Pátek 26. duben 2024 00:08
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
FTMO král
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
reklama
Fintokei SwiftTrader

Zpomalení hospodářského růstu

C:\fakepath\top-07022020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.02.2020 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v červených číslech, když investoři soustředili svou pozornost na zprávy týkající se šíření čínského koronaviru. Čekalo se také na zveřejnění čínské bilance zahraničního obchodu za leden, která však byla odložena a vyjde zároveň s únorovou statistikou.
C:\fakepath\francie.jpg

Průmyslová výroba ve Francii kvůli stávce klesla nejvíc za 2 roky

07.02.2020 Průmyslová výroba ve Francii v prosinci klesla ve srovnání s předchozím měsícem o 2,8 procenta, což byl největší propad za téměř dva roky. Přispěly k tomu celonárodní stávky v dopravě a také zpomalení hospodářského růstu v širší Evropě. Oznámil to dnes francouzský statistický úřad INSEE.
img

Měsíčník finančních trhů – Leden 2020

04.02.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 %, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 %. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou zveřejnila OSN. OSN upozornila, že i deset let po finanční krizi je globální ekonomika pomalá. Obchodní a geopolitické napětí mohou dál podkopat její oživení. "V letošním roce je tu naděje na oživení, ale rizika poklesu a zranitelnosti zůstávají velmi výrazná," varoval vedoucí oddělení strategie pro globalizaci a rozvoj při Konferenci OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) a spoluautor studie Richard Kozul-Wright. Upozornil, že oživení z velké části bude záviset na výkonu velkých rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Argentina, Mexiko, Turecko a Rusko. Vyhlídky letošního oživení růstu může zhatit zesílení obchodního napětí, problémy na finančních trzích nebo eskalace geopolitického napětí. Pokud by tyto problémy nastaly, růst by výrazně zpomalil a činil by zřejmě jen 1,8 %, varovala OSN. Ekonomický růst většiny rozvinutých zemí, včetně USA, zůstane podle OSN letos nevýrazný. Lépe by si mohlo vést pouze Japonsko, které letos pořádá olympijské hry. Evropa by měla růst o pouhých 1,6 %. Jedenáct zemí, které do EU vstoupily po roce 2004, tedy včetně České republiky, by však mělo růst nad průměrem celé unie a některé budou expandovat i o více než čtyři %. Výhled pro Evropu ohrožuje hlavně možná eskalace napětí v mezinárodním obchodě, výkon regionu však bude také záviset na tom, jak dopadne odchod Británie z EU a jak se bude vyvíjet měnová politika Evropské centrální banky. Světová banka předminulý týden snížila odhad globálního růstu na loňský a letošní rok kvůli pomalejšímu oživení obchodu a investic. Letos rovněž očekává globální růst o 2,5 %.
C:\fakepath\chart-1905225_640.jpg

Komodity: Ropa kvůli obavám z nového koronaviru zlevňuje

31.01.2020 Ceny ropy se dnes navzdory počátečnímu růstu snižují. Na trhu totiž sílí obavy z ekonomických důsledků nového koronaviru šířícího se z Číny. Kolem 18:05 SEČ severomořská ropa Brent ztrácela zhruba čtvrt procenta na 58,15 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI vykazovala pokles o téměř 0,8 procenta na 51,74 dolaru za barel.
img

Graf dne: Ropa spadla do přeprodaného teritoria

27.01.2020 Strach z čínského koronaviru v posledních seancích výrazně ovlivnil cenu ropy, která se dle oscilátoru RSI dostala pod úroveň 30 poprvé od června 2019. Přes paniku na tomto trhu tak ropa vysílá nákupní signál. Americká ropa WTI propadla v minulém týdnu o 6,89 %. Jednalo se o nejvýraznější pokles od července minulého roku. Zároveň z nejvyšších úrovní tohoto roku, na které ropa dosáhla krátce po zabití íránského generála Sulejmáního, už její cena ztratila více než 20 %. Obchodníci se bojí dalšího zpomalení hospodářského růstu největší světové ekonomiky, která v minulém roce rostla nejméně za poslední 3 desetiletí. Pokud se však nepotvrdí nejhorší obavy a šíření viru se podaří brzy zastavit, tak by se současné ceny ropy mohly jevit jako dobrá nákupní příležitost.
img

Analýzy makroindikátorů: Ekonomika slábne, trh práce zůstává utažený

09.01.2020 Saldo zahraničního obchodu v listopadu zůstalo v přebytku. Ten ale klesl výrazně pod odhady trhu. Export klesal rychleji než import. Míra nezaměstnanosti se zvyšovala především z důvodu nástupu zimy. Ekonomické zpomalení se na trhu práce projeví více až v letošním roce.
img

Zpomalení ekonomiky zatím nezaměstnanost nezvyšuje

09.01.2020 Podíl nezaměstnaných na konci roku vzrostl na 2,9 % z předchozí úrovně 2,6 %, což bylo v souladu s naším odhadem i většinovým očekáváním trhu. Za zvýšením nezaměstnanosti stojí především nástup zimy a konec sezónních prací. Nebýt zimy nezaměstnanost by na konci roku zůstala na velmi podobných hodnotách jako v předchozích měsících.
C:\fakepath\francie.jpg

Francie očekává v příštím roce zpomalení hospodářského růstu

17.12.2019 Francouzská centrální banka očekává v příštím roce zpomalení růstu domácí ekonomiky na 1,1 procenta z předpokládaných letošních 1,3 procenta. Vyplývá to ze čtvrtletního hospodářského výhledu, který včera banka zveřejnila. Banka má nadále obavy z negativních hospodářských důsledků napětí v mezinárodních obchodních vztazích, a to navzdory pátečnímu oznámení první fáze obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou.
img

Tematické analýzy: Fiskální politika nabízí eurozóně pomoc, ale ne spásu

26.11.2019 Evropské centrální bance dochází munice. Záporné úrokové sazby ani znovuspuštěný program nákupů aktiv inflaci k cíli nedotlačí. V příštím roce navíc podle naší prognózy nastoupí recese v USA, která bude postupně dopadat i na země eurozóny. Naděje se tak stále více upínají k fiskální politice. Podle našeho odhadu by fiskální impulz v příštím roce mohl dosáhnout úrovně 0,2 % HDP. Pokud by země, které nemají problém s fiskálními pravidly, využily celý svůj prostor, mohl by fiskální impulz v příštím roce dosáhnout až 0,7 % HDP eurozóny. K takovýmto krokům ale zatím chybí politická vůle. Podstatné je i to, jak bude fiskální politika realizována. Ideální by byl nárůst veřejných investic, které v eurozóně chybí. Jejich návratnost je ale dlouhá.
C:\fakepath\R4.jpg

Komodity: Ceny ropy dnes rostou, trhy čekají na projev Trumpa

12.11.2019 Ceny ropy dnes mírně rostou. Finanční trhy, od akciových a dluhopisových po komoditní, doufají, že americký prezident Donald Trump ve svém dnešním projevu naznačí pokrok v jednání o obchodní dohodě s Čínou.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

Podnikoví ekonomové v USA čekají zpomalování hospodářského růstu

07.10.2019 Hospodářský růst ve Spojených státech podle podnikových ekonomů v letošním i příštím roce výrazně zpomalí, mimo jiné kvůli obchodní válce, kterou prezident Donald Trump vede s Čínou. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky zveřejnila americká Národní asociace podnikových ekonomů (NABE) a z něhož cituje agentura AP.
C:\fakepath\usa-01102019-lv.jpg

