech poklesů posílila, index PX stoupl o procento
Pražská burza oslabila, PX táhly dolů Erste, Moneta či VIG, naopak ČEZ rostl
Blogy uživatelů
Co je Elliottova vlnová analýza a jak ji využít
Index S&P 500 projel supporty jako nůž máslem
Psychopati vládnou světu, a nás to stojí prachy
Nedělní příprava: Fundament a příležitosti na USD/JPY a EUR/NZD
Ropa je za 100 USD levná! Sledujte Brent-WTI spread
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (20. března 2026)
Získala payout, no stále má na čom pracovať!
Ropa za 200 dolarů?! Čeká trhy další šok?
Praktické okénko: Emisní povolenky znovu v akci
Abel přichází: Co vzkázal nový šéf akcionářům Berkshire Hathaway?
Co je Elliottova vlnová analýza a jak ji využít
Index S&P 500 projel supporty jako nůž máslem
Psychopati vládnou světu, a nás to stojí prachy
Nedělní příprava: Fundament a příležitosti na USD/JPY a EUR/NZD
Ropa je za 100 USD levná! Sledujte Brent-WTI spread
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (20. března 2026)
Získala payout, no stále má na čom pracovať!
Ropa za 200 dolarů?! Čeká trhy další šok?
Praktické okénko: Emisní povolenky znovu v akci
Abel přichází: Co vzkázal nový šéf akcionářům Berkshire Hathaway?
Forexové online zpravodajství
Trump hrozí, že „srovná se zemí“ íránskou jadernou elektrárnu v Búšehru, Teherán slibuje tuhou odvetu. Cesta k ceně ropy nad 150 dolary za barel se otevírá, nafta v ČR může v nadcházejícím týdnu vyskočit nad 50 Kč/l
Češi nejsou v digitální revoluci žádná béčka. AI ovládá už 78 % mladých
Novým generálním ředitelem J&T Banky bude od července Slavomír Beňa
Denní shrnutí: Wall Street oslabuje, zlato klesá, dolar dál vítězí v režimu risk-off (20.03.2026)
Tři trhy, které sledovat příští týden (20.03.2026)
Trhy otočily. Místo poklesu sazeb čekají růst
Pražská burza v závěru týdne klesala
Americké akcie zahajují obchodování v záporném teritoriu
Forex: Týden centrálních bank je u konce, sazby se nemění
Týden na akciových trzích: Nejistota z Blízkého východu tíží trhy
Trump hrozí, že „srovná se zemí“ íránskou jadernou elektrárnu v Búšehru, Teherán slibuje tuhou odvetu. Cesta k ceně ropy nad 150 dolary za barel se otevírá, nafta v ČR může v nadcházejícím týdnu vyskočit nad 50 Kč/l
Češi nejsou v digitální revoluci žádná béčka. AI ovládá už 78 % mladých
Novým generálním ředitelem J&T Banky bude od července Slavomír Beňa
Denní shrnutí: Wall Street oslabuje, zlato klesá, dolar dál vítězí v režimu risk-off (20.03.2026)
Tři trhy, které sledovat příští týden (20.03.2026)
Trhy otočily. Místo poklesu sazeb čekají růst
Pražská burza v závěru týdne klesala
Americké akcie zahajují obchodování v záporném teritoriu
Forex: Týden centrálních bank je u konce, sazby se nemění
Týden na akciových trzích: Nejistota z Blízkého východu tíží trhy
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Očekávání týkající se amerického trhu práce by měla podpořit akciové indexy
Aktuální informace z amerického akciového trhu ke dni 24. února: S&P 500 a NASDAQ se dostávají do potíží
Česká ekonomika v době od července do září dobře odolávala nepříznivým mezinárodním vlivům
BREAKING: EURUSD roste po datech ISM Manufacturing
Eurozóna: Stavební výroba v prosinci meziročně klesla o 0,1 %
Opustí index DAX30 obchodní rozpětí 13 100 až 13 300 bodů?
VIDEO: Týdenní výhled 8.9.2014
Makro: Ceny průmyslových výrobců Británie v prosinci poklesly na roční minimum
HDP Austrálie rostlo nad očekávání, analýza AUD/USD
Anglická centrální banka se stejně jako ČNB obává inflace
Očekávání týkající se amerického trhu práce by měla podpořit akciové indexy
Aktuální informace z amerického akciového trhu ke dni 24. února: S&P 500 a NASDAQ se dostávají do potíží
Česká ekonomika v době od července do září dobře odolávala nepříznivým mezinárodním vlivům
BREAKING: EURUSD roste po datech ISM Manufacturing
Eurozóna: Stavební výroba v prosinci meziročně klesla o 0,1 %
Opustí index DAX30 obchodní rozpětí 13 100 až 13 300 bodů?