Aktivita zpracovatelského sektoru v USA je nejníže za deset let

01.10.2019 Aktivita zpracovatelského sektoru ve Spojených státech v září opět klesla a její index sestoupil až na nejnižší úroveň za více než deset let. Ukazují to údaje, které dnes zveřejnil Institut řízení dodávek (ISM). Analytici přitom očekávali návrat aktivity k mírnému růstu.
img

Ozvěny trhu: Rizika oslabení koruny rostou

26.09.2019 Měny rozvíjejících se trhů byly v loňském roce pod tlakem především z důvodu celkem výrazně se utahující měnové politiky ze strany americké centrální banky a stále atraktivnějších dolarových úrokových sazeb. Nijak zásadně se to ale nedotklo středoevropských měn.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čína snížila novou referenční úvěrovou sazbu

20.09.2019 Čínská centrální banka (PBOC) dnes snížila svou novou referenční úvěrovou sazbu na 4,20 procenta z předchozích 4,25 procenta, aby podpořila domácí ekonomiku v době obchodní války se Spojenými státy. K mírnému snížení sazby přistoupila již druhý měsíc za sebou.
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Shrnutí obchodování: Akcie v USA smazaly počáteční ztráty, mírně silnější je i dolar

11.09.2019 Americké akcie včera oslabovaly, dolů je táhla zejména statistika z Číny, která znovu přispěla k obavám z recese globální ekonomiky. Investoři se zbavovali především akcií technologických firem, naopak akcie velkých průmyslových podniků zpevňovaly, a pomohly tak mírnit celkový pokles. Těsně před koncem obchodování hlavní indexy ztráty smazaly a dostaly se do zisku, výjimkou byl trh Nasdaq. Na forexových trzích se mírně zvyšoval kurz dolaru, pozornost se stáčela k nadcházejícímu zasedání Evropské centrální banky (ECB).
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

Lagardeová: ECB bude dále stimulovat růst

04.09.2019 Evropská ekonomika potřebuje další opatření podporující hospodářský růst, bude však nutné k nim přistupovat s rozvahou a předejít jejich možným negativním dopadům. Europoslancům to dnes v Bruselu řekla Christine Lagardeová, kterou členské země EU navrhují na post šéfky Evropské centrální banky (ECB). Mezi její hlavní cíle bude ovšem patřit i snaha o udržení cenové stability, dvouprocentní inflační hranice a boj proti klimatickým změnám, oznámila Francouzka během slyšení v hospodářském a měnovém výboru EP.
C:\fakepath\hkd.jpg

Ekonomika Hongkongu klesá, vliv mají i trvající protesty

16.08.2019 Ekonomika Hongkongu ve druhém čtvrtletí klesla ve srovnání s předchozím kvartálem o 0,4 procenta, zatímco v prvním čtvrtletí ještě o 1,3 procenta vzrostla. Oznámila to dnes místní vláda. Pokles je výraznější, než se čekalo. Jedna z nejpopulárnějších nákupních destinací světa se tak vinou trvajících protivládních protestů, které odrazují turisty a mají negativní dopad na tržby obchodů, poprvé po deseti letech ocitla na pokraji recese. Ta se obvykle definuje jako aspoň dvě čtvrtletí hospodářského poklesu po sobě.
C:\fakepath\USA.jpg

Maloobchodní tržby v USA se v červenci zvýšily o 0,7 procenta

15.08.2019 Maloobchodní tržby ve Spojených státech se v červenci zvýšily meziměsíčně o 0,7 procenta, mnohem více, než se čekalo. V červnu stouply podle revidovaných údajů o 0,3 procenta. Informovalo o tom dnes americké ministerstvo obchodu. Ačkoli poklesl prodej vozů, vysoké tržby hlásí internetoví prodejci, obchody s potravinami, oblečením a domácími spotřebiči; dařilo se i obchodním domům. Tento vývoj by mohl zmírnit obavy finančních trhů, že ekonomika míří do recese, napsala agentura Reuters.
img

Okénko finančního trhu 9.8.2019

09.08.2019 Bilance německého zahraničního obchodu skončila za červen v přebytku 16,8 mld. euro, tedy znatelně menším než v předchozím měsíci a o téměř 3 mld. pod tržními očekáváními. Varovná je zde hlavně statistika exportu, který meziročně klesl o plných 8 %. Ještě výraznější propad byl zaznamenán u vývozu do zemí mimo Evropskou unii, kde se jednalo dokonce o 10,7 %. Velkou měrou se tak na tomto výsledku zřejmě podílí slábnoucí obchod s Čínou, třetím nejvýznamnějším partnerem německých exportérů. V nejbližší době se navíc nedá očekávat zlepšení situace, jelikož obchodní spory mezi USA a Čínou dál nabírají na intenzitě a nově se přetavují i v měnový souboj. V souvislosti s další vlnou cel na čínské zboží slíbených Donaldem Trumpem došlo od začátku srpna k oslabení čínské měny vůči euru o téměř 4 %, což bude dále podkopávat konkurenceschopnost německých vývozců v Číně. Zároveň tím zlevní dovoz čínského zboží, což může zpomalit již tak nepřesvědčivou evropskou inflaci a přidělat vrásky na čele ECB.
img

Rozhodnutí RBNZ snížit sazby o 50bp. spustilo výprodej na NZD, klesá také AUD

07.08.2019 Novozélandská centrální banka dnes ráno překvapila investory snížením úrokových sazeb o půl procenta, zatímco konsenzus počítal s pouze čtvrtprocentním snížením. Banka zároveň zveřejnila holubičí komentář. Během tiskové konference následně guvernér Orr nevyloučil možnost dalšího snižování sazeb a použití neortodoxních nástrojů pro další uvolňování. Zároveň uvedl, že sazby mohou být sníženy až do záporných úrovní.
C:\fakepath\fed.jpg

Fed podle očekávání snížil základní úrok o čtvrt procentního bodu

31.07.2019 Měnový výbor centrální banky USA podle očekávání snížil základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 2,00 až 2,25 procenta. Je to první snížení úroků od prosince 2008, kdy světová ekonomika čelila nejhorší krizi od 30. let minulého století. Banka v prohlášení uvedla, že k rozhodnutí ji přiměly obavy o vývoj globální ekonomiky a mírná inflace v USA. Naznačila rovněž, že je připravena náklady na úvěry dále snížit, pokud to bude nutné, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\fed banka.jpg

Fed zřejmě poprvé za více než deset let sníží úroky

31.07.2019 Měnový výbor americké centrální banky (Fed) po svém dvoudenním zasedání dnes pravděpodobně sníží základní úrokové sazby. Bude to první snížení od prosince 2008, tedy od doby, kdy globální ekonomika čelila nejhlubší krizi od 30. let minulého století. Většina analytiků se domnívá, že Fed základní sazbu sníží o čtvrt procentního bodu ze současného pásma 2,25 až 2,50 procenta.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

EU chce doporučit do čela MMF guvernéra britské centrální banky

07.07.2019 Zástupci zemí Evropské unie jednají o možnosti, že by se novým šéfem Mezinárodního měnového fondu (MMF) mohl stát guvernér britské centrální banky Mark Carney. Ten se narodil v Kanadě, má však také britský a irský pas, takže jeho výběr by technicky splnil sedm desetiletí trvající praktiku, podle které MMF vede Evropan a Světovou banku (SB) Američan. S odvoláním na informovaný zdroj to uvedla agentura Bloomberg
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (1.7.2019)

01.07.2019 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu poslouchal opět na 100 %. V mém týdenním komentáři minulý týden jsem s předstihem uveřejnil své obchodní nastavení, kde jsem nejprve doporučil short pozici po prolomení S/R zóny směrem dolů s vyznačeným cílem. K tomu přesně došlo a trh po aktivaci short pozice velmi rychle došel do zisku a byl ukončen na Profit-Targetu (PT). V této oblasti ukončení short pozice jsem zároveň vyznačil okamžitou long pozici, která se také aktivovala a přesně také došla do svého cíle a byla ukončena na PT. Níže je to vyznačeno na grafech. Takovéto obchody mám nejraději, velmi rychlý a přesný zisk. Pokud jste obchodů také využili, tak gratuluji k zisku!!
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

ČNB nechala sazby beze změny, zůstanou tak asi déle

26.06.2019 Bankovní rada České národní banky dnes nechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na dvou procentech. Pro toto rozhodnutí hlasovalo šest ze sedmi členů rady. Jeden hlasoval pro zvýšení úrokových sazeb o čtvrt procentního bodu. Guvernér ČNB Jiří Rusnok uvedl, že aktuální prognóze ČNB odpovídá přibližná stabilita úrokových sazeb do poloviny roku 2020.
C:\fakepath\cnb.jpg

Bankovní rada ČNB dnes nechala úrokové sazby beze změny

26.06.2019 Bankovní rada České národní banky dnes nechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na dvou procentech. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Důvodem rozhodnutí je podle ekonomů především nejistý vývoj v zahraničí, který souvisí s výkonem německé ekonomiky. Dalším důvodem je postupné zpomalování růstu české ekonomiky a s tím očekávaný pomalejší růst cen.
img

Ekonomická situace je nejhorší od roku 2015, krize je na obzoru

26.06.2019 Důvěra v českou ekonomiku se neustále snižuje. Dle Českého statistického úřadu – ČSÚ v červnu klesl po květnovém propadu indikátor důvěry na nejnižší úroveň za 3 roky, tedy o 0,5 bodu na 95,2.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Nálada německých spotřebitelů se zhoršuje

26.06.2019 Nálada německých spotřebitelů se dál zhoršuje. Hlavním důvodem je zpomalení hospodářského růstu, které má negativní dopad na očekávání dalšího vývoje příjmů spotřebitelů. Vyplývá to z průzkumu společnosti GfK. Výdaje domácností se v posledních letech staly hlavním zdrojem růstu největší evropské ekonomiky díky rekordní zaměstnanosti, růstu mezd, který je vyšší než inflace, a nízkým nákladům na úvěry, které zvýšily domácí poptávku.
C:\fakepath\global economy.jpg

EY: Zájem o fúze a akvizice je ve světě největší za dekádu

20.06.2019 Zájem o fúze a akvizice je ve světě největší za poslední dekádu. Nejoblíbenější investiční destinací je navzdory nejasnostem ohledně brexitu Británie. Globální nejistota akviziční plány spíš posiluje, než brzdí. Fúzi nebo akvizici plánuje 59 procent oslovených společností, vyplývá z Barometru investiční důvěry, který poradenská firma EY zveřejňuje dvakrát ročně.
C:\fakepath\TOP5-29052019-LV-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.05.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní seanci v červených číslech, když se na ně přenesl negativní sentiment z předcházející seance na Wall Street. Investory nadále znervózňují obavy z protažení obchodní války mezi USA a Čínou.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Evropské akcie oslabují, Čína zvažuje další kroky proti USA

29.05.2019 Evropské akcie dnes oslabují, jejich hlavní index dopoledne odepisoval kolem jednoho procenta. Jedním z hlavních důvodů je zpráva, že se Čína chystá omezit vývoz vzácných kovů do Spojených států. Tyto kovy jsou klíčové pro technologický sektor, který je významnou součástí americké ekonomiky. Investoři se obávají, že výsledkem by mohlo být zpomalení hospodářského růstu.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar klesá po špatných zprávách z USA

24.05.2019 Dolar dnes na forexovém trhu oslabuje v reakci na zprávu o snížení výkonu zpracovatelského průmyslu ve Spojených státech. Trh se obává, že obchodní spor s Čínou může americkou ekonomiku poškodit a poznamenat statut dolaru jako bezpečné měny.
C:\\fakepath\\fed.jpg

Fed v souladu s očekáváním nemění sazby

01.05.2019 Měnový výbor americké centrální banky (Fed) dnes podle očekávání nechal základní úrokovou sazbu beze změny v rozmezí 2,25 až 2,50 procenta. V prohlášení zveřejněném po dvoudenním zasedání zopakoval, že letos bude při rozhodování o změnách nákladů na úvěry trpělivý a že v nejbližších měsících není růst úroků pravděpodobný. Americká ekonomika je podle posledních signálů zdravá, inflace ale zůstává neobvykle nízká.
C:\fakepath\usa 14122014.png

Ekonomové čekají zpomalení hospodářského růstu v USA

25.03.2019 Hospodářský růst ve Spojených státech bude podle ekonomů v letošním a příštím roce zpomalovat, ačkoli administrativa prezidenta Donalda Trumpa počítá s jeho zrychlením. Vyplývá to podle agentury AP z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila americká Národní asociace podnikových ekonomů (NABE).
img

Rozbřesk: ČNB kvůli brexitu a slabému Německu nedostane šanci zvýšit sazby

25.03.2019 Tento týden nás čekají zasedání centrálních bank v Chile, Nigérii, Keni, Egyptě, Jižní Africe, Mexiku, na Novém Zélandu, v Maďarsku a v neposlední řadě také v Česku. ČNB podle nás ponechá sazby beze změny. Na jednu stranu vysoká inflace (zejména ta jádrová) a čísla z trhu práce ukazují na potřebu dalšího růstu domácích sazeb. Problém ovšem je, že ochlazení v německé ekonomice začíná být vidět již také u nás doma - konkrétně v lednovém průmyslu. Náš nowcast tak ukazuje na citelné zpomalení hospodářského růstu z 1 % mezikvartálně na 0,2 % (po sezónním očištění).
img

Okénko finančního trhu 6.3.2019

06.03.2019 Vzrůstající míra pesimismu ohledně Brexitu působí na oslabování britské libry, která ztrácí už pět dní v řadě. Stále více je zřejmé, že britská premiérka T. May nedisponuje dostatečným počtem hlasů, aby byl příští týden v parlamentu přijat její návrh na vystoupení Velké Británie z EU. Ani včerejší bruselská jednání obou delegací zabývající se možnými ústupky ze strany EU, zejména v otázkách tzv. Irské pojistky, neskončila úspěchem. Nicméně jednání budou dnes pokračovat, avšak neočekává se, že by EU ze svých stanovisek nějak ustoupila.
C:\\fakepath\\_103162993_hi048822049.jpg

Šéf Fedu: Hospodářský růst USA bude pokračovat

26.02.2019 Ekonomika Spojených států bude v letošním roce pokračovat v expanzi, i když pomalejším tempem. V bankovním výboru Senátu to dnes prohlásil šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell, který představil pololetní zprávu o vývoji hospodářství. Uvedl také, že s ohledem na protichůdné signály bude Fed při rozhodování o dalším zvyšování základní úrokové sazby trpělivý. Rozhodnutí o sazbách se budou odvíjet od výhledu ekonomiky.
img