VIDEO: Týdenní výhled 8.9.2014
Makro: Ceny průmyslových výrobců Británie v prosinci poklesly na roční minimum
HDP Austrálie rostlo nad očekávání, analýza AUD/USD
Anglická centrální banka se stejně jako ČNB obává inflace
Blogy uživatelů
Index S&P 500 projel supporty jako nůž máslem
Bublina na nemovitostech?
Černý kůň Trump-Putinova summitu
Fundamentální analýza forexu – řízení rizik a alokace kapitálu ve fundamentální analýze (8. díl)
Groupon: Má šanci na obrat?
Měnový pár NZD/CAD: Analýzy více časových rámců (MN až D1)
Trading nastavení pro EUR/USD, USD/CAD a ropu WTI
Praktická ukázka: Obchody na sever i na jih
Tato základní pomůcka může být klíčem k vašemu úspěchu v tradingu
Proč je výběr brokera důležitý?
Index S&P 500 projel supporty jako nůž máslem
Bublina na nemovitostech?
Černý kůň Trump-Putinova summitu
Fundamentální analýza forexu – řízení rizik a alokace kapitálu ve fundamentální analýze (8. díl)
Groupon: Má šanci na obrat?
Měnový pár NZD/CAD: Analýzy více časových rámců (MN až D1)
Trading nastavení pro EUR/USD, USD/CAD a ropu WTI
Praktická ukázka: Obchody na sever i na jih
Tato základní pomůcka může být klíčem k vašemu úspěchu v tradingu
Proč je výběr brokera důležitý?
Vzdělávací články
Kathy Lien: Nechcete dělat prop trading s někým, kdo se více soustředí na předvádění svých Lamborghini
Jak obchodovat „Price Action“ (4. díl)
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Akcie: Analýza akcií aneb jak zvýšit svoje šance na úspěch (díl 5.)
Elliottova vlnová teorie a EUR/USD
Obchodujeme Elliottovy vlny - praktické příklady (2/2)
RebelsFunding přidává do klientské zóny Trader Consistency Score i AI asistenci
VIP zóna: Výsledky obchodování za červenec
Základní struktura Price Action (4. díl)
Historie GBP/USD v kostce
Kathy Lien: Nechcete dělat prop trading s někým, kdo se více soustředí na předvádění svých Lamborghini
Jak obchodovat „Price Action“ (4. díl)
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Akcie: Analýza akcií aneb jak zvýšit svoje šance na úspěch (díl 5.)
Elliottova vlnová teorie a EUR/USD
Obchodujeme Elliottovy vlny - praktické příklady (2/2)
RebelsFunding přidává do klientské zóny Trader Consistency Score i AI asistenci
VIP zóna: Výsledky obchodování za červenec
Základní struktura Price Action (4. díl)
Historie GBP/USD v kostce
Tradingové analýzy a zprávy
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (17.4.2023)
Shrnutí páteční seance: Akcie v USA po výsledkových zprávách oslabily, dolar vzrostl
VIDEO: Forex, komodity, akcie a kryptoměny - týdenní analýza FXstreet.cz (8.6. - 12.6.2020)
Swingové obchodování USD/CAD 14.5.2024
EUR/JPY - Intradenní výhled 23.6.2022
Vývoz z Německa se v září překvapivě snížil, proti srpnu o půl procenta
Nizozemsko mělo loni přebytek rozpočtu
Analytici: Původ inflace sahá před pandemii, vedle sazeb lze proti ní využít kurz
S&P 500 - Intradenní výhled 19.6.2018
Forex: Vítězové a poražení 23.3.2020
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (17.4.2023)
Shrnutí páteční seance: Akcie v USA po výsledkových zprávách oslabily, dolar vzrostl
VIDEO: Forex, komodity, akcie a kryptoměny - týdenní analýza FXstreet.cz (8.6. - 12.6.2020)
Swingové obchodování USD/CAD 14.5.2024
EUR/JPY - Intradenní výhled 23.6.2022
Vývoz z Německa se v září překvapivě snížil, proti srpnu o půl procenta
Nizozemsko mělo loni přebytek rozpočtu
Analytici: Původ inflace sahá před pandemii, vedle sazeb lze proti ní využít kurz
S&P 500 - Intradenní výhled 19.6.2018
Forex: Vítězové a poražení 23.3.2020
Témata v diskusním fóru
Září 2024: Další ziskový měsíc pro klienty VIP zóny FXstreet.cz
Znamená breaknutie levelu $20k na BTC uptrend v roku 2021?
Broker Wonderinterest
Realné výsledky
InvestingFox
Smeruje eurodolar opäť na paritu?
Excelentný záver 29. týždňa
Fintokei
FOREX trading
Denník tradera #1
Září 2024: Další ziskový měsíc pro klienty VIP zóny FXstreet.cz
Znamená breaknutie levelu $20k na BTC uptrend v roku 2021?
Broker Wonderinterest
Realné výsledky
InvestingFox
Smeruje eurodolar opäť na paritu?
Excelentný záver 29. týždňa
Fintokei
FOREX trading
Denník tradera #1