Rozbřesk: Končí doba snižování státních dluhů

21.02.2019 ČR byla i v roce 2018 jednou z nejméně zadlužených zemí EU. Sice ještě nejsou k dispozici výsledky hospodaření celých veřejných financí, nicméně vývoj státního rozpočtu a především pak státního dluhu už o lecčems napověděl. Od roku 2013, kdy bylo zadlužení státu doposud historicky nejvyšší, tak s přestávkami docházelo k poklesu dluhu až na aktuálních 1,6 bilionu korun. V poměru k HDP jde o pokles o zhruba 11 procentních bodů až na přibližně 30 % HDP, kde byl dluh naposledy v roce 2009, kdy ekonomika zažila prudký propad. Z pohledu vlastního zadlužení tak ČR vstupuje do fáze očekávaného zpomalení hospodářského růstu s malým zadlužením a to větší kredibilitou a tudíž i flexibilitou.
img

Akcie táhnou nahoru pozitivní zprávy o vyjednávání obchodní dohody

18.02.2019 Americké akcie uzavřely uplynulý týden dalšími zisky. Technologický Nasdaq si při páteční seanci polepšil o 0,6 %, index S&P 500 o 1,1 % a průmyslový Dow Jones dokonce vyskočil o 1,7 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se dařilo všem sektorům v čele s finančními tituly, které si polepšily o dvě procenta. Akcie rostou díky rostoucím očekáváním na úspěšné jednání o obchodní dohodě mezi Spojenými státy a Čínou. Jednání by měla během tohoto týdne pokračovat ve Washingtonu a komentáře naznačují, že by finální dohody mohlo být dosaženo do konce února.
C:\fakepath\ecb budova.jpg

ECB by mohla podpořit ekonomiku levnými úvěry pro banky

15.02.2019 Evropská centrální banka (ECB) by mohla podpořit ekonomiku eurozóny prostřednictvím nové nabídky levných dlouhodobých úvěrů pro komerční banky. Uvedl to dnes člen Výkonné rady ECB Benoit Coeuré. Jeho slova vedla k výraznému posílení akcií bank z eurozóny i k poklesu eura.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Základy ekonomiky eurozóny jsou prý silné

11.02.2019 Základy ekonomiky eurozóny, tedy států používajících euro, jsou silnější než před krizí v roce 2008 a dotyčné země přesně vědí, jak je dál posílit. Před dnešním ministerským setkáním v Bruselu to novinářům řekl předseda takzvané euroskupiny Mario Centeno. Ministři se scházejí poté, co Evropská komise (EK) ve své zimní předpovědi zhoršila odhad výkonu evropského hospodářství na letošní rok. Euroskupina zahrnuje ministry financí zemí eurozóny.
C:\fakepath\usa 14122014.png

V USA v lednu vzniklo více míst

01.02.2019 Americká ekonomika v lednu vytvořila asi 304.000 pracovních míst, což je největší počet za téměř rok, oznámilo dnes americké ministerstvo práce. Výrazný nárůst počtu míst podle analytiků ilustruje stabilitu trhu práce za téměř deset let ekonomické expanze Spojených států. Pracovní příležitosti se nyní v USA zvyšují už 100 měsíců, což je nejdelší zaznamenané období.
img

Zpřísňování evropské měnové politiky se odkládá na neurčito

28.01.2019 Evropská Centrální Banka (ECB) podle očekávání nechala úrokové sazby na nezměněné úrovni. Hlavní úrokové sazby zůstávají na minimální úrovni 0.0 procenta a depozitní úrokové sazby zůstávají nezměněny na mírně záporné úrovni -0.4 procenta.
C:\fakepath\ecb 14122014.png

Evropská centrální banka ponechala měnovou politiku beze změn

24.01.2019 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala měnovou politiku beze změn. Nevyloučila ale možnost zvýšení úrokových sazeb později v letošním roce, přestože ekonomika eurozóny zažívá největší zpomalení za půl desetiletí.
img

Poptávka po americkém dolaru může ještě růst

22.01.2019 Americký dolar opět využívá své nálepky bezpečného přístavu a rostoucí poptávka v prostředí geopolitických rizik mu jen prospívá. Dolar by tedy mohl zopakovat scénář z minulého roku, kdy byl na devizových trzích suverénně nejsilnější měnou. Za nejaktuálnějším růstem poptávky stojí zveřejněná data z Číny, která poukazují na zpomalení růstu druhé největší ekonomiky spolu s dalším zhoršením výhledu Mezinárodního měnového fondu pro růst globální ekonomiky. Za dolarem však nebude v letošním roce pravděpodobně stát FED, který ustoupil ze svého původního záměru dále zvyšovat úrokové sazby.
C:\fakepath\189884-top_foto1-01tro.jpg

Světová ekonomika vzroste letos i příští rok o tři procenta

21.01.2019 Růst světové ekonomiky v letošním roce mírně zpomalí a dosáhne tří procent, toto tempo si udrží i příští rok. Vyplývá to ze zprávy s názvem Situace a výhled světové ekonomiky, kterou dnes zveřejnila OSN. Podle ní je však potřeba přijmout bezodkladné a konkrétní politické kroky, má-li OSN dosáhnout cíle vymýtit chudobu do roku 2030. Loni světová ekonomika předběžně vzrostla o 3,1 procenta.
img

Americké akcie si nakonec včera připsaly slušné zisky

16.01.2019 Americký akciový index S&P 500 si včera polepšil o 1,1 %. Po vlažném začátku seance nakonec index v průběhu celého dne zisky postupně navyšoval. Hned šest sektorů v čele s komunikacemi přidalo přes jedno procento. Jedinými dvěma propadlíky se staly akcie komoditních společností a průmyslových podniků, jejichž hodnota se snížila o 0,7 %, respektive 0,3 %.
C:\fakepath\eurozona 12072013.png

Ekonomická nálada v eurozóně je horší

08.01.2019 Ekonomická nálada v 19 zemích eurozóny se v prosinci zhoršila víc, než se očekávalo, a ve stejném duchu tak uzavřela i rok, kdy se optimismus vytrácel ve všech 12 měsících. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Evropská komise. Souhrnný index nálady v prosinci klesl na 107,3 bodu z listopadových 109,5 bodu a ocitl se na nejnižší úrovni od ledna 2017.
img

Ozvěny trhu: Ne krize, ale ekonomické zpomalení

03.01.2019 S blížícím se koncem loňského roku jsme v mediálním prostoru zaznamenávali stále více a více chmurnějších předpovědí, jak se letos bude českému hospodářství dařit. Je jasné, že rizika z vnějšího prostředí zůstávají opravdu vysoká, ale nejinak tomu bylo i před rokem. Čelili jsme vyhrocené situaci na jihokorejském poloostrově, Donald Trump se chystal k rozpoutání obchodních válek, v Evropě jsme se těšili na italské volby či vyjednávání o brexitu, báli jsme se výraznějších turbulencí na finančních trzích. Mnoho z těchto rizik se do určité míry naplnilo, přesto o ekonomické či globální krizi opravdu hovořit nemůžeme. Naopak globální ekonomika rostla v roce 2018 v podstatě stejným tempem jako o rok před tím.
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Závěr týdne na finančních trzích 21.12.2018

21.12.2018 Americké akcie dnes v proměnlivém obchodování oslabily. Na trhu převládly obavy ze zpomalení hospodářského růstu a z hrozby, že prezident USA Donald Trump nepodepíše provizorní rozpočet umožňující chod vlády. Index technologického trhu Nasdaq potvrdil, že se propadl do medvědího teritoria, definovaného jako pokles hodnoty indexu o pětinu z posledního maxima. Propad akcií zmírnil komentář představitele centrální banky (Fed) naznačující možnou modifikaci měnové politiky.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar je na šestiměsíčním maximu

23.05.2018 Kurz dolaru dnes vůči euru vystoupil na šestiměsíční maximum, když společnou evropskou měnu potopila data naznačující zpomalení podnikatelské aktivity v eurozóně. V důsledku obchodního napětí dolar oslabil vůči japonskému jenu.
img

Krize – jaké faktory ji mohou spustit?

08.10.2017  Od velké recese v roce 2008/09, predikují analytici včetně významných ekonomů, jako je Nouriel Rubini, „soudný den“ a spuštění událostí, které by poslaly svět a finanční trhy zpět do „temnoty“ (2008/09), ale akciový trh téměř denně posouvá svá historická maxima. Od konce roku 2009 se finanční trh zvýšil o 280 procent a v tomto roce je to téměř o 14 procent. Americký burzovní trh je již devátý rok po sobě v zisku, zatímco analytici stále opakují a posouvají data a odhady škod další krize, která přinese totální zkázu. Zde je seznam potenciálních spouštěčů, které mají tento potenciál, ale doposud se jim nepodařilo spustit žádnou významnou krizi:
usa 16102013.png

Zvolení Trumpa je prý globální riziko

18.03.2016 Možné zvolení amerického miliardáře Donalda Trumpa novým prezidentem Spojených států představuje jedno z deseti největších globálních rizik. Tvrdí to ve své zprávě o globálních hrozbách britská výzkumná organizace Economist Intelligence Unit (EIU).
cina a euro.png

Deficit rozpočtu Číny se zdvojnásobil

29.01.2016 Schodek čínského státního rozpočtu se v loňském roce prohloubil na 2,36 bilionu jüanů, což je proti schodku...
usa 14122014.png

Tvorba pracovních míst v USA prudce rostla

08.01.2016 Americká ekonomika v prosinci vytvořila 292.000 nových pracovních míst, což je výrazně více, než očekávali...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Fundamentální analýza | Price Action | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | HDP | Obchodní plán | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Apple | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Private equity | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | XAU/USD | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Měnový trh | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Beta | Bloomberg | Bod | Burza | CFD | CME | COT report | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Devalvace | Dlouhá pozice | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fair Value | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Foreign Exchange | Forex trader | Futures | Fúze | G10 | Gap | Vyplnění GAPU | High | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční fond | Investor | Japonský jen | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Long pozice | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | P/E | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Splatnost | Spot | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Statut | Support | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Yield | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Index MSCI | Panevropský index | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Ropný trh | Britská měna | Dluhopisové trhy | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Bohatství | IEA | Credit Suisse | RBNZ | Oanda | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Golden Gate | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Conseq | Obchodní deficit | Facebook | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Centrální bankéři | EURUSD | NZDUSD | USDCAD | Raiffeisenbank | Aktivum | Burzovně obchodované produkty | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Zlatý důl | Akcie Amazon | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Erste | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Bollingerova pásma | Brent | Britské libry | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena dolaru | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Devalvace měny | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Engulfing | Etoro | Eura | Evropská měna | Evropská rada | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | HDP USA | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor MACD | InstaForex | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jeden dolar | Jiří Rusnok | Kam investovat | Kam investovat v roce | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Krátkodobé investice | Kurz čínského jüanu | Kurz dolarů | Kurz dolaru dnes | Kurz forintu | Kurz franku | Kurz libry | Kurz zlata | Kurzy | Kurzy akcií | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Manuál | Markets | Měna euro | MetaTrader 4 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Nákup dolaru | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Obchodování s CFD | Oslabení koruny | Patria Finance | Patria.cz | Portfolia | Pro investory | Prodej dluhopisů | Prognóza | Rakousko | Reuters | Risk Off | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | SWIFT | Španělská ekonomika | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Tapering | TopForex | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Webináře | WTI | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | CNBC | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | Bill Gates | CEE | Dluhopisový index | Durace portfolia | Ekonomika EU | Elon Musk | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | Obchodní den | P/S | Peněžní trhy | ROCE | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | INSEE | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Boháč | eBook | Tržní sentiment | Komise | Federální rezervní systém | Volby | S/R zóny | COT | Velcí hráči | Akcie Bayer | Burza dnes | Burze | Investment | Saxo Capital Markets | Aramco | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Western Union Business Solutions | DPA | Natixis | Institut ZEW | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Evercore ISI | Oxford Economics | State Street | Generali Investments CEE | Caterpillar | Sentix | Institut Ifo | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Nová Čína | Standard Chartered | Agentura AP | BBC | Agentura DPA | Technické indikátory | Hospodářské vyhlídky | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | UNCTAD | Růst ekonomiky eurozóny | Bezpečné měny | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Podnikatel | Růst cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Erste Bank | Mark Carney | Averze k riziku | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Energie | Severomořská ropa | BB&T Wealth Management | Rada ČNB | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | Propad cen komodit | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Klid | Jádrový index | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Evropské trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Referendum | Ekonomická aktivita | Golden Gate CZ | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Nejistoty na trzích | Fundamentální faktory | Americké firmy | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Den D | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Akcie těžařských společností | Index britských akcií FTSE 100 | Economist | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | IHS | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Velké banky | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Finanční metropole | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Mizuho Securities | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Akcie britských bank | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Růst akcií | Fitch Ratings | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Index burzy | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Úvěrový rating | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | FactSet | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Hospodářský růst USA | Výrobní aktivita | Německý DAX | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Historická maxima | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Libra k dolaru | CySEC | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Hlavní index londýnské akciové burzy FTSE 100 | Guvernér banky | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Nákupní signál | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Investiční výhled | Hlavní úroková sazba | Úroková sazba ECB | Úroková sazba Fedu | Bankéři | Index pařížské burzy CAC 40 | Britská vláda | Propad akcií | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Hrubý domácí produkt Německa | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Akcie na burze | Odhady trhu | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Ekonomická situace | Bankovní krize | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Krize bankovního sektoru | Opatření na podporu ekonomiky | FTSE MIB | Finanční ústav | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Americká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Libra k americkému dolaru | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | TRY | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | ExxonMobil | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Economist Intelligence Unit (EIU) | Zvýšení volatility | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Členské země EU | Výhled ekonomiky | Výkyvy na finančních trzích | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Ekonomická nálada | Ekonomická nálada v eurozóně | Evropský statistický úřad Eurostat | Globální ekonomický výhled | Tempo růstu ekonomiky | Deutsche Bank Securities | Globtrex | IHS Markit | Akcie firem | Purple Trading | Mizuho | MUFG | Zklamání investorů | Generali Investments | J.P. Morgan | Fúze a akvizice | Obchodování ropy | Index německé burzy | Index německé burzy DAX | Hlavní index německé burzy | BBVA | Zahraniční forex | Daňové změny | Obchodování na zámořských trzích | Makroekonomické zprávy | Inflace ve světě | Globtrex.com | Aleš Michl | Americký akciový trh | Obchodování s cizími měnami | Palladium | Jerome Powell | MiFID II | Hypoindex | Panevropský index STOXX 600 | Oxfam | Štěpán Hájek | Tržní očekávání | Asijské trhy | Conseq Investment Management | Hospodářské výsledky firem | Výnosy desetiletých dluhopisů | Akciové výnosy | Wood & Company | Burzovní trh | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Saxo | Obchodní války | Hodnota majetku | Růstové akcie | Analytik finančních trhů | OPEC+ | Obchodní válka | Tržní hráči | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Čínské měny | Globální růst | Silný americký dolar | Technologické akcie | Akcie Facebooku | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Okénko finančního trhu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Obchodní analýza | CSI 300 | Geopolitické napětí | Forint | Geopolitika | Burza v Praze | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | Měny rozvíjejících se ekonomik | Index Stoxx 600 | Zasedání OPEC | Patrik Mackových | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | Globální investoři | Kompozitní index | Výsledky firem | Silnější dolar | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | IG | Růst úrokových sazeb | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Průzkum společnosti | Zvyšování úroků | FTSE/MIB | Tlak na akcie | Anticyklické akcie | Financování vlády | EK | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Americké podniky | Základní úroková sazba | Šéf ECB | François Villeroy de Galhau | Německé akcie | Financial Times (FT) | Španělský IBEX | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Rizika globálního ekonomického vývoje | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Společnost Apple | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | Růst dolaru | WEF | Sazby ČNB | Zpomalení světové ekonomiky | Poptávka po americkém dolaru | Ekonomická nerovnost | Podnikové investice | Dluhopisy s vysokým výnosem | Obchodní jednání | Podnikový dluh | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Zájem investorů | Inflace v ČR | Globální rizika | MUFG Bank | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Akciový stratég | Inflační očekávání | HeadHunter | Podíl nezaměstnaných | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Obchodní krize | Finanční emise | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Odhad růstu ekonomiky | Globální HDP | Oživení světové ekonomiky | Boris Johnson | Riziko recese | Economist Intelligence Unit | Americké společnosti | Snížení sazeb | Čínský trh | Wealth Management | NASDAQ 100 | Pokles dolaru | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | Ekonomické vyhlídky | Globální ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Akciový růst | Akcie automobilky | Ekonomika Hongkongu | Situace v Hongkongu | Snížení úroků | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Britský premiér | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Obavy z recese | Raiffeisen Bank International | Bohatí | Akciové alokace | Thyssenkrupp | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | FRS | Růst mezd | Akcie automobilky Ford | KB | Pravděpodobnost recese | US500 | Deficit rozpočtu | Deficit rozpočtu Číny | Pozornost finančních trhů | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Televize CNBC | Kjódó | Obavy z globální recese | Globální recese | Očekávání trhu | Italská vláda | LPR | Poptávka po ropě | Finanční situace | Růst podnikatelské aktivity | Měsíčník finančních trhů | Nízká nezaměstnanost | Podnikoví ekonomové | Nejlepší výsledky | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Růst čínského HDP | Největší ekonomika | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Banka Goldman Sachs | Hospodářské krize | Hurun | ByteDance | TikTok | Huawei | Rupert Hoogewerf | Čistý zisk | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Prohloubení schodku | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Ropný gigant | Německá vláda | Tomáš Lébl | AXA ČR a SR | Hongkong | LNG | Výkon amerického dolaru | Objem | Klíčová rizika | Data z USA | Obchod | Hospodářský růst v Evropě | Zpomalování ekonomiky | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Analýzy makroindikátorů | Německý průmysl | Obchodní dohody | Pojišťovna VIG | Achim Wambach | Těžba v USA | Spojené státy a Čína | Alibaba Group | Inflace v Británii | Akcie Alibaby | Průmyslová výroba v eurozóně | Růst ruské ekonomiky | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Hospodářský růst v EU | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Hlavní události | Radomír Jáč | USA a Čína | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Server BBC | Konfederace britského průmyslu (CBI) | CBI | Globální dluhopisové trhy | Zůstatek | Studie | BDI | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Tomáš Vlk | Bilance | Přebytek obchodu | Co bude | Avast | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Odhad růstu světové ekonomiky | Statistici | Čínský prezident | Největší pokles | Ukrajina | Příliv investic | Lagardeová | Si Ťin-pching | Americký zpracovatelský průmysl | Akcie společnosti Tesla | Vyšetřování | Amazon | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | CENTRICA | Vyhlídky | Průzkumy | Tematické analýzy | Blahobyt | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Ceny americké ropy WTI | Valdis Dombrovskis | FT | Evropští investoři | Růst české ekonomiky | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Konkurenti | Aktivita čínských továren | Financovat | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Alza.cz | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | Jan Vejmělek | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Centrální banka USA | Propouštění | Impuls | Průmyslová výroba v Německu | Rostoucí náklady | ABC | Visa | Tvorba pracovních míst | Tvorba pracovních míst v USA | Ceny potravin | Rozvoj | Stavební produkce | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Dolar vůči japonskému jenu | Zdražování | Ceny zboží | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | NAFTA | Vládní výdaje | Členové rady ČNB | Směřování měnové politiky | Breaking | Pojišťovny | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Vybírat zisky | GBP/EUR | Penále | Plyn | Nálada | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Alstom | Moskva | Společnost Huawei | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Airbus | Nord Stream | Společnost Microsoft | Míra | Jaderné elektrárny | Úroky | Francouzská centrální banka | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypoteční trh | Premiér Boris Johnson | Předseda | Americké centrální banky | ČNB dnes | Vánoce | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Meziroční míra inflace v eurozóně | xStation5 | Andrew Bailey | Ministr hospodářství | Tempo růstu americké ekonomiky | Americké vlády | Údaje o ekonomice USA | Nákupy centrálních bank | Pojistka proti inflaci | Bydlení | Česká zbrojovka | Vstup na pražskou burzu | EY | Odchod Británie z Evropské unie | Ztráta | BREAKING | Stratég | Miliardy korun | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | AJ Bell | Russ Mould | US100 | Aktuální klíčová rizika | Napětí na Blízkém východě | Tuzemská ekonomika | Index londýnské akciové burzy | Index pařížské burzy | Hospodaření | Zbrojovky | Analytik Cyrrusu | Růst poptávky | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Pracovní trh | Vyšší ceny ropy | CFA | Společnost Sentix | Teherán | Eskalace napětí | Návratnost | Hospodářské recese | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Zabití íránského generála | Ceny ropy dnes | Analytik skupiny AXA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Ministr zahraničí | Světová banka (SB) | Počet volných míst | Listopadová bilance zahraničního obchodu | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Katastrofální dopady | Harry Tchilinguirian | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Nejbližší rezistence | INR | Poradenství | Růst globální ekonomiky | Zpráva o trhu práce | Peníze z prodeje akcií | Cena akcií podniku | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Prosincová inflace | Růst cen potravin | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Technologická společnost | Výroba v eurozóně | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | WESP | Výhled pro Evropu | Richard Kozul-Wright | Americké ministerstvo obchodu | Apple Inc. | Amazon.com Inc. | Ceny energií | Podnikatelky | Prognózy ČNB | Komunikace | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Edelman | Kapitalismus | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Michal Stupavský, CFA | Google | Samsung | Trhy | Čínské úřady | Světová zdravotnická organizace | WHO | Šíření koronaviru | Velcí institucionální investoři | Čínský koronavirus | Nový virus | Virus | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Závislosti na Číně | České měny | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Růst inflace | Dedolarizace | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie | Analytik skupiny | Vysoká inflace | L.F. Investment | Snížení těžby ropy | Lehká ropa WTI | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | Tempo růstu hrubého domácího produktu | BABA | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Výdaje | Trhy v Číně | Akcie v Číně | Zpracovatelský sektor | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | Firma Alphabet | Alokace investičních portfolií | Optimismus na trzích | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | Průmyslová výroba ve Francii | Francouzský statistický úřad | Výkon francouzské ekonomiky | Údaje o průmyslové výrobě | Dnes ČNB | MIT Sloan School of Management | State Street Associate | Americké ekonomiky | Americké banky | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Dnes na forexovém trhu | Politika centrálních bank | COVID-19 | Dilema centrálních bankéřů | Nová data ČSÚ | Data ČSÚ | Údaje o ekonomice | Ekonomické aktivity | Výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti | Index CSI 300 | Údaje z USA | Craig Erlam | Akcie na evropských trzích | České banky | Index aktivity | Italský ministr hospodářství | Zásah centrálních bank | Výhled růstu globální ekonomiky | Cestovní kanceláře | Tržní úrokové sazby | Stabilita | Cyklické akcie | Vývoj | Šok | Snížení těžby | Mzda | Výkyvy | Výsledek zahraničního obchodu | Rishi Sunak | Restrikce | Rozhodnutí centrální banky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Lufthansa | Akcie včera | Mince | Tencent | Čínští vládní představitelé | Vládní představitelé | Další vývoj | Karanténní opatření | Stimuly | Brusel | Pokles HDP | Odhady ekonomů | Energetické společnosti | Index frankfurtské burzy | Šíření viru | Stimul | Pokles vývozu | Anton Siluanov | Analytici finančního ústavu | Obavy trhu | Měnové podmínky | Akcie Monety | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Markéta Fišerová | Zásobníky | Texas | Louisiana | Další pokles | Komerční banky | Demokraté | Domácnosti | Posílení amerického dolaru | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Američtí demokraté | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Signál | Ratingová agentura S&P | Tisková konference | Repo sazby | Biliony USD | Biliony | Globální poptávka po ropě | Býčí potenciál | Potenciál | Platební neschopnosti | Allianz | Šíření nákazy | Ekonomické ukazatele | Reálné mzdy | Ekonomiky | Dluhové potíže | Zhoršování situace v průmyslu | Situace v průmyslu | Zhoršování situace | Jana Steckerová | Potenciál pro růst | Slovensko | Solidní růst | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Alibaba Group (BABA) | Sláva | Práce | Údaje | Mexiko | Oživení v Číně | Pojišťovna | Cushing | Situace na ropě | Prezident Vladimir Putin | Velké americké banky | Ekonomické oživení | Alexandr Novak | Snížení produkce | Celková inflace | Výpadky | Maloobchodní tržby v USA | Podnikatelské investice | EIU | Úspory | Hospodářské oživení | Statistiky | Odhady škod | USD za barel | CMC | Americké produkce | Trade | S&P500 | ZEW Achim Wambach | Nabídka ropy | Producenti ropy | Průměrný výnos | Finanční pomoc | Poptávka po pohonných hmotách | Údaje o zásobách v USA | Sociální síť | Debata | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Posílení | Výkon dolaru | Nové zakázky | Rating Itálie | Regulační rámec | Evropské méně | Čtvrtletní výsledky | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Dubnová inflace | Maloobchod | Zaměstnanci | Denní pokles | Čistá ztráta | Zvyšováním těžby | Dopravci | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Růst výnosů | Soud | Dovoz | Vývoz | MSCI World | Regulační orgány | Australská ekonomika | Pokles ekonomické aktivity | Zadlužení | Expanze | Rezervní měny | Investice v USA | Zveřejněné údaje | Dluhy | Spotřebitelské ceny v USA | Členské státy | Psychologické hladiny | Průmyslové kovy | Členské země | Merck | Velké ekonomiky | Sektor služeb | CL | Moderna | Marek Brávník | Manažeři | CATL | Velký růst | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Falešný průraz | Aktivity společnosti | Investovat peníze | JDE | Rizikovější měny | Unie | ČR | Tempo růstu HDP | Salesforce | Projev Trumpa | Průraz | Rozhodnutí FOMC | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Výrobní PMI | PEPP | Střední Evropa | Vedení společnosti | OCBC | Americké úrokové sazby | Poptávka po zlatě | Banky v eurozóně | Index Nasdaq Composite | Zpomalení inflace | Rozpočtový deficit USA | Největší světová ekonomika | Místopředseda Evropské komise | Globální poptávka | Energetický gigant | Členové Fedu | Propad cen | Znepokojení na trhu | Úvěrové podmínky | Bezpečná měna | Bezpečný dolar | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Analytické společnosti | Podmínky půjčky | Restrukturalizace | Druhá vlna | Mississippi | Vlna koronaviru | Vrcholoví manažeři | Objem zakázek | Signál k prodeji | Situace na trhu práce | Zasedání MMF | Nový trend | E.ON | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Ceny | Viktor Orbán | Premiér Viktor Orbán | Technologické společnosti | Společnost XTB | Životní úroveň | Konkrétní plán | Zisky čínských průmyslových podniků | Zlatá horečka | Pár EUR/USD | Čínská společnost | Největší firmy | Pozice dolaru | Překvapivý růst | Důvěra | Oživení v automobilovém průmyslu | Philip Lane | Výzkumy | Růst vývozu | Cenové hladiny | Oživení poptávky | Zprávy z USA | Analytik XTB | Pandemická situace | Trh s futures | Kryptoměnový trh | Kanadská ekonomika | Příliv kapitálu | Klimatické změny | Ceny mědi | Odborníci | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Zdanění | Američtí investoři | Nvidia | Japonské ministerstvo financí | Zasedání FED | Budoucí vývoj | Ropa dnes | Dnes na světových trzích | Rozdělení akcií | Elektromobily | Politici | Plynovody | Východní Asie | Nárůst HDP | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Česká republika | Ropa a Plyn | Frakování | Lockdown | Měnový fond | Americké měny | Michael Hewson | Nařízení | Zvolení Trumpa | Globální riziko | Futures na ropu | Moneta | Pandemický program | Oslabování amerického dolaru | Zájem o ropu | Činnost podniků | Snižování daní | Růst amerického HDP | Představitelé americké centrální banky | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Siemens | Bayer | Změny úrokových sazeb | Lael Brainardová | Orbán | Zajištění proti riziku | Banky v EU | Ceny americké ropy | Inflace v Polsku | Výhled na rok | Pokles zásob | Počasí | PMI ve výrobě | Zvýšení těžby | Komentář Radomíra Jáče | TUI | Český maloobchod | Akcie Twitteru | Svaz BDI | Průmysl v listopadu | Evropské centrální banky | Fiskální impuls | Tempo hospodářského růstu | ACT | WU | Situace na trhu | Nárůst ceny | Obavy o poptávku | Klíčové faktory | Finanční výsledky | MIB | Rostoucí úrokové sazby | Kov | Akcie Amazon.com | Nedostatečné dodávky | Růst produktivity | Růstový trend | James Bullard | Kering | Odliv peněz | Zásoby plynu | MXN | Posílení české měny | Siemens Energy | Příznivé údaje | Silný růst | Nominální mzda | Pandemie covidu-19 | Čínské akcie dnes | Síla amerického dolaru | Nárůst sazeb | xStation 5 | Bearish Engulfing | Ceny ropy Brent | Rostoucí ceny | Objednávky | Internetové společnosti | Hladiny rezistence | Hladiny supportu | Riziko ztráty | Ochota riskovat | Obavy z inflace | Oslabení | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | Naše hospodářství | Impulzy | HDP Austrálie | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Ruský HDP | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Zajišťování | Vláda v Pekingu | Prodej | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Dolar dnes | Nejnovější prognóza | Počet nezaměstnaných | Technologie | Protipandemická opatření | Rekordní schodek | Spojené arabské emiráty | Spotové ceny | Problémy se subdodávkami | Společnost Alibaba | Americký trh | AI | Inflace cen | Odvětví | Pokles poptávky | Divize | Flexibilita | Načasování | Boom | Omezené dodávky | Rekord | Bilion | Štěstí | HICP | Chování | Růst aktivity | Růst výrobních cen | Projekce | Asijské země | Vyšší úroky | Velké instituce | SPOT | Analytici banky | Golden Gate CZ Marek Brávník | Společnosti | Opatření | Dna | Hurikán Ida | Vliv hurikánu Ida na ekonomiku | Evergrande | China Evergrande | Výrobní aktivita v USA | Růst trhu | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Energetika | Společnost Siemens | Ceny plynu | Pandemický program odkupu aktiv | Program odkupu aktiv | Althea Spinozzi | Konfederace | Cyklus zvyšování úroků | Finanční ředitelka | Výsledek zasedání Fedu | BNP | Problémy v dodavatelských řetězcích | Zemní plyn (LNG) | Úročení | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Zvýšení základní úrokové sazby | DAI | Globální inflace | Posilování amerického dolaru | TUI AG | Reakce dolaru | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Energetické krize | Ceny energie | Vysoké ceny | Zdravotnictví | Poměr výnosu | Nedostatek surovin | Úvěrový rating Itálie | Daniele Franco | Pozornost | Bankovní společnosti | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ruský prezident | Akcie společnosti Caterpillar | Veřejné investice | Výroky Christine Lagardeové | Hlavní index francouzských akcií | Index francouzských akcií | Čínský realitní sektor | Česká národní banka (ČNB) | Podmínky na trhu | Asijské měny | Společnost | Tým InstaForex | Reálné úrokové sazby | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | TIM | Antony Blinken | Mise MMF | Index technologického trhu | Omikron | Úrokové diferenciály | Očekávání úrokových sazeb | | Nové vakcíny | Powellovy komentáře | Vojtěch Boháč | Vietnam | Zlotý | BofA | Rozšíření | Rostoucí inflace | Liz Trussová | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Obavy z omikronu | Krátkodobý výhled | Hráči na trhu | Konvergence | Miliardy USD | Jestřábí komentáře | Pokles zlata | Dynamika trhu | Zvyšování sazeb Fedu | Ocel | Srí Lanka | Gate | Cowen | Uhelné elektrárny | Hry | Reality | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Analytik trhů | Instituce | Napětí na Ukrajině | Časový plán | Základní úrok | Snížení daně | Pár USD/CAD | Prodej majetku | Banka Credit Suisse | Spirit Airlines | Rusko-ukrajinský konflikt | St. Louis | Realitní společnost | Invaze na Ukrajinu | Inflace v Kanadě | Ruské invaze na Ukrajinu | Čínský prezident Si Ťin-pching | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Napadení Ukrajiny Ruskem | Hodnota majetku nejbohatších lidí | Situace na Ukrajině | Orsted | Zkapalněný zemní plyn | Prima | Turecký statistický úřad | Raiffeisen | Invaze | Narušení dodávek | Analytici Bank of America | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | XTB Štěpán Hájek | Pokles inflace | Změna režimu | Zákaz dovozu ruské ropy | Americký ministr zahraničí | Světový hospodářský růst | Kurzy akcií českých bank | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Dopady války na Ukrajině | Opatření v Číně | Britský FTSE | Značné riziko | Covid v Číně | Vysoké ceny energií | Allianz Trade | Postavení dolaru | Míra inflace v Polsku | Růst cen energií | Dolní komora ruského parlamentu | Ben Laidler | GMT | Poradenská firma | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Andrea Enria | Šéf bankovního dohledu | Útok ruských vojsk na Ukrajinu | Útok ruských vojsk | Vedení twitteru | Dodávky ruského zemního plynu | Obavy ze stagflace | Riziko stagflace | Swedish Match | Iva Palusková | Bloomberg Dollar Spot Index | Dollar Spot Index | Dow Jones Industrial Average | Indexy S&P | Svaz německého průmyslu | Realitní sektor | Šéfové | Konfederace britského průmyslu | Zvednutí sazeb | Snížení inflace | Výroba v továrnách | Životní náklady | Marketingová komunikace | Plán restrukturalizace | Centrum | Prime | Pomoc Ukrajině | Zpřísnění finančních podmínek | Thomas Barkin | Paweł Majtkowski | Rizikový faktor | Plyn v Evropě | Investiční cíle | Velké částky | Společnost S&P Global | Premiérka Liz Trussová | EU a USA | Papírenský průmysl | Společnost Siemens Energy | Plán vlády | Michael Baker | Oval Money | Oval | Plán na snížení daně | Snížení daně z příjmu | Boj proti inflaci | Mary Dalyová | CFD (Rozdílové smlouvy) | Americká ropa | Omezení COVID | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Společnost Hurun | Hodnota majetku nejbohatších Číňanů | Hurun China Rich List | Ceng Jü-čchün | Čang I-ming | Čung Šan-šan | Nongfu Spring | Beijing Wantai Biological Pharmacy Enterprise | Beijing Wantai | Komunistické strany | Širší index | Premiér Rishi Sunak | Likvidátor | Polovodiče | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Proražený support | Válečná ekonomika | Varování | Růstový potenciál | Výhled na rok 2023 | Beijing Wantai Biological | Státní duma | Komora ruského parlamentu | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Další posilování | Velká změna | Federální rezervy | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Vyhlídky dolaru | ChatGPT | Invest | Znovuotevření čínské ekonomiky | Chile | Barel ropy WTI | Falešný break | Vyšší ceny | Aktivita ruských továren | Snížení těžby skupinou OPEC | Oznámení snížení těžby | Snížení těžby skupinou OPEC+ | Dceřiné společnosti | Spalování fosilních paliv | Nerozhodnost | Býčí gap na ropě | Gap na ropě | Býčí gap | Risk off sentiment | Silná poptávka z Číny | Silná poptávka | Ropa WTI na D1 | Ztráty peněz | Alfred Kammer | Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru | Zvýšení dluhového stropu | Vice | Výhledy | Směřování | SRI | Restriktivní politiky | Finanční podmínky | Hamburg Commercial Bank | Country Garden | Realitní gigant | Společnosti z indexu | Londýn | Evergrande Property Services | Services | Návrat inflace | Co bude dál? | Jurisdikce | Snižování inflace | ProCent | Nové vedení | Rok 2024 | Měkké přistání | Portfólia | D1 | Nejzadluženější developer světa | Nejzadluženější developer | Maďarský forint dnes | Forint dnes | Balázs Orbán | Roundup | Monsanto | Mluvčí | Dluhopisy Saxo Bank | Dluhopisy Saxo | Vlnový pattern | Vliv na americký dolar | Vlnová analýza | Rezervy | Konflikty | Ohodnocení
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Zpomalení býčího akciového trhu
Zpomalení ceny
Zpomalení české ekonomiky
Zpomalení čínské ekonomické aktivity
Zpomalení čínské ekonomiky
Zpomalení ekonomického růstu
Zpomalení ekonomiky
Zpomalení globální ekonomiky
Zpomalení globálního růstu
Zpomalení hospodářského oživení

Následující klíčová slova

Zpomalení inflace
Zpomalení inflace v ČR
Zpomalení japonské ekonomiky
Zpomalení německé ekonomiky
Zpomalení produkce
Zpomalení produkce zemního plynu
Zpomalení růstu
Zpomalení růstu americké ekonomiky
Zpomalení růstu čínské ekonomiky
Zpomalení růstu ekonomiky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex ETF
Potvrďte prosím... Zavřít